Gemengd. oTGieuws T DE VLUCHT UIT DE POPPENKAST U I luchtvaart Het huwelijk van de dochter van Mussolini Banketbakkerij te Vlaardingen uitgebrand De Duitscher en de valsche cheques Beide beenen verbrijzeld Auto tegen een boom In kokende soep gevallen De ontploffing in de Aardappelmeel fabriek der Fa. Wilkens De moord te Bennekom Behandeling der strafzaak einde Mei? Heidebrand bij Austerlitz Doodelijk mijnongeval Kind doodgereden Een stroopersdrama aan de grens Een stroopér levensgevaarlijk gewond Wereldrecord geslagen Vliegtuigongeluk De Engeland-rels van de Zeppelin Dr. Hugo Eckener te Londen Permanente Hof van Internationale Justitie' Verdacht sterfgeval Klein meisje overreden en gedood KUNST EN KENNIS Weer een nieuwe planeet ontdekt? Neder!. R. K- Tooneelbond HANDEL EN NIJVERHEID Nederlandsch Fabrikaat LANDBOUW EN VISSCHERIJ 7'/z millioen eieren op één dag aangevoerd! VERKEER EN POSTERIJEN Proefgesprekken Nederland Brazilië ONDERWIJS Het teekenonderwijs BOEKBESPREKING DE KATHOLIEKE ILLUSTRATIE Tijdschrift voor R. K. Ouders en Opvoeders STOOMVAARTLIJNEN RADIO-OMROEP cïWisftxnn Kostbare geschenken In de parochiale kerk San José op de Via Nomentana nabij Villa Torlonia, waar de familie van den Duce woont, wordt thans het huwelijksceremonieel voor de dochter Van Mussolini voorbereid. Tot dusverre heeft dé bruid cadeaux ge kregen tot een gezamenlijke waarde van meer dan anderhalf millioen lire. Onder de kostbaarste geschenken bevindt zich o.a. een diamanten broche, aangeboden docr den koning en de koningin. De fascistische partij bood haar een han ger aan, Uitgevoerd volgens teekening van den algemeen secretaris Tirati en versierd met paarlen en edelsteenen. Hedenavond zal een receptie worden ge houden op Villa Torlonia Het huwelijk zal den 24 AprU plaats vinden. Na het huwelijk zal het jonge paar het traditioneel bezoek aan den St. Pieter brengen. Mussolini geeft zijn dochter geen bruidschat mede. Naar verluidt zou de a.s. schoonzoon van Mussolini, die thans reeds in diplomatieken dienst is, worden benoemd tot consul in Japan. Gisterenmorgen omstreeks 4 uur is brand ontdekt in de banketbakkerij „Modern" aan de Hoofdstraat te Vlaardingen. Een der eigenaars, de heer Broek, die boven de zaak woont, wist zich met vrouw en kinderen voor het snel uitbreidende vuur te redden. Het vuur werd met 8 stralen bestreden en om half 5 was het gevaar geweken Dc bakkerij, alsmede het daarboven ge legen woonhuis en een groot deel van den winkel brandden uit. De oorzaak van den brand, welke In de bakkerij is ontstaan en zich door een groote hoeveelheid droog hout zoo snel kon uitbrei den, is onbekend. De schade wordt door verzekering ge dekt. Toch een juwelier opgelicht Zooals gemeld, heeft de vorige week een Duitscher geprobeerd een Haagschen juwelier er in te laten loopen door met een tweetal valsche chèques enkele kostbare ringen te betalen. De juwelier kreeg echter argwaan en weigerde op de transactie in te gaan. Hoewel de politie direct gewaarschuwd was, bleek later, dat de Duitscher er toch nog in geslaagd is een anderen juwelier, de firma E. aan het Noordeinde op te lichten. Hier kocht hy, aldus de Telegraaf, een kostbaren ring ter waarde van 5000 en bood weder twee chèques ter betaling aan ter waarde van 5700. Hierop gaf de juwe lier hem 200 in contant terug, terwijl af gesproken werd, dat de resteerende 500 heden in zijn hotel in Den Haag, waar de Duitscher voorgaf te logeeren, aan hem zou worden overhandigd. Het bleek echter, dat de Duitschèr hier wel kamers had bespro ken, maar er geen gebruik van heeft ge maakt. De juwelier bleek in de val te zijn geloopen. Do beide chèques. die docr de recherche naar Amsterdam zyn opgestuurd, ten einde op het hoofdkantoor der Amsterdamsche Bank te worden gecontroleerd, bleken ver- valscht te zijn. Eenigen tijd geleden heeft de bewuste Duitscher bij deze bank in Amster dam 200 gestort en een chèqueboekje ge vraagd. Een paar dagen daarna heeft hij het grootste gedeelte van t tt geld weer op genomen, Het chequeboekje heeft hij echter gebruikt om er een tweetal cheques uit te vervalschen ec met namen er op getikt van een tweetal directeuren van de Disconto- Gesellschaft te Berlijn voor de genoemde bedragen betaalbaar te stellen. Bij onderzoek te Berlijn is echter gebleken, dat deze namen gefantaseerd zijn. Te Middelstum (Gr.) is het zoontje van M. S. ond r den melk uto gc.aakt van dep heer R. te Westeremden. Fride beenen wer den den jongen verbrijzeld. In zorgwek kende" toestand is hij n..ar het Acaaer..'--V ziekenhuis te Groningen overgebracht. Twee der inzittenden levensgevaarlijk gewono Op den weg NijmegenGrave reed de heer v. D. uit Overlangcl bij Ravenstein tegen een boom jnder Wijchen. Dc auto werd ver brijzeld. De bestuurder v. D. en een der twee inzittenden, de heer V., werden zwa gewond en moesten naar Nijmegen worden overgebracht. Men vreest voor beider leven. In een onbewaakt oogenblik viel het 3-jarig dochtertje van C. B. te Hil ,'arenbeek (N.-Br.) in een ketel kokende soep. Het kind is aan de bekomen verwondingen overleden. Geen overtreding der Hinderwet Men zal zich herinneren, dat einde Juli van het vorige jaar in de Aardappelmeel- en Dextrinefabriek der fa. K. en J. Wilkens te Ommelanderwijk (naby Veendam) een zeer ernstige ontploffing heeft plaats gehad Waarbij zeven personen om het leven zijn Bekomen. De oorzaak dezer ontploffing schuilde in een droogapparaat in de dextrinefabriek. Daar men meent, dat de ramp het gevolg zou zijn van een overtreding van de Hin derwet. diende deze zaak gistermorgen voor tiet Kantongerecht te Zuidbroek. Na een langdurig getuigenverhoor conclu deerde de ambtenaar van het O. M. van der Minne, vrijspraak van den verdachte, den "t-jarigen K. J. A. Wilkens, op grond ran tiet feit, dat van schuld niets gebleken is. Nadat Mr. Kaima, uit Assen, zijn pleidooi bad gehouden, sprak de Kantonrechter Mr. J. C. Bart, den verdachte vrij, op dezelf de gronden, waarop de ambtenaar van het O. M. den eisch had geformuleerd. Naar de „Geld." verneemt zal de behande ling van de strafzaak van den moord te Ben nekom waarschijnlijk einde Mei voor de rechtbank te Arnhem plaats vinden. Er wor den ongeveer 30 getuigen verhoord. Het straf dossier heeft een omvang van 80 getypte foliovellen. Aangezien het hier een zedenzaak betreft zal de geheele behandeling met gesloten deu ren geschieden. Dc oorzaak van den brand is onbekend Gistermiddag ontstond brand in de heide nabij de Pyramide van Austerlitz. Het gar nizoen uit Amersfoort, het personeel van het vliegkamp en het geniekamp te Soester- berg. padvinders, arbeiders en andere perso nen hielpen bij de blussching. Om drie uur was de brand gebluscht, ongeveer 14 H. A. heidegrond zyn verbrand, bosschen zijn er niet vernield. Het stuk heidegrond strekt zich uit achter de schietbanen van het gar nizoen Amersfoort, tusschen de Pyramide van Austerlitz en het geniekamp aan den weg Utrecht-Amersfoort. Gisteren is in de ondergrondsche werken van de staatsmijn Maurits te Lutterade op dc 455 Meter-verdieping een ongehuwde 22- jarige sleeper J. A. Knoors uit Grevenbicht door een in beweging zijnde transportgoot, waarvan de kabel brak, meegesleurd en ge dood. De 9-jarige P. Gips te Maastricht, ge raakte in de Grootestraat bij het afstappen van een melkkarretje onder een gemeente lijke autobus. Het kind was op slag dood. „Het Dagblad van Noord-Brabant" meldt, dat zich aan de Nederlandsch-Belgische grens onder de gemeente Rucphen een stroopers drama heeft afgespeeld. De rijkscommies Snijders van de inspectie Roosendaal ontdekte op 1 K.M. afstand van de grens op Nederlandsch grondgebied een drietal stroopers. Hu sommeerde hen een tweetal geweren, die in hun bezit waren, af te geven. Toen aan deze sommatie niet werd voldaan wilde de kommies aan een van hen, zekeren Raaymakers, het geweer ontrukken, betgeen hem echter niet gelukte. Na een wor steling met dezen strooper, ging deze laatste eenige stappen achteruit en loste een hagel- Schot op den kommies, die in het achterhoofd werd getroffen. Hierop loste de kommnies twee schoten in de lucht en een in de rich ting van Raaymakers, dat hem, zooals later bleek in den buik had getroffen. Daar Raay makers nogmaals schoot, verkeerde de kom mies in de meening, dat R niet was geraakt, waarop hy zich per fiets naar Roosendaal be gaf om zich te laten verbinden. De beide andere stroopers, Van Zundert en Blankers, die eerst het hazenpad hadden ge kozen keerden later naar de plaats, waar het gevecht had plaats gehad, terug, waarna zy Raaymakers, die ernstig in den buik was ge wond naar Etten vervoerden. Zijn toestand is levensgevaarlijk. Tijdens een proefvlucht over 100 K.M. in gesloten circuit heeft een piloot uit Darm stadt met een klein vliegtuig een uursnel heid gemaakt van 215 K.M- Het wereld record voor deze categorie van vliegtuigen bedroeg 192 ICM. per uur. Een der vliegtuigen, die met den Prins van Wales van Khartoem naar Cairo zijn gevlogen, heeft heden op zyn terugtocht naar Khartoem een ongeluk gehad. Het stortte boven Heliopolis neer, waarbij de beide inzittenden, de piloot-officier Barron en de vliegenier Cyril Iavis, den dood von den. Hét luchtvaartministerie heeft nog geen bericht ontvangen of dit dezelfde machine was, waarmede de prins gevlogen heeft dan wel of het een der escorteerende vliegtuigen was. In ieder geval was B%rron niet de piloot van den prins. Zaterdag a.s. zullen waarschijnlijk de twee grootste luchtschepen ter wereld, de Engel- sche R. 100 en de Duitsche Graf Zeppelin te Cardington naast elkander gemeerd liggen. De Zeppelin komt naar Cardington tenein de Dr. Eckener op te halen, die heden uit Amerika in Engeland is aangekomen. De Zeppelin wordt Zaterdagmiddag verwacht en zal ongeveer een uur blyven. 600 a 700 man, voornamelijk personeel van de Royal Air Force zullen dienst doen bij de landings- manoeuvre. Wanneer de weersomstandighe den gunstig zyn zal de R. 100 vannacht uit de loods gebrJIht worden en morgen een vlucht van 10 a 12 uur maken. Wanneer de R. 100 eenmaal uit de loods gebracht zal 9'jn, is het onwaarschyniyk. dat zy daarin weer zal terugkeeren voor den terugkeer van de reis over den Oceaan naar Canada, welke de volgende maand zal plaats vinden. Er zyn onlangs nieuwe machines van een mo derner type in de R. 100 gebouwd. Deze ma chines, zoowel als het omhulsel en de draad- looze installatie zullen tydens den tocht on der speciale observatie gesteld worden. Het zal de zesde vlucht zijn van de R. 100, ter wijl waarschynlijk voor den tocht naar Ca nada nog eenige tochten zullen worden ge maakt. De vlucht van morgen zal, wat richting betreft afhankelijk zijn van den wind. Een week uitgesteld Volgens te Berlijn ontvangen berichten is dé start van de „Graf Zeppelin" voor de vlucht naar Zuid-Amerika acht dagen la ter gesteld, aangezien de voorbereidende werkzaamheden te Sevilla, van waar het luchtschip de Oceaan-vlucht zal aanvangen, meer tijd vorderen dan oorspronkelijk werd gedacht. Dr. Hugo Eckener Is gistermiddga op de terugreis van de Vereenigde Staten naar Duitschland per Hapag-stoomschip „Relin- ce" te Southampton aangekomen, alwaar hij door den Burgemeester verwelkomd werd. Des avonds arriveerde hij te Londen. Tot den dag van zyn terugkeer zullen te zijner eere allerlei byeenkomsten plaats hebben, o.a. Donderdag een déjeuner by de Britsche luchtvaartvereeniging en Vrijdag een gala ontvangst bij den Duitschen Ambassadeui*. De tocht van de „Graf Zeppelin" naar Cardington is nog afhankelijk van de weers omstandigheden. De noodzakelijke goedkeu ring van het Britsche Ministerie van Lucht vaart is reeds geruimen tijd geleden ver leend en wel ln een vrij vriendschappeiyken vorm. Waarschijnlijk zal de „Graf Zeppe lin" slechts Dr. Eckener aan boord nemen, hoewel er volgens latere berichten kans be staat, dat er nog een 25-tal betalende pas sagiers bij zal komen. Het luchtschip zal vermoedeiyk niet langer dan I of 2 uur te Cardington blyven. Eckener verklaarde bij zyn aankomst in Engeland, dat hij in de Vereenigde Staten een vereeniging heeft op gericht, die zich zal bezighouden met alle met de instelling van een Atlantischen Luchtdienst verband houdende kwesties. Hij gelooft, dat er gxmoote mogeiykhedeu zyn weggelegd voor een luchtschependienst tus schen Europa en de Vereenigde Staten. Dr. Loder gaat heen. In d'e aanstaande najaarszitting van de Volkenbondsvergadtering komt aan de orde de nieuwe verkiezing van de leden van het Permanente Hof van Internationale Justitie, aangezien de ambtsduur van de, thans zit tende leden verstreken is. Naar het „Vad." verneemt heeft de Ned. Rechter ln het Hof. dr. B. C. J. Lodpr, in verband met zyn hoogen leeftyd te kennen gegeven niet voor een herbenoeming in aan merking te willen komen. Te Breda is onder verdachte omstandig heden overleden de 37-jarige weduwe V. De politie, door de 20-jarige dochter der weduwe gewaarschuwd, stelt een onderzoek Op het kruispunt Singelstraat-Amster- uamsche straat in Muiden, liepen gisteren avond ongeveer half zeven het negenjarig dochtertje vair den heer Kersten met haar zusje van ongeveer drie jaar. Plotseling rukte het driejarig meisje zich los en stak den weg over. ZU liep tegen een zwaren melk- auto op die juist passeerde. De kleine kwam onder de achterwielen terecht en werd onmiddellijk gedood. Dr. Smit- te Muiden kon slechts den dood constateeren. Den chauf feur van den auto treft geen schuld. Het Dominicaansche observatorium in Ottawa (Canada) meent een trans-neptuni- sche planeet ontdekt te hebben, welke een andere positie heeft dan de onlangs ontdekte. Propaganda-vergadering tc Rotterdam De Nederlandsche R. K: Tooneelbond heeft te Rotterdam een groote propaganda- vergadering gehouden, welke stond onder presidium van den heer P. G. Meeuwisse Jr. Doel van deze bijeenkomst was, leden te winnen voor den bond, teneinde met des te meer kracht op te trekken voor de „verhef fing van 't Roomsch tooneel in Nederland". De heer Anton Sweers, leider en regisseur van het R. X. Amsterdamsch Tooneelgezel- schap hield een propaganda-rede. Kort samenvattend, zeide spr„ dat men nu eens een einde moest maken aan het reper toire van dolzinnige kluchten. Verstandige toeschouwers halen hun schouders op by al dat leege gedoe en het niet beter wetend deel van het publiek slikt die ieugens en smakelooze producten, waardoor zijn smaak hopeloos bedorven wordt. Nadat de geestelijke adviseur pastoor A. J- Ratté in het kort het doel van den bond had uiteengezet, volgde nog eenige discussie. Vier nieuwe afdeelingen gaven zich als leden op- Hierna werd de buitengewone ledenverga dering gehouden. 23 afdeelingen werden geïnstalleerd. De voorzitter deelde mede, dat, nu ook gemengde clubs tot den bond kun nen toetreden, het bestuur heeft besloten op de eerst volgende jaarvergadering, en bloc af te treden. In prinoipe verklaarde de vergadering mee te kunnen gaan met het voorstel betref fende de oprichting van een eigen Bonds orgaan, mits de kosten voor een jaar gedekt zyn. Op het voorstel van het Bondsbestuur om, nu gemengde vereenigingen zijn toegelaten, ter onderscheiding twee groepen te formee- ren: groep A. (enkel heeren) groep B. (gemengde vereenigingen) diende „B.XV'uit Rotterdam een amendement in. Deze club zag gaarne nog een groep c. voor er-kel dames aangewezen. Het amendement w^"d aangenomen. De voorstellen van het Bondsbestuur: -iipte handhaving en doorvoering van de v mi petitie-wedstrijd-bepalingen; medewer king van Kringindeeling met voor lederen in- twee permanente jury-leden; eur invoering van de vroeger gebruikelijke na- competitie, zoowel voor groep A. B. als C., werden aangenomen. Van de April-aflevering van het maand blad der Vereeniging „Nederlandsch Fabri kaat" zü allereerst de aandacht gevestigd op de uiteenzetting „Wat de Vereeniging in de laatste maand deed". Vervolgens is een artikel gewijd aan het ontstaan van de Utrechtsche Jaarbeurs, waaruit duidelijk blijkt, dat van deze het initiatief is uitgegaan van de Vereeniging „Nederlandsch Fabrikaat". „De Nederlandsch Indische Jaarbeurs" geeft verschillende belangwekkende byzon- derheden over de Bandoengsche Jaarbeurs, terwijl verscheidene afbeeldingen, by dit ar tikel opgenomen, een denkbeeld van dit tropisch Nederlandsch Jaarbeurs Instituut geven. „Nieuwtjes uit de Nederlandsche Indus trie" geeft als gewoonlük een aantal korte belangwekkende bijzonderheden uit het Ne derlandsch industrieel bedryfsleven. Vervolgens wordt in deze aflevering de beschouwing „Verdwenen Industrieën" ver volgd. Ditmaal wordt op bijzonder aantrek kelijke wijze een en ander verteld over de verdwenen Nederlandsche zijde- en kant industrieën. Ten slotte zij nog de aandacht gevestigd op een uitgebreid artikel omtrent de Machi nefabriek Gonnermann Co. te Haarlem, verlucht met talryke afbeeldingen, terwijl verder nog een en ander wordt medegedeeld omtrent het gevierde 25-jarig bestaan van Ringer's Chocoladefabrieken te Rotterdam en Alkmaar. Op de Coöp. Roermondsche Eiermijn Woensdag werden aan de Roermondsche Coöp. Elermün aangevoerd 7 Va millioen st. Groote eieren golden f 4.70 tot f 5.80, kleine f 4.10 tot f 4.60 en eeneneieren f 4.55 tot f 4.90. Binnenkort zullen uit Nederland proefge sprekken worden gevoerd met Brazilië, elk; zullen worden afgewikkeld langs den radioweg Berlijn—Rio de Janeiro. Indien de proefgesprekken een gunstig verloop heb ben, is de opening van den radio-telefoon dienst NederlandBrazilië spoedig te ver- v. -hten. Het tarief zal eventueel gelijk zyn aan dat voor Argentinië. In een der gehoorzalen ln het gebouw van de universiteit van Amsterdam is gehouden het Nationaal Congres voor Teekenonderwys, dat wordt gehouden ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan van de Nederlandsche Vereeniging voor Teekenonderwijs. De minister van onderwys, mr. J. Terpstra, die aanwezig was, schetste de beteekenis van het congres en zeide, dat het teekenonderwijs van grooten invloed is op de verdere ontwik keling ln het algemeen en voor de schoone kunsten in het by zonder. De Regeering heeft de vereeniging in haar voorzitter willen huldigen en spr. deelde mede, dat H. M. de Koningin den heer M. D. van Dijk had benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. 64ste Jaargang No. 30 Een interessant en met vele foto's verlucht artikel vertelt over het „Stervend land aan den Neder-Ryn"; een ander over „Beelhouw- werk van H. Siegers," een Brabantsche kun stenaar van de oude school, die echter door do afgebeelde plastiek een goeden indruk maakt. Zeer genoegiyke korte verhalen zijn „De Schatgraver" door C. L. Poldervaart en „Moderne Schoonheidsverzorging" door Neré Valk. Een nieuwe roman van de bekende Duitsche schrijfster Henriette Brey; „De Slotjonkvrouwe" bereidt met een aangrijpend begin de schoone Meimaand voor. Van lente spreken ook de mooie bloemenfoto's op de middenpagina's, terwyi er verder door tekst zoowel als platen voor elk wat wils is. „Ik verwonder mij erover, waar om ze dit beroerde schilderij hebben opgehangen." „Ik denk, omdat ze den artist niet bij de hand hadden, die het geschilderd heeft." Het nummer van 20 April van dit tijd schrift, dat, zooals bekend, uitgegeven wordt door „Het Nederlandsche Boekhuis, bevat het slot van ,.Ult het Land der Sovjets". Een goed artikel over „Pasehen" en een dito over .Meisjesopvoeding" zijn zeer le zenswaardig. Met de „Brieven van 'n permanente hcer- op-kamers" kunnen onverstandige ouders het doen. ANTON v. DUINKERKEN Hedcndaagsche Ketterijen Uitgave Paul Brand, Bussum. Men kan een gewichtige discussie begin nen over de vraag in hoeverre v. Duinkerken in dit boek Chesterton navolgt, of hij on bewust door hem beinvloed is, of hij opzette lijk den stijl van den paradoxalen Katholieken Engelschman echter en positiever dan Shaw als de meest geëigende en ex-pres- sieve voor zijn Hedendaagsche Ketteryen heeft gebruikt. De discussie zou erg wijdloopig worden en erg geleerd, en in ieder geval overbodig. Per saldo laat de wordingsgeschie denis van boek en stijl hoe interessant deze moge zijn voor taalkundige psychologen ons koud, nu het boek er is en nu het een goed boek is. „Goed" is een waardeering, die goed van pas komt, wanneer men een typeerender uit drukking momenteel niet bij de hand heeft, maar het woord is ook ruim en veelzeggend. Men neme het hier in zeer ruime beteekenis. Een raak, zeer verdienstelij k, knap boek dus een goed boek. Op bladz. 9 zegt v. Duinkerken. „Wanneer onze huidige apologeten in een geschrift „van de overzijde" de lyries gestemde be wondering ontmoeten voor dq priesterlijke onthouding, zijn ze eerder geneigd dit greintje bijval dankbaar te aanvaarden, dan te onder zoeken, in hoeverre het rekening houdt met de elementaire werklikheid, dat de priester eiken dag bizondere genade noodig heeft en krijgt." En zijn eerste zin van het eerste hoofdstuk is„Een verdediging van de Katholieke geloofs- en zedeleer heeft zich tegenwoordig niet zoozeer te richten tegen kwaadwillige spot als tegen slecht begrijpende bewondering". Dat is het uitgangspunt van deze moderne apologie, die merkwaardig scherp grenzen en scheidingslijnen trekt en grappig, dan spottend, dan satyrisch, te velde trekt tegen subjectivistisch en ethisch gedoe eerlijk en zuiver bedoeld of niet „voor een reeks verschijnselen, die zich in het hedendaagsche Nederland openbaren en die in de middeleeuwen als ketters beschouwd en veroordeeld zouden zijn". De Katholiek en niet-Katholiek l met de gave des onderscheids, zal dit boek lezen en misschien hier of daar nadenkend pauzeeren bij een uitdrukking of zeggings- wijze> maar hij zal blijven lezen, omdat het aantrekkelijk, frisch en waar geschreven is. Het is een boek, dat men „een zeer ruime verspreiding toewenscht". STOOMVAART MIJ. NEDERLAND PRINS DER NEDERLANDEN (uitr.) 22 April te Port Said. KON. NED. STOOMB. MAATSCHAPPIJ STELLA 22 April van Gibraltar n. Faro. KON. PAKETVAABT-MIJ. MAPIA 23 April van Rott. te Batavia. TOBOALI, Rott. naar Batavia, 23 April 's midd. 12 uur op 5 gr. 12 N.B. en 65 gr. 37' Ooster Lengte. VAN SWOLL, Rott. naar Batavia, pass. 22 April Djeddah. HOLLANDAP BIK A-LIJN NIJKERK (thuisr.) 22 April te East London. HOLLANDAMERIKA-LIJN EDAM, Rott. naar New Orleans, 22 April te Bilbao. LEERDAM 22 April van New Orleans naar Rotterdam. LOCHGOIL, Rott. n. d. Paclfick, 21 April te San Francisco. MAASDAM 23 April van New Orleans te Rott. NARENTA, 20 April van Vancouver te West- port. NEBRASKA, Paclfick, naar Rott., 21 April te San Juan (P. R.) NICTHEROY, Vancouver naar Rott., 20 April van Everett. VRIJDAG 25 APRIL HILVERSUM, 298 M. Na 6 nar 1071 M. 10.00—10.15 Morgenwoding 12.002DO AVRO-Kwintet 2.002HO Helen Randers: ,De paedagoglsche waarde van onpaedagogi- sche boeken 2.30—3.00 Gramofoonpl. 3.00—4.00 Maak-het-zelf-cursus 4.305HO Gramofoonpl. 5.30—6.00 Concert uit Café „Modem" te A'dam 6.00 Tydsein 6.01 Vervolg Concert 6.30—'7.30 Concert, Louise van wyngaarden (viool), Elsa Noltheniu* (piano), Nita van OsPool (zang) 7.30— 8.00 Lezing door mr. F. Oud 8.01 Con cert, Cecilia Brenner (alt), het Holl. In strumentaal Kwintet 9.009.30 Lezing door den heer Veraart: ..Kunnen menschen in de wereldruimte reizen" 10.00 Persber. 10.15—11.00 Populair Concert 11.00 Gramofoonpl. 12.00 Sluiting. HUIZEN, 1875 M. 10.30—11.00 NCRV Ziekendienst 11.30—12.00 KRO Godsdien stig halfuurtje 12.15—1.15 Concert door het KRO-Trio 1.15—2.00 Gramofoonpl. 2.003.00 KRO Gramofoonpl. 4.005.00 NCRV Gramofoonpl. 5.006.30 NCRV Concert, Dirk Vos (viool), H. v. d. Horst Jr. (cello), Mevr. v. d. HorstBleekroode (pi ano) 6.30—7.00 KRO L. G. H. Simons: „Internationale Eierhandel en Eiercontróle" 7.007.30 KRO Gramofoonpl. 7.30 VPRO Persber. 7.40 VPRO prof. dr. Wa genaar: „De Evangelischen" 8.15 VPRO Concert 8.50 VPRO prof. dr. H. J. Jorden: „De beteekenis van Vryz. Christendom of Vrijz. Religie voor het Onderwijs" 9HO VPRO Concert 10.00 VPRO Herman Rut- ters: „Het Geestelijk lied" 10.20 VPRO Concert. DAVENTRY, 1554.4 M. 9H5 Morgenwij ding 10.05 Lezing 11.20 Concert, M. Brearley (viool), E. Fisher (piano) 11-50 Orgelconcert door W. G. Webber, M. Ingham (sopraan) 12.501.50 Gramofoonpl. 3HO Orkestconcert 4H5 Kinderuurtje 5HO Lezing 5Ho Nieuwsber. 6.00 Piano-reci tal door Niedzielski 6.206.40 Lezing 6.45 Lezing 7.05 Vaudeville 8HO Nieuws ber. 8.45 Lezing 9.00 Kamermuziek 10.2011.20 Dansmuziek 11.201150 Televisie. LANGENBERG, 473 M. 6H0—7H0 Gra mofoonpl. 9H510H0 GramofoonpL 11.30 GramofoonpL 12H5150 Concert, Orkest en hobo 450550 Concert, Piano en bariton 7H0 ,Don Giovanni", Opera in 2 bedrijven van Mozart. Daarna tot 11.20 Dansmuziek. BRUSSEL, 5085 M. 5.20 Kamermuziek 555 Gramofoonpl. 7.35 Orkest en zang©- T6S. PARIJS, „RADIO PARIS", 1725 ML 11.20 Gramofoonpl. 1150 Gramofoonpl. 3.05 Orkestconcert en soli 8.05 Orkestconcert 8.50 Concert, Orkest en solisten. KALUNDBORG, 1153 M. 2.00—4.00 OrN kestconcert en voorlezing 4.005HO Kin- deruurtje 7H09.40 „Saul", Oratorium vaa G. Fr. Handel 10.0011.20 Her-uitz. van buitenl. stations. ZEESEN, 1635 M. 6.15—11.20 Lezingen 11.20—12.15 Gramofoonpl. 12.15—1H0 Be richten 1H0150 Gramofoonpl. 150 2.20 Lezingen 2.20 Uit Londen: Davis Cup-wedstryd EngelandDuitschland 3.40450 Concert 4507H0 Lezingen 7.20 Liederen-voordracht door Corn. Brons- geest (bariton) 7.50 Lezing 8.20 Con cert, Strijkkwartet 950 Bridge-les. HOLLAND—OOST-AKIë-LIJN. OOSTKERK (uitr.) 21 April ran Singapore. JAVACENG-ALEN-LIJN BONDOWOSO 20 April van Calcutta te Java, JACATRA 20 April van Java te Calcutta. KARIMATA 19 April van Rangoon te Tji- latjap. MEDAN, Calcutta naar Java, 20 April te Rangoon. KOTTEBDAMSCKE LLOYD. BALOERAN (uitr.) 22 April te en van GSb, DJEMBER 22 April van Hamburg n. Rott. GAROET (thuisr.) 22 April ran Port Said. SLAMAT 24 April v.m. 10 uur van Batavia te Rott. verwacht. JAVA—NEW Y O BK-LIJN DELI, Java naar New York, 22 Apr!! van Belawan. SIMALOER, Java naar New York, 22 April te Boston. ALCYONE 22 April van Rott, n. Hamburg. ALPHERAT (uitr.) 22 April te B.-Airea. SIRRAH (uitr.) 22 April van Santos. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. JASON 23 April van Java te Amsterdam. EMZETCO LUN JONGE JOHANNA 22 April van Barcelona n. Castello. NEDERLANDSCHE SCHEPEN BARENDRECHT 22 April Ouessant gep. Con- stanza naar Rouaan. BATAVIER IV 23 April v.m. 8 uur 10 v. Rott. te Gravesend. BERNISSE 21 April van Rott. te Hamburg. EEM, 22 April van Barcelona naar Valencia. EIBERGEN 22 April van Las Palmas, La Pla ta naar Liverpool. ELLTNWOUTSDIJK 23 April van Antwerpen naar Rotterdam. FARMSUM 22 April van Manati naar Mar seille. GANGES sleepb.. 20 April van Lissabon naar Hamb. met het beschadigde Ital. s.s. Caridli. GIDEONA ras. 21 April van Odense te Holte- nau. GOUWE 22 April van Methil te Mantuluoto. KATENDRECHT 22 April van Rouaan naar Eatoum. RIJN 22 April van Dakar naar Rott. SCHIE 22 April van Dakar te Bordeaux. THEANO 22 April van Rott. te Dublin. TROMPENBERG 22 April van Antwerpen te Libreville. WESTPLEIN 22 AprU van Rott. te Narvik. WITTE ZEE. sleepb., 21 April 12 uur 's midd. 12 gr. 11 m. N.B. en 48 gr. 36 m. O.L. v. Rotfti naar Banka met tinbaggermolen „Plaben". ZAAN 22 April van Hoek van Holland te Raumo. 313. Na al die pret hadden zy honger. Een poffertjeskraam lokte aan. Trün snoof de lékkere geuren op, zei; jaat ons hier naar binnen gaan." 2e kwamen in "n mooi vertrekje, met wit laken en Wit gordijn. Jokko at met bei zijn handen, doch Tryntje Vond dat lang niet fijn. 314. Toen ze lekker hun buikjes vulden, hoorden zij naast hun vertrek twee lieden met elkander fluisteren. Jan luisterde naar 't gesprek. „Wel," zei hy, „iaat mij maar eens kijken, die stemmen heb ik meer gehoord, dat zyn de kerels, die d'auto stalen, welke aan onzen baas behoort."

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1930 | | pagina 11