Kennemerland Cheaue-koerseti Stofzuigerhuis MAERTEIS BEVERWIJK RESTAURANT „HILDEBRAND" LEVERING VAN DEJEUNERS, DINERS EN SOUPERS VELSEN SANTPOORT HEEMSKERK BLIKSEMBEVEILIGING Heringa Wuthrich, Haarlem Motorongeluk te Heiloo MARKTBERICHT R1JKSV1SCHAFSLAG Staat van besommingen UIT DEN OMTREK AALSMEER BLOEMENDAAL HILLEGOM HALFWEG HAARLEMMERMEER SASSENHEIM WILNIS DE HOEF bij Uithoorn HEEMSTEDE VOGELENZANG NOORDWIJK VOORHOUT ZANDVOORT LIJNDEN MIJDRECHT VOORHOUT UITHOORN BOVENKERK VEILING-O verzicht beverwijk HOBBY VLOERWRIJVERS f 125.- Barteijorisstr. 16 - Tel. No. 10756 Kreymborg is Waarborg MARKTNIEUWS Zestigjarig huwelijksfeest Den 12en Mei a.s. hopen Arie Tervoort en Geertruida Mui, wonende aan den Galgeweg te Wijk aan Duin, den dag te herdenken, waarop zij voor 60 jaar in den echt werden verbonden. De heer Tervoort is 92 jaren oud en, naar wij meenen te weten, de oudste inwoner van Wijk aan Duin. Het zal het echtpaar op 12 Mei as. zeker niet aan belangstelling bij dit zeldzaam feest ontbreken. Verslag werkloosheidsverzekering en ar beidsbemiddeling Aan het verslag van den Gemeentelijken Dienst der Werkloosheidsver zekering en Arbeidsbemiddeling voor de ge meenten Beverwijk, Wijk aan Zee en Duin en Heemskerk, over 1929, ontleenen wij het vol gende: Evenais het vorig jaar, werd thans ook we derom door persoonlijk bezoek bij meerdere werkgevers propaganda gemaakt voor de Ar beidsbemiddeling. Een oogenblik werd zelfs gedacht aan een, vooral voor werknemers, verkregen belangrijke toezegging bij een be spreking met heeren vertegenwoordigers der K. N. H. S. te IJmuiden en de Koninkl. Pa pierfabrieken te Velsen; doch deze zal toch niet dat resultaat opleveren, hetwelk er van verwacht werd. De directie der firma van Gelder Zonen zag, niettegenstaande voor ge noemd bedrijf aan het betrekken van arbei ders, uitsluitend via de Arbeidsbeurs, inder daad eenige bezwaren zijn verbonden, toch het grootere voordeel van plaatselijke bemid deling in en zij heeft ook enkele malen arbei ders door dezen dienst doen plaatsen. Op verzoek van den R. K. bestuurdersbond te Heemskerk, werd aldaar door den directeur een uiteenzetting gegeven omtrent de betee- kenis van een Arbeidsbeurs in het algemeen. Verschillende daarbij aangesloten vereenigin- gen waren dien avond vertegenwoordigd en er werd van de gelegenheid tot het stellen vap vragen een dankbaar gebruik gemaakt. In de Commissie voor regularisatie en werk verruiming in het schildersbedrijf was de Ar beidsbeurs ook thans weer vertegenwoordigd en zij heeft aan de werkzaamheden voor het practisch deel der propaganda haar deel bij gedragen. Blijkens ingewonnen inlichtingen zouden de resultaten hiervan inderdaad reeds aantoonbaar zijn en de werkloosheid in dit vak mede door haar ijveren om in den winter ook te doen schilderen, hebben verminderd. De controle op de werkloosheidskassen vond regelmatig plaats. Niettegenstaande dit, wer den door den Rijksdienst daarna toch regle mentaire afwijkingen geconstateerd, hetgeen voor de betrokken afdeelingen de risico met zich brengt dat te goeder trouw zijnde leden moeten worden geroyeerd. De samenwerking met de plaatselijke bestu ren in de drie gemeenten is thans, zonder onderscheid, een prettige te noemen. De uitvoering van het raadsbesluit in zake steunverleening aan elders te werk gestelde sigarenmakers vorderde, bij het aanvaarden van arbeid van: 2 maal in Culemborg; 2 maal in Wagenin- gen; 1 maal in Enkhuizen; 2 maal in Valkens- waard: 2 maal in Kampen en 3 maal in Eind hoven; Aan extra steun: i 208.84 toeslag loon, f 227.25 vergoeding reiskosten, f 154.52 ver goeding in de verhuiskosten. Als ontslagen keerden 4 sigarenmakers naar hier terug. Toen in het voorjaar, door de langdurige, strenge koude verschillende maatregelen werden genomen om in den daaruit voort- vloeienden nood te voorzien, werd hierbij hulp verleend door het uitreiken der brandstoffen- bonnen, de extra-steun uitkeeringen en door het verstrekken van en de contróle op de kaarten voor de gratis voedselvoorziening. Dan deed zich in het begin van dit jaar een staking voor onder de arbeiders bij het leggen der gasbuizen naar Uitgeest, waarbij eveneens arbeiders dezer gemeente betrokken waren, maar hier werd spoedig, door persoon lijke bemiddeling door den directeur, overeen stemming bereikt tusschen werkgevers en werknemers. 't Maandelijkseh overzicht der aanbiedingen en plaatsingen van werkzoekenden, benevens aanvragen door en plaatsingen bij werkgevers, geeft in zijn eindcijfer mede een beeld van de groote werkloosheid, vergeleken met de beide voorafgaande jaren. Thans 1195 werkzoeken den, bij 864 en 541 in 1928, resp. 1927. Hoewel de groei van het verzekerden-tal mede als factor telt, n.l. een stijging van 609 tot 734, alzoo pl.m. 20 pet., hetwelk hier als een ver heugend verschijnsel mag worden vermeld, is deze niet in verhouding tot het groote ver schil van 331 méér werkloozen. Het aantal plaatsingen is een van de meest productieve en meest gewaardeerde verrich tingen door een Arbeidsbeurs in cijfers weer te - geven, doch voor de gemeente van niet minder groot belang. Ten slotte kan dit cij fer voor de werkgevers in onze omgeving, welke nog geen gebruik maakten van de ge heel kostelooze bemiddeling door de Arbeids beurs, een punt van overdenking vormen, n.l. of zij door hun afzijdigheid hier geen geheel verkeerd standpunt hebben ingenomen. De cijfers, narist elkander gesteld over de jaren 1927, 1928 en 1929, mogen het bewijs leveren hoe de Arbeidsbeurs in deze gemeente inder daad recht van bestaan heeft verkregen. In 1927 werden bemiddeld 17, in 1928: 148, in 1929 263 werkzoekenden en wel 254 mannen en 9 vrouwen. Naast de reeds eerder genoemde stijging van verzekerden, demonstreert het verslag het groote verschil in uitkeeringen door de werkloosheidskassen bij vorige jaren. In 1929 ruim 8600 gld., tegen ruim 17700 gld. in 1928. Dit enorme verschil ten goede ontstond door de herleving in de sigarenindustrie alhier, welke, na het eerste halfjaar 1929, blijkbaar weer op normaal peil is gekomen. De bemiddeling voor Wijk aan Zee en Duin steeg van 8 plaatsingen in 1928 tot 30 plaat singen in dit jaar. Hieronder valt mede een uitzending naar Canada met steun van Rijk en gemeente. Dezen emigrant, 'n jongen man, overkwam in begin 1930 een ongeluk, hetwelk zijn dood tengevolge had. De in 1928 vertrok ken landarbeider, welke gehuwd was, doch zonder gezin vertrok, werd-in 1929 door zijn gezin gevolgd. Uit informatie is gebleken, dat hij met zijn oorspronkelijk beroep in Canada geen bestaan kon vinden en naar fabrieksar beid was overgegaan. In deze gemeente was de stijging van het aantal verzekerden al opmerkelijk groot en wel van 189 tot 282, hetwelk een toename van pl.m. 50 pet. beteekent. Voor de gemeente Heemskerk bereikte de Arbeidsbeurs eveneens eenig resultaat door plaatsing van 7 werkzoekenden. Ook hier werd een landarbeider met steun van Rijk en gemeente uitgezonden naar Canada. EINDE DER DREEF - TELEFOON 10268 bij D aan bols. Ronde en warme schotels De gelegenheid tot het geven van partijen. Demonstratie met Talens Inkten Voor de Vereeniging van Winkeliers en Nering doenden „Wijkeroog", werd Woensdagavond in „Bloemoord" een demonstratie gegeven in het maken van prijs- en etalagekaarten. Deze demonstratie ging uit van de firma Talens Zonen, Verffabrieken te Apeldoorn en werd gegeven door den heer Jaksma. Hoewel de bijeenkomst zeer druk bezocht was, viel toch te bejammeren, dat buiten de Velsensche winkeliers niemand aan de uitnoodiging van het bestuur gehoor had gegeven. Na een korte inleiding van den voor zitter van „Wijkeroog", den heer L. W. Kui per, was het woord aan den heer Jaksma, die begon met een verhandeling te geven over den toestand, waarin naar zijn mee ning een etalage moest verkeeren. Ging voorheen een zaak meestal van va der op zoon over en ook de klanten, door de concurrentie is dit tamelijk anders ge worden en vaste klanten komen steeds sporadischer voor. De koopers moeten nu worden gelokt en het beste middel hiervoor is een mooie eta lage. Maar hoe krijgt men die? Zij moet aantrekkelijk zijn en toch niet overladen, er moet dus kleur en lijn in wor den aangetroffen en alles op een duidelijke manier naar voren gebracht, omdat de meeste klanten geen tijd hebben om alles op him gemak te bezichtigen. Leenen de te etaleeren voorwerpen zich hiervoor zelf niet al te best, dan moeten andere midde len te baat worden genomen, n.l. aantrek kelijke kleurencombinaties. Overtuigend is bewezen dat een goede etalage, een aaneensluiting van kleuren en vormen, een pakkend opschrift, wonderen doet. Het aantrekkelijk maken van een etalage lijkt heel wat moeilijker, dan het in werke lijkheid is en met opoffering van een wei nig gemakzucht is in korten tijd veel te bereiken. Spr. heeft de overtuiging, dat in 5 of 6 lessen men zelf zijn etalage keurig en kleu rig kan versieren en prachtige prijskaarten fabriceeren met Talens verf en inktsoorten. Aanbeveling verdient op de scholen meer les te geven in teekenen, daar dit volgens spr. meer nut afwerpt dan de saaie iessen in vaderlandsche geschiedenis en aard rijkskunde. Aan de hand van een groot aantal mo dellen liet de heer Jaksma zien, wat op het gebied der etalageversiering is te bereiken. De waarlijk interessante voordracht van den heer Jaksma werd met groote aandacht gevolgd en verschillende vragen ten genoege beantwoord. De heer Kuiper sprak een kort slotwoord, waarin hij namens allen den heer Jaksma dankte voor zijn leerzame demonstratie. Personalia De heer J. M. Bijvoet, alhier, lector aan de gemeente-universiteit te Am sterdam, is benoemd tot deskundige bij de eindexamens der afd. H. B. S. van het Rot- terdamsch Lyceum, der 1ste H. B. S. met 5- jarigen cursus en der R. K. H. B. S. voor jongens te Rotterdam. Burgerlijke Stand Geboren: C. J. M. van der MeyKramer, z. I. Warta Norder, z. C. A. SlootjesLysmann, z. J. Luiken—van Tilburg, d. N. Wilmink— Dekker, d. G. GoosVeldman, z. J. de HaanWesterveld, z. E. BiermanWar- merhoven, d. A. de Ruiter—Kerkwijk, z. T. W. C. M. de RoosCornelissen, d. J. EggermontMaagdelijn, z. G. J. M. UytendaalGozeling, d. A. Borgastv. d. Wal, z. M. E. SchippersHandgraaf, d. A. A. E. KluftRietveld, z. S. P. de VriesSonderse, d. A. C. BrandjesGo- mes, d. N. Arendsv. d. Kuil, z. C. VerheijUiterwijk-Winkel, z. Overleden: Elsje Kwint, 69 jaar. echtgen. van J. Strijker. Andries Schelvis, 61 jaar, wedr. van J. van Bernum. Getrouwd: J. Stadt en A. Grapendaal. C. K. Kruisschaart en J. C. Oerlemans. C. Blok en K. Zwart. W. Groot en C. W. Feye. Ondertrouwd: G. J. Duineveld en G. L. Schoorl. D. Lokhorst en W. R. van Vuu- ren. J. v. Dorp en J. K. Ch. Jansen. R. P. Tijms en F. Zwart. K. van Hulst en N. C. v. Zantvliet. W. v. d. Werf en J. H. W. Stellingwerf. FEESTWEEK 1930 Concerten Ook de zangvereenigingen en muziekcorpsen zullen het hunne bijdra gen tot het welslagen van de feesten van 3 tot en met 11 Mei a.s. en hebben te dien einde aan het Algemeen Comité concerten aangeboden. Het programma hiervan ziet er als volgt uit: Zaterdag 3 Mei: 45 uur Zanguitvoering door het Mannenkoor „Zanglust", directeur H. van Dijk. Zondag 4 Mei: 35 uur Concert door de Beverwijksche Harmoniekapel, directeur H. W. Hofmeester. Zondag 11 Mei: 34 uur Zanguitvoering door de R. K. Zangvereeniging „Beverwijk", directeur Leo Pielage. 45 uur Concert door de St. Jozefharmo- nie, directeur J. G. H. Damen. Ontheffing Winkelsluiting Het Comité der Feestweek 1930 heeft aan B. en W. ver zocht om ontheffing te willen verleenen van de bepalingen der Verordening op de Win kelsluiting op 3 en 5—10 Mei a.s., in dier vcige, dat de winkels op deze dagen tot 10 uur n.m. geopend mogen blijven. Personalia Mevr. dr. G. van dén Bergh van EijsingaElias, letterkundige alhier, is benoemd tot deskundige bij de eindexamens der afd. H. B. S. van het gemeentelijk Lyceum te Haarlem, der Gem. H. B. S. te Haarlem, der afd. H. B. S. van het Kennemer Lyceum te Bloemendaal en der afd. H. B. S. van het Christelijk Lyceum te Haarlem. Ongeluk. Het zoontje van den heer de Groot, wonende aan den Communicatieweg alhier, had Donderdagmiddag, toen hij met eenige makkertjes aan het spelen was op den hooizolder van een buurman, het on geluk om van den zolder te vallen. Het 7-jarig ventje verwondde zich hierbij zoodanig, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen en op medisch advies het H. Oliesel werd toegediend. Vertrek Eerw. Zuster Maria Antonia, De Eerw. Zuster Maria Antonia van het Liefdegesticht alhier, vertrekt half Mei a.s. naar de Missie, waar zij haar arbeid als onderwijzeres onder de heidensche kinderen zal voortzetten. Pauselijke Onderscheiding. Z. H. de Paus heeft benoemd tot Ridder in de orde van den H. Gregorius den Grooten onzen oud-plaatsgenoot den heer W. de Ruijter, thans wonende te Noordwijk. Proficiat met deze hooge onderscheiding. Stille Omgang. Het Genootschap van den Stillen Omgang hield op Woensdag 23 April een ledenvergadering in het R. K. De berijder gedood Gisterenmiddag ongeveer half 5 heeft op den Rijksstraatweg te Heiloo, ter hoogte van het blokhuis „De Lutine", een doodelijk motorongeval plaats gehad. De 34-jarige C. Dekker, wonende te Uitgeest, bespeurde on der het rijden, dat er iets haperde aan zijn motor. In volle vaart doorrijdende trachtte hij deze storing te herstellen, waarbij hij niet voldoende op zijn stuur lette. Hij is toen tegen een boom gereden, waarmee hij zoo ernstig in botsing kwam, dat de hersen pan van den ongelukkige geheel was ge spleten. Met den lijkauto van de firma Hoed te Alkmaar is het slachtoffer naar het lijken huisje te Heiloo vervoerd. Het slachtoffer was gehuwd en laat een vrouw en twee kinderen achter. Vereenigingsgebouw, welke bijeenkomst slecht bezocht was. De Voorzitter, de heer Meijer, opent de bijeenkomst met gebed, roept den aanwezigen een hartelijk woord van welkom toe, in het bijzonder den Z.Eerw. heer Pastoor, die me de aanwezig is. De notulen worden voorgelezen en onver anderd goedgekeurd. De Voorzitter brengt alsdan verslag uit van de door hem bijgewoonde propaganda- vergadering op den Tweeden Paaschdag te Alkmaar gehouden. Komt aan de orde bespreking van den pro- cessietoeht naar Alkmaar, ter eere van het Mirakel van het H. Bloed, welke zal plaats vinden in den nacht van Zaterdag op Zon dag 3 Mei a.s. Op Zaterdag 3 Mei zal in de Parochie kerk des nachts om 12 uur een kort Lof worden gecelebreerd, waarna opstelling en vertrek van de deelnemers zal plaats vin den. Des Zondagsmorgens zal na afloop van den omgang de H. Mis worden bijgewoond om kwart vóór vijf in de St. Dominicuskerk op de Laat, te Alkmaar. Te pl.m. 6 uur vertrek met de autobus van Mooij. Zondag a.s. (27 April) zijn na de Vroegmis van 7 uur, tot 12 uur toe, enkele-reiskaartjes voor autobus verkrijgbaar in het R. K. Ver eenigingsgebouw. Het bestuur vertrouwt, dat velen van deze gelegenheid zullen gebruik maken, en niet wachten tot het laatste moment, opdat overzicht wordt verkregen hoeveel plaatsen voor de autobus moeten worden gereser veerd. Op Zondag 4 Mei wordt in onze Parochie kerk des morgens te 7 uur een H. Mis ge lezen tot intentie van de levende en over leden leden van het Genootschap. Deze regeling kon de volle goedkeuring van de vergadering wegdragen. Na de rondvraag, welke niets opleverde, werd de bijeenkomst met gebed door den Voorzitter gesloten. IJMUIDEN, 24 April. Rijksvischafslag. Tarbot 2.252.40 per Kg., Griet 4085 per 50 Kg., Tong 2.95—3.70 per Kg., Zet Schol 50 per 50 Kg., Kleine Schol 9.50—16 per 50 Kg.. Bot 7—16 per 50 Kg., Schar 3.90—8 per 50 Kg., Tongschar 4043 per 50 Kg., Pieter man en Poon 8—15 per 50 Kg., Groote Schel- visch 28 per 50 Kg., Middel Schelvisch 24— 26 per 50 Kg., KI. middel Schelvisch 21—25 per 50 Kg., Kleine Schelvisch 10.5020 per 50 Kg., Kabeljauw 36—55 per 125 Kg., Gullen 121 per 50 Kg., Leng 554.50 per stuk; Heilbot 1.65—1.90 per Kg., Wijting 4.50—8 per 50 Kg.. Koolvisch 0.23—1.40 per stuk, Makreel 11.50—14.50 per 50 Kg. Zaanstroom 4, 215 manden, f 2500.—; Poolzee 200 manden, f 3300.—; Pan, 35 man den, f 1500.Erika, 175 manden, f 2100. Zeehond, 70 manden, f 1900.—; Freia, 2000 manden, f 7200. Statuten De Staatscourant bevat de gewijzigde statuten van de Aalsmeersche Bouwvakpatroonsvereeniging, alhier. VERANDERINGEN AAN HET STRAND De heer Witkop, de bekende exploitant van de Bloemendaalsche badinrichting aan het strand, is er voordurend op uit, om zijn inrichting meer gerieflijk te maken en met de wenschen van het publiek rekening te houden. Op de plaats van het vroegere zonnebad komt een omheinde speelplaats met ver schillende attracties, zooals schommel, rek stok enz. Ook voor de zeebaders is gezorgd. De 30 onoogelijke linnen badtentjes worden ver vangen door 40 houten, van het slag, zooals het vorige jaar al dienst hebben gedaan. Een nieuwe, zeewaardige vlet komf de veiligheid van de baders ten goede. Voorts wordt het aantal strandstoelen met 35 uitgebreid. Het terras van de consumtietent krijgt nieuwe rieten stoelen. Emma bloem. De opbrengst van den bloemendag ten bate der Hillegomsche Ver eeniging tot Bestrijding van de Tuberculose bedroeg f 975.Een schitterend bedrag. Hulde aan de ijverige verkoopsters! Verkeersongeval Gistermiddag kwam een wielrijder uit de richting Haarlem en wildé bij de Oostenderbrug den weg oversteken. Hij werd daarbij aangereden door een luxe-auto en bekwam ernstige hoofdwonden. Nadat Dr. Ten Eoopen een verband ge legd had, werd hij met den luxe-wagen naar zijn woonplaats vervoerd. Den chauf feur treft geen schuld. Gemeentezaken Ter voorziening in de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer T D. van Splunteren, in leven on derwijzer aan de 3e Openbare Lagere School is door B. en W. de volgende voordracht op gemaakt: 1. C. van Baaren, onderwijzer te Haarlem. 2. C. H. Jansen, tijd. onderwijzer te Haar lem. 3. G. A. de Bock, tijd onderwijzer te Heem stede Burg. Stand van 1822 April 1930 Ge boren: Gerrit, z. v. W. C. Kamer en J. Roos. Jacobus Johannes, z. v. J. A. van Roon en W. B. van der Kuil. Neéltje, d. v. B. Dol en F. G. Penne. Margaretha, d. v. N. B. Bakker en B. Scheunhage." Overleden: Antje Ruurds Faber, 89 jaar, Wed. v. P. Visser. Personalia Door het bestuur van de af- deeling Haarlemmermeer van de N.-H. Ver eeniging „Het Witte Kruis" is in de plaats van den heer S. Hulscher tot concierge van het wijkgebouw te Hoofddörp benoemd de heer G. J. de Koning, aldaar. Mond- cn klauwzeer In de Haarlemmer meer doet rich weder de besmettelijke vee- riekte mond- en klauwzeer voor en wel on der het vee van den heer O. nabij Halfweg. Burgerlijke Stand Geboren: Dirk, z. van M. de Jong en M. Roos; Elisabeth, d. van P. Ciggaar en G. Dannijs; Cornelia Maria, d. van J. C. Schrama en M. C. de Groot. Getrouwd: Dirk Kapteijn, 23 jaar en Jan netje Adriana Braam, 21 jaar. Gevestigd: B. Stout, Floris Schouten- straat 22, van Alphen aan den Rijn; H. C. Oosterbeek, Hoofdstraat 152 van Gouda; Mej. Z. M. van Dijk, Postwijkkade 1, van Hillegom. Vertrokken S. P. van Kins van Hoofd straat 157 naar Alkemade; C. Francken, van Beukenlaan 29 naar Leiden. Vrijstelling Door den Minister van De fensie is aan den dienstplichtige L. M. Reu- vings der lichting 1925 uit deze gemeente, met ingang van 1 Juli 1930 voorgoed vrijstel ling verleend van den dienstplicht, wegens bekleeding van een geestelijk ambt. Ring der Ronde Veenen Het Groot- Waterschap de Ring der Ronde Veenen sloot zijn rekening, dienst 1929, voor den gewonen dienst met: ontvangsten 30.445.61, uitgaven 27.856.05, batig saldo 2.589.56; voor den buitengew. dienst: ontvangsten 5,979.51 J-j, uitgaven 3.843.85, batig saldo 2.135.66 Heemraad Op de heden gehouden stem ming voor heemraad van het Waterschap „Groot WilnisVinkeveen" werd gekozen de heer J. Samson te Vinkeveen. Waarnemend hoofd Als waarnemend hoofd der R. K. School is tijdens de vaca ture benoemd mej. Blok, onderwijzeres aan die school. Gevonden voorwerpen Terug te beko men bijt Pastorie, Valkenburgerplein, een bos palmbladeren; S. Kopjes Nieman, Su- matrastraat 23, een bruine ceintuur; mevr. Uilenhoed, Postlaan 9, een hangertje van een collier; H. Heemskerk, Kadijk 16, een konijn; juffr. Keiser, Adr. Loosjésstraat 73, Haarlem, een rozenkrans; C. J. F. Rijken, Assendelverstraat 40rood, Haarlem, een por- temonnaie met inhoud; M. van Rooijen, Rijksstraatweg, woonark, een vermoedelijk zilveren schakelarmband; F. Burger, Kastan- jelaan 33, een R. K. kerkboek; Bosman, Leidschevaart 128, Haarlem, een portemon- naie met inhoud; Wed. M. van Looij, Blee- kersvaartweg 31, een gouden halsketting; G. Deelissen, Havenstraat 34, een grijze jon genspet; P. de Wit, Leidschevaart 150, Vo gelenzang, een zilveren dames armbandhor loge. Sehietvereeniging Graaf Floris V De uitslag van de gehouden winterwedstrijden 19291930 luiden: Flober buks (op schijf Bloemendaal) Competitie eerste klas: le prijs G. Mooije- kind 439 punten; 2e prijs H. J. van Tongeren 417 punten. 3e prijs H. Prins 414 punten. 4e prijs A. Lagendijk 401 punten. 5e prijs A. v. d. Ploeg 372 punten. 2e klas: le prijs W. Prins 391 punten; 2e prijs P. Laan 385 punten; 3e prijs E. Schae fer 361 punten; 4e prijs A. de Vries 361 pun ten: 5e prijs A. Ruighaven 382 punten. 3de klas: le prijs N. Castein 391 punten; 2e prijs R. Monkel 357 punten; 3e prijs P. Prins 342 punten; 4e prijs J. Monster 268 punten. Meesterkaart le klas: le prijs G. Mooije- kind 37 cartons; 2e prijs A. v. d. Ploeg 35 car tons; 3e prijs H. v. Tongeren 32 cartons; 4e prijs A. Lagendijk 22 cartons. 2de klas: le prijs E. Schaefer 31 cartons; 2e prijs P. Laan 28 cartons; 3e prijs A. de Vries 24 cartons; 4e prijs A. Ruighaven 20 cartons. 3de klas; le prijs R. Monkel 24 cartons; 2e prijs N. Castein 20 cartons; 3e prijs J. Mon ster 16 cartons. Wisselschild le klas: le prijs G. Mooije- kind 212 punten; 2e prijs H. Prins 201 pun ten; 3e prijs H. van Tongeren 190 punten; 4e prijs A. Lagendijk 186 punten. 2de klas: le prijs E. Schaefer 182 punten; 2de prijs H. Broers 180 punten; 3de prijs W. prins 175 punten; 4de prijs P. Laan 165 pun ten; 5de prijs a. Ruighaven 163 punten; 6de prijs A. de Vries 159 punten. 3de klas: ie prijs N. Castein 175 punten; 2de prijs R. Monkel 164 punten. De eindwedstrijd zal gehouden worden 1 Mei a.s. des avond van 8 tot 11 uur in het schietgebouw aan de Graaf Florislaan 21, al hier. BRAND in het ST. JEROENS GESTICHT In de kamer van een der verpleegden van pet St. Jeroensgesticht alhier is brand ont staan. De brandweer was spoedig ter plaatse en wist het vuur tot enkele kamers te beper ken. De verpleegden werden tijdelijk bij be woners van de Wilhelminastraat onderge bracht. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. „Steeds Sneller" Tweeden Paasch dag hield „Steeds Sneller" zijn eerste oefen- vlucht vanaf Roosendaal (N.Br.). Voor deze vlucht waren prijzen beschikbaar gesteld, bestaande uit collecties Paascheieren. Door de vereeniging werden er ioo aangekocht, die verdeeld werden in 5 prijzen van 20 stuks. De heer C. Wassenaar van VBoerenburg had nog 20 eieren beschikbaar gesteld in die *we® extra prijzen van 10 werden ver deeld. Er waren 67 vogels in concours. De vogels kwamen op de hokken als volgt i' J°n* Rakhorst 9.48.27 2. J. v. d. Berg 9.48.3° 3> J. Rakhorst 9.50.54 4. J. Rak horst 9*5°*54 J 5. D. Steenvoorden 9.51.12. De vogels werden te 8 uur in vrijheid ge steld. Zondag a.s. komt het station Lier aan de beurt en zoo telkens verder. Statuten p>e staatscourant bevat de gewijzigde statuten van de IJsclub „Nova- Zémbla", gevestigd alhier. Burg. Stand Geboren: Franciscus To bias, Zoon van j. \y. Zwartjes en C. J. M. van der Ploeg. Clara Anna, dochter van P. A. Turenhout en m. A. Cornelisse. Antho- nius Johannes, zoon van H. A. Goemans en E. M. Dekker. Ondertrouwd: Wilhelmus Hubertus Otten- heim, 31 jaren met Clara Catharina va» den Nouland. 26 jaren, beiden te Voorhout. Joannes van Steijn, 30 jaren met Quirina Anna Langeveld, 22 jaren beiden te Voor hout. Heinrich August Artur Klaar. 25 ja ren met Cornelia Maria van Winsen, 34 ja ren beiden te Voorhout. Cornells Nicolaas van Wouw, 28 jaren met Elisabeth Coen- radina van Iperen beiden te Voorhout. Tooneeluitvoering „St. Elisabeth-vereeni- ging" De tooneelvereeniging „Vader Kol- ping", onderafdeeling van de St. J3zef-Ge- zellenvereeniging geeft Zondag 27 en Maan dag 28 April a.s. een uitvoering, waarvan de baten ten goede komen aan de Sint Elisa- bethvereeniging. Opgevoerd zal worden „de Vadervloek", een tooneelspel in 4 bedrijven; „de Land bouwer van Chicago" en ,De voetbalclub van Knuppelveen". De titels wijzen het reeds uit dat deze avonden succesavonden zullen wor den voor de tooneelvereeniging en laten wij hopen finantieel voor de Sint Elisabethver- eeniging. Gemeentenaren, laat u zich niet onbetuigd, doch toont uw milddadigheid. Opbrengst Bloemendag. De 2den Paasch dag gehouden Bloempjesverkoop ten bate van ..Santos" heeft in totaal opgebracht een bedrag van f 75. Aan de dames-verkoopsters komt zeer ze ker een woord van hulde toe voor haar goe de verkoopkracht. Bloempjesdag De verkoop van de Em- mabloem alhier heeft op den 2en Paasch dag 547.opgebracht. Missietentoonstelling. Den Tweeden Paaschdag heeft Pastoor Cornet in de Gym nastiekzaal de tentoonstelling geopend van den Missienaaikring. De Pastoor mocht spreken van rappe han den en veel sympathie, want in drie maan den tijds is veel gemaakt. We telden 116 stuks. Na het Lof had de verloting plaats. De Pastoor dankte de dames voor haar werk. Het bescheiden begin was opgezet door de Derde Orde, maar dit wichtje was graag overgenomen door de leden van de Maria- congregatie, die als toekomstige moeders het kindje niet vertroeteld, maar groot gemaakt hebben In korten tijd. Het toevallen der prijzen gaf menig ko misch moment, daar heeren opgeknapt wer den met met 'n geschablóneerde sjaal en de dames werden verblijd met een tabaks doos met „Steri'-tabak. De eerste tentoonstelling en verloting is buitengewoon goed geslaagd. Moge de pret tige samenwerking zich over nog meerderen gaan uitstrekken, zoodat er volgend jaar nog grootscher werk geleverd worde. Uitvoering „St. Caecilia" 2den Paaschdag gaf de R.K. Symphonie „St. Caecilia" haar 2de uitvoering in dit seizoen. De groote zaal van het Parochiehuis was flink gevuld en de uitvoering mag wer kelijk goed geslaagd heeten, wat niet te ver wonderen is, waar de twee tooneelkunste- naars, de heer en mevrouw Tula en Johan Schmidt-di Vista, hunne medewerking ver leenden. Vooral het transformatiespel „De Dief" werd schitterend vertolkt. Ook de diverse muzieknummers werden zeer goed ten gehoore gebracht. Wij mogen de R.K. Symphonie geluk wenschen met het slagen van dezen avond. Gedurende de pauze wer den een aantal aandeelen der rentelooze leening uitgeloot. Hierbij bleek hoezeer de vereeniging de sympathie heeft der burgerij, want het grootste gedeelte der uitgelote aan deelen werd door de aandeelhouders royaal- weg aan de vereeniging geschonken. Een woord van hulde is hier wel op zijn plaats. Aan het einde van den avond bedankte de voor zitter de donateurs en belangstellenden en hij sprak den wensch uit, dat de vereeniging zich ook in de toekomst ma'g blijven ver heugen in aller belangstelling, opdat nog veel dergelijke avonden kunnen worden gegeven. Schenking: Dezer dagen werd ten bate van het Wijkgebouw „Irene", van een milde geefster, een gift ontvangen van duizend gulden. Inderdaad een koninklijke gift. Gevonden voorwerpen Gevonden: een electrische lantaarn. Inlichtingen ter Ge meente-secretarie. Burgerl. Stand Geboren: Hendrik, 7. van G. J. Piet en E. F. A. Sibrijns Klaas, z. van T. Bakker en C. Gersie Johannes, z. van J. Voshart en R. v. d. Bosch Anna Petronella, d. van M. J. Janmaat en J. M, de Bruin. Ondertrouwd: Herman Prins en Maria Berdina Boortman Hugo Bos en Elisabeth van Wij' Overleden: Johan Poirot, 86 j„ wednr. van Neeltje Verhorst Adrianus Jacobus van Bemmel, 78 j„ echtgen. van Klasina Hendrica van der Kolk. Raadsvacature De heer P. L. van der Hulst heeft ontslag genomen als lid van den gemeenteraad van deze gemeente. Zijn opvolger op de lijst is de heer H. J. Vester. Personalia Alhier is benoemd tot di recteur van het Post-, Telegraaf- en Tele foonkantoor de heer A. s. H. Brussen, com mies by den Post-, Telegraaf- en Tele foondienst te Hilversum. Verkeersongeluk Maandagmiddag pas seerden drie meisjes per fiets de Noord- dammerlaan, toen een bloemen-auto uit de richting Aalsmeer kwam en de hoek pas seerde over de Noorddamerbrug en een der meisjes aanreed tegenover de R.K. kerk. Ernstig gewond aan het hoofd werd het meisje, een dochter van den heer Tas, wo nende Oude Karsenlaan, binnengedragen in café Van Kasteren. Dr. Middeldorp, die yiings was geroepen, verleende de eerste hulp, waarna het slachtoffer naar een der hulp, waarna het slachtoffer per ziekenauto naar Amsterdam werd vervoerd naar een der gasthuizen. Veilingsoverzicht Wij zitten thans In het hartje van het spinazieseizoen, de aan voeren die dagelijks van dit product worden aangevoerd zijn enorm groot. Jammer, dat helaas deze groote aanvoeren den producent zoo weinig in het laadje brengt. Ofschoon dit seizoen ieder jaar zijn pryswisselvallig- heden medebrengt, zijn wij tot dusverre zulk een inzet nooit gewoon. De eerste weken wa ren vooral voor groote inbrengers soms tij den van mooie omzetten en maakten het mogelijk' dat by inzinking van prys een stootje verdragen kon worden, doch de groo te prysdaling der laatste dagen, die zelfs voor de feestdagen al intrad en zich steeds biyft handhaven, geeft geen mooie vooruit zichten en zal deze teelt dit jaar voor de tuinders een groote strop geven. De pryzen varieerden de laatste dagen van 1030 ct. met enkele uitzonderingspartytjes, die het tot 40 ct. per kist konden brengen. Witlof was de laatste week ook nog ruim schoots vertegenwoordigd. Voor extra mooie partijen was de belangstelling iets beter en kwam aan de prijs van 2022 ct. per K.G. De massa bleef echter ver daar beneden en maakte een doorsneeprijs van pl.m. 15 ct., terwijl mindere soorten in de prijzen duide- ïyk tot uiting kwamen tot een minimum van 6 cent per K G. Rabarber uit de natuur, kwam de afgeloo- pen week al flink opzetten. De sorteeringen liepen nogal uiteen, waardoor van zelf een groote schommeling in prijs naar voren kwam. De pryzen liepen dan ook uiteen van 415 ct. per bos. De aanvoer van sla bleef nog zeer beperkt, wel kwamen ook nog enkele partijtjes op de vrije markt. De prijzen deden naar gelang van kwaliteit voor goede soort van 57 en mindere werd van 24 ct. per stuk betaald. De kleine partijtjes postelein en bospeen vonden een gunstig onthaal en gingen voor hooge prijzen van de hand. Postelein kon nog pryzen halen van 2.102.20 per kist, terwyl peen voor ruim 40 ct. per bos vlug van de hand ging. Winterproducten, behalve aardappelen, zijn thans zoo goed als geruimd. Wanneer eenmaal het einde van een seizoen is aan gebroken, is de natuur zelf de groote koop man, die de restanten door vernietiging aan den handel onttrekt. BROEK OP LANGENDIJK, 24 April. de heden gehouden veilingen werd betaald voor: 38.000 Roode kool 4.30 tot 7.40; 2e soort 2.10 tot 4.80; 5.000 gele kool 3 tot 6.50; 51.000 Deensche witte kool 0.70 tot 1.70; 5800 Bieten 0.70; 7700 Uien 0,60 tot 1.30; grove 1.30 tot 1.70. WARMENHUIZEN. 24 April Uién f 0.80 —1.20; Peen t 1.00, Roode kool f 2.40—7.30; idem 2e soort f 0.704.00; Gele kool f 4.50— 5.30; Deensche witte kooi f 0.60—1.70. AMSTERDAM, 24 April Aardappelprij zen onveranderd. Aanvoer 1 lading, zijnde 1200 H.L. ALKMAAR, 23 April Alkmaarsche Ex portveiling Bloemkool I 1229; Gele kool 7.30 per 100 stuks; Prei 2.40—7 per 100 bos; Peziken 0.08—0.22 per stuk; Pos telein 0.611*)4 per bakje; Rabarber 8 14 per 100 bos; Radys 5.609 per 100 bos; Roode kool 3.809.30 per 100 Kg.,' Selderie 1.80 per 100 bos; Spinaize 0.10 0.17 per bak; Spruiten 1829 per 100 Kg.;Dubbele Spersieboonen 61 per 100 Kg-1 Uien 1.20 per 100 Kg.; Wortelen 1.30 per 100 Kg.; idem 0.08 per bos; Witlof I 5.90—7.90, idem II 2.20—2.40 per 100 P- BEVERWIJK, 23 April. Coöp. Tuinbouw Vrye Groenten en Fruitveiling W. A. Spina zie 2035 ct., witlofstek 4555 ct., sla gerand 4560 ct. per kist, witlof 1522 en 713 ct., spinazie f 2.25—4.25 per 100 K.G. Rabarber 6—13 ct„ raapstelen 3—4 ct., radijs 6—7 ct, per bos. Aardbeien per doos 11—37 ct,, sla per 100 krop f 3—5. spinazie 2e soort onverkoop baar. Bloemenveiling 't Centrum. Div. Narcissen 4075 ct. Mar. Copland 25 ct. Bartigon idem, Krelage 45 ct. Bu de la Tonnay idem, Sanders 3—4 ct., Pride of Haarlem idem, Pr- van Oostenrijk 23 ct. bouton d'or 45 ct., div. enk. vr. tulpen f 12.50, dubb. f 1.253, Anemoon De Caen f 0.601.10. Vulgens f I— 1.70, div. bl. v. Lathyrus f 0.64—1.65 per 100 stuks. Irissen f 3—6 per 100, Blauwe druifjes 3—5 ct. per bosje. Calla 40—50 ct., Trades Cantia 11—12 ct., Primula's 27—30 ct., Be gonia's 20 ct., idem blad 30 ct., Civeraria's 6" —70 et. per pot. Violen per bakje 70—80 ct. SCHAGEN, 24 April. Eierenveiling. 168842 kipeieren. Bruine f 4.60—5.20; witte f 4—4.80; kleine witte f 3.30—4.30; 12.502 eendeneieren f 4.204.40; 185 kievitseieren f 45. SCHAGEN, 24 April Aangevoerd: 8 Paarden 20050; 316 Qeldekoeien )mag' 225425; 58 idem (vette) 250460; 50 Kalfkoeien 280—440; 42 Pinken 125— 195; 489 Nuchtere kalveren 1030; 189 Overhouders 30—43; 6 bokken en Geiten 6—14; 4 varkens (magere) 3442; 13 idem (vette) 0.70—0.74 per Kg.; 197 Big gen 20—34; 6 Konynen 0.50—2,00; 30 Kippen 1—2.50; Eenden 0.50—1.25; 64 Kg. Boter 1.40—1.60. NOORDSCHARWOUDE, 24 April. Aan gevoerd werden 500 Kg. aardappelen. Blauwe Aardappelen 2.60. Bravo s 1.50; 13.400 Kg, Uien 60—80 ct., Groote Uien 90—1.20; Drie lingen 10—40 ct., 3100 Kg. peen (groote) 20—90 ct., 203.600 Kg. Roode Kool 2.60—9.10, 32000 Kg. Gele Kool 3.20—6.60; 212.200 Kg- Deensche Witte Kool 60—1.60. VOLENDAM, Eiermarkt 23 April Aan gevoerd werden 430.000 eendeieren voor 4.264.32 en 800 witte kipeieren voor 4.40 en 900 bruine kipeieren voor 4.90. TER AAR, 23 April 1930 Tuindersbeiang Spinazie 2.00—4.20, Sla 1.10—4.30, Bloemkool 0.04—0.30, Postelein 0.35, Radijs 5.10—6.00. 's HERTOGENBOSCH, 23 April 1930 Veemarkt Op de markt van heden wa ren aangevoerd 2913 stukes. 1488 stuks hoornvee, 1157 biggen, 1"* zeugen, 88 schapen.lammeren, 76 kalveren- De pryzen waren als volgt: Kalfkoeien f 225395 per stuk, kalfvaar- zen f 215355 per stuk, Magere ossen en koeien 1 kwaliteit f 0.75 per pond, id. 2e kwaliteit f 0.50 per pond, pinken f 120—l80 per stuk, zeugen f 120—165 per stuk, Big gen f 2.50—3 per week, schapen f 25—45 Peï stuk, weide-lammeren f 1216 per stuk- Verdere mededeelingen Het vee met stuggen handel hoogere prijzen. Kalfvee met goeden handel, nii"1 pryshoudend. Jo„g fokvee en weidevee willig- en duur. Schapen, zeugen en biggen iets williger met stijgende prijzen. DONDERDAG 24 APRIL 1930 ■9.80 34.75 12.09 2.49 59.35 48.25 13 JO 31.40 66.55 66.85 66.55 7.40 35.10 Pary» 970 BruwMi 34.65 12.08 New-ïork (cable i 2.48 Berlijn 59.25 ztincD 48.15 13.— Madrid - 31.25 Oslo 66.45 Stockholm 66.70 Kopennagen 66.45 Praag 7.30 Weenan 35.—

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1930 | | pagina 2