Stadsnieuws HET PROVINCIAAL WATERLEIDINGBEDRIJF PIJLTJES TWEEDE BLAD DONDERDAG 24 APRIL 1930 BLADZIJDE 1 cJfu het laatste dorp is aangesloten Een buizennet van CAmsterdam tot cdRapels Interessante cijfers Ged. Staten van Noord-Holland MUZIEK In Een woeste rijder beschonken toestand achter het het stuur BURGERLIJKE STAND De Spaarndamscheweg De aanstaande verbetering Raad van Arbeid Te water lating Maria Catharina fDe vreeselijke brand in Roemenië Personalia De Haarlemsche Rechtbank HAARL. VOETBALBOND Haarl. Scheidsrechtersvereeniging MOTORSPORT De Nederlandsche T. T.Races SCHIETEN Korpsschietwedstrijd Landstorm- corps „Kennemerland" Wat niet duren mag BILJARTEN Nederlaag-wedstrijden „Kennemerland" Een onbewaakte overweg in CAmerika DAMMEN District H. en O. v. d. Ned. R. K. Dambond Naar aanleiding van het feit, dat op 17 dezer de offieieele opening van de water leiding plaats vond in de laatste gemeente, die, ofschoon tot het verzorgingsgebied van dat bedrijf behoorend, nog niet bij het Pro vinciaal Waterleidingbedrijf van Noord-Hol land (P. W. N.) was aangesloten, n.l. de gemeente Warder hebben wij ons tot den Directeur van genoemd bedrijf gewend met het verzoek ons eenige inlichtingen te wil len geven omtrent den opzet en de verdere ontwikkeling van het P.W.N. De Directeur deelde ons het volgende mede: Het P. W. N. werd opgericht op 1 Jan. 1920. Het aantal aansluitingen bedroeg toen 18.789, tegen 79.187 op 1 Januari 1930. De toeneming van het aantal aansluitingen vond vrij regelmatig plaats, ofschoon de groei in de eerste jaren uiteraard het sterkst was. Van de 122 gemeenten, die het vasteland van Noord-Holland telt, worden er thans 105 geheel en 2 gedeeltelijk door het P.W.N. van drinkwater voorzien. De 17 overigen (in 2 waarvan dus de watervoorziening ge deeltelijk door het P.W.N. geschiedt) heb ben een eigen waterleidingbedrijf. Het P.W.N. levert het water rechtstreeks aan de afnemers. De gemeentebesturen hebben dientenge volge geen bemoeienissen met de water levering. Toch is de activiteit van de ge meentebesturen wel van invloed op het cij fer der aansluitingen, zulks in verband met de bepaling omtrent de z.g. „verplichte aansluiting", welke in de Bouw- en Woning verordeningen van alle tot aansluiting bij het PN.W. overgegaan zijnde gemeenten is opgenomen. De bepaling houdt in, dat ieder binnen een af stand van 40 M. van as van den weg, waar in een waterleidingbuis aanwezig is, gele gen perceel, waarin zich geen ander middel tot het verkrijgen van goed drinkwater be vindt, aan de waterleiding moet zijn aan gesloten. Op 1 Januari 1930 was van het totaal aantal onder den aansluitingsplicht vallen de perceelen 92% aangesloten. Voor de beoordeeling van laatstgenoemd cijfer is nog de wetenschap van belang, dat het aantal woningen, dat zonder meer in de mogelijkheid verkeert om op het be staande buizennet te worden aangesloten zoo juist aangeduid met: „onder den aan sluitingsplicht vallende perceelen") volgens per 1 October 1929 verzamelde gegevens 91% bedroeg van het totaal aantal wo ningen van het verzorgingsgebied. De ter beschikking van de afnemers ge stelde hoeveelheid water bedroeg in 1920 in totaal 2.446.761 M3. en in 1929 10.844.448 M3. Was de lengte van het hoofdbuizennet op 1 Januari 1920 rond 220 K.M., op 1 Jan. 1930 beliep zij reeds rond 1600 K.M., d.w.z. hemelsbreed genomen den afstand van Am sterdam tot Napels. In het bedrijf was op 1 Januari 1930 een kapitaal van rond 19.600.000 belegd. In den aanvang, dus op 1 Januari 1920, beliep het in het bedrijf belegde kapitaal een be drag van rond 2.500.000. Zooals vanzelf spreekt onderging ook de opbrengst aan watergelden een belangrijke stijging, n.l. van rond 440.000 tot rond 2.044.000. De drooglegging van den Wieringermeer- polder opent voorts voor het P.W.N. een nieuw arbeidsveld, terwijl de afsluiting van het IJsselmeer wellicht de gelegenheid zal bieden om in zoodanige hoeveelheden en met zoodanige daling van den kostprijs wa ter te winnen, dat de leveringvan water voor industrieele doeleinden op een andere basis kan worden gesteld. Een onderzoek is in die richting gaande. Nieuwe perspectieven zijn voor het P.W.N. geopend door het besluit van Gedeputeerde Staten van 13 November 1929 tot vaststel ling eener regeling inzake van het provin- ciewege verstrekken van bijdragen tot dek king van de kosten, rechtstreeks verbonden aan het aansluiten van niet rendabele ge bieden aan het buizennet van het Provin ciaal Waterleidingbedrijf. Talrijke aanvragen zijn daarvan reeds het gevolg geweest en wijzen uit, dat het offer, hetwelk de- provincie hier bereid is te brengen, algemeen wordt gewaardeerd. Een fraai kiekje van den watertoren te Aalsmeer Voor Gedeputeerde Staten van Noord-Hol land werd gisterenmiddag een zaak behan deld van een geneesheer, die 11 jaar geleden door de Amsterdamsche annexatie op wacht geld was gesteld. Deze geneesheer had 30 Juni 1929 te Veen- huizen werkzaamheden verricht voor een dok ter die ongesteld was. Na 5 a 6 weken vertrok hfj weder. De gemeente Amsterdam had het annexa tie-wachtgeld gedurende die weken ingetrok ken, waardoor de geneesheer f 55.28 minder ontving. Tegen deze handelwijze kwam hij in beroep bij Ged. Staten. Spreker merkte op, dat hij geen vaste aanstelling had gehad en dat de geneesheer, waarvoor hij was opgetreden, geen ontslag gevraagd of gekregen had. Hij was dus naar zijn meening niet in be trekking geweest bij de overheid, waardoor hij recht had op het wachtgeld. Mr. dr. Prins, administrateur van de afd. arbeidszaken te Amsterdam, sprak namens de gemeente en deelde mede, dat de dokter zelf een brief geschreven had, dat hij in over- heids-dienst was. De dokter antwoordde, dat de directeur in Veenhuizen hem per abuis verklaard had, dat hij Staatsambtenaar was. Ged. Staten zullen in deze eigenaardige aaak nader beslissen. NEDERLANDSCHE opera (Haarlem) FAUST Zoo heeft de Nederlandsche Opera uit Harlem, thans, zij het met een weinig uit gebreid repertoire, het eenige nog bestaande opera-gezelschap hier te lande, het aange durfd om in moeilijke omstandigheden, waar aan w\j van de directie, bij monde van den •tear j. Kaart Sr. een en ander vernamen, r^h nog in het winterseizoen een opera te lengen. Dezelfde opera die ook verleden jaar door de goed verzorgde uitvoering, en mede door het debuteeren van een stadgenoot in de titelrol zooveel bijval mocht verwerven. De heer Jan Hensen, die voor de tweede maal de Faustpartij zong, met de Duitsche zangeres Jolanda Lang als Gretchen, zal de zen avond, indien hij het nog niet wist, wel gewaar zijn geworden dat het pad van den opera-zanger ook in werkelijkheid niet altijd over rozen gaat. Of hij dezen avond minder goed gedisponeerd was, dan wel of hij, door den Duitschen tegenzang de „Stichwörter" minder goed kon volgen, een feit is het dat hij ons veel minder goed voldeed dan bij zijn première. Figuurlijk was hij nog al eens „wèg," en zijn acteeren haalde niet bij dat van de eerste opvoering. „Stimmlich" is hij ook te zwak tegenover goed dragende stemmen als van Anton Dirks, Jan van der Meulen of Jolanda Lang, zoodat er in den samenzang, duet, trio of quartet, zeer veel verloren ging. Bij de uitstekende figuur van Mephistophe- les door Anton Dirks met zwier, routine en stevige zangkunst gespeeld, kon hij zich jam mer genoeg niet voldoende aanpassen. Dirks vulde den ganschen avond het tooneel met zijn levendige actie en voor een Satans-deel is het slagen der opvoering zeker aan hem te danken. Jan van der Meulen was, vooral na het even onzekere begin, een goede en goed zingende Valentijn, in de sterfscène een goed dramatiseerend acteur. Bischof zong de kleine Wagner-partij niet al te vast. De partij van Siebel, die ook verleden jaar in handen was van Elise de Haas, werd opnieuw met veel entrain door haar vertolkt, terwijl Marie No- verraz een goede Martha was, niet sterk of fraai van geluid, maar wat ze deed was ver zorgd enin de maat. Een Duitsche zangeres was de echte, Duit sche Gretchen: ze zong vaak heel gevoelvol en acteerde aardig; maar ze miste toch het impulsievevan een mevrouw Sandhagens— Manders. en was. vooral, in de kerkerscène niet tegen de hoogliggende partij opgewassen. Haar. sterk portamento-zingen was echter minder fraai. Hij de koren merkten we het eigenaardige verschijnsel op dat er achter de schermen meestal beter en rhythmisch strakker gezon gen werd dan op het tooneel. Wamieer we echter weten dat deze menschen eerst op het allerlaatste moment en zonder een enkele re petitie voor het voetlicht kwamen, mogen we hierover nochtans niemand een verwijt ma ken, al was het ontegenzeglijk jammer dat aan de instudeering niet meer tijd kon wor den besteed. De tweede dirigent van de H. O. V. de heer Marinus Adam had de muzikale leiding in handen en sloeg er zich kranig doorheen, We hadden het orkest alleen gaarne wat voltal- liger gehoord, want thans klonken sommige effecten wat mager. Het ballet onder aanvoering van Tilly Sylon voldeed uitstekend, zoodat men hiervoor zelfs bij open doek meende te moeten applaudis- seeren. De regie, onder leiding van Anton Dirks, was lang niet onverdienstelijk, al zou bij an dere en betere omstandigheden, vooral wat de koren betreft, er nog wel een en ander te wenschen overblijven. We komen tot de conclusie dat Faust het nog altijd doet! Het is, natuurlijk, als reper toire-stuk veruit te verkiezen boven een ope rette als Rose-Marie, maarniet alle men schen zijn daar in onze dagen van te over tuigen. De lach zoo schijnt het wel, regeert op het oogenblik de wereld aan ernstig kunstgenieten wordt slechts door weinigen gedacht. Door zoo weinigen, dat we de directie vair het Nederlandsche tooneel bewonderd hebben om haar durf. Ze zal de eerste zijn om enthousiast te bekennen, dat het vroeger beter was. Kunnen dan alleen Italianen en Duitschers nog maar volle zalen trekken? Waarvan men meestal geen syllabe verstaat? Kom! We weten zeker dat wanneer het pu bliek eens wilde meewerken, de Nederlandsche Opera in Haarlem tot goede dingen in staat zou zijn. Welk goed gemengd koor spant zich hiervoor? Het zou zeker de moeite loonen. J. S. Dinsdagavond waarschuwden burgers een agent van politie, dat op de Amsterdamsche vaart een auto met groote snelheid en slin gerenden gang over den weg reed. Per fiets zette de agent den auto na en het gelukte hem, den automobilist op de kaan te laten stoppen. Deze, een 51-jarig fabrikant uit Noordwijk, bleek in staat van dronkenschap te ver- keeren. Nadat een andere bestuurder was gerequi- reerd, werd de beschonkene met zijn auto naar het Politiebureau gereden, waar hij, na ontnuchterd te zijn, verbaliseerd werd. Ondertrouwd: 22 April: P. J. A. Borghouts en H. E. Sombroek. Geboren: 17 April: d. uan J. de Graaf ter Horst d. van E. A. ScheelingsFröse d. van C. S. M. v. d. Veldtde Bak 19 April: d. van M. S. KolijnRees z. van E. M. Wellervan Brussel d. van A. M. H. Frankenvan Zurk z. van R. M. SchuurmanLouwman z. van A. s. C. BackhujjsDiekmann d. van M. C. van Loevezijnvan Raaphorst z. van D. L. van Eden—Klingers z. van J. M. Hoo- gerwerfKarreman 20 April: z. van Ti M. KoerseSmit z. van E. M. de Prie Semp z. van M. van EgmondWestnor z. van J. de VriesPieters 21 April: d. van A. M. KoeiemijKol 22 April: 2 d. van C. BomReijngoud d. van A. E. BoereePeters z. van C. B. M. v. d. Haterd—Bijleveld z. van T. F. Veenings— Klesser. Overleden: 18 April: P. M. van Stijn— Brouwer, 60 j„ Slachthuisstraat 20 April: M. v. d. Boon, 69 jaar, Kinderhuissingel 21 April: J. C. van DrunenKoster, 66 j-, Oranjestraat W. H. Scheurkogel, 70 jaar, Leidschestraat J. E. v. d. WeijdenSmit, 45 jaar, Kamperlaan M. BreemsPhilip- po, 63 jaar, Bakkerstraat E. v. d. Schaar, 24 jaar, Kloosterstraat W. Koster, 90 jaar, Meester Joostenlaan. Gistermorgen ontdekten wij op den Spaam- damschen weg de commissie van Openbare Werken en den waarnemend directeur van dien dienst. Wij veronderstelden reeds, dat het bezoek van deze heeren aan dien weg verband hield met de reorganisatie van dien weg, welke hoog noodig is. Bij onze informatie bleek dit inderdaad het geval te zijn. Toen wij op den weg de besprekingen van de heeren uit de verte volgden, kregen wü den indruk, dat ook ter sprake kwam het ma ken van een betere aanlegplaats voor de schepen. Dit moet, naar wij vernamén, inder daad de bedoeling zijn. Bij het gemeente bestuur moeten werkelijk plannen in voorbe reiding zijn, om over een groot gedeelte van den weg een basaltkademuur aan te laten leggen, hetgeen vooral de industrie ten goede zou komen. Door het Bestuur van den Raad van Ar beid alhier zijn, met ingang van 1 April 1930, benoemd tot commies de adjunct-commiezen P. J. van den Berg, J F. Broeken en E Rosenhart. Tot adjunct-commies de klerken: mej. E. L. M. Boele en Th. J. van der Maat. Een aanwinst voor de Nederlandsche Jachtvloot Op de werf „Hubertina" vond gisteren de te waterlating plaats van een zeewaardig stalen als kits-getuigd zeiljacht voor luit.- kolonei C W. de Visser, voorzitter van de Haarlemsche Jacntclub, daar jfe aanbouw Dit jacht is ontworpen door het Technisch Bureau vooi Scheepsbouw van den heer H. W. de Voogt te Haarlem. Het vaartuig heeft een lengte van 27.30 m„ een lengte op de waterlijn van 19 m„ een breedte van 5.60 ni., een holte in de zijde van 4.16 m. en een diepgang van ruim 3 m. Voor tochten op de Zuiderzee ligt het dus te diep. Als hulpmotor is geïnstalleerd een M. a. n. 6-eyünder Dieselmotor van 50 p.k. De waterverplaatsing van het schip is circa 82 ton, terwijl het zeiloppervlak aan den wind 270 m2. be draagt. De boor werd gebouwd onder de hoogste klasst Bureau Veritas, onder bouw toezicht van den heer De Voogt. Inwendig wordt de huia van het schip beschermd door bitumastic permanent email. De beschietin gen zijn uitgevoerd in blank gelakt mahonie hout. Een foto van den vreeselijken brand in de berk van Cotesci in Roemenië. De lijken van slachtoffers, die opgebaard lig gen om te worden geïdentificeerd. Voor de te waterlating sprak eerst de heer De Visser woorden van dank tot den ont werper en bouwer de heeren De Voogt en Jacobs. Namens de Kon. Ned. Zeil- en Roei- vereeniging ,,'t IJ", wenscht de heer E. Crone den eigenaar geluk met zijn nieuw jacht en hoopte, dat hij voorspoedige reizen mag hebben naar de Oostzee en Middelland- sche Zee. Hierna verrichtte mevr. De Visser den doop. waarop de hijschkraan in wer king werd gesteld. die het schip in het Spaarne zette. Het jacht, genaamd „Maria Catharina", is speciaal gebouwd voor lange tochten op zee en ook met het oog op een langdurig ver blijf in de Middellandsche Zee. Het is hei grootste voor de klasse der Sits-getuigde schepen. De heer C. L. Dalebout, technisch amb tenaar van den Rijkswaterstaat alhier, is met ingang van 1 Januari 1930 benoemd tot technisch hoofdambtenaar. Vervulling vacature Door de arrondissements-rechtbank te Haarlem is,_ ter vervulling eener vacature van rechter ih dat college, de navolgende al- phabetische lijst van aanbeveling opgemaakt: mr. J. C. Brongers, substituut-griffier bij de arrondissements-rechtbank te Rotter dam; mr. Th. F. Raedt, substituut-griffier bij de arrondissements-rechtbank te Amsterdam; mr. E. J. W. Top, rechter in de arrondis sements-rechtbank te Tiel. Mr. M. A. van Rijn van Alkemade, rech- ter-piaatsvervanger in de arrondissements rechtbank te Haarlem, is met het lot afge vallen tegen een van bovengenoemde candi- daten. Hier volgen de uitslagen van Dinsdag van de schoolvoetbalwedstrijden. Afdeeling A. Halve eindstrijden 7. RijkskweekschoolU. L. O. A. I 23 8. H. B. S. A. II—H. B. S. A. I 1—15 De eindstrijd zal dus a.s Zaterdag gaan tus- schen H.B.S. A. I en U.L.O. A. I. Afdeeling B. 2e Ronde H. H.B.S. a III—Kennemer Lyceum II11—2 12. Chr. MULO (Bfoemendaal)Bron- steeschool I (Heemstede) 41 13- Chr. MULO (Dreef)Gymnasium I 07 14. Ambachtsschool II—ULO (Zandv.) 1—1 ULO (Zandvoort) wint bij loting. Op Donderdag a.s. volgen de halve eind- wedstrijden, n.l. 15. H.B.S. a IIIChr. MULO (Bloemen- daal) terrein Haarlem 1012 16. Gymnasium I—ULO (Zandvoort) terrein R.C.H. 10—12 Afdeeling C 3e ronde (Winnaars) 35. OLS 19—Bronsteesch. II (Heemst.) 10—0 36- OLS 38—OLS 25 4__o 37. NoorderschoolGem. Lyceum III 90 38. OLS 27—OLS 11/12 3_i 39- OLS 36—OLS 16 i_? 40- OLS 7—OLS 40 Q—6 41- RijksleerschoolOLS 37 14 42- Gymnasium IIOLS 28 02 3e ronde (Verliezers) 43. OLS 24—OLS 18 i_2 44. OLS 17—OLS 32/33 i—2 45. ULO b II—Nassauschool 8—0 46. OLS 13—OLS 31 2—4 41. HBS b V—OLS 2 3—2 48. OLS 9Chr. School Anthoniestr. 04 49. OLS 8—OLS I 0—2 50. Instit. „Oranje Nassau"—OLS 34 0—7 °°k hier komt reeds teekening in den strijd. Het best schijnt toch gevoetbald te worden in HaarlemNoord. Bij de laatste acht behooren tenminste zes scholen uit dit stadsgedeelte. Waarschijnlijk zal dan ook het „kampioen schap" door een dezer scholen behaald wor den. ..Titelhouder" is school 38. (Oud-Schoten). Alhoewel minder sterk dan het vorige jaar, •naakt ze toch nog een goede kans. Doch er zÜn kapers op de kust! Aardige wedstrijden staan in de laatste ronden nog te wachten. De Haarlemsche Scheidsrechtersvereeni- ging organiseert een feestavond op Zaterdag 3 Mei a.s. in het gebouw van den Haarl. Ke gelbond. De scheidsrechters hebben zich voor dien avond de medewerking verzekerd van het echtpaar Coos en Folley Speenhoff "Jr. Offieieele erkenning Op het te Rome gehouden congres van de F.I.C.M. den Internationalen Motorbond wer den op verzoek van de K.N.M.V. de Neder landsche T. T. races opgenomen in de lijst van z.g. „classic events." Deze opname beteekent, dat de races hier mede officieel erkend worden te behooren tot de zes voornaamste wedstrijden ter we reld. Het is wel een groot succes te noemen, dat deze races door het energieke werk van de organisatoren en de K.N.M.V. in enkele ja ren tijd zijn opgeklommen van een nations- len wedstrijd tot een evenement van eerste grootte in de Internationale motorsportwe reld. Zonder twijfel zal deze erkenning sterk bij dragen tot een groote toename van de bui- tenlandsche deelname aan deze toch al reeds interessante races. Op 15, 16 en 17 April werd in het gebouw „Olympia" te Haarlem bovengenoemde wedstrijd gehouden op K. S. O.-geweer. Deelgenomen werd door 12 afgevaardigde afdeelingen. De 3 winnende afdeelingen waren: 1ste prijs afdeeling Heemstede met 237 punten; 2de prijs afdeeling Velsen- Noord met 232 punten; 3de prijs afdeeling Schoten met 231 punten. Afdeeling Heemstede kwam, door evenals vorig jaar no. 1 te worden, hierdoor in be zit van het bronzen wisselschild. Uitslag personeelen wedstrijd: D. W. Duiker, 50 punten; J van Alphen 50, A. Welp 49, J. Stol 49, J. Blauwhof 49, H. Westerveld 48, S. Heeremans 48, P. van Oorthuijzen 48, M. J. Henneman 48, D. J. van Rijn 48, C. J. Boerssee 48, L. van der Meij 48, E. H. E. Brokmeier 48, J. van Gielen 48, J. Dekker 48, J. van Maris 48, B. A. Groot 47, F. Fransen 47, F Koele- meij 47, A. A. van Riet 47, W. Steeman 47, H. P. van Roozendaal 47, S. C. G. Walter 47, J. P. Hoogeveen 47, C. Kok 47, H. G. Heijbrock 47, J. Geldeman 47, C. Maar schalk 47. Dat is de onvoldoende toestand op den grooten verkeersweg HaarlemOegstgeest, die een aanfluiting is voor onzen Rijks waterstaat. U hebt gelijk, doodelijke on gelukken zijn er geen dagelij ksche gebeurte nissen, want het is bekend, dat op de gevaar lijkste verkeershoeken groote ongelukken het minst veelvuldig voorkomen. Iedereen is daar voorzichtig en zoo is ook tusschen Haarlem en Oegstgeest alles op zijn qui vive, maar dat mag en dat zal ook we! niet het motief zijn om den in alle geval levens gevaarlijken chaos daar te laten voortduren. Nu al jarenlang levert de heirbaan tusschen Bennebroek en Oegstgeest het beeld van een opgebroken straat en telkens als men per auto of per fiets daar rijdt, krijgt men den indruk een opgelapte deken te zien. Rijks waterstaat heeft dat lappen hier en dat lijmen daar, meen ik, genoemd„in den ergsten wantoestand voorzien", maar zoo wij al niet beweren, dat de oude toestand beter ware gehandhaafd, ondeskundig is de aangebrachte verandering zeer zeker. Een bollenzondag als j.l. Tweede Paaschdag, als iedereen zich stipt aan de verkeersregelen en verkeersvoor- schriften houdt, is daarvan het beste bewijs Zondag is het misschien weer druk. De Mi nister van Waterstaat probeere dan eens van Oegstgeest naar Bennebroek te komen per fietsHij zal dan Maandagmorgen vroeg ongetwijfeld de verantwoordelijke weg-inge- nieurs op staanden voet ontslaan. Dat de fietsrijder, die zich stipt aan de voor schriften houdt daar niet doodgereden wordt, is uitsluitend aan de goedertierenheid van de autobestuurders te danken. Wij praten maar niet van de huizen, die her en der zoo ver den weg opspringen, dat zij de wielrijders nopen zich voor de wielen der auto's te wagen wij zeggen maar niets van de tallooze akelige en onvoldoende brug gen en bruggetjes, waarvan Rijkswaterstaat (de hemel betere het) in tien jaar tijd kans heeft gezien nu onlangs de eerste verbetering (de brug in Hillegom) aan te besteden maar wie ziet hoe ellendig voet -en fietspaden zijn aangebracht, wie opmerkt, dat op verschillen de plaatsen de aarden trambaan nog onbe straat is en een kilometerlange wielenklem vormt, komt in de verzoeking aan onze amb tenarij een paar leelijke en onchristelijke dingen toe te wenschen. En hoe op dien weg straks nog een elec- trische tram zal moeten rijden de hemel moge 't weten Maar in gemoede, moet de verbetering van dien weg nu heusch tien jaar en langer duren Zullen wij nimmer een Minister van Waterstaat krijgen, die in staat is van amb tenaren zakenmenschen te maken? De weg HaarlemDen Haag is een der drukste wegen van Nederland, misschien een der drukste van Europa. Het is de eenige wegverbinding tusschen Amsterdam met 700.000 inwoners, den Haag met 400.000 en Rotterdam met 600.000 inwoners, de verbinding dus, tus- schengelegen plaatsen meegerekend, voor bijna twee millioen menschen. Mag Waterstaat over de verbetering daar van zóó lang studeeren. Neen, zoo'n toestand is een aanfluiting voor onzen Wegendienst. 1 in winst eindigde voor J. Fictoor. De eind uitslag van deze afdeeling luidt: J. Bosse, kampioen, J. Fictoor, 2e prijs en E. Zwart, 3e prijs. De uitslagen van de ontmoeting tusschen Kennemerland en T. O. G. luiden: T. O. G.: 88, 64, 87, 76, 100. Totaal 415. „Kennemerland": 100, 100, 100, 100, 87. Totaal 487. Hoogste moyenne H. Scheffer 2.56. Hoogste serie Th. Eirera 13 caramb. Donderdag 24 April laatste ontmoeting in dezen wedstrijd tusschen de le vijftallen van „Spaarne" en „Kennemerland." In Amerika botste een trein tegen een autobus wat aan vijftien personen het leven kostte. Hierboven wat er van de autobus overbleef De wedstrijden om het persoonlijk kampioenschap le klas Hieronder vermelden wij de uitslagen van de twee laatst gespeelde ronden: G. Zeeuwe wint van J. Smit. H. Rump verliest van H. Meure. J. Smit remise met H. Meure. G. Zeeuwe wint van H. Rump. 3e klas De beslissingsmatch tusschen E. Zwart en J. Fictoor, voor de 2e of 3e plaats, is ge wonnen door laatstgenoemde. Gespeeld werden 3 partijen, waarvan 2 in remise en (Niet-Officieen. 453e STAATSLOTERIJ. TreUkjns van Donderdag 24 April 1930. 3e Klasse, 3e Lijst. Prii/en van 45 30 486 605 710 887 1019 1086 1294 1409 1560 2417 2457 2523 2575 3219 335: 3441 3650 3777 3827 3878 3938 4084 465( 4786 4S69 48S0 5124 5353 5549 5586 587' 5937 6376 6397 6470 6472 6687 6718 728" 7605 7955 8524 8667 8702 9121 9188 952 9992 10192 10518 10718 11067 11586 H898 11917 12120 12392 12562 12585 12698 12815 12884 12889 13477 13754 13811 13816 14462 14609 15285 15486 15579 15718 16276 16365 16587 16631 16769 16849 17301 17482 17592 19747 IS768 18S81 19062 19080 19168 19177 19731 19S71 20U 4 20195 20233 20594 20S94 20942 2094?

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1930 | | pagina 5