NEDERLAND—BELGIE Nieuwe Haarlemsehe Courant AAN ONZE LEZERS Zondag a.s. half drie in het Stadion te Amsterdam De 40ste wedstrijd HollandBelgië over alle linies H. B. C.-praatje BRA BA NTSCHE' BRIE VEN R. K. S. V. „The Yellow Black Boys" R. K. S. V. „Santpoort" R. K. V. V. Onze Gezellen R. K. V. V. Door Samenspe! Sterk R. K. V. V. Alliance R.K.S.V. „Victrix" R.K.V. „Zwaluwen" CRICKET Testmatch-Cricket Spoort al Uw kennissen aan hun vraag- en aanbod-adver tenties te plaatsen in onze eigen GYMNASTIEK R. K. Turnkring Haarlem R.K.S.V. „Leonidas" België B.—Nederland B. te Gent K. F. C. Haarlem HONKBAL Wedstrijden voor Schoolnegentallen vervolgens ook de ontmoeting tegen de lts* lianen reden gegeven om met eenige ge rustheid de toekomst tegemoet te zien. ZO° kunnen wij dan morgen tegenover de Beige® een team in het veld brengen dat in staat is de overwinning te behalen. Nu de jong' ste Braine voor het internationaal voetbal verloren blijkt zal het aanvalspel van beid® landen elkaar niet veel meer ontloopeD- Enonze verdediging behoeft toch zekef niet voor die van onze tegenstanders onde* te doen. De elftallen luiden als volgt: R. K. V., vestigde Geel Wit aller aandacht op zich. Zij nog vermeld van het derde jaar, dat P. Aerts beheerder der financiën werd, welke positie hij tot den huidigen dag nog bekleedt. Had Geel Wit dus niet anders dan voor spoed gekend, het vierde jaar werd de si tuatie anders, doordat de eminente voor zitter, de heer Dammers, in verband met vertrek naar elders, zijn zoo dierbare club moest vaarwel zeggen. Geel Wit zonder Dammers! Dit scheen een schier onover- kömenlijk verlies en men was reeds spoedig de meening toegedaan dat de club van Dam mers, zooals men haar in de wandeling noemde, haar langsten tijd had geleefd. En aanvankelijk ging het dien weg op. De eens zoo bloeiende vereeniging kwijnde, diverse leden bedankten, donateurs hielden op hun steun aan de vereeniging te geven, enz. Het werd een donker jaar. Een donkere bladzijde in Geel Wit's geschiedenis en de nieuw ge kozen voorzitter, Jac. Boot zag zich voor een uiterst moeilijke taak gesteld. Dank zü zijn leiding, bijgestaan door den nieuwen secretaris. Jan Paase, die den schei denden Aardweg verving, en den penning meester Fr. Aerts, keerde de rust in de ver eeniging terug en met goeden moed werd de competitie begonnen. Een competitie, welke ten slotte het zoo zeer begeerde suc ces bracht, al werd de eerste wedstrijd tegen E. M. S met 43 verloren. Nadien toonde Geel Wit zich steeds de sterkste en na hardnekkigen strijd met E. M. S., werd de kampioenstitel der 2e klasse D behaald met de volgende cijfers: 8 gesp., 7 gew., 0 gel., 1 verl., 14 p., 36 v.— 6 t. Een uitstekend resultaat, zoodat in hoop volle stemming het eerste lustrum kon worden herdacht. Het succes van het eerste elftal werd gevolgd door het tweede, dat het kampioenschap behaalde der 4e klasse En met de volgende cijfers: 8 gesp.. 6 gew., 0 gel., verl., 12 p., 19 v.—10 t. Twee kampioenen bij een 5-jarig bestaan Op waardige wijze is dit gevierd. Geel Wit was den malaisetijd te boven en genoot wederom een uitstekende repu tatie. Het kranige bestuur had de teugels thans goed in handen en met drie elftallen, 1 in de le klasse D. H. V. B., II in de 3de klasse en III in de 4e klasse, zag men het zesde Jaar vol vertrouwen tegemoet. Een buitengewoon prettige geest heerschte ln de vereeniging. ondanks de geringe prestatie van het eerste elftal. Er kwam een echt vriendschappelijke sfeer in de gelede ren, zoodat het komende zevende jaar geen reden gaf tot pessimisme. Doch de successen op het groene veld lie ten ook in dit jaar te wenschen over. Zon der een enkelen wedstrijd te winnen, was Geel Wit I in de le klasse wederom hekke- sluiter, terwijl het tweede en het derde elf tal veel beter werk leverden. Gelukkig bleef de goede, prettige geest in de vereeni ging bewaard en toen het achtste jaar was aangebroken, kwam er een groote op leving, daar diverse oud-leden weer terug keerden. Met vrij wat meer optimisme begon men aan het seizoen 1927-'28, waarin al spoedig bleek, dat met de Pauselijken (zooals Geel Wit werd betiteld) duchtig rekening moest worden gehouden. Uitstekende en minder fraaie resultaten wisselden elkander af, om ten slotte den middenmoot te bezetten. Doch in de wedstrijden om den Sportpark beker toonden we ons de sterksten en klop ten in de finale T. Y. B. B. II met 2—1! Ook het tweede elftal had zijn goede en slechte dagen en bleek voor menigen tegen stander een lastig struikelblok. De successen op 't groene veld waren oor zaak, dat de belangstelling van buiten grooter werd en het negende jaar dient dan even eens als een succesvol jaar vermeld. De minder goede prestaties der lagere elftallen konden hieraan niets af doen. Ook tegenslagen werden geboekt, omdat we wederom enkele eerste elftal-spelers door omstandigheden moesten missen, zoo dat de vooruitzichten voor het tiende, het jubeljaar, minder gunstig werden. De zaken werden echter serieus aange pakt,, de propaganda krachtig ter hand ge nomen en het bereikte resultaat was wer kelijk schitterend. Het ledental, dat de laatste jaren onge veer 35 bedroeg, was in September j.l. reeds ruim verdubbeld. Speciaal kwamen zich Junior-leden aanmelden, zoodat met 3 senior- en 2 junior-elftallen de competitie werd begonnen. De successen op het groene veld waren daarentegen zeer matig. Vooral 't eerste elftal was de geleden verliezen nog niet te boven en speelde een zeer beschei den rol. Ook nu eindigde men in den be roemden middenmoot, terwijl de lagere elftallen dit voorbeeld trouw volgden Momenteel telt Geel Wit ongeveer 80 le den met een uitstekend bestuur, bestaande uit Jac. Boot, voorzitter; J. Faase, secreta ris: F. Aerts, penningmeester; K. Lindström en M. Gigengack, commissarissen.) Met dit vijftal kan Geel Wit de toekomst met een gerust hart tegemoet zien. Zoo'n zomersche dag als i.i. Zondag is allerminst geschikt tot voetbalgedachten, laat staan tot het spelen zelf. Veel stof tot overwegingen leverde deze dag daarenboven niet op. In Noordwijk werd revanche genomen voor de onlangs geleden nederlaag. Voor 't eerst sinds lang vond de voorhoede haar schot terug, 't Werd j3. D.S.S. bleef aanvankelijk sterk in de min- Ulvenhout, 29 April 1930. Menier, 't Is alweer zoo; de wefkes trekken weer 'n broek aan die veuls te groot is. Die veuls te wije pijpen neer veur d'r sierlijke beentjes. Maar dan 'n broek, arnico, in d'n figuurlijken zin, tonk. 'n Broek in de verbeelding- zou 'k zoo zeggen zooas trouwen;- de klirkes van 't wefke in 't algemeen veui meer ver beelding zijn, as wa-d-aanders. Nie. da 'k over de mode 'n Domke wil opzetten deus week, waant as ge aan 'n wefke d'r twaletje komt, dan kom-d-aan heurzeü ('k denk vanweuges de dunne stot.en 'k zouw liever gin gesallemaandei aan m'nen kop emmen mee de wefkes. Waant er zijn d'r die pakken net zoo grit naar de pen as naar d'r poeierkwasie en dan poeieren z'oew mee d'r pen oew huid vol, aa ge'r kleurendooi van worren zouw Vraag maar aan onzen menister Ruis de Beerenbroek. Wat die de leste weken allemaal nie hee motten hooren, oelala En wa-d-ee dieen mensen gedaan Nik: aanders gs fitte fat ie de wefkes me ge schik' vond zooa* te zee om 'r burgemees ters van te maken, omda ge aan huilie toch gin opperbevel geven kunt bij de braand- weer en ok nie bij de pliesie. derheid tegen onze reserves. Doch taai vol houden en een penalty, die niet erg „safe" was, bracht hun een kleine nederlaag (54) welke men veel grooter vermoed had. 't Vierde elftal kwam tegen D.S.S.' reserve- ploeg „in 't stuk niet voor". Met x3 werd het kleedhokje opgezocht. Last not least won de St. Jozefschool, onze" school het scholierentournooi. Broe der Wilhelmo heeft wel eer van z'n training -nvooreerst zijn wij niet ongerust. A.s. Zondag Morgen is er voetbal, ja, maar wat dat weet ik zelf nog niet. H.B.C.Wilskracht? H.B.C. IISt. Louis? etc. etc. 't Hangt alles nog in de lucht. Afwachten maar. Geel-Wit Eén ding weet ik wel Geel-Wit jubileert 1 Bij al de gelukwenschen, die de Pauselijken reeds ontvingen en nog ontvangen zullen, ook van deze plaats onze hartelijke felicitatie, 't Zijn, waarvan ik overtuigd ben, geen holle frasen, die Boot en zijn mannen deze dagen in ontvangst zullen re nemen krijgen. Ieder een is van Geel-Wit's populariteit voldoende doordrongen, die populariteit is op solide basis gegrondvest. Met Pater Esser hopen we dan ook Geel- Wit, blijft Geel-Wit „MUG" Secretariaat: K. v. Manderstr. 88 Hedenavond contributie betalen van 67 uur in de Mil. Vereeniging. De jaarlijksche algemeene ledenvergade ring wordt gehouden op Donderdag 15 Mei a.s. in de Mil. Vereeniging. De agenda wordt den leden deze week toegezonden. Degenen die het lidmaatschap onzer vereeniging wenschen op te zeggen, worden er aan herinnerd dat dit schriftelijk aan den secretaris moet geschieden vóór 15 Mei a.s. Duitsche reis De deelnemers aan onzen tocht naar Erkrath op 31 Mei, 1, 2 en 3 Juni a.s. wor den uitgenoodigd tot een vergadering in de Mil. Vereeniging op Donderdag 15 Mei a.s., des avonds 9 uur. Op deze vergadering zullen het volledig programma, vertrekuur, benevens alle gewenschfe inlichtingen ver strekt worden. Men houde dezen avond dus vrij De reiskosten moeten uiterlijk 15 Mei in het bezit zijn van den heer v. d. Maat, Kruistochtstr. 57. Loterij Onze loterij bevelen wij nog eens beleefd aan in de aandacht der leden en geel-zwart- vrienden. Over eenige weken heeft de trek king plaats. Vóór dien tijd hopen wij het thans nog klein aantal onverkochte loten geplaatst te hebben. Het Burgerskarretje staat reeds op zijn thans nog onbekenden eigenaar (eigenares) te wachten Geel-Wit jubileert Aan den vooravond van de officieele her denking van Geel-Wit's tweede lustrum, past het ons een woord van hartelij ken geluk- wensch te richten tot onze sympathieke zustervereeniging, en speciaal tot haar ener gieke leiders het trio Boot-Faase-Aarts. Moge onder hun leiding „Geel-Wit" tot steeds grooter bloei komen en de aangename verstandhouding tusschen „Geel-Wit" en „Geel-Zwart" nog vele jaren bestendigd blijven. Ad muitos annos Programma voor morgen Leonidas IT.Y.B.B. I, 2 uur. (Vertrek per trein, kwart vóór twaalf). Geel Wit 5T.Y.B.B. 7, 3 uur. B.S.M. 4T.Y.B.B. 8, 2, uur. Het einde nadert 1 Het eerste elftal speelt morgen zijn laatsten competitiewedstrijd tegen Leonidas in Rotterdam. Het gelijke spel tegen V.V.Z. was voor ons een verrassing, morgen nog zoo'n verrassing, en de zevende E laats is bereikt. Tracht dit resultaat te ehalen, boys Het zevende neemt deel aan de feestwed- strijden van Geel-Wit, terwijl het achtste B.S.M. 4 een bezoek brengt. Belangrijk. Geel-Zwarten, denkt aan het triduum op a.s. Donderdag, Vrijdag en Zondag in de kapel van het Lyceum Niemand verzuime HENK. Programma 4 Mei. D. O. S. S.Santpoort, 2 uur. Santpoort IIThe Unity, half 3. D. E. M. Jun. A.Santpoort Jun. 12.30. Twee weken rust gehad, dat deugt ook al niet, nu wordt er weer gezeurd, wanneer krijgen we weer eens wat, en als ik eens een vriendsch wedstrijd aanvraag, blijven sommige spelers weg zonder afbericht, ge tuige den laatsten thuiswedstrijd van ons 2e. Ik weet niet meer hoe ik het heb tegen woordig, de vereeniging lijkt wel dood, clubliefde is er niet meer; we zullen eens wat nieuw leven in moeten blazen, maar hoe? Hierover moesten we maar eens spoe dig vergaderen, me dunkt, feestdag, fuif, ofdat zou wel inslaan! Morgen gaat ons Iste haar laatsten competitie-wedstrijd spe- Waar veul van waar is, wa gij Stel-d-oew-veur 'nen grooten braandfvan 'n groote fabriek waant kleine affaire-kes braanden in 't algemeen veul minder daar schijnt minder „trek" in te zitten,mee groote stoomspuiten, kérels mee tèèrzen en leeren jassen die stralen water wegspuiten zoo dik as m'nen pols daken en schoor- steenen die naar benejen kieperen of 't speulegoed is en dat daartusschen 'nen kotn- medaant lopt mee bloote èrmkes en 'n ge kruld pollekakopke en 'n taschke mee 'n kortje van de weegschaal d'r in, (veur de slaanke lijn), 'n doske mee 'n spiegeltje en poeier, 'n lippenstifteke en wa siegretjes en da zo'nen kommedaant per ongeluk 'n straal water over d'r moeselientje krijgt of dat er 'nen muur veur d'r verlakte schoentjes aan stukskes puin vaalt, en dan van d'r stokske gaat Steld-oew zo'n kommandoow veur, amico. En as 't dan per ongeluk 'n schatie van 'n kommedaantje was, dat daar 'n appelflaauwte kreeg, en de braandgasten d'n braand d'n braand lieten (mannen zijn maar mannen, lonk en 't kommedaantje gongen reddenollee, dan was er gin asseraansie meer te vinden die in zo'n stad mee zo'n opperbevel van de braandweer nog één zaak verassereeren wouw. En waar bleef dan de groote fabriek Ozoo Om dan nog maat nikske te zeggen van 't leidingschap van de pliesie. As er dan 's 'n staking ol aander alledaagsch dingske uitbrook, as de masjesees kwampen nelpen en de soldaterij en as die mannen op 'r knollen er mee d'r kolbakken op de bevelen moesen wachten van 't burgemees- rerke en ze dan liet zeggen dat de staking nog •fkes wochten moes, omda d'ren kleine .z'nen tijd" was (da's zoo om de drie uren rnitrem 1) en dat ie dan nog efkes in slaap moes worren gesuuid. Waant al hee d'nen burgemeester veel hulp bij d' haand, hij kan toch al heel bezwaarlijk Janus de veld- len tegen D. O. S. S.; er is niets te winnen of te verliezen, zoodat dit een zeer mooie wedstrijd kan worden. Ons 2e ontvangt voor de Lustrumcompetitie The Unity uit Amster dam Dit kan ook een pittige wedstrijd wor den, tenzij allen tenminste opkomen, dus geen wegblijvers, hè. Onze Junioren gaan naar de Melklaan te Velsen. D. E. M. Jun. A is hun gastheer en een goede, hoor, dus denkt er aan dat jullie je ook van je goeden kant laat zien. Frans zorgt wel voor enkele doelpuntjes hè, terwijl Arie de deur dicht houdt! Allen veel succes. CHRIS. Escr. J. J. LOERAKKER, Leeuwerikstr. 13, Haarlem. Programma Zondag. Geel-Wit IOnze Gezellen I. Onze Gezellen VIAlliance n. Concordia niaOnze Gezellen IV. In verband met het 2e lustrum van onze zustervereeniging Geel-Wit speelt Onze Ge zellen I den eere-wedstrijd tegen Geel-Wit I te Heemstedle. Tien jaar lang Is Geel-Wit het voorbeeld van fair spel geweest en juist door den aan- genamen geest, welke steeds bij de Pause lijken heerschte, heeft zij altoos de aange naamste herinnering achtergelaten. Vanaf de oprichting van Onze Gezellen is zij steeds zoowel in de competitie als daar buiten met Geel-Wit in aanraking geweest, waarbij het steeds een genoegen was mede te spelen. Juist daarom stelt Onze Gezellen het op hoogen prijs genoodigd te zijn den eere-wed- strijd te spelen. Bestuur en leden van Geel-Wit, reeds van deze plaats mijn hartelijke elukwenschen met uw feest, dat uw vereeniging steeds ex celsior moge gaan. Het is onnoodig de aanhangers van O. G, aan te moedigen naar het Sportpark te gaan. De competitie wees reeds uit, dat Geel- Wit een geduchte tegenstandster was. Het eiftal is nog verder in kracht toegenomen, zoodat een uiterst spannende strijd te wach ten is. Onze Gezellen komt met dezelfde op stelling als tegen N. E. A. Men kan rekenen op een sportleven wed strijd. waarvan de uitslag niet te voorspel len is De Junioren gaan naar Killegom om te trachten daar een puntje rijker te worden, terwijl het zesde wel de beide punten aan hun gasten zal laten. Secretariaat: A. L. Dyserinckstr. 39. Programma voor 4 Mei: A. R. C. I—D. S. S. 1, Promotie-wedstrijd Onze Gez. 4D. S. S. 3, half drie Mid denweg. Het eerste elftal speelt haar lsten wed strijd tegen A. R. C. 1 te Alkmaar, kampioen van 2 B. Een uitslag hier voorspellen is zeer moeilijk, daar A. R. C. hier niet bekend is. Het beste is dat D. S. S. de zaken direct flinkt aanpakt want de eerste klap is een daalder waard. Het derde elftal brengt een bezoek bij O. G. 4. Een nuttige training voor de a.s. finale. J. H. Secr.: J. Krouwels, Langendjjkstr. 33, Tel. 13407. Programma Geel Wit IVAlliance IV, 2 uur, Sport park. Onze Gez. VI—Alliance V 2 uur, Haar lem (N.) Dit zijn de competitierestantjes van 't seizoen. De thuiswedstrijd van 't 4de wordt ge speeld op 't Sportpark, ter gelegenheid van 't 10-jarig bestaan van Geel Wit. Voor den winnaar van dezen wedstrijd Is een medaille uitgelofod. Bij een overwinning hebben we dus 2 vliegen in één klap. Na successen op beide Concordia-elftallen, reken ik nu ook op een overwinning. 't Vijfde speelt morgen reeds den return- wedstrijd tegen Onze Gez. Zondag werd met 3-0 gewonnen, nu dus voor den laatsten keer de tanden op elkaar, opdat jullie eindspurt niet onderbroken wordt. J. Kr. Secr.: L. H. v. Noort, Rozenpriëelstraat 83r. Zaterdagavond van 67 uur contributie- betalen in de Mil. Vereeniging. Alle leden worden verzocht hier te komen, ook met het oog op het afrekenen van de verkochte loten. Programma Zondag 4 Mei Victrfi! 2R. K. V. Z. 2. Aanvang 2.30 uur. Het tweede krijgt aan den Middenweg het sterke R. K. V. Z. 2 te bekampen en zal zeer hard moeten werken, om een gelijk spel te bewerkstelligen. Kom, tweede, speelt als verleden week voor de rust, dan zie ik den uitslag met een gerust hart tegemoet. LO. wachter kommedeeren om d'n kleine efkes aan de borst te houwenWa gij, amico En aan zukke dingskes had onzen menister preziedent r.etuurlijk allemaal gedacht g'ad, toen ie verordeneerde: mee zulke burgemees ters kan 'k gin klap uitvoeren. En in plak dat de wefkes nouw willen snappen, asda Menier Beerenbroek 't grofste gelijk van de wèreld hee, gaan ze verdullemenoggetoe groote stukken in de kraanten kalken om 'tn te bewijzen dat ie zoo biestig ouwerwetsch en d'r vlak-naast is Maar ollee, 't zijn wef kes en die willen 't eerste woord emmen, 'n „woord" soms van 'n kraantenbladzij grotte. Zoo kwam ik deus week wa-d-over m'nen tijd thuis. Trui had me verwacht om zeuven uren, bij de koffie en ik kwam teugen twa- leven thuis. „Goeienavend," zee ik, meer nie Wilde geleuven da ze 'n ketierke noo- dig ee g'ad om goeienavend trug te wenschen? En toen 'k op bed lag, was ze nóg nie klaar. Ze kwam eindelijk ok naar bed en ze had zóóveul te beweren en nogééns, 'k zee 'r gin eentje da-d-onderweuge, mee 't naar bed komen, 't kèrske da ze droeg, er van uitgong. Van da-d-oogenblikske düster- nis mokte-n-ik gaaue gebruik om m'n eigen om te gooien en onder de dekens te kruipen en toen ze eindelijk arriveerde, toen lag ik mee m'nen rug naar 't front en snurkte mee 'n gedaver da 'k zeivers geleufde da 'k sliep. En Trui d'r redevoering stierf kalmkes uit. Toen kreeg 'k 'nen stomp in m'nen rug die Dempsey eer aan zouw emmen gedaan en heurde-n-ik nog efkes „opzij lilleken peskop, laanterfaanterEn da-d-allemaal teugen 'nen mensch die lee te snurken en (zoogenomd) vast slopt en niks anders ee gezeed as „goeienavend." En had ik b.v. vrindelijk gevraagd: hou-d-oewen slaai-em- mer dicht, verdraaid amico, dan was ze noüw nog nie uitgeriddeneerd. D'n aanderen dag doe ze 't sjuust aandersom. Dan is er gin geluid uit te krijgen. Dan maar zeg, laat Secr. Jansteenstraat 44 PROGRAMMA VOOR ZONDAG Victrix II—R.K.V.Z. II half 3. Morgen gaan de reserves bij Victrix II eens op bezoek, aan de Oosten de Bruynstraat Verleden week was het een echte geslaag de voetbaldag voor hen. Met een 3o achter stand slaagde ze erin Concordia II in eigen hol met 54 te slaan. Alles is dus nog niet dood in 't Zwaluwennest. Kom reserves mor gen eens flink aangepakt, met een enkele in valler behoeft er niet verloren te worden. Ik houd het op een gelijk spel. Op de Reorganisatie Vergadering van Maandag j.l. is het niet al te druk geweest. Alleen een volledig tweede elftal met juniorên waren aanwezig. Precies een goede kern, om het volgende seizoen met nieuwen moed te beginnen. Het gewijzigde bestuur vergadert a.s. Don derdagavond om 8(4 uur in het St. Joseph- gezellen Gebouw. Hedenavond van 89 uur contributie be talen. Aardige feiten en cijfers Nu binnenkort weer een serie testmatches tusschen Engeland en Australië nadert zal het de cricketliefhebbers interesseeren, uit voorafgaande cricketstrijden tusschen, deze twee staten eenige aardige bijzonder heden te vernemen. Lage totalen In de vorige eeuw is het eenige keeren voorgekomen, dat één der partijen voor minder dan 50 runs weer in het paviljoen zat. Australië overkwam die twijfelachtige eer drie keer waarvan één keer op eigen grond te Sydney in 1887'88, toen zij 42 runs scoorden. Ook Engeland struikelde daar een seizoen, doch bracht het nog tot 45 Hooge scores in éen innings Deze zijn de laatste jaren dank zij de geperfectionneerde wickets en de in Australië geldende ongelimiteerde duur der matches meer en meer gebruikelijk geworden, doch ook in vroegere jaren met de batsmen als W. G. Grace, K. S. Ranjitsinhji, Victor Trumper, Clem. Hill en anderen waren hooge scores geen uitzonderingen. Speciaal op de cricketgronden te Melbourne en Syd ney kreeg men hooge scores te zien. In 1924 scoorde Australië te Melbourne 600 en hierop volgt Engeland met 589 in de eerste !n ings te Melbourne tijdens den tour 1911/12. ln 1894 maakte Australië te Sydney onder meer nog eens 586. Wicketkeepers, bowlers Uit de AustraliëEngeland wedstrijden steekt onder de wicketkeepers, die daaraan hebben deelgenomen, boven alle anderen uit A. A. Lilley (Engeland), die 65 vangen achter de stumps deed en meerdere run outs door zijn wonder werk achter de palen bewerkstelligde. De Australiër Blackham volgt op Lilley, maar blijft met 36 vangen vér achter. Uit de oudheid staat nog geboekt als machtig feit van een groot cricketer de 15 wickets, die Rhodes te Melbourne nam in 1903/4, ten koste van 124 runs. Dit deed Wilfrid Rhodes en ruim twintig jaar later in 1926 behoorde hij nog tot de gevreesde Engelsche bowlers in testcricket. Een presta tie van dezen, den besten slowbowler ter wereld. In het genoemde seizoen was Rhodes in grootschen vorm en in Sydney verrichtte hij een groot feit door 5 wickets voor 94 runs te nemen, waarvoor hij 48(1) overs bowlde. Het totaal der kangaroos bedroeg bijna 500 en het Australische team telde super-bats- men als Trumper, Armstrong, Duff, Noble, Hill en anderen. Hattricks Een ander groot bowler was F. R. Spof- forth (Australië) die eens op den Oval in 1882 veertien wickets voor 90 runs nam, en in 1879 den hattrick verrichtte, welke presta tie gedurende het totaal aantal testmatches van 119, slechts zevenmaal is voorgekomen. Totaalcijfers Cricketers zijn statistici. Zij zullen dus smullen van deze cijfers. Hierbij geven we tenslotte de totaalcijfers der testmatches. In Engeland werden 52 matches gespeeld, waarvan Engeland er 18 won, 11 verloor en 23 drawde. In Australië won Engeland er 28, verloor er 37 en drawde er 2, zoodat van de 1x9 matches Australië er 48 won, tegen Enge land 46, terwijl 25 matches onbeslist bleven. J. A. B. ik er afscheien, gij zij-d-ok getrouwd en ge zul ok wel 's de koffie hebben koud laten worren 1 'k Hoef oew dus verders niks te vertellen. Maar dan kan 'k mee jouw ok praten over da kraantenberichje van die honderdduizend soldaten die nog altij uit d'n oorlog vermist zijn. Toen Trui da las, zee ze dieën dag 't was al laank avond, veur 't eerst weer 's iets. „Hedde da gelezen?" vroeg ze plotselink en 'k vergat „ja" te zeggen, van stomme ver- wonderink. Waant da's m'n gewoonte: as ze wa veur wil lezen, terwijl ik ok in de kraant zit,{zeg ik altij maar „ja." Nouw ver gat ik 't kepleet. En of ik nouw 'n heel stom bakkes trok, 'nen mensch die verwonderd is trekt altij 'n gezicht as 'nen goeien gek, maar Trui schoot in d'n lach. Ik kokte Maar 'k zee niks. 'k Stak m'n pepke over nieuw aan en trok 'n gezicht zoo stark of ik zwaar gegriefd was en verzon meteen op 'n middeltje om m'n gemoed zoo 's kalmkes maar raak te koelen. Emmen za 'k oew, dacht ik. „As ge 't veur wil lezen, zee ik, zulde gaauw motten zijn, waant keb zeivers de kraant." En ze las, veurover gebogen en turend d'ren bril op 't puntje van d'r kok kert „Nog steeds honderdduuzend sol daten zoek." Keb oew, docht ik, maar ze liet ze stil betijen. „De Duitsche kraanten melden," las ze, „dat er nog altij honderd- duzend soldaten, die in d'n grooten oorlog gevangen genomen waren, worren vermist." „Vinde gij da zo'n wonder viel ik in d'r rede, en straf keek ik ze aan mee toegeknepen oogen, zooas zij da-d-altij doet en 'k trok zwaar aan m'n pepke en mokte 'n rook gordijn om as t noodig mocht zijn m'n eigen veilig achter trug te trekken. Efkens zwegen me. Toen drong 't eindelijk deur onder d'r kaanten muts en toen vroeg ze heel laankzömkes „wa bedoelde gij daarmee menneke?" „Daar - Deze 4de Mei is als Holland—België-dag op voetbalgebied een record gezien het aan tal wedstrijden tegen onze Zuidelijke buren al weer met één is vermeerderd. Dit is de ontmoeting van ons B.-team tegen een ge lijksoortig Belgisch Elftal te Gent. Behalve dien wedstrijd hebben we de groote matsch in het stadion, de jeugdelftallen van beide naties op het A.F.C.-terrein en ten slotte nog hedenmiddag te Rotterdam de wedstrijd RotterdamAntwerpen. Wij zullen ons echter in onze bespreking beperken tot den hoofdwedstrijd. Over de belangstelling zullen we het maar niet hebben Vastgesteld kan worden dat het aantal teleurgestelden voor zoover het de plaatsbewijzen betreft, al weer met eenige tienduizenden is gestegen. De vereenigingen hebben van den K.N.V.B. heel wat minder kaarten gekregen dan verwacht werd en mer, staat gewoon verbaasd wanneer men hoort dat een sigarenwinkelier in Amsterdam er een kleine 500 heeft weten machtig te wor den. Uit België, zegt men, doch waar deze kaarten ook vandaan mogen komen, 't is 'n fout van den Bond. Men kan daar absoluut maatregelen tegen treffen, doch het schijnt wel, dat men in Den Haag niet ongaarne ziet dat de koopers met een partij kaarten gaan strijken om die tegen sterk verhoogde prij zen aan den man te brengen. Het is dezer dagen juist 25 jaar geleden geweest dat Hollanders en Belgen elkander voor het eerst op het voetbalveld troffen. Dat was te Antwerpen, waar de onzen na verlen ging een 4-1 overwinning behaalden. Vier- Een na verlenging! Wel een zeer bijzondere uitslag. Nadien hebben beide ploegen elkan der tot op heden nog 38 maal ontmoet, zoodat Zondag de 40ste wedstiid wordt gespeeld. Bij al die vorige wedstrijden zijn zeer vele, welke in de herinnering van menig voetbal-enthou siast een belangrijke plaats innemen. De 70 wedstrijd te Haarlem b.v. en die van v. Dijke (het strafschopgeval) te Antwerpen. De laatste regenmatsch, dd. 2 December j.l. in het Stadion ter gelegenheid van het K.N.V.B. jubileum gespeeld, zullen wij ook niet licht vergeten omdat deze onder abnormale weers omstandigheden plaats vond en een vrij on verwachte overwinning voor de Hollanders opleverde. Deze wedstrijd is echter wel van belang geweest, omdat wij er thans voor den grooten strijd van morgen, onze berekeningen uit moeten maken. Deze kunnen werkelijk heel wat gunstiger zijn dan wanneer de jubileum wedstrijd achterwege was gebleven. Op de serie nederlagen en gelijke spelen is in December van het vorige jaar einde lijk weer eens een overwinning gevolgd. Wel dankten de Hollanders dit o. i. voor een niet onbelangrijk deel aan het ontbreken van R. Braine, waardoor de Belgische aanval danig was gehandicapt, doch het vertoonde spel van ons team gaf werkelijk ook wel reden tot optimisme. Het is in verband hier mede wel heel jammer dat Backhuis intus- schen is vertrokken daar wij er tot °P heden nog niet in slaagden een geschikt plaatsver vanger voor hem te vinden. Echter heeft Megedeeld wordt, dat as. Zondag 4 Mei voorturnenlessen gehouden worden zoo wel voor dames als heeren. De T. C. Secr. Plataanstraat 37 In navolging van enkele andere vereeni- gingen in ons district, is thans ook in onze vereeniging de sportkeuring voor de athlelen (ook iunioren) verplichtend gesteld. Daar onze vereeniging is toegetreden tot de ver- eenigirig voor medische sportkeuring, krij gen de leden een belangrijke reductie op het bedrag, dat noodig is om gekeurd te worden. De prijs bedraagt voor senioren f 1 en voor junioren f 0.50. Het is niet noodig, de leden in te lichten omtrent de noodzakelijkheid van deze keu ring. Immers ieder zal toegeven dat het op z'n allerminst erg onverstandig is, aan sport te doen, terwijl de gezondheid hiermede ach teruitgaat. Op deze keuring hoop ik binnen enkele weken terug te komen. Maandag beginnen de onderlinge wedstrij den. Dat het zal spannen is zeker. Ik wensch allen deelneemsters en deelnemers een aange- namen en plezicrigen wedstrijd. B. H. GEELS. Secr. bedoel ik mee zee ik even trek kerig, „as gi) altij zo'n bloed- Zuigerske was as sinds giesteren- avond en as ik ok soldaat was gewiest en gevangengenomen„Nouw,veruit, kom op" viel z' uit en ze sloeg mee d'r haand op de kraant da ze'scheurde, „Kek maar 's" Zoog ik verder en 'k wees op die kraanten- scheur, „daar zit iemand de kraant te lezen. maar dan dan was ik ok bij die honderdduuzend „vermisten," lekkere per." En 'k formeerde gaauw 'n splunternuuw rookgordijn! „Dus gij „Dus ik!" „Gij had dus giesterenavond „Ik had giesterenavond gelijk En is da-d- 'n werk om op 'nen slapenden mensch te (eggen schellen en foeteren „OchirrekesTrui weer. „sliepte gij al, onschuldig bloeike En toen snoof ze deur d'r neus mee 'n lawijt of er weer 'n kraant scheurde. En nouw me dan toch weer in d'n oorlog zitten, amico, (ja nie mee Truië, da's al laank bijgeleedWij emmen gin tijd om eerst te vergaderen hoe me vrede zullen stichten) maar ik be doelde zoo in verbaand mee die honderd duuzend „vermiste" soldaten die zóó d'ren buik vol hadden van oorlog da ze d'r Trui lieten zitten, wa zegde gij nouw, as kraan- tenman, van al die ontwapenings-konfe- rèènsies De kraanten schrijven dat die leste, in Londen, zooveul'as mislukt is. De koek nie gaar geworren is Maar ik veur mijn, amico, al ben 'k maar 'nen boer, ik geleuf as da ze verduiveld goed gelukt ts Waant die mannen emmen daar de wèreld öelaaitafeld, zóó schoon, zóó goed-immekaar- gedraaid, da ge ze wezenlijk geleuven zouw! Waant zemmen nie mee mekare overleed hoe ze ontwapenen zouwen; zemmen ge sproken over bewapening 1 Ze zouwen mee NEDERLAND Van der Meulen y H.F.C. Denis van Kol H.B.S. Ajax Kools van der Wildt Breitner N.A.C. V.U.C. A.D.O. Landaal W. Tap De Kreek van der Broeit A.G.O.V.V. A.D.O. GoAhead P.S.V. v. d. Heijden Wageningen j Scheidsrechter Retschury (Oostenrijk) Bastin Adams Vandenbouwhede Voorhoof Antwerp Anderlecht Cercle Brugge Lierscbé Versijp I F. C. Brugge Declercq van Halme P. Braine Antwerp Cercle Brugge Beerschot Hooijdonckx Nouwens Excelsior R. C. Mechelen Badjou Daring BELGIË De Hollandsche reserves zijn: de Boer» Ajax; de Bruin, H. D. V. S.; Scheffers, H. D. V. S.; van Kesteren, H. B. S. Voor België de Bie, Racing Brussel; D® Deken. Antwerp; Hellemans, F. C. Mechclefl en Moeschal,, Racing Brussel. De balans: NEDERLAND 39 19 8 12 88—66 1.18 BELGIË 39 12 8 19 06—88 0.82 De elftallen voor den te Gent te speleö wedstrijd luiden als volgt: België: Bollen (Standard Luik) Pincket (Antwerp.) Chantraine (F. C. Luik) var» Poucke (Cercle Brugge) Schoreels (Ander lecht) Gobbers (Racing Mechelen) Hefjse (Racing Gent) Ruijsschaert (Cercle Brugge) Despae (Gantoise) Caenen (F. C. Brugge) Diddens (Racing Mechelen). Holland: Quax (A. D. O.) Vermetten (H. B. S.) van Loon (Willem II) Entjes (Heracles) de Boer (Bi. Wit) Schlosser (He- racles) Gerritse (Bi. Wit) van Osch (A.D.O.) van Reenen (Ajax) Tinsel (Golto) Mulders (Ajax). Extra trein Men meldt ons dat degenen die van de Ned. Spoorwegen uit hoofde van hun be trekking vrij reizen, met den extra trein mee kunnen. Zij moeten zich echter van tevoren opgeven bij den heer P. Joosten, Kamper straat 40 rd. Door het Bestuur van de Honkbalclub Haarlem, is tot een en dertig Middelbare Scholen ln Noord-Holland een uitnoodiging gericht om deel te nemen aan de wedstrij- den voor schoolnegentallen, voor welke wed- strijden de Minister van O. K. en W. ver leden jaar een zilveren medaille als wissel- prijs beschikbaar stelde. Indien het wenschelijk lijkt zal een ge deelte der wedstrijden in een ander deel van Noord-Holland gespeeld worden. Vanaf Zondag 4 Mei heeft de reeds snel groeiende „H(aarlemsche) H(onkbal) C(lub)" weer beschikking over 't gemeente terrein aan de Kleverlaan. Voorloopig wordt alleen Zondags van 2 uur tot 4.30 geoefend. De vereeniging, die in Juli 1929 werd op gericht, stelt zich beschikbaar, om als te genpartij voor de verschillende school negentallen te dienen. Nieuwe leden hebben gelegenheid zich op 't terrein aan te geven. mekaar uitknoebelen hoeveul oorlogs-ontuig of ieder emmén mocht. En toen wouw da sikske, dieën Italiaan, gestuurd deur d'n Moes, nét zooveul oor logsgereedschap as Brieiaand veur Fraanlcrijk en Fraankrijk wou 'nen heeien hoop 1 Toen emmen ze teugen mekaren 'n week of twaalf zitten „koppen" en toen 'n stuk onder teekend da zwaar woog van al die lakzegels en waar in sting, da ze 't er samen gloeiend over eens waren, da ze 't nie eens waren 1 Toen 'n pertretje gemokt veur de kraant op d'n oogenblik da ze da schoon verzegeld stuk pampier onderteekenden, toen nog 'n gèèf stukske d'r op gegeten en gedronken en de wèreld was weer 'nen vod pampier rijker, die mergen, as ze weer dik in de centen zitten, in mekaar wor gerold, mee één end in 't vuur g'ouwen om er 'n goeie havana mee aan te steken En 'k zouw nie gère de hotelrekening zien en de reiskosten en alles wat er zoo aan d'n strijkstok blijf plakken om 's op te tellen wat da stuk pampier nog kost aan kwaai geld. In ieder geval genogt, amico, om er heel oew leven 'n goei renteniersleventje van te leijen. Ik houw die mannen, die weer in naam van den vrede 't een en aander veur d'n volgenden ooriog geregeld emmen, veur gin tonneke oi drie vrij. Kom, ik gaai 'r aischeiën. 't Is buiten 'n wirke om azum in te zuigen tot oew teenen toe. En daar motten ze toch afblijven de diepelmaten. Waant mee z'n allen en nog veui meer pampieren mee lakken as veugeltjeskwakskes, kunnen nie éénen radijs hekstra laten groeien. En ze staan zoo schoon ee, de radeskes Amico, tot de noste week. As altij veul groeten van Trui en gin horke minder van oewen toet a voe DRé.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1930 | | pagina 10