UIT HET VERHEDEN DIER ■Bi wm 1 «ramma 2^DE BLAD het tien-jarige geel-wit ZATERDAG 3 MET 1930 BLADZIJDE 1 JUBILEEREND GEEL-WIT VERLEDEN EN TOEKOMST ju GEEL-WIT HEIL!! HERINNERINGEN UIT GEEL-WIT'S BESTAAN Wmw> é2®ÈmÊSÊÊÊÈÈk& 4 MEI Herdenkingsdag van het 10-jarig bestaan PROGRAMMA VOOR MORGEN UP AND DOWNS G L W G ric G daf> ndtn 15 jaren geleden reeds W en vierde in den neutralen Haarlem- jG ''oeHralbond, viert zijn 10-jarig feest. Vitt kl'nkt wat eigenaardig, doch de Geel- JienG "e?lrmen hun jaartelling bij het mo- intr "i Ciat hun herboren vereeniging haar Tj Maakte in den D. H. V. B. (jaa 611 -";r lang heeft de jubileerende club Lej5 n,! de ups and downs meegemaakt, G '"-he voetbalclub kent. In '"'n magere jaren geweest en ook vette. On 6ea ander st-ukje op deze pagina vinden I Ze lezers daar meer over. j Anderen zijn de jubilaresse in sportieve Uccessen voorbij gestreefd; hebben een hoo- t;eJe P-aats op de competitieladder bemach- ISd of brachten het zelfs tot de R. K. F. v Gecl Wit kwam tot de hoogste afdeeling "•u den d. jj y B en schijnt zich daar 'donder =oed thuis te voelen rC'-,5S d'e het Katholieke voetbaldorado, de de P noS niet bereikten, pleegt men in te GetbalWereId a's -hieihe vereenigingen" ge..f,ütelen- Laat Geel wi' zich daarmede v- achten wantde Pauselijken zijn aPc' bUn toetreding tot den d. K. V. B. in 51 oo' geweest, waarin een kleine ver- h'Suig maar groot kan zijn. Uitstekend bestuur, een om zijn spor- als om strijd geroemd gezelschap bailers en een kleinen, maar getrouwen anS tezamen vormend een vereeniging «n de vriendschapsband nauw is aange- u en waarin men het spel speelt om ®Pel alleen. e,' at 55 Geel-Wit. Men treft dergelijke ver- -"mgen in andere bonden ook. Men d" soort organisaties van noode om- «lat hun stempel, hun bijzonder cachet, P de omgeving drukken. ^Geel Witten wat zijt gij van plan? Wat do toekomst zijn van uw tienjarige club? t gij kampioenschappen nastreven- en u °®°Ue begeeren of zijt gij tevreden met eervolle positie in de eerste klasse van D H. v. B. om daar te blijven propa- de en het zuivere genoegelijkheidsvoetbal, e huttige, aangename tijdpasseering van elf de boys met het bruine monster. 0„a s ls dit om het even, omdat wij er van om^'l!igd zijn dat gij in uw tegenwoordige omving misschien evenveel nut kunt J"-n voor de katholieke voetbalbeweging dan dit zijn. in hoogere regionen het geval zou C;cel-Witten wilt gij zich bij dezen mül- a! in uw bestaan idealen stellen van -a nip: menschappen en promoties doe het dan ^rÜ. Maar wat er ook in de toekomst voor u weggelegd, laat den geest van een Dam mers, Boot, Faase en zoovele anderen in uw Vereeniging toch vooral blijven voortleven. I-'G naam. welken uw vereeniging zich in °bs - voetbalwereldje heeft verworven is niet ?-6vesti<rd in een week of .een maand. Tien i;' en hebben gij en uw voorgangers daar- v°°r gewerkt door het voetbalspel te spelen ^ais het behoort, zich daardoor vrienden hakend onder uwe tegenstanders. Dat kostbare bezit, de naam van een ge- 'd en geacht tegenstander, büjve het uwe, h°S vele, vele jaren. SPORTREDACTIE N. H. CRT. 't Kalf 160, Zaandam, 29 April 1930 "Zie dat elftal daar eens stevig staan, •■Geel-wit" zoo is zijn naam." t Plaatje van uw gedenkboek op blz. 11 riuncrt mij aan een flink getal jeugdige etbaliers, lid van het St. Bavopatronaat '920; 't herinnert mij prettige jaren als Patri een '°naatsd:recteur, waaraan de voetballers pe groot aandeel hadden. Er was toen wei biKSe vrees- dat de oprichting van de voet- 'club aan 't patronaatsbezoek schade zou hpCïl> maar de degelijke leiding van den T.r C. Dammers nam die vrees gauw weg. leden van „Geel-Wit" waren flinke t t P'ui' Gaarne feliciteer ik uw club met 2 'wep(je lustrum, stel 't zeer op prijs in J. illuster gezelschap eere-lid te kunnen 'h. al heb ik „het bruine monster" nooit Setrapt, ïk wensch u toe nog veel succes, wat niet "blijft, wanneer u vasthoudt aan de regels 1 uw clublied; Houdt u toch aan uw beginsel vast •>Zij de club nog menig jaar: ..Een echte vriendenschaar." Veel genoegen. J. TH. JACOBS, Pastoor. Eerder werden wij dikwijls tegengewerkt. Doch dit is nu voorbij, Wii gaan nu de belangstelling van buitenaf trekken. Hoe het komt dat wij, niettegenstaande wei nig medewerking, toch hebben volge houden? Allereerst door den prettigen en aangena- men geest welke er in onze vereeniging heerscht. Met recht zou onze vereeniging zich kunnen noemen de R.K. Vriendenclub „Geel-Wit". Een tweede factor, ik mag wel zeggen de belangrijkste, is wel gelegen in het feit, dat mij een secreta ris en penningmeester Zijn gegeven, die zeer veel vereenigingen ons zullen benijden. Wat deze twee heeren in de moeilijk-te jaren voor onze vereeniging hebben gedaan, kan alleen ik begrijpen, die hun werken van nabij gezien heb. Ik zou echter zeker in mijn plicht te kort schieten, wanneer ik geen woord van dank bracht aan den zoo onmisbaren financiee- len steun, welken V-'Ü deze tien jaren van onze donateurs ont vingen. Ook tevens een speciaal woord van dank aan de re dactie van dit blad voor de buitengewone medewerking welke wij altijd mochten on dervinden. En nu vol goeden moed verder. Moge het met Gods hulp ons gegund zijn nog vele jaren te werken aan den groei en bloei onzer R. K. Sportorganisatie, maar in 't bijzonder tot büjvenden groei en bloei van ons geliefd „Geel-Wit". JAC. BOOT, Voorzitter. Het jubileerende Geel-Wit met zijn Geestelijken «adviseur, den Zecreerw. Pater F. L. Esscr O. E. S. A. gekiekt ter gelegen heid van het 10-jarig bestaan. Thans, nu wij aan den vooravond staan van ons 10-jarig bestaan, kunnen wij ons eens rustig afvragen, hebben wij voldaan aan de eischen welke men aan een R. K. sportvereeniging stelt? En hoewel wij deze vraag in eigen boezem moeten beantwoor den, zijn wij voor het antwoord niet be vreesd. Wij weten het allen, het voetbal len van nu en vroeger, daar is nogal eenig ver schil in. Was het in vroeger tijden een genoeglijke ont spanning, thans lijkt het wel een struggle for life. En voegen we daarbij de dikwijls fnui kende promotie- en degradatiewedstrij den, dan voelt een iieder, dat het lei den van een sport vereeniging een niet meer zoo een voudige taak is. „Geel-Wit" is echter in staat gebleken 10 jaar lang de sportbeoefening binnen de meest enge grenzen van sportiviteit te hou den en een woord van waardeering aan onze leden, waarvan er verscheidene vanaf de oprichting lid zijn, is hier dan ook zeker op z'n plaats. Naast het kweeken van sportiviteit en vriendschap heeft „Geel-Wit" vooral ge ijverd, dat, wil men de voetbalsport oprecht bevorderen, de zusterverenigingen evenzeer gewaardeerd moeten worden als de vei eeni- ging zelf. Chauvinistische uitwassen zijn ons dan ook vreemd gebleven. Met vertrouwen kan „Geel-Wit" thans de toekomst tegemoet zien. De merkwaardige Juniorentoevloed van het afgeloopen seizoen en waarvan wij ook hebben geprofiteerd, be wijst wel, dat er langzaam maar zeker een kentering ten goede komt. Ongetwijfeld zit thans nog het betere genre Kath. voetballers bij de neutralen. Laten wij ons echter op dit feit niet blind staren en veeleer alle krachten inspannen om de jeugd in onze beweging te krijgen en te houden Hun successen in latere jaren zul len dan onze belooning zijn voor de moeite aan deze jongelui besteed. En nu, waarde feestgenooten, laat het in de komende dagen zijn „Yellow-white for ever". J. FAASE, Secretaris. J. Faase, de ijverige scriba van het jubi leerende Geel-Wit 9 Geel-Wit is steeds een vereeniging geweest welke bij iederen tegenstander een graag ge ziene gast was. Kwamen de Pauselijken, of wel de jongens van Dammers, dan liep het in Hillegom of Be verwijk en andere plaatsen, we kun nen wel zeggen storm. Grooten- deels kwam dit door de faire en sterke speelwijze, want Geel-Wit is steeds een tegen stander geweest waarmee terdege rekening moest gehouden worden. Dat C»eel-Wit nochtans de Fede ratie niet heeft bereikt, moet hoofdzakelijk ge weten worden aan het feit, dat di verse goede krach ten vanwege hun werkzaamheden hun vereeniging te vroeg moesten verlaten. Geel-Wit heeft in deze jaren di verse wedstrijden gespeeld, die niet licht aan de ver getelheid worden ontrukt. Prettige wedstrijden bij on verwachte over- winnigen, doch ook teleurstellin gen, wanneer met een te groot ver trouwen ten strij de werd getrok ken. Wij willen en kelen hiervan vermelden: In het allereer ste seizoen ver overde Geel-Wit den kampioensti- titel, hetgeen ech ter nog wel eeni- ge voeten in de aarde had. In dit seizoen waren Zilk II en RK.V.Z. II onze grootste concurrenten en toen eerstge- Bij de j.l. Zondag gehouden officieuze vie ring werd het navolgende „Lied van trouw" voorgedragen enspontaan meegezongen, zoodat G. W. in dit opzicht niet bang be hoeft te zijn. Op Geel-Wit's feest een jubellied, En wat ik weet verzwijg ik niet, Nu 't zoover is gekomen. Zingt allen het refreintje mee, Dan blijft het altijd pais en vree, Je moet het kunnen droomen. Refrein Het liefste kind weerhoudt mij niet. De sterkste club bekoort mij niet, Want Geel-Wit's vaan verlaat ik niet! Hoog het glas! Hoog het lied: Heil Prosit! Als straks een meisje u verblindt, Als 't ware lijf en leden bindt, U strak houdt aan een lijntje, Als straks een club met valschen schijn, Beweert dat je bij hen moet zijn, Brul dan het lief refreintje! (Refrein) Tien jaren zijn voorbij gegaan, We blikken op 'n nieuwe baan, Wat zal de toekomst geven? Zingt steeds in voor- en tegenspoed, Al rolt de voetbal soms niet goed, De lijfdroom van uw leven: (Refrein) N. M. DE ZWAGER noemde op bezoek kwam. kon het pleit be slecht worden wanneer wij althans de over winning behaalden. Niemand verwachtte iets anders, maar ziet, we werden maar liefst met 61 in gemaakt en onze kampioenskans kreeg een geduch- ten knauw. Groote varsla- genheid in het Geel-Witte kamp! Doch het officieele orgaan vermeldde in 'het eerstvolgen de nummer dat Zilk II met een ongewettigd speler was uitgekomen. Er werd overspe ling gevraagd en verkregen en na geweldigen strijd nam Geel-Wit re vanche met 2I! Zilk II had het zelfde elftal, want de ongerechtigde had in dien tijd toestemming ge kregen. Zoodat deze overwinning een alleszins verdien stelijke prestatie mocht genoemd worden In het seizoen 1924/'2s veroverde Geel-Wit twee kampioenschappen. Geel-Wit I begon de competitie met een 43 nederlaag tegen E. M. S. op eigen veld, maar na dien dag werd geen wedstrijd meer verloren. We hadden toen een prachtelftal en maakten het E. M. S., dat eveneens niet van het pad der overwinning afweek, geducht lastig. De return match tegen E.M.S. natuurlijk de beslissing ook moest dan brengen. Een groot aantal toeschouwers was aan Thans zijn wij aan den mijlpaal gekomen *ah ons 10-jarig bestaan. Met trots mogen jj'ij achter ons zien. Tien jaar van werken, k in ar, wel zeggen van zwoegen, zijn voorbij. Wat hebben wij in deze Jien jaar bereikt? Veel, zeer veel. Begonnen werd met een clubje van uitsluitend jongens, zijn wij geworden een vereeniging van jonge mannen, wien geen moeite te veei is, wanneer het geldt deü op bouw van hunne vereeniging. Alleen insiders weten wat voor moeite het kost, om een vereeni ging, spelende in R.K. verband, een bloeiende vereeni ging te doen blij ven. Hoe komt het, dat dit zoo'n moeite kast? Het antwoord op deze vraag is gauw ge nenden Weinig of geen medewerking heb- deh wü ooit van onzen kant ondervonden. Tac. Boot, voorzitter van de K. K. V. V. „Geel-Wit" Bij het bereiken van dezen mijlpaal, het tienjarig bestaan van de Pauselijken, komen bij een stil gedenken diverse herinneringen op. Herinneringen aan prettige dagen, pret tige wedstrijden, gezellige uurtjes na afloop van wedstrijden, hoe ook de resultaten waren. Want moeten we iets van Geel-Wit's ver leden vertellen, we zouden daarin te kort schieten, want de jubileerende vereeniging heeft betrekkelijk geen verleden. Ernstige tegenslagen deden zich niet voor; kwesties met zustervereenigingen, met den Bond, niets van dit alles. Nooit is Geel-Wit beboet voor zware overtredingen, in deze 10 jaren slechts eenmaal voor een kleine na latigheid. Er was letterlijk niets waarop het Bonds- bestuur iets had aan te merken. Niet voor niets kon de penningmeester van den D.H.V. B. zich een dergelijken ouderdom van Geel wit slechts vaag voorstellen. Kwamen we dus van Geel-Wit's bestaan dus weinig aan de weet, in het vereenigings- leven zelf viel genoeg te gebeuren en dan dienen we op de allereerste plaats te ver melden dat vanaf het begin reeds een hechte vriendschapsband werd gesticht en deze is nimmer verbroken. Hoe ging het vroeger wanneer b.v. een wed strijd moest worden gespeeld? Zakcenten kregen we natuurlijk zeer weinig, dus was het dikwijls „botje bij botje". Was de wed strijd geëindigd, dan verzamelden de spelers zich in de een of andere melksalon en wer den de verrichtingen nog eens besproken. En tegenwoordig wijkt men van deze gewoonte niet af, alleen een weinig meer op grooteren voet. Bij Geel-Wit's 10-jarig bestaan. Één der eerste elftallen waarmede Geel-Wit 10 jaar geleden aan de D. H. T. B. -competitie deelnam. 8.30 uur H. Mis in de kapel van het R.K. Lyceum aan den Zijl- weg, met Alg. H. Com munie. Na afloop gemeen schappelijk ontbijt in 't gebouw „Sint Bavo", Sme- destraat 23. 121 uur Receptie in Café-Rest. Brinkmann, Groote Markt. 1.30 uur Veteranen- en Junioren- Voetbalwedstrijden. 2.30 uur Eere-wedstrijd GEEL WIT- ONZE GEZELLEN, terrein R.K. Sportpark, Molen- werfslaan, Heemstede. 8 uur GALA-AVOND in Café- Rest. Brinkmann, Groote Markt. Optreden van het gezelschap Paul Ostra. 9 MEI Feestavond Junioren in de R.K. Militairenvereeniging, Zoetestraat 14. Toonëel- uitvoering met Attracties. wezig en genoot van een fraaien strijd, waarbij Geel-Wit in top-vorm was. De Pauselijken wonnen met 30 en jaarmee het kampi oenschap. Enkele eracks, zooals Kamer, Boot en Kordelaar, speelden een zeldza- men wedstrijd, doch ook de overigen pas ten zich uitstekend aan. Gerust kunnen we zeggen, dat Geel- Wit nimmer zoo'n sterk elftal in het veld heeft gebracht. Geel-Wit kwam door dit succes in de le klasse van den D. H. V. B. en heeft daarin steeds zeer wisselvallig gespeeld. Tegen de strekste elf tallen werd gewonnen, terwijl aan zwakkere ploegen meerdere ma len werd verloren. Uit 't seizoen 1927/ 1928 herinneren we ons een wedstrijd, n.I. die tegen D. E. M. Laatstgenoemde stond op de helft van de competitie ongeslagen boven aan en deze moesten we in de Wijk gaan opzoeken. Onze sterkste ploeg met één reserve en twee supporters on dernam in uitsteken de stemming de reis met den autobus, waarin onderweg scheidsrechter Smit zich bij ons gezelschap voegde. Dit werd als een goed voorteeken be schouwd en daarin werden v/e ten slotte niet teleurgesteld. Een kleine duizend man omzoomde de lij nen, om van de zooveelste overwinning van D. E. M. getuige te zijn. Doch het liep an ders. Onze jongens wierpen zich met gewel dig elan in den strijd en namen de leiding. Nog vóór rust scoorde D. E. M. den gelijk maker. Iedereen was vol lof over het spel van de Pauselijken en met goeden moed werd aan de tweede helft begonnen. Verwoed streden de Geel-Witters om de overwinning. Het beeld daarvan begon duidelijker vormen aan te nemen toen onze „Manus" een penalty benutte. De Wijkenaren vielen heftig aan en we werden als t waren ingesloten. Ons achter trio vocht met den moed der wanhoop, de halfbacklinie verdedigde geducht en de bin- nenspelers haalden steeds maar op. Groot was de spanning rond de lijnen. Ieder oogen- blik verwachtte men den gelijk maker, doch het tegendeel gebeur de. Tien minuten voor het einde be landde een ver dwaalde bal bij een onzer backs, een harde trap naar voren en on ze snelste sprin ter, Bart Ronde, er achteraan. E<e Wijker keeper liep ver uit, doch Bart handhaafde zijn reputatie, bereikte het eerst het leder en met 'n harden schuiver bracht hij den stand op 31. Onbe schrijflijk was het enthousiasme onder de Geel-Witters. Het slot werd nog sensationeel. Ronde ging door zijn knie en ondergetee- kende moest invallen, maar bij het gereed maken kwam deze tot de ontdekking, dat zfjn sportkousen reeds door een ander in gebruik waren genomen. Met 10 man voch ten de Pauselijken als leeuwen en met suc ces. Het einde kwam met een 3—1 zege voor de onzen, welke dienzelfden avond op waar dige wijze in de Wijk werd gevierd. Dit was een wedstrijd, waarover nog heden ten dage wordt gesproken. Ditzelfde seizoen was ondertusschen rijk aan sensaties en nog dient een vermeld. Het geldt hier het tweede, dat voorname lijk bestond uit veteraren en steeds met 8, 9 of 10 man aan den start verscheen. Kwa men ze echter eens volledig binnen de lij nen, dan werd er wel eens succes geboekt. Overigens noteerden we uitslagen van 60 e. a. Het sterke D. E. S. uit Kudelstaart moest opgezocht worden en een overwinning voor deze lui beteekende vrijwel voor hen het kampioenschap. Geheel volledig (en nog erger) werd de reis per spoor en luxe-auto's aanvaard en na diverse ongevalletjes stapten we het speelveld op de beruchte Kudelstaartsche klei binnen met den vasten wil onzen huid zoo duur mogelijk te verkoopen. Spoedig vloog het eerste doelpunt in de Kudelstaar- ter goal, doch dank zij de traditioneele ge woonte van onzen keeper, om eenmaal per wedstrijd naast goed werk een blunder te maken, ging de rust met gelijken stand in. Na de hervatting werd het een strijd op leven en dood. Onze jongens voelden de overwinning en de beroemde voorhoede van D. E. S. liep te pletter tegen enze backs. Ongeveer een kwartier voor het einde een corner op het D. E. S.-doel. Met een ele- rant boogje belandde het leder in de buurt van onzen aanvoerder en in het volgende oogenblik snorde de winning-goal achter den D. E. S.-doelman. Een schitterende goal, op dezelfde wijze genomen als de gelijkmaker <n Monti in de Olympische finale. D. E. S. geslagen, terwijl we op ons ter- ',n met 60 waren geklopt! Groote vreug- ;e in het Geel-Witte kamp en de angst- •vekkende autorit langs den beruchten „dijk" kon niets aan de stemming bederven. Dit zijn eenige van Geel-Wit's wapen- ten. Natuurlijk kunen we niet voledig zijn. Het zou ons te ver voeren. Nog enkele bijzonderheden. Geel-Wit behaalde in zijn 10-jarig be- ;an tweemaal een kampioenschap, leverde diverse spelers aan het vertegenwoordigende elftal van het District Haarlem, o.m. Boot, Kamer, Kordelaar, Ronde en de laatste ja ren is Manus Gigenengack de prachtback van het Haarlemsch elftal. Onze „Van Kol" a lias „Sonny boy", zooals Manus" in de wandeling wordt genoemd. Met het tegenwoordige elftal zal Gcel- .vit nog wel van zich doen spreken. De oelers zijn vol goeden moed. er heerscht een buitengewoon prettige geest onder hen en dat is ongetwijfeld een goed teeken. Moge het eerste elftal van de jubileerende ereeniging eenige succesvolle seizoenen te ;moet gaan. Na de viering van het tweede Geel-Wit's schatbe waarder, F. Aerts, vervult deze functie reeds geruimen tijd De feestelijkheden beginnen met een H. Mis in de kapel van het R.K. Lyceum aan den Zijlweg, waaronder algemeene H. Com munie. Niemand blijve weg, maar toont zijn naam als Rocmsch voetballer waardig. Alle senioren en junioren worden verwacht. Na afloop verecnigen alle deelnemers zich aan een gemeenschappelijk óntbijt in gebouw St. Bavo aan de Smedestraat, Van 12 tot 1 uur recipieert het Bestuur in de bovenzaal van café-restaurant Brink mann. Om half twee nemen de wedstrijden op het R.K. Sportpark aan de Molenwerfslaan een aanvang. Op het le terrein speelt het Veteranen- elftal A tegen Geel wit II, op het derde terrein. Veteranen-elftal B tegen Geel Wit III. Geel Wit IV speelt om 2 uur op het tweede terrein tegen Alliance IV en om 3 uur op hetzelfde terrein Geel Wit V tegen T. Y.. B. B. VII. De eere-wedstrijd Geel WitOnze Gezellen vangt aan om half drie op het eerste terrein. Een vijftal voetbalwedstrijden dus. Wij verwachten een record aantal toeschouwers. Laten thans de ouders der leden eens van hun belangstelling blijk geven. Ket moet een gezelige drukte worden. Goe de sport wordt geboden. Kaarten voor het Sportpark kosten slechts 0.50, eere-tribune en 0.25 de overigs plaatsen. De eere-wedstrijd vormt natuurlijk de clou van den middag. Een uitverkocht Sportpark dus! Des avonds om 8 uur in de bovenzaal van café-restaurant Brinkmann groote feest avond. voor leden genoodigden, donateurs e.a. De junioren hebben hier geen toegang. Deze krijgen een aparten feestavond. Paul Ostra en zijn gezelschap, alsmede de „Kitty Band" zullen voor een genotvollen avond zorgen. Moge deze dag een onvergetelijke worden in Geel-Wit's geschiedenis! lustrum de zaken weer eens serieus aange pakt om Geel-Wit te brengen, waar het zoetjes aan thuis behoort. Op naar de Fe deratie! Laat dit uw leus zijn, eerste elftalspelers. En om de toekomst niet al te ver vooruit te loopen, vestigen we de aandacht op den wedstrijd van morgen. Geen grooter ge schenk kunt ge het Bestuur aanbieden, dan een overwinnig op Onze Gezellen. Speelt daarom uw beste spel en toont dat Geel- Wit niet alleen organisatorisch zeer sterk is, maar tevens sportief een buitengewone kracht ontplooit. Honderden zullen u mor gen gadeslaan. Daarom, Geel-Wit, morgen eenzelfde wedstrijd als die enkele welke hier gememoreerd zijn. Geel-Wit play up! PIET KOSTER In het aardige gedenkboekje, dat het ju bileerende Geel Wit ter gelegenheid van zijn tienjarig bestaan heeft uitgegeven, wordt de geschiedenis der Geel-Wïtten in oen artikeltje van den heer K., in korte trek ken weergegeven. Vijftien a zestien jaar terug, werd reeds de eerste stoot gegeven om tot de oprichting van een R. K, voetbalvereeniging te geraken. Het was de heer Dammers, die zich hiervoor vooral beijverde. Zoo kwam Geel Wit er, dat na een niet in alle opzichten rooskleurig bestaan, na eenige jaren weer verdween. Noodgedwon gen moest men in dien tijd uitkomen in den neutralen Haarlemschen Voetbalbond, Het oude Geel Wit verdween, om in 1920 als een kleine, doch energieke organisatie te herrijzen. Alom was de actie gaande om een Room- sche voetbalorganisatie te stichten en toen, speciaal in Haarlem de propaganda daar toe werd ingezet, was het wederom de heer Dammers, die onder de leden van het Pa tronaat der parochie St. Bavo, een voet balclubje oprichtte. Op 1 Mei 1920 werd een vergadering be legd. waar vele jongens aanwezig waren en na een krachtig betoog van den heer Dammers, kreeg Haarlem een nieuwe voet balvereeniging „Geel Wit". Het eerste bestuur werd als volgt samen gesteld: C. A. P. Dammers, voorzitter, J. v. d. Aardweg, secretaris, L. Strik, penning, meester, J. v. d. Sluis en P. Koster, com missarissen. Twintig leden en 22 junior-leden meldden zich aan. De animo onder de leden was geweldig. Reeds den eersten zomer werd er avond aan avond achter het bruine monster ge hold op een speelveldje achter de Kathe drale Kerk en toen in dien tijd het R. K. Sportpark aan de Molenwerfslaan te Heem stede werd aangelegde kreeg Geel Wit de beschikking over een speelveld. Het allereerste seizoen werd een buiten gewoon succes. De jeugdige Geel Witters (de oudste speler telde misschien 15 jaar), werden ingedeeld in de 4e klasse D van den Diocesaan Haarl. Voetbalbond, in welige afdeeling Geel Wit al spoedig tot de meest gevreesde ploegen ging behooren. Het kampioenschap werd ten slotte be- saald met de volgende cijfers: 14 gesp. 12 gew. 1 gel. verl. 25 p. 81 v.— 19 t. Een schitterende prestatie. Dit eerste seizoen was ongetwijfeld het meest succesvolle. De n- mer. der spelers, die tot dit succes Sluis, L. Strik, N. Moerkerk, R. Kramer, A. Gigengack, G. Boot, J. v. d. Aardweg, J. Muhren, L. van der Sluis en A. van Kordelaar. Het ledental nam toe, in 1921-*22 werd eer, geweldige actie ingezet om het getal donateurs te verhoogen en met succes. Geel Wit was na een paar jaar een sterk ge organiseerde vereeniging met een goeden financieelen ondergrond. Zij telde drie elf tallen, waaronder een juniorenploeg. Het eerste elftal speelde thans in de 3de klas D. H. V. B. buitengewoon succesvol, al werd het kampioenschap niet behaald, evenals in net seizoen 1922-'23. Drie jaar bestond de vereeniging en vrijwel alles was wat men noemt op rolletjes gegaan. Een tooneel- club werd o. m. opgericht en met het atom bekende stuk „Hieo. Hien. Héf' byw Ha

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1930 | | pagina 9