m 750.- 1250.- f 125.- f50.- f40.- DONDERDAG 8 MEI 1930 Voornaamste qKieuws BUREAUXNASSAULAAN 49 DIT NUMMER BESTAAT UIT DRIE BLADEN I l DRIE EN VIJFTIGSTE JAARGANG No. 17156 AANGIFTE MOET, OP STRAFFE VAN VERLIES VAN ALLE RECHTEN, GESCHIEDEN UITERLIJK DRIEMAAL VIER EN TWINTIG UREN NA HET ONGEVAL STIJGENDE NOOD Hr. Ms. „Hertog Hendrik" Felle brand te Oud-Karspel Huis in de asch gelegd De salarissen van het gemeente-personeel De besprekingen duren vo'irt De directie van de Wieringermeer Zal It. v. Onlangs over den Oceaan vliegen? in Auto-botsing Haarlemmermeer Gezelle als priester Liefdevolle helpers! Hoogheemraadschap van Rijnland De zwervende schaapherder SC* Onze zeemacht in Nederland en Indie Voor Oost-Indië wordt de bouw van een nieuwen kruiser van pl.m. 5250 ton en een materieel-reserve voor gesteld Burgemeester H. Vijn 1" De vrouw in den modernen tijd Een gevaarvolle rit Zandvoort Amsterdam Fraude van zeventig mille? N.V. de Sportfondsen afd. Haarlem J. J. WEBER ZOON Groote Houtstraat 166 Haarlem ELEGRAFISCH WEERBERICHT Hel rijbewijs voor beroeps chauffeurs Autobusdienst Beverwijk—Wijk aan Zee Darwintuipen gestolen Telefoon No. 13866 (drie lijnen; Postrekening No. 597a ABONNEMENTENvoor Haarlem en Agentschappen: per week 25 et.; per kwartaal 3.25, per post, per kwartaal 3.58 bij vooruitbetaling;. COURANT ADVERTENTIE!» 35 ct. p. regel VRAAG- EN AANBOD-ADVERTEN. TIES. 1—4 regels 60 et p. plaatsing; elke regel meer 15 ct_ bij vooruitbet Bi) contract belangrijke korting. INGEZONDEN MEDEDEELÏNGEN tnsschea den tekst 60 ct per regel. Alle a bonne's op dit blad zijn ingevolge de verzekeringsvoorwaarden c tegen ongevallen verzekerd voor een der volgende uitkeeringen B Levenslange geheele ongeschiktheid, tot werken door verlies van beide armen, beide beenen of beide oogen bijeen ongeval met doodelijken afloop bij verlies van een hand. een voet of eeö oog bij verlies van een duim of wijsvinger bijeen breuk van been of arm bij verlies van 'n anderen vinger Bij de installatie van de commissie, onder voorzitterschap van den heer Lovinck, die een onderzoek moet instel len naar de maatregelen, te nemen met het oog op den oogenblikkelijken toe stand van land- en tuinbouw, heeft mi nister Ruys de Beerenbrouck uitsluitend gesproken van een crisis in de akker- bouwbedrijven. Er is op dit oogenblik nood, groote nood "in den akkerbouw, zooals door ieder kan worden waargenomen, maar wat veel erger is en wat evenmin kan worden ontkend, is, dat de crisis zich ook uitbreidt tot de andere leden van de landbouwfamilie en wel de tuinders. We zullen er niet over twisten, of er thans reeds gesproken kan worden van een crisis in het geheele landbouwbe drijf, maar zeker is het, dat de nood stijgende is en dat de prijzen van vele producten niet meer evenredig zijn aan de productiekosten. Diep teleurstellend zijn de financieele Uitkomsten van den export aan goede ren gedurende het eerste kwartaal van dit jaar. Uit de cijfers blijkt wel heel duidelijk, hoe ongunstig het jaar 1930 tot nu toe is geweest voor den tuinbouw hier te lande. Niettegenstaande er in de laatste ja ren heel wat akkerbouwbedrijven zijn omgezet in tuinbouwbedrijven en de productie daardoor enorm is toegeno men, dalen de financieele uitkomsten. Daarbij komt nog, dat dit jaar, in ver gelijking met het vorige, toen we lan gen tijd strenge vorst hadden, uiter mate gunstig was voor de productie. Uit de cijfers, verstrekt door het Cen traal Bureau van de veilingen, blijkt, dat de totale waarde van onzen ver- sche-groente-export gedurende het eerste kwartaal van 1930 slechts 7.271.000 gld. bedroeg, tegenover 10.741.000 gld. gedurende hetzelfde tijd vak van 1929. Een achteruitgang met niet minder dan 33 procent, ondanks het feit, dat ten gevolge van het zachte weer de uitvoer van vroege groenten, als sla en komkommers, belangrijk grooter was dan het vorige jaar. Laten wij het jaar 1927 buiten beschou wing, toen de waarde van den export 6.5 millioen bedroeg, dan is dit jaar de waarde lager dan in eenig jaar sedert 1923. In 1928 bedroeg de exportwaarde in de eerste drie maanden zelfs 12.8 millioen gld. Het ergste is echter, dat de hoeveelheden, die gedurende het eerste kwartaal geëxporteerd zijn, groo ter waren dan in eenig voorgaand jaar, zoodat de slechte uitkomsten uitslui tend moeten worden toegeschreven aan de lage prijzen, die voor de producten betaald worden. De oorzaak van dit alles is in geen geval gelegen in overproductie, daar van is geen sprake, maar moet veel eerder gezocht worden in de uitvoer- belemmering, die de hooge invoerrech ten in andere landen veroorzaken en verder in de hooge vrachttarieven van onze spoorwegen, waardoor de prijzen zeer gedrukt worden. De gevolgen van den stijgenden nood in den tuinbouw zijn reeds zeer goed merkbaar. Werden in voorgaande jaren gedurende de wintermaanden millioe- nen uitgegeven aan verbetering van tuinbouwgronden, verwarmingsinstalla ties en kassenbouw, thans is daarvan geen sprake geweest. De toekomst ziet er donker uit, want in tal van tuin bouwbedrijven zijn enorme kapitalen gestoken, die gevaar loopen, als de producten geen behoorlijken prijs op brengen. De commissie, die maatrege len moet voorstellen om de crisis, die naar onze meening, zooals uit boven staande cijfers blijkt, ook reeds in den tuinbouw bestaat, te bezweren, staat voor een moeilijke taak. In de eerste plaats dienen de vrachttarieven, waar voor wij reeds bij voortduring gepleit hebben, te worden verlaagd, maar daar naast zijn voor alles maatregelen noo- dig, waardoor onze export vergroot kan worden. Dat is het eenige middel om het tuinbouwbedrijf loonend te houden. Of de commissie echter den moed zal hebben gezien de politieke inzichten hier te lande om daartoe te advisee- ren, den strijd te aanvaarden tegen de uitvoerbelemmeringen, moeten wij he laas betwijfelen. Toch is dit naar onze vaste overtui ging het eenig afdoende middel om den stijgenden nood het hoofd te kun nen bieden en tot stilstand te brengen. Hr. Ms. „Hertog Hendrik", op de terug reis van Curasao, zal Vrydagmorgen op de rede van vussmgen arriveeren. Het scbip zal aldaar woraen .Tein^pec- teero dor aen commandant van de stelling Den Heldet, vice-admiraai Quant na af loop waarvan de reis naar Nieuwciiep zal worden voortgezet. Zaterdagmorgen tusschen 11 en 12 uur wordt het schip aldaar verwacht. Gisteravond om 11 uur werd brand ge meld in het huis van den heer Jac. Smit. te Oud-Karspel. De brandweer trok met al haar materiaal uit en wist met twee stralen op de water leiding verdere uitbreiding te voorkomen Het geheele gebouw ging in vlammen op. Slechts een klein gedeelte van den inboe del kon gered worden. Persoonlijke ongevallen kwamen niet voor. Ondanks het late uur, was de belang stelling van het publiek zeer groot. Het blusschingswerk werd geleid door den heer A. van Eeren. De oorzaak wordt aan kortsluiting toe geschreven. Verzekering dekt de schade. Het brandweermateriaal voldeed uit stekend. Naar wij reeds hebben vermeld, botert het niet erg tusschen het college van B. en W. en de commissie voor arbeidszaken voor wat betreft de aanhangige aanvragen en voor stellen tot sa'arisverhooging van groepen van gemeentepersoneel. De besprekingen over de salarisverhoogingen waren in de commissie reeds vrij ver gevorderd en daarbij was natuurlijk ook steeds een lid van het college van B. en W. tegenwoordig geweest. Desondanks ontving de commissie een brief van B. en W., waarin werd medegedeeld, dat B. en W. niet bereid zijn ook maar eenige salarisverhooging toe te staan. Dit betrof natuurlijk alleen de salarissen, welke in de commissie aanhangig waren. Met voorstellen van de S. D. A. P. om de salarissen van de directeuren te vcrhoogen, was dit niet het geval. Die werden dus in het voorstel van B. en W. niet bedoeld. Intusschen wil die brief nog niet zeggen, dat hiermede de salarisverhoogingen van de baan zijn. De commissie voor arbeids zaken zet de besprekingen voort en een aezer dagen werd weer een vergadering ge houden. Bovendien wordt de pap nooit zoo heet gegeten a!s_ze opgediend wordt. Door besprekingen zal er wel een compromis ge vonden worden, ook worden al verschillende oplossingen genoemd. Het heeft geen zin daaromtrent uitvoerige mededeelingen te doen, omdat het tenslotte alleen maarop het eindresultaat aankomt Wij willen ech ter wel de aandacht vestigen op een stroo ming, die zéker niet bereid is aan een sala risverhooging van directeuren mede te wer ken als bij voorbaat' reeds elke gedachte aan verbetering van andere groepen van personeel buitengesloten wordt. Thans officieel ingesteld Bij de beschikking van den Minister van Waterstand is thans voorloopig ingesteld de dienst voor de in den Wieringerraeerpolder droogvallende gronden, aan het hoofd van welken dienst zal staan eer, directie, be staande' uit drie leden, waarvan één voor- zittei. Als voorloopige directie is benoe nd ir. S Smeding, rijkslandbouwconsulent te Schagen.' ir. F. P. Mesu, rijkslandbouw consulent te Zwolle en ir. Alph. Roebroek, rentmeester der Domeinen te Kluhdert, van wie voor het jaar 1930 als voorzitter is aangewezen ir. S. Smeding. Onderhandelingen met Kingsford Smith De vliegtocht naar de West is, althans voor dit jaar, voorgoed van de baan. Op de vraag van de Rotterdamsche cor respondent van de „Telegraaf", aan den heer J. van Onlangs, of de tocht doorgaat, deelde hij het volgende mede: „Zccals ik u reeds zei, komt het comité nog f 8000 tekort. Alle moeilijkheden, ook die der verzekering waren overwonnen. Wy hadden nog f 8000 noodig, doch men is er niet in geslaagd deze som te vinden. Thans is het te laat. Wij mogen echter niet zeggen, dat de kans voorgoed verkeken is, want het comité heeft verlof gevraagd om een deel der binnengekomen gelden te be steden 'voor het zenden van een deskundige naar de West, om de zaak te onderzoeken." De correspondent verneemt nog, dat de heer Van Onlangs, in afwachting van den vliegtocht naar de West van mr. Kingsford Smith in onderhandeling zal treden om ais tweede piloot zijn voorgenomen tocht van Ierland naar Amerika met de „Southern Cross" mee te maken. De „Priesterdag" te Brugge Te Brugge is Dinsdag een priesterdag ge houden, waar in den dichter en taalkenner meer de hoogverdienstelijke priester is ge- eerd Gesproken werd hier o. m. door den Hoogeerw heer kanunnik dr. Mahjeu, secretaris van het bisdom Brugge, die een rede hield over den dichter als Godschouwer. De Hoogeerw. spreker noemde Gezelle een heiligen dichter, een heiligen priester en hij sprak den wensch uit, dat naast de veree ring van het volk, dat Gezelle reeds als een heilige vereert, nij ook den nimbus der hei ligheid zou mogen ontvangen door het ge zag der Heilige Kerk. Deze peroratie deed een rilling van diepe ontroering door de aanwezigen gaan, die, toen drie aanwezige bisschoppen er het sein toe gaven, spontaan en langdurig dezen zoo onomwonden uitgesproken wensch tot zalig verklaring van den Vlaamschen Meester- dichter toejuichten. Op den Ringdijk, nabij den Lhnerweg in Haarlemmermeer, kwam de bestuurder van' een motorrijwiel, de heer K. uit Den Haag, in botsing met een uit tegenoverge jtelde richting komenden auto, die echter links van den weg reed. Wijl beide bestuurders elkaar te laat opmerkten, was 'n botsing onvermij delijk en kwam de heer K. daarbij zoodanig te vallen, dat hy niet in staat was zich op te richten. De inzittenden van den auto legden hem in den grasberm en zeiden een dokter te zullen halen, maar zij waren na meer dan 2 uur nog niet teruggekeerd, zoodat dien geheelen tijd de motorrijder, die veel pijn had, in het gras heeft moeten liggen. Een voorbijganger, die hem vond liggen, ging direct hulp halen. De ontboden geneesheer constateerde een dubbele beenbreuk en achtte overbrenging naar het ziekenhuis te Leiden noodzakelijk. Letter en nummer van den auto konden worden opgenomen. De politie stelt een on derzoek in. In de laatstgehouden vereenigde verga dering van het hoogheemraadschap van Rijnland werd, na onderzoek der geloofs brieven, besloten de heeren N. T. Geertzema en J. F. Gehrels, beiden te Haarlemmer meer, toe te laten, respectievelijk als hoofd ingeland en hoofdingeland-plaatsvervanger van Rijnland. Oe zwervende schaapsherder van Dijk (af komstig uit Limburg) heeft met zijn kudde schapen een onderdak gevonden op het landgoed van een heer te Den Haag. De schapen worden naar hun nienwe kooi gebracht. „Vrouwen druk aan den gang met het lezen van aren". Een schilderij van J. F. Millet in het Louvre te Parijs. Plannen betreffende West-Indië. Ingediend is een wetsontwerp tot verhoo ging van hoofdstuk VIII der Rijksbegroo- ting voor 1930. Daarin wordt de post aan bouw van schepen en vaartuigen verhoogd met f 770.000. Bij Nota van wijzigingen op dit hoofd stuk heeft de minister van defensie de over wegingen medegedeeld waarom hij meende den post voor een eersten termijn voor tiyee onderzeeboot-mijnenleggers te moeten terug nemen. Het overleg met zijn ambtgenoot van koloniën over den nieuwen aanbouw ten behoeve van de verdediging van Ned Oost- Indië is thans geëindigd en als resultaat daarvan wordt bij dit ontwerp wederom f 250.000 aangevraagd als eerste termijn voor een kruiser bestemd voor de scheepsmacht in Oost-Indië. Het standpunt ten aanzien van Oost-Indië. Tot de zeemaent in Ned. Oost-Indië zal, volgens de in 1927 vastgestelde grondslagen, behooren en zeegaande vloot waarvan de sterkte ten minste twee Kruisers, acht tor- pedobootjagers en 12 onderzeebooten zal be dragen. Als de thans nog in aanbouw zijn de jagers „Banckert" en „Van Nes" welke in 1930 gereed komen, in Indië zullen zjjn aangekomen zal aldaar die minimum-sterk te aanwezig zijn. Voorts zal een zekere materieel-reserve aanwezig moeten zijn, gereed om in dienst te worden gesteld wanneer gelijksoortig ma terieel voor geruimen tijd ir. herstelling gaat. Voor de minimumsterkte wordt noodig ge acht een materieel reserve van een kruiser, vier jagers en zes onderzeebooten. De ver-, dere aanbouw van materieel voor de zee macht in Indië zal er derhalve op gericht moeten zjjn deze materieel-reserve te ver krijgen. Als type voor den nieuw te bouwen kruiser wenscht de regeering te volstaan met een kleiner type dan de „Java" en „Sumatra" n.l. van pl.m. 5250 ton. De nieuwe kruiser zal een hoofdbewapening' krijgen van zes kanonnen van 15 cm. en een snelheid van 32 mijl. Vertrouwd wordt dat het schip in 1934 ge reed kan zijn. De torpedobootjagers en de onderzeeboo ten zullen in hoofdzaak overeenstemmen met de typen die laatstelijk, voor Oost-Indië werden aangebouwd met dien verstande, dat twee onderzeebooten tevens ingericht worden voor het leggen van mijnen. De zeemacht in Nederland. De taak der zeemacht in Nederland omvat in de eerste plaats de eigenlijke kustverde diging, waarvoor met klein materieel, be staande uit onderzeebooten-mijnenleggers en pantserbooten kan worden volstaan. Daarnaast zullen echter nog schepen noo dig blijven om de scheepsmacht haar drie ledige taak te kunnen doen vervullen, n 1. bescherming der Nederlandsche belangen buiten het Rijk in Europa opleiding van personeel en vlagvertoon. Thans worden v. dat doel nog de oude pantserschepen „Ja cob van Heemskerk" en „Hertog Hendrik" gebruikt, welke echter reeds de grens hun ner bruikbaarheid naderen zoodat de gelei delijke vervanging dezer schepen in de Ko mende jaren onder de oogen moet worden gezien. De minister is voornemens op de begroo ting van 1931 gelden aan te vragen voor een eersten termijn van een flottieljeleider, welk schip het midden houdt tusschen een klei nen kruiser en een torpedoboot jager. Nadat deze tegen 1935 is gereed gekomen zal met den aanbouw van een tweede der gelijk schip begonnen worden, is ook dit ge reed dan kan met de vervanging der oudere onderzeebooten worden voortgegaan. Naar mate de flottielje-leiders gereed komen, zul len de „Hertog Hendrik" en ..Jacob van Heemskerck" achtereenvolgens aan den dienst ontvallen. Voor opleidingswerk zullen die schepen voorloopig nog goede diensten kunnen bewijzen. De bescherming van West-Indië. De regeering acht voor een blijvende sta tioneering in West-Indië noodig een flot tielje-vaartuig in grootte ongeveer gelijk aan de thans tot de Indische zeemacht be- hoorende .Flores" en „Soemba" en twee tor pedobooten van plan. 300 ton. geschikt voor bekruisingsdiensten. Aangezien in Nederland niet over een flottielje-vaartuig beschikt wordt, wordt thans een eerste termyp van f 620.000 voor zoodanig vaartuig aange vraagd. De hoofdbewapening er van zal be staan uit drie kanonnen van 15 cm. Oe snelheid zal 15 mijl bedragen, terwijl «te totale kosten van aanbouw op -2% mil- ifaen worden geraamd. Voor bekruisings- (Üeosten wil de regeering bestemmen twee der in Nederland aanwezige torpedobooten <Z-booten), welke in verband met hun be wapening en snelheid, na net ondergaan van eenige wijzigingen, voor dezen dienst in West-Indië geschikt geoordeeld worden. De burgemeester van Twisk, de heer H. Vijn Hz., is vanmorgen plotseling op 64- jarigen leeftijd overleden. Door autorijders te Zandvoort werd de aandacht gevest gd op een autobestuurster, die bij het afrijden van het Badhuisplein in deze gemeente duidelijk bewijzen had gegeven van rijvaardigheid, maar tevens ook er de aandacht op gevestigd had, dat ze in de bijzondere omstandigheden, waarin ze nu verkeerde, niet bijzonder stuurva-t tas-,... Zoo voerde ze ln haar verluchte extase wendingen met haar wagen uit, waarbij slechts twee wielen den grond raakten. Dadelijk werd, om eventueel erger te voorkomen, een onderzoek ingesteld. De bestuurster had, toen ze eenmaal de goede richting te pakken had, er volle vaart in gezet. In de richting Zeeweg volgde men haar en passeerende auto's getuigden, dat men op den goeden weg was, daar het slin gerend rijden van den razenden wagen de aandacht getrokken had. Ook de Bloemen- daalsche Motorbrigade hielp mee aan het onderzoek, maar zeker was de vrouwelijke chauffeur met razende vaart den Zeeweg afgerend. Ze werd niet achterhaald en ook bij onderzoek te Haarlem niet gevonden. Daar intusschen de vermoedelijke woon plaats van deze autorijd iter bekend was geworden, werd naar Amsterdam geseind, om de aandacht van de politie te Amster dam op dit slingerende geval te vestigen. Deze mededeeling had succes, want later op den avond werd bericht ontvangen, dat door de politie, die dadelijk op onderzoek was uitgetrokken, de bewuste auto en haar bestuurster op den weg tusschen Halfweg en Sloterdijk waren aangetroffen. Al slingerende reed ze de politie in de armen, in figuurlijke beteekenis dan. Geconstateerd werd, dat zij onder den invloed van sterken drank verkeerde. Zy werd onder geleide van de politie naar haar woning overgebracht, terwijl proce "-verbaal tegen haar werd opgemaakt. Naar V. D. verneemt, is er bij de N. V. Maatschappij voor Scheepscrediet, te Rot terdam, fraude gepleegd ten bedrage van f 70.000. De justitie zou de zaak in onderzoek hebben. Uit Rotterdam meldt men het „Hbld." nader, dat bij de betreffende politie- autoriteit'n geen aangifte was gedaan van dit geval van fraude. In Juni 1928 werd besloten tot liquidatie van de N. V. Na die.i werden eenige keeren stortingen op het kapitaal gevraagd. In totaal is ge stort 40 pet. van het kapitaal, dat f 1 mil lioen bedraagt. De halve ton gepasseerd Dat het plaatsen van Spaaraandeelen in onze gemeente en omstreken voor de N.V. De Sportfondsen een succesvolle arbeid blijkt te zijn, moge blijken uit het feit dat op heden reeds voor meer dan voor vijftig duizend gulden geteekend is; ruim een halve ton en dat na het werken van slechts enkele maanden. Hetgeen wij in onze propaganda-boekjes als wensch uitspraken, wordt dan ook ten volle beantwoord, n.l. iedere spaaraandeel- houder en spaaraandeelhoudster is tevens, en in de meeste gevallen als iets vanzelf sprekends, een propagandist voor onze mooie zaak geworden. Wat betreft onze excursie naar het Sport- fondsenbad te Amsterdam, kunnen wy me- dedeelen, dat verreweg het grootste aantal deelnemers per eigen gelegenheid naar Am sterdam gaat; wij verwachten hen gaarne tegen 12 uur vóór het Sportfondsenbad, Linaeusstraat. De andere deelnemers vertrekken per trein 11.04 van Haarlem. Van hen, die zich alsnog wenschen aan te sluiten, wordt gaarne opgaaf verwacht bij de leidster der Afd. Haarlem, Mevr. C. E. Schmidt—Müsler, Barteljorisstraat 21. De geschilpunten tusschen Haarlem en Heemstede over de door Haarlem te betalen schadeloosstelling ingevolge de Annexatiewet 1927. Behandeling der kwestie in een open bare vergadering van Ged. Staten van Noords Holland. Thans is de directie van den Wieringer- meerpolder officieel ingesteld. Onderhandelingen van luitenant Van On langs om met Kingsford Smith over den Oceaan te vliegen. Te 's-Gravenhage wordt vandaag de 43» Centrale Raadsvergadering der Hanze in het Bisdom Haarlem gehouden. Prof. dr. U. P. Boissevain, oudhoogleeraar der Universiteit van Amsterdam overleden. De Commissle-Lovink inzake de land- en tuinbouw crisis zal geen rapport samenstellen, doch telkens afzonderlijke adviezen aan de regeering uitbrengen. Bij suppietoire begrooting worden gelden aangevraagd voor den bouw van nieuwe oor logsschepen. Op den eergisteren gehouden „priesterdag'* te Brugge werd van de zijde der geestelijkheid de wensch uitgesproken, dat het mocht ko men tot een proces ter zaligverklaring van Guido Gezelle. Dr. 3. Th. de Visser zal 27 Mei vijftig jaren geleden gepromoveerd zijn. Aan jhr. mr. A. C. D. de Graeff is ver leend het grootkruis in de orde van Cam- bodsja. De Tweede Kamer begon gisteren de be handeling der voorgestelde wijziging van de gemeentewet. De gemeenteraad van Amsterdam heeft het voorstel den belastingfactor op 0.6 te handhaven, aangenomen. De „Hertog Hendrik" wordt Zaterdagmors gen te Nieuwediep terug verwacht. De Koningin-Moeder zal 19 Mei a.s. voor eenige dagen naar Noord-Brabant vertrek ken. Bjj de N.V. Mij. voor Scheepscrediet te Rotterdam is fraude tot een bedrag van f 70.000 ontdekt. Barometerstand 9 uur v.m.: 757. Vooruh OPTICIENS FABRIKANTEN Licht op De lantaarns moeten morgen worden opgestoken om 8.07 uur. Hoogste barometerstand 770.1 m. M. te Vardö. Laagste barometerstand 748.9 m. M. te München. Verwachting: Meest matige, in het Noorden tijdelijk toenemende, Noordwestelijke tot Westelij ken wind, betrokken of zwaar bewolkt met eenigen regen, later wellicht tijdelijk op klarend, weinig verandering in tempera tuur. Ged. Staten der provincie Noord-Holland stellen den Staten voor afwijzend te be schikken op het adres van de Nederlandsche Unie van Chauffeurs en Overig Automobiel- personeel en van den Nederlandschen Bond van Particuliere Chauffeurs, waarbij voor hen, die het chauffeursberoep in loondienst uitoefenen, by het vernieuwen van hun rij bewijs. vrijstelling van de betaling van leges verzocht wordt. Op het gemeenschappelijk verzoek van W. Huyer, geboren Rol, te Beverwijk, en van F. en H. Oosterom, te Lekkerkerk, om de bij besluit van 12 Juni 1929, aan de eerstge noemde onderneemster verleende vergun ning tot het in werking houden van een autobusdienst van Beverwijk naar Wijk aan Zee en terug (gedurende de maanden Mei tot en met September) over te dragen aan de beide laatstgenoemde ondernemers, heb ben Ged. Staten van Noord-Holland afwij zend beschikt. Bij de politie is aangifte gedaan van dief stal van 200 Darwintuipen, die geplant waren op een veld aan de Kerklaan te Haarlem-Noord.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1930 | | pagina 1