STADSNIEUWS Jansweg Schouwburg „Haerlem" Huldiging van den heer Klein Schiphorst Nutsspaarbank te Haarlem Orgelbespeling Blauwe Week-Actie Opening van het nieuwe Zusterhuis van het Roode Kruisziekenhuis Personalia BLOEMENDAAL Door den bliksem getroffen Koperdraad vermist Auto geslipt UIT DEN OMTREK HEEMSTEDE iiiiËKÉlilBPPRIliiS mm& ggggg Sm® it mmÈÊÊm „Kleine Hartedief", Operette in drie bedrijven van Cecil Her- vard door „Het Nieuwe Too- neel". Er is ongetwijfeld een groote dosis moed voor noodig, om het aan te durven, het groote aantal tooneelgezelschappen in ons ileine landje nog met een te vermeerderen, vooral nog als een dergelijk gezelschap zich ?aat bewegen op het terrein van de operette, alwaar toch reeds zoo'n zware „import"- concurrentie is. Dit laatste is echter, naar uit een ons ;oegezonden mededeeling bleek, juist de oor zaak geweest van de oprichting. Men wilde een gezelschap, dat uitsluitend bestond uit Nederlandsche artisten, die minstens even goed in staat waren, een aardige operette voor het voetlicht te brengen, als de buiten- Isndsche. De voorstelling, welke Zaterdagavond in den Schouwburg Jansweg gegeven werd, was dan ook een dubbele première, t.w. èn van het gezelschap èn van de operette „Kleine Hartedief" een aardige Veaudeville comedie in drie bedrijven. Het onderwerp leende zich'uitsluitend voor operette niet te zwaar en niet te licht, een beetje sentiment, wat vroolijkheid en vooral niet te vergeten, een behoorlijke portie liefde. Daar tusschendoor genoeglijke muziek en wat liedjes, alles beschaafd naar voren ge bracht en behandeld. Natuurlijk bezit men nog niet die „Schwung", subsidiair die kleine geraffineerdheidjes in opstelling, voordracht en muziek, welke een operette zoo'n speciaal karakter geven, maar we twijfelen niet, ge zien de krachten waarover het troepje be schikt, of deze zijn slechte een kwestie van groeien. Een groot gedeelte van het succes der Frits Hirsch operretten schuilt b.v. in de, laten we zeggen, zonnige décors en de boutades van Fritz Hirsch, terwijl er ook steeds voor ge zorgd is één meesleepende melodie te heb ben, waar het publiek met meedeint en soms dagen achtereen nog neuriet. Tevens heeft het verschijnen van onverwachte toi letten en costuums altijd succes. Niet, dat we hiermede willen zeggen, dat men zich moet specialiseeren in het na-apen van Fritz Hirsch operette's, verre van daar, maar aangezien genoemde factoren bij een operet te steeds groot gewicht in de schaal leggen, is het toch niet van belang ontbloot om er tezijnertijd rekening mee te houden en op bijzondere, origineele wijze uit te voeren. Zelfs de geringste schijn van blijspel-met- een-liedje zal dan verdwenen zijn. Overigens hebben zij, die in gebreke zijn gebleven de eerste opvoering van dit gezel schap bij te wonen, werkelijk een ze ge noeglijken avond gemist. Want ongetwijfeld behoorde hetgeen geboden werd wel tot het beste, wat wij op dit gebied, van uitsluitend Nederlandsche gezelschappen zagen. Berry Kievits is zeer zeker het voor een operette onontbeerlijke vlotte, frische type. Wanneer zij zich nog iets meer laat gaan en nog wat fit en pit weet meester te wor den, dan is zij zeker ook wel in staat het publiek „aan den gang" te krijgen. Jacques Reule, de welbekende, sierlijke tooneelfiguur maakte heden zijn debuut als operette-artist en al wist hij misschién den juisten oprette-toon nog niet te pakken, zijn rol speelde hij in ieder geval met de ver- eischte waardigheid en correctheid. Jo Vischer zorgde met veel succes voor de zoo zeer verlangde tinteling in het tamelijk serieuze verloop. Hij bracht eenige kleur en zorgde voor een welkome afwisseling. Minder was dit het geval met Marie MeuniesNag- tegaal als Indische dienstbode, al geven we direct toe, dat dit mede te wijten is aan het feit, dat men door de al te groote opzette lijkheid van deze rol, nog geaccentueerd door een slordige schmink, haar niet zoo spontaan kon waardeeren, als de anderen. Rie Gilhuis speelde haar gereserveerde houding beter dan haar lieftallige dito. Die leek niet echt gemeend en iets te stroef. Wat schijnbare, oprechter hartelijkheid zou al veel verbeteren. De butler Cor Tepe bezat al de eigenschappen, die men van een dege lijk, nobel mensch kan verwachten. Carl Tobi's regie vonden we beter dan zijn spel, wijl hij daarin niet genoeg zijn over wicht op Rex Brandis zuster liet uitkomen. Dat ten slotte een óperette aanmerkelijk aan waarde wint, wanneer de spelers niet op den souffleur behoeven te spelen, is iets, wat wij gaarne terloops nog even zöuden willen opmerken. Hoewel, gelijk gezegd, het publiek niet zeer talrijk was, was het langdurige en krachtige applaus evenredig aan een volle zaal, terwijl heel veel bloemen de spelers evenals den componist van de muziek, Leo Kok, welverdiend huldigden L. V. Vrijdagavond had in het Vereenigingsge- bouw van „Haerlem", de oude Hoofdwacht, een zeer opgewekte jaarvergadering plaats. Aan het verslag van den secretaris ontlee- nen we Dit jaar waren bij het begin 458 leden. Met opgewektheid Vordt gewaagd van de komst van HaarlemS^jeugd in dat gebouw. Het staat ook in dienst van Haarlems on derwijs. De vele diapositieven moeten ook dienstbaar zijn aan het onderwijs. Door het vertoonen der plaatjes en de verklaringen wil men bij de jeugd de liefde opwekken voor de woonplaats. De bezichtiging der plaatjes had in de Hoofdwacht zelf plaats. Het stadsbestuur steunt deze actie, even zeer als de Inspecteur van het Lager Onder wijs in deze inspectie. Schoolhoofden verlee- nen ook hun welwillende medewerking. De heer Segaar van Bureau Onderwijs ver leende deskundige hulp bij het organiseeren van de leeruren, ook de heer Weustink stond met raad en daad bij. De heer Knappert, bestuurder van Haer lem en gemeente-archivaris, gaf van te vo ren met het doek een verklaring aan de leer krachten. Begonnen werd met de vertooning in Januari 1929 en zoo stonden er eiken morgen tegen elven een 50 kinderen voor het gebouw. Op verzoek schonken de schoolbe sturen der bijzondere scholen hun mede werking en ook daar waren de leerkrachten van een 40 tal scholen in Mei en Juni be reid gevonden hun krachten aan dit nieuwe onderwijs te geven. Voor Spaarndam was de afstand te ver. Daar werden de kinderen gehaald met de autobus. Op die wijze heb ben 2400 kinderen uit de hoogste klassen op gewekt de lessen gevolgd. Met voldoening mag men spreken van geslaagd zijn. Vele leerkrachten hebben daarna, soms me tde klasse de historische wandeling op het witdoek in het moderne Haarlem nage maakt om zich nog beter te oriënteeren. Een woord van dank werd gebracht aan al de leerkrachten. Besloten was, dat op de Lage re scholen, die voor Middelbaar Onderwijs en het Gymnasium zouden volgen. De ver tooning en de verklaring hebben bij velen belangstelling gewekt voor zaken waarvoor men tevoren geen interesse had. Met de jeugd der Middelbare scholen is reeds een begin gemaakt. Aangekocht werd een projec tie-lantaarn met scherm omdat dit goedkoo- per was dan huren. In 1929 is geen tentoon stelling gehouden. Wel is op een avond n.l. 27 Maart, een gedachtanwandeling gemaakt van Alkmaar naar Haarlem. Toen werden op de echt ouderwetsche wijze een serie pla ten en teekeningen uit het Provinciaal Ar chief aan de vergaderde leden vertoond. Het geheel was intiemer dan een projectie-avond. Twee wandelingen werden gemaakt, n.l. 10 Augustus over Brederode en in October door Elswoud. Voor de eerste wandeling was men om half twee aan de Hoofdwacht bij eengekomen. Aan de poort van de ruïne werd het gezelschap opgewacht door den heer Visser, die zoo'n groote studie van Bre derode heeft gemaakt Daar gaf hij reeds veel verklaringen en op de wandeling dooi en over het meer dan 1000-jarig kasteel gaf hij veel uit zijn rijk historisch fonds Na afloop bleef men nog een poos bijeen onder de linden van Velserbeek. 19 October had de excursie op Elswoud plaats, waar zooals gewoonlijk een 60-tal aan deelnam. Velen hadden al meermalen deze wandeling gemaakt. Een der nieuwe vereenigingsuitgaven was het werkje van Dr. Gairer. In een verbeter huis waar een der hoofdfiguren, Pie ter Noor- dijk, geheel Haarlemmer is geworden. Wei nig leden schaffen zich de vereenigingsuit gaven aan, zoodat de kosten niet gedekt worden. Voor de pas ingestelde Schoonheidscom missie, waarvoor Haerlem zich zeer interes seerde, werd van 't Stadhuis een tweetal aangevraagd, waarvan één is benoemd. Nauw hangt daarmee samen de gevelcom missie, die iedere week vergadert. Zij waakt bij het herstel van oude gevels en zorgt zooveel mogelijk, dat het stadsbeeld niet ontsierd wordt. Het verslag wees hierbij op het gebouw der Nederlandsche Handelsmaatschappij in de Vijzelstraat te Amsterdam. Soms wordt haar de gevelcommissie ook advies gevraagd. Zoo b.v. voor herstel van het Zuidraam der Sacristie in de Groote Kerk. Dit is nu ge restaureerd. Het voldeed nu goed, er staan o.a. de wapens van de Röells en van de Van der Meulens m. Het herstel had plaats door de firma Schouten te Delft. Op de vergade ringen van Heemschut en andere dergelijke vereenigingen zond het bestuur steeds een vertegenwoordiger. Gewezen werd op Henri Polak, den strijder voor stedelijk en landelijk schoon. De trapgevels bij de Gravesteenenbrug werden ook gereleveerd en hoe een nieuwe huurder de oude schoorsteenen beneden wil de opruimen. „Hendrick de Keyser" kwam er ook aan te pas en kocht tenslotte het pand, waartoe rijk en gemeente medewerken en waarschijnlijk de Provincie zal komen. De vereeniging kan zich niet bezighouden met het aankoopen van platen, prenten, meubelen op aucties. Wat zij hiervan bezit kwam van giften en gaven. Menigeen herdenkt op die wijze de vereeniging. Zoo werd zij eigenaar van een aardig schilderij „de Groote Houtbrug bij maanlicht" (de meester onbekend). De heer R. T. Sarlet schonk een oud prentenboekje met stadsgezichten. Dan kwamen er nog foto's, teekeningen en prenten in. Deze alle worden op de hoofdwacht gerangschikt; het is alles eigendom der vereeniging. Zoo kwa men in den loop der jaren al honderden fo to's, meest stadsgedeelten; alles is nu geor dend. De rekening en verantwoording waren 24 Mei nagezien door de heeren prof Dr. van Walsem en Luyten. Professor gaf verslag Alles was in orde en dus werd Drs. Rutgers van der Loeff onder dankzegging gedechar geerd. Alles en alles bij elkaar was er aan inkomsten f 1232.32 daar was bij voor twee maai verhuren der lantaarnplaatjes f 10. Aan aflossing en rente werd f 500.becaald. Nog rust een last van f 7000.ruim op dit vereenigingshuis, dat gemeentebezit is. Het lidmaatschap van vele maatschappijen vorderde f 113.en de projectie en fotogra fische opname f 367.68. De uitgaven beliepen f 1923.67. 1 Januari was er een saldo van f 358.04)4 (vorig jaar f 344.—). Voor de restauratie der Groote Kerk werd wederom f 25.afgestaan. Het laatste jaar was men ook lid van „Monumentenzorg". Aan boekjes der vereeniging werd voor f 128.verkocht. Onder de contributies is er een van f 25. 5 van f 10.355 van f 2.50 en 45 van f 1. De aftredende heeren H. E. Knappert, Vincent Loosjes en J. D. Rutgers van der Loeff, werden bij acclamatie herkozen en namen de herbenoeming aan. Het volgende punt waren dc bestuurs- mededeelingen. Men is gereed met de voorbereiding van een jaarboek, waarin de kroniek voor reke ning van den heer Kersten is. Deze zet het werk van Jansen van Raay voort. Opgenomen worden ook de verslagen van secretaris en penningmeester, de ledenlijst en biografieën van overleden Haarlemmers, nu b.v. van Ds. Plantenga, Jhr. Van Sty- rum, Dr. Goedkoop en den heer Heiman, leeraar Engelsch. Besloten werd ook het Muiderslot te bezoeken en een fotowedstrijd uit te schrij ven. Deze is al in verren staat van voorbe reiding. Die Haghe schreef er reeds een ■uit. Het zal een wedstrijd over langen ter mijn zijn, waarbij onderscheid zal gemaakt worden tusschen beroeps- en dilettanten werk en waartoe ook een jury wordt be noemd. Daardoor hoopt men liefde voor de stad te wekken, lust voor stadsschoon. idle inzendingen worden bezit der ver eeniging. Dc fotoligger wordt er dus rijker door. Daarvan zal 'n inventaris worden op gemaakt, die in de zaal ter inzage zal lig gen. De rondvraag leverde zeer veel op. Ik zal u de punten maar op het rijtje af noemen; een vereeniging voor jongeren in de ver eeniging, arbeidsontwikkeling op dit ge bied, de toestand van een voorgevel van het Proveniershuis, de fotoligger, het balkon van het gebouw, de Janskerk, het Visschershofje, de boom in het straatbeeld, d'e laatste hoefstal in de stad. Al deze onderwerpen komen bij het bestuur in rijpere overweging. In de kascommisse werden benoemd de heeren Oonk en Bettink, met den heer de Clercq van Bloemendaal als plaatsvervanger. Even half 10 sloot de voorzitter, de heer V. Loosjes onder dankzegging de geanimeerde vergadering. Als bestuurslid der St. Jozefgezellen Haarlem I Zooals onze lezers door ons blad vernamen, vierden de heer en mevrouw H. J. L. Klein Schiphorst 26 Mei hun zilveren huwelijks feest. Dit was voor het bestuur van bovenge noemde vereeniging en haar leden een wel kome gelegenheid, den heer Klein Schiphorst die secretaris dezer vereeniging is, hun waar deering en dankbaarheid te toonen. Gisteravond werd daartoe in het gebouw aan de Jansstraat een bijeenkomst gehouden, waarbij behalve vele gezellen en het volledig bestuur, het bruidspaar met gezin en enkele genoodigden tegenwoordig waren. Bij het binnentreden van het bestuurslid zongen allen een welkomstlied, waarna door „Utile Dulci" eenige muzieknummers werden uitgevoerd. De praeses der gezellenvereeniging, kape laan E. Mathot, nam daarna het woord en zeide, dat allen bijeengekomen waren om met trots te getuigen van den echten Kolpings- geest, die in den heer Klein Schiphorst leeft als oud-gezel, bestuurslid en hoofd van een echt katholiek gezin en hem te danken voor den grooten steun, dien hij de vereeniging geeft. Namens het geheele Kolpingsgezin bood de praeses de meest hartelijke gelukwenschen aan en hij verzekerde, dat allen Gods over- vloedigen zegen zouden afbidden voor den heer Klein Schiphorst en zijn gezin. Hij wenschte hem toe, nog lang te kunnen wer ken aan het geestelijk en tijdelijk welzijn der kinderen, goed te kunnen doen aan de medemenschen en velen te brengen tot Jezus Christus. De praeses sprak de gezellen over de de viezen der vereeniging en stelde hun den heer Klein Schiphorst als voorbeeld. Hierna beklommen de senior der vereeni ging en de voorzitters der verschillend^ on- derafdeelingen den katheder om in hartelijke bewoordingen hun dank te brengen aan den heer Klein Schiphorst voor alles, wat hij ook voor de onderafdeelingen gedaan had. Namens de gezellen en onderafdeelingen werden mevrouw en mijnheer Klein Schip horst enkele bloemstukken en een rookstel aangeboden. Ten slotte sprak de jubilaris zelf. Hij had niet gedacht, dat het weinige werk, door hem voor de vereeniging verricht, zooveel dank moest inoogsten en hij was er van overtuigd, dat deze dank uit een oprecht hart kwam. Deze hartelijke huldiging maakte, volgens spr., nog meer indruk op hem dan zijn zil veren feest. Hij was er trotsch op, vroeger geen halfbakken, maar een volbloed gezel te zijn geweest en hoopte, dat de tegenwoordige gezellen later ditzelfde zouden kunnen zeggen. Hij gaf den gezellen verder wijze raadgevingen voor de toekomst, dat zij zich door studie verder ontwikkelen zouden. Ook wees hij op de noodzakelijkheid van de re traite voor den gezel en zijn toekomst. Den praeses dankte hij voor de tot hem gerichte woorden, er voor de gezellen bijvoegend, dat zij dezen echten Kolpingvader altijd waar deeren zouden. Pastoor H. C. J. Sondaal, die intusschen binnengekomen was, dankte den praeses voor zijn belangstelling en voor het vele, dat hij in alle stilte voor de Gezellenvereeniging doet. Na dit officieele gedeelte werden door „Utile Dulci" nog eenige nummers gegeven en voerde de tooneelvereeniging „St. Gene- sius" het leerzame tooneelstuk „Ja mijnheer, ter liefde Gods" op. Vergelijkend overzicht over Mei 19301929 Aantal behandelde posten 15512 (v. j. 16119). Aantal inlagen 10808 (v. j. 11918). Aantal terugbetalingen 4704 (v. j. 4201). In gelegd f 808.148.35 (v. j. f 607.493.70). Terug betaald f 589.197.95 (V. j. f 542.340.87lA). Meer ingelegd f 218 950.40 (v. j. f 65.053.82>j) Aantal nieuwe boekjes 327 (v. j. 302). Aantal afbetaalde boekjes 166 (v. j. 128). Spaarbus- jes p 31 Mei 1930 in omlopo 3124. Geledigd in Mei 1930: 295 busjes met totaal f 6.056.54. Aantal kluisloketten verhuurd op 31 Mei '30: 236. Het programma der Orgelbespeling in de Groote of St. Bavokerk op Dinsdag 3 Juni 1930 's avonds van kwart over 8 tot kwart over 9 uur, door den heer George Robert, is als volgt: 1. Fantasie en Fuga g mol, J. S. Bach 2. Largo, G. F. Handel 3. Koraalvoorspel en Fuga over: „O Trau- rigkeit, o Herzeleid", Joh, Brahms 4a. Songe d'enfant. b. Romance sans paroles Jos. Bonnet 5. Suite gothique L. Boëllmann IntroductionChoral Menuet gothique Prière Toccata. Men schrijft ons: Vrijdag gaf de Nat. Christ. Geheelonthou- dersvereeniging een gezelligen propaganda- avond. De leiding was in handen van Ds. Dijkman, 2en voorzitter der afdeeling, die deze vergade ring met een welkomstwoord opende. Als eerste no. werden we vergast op eenige liederen, gezongen door de dames Siliakus en Halsema, begeleid op 't orgel door den heer Siliakus. Spreker was dezen avond de heer J. J. van Kempen, met 't onderwerp: Geestdrift en Overwinning, 't Was inzonderheid een woord De speeltuinvereeniging „Het Oosterkwartier" te Haarlem heeft Zondag een lentefeest) gehouden op het terrein aan de Zomervaart. Een moment uit den gecostumeerden korf bal- wedstrijd. tot lauwen en tragen in den lande, om den strijd tegen koning alcohol te aanvaarden om Christus' wil. Waar de geestdrift ontbrak om den strijd te aanvaarden zou overwinnen buitengeslo ten zijn. Door een lid werd daarna een zeer aardige voordracht gehouden, „Grootmoeder" en „Apropos." En tot slot kregen we van enkele knapen van „de Hoop der Toekomst" een vertooning „Wat wil je worden?", dat zeer aardig door hen werd uitgevoerd. Met dank aan de aanwezigen voor hun tegenwoordigheid en een opwekking om zich aan te sluiten werd deze bijeenkomst dooi den voorzitter gesloten. Zaterdagmiddag heeft Z.K.H. Prins Hen drik, in tegenwoordigheid van vele autoritei ten en genoodigden, het nieuwe zusterhuis van het Roode-Kruis-ziekenhuis te Bever wijk geopend. Tegenwoordig waren o.a. het gemeente bestuur van Beverwijk en de burgemeesters van de gemeenten Wijk aan Zee en Duin en Heemskerk, Generaal Ten Bosch, generaal Ten Metele, generaal Roëll, vice-voorzitter van het Hoofdbestuur van het Roode Kruis, generaal jhr. van Panhüys, het Bestuur van de afdeeling Beverwijk en vele anderen. Ongeveer half twee arriveerde Z.K.H. in het „Kennemer-Hotel" waar de plechtigheid Zou plaats hebben. Het welkomstwoord werd gesproken door den voorzitter van de afdeeling Beverwijk van Het Roode Kruis, Ir. H. Ingenhousz. Deze bracht vervolgens een woord vai dank aan het gemeentebestuur van Beverwijk voor den ondervonden financieelen steun. Na een twee en een halfjarig bestaan heeft het zie kenhuis bewezen in een groote behoefte te voorzien. Het eerste jaar bedroeg het aantal verpleegdagen reeds io.ooo met 6 a 700 pa tiënten. In het derde jaar dat nu is ingegaan Zullen deze cijfers veel hooger zijn. Spr. herinnerde dan aan de oprichting van een Roode Kruistransport-kolonne, welke oprichting de tweede belangrijke daad was van de jeugdige afdeeling. Voor de stichting van dit nieuwe zuster huis had zich een financieele commissie uit de leden gevormd, die erin slaagde een be drag van f 25000.bijeen te zamelen. De nog ontbrekende f 2500werden door het Hoofdbestuur in den vorm van een leening verstrekt. Spr. bracht dan hulde aan allen die aan de stichting van het zusterhuis hebben medege werkt en eindigde met het uitspreken van de beste wenschen voor het nieuwe tehuis der verpleegsters. Hierna nam Z.K.H. de Prins het woord en zeide o.m. het volgende: Ik behoef u niet te verzekeren hoezeer het Hoofdbestuur van het Nederlandsche Roode Kruis de werkzaamheid voor het ziekenhuis te Beverwijk en de diensten, daarbij door alle betrokkenen bewezen, waardeert. Uit den aard van de zaak is de uitstekende naam van dit jonge ziekenhuis voor een goed deel te danken aan den ijver en de toewijding, waar mede' de zusters zich van hare taak kwijten. Om haar in' staat te stellen die inspannende dagtaak met opgewektheid en in gezondheid te vervullen moet zooveel mogelijk worden bevorderd, dat haar uren van rust en verpoo- zing kunnen worden doorgebracht tusschen vier wanden, waar werkelijk een sfeer van ontspanning heerschen kan, waar men niet het gevoel heeft nog in onmiddellijk contact te zijn met de verpleegden. Hierin is nu voorzien. Z.K.H. bracht lof aan degenen die de stichting mogelijk maak ten en gaf hun de verzekering van de oprech te waardeering van het Hoofdbestuur. Hier bij richtte Z.K.H. zich in het bizonder tot den heer Stoutenbeek, den voorzitter van la financieele commissie, wiens werk het Hoofd bestuur wenschte te beloonen met het Kruis van verdienste van het Nederlandsche Roode Kruis. Z.K.H. verklaarde hierna het zusterhuis voor geopend. Hierna werd nog het woord gevoerd door den burgemeester van Beverwijk, Jhr. J. C. W. Strick van Linschoten waarna het nieuwe zusterhuis werd bezichtigd. Z.K.H. vertrok hierna naar IJmuiden waar de demonstraties van het Roode Kruis wer den bijgewoond. De heer Eduard van Beinum, dirigent van de Haarlemsche Orkest Vereeniging, is uit- genoodigd dezen zomer als gastdirigent op te treden voor het Concertgebouw-orkest te Amsterdam en het Utrechtsch Stedelijk Orkest. Te Leiden is geslaagd vor het Economisch doctoraal-examen Indologie de heer F. Hart- steen alhier. Mej. Robbers, assistente bij de Openbare Leeszaal alhier is in de te Leeuwarden gehou den en algemeene ledenvergadering van de Nederlandsche vereeniging van Bibliotheca rissen benoemd tot bestuurslid dezer vereeni ging. De heer R. J. H. Leenders alhier is in de den algemeene ledenvergadering van de Broederschap van directeuren en commiezen bij den P. T. T.-dienst gekozen tot lid van het hoofdbestuur dezer broederschap. Feestvergadering R. K. Vrouwenbond Hedenavond houdt de afdeeling Heemstede van den R. K. Vrouwenbond een f eestver gadering in het R. K. Vereenigingsgebouib aan den Heerenweg. Behalve de jaarverslagen zal het Zang koor St. Agnes opvoeren de operette „Krelis- boer en Ganzendonck", onder leiding van mej. Else Wille. Kerkbollenvciling parochiekerk van O. L. Vr. Hemelvaart Hedenavond half 8 is er eene veiling van bloembollen, pot- en perk- planten en eenige andere artikelen, ten bate van bovengenoemde kerk. De veiling zal plaats hebben in de zaal van de pastorie, Valkenburgerplein. Gevonden voorwerpen Terug te beko men bij: J. van Raalte, Schroeder v. d. Kolkweg 4, Bloemendaal, een twee-pers. Amerikaansch legertentje; H. Oosterhof, Alb. Thijmlaan 63, Bloemendaal, een vul penhouder zonder pen; Elfers, Zandvoort- schelaan 129, Bloemendaal, een rijwielbe- lastingmerk; v. d. Haas, Delftstraat 41rood, Haarlem, een tafelkleedje; Verschoor, Joh. Verhulstweg 67, Bloemendaal, een rijwiel- belastingmerk; Schravendijk, Groote Hout straat, Haarlem, een nummerplaat van auto; v. d. Meij, Tetterodeweg 12, Overveen, een colbertjasje; J. v. Donselaar, Busken Hueti- laan 4, Bloemendaal, een paar beige dames handschoenen; Rieinalda, Iepenlaan 10, Bloemendaal, een blauwe ceintuur; G. Helle- waard, Heuvelweg 4, Bloemendaal, een vul potlood; A. Sells, Leidschestraat 67, Haar lem, een paar heerensokken; aan den po litiepost te Aerdenhout, een kinderhoed, een witte heeren-sjaal, een heerenhandschoen; aan het Bureau van Politie te Overveen: een kinderportemonnaie, een muts, een vulpenhouder zonder pen, een sleutel aan een touwtje, een passer en een kleine groene portemonnaie met inhoud. Burgert stand Geboren M. C. Revalk- Baels, zoon. Ondertrouwd: G. van der Werf en J. G. D. Bloem; N. Biezeveld en L. Holtz; L. A. Holst en A. C. E. Rieuwerts; A. A. van der Werf en H. J. van Wamel. D. Hoefgeest en A. C. Duijff. Getrouwd: M. J. F. Husebosch en J. Lo- mans. Overleden: H. van Meurs, 74 jaar. No. 10 2 Juni Meisje gewond Zaterdagmiddag omstreeks half twee moest mej. G. v. Bennekom, wonende te Heemstede met haar verloofde in de Spanjaardslaan onder een boom schuilen voor het onweer. De bliksem sloeg echter in den boom en trof het meisje. Zij werd aan achterhoofd en beenen getroffen en zakte bewusteloos neer, waarna men haar naar de woning van baron Hardenbroek overbracht. Een dokter uit Heemstede verleende de eerste hulp. Nadat het meisje bijgekomen was, werd ze met een particulieren auto van een lid van O. D. naar haar woning vervoerd. (NIET-OmClEEL) 483e STAATSLOTERIJ Trekking van Maandag 2 Juni 1930 5e KLASSE 9e LIJST Hooge prüzen; 4968 12640 20140 ƒ1000. 13099 15374 18915 ƒ400. 7531 ƒ200 5680 6930 7187 7662 7889 10905 11213 12634 14841 17028 18817 19504 ƒ160. Prijzen van I 70 308 526 603 890 6 1032 2006 2644 3487 3786 4402 4882 5415 6091 6938 7339 7819 8226 8700 9467 127 1087 2107 2698 3550 3919 4443 4927 5493 6263 6952 7557 7875 8229 8778 9815 1097 2121 2738 3562 4014 4501 4932 5524 6385 7066 75ö7 7938 8306 8940 1503 2164 2816 3615 4136 4559 4956 5566 6393 7116 7582 7983 8414 9102 1730 2221 3124 3670 4208 4592 5006 5752 6549 7152 7717 8002 8527 9173 1772 2343 3208 3686 4324 4744 5029 5965 6568 7220 7720 8030 8553 9226 Bij de politie is aangifte gedaan van ver missing van drie rollen koperdraad, welke lagen op een stoomboot, welke den dienst van Delft naar Haarlem onderhoudt. Zaterdagnacht omstreeks 1 uur slipten een auto op de Amsterdamsche brug. De auto kwam tegen de leuning terecht, waardoor acht pijlers bij den grond afbraken. De auto, die ernstig beschadigd werd, is naar de ga rage van Van Rumpt. overgebracht. De be stuurder H. W. en de verdere inzittenden zijn op een andere gelegenheid naar Amsterdam verder gereisd. 9920 10205 10381 10529 10681 10692 10792 10895 11127 11236 11537 11559 11754 11801 11834 11942 12308 12312 12344 12440 12588 12654 13045 13046 13184 13255 13280 13306 13513 13650 13720 13786 13810 13897 14236 14299 143:7 14384 14399 14536 14801 14834 1485".' 14956 15029 15080 15479 15549 15655 15679 15767 15856 16033 16047 16119 16166 16217 16246 16322 16413 16511 16643 16656 16734 16970 16996 17206 17355 17444 17450 17928 17938 17964 18091 18157 18177 18288 18301 18336 18372 18441 1S468 18709 18760 18856 19119 19258 19324 19594 19601 19679 19788 19881 19903 20142 20232 20271 20336 203S0 20388 20582 20605 20753 20843 20876 20887 1017 1022 1883 1887 2382 2509 3372 3384 3716 3768 4328 4386 4821 4871 5112 5166 5967 6029 6575, 6727 7296 7322 7727 7777 8100 8130 8576 8593 9263 9373 10532 10552 11281 11510 11991 12059 12740 12932 13414 13444 14006 14033 14593 14788 15184 15472 15867 16032 16279 16311 16878 16933 17487 17908 18192 18262 18610 18623 19474 19577 20009 20087 20419 20575 20898 Raadsvergadering Een vergadering van den raad dezer gemeente wordt Don derdag 5 Juni a.s. des avonds 8 uur gehouden. Aan de orde zal komen 1. Vaststelling van de notulen der ver gadering van 24 April 1930. 2. Ingekomen stukken. 3. Benoeming onderwijzend personeel. 4. Vaststelling vermenigvuldigingscijfer Plaatselijke Inkomstenbelasting 1930/1931. 5. Verhooging crediet voor aanleg stam- riool in Heemsteedsche Dreef tusschen Ha venstraat en Cloosterlaan. 6. Verhuur weiland van „Het Oude Slot." 7. Aankoop grond voor stichting trans formatorstation. 8. Aanleg van een voetbrug over de Leid- schevaart. 9. Beslissing op beroep tegen weigering bouwvergunning. 10. Credietverleening voor beschikbaar stelling medailles. 11. Voorstel tot voorloopige goedkeuring van een plan tot onteigening in het belang der volkshuisvesting. 12. Comptabiliteitsbesluiten. 13. Vaststelling kohieren Plaatselijke In komstenbelasting. 14. Ontheffingen Plaatselijke Inkomsten belasting. '/A'/#,- s,;,' v. Zaterdagmiddag zijn te IJmuiden Reddings- en Roode-Kruisdemonstraties gehouden, welke bijgewoond werden door Z. K. H. Prins Hendrik. Prins Hendrik met rechts Kapt. Dr. van Haselen en Ijnks Dr. Rutten, voorzitter N. Z. H. Reddings Maatschappij, bij de tewaterlating van de reddingsboot. Nieten: 36 51 58 65 67 135 149 174 183 253 292 314 339 369 372 377 406 429 439 444 469 477 482 511 540 573 £14 626 752 868 884 904 921 938 964 995 998 1037 1052 1068 1107 1133 1141 1143 1230 1235 1247 1253 1274 1304 1341 1359 1383 1437 1498 1537 1540 1583 1617 1621 1644 1647 1662 1678 1711 1737 1746 1764 1771 1791 1816 1869 1915 1967 2030 2082 2085 2131 2138 2178 2249 2292 2297 2317 2331 2346 2358 2361 2496 2566 2574 2576 2584 2611 2675 2720 2745 2784 2815 2S22 2882 2903 3110 3140 3170 3171 3172 3216 3271 3285 3296 3324 3339 3345 3359 3396 3480 3496 3517 3605 3609 3616 3639 3678 3683 3704 3725 3742 3781 3791 3823 3831 3838 3843 3854 3875 3884 3887 3888 3912 3925 3930 3943 4024 4092 4104 4115 4137 4147 4226 4278 4306 4325 4371 4416 4514 4519 4544 4607 4641 4678 4731 4756 4774 4775 4805 4806 4833 4874 4898 4901 4937 4941 4957 4993 5064 5072 5089 5125 5169 5183 5190 5220 5324 5400 5416 5417 5434 5454 5466 5468 5481 5535 5560 5573 5588 5690 5718 5738 5773 5797 5804 5831 5841 5859 5865 5870 5880 5895 5914 5920 5926 5960 6044' 6058 6071 6124 6133 6141 6207 6209 6211 6228 6401 6418 6425 6449 6572 6580 660Z- 6623 6650 6658 6697 6720 6732 6794 6814 6831 6855 6883 6984 7083 7097 7122 7242 7246 7262 7276 7309 7318 7359 7373 7375 7395 7401 7456 7486 7527 7540 7554 7579 7589 7597 7609 7684 7689 7758 7770 7775 7782 7801 7808 7895 7915 7977 8020 8055 8103 8111 8124 8127 8173 8176 8177 8185 8191 8228 8231 8242 8260 8279 8280 8328 8350 8419 8451 8469 8475 8516 8601 8620 8656 8706 8717 8767 8776 8787 8805 8843 8853 8872 8890 8903 S922 8941 9020 9028 9071 9118 9123 9127 9240 9334 9344 9411 9490 9500 9503 9539 9576 9579 9586 9608 9612 9613 9655 9675 9743 9824 9861 9934 9959 9979 10008 16063 10179 10204 10241 10263 10271. 10292 10317 10326 10445 10501 10513 10543 10582 10663 10667 10737 10745 10818 10835 10873 10877 10886 10959 11005 11018 11059 11091 11099 11101 11116 11145 11171 11196 11274 11289 11389 11391 11396 11402 11420 11423 11424 11472 11485 11509 11524 11538 11548 11628 11652 11662 11675 11760 11762 11763 11785 11802 11S52 11854 11879 11922 11928 11971 11980 12052 12072 12089 12093 12097 12116 12145 12178 12209 12216 12229 12244 12290 12337 12390 12423 12437 12438 12581 12723 12738 12745 12766 12817 12862 12925 13002 13016 13053 13121 13123 13153 13159 13192 13208 13242 13276 13316 13344 13357 13372 13427 13428 13462 13487 13495 13509 13628 13656 13659 13759 13792 13815 13830 13853 13862 13908 13948 13954 13988 14063 14134 14179 14274 14364 14374 14401 14422 14452 14459 14463 14488 14495 14534 14559 14570 14576 14607 14642 14694 14720 14727 14775 14815 14816 14863 14899 14903 14935 14961 14964 15040 15052 15065 15084 15089 15121 15183 15247 15249 15284 15341 15438 15568 15575 15580 15619 15622 15637 15645 15737 15750 15753 15787 15804 15814 15893 15912 15917 15918 15942 15967 15983 16012 16016 16065 16073 16131 16163 16180 16221 16255 16257 16314 16318 16398 16426 16439 16453 16457 16483 16522 16532 16.540 16592 16616 16642 16671 16696 16727 16756 16772 16790 16791 16823 16831 16857 16896 16914 16932 17057 17064 17067 17084 17086 17092 17135 17'88 17208 17258 17269 17304 17317 17350 17402 17441 17467 17492 17495 17530 17555 17571 17580 17582 17583 17594 1764S 17748 17917 17920 17929 17932 17991 18003 18004 18044 18072 18093 18107 18122 18131 18138 18180 18276 18277 18339 18363 18404 18417 18422 18448 18472 18563 18624 18631 18750 18819 1SS33 18846 18934 18992 19000 19021 19032 19188 19224 19230 19268 19301 19307 19377 19380 19408 19417 19544 19597 19734 19736 19771 19794 19816 19835 19836 19917 19980 19992 19997 20030 20031 20034 20040 20076 20"95 20174 20282 20288 20303 20322 20357 20401 2' \z 20462 20466 20476 20490 20527 20544 205S-' :,„31 20636 20665 10673 20691 20730 20737 20813 20840 20845 20846 20874 20893 20904 Verbetering 5e K.isse 8e Lijst: 2199 m/z 2199 ƒ70; 4294 m/z 4284,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1930 | | pagina 12