13000.- I m f 750.- 1250.- f125.- f50.- f40.- TUSSCHEN FRANEKER EN SNEEK IS EEN AUTOBUS IN HET WATER GEREDEN Si BUREAUXNA8SAULAAN 48 DIT NUMMER BESTAAT UIT DRIE BLADEN DINSDAG 3 JUNI 1930 DRIE EN VIJFTIGSTE JAARGANG No. 17477 AANGIFTE MOET. OP STRAFFE VAN VERLIES VAN ALLE RECHTEN, GESCHIEDEN UITERLIJK DRIEMAAL VIER EN TWINTIG UREN NA HET ONGEVAL NEUTRAAL LIBERAAL De brandstichting te Wormerveer De Bennekomsche moord Wat Hoek ten laste wordt gelegd Postspaarbankwet Wetsontwerp tot wijziging in voorbereiding De Bisschopsconsecratie van Mgr. J. H. G. Jansen Het conflict in het Bouw bedrijf te Haarlem Ook de Federatie zal de leden van „Ons Belang" royeeren Officieele parkeerplaatsen in onze stad Het spoorwe&on&eval bij Montereau Een nieuwe brug over bet Donkere Spaarne De regeling van het verkeer naar en van Amsterdam Op weg naar ontwapening Na Denemarken volgt Noorwegen Drie personen verdronken De moordenaar van Dusseldorf De „Graf Zeppelin" Een nieuwe reeks bekentenissen De actie in het bloemenistenbedrijf Voornaamste cKieuws J. J. WEBER ZOON Groote Houtstraat 166 Haarlem Telegrafisch Weerbericht De schatgraverij te Zaandam Wordt toch voortgezet Kapelaan J. Hofstede Telefoon No. 13866 (drie lynee) Postrekening; No. 5970. ABONNEMENTEN; voor Haarlem en Agentschappen: per week 25 ct.; per kwartaal 3.25; per post, per kwartaal 3.58 bti vooruitbetaling;. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIEN 35 ct. p. regal VRAAG- EN AANBOD-ADVERTEN TIES. 1—4 regels 60 et. p. plaatsing1; elke regel meer 15 ct, bil vooruitbet Bij contract belangrijke korting. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN tusschen den tekst 60 ct per regel. Alle a bonne's op dit blad zijn Ingevolge de verzekeringsvoorwaarden tegen ongevallen verzekerd voor een der volgende uitkeeringen Levenslange geheele ongeschiktheid tot werken door verlies van beide armen, beide beenen of heide oogen bij een ongeval met doodelijken afloop bij verlies van een hand. een voet of een oog bij verlies van een duim of wijsvinger bi j een breuk van been of arm bij verlies van'n! anderen vinger Herhaaldelijk is betoogd, dat de A. V. R. O. ondanks haar gescherm met de termen: algemeen, neutraal en nationaal als een liberale omroep- vereeniging is te beschouwen. Evenzoovele malen werd deze bewe ring met een hautain gebaar van de hand gewezen: er was niets van waar! de A. V. R. O. was niet liberaal: de A. V. R. O. was de omroep voor iedereen, voor den katho liek, voor den protestant, voor den libe raal, voor den beginsellooze a la Tele graaf ook voor den socialist, voor zoover deze zich maar niet ergeren wilde aan van monarchistische gezind heid getuigende uitzendingen. De A. V. R. O. was niet liberaal. Wie durfde zooiets beweren! Nu hebben de stichters der V. L. R. A. zich indertijd al vergaloppeerd, door in hun politieke onnoozelheid per commu niqué te verklaren, dat zij enkel en alleen tot stichting van een eigen om roep waren overgegaan, omdat zij de neutraliteit in den aether voor hen identiek met de werkzaamheden van de A. V. R. O. bedreigd zagen. Het was dus duidelijk, dat de V. L. R. A. slechts gesticht werd om de A. V. R. O. te versterken. Thans echter is er aan allen nog niogelijken twijfel een einde gemaakt. Door den omroeper van de V. L. R. A. zelf, die na de uitzending der Zaterdag te Scheveningen gehouden vergadering van den „Vrijheidsbond" o.a. het vol gende zei: „Wü liberalen zijn en biy'ven voorstan ders van een Nationalen Omroep en tegen standers van elk politiek sectarisme in den aether. Wij verlangen een waariyk Alge- hieenen Omroep maar helaas is nu ge bleken, dat wij met de betuiging van onzen afkeer van elke politieke radio-propaganda het sectarisme nog niet uit den omroep hebben verwüderd. Toen bleek, dat men het sectarisme niet uit de radio wilde houden, moesten wü noodgedwongen wel meedoen, ten einde te bevorderen de verspreiding van de Liberale cultureele beginselen. Niet om roepen zou een nalatigheid zün, die zelf moord beteekent; een erkenning, dat het Liberalisme geen groote geestesstrooming is, Welke de minister mocht negeeren geiyk hij nu voor ons zoo onverklaarbaar pijnlijk heeft gedaan. Want laten wij, in al onze deernis met de neutrale A. V. R. O., niet vergeten, dat onze eigen geestesrichting door dezen minister met voeten is getreden: dat hy slechts drie geestesstroomingen, ge lijk hy ze noemde, kende, en de gansch breede politiek-vryzinnige groep niet meer Waard achtte dan te worden gestopt in den bijwagen, de vyf pet., die al met een dozijn andere is volgeladen. En laat men vooral ook niet vergeten, dat, hebben wü eenmaal zendtyd, de Liberale omroep steeds zal blij ven verkondigen, dat de tegenwoordige toe stand Nederland onwaardig is en dat wü moeten blijven streven naar een algemeenen N'ationalen Omroep." Kijk! Dat is precies hetzelfde als wat de A. V. R. O. zegt te willen in haar zucht, alle andere omroepen te over- heerschen. Zou de A. V. R. O. wat thans ge lukkig nog ondenkbaar is haar zin krijgen, dan was ook de V. L. R. A. pontent. Natuurlijk! Want V. L. R. A. en A. V. R. O. dekken elkaar volkomen. De liberale omroeper heeft het zelf gezegd: zij streven naar hetzelfde doel. Omdat zij één zijn. Thans kan geen enkele katholiek zich meer in het karakter van de A. V. R. O. vergissen. De officier van justitie in hooger beroep In zake de brandstichtingsaanklacht, welke voor de Haarlemsche rechtbank in behan deling is geweest en waarin door de recht- hank een vrysprekend vonnis is gegeven, is de officier van justitie in hooger beroep ge gaan by het gerechtshof in Amsterdam. De behandeling van de zaak tegen Jan Hoek, verdach; van den Bennekomschen moord, zal op 17 Juni voor de Arnhemsche rechtbank plaats hebben. Bü dagvaarding is verdachte ten laste gelegd het misdryf van art. 288, doodslag voorafgegaan door een strafbaar feit. gepleegd met het oogmerk om zich straffeloosheid te verzekeren. By het departement van Waterstaat is in Voorbereiding een wetsontwerp tot wüzigmg van de Postspaarbankwet Het zal in hoofd zaak strekken tot: verhooging van het rentegevend maximum der inlagen; wyziging van de bepalingen aangaande het Verkrijgen van een inschryving op een Staatsschuldboekje opening van de mogeiykheid om de rente- Vergoeding voor inlagen te gelegener tüd op 3 procent te brengen, De kerk van O. L. Vrouw ten Hemelopne ming aan de Biltstraat te Utrecht, alwaar de plechtige Bisschopsconsecratie zal plaats hebben, zal in den morgen van 5 Juni a.s. tot half tien uur voor een ieder gesloten biyven Er bestaat dien morgen in deze kerk geen gelegenheid tot het bijwonen der H. Mis, zooals op andere dagen. Evenmin kunnen daar dien morgen geestelijken worden toege laten tot het lezen van de H. Mis. Om half tien wordt 'de kerk opengesteld voor de genoodigden tot de plechtigheid, welke om kwart na tien aanvangt. Alleen zü, die voorzien zijn van een toegangsbewijs worden tot de kerk toegelaten. Iedere ge- noodigde, zoowel geestelijke als leek, moet dus zün toegangskaart kunnen toonen. Receptie Des namiddags op den dag der consecratie tusschen twee uur en kwart voor drie houdt Z. D. H. receptie in het Aartsbisschoppeiyk Paleis, Maliebaan 40, alleen voor de geeste- lykheid. Wegens beperkten tijd bestaat er geen gelegenheid tot het houden van toespraken. Vrydag 6 Juni a.s. houdt Z D. H. de Aartsbisschop in het Paleis aan de Malie baan receptie voor: wereldlijke autoriteiten van II11A uur v.m.; organisaties van HA12<4 uur; kloosteroversten uit de stad Utrecht van 12 A12% uur; particulieren van 12%2 uur. Beleefd wordt verzocht met het oog op den tt. verwachten toeloop geen toespraken te houden. Hedenmorgen is te Haarlem een buiten gewone vergadering gehouden tusschen de vertegenwoordigers der Samenwerkende Pa- troonsvereenigingen in de Bouwbedrijven en die der werknemersorganisaties. In die bij eenkomst is opnieuw de stand van zaken, gerezen ten gevolge van het ontstane con flict, onder de oogen gezien. Naar wu vernemen, heeft nu ook de (com munistische) Federatie eenzelfde besluit genomen, als de andere drie werknemers organisaties. Ook zij zal aan haar leden den eisch stel len als lid van „Ons Belang" te bedanken. Anders zullen zü als lid der Federatie ge royeerd worden. Door dit besluit wordt uit den aard der zaak de waarde van het collectief contract vermeerderd, wat in het belang kan zijn van de beëindiging van het conflict. Verpachting; van het recht tot het bewaken van automobielen Burgemeester en Wethouders van Haarlem zqn voornemens op 4 Juni 1930, des voor middags te 10 uur ten bureele Controle Gemeentebelastingen, Koningstraat 2, bij wuze van proef in het openbaar te ver pachten het recht tot het bewaken van auto mobielen op de navolgende parkeerplaat sen: le. Groote Markt, verhoogde midden gedeelte. 2e. Groote Markt, houtbestrating vóór het Café-restaurant „Brinkmann". 3e. Stationsplein, zyde Kruiswegviaduct. 4e. Oranjekade (alleen des Maandags). 5e. Stadsschouwburg (bij voorstellingen). Daarbij zün de volgende voorwaarden ge steld. Het loon, hetwelk de pachter voor het bewaken van automobielen mag vorderen, mag niet meer bedragen dan in het onder staande tarief is aangegeven. Voor het eerste uur of gedeelte daarvan f 0.25. Voor ieder volgend uur of gedeelte daar van f 0.10. tot een maximum van f 0.45. Het parkeeren van automobielen op de parkeerplaat' „Stationsplein" is het eerste half uur kosteloos. De autobewaker is verplicht voor beta lingen der in art. 13 genoemde bedragen een kwitantie te verstrekken, volgens een door Burgemeester en Wethouders vast te stellen model. Aan hen, die een abonnement wenschen, moet de pachter een abonnementskaart uitreiken, welke tevens als kwitantie dienst doet. De uren, waarop de autobewakers op de parkeerplaatsen aanwezig moeten zün, wor den door den Commissaris van Politie be paald. De autobewaker draagt zorg, dat de auto mobielen in schuine richting op de par keerterreinen worden geplaatst, tenzij de Commissaris van Politie anders bepaalt. Het is den autobewakers verboden fooien te vragen. De autobewaker moet, zooveel als in zün vermogen is, tegen diefstal, beschadiging en baldadigheid waken. De gemeente is voor vermissingen of be schadigingen van welken aard ook niet verantwoordeiyk. Burgemeester en Wethouders kunnen te allen tyd. de aanwyzing van parkeerplaatsen of de toewyzing van het recht van bewaking intrekken, indien: b.v. de openbare orde of de veiligheid van het verkeer zulks vordert; de uitvoering van werken dit noodzakeiyk maakt; klachten van omwonenden daartoe aan leiding geven. Het déraillement van den sneltrein ParijsNice, waarbij zeven dooden te betreuren waren. Men vermoedt, dat er opzet in het spel was. De locomotief en de wagens van den trein na de catastrophe. Naar wy vernemen, zijn by den dienst van Openbare Werken plannen in bewer king voor het maken van een nieuwe brug over het Donkere Spaarne. De juiste plaats der ligging van de brug is nog niet vastge steld, maar zeker is het, dat zij niet zal ko men op de plek, waar thans de Gravestee- enenbrug is Deze ml afgebroken worden. Ongetwijfeld zal aan den bouw van deze nieuwe brug vastgekoppeld worden de ver breeding van de bestaande brug over de Ba- kenessergracht, welke de verbinding vormt tusschen het Spaarne en het Donkere Spaarne. Als nu de Koralensteeg op haar normale breedte gebracht is, de Houtmarkt genorma liseerd zal zyn, en de Damstraat verbreed zal zün door het afbreken van peroeelen aan één züde, waarmede vrü spoedig begonnen zal worden, dan krijgt men een mooien goe den verkeersweg, welke een betere regeling zal brengen tot het leiden van het verkeer van Amsterdam naar onze binnenstad. Uit den aard der zaak zal daardoor het verkeer over de Langebrug ontlast worden, wat, naar iedereen weet, hoogst noodzakelijk is. Is de nieuwe goede verbinding eenmaal tot stand gekomen, dan kan men ook gaan denken aan verbetering van de Langebrug, waarmede men nu niet kan beginnen, om dat, begon men er nu mede, moeilijkheden zouden ontstaan bij het leiden van het ver keer naar en van Amsterdam. Na Denemarken volgt thans Noorwegen met een hervorming van de defensie. Het nieuwe regeeringsvoorstel gaat niet zoo ver als Denemarken, dat zijn defensie omzet in een bewakingsdienst, doch beteekent toch een zeer sterke beperking van de militaire uitgaven, welke van 46 millioen tot 32 mil- lioen kronen verminderd zullen worden, 17 millioen voor het leger en 15 millioen voor de vloot. Dit is dus slechts ongeveer 10 mil lioen meer dan Denemarken voor zün bewa kingsdienst wil uitgeven. De regeering moti veert haar voorstel o.a. met de opmerking, dat de toestanden thans dermate veranderd zün, dat met een geïsoleerden oorlog van Noorweggn niet meer gerekend behoeft te worden. De algemeene dienstplicht biyft bestaan, maar de oefentijd wordt verkort van 130 138 dagen tot slechts 84 dagen. Het over wicht wordt ten koste van het leger Ietwat verlegd naar de marine, onder welke dan ook de kustvaartuigen ondergebracht wor den. En de marine zelve wordt allengs meer gericht op wachtdienst dan op kustverdedi ging, zy het vooralsnog in minder sterke mate dan in Denemarken, waar de marine louter als wachtdienst bedoeld wordt. De nieuwe defensieregeling zal in drie jaar doorgevoerd worden. Van conservatieve zyde rijst sterk verzet tegen het regeeringsvoorstel. De socialisti sche pers vindt het daarentegen niet ver genoeg gaan, wenscht het geheele defensie- begrip over boord geworpen te zien en hoont dat dit nieuwe voorstel slechts dient ter be manteling van de onmacht om de kostbare regeling van 1927 uit te voeren. „Tidens Tegn" schrü'ft, dat het beter is een defensieregeling te hebben die men kan uitvoeren dan een die boven de macht list- Het nieuwe voorstel, waarop het blad overigens wel een en ander te critiseeren heeft, acht het in alle geval beter dan de half instand gehouden, half op apegapen liggende defensie welke men thans heeft. Vanmorgen omstreeks 8 uur is een auto bus van den dienst Frvneker naar Sneek van den ondernemer War nabij Rien in de Fra- neker-Sneek Zeilvaart gereden. In de autobus zaten 13 passagiers, meest veekooplieden en slagers, die naar de vee markt te Sneek gingen. Drie hunner zijn ver dronken. De overige passagiers konden worden gered .•«n kwamen er zonder letsel af. De drie lijken zijn voorloopig gebracht naar het café Smeding te Rien. De justitie stelt een onderzoek in. Afsluitboom der brug tc vroeg opgehaald Nader wordt gemeld: De bus vertrok omstreeks 6 uur van Fra- neker, om veehandelaren en slagers naar de markt te Sneek te brengen. In het gehucht Ytens leidt de weg over een ophaalbrug, die vanmorgen, toen de bus aankwam, openstond. In den weg bevindt zich daar een flauwe bocht. De afsluitboom van de brug was neerge laten, doch het schijnt, dat een jongen, wiens naam nog niet bekend is, voordat de brug weer gesloten was, dezen afsluitboom heeft opgehaald. De chauffeur van de bus zag, dat de boom weer geopend werd en dacht, dat hij passeeren kon. Eerst, toen h direct voor de brug was, zag hij, dat deze nog open stond. Hy schijnt geen gelegenheid meer te heb ben gehad, de bus tot stilstand te brengen en het voertuig reed voorover in de vaart. De chauffeur werd er uit geslingerd. De 13 passagiers in den wagen kwamen met de bus in het water terecht. Verdronken zijn de heeren S. Zonneveld, G. Terpstra en H. W. van Smeden, allen slagers uit Franeker. Alle drie waren personen van middelbaren leeftijd en gehuwd. Een zoon van Z., de slager J. Zonneveld, werd vrij ernstig gewond. Een zekere F. Terpstra was, toen hij aan wal was gebracht, bewusteloos, doch kon spoedig weer worden bijgebracht. Toen de bus in de vaart verdween, werden onmiddeliyk pogingen gedaan, om de in zittenden te redden, doch de drie slacht offers konden niet vlug genoeg boven wa ter worden gebracht. Het ongeval heeft in deze landeiyke om geving groote constematiei verwekt. De lijken der slachtoffers werden voor loopig naar het café Smeding te Rien over gebracht. De politie was spoedig ter plaatse. De justitie zal een onderzoek naar de oorzaak instellen. De bus behoorde aan den heer K. War uit Franeker. Het verluidt, dat de wagen vanmorgen door een anderen chauffeur werd bestuurd dan gewooniyk. Het is echter nog niet met zekerheid bekend, wie de bus bestuurd heeft. De Justitie ter plaatse De Burgemeester van Hennaarderadeel, de heer R. Kuipers, in wiens gemeente heden morgen vroeg het ongeval met de autobus heeft plaats gehad, heeft zich hedenmorgen naar de plaats van de ramp begeven. Hij heeft bovendien onmiddellijk de justitie te Leeuwarden gewaarschuwd, van welke een vertegenwoordiger nog hedenmorgen naar Hennaarderadeel is gekomen om ter plaatse een onderzoek in te stellen. Volgens een lezing, die wij van betrouw bare züde ontvingen, zou het ongeval zich ongeveer als volgt hebben toegedragen De autobus, die bestuurd werd door den eigenaar K. War, naderde juist op het mo ment, dat de brug over de Sneeker Vaart zou worden geopend. Een jongen, die bij de brug stond, moet gedacht hebben, dat de autobus, die in vrij snelle vaart kwam aan rijden, nog over de brug kon. De boom had den wagen trouwens niet kunnen tegen hou den. Eerst toen War zeer kort voor de brug kwam, zag hy dat deze al ongeveer veertig centimeter geopend was. Hy remde uit alle macht, doch het mocht niet meer baten. De brug was intusschen geheel open en de auto bus sloeg als gevolg van het krachtige rem men, over den kop in het water, met het gemelde noodlottige gevolg. De drie slachtoffers zün Zonneveld, 55 j.; Terpstra, 50 jaar en Van Smeden, 54 jaar. De bestuurder van de bus K. War Is in den loop van den ochtend door de Justitie ver hoord. De terugreis aanvaard De „Graf Zeppelin" is Maandagavond te 21.12 uur (Am. tijd), dus Dinsdagmorgen 3.52 uur (Amst. tyd), van het vliegveld nakehurst gestart voor de terugreis naar Europa, waar het luchtschip zün eerste landing zal maken te Sevilla- In een onderhoud met persvertegenwoor digers heeft de hoofdcommissaris van politie medegedeeld, dat Kürten wel heeft toegege ven, Ohliger, Kuehn en Scheer overvallen hebben, maar hiervoor kan nog geen bewijs geleverd worden. Frau Kuehn heeft Straus- berg als dader aangewezen, niet Kürten. Beide beschuldigden gaven dezelfde bijzon derheden over de toedracht van zaken De politie-autoriteiten zijn het nog niet eens, wie de dader is Kürten of Strausberg. Intusschen heeft Kürten nog een aantal oven/allen bekend. Op 30 April 1929 sprak hij op het station een meisje aan, waarmee hij uitging. In het Grafenberger Wald probeer de hy haar met een hamer te dooden. Door de villawijk ging hij toen naar de Grafen berger Allee, waar hij het slachtoffer echter tegen kwam. Dit meisje heeft zich nog niet bij de politie aangemeld. In Juli ontmoette Kürten op de Schiller- platz een meisje, dat hij tot zijn volgend slachtoffer wilde maken. Hij trachtte haar te wurgen, hetgeen niet gelukte. In April van dit jaar probeerde hü in Oberkassei wederom een meisje te wurgen hetgeen ook mislukte. In Juni 1915 werd Kürten van moord op een 20-jarig meisje verdacht. Wegens gebrek aan bewys werd hij toen niet vervolgd. Kür ten bekende thans dezen moord ook gepleegd te hebben. Kürten bekende dat hij van plan was ge weest om Düsseldorf door een nieuwe reeks moorden in opwinding te brengen en dan daarna zelfmoord te plegen. Het Zweedsche Kabinet is afgetreden. De leider der Vrijzinnigen, Ekmann, zal het nieuwe ministerie formeeren. Geen staking Naar wij thans vernemen, heeft de actie in het Hoveniersbedrüf, gevoerd door de werknemersorganisaties in dit bedrijf, tot dit resultaat geleid, dat men met alle groote fir ma's tot overeenstemming is gekomen. Eveneens hebben de onderhandelingen met vele kleinere firma's tot gunstig resultaat ge leid, terwyi met nog enkele andere kleinere firma's wordt onderhandeld. De zaak staat op het oogenblik zóó, dat van staking, ook van partieele geen sprake is. Men is dus tot'een vreedzame oplossing ge komen. Doodelijk ongeluk te Santpoort. V Kamerleden op bezoek te Rotterdam. Tusschen Franeker en Sneek is een autobus in het water gereden, waarbij 3 personen ver dronken. Het zoeken naar den schat te Zaandam wordt voortgezet. Gisteren heeft de aftredende kolonel- hoofdaalmoezenier Mgr. Evers een receptie gehouden om afscheid te nemen van de mi litaire autoriteiten. Gisteren is de groothertogin van Luxem burg met haar gemaal voor een bezoek aan H. M. de Koningin, in ons land gearriveerd. De Katholieke Landdag in Hollands Noor derkwartier zal gehouden worden op 15 Augustus te Den Helder. De R. K. Dioc. Land- en Tuinbouwbcnd ver gaderde te Haarlem o.m. ter bespreking van de crisis. De behandeling van de Bennekomsche moordzaak za! 17 Juni voor de rechtbank te Arnhem plaats hebben. In voorbereiding is een wetsontwerp tot wijziging van de Postspaarbankwet; rente voet 3 pet? De Maatschappij voor Geneeskunst heeft de voorstellen van het hoofdbestuur betref fende de regeling met de religieuze zieken fondsen en de moraalclausule aangenomen. De „Graf Zeppelin" heeft de terugreis naar Europa aanvaard. De ontwapening. Na Denemarken volgt Noorwegen. De Diisseldorfsche moordenaar, nieuwe reeks bekentenissen. Een De Britsch-Indische beweging. Het zal niet lang meer duren. Het Engelsche ministerie. Treedt de mi nister voor mijnbouw af? Barom terstond 9 uiur v.m.: 761. Vooruit. OPTICIENS FABRIKANTEN LICHT OP. De lantaarns moeten morgen worden opgestoken om: 9.43 uur. Hoogste barometerstand 768.8 te Ablsco en Hernösand. Laagste barometerstand 749.1 te Isafjord. Verwachting: Zwakke tot matigen, Noor- deiyke tot Oostelüken wind, afnemende be wolking, droog weer, behoudens kans op on weer, vooral in het Zuiden, iets warmer overdag. De opgravingen worden trots de ondervon den teleurstellingen en de grap met de ijze ren kist onverzwakt voortgezet. De heer Langhirt, die niet langer uit zijn betrekking weg kon blijven is naar Duitschland teruggekeerd. In een telegram aan den Durgemeester, waarin hy dit mededeelt geeft hij te ken nen, dat in den loop van deze week de schat gevonden zal worden en hy zoodra dit het geval is weer naar Zaandam terug zal keeren. Hy is thans vervangen door een anderen Duitschen ingenieur, die op zün beurt met behulp van instrumenten het terrein aan een nauwgezet onderzoek heeft onderwor pen. Als gevolg hiervan zün de werklieden gis teren weer op de oude begraafplaats begin nen te graven, naast de plek, waar men en kele weken het vat en den ouden eikenboom heeft meenen 'e vinden. Ook Frau Sylvia is nog eens een kykje komen nemen. Men zal zich moeten haasten, want Zater dag loopt de vergunning voor de opgravin gen af en het is zeer onzeker of B. en W. voor de derde maal een verlenging zullen toestaan. De vermaarde ijzeren kist en wat men aan heele en gebroken tegels en kannetjes heeft opgegraven zyn op de Zahit-tentoonstelling op den Brucht ter bezichtiging gesteld. Naar wü vernemen is de Weleerw. Heer J. H. D. Hofstede, Kapelaan te Halfweg, die reeds geruimen tijd ziek is en thans ïyd'ende is aan longontsteking, van de H.H. Sacra menten der Stervenden voorzien. Zün Eerw. verbluft op het oogenblik te Leeuwarden.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1930 | | pagina 1