i I 13000.- f750.- 1250.- f125.- f50.- f40.- G.KRAAY&Co. NA EEN JAAR „SOCIALISTISCH BEWIND MAANDAG 16 JUNI 1930 Voornaamste cKieuws f 2.20 f 2.20 Anthraciet 20130 f 2.20 f 2.20 BUREAUXNAS8AULAAN48 Dit nummer bestaat uit drie bladen DRIE EN VIJFTIGSTE JAARGANG No. 17487 AANGIFTE MOET, OP STRAFFE VAN VERLIES VAN ALLÉ RECHTEN, GESCHIEDEN UITERLIJK DRIEMAAL VIER EN TWINTIG UREN NA HET ONGEVAL Feestmaaltijd van de vrij gekomen kroaten Dr. Matsjek weer gearresteerd? De Bennekomsche moordzaak Aanvaring op de Noordzee Het noodweer in Frankrijk Overstrooming- en vernieling Zware fabrieksbrand te Roosendaal Schade f 450.000 Geweldige hitte Vleeschvergiftiging op een Stoomtrawler De „Derika V" naar IJmuiden teruggekeerd Aardbeving in Perzië J. J. WEBER ZOON Groote Houtstraat 166 Haarlem De Encycliek-meeting te Haarlem De Noordzeevlsscherlj in Mei Radio in Nederlandsche treinen Zich op de IJselbrug te slapen gelegd Ze begrijpen den nood niet Telegrafisch Weerbericht Brutale bank-inbraak te Lodz Bankdirecteur opgesloten zloty gestolen 200.009 N.V. Brandstoffenhandel TtMoon No. 13866 (drie IQnea) Postrekening No. 5970. ABONNEMENTEN: toot Haarlem en Agentschappen: per week 35 cL; per kwartaal 3.25; per post, per kwartaal 3.58 bij vooruitbetaling. NIEUWE HAARLE OURANT ADVERTENTIEN 36 ct. p. regel VRAAG- EN AANBOD-ADVERTEN- TIES. 1i regels 60 et p. plaatsing; elke regel meer 15 ct_ bij vooruitbet Bij contract belangrijke korting. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN tusscfeen den tekst 60 ct per regel. Alle '«ge: :'s op dit blad zijn ingevolge de verzekeringsvoorwaarden n ongevallen verzekerd voor een der volgende uitkeeringen: Levenslange geheele ongeschiktheid tot werken door verlies van beide armen, beide beenen of beide oogen bij een ongeval met doodeliiken afloop oij verlies van een hand. een voet of een oog bij verlies van een duim of wijsvingej bij een breuk var been of arm bij verlies van 'n anderen vinger Onze sociaal-democraten zijn ertheimer ten spijt nog steeds %en beweren, dat de Engelsche La- °ur-partij zuiver socialistisch is- Welnu: van die zoozeer gekoesterde erwantschap mogen zij nü hun plei- 'er beleven. Een jaar geleden kwam mr. Mac- °nald gereed met de vorming van zijn kabinet. Set publiek, dat weinig positieve JpJeven had tegen de Conservatieve Wgeering-Baldwin, maar dat des te r^er ontstemd was over hetgeen onder vorige regiem was nagelaten, be boette het Labour-kabinet zonder bestdrift, maar toch met welwillend st!. Het hoopte op daden; niet op boote opzienbarende daden, maar toch jjö iets, dat gunstig zou afsteken tegen e traagheid van de afgetreden con- Servatieve bewindvoerders. Het hoopte boral, dat de Labour-partij haar ver- 'ezings-belofte om, op veel doeltref- ehder wijze dan de partij, uit welker banden zij het bestuur overnam, de Werkloosheid te bestrijden, zou inlos- sen. ®en minderheid daarentegen hield ^an het eerste oogenblik af vol, dat die gelofte bluf was geweest; dat een La- b°Ur-regeering, welker leiders overtuig- öe vrijhandelaren waren, onmogelijk in staat zou zijn, tegemoet te komen aan be zware economische eischen van den ffd; .dat haar sociale politiek, welke bricht zou zijn op het werven van stettmen onder de arbeiders, het land 0tlöer nieuwe en zware lasten zou bren- Sen. Misschien was over 't geheel de ver- Welkoming van het kabinet-MacDonald ö°or het buitenland hartelijker dan die het eigen land. Zondert men ^ankrijk (waar men de Labour-partii steeds als „pro-Duitsch" beschouwd ^d) en Italië (waar het Fascisme van- s blf vijandig moest staan tegenover een **itenlandsche regeering, welker voor- lamste leden persoonlijk aangesloten Waren bij de Tweede Internationale! Uit, dan had het Labour-kabinet zoo- Wel op het Vasteland als in Amerika bh „goede pers". Het buitenland ver- Wachtte, dat, met mr. MacDonald als len klister van Engeland, het internatio nale vredes- en ontwapeningswerk zich v°°rspoediger ontwikkelen zou dan on- 5er een conservatief Britsch bewind. was hierbij nogal onbillijk ten op- «chte van Sir Austen Chamberlain, Wiens fouten het zeer breed uitmat, erwijl het toch vergat, dat „Locarno" bïl Duitschlands toetreden tot den Vol kenbond op voet van gelijkheid met de kftdere groote mogendheden voomame- 'ik te danken waren geweest aan zijn brzoeningsgezinde politiek. Ondertusschen mag erkend worden, ab van de Labour-ministers meer v°ortvarendheid te wachten was in de bgeling van de betrekkingen, niet tus sen de voormalige vijanden, maar asschen de voormalige bondgenooten, J** Pacifistischen geest, en al heeft mr. f^cDonald in dit opzicht lang niet hhnen bereiken, wat hij, met al te boot zelfvertrouwen, beloofd had, hij ^eft ontegenzeglijk in de twaalf panden, die thans achter ons liggen, beer dan eenig ander staatsman ge- aan om den nieuwen internationalen best te versterken, en haar van theo- ,'e om te zetten in iets, dat op realiteit fikt. Maar terwijl het buitenland hem en Üh mede-ministers uit den aard der ?aak beoordeelt naar internationaal eleid, baseert het binnenland zijn W^ardeering of gebrek aan waardee- bg vooral op de resultaten der bin- bftlandsche politiek. En de binnen- ahdsche politiek van MacDonald en de kfihen is als noodlottig te beschouwen, ^ij zouden vele kolommen vol moe- ei1 schrijven, wanneer wij dit laatste b°rdeel in een geargumenteerd en ge- jbcumenteerd betoog wilden toelichten, b^ar gemakkelijker kunnen wij ons ^Qel bereiken door middel van cijfers, ie weinig ruimte innemen en toch elk zichzelf de waarde hebben van een atlg betoog. Welnu, in de twaalf maanden, gedu bde welke Labour aan het bewind is, Gbbcn wij de volgende „ontwikkelin- bh" kunnen waarnemen: Öet aantal werkloozen is toegenomen et 674.975 personen. passiviteit van de handelsbalans s l°egenomen met 5.300.000. budget-uitgaven zijn toegenomen bet 45.500.000. Nieuwe belastingen zijn opgelegd ten bdrage van 46.588.000. üat onder een Labour (of „socialis tisch") kabinet minder arbeidsgeschil- 11 Voorkomen dan onder een zuiver- Wgerlijk regiem, is een van zekere gjbe graag gepropageerde meening, die bfeei op een dwaling blijkt te berus ten. Na 1926, het jaar van de alge- meene- en de mijnwerkersstaking, zijn de aantallen arbeidsgeschillen en ver loren werkdagen a.v. geweest: Arbeidsgeschillen Verloren werkdagen 1927 308 1.000.000 1928 302 1.388.000 1929 420 8.283.700 Van de 8.283.700 verloren werkdagen in 1929 vielen er niet minder dan 7.550.000 op de zeven maanden van het Labour-bewind en nog niet het tiende deel daarvan op de laatste vijf maan den van het Conservatieve regiem. In 1930 hebben tot April 141 arbeids geschillen plaats gehad, met 1.483.000 werkdagen, hetgeen dus reeds een groo- ter verlies is dan in het heele jaar 1928. Reeds zijn een aantal „sociale wet ten" aangenomen, waardoor de op de belastingbetalers drukkende lasten nog verzwaard worden: Verhooging van de bijdrage tot het werkloozen-verrekeningsfonds 350.000. Vergemakkelijking van de voorwaar den ter verkrijging van werkloozen-uit- keering 8.500.000. Uitbreiding van ouderdomspensioe nen, weduwen- en weezenuitkeering 5.300.000. Bovendien zijn wetsontwerpen aan het Huis voorgelegd, welke eveneens een aanzienlijke opvoering der belas tingen met zich zullen brengen, b.v.: De verhooging van den leerplichtigen leeftijd tot 15 jaar 5.500.000. Bouwsubsidies: 250.000 per jaar voor den tijd van 40 jaren. Het steenkolen-ontwerp: totaal on bekend, doch zeer hoog, daar de prijs van steenkool voor den binnenland- schen verbruiker hooger zal worden. Dat al de bovengenoemde „sociale" en aanverwante maatregelen op zich zelf ongewenscht zijn, zal niemand be weren, maar gedeeltelijk dragen ze het karakter va" aanmoediging van het pauperisme, en bovendien worden ze alle doorgevoerd in een tijd, waarin Engeland, ten einde zich economisch te kunnen herstellen, dringend behoefte heeft aan belasting-verlaging. Zoo be oogt de verhooging van den leerplich tigen leeftijd eigenlijk niets anders dan het aantal werkloozen schijnbaar te verminderen. Aangezien ieder jaar alle leerlingen, die de lagere school ver laten, en voor een handwerk bestemd zijn, op de werkloozen-lijsten inge schreven worden, zoolang zij geen betrekking gekregen hebben, neemt het aantal werkloozen schijnbaar met honderd- tot tweehonderd duizend af, wanneer de leerplichtige leeftijd met één jaar verlengd wordt. Wij hebben hier enkele van de voor naamste „resultaten" van het Labour- beleid genoemd en in cijfers geformu leerd. Het is overbodig er eenig com mentaar aan toe te voegen. Maar het is op grond van die resultaten, en niet van het meerdere of mindere succes van het internationaal beleid der re geering, dat deze door de kiezers be oordeeld wordt. Geen tien ontwape ningsconferenties, tienmaal beter ge slaagd dan die, welke wij achter den rug hebben, kunnen voor den Britschen kiezer goedmaken, wat door een onver antwoordelijk sociaal en fiscaal beheer bedorven is. De Nederlandsche sociaal-demokratie mag groot gaan op de Labour-vrienden aan de overzijde van de zee zij mag ten onrechte bij hoog en bij laag blijven verzekeren, dat de Engelsche Labour-mannen rasechte partij genooten zijn. Als zij dan nu tevens maar erkent, dat óók Mer de „socialistische" politiek een noodlottig échec geleden heeft. Of is de Labour-regeering, nu haar échec, zoowel in het moederland als in de koloniën vaststaat, in sociaal-demo- kratische oogen opeens een „burger lijke" regeering geworden? De heeren Henri Polak en Jan de Roode beiden zeer deskundig in La- bour-aangelegenheden mogen hierop het antwoord geven. Als het hun lust. De bladen melden uit Belgrado, dat de tien vrijgesproken beklaagden in het groote pro ces tegen de Kroatlers gisteravond in een hotel te Zimony een feestdiner hielden, waarbij, behalve de beklaagden, ook de ver dedigers aanzaten. In den loop van den avond werd door het strijkje verscheidene malen het Kroatische volkslied gespeeld, dat door de deelnemers aan het diner en door verscheidene personen, die in de dinerzaal van het hotel aanwezig waren, werd meege zongen. Weldra verscheen een vrij groote af- deeling gendarmerie, die het pubhek beval, het hotel te verlaten .Toen sommige aanwe zigen weigerden, aan dit bevel te voldoen, werden zij gearresteerd en naar Belgrado overgebracht. Omtrent deze arrestaties heeft de politie geen verdere inlichtingen verschaft, maar het gerucht doet de ronde, dat de Kro- atenleider Dr. Matsjek zich onder de gear resteerden bevindt. In de Bennekomsche moordzaak, die zoo als bekend is, morgen voor de Arnhemsche Rechtbank zal worden behandeld, zijn van de zijde van het Openbaar Ministerie zes tien getuigen en door den verdediger mr. Maten een twintigtal getuigen' a décharge gedagvaard. De behandeling vangt aan te tien uur des morgens, en zal, naar verondersteld wordt,, tenminste één dag in beslag nemen. Zaterdagnacht tijdens mist zijn op de Noordzee, 6 mijl ten noorden van 't licht schip „Noord Hinder" de Nederlandsche stoomschepen „Pluto" en „Batavier III" met elkaar in aanvaring geweest. De „Pluto" bekwam schade boven de wa terlijn en moest naar Amsterdam terugkee- ren. Het schip behoeft waarschijnlijk niet ge dokt te worden. De „Batavier III" van Londen komende, is 's ochtends om ongeveer 10 uur te Rotter dam aangekomen. Het senip heeft een anker verspeeld en bekwam een gat van een M. diameter in den stuurboordsboeg. Naar de Batavierlijn mededeelde, ge schiedde de aanvaring tijdens mist,, terwijl de „Batavier III" gestopt lag. Beide schepen bekwamen schade aan het voorschip. Na de aanvaring heeft de Batavier III nog gedu rende drie kwartier in de nabijheid rondge- stoomd om eventueel hulp aan het andere schip te kunnen verleenen, doch dit bleek overbodig. Daarna zette de „Batavier III" de reis naarRotterdam voort, terwijl de „Pluto" naar Amsterdam terugkeerde. Nadat de „Batavier III" te Rotterdam was aangekomen is men onmiddellijk begonnen de schade voorloopig te herstellen. Het noodweer, dat de laatste dagen boven verschillende deelen van Frankrijk heeft gewoed, heeft gisteravond te Bar ie Due zijn hoogtepunt bereikt. Een wolkbreuk zette een groot deel der stad onder water, onderspoelde de funda menten van verschillende huizen en deed in sommige straten het water tot een hoog te van 2 meter jStügen, zoodat de bewoners der benedenste verdiepingen zich nog op het laatste oogenblik in veiligheid moesten brengen. Laat in den avond stortten 3 huizen, die even te voren waren ontruimd, in. Twee vrouwen en een man, die zich voor het aan- stroomende water in veiligheid wilden brengen, werden door den stroom meege sleept en verdronken. In de omgeving van Compiègne heeft het water de groote spoorlijn ParijsBerlijn over een afstand van 1 K.M. geheel onderspoeld, zoodat de treinen omgelegd moeten worden. Zucht naar snelheid schijnt een ziekte, Die men wel het hardst moet vreezen. En degeen, die aangetast is, Blijkt ook niet meer te genezen. Want die ziekte kent geen crisis, Maar het gaat steeds sneller, sneller, En de snelheidsmaniakken Worden door die snelheid feller. Wéér een poging, thans te water, tEn de motorboot ging tuffen Om 't record, dat reeds bereikt is, Andermaal te overbluffen. En het lukte!het record werd Zelfs beduidend overtroffen Maar toen zag men ook het bootje Vlammend uit elkander ploffen. En de laatste, dwaze woorden, Die de race-held heeft gesproken Waren toen hij stervend neerlag; „Heb ik het record gebroken?" Zóó te sterven, slechts te denken Aan een snelheidsoverwinning, Kan men daarbij nog wel praten Van verstand en van bezinning? MARTIN BERDEN Gisternacht te omstreeks vier uur brak een zware brand uit in de magazijnen, fa briek en opslagplaatsen van de Tataaksker- verij en Koffiebranderij van de firma J. A. Laane, aan de Groote Markt te Roosendaal. De brand werd ontdekt door eenige spoorwegarbeiders, die onmiddellijk de di rectie waarschuwden. Het bleek toen, dat de sorteerderij, die in het achterste gedeelte van de fabriek is gevestigd, in lichter laaie stond. Onmiddellijk is het eigen materiaal van de fabrieksbrandweer verschenen, terwijl de plaatselijke brandweer werd gealarmeerd. Het materiaal bleek echter niet al te best te zijn en het duurde geruimen tijd voor water kon worden gegeven. Het bleek ni., dat de apparatuur der motorspuit niet paste op de brandkranen, zoodat van de water leiding geen gebruik kon worden gemaakt. De slangen werden toen geleid naar een in de nabijheid liggenden vijver. In het gebouw lagen enorme voorraden tabak, koffie en thee opgeslagen. De fa briek is een filiaal van de fabriek van de firma Laane, die in Esschen is gevestigd. Aangezien de weg naar Esschen wegens her stelwerkzaamheden voor het verkeer is ge sloten, waren alle voorraden te Roosendaal opgeslagen. Er ontwikkelde zich een ont zettende hitte, die het bijna onmogelijk maakte den brand te naderen. Daar de brandende fabriek gevaar opleverde voor de daarachter gelegen woon- en winkelhuizen aan de Zuidzijde van de Groote Markt wer den de bewoners gewaarschuwd terwijl vanaf de daken het warenhuis van de firma Braat en der firma Bischof nat gehou den werd. De spuitgasten moesten wegens de geweldige hitte ook zelf worden natge spoten. De inventaris van het aan de Groo te Markt gelegen kantoorgebouw, en van het bij de fabriek behoorende woonhuis werd in veiligheid gebracht. De eene voorraad na de andere werd dcor het vuur aangetast. Spoedig bereikte de vuurzee de machinekamer, die koffiebran derij, de machinale tabaksdrogerij en de kerverij. Te ongeveer vijf uur achtte men het gewenscht de brandweer uit Bergen op Zoom om assistentie te verzoeken. In 20 minuten was deze onder leiding van com mandant Asselbergs en burgemeester Brom ter plaatse. Het ergste gevaar was toen geweken. De Bergen-op-Zoomsche brandweer pakte het vuur krachtig aan. Aan de brandweer van Breda, die eveneens was gewaarschuwd, werd bericht gezonden, dat verdere assistentie niet meer noodig was. Te ongeveer zes uur stortten de groote machines met donderend geraas naar bene den. Gevaar voor uitbreiding was toen geweken, zoodat met de nablussching kon worden be gonnen. De schade wordt geschat op f 450.000. Alles was op beurspolis vérzekerd De tabakskerverij zal bij een bevriende firma ter plaatse worden voortgezet, terwijl d- rest van het bedrijf voor den duur der herstellingswerken, naar de fabriek te Es schen wordt overgebracht. Gisterenmorgen arriveerde onverwachts in de visschershaven te IJmuiden de stoom trawler „Derika V", die was teruggekeerd, omdat de geheele bemanning ziek was. Zaterdagmorgen was men uitgevaren. Ongeveer een kwartier na het eten begon de geheele bemanning zich ongesteld te ge voelen, welke ongesteldheid zich uitte door brakingen en diarrhee. Daar men vergifti gingsverschijnselen meende te constateeren, keerde men zoo goed en zoo kwaad als het ging (elk lid der bemanning was ziek) terug. Met moeite slaagde men er in IJmuiden te bereiken, waar onmiddellijk geneeskun dige hulp werd ingeroepen. Dr. Rutte constateerde vleeschvergifti ging, welke zich bij twee leden der beman ning nogal ernstig voordeed. Niemand be hoefde echter in een ziekenhuis opgenomen te worden, zoodat allen naar huis konden gaan. 10 dorpen verwoest Uit Teheran wordt gemeld, dat het Noor den van Perzië geteisterd is door een hevige aardbeving, waardoor niet minder dan 10 dorpen volkomen verwoest zouden zijn. Berum Novarum-herdenking te Haarlem. Enthousiaste huldiging van den nieuwen Aarstbisschop. Zware fabrieksbrand te Roosendaal. Schade 450.000. By een motorongeluk te Nijvcrdal zijn een doode en een gewonde te betreuren. De installatie van den Zeereerw. Pater M. A. Jelgersma O. F. M. tot vlootaalmoeze nier. Hu'deblijk voor Prinses Juliana van dr Leidsche burgerij. Aanvaring op de Noordzee. Radio in Nederlandsche treinen. In de Bennekomsche moordzaak zijn engeveer 35 getuigen gedagvaard. De Amerikaanschc tariefwet door het Huis van Afgevaardigden aangenomen. Het Lonuensche Vlootverdrag zal vóór 14 Juli in den Amerikaansehen Senaat komen. Zware stormen in de Vereenigde Staten er Chili. Vele dooden en gewonden. Noodweer in Frankrijk. Een aardbeving in Perzië verwoest 10 dor pen. Ten behoeve der R. K. Universiteit zal in het komende najaar worden begonnen met de stichting van een nieuw gebouw op „De Wedren" te Nijmegen. De „Graf Zeppelin" zal een reis naar Mos kou en den Balkan maken. Matsjek vrijgesproken. Dertien anderen veroordeeld. De officieele samenstelling van het Roe- meensche kabinet. Kroning van Carol in September. Barometerstand 9 uur v.m.: 770, vooruit, OPTICIENS FABRIKANTEN Licht op. De lantaarns moeten morgen worden opgestoken om: 9.53 uur. Van den Rerum Novarum Dag, Zondag te Haarlem gehouden, maakten wij bovenstaan de foto's. Boven links, op weg naar het Brongebouw. In het midden Pater Dr. Vrij moed tijdens het uitspreken van de feestrede. Rechts, de luisterende menigte; door luid sprekers (x) was de rede in den geheelen tuin te volgen. Onder: Na afloop op weg naar de Kathedraal. (Zie het verslag op pag. 2 van het 2de blad.) Gedurende de maand Mei 1930 kwamen te IJmuiden binnen: Trawlvisschers: 232 (388) Holandsche stoomtrawlers met f 575.638 (f 813.968) be somming, 11 (9) Duitsche stoomtrawlers met f 41.173 (f 33.462), 129 (734) motorkustvis- schers met f 6909 (f 42.048) 2 (0) zeilkust- visschers met f 28.— (f 21 (4) open booten met f 367.(f 27.1 (1) Belgische motorkotter met f 679 (f 271), 6 (11) Deen- sche motorkotters met f 5.774 (f 9.529.) Beugvisschers: 15 (11) stoombeugers met f 15.827 (f 7.514.) De consignatiezendingen brachten op f 32.392 f 12.499.) De totale omzet in Mei bedroeg f 852.270 (f 1.67094), en de eerste 5 maanden van 1930 f 5.729.579 (f 6.555.713). (Tusschen haakjes zijn geplaatst de cijfers van 1929). Binnenkort zullen in de doorgaande D- treinen, alsmede in de electrische treinen °P het baanvak AmsterdamRotterdam, in stallaties worden aangebracht voor het ont- vangen van radiomuziek. Door den trein gegrepen Zaterdagmorgen ontdekte een spoorweg arbeider op de IJselbrug nabij Zwolle het lijk van een onbekenden Duitscher. 's Nachts moet hij zich op de lijn te sla- pen hebben gelegd en overreden zijn. Het hoofd was van de romp gescheiden. Dr. Fiaia schrijft in „Das Neue Rich" en de „Morgen" vertaalt het een artikel over erotische lectuur en het gekoketteer der schrijvers in deze gevaarlijke stoffe. Het slot daarvan luidt: „Schrijvers, die in een tijd, waarin alles wankelt en waarin alle rechtschapenen naar vasten grond voor hun voeten zoeken, mee- nen geroepen te zijn, om zichzelf en anderen te laten balanceeren op de grenslijnen der moraal, begrijpen den katholieken nood van onzen tijd niet." Dat is raak gezegd en ook voor ons land van belang, waar een paar kath. jongeren ook die grenslijnen schijnen te zoeken. Men praat veel over princiepen, maar wan neer zullen ze den nood van onzen tijd be grijpen? Hoogste barometerstand 775.3 te Sarna. Laagste barometerstand 754.6 te Isafjord. Verwachting: Zwakke tot matigen, Noord- Oostelijke tot Oostelijken wind, half bewolkt, waarschijnlijk droog weer, behoudens kans op onweer, iets warmer. Te Lodz hebben gisteren inbrekers een brandkast van de Handelsbank aldaar gefor ceerd en zijn er met een buit van 200.000 zloty van door gegaan. Wat echter bij deze inbraak groot opzien gebaard heeft en de sensatie van den dag is, is het feit, dat zich in de gesloten brandkluis van de Bank drie personen bevinden, n.l. de bankdirecteur en twee bankbedienden, die de inbrekers op hee- terdaad betrapten en toen door hen overwel digd werden, geboeid en in de brandkluis gesleept. Na zorgvuldigen arbeid slaagden de inbrekers er in, de decimeters dikke ijzeren deur van de kluis weer te sluiten. Aangezien de inbrekers het slot beschadigd hebben, is het tot nog toe niet gelukt, de kluisdeur te openen. Uit Krakau en Warschau zijn tech nici en vaklieden op het gebied vain brand- kastenfabricage naar Lodz ontboden. Het ge vaar bestaat, dat de drie opgeslotenen door gebrek aan lucht stikken. Volgens het onder zoek der politie werd de inbraak gepleegd door zes Inbrekers. Een ieder laten wij thans profiteeren van onzen goed- koopen inkoop. leveren wij v.a. 2.20 p. H.L. bij afname van 5 H.L. of meer TURFMARKT 10, TEL. 11088

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1930 | | pagina 1