INTERNATIONALE WEDSTRIJDEN VAN DE ZWEMCLUB „HAARLEM" ATHLETIEK-WEDSTRIJDEN R.K. SPORTPARK TE AMSTERDAM GOfl ZEI0 damu3 America fit de finale om den ka.* Daviscup ROEIEN De Nationale Roeikampioenschappen PAARDENSPORT Courses te Duindigt CRICKET Uitslagen van Zondag Gent verplettert Haarlem met 6-1 Goede sport, geanimeerde wedstrijden Zwemwedstrijden te Zaandam Nederlandsch e record verbeterd Wedstrijden te Noordwiik De zeilwedstrijden te Sandhafl"1 Vrijdag j.l. werd een vriendschappen wedstrijd gespeeld tusschen R. K. D»1® „V. Hout" en R. K. Damclub „Spaarne^,, Aan beide tientallen werd door negen sonen deelgenomen, waaronder nog e invallers. De uitslag is als volgt: WIELRENrfé H. S. V. de Kampioen ATHLETflj Drie nieuwe records - Holland wint de 4 x 400 M. estafette - Een slechte springbak Internationale athletiekwedstri]del1 Luik Dn t? v Italië Staat in de Interzonefinale met 30 achter Alen meldt ons uit Parijs: De Interzonefinale om den Daviscup tus- schen Amerika en Italië, die gisteren in het Stede Roland Garos is begonnen, is door Amerika gewonnen. Den eersten dag was het weer verre van fraai. Zooals reeds verwacht werd, boden de Ita lianen kractitigen tegenstand, vooral de Stefani verraste door zijn werkelijk uit nemend spel tegen Allison. Eerst na drie uur tennis gaf hij zich ge slagen. In tusschen was het reeds laat gewor den en konden Lott en de Morpurgo het maar tot drie sets brengen, waarna de duis ternis het zicht belemmerde. Het eerste enkelspel Ailison tegen de Stefani is bijna een groote verrassing ge worden. De Italiaan speelde uitstekend en ondanks vinnig spel van Allison, won de Italiaan de twee eerste punten met 64, 97. De Amerikaan miste nogal wat slagen, en talrijke punten werd verspeeld door net- ballen. Ook zijn plaatsen langs de zijlijnen was verre van zuiver. In den derden set wederom een verbit terde strijd en hoewel de Stefani met 4I kwam voor te staan, wist Allison 44 te maken en den set nog te winnen. Ook in den vierden kwam de Italiaan voor, maar na 55 ging het telkens gelijk op en met 86 maakte Allison het set all. De beslissende set was wederom enorm spannend, zonder dat het spel echter bij zonder fraai was. Het 108 sleepte Ailison het eerste punt in de wacht. De tweede partij tusschen de Morpugo en Lott gaf eveneens scherp spel te zien. Lott verloor den eersten set met 63, maar na talrijke duels maakte hij den stand gelijk door den tweeden met 97 te winnen. Ook in den derden werd elk punt, elke game betwist en toen deze door Lott met 108 was gewonnen, werd de strijd gestaakt wegens invallende duisternis. Wie heden gedacht had, dat de Morpurgo,' frisch op de baan komend, wel zou winnen, heeft zich vergist. Lott was veel beter dan gisteren en gaf den grooten Italiaan geen kans. Met 63 won Amerika zoodoende het tweede enkelspel. Ook in het dubbelspel is groote spanning geweest. De Morpurgo en Gaslini stonden hier tegenover een der sterkste dubbels ter we reld, zoo niet de sterkste: dat heeft Wim bledon wel bewezen. Gaslini was er in het begin totaal uit. Morpurgo moest voor twee spelen en werkelijk haalde hij de onmoge lijkste ballen. De eerste set werd door de Italianen met 75 gewonnen, Amerika ech- •ter nam de twee volgende met 62, 64. Eerst nu kwam de Gaslini in zijn spel en toen moesten de Amerikanen capituleeren. In nog geen kwartier was de vierde set met 61 door Italië gewonnen .Daarna zakte het Italiaansche dubbel wat af; de ver moeidheid deed zich gelden en gemakke lijk wonnen Van Rynne en Allison den laat- sten set met 63. Amerika heeftdaarmede een 3O-voor sprong verkregen en komt thans de volgende week tegen Frankrijk in de finale. De beide enkelspelen van gisteren, Zon dag, nl. de Morpurgo tegen Allison en de Stefani tegen Lott, zijn van geen belang meer, alhoewel we benieuwd zijn, wat voor resultaat de Italianen thans bereikten. Ame rika heeft er wel voor moeten kampen en o.t staan de zaken zóó, dat Frankrijk wel de beste kans heeft den Daviscup ook dit jaar te behouden. Of zal Tilden meespelen? Neg gisteren heeft „Big Bill" aan een der bestuurders van den Franschen Bond ver klaard, dat hij niet zal uitkomen in de Challenge round voor Amerika. De dag der finales. Een record verbeterd. De Maas wint twee titels. Boerma kampioen sciff Gelukkig was het ook den derden dag der nationale roeikampioenschappen droog. Er stond echter een straffe wind, dien de ploe gen zoo goed als mee haddpn. Toen om over half drie begonnen werd, was de belangstel ling matig, langzamerhand werd het druk ker. Weldra stonden of zaten honderden op booten, die gemeerd lagen in de nabijheid van de finish, terwijl de belangstelling langs den kant ook niet gering was. De eerste finale was Vier met stuurman Boei 1 Nautilus. Boei 2 De Laak. Direct is de Laak sneller weg en neemt een voorsprong van een halve lengte. Tot 500 Meter blijven de booten in deze positie liggen, daarna vergrooten de Hagenaars ge leidelijk aan hun voorsprong. Het water werk van de Laak is veel beter dan van Nautilus. Bovendien beschikken de Laak- menschen over een flink uithoudingsvermo gen, daar in een behoorlijk tempo doorge roeid wordt. Met een vinnigen eindspurt wint de Laak gemakkelijk. De tijd van den winnaar is: 7 min. 5 3/5 sec. De winnende ploeg bestond uit P. S. Hee- rema, boeg; R. E. J. Weber, W. E. F. Win- ckel, G. Slotboom, slag; N. Slotboom, stuur man. Eén nummer valt uit De Dare Devilploeg in het nummer twee zonder stuurman eenige inschrijver kwam niet uit wegens ziekte van Van Wan- kum. Dit jaar werd dus in dit nummer geen Nederlandsch kampioenschap verroeid. Sciff Boei 1. Het Spaarne (Cox). Boei 2. Arsa (Boerma). Boerma trekt onmiddellijk fel door en loopt al dadelijk uit. Op 250 Meter is er licht tusschen de booten. De Amsterdam mer -blijft als een bezetene trekken, zijn korte vinnige slagen doorklieven snel het water. Cox houdt te veel den walkant. Op de helft der baan is de Arsa-sciffeur Zy, 4 lengten voor. Als Cox wil bijspurten, blijkt het, dat hij uit de baan is geraakt. Hij slaat zelfs een piket om. Wel ligt de Spaame- man spoedig weer goed, maar ondanks goed spurten is het verschil met zijn tegenstan der te groot. Bierma wint met eenige leng ten Tijd Boerma 7 min. 34 sec. Deze tijd kan uitstekend genoemd worden, al is deze nog 8 sec. meer dan de snelste door Am- stel op deze baan in 1923 gemaakt. De tijd van het vorige jaar was n.b. 8 min. 21 sec. Twee met stuurman Boei 1. Maas. Boei 2. Nereus. Van den start af neemt de Maastwee een voorsprong. In snelheid en techniek is zij aan de Amsterdamsche studenten verre superieur. Op 250 Meter is Rotterdam één lengte voor. Geleidelijk wordt de voorsprong vergroot en met vele lengten, na nog een fermen eindspurt, wint de Maas. De uitslag: 1. De Maasf R. Peterson, boeg; H. B. Jongbloed ünterhorst Jr., slag; J. H. Schouwenaar, stuurman. Tijd 8 min. 9 3/5 sec. 2. Nereus. Vier zonder stuurman Triton verbetert een record Boei 1. Triton. Boei 2. Laga. Aanvankelijk lijkt het, of dit de eerste spannende race wordt. Tot op 250 Meter liggen de booten vrijwel gelijk. Dan blijkt het, dat de Tritonvier met Röell als slag aan het hoofd, in schitterende stijl roeit. Zonder een moment het tempo te verslap pen .trekken de Utrechtenaren er prachtig aan, de boot glijdt schitterend door. Zien- deroogen zakt Delft af. Een dergelijke ploeg kan Laga niet bijhouden. 500 Meter voor den finish schiet Triton nog even snel door het water, een recordverbetering zit in de lucht. Laga ligt thans vele lengten achter. Met een prachtigen spurt gaat Triton door den finish in den fraaien tijd van 6 min. 52 2/5 sec. Het Nederlandsch record op deze baan, in 1929 door Laga gevestigd, werd met 6 2/5 sec. geslagen. De winnende ploeg bestond uit P. A. Roelofsen, boeg; J. Cornelis, A. Ph. W. Weber, Jhr. G. L. Röell, slag. De belangstelling van de zijde van het publiek is gedurende de laatste races enorm toegenomen en vele fietsers en auto's volgen de wedstrijden op den weg. Het voorlaatste nummer in de finale Double scull Boei 1. Het Spaame. Boei 2. Willem III. Na den start is Spaarne het eerst weg. Cox, die n.b. pas een vermoeienden kamp achter den rug heeft, en ook Pieterse trek ken energiek. Hun meerdere routine doet al gauw de schaal in hun voordeel overslaan. De jonge Willem III-ers Alofs en Jens kun nen het tempo niet bijhouden en op 1250 Meter is er 2/4 lengten licht tusschen dt booten. Het Spaarne wint ten slotte met eenige lengen in 7 min. 212/5 sec. Be Achten De laatste wedstrijd. De achtenrace tus schen Maas en Nereus, die resp. boei 1 en 2 hebben. Het werd de meest spannende race van den dag. Evenals in het nummer twee met stuurman, liggen de Maas en Nereus tegenover elkaar. Nereus is thans het eerst weg en weet een halve lengte voorsprong te nemen. Dan ontstaat een titanenstrijd. Maas tracht steeds bij te spurten, maar de Amsterdammers houden de eerste duizend Meter taai vol. Na de 1000 is het Nereus even te machtig en oogenblikkelijk is Maas, die uit veel oudere roeiers bestaat, bij en komt zelfs iets voor. 750 Meter voor den finish is Maas lengte voor. Hoe Nereus zich ook inspant, Maas weet den voor sprong te behouden en wint in den tijd van 6 min. 27 1/5 sec. De Maas-ploeg bestond uit: J. C. Wallis de Vries, boeg, Mr. A. C. Ch. W. Beerman, P. E. Diepeveen, H. B. Jongbloed Ünter horst Jr., J. W. Boellaard, N.N., R. Peter son, Mr. Mooy, slag en J. M. Schouwenaar, stuurman. Direct na afloop vond de prijsuitreiking plaats, waarmede de kampioenschappen 1930 weer tot het verleden behoorden. De Europeesche kampioenschappen te Luik in Augustus a.s. staan thans op het programma. De uitslagen van de Zondag te Duindigt gehouden courses luiden als volgt: I. Karlaprijs: Prijzendraverij 4e klasse over 1700 Meter. 1. Sieghilde S. W. (Eig. G. Schoorl en N. Schermerhorn). 2. Sara (Eig. Th. de Lange). II. Kerriganprjjs: Prijzendraverij le klasse over 2000 Meter: 1. Begonia. (Eig. L. J. Eigen huizen). 2. Postduif je G. (Eig. Jac. v. d. Graaf). III. Tweede Militaryprijs, ren op de vlakke baan over 1900 Meter te rijden döör actief dienende officieren. 1. Nuit d'Ivresse. (Eig. en berijder: le luit. der K. R. A. M., J. v. d. Hoog). 2. Petit Due. (Eig. en berijder: Luit. G. F. Immink). IV. Katarinaprijs. Prijzendraveren 2e en 3e klasse over 2000 Meter. 1. Slem Clady. (Eig. Stal C.) 2. Rabenhaupt. (Eig. F. Lebret). V. Kolomeaprijs, verkoopsren op de vlakke baan over 1275 Meter. 1. Pommard. Eig. G. du Ry van Beest Holle). Dixi (Eig. M. Lips). VI. Achtste Heerrijdersprijs, handicap le klasse over 2000 Meter. 1. Cornunnos. (Eig. C. F. Ockhorst)2. Rosel. Eig. J. Vrijlandt). VII. Khediveprijs. Prijzendraverij 3e en 4e klasse. 1. Trotteur. (Eig. H. van Zalinge). 2. Robert E. Lee. (Stal Birkhoven). Vin. Keratineprijs: Steeple-chase over 3200 Meter. 1. Aladin. (Eig. M. J. v. d. Velde.) 2. Theocrite. (Eig. H. C. Lintveld). le Klasse V.R.A.V.V.V. Gewonnen döor V.V.V. met 15 runs op de le innings. V.R.A. le innings 74 W. Glerum 22, J. J. Grootmeijer 7—32. V.V.V. le innings 89 J. C. Grootmeijer 26, B. Meijer 4—14; W. Gle rum 212. P.W.A.C.C. Gewonnen door P.W. met 42 runs op de le innings. P.W. le innings 167 mr. Davidson 99, J. Bömemann 4—71; H. Oliver 3—43. A.A.C. le innings 125 Tienstra 57, Hopink 641. H.C.C. IR. en W. Gewonnen door H.C.C. I met 110 runs op de le innings. H.C.C. I le innings 250 voor 9, gesloten. R. en W. le innings 140. HaarlemH.C.C. n Gewonnen door H.C.C. II met 36 runs op de le innings. H.C.C. II le innings 155. Haarlem le in nings 119. V.O.C.H.D.V.S. Gewonnen door H. D. V. S. met 3 runs op de le innings. V.O.C. le innings 129 A. Terwiel 43, J. Engering 7—48. H.D.V.S. le innings 132 J. Engering 27, Terwiel 4—41; East 5—53. Overgangsklasse R.C.H.Phoenix Gewonnen door R.C. H. met 93 runs op de le innings. R.C.H. le innings 202. Phoenix le innings 109. Kilv. B. C.Ajax (L.) Gewonnen door Hilv. B. C. met 49 rans op de le innings. Hilv. B. C. le innings 118. Ajax le in nings 69. QuickR. en W. II Gewonnen door Quick met 39 rans óp de le innings. R. en W. le innings 91. Quick le innings 130 J. Collard 34; K. Rhode 32, M. David son 644. 2e Klasse A.C.C. IIHaarlem II Gewonnen door Haarlem II met 47 rans op de le innings. Haarlem 108. A. C. C. 61. Vleermuizen—V. V. V. II Tie. Vleermuizen 90. V.V.V. 90. AlbionAjax (A.j Gewonnen door Albion met 29 runs op de le innings. Ajax 60. Albion 89. Buiten verwachting scheen de zon toen om ongeveer kwart vóór twee voorzitter Visser deze wedstrijden, die door een vrij talrijk pu bliek waren bezocht, opende. Reeds het eerste nummer bracht een groote verrassing. De wisselslagploeg van Haarlem klopte de recordhouders H.V.G.B. Welis waar telde H.V.G.B. een invaller voor haar rugslag zwemmende A. v. d. Meer. Na het startschot neemt Haarlem door Liezenberg de leiding, wel heeft de school slag H.V.G.B. de gelegenheid om den ach terstand gedeeltelijk in te loopen, mooi zwemmen van C. Zeeman (Haarlem) bezorgt Haarlem een verdiende overwinning. De ploeg der Gentsche vereeniging bezette de derde plaats. De ioo M. schoolslag dames was zeer slecht bezet er gingen slechts twee dames over de baan. Mej. de Vries van Inter Nos was veel sterker dan mej. Haase en won dan ook op overtuigende wijze deze strijd. Vervolgens werd gestart voor de 50 M. nieuwelingen heeren, vele spannende series kreeg men hier te zien. Ondanks de Gent sche deelname behaalden twee Haarlemsche deelnemers de eerste plaatsen. Resp. D. Phi- lippo (H.P.C.) en H. Suerhoff (H.V.G.B.) werden een en twee, terwijl de Gentenaar Wyckaart de derde plaats bezette. Daarna volgden de adspiranten-wedstrij- den voor jongens van de zwemclub Haarlem. In de eerste categorie toonde zich een der spruiten van het geslacht Hemsbergen zich de snelste, een waardig opvolger van zijn ouderen broer. Ook in de andere catagorie werd uitste kend gezwommen. De leiding van Veldhof was hier goed merkbaar. De vrije slag jongens tot 17 jaar over 25 meter werd door A. Cöhls in den fraaien tijd van 15 seconden gewonnen. Hierna volgden de 400 M. vrije slag om het kampioenschap van den Haarlemschen Zwembond. J. van Hemsbergen was de eeni ge Haarlemsche deelnemer daar Braam ver stek liet gaan. De strijd ging voornamelijk tusschen van Hemsbergen en de Belgischen zwemmer Gui- lini. Er was een opvallend verschil in zwem- wijze, voornamelijk wat betreft regelmatig heid van den slag en de armbeweging. Het zwemmen van Guilini was zeer on regelmatig, terwijl de rechterarm zeer hoog boven water werd uitgestrekt. Van Hems bergen zwemt veel regelmatiger en licht de armen maar zeer weinig uit het water, reeds voordat de armen geheel zijn voorgebracht raken ze al het water. Beide manieren zijn fout, het is hier ook weer de gulden midden weg moet genomen worden. De eerste honderd meter zwemmen Hems bergen en Guilini gelijk op in een vrij snel tempo, op 1 min. 12 sec. wordt gekeerd. Ook in de volgende 100 meter komt nog geen ver schil, bij de derde zoo meter neemt Guilini echter den kop en met een fraaien eindspurt tikt de Bruggenaar als één aan, op 10 M. ge volgd door Hemsbergen. De twee andere zwemmers Ambachtsheer en d'Oosterlick streden met 50 meter achter stand om de derde plaats die in het voordeel van d'Oosterlinck wordt beslist. Hierna volgde een demonstratie schoon- springen gegeven door de heeren Denneboom, Havekamp, Flieger (A.Z.) en A. Cöhu (Haarlem), die zeer in den smaak viel van het publiek, dat met een groot applaus de zwemmers voor hun sprongen beloonde. De 3 x 50 M. wisselslag estafette dames bracht twee ploegen van Inter Nos, H.Z. en P.C. en Zignea aan den start. De eerste ploeg van Inter Nos was verreweg de sterkste H.Z. en P.C. werden tweede en onze Haar lemsche dames derde. In de Zweedsche estafette over zoo, 200 en zoo M. vrije slag ging de strijd voorname lijk tusschen Gent en Haarlem. Op de eerste baan neemt Gent de leiding, doch op de 200 M. loopt van Heinsbergen den achterstand geheel in en zet dezen om in 'n flinken voor sprong. Zeeman als laatste man loopt nog iets meer uit, zoodat Haarlem op overtuigende wijze de overwinning behaalde. H.P.C. zon der Braam lag ver achter. De damesnummers mochten zich niet ver heugen,in een groote deelname, Voor de 100 meter vrije slag verschenen nu drie deel neemsters aan den start. Mej. Smits van Inter Nos werd gedecideerd eerste, terwijl mej. Riethof van dezelfde vereeniging de tweede plaats bezette. De estafette voor de buitenvereenigingen van den Haarlemschen Zwembond brachten de ploegen van de Halfwegsche en Hillegom- sche zwemvereeniging aan den start. Door dat in de Halfwegsche ploeg de oud-kam pioen Jacobson meezwom, behaalden zij een flinke overwinning. In onze buitengemeen ten begint de zwemsport toch al beter te wor den. In Hillegom en Halfweg schuilen aar dige zwemmers die het onder een goede lei ding nog veel verder kunnen brengen. Met deze wedstrijden is een mooi werk ge daan om de animo onder deze zwemmers grooter te maken. De zoo M. schoolslag gaf twee spannende series. In de eerste serie won de H.V.G.B.'er Nieuwenhof op fraaie wijze na van de start af den kop te hebben genomen. In de volgende serie was H. Rooy (H.V. G.B.) de snelste en won gedecideerd met eenige meters voorsprong. De geheele zoo M. zwom hij in een krach- tigen spurt, met 'n sterken armslag en flinken grooten teenslag. De Gentenaar d'Hooge bezette de derde plaats, met eenige meters achterstand. Het volgende nummer was als geheel nieuws, voor het eerst in Haarlem werd een adspiranten-estafette over 3 x 50 M. wis selslag gehouden. De adspiranten van H.V. G.B. wisten op gedecideerde wijze de over winning te behalen. Spannend was de strijd tusschen Haarlem en Gent om de tweede en derde plaats, welke strijd in het voordeel van Gent werd beslist. De 5 x 50 M. vrije slag estafette, waarin startten de ploegen van Inter Nos en Zignea, gaf eerst een valschen start, waardoor een der Amsterdamschen 50 Meter voor niets zwom. Toen na den tweeden start de strijd werkelijk heid werd, nam Zignea op de eerste baan de leiding en vergrootte deze langzamerhand op de volgende banen. In de laatste 50 Meter haalde Mej. Smits nog geducht op voor Inter Nos, maar Zignea won met handslagverschil. Het laatste zwemnummer van het pro gramma volgde nu n.l. de 7 X 50 M. vrije slag estafette voor de polozeventallen van Haarlem en Gent. Gent nam direct de leiding en vergrootte deze successievelijk op de vol gende banen, zoodat zij onbedreigd eerste werden. Voordat de polowedstrijd een aanvang nam, werd het eerste zevental van Haarlem door de leden bij monde van den heer D. Ellenckhuijzen gehuldigd, voor het behalen van het derde klasse kampioenschap. Onder leiding van den heer Braam, wordt begonnen met den wedstrijd Haarlem I G.Z.Y. I i— 6. De zeventallen stellen zich als volgt op Haarlem I. Th. Hölsken W. P. v. d. Bogaardt, W. Hölsker S. A. Liezenberg J. van Hemsbergen, H. Pieters, C. Zeeman C. d'Hooge, G. Anschodt, M. Selleer E. d'Oosterlinck A. Duchène, E. d'Hooge L. Bekaert G. Z. Y. I. De Gentenaren zijn het eerst bij den bal en zwemmen met vier spelers naar voren. De Haarlemspelers zien dit niet en zwemmen rustig door. Gent profiteert natuurlijk van den vrijliggenden man en voordat een minuut gespeeld is, hebben de Belgen reeds de leiding (oz). Na den uitgooi ontstaat weer een der gelijke verwarring bij Haarlem, doch nu weet Hölsken het schot te keeren. Haarlem verplaatst nu even het spel, maar de Gentsche achterhoede stelt zich keurig op. Ooster- linck zwemt na een mislukt schot snel op en geeft op het juiste moment aan Sellier over die de tweede maal doelpunt. Gent blijft sterker, sporadisch ontstaan er gevaarlijke momenten voor Bekaert, aan den anderen kant heeft Hölsken het drukker. Het duurt dan ook niet lang, of de Gentsche voorsprong wordt opnieuw vergroot. Nu pakken de Haarlemmers beter aan en een hard schot van Pieters levert Bekaert groote moeilijkheden op. Bij een Gentschen aanval valt Bogaerdt op ongeoorloofde wijze aan, de toegestane strafworp levert geen resultaat. Met zes tegen zeven houdt Haarlem kranig stand, toch kunnen ze niet verhinderen, dat de Gente naren nog voor rust een vierde doelpunt scoren. Na de hervatting is bij Gent van Arschodt uitgevallen, terwijl bij Haarlem als tegen prestatie W. Hölsken op het appel ontbreekt. Gent pakt het zaakje nu kalmer aan en Haarlem kan nu meer haar spel ontplooien. Van Hemsbergen krijgt eenige malen ge heide kansen, maar door treuzelen en slecht schieten, gaan ze alle te loor. Juist twee dezer aanvallen opgezet door goed opzwemmen van Liezenberg, geven aanleiding tot doelpunten van Gent, die daardoor de stand op o6 brengt. Haarlem wijzigt nu de opstelling. Bogaardt gaat midvoor spelen, na vele mislukte po gingen, smaakt hij even voor tijd het ge noegen om de eer te redden z6. Spoedig hierna komt het einde met een welverdiende overwinning der Gentenaren. Hierna was nu ongeveer het einde gekomen van dit zwemfeest, de jury bestaande uit W. C. Spruitenburg, voorzitter-kamprechter; J. C. Veldhoff, starter Mevr. Trubel£-Koens, tijdopneemster E. Biet, tijdopnemer C. Dekker, tijdopnemer. B. Moolenaar, tijd opnemer E. W. Venema, tijdopnemer J. J. Aufderhcijde, secretaris verdienen een woord van hulde voor de snelle afwerking van dit uitgebreide programma. Direct na afloop der wedstrijden reikte de voorzitter van Haarlem, de heer Visser, met eenige welgekozen woorden, de prijzen aan de winnaars uit. De volledige uitslagen van deze wedstrij den luiden als volgt 3 x 50 M. wisselslag estafette z. Haarlem (S. A. Liezenberg, J. v. Hemsbergen, C. Zeeman) in z min. 44.6 sec. 2. H.G.V.B. (J. Kerkhoff, H. Koog, S. v. d. Meer) in z min. 45.6 sec. 3. Gentsche Zwemvereeniging z min. 46.4 sec. zoo M. Schoolslag Dames z. N. de Vries, Inter Nos, 1 min. 29.6 sec. 2. H. Haase, Zignea, z min. 43 sec. 50 M. vrije slag heeren nieuwelingen z. D. Philippo, H.P.C., 30 sec. 2. H. J. Suer hoff, H.V.G.B., 30.4 sec. 3. J. Wijckaert, G.Z.Y., 3Z.8 sec. 25 M. schoolslag adspiranten Haarlem tot Z5 jaar z. J. v. Hemsbergen, 2Z.6 sec. 2. J. de Vries, 2Z.8 sec. 3. J. Gelsing, 22.4 sec. 4. G. Capteijn, 23.8 sec. 25 M. schoolslag adspiranten Haarlem z5, z6, en Z7 jaar z. J. Pronk, zg,4 sec. 2. H. Mannink, 20 sec. 3. W. Snoek, 20.2 sec. 25 M. vrije slag jongen Haarlem Z5, z6 en Z7 jaar 1. A. Cöhrs, Z5 sec. 2. J. Venniker 16.4 sec. 3. W. Marks, 17.6 sec. 400 M. vrije slag heeren seniores 1. J. Guilini, B.Z.K., 5 min. 36. 8 sec. 2. J. v. Hemsbergen, Haarlem, 5 min. 47 sec. (kamp. van Haarlem). 3. E. d'Oosterlinck, G.Z.V., 6 min. 2Z.4 sec. zoo M. vrije slag dames seniores z. E. Smits, Inter Nos, 1 min. z6 sec. 2. J. Kort- hoff, Inter Nos, 1 moin. z8.6 sec. 5 X 50 M. vrije slag estafette H.Z.B. z. Halfweg 3 min. 20.4 sec. 2. Hillegom 3 min. 25.6 sec. 3 X 50 M. wisselslag estafette dames 1. Inter Nos, 1. min. 59 sec. 2. H.Z. en P. C., 2 min. 5.2 sec. 3. Zignea I, 2 min. 9.6 sec. Zweedsche estafette zoo, 200 en zoo M. vrije slag z. Haarlem (S. A. Liezenberg, J. v. Hemsbergen, C. Zeeman) 5 min. 4.6 sec. 2. Gentsche Zwemvereeniging 5 min. Z9.4 sec. zoo M. schoolslag heeren senioren x. H. Kooij H.V.G.B., z min. 2Z.4 sec. H. Nieuwenhoff, H.V.G.B., z min 24.2 sec. 3. G. d'Hooge, G.Z.Y., 1 min. 26.6 sec. 3 X 50 M. wisselslag estafette adspiranten I. H.V.G.B. (P. Rol,' J. Hollander, K. Rol) in 2 min. 2 sec. 2. Gentsche Zwemvereeni ging, 2 min. 7.2 sec. 3. Haarlem, 2 min. 14.2 sec. 5 X 50 M. vrije slag estafette dames z. Zignea (J. Bos, K. v. Spaendonk, D. Roos, H. Haase en B. Venema) 3 min. zó sec. 2. Inter Nos 3 min. zö.2 sec. 7 X 50 M. vrije slag estafette Haarlem- Cent z. Gentsche Zwemvereeniging 3 min. 47.4 sec. 2. Haarlem, 3 min. 56.2 sec. Water polowedstrijd HaarlemG.Z.Y. 16. Zondag hadden te Zaandam in de Bad- en Zweminchting in de Voorzaan zwemwedstrij den plaats, die door de Zaandamsche Zwem club „Neptunes" en de Dames-Zwemqlub „De Waterlelie" aldaar waren uitgeschreven. De belangstelling voor deze wedstrijden was zoo groot, dat vele honderden sportmin- naars moesten teleurgesteld worden. Het aantal toeschouwers was ongeveer 1000, dat der deelnemers 200, waarvan 150 niet-Zaan- dammers. Er waren flinke tribunes gemaakt, zoodat alle toeschouwers gemakkelijk de wed strijden konden volgen. Deze buitengewoon groote belangstelling was in de eerste plaats te danken aan het feit, dat de beroemde Nederlandsche zwem ster, mej, H. Braun tot de deelnemers mocht gerekend worden. Zij werd op hartelijke wijze door den heer V. J. Visser, voorzitter van „Neptunus" verwelkomd. Aan de wereld en Olympische kampioene, werden bloemen aangeboden, terwijl haar moeder in de hulde deelde. De resultaten waren de volgende. 50 M. vrije slag voor abonné's Z.B. en Z.I.: (Jongens)1. K. Smit 37 3/5 sec. 2. F. Sjolle- ma 39 2/5 sec. 3. F. U. M v. d. Hoogh 40 2/5 sec. Meisjes: 1 T. Roem 47 2/5 sec. 2. G. Buys 52 3. T. van Santé 52 3/5 sec. 50 Meter vrije slag adspiranten jongens: 1. G. Rukwandl (AZ) 32 3/5 sec. 2. L. Paerl (Het Y) 34 3/5 sec. 3. C. J. Bakker d'Ham 36 sec. Meisjes: N. Mudde (ODZ) 25 1/5 sec. 2. C. Huybers. (Het Y) 35 4/5 sec. 3. T. Hoog moed (Waterlelie) 36 4/5 sec. 4 x 50 M. Estafette vrije slag adspiranten jongens: 1. Het Y (Amsterdam) 2 min. 19 3/5 sec. 2. Neptunus (Zaandam) 2 min. 39 1/5 sec. 100 M. vrije slag dames seniores: 1. M. Braun (ODZ) 1 min. 15 2/5 sec. 2. H. Lejeune (ODZ) 1 min. 18 3/5 sec. 3. S. Groot (P.Z. en P.C.F. 1 min. 19 2/5 sec. 100 M. vrije slag heeren seniores: 1. G. van Voorst (A .Z.) 1 min 8 sec. 2. C. Moraal (Neptunes) 1 min. 18 sec. 3. P. Hoorn (DWA) 1 min. 24 4/5 sec. 50 Meter schoolslag voor heeren nieuwe lingen: 1. J. Hoffman (Het Y) 38 sec. 2. S. Koë (Het Y) 39 sec. 3. A. H. Otto (A.Z.). 40. 2. sec. 50 Meter vrije slag heeren: (nieuwelingen). 1. C. Valk 32.3 sec. Nereus. 2. G. v. h. Hof (Neptunus) 33.2 sec. 3. J. Kramer (de Ham) 33.3 sec. 5 x 50 Meter estafette heeren vrije slag: 1. Het Y H. v. Essen—J. v. Oostrom Soede—F. v. d. Bosch, B. P. E. van Es, F. Smit), 2 min. 34.3 sec. 2. AZ 2 min. 37.3 sec. 3. Neptunus Zaandam 2 min. 43 sec. 5 x 50 meter estafette vrije slag dames: 1. 0.D.Z. (Rotterdam) 3 min. 3 4/5 sec. 2. A.D. Z. Amsterdam 3 min. 17 sec. 3. Waterlelie Zaandam 3 min. 30 sec. 100 Meter rugslag heeren seniores: 1. W. Suurenberg (A.Z.) 1 min. 27 sec. 2. B. Schui tenmaker de Ham 1 min. 42.3 sec. 3. P. Hoorn (D.A.W.) 1 min. 45.4 sec. 100 M. rugslag voor dames seniores: 1. M. Braun (O.D.Z.) 1 min. 23.4 sec. 2. J. Grendel id. 1 min. 28.1 sec. 3. M. Oversloot id. 1 min. 30.1 sec 50 M. vrije slag v. dames nieuwelingen: 1. T. Hoogmoed (Waterlelie) 36 sec. De tweede en derde prijzen zullen nader worden toe gewezen. 50 M. schoolslag voor dames nieuwelingen 1. F. Hessel (Het Y) 42.2 sec. 2. M. Roem (Waterland) 43.1 sec. 3. D. Hüsken (ADZ) 44 sec. 3 x 50 M. estafette wisselslag heeren school-, rug- en vrije slag) 1. A.Z. Amster dam (A. Otto—W. Sierenburg, M. J. Köper) 1 min. 45 sec. 2. Het Y. 1. min. 48.3 sec. 3. Neptunus (Zaandam) 2 min. 1. 4/5 sec. De wedstrijden werden opgeluisterd door 'n schitterende demonstratie schoonspringen en een polowedstrijd tusschen een zevental van Neptunus en van de Amsterdamsche Zwemclub (A.Z.), die met een 32 overwin ning van de laatste eindigde. Op de Zondagmiddag gehouden nationale zwemwedstrijden van de Schiedamsche Zwemclub „Schiedam" heeft het Zian-lid J. H. de Haas (Den Haag) het Nederlandsch reoerd 400 Meter vrije slag verbeterd. Hij bracht het op 5 min. 344/5 sec., het oude record stond op naam van de Man (U. Z. C.) met 5 min. 39 2/5 sec. De Haas heeft dus 4 3/5 sec. van het record naar beneden gehaald, hetgeen een uitnemende prestatie H. Binnendijk wint den Van Limburf Stirum-beker Aan de golf wedstrijden om den Graaf Limburg Stirum-beker werd door een tal golfers deelgenomen. Winnaar va°{. beker werd de heer H. Binnendijk, wfjk (handicap 13, netto score 78). De tweede prijs werd toegekend aa" j( heer G. Cremers, Den Haag (handicap netto score 79). De op heden vastgestelde wedstrijde den Britschen Challenge Cup gaan door. Zaterdag was in de zes Meterklasse van Denemarken eerste in den tijd van 33 min. 49 sec. Van de Nederlandsche J ten was „Lou" negende in den tijd van •'te 40 minuten 14 sec. De „Brasemermeer" y 14e in den tijd van 3 uur 43 min. 3 sec- „Kitty" is uitgevallen. DAMMATCH v. Hout Spaamestad J. SasJSmit 11 J. Jansenv. Kessel n.o. 20 J. LeenaarsN. Somers 11 J. RuymgaardG.Elsing 11 H. v. GesselsG. Zeeuwe 02 C. FransenJ. Fictoor 20 H. RuymTh. Kok 02 J. BarnsC. v. Dam 20 M.'BroenlandJ. Schuit 20 Totaal 117. «O3" De Returnmatch zal plaats vinden w Aug. 1930. Belangstellenden welkom- y Voor dezen wedstrijd was een medame schikbaar gesteld. 0V{t Gisterenmiddag vonden op het R. K. Sport park te Amsterdam, athletiek-wedstrijden plaats, waarvoor de inschrijving was open gesteld voor D. H. A. K.-athleten en voor de deelnemers aan de, door de R. K. Commissie voor Lichamelijke Opvoeding te Amsterdam georganiseerden athletiek-cursus. Ook ditmaal was de terreininrichting niet ideaal te noe men, terwijl ook vele juryleden niet in alle opzichten voor hun taak berekend bleken. Eerzijds bleven de prestaties van de deelne mers ver onder het normale, anderzijds wer den beslissingen genomen die het gemis aan routine der juryleden duidelijk demonstreer den. 't Is jammer dat we deze opmerking moe ten maken, doch verschillende wedstrijd- organiseerende vereenigingen of corporaties moeten toch werkelijk eens gaan beseffen, dat op deze wijze nimmer het werkelijk kun nen der athlet entot uiting komt. Ook nu bleek de springbak in een slecht onderhouden toestand te verkeeren. Bart Ronde won bij het verspringen den eersten prijs met 5.90 M., een afstand die voor hem zeker te laag moet worden genoemd. De balk voor den hink-stap-sprong was slechts 7 M. van den springbak ingegraven, zoodat de hinkstappers nu genoegen mees ten nemen met een in de grond gekraste lijn. De 100 M. werd op fraaie wijze gewonnen door J. D. Ronde, voor den V. I. C.-eoming- man, Corman. Hier werd voor den derden aankomende, Gerhard, een tijd opgenomen van 11.8 sec., terwijl voor de beide eerst aan komenden 12 sec. werd genoteerd. •De kogelstooters en discuswerpers waren het minst gedupeerd, en wisten het zoo waar tot nieuwe records te brengen. J. v. Galen stootte 11.37 M. en de immer jonge J. de Haas wierp den discus 33.76 M. Waar Holland en V.' I. C. hunne 400 M. loopers speciaal voor de 4 x 400 M. esta fette hadden gespaard, kon op dit nummer veilig een nieuw record verwacht worden. De spannende strijd werd terst in de laatste meters beslist in het voordeel van Holland, met de heeren C. Jonker, B. Ronde, L. Cock en D. Ronde. „Holland" bracht zijn eigen record op 3 min. 51 2/5 sec. Voor de verdere uitslagen raadplege men den officieelen uitslag, De uitslagen van de Zondag te LU#, houden internationale athletiekwedsw luiden als volgt: --o- r gtei 100 Meter hardloopen seniores: 1. Lpd1' (Italië), 10 3/5 sec. 2. Berger (Nederi» 4. 10 4/5 sec. 3. Maregatti (Italië), 104/®Tt9li^ Brechart (België) 111/5 sec. 5. Toetti 111/5 sec. ,gi«' 400 Meter hardloopen: 1. l'Hooste 52 2/5 sec. 2. Paulen (Nederland) 53 2 3. Coenjaerts (België). Alle Zondag hield de Kampioen een rit r K.M., bedoeld als training voor jubileumwedstrijd, op Maandagavond Jjj Juli a.s., in het Stadion. Dezebaanwedsd^ is ter eere van ons 25-jarig bestaan. Daaf onzer renners deelnamen aan een open strijd in Rotterdam, was de deelname he% ochtend niet groot. Voor de A- en startten v. Egmond, Sijpestein, Coster, Fabel, de Groot, Th. v. Putten, juniores startten Gebr. Reek, v. Zwie% v. Hoeven, v. Straten. Na zeer spaöfle ritten werd de uitslag als volgt A-klasse 1. v. Egmond, 2. Sijpestei0' Baak, 4. Tb. v. Putten, 5. de Groot, 6. ^°steo, 7. Fabel, Juniores 1. Reek, 2. v. Stf® 3. v. Hoeve, 4. v. Zwienen, 5. W. */£ll- De prijzen voor onzen jubileum baa»^ strijd zullen deze week geëtaleerd word® j de thee- en koffiezaak van den heer Westerveld, Gr. Houtstraat 92. ie: lD fJ0>' 100 M. hardloopen: 1. J. D. Ronde, land, 11.8 sec.? 2. Corman, V. I. C. 12 3. Gerhard, V. I. C 12 sec t) 400 M hardloopen: 1. W. v. d. Sch^A/S D. I., 59 sec. 2. v. d. Marck, U. D. I-, 5 sec. 3. H Mathot, A. C. E. 60 2/5 sec. 3000 M. hardloopen: 1. H. Smit, Le°\! 9 m. 42 sec. 2. W. Vessies, D. E. M., 2 vje®' sec. 3. A. Mulders, A. C. E., 10 m. 27 Hoogspringen zonder aanloop, 1 v. d Vitesse, 1.30 M. 2. Rippe, V. I. C., u 3. W. Tol, cursist, 1.25 M. pdÉ' Verspringen met aanloop: 1. B. Holland, 5.90/4 M. 2. De Haas, Vitesse, 5-8 3. Rippe, V. I. C. 5.83 M. jj.O4 Hink-stap-sprong: 1. Rippe, K. I- ,j. 3' M. 2. W. Schram, D. E. M., 11.87 Jé Klaussers, V. I. C., 11.76 JX M. g Speerwerpen: 1. Rippe, V. I. C., 29 2. Klauwers, V. I. C. 39.18 M. 3. N. de ger, Holland, 38.10 M. jj.S' Kogelstooten: 1. J. v. Galen, Holland, pt M. W. Kaptein D. E. M. 10.81 M. 3 V. I. C. 10.61 M. 33T Discuswerpen: 1. De Haas, Vitesse, rptv M, 2. J. v. Galen, Holland, 31.85 M- Ebbing, A. C. E., 30.24 M. v, Polstok hoogspringen: 1. W. Kaptein, jj, M., 3.20 M. 2. F. Bakker, Holland, 3' N. de Zwager, Holland, f 2.90 M. rjed)' Estafette 4 x 400 M. 1. Holland, 3 min. 51 2/5 sec. 2. V. I. C., Amster Ljii 3 min. 51 4/5 sec. 3. Vitesse, Zaandam, tijd.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1930 | | pagina 10