Uit den Omtrek Stofzuigerhuis ftfAERTENS Exide-batterijen - Ook reparaties Heringa Wuthrich, Haarlem Barteljorisstr. 16 - Tel. K 10756 Apex KSop-Veeg-Stofzuigers f 175>' Auto door een trein gegrepen te Waarland Ernstig auto-ongeval te Aerdenhout HILLEGOM NOORDWIJK LISSE HALFWEG BLOEMENDAAL ZANDVOORT VIJFHUIZEN SASSENHEIM BENNEBROEK NOORDWIJKERHQUT KENNEMERLAND VELSEN—DRIEHUIS BEVERWIJK Haarlemmermeer Officieels Mededeelt né en WIJK AAN DUIN IJMUIDEN VELSEN-NOORD R. K. Coöp. Land- en T uinbouwbank Beverwijk - Breestraat 71 IJMUIDEN—OOST Geen persoonlijke ongelukken Pater Grollenberg uit Nijmegen zwaar gewond MARKTNIEÜ^i t'rum Priesterfeest. Eerste Plechtige H. Mis Feestelijk zag er de kerk van St. Joseph gisteren uiter vóór prijkte een fraaie eere poort met guirlandes er rond vroolijk vlagde het Godshuis en daarbinnen zag men het terstond, dat iets heel plechtigs stond te ge beuren,. Niet alleen was het Maria-altaar meer dan'rijk versierd wegens den hoogen Maria- dag, niet slechts waren de mooie vaandels ter opluistering in het schip der kerk ge plaatst, maar vooral de versiering van het schoone hoogaltaar met witte lelies als anders- zins, sprak van luister en rijkdom. Geen wonder weder zou een der zonen van St. Josephsparochie, de Weleerw. Heer P. Koop, Missionaris van het H. Hart, zijn eerste plechtig dankoffer aan God opdragen en daarvoor rrjaakt zich heel Roomsch Hille- gom gaarne op. Tjokvol was de kerk. Klokke tien begon het H. Misoffer. Als Presbyter-assistens fungeerde Kap. A. Verhaar van St. Joseph, als Diaken de Weleerw. Heer J. M. Groot, zoon der Parochie en Kapelaan te Krom menie, als Sub-Diaken Pater Bomhoff van Haarlem, confrater van den Neomist, als Ceremoniaris de Eerw. Heer J. Groot, stu dent van het Groot Semenarie Warmond, zoon der parochie. In het Priesterkoor hadden plaats genomen de Zeereerw. Heer Pastoor van Leeuwen, Pater Breytenen, confrater uit Amersfoort, Pater P. van den Linden van Mil Hill, zoon der parochie en Pastoor- Missionaris J. van der Hulst van Brazilië. Op hoogst verdienstelijke wijze begon het zangjkoor onder directie van den heer R. J. J. Heirman, met het Veni Creator van Kornmuller, gevolgd door de Missa Matnilde van Hub. Cuijpers. Onder de uitreiking der H. Communie aan de ouders, familie en anderen, werd een meerstemmig „O Salu- taris Hostia", uit den Gregoriusbundel, uit gevoerd, terwijl een meerstemmige Tantum Ergo uit denzelfden bundel gezongen werd, met tot slot de Priestercantate van Dobbel steen. Na het Evangelie besteeg Pastoor Van der Hulst, congfrater van den jeugdigen Missio naris, den kansel voor de feestpredikatie. Tot tekst had de gewijde redenaar gekozen „Tu es sacerdos in eternum", gij zijt priester in eeuwigheid. Deze woorden van den koninklijken Psalmist David past de kerk oe op hare priesters, die als andere Chris tussen in haar voort leven. Beteekent elke nieuwe roeping voor den Neomist, diens familie en de geloovigen vreugde, zij is tevens een bewijs van de groote barmharigheid Gods, die het priesterschap van zijn eenigen zoon zoo als bestendigt. Vandaar dat dit gebeuren zoozeer tot bvreugde stemt. Dan wijst de gewijde spr. erop, dat het priesterschap zulk een groote waarde heeft, dat we niet moeten verwarren den persoon met de waardigheid. Ook de priester is een zwak mensch, een werktuig slechts in de hand Gods, een zwak vat, doch met zich voerend de groote schatten der wonderbare instelling. Vertrouwen mag deze priester op het woord en de kracht van Christus „Ik zal met u zijn, tot aan de voleinding der wereld". Als menschenkind is de priester bniet volmaakt, doch zóó moeten we hem niet beoordeelen; hij is geen oratorische figuur, geen filosoof, geen diplomaat, geen politiek persoon, doch een vat van uitverkiezing en daarom zal diens zwakheid versterkt worden volgens het woord Ik zal met u zijn tot de voleinding der tijden". Groot is de verantwoordelijkheid van uw taak, de gansche aarde tot Hem te trekken maar uw vertrouwen in Hem en in de liefde van Zijn Goddelijk Hart zal u alle offers met blijdschap doen brengen zijn vredeskus maakte u tot zijn vriend. Vervolgens richtte Pastoor Van der Hulst een woord van persoonlijke felicitatie tot den Neomist, tot diens familie, tot de aan wezige priesters, tot de geloovigen, een blij vend gebed vragend voor hem, die ook ons aan het altaar Gods niet zal vergeten. Des middags werd een druk bezochte receptie gehouden, waarbij gelegenheid was de mooie cadeaux voor den jeugdigen Mis sionaris te bewonderen, terwijl te half 8 een plechtig Lof met Te Deum de plechtigheid besloot. Moge het den jeugdigen Missionaris, die na een jaartje naar de Missie hoopt te ver trekken, onder Gods zegen voorspoedig gaan! Burgerlijke stand Geboren d. van R. M. JansenBueger d. van Th. C. van DongenVerhaar z. van H. de Rooij Hollanser. Ondertrouwd J. van der Zwan en J. C. v. d. Loó. Getrouwd J. M. J. Oremus en M. P. Schrama P. H#Gahrmann en M. Verkerk. Overleden geen. Het schoolbezoek Het gemiddelde aan tal leerlingen over 1929, dat de scholen in onze gemeente bezocht bedroeg voor de R. K. Jongensschool 332, voor de R. K. Meisjesschool 349, voor de Wilhelminaschool 154, voor de openbare school te Noordwijk Binnen 70, voor de openbare school te Noordwijk aan Zee 54, voor de school met den Bijbel 250, voor de Hervormde school 222 en voor de christ. Uloschool 60. Oranje-Vereeniging Door het bestuur der Oranjevereeniging en een aantal com missieleden is het volgende concept-pro gramma voor de te houden feestelijkheden op 2, 3 en 4 Sept. a.s. vastgesteld: 2 Sept.: 's avonds 8 uur concert op het Lindenplein door een Accordeon-gezelschap, tevens keuring der versierde straten. 3 Sept.: 8.30 uur v.m. Koraalmuziek van af den toren, 9.30 Kinderoptocht, waarna tractatie aan 1487 kinderen, 2 uur n.m. Bloemencorso, voor alle voortbewegende voertuigen. Voor dit corso zijn belangrijke geldprijzen uitgetrokken, 8 uur n.m. Zang uitvoering op het Lindenplein door „Ad- vendo" en „Soli Deo Gloria." 4 Sept.: 9 uur v.m. kinderspelen op het Lindenplein o.a. kinderwagenrace voor meisjes boven 12 jaar, baldragen voor meis jes van 712 jaar, Indianendans voor jon gens van 1216 jaar, 2 uur n.m. itfedloop 1 met hindernissen voor jongens van 12—17 jaar, touwtrekken voor personeel der fir ma's van Noordwijk, ringrijden per fiets voor meisjes van 1217 jaar op de Voor straat, schietwedstrijd voor mannen van 18 jaar en ouder. Jubileum Gemeente-opzichter Gis teren vierde de heer P. J. Suijkerland, gemeente-opzichter, zijn 25-jarig jubileum als zoodanig. Des namiddags om 1 uur werd de jubilaris van zijn woning afgehaald om in de raadzaal te worden ontvangen door het gemeente bestuur en de genoodigden. Wethouder Tromp, loco-burgemeester en wethouder van Openbare Werken, sprak den jubilaris en zijn familie toe. Namens de gemeente feliciteerde hij den jubilaris met de afgeloopen 25 jaren, in welke jaren deze getoond had een waar gemeente-ambtenaar te zijn. Met genoegen, aldus de wethouder, kan u terugzien op uw loopbaan en op de werken, welke u tot stand hebt gebracht. De straten der gemeente hebt gij steeds ver beterd en die zien er thans perfect uit. Eveneens is dit met de rioleering, de brand weer en de gebouwen. Voor uwe werkzaam heden zijn wij u dankbaar en wij hopen dat u nog vele jaren voor de gemeenschap bewaard moogt blijven en uw werk kunt vervullen, Namens de gemeente bood spr. den jubilaris een gouden horloge met in scriptie aan en een gouden potlood. Vervolgens sprak de gemeente-secretaris, de heer J. C. de Haan, namens den gas- directeur, den ontvanger en het secretarie- personeel. Spreker feliciteerde den iubilaris, mevr. Suykerland en de familie en hoopte dat hij nog lang gespaard mag blijven voor de gemeente. Wij hebben gemeend niet alleen met woorden onze hulde te moeten brengen doch ook met daden en daarom bieden wij u gezamenlijk een rookstel aan. Thans kwam de heer W. Willemsen aan het woord namens het personeel van Open bare Werken. Ook deze spreker feliciteerde hem en zijn familie met dit zilveren jubileum, terwijl hij eveneens een blik in het verleden wierp. Namens het personeel bood hij den jubilaris een rookstandaard met een assorti mentskist sigaren aan. Hierop volgde de heer H. Marseille, die namens de Brandweer het woord voerde, en hem voor dien tak van dienst een pendule aanbood. Hiermede waren de gelukwenschen af geloopen en bleef men eenigen tijd gezellig bijeen onder het genot van een glas eerewijn en een sigaar. De jubilaris dankte de diverse sprekers met een welgekozen en gemeend woord voor de hulde hem en zijn familie gebracht en hoopte eveneens, nog lang in dienst der gemeente te kunnen blijven om de belangen der gemeente, voor zoover het Openbare Werken betreft, te behartigen. Wethouder Tromp bracht hij dank voor het cadeau der gemeente en als wethouder van Openbare Werken. Na nog eenigen tijd vertoefd te hebben, werd de jubilaris huiswaarts gebracht. Tuingroei-tentoonstelling Door het klein-patronaat is een Tuingroei-tentoon stelling georganiseerd, waarvoor het initiatief was uitgegaan van Pater Bouman uit Huize „Pius" onder wiens leiding deze tentoon stelling is gehouden. Het betrof snijbloemen voor welke Pater Bouman aan de jongens het zaad had verstrekt. Zaaitijd en tijd van de tentoonstelling was aan de jongens opgegeven en prijzen voor de tentoon stelling werden beschikbaar gesteld. De jongens gingen dus aan den arbeid. Zaaien, wieden en verzorgen. Een nuttige bezigheid waardoor en passant de jongens leeren welke moois moeder natuur onder Gods zegen geven kan. De tentoonstelling is in twee tijdstippen gehouden. Een paar weken geleden voor de soorten en dezer dagen in hoofdzaak voor asters.. Wij mogen niet anders zeggen dan dat deze tentoon stelling, de eerste op dit gebied, uitstekend is geslaagd. De groote zaal van het Fidelis- patronaat stond vol, terwijl nog vele in zendingen moesten geplaatst worden in een der kleinere zalen. Het was werkelijk een lusthof en de jongens hebben eer van hun werk, terwijy Pater Bouman trotsch kan zijn op het resultaat. Aardigheidshalve laten we hier den uitslag volgen De mooiste groep S. v. d. Voort. De grootste inzending G. Wegers. De meeste soorten dezelfde. De meeste variëteiten C. v. d. Laan en P. Kortekaas. De mooiste groep in potten Th. Koek en C. Lemmers. Inzending gelijk aan 't aantal opgegeven soorten P. v. d. Voort. Het dichtst erbij kwamen G. Weyers en C. v. d. Laan. De mooiste manden hadden G. Weyers, C. Lemmers, P. v. d. Voort en J. Reeuwijk. De mooiste vazen hadden P. Schoone en C. Lemmers. Voor de mooiste opstelling en bijzonderheden Jac. P. v. Bezen, J. Schoone, A. v. d. Aart, L. Leeverse. C. Jelierse, J. Beyk, Th. Warmerdam, K. Faas, M. v. d. Lans, B. v. d. Hoorn, J. v. Es, Th. Verdel, H. Baak, K. v. d. Vlugt en J. v. Meygaarden. Wij hebben de vaste overtuiging dat het welslagen dezer tentoonstelling voor de jongens een aanmoe'diging zal zijn om een volgend jaar nog meer hun best te doen voor dat mooie werk Huldiging Pastoor Spoorman Zooals wij nader vernemen, zal het feestcomité van het zilveren priesterfeest van den Zeereerw. heer pastoor Spoorman zich hedenavond te half 7 uur naar het station te Haarlem begeven, om den Zeereerw. heer Spoorman af te ha len, welke laatste pl.m. 7 uur te Haarlem aankomt. Men denkt om half 8 wederom te Halfweg te zullen zijn, waarna om kwart voor 8 een plechtig Lof gehouden wordt. De Victoria Regia Hedenavond zal in de gemeentelijke kweekerij van Bloemendaal aan de Veldlaan te Bentveld de Victoria Regia bloeien. De kassen zullen van half 9 af verlicht en voor belangstellenden openge- sted zijn. P. A. C. KEEMAN t Alhier is overleden in den ouderdom van 66 jaar de heer P. A. C. Keeman, consul- generaal van Roemenië. Kort geleden had de heer Keeman ontslag uit deze functie gevraagd wat hem op de eervolste wijze werd verleend. Daar echter nog geen opvolger was benoemd, nam hij het consulaat-generaal nog waar. Voorts was hij bestuurslid van de cercle consulaire te Amsterdam. Ook in Scheepvaartkringen was de heer Keeman een bekende figuur. Veertig jaar lang is hij directeur geweest van het kantoor der firma Wm Müller en Co. te Amsterdam. Hij heeft veel gedaan in het belang van de haven en van de scheepvaart en had te Amsterdam zitting in verschillende commis sies, o.a. in de gemeentelijke commissie voor de bevordering van de scheepvaart. Verkooping In het café-Restautant „Zomerlust" ad. Kostverlorenstraat had t.o.v. de notarissen F. C. M. de Bie te Amsterdam en D. M. Klijzing te Haarlem, de verkooping plaats van 1. De villa a. d. Kostverlorenstraat 56 hoek Koninginneweg, met het eeuwigdurend recht van erfpacht op den grond, groot 1 Are 57 c.A. 2. Het huis a. d. Kostverlorenstraat no. 54A te Zandvoort, met het eeuwigdurend recht van erfpacht van den grond, groot 1 Are 58 centiaren. 3. De villa a. d. Kostverlorenstraat nr. 54 met zomerhuis (i. d. tuin) te Zandvoort, met het eeuwigdurend recht van erfpacht van den grond, groot 3 Aren 8 c.A. Koopers werden voor Perc. I W. H. Luiting, Zandvoort 6102. Perc. II dezelfde voor ƒ3501. Perc. Ill J. W. Gosen, Zandvoort, 6625. In combinatie werd niet geveild. De JooUsehe Invalide Donderdagavond werd in de concertzaal van het Groot Bad huis alhier ten bate van de „Joodsche In valide" een voorstelling gegeven van: „Kan ik U een lot verkoopen", een revue in een proloog en 2 bedrijven, door Otto Webing. Het geheel stond onder leiding van Mr. Le- vie uit Groningen. De belangstelling wa,s zeer groot, zoo zelfs, dat niet allen die er heen wilden, een plaats konden krijgen. Met aandacht werd de voorstelling ge volgd en viel onverdeeld bij de aanwezigen in den smaak. Na afloop was er een dancing, waaraan het Band „Gee-Bee Serenaders", onder leiding van den heer Leo H. de la Tuente, hare medewerking belangloos verleende. Om twee uur begaf men zich zeer voldaan naar huis. Kind te water Woensdag geraakte het 4-jargi dochtertje van den heer H. v. Duin hoven aan den Vijfhuizerdijk in de Ring vaart. Met moeite wist B. v. d. Putten, knechtje van A. Willemse, de kleine te red den. Daar zij reeds in bewusteloozen toe stand verkeerdé, was het noodig, kunstma tige ademhaling toe te passen. Na een poos je gelukte het, de levensgeesten weder op te wekken. Uitbreiding Daar het aantal leerlingen der R. K. school steeds toeneemt en van 108 bij de oprichting tot 134 is gestegen, is het noodig, dat een lokaal wordt bijge bouwd, waarmede gepaard gaat. dat het aantal leerkrachten met één moet worden uitgebreid. Officieel is nog niet bekend, waar deze localiteit zal komen, maar het meest voor de hand liggend is wel tusschen de reeds bestaande school en de kerk. Hanze In de dezer dagen gehouden ledenvergadering dezer vereeniging is tot voorzitter gekozen de heer W. Hooimans, die deze benoeming voor een jaar heeft ■aangenomen. Na het bedanken van den heer L. Th. Bisschops werd deze functie tijdelijk door den heer P. Steynman waar genomen. R. K. Kraamverpleging A.s. Zondag wordt ten behoeve van de R. K. Kraamver pleging de jaarlijksche bloempjesverkoop gehouden. Wij twijfelen er niet aan of een ieder zal naar vermogen medewerken, deze zoo nuttige vereeniging voor Sassenheim tc behouden. De zorgen en het werkterrein worden steeds grooter en de gevallen, waar door middel van deze instelling de verzor ging in handen is van Zuster Strack menig- vuldiger. Voor een behoorlijke instandhou ding is krachtdadige steun der ingezetenen noodig. Er moet dus a.s. Zondag eens extra in de beurs worden getast, opdat het be stuur, nog meer dan ooit, nooden kan le nigen, daar, waar dit zoo broodnoodig is. R. K. V. V. „B. S. M." Daar de voet balcompetitie weer begint te naderen, ver zoekt men ons van bestuurszijde van de eenige plaatselijke R. K. Voetbalvereeniging B. S. M. het volgende te willen mededeelen: Waar het bestuur reeds de noodige voor bereidende maatregelen treft, om bij den aanvang der competitie klaar te zijn, ver zoekt het ook roomsche voetballers uit Ben- nebroek en omgeving, die het aanstaande seizoen voor B. S. M. uit wenschen te ko men en zich ingedeeld -willen zien, zich spoedig aan te melden bij den vereenigings- secretaris, den heer H. Nieuwenhuis, Schoollaan 131. Zooals men weet, is het komende seizoen het eerste, waarin B. S. M. I in de tweede klasse uitkomt. Concert De chr. Muziekvereeniging „De Harpe Davids" gaf alhier een goed ge slaagd concert in de Gemeentelijke Mu ziektent. Ondanks het minder mooie weer, was vrij talrijk publiek op de been om te luisteren naar de zeer goede muziek, welke onder lei ding van den directeur den heer van Vel- sen uit Leiden, werd ten gehoore gebracht. Na elk nummer klonk een luid applaus, wel een bewijs, dat de luisteraars tevreden wa ren. Personalia Mej. G. C. M. de Haan, alhier, slaagde te Haarlem voor het examen hoofdacte. Personalia Voor het examen handen arbeid slaagde te Haarlem de heer A. P. J. van Gessel, alhier. Intrekking rijbewijs De bevoegdheid om motorrijtuigen te besturen is ontzegd aan W. van Zutphen, koopman, wonende alhier, voor een termijn van zes maanden. Deze termijn is ingegaan op 9 Augustus 1930. De Winkelweek 1930 Over de uitvoering van de plannen van de Winkelweek 1930 heeft het Winkelcomité vergadering gehou den. Als voorloopig programma voor de Winkel week is opgemaakt het houden van een etalagewedstrijd op welke wijze zal nog nader worden overwogen een maken van een illuminatie, een algemeene reclame com- pagne voor den geheelen stad, een pluimvee tentoonstelling, een ringrijderij met paard en kar, een ringrijderij met de fiets en zoo als vorige jaren de Winkelweek loterij met 4 trekkingen in den loop van de winkelweek en bij elke trekking ten minste een hoofd prijs. De winkelweek zal aanvangen Vrijdag 10 October a.s., dus Vrijdagavond voor de Octoberkermis, AANBESTEDING SCHILDERWERKEN Tot uiterlijk Maandag 25 Augustus 1930 is er gelegenheid om in te schrijven voor het uitvoeren van schilderwerken aan de open bare lagere scholen en woningen nummer 7 en 8, respectievelijk staande langs den Ben- nebroekerweg nabij den Aalsmeerderweg en langs den Bennebroekerweg nabij den Spieringweg binnen deze gemeente. Bestek en voorwaarden zijn verkrijgbaar aan het bureau van den gemeenteopzich ter in het kantoorgebouw naast het raad huis. BEVOLKINGSREGISTER Herinnerd wordt aan de verplichting om steeds tijdig ter gemeentesecretarie aangifte te doen voor het bevolkingsregister: 1. wanneer men de gemeente gaat verla ten; alsdan moet een getuigschrift van woonplaatsverandering (verhuisbiljet) wor den gevraagd ter secretarie en meegenomen naar de gemeente waar men zich gaat ves tigen, teneinde aldaar uiterlijk binnen twee weken te worden ingeleverd; 2. wanneer men zich in deze gemeente vestigt; alsdan moet men overleggen een getuigschrift van woonplaatsverandering (verhuisbiljet), afgegeven in de vorige woon plaats; 3. wanneer men binnen deze gemeente van woning verandert. Het hoofd van een huisgezin is verplicht uiterlijk binnen twee weken aangifte te doen, wanneer er in zijn gezin eenige ver andering plaats grijpt, ook door het opne men of het vertrek van dienst- en werkbo- den. Verzuim van aangifte kan .worden ge straft met hechtenis of geldboete. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden: enkele biscuittrommels. Verloren: een zilveren rammelaar; een gouden damesarmbandhorloge; een heeren- las; een paar gummi broekspijpen. Komen aanloopen: een bruine hond. Hoofddorp, 15 Augustus 1930. De Burgemeester, Mr. A. SLOB. Begin van brand Donderdagmiddag omstreeks half 5, bemerkten de bewoners van perceel No. 48 aan den Noorderwijkweg alhier, dat een bovenkamertje in brand stond. Door den bewoner C. A., is het brandje met een slang op de waterleiding gebluscht. Op bedoeld kamertje waren de kinderen vermoedelijk met lucifers aan het spelen. De brandweer welke van den brand in kennis was gesteld, behoefde geen dienst te doen. Groote diepgang Donderdagmiddag liep hier binnen het Amerikaansclie motortank schip „"Walter Jennings". Dit schip, dat onder commando stond van mr. S. Evans, is het grootste tankschip dat ooit hier geschut werd en stak 9 meter en 10 c.M. diep. Dit is zeer veel, ais men in aanmerking neemt, dat Amsterdam's groot ste schip, de „Johan van Oldenbarnevelt", dat Dinsdag j.l. vertrok, 8.40 meter stak. Wegens den lagen waterstand kon het schip niet dadelijk geschut worden, zoodat het enkele uren in het buitentoeleidings- kanaal moest meren, alvorens het de mid- densluis kon binnenvaren. De „Walter Jennings" is 500 voet lang en 68 breed, en vervoerde een lading van 15.389 ton stoolc- en diesel-olie. Stowaways Alhier werden 2 Chineesche zeelieden aangehouden, die zich op het s.s. „Magara" verstopt hadden. Zij werden, Chong KTn Tchueu en Chon Son Pu genaamd, op transport gesteld naar Rotterdam. Vermissing Door A. J. F. T. werd aan gifte gedaan van vermissing van een gouden heerenhorloge met doublé-ketting. De politie stelt een onderzoek in. AFSCHEID KAPELAAN W. SIMONS Donderdagavond heeft de Weleerw. heer Kapelaan W. Simons, die door Z. D. M. den Bisschop van Haarlem naar Amster dam is overgeplaatst, afscheid genomen van de leden van het Patronaat en de Gezellen- vereeniging. In het Vereenigingsgebouw, waar de af- scheidsplechtigheid plaats had, waren een groot aantal jongens en jongemannen ver zameld. Tegenwoordig waren ook het Patronaats- bestuur en het bestuur van de Gezellenver- eeniging. Nadat allen door den Zeereerw. heer Pastoor welkom waren geheeten, werd het woord gevoerd door den heer J. Mooij, die den scheidenden Patronaats-directeur har telijken dank bracht voor alles wat Z.Eerw. gedaan heeft voor de opleiding van de jeugd tot goede leden van kerk en maatschappij. Spr. deelde mede, dat besloten Is, om den vertrekkenden directeur een aandenken aan te bieden, als een blijvend bewijs van dank baarheid. Kapelaan Simons, aldus spr., is in zijn werk geslaagd; dat bewijst het gebouw voor het R. K. jeugdwerk, dat naast het veree nigingsgebouw staat. Spr. verzekerde tenslotte, dat men kape laan Simons in gebed zal herdenken en eindigde met het uitspreken van de beste wenschen voor zijn verder priesterleven. Hierna werd het woord gevoerd door den heer Laurent. Deze spr. wees op de .groote werkkracht van kapelaan Simons en op de goede samenwerking, welke er steeds ge weest is. Als bewijs van dankbaarheid bood spr. na mens de commissie een kantoorkast met schrijfmachinetafel aan, benevens nog eeni ge geschenken. Spr. zeide dan, dat, wanneer men een overzicht wil geven van den arbeid door Kapelaan Simons hier verricht, men slechts behoeft te wijzen naar het huis voor het jeugdwerk en naar de jongens, die hier aan wezig zijn. Spr. zou geen goed organisatieman zijn, wanneer hij niet met vreugde het werk zag' voor het onderbrengen van onze jeugd in de R- K. Vakorganisatie. Kapelaan Simons heeft zijn schouders onder het werk gezet en is geslaagd. Geluk kig is dat voor de jeugd, wanneer zij straks goede leden worden van de vakorganisatie, steunpilaren van de kerk, mannen van de daad. Spr. dankte den scheidenden directeur voor de samenwerking, welke de commissie van Z.Eerw. mocht ondervinden en eindig de met de verzekering te geven, dat Kape laan Simons door de liefde te veroveren van de jeugd, de vereering verworven heeft van de ouderen in VelsenNoord. De senior van de Gezellen, de heer Belt, dankte hiéma den scheldenden directeur voor al de moeiten en zorgen, die Z.Eerw. zich voor de Gezellen getroost heeft en bood hem een fraaie lamp aan. Hierna nam de Zeereerw. Heer Pastoor Schoenmaker het woord. Aangesloten bij de Coöp. Centrale Boerenleenbank te Eindhoven Verleent Voorschotten en Crediet in loopende rekening. Z.Eerw. verklaarde bij zijn komst in Vel- sen-Noord het jeugdwerk hier schitterend verzorgd te hebben gevonden. Aan den Ka pelaan had Z.Eerw. steeds een prettige hulp gehad, waarbij het werken als vanzelf sa men ging, om de zaak uit te bouwen. Maar er is nog meer. Ook de H. Familie profiteerde van den ijver van den Kapelaan. Die ijver dreef hem ook na het jeugdwerk nog de parochie in. Steeds in de weer en altijd een goede bui, iets wat heel veel waard is en dat dikwijls groote zelfbeheersching kost, al bemerkt men dat niet aan iemand. Iedereen in de parochie vindt het dan ook jammei;, dat de Kapelaan weggaat. Het was spr.'s eerste Kapelaan, maar hij zal dezen nooit vergeten. Z.Eerw. hoopte, dat de vriendschap, welke ontstaan is, altijd zal blijven. De scheidende Directeur zeide zoo' juist afscheid te hebben genomen van de Congre gatie der H. Familie, van de stoere mannen van Velsen-Noord, die in de H. Familie uit drukking geven van hun liefde voor het H. Gezin, wat de grondslag moet zijn en blij ven van alles wat er gebeurd in het open baar leven en in de maatschappij. Nu hij staat voor de jeugd van Velsen- Noord, kost het scheiden hem meer moeite. Z.Eerw. is hier gekomen als jong priester van het Seminarie om met enthousiasme te werken aan de opvoeding van de zielen van jongemannen. In het volle besef van de waarheid, dat, wie de jeugd heeft, de toekomst bezit, heeft Z.Eerw. hier gearbeid en God doet de vruch ten van dit werk reeds zien. Het is niet alleen mijn werk, aldus de Ka pelaan. Groote steun kreeg ik van den Pastoor, met wien hij ook als huisgenoot aangename dagen heeft doorgebracht. Ook van de Patronaats-commissie, van de leeraren van de teeken- en schilderschool heeft spr. groote medewerking ondervonden en allen worden hiervoor hartelijk dank ge zegd. Dankbaar herinnerde Z.Eerw. ook aan de jongste vereeniging, de Gezellen, met haar uitstekende bestuur en de senior, den heer Belt, wien Z.Eerw. ook zeer erkentelijk is voor zijn medewerking. Ik verlaat thans Velsen-Noord met wee en pijn in het hart. aldus de scheidende di recteur. Maar ik ben niet bang, dat het niet goed zal gaan. Er komt weer een jong pries- terhart, dat veel wil werken. Gij jongens, gaat dan in dezelfde lijn voort en bezorgt mij de vreugde, dat het hier steeds vooruit zal gaan. Kapelaan Simons eindigde dan met een hartelijk dankwoord voor de stoffelijke blij ken van dankbaarheid, welke hij had mo gen ontvangen. Nadat de Z.Eerw. heer Pastoor de jonge lui nog had aangespoord om op denzelfden weg te blijven voortgaan, ook onder den nieuwen directeur, werd een driewerf „lang zal hij leven" aangeheven. De scheidende directeur nam hierna met een hartelijken handdruk van allen af scheid. DE OFFICIEELE OPENING DER WINKELWEEK Om twee uur waren talrijke genoodigden, bestuursleden enz. aanwezig. O.a. merkten we op: den heer J. P. Nijssen, wethouder van fi nanciën, die namens het gemeentebestuur de winkelweek zou openen, de besturen \mn de winkelicrsvereenigng „IJmu'.den -Oost." en de R. K. Middenstandsvereenigmg „De Hanze", de beide onderneemsters der winkelweek. De door haar ingestelde reclame-commissie be staande uit de heeren L. J. Glas, voorzitter, J. Loendersloot, W. J. Prins, J. F. Kochx, Th. Kramer, J. Rietbergen en B. Demmers. eVr- der de heer B. G. Schuitenmaker, secretaris der evreeniging „IJmuidens Bloei", de heer A. de Wit, directeur der gemeentelijke gas- en waterbedrijven, pater Ernestus, de geestelijk adviseur van de midddenstandsvereeniging „de Hanze", Jhr. J. C. Mollerus, namens de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en omstreken, de heer C. ten Baam, namens de afdeeling Haarlem der Midden standscentrale, de jury voor den etalage wedstrijd, leden der vereeniging „Neder- landsch fabrikaat", afgevaarigden van de winkeliersverenigingen „Santpoort" en „V/ij keroog", ,t bestuur der Harmonievereeniging „Kunst na Arbeid", van de Gem. Zangver- eeniging „Polyhymnia" en het Centraal Han- zebureau te Den Haag. Precies twee uur nam de heer L. C. Meeu- wig, de voorzitter der winkeliersvereniging „IJmuidenOost" het woord en heette alle aanwezigen in het bijzonder den heer J. P. Nijssen van harte welkom. Spreker doelt op de uitmuntende samenwerking tusschen een neutrale vereeniging en een R. K. vereeniging. Er is om deze winkelweek op touw te zetten en te doen slagen onnoemelijk veel werk ver richt. Ongeveer een 120 winkeliers doen aan de feestweek mede en 71 aan den etalagewed strijd met 83 etalages. De heer Meeuwig brengt dan een woord van lof aan den voorzitter van de reclame-commissie, den heer L. J. Glas, die deze moeilijke taak op zoo goede wijze op zich genomen heeft. Spr. wil met deze woorden niemand, dus ook de andere leden der reclame-commissie iets te kort doen, doch it aparte woord van lof is ten volle verdiend. Hierna verzocht spr. den heer Nijssen de winkelweek te willen openen. De heer Nijssen vindt het een aangename taak namens het gemeentebestuur deze win kelweek te mogen openen, en stelt dit op hoogen prijs. Ook de samenwerking welke er tusschen de beide ondernemende vereenigin- gen heerscht, wordt op hoogen prijs gesteld, des te meer omdat nu blijkt dat de sinds enkele jaren bestaande concurrentie-vrees, uit den weg is geruimd. Het is volgens spr. nu ongeveer 3 jaar geleden dat voor de eerste keer een winkelweek door de winkeliersver- eeniging „Groot IJmuiden" op touw gezet, officieel werd geopend, verleden jaar werd te Velsen-Noord een winkelweek gehouden en nu is IJmuidenOost aan de beurt, waar in het kort uit moge blijken, dat de winkeliers streven nara een beter bestaan. Door samen werking is men te IJmuidenOost het cen trum der gemeente tot dit doel gekomen. Spr. wijst er nog op dat onze gemeente bijtenge- woon moeilijk valt te besturen, en. uit het feit dat er veel meer te IJmuidenOost ge bouwd wordt en er de groote gebouwen, als R. H. B. S. en het Ziekenhuis verrijzen, moge blijken dat IJmuidenOost als het centrum van de gemeente wordt beschouwd. Spr. wenscht dan de beide vereenigingen het beste succes op de winkelweek. De heer tSevens deelde hierop mede dat er een bericht was gekomen van den Commis saris van polite dat vergezeld ging van een hartelijken wensch to slagen van het feest. Nadat de eerewijn was rondgediend en een geurige sigaar was opgestoken, bestond er ge legenheid voor de aanwezigen om het woord te voeren. Allereerst maakte hiervan gebruik de heer B. G. Schuitenmaker als secretaris der ver eeniging „IJmuidens Bloei". Deze heer wee= op een belangrijke factor om den winkelstand vooruit te helpen, n.l. vreemdelingenverkeer. Vrijdagmiddag waren te Waarland ee^"e inspecteurs van het electrisch bedrijf be®» de werken langs de spoorlijn te bezichtig®* Na afloop hiervan werd de auto, waarI\ zij waren gearriveerd, door den chauff®' op den overweg gereden, om hen te lat£ instappen. In den korten tijd, dat hij daar wacMK' kwam juist een trein voorbij. h De chauffeur, het gevaar ziende, wist door uit den auto te springen, in veiliglie te stellen. De machinist, hoewel kr?,chtig renin'611 was niet bij machte, een botsing te voo komen. ffl De auto werd deerlijk gehavend en door een kraanwagen naar Bloemendaal sleept. cy o Vrijdagmorgen omstreeks tien uur op den Bentveldweg een ernstig au ongeval plaats. De Zeereerw. Pater J- <^r° lenberg, leeraar aan het Lyceum te NU'i'j gen, die tijdelijk te Zandvoort gelogd was, zou gisteren weer huiswaarts ke6I'e Met een auto van de firma S. uit Zandvo0 werd de Pater naar het station Haai'le gebracht. Om d'en trein van 10.19 nog kunnen halen, besloot de chauffeur, 0 oponthoud te voorkomen naar de ZaU vcortschelaan, over Bentveld te rijden, de bocht bij het jachthuis is de auto, ve moedelijk door te groote vaart en de heid van den weg geslipt en tegen et boom terecht gekomen. Door den schok de Pater tegen het portier gekomen en glasscherven aan den hals zeer ernstig ve wond. Dr. Deppel uit Aerdenhout ver leende de eerste hulp. Bij den tuinman v* de familie van Tienhoven werd de P® binnengebracht, waar hij door den g6eS lijke van Bentveld van de H.H. Sacra»eI\ ten der Stervenden is voorzien. Per zieken auto van ae firma Mathot werd! hij de Maria-Stichting te Haarelm vervoerd- Hedenmorgen was de toestand van Pat Grollenberg bevredigend. Zilver 1. J. J. Glas. Kalverstraat 15, plaquette met potlood. 2. J. Verduin, Kalverstraat 30. Bron* plaquette met potlood. 3. C. W. J. de Vries, Trompstraat 10 veren lauwerkrans. ref Zil' 4. J. J. Ringers, Zeeweg 227, Theeservijf 5. J. Rietbergen, Trompstraat 24. Plate vaas, 6. A. J. de Feber, Zeeweg 59. Koffertje 111 likeur. j 7. E. Loendersloot, Zeeweg 53. Rookste';. 8. C. Hulsker, v. Ekkendonk Cederstraat Schilderstukje. t,e 9. J. M. Meijer, Trompstraat 14. KlS sigaren. 10. J. H. Huiskes, Trompstraat 31. K°" ren bloembak. 11. J. Mertens, Zeeweg 77. Schilderstuk- 12. J. Prins, Zeeweg 104. 1 ets en 1 eau de cologne. jj, 13. S. Kenft, Cederstraat 33. 1 schild® Er waren 71 deelnemers met 83 etaia® 's Avonds werd een muzikale rondgang ~^s houden en had een onofficieel diner P'^t in hotel „de Prins" te Velsen-Noord, door de belde vereenigingen de jury geboden werd. (Ongecorrigeerd). BEVERWIJK 15 Aug. Bloemkoolve»1^ „De Molen" In de veiling van Vrijdag yt betaald voor le soort 7.5014.voor soort 4.00. ut. BEVERWIJK, 14 Aug. 1930. Paardenman Ter markt betaalde men voor: Werkpaar f 300—450. Slachtpaarden f 225—300. H'* f 125—225. Hierop volgden de heeren C. ten Boom. 1,5 mens de middenstandscentrale, aid. Haar*®® en namens de Kamer van Koophandel e» j brieken voor Haarlem en Omstreken, J. S<"1 tenbal als directeur van de Middenstandsba"5' J. van der Zijl namens het Roode Kruis. heer deelde mede dat de voorzitter van Roode Kruis, Dr. W. van Haselen, wegens zb drukke practijd verhinderd was aanwezig I zijn. De heer K. Ebbeling bood in een geeS'' speechje namens het bestuur der Harm01®!, vereeniging „Kunst na Arbeid" een zihfL. lauwertak aan. Deze tak werd aanstónds het bestuur aan de réclameeommissie aa»2e boden als prijs voor den etlagewedstrijd. a Pater Ernestus kon zich moeilijk ontrek5® aan het dringend verzoek van denn Meeuwig om een kort woord te spreken. Spreker is verheugd over hetgeen in t koi ten tijd tot stand werd gebracht. tot nu toe nie bereik had kunnen worden wa men toch zoo vurig gewenscht was plots tot stand gekomen, n.l. de sam6" werking tusschen een R. K. vereeniging een neutrale. De samenwerking wordt door spreker gejuicht. Wij van onzen kant zullen al zen kracht geven om het succes te verze5 en te vergooten. Spreker eindigde met a hoop te weten dat de plasregen van z0~„ even een zichtbaar teeken mocht wezen v den zegen die over u moge dalen. -r Nadat de heer C. W. J. de Vries den »e f Meeuwig nog een prachtigen voorzittersha1Jl£ had aangeboden, dankte deze heer ,.e sprekers afzonderlijk voor hun harte»)5 woorden. Hiermede was het officieele gedeelte loopen en kon de jury haar taak aanvangt Zooals we reeds eerder zeiden was dit g6 gemakkelijke. Overal vonden we keurig tal_ ges en wat zoo zer In dezen wedstrijd te ven valt is het feit, dat alleen en uitsluitc geëtaleerd mocht worden met artikelen producen van Nederlandsch Fabrikaat. Des avonds had in hotel de Prins e diner plaats. De uitslag van de etalagewedstrijd luidt a volgt: BEVERWIJK Bloemveiling ,,'t Cen Rozen: Hadley 0.601.60, Columbia Rosalandia 50120, alles per 100 stuks, diolen: Odin 1, Poch idem, Venus 1 ,ica Halley idem, Yellow 3, Meilust 1, A 3, Jacoba v. Beijeren 8—11, Mr. Witse White Giant 9, Vesuvius 4, Termioren 1 mingsoord 3, Oranpe quiëen 2-6, alles P- zijn. Dhalia's: Roem van Aalsmeer L ,ef 3.50, Dresselhuis 2.10—4.00, Andreas g 0.80—2-00, Rennebach 1.00—2.00, f:0o, George 1.10—2.20, Salutatie Yersey Beauty 2.60, Lady 1.60, White K 1.20, Domela Nieuwenhuis 12, Roem 1 Maarsen, 1.50—2.75, alles per 100 stuks-

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1930 | | pagina 2