G.F.H. DE GROOTE RINGRIJDERIJ TE SANTPOORT C. G. J. BOS WERKSTERS StofzuigerSiuis ftöAERTE# Hoog water op de Vecht Nederl. Staatsloterij Nicolaas Stokman Agatha Maria Zegwaard DANKBETUIGING Arts IS AFWEZIG HANDIG MEISJE een 2de MEISJE NET R.K. MEISJE NET MEISJE NET MEISJE STRIJKSTER WERKSTER Flinke Dienstbode R.K. WERKSTER NET R.K. MEISJE Nette jonge Werksters KERKVLIET H.H. BAKKERS gev. Slagersleerling HUISVESTING Kappersbediende R.K. Slagersbediende ZIT-SLAAPKAMER vrije Slaapgelegenheid Kruidenierszaak Kruidenierszaak UIT DEN OMTREK Een historische terugblik SPAARNWOUDE HAARLEMMERMEER LIJNDEN VIJFHUIZEN SASSENHEIM KENNEMERLAND JJMUIDEN IJMUIDEN—OOST VELSEN BEVERWIJK Staat van Besommingen MARKTBERICHT RIJKSVISCHAFSLAG GEMENGD NIEUWS De hoogste zomerstand in 300 Jaren! Staking te Wijk aan Zee MARKTNIEUWS NIEUWE GRACHT 57 EFFECTEN INCASSO'S 12066 TELEFOON PROLONGATIËN ASSURANTIËN COUPONS DEPOSITO'S Barteljorisstr. 16 - Tel. No. 1075 VAMPYR STOFZUIGERS f 98/ i LEONARDUS FRANCISCUS NOBELS Stoomem en Vormen Zooals wij reeds meldden zal morgen door de Vereeniging „Santpoort's Ringrijden" een groote ringrijderij met paard en tilbury ge houden worden. Aan het hcuden van deze ringrijderijen is, zooals onzen lezers misschien reeds bekend is, een historie verbonden, want reeds in 1752, toen men nog niet aan autobussen of Fordjes men nog niet aan autobussen of Fordjes kon denken, werd in Santpoort reeds het ringrijderij-festijn gehouden. De mobilisatie heeft de traditie verbro ken, dcch daarna was spoedig weer een bestuur gevormd, dat de zaken op den ouden voet voortzette. Van den beginne af is „De Wyman" het middelpunt van de ringrijderij geweest. Vroeger werd de zaak veel anders ter hand genomen als thans. Toen bemoeide het plaatselijk bestuur zich met de zaak en maakte een officieel relaas of proces-ver baal van een en ander op, dat behoorlijk werd opgeborgen in het archief. Het is niet onaardig om het betreffende document hier te laten volgen van een hardrijderij om een „silveren sweep", op touw gezet door de „hospita van de Wij man" op 1 Augustus 1752. Men leze: „Op den lsten Augusty 1752 soo presen teert Maria Sebouts, wed Dirk van Schuy- lenburg, hospita in de Weyjnan te Sant poort, ten overstaan van Schout en Schee penen der Ambachtsheerlijkheid Velsen en de Santpoort als decideurs, de Liefhebbers van de harddraverij te laten draven om een fraaie silveren sweep, voor degeene, wiens paard het hardste draaft, en dat onder de volgende conditiën: 1. Eerstelijk, dat de Rijders geen zweep, karwas, of iets dergelijks, onder het rijden in de hand zullen verrdcgen hebben, veel min den een voor den anderen zijn paard iets te werpen, op poene van verstoken te zijn om te rijden. 2. De paarden zullen moeten draven van voorby het begin van 't rit, op 't woord „Voort", van die van 't Geregt aldaar staan de, tot het gestelde park, en wiens paard niet draaft, zal niet gerekent werden, al ware het het eerste geweest, maar van dat Rit (verder is het document beschadigd). 3. Een ieder zal gehouden zijn, te rijden op die zijde of midde van de weg, daar hij bij 't lot valt, zonder voor den geenen overhalen, die met hem Rijdt, zullen den- geenen, die sulks doet en het eerste verbij het gestelde park is, wederom met zijn party moeten verrijden, en dat soo menigmaal zulks zal bevonden worden. 4. Degeene, die de sweep wind, zal voor de Liefhebbers, die gereden hebben, ten deze huyse moeten geven een half anker Wjjn. 5. Sullende de uitspraak van alle questiën in dese te vallen, aanstonds by die van den geregten, alhier present, uytgesproken wer den, waarna sig de verschillende partey sullen moeten reguieren, sonder in eenige cavillatien gehouden te zyn." Het eerste Rit. No. 1. Tjeert Hendriksz, is een winder. No. 2, Uleken Heerens, is een verlieser. Het tweede rit. No. 1. Tjeert Hendriksz, is een winder No. 2. Hendrik v. d. Mooie, is een verliser. Hst derde rit. No. 1. Pieter Yssendijk, is een verlieser. No. 2. Hendrik v. Lennep, is een winder. He tvierde rit. No. 1. p. Yssendyk voor Tjeert Hendriksz, is een verliesre. No. 3. Hendrik v. Lenm p, is een winder. Het vijfde rit. No. 1. Hendrik v. Lennep is een verlieser. No. 2. Tjeert Hendriksz, is een winder Alsoo heeft Tjeert Hendriksz, met een blespaard van de heer Mr. Jan Frederik Berewout de silveren Swepe gewinnende gehaalt. Aldus gedaan ten dage en plaatse in 't hoofd dezes breder gemeld. (get.) Abraham van Kalker. Barent Krcmhoudt. Harmanus Bakels. Jan Crouwel. My present Secretaris, J. v. Kalker. Zoo deed men vroeger. Het werkzame bestuur van tegen woordige Ver. Santpoort's Ringrijden zet de zaken thans voort en de volijverige secre taris, den heer Vellinga, eigenaar van het hotel „De Wijman", handhaaft de tramtie van zyn zaak en stelde 1923 bij gelegen heid van het regeeringsjubileum van H. M. de Koningin een fraaien ziiveren wisselbeker beschikbaar. De pryzen voor deze rydery zyn te bezich tigen in „De Wijman". Door den beschermheer van de vereeniging is als eerste prijs een rooktafel met rookstel aangeboden. ZUver Priesterfeest van Pastoor N. H. Aan stoots Tweede feestavond Nadat gistermiddag een goedgeslaagde kinderhulde had plaats gehad, werd gister avond de tweede feestavond gegeven ter ge legenheid van t zilveren jubilé van den pas toor dezer parochie. De zaal was, evenals den vorigen avond, weer zeer goed bezet. Het muziekcorps open de den avond met een opgewekten marsch. Daarvoor echter sprak de heer Stokman eenige woorden van dank tot den jubilaris voor al het goede dat hy in zijn parochie ge daan had. Ook werd aan de zuster van den jubilaris 'n woord van dank toegevoegd, daar ook zij toch, volgens spreker, dikwijls be hulpzaam is geweest. Als dank hiervoor werd haar een bloemenmand overhandigd. Door een kleine wijziging in het programma werd het welkomstlied hierna tot deh jubilaris ge zongen. Het programma werd vóór de pauze evenals Zondagavond, goed en vlug afge werkt. In de pauze werden wederom K.R.O.- speldjes verkocht. Na de pauze werd de gelegenheidscantate, evenals den vorigen avond, goed gezongen. Ook hiema werd het programma eenigszins gewijzigd door het zingen van de eerste can tate voor solo en koor die 1.1. Zondag in de parochiekerk, na de H. Mis is uitgevoerd. Dezen avond werd de toespraak gehouden door den jongeheer P. Reichwein, eveneens student der parochie. Ook de kluchten, n.l. „De verdraaide sec tie" en „De nieuwe Burgemeester", werden zeer goed gespeeld. Tot slot speelde de mu ziek nog eenige nummertjes, waartusschen de zilveren jubilaris enkele woorden van dank richtte tot de aanwezigen. O.a. ook aan den naaikrans aldaar, daar zy met hunne werken de kerk altyd zoo goed mogelijk ver sierden. Ook wenschte spreker dat het ver- eenigingsleven weer opbloeide. Hier zeide de jubilaris dat het zoo jammer was, dat dit niet het geval was daar het toch zeker wel zoo kon zijn. Tot slot uitte de pastoor den wensch, dat a.s. Zondag, als er dan eveneens zulk 'n avond zal gegeven worden tegen vrij toegang voor parochianen, dat dan evenals Zondag en Maandagavond, de zaal weer goed gevuld zou zijn, zoodat dan ook dien laatsten avond het succes verzekerd zou zijn en hiermede was deze avond gesloten. Horloge vermist. De bij een landbou wer aan den Aalsmeerderweg in de Haar lemmermeer werkzaam zijnde arbeider T. uit Noord-Brabant, deed by de politie aan gifte van de vermissing van een horloge, dat hij in de schuur had neergelegd en 's mor gens verdwenen was. De kippendiefstal in de Haarlemmermeer. De kippendieven hebben in den Haarlem mermeerpolder 's nachts weder een bezoek gebracht op aan den Hoofdweg gelegen er ven. By een der bewoners werd een 40-tal kip pen ontvreemd. De politie stelt een onderzoek in. Op hoL Door het breken van het tuig sloeg het paard van den boterbezorger S. uit Haarlem op hol op den Spaarnwouder- weg. Het beest wist zich las te werken en ging in razende vaart in de richting Hoofd vaart, waar het bij een landbouwer op de werf tot staan werd gebracht. De koetsier had lichte verwondingen op- geloopen. De Vijfhulzerbrug. Wat een ongerief en arbeidsverspilling het geeft dat de Vyfhui- zerbrug voor het zware verkeer onbetrouw baar is, blijkt uit het volgende: Er moet een nieuwe stal gebouwd worden by den landbouwer S. van Dam, die onge veer een paar honderd meter over deze brug woont. Om nu de steenen, voor dezen bouw noodig, op de bestemde plaats te krijgen, worden ze gelost op den steiger van den heer C. Smit bij de Nieuwe brug. Vandaar moet dit materiaal per as naar Van Dam worden vervoerd, wat een afstand is van eenige kilometers. Kon men nu over de Vijfhulzerbrug, dan zou dit een groote ar beidsbesparing geven. Kraamverpleging De gehouden bloemp jesverkoop ten bate der R. K. Kraamverple ging op Zondag j.l. gehouden heeft de som van 117.— opgebracht. Het bestuur brengt allen milden gevers dank. Weggeloopen en verdwaald Gisteren werd door de politie te Velsen-Noord een verdwaald 9-jarig jongetje J.Z., genaamd, aangetroffen. Nadat dit kind naar het politiebureau aan het Willemsplein was over gebracht bleek dat het naar zyn ouders te Amsterdam terug wilde keeren. Daarvoor was het weggeloopen uit een cacantiekolonie- huis te Wijk aan Zee. De politie verzocht toen aan de directie van het koloniehuis het. kind te willen ko men afhalen. Poolsche emigranten Gisteren liep hier binnen het Poolsche stoomschip „Rewa", dat aan den toeristensteiger meer.—. Het schip debarkeerde hier 80 Poolsche emigranten die per Alkmaar Packet naar Amsterdam wer den vervoerd, vanwaar zij morgen hun reis naar Zuid-Amerika per ss. „Gelria" van oen Kon. Holl. Lloyd zullen voortzetten. Nieuw motor-vrachtschip Gistermorgen om ongeveer 10 uur arriveerde hier net door de Nederl. Scheepsbouw Maatschappy te Am sterdam, voor rekening van de Stoomvaart maatschappij „Nederland", aldaar nieuwge bouwde motor-vrachtschip „Tabantia". Het schip zou een technische proefvaart maken op de Noordzee en kwam hedenmorgen weer voor de pieren. Per sleepboot werd toen een aantal technische genoodigden, voornamelyk van den Germanischen Lloyd, de maatsch. Nederland en a. aan boord gebracht. De „Tabinta" heeft geen passagiers-acco- modatie en meet 8800 bruto gegisterton. Tusschen de wlnch bekneld Gisteravond had de bootsman van den Duitschen traw ler s. D. 103, die op het punt stond naar zee te vertrekken, het ongeluk met zyn voet tusschen de winch bekneld te raken. De voet werd ernstig gekwetst. Na door Dr. Rutten voorloopig te zijn verbonden is hy naar het St. Antonius-Ziekenhuis te Velsen overge bracht. Dc winkelweek Gistermiddag werd de winkelweek, nu eens begunsigd door schit terend zomerweer, voortgezet met een op tocht voor kinderen Om drie uur was het verzamelen oij de R.H.B.S. aan de Brinlo- straat. Hier waren naast de deelnemers cn deelneemsters wel een 3000 menschen byeen een dat drukke kinderlijke gedoe gade te slaan. De deelnemers werden verdeeld ln 55 groepen van 80 deelnemers en met de mu zikanten van de Harmonievereenigmg „Kunst na Arbeid' in het midden werd de tocht ondernomen. Deze ging langs de Briniostraat, Wille- brordstraat, Ratelsctraat, Stationsweg, Zee weg, Tromstraat, IJmuider Straatweg, Ca- sembrootstraat, Van Wassenaerstraat, Korte- naerstraat, de Ruiterstraat, Wyk aan Zeeër- weg, Reinier Claessenszstraat, Oosterduin weg, Le Mairestraat, Casembrootzijstraat, de Ruiterstraat, Frans Naereboutstraat, Velser- duinweg, Zeeweg, Fazantenlaan, Meeuwen laan, Cederstraat, Zeeweg, Eschdoornstraat, Groeneweg, Zeeweg Stationsweg, en van hier gingen de deelnemers naar de concertzaal „de Griffioen" aan de Trompstraat. De tocht mocht weliswaar voor de Jeug dige deelnemres op Vliegende Hollanders lang genoemd worden, doch men hield aen moed er in Voorop ging een groot wit doek met het opschrift: „Koopt in IJmuiden- Oost". Toen men dus heel het dorp door was ge weest kwam men om ongeveer helf zes DU „de Griffioen". Hier werden de vliegenae Holanders, poppenwagens, fietsen enz. m den tuin ondergebracht terwyi de berijders met hun ouden» naar binnen gingen, waar zij werden onthaald op koek, chocolade en limonade. De jury bestaande uit de dames Reek, Woerlee en Plugboer deelde den uitslag m.Ve by monde van mej Woerlee. Ieder kind had een prijs gewonnen. De eerste prijzen werden toegekend aan Theo Kruytt en Marietje Bonte koe, die respec tievelijk met een tot „Southern Cross" om gebouwde fiets en een reusachtigen zwaan wel de meeste aandacht tot zich hadden ge trokken. De tweede prijzen werden toegekend aan Bertie Groeneweg en Truusje Groene weg. De derde prijzen ontvingen Japoe Rol- vink en de kinderen van den heer Duin, ter wijl de vierde prijzen over gingen ln handen van Cees Post en Bep de Waal. Ieder op zyn beurt mocht den mooisten prijs uitkiezen. Het feest mag uitnemend ge slaagd heeten, te meer daar de muziek en de kinderen heel wat menschen op de been bracht. En daar is het per slot van rekening de winkeliers om te doen. Verkeersongevalv Hedenmorgen is de vrachtauto van den vleeschhandelaar L. P., uit Haarlem, voor den Zuidelyken aanlegstei ger van de pont te Velsen in botsing geko men met een vrachtauto van den expediteur aldaar. De bestuurder van den vleeschauto, zekere de J., had al zijn aandacht gevestigd op de pont en bemerkte daardoor niet, dat van de Kanaalkade een met steenen geladen auto naderde. Beide voertuigen reden met groot geweld tegen elkaar en werden zwaar beschadigd. De besturuders bleven ongedeerd. Circus Schneider In den afgeloopen nacht is het circus Schneider naar Den Hel der vertrokken. Na afloop der voorstelling gisteravond, werd met groote voortvarend heid met den afbraak begonnen, waarby, niettegenstaande het nachtelijk uur, vry veel belangstellenden tegenwoordig waren. Voor de gemeente heeft het circus aan terreinhuur 500.en belastingen nog pl.m. 3000.opgebracht. van de heden aan de Ryksvischafslag aan gekomen Stoomtrawlers. S. D. 49, 1300 manden, besomming f 8300; Mies en Truus, 330 m., bes. f 1500; John Brown, 305 m., bes. f 1600; Joh. Elisabeth, 160 m., bes. f 2200; Cremer, 430 m., bes. f 2400; Henr. Jacoba, 350 m., bes. f 2200; Derika 5, 120 m., bes. f 1000; Derika 8, 260 m., bes. f 2200; Poseidon, 140 m., bes. f 1100; Penelope, 95 m., bes. f 1300; Ada, 105 m., bes. f 1300; Timor, 370 m., bes. f 2100; Christini Catherine, 440 m., bes. f 2800; Schoorl, 390 m., bes. f 2700; Alcmaria, 50 m., bes. f 1000; Maria v. Hattum. 65 m„ bes. f 1900; Caroline, 85 m„ bes. f '1900; Albatros, 130 m., bes. f 1100; Maria Elisabeth, 60 m., bes. f 1500; Wilhelmina (IJsl. versche visch), 820 m., bes. f 3600. IJMUIDEN, 19 Aug. Riiksvischafslag. Tarbot f 1.30—1.65 per Kg., Griet f 35—73 per 50 Kg., Tong f 2.353.40 per Kg., Mid del Schol f33—36 per 50 Kg., Zet Schol f27 tot f 38 per 50 Kg., Kleine Schol f 5.50— f 26.50 per 50 Kg., Bot f 1.40—4.90 per 50 Kg., Schar f 5.8015 per 50 Kg., Tongschar f 5985 per 50 Kg., Rog f 2426 per 20 stuks, Vleet f 24 per stuk, Pieterman en Poon f 1.20—26 per 50 Kg., Groote Schel - visch f 2341 per 50 Kg., Middel Schelvisch f 17—27 per 50 Kg., Kleine Middel Schel visch f 8.50—17.50 per 50 Kg., Kleine Schel visch f 1.80—8.50 per 50 Kg., Kabeljauw f41 tot f 60 per 125 Kg., Gullen f 423 per 50 Kg., Leng f 0.500.80 per stuk, Heilbot f 0.85 tot f 1.85 per Kg., Wijting f 1.305 per 50 Kg., Koolvisch f 0.120.45 per stuk, Makreel f 7.50—28 per 50 Kg. In de byna 300 jaar dat de registers van de waterstanden op de Vecht, berustend by de directeuren van de zeesluis te Muiden, zijn bijgehouden, is nog nimmer in den zomer een zoo hooge stand van het Vechtwater opge- teekend als in den nacht van Zaterdag op Zondag. Tot vóór het allerhoogst ooit gecon stateerd peil op 2b Nov. 1928, n.l. 93 cm 1 N. A. P., was zelfs een stanu van meer dan 60 cm een zeldzaamheid in den winter; en werd het hooger dan 70 cm, dan trad een noodtoestand in. Zaterdagnacht is de Vecht tot meer dan 80cm opgeloopen! Dat was 's nachts om half twaalf. Maar teen werd de stand van he. Zuiderzeewater overtroffen. De sluisdeuren te Muiden draaiden naar bui ten open en langzaam aan begon het water naar buiten te stroomen. Om 12.15 uur was het eb; slechts enkele uren later was reeds weer een evenwichts toestand tusschen het binnen- en buiten water verkregen, en niet lang daarna kwam de zee hooger en sloten de sluizen automa tisch. Eerst Zondagmorgen kwam er weer licht tusschen de sluisdeuren. Tot 3 uur kon wor den gespuid en liep de Vecht af tot 39 cm, maar de vloed kwam weer opzetten en aan gezien alle poldergemalen werkten, konden wy om 4 uur reeds weer een peil van 50 cm aflezen te Muiden. Men hoopt langs de Vecht, dat deze hoog waterperiode de laatste zat zyn. De kans daartoe is groot, want juist in de afgeloopen week is op de Muider Zeesluizen een begin gemaakt met de werkzaamheden voor het aanbrengen van het gemaal, dat volgens de voorwaarden op 1 November as. bedryfs- klaar moet zyn. Is 't eenmaal zoover, dan is de Vechtstand onafhankelyk gemaakt van het Zuiderzeepeil, want wanneer de loozing door de sluizen is gestremd doordat noordelyke winden het water naar de kust hebben opgestuwd, dan „ordt het gemaal in werking gesneld. Deze abnormale Augus tusmaand heeft nog eens laten zien welke gevaren de Vechtstreek tegemoet zou zyn gegaan in den a.s. winter, wanneer de commissie voor de Vechtbemaling niet tot resultaat gekomen zou zyn. Maarssen ondergetoopen Men meldt uit Maarsen; In den loop van Zaterdag 16 Augustus begon d'e Vecht aanmerkelyk te stygen, zóódanig, dat de rivier, die voor den tijd van het jaar al eenigen tijd stijf was ge weest, buiten haar oevers begon te treden. Aan het sanatorium „Heliomaer" Aan het in aanbouw zijnde R. K. Sana torium voor chirurgische tuberculose „Helio- mare", te Wyk aan Zee, is gisteren een staking uitgebroken. Omtrent de oorzaak van dit conflict kon men ons van werkgeverszijde nog geen in lichtingen geven. De staking omvat 33 man. De grachten in Maarssen waren al spoedig onbegaanbaar, het water stond van huis tot huis, met alle ongemak daaraan verbonden, als volgeloopen kelders, ondergeloopen tuinen, enz. Het water drong ook in som mige weningen binnen, zoodat de bewoners naar een hooge:e verdieping moesten ver huizen. De scheepvaart op de Vecht werd op last van den hoofdingenieur van den Provincia len Waterstaat Zaterdagmiddag stopgezet, om de deining op de rivier zooveel mogelijk te beperken. Eerst als d'e stand van het water tot 65 plus zal zyn gezakt, zal de scheepvaart weder mogen worden hervat. De burgemeester heeft verschillende kri tieke en bedreigde punten en „geïnun deerde" woningen in de gemeente bezocht. In den nacht van Zaterdag op Zondag heb ben op last van den burgemeester wachten gesurveilleerd, om, bij ongunstiger worden van den toestand, de autoriteiten te kunnen waarschuwen. Ook de voorzitter van het polderbestuur van Maarsseveen is, met zyn heemraden. Zaterdag en Zondag en een groot gedeelte van den nacht, op inspect!; geweest, om, waar noodig, direct te kunnen ingrijpen. Op last van het polderbestuur zyn enkele bruggen afgedamd, om te verhinderen, dat het Vechtwater in den polder zal stroomen. In den voormiddag van Zondag is geluk kig de daling ingetreden. Om 10 uur was de stand nog circa 71 plus, doch om 5 uur 's middags was het water reeds tot 57 plus gtdaald. Men hoopt hier, dat weldra de toe stand weer normaal zal zyn. Er is intusschen enorme schade aan tal van landerijen en vooral aan tuinderijen aan gericht. Veel groenten en een belangrijk deel van den aardappeloogst zyn verloren ge gaan. Het water in den naburigen polder Bethune, alwaar reeds Vrydag de bemaling is stopgezet moeten worden, heeft een vrij toogen stand bereikt. Ook voor dezen pol der, die op continu-bemaling is aangewezen, is het te hopen, dat de stand van de Vecht zal toelaten de bemaling spoedig te hervat ten. Bij de afzending van dit bericht meldde men tevens, dat de vecht weer wassende was. Het scheepvaartverkeer weer toegestaan Even snel als de was van het Vechtwater is opgekomen, trad Zondag onverwacht een daling in, tengevolge eener veranderde windrichting. Deze daling .reeft den gehee- len nacht aangehouden, zoodat gistermor gen om tien uur de stand .n Zuylen 51 cm boven A.P. bedroeg. Het scheepvaartverkeer kon dientengevolge weer toegestaan wor den, terwyl eveneens begonnen werd met het opruimen der nooddammen langs den straatweg, daar deze het verkeer belemmer den. HEILOO, 18 Aug. „St. Willibrordus." Roode Bessen 1831 ct., Doperwten 719 ct„ Tuinboonen4—8 ctLubbele Stamsla- boonen 5XI ct„ Enkele Stamslaboonen 8— 10 ct., Snyboonen 12—23 ct.. Augurken 16— 38 ct. Alles per Kg. Rabarber 30—55 ct.. Wor telen 40—62 ct. per 10 bos; Kropsla f 2.20— 3.70; Bloemkool 1ste soort f 6.70—9.60; idem 2e soort f 4.10—5.80 per 100 stuks; Postelein f 0 40—0.75 per kistje; Andijvie f 0.601.10 per 100 stuks. AMSTERDAM, 18 Aug. Binnenl. Granen. (Boerennoteering). Oude tarwe f 14—15; nieuwe tarwe f 9—10; rogge f 6—6 50; win- tergerst f 55.50; 'chevaliergerst f 6.256.75; haver f 77.50; dulveboonen f 1415. Alles per 100 Kg. Granen. (Noteering Amst. Korenbeurs). Maïs. La Plata gele, disp. f 150, aangeko men f 147, verwacht 28 Aug. per King City f 146, 5 Sept. per Maasland, 9 Sept. per Am- stelland en Hohenstein en 13 Sept. per Ka- limba f 145, levering Sept.-Dec. f 147, Jan.- April f 151; Donau-Yougo-Galfox-Bulgaar- sche verwacht 28 Aug. per Dirphys f 147. ROTTERDAM, 18 Aug. Binnenl. Granen. Tarwe ruim aangeboden, lager verkocht f 9.2510.25, prima uitgez chevalier f 7— 7.50; Haver f 5.506.50; Erwten kleine groe nen f 812.25; Schokkers f 1018; uitge zochte partijtjes flink daarboven. Buitenl. Granen. Stemming kalm. Rogge 73-74 Kg. Z. Russ disp. f 6.30; 72-73 Kg. Petersburger disp. f 6.20; 73-74 Kg. Duitsch- Poolsche disp. f 6.45; 74-75 Kg. id. id. Aug. afl. f 6.25; Gerst Amer. II v. Canada disp. f 118; 66-67 Kg. Donau disp. f 128; 64-65 Kg. id. id. f 126; 62-63 Kg. id. stmd. f 115—116; 62-63 Kg. La Plata disu. f 119; Haver 56-57 Kg. Poolsche disp. f 8.30; 55-56 Kg. Pom- merscb-Mecklenb. disp. f 8.90; 55-56 Kg. Petersburger disp. f 8.25; 51-52 Kg. ld. id. f 7.70; 51-52 Kg. Zd. Russ. ladend geladen f 7.60; Maïs La Plata disp. f 152154, id., spoedig verw. f 149, id. stmd. f 147 Donau- Galfox disp. f 151, id. verw. f 149,. id. stmd. f 148; Bessarabische disp. f 153; Witte platte Z. Afrik. II stmd. f 145; Gele ronde Z. Afrik. VI disp. f 151. PURMEREND, 19 Augustus. Aanvoer pl.m. 35000 K.G. kaas 18 stapels kleine fa- briekskaas f 42.50 per 50 K.G., handel matig; 27 stapels kleine boerenkaas f 42.per 50 K.G. 492 Rundem ^waaronder 325 vette f 1 tot f 1.18; '167 melk- en geld f 190 tot f 435 per stuk, vlug; 75 Stieren 0.80 tot f 0.90 per kilo; 43 paarden f 100 tot f 200 per stuk; 53 Vette Kalveren f 1.10 tot f 1.30. matig; 160 Nuchtere Kalveren f 11 tot f 36 per stuk, matig. 376 Vette Varkens 0.620.68, matig; Zou ters 0 620.65: 68 Magere varxens Z340 per stuk vlug; 304 biggen 1926 per stuk stug, 430 schapen 3445 per stuk matig; 480 lam meren 22—28; Piepkuikens 0.10—2.50. AMSTERDAM, 19 Augustus. De aardap pelprijzen waren heden onveranderd. Aanvoer 1 lading, zynde 480 H.L. NOORDSCHARWOUDE, 19 Augustus 1930 51.000 K. G. Aardappelen Schotsche mui zen f 44.50; idem groote 3.904.70; Eigen heimers 4.104.50; Blauwe idem 3.704.60; Blauwe aardappelen 35; Ronde due 3.104; Drielingen 4.10—4.70; 5400 K.G. Spercieboo- nen 3.706.70; 20.400 K.G. Zilveruien Nep 7.7011.00; Drieling 0.801.60; Grove uien 3.20—3.40; 56.000 K.G. Gele uien 1.60—3.20; idem Drielingen 1.40—2.10; idem Nep 4—5.50; 650 K.G. Peen f 2.00; 400 K.G. Kroten f 2.20; 11.800 K. G. Roode Kool 0.60—2.60; 5000 K.G. Gele kool 1.20—2.60 12.800 K.G. Witte kooi 1.90—2.80. BROEK OP LANGENDIJK, 19 Aug. 1930 Langendijker Groentenveiling 5700 K.G. Tomaten: A 9.30—11.30, B 8.90, C 8.10 —8.70, CC 2.20; 18000 K.G. Aardappelen: Schotsche Muizen 4.004.50; Eigenheimers f 6.00—6.50; Due of York 5.60; 36.500 K.G. Roode Kool 0.60—2.80; 23.500 K.G. Gele Kool 1.00—2.50; 43.500 K.G. Vroege Witte Kool 1.00—3.10; 1070 K.G. Uien: Zilvernep 8.7011.30; Zilverdrielingen 2.20; 875 K.G. Slaboonen f 2.60—7.10; 100 K.G. Snij- boonen 7.00—10.00; 1050 K.G. Bieten 1.70 —3.10; 14.800 K.G. uien: Gele uien 2.30— 3.10; gele nep 4.30—5.20; gele drielingen 1.30—2.00. BODEGRAVEN, Kaasmarkt A.anvoer 472 wagens, 19.862 stuks, le soort met rijks- merk 4551, 2e soort met ryksmerk 38 43; Zware met rijksmerk tot 55. Handel matig. TER AAR, 16 Aug. „St. Phocas." Prin- senboonen f 0.601.10; snyboonen f 0.11 f 2.70; augurken; fijn f 4.80, fijn basterd f 1.70, basterd f 1.05, grof f 0.55, stipp f 0.40. NIEUW-VENNEP, 18 Aug. Eierenvei- ling E.N.V., Hotel J. de Groot, Nieuw-Ven- nep Aanvoer 10.476 eieren. 9880 kippen eieren f 5.106.70, 586 eerdeneieren f 4.80 —5.70 per 100 stuks. 10 kalkoeneleren 6 ct. r stuk. Kippen f 1.301.35 per stuk. Ha nen f 0.250.65 per stuk. BEVERWIJK, 18 Aug. EXporttomaten. Maandag werd aan de blocmarkt betaald voor A f 4.70; voor B f 3.80; C. f 3.10. BEVERWIJK, 18 Aug. Coöp. Tuinbouw, Groenten-, Fruit- en Aankoopvereeniging De Vrije Veiling. W.A. Komkommers 1—4 ct.; bloemkool 713 ct.; roode kool 45 ct groene kool 56 ct.; spits 35 ct.; meloenen 1333 ct.; sla 25 ct.; andijvie 36 ct.; perziken 35 ct., per stuk; aalbessen 90—100 ct.; zwarte bessen 65 ct.; stokbramen 4550 ct.; frambozen 40--62 per slof; augurken, per bakje 100—190 ct. en 3085 ctsny boonen 1323 ct.; spercieboonen m. dr. 8—12 ct., idem z. dr. 914 ct.; tros 1317 ct.; stam 1011 ct.; tuinboonen 615 ct.; spercieboonen 1011ct.; Blis abbandance 1022 ct.; raspers 1831 ct.; bruine capu- cynders 1430 ct.; tomaten 1021 ct.; drui ven: Allic. 70—72 ct.; appelen: Yellow transparant 1934 ct.; Kerwic 1523 ct.; Kruideniersperen 2137 ct.; Suikerperen 1012 ct.; Dirkjesperen 1214 ct.; uien 45 HOOGE PRIJZEN Trekking van Dinsdag 19 Auguf 1500: 2279. 1000: 6302. 100: 1998, 7972, 14139, 18599, 19557 ct.; aardappelen 45 ct.; roode bessen 3^ ct.; frambozen 80125 ct. per KG.; sis 125 ct.; andijvie 6090 ct.; breekpeen ct.; postelein 2535 ct.; spinazie 35--% per kist: peen per bos 915 ct.; P0^ 57 gld.; spinazie 415 gld per 100 Bloemenveiling ,,'t Centrum." 51°'^ teel wordt de markt nog steeds ëe\ - door gladiolen, dhalia's en asters. Ter seling worden geringe kwantums cl then, anjers, delphinium, fiscales en aangeboden. De markt is stug en dient«' volge de prijzen niet best. Voor gl*® zyn die 30—125 ct.; dhalia's 70200 et ters 3050 ct. per 100. Aan 't begin markt worden telkens kleine kwantums lelies aangeboden, waarvan de hoogst® teering per tak 12 ct. is. Voor Mout" noteerden wij 59 ct. per bos. LathP® van de markt verdwenen. BEVERWIJK, 18 Aug. „Kennemerlan<j\ Roods Bessen 40— 45 ct. per Kg.; Fra"1' zen 60—75 ct. per Kg boppers per Kg.; Raspers 2234 ct. per Kg!.Jj cijnders br. 2030 ct per Kg.; CapcU witte 1224 ct. per Kg.; Tuinboonen m ct. per Kg.; Snijboonen 1522 ct. pef. j Trosboonen 14—18 ct. per Kg.; Sperci^ nen zonder draad 915 ct. per Kg' met draad 814 ct. per Kg.; Dikke 5—11 ct. per Kg.; Sla f 0.50—130 per Postelein 30—55 ct. per kist; Spinazi® 75 ct. per kist; Bloemkool 512 ct stuk: Komkommers 25 et per stuk» loenen 25—35 ct. per stuk; Roode Kool j per stuk; Groene Kool 5 ct per stuk: vie 35 ct. per stuk; Wortelen 1430 per bos; Rabarber 34 ct. per bos; Se' 58 ct. per bos; Tomaten 1618 ct. Kg. I 11 j «L*» Heden overleed tot onze droefheid onze hooggeachte Directeur, de Heer N.V. Vereenigde Drukkerijen GEBR. NOBELS JANSEN N.V. GEBR. VAN STADEN Haarlem, 18 Augustus 1930. Den 7en September hopen onze lieve Ouders en den dag te herdenken, waarop zij voor 25 jaar in den Echt zyn verbonden. HUN DANKBARE KINDEREN Zandvoort, 19 Augustus 1930 Zandvoortschelaan 178. In plaats van kaarten Hiermede betuigen wy onzen harte- lijken dank voor de vele bewyzen van deelneming ondervonden by het over lijden van onze dierbare vrouw en moeder. E. HEEREMANS en kinderen. Haarlem, 19 Aug. 1930. Popelingstraat 13. vanaf [T 1.25 overveen, 19 Augustus. Gevraagd net leeftijd 1314 jaar, voor hulp in de huishouding, 3.— p. w. Br. onder no. 5419, bur. van dit blad. Deken A. HOMULLE, Oude Vest 223, Leiden, vraagt tegen 15 Sept. gevr. voor de morgenuren. F. COPINI, Paul Krugerstr. 14, Haarlem-Noord. gevraagd, begin of half Sept., rJs hulp in de huishouding, voor d. of d. en n. Huisel. verk. en Zondags vrij Aanm. LEIDSCHEVAART 318, b. d. Schouw- tjesbrug. Gevraagd per 15 September of 1 Oc tober een voor dag en nacht. Brieven onder no. 5413, bur. van dit blad. Wordt gevraagd by Firma H. VAN DER WEIDEN, Binnenweg 17, Heemstede. gevraagd, van 82 uur, iederen dag Aanmelden: LUXOR-THEATER, Gr Houtstraat 139—141. gevraagd voor d. of d. en n., in klein gezin. Br. no. 5434, bur. van dit blad. Gevraagd een voor 3 dagen in de week, of flink R.K. DAGMEISJE. Adres; Gr. Houtstr. 87. Gevraagd een voor de kinderen en lichte huiselyke bezigheden, niet beneden de 17 jaar. Mevr. v. d. SMAN, Kerklaan no. 34, Heemstede. worden voor Zaterdags gevraagd, om atelier schoon te houden. Adres ZIJLWEG 103. Aanmelden vóór 6 uur. Direct gevraagd een Bediende, (half was) bij H. H. Meijer, Velsen-Noord. Gevraagd een nette bij NEDERSTIGT, Nijlstr. 1 (Slacht huiskwartier). Gevraagd ongev. laatste week Aug. voor R.K. gezin met 2 kinderen, liefst aan zee. Br. met zeer billijke prijs opgave onder no. 5397, bur. van dit bl. Gevraagd goed kunnende scheren en haarsnijden (extern). G. C. DEGGER, Coiffeur, Heerenweg 139, Lisse. Biedt zich aan een E> tegen 1 Sept. .v.g.g.v. Adres: R. J. VAN LIEROP, Voorstraat 28, Wijk aan Zee. R..K. Juffrouw, h.b.b.h.h., zoekt met stookgelegenheid, in besch. R.K. Middenstandsgezin. Met of z. pension. Br. onder no. 5395, bur. van dit blad. Juffr. R.K., van ongeveer 23 j„ zoekt een passende in de omgeving van Kerklaan of Koe- diefslaan, Heemstede. Br. onder no. 5400, bur. van dit blad. Te koop, wegens dubbel bedrijf, een naar de eischen des tijds ingerichte met alle toebehooren, welke een rijk bestaan oplevert. Dubbelwoonhuis, waarvan er een van verhuurd kan worden. Winkel, Garage, zeer groot Pakhuis, twee Schuren, zoo goed als nieuwe Bestelauto, op welvarendste punt van Holland. Voor uitbreiding sterk vat baar, met ongeveer 500 goede vaste klanten. Flinke omzet. Brieven fr. onder no. 5396, bureau van dit blad. SPOED! MOOIE BIJVERDIENSTE! Te koop aangeboden een Lage huur. Br. no. 5410, bur. v. d. bh

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1930 | | pagina 2