mum Cheque-koers^ i'. '5 Uit den Omtrek Stofzuigerhuis MERTEHS Barteljorisstr. 16 - Tel. Ho. 10^5® VAMPYR STOFZUIGERS f 93.- 26fo Eau de Cologne Opwekkend en Geurig Heringa Wuthrich, Haarlem Oliestook-inrichtingen Heringa-Johnson Doodelijk ongeval op den Wagenweg te Haarlem Auto tegen een boom ELCK WAT WILS BLOEMENDAAL HAARLEMMERMEER HILLEGOM HEEMSTEDE LIJNDEN NOORDWIJKERHOUT SASSENHEIM SLOTEN VIJFHUIZEN KENNEMERLAND IJMUIDEN IJMUIDEN—OOST SANTPOORT VELSEN CASTRICUM Door auto overreden De staking te Wijk aan Zee opgeheven UITGEEST GEMENGD NIEUWS Overleden De remmen waren niet in orde Tjalkschip vermist De auto geheel vernield Zij die Europa regeerden MARKTNIEUWS AMSTERDAM, 21 Aug. Aardappelpure Zeeuwsche Bonten 3.704.25; ZeeU^ Blauwen 3.90—4.25; Zeeuwsche Eigenbe'rto; 48. 13 29.' Gevoruj en voorwerpen Gevonden en te rug te bekomen bij: H. van Maren, Bent- veldsweg 38 Aerdenhout, een regenjas; van Poeteren, Kerkhofstraat 12 zw. Haarlem, een schilders-overal en een borstel; koopman, Sterreboschlaan 6 Bioemenaaal, een doublé broche; C. van Bruggen, Amulfstraat 23 Haarlem, een roodbruine Iersche setter; W. Phillippus, Juüanalaan 65 Overveen, een zakmes; I. Peetoom, van Berensteinstraat 37 Haarlem, een damestasch met inhoud; Smit, Alb. Thijmlaan 57 Bloemendaal, een dames tasch met inhoud; L. Boorsma, Zandvoor- terw. 29, Aerdenhout, een schroevendraaier; K. Koster, van Loostraat 8, Haarlem, een portefeille met inhoud; Tullenaar, Zijlweg 10 Overveen, een vulpotlood; W. Vleghert, Stolberglaan 17 Aerdenhout, 'n rij wieltasch; Schmidt, Zonnebloemlaan 22 Aerdenhout, 'n grijs poesje; J. Eijck, Rijnegomlaan 9 b Aer denhout, een grijze heerenhoed; van Arkel, Donkerelaan 6. Bloemendaal, een zilveren broche; C. Cassee, Bloemendaalscheweg 48, Bloemendaal, een gouden ringetje; Kesting, Oranje Nassaulaan 179 Overveen, een bruin lederen schooltaseh; C. v. Zy verden, Alb. Thijmlaan 43, Bloemendaal, een rijwielpomp; F. Dankbaar, Platanenlaan 87 Bloemendaal, een vermoedelijk gouden broche; A. Stals, Zuidertuindorplaan 12 Haarlem, een kleine portemonnaie met inhoud; C. de Vries, Kin- heimweg 63 Bloemendaal, een kinderporte- monnaie met inhoud, en een rijwielbelasting- merk; C. Spierdijk Vrouwenhekstraat 27, Haarlem, een rijwielbelastingmerk; J. Back- huys, Bloemveldlaan 15 Overveen, een tasch met foto-toestel; A. M. Faber, Spaarnwou- derstraat 126 Haarlem, een zilveren rozen krans in een doosje; aan den politiepost Noordzeestrand: een huissleutel een alarm pistool een paar dameshandschoenen, een sierspeld, een mantelceintuur, een ring met sleutels, een zijden sjaal, een badsehoentje; aan het bureau van politie Overveen, een kindersokje; een kinderportemonnaieeen kinder-ceintuur; een dop van auto-radiateur een jongensjasje, een hondenpenning No. 1D73, een hondenpenning.e en tasch met ge reedschap van motorrijwiel. De Kippendiefstallen Een bewoner van den Sloterweg te Rijk, alhier, kwam 's mor gens tot de onaangename ontdekking, dat men een op z'n erf staand kippenhok groo- tendeels van z'n inhoud had ontdaan. Er zijn in den laatsten tijd in dezen polder al heel wat kippetjes ontvreemd. Onlangs kon een der daders worden gear resteerd en het is te hopen dat de politie er in slagen zal ook de anderen op te sporen. Opgepast Dat voor bestuurders van auto's, motorrijwielen en fietsen, wanneer ze zich begeven op den in de richting Heem stede voor het openbaar rijverkeer afgeslo ten Kruisweg, oppassen de boodschap is, on dervond Donderdag een wielrijder, die voor een achteropkomenden auto wilde uitwijken daarbij geen voldoende ruimte meer had en zoodanig met de langs den weg aangevoerde basaltblokken in botsing kwam, dat hij on derstboven sloeg en aan handen en beenen verwondingen opliep. Niet dan met groote moeite wist hij te voet zijn woning te bereiken, alwaar geneeskun dige hulp werd ingeroepen. Rijwiel gevonden Langs den Bennebroe- kerweg werd een heerenrijwiel gevonden, waarvan de eigenaar tot heden niet is ko men opdagen. Aangifte werd gedaan bij de politie, die een onderzoek instelt of het karretje mis schien van diefstal afkomstig is. Inbraak Aan den Ringdijk nabij den Venneperweg, alhier, heeft een ongenoode gast 's nachts een bezoek gebracht op het erf van een der bewoners en zich toegang ver schaft tot een achter de woning staande schuur. Hij stelde zich met een heerenrijwiel tevreden en wist zich daarmede onopgemerkt uit de voeten te maken. De politie stelt een onderzoek in. Bouwen Aan de aannemersfirma De Vries en Couzijn alhier zijn de volgende bouwwerken opgedragen: Het bouwen van een zuivelboerderij met stalling, zomerhuis, hooibergen en bijkomen de werken aan de Kaag, gem. Warmond, voor rekening van den heer P. M. Warmer dam te Noordwykerhout, en het bouwen van een woonhuis en bloembollenschuur aan de Leidschevaart alhier voor rekening van den heer Th. de Groot Wzn. alhier. Verlichting Groote booglampen zijn thans gepiaats aan de Jhr. Mockkade (Nieuwe Haven) en voor den toegang tot die havenkade. Het was er hoognoodig. Rustverstoorders De bewoners van den Stationsweg klagen over verstoring hunner nachtrust door de zware vrachtauto's van Copex, die met een vaartje van rond 80 K.M., daar tot diep in den nacht langs snor ren. Als daar geen vaart verminderd wordt, zal een klacht aan het gemeentebestuur worden gedaan. Personalia Te Haarlem zijn geslaagd voor het examen handenarbeid de heeren A. Berkhout, W. F. de Vries en P. B. J. Folkerts, allen alhier. Personalia Te Haarlem is geslaagd voor het examen hoofdakte de heer J. H. Peters, alhier. Belastingplaatjes gestolen Van een drie tal fietsen, staande op de tuinderij „Kwee- kenstein", zijn door onbekenden de rijwiel- plaatjes gestolen. Tuinders, weest op uw hoede. Personalia Te Den Haag is geslaagd voor het diploma costumière mej. M. Me- lijer, alhier. Opbrengst bazar Naar wij vernemen is de bazar een succes geweest. De netto opbrengst is met de verloting samen ongeveer f 1800. Zooals men weet komen c'.e gelden ten bate voor een te bouwen centrale verwar ming in de R. K. Kerk. St. Paulus In café de Zwaan hield de R.K. Bond van Overheidspersoneel St. Pau lus afd. verplegend personeel een vergade ring. welke uitstekend bezocht was. Alle le den waren tegenwoordig. Na opening door den voorzitter met den christelijken groet en een kort welkomstwoord en voorlezing der notulen der vorige vergadering, werd het «enigste punt der agenda, verkiezing van een bestuurslid wegens aftreding van den heer F. Schender, aan de orde gesteld. Na gehouden stemming en herstemming werd als bestuurslid gekozen de heer J. J. Peters. Als voorzitter werd gekozen in plaats van den heer M. V. Tibareth, die gaat vertrek ken, de heer T. Venten. Beide gekozenen verklaarden hun benoeming te willen aan vaarden. De Geestelijke Adviseur. Kapelaan J. van Stralen, feliciteerde de beide heeren met het vertrouwen, in hen gesteld, en sprak de hoop uit, dat beiden hun beste krachten zouden geven voor den bloei dezer jonge vereeniging. Ook de voorzitter van den R.K. Volksbond, bij wien voor een ge deelte de leiding berustte, sprak eenige woorden van aanmoediging en felicitatie. Na een zeer geanimeerde rondvraag volgde slui ting met den christelijken groet. Een auto-ongeval In den nacht van Woensdag op Donderdag omstreeks 1 uur werd de auto-garagehouder B. Zandbergen door een paar van Ncordwijk komende jon gelui verzocht een auto, welke bijna geheel vernield was en bij de brug aan den Goo- weg over de sloot van Zonneveld lag, te willen ophalen. Door hen was een auto 'met passagiers aangetroffen die een ongeluk had den gehad. De vernielde auto belemmerde het verkeer. De heer Z. sleepte den auto naar zijn garage. De eigenaar is gistermorgen aan de ga rage verschenen. Hij had. naar hy verklaar de, een aanrijding gehad met een leuning der brug. De inzittenden, twee dames en een heer. waren er uitgeslingerd, maar er wonder boven wonder zonder ongelukken af gekomen. Met een auto, welke achter hen reed en waarin bekenden zaten, zijn zij dien nacht huiswaarts gekeerd. St. Joseph-gezellen In April van dit jaar is alhier definitief een afdeeling van de St. Jcseph-gezellen opgericht en werd de af deeling in centraal verband opgenomen. Er waren toen 8 gezellen, welke plechtig werden geïnstalleerd en nu na drie maanden is het getal gezellen tot 16 gestegen. Gisteravond zijn in tegenwoordigheid vaa ouders en genoodigden deze acht nieuwe gezellen geïnstalleerd. Voor dit feit had de Eerw. Praeses het nuttig gevonden, aan de zen avond een feestelijk karakter te geven. Jammer was, dat zoo weinigen aan de uit- noodiging gehoor hadden gegeven. In een gezellig versierde zaal der K.S.A. opende ZijnEerw. met den Kolpingsgroet. Het verheugde spreker te mogen gtuigen van een gestagen bloei zijner gezellenafd. Spr. heette daarna allen welkom, en hoopte dat bij een volgende gelegenheid de zaal wat vol ler zou zijn. De secretaris las uitgebreide no tulen voor welke met applaus werden be groet. De eerwaarde praeses frater Verhaar hield hierna een inleiding voor de ouders en gezellen. Speciaal werd het doel en streven naar vo ren gebracht. Een goed Jozef-gezel is hij, die aan de eischen van Godsdienstzin, arbeid zaamheid, spaarzaamheid en vroolijkheid voldoet. Met alle kracht en middelen zullen de gezellen deze deugden in het openbare leven moeten ten toon spreiden, om zoo doende een voorbeeld voor anderen te zijn. Nu werden onder groote aandacht de acht nieuwe leden aangenomen, na vooraf met handslag de plichten en rechten dezer ver eeniging te hebben aanvaard. In eenige har telijke en bemoedigende woorden werden de nieuwelingen toegesproken. Nadat de aan wezigen nog' werden vergast op een aardig tooneelstukje, werd deze bijeenkomst op de voor de St. Jozefgezellen gebruikelijke wijze gesloten. Zwemfeest Zaterdag 30 Augustus a.s. des namiddags om 5 uur zullen in het ge meente-zwembad demonstraties en wedstrij den worden gehouden. Het programma zal worden verzorgd door inwoners van deze gemeente en door leden van den Haagschen Zwembond. Nu de watertemperatuur stijgen de is. twijfelen wij niet, of de deelname zal zéér groot zijn. De demonstraties zullen gegeven worden door leden van vereenigingen die zijn aan gesloten by den Haagschen Zwembond en beloven zeer belangdijk te worden. Onder de deelnemers zijn er verscheidene, die door den Nederlandschen Zwembond naar internatio nale wedstrijden afgevaardigd zijn. Ook de waterpolo-wedstrijd belooft zeer interessant te worden, dank zij het feit. dat eerste krachten op pologebied (o.a. een paar nationals) zullen medewerken. Burgerlijke Stand Geboren: Maria, d. van J. Havenaar en J. Bouman Simon, z. van A. Vliem en M. v. Vliet. Ondertrouwd: W. Kortekaas, 30 j. en C. M, Schram. 25 j. A. v. Zuilekom, 22 J. en J. v. Bladel, 23 j. Bedevaart naar Heiloo De devotie tot de H. Maagd Maria begint elk jaar meer uit te blinken in de parochie van den H. Pancra- tius. Dit kwam j.l. Woensdag weer duidelijk uit met de Amsterdamsche Bedevaart naar Heiloo. Ongeveer 20 pelgrims gingen met den trein en ongeveer 30 pelgrims gingen recht streeks met een autobus naar Heiloo. De pelgrims per autobus waren van de Derde Orde e.a. Hierover had de geestelijke leiding de Weleerw. pater Franclscus. Begunstigd door prachtig weer hebben allen volop genoten voor ziel en lichaam. De goede God geve dat de vurige gebeden tot de H. Maagd mogen verhoord worden, dat arm Rusland weer spoedig moge terug- keeren tot de Katholieke Kerk. Dan is de intentie van de pelgrims verhoord. Aanvaring Woensdagnacht had in de Ringvaart nabij de Nieuwe brug een aan varing plaats, die gezien de omstandigheden, goed afliep. Even voorbij de brug lag een woonscheepje aan den wal en daarnaast, meer in het midden van de vaart lag een peurder met z'n schuitje. Nu kwam een mo torschip van Hillegom door de brug, en daar de peurder een aanvaring vree-de, begon hij met een electrische zaklantaarn te zwaaien. Hierdoor werd de stuurman van het aankomende vaartuig in de war ge bracht, hetgeen ten gevolge had dat de mo torschuit op het woonscheepje liep. Zeer geschrokken kwam het echtpaar uit de woonschuit naar boven. De aanviarlng scheen niet van ernstigen aard te zijn ge weest, want de schuit had hoegenaamd geen averij opgeloopen. Ook de peurder had ang stige oogenblikken meegemaakt, maar ook deze was er met den schrik afgekomen. Een woonschepenvloot De Ringvaart van de Haarlemmermeer schijnt in trek te komen voor woonschuitbewoners. Wij tel den er Donderdag niet minder dan zeven gezinnen, die in de nabijheid van de Nieu we brug ligplaats hadden gekozen met hun schuit. Van hun standpunt bekeken liggen ze er nog zoo slecht niet; ze liggen er vrij en kort bij de stad Haarlem. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten, van welke de afzenders onbekend zijn Terug ontvangen in de le helft der maand Augustus 1930: Brieven. Binnenland: Totie Gallé, Klazie- naveen; Bureau Maasbode, Rotterdam; mevrouw Tibbe, Haarlem; mej. J. de Wijs, W. Zijn, Amsterdam. Briefkaarten. Binnenland: 4 zonder adres; mej. J. Ernes, Amsterdam W.; G. H. Groensma, Amsterdam; W. van Marle, Utrecht; mej. A. Molhoek, Heemstede; me vrouw A. Vreeswijk, Arnhem. Brieven. Buitenland: Frl. S. van Casten schuld, Hamburg; D. de Wit, Long Eiland U.S.A. Briefkaarten. Buitenland: Fam. Johann Bach, Koblenz Rh.; Frau M. Timm, Ham burg; Frl. J. Vitals, Berlin, Spandau. Personalia Te Den Haag is geslaagd voor het diploma leerares coupeuse mevr. H. A. BakkerHoogerhuis, alhier. Opening nieuwe school De officieele opening der nieuwe school voor buitenge woon lager onderwijs, met afzonderlijke af deeling voor imbecielen aan den Wijk aan Zeeërweg, hoek Houtmanstraat, is bepaald op Zaterdag 30 Augustus a.s., des namiddags 3 uur. De feestweek-attracties Woensdag was een dag, waarop de feestelijkheden werden voortgezet. In den grooten reclame-optocht reden verscheidene mooie wagens. O.a. noe men we die van de „Fyffes"-bananen, van de fa. Glas, Loendersloot en van den onlangs door de fa. Brandwijk ingestelden kruide nierswinkel, die als reclame in papieren zak jes koekjes uitstrooide. Ook een tabaksgros sier gooide monsters uit. Er was om dezen stoet te zien zeer veel publiek op de been. Om half zes ongeveer werd de optocht, die diszelfde route ge nomen had als 's Maandags tevoren de kinderoptocht, weer ontbonden. Er waren geen prijzen aan verbonden. We vermelden nog dat eenige Roode- Kruissoldaten den tocht meemaakten om eventueel hulp te verleenen, terwijl in het midden de Harmonieveresniging „Kunst na arbeid" marcheerde om de zaak op te vroolijken. Des avonds maakte dezelfde vereeniging een muzikalen rondgang. Gistermiddag waren op den Oosterduin weg, naast het hulppostkantoor wedstrij den met hindernissen voor transportrijwie len. Hoewel het weer lang niet zoo gunstig was als de vorige dagen, liet men zich daardoor toch niet allschrikken en von den de wedstrijden doorgang. De deelnemers werden in twee ploegen vr -i 10 verdeeld. De hindernissen bestonden uit een paar langie banen van 5 meter lang en slechts 0.40 meter breed, zoodat het voor de berij ders uiterst moeilijk was hier tusschen door te rijden. Als men buiten de lijnen ging, kreeg men strafpunten. Ten slotte werden de prijzen, die beston den uit geld, sigaren en luxe voorwerpen, behaald door de ouderen, door 1. P. Baas, 22. A. Schoorl, en 3. B. Piet. Van de jongeren kreeg den eersten prijs Kuil, 2. Van der Linde, 3. Reijndersma. De jury bestond uit de heeren G. van der Kelk en L.. J. Glas. Na afloop van den wedstrijd, die gelukkig onder droge weersomstandigheden gehouden werd, werden de prijzen uitgereikt in de concertzaal ,De Griffioen", waar de deel nemers tevens onthaald werden. Des avonds maakte de Harmonievereeni- ging „Kunst na Arbeid" een muzikalen rondgang, die door een fiksche regenbui om kwart voor acht afgebroken werd. Ook hedenavond is er een muzikale rondgang, terwijl er morgennamiddag een hardloopwedstrijd is. De deelname bedroeg gisteravond reeds 22 leden, te weten 16 junioren en 6 vetera nen. Vergunning Afgekondigd is het Staats blad, bevattende het besluit van den 18den Juli 1930, strekkende tot vernietiging van het besluit van Gedeputeerde Staten van ^oord- Holland d.d. 27 November 1929, waarbij werd gegrond verklaard het beroep van H.A. van Meurs tegen het besluit van Burgemeester en Wethouders van Heemstede d.d. 10 April 1929, waarbij de ten name van H. A. van Meurs staande vergunning voor den verkoop van sterken drank in het klein voor gebruik ter plaatse van verkoop, in het perceel Val kenburgerplein no. 9, te Heemstede, werd in getrokken. Bouwverordening Afgekondigd is het Staatsblad, bevattende het besluit van den 22sten Juli 1930, tot vernietiging van artikel 15bis van de Bouwverordening der gemeente Heemstede. Burgerlijke Stand Geboren: z. van C. M. RozemeUer—Bank z. van M. J. A. F. Adri- chem—Scheffer z. van M. Koster—Pleeging z. van W. S. Westera—Hazelaar d. van C. M. Lugtigv. Boekhoven d. van L. E. WoutsGorter z. van M. N. Hoenderdos— Broeze z. van J. NoordzijSnel d. van P. van der Werf—Vlot d. van M. van den BurgRol d. van S. v. LeeuwenBais z. van C. Bakker—Haubman van W. C. v. d. Buntter Laare d. van G. c. A. BomPiepers z. van G. ElzerDijkstra d. van G. de Koning—Overveen d. van A. Los—de Jong d. van K. E. J. J. A. Wij- nandsRijkers z. van A. E. Schipper Douma d. van M. VisserHoekstra d. van P. Gravenmaker—Keeman d. van C. E. de Jongde Jager z. van M. Deventer Reinds z. van A. KarssenSloot. Ondertrouwd: A. Holleman en H. Zwanen burg K. A. Scheeres en M. Blijdorp S. Bos en A. Rouwendaal J. P. van Tigge- len en P. E. Zwaan S. van Veen en E. Veld man A. Phillipsom en J. C. Nedermeijer B. v. d. Laan en A. den Heyer E. P. Bak ker en E. Kee W. A. P. Vlek en M. P. Lut- tikhuizen. Getrouwd: R. Brunsma en M. Oostra J. Dennesen en C. J. M. Rozenstraten J. Hin- ke en A. Bot W. Gommeren en E. M. Wol- terman C. W. Zeeuw en J. Janda G. de Boer en D. Koper B. J. W. Bischoff en M. J. Mulders. Overleden: Teunis Kamper, 23 jaar, onge huwd Isa Allerdina Vroombout 28 jaar echtgenoote van J. Meijer. Burgerlijke Stand Geboren: Anna Ma ria Elisabeth, d. van J. F. Heeremans en M. Zoontjes Gezina Anna Maria, d. van E. Nijman en M. E. Baltus Foxina Janne, d. van F. A. Hoogsteder en J. Kleiterp Else, d. van J. Sieoen en G. Timmerman Gerardus Hendrikus Maria, z. van M. L. H. M. Marcker en C. M. Janssen Wühelmina Hedenmorgen 11 ur reed de heer v. d. Most v. Spijck, wonende Bosch en Hoven- straat 13 te Haarlem per fiets op den Wa genweg aldaar, in de richting van de stad. Hij was bleikbaar van plan de Eindenhout- straat in te gaan, doch stak, zonder zijn hand uit te steken, den weg over. Achter hem kwam een auto, bestuurd door den heer N. uit Leiden. Deze reed hem aan. De heer van Most v. Spijck was onmiddellijk dood.» Het bleek dat hij een schdelbreuk had gekregen. De staking aan het in aanbouw zijnde R. K. Sanatorium voor chirurgische tubercu lose „Heliomare" te Wijk aanZee, is bij gelegd. Gerarda Maria, d. van M L. H. M. Marcker en C. M. Janssen Cornelis Martinus, z. van S. Bakker en E. Schuit Cornelis, z. van C. Schoen en T Hellingman. Overleden: Anna Koopman, 39 j., echt genoote van E. Liefting, wonende te Cas- tricum Naatje Roos, 68 j., wed. van J. Winkelman, wonende te Castricum. Herwonnen Levenskracht Zondag 24 Augustus a.s. zal door Herwonnen Levens kracht alhier de gewone jaarlijksche speld jesdag worden gehouden, welken wij om 't mooie doel hetwelk door deze afdeeling be oogd wordt, gaarne warm aanbevelen. Mond- en klauwzeer Deze ziekte onder 't vee begint zich ook in deze omgeving naar 't schijnt, meer en meer te verbreiden. Thans is ook ond'er 't vee vair W. alhier deze ziekte geconstateerd. Onderlinge Oefening Het fanfarekorps beeft een gevoelig verlies geleden door 't bedanken van den heer C. Roos als voor zitter en lid. De afgetreden voorzitter was, naar wy vernemen, circa 40 jaren lid van het Fanfarekorps. In de ontstane vacature is tot voorzitter benoemd de heer J. van der Touw, stations-ambtenaar te Castricum. HET 45-JARIG BESTAAN. A.S. Zondag, 24 Augustus, wordt het 45- jarig bestaan van het fanfarekorps feeste lijk gevierd. Reeds Zaterdagavond heeft de opening eter feestelijkheden plaats met een concert, dat te 8 uur gegeven wordt op het Ooievaartsterrein door genoemd jubileerend fanfarekorps met medewerking van de ar- beidersvereeniging „Kunst na Arbeid", waar na een „bal champêtre". Zondag d.a.v., 24 Aug., worden des namiddags te 1 uur de aan 't muziekfeest deelnemende corpsen op 't station opgesteld, waarna een muzikale ommegang door 't dorp wordt gehouden, waarbij de volgende route wordt gevolgd: Stationslaan, Middenweg, Bergstraat. Wes tergeest. Langebuurt, Meldijk, Hoome, Schar- loo, Bonkenburg, Schevelstraat, Hoogeweg, Zwartepad. Middenweg tot aan 't Raadhuis. Voor 't Raadhuis spelen de deelnemende korpsen gezamenlijk een marsch. Vervolgens spelen de aan 't feest deelnemende korpsen elk twee vrije nummers. Des avonds te 8 uur geeft Crescendo van Westzaan onder leiding van den directeur, den heer A. de Vries een concert, waarna wederom bal- champêtre. Hopen we nog, dat het weer er toe moge bijdragen, dat het feest in alle opzichten zal slagen. Het drle-jairg zoontje van de familie K. te Koewacht, dat dezer dagen te Axel door een auto is overreden, is aan de bekomen verwondingen overleden. Te Jutphaas (prov. Utrecht) is Woens dagavond een 12-jarige jongen bij het over steken van den weg door een auto gegre pen en gedood. Bij onderzoek bleken de remmen van den auto niet in orde te zijn. Te Staveren verkeert men in ongerust heid over het lot van het ijzeren tjalkschip De Vier Gebroeders van de Gebr. Furte- man, dat drie weken geleden de haven heeft verlaten, met bestemming naar Ter- munterzijl, en waaromtrent geen nader be richt is ingekomen. Het schip was geladen met schuimaarde. Gistermorgen moest deexpediteur A. Fil mer, uit Beverwijk, een vracht groenten naar Den Haag brengen. Reeds om half 7 op den terugweg nabij de Konijnenberg op den Heerenweg te Heem stede komend, wilde hij uithalen voor een wielrijder, die op het middengedeelte van den weg reed. Of de auto toen slipte of dat de chauffeur zijn stuur iets te ver door draaide, is nog niet vastgesteld, maar gezien den stand van den auto na het ongeval, mag geconstateerd worden, dat het voorge deelte van den auto plorseling een zwenking gemaakt heeft naar rechts, met het gevolg, dat het voorgedeelte tegen een langs den weg staanden boom is gereden. Motor en motorkap werd als een harmoni ca ineengedrukt, de veeren braken af, terwijl de voorruit verbrijzeld werd. Ook het stuurrad brak door midden. Dooi den schok vloog de chauffeur over zijn stuur rad door de scherven van de ruit, waardoor hij een ernstige wonde aan zijn onderlip be kwam. welke over een groot deel in tweeën werd gesneden, terwijl hij nog enkeie schaaf wonden aan zijn gezicht opliep. Vermoedelijk heeft hij ook een stoot gehad van het stuurrad, daar hij over pijn in de borst klaagde. De motorpolitie, direct ter plaatse, legde op het bureau een noodverband, waarna de chauffeur in de Maria Stichting werd ver bonden en de motorpolitie hem naar zijn wo ning in Beverwijk vervoerde. De deerlijk beschadigde auto werd in den loop van den dag door een kraanwagen naar Beverwijk vervoerd. AS.LE Keizer Frans Jozef als hij geen blaadje voor den mond nam Binnenkort zal een interessante verzame ling brieven van keizer Frans Jozef aan zijn moeder, aartshertogin Sophie, verschijnen Deze zijn daarom van zoo'n belang, omdat de keizer, die als de belichaming van het strakke Habsburgsche protocol gold, zich in deze correspondentie laat gaan en men zoo een beter beeld van zijn gedachten en opvat tingen krijgt dan enkel uit hetgeen naar de buitenwereld scheen. In een brief van 2 October 1860 schrijft hij: „Ik vertrouw, dat u mij mijn lang zwijgen zult vergeven en zeg slechts tot mijn verontschuldiging, dat de rooverijen van Garibaldi, de diefstallen van Victor Emanuel, de nog niet vertoonde schurkenstreken van den aartsschoft in Parijs (daar bedoelt hij Napoleon III mede Red.) die zichzelf nu overtreft, de nu gelukkig en boven ver wachting goed en vreedzaam begraven Rijks raad, de Hongaarsche misstanden en van alle provincies, enz. me dermate in beslag namen en mijn armen kop plaagden, dat ik haast geen enkel oogenbilk voor mezelf had, aan mijn gezin alleen het kwartier van het ont bijt kon besteden en niet eens meer des avonds bij de thee verscheen. Ik heb vaak 'n oneindig heimwee naar Ischl en weet toch niet, of het me mogelijk zal zijn u daar te bezoeken. Heelemaal heb ik de hoop nog niet opgegeven, dat ik mis schien voor mijn reis naar Warschau eenige dagen in Ischl kan komen. Nu wordt er ge zegd, dat de keizer van Rusland den 20sten in Warschau komt; daar de keizerin nog immer niet bevallen is, kan het ook later worden. De samenkomst in Warschau biedt het voor deel, ook den prins-regent (de latere Keizer Wilhelm I Red.) daar te kunnen bewer ken, wat hij weer hard noodig heeft, daar hij opnieuw groote aanvallen van zwakte heeft. Ook in Parijs is iets, dat Warschau bang maakt, wat ook zeer goed is. Maar zoo'n gemeenheid eener- en lafheid anderzijds, als nu de wereld regeert. Is nog niet voorgekomen: men vraagt zich vaak af. of alles wat gebeurt, werkelijk waar is. Ik verlies echter den moed niet en hoop op een betere toekomst. De kiemen der ontbin ding nemen in Italië zichtbaar toe en als Hongarije er niet was, zou ik heel rustig dé toekomst tegemoet zeni; uw trouwe zoon Na de uitvaardiging van de October- verordening schreef Frans Jozef 21 October van hetzelfde jaar: Vanavond' 7 uur vertrek ik naar Warschau, waar Ik morgenmiddag aankomIk zal al het mogelijke doen en ook Rechtberg en Alexander zullen duchtig -verken, maar ik heb weinig hoop, dat er iets practisch van komt, want de zwakheid en lafheid is grooo in de wereld en vooral Pruisen is, trots de voortref felijke gezindheid van den prins-regent nu weer heel mat. En het schijnt toch nu alles tamelijk helder te zijn, vooral in Italië Niet tegenstaande veie aanwijzingen geloof ik niet, dat de aartsschoft van Parijs naar Warschau komt. Het zou zeer onaangenaam zijn de se trouver en si mauvaise com pagnie. Dat we in het binnenland niet lui waren, zullen u de resoluties en benoemingen van vandaag leeren. We zullen weliswaar een beetje parlementair leven krijgen, maar de macht blijft in mijn handen en het geheel zal goed aan de Oostenryksche verhoudin gen aangepast zijn. Vooral in Hongarije zullen we hoop ik goede resultaten bereiken. Dat Bay den post van kanselier heeft aangenomen, verzekert den maatregel in Hongarije haast het suc ces In een brief uit zomer 1870 zegt de kiezer: De catastrofen in Frankrijk zijn ver schrikkelijk en voor onze toekomst niet troostrijk. De Fransche lichtzinnigheid en de onhandigheden, welke daar begaan zijn, gaan alle grenzen te juiten. Intusschen is het nog niet uit en de verliezen der Pruisen schijnen kolossaal te zyn, waarvan ze zich niet zoo snel herstellen zullen. De koning (Willem I) met zijn hoogmoed, zijn jjdelheid en schijnheiligheid heeft 'n onbeschaamd geluk. Sisi (keizerin Elisa beth) is in grooten angst voor haar broe ders, van wie ze zeer zelden door hun schoonmoeder wat hoort. Frans Jozef heeft de vorsten van zijn buurstaten inderdaad liefelijk gedoopt: een aartsschoft, een dief en een schijnheilige! HOORN, 21 Augustus, Kaasmarkt KI. 42.commissie 44.fabriek 42.50; fabriekscommissie 44. HOORN, 21 Aug. Kaasmarkt. Aanvoer 46 stapels, wegende 50916 Kg. Handel matig. ALKMAAR, 20 Augustus. Exportveiling. Aalbessen per 100 pond f 1718. Andijvie per 100 struik f 1.705.80. Augurken per 100 pond f 3—33. Bloemkool I per 100 stuks f 6.50—19.50. Gele kool per 100 stuks f 2—7. Kropsla per 100 krop f 1.20—5.20. Komkom mers per 100 stuks f 11.90. Meloenen per 100 stuks f 2248. Perziken per stuk 7—14 ct. Postelein per bakje 3260 ct. Roode kool per 100 stuks f 24. Selderie per 100 bos f 2. Spinazie per bak 2886 ct. Snijboonen per 100 pond f 7.5015.10. Dubbele Spercie- boonen per 100 pond f 1.203. Tomaten per 100 pond A. f 4.70, B. f 3.80. C. f 4. CC. f 1.20. Uien per 100 K.G. f 3.40. Worte len per 100 bos f 3.209.20. CASTRICUM, 21 Aug. Veiling „Ons Be lang" Aan de veiling waren aangevoerd: 765t zak enkele sp. boonen van 69 cent; 200 zak trosboonen van 14'A16 cent: 570 zak dubb. sp. boonen van 510 <4 cent; 50 zak snijboonen van 14 tot 181 j ct., 60 zak tuin- boonen van 8—13 ct., 30 zak raspers van 1714—33 y. ct. PURMEREND, 20 Augustus „Afslagver- eeniging Beemster, Purmerend en OmsDre- ken" Aardappelen: Schotsche muizen 0.70 —1.36 per zak van 25 K.G.; Bi. Eigenheimers 0.681.66; Borgers 1.001.16; K. aardappelen Blauwe 0.30—0.61; Slaboonen Dubbele 0.37— 1.27; zonder draad 0.68—1.58 Enkele 1—1.20; idem z. dr. 1.60; Snijboonen Stok 1.20—3.75; Stam smalle 0.15—1.05; breede 0.90—2.25 "er 15 K.G.; Roode aalbessen 7—29 per 100 7_-l8 irmhéi® 9-l,: K.G.: idem zwarte 1418; Perziken Fruimen 0.200.48 per K.G.; Komkoi 16.10; Tomaten A 911; Tomaten B Tomaten C 810; Tomaten Cc 4; Bonken f 9; mand augurken MiddeU0-^. 0.1' 0.46; Basterd 0.44—0.47; Grof fijn 0.90-1 Pijn fijn 125; Stek 0.20—0.23; Bommen per mand (6 K.G.); Bloemkool 219; ÏJj Kool 1—2.90; Savoye kool 2.404.40; Sla 5.30; Andijvie 1.406.70; Bieten 0.50—c™ riep per kist; Wortelen 414.90 per 100 Uien 0.70—1.20 id. driel. 0.70—1.00 id- 11.20; Druiven Frankenth. 0.460.68 P# Appelen: Codlin Keswick 1220; T appel, roode 1232. -eS Peren: Clapp's Favorite 1442; 712; Seigneur d'Esperen 1625; SuikerP 9—14. Alles per 100 K.G. HOORN, 20 Aug. Eierveilmg. Op de den gehouden eierveiling werden aang®J( 18680 kipeieren, bruin 5.306.50, wit 5.30" 6.30, kleine 4.40—4.80; 1221 eendei#®11 4.605.10. Totaal 19S07 eieren. PURMEREND. 21 Aug. Afslagvereenté^ Beemster, Purmerend en Omstreken. A®,,; 25 BI. Eigenheimers f 0.64 tot f 1.21 per -a Kleine Aardappelen. Blauwe f 0.31 tot 1 j per 25 Kg.; Slaboonen. Dubbele f °-3 ..„ie f 0.S4; idem z .dr. f 0.27 tot f 0.90; f 0.50 tot f 0.70; id. z. dr. f 0.75 per Snijboonen. Stok f smalle f 0.15 tot f 0.90; breede f 1.20 tot f 3.15; 0.75 - V— WWV A W.«v, - r Q \fi' i 1.S5 per 15 Kg.; Roode Aalbessen 1 f 15 per 100 Kg.; Pruimen f 0.17 tot 1 ij- per Kg.; Bloemkool f 2 tot f 16 per U Andijvie f 3.10 per 100 krop; Uien rtj tot f 1; Uien Drielingen f 0.75; Uien f 0.75 per 25 Kg. ,s; Appelen: Codlin Keswick f 12 tot g. Tulpappel roode f 11 tot f 24 per 1«° C Peren: Clapp's Favorite f 14 tot f 32; j( jes f 7 tot f 13; Seigneur d'Esperen tot f 22; Suikerpeer f 9 tot f 13 per 150 WARMENHUIZEN, 21 Augustus. Zilver"^ f 4.60 tot f 7.50; id. drielingen f l-10 f 1.30; Gele nep f 4.40 tot f 5; Gele fl jj lingen f 1.60 tot f 1.90; Gele uien cj; tot f 2.40; Slaboonen f 5.10 tot f Schotsche muizen f 3.90 tot f 4.30; 1 groote f 3.10 tot f 3.50; idem drieling tot f 5; idem kriel f 1; Eigenheimers tot f 5.70; Blauwe f 5 tot f 6.10; SfJjt kool f 0.70 tot f 3.10; Gele kool f l-50 f 2.20 per 100 Kg. M- BEVERWIJK. 20 Aug. R.K. Coöp- dersvereeniging Kennemerland. Frijsn0 teering van 20 Aug. Roode bessen 35 jj ct.; Frambozen 60 tot 75 ct.; Dopper8^, tot 26 et.; Raspers 16 tot 32 ct.; C&PC, ders Br 18 tot 25 ct.; idem witte 12 t0 p ct.; Tuinboonen 8 tot 13 ct.; Snijboon® tot 22 ct.; Trosboonen 13 tot 19 c.; cieboonen z. dr. 10 ot 16 ct.; idem n>' m 7 tot 11 ct.; Dikke 4 tot 10 ct. per Kg-j, 5} per kist f 0.65 tot f 1.10; Postelein 35 ct.; Spinazie 25 tot 45 ct. per kist; B1 ct„: kool 5 tot U ct.; Komkommers 2 tot Meloenen 25 tot 33 ct.; Roode kool 3 5 ct.; Groene kool 5 ct. per stuk; 10 tot 15 ct.; Rabarber 2 tot 4 ct.; S€i jef 5 ct.; Pieterselie 5 ct. per bos; Tom 10 tot 16 ct. per Kg. .-«$■ 3.003.25; blauwe Eigenheimers 3.10— if Drentsche Eigenheimers 3.50—3.85. 4 ladingen, 1560 H.L. AMSTERDAM, 22 Aug. Aanvoer 2 1®' gen, zijnde 960 H.L. NOORD-SCHARWOUDE, 22 Aug. V- K.G. aardappelen, Schotsche muizen 4.40, idem groote 2.603.50, blauwe eige jif mers 4.505.30, blauwe aardappelen 'g- drielingen 4.504.70, ronde due 3.40-—^ 5200 K.G. spercleboonen 3.306.00; 2600 zilveruien, nep 0.803.90, drielingen °'"eie 1.30, grove uien f 3.303.70; 22800 K-G- uien f 1.70—2.30, drielingen 1.90—2.50. 3.105.50; 650 K.G. peen, groote 1.50j K.G. kroten 2.00; 19200 K.G. roode kool jjO —3.50; 13000 K.G. gele kool 1.10—3.30; 1 K.G. witte kool 1.402.90. pi HOOFDDORP, 21 Aug. Graanmarkt. ,5; aanvoer was als volgt: tarwe (oud) f tarwe (nieuw) f 89.25; rogge f 5.75— wintergerst 5.255.75; gerst chevalier f f 6.25; haver (oud) f 7.508.00; duiV® nen f 1415; groene erwten (nieuw) f kawrij f 32—33; blauwmaanzaad f 3' Alles per 10C K.G. BROEK OP LANGENDIJK, 22 AUgu:. Langendijker Groentenveiling. 4600 '°3l ten; A. 8.50, B. 7.80, C. 7.20, CC- J 25.000 aardappelen: Schotsche muizen f 4.50, Schoolmeesters 3.80, Eigenhe^ 4.80—5.80, Due of York 3.50—3.60. v. lingen 5.10—5.60; 2100 bloemkool, soort 6.10—10.50, 2de soort 0.20-"*' 35.000 roode kool 0.60—3.30; 30.000 kool 1.503.70; 60.000 vroege wit'6 1.502.90; 600 uien: zilvernep 3.60— 200 snijD00^' 1400 slaboonen 3.507.50, 18; 700 bieten 1.60—2.70; 7500 gele];V 2.80—3.50, gele nep 4.80—5.60, gele lingen 1.702.10. rfc! HAAARLEM, 21 Augustus. Groenten1® j. Appelen 0.10—0.60, Peren 0.06—0.40, bessen 0.160.44, Heerenboonen 0.04—"jjj- Snijboonen 0.07—0.22, alles per K.G.; vie 1.504.00 per 100 struiken; Sla 2.00 per 100 krop; Wortelen 0.040.12, Rat"\.jii- 0.05—0.10, Prei 0.04—0.15, Selderie O.OG-'V Pieterselie 0.040.15, alles per bos; B' kool 0.060.16, Roode kool 0.040.08, ,jé kool 0.050.10, Komkommer 0.020.08, (e' per stuk; Spinazie 0.40—0.80 per kist; lein 0.40—0.75. UITHOORN, 21 Aug. Op de kaaSÖ^jl waren aangevoerd 92 partijen, pl.nl- M' stuks. Prijs Goudsche kaas 1ste soort (l- 43—47; 2e soort R.M. 39—42; zwa 49; zonder Rijksmerk 3744. Handel ENKHUIZEN, 21 Aug. 1930 AardapP ,,r en fruitmarkt.Snijboonen 2.352.60 zak. Beune de Amelis 9.4010.50. &eS0fi'f 9.8012. Prinsperen 6.60. Clapps f®v jff' 13.2017.80. Trosperen 4.60. Beune «e o[,i' rode 8.80. Dirkjesperen 6.70 per 10° WOGNUM, De Volharding. Uien roode kool 0.901.50; Slaboonen 2.40— Snijboonen 9.2016.80; Bloemkool 10.60; pruimen 0.37; Meloenen 0.10O 1 HOOGKARSPEL, 21 Aug. AardaP™ Schotsche 1.501.75; Due 1.60. VRIJDAG 22 AUGUSTUS 193° o SP 34 r\Q 9.70 34.65 12.08% New-York (cable) 2.48 Berlyn 59.25 48.20 13.— 26.30 66.75 66.65 66.50 7.30 35.05 Warschau 27.— 67>

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1930 | | pagina 2