Filmnieuws Laatste Nieuws Stofzuigerhuis MAERTENS Barteljorisstr. 16 - Tel. Ho. 10756 ApexKlop-Veeg-Stofzuigersf 175.- f A ardappeldiefstallen in Haarlemmermeer Op heeterdaad betrapt STADSNIEUWS Agenda 24 Augustus Agenda 25 Augustus Apotheekdiensten St. Vincentius-Bibliotheek NIEUWE GROENMARKT 22 Woensdagavond van half acht tot negen uur. Liefhebbers van een boutje Pater Grollenberg Inwijding St. Bavo-school Een nieuwe rijwieldief Exide-batterijen - Ook reparaties Heringa Wuthrich, Haarlem Paard op hol Onze winkelstand Personalia De a.s. Koninginnedag Rectificatie Cinema-PalacÊ REMBRANDT-THEATER Luxor Theater Na de brugaanvaring te Velsen Cautie gestort door de „Amazone" Met pensioen Nachtelijke bezoekers te Halfweg Auto in de sloot De inzittenden gered St. Jozef-Gezellen, Haarlem I Examens Hoofdakte Verlof Drankwet Door de boomen gereden Tegenwoordigheid van geest van brugwachter BURGERLIJKE STAND BLOEMENDAAL OVERVEEN SPAARNWOUDE HALFWEG HEEMSTEDE Het werk der Commissie-Lovink Telegrafisch Weerbericht Twee honderd huizen in een dessa afgebrand De Engeslche missionarissen in China vrijgelaten De verkiezingen in Duitschland Vliegtuig drie dagen drijvende op zee Gebroken Harten „HERTENKOF" VRAGENBUS P U O D N c FA 13 A?/BK •J&.-J'POLiA.K* CftO/V//VC£ /V Muziektent Den Hout Middagconcert H. O. V., half 3 uur. Rembrandt-Theater Bioscoop-voorstellin gen en variété 2 uur, half 5, 7 uur en kwart over 9 uur. „Palace" Bioscoopvoorstellingen en variété 2 uur, kwart over 4, 7 uur en kwart over 9 uur. „Breefzicht" lederen dag middag- en avondconcert. Sociëteit „Sint Bavo" R. K. Kappersbond, 9 uur R. K. Bevolkingsbureau, 8 uur. St. Jozefsgezellengebouw Zaal geopend van 8 tot 10 uur. Damclub T. E. P. Tooneelvereeniging „St. Genesius". Rembrandt-Theater Bioscoopvoorstellin gen en variété, half 3, 7 yur en kwart over 9 uur. „Dreefzicht", Den Hout lederen dag mid dag- en avondconcert. De Zondag- en nachtdienst der apotheken wordt deze week tot en met Vrijdag waar genomen door Th. A. Klinkhamer, Konin ginneweg 69, telef. 11596 en de firma Bege- mann en Sneltjes, Jansstraat 27, telef. 10043. Beleefde dieven Vanmorgen kwamen twee bewoners van de fliëronymus van Alphenstraat tot de ont dekking, dat in den afgeloopen nacht respec tievelijk 7 kippen uit het hok gehaald waren. Zij waren ter plaatse geslacht en meege nomen. Bij wijze van troost hebben ze twee kippen in het hok gelaten bij den eersten bewoner en bij den tweeden twee konijnen weggehaald. Bij den eersten liep nog een haan rond met een half afgesneden hals. Naar wij vernemen heeft pater Grollenberg, die de vorige week het slachtoffer werd van eeft auto-ongeval te Aerdenhout, thans de Maria-Stichting verlaten. ZWEMFEEST H.P.C. Op verzoek van de Amsterdamsche zwem- club „A.Z." zal de promotiewedstrijd voor de ie klasse Ned. Zwembond als ie nummer van het programma worden verzwommen, dus precies om 2 uur aanvangen. Beide zeven tallen zullen geheel compleet als volgt ver schijnen A. Z. I Jager v. d. Ley Markus Goedings Hoogenstein Scholte Wgenaar Eldering Kooyman Uitendaal Braam Leyenaar F. W. Moolenaar H. P. C. I. B. J. Moolenaar Met het oog op de drukte die daardoor Zondagmiddag aan de loketten der Heem- steedsche zweminrichting zal heerschen, zal men goed doen tijdig aanwezig te zijn, zoodat men dan om twee uur binnen kan zijn. Omtrent den uitslag valt weinig te zeggen, een Heemsteedsche overwinning zou echter de stemming op dit zwemfeest al onmiddel lijk danig kunnen verhoogen, al zal het de Haarlemsche en Heemsteedsche deelnemers en deelneemsters ook zonder dat wel niet aan aanmoediging van hun supporters ontbreken, het groote aantal estafettes en de paar interes sante teamnummers benevens de pantomime en het schoonspringen zullen de sportlief hebbers ongetwijfeld wel tot enthousiasme dwingen. De kunst óm alles vlot te laten verloopen verstaat H.P.C., de inschrijvingen zijn er, als nu het weer maar medewerkt dan kan succes voor H.P.C. Zondag niet uitblijven. In de verschillende nummers zal H.P.C. met de volgende deelnemers uitkomen 50 Meter vrije slag adspiranten H.P.C. om den Markusbeker P. Nelis, L. Stuut, J. Peters, S. Eldering en J. Stuifmeel, bekerhouder is op heden J. Uitendaal. Mocht geen der deelnemers zijn tijd van vorig jaar verbeteren, dan blijft Uitendaal weer voor een jaar bekerhouder. 50 Meter schoolslag adspiranten (nationaal) J. Peters en J. Stuifmeel. 10 x 50 Meter vrije slag Estafette De H.P.C.-ploeg in de vermoedelijke volgorde Ch. Kemper, B. Bal, H. J. Leyenaar, F. W. Molenaar, D. Wesseling, J. v. Zadel, J' Uitendaal, A. M. Heerkens Thijssen, D. Philippo en A. J. Braam. Zweedsche Estafette 50 Meter J. Uiten daal, 100 D. Philippo, 200 A. J. Braam, 50 Ch. Kemper en 50 A. M. Heerkens Thijssen. 100 Meter vrije slag Nieuwelingen D. Philippo, Ch. Kemper en J. v. Zadel. 5 X 50 Meter vrije slag Estafette Ch. Kemper, A. M. Heerkens Thijssen, J. Uiten daal, J. v. Zadel en D. Philippo. 200 Meter Schoolslag Heeren H. van Beek en A. M. Heerkens Thijssen. 8 September door Deken Westerwoudt Maandag 8 September circa 11 uur zal dooi den Hoogeerw. Heer Deken van Haarlem de nieuwe St. Bavoschool aan de Rijnstraat 1 plechtig worden ingewijd- °m 10 uur zal zijn Hoogeerw. in de Parochiekerk een stille H. Mis opgedragen, om Gods zegen over de nieuwe school en den arbeid van het onder wijzend personeel af te smeeken. Plaatst uw fiets niet voor onze kerken Bü de politie is aangifte gedaan van diefstal van een rijwiel, staande voor de R. K. Kerk aan den Rijksstraatweg. Tot zoover een kort, doch helaas meer en meer gebruikelijk bericht van het poli- tie-mpport. Een hernieuwde waarschuwing is niet overbodig. Steeds nog plaatsen onze kerk gangers hun rijwielen vóór, tegen of naast de kerken en de dieven loeren er op, omdat ze weten, dat ze heel gemakkelijk er van tusschen kunnen gaan, zonder gesnapt te worden. Vandaag of morgen wordt het heerschap, dat nu weer experimenteert, (tot nog toe met succes), wel gepakt, doch intusschen loopen er dozijnen rijwielen ge vaar. Als ze eenmaal ontvreemd zijn, ziet men er veelal niets van terug, omdat in de ateliers van de zwijntjesjagers alle „in komsten" onmiddellijk gesloopt worden. Wie zijn fiets lief heeft, hij zij gewaar schuwd. Gisterenmiddag reed een met paard be spannen bakkerswagen in de Duvenvoorde- straat. Plotseling sloeg het paard op hol en reed een straatlantaarn omver. Het paard werd onmiddellijk weer gegrepen. „Wiener chic" Gisterenmiddag werd in perceel Bartel- jorisstraat 3 een zaak in heerenkleeding geopend. De zaak draagt den naam „Wie ner chic". Deze drukke verkeersstraat is dus weer een keurige zaak rijker gewor den, die ongetwijfeld tot verhooging van het aspect bijdraagt. Door de verbouwing is een schitterende pui verkregen die mede met de mooie aan- gekleede etalage de bijzondere aandacht van de voorbijgangers zal trekken. De zaak zelf staat onder Weensche leiding, terwijl er slechts bekwame vaklui in de coupeurs kamer werken. Ter gelegenheid van de opening mocht de zaak zich verheugen in een groote belangstelling; vele bloemstuk ken werden ontvangen. Bij Koninklijk besluit van 13 Augustus is met- ingang van den datum, waarop hij zijn betrekking zal aanvaarden, benoemd tot re ferendaris bij de Rijksverzekeringsbank dr. C. Campagne, thans hoofdcommies bij de Verzekeringskamer, wonende alhier. Met Ingang van 1 September a.s. is aan het Nederlandsch Conservatorium tot leeraar voor de afdeeling Haarlem benoemd de heer Plet Halsema voor piano, orgel en piano- paedagogie. Kerkconcert Het traditioneele kerkconcert op Koningin nedag zal dit jaar wederom gegeven worden in de Groote Kerk, alhier. Medewerking verleenen de bekende Haar lemsche zangeres Annie Woud en de orga nist George Robert. In het verslag der vergadering van St. Raphael (Spoor), geplaatst in ons nummer van gisteren, staat abusief, dat het bezoek aan een der torens der Kathedraal op morgen, Zondag 24 Augustus, zal plaats hebben. Dit moet echter zijn Zondag 31 Au gustus. De Weg naar Roem (Das lockende Zie' is de film, die sedert gisteren in Palace gaat en die er, als de week om is, ook wel verlengd zal worden. Wat zullen we eigenlijk van deze film zeggen Als we zeggen Tauber, Richard Tauber, dan hebben we feitelijk alles gezegd, wat er van deze film te vertellen is, want deze film is Tauber heelemaal, in levenden lijve. De inhoud Doodgewoon. Een dorps jongen en dan nog een Tiroler (of is het een Oberbayrische) dorpsjongen, die een her berg en een mooie stem heeft, krijgt van een opera-directeur een aanbieding om zich voor de opera te laten opleiden. Hij laat de herber de herberg zijn en gaat mee naar Berlijn. Maar niet alleen zijn herberg, maar ook zijn Leni, het meisje waarmee hij zal gaan trou wen, laat hij in zijn dorp achter en enfin, de rest weet u wel hij wordt een groot man, een beroemde zanger, zij blijft de kleine dorpsche Leni, een misverstand en een intrige van een verliefde zangeres helpen nog een handjeLeni trouwt met een ander, offert zich op, heet dat in roman- en filmprogramma taal) en Toni gaat triomfen vieren in Amerika. Maar Richard Tauber vindt in deze film gelegenheid om zijn talent ten toon te sprei den op een wijze als maar zeldzaam geboden zal worden. Want niet alleen kan hij er zich, om het zoo eens uit te drukken, van alle kanten in laten bekijken hij zingt er opera aria's in en 'levensliedjes", kerkelijke liede ren en ook van die sentimenteele oude bekende Duitsche liedjes die we allemaal wel kennen uit de een of andere 'Deutsche Li3derschatz" hij zingt er kn als gerouti neerd zanger, maar ook als iongen-met-een- mooie-maar-ongeschoolde-stem. En hij zingt er in alsals Tauber, meer zullen we er niet van zeggen, omdat daarmee toch eigenlijk alles gezegd is. Alleen moet er dit nog aan toe gevoegd, dat we nog nooit een geluidsfilm gehoord hebben, die het geluid zóó zuiver overbracht als deze Duitsche Tauber-film, woord voo woord is te verstaan en noot voor noot komt zuiver over. Het gewone bijprogramma Een teeken film "Oswald wint de Derby" en het zwijgen de Hollandsche en het van geluiden verge zelde buitenlandsche nieuws en dan *op het tooneel" driedanzende meisjes, de gezusters Karin Zosska, die buitengewoon aardige dansen laten zien en die optreden met een elan en een vuur, alsof ze daar uitsluitend voor haar plezier staan te dansen en maar niet kunnen uitscheiden uit louter levenslust. Maar, hoe mooi de rest ook isde avond is voor Richard Tauber. Bij een der meest frappante nummers in het programma van deze week is onge twijfeld dat, waarin Louis Davids, de wel bekende Humorist eenige Hollandsche lied jes Zingt waaronder dat van „De kleine man". Hebben we tot nog Engelsch, Duitsch en Fransch sprekende films gehad, thans kunnen we ook eens hooren welk effect onze eigen taal op de film heeft, en het resultaat is ongetwijfeld verrassend. Louis Davids had niet meer succes kunnen hebben als hij in levende lijve voor het publiek was opgetreden en dat wil heel wat zeggen. We gelooven dan ook wel dat deze Hol landsche geluidsfilmpjes, mits goed geregis seerd een magnetischen invloed zullen uit oefenen. Maurice Chevalier, de bekende Fransche cabaret-artist, die ook op de film bij het publiek een gunstig onthaal heeft gevonden, speelt de hoofdrol in de film Innocents of Paris. Het is een film waarin een Parijsche voddenraper den kleinen van een welgesteld man uit het water redt. De grootvader wil dat kind niet accepteeren, wijl zijn dochter tegen zijn zin getrouwd was, en nu behoudt die voddenraper dat kind, Wanneer die voddenraper tenslotte een onmiskenbaar voordrachttalent blijkt te be zitten en hij als gevierde artist furore maakt, brengt dat kind niet alleen den grootvader tot christelijke gedachten terug, maar be werkstelligt tevens de toestemming van een huwelijk tusschen den voddenraper-artist en de andere dochter van den grootvader. Hoewel het gegeven meer op onwaarschijn lijkheden dan op logica gebaseerd is, neemt dit toch niet weg, dat het vlotte spel en de aardige chansons, deze film tot een genoeg lijke rolprent maken. De voordrachtcapaci teiten, die Chevalier zeer zeker bezit, komen hem goed te pas, en zorgen ervoor, dat er aan deze film reliëf gegeven wordt, dat anders zeker zou hebben ontbroken. Hoewel in den tegenwoordigen tijd de romantiek zooveel mogelijk op den achtergrond wordt gescho ven, blijkt zij toch, niet geheel en al te kunnen worden verdrongen. De liedjes die Chevalier zingt zijn er enkele reeds populair geweest, doch wijl zij van het goede soort zijn, is het niet onaangenaam ze nog eens te hooren. Het laatste (althans buiten de binnen- en buitenlandsche journals) doch zeker niet het minst belangrijke nummer is dat der „The Nagels" aangeduid als Ikarische spelen. Dat is werkelijk de moeite waard om gezien te worden. Wat hier met oefening en vol harding is verkregen, is werkelijk pheno- menaal te noemen. Indien de zekerheid, welke de beide artisten toonen te bezitten, zou ontbreken, zou men van een griezelig nummer kunnen spreken. Thans maakt echter de griezeligheid plaats voor bewondering, die door het publiek in een langdurig applaus werd geuit. Matineé's Voor de kindermatinee's treden deze week wederom Watt en Half Watt op, thans als bokskampioen. Een dol-vermakelijke film, waarom de kinderen schateren van pret. Wil men dus zijn kinderen een aangename bioscoopvoorstelling geven, dan is het beter, hen naar een der matinee's te sturen, dan des avonds naar het andere programma mee te nemen. Dan hebben zij ,,waar" voor het geld Het is een oua'e opvatting, dat men om tweeërlei redenen naar een bioscoop kan gaan, nl. om de film te zien ofom de muziek te hooren. Misschien ligt het aan ons. maar de mu ziek in Luxor is deze week buitengewoon goed verzorgd. De muziek is beter dan bei de hoofdfilms en illustreert beter dan menige Tonfilm ooit gedaan heeft. Maarwe moeten over „Leve de schoonheidskoningin" en „Onder Moeders dwang" spreken. De eerste hoofdfilm is een aaneenschake ling van onzin, met als hoogtepunt een show in kleuren van een schoonheidswedstrijd al ler landen. Een juffrouw wil haar lunchroom laten verbouwen en denkt door haar uit gesproken schoonheid 1000 dollar te verdie nen. Helaas, de jury laat zich door knip oogjes verleiden en de juffrouw dreigt door haar architect gearresteerd te worden, om dat ze nu niet kan betalen. De ontknooping berust dan bij een knap jongmensch, die voor een happy end" zorgt. „Onder Moeders dwang" speelt in variété kringen. Reeds in haar kinderjaren toont de kleine Sally Quail, dochter van een win keliertje in een der achterbuurten van New-York, een buitengewoon imitatie- en dans-talent te bezitten, hetgeen haar moe der, door wier aderen theaterbloed stroomt, sterk aanmoedigt. Onder de deskundige lei ding van mevrouw Quail, is er weldra een nieuwe ster aan den tooneelhemel versche nen. die zich zelfs verheugen mag in de belangstelling van een „echten prins". Maar dan komt „de man" in Sally's le ven. in den persoon van Bert, een jong componist. Volgens Ma beteekent dit gevaar voor een prachtige carrière Ziedaar het thema! Ze krijgen elkaar! Wij zouden het programma, ondanks de film „Schoonheids-Koninginnen" voor vol wassenen nog wel hebben goedgekeurd, indien de vrouwelijk helft van Les SanpédrPl's, acrobatiek-equilibrisme niet onvoldoende ge kleed was. Als deze dame haar toilet eenigs- zins herziet is ons bezwaar opgeheven. Naar wij vernemen heeft de Grieksche reederij, welke eigenares is van de „Amazone" een zekerheidsstelling gestort van 8500, het bedrag, dat de Nederlandsche Spoorwegen hadden geëischt om van beslaglegging op het schip af te zien. Het schip is op het oogenblik vrij en zal, zoodra het na onderzoek in net dok en na eventueele reparaties, zeewaardig is verklaard, kunnen vertrekken, als er ten minste geen andere verwikkelingen komen. Wel hebben enkele reederijen overwogen een actie in te stellen voor Vergoeding van schade ontsaan door oponthoud, maar tot beslaglegging zijn zij niet overgegaan. Wat de vordering van de Nederlandsche Spoorwegen betreft, het bedrag van 3500 is inderdaad niet meer dan een zekerhels- stelling. De werkelijke schade aan de brug toegebracht zal nog nader moeten worden vastgesteld en over de aansprakelijkheid van de reederij zal wel een beetle worcien gepro cedeerd. A.s. Dinsdag 26 Augustus hoopt de heer P. Beugeling, machinebankwerker aan de Centrale Werkplaats der Nederlandsche Spoorwegen den dienst met pensioen te ver laten. Ongetwijfeld zullen zijn collega's den scheidende, die ongeveer 39 dienstjaren heeft, niet zonder meer laten vertrekken. Reeds geruimen tijd kwam het voor, dat aardappelen, die in het veld in kisten ston den, bij den landbouwer J. C. Gehrels te Vijfhuizen werden gestolen. En trots de rijksveldwachter G. v. d. T. nachten achter een zijn rust opofferde, mocht het hem niet gelukken den dader te achterhalen. Het ge leek wel. of de dader met de werkzaamhe den van dezen politieman op de hoogte was, want sloeg hij eens een nachtje over, zeker kon hij er van zijn dat den anderen dag weer aardappelen werden vermist. En daar het aardappelenveld recht over de woning van v. d. T. ligt, vond deze het nog on aangenamer. Hedennacht is de activiteit van dezen po litieman beloond geworden. Omstreeks twee uur hield v. d. T. weer de wacht in het veld, toen hij iemand zag aankomen, doch daar hij blijkbaar niet genoeg gedekt was, kreeg deze persoon v. d. T. in de gaten en keerde vlug terug om te ontkomen, maar v. d. T. wist hem spoedig tot staan te krij gen. Daar hij aanvankelijk ontkende, de dader rijn van deze diefstallen, werd hij met den auto van Gehrels naar Hoofddorp ge bracht om daar in voorarrest te worden ge zet. Later wist men hem tot bekentenis te krijgen. HU vertelde te zijn G. P. C. Heemskerk, geboren te Roelofarendsveen, oud 35 jaar, zonder vaste woonplaats en verblijf hou dende in een woonschuitje dat in de Ring vaart aan de Cruquius lag. Hij wist niet precies meer te zeggen, hoeveel malen hij een nachtelijk bezoek gebracht had in het aardappelenland te Vijfhuizen, maar zeker achtmaal. Dezen laatsten nacht was hij er zelfs tweemaal geweest. Of hij nog meer op zUn kerfstok heeft, is nog in onderzoek. Heden zou hij naar Haarlem worden gebracht om voorgeleid te worden voor den Officier van Justitie. Zon der twijfel heeft de heer v. d. T. een goede vangst gedaan, en mag hij met eere op zijn prestatie terugzien. In den afgeloopen nacht is een poging tot inbraak gedaan bij den heer v. d. P. te Halfweg. De vrouw des huizes, door eenig gerucht wakker geworden, riep haar man, die zich onmiddellijk naar beneden begaf, waar hU nog juist vroeg genoeg was om te kunnen zien, dat het onverwachte be zoek over het hek voor zyn huis sprong en per rqwiel in de richting Haarlem reed. Het bleek, dat slechts één der ruiten van zijn woning was vernield; er werd niets vermist. OnmiddellUk werd hiervan aangifte ge daan bü de politie, die terstond een onder zoek instelde en de politie te Haarlem waarschuwde, hetgeen echter zonder resul taat bleef en geen wonder, daar men de brutaliteit heeft gehad om, vlak na de po ging bij v. d. P., ook in te breken bij den heer v. E. aan den Amsterdamschen Straat- Weg te Halfweg. Hier gelukte het beter, - want de familie v. E. miste hedenmorgen verschillende zilveren voorwerpen, waarvan aangifte werd gedaan by de politie. Uit het onderzoek is gebleken, dat, zooals gezegd, deze inbraak is gepleegd kort na dien bij den heer v. d. F., zoodat zoo goed als zeker is aan te nemen, dat men zich bij v. E. in huis bevond, terwijl de politie op den weg het onderzoek instelde. Ook de vrouw van den heer v. E. heeft omstreeks dien tijd in huis iets gehoord, doch is niet gaan kyken en heeft met de aangifte ge wacht tot den morgen. Een door de politie ingesteld onderzoek had tot heden nog geen resultaat. Men schrijft ons: Gezellen Op Zondag 24 Augustus houden wij onze algemeene H. Communie. Ditmaal niet in de St. Jozefkerk maar om half negen in de Kapel der Eerw. Zusters in de Koningstraat. Onze Eerw. Praeses draagt dan de H. Mis op, voor de zielerust van wijlen den heer Randoe, in leven bestuurslid der St. Jozef gezellen. We gaan daarna naar het Gezellen- huis waar een feestelijk ontbijt klaar zal staan. Des avonds komen we weer om 7 uur in de kapel der Eerw. Zusters bijeen waar de Praeses een plechtig lof zal opdra gen. Vandaar gaan we naar het Gezellenhuis waar een installatie-avond zal plaats heb ben, Komt gij allen? God zegene het eerzame handwerk! Haarlem, 22 Augustus. Geëxamineerd 8 vrl. Candida ten. Geslaagd de dtmes C. M. H. In der Rieden, Amsterdam; A. van Hoorn, Wor- merveer; A. M. A. Weinink, Amsterdam: G. J. Kranendijk, Amsterdam. Ingekomen is een verzoekschrift van R. van Lunenburg om verlof, ingevolge art. 34 der Drankwet tot het verkoopen van alco holhoudenden drank, anderen dan sterken drank voor gebruik ter plaatse van verkoop in de lokaliteit (en) van het perceel aan de Nassaulaan No. 8. Terwijl Vrijdagmiddag de brugwachter aan de Ringvaart bij Sloten in Haarlemmermeer de brug voor een passeerend vaartuig wilde opendraaien en de boomen waren gesloten, reed een auto, waarvan de bestuurder ver moedelijk niet voldoende oplette of met een te groote vaart den oprit was opgereden, met zooveel kracht tegen den afsluitboom op, dat deze niet meer intact bleef. Aan de tegenwoordigheid van geest van den brugwachter die het groote gevaar opgemerkt en de brug direct weder had te ruggedraaid is het te danken dat het mo torrijtuig niet in de ringvaart terecht kwam, maar door een botsing tegen de ijzeren leu ning tot stilstand kon worden gebracht. Ondertrouwd: 22 Augustus. H. J. Pieters en J. H. M. Nottrot. Geboren: 20 Augustus, d. van M. G. Ha gen—v. d. Veldt 21 Augustus, z. van E. H, BruUsv. d. Bovenkamp 22 Augustus, z. van G. E. Spierings—Dubelaar. Overleden: 21 Augustus. J. T. C. Baas, 22 j„ Duvenvoordestraat A. H. Garrer, 77 j., Bosch en Vaartstraat. De Commissaris met verlof De heer A. Hiemstra, commissaris der politie alhier, is tot 31 Augustus met verlof. Als diens plaatsvervanger treedt op de heer J, Louis- se, hoofdagent van politie. Geslaagd By het examen teekenen M. O., voor de acte M, is geslaagd de heer J. G. D. Vogelenzang, alhier. Autobotsing Nabij Rijnlandshuis al hier botste een auto tegen een paal van de electrische leiding op, tengevolge waar van deze afknapte en de electrische draad over den weg kwam te liggen, hetgeen groot gevaar voor passeerende voorbijgangers op leverde. De lijnwerkers van het P. E. N werden spoedig gewaarschuwd en kwamen een en ander weer in orde brengen. De auto werd beschadigd, persoonlyke onge lukken kwamen niet voor. Autobotsing Op den Amsterdamschen Straatweg alhier liep van een met een snelheid van ongeveer 40 K.M. rijdende Ford-auto één der voorwielen plotseling van den wagen af. De bestuurder bemerkte dit en stopte direct, daarbij tevens trach tende, een tegenkomenden auto te ontwij ken, hetgeen hem echter niet mocht geluk ken. Een botsing was onvermydelyk. De Ford-auto werd hierby van voren geheel vernield en moest met den kraanwagen van den heer Pollé naar Halfweg gesleept worden. De bestuurder werd door glasscher ven aan gelaat en handen gewond. Vraag: Wanneer is het ministerie van Bui tenlandsche Zaken te Den Haag geopend? Antw.: Het Departement is op de gewone kantooruren eiken werkdag geopend. Wittebrood met inlamdsche bloem? Naar „Het Volk" verneemt, heeft de land bouwcrisis-commissie, de z.g. commissie-Lo- vir.k, aan de regeering voorgesteld, bij de wet voor te schrijven, dat in het wittebrood een zeker percentage bloem van lnlandsche tarwe moet worden gebakken. Dit meent bedoelde commissie te kunnen bereiken, door te bepalen, dat slechts tar webloem raag worden afgeleverd, waarin een bepaald percentage bloem van lnlandsche tarwe is gemengd. Een zelfde maatregel geldt reeds eenigen tyd in Duitschland en wordt voorbereid in tai van andere lande Hoogste barometerstand 767.3 te Lacoruna. Laagste barometerstand 741.4 te Reykjavik. Verwachting: Matige, wellicht toenemende, Zuidelijke tot Westelijken wind, zwaar be wolkt tot betrokken, later opklarend, weinig of geen regen, zelfde temperatuur. Gehoopt wordte dat daardoor de vraag naar lnlandsche tarwe zal toenemen, wat een gunstige uitwerking op den prijs zal hebben. Gisteren zijn in de aan ae zeekust liggen de dessa Pleret, gelegen beneden Wates, tweehonderd huizen geheel afgebrand. Door de geïsoleerde ligging was blusschen on- mogelyk. De schade bedraagt f 5800. Door het binnenlandsche bestuur wordt voorzien in de voedselverzorging, terwijl voor schotten worden verleend voor den weder opbouw van de verbrande huizen. Het Chineesche missiestation te Londen heeft een telegram ontvangen van zyn ver tegenwoordiging te Foetsjau, waarin wordt medegedeeld, dat de door Chineesche bandie ten ontvoerde en geruimen tijd vastgehou den Engelsche missionarissen thans in vrij heid zijn gesteld en zich in veiligheid be vinden De onderhandelingen hebben tot resultaat gehad, dat het losgeld werd verminderd van 6000 P. St. tot 5000 P. St. Bloedige gevechten Gisteravond vond in de zaal van 't Odéon te Bunzlau in Neder-Silezië een verkiezings vergadering van Duitsch-Nationaien plaats, na afloop waarvan het tot een hevige bot sing kwam tusschen Duitsch-Nationaien en communisten. Een groote menigte verzamelde zich voor het vergaderingsgebouw en nam een dreigen de houding aan. De schupo uit Göritz werd ter versterking van de polite naar Bunzlau ontboden. Toen het tot botsingen kwam, maakte de politie eenige malen van de wapens gebruik, zoodat de straten hier en daar met bloed be spat waren. De samenscholingen en botsingen duurden tot in den laten nacht. By een nieuwe charge, waarby wederom van de vuurwapens gebruik werd gemaakt, vielen echter de eerste slachtoffers. Voor zoover kan worden nagegaan werden 3 personen gedood en verscheidene gewond, waarvan een vyftal levensgevaarlijk. Bemanning en passagiers uitgeput NEW-YORK, 23 Augustus Uit Rio de Janeiro wordt gemeld, dat een Duitsch Con dor-watervliegtuig, dat den dienst onder houdt tusschen Pernambuco en Rio de Ja neiro, op ongeveer 350 K.M. ten Oosten van Banja, op zee drijvend is gevonden. Het vliegtuig bleek een noodlanding te hebben moeten maken en dreef reeds drie dagen op zee rond. Passagiers en bemanning waren uitgeput. Door een ter assistentie uitgezonden vlieg tuig werden zij naar Rio de Janeiro gebracht. Algemeen was men van meening, dat het een mooie prestatie van het vliegtuig is, drie dagen zonder gevaar drijvende te zijn ge bleven. B Heden overleed tot onze diepe E droefheid in den ouderdom van B ruim 73 jaar, voorzien van do B laatste H.H. Sacramenten der H Stervenden, onze lieve Moeder, §j Behuwdmoeder en onvergete- I lyke Grootmoeder I WILHELMINA MARIA WIWEL Weduwe van n Joannes Antonius Aloysius Hofhuis. H Huize „Duinrust". Overveen, 22 Augustus 1930. Uit aller naam: A. HOFHUIS, Rotterdam Heemraadsingel 94b. Tijdelijk adres: „De Rolklaver", Zandvoort. Profundisdagen Zondag en R Maandag. i De plechtige Uitvaartdiensten I worden gehouden Dinsdag 26 M Augustus in de Parochiekerk H van O. L. Vr. Onbevl. Ontv. te M S Overveen, waarna de begrafenis B op het R. K. Kerkhof aldaar De H.H. Missen te 7 uur kwart jg over 8 en te half 10 uur de plechtige H. Mis van Requiem. Geen bezoek. Geen bloerhen. Eenige en algemeene kennis- geving. kunnen wU niet repareeren, doch wel Antiek porcelein, kunst en luxe voorwerpen, Religieuze beelden, verder Metaal, Marmer, Hout, Ivoor, Schild pad, enz. Alles wordt onzichtbaar gerepareerd door den van oijdis be kenden ZIJLVEST 3 - TELEFOON 12223. Vrydagmiddag reden op den geasphalteer- den weg, gelegen in Haarlemmermeer naby Sloten langs de gronden van de Amsterdam sche Rijtuigmaatschappij een drietal auto's in verschillende richting. De bestuurder van een ander motorrijtuig wilde in groote vaart deze auto's passeeren, doch kwam daarby blijkbaar ruimte te kort, want hij reed een van de luxe-wagens in den voorkant aan, met het gevolg, dat deze outo waarin de heer v. d. Berg uit Amsterdam en zijne echtgenoote en nog een tweetal da mes gezeten waren in de wegsloot kwam. De inzittenden, die allen verwondingen aan hoofd en handen bekwamen, konden spoe dig uit hun benarde positie worden bevryd en onder geneeskundige behandeling ge steld. Een van de dames bleek bovendien een pols gebroken te hebben. Met een andere auto werd de familie v. d. B. naar Amsterdam gebracht. Inmiddels werd een kraanwagen gerequi- reerd om de auto weder op het droge te krygen; een karweitje, dat wel niet zoo ge- makkelyk, maar met veel zorg geschiedde. De politie was spoedig ter plaatse om een onderzoek in te stellen. Vermeld zü nog, dat de chauffeur van de auto die de aanrijding veroorzaakte, in volle vaart doorreed. Toch schijnt men er nog in geslaagd te zijn om het letter en nummer te noteeren. Kerkconcert Door de commissie tot viering van den Koninginnedag te Heemstede is in samenwerking met den Kunstkring „Heemstede" een concert vastgesteld op Zaterdag 30 Augustus des namiddags 3 uur in de Gereformeerde Kerk, Koediefslaan Het volgende zal worden uitgevoerd Medewerkenden Jo Meeuwse, violiste Egbert Vos, organist van de Kapel Nieuw- Vredenhof. 1. a. Variaties over Wilhelmus van Nas- sou we C. F. Hendriks b. Trio b-kl. t. J. S. Bach (orgel) 2. Sonate VI G. F. Handel AdagioAllegroLargoAllegro (viool en orgel) 3. Sonate II F. Mendelssohn GraveAdagioAllegro MaestosoFuga (orgel). 4. a. Aria M. Reger b. Zerknirschung E. Bloch c. Praeludium M. Reger (viool en orgel). 5. Toccata d-kl. t. A. Renaud (orgel).

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1930 | | pagina 2