DE VOLKENBONDSMAAND IN GENEVE in. m MB pliiiiÉlli BUREAUX NA8SAULAAN 49 dit nummer bestaat uit drie bladen DONDERDAG 18 SEPTEMBER 1930 AANGIFTE MOET, OP STRAFFE VAN VERLIES VAN ALLE RECHTEN, GESCHIEDEN UITERLIJK DRIEMAAL VIER EN TWINTIG UREN NA HET ONGEVAL Voornaamste qNieuws Het begin der Katholieke Week De orkaanramp op San Domingo 4L KijK «1 DE BRUG TE NIJMEGEN Mr. G. P. Duyfjes Ned. Roomsche Reisvereeniging Rector Wennen geestelijk raadsman Uitbreiding van de Visschershaven te IJmuiden De kosten bedragen 6 ton Sodalitas Medicorum Een mijnontploffing te River Herbert Verduistering door een Advocaat Het bedrag beloopt al meer dan f 50.000 Builenpest in Mantsjoerije Vier en zestig dooden Een aalmoezenier voor de Rijkswerkverschaffing De Stakingen in Spanje Een nieuwe onafhankelijkheids beweging De overval op Curacao Tweede Kamer Mr. van Sehaik tot voorzitter benoemd Vaticaanstad als wereldlijke macht De Paus en het luchtvaartcongres Vierjarig meisje doodgereden Plotseling overgestoken De hoogteproef van Prof. Piccard Opnieuw een mislukte opstijging J. J. WEBER ZOON Telegrafisch Weerbericht Samenzwering in de Duitsche Wolgarepubliek Een staatsbedrijf in handen van Duitsche boeren De civiele ongehoorzaamheid in Engelsch-Indlë Telefoon No. 13866 (drie Ujnen) Postrekening No. 5970. ABONNEMENTEN: voor Haarlem en Agentschappen: per week 25 et.; per kwartaal 3.25; per post, per kwartaal 3.58 b(J vooruitbetaling. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIEN 35 ct. p. regel VRAAG- EN AANBOD-ADVERTEN TIES. 1—4 regels 60 ct p. plaatsing; elke regel meer 15 ct, bij vooruitbeU Bjj contract belangrijke korting. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN tusschen den tekst 60 ct per regel. DRIE EN VIJFTIGSTE JAARGANG No. 17567 Alle abonné's op dit blad zijn ingevolge de verzekeringsvoorwaarden ff Levenslange geheele ongeschiktheid tot werken door ff bij een ongeval met ff Oï&fj bij verlies van een hand. f /R ^ij verlies van een ff Klfi bij een breuk van m bij verlies van n tegen ongevallen verzekerd voor een der volgende uitkeeringen uUUUa"" verlies van beide armen, beide beenen of beide oogen I I ÜUi doodelijken afloop ZavUs"' een voet of een oog I I 4Üa duim of wijsvinger I vUi been of arm I ill® andere®, vinger. - ->1 7 4 m ™--- Een kijkje op de door d en storm aangerichte verwoestingen in het havenkwartier der stad Genève 16 Sept Genève is in traditie zoowel als uiterlijk vellicht de meest protestantsche stad ter we reld. Indien de reformatie behoefte zou heb ben aan een protestantsch Rome, dan zou Been andere stad met zooveel recht aan spraak mogen maken op dien titel als Genève dat zou kunnen doen, en in feite reeds doet. Vlak tegenover het Batiment Electoral is de groote rotswand, tegen welken het park gevlijd ligt, geheel ingenomen door het Re formatie-monument in zijn afmetingen van Waarlijk Amerikaansche allures. Hier prijken de meer dan levensgroote beelden van Cal- Wjn erj Knox, van den grooten keurvorst en Van Willem den Zwijger, terwijl in enorme bas-reliefs en versierd met groote opschrif ten de voornaamste periodes uitgebeeld zijn in welke de Reformatie in de verschillende landen van Europa zegevierde. De oude kathedraal van St. Pierre domi neert reeds van verre het aspect der boven stad. Lang is het reeds geleden, dat hier een Sacramentsprocessie binnentrok zooals men dat nog kan zien op het schilderstuk in het Paleis van den huidigen katholieken Bis schop. Vanaf den preekstoel in deze kerk Predikte Calvijn zijn Evangelie van pessimis me en praedestinatie. Doch nog steeds is St Pierre het hart van Genève gebleven, en toen jongstleden Zondag het luchtschip «Graf Zeppelin" een groet kwam brengen aan de te Genève verzamelde volkeren, was het eerste punt, waarop deze triomf der mo derne techniek koers richtte, de toren van de Oude Pieter-Kathedraal. Doch het Katholieke leven is wel verre Van uitgestorven in deze protestantsche stad. Schuin tegenover het hoofdstation, de Gare Cornevin, staat een nieuwe katholieke kathe draal, die van O. L. Vrouw van Genève, op getrokken in laat-gothisehen stijl, met een weidsch trappen-bordes dat aan het geheel een cachet van bijzondere voornaamheid geeft. Hier pontificeerde JJ. Zondag de bisschop van het Diocees „Lausanne, Genève et Fri- bourg," de sympathieke Mgr. Besson, een plechtigen Hoogdienst voor de katholieke gedelegeerden, beambten en journalisten, die In grooten getale waren opgekomen. Hier zag men het Duitsche Rijksdaglid mevrouw Lang, en den Duitschen Admiraal Baron Preyberg; den Poolschen Minister van Bui- tenlandsche Zaken, Zaleski, en Branco, zijn Portugeeschen collega; de Raadsvoorzitter Zumeta was er aan het hoofd van een groote delegatie uit de talrijke Latynsch-Ameri- kaansche republieken; de Belgen Poullet en Carton de Villars zaten er in de nabijheid van den Italiaan Scialoja; en vlak naast de hooge figuur van den tachtigjarigen Graaf Apponyi, den vertegenwoordiger van t dui zendjarige Hongarije, knielde de jonge O'Sul- livan, Minister van den piepjongen Ierschen Vrijstaat. Waarlijk, zulk een gezelschap is een indrukwekkend schouwspel, vooral toen alle hoofden zich eerbiedig bogen op het oogenblik dat de pontificale stoet naar het boor honderden electrische kaarsen ver lichte hoogaltaar schreed en vooral toen later uit duizenden monden elke staan plaats, elk hoekje van dp kerk was door ge- loovigen en toeschouwers tot uiterste capaci teit gevuld het Credo gezongen werd. De speciale predikatie werd dit jaar ge houden door niemand minder dan ZJExc. Mgr. Ignaz Seipel, den vroegeren Bondskan selier van Oostenrijk. Wel zelden heeft de Wereld een voortreffelijker gelegenheid ge had, deze groote figuur, den priester en den staatsman, te zien in een gelukkiger combi natie van zijn functies en zijn talenten. Mgr. 8eipel beeft het vijftiende Eeuwfeest van ben H. Augustinus, dat de kerk dit jaar over de geheele wereld gevierd heeft, aan gegrepen om aan de Katholieke politici Van vandaag den grooten Kerkvader en Denker, den schepper van het werk „De Civitate Dei", voor oogen te voeren als een ber geestelijke voorvaderen van het groote Idee, dat tien jaren geleden voor de eerste maal met den Volkenbond een aanvang tot verwerkelijking nam. Dr. Selpel spreekt Duitsch, met het heerlijk zachte en zangerige accent van ben Oostenrijker en hij spreekt met volle onderlijning van alle kunstgrepen die den geboren kanselredenaar eigen zijn. Hij heeft den Katholieken vooral voorgehou- ben zich niet laten afschrikken boor den Puur-humanistischen en weinig-religieuzen oorsprong van den Volkenbond, doch mede te werken aan al datgene wat, zij het onbewust voor de organisators, in de HJn van Gods werk ligt. Zoo zijn Maandagavond de voorlezingen begonnen, welke onder de auspiciën der Katholieke Unie van Genève dit jaar ge houden worden als de „Semaine Catha- Lque Internationale* Niemand minder ban de beroemde Mgr. Baudrillart, de Académicien, heeft deze week Maandag avond ingeleid, 's Avonds zijn er geen Volkenbondsvergaderingen, doch rond het gebouw, waar deze bijeenkomst gehouden werd, had reeds spoedig de politie uitge breide orde-maatregelen te nemen bij het voorrijden en later parkeeren der li mousines en auto's van het talrijke en uitgezochte gehoor. Nog maar kort ge leden heeft hij een^ zijner grootste orato rische successen behaald met zijn lijk rede voor Kardinaal Lupon in de Kathe draal van Reims, en de redevoering, welke hij te Genève hield, werd een voortreffe lijk resumé der groote stroomingen in de wereld en vooral onder de jeugd, mét welke hij als rector van het „Institut Catholique" te Parijs zoo uitstekend bekend is. De plaatsruimte laat niet toe deze magistrale rede ook maar in de verte te volgen, doch het is zeker de moeite waard het groote optimisme weer te geven, waar mee deze redenaar getuigde, dat zeker ook in Frankrijk de jonge generatie terugkeert tot Christus. En deze getuige, die reeds meer dan vijftig jaar het leven en de evolutie der intellectueele jongeren volgt, kan er met groote competentie en objectiviteit over oordeelen. Voor de rest dezer Veek staan nog eenige bijzondere voorlezingen op het programma. Lars Eskeland, de beroemde Noorsche pae- dagoog, zal over de Renaissance van het Katholicisme in Scandinavië spreken; Mgr. Noll, de bekende Amerikaansche Bisschop- journalist, over dat in de Vereenigde Staten en dr. Maklakoff over de religieuze situatie in Sovjet-Rusland. Doch in een volgend artikel hopen wij de groote lijn in al deze redevoeringen te kun nen resumeeren in de stelling welke aan deze week ten grondslag ligt: de Katholieke gedachte in den dierist van den vrede over heel de wereld. Toen wij onlangs de feestvreugde te Nij megen eenigszfns stoorden door de mededee- ling van den burgemeester, dat met de brug over de Waal het volgende jaar een begin zou worden gemaakt in twijfel te trekken, was de pers van de oude keizersstad er dade lijk bi) om dien twijfel te bestrijden. Onze opmerking betrof een zekere reserve, die te Nijmegen over het hoofd wordt gezien. De brug kan er komen zoo schreven we, mits Nijmegen maar geen schadevergoeding eischt voor het veer Lent-Nijmegen. De heden verschenen memorie van Toe lichting op de begrooting ter vaststelling van inkomsten en uitgaven van het wegen fonds bevestigt nu hetgeen we toen schreven. Er wordt f 250.000 op die begrooting aan gevraagd, om met den bouw van de brug over de Waal te beginnen, Indien tijdig over eenstemming met de gemeente Nijmegen kan worden bereikt en later schrijft de minister nogmaals, dat eindelijk het met de gemeente Nijmegen nog voortdurende overleg tot een bevredigend einde moet komen. De zaak is dus nog lang niet voor elkaar en het is be kend, dat de regeering onder geen voor waarde schadevergoeding kan geven, met het oog op andere plaatsen. Als Nijmegen dus niet van den eisch afziet komt er daar ter plaatse niets van een brug. Hoogleeraar te Leiden Mr H. G. P. Duyfjes te 's-Gravenhage is benoemd tot hoogleeraar in de faculteit der rechtsgeleerdheid aan de Rijksuniversi teit te Leiden, om onderwijs te geven in het Nederlandsch-Indisch burgerlijk recht en in de historische vorming van de heden- daagsche rechtsinstellingen. Hij werd 2 Nov. 1878 te Haarlem geboren. In 1896 werd hij aan de universiteit te Groningen als student in de klassieke letteren ingeschreven en deed daar in 1899 met gunstig gevolg het can- aidaatsexamen. Aangezien hij zich echter meer aangetrokken gevoelde tot de studie in de rechten, ging hij naar Leiden en pro moveerde daar op stellingen tot doctor in de rechtswetenschap Hij vertrok in 1904, na met gunstig ge volg het doctoraal examen Indisch recht te hebber, afgelegd, als rechterlijk ambtenaar naar Ned.-Indië, waar hij te Pekalongan eerst als griffier en daarna als onder-voor zitter van den landraad werkzaam was Vervolgens was hij voorzitter van den land raad te Muntok (Banka) en daarna te Fort de Cock. Na eenigen tijd als voorzitter van den landraad werkzaam te zijn geweest, volgde zijn benoeming tot griffier van den Raad van Justitie te Batavia, waarna hij werd verbonden aan het hoofdparket bij het Hooggerechtshof aldaar. In 1922 werd hij advocaat-generaal bij het Hooggerechtshof. In 1925 procureur-generaal bij dit college en in Januari 1928 lid van den Raad van Ned -Indië. In hPt begin van dit jaar keerde hij met pensioen naar Ne- deriand terug. Mr P'iyficj -fas preridenf etirrin- 't college van curatoren van de Bataviasche Hoogescholen en lid van de Directie van het Kon. Bataviasch Genootschap van Kunsten en Wetenschappen, onder de zinspreuk: „Tot nut van 't Algemeen" te Weltevreden. Hü ls ridder ln de orde van den Nederl. Leeuw. Cijfers, cijfers, vele cijfers, Besondanks neg veel te kort, Iets waarvan dit keer de crisis Zonder meer beschuldigd wordt. Crisis? cri is? wat is crisis? Is ons volk of landje ziek? Kom, geen dwaze muizenissen, Aan het werk, en energiek! Na den afloop eerst een borrel, En natuurlijk iets heel fijns, Dat komt óns niet slechts ten goede Maar ook zeker den accynri En dan stappen wij vol geestdrift En bespraakt naar den patroon En wij zeggen: staatsbelangen Eischen thans een hooger loon! Hooger aanslag dan tot nu. Het tekert wordt weggecijferd En we krijgen een surplus! Kom, wij rooken méér sigaren, Want de Staat is zeer gesteld Op de extra hoog? cijfers Van het banderollen-geld. Erf-ooms en ook dito tantes 's Lands belang eischt thans uw dood, Want de opbrengst der successie Wordt daarmede weer vergroot. En wanneer d t zal gebeuren Is het met de crisis uit, Ir. ons voerdeel! en we krijgen Een begrooting die weer sluit! MARTIN BERDEN. Het hoofdbestuur der Ned. Roomsche Reis vereeniging. gevestigd te Amsterdam, heeft bericht ontvangen, dat Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft goedgevonden, dat de weleerwaarde heer H. A. C. M. Wennen, rec tor van het Gesticht St. Jacob te Amster dam, de vereeniging als geestelijk raadsman ter zijde staat. In de j-1. Zaterdag gehouden bestuursver gadering is rector Wennen met een toepas selijke rede als zoodanig door den voorzitter geïnstalleerd. Op de begrooting voor 1931 van 't Staats- visschershavenbedrijf te IJmuiden is een bedrag van i 600.000 uitgetrokken voor uit breiding van de visschershaven. Deze uitbreiding zal bestaan in het door trekken van de kade aan de Zuidzijde, voor den vuurtoren, waardoor een aanzienlijke ruimte vrij komt voor het aanleggen, direct aan den kant, van schepen. Dit beteekent een groote verbetering, aan gezien er reeds geruimen tijd groot gebrek aan ruimte bestond, waardoor er dikwijls geen plaats was voor de booten, om aan de kade te meren. Het uitbreidingsplan omvat voorts een be langrijke vergrooting van de vischhal. Er zal een vierde hal worden aangebouwd, op de z.g. tegel tjesmarkt, waar de fundamenten reeds vroeger, met het oog op een latere uit breiding, zijn aangebracht. Deze 4e hal zal een lengte krijgen van 150 meter, waardoor de totale lengte van de vischhallen tot 600 meter wordt uitgebreid. Het ligt in de bedoeling om in 1931 4/5 van het aangevraagde bedrag te verwerken. De rest wordt in 1932 verwerkt. Het bod op het Salzbad Naar het „Hdbd." verneemt, heeft graaf .aracsonyii een bod gedaan op het Salzbad. Hij is bereid daarvoor twee drie milUoen pengo te betalen, echter niet in contanten, doch in opstanten-obligaties. Zeker 6 dooden Te River Herbert in Nieuw Schotland had in een der diepe galarijen van een steenko lenmijn een ontploffing plaats van mijn- gas. Op het oogenblik der ontploffing waren daar ter plaatse zeventien werklieden aan den arbeid. Eenige hunner werden door neervallend gesteente bedolven of ingesloten. Het is reeds zeker dat er zes dooden zijn. De Zaterdag j.l te Rotterdam gearresteerde Haagsche advocaat en procureur, verdacht van verduistering van groote sommen ten nadeele van zijn cliënten, is naar het Huis van Bewaring te 's Gravenhage overgebracht. De laatste dagen zijn by de politie steeds tiog aangiften van verduistering binnengeko men. Het totaal verduisterde bedrag moet nog op geen duizenden te schatten zijn, maar vast moet reeds staan, dat meer dan een hal ve ton zoek is. In Noord Mantsjoerije is een builenpest- epidemie uitgebroken. Tot nu toe zijn reeds 64 gevallen met doo delijken afloop te betreuren. Pater Sassen O.P. benoemd Met welwillende medewerking van minis ter Ruys de Beerenbrouck en Z. D. M. Mgr. den Aartsbisschop, is 'n pater Dominicaan, pa ter Sassen, uit het klooster te Zwolle, be schikbaar gesteld vooi de geestelijke belan gen van de R. K. arbeiders bij de werkver- schaffing. De pater zal zich voorloopig met Giet hoorn bezig houden. Het is de bedoeling, dat zoo spoedig mo gelijk buiten het terrein een noodkerkje wordt gezet, hetwelk tevens als ontspan ningslokaal dienst zal kunnen doen. Uitbreiding te Barcelona De gemeentewerklieden te Barcelona heb ben zich by de staking aangesloten en men vreest, dat ook de taxi-chauffeurs en de werklieden van de ondergrondbaan het werk zullen neerleggen. Er wordt gewag gemaakt van verschillende incidenten. De staking onder de bouwvakarbeiders te Granada duurt nog voort. Be toestand ernstiger. Uit Barcelona wordt gemeld, dat de toe stand aldaar tengevolge van de algemeens staking steeds ernstiger wordt. Wegens op hitsing van de arbeiders werden de directeur en de redactie van een socialistisou blad ge arresteerd. Bevel tot arrestatie is uitgevaardigd tegen verschillende stakingsleiders. In verband met den ernstigen toestand is het garnizoen van Barcelona geconsigneerd. Langs wetteiyke wegen? Zondag j.l. werd te Batavia opgericht de partij Rajat Indonesia, onder vooratter- schap van den journalist Tabrani. Het doel van de partij is, het bereiken van de onafhankelijkheid van Ned.-Indië, langs wettelijke wegen. De vereeniging draagt geen non-coöpera tief karakter. Een 60-tal ter vergadering aanwezige per sonen trad als lid toe. In verband met het feit, dat de actie der P. N I. bijna tot stilstand is gekomen, kan een snelle groei der nieuwe partij verwacht worden. Kapitein Borren voor het Hoog Militair Gerechtshof De behandeling voor het Hoog Militair Ge rechtshof van de strafzaak tegen kapitein A. F. Borren, destijds commandant van de troepen op Curacao, welke naar het Hof werd verwezen, in verband met den overval op Curacao op 8 Juni 1929, zal een aanvang ne men op 2 October a.s., des ochtends te tien uur en zoo noodig den volgenden dag worden voortgezet. Er zullen acht getuigen worden gehoord ten déele op verzoek van de verdediging. By K B. is tot voorzitter der Tweede Kamer der Staten-Generaai voor het tyd- vak det tegenwoordige zitting benoemd mr. J. R. H. van Sehaik, lid van die Kamer. Voor het eerst sedert het afsluiten der Lateraanverdragen zal de Vaticaanstad thans als zuiver wereldlijke macht optreden, wan neer de vertegenwoordigers van den paus zullen deelnemen aan het internationale luchtvaartcongres, dat aan het einde van deze maand te Boedapest zal worden gehou den. Gisteren werd bekend gemaakt, dat Mgr. Rotta, pauseiyk nuntius in Hongarije en Angelini Rota, Vaticaansch magistraat en raadsheer tot gedelegeerden benoemd zyn. De Paus stelt buitengewoon veel belang in luchtvaartzaken. Zelfs gaan geruchten, als zouden er plannen bestaan een vliegveld binnen de grenzen van Vaticaanstad in te richten, met eigen vliegtuigen en piloten voor passagiers- en postdiensten. Het congres te Boedapest zal o.a. behande len regelingen betreffende overzeesche vluch ten, diefstallen en misdaden aan boord van vliegtuigen, benevens herziening van diverse, thans van kracht zijnde aeronautische rege lingen. Gistemamiddag heeft op den Stationsweg te IJmuidenOost een droevig ongeval plaats gehad. Het 4-jarig dochtertje van den heer R., aldaar, stak spelende plotseling den weg over, op het oogenblik dat een vrachtauto van de Fa. Wicherink uit Beverwyk, passeerde. Het meisje werd door den auto gegrepen. Zwaar gewond werd het opgenomen en naar het St. Antoniusziekenhuis overgebracht, waar het spoedig aan de gevolgen overleed. Prof. Piccard heeft gisteren nieuwe pogin gen tot het opstijgen met zyn ballon onder nomen. maar deze zyn weer mislukt. Prof. Piccard en zijn assistent bevonden zich reeds in den gondel, toen een heftige Z.W. wind den ballon op zijde drukte, zoodat de hulp krachten hem slechts met moeite vast kon den houden. Hoewel ook ditmaal 250 kilo ballast uit werd geworpen, verhief de ballon zich niet van de asriip T<v>n verdpve porin gen tot opstygen mislukten, werd de gondel weder geopend. De oorzaak van het nieuwe mislukken is nog niet vastgesteld. Prof. Pic card laat echter den moed niet zakken en zal opnieuw trachten op te stijgen, zoodra het weder zulks veroorlooft De behandeling van de moordzaak-Lans voor het Haagsche gerechtshof. Persstemmen over de MiUioenennota. Het Hoog Militair Gerechtshof zal op October de zaak contra kapitein A. F. Borren behandelen. Het door e«n Haagschen advocaat ver duisterde bedrag beloopt al meer dar, 50.000. Mr. J. K. H. van Sehaik benoemd tot voorzitter der Tweede Kamer. Blijkens de begrooting van het Wegen fonds zal in 1931 een begin gemaakt wor den met den bouw van bruggen by Vianer, Arnhem en zoo mogelijk bij Nymegen. Verschenen is de begrooting van het de partement van Defensie voor 1931. Mr. H. G. P. Dnyfjes benoemd tot ge woon hoogleeraar in het Ned.-Ind. burger lijk recht aan de universiteit te Leiden- Behandeling door den Raad voor d - Scheepvaart van de aanvaring der Velser brug. De crisis in Japan in verband met he vlootverdrag zal waarschyniyk weldra zij: opgelost. Ten gevolge van builenpest zijn in Mair - sjoerye vele personen omgekomen- Uruguay verbrak de diplomatieke betref - kingen met Peru. Van de Britsche Volkenbondsdelegatie t Genève zijn politieke stukken ontvreemd. Treinongeval te Antwerpen; 15 gewonde: In de Dnitsche Wolga-republiek zou et. samenzwering ontdekt zijn. Te Batavia is opgericht een nieuwe part' die voorstaat, de onafhankelykheid v? Ned.-Indië langs wettelijke wegen te verkri, gen. BU een mijnontploffing te River Herbert zy- 6 dooden gevallen. \i, t 30 cn G i! cO Barometerstand 9 uur v.m.: 757 achteruit. OPTICIENS FABRIKANTEN Groote Houtstraat 166 Haarlem Licht op. De lantaarns moeten morgen worden opgestoken om: 7.35 uur. Hoogste barometerstand 763.8 te Marseille. Laagste barometerstand 740.3 te Shields. Verwachting: Krachtige tot matigen, later afnemende, Zuidwestelyke tot Westeiyken wind, half tot zwaar bewolkt of betrokken, aanvankeiyk regenbuien, iets koeler. STORMWAARSCHUWINGSDIENST Geseind van De Bilt hedenmorgen te 855 uur aan alle posten: Weest op uw hoede! Naar uit Moskou gemeld wordtt wordt van officieele zyde medegedeeld, dat de au toriteiten in de Duitsche Wolgarepubliek een samenzwering op het spoor zijn gekomen. In een staatslandbouwbedrijf aan de Wol- ga werd een hulparts gearresteerd, onder beschuldiging den onderdirecteur van de onderneming gewond te hebben. Hy zou hem, in plaats van een onschuldige hoofdpynpoe- der, een sterke dosis vergif hebben voorge schreven. Bij het onderzoek van dit geval heeft men ontdekt, dat het geheele bedrijf zich in han den bevond van de Duitsche boeren. In verband hiermee is de directeur van de onderneming, Schneider, afgezet. Hy zal te recht moeten staan. Daarnaast zal een re geling moeten plaats hebben. Men verwacht, in verband met den scher pen toon van de Sovjet-autoriteiten, ver schillende doodstraffen. Africhting daartoe van vrijwilligers De politie in Delhi heeft 150 vrijwilligers van het congres gearresteerd, die op het seminarium te Ashram werden afgericht voor de civiele ongehoorzaamheid. Zoowel deze school als de districtscongres commissie werden onwettig verklaard.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1930 | | pagina 1