r Laatste Nieuws Cheque-koersen Amsterdamsche Beurs •Springende Handen Kloosterhalsem Stofzuigerhuis MAERTEHS HERINGA WUTHRICH, HAARLEM Oliestook-inrichtingen Heringa-Johnson Benoeming Buitengewoon Hoogleeraar Het weer in December 1930 en het geheele jaar 1930 Meisje overreden en gedood Lijk opgehaald Opruiming van tollen Noorsch schip vergaan Wilde staking in het Ruhrgebied Nieuwjaarsongevallen in Engeland Brand te New-York Het dreigend conflict in het visscherijbedrijf De Raad van den Volkenbond Agenda STADSNIEUWS 3 Januari Ondersteuningsfonds N.O.G. Jubilea Geen Zaterdagavondmarkt in Haarlem-Noord De opleiding van winkelpersoneel Het advies der Kamer van Koophandel Personalia H. Huiberts f Bevorderingen Prov. Griffie Speciaal Volksconcert H. O. V. Bankbiljet van f 200.ontvreemd VERKEERSONGE VALLEN De rel'etjes in onze stad tensteedsch blad. „Geen goud zoo goed" Aankoop van kunstwerken Excursie R. K. Reisvereeniging Gevonden voorwerpen en dieren V. S. v.—A. D. O. OVERVEEN BLOEMENDAAL HEEMSTEDE HAARLEMMERMEER ELCK WAT WILS Hoe Rudy Valentino na zijn dood rijk werd LISSE GEMENGD NIEUWS BURGERLIJKE STAND Opsporing verzocht Utrecht stroomloos Barteljorisstraat 16 - Tel. 10756 Apex Klop-Veeg-Stofzuigersf175.- MEDEGEDEELD DOOR DE SPAARNEBANK Haarlem - Amsterdam MEDEGEDEELD DOOR DE SPAARNEBANK Haarlem - Amsterdam 311% 18% 88% 65 218% 215 41 234% 36 Het bestuur van de St. Radboudstichting heeft met ingang van 1 Februari 1931 be noemd tot Buitengewoon Hoogleeraar in de faculteit der letteren en wijsbegeerte, om on derwijs te geven in de Empirische- en toe gepaste zielkunde en speciaal voor de op voedkunde den heer Dr. Th. Rutten, hoofd assistent van het psychologisch laboratorium der R. K. Universiteit te Nijmegen. (Medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Instituut te De Bilt) Gemiddeld over de vijf hoofdstations was in December de ochtendtemperatuur een halven gr. te laag. Zü was in de eerste en tweede decade respectievelijk \y, en graad te laag, in de derde een nalven gr. te hoog. De grootste afwijkingen kwamen voor op den vijfden en 31sten respectievelijk 6% gr. beneden en 5 graden boven normaal. De gemiddelde maximum temperatuur was één graad beneden normaal, het gemiddelde minimum ongeveer normaal. Het aantal dagen met een minimum tem peratuur beneden het vriespunt bedroeg te De Bilt 18 tegen 14 normaal. De neerslag was over het geheele land be neden normaal; in het Zuid-Westen 10 tot 20 pet.; overigens 20 tot 35 pet. Te De Bilt werden 41 uren zonneschijn waargenomen tegen 37 normaal. Gemiddeld over het geheele jaar was de temperatuur 0.6 gr. Celsius te hoog, de grootste afwijkingen kwamen voor in Juni met 2.9 gr. boven en Februari met 0.9 gr. beneden normaal. Het aantal dagen met een maximum tem peratuur boven 25 graden bedroeg op de 5 hoofdstations 17 tegen 16 normaal. De jaarsom van den neerslag was 20 pet. hoven de normale van 691 m.M. De grootste afwijkingen vertoonden November en Fe bruari, met respectievelijk 115 pet. boven en 58 pet. beneden normaal. Het aantal uren zonneschijn gemiddeld ovej. de vfjf hoofdstations, dat normaal 1461 be draagt, was in het afgeloopen jaar 101 uur daarboven. De grootste afwijkingen kwamen voor in Juni en Mei, resp. 67 uren boven en 33 uren beneden normaal. RUSOORD, 2 Jan. Gisterenmiddag om streeks 4 uur is op den Rijksstraatweg tus- schen Rijsoord en Zwijndrecht het 15 jarig meisje B. W. Assenberg van Eijsden door 'n auto, bestuurd door C. L. van den B. te Berkel, aangereden. Het meisje is aan de gevolgen overleden. AMSTERDAM, 2 Jan. Hedenmorgen omstreeks half tien werd uit de Heerengracht bij de Gasthuismolensteeg het jyk van een man opgehaald. Per auto van den G.G. en G.D. werd het naar net Binnengasthuis overgebracht. De politie van het bureau Warmoesstraat stelt een onderzoek in near de identiteit van den man. Papieren werden niet op hem gevonden, noch eenige andere aanduiding omtrent zijn persoon. Het geheele Gooi thans tolvrij Gisteren zijn de tollen aan den Huizerweg en den Eemnesserweg opgeheven. Gisteren waren de boomen open, terwijl zij heden op geruimd zullen worden. Thans is het geheele Gooi tolvrij. 84 opvarenden omgekomen Gemeld wordt, dat het Noorsche stoom schip „Torefjell" met 24 menschen aan boord, is vergaan. Het schijnt vast te staart, dat het schip Zaterdag j.l. tengevolge van een ontploffing aan boord gezonken is. Uit aangedreven wrakstukken is komen vast te staan, dat een ontploffing heeft plaats ge had. Aangenomen wordt, dat de bemanning in het voorschip was en dat zij geen tijd had zich aan dek te begeven voordat het schip zonk. Verder neemt men aan, dat de kapi tein, de stuurman en hun vrouwen in den slaap tengevolge van de ontploffing zijn ge dood. 20 mijnen liggen stil Onder druk van werkloozen, die de in gangen van een aantal mijnen in het Ruhr gebied bezet hielden, is hedenmorgen een wilde staking uitgebroken. In enkele mijnen is een deel der arbeiders aan het werk gegaan, doch in andere ligt het werk geheel stil. i Tot dusver zijn in deze staking 20 mijnen betrokken. Verscheidene dodoen Hedenmorgen vroeg werden bij Paisley 35 personen gewond bij een botsing tusschen een autobus en een tramwagen. De plaats van het ongeval bevindt zich op ongeveer een kwartier afstand van de plaats, waar ongeveer een jaar geleden 70 kinderen by den brand in- een bioscooptheater om het leven zijn gekomen. Ten gevolge van de gladde straat Is de autobus, die met groote snelheid reed, ge slipt. Het voertuig botste tegen de tram, welke ontspoorde. Beide voertuigen waren vol passagiers. 35 gewonden werden naar het ziekenhuis gebracht. Eenlgen van hen bevinden zich in levensgevaar. Op Nieuwjaarsdag verloren ln Engeland 6 personen het leven, tengevolge van auto ongevallen. Ongeveer 20 werden gewond. Het ernstigste ongeval had plaats in Schotland, waar door het verongelukken van een kleinen auto 3 personen werden gedood. Een groote brand heeft het gebouw van de Baltimore-Post verwoest. 4 personen verkeerden in levensgevaar, één vap hen is in de vlammen omgekomen. Eenige an dere personen hebben ernstige brandwon den opgeloopen. En te Yersey City Het goederenstation van den Fensylva- niespoorweg te Yersey-City is, ten gevolge van brand, voor het grootste gedeelte ver woest. De materieele schade bedraagt ongeveer 1 millioen dollar. Behalve het stationsge bouw zijn 35 geladen goederenwagens een prooi der vlammen geworden. Staking of uitsluiting? De personeelsorganisaties in het zeevis- scherybedryf hebben heden aan den Loon- raad der Reedersvereeniging een schryven gezonden, waaruit blijkt, dat, hoewel niet op alle punten overeenstemming is bereikt, de organisatiebesturen niet voornemens zyn, thans een staking uit te lokken. Anderzijds dreigt echter, indien de reeders blijven staan op hun standpunt, dat algehee- le overeenstemming moet bestaan, alvorens wordt uitgevaren, uitsluiting. Ryksbemiddelaar Van IJsselsteyn heeft aan beide partyen inlichtingen gevraagd. Henderson zal de eerste zitting presideeren Naar uit goede bron wordt gemeld, staat het thans vast, dat de Engelsche minister van buitenlandsche zaken, Henderson, de a.s. zitting van den raad van den Volkenbond zal presideeren. De Duitsche minister van bui tenlandsche zaken, Curtius, zal dan de vol gende maal het voorzitterschap waarnemen. Sociëteit „St. Bavo" Groentengrossiers, 3 uur Gewone zittingen 4 en 7 uur „Geel Wit", 6 uur. R.K. Openbare Leeszaal en Bibliotheek Stalpaert van der Wielen-tentoonstelling,110 tot 12, 2 tot 5 en 7 tot 9 uur. Door het Ondersteuningsfonds van het N. O. G. is dezre dagen aan de doorloopend ondersteunden een feestgave verstrekt, ter wijl de steun van de hulpbehoevenden hoo- ger kan worden. Heden herdacht de heer A. Stoffer, klerk bij den Incassodienst, dat hy vóór 25 jaar in gemeentedienst kwam. In een versierde kamer van den Incasso- dienst had de herdenking van dit feit plaats en sprak allereerst het hoofd van den dienst, de heer J. H. Borger, den jubilaris toe. Spr. memoreerde het feit, dat de heer Stoffer het grootst aantal jaren in dienst der gemeente Schoten was geweest en sinds een drietal jaren by den Incassodienst was verbonden, in welke jaren de jubilaris zich heeft doen kennen als een trouw ambtenaar en in den omgang een collega die vrienden heeft weten te maken. Namens de ambtenaren bood spr. een kleurets aan. De directeur van het gasbedrijf, de heer J. A A. Ochtman, onderstreepte de woorden van den heer Borger en memoreerde de ja ren die de heer Stoffer by het gasbedrijf te Schoten had doorgebracht. Namens de ambtenaren van de voorm. gemeente Schoten sprak mej. M. H. J. Stoker hartelijke woorden van gelukwensch. De hee- ren E. W. Goedhart en L. A. van Doorn wa ren aanwezig namens den Algemeenen Bond van ambtenaren in Nederland. De heer Goedhart herdacht de harteiyke samenwerking met den heer Stoffer, ook in deze organisatie, en bood een fruitmand aan. De jubilaris dankte daarna voor de hem gebrachte hulde. By de Provinciale Griffie herdacht giste ren de heer F. E. Nix, commies ter derde afdeeling, zyn 40-jarig jubileum. Nadat de jubilaris door den commissaris der Koningin, jhr. mr. dr. A. Röell, in diens kamer met zyn jubileum was geluk ge- wenscht, werd hij in het byzyn van de amb tenaren der derde afdeeling gehuldigd en waardeerend toegesproken door den afdee- lingschef, den heer mr. dr. F. H. A. Hooft van Iddekinge. Namens alle ambtenaren bood hy den jubilaris een aantal gramo- phoonplaten aan. Verschillende chefs en ambtenaren van andere afdeelingen kwamen verder hun ge- lukwenschen aanbieden en van hen mocht de jubilaris vele bloemstukken en een gou den horlogeketting in ontvangst nemen. Na mens hen sprak jhr. mr. Th. M. van Asch van Wyck, chef der eerste afdeeling, den heer Nix toe. Ook de griffier, jhr. S. H. Vening Mei- nesz, complimenteerde hem. Gedurende geheel den dag mocht de heer Nix, die in verband met zyn 40 jaren dienst tot hoofdcommies bevorderd is, veel belang stelling ondervinden. Geen school? Het Bureau der Kamer van Koophandel stelt voor, om overeenkomstig het advies van de afdeeling Kleinbedryf der Kamer en der Commissie voor het onderwys, niet over te gaan tot de oprichting van een school of een cursus ter opleiding van win kelpersoneel. De afdeeling Kleinbedrijf en de voor de commissie zeggen aan het einde van hun advies: Mochten de belanghebbende groepen van meening zyn, dat dex uitbreiding van het aantal cursussen, zooals de Kamer deze op het oogenblik organiseert, voor hen van be lang geacht kan worden, of daaraan cur sussen toegevoegd moeten worden ten be hoeve van de belangen van een bepaalde groep, dan zullen dergeiyke aanvragen ln ernstige overweging genomen moeten wor den. Daar door hen de invoering van een Za terdagavondmarkt in het Noordelyk deel der gemeente wordt overwogen, hebben B. en W. van Haarlem de Kamer van Koophandel verzocht hen van advies te willen dienen. De afdeeling klein-bedryf stelt voor, een schrijven aan B. en W. te zenden waarin de Kamer mededeelt, dat zy ten aanzien van het marktvraagstuk zich op het standpunt stelt, dat zy in de eerste plaats met de be langen van de in de gemeente gevestigde winkeliers rekening moeten houden bij het beoordeelen van de vraag, of de invoering van een nieuwe markt van het karakter der bestaande Zaterdagavondmarkt door haar moet worden bevorderd. De concurrentie, aldus het schrijven, die de marktkoopman den gevestigden winke lier aandoet, is vooral daarom voor den laat- sten zoo bezwaarlyk, omdat hooge kosten (belastingen, huur, verlichting en verwar ming van den winkel) hem drukken, die voor den marktkoopman niet bestaan, daar deze voor zyn openlucht-winkel slechts een gering marktgeld en de kosten van het marktstalletje te betalen heeft. De vestiging van een Zaterdagavondmarkt in het Noordelyk deel der gemeente komt ons, aldus het schryven, bovendien niet ge- wenscht voor omdat daar tal van winkels gevestigd zyn, waar de bewoners de benoo- digde artikelen kunnen betrekken en alleen wanneer dit niet het geval is, zal er wellicht aanleiding zyn, om de vestiging eener markt te overwegen. Op grond dezer overwegingen wordt voor gesteld, B. en W. te adviseeren, niet over te gaan tot stichting van een Zaterdagavond markt in het Noordelyk deel der gemeente. Bij den Raad van Beroep (Ongevallenver zekering) te Amsterdam zyn door Ged. Sta ten van Noord-Holland o.a. benoemd tot lid werkgever de heeren F. J, Sikkens en A. van Geluk beiden te Overveen, D. H. Vette winkel te Heemstede en tot plaatsvervangend lid werkgever de heeren G. H. Oberink te Haarlem en L. F. G. Bosschart te Bloemendaal. Woensdagavond is op 44-jarigen leeftijd overleden de heer H. Huiberts, politie-agent alhier. Hy was tevens belast met het toe zicht op het rydend materiaal. Het politiemuziekkorps zal den overledene Maandag bij de begrafenis de laatste eer be- wyzen. Ter Provinciale Griffie zyn bevorderd tot commies mr. M. van Maanen, die tydeiyk in functie was, tot adjunct-commies M. D. Scheer en tot vaste schryvers J. Groot en C. J. Nijland, die beiden in tydelyken dienst waren. Zondag 4 Januari, 's avonds te kwart over 8 uur, zal de Haarlemsche Orkestvereeniging in de Gemeentelijke Concertzaal een spe ciaal volksconcert geven met Annie Woud (alt) als soliste. By de politie werd aangifte gedaan van diefstal van een bankbiljet van 200 uit een geldtrommel van den winkelier P. uit de Zylstraat. De heer P. had kort te voren vier bankbiljetten van 200 gehaald en deze in den trommel gedaan. De politie stelt een onderzoek in. Aanrijding tusschen twee auto's Gisteren omstreeks 3 uur heeft op de Kin- derhuisvest een aanryding plaats gehad tus schen twee auto's, een komende uit de rich ting Wilhelminastraat en de andere komen de van de zyibrug. De oorzaak van de aanryding moet hierin gezocht worden, dat de bestuurster van den uit de Zylstraat komenden auto, die uit Breda kwam en met de verkeerstoestanden hier ter stede weinig op de hoogte was, haar oog te veel op den verkeersspiegel richtte en daardoor den anderen auto niet tydig op merkte. Beide auto's werden vrij ernstig bescha- l digd. De Haarlemsche correspondent van het Handelsblad noemt de relletjes in onze stad ook onbeteekenend kabaal. Hij schryft: Dinsdag- en Woensdagmiddag heeft de politie met de sabel op een troepje werkloozen en anderen moeten inslaan, om dat men trachtte de aandacht op zich te vestigen door het verkeer te bemoeilyken. Het is een zeer klein aantal werkloozen, geleid door enkele communisten, onder wie het raadslid Oversteegen, die wat demon- streeren, in de hoop daardoor eenige onrust in de stad te wekken. Ze vormen een op- tochtje, waarby zich al spoedig enkele jon gens aansluiten, en gaan dan op de Groote Markt omdat ergens anders niemand er aandacht aan zou schenken rondloopen en liederen zingen. De politie verbiedt dit; wat juist de wensch dezer dapperen is. Er komen dan wat meer menschen by staan, er wordt wat ruzie gemaakt, en sommigen spre ken dan van opstootjes en onrust in de stad. Er is van dat alles niets te bespeuren. De politie heeft Dinsdag- en Woensdag middag de sabel en den gummistok gebruikt, toen de aanleggers van de botsing met de politie zich verzetten. Maar toen er enkele klappen waren gevallen, waren die aanleg gers al spoedig verdwenen. Woensdagmiddag meende het raadslid Oversteegen het succes te kunnen verhoo- gen door, toen de politie naderby kwam, in elkaar te zakken. Het publiek heeft zich, op enkele opge schoten jongens na, weinig van dit straat spektakel aangetrokken. Deze lezing, die de waarheid bevat, klopt met onze mededeelingen van Woensdag. Ze zyn wel schril in tegenstelling met berichten over deze gebeurtenissen in een ander bui Doe het dit jaar beter dan den vorigen winter. Zorg dat ge een pot Akker's Kloosterbalsem in huis hebt, en bescherm Uw huid tegen inwerking van koude en vocht, door haar iederen avond voor het naar bed gaan, in te smeren met Akker's Een adres aan B. en W. Onderstaand adres is aan den raad ver zonden door „Kunst zy ons Doel": Daar wy kennis genomen hebben van het feit, dat door het gemeentebestuur van Amsterdam gelden beschikbaar zijn gesteld voor den aankoop van kunstwerken en het uitvoeren daarvan in openbare gebouwen, zoowel op het gebied van schilder- axs beeldhouwkunst, veroorloven wy ops de vrijheid u in overweging te geven ook voor de in Haarlem woonachtige kunstenaars een dergelijke mogelykheid te scheppen. Wy meenen dit te mogen doen met te rugwijzing naar den bloeityd der Haarlem sche schilder- en beeldhouwkunst, in welke periode door de kunstenaars van toen zoo veel kleur en waardigheid aan de toen maals bestaande maatschappy werd bijgezet. Ook toen heeft de gemeenschap door oe- langrijke opdrachten, zoowel op schilderij- gebied als bouwbeeldhouwwerk getoond deze beweging kracht by te willen zetten. Hoezeer moeten wy het voorstaan net krachtige voorbeeld dier tyden te volgen, nu zich de duidelyke teekenen voordoen van een herbloei der kunsten, welke zich echter moet voltrekken te midden van de groote lusteloosheid van een in dit opzicht weinig gecultiveerd publiek en het in zoo vele opzichten fel modern verkeer, hetwelk de waarden van gemoed en inwendig leven geheel onverzorgd laat. Gedurende zijn meer dan 100-jarig be staan heeft het teekencollege „Kunst zij ons Doel", zij het op bescheiden, doch zeer stellige wyze, het meest wat er op dit ge bied in de burgery opbloeide, ondervangen en er een vorm aan gegeven. Hierop ver trouwende, stelt deze vereeniging zich gaarne beschikbaar tot het geven van in lichtingen of het deelnemen aan besprekin gen, die tot een wenschelyk resultaat kun nen leiden. Moge U Edelachtbaren, aan deze zaak de noodige belangstelling schenken. Zaterdag 10 Januari, 2 uur namiddag, zal er een excursie plaats hebben naar de Am- stelbrouwery te Amsterdam. Terug te bekomen by: v. d. Meulen, Mo- lenaerstraat 30b rood, broek; Politiebureau Smedestraat, bal; idem, idem, bril; Van Hooff, Graaf v. Wiedstraat 18, bril; De Wal, Kritzingerstraat 12, beursje; Prevost, Hee rensingel 3rood, ceintuur; Stokman, Nagt- zaamplein 11, etui met inh.; Van der Han, Kastanjestraat 35, geld; Platei. Colensostraat 15, handbeschermer; Politiebureau, Smede straat 9, handschoen; Politiebureau, Smede straat 9, handschoen; Bom, Thorbeckestraat 51, hond; Van Dalen, Führhopstraat 30, hond: Anthonisse, Gasthuislaan 159, 1 paar handschoenen; Van Waveren, Teylerstraat 8, handbeschermer; Kennel Fauna, Parklaan 119, hond, gevonden door Koster, Rozen straat 51 I; Kennel Fauna, Parklaan 119, hond, gevonden door Van Daalen, Führhop straat 30; Van Bruggen, Doelstraat 27E, handschoen; Van der Plyt, Wilsonsplein 6, handschoen; Van Kulk, Dr. Leijdsstraat, jas: Kennel Fauna, Parklaan 119, kat; idem, idem, kat; C. van Alfen, Doelstraat 7rood, oorbel; Bergsma, Bantamstraat 75, porte- monnaie; Damens, Nic. v. d. Laanstraat 1, portemonnaie; De Nys, Voortingstraat 41, portemonnaie; Van Dyk Sparnhovenstraat 28, penning; Scheepers, Soutmanstraat 29, portemonnaie; Kraan, Burgwal 37rood, por temonnaie; Aartsen, Spaanschevaartstr. 87, portemonnaie; De Korte, Tugelastraat 37, blauw werkpak; Verbeek, Kokstraat 12, por temonnaie; Tenbergen, Kleverparkweg 188, portemonnaie; Politiebureau, Smedestraat 9, pet; Vorstman, Emmalaan 9, taschje, Broer- se, Bosch- en Vaartstraat 22a, taschje; Bouw man, Alexanderstraat 6, vulpen; Post, Brou wersstraat 55a, schoentje; Staphorst, Loots- straat 38, schoentje. Terug te bekomen bij: v. teyn, 2e Zuid Polderstraat 48, dop van benzinetank; Bur. van Politie, Smedestraat, dop van auto; Wensveen, Pepijnstraat 18, hamer; Hooy- donk, Soutmanstraat 49, horloge; Bur. van Politie, Smedestraat, kunstgebit; Timmers, Beukenstraat 14, lorgnet; Lenoble, Feith- straat 9 ,muts; Sival, Wolstraat 13, reticule; Nieuwenhuis, Wagenweg 46, rywielbelasting- plaatje; Sala, Rollandstraat 1H, ring; Bam, Cederstraat 7, rywielbelastingplaatje; Botte lier, De Clercqstraat 174, kinderschoentje; Hense, Ged. Oudegracht 93, schoenen; Watsma, Dahliastraat 4, schoentje; Bur. v. Politie, Smedestraat, gym.schoen; Rywiel- stalling, Wijde Geldeloozepad, gonjezak. Toch publiek? Men deelt ons mede dat het V. S. V.- bestuur pogingen in het werk stelt om Zon dag a.s. by den wedstryd tegen A. D. O. toch publiek te mogen toelaten. Er schynt wel kans te bestaan dat deze poging succes heeft. Door het oog van een naald Door een gelukkige combinatie van blind ge'uk en een zeldzame tegenwoordigheid van geest is de 15-jarige Joh. K„ wonende Rollandslaan, alhier, Woensdagmiddag er aan ontkomen, dat 1930 op hee' onaangename wyze afscheid van hem zou hebben genomen of hy af scheid zou hebben genomen van 1930. Op den Korte Zijlweg werd K. n.l. door een zwaar met zand beladen vrachtauto aange reden, terwyl hy op de fiets voor den auto manoeuvreerde. Volgens ooggetuigen is hy op 't nippertje aan een overryding ontkomen. De fiets werd tot oud yzer gedegradeerd. De auto raakte door het hevige remmen op zy van den weg in een onverhard gedeelte en zakte tot den naaf in de modder. Een andere auto was zoo welwi'lend en zoo stekr, den gestrande op den harden weg te helpen. Burgerlijke Stand. Geboren: G. M. Kok kelkorenPeperkoorn, z. A. van DuinVa der, z. Getrouwd: H. C. van Batenburg en B. Ernst. T. Clay en C. J. Wimmer. Overleden: I. Reydon, 75 jaar, P. Rot, 65 jaar. E. Deutekom, 61 jaar. Burgerlijke Stand. Getrouwd: J. J. v. d. Leden en A. Hartsuijker. H. Moeke en M. T. P. Uijl. Geboren: E. M. MeijerNuman, z. C. De- lissenv. d. Flier, d. Overleden: J. A. Serné, 74 jaren, wed. A. Serné. Burgerl. Stand Geboren: Comelis, z. van M. Joren en A. Smit Maria Johanna, d. van A. W. van Dongen en H. A. Stokman Pieter Cornelis Jacobus, z. van H. L. Teb- bens en P. A. M. Bisschop Nicolaas Jo hannes, z. van G. J. van Berkel en A. J. C. van Gellekom Martina Johanna, d. van F. Kors en P. Beijk Gerrit, z. van A.- J. Cuvelier en C. Bras Leonardus, z. van L. Bakker en M. H. Deen Catharina Marga- retha, d. van A. van Middelkoop en A. van de Roemer Maria Bertha, d. van C. E. Nederveld en H. J. van Hulzen Klaas, z. van K. Mantel en M. Baarsen Albertje, d. van C. Vuyst en J. den Haan Dieu- wertje, d. van H. Wilner en A. Kool Ge- rardus Jacobus, z. van G. J. Poelgeest en G. van Warmerdam. Ondertrouwd: A. Visser, 22 j. en J. Tref fers, 20 j. G. de Vries, 21 j. en G. Koop man, 26 j. G. Vlasveld, 56 j. en P. Sleg- gers, 27 j. Getrouwd: J. C. de Bruin, 24 j. en M. M. Snüder, 22 j. B. de Bruin, 27 j. en J. de Bruin, 26 j. S. Jot, 78 j. en G. in 'tVeld, 60 j. F. J. Grootenhuis, 46 j. en C. M. van Andel, 26 j. Overleden: V. Lelieveld, 89 j„ wed. van J. Saarloos J. Overdorp, 75 j„ geh. met M. van Dreunen C. Struik, 80 j., geh. met B. van Vugt C. de Vries, 69 j., geh. met K. Blok J. Ph. Pypers, 4 mnd., z. van C. L. pypers en C. M. Mesman N. Lalleman, 89 j., wednr. van A. Blokker T. de Boer, 73 j„ wed. van G. Rooks. Ofschoon er reeds meer dan vier jaar ver streken zijn, sedert zijn dood, doet de eens zoo beroemde filmster, Rudy Valentino, pog altyd van zich spreken. Doch dit alles was slechts een uiterst han dig in elkaar gezette reclame, wat wel uit een proces bleek, dat dezer dagen in Los Angelos gevoerd werd tuschen de zusters van den filmspeler en den beheerder van zyn nalatenschap. De familie Guglielmi, zooals Valentino's burgerlijke naam was, beschuldigde den be heerder der nalatenschap van lichtzinnig be heer, zoodat hy de schuld was, dat de erf genamen er op te kort kwamen. Ullman daarentegen verklaarde, dat Valentino niets anders nagelaten had dan schulden en wel tot een bedrag van millioen dollar. Toen Ullman tot de ontdekking van dezen troos- teloozen toestand kwam, was hy op het idéé gekomen, om door een inslaande, grootsche reclame de vraag naar Valentino-filmen te verhoogen. Tot dit doel had hij den reus- achtigen rouwstoet geënsceneerd, die over den New Yorker Broadway trok èn honderd duizenden menschen op de been bracht en het verkeer gedurende verschillende uren ge heel stillegde. Hiervoor waren 1500 politie agenten gehuurd en 40 reporters uitgenoo- digd. Door deze reusachtige reclame had hy de belangstelling van het publiek, vooral van de vrouwen gewekt, die zich aanstelden, om uiting te geven aan de liefde voor hun Rudy. Het gevolg hiervan was, dat men van alle kanten om filmen van Valentino vroeg en dat de persoonlijke gebruiksvoorwerpen van den overledene met fantastische Sommen be taald werden. Op deze manier had hy alle schulden kunnen voldoen en bovendien een vermogen van 700.000 dollar dat aan de erfgenamen ten goede zal komen byeen kunnen zamelen. Aanbesteding B. en W. dezer gemeente hebben aan den heer F. J. van Rooyen, smid alhier, opgedragen het maken van een hek werk langs den Achterweg voor het door hem ingeschreven bedrag van f 631.50. Ondertrouwd 31 Dec.: G. J. van den Bosch en T. van der Heide. J. F. V Gigengack en A. J. M. Rybroek. A. van Weert en C. A. Crum. T. J. van der Helm en P. A. Oerlemans. H. J Bosman en B. Veen. G. A. Hulsegge en G. J. van der Putte. Getrouwd 31 Dec.: N. W. Ruiter en W. P. van Campen. J. Eijsker en T. Kelderman. H. J. Buis en C. A. Buys. P. Roeland en C. G. Nolet. L. P. Ebbing en G. Es- veldt. H. Bruns en J E. Sligting. H. Bloemzaad en L. L. Wenzel. T. van der Zee en B. Rohrl. J, C. van Dorp en A. van der Velden. Geboren 30 Dec.: J. Meyer—Hoogkamer z. J. M. C. P. de RuigHoppenbrouwer d. M. KneppersKrolak d. J C Potma Gerstenhauer Zimmerman d. 31 Dec.: E. J. StoutenSchuyt d. G. van Diemen van der Hoorn, z. Overleden 30 Dec.: M. J. M. Grootaers— Scheefers, 61 jaar, Spaame 31 Dec.: G. Schuiling, 23 jaar, Duvenvoordestraat. H. SernéVersteeg, 71 jaar, Julianapark. E. L. M. BosmanGonschorek, 42 jaar, 2e Hasselaerstraat. In een buitengewoon politieblad verzoekt de officier van Justitie te Alkmaar opspo ring en aanhouding en terugbrenging naar het R. K. Psychopathengesticht „St. Pau- lus" te Heiloo van Arnoldus C. J. U. van den Akker, geboren te Breda 24 Sept. 1907. Signalement: lengte 1.70 M., haar zwart achterover gekampd, neus gewoon, kleur gezond, spreekt met Breda's dialect. Byzon- dere kenteekenen: op linkerpols litteëken van een snywond. Kleeding: blauw colbertcostuum, witte slappe boord en licht overhemd, fantasie das, zwarte schoenen, fantasiesokken. x a de tweede maal binnen enkele weken hebben tal van bedrijven te Utrecht van een storing in de electriciteitsvoorzie- ning te lyden gehad. Op oudejaarsmiddag stonden plotseling alle trams stil en ging het licht in de ziekenhuizen en by sommige particulieren uit. Dit maal duurde het ruim twintig minuten vóór het euvel, dat, naar wy vernamen, aan een kabelstoring te wyten is, verholpen was. VRIJDAG 2 JANUARI 1931 Parijs Brussel Londen New-York (cable. Berlijn ......1 Zurich Rome Madrid Oslo Stockholm Kopenhagen Praag Weenen Warschau 9.70 9.80 34.65 34.75 12.05% 12.06% 2.48 2.49 59.10 59.20 48.10 48.20 12.95 13.05 26.— 26.10 66.30 66.50 66.45 66.60 66.70 66.50 7.30 7.40 34.90 35.10 27.— 29.— VRIJDAG 2 JANUARI 1931 Vorige Koersen Koen! 1.45 Staatsleeningen 5% Nederland 1919 5% Nederland 1918 4 H Nederl 1916 4H Nederl. 1917 4H N.Ind. 1926 B Banken Koloniale Bank Indische Bank Cert. Handel-My. Industrieën Marg Unie Calvê Delft Alg. Kunstzyde Van Berkel's Pat. Nieuwe Philips Industr. Buitenland Anaconda Cert. Fisk Rubber Separator Zweedsche Lucifers Mynbouw Boeton Mynbouw Alg. Exploratie Petroleum Dorische Petr Gaboes Kon Olie Perlak Peudawa Continental OU Robber A'dam Rubber Bandar Dell Batavia Rub Rott Tapanoell Serbadjadl Eüau V. I. O. O Allied Intercontin Rubber Scheepvaart HoU. Amerika Lijn dito Gem. Eigend Kon. Ned. Stoomb Scheepvaart-Unie Marine comm. Marine pref. Suiker a V. A Poerworedjo Vorstenlanden Actions Idem Tabak Dell Batavia Oude Deli Oostkust Senembah Maxwell ^noorwesren Union Pacific Wabash Chic Milw St. Paul Kansas City South Erie Ralir Prolongatie 102s/16 102%6 102% 102% 97 123 110i/2 137 170% 76 44% 43 161% 58% 103% 246 /ie 56% 85 261 20% 280 112% 6 8 u/„ 96% 65 50% 28% 53 25 45% 39% 2%s 10% 10% 45% 116% 14% 14%. 176% 16% 5% 38 24% 2% Hiermede vervullen wy den droevigen plicht U kennis te geven van het overlyden van onzen geliefden Echtgenoot, Va der, Behuwd-, Groot- en Over grootvader PETRUS MARTINUS JANSEN Echtgenoot van Maria Elisabeth Joosten na een smartelijk lyden en voor zien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, in den ouder dom van 88 jaar. Wed. P. M. JANSEN— JOOSTEN Kinderen, Klein- en Achterkleinkinderen Haarlem, 2 Januari 1931 '•i Wagenweg 116. De H.H. Uitvaartdiensten zul len worden gehouden op 5 Jan. a.s. in de Kathedrale Kerk St. Bavo (Leidschevaart) om 7.30 en 8 uur de stille H.H. Missen en om 9.30 uur de plechtige H. Mis van Requiem, waarna de begrafenis op het R.K. Kerkhof St. Barbara.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 2