Uit den (tDmfrek i J Stofzuigerhuis MAERTEfêS WARMOND NOORDWIJKERHOUT SASSENHEIM BENNERROEK VOGELENZANG HILLEGOM LISSE Haarlemmermeer Officieele Mededeel in& en HERINGA &WUTHRICH, HAARLEM Exide Batterijen - Ook reparaties BLOEMENDAAL HAARLEMMERLIEDE HEEMSTEDE HAARLEMMERMEER KENNEMERLAND VELSEN IJMUIDEN ZANDVOORT BEVERWIJK Meisje doodgereden Niet op het verkeer ge-Jet LIMMEN IJMUIDEN-OOST SANTPOORT GEMENGD NIEUWS Onveiligheid langs de grens Vandalen Opruiming van tollen Thans het geheele Gooi tolvrij. Barteljorisstraat 16 - Tel. 10756 Apex Klop-Veeg-Stofzuigers f 175.' BERICHTEN UIT ONZB VORIGE OPLAGB Benoeming Buitengewoon Hoogleeraar Meisje overreden en gedood Lijk opgehaald Nieuwjaarsongevallen in Engela»'' MARKTNIEUV/S Gisteren hield de Raad dezer gemeente een openbare vergadering onder voorzitter schap van den heer Alb. Oudshoorn, wet houder, loco-burgemeester. De burgemees ter was door ongesteldheid verhinderd. Nadat de Voorzitter de bijeenkomst op de gebruikelijke wijze had geopend, sprak hij er zijn spijt over uit dat de Burgemeester door ongesteldheid verhinderd was deze laatste raadsvergadering in het jaar 1930 te leiden, doch spreker sprak de hoop uit dat een spoe dig herstel zou volgen en hij in de gelegen heid zou zijn de eerste vergadering in 1931 te leiden. Hierna werden de notulen vastgesteld. O.a. was ingekomen een schrijven van den heer A. F. Koks en anderen houdende ver zoek het besluit genomen in de vorige ver gadering om in het gedeelte van de Dorps straat vanaf het Postkantoor tot Hotel de Zon aan een zijde een trottoir te leggen te wij zigen in dier voege dat in genoemd gedeelte aan weerszijden der straat een trottoir wordt aangebracht. De Voorzitter stelt voor, hieromtrent in deze vergadering niet te beslissen met het oog op de afwezigheid van den Burgemees ter, doch zegt toe, hoewel het vorige besluit niet ondoordacht is genomen, het adres in de vergadering van B. en W. nader te zullen be spreken om dan daarop in de volgende ver gadering terug te komen. Met het voorstel van den Voorzitter wordt accoord gegaan. Aan de orde komt Aankoop grond en obstakels voor wegverbreeding langs den Heerenweg. De Voorzitter deelt mede dat het hier be treft een strook grond eigendom van mej. de wed. v. d. HorstZwetsloot, idem der fa milie Machen, den heer N. A. H. Kieken en van het R.K. Seminarie benevens enkele daar staande boomen. Door de wed. v. d. Horst wordt aan de ge meente afgestaan ongeveer 40 M2. grond. Waar de kosten van hekverplaatsing onge veer f 56.kosten benevens de kosten der te planten haag stellen B. en W. voor boven dien voor den af te stanen grond een vergoe ding toe te kennen van f 3o.Hierover ont span zich een discussie waaraan door alle le den werd deelgenomen, in hoofdzaak over den prijs berekend per M2. welke prijs som migen leden te hoog voorkwam. Het voorstel van B. en W. om aan de wed. v. d. Horst benevens de kosten van terrein- afscheiding een bedrag van f 80.toe te kennen wordt daarna met algemeene stem men aangenomen. Wat betreft den afstand van grond door de familie Machen en den heer Kieken zoomede het R.K. Seminarie, zulks geschiedt gratis, alleen voor de kosten van het maken der afscheidingen. De Voorzitter deelde mede dat de Presi dent van het R.K. Seminarie bereid is drie iepeboorfaen gratis aan de gemeente af te staan onder voorwaarde dat deze worden gerooid voor rekening der gemeente, waarbij de boo men het eigendom worden der gemeente, doch het tophout voor het Seminarie. Wethouder Zwetsloot antwoordt hierop dat het drie goede iepeboomen zijn, zoodat er nog wel een voordeeltje voor de gemeente aanzit. Op voorstel des Voorzitters wordt besloten op net aanbod van den president van het R. K. Seminarie dankbaar in te gaan. Aan de orde komt Vaststelling eener ver ordening op de heffing en invordering van terreingelden. B. en W. stellen voor onder den naam van terreingeld een belasting te heffen voor het in gebruik nemen door of voor circussen en dergelijke inrichtingen van het parkeerterrein. De verordening wordt ongewijzigd vast gesteld. Aan de orde is het verzoek van J. Kroon, om vergunning tot den bouw van een schuurtje op zijn bollenland, gelegen tusschen den over weg der N. S. en het Warmonderhek; wordt op voorstel des Voorzitters van de agenda afgevoerd en aangehouden tot een volgende vergadering. Verder komt in behandeling „Tijdelijke voorziening van den ambtenaar, belast met de werkloosheidaangelegenheden. B. en W. stellen voor, deze werkzaamheden tijdelijk op te dragen aan den heer J. H. Haverkort en hem hiervoor een wekelijksche vegoeding toe te kennen van f 12. Evenwel zij hierbij uitdrukkelijk opgemerkt, dat deze aanstelling slechts is gedurende den druksten tijd der nieuwe bestratingswerken. De heer Bakker vindt de regeling zooals door B. en W. voorgesteld, de beste oplossing, temeer waar het slechts een kwestie is van hoogstens drie maanden. De heer Wilbrink vraagt of het misschien niet beter is een tijdelijk opzichter over de straatwerken aan te stellen, waarop de Voor zitter antwoordt, dat B. en W. er op staan dat de Gemeente-opzichter zich uitsluitend met de bestratingswerkzaamheden bemoeit, te meer waar de steenen, trottoirbanden en buizen door de gemeente zelf worden aan gekocht, hetgeen veel tijd en moeite van den opzichter zaï vragen. De heer van lVIoorsel vraagt of aan den voorman Moerkerk geen gratificatie kan worden gegeven voor zijn verantwoordelijk heid, en dit in mindering te brengen op de toe te kennen vergoeding aan den heer Haverkort. Wethouder Zwetsloot vindt voor de be wering van den heer van Moorsel zeer weinig grond, Moerkerk draagt als voorman steeds verantwoording en heeft daarvoor al hooger loon dan de andere gemeentewerklieden. Spreker is bang voor hef toekennen van gratificatiën. De Voorzitter verdedigt het voorstel van B. en W., als zijnde de beste en meest voor- deelige oplossing. Nadat hierover door alle leden nog het woord gevoerd was, brengt de Voorzitter het voorstel in stemming, dat daarop met al gemeene stemmen wordt aangenomen. Hierna worden de aftredende leden der commissie tot wering van schoolverzuim, zoomede die der plaatselijke schoolcommissie en der schattingscommissie, met algemeene stemmen herbenoemd. In verband met de kosten inzake genoem de wegverbreeding worden B. en W. ge machtigd de noodige comptabiliteitsbesluiten te nemen. Bij de rondvraag vraagt de heer Onderwa ter of het niet wenschelijk zou zijn een schei ding te maken achter de woningen op War- munda met het oog op de sloot die thans weer schoon is en het feit dat de eene buur vaak het vuil achter een ander zijn woning in de sloot werpt. De Voorzitter zegt overweging toe. Ook vraagt de heer Onderwater of B. en W. niet spoedig met een verordening kunnen komen regelende de ziekenhuisverpleging omdat de verordening op de heffing van besmettelijke ziektegelden vastgesteld in de vorige verga dering slechts betrekking heeft op de kosten welke de gemeente verschuldigd is aan den Ontsmettingsdienst. De Voorzitter zegt spoedig een dergelijke verordening toe. De heer van Segie informeert naar het schoolterrein bij de R.K. School dat thans in een modderpoel herschapen is hetgeen ook zeer nadeelig is voor de boomen daar ter plaatse. De Voorzitter antwoordt dat omtrent het herstellen van dit plein meeningsverschil be stond tusschen schoolbestuur en B. en W. en daaromtrent advies bij den Inspecteur van het Lager Onderwijs is ingewonnen. Antwoord van den Inspecteur is binnen gekomen, zoodat B. en W. in hun eerst vol gende vergadering met een definitief voor stel zullen komen. Niemand meer het woord verlangende, sluit de Voorzitter de vergadering na eerst alle leden en hunne gezinnen een gelukkig nieuwjaar te hebben toegewenscht. Verg. Retraite-club. In café „De Zwaan" hield de Retraiteclub „St. Clemens", haar jaarvergadering, welke goed was bezocht. De Voorzitter, de heer Joh. v. d. Voet, opende met den christelijken groet en me moreerde wat in het afgeloopen jaar was gedaan. Dit stemde tot tevredenheid. Het bestuur dat geheel aftredend was, werd bij acclamatie herkozen. Bij de bespreking voor de te houden retraite in het a.s. jaar, werd bekend gemaakt, dat in December van dit jaar een retraite aal worden aangevraagd voor de jongelui en in Januari 1932 een Re traite voor de gehuwden. Als propagandisten voor het werk der retraite werden benoemd de heeren A. Kaptein, J. van Noort en H. van Deuren. Als kascontrole-commissie wer den benoemd de heeren Cl. v. d. Klauw en H. Looijenstein. Na een dankwoord van den voorzitter, volgde sluiting en een verloting o.a. van twee vrije kaarten voor de retraite in dit jaar, welke werden gewonnen door de heeren C. v. Dam en C. v. d. Berg Hz. IJsclub Dinsdagavond vergaderde bo vengenoemde vereeniging in „Het Bruine Paard". De 2de voorzitter, de heer A. L. Verhoog, opende de vergadering met een welkomstwoord. Deze deelde mede, dat de voorzitter, de heer H. Bader, gemeend heelt te moeten bedanken en de secretaris, we gens ziekte, afwezig is. Spreker sprak een woord van dank voor hetgeen de voorzitter voor de vereeniging heeft gedaan gedurende 17 jaar. Hij stelde verder voor, hem tot eere voorzitter te benoemen. Dit besluit werd door de vergadering met applaus goedge keurd. De notulen werden daarna goedge keurd, waarna door den penningmeester ver slag werd uitgebracht. Ontvangsten 423.4*1, uitgaven 195.32, saldo 228.08. De beschei den werden nagezien door de heeren J. P. du Croix en J. Berg en in dank aan den penningmeester goedgekeurd. Alsnu volgde een mededeeling van de ijs baancommissie, welke verleden jaar in het leven is geroepen, met het plan ijsbaan. Hiervan werd door het lid K. W. v. Breda mededeeling gedaan. Het schoonste plekje dat zich hiervoor leende, het park Rusthoff, werd door den raad afgewezen. Toch heeft de commissie niet stil gezeten. Met den eige naar Dannijs, die een stuk land heeft aan de Lindelaan, werd een plan overwogen om hierop een ijsbaan te maken. Ten deele is dit gelukt. De voorzitter dankte de sub commissie voor de voorbereidende werk zaamheden en stelde de vergadering voor over dit plan uitspraak te doen. De secreta ris deelde mede, dat voor het maken van een goede ijsbaan de globale kosten geraamd zijn op 3000. De jaarlijksche kosten be dragen ongeveer 600, huur inbegrepen. Het land heeft een oppervlakte van 198 bij 65 M2. Na eenige bespreking werd het plan dooi de vergadering goedgekeurd. Sub-commissie en bestuur zorgen voor verdere uitvoering. Hierna werden ter verkrijging van de ko- ninkl. goedkeuring de statuten en reglements wijziging voorgelegd en artikelsgewijze voor gelezen: Als volgend punt kwam bestuurs verkiezing. Wegens bedanken van H. Bader voorzitter, werd gekozen G. Vlasveld; we gens bedanken van enkele anderen en als aanvulling werden gekozen C. Berk, A. de Boer en Th. Bader, J. W. de Gruiter en A. Trijling. De heeren A. G. v. Breda en P Blije werden herkozen. Na rondvraag en kleine verloting volgde sluiting. R. K. Bioscoop. Blijkens een advertentie in dit nummer zal morgenavond door de R. K. Bioscoop in het R. K. Vereenigings- gebouw een avondvoorstelling gegeven wor den, waarop als hoofdnummer gepresen teerd zal worden „De avonturier van de Zwarte Arend". Een uitgebreid welverzorgd bijprogramma staat nog verder borg voor een genoeglijken avond. Ook de kinderen zijn niet vergeten. Voor hen zal 'ssmiddags om half 5 uur een voor stelling gegeven worden, waarop o.a. het be kende s^r nokje Doom en Roosje zal ver toond worden. Een echt kinderprogram dus. Wanneer wij er dan nog even aan herin neren, dat de R. K. Bioscoop haar voorstel lingen geeft ten bate van het plaatselijke Katholieke Jeugdwerk, twijfelen wij niet, of ook morgen zal zij weder op een groote be langstelling kunnen rekenen. R. K. L. T. B. „St. Deusdedlt" De af- deeling Vogelenzang van genoemde vereeni ging houdt Maandag a.s., 's avonds te 7 u. haar jaarvergadering in het R. K. Vereehi- gingsgebouw. De agenda vermeldt o.a. bestuursverkie zing. Gemeenteraad De raad dezer gemeente houdt een openbare vergadering op Dinsdag 6 dezer. O.m. wordt de begrooting behandeld. Raiffeisenbank Dinsdag wordt het nieu we kantoorgebouw dezer bankinstelling in gebruik genomen. „De Lichte Last" Wij willen de lezeres sen en lezers van dit blad alhier er nog even aan herinneren, dat Maandagavond a.s. het Frits Bouwmeester-ensemble voor „Herwon nen Levenskracht" optreedt met het tooneel- spel in vier bedrijven „De Lichte Last", spel uit de arbelderswereld van Kees Splerings. Wie dit stuk wil gaan beluisteren zal goed doen zich tijdig van plaatsbewijzen te voor zien om teleurstellingen te voorkomen. Verleden Jaar toch, toen Frits hier voor „H L." optrad met „Branding" moesten velen, welke meenden een plaatsbewijs des avonds aan de zaal te koopen, worden afgewezen, aangezien er geen enkele plaats onbezet was. En waar nu van „De Lichte Last", hetwelk velen in het afgeloopen Jaar door de Radio hebben beluisterd, een goede roep uit gaat, zijn de 450 plaatsen gauw uitverkocht. Bo vendien wordt hier het nuttige aan het aan gename gepaard. Immers door het bezoe ken van deze opvoering steunt men de katho lieke T.B.C.-bestrijding terwijl men mede daardoor het genoegen heeft van het mooie tooneelspel van het Bouwmeester-ensemble te genieten. Laat men dus deze korte aansporing ter harte nemen. DE BUREAUX op het raadhuis en in het kantoorgebouw naast het raadhuis te Hoofddorp zullen in verband met de volkstelling vanaf heden tot Donderdag 15 Januari a.s. des namiddags gesloten zijn en dus alleen geopend zijn in den voormiddag van 912 uur. AANBESTEDING WEGENAANLEG. Tot en met Woensdag 7 Januari 1931 is er gelegenheid om in te schrijven voor het maken van een nieuwen weg langs den Kruisweg nabij Hoofddorp tusschen den Ka- gertocht en den Sloterweg. Bestek en voorwaarden zijn verkrijgbaar in het kantoorgebouw naast het raadhuis aan het bureau van den gemeente-opzich ter, bij wien tevens nadere inlichtingen te bekomen zijn. KROTOPRUIMING. Wie eigenaar is van een zeer slechte wo ning, welke voor onbewoonbaarverklaring in aanmerking komt en met geldelijken steun van rijk en gemeente in de plaats daarvan een eenvoudige nieuwe arbeiderswoning wil doen bouwen, kan de noodige inlichtingen bekomen bij den gemeente-opzichter Gevers op zijn bureau in het kantoorgebouw naast het raadhuis op eiken Donderdagmorgen van 10 tot 12 uur. GEVONDEIN EN VERLOREN VOOR WERPEN. Gevonden: een regenjas; een paar hand schoenen. Verloren; een autoslinger; een zwart le deren portemonnaie inh. pl.m. f 14 en een belastingplaatje. Hoofddorp, 31 December 1930. De burgemeester Mr. A. SLOB. Ervaringen van een „teller" De eerste dag „ophaaldienst" is achter den rug. En als ik 't aantal kruisjes, achter in 't register op- geteekend, als bewijs, dat 't ingeleverde om slag in orde is, optel, dan blijk ik de kolos sale vangst van 35 omslagen gedaan te heb ben. Een zeer onbevredigend resultaat al dus. De tellers, die een achterbuurt, een woonwagenkamp of een „gribus" voor hun rekening hebben (in Bloemendaal komen deze niet voor) zijn zeer zeker niet te be nijden. Toch hebben zij iets, wat de teller van de villawijken mist, nl. den volkshumor, de gemoedelijkheid, de afwisseling, in één woord: iets „sjeuigs", iets gepeperds. Voor hem zou er stof te over zijn, om daarover in de courant iets mede te deelen. En als we een nazaat van Poot waren, dan zouden we hierboven gezet hebben: Hoe eentonig rolt 't leven. Des benijden villa-tellers heen! Want 't is bijna overal het zelfde liedje; bellen, lang wachten, ein delijk ds dienstbode die verschijnt, even hooren of 't klaar is, lang wachten eer ze weer verschijnt, dan vaak te hooren krijgen, dat meneer „ze" nog niet ingevuld heeft of als „ze" ingevuld teruggegeven wor den, de deur meteen dicht, tenzij je ze vóór bent door te zeggen, dat je „ze" even in moet kijken. Dan maar weer verder, om aan de volgende villa te vernemen, dat me vrouw niet thuis is of dat ze rust. 's Avonds thuis den oogst nog eens nakijkende, be merk je, dat er zeer verschillend is inge vuld. De een heeft niet meer en niet min der dan noodig is, ingevuld, als bewijs, dat kennis is genomen van de toelichting, de ander heeft er zich met den bekenden Fran- schen slag af gemaakt, alsof de gedachte heeft voorgezeten: wat kan mij de heeie rommel verbatteljonnen. Slechts een doodenkele is zoo serieus ge weest, den ouderdom in te vullen, rechts boven in den hoek van de telkaart. Vraag 5 b. c. d. e. en f. (gele kaart) over de grootte van het huis en het aantal ruimten voor slaapge legenheid, is vaak doorgestreept, alsof zu'ke Intieme interne aangelegenheden een ander niet aangaan. Bij het invullen van het beroep is vaak de humor betracht. Van kinderen is vaak inge vuld: schooljongen, scholier; van de vrouw des huizes: huisvrouw; van een baby vonden we: ..nachtrustverstoorder. B'ijkbaar is niet begrepen, dat alleen in gevuld moest worden voor hoofden van ge zinnen en voor alleen levende personen. De telkaart is in dit opzicht ook verre van dui delijk. Verder ls er zeer veel gewerkt met strepen, ook dé&r waar stond: invul'en met ja of neen. 't Blijkt dat Bloemendaal een be- voerrecht stukje Nederland is. Van de 35 wit te formulieren over lichaamsgebreken, waren er slechts 2, die een 'ichaamsgebrek vermeld den. T.b.c. kwam niet voor nog; wel verkoud heid. Met de groene kaart heeft men zich vaak met een Jantje van Leiden afgemaakt. Zit hier misschien belastingvrees achter? Sommigen hebben vraag 11 b maar niet ingevuld, hoewel ze 11 a met „neen" beant woord hebben. Eerlijkheidshalve zij vermeld, dat er ook vermVd werd; ergens op een bou levard temaar dat gaat de lezers nu weer niet aan. Men ziet, interessant is 't werk van een teller in Bloemendaal niet. Gevonden voorwerpen Gevonden en terug te bekomen bij: E. E. Stoel, Bloemen - daalscheweg 67, Bloemendaal, een zwart gummi laarsje; N. Strakenbroek, Bosch en Duinlaan 9, Bloemendaal, een kinderpara- pluie; A. P. Quack, Bergweg 20, Bloemendaal, en Duitsche herdershond, (reu)W. F. Roo- sen, Mlddentulndorplaan 9, Haarlem, een (verm, goud of doublé) armbandje met steen tje; W. Voerman, Kinheimweg 23. Bloemen daal, een motorhandschoenStrolnk, Distel laan 9 a, Aerdenhout, een beige wollen handschoen; G. Zwarteveen, Lage Duin en Daalscheweg 15, Bloemendaal, een zeemlede ren lap; W. Vleghert, Stolberglaan 17, -Aer denhout, een slede; Zulder Stationsweg 5 a, Bloemendaal, een Lipssleutel No. 2064 of 2864; aan den politiepost te Aerdenhout, een yale sleutel No. 22362; aan het bureau van politie Overveen, een windbuks en een hand beschermer van rijwiel. Gemeentelijk Ziekenhuisfonds Door eer. groote groep inwoners van Haarlemmerliede is bij het gemeentebestuur een adres inge diend met het verzoek om over te gaan tot het oprichten van een Gemeentelijk Zieken huisfonds. Een en ander als gevolg dat men zich niet kan vereenigen met de wijze van exploitee- ren van het tegenwoordige ziekenhuisfonds, dat zoowel voor Halfweg als Zwanenburg geldig is. Zij, die hiermede instemmen kunnen hun sympathie betuiging zenden aan het ge meentehuis te Halfweg en nadere inlichtin gen worden door den heer C. Stokman, lid van den gemeenteraad verstrekt. De boomen aan de Kerklaan Men ls vanwege plantsoenen druk bezig met het rooien der zieke en stervende beuken aan de Kerklaan. Stonden er aanvankelijk 19 op de doodenlijst, naar wij vernemen zal dit getal nog met i uitgebreid worden. Het meerendeel daarvan staat aan de noordzijde der laan. Of het bij die 23 blijven, zal? Die reeds gerooid zijn, zien er ziekelijk en vermolmd uit, waardoor blijkt dat het meer dan tijd werd dat zij gerooid werden. Met dit al ziet de Kerklaan, eens het sieraad der gemeente, er troosteloos uit. De overblijvende boomen op deze noordelijke rij staan er als enkelingen. En dit zaj. nog erger worden als alle ten offer zijn gevallen. Gevonden voorwerpen. Terug te bekomen bij Weijers, Molenwerfslaan 36, een huis sleutel; F. W. Kokkelkooren, Bankastraat 87, een damestasch met inhoud; Stel voort, Raadhuisstraat 15, een sierspeld; Hooren- man, Lombokstraat 20, een paar dames schoenen; Van der Putten, Woonschip Haven, twee handschoenen; Q. v. d. Pijl, Iepenlaan 42, een paar wanten; J. de Raadt, Kanaalweg 1, een rozenkrans; B. Annsvelt, Bosb. Toussaintstraat 22, een blauwe muts; D. Tesselaar, Binnenweg 35, een bankbiljet; Bureau van politie, Raadhuisstraat, een kinderbeursje en een armband. Bloeddorstige honden. BÜ den landbou wer B. aan den IJweg alhier hebben honden eenige schapen verscheurd en te water ge jaagd. Voor B. is dit een leelijke schadepost. De politie werd met het gebeurde in ken nis gesteld. Kees Pruis te Hoofddorp. Maandag 5 Januari a.s. zal de bekende dichter-zanger- humorist Kees Pruis met zijn gezelschap een avond geven in hotel „De Landbouw" te Hoofddorp. Ongetwijfeld zal hier voor zijn optreden veel belangstelling bestaan. Personalia. Tot onderwijzer aan de bij zondere school te Nieuw-Vennep alhier (hoofd de heer J. van Arkel) ls benoemd de heer J. Lagendijk te Hillegom. Afscheid N. J. Rinkel. De heer N. J. Rinkel, oud-gemeente-secretaris, die dezer dagen Haarlemmermeer gaat verlaten, om zich te vestigen in Alkmaar, heeft dienten gevolge ook als penningmeester van de af- deeling Haarlemmermeer van „Het Witte Kruis" bedankt. In een bijeenkomst spraken de voorzitter en secretaris van de afdeeling, heeren Dr. Bult en Silver, hartelijke woorden van dank en waardeering voor de vele goede diensten die de heer Rinkel gedurende zoovele jaren geheel belangeloos heeft bewezen voor het welzijn en den bloei van de afdeeling en de voorbeeldige en voortreffelijke wijze, waarop hij steeds door een uitnemend beheer en keurige administratie m het belang van „Het Witte Kruis" is v\%rkzaam geweest. Aan den scheidender penningmeester werd een fraaie boekenkast aangeboden, terwijl de heer Rinkel van de wijkzusters uit Haar lemmermeer voor de hem aangeboden boe kenkast een stel prachtige vazen ontving. Bouw nieuwe school Het bouwen van een openbare lagere school nabij de Ver Loren van Themaatlaan is door B. en W. gegund aan de laagste inschrijvers de hee ren G. Zweer en J. W. Kappers te Winters wijk voor f 56.260. Bioscoop-commissie Ter voorziening in de vacature van lid van de bioscoopcommis sie, ontstaan door het bedanken van den heer D. de Ridder, commissaris van politie, is be noemd de heer B. F. Kipp, hoofdinspecteur van politie. .Nieuwe stortingsgelegenheid der Amsterd... Ballast Mij. aan de Z.Z. der haringhaven Vrijdagmorgen is men begonnen met het bouwen en inrichten van een stortingsgele genheid voor het zand, dat van de Zuidelijke binnenste dumreep bij de ziekenbarak moet worden weggenomen. Eenige palen zullen in de haven langs den kant worden ingeheid voor de te maken lig plaats der bakken en om de zeilen te plaat sen, waarover de transportband moet loopen waarop straks het zand zal worden gestort uit de karren. Deze band bestaat uit een 1.40 c. M. breeden rubber riem zonder eind en wordt gedreven door' een electromotor, welke op den talud zal worden geplaatst. Verder zal ongeveer 60 c. M. kabel moeten worden gelegd om aansluiting op de Rijksleiding te krijgen. Onbestelbare brieven en briefkaarten, van welke de afzenders onbekend zijn Terug ontvangen in de 2e helft van de maand De cember 1930: Brieven, Binnenland: G. Hulskemper, Mej. Neeven, IJmuiden-Oost; Raad van Ar beid, Alkmaar; Rijksverzekeringsbank, Am sterdam; Voogdijraad, Haarlem. Briefkaarten, Binnenland: 4 zonder adres; J Broekhuizen, IJmuiden (Museumstr.)A. Demmers, Amsterdam; Frl. G. Oltmann, Amsterdam; fam. W. Schelling, Amsterdam; R. Wilmink, Hengelo (O.). Briefkaarten, Buitenland, Herbert Wenzl, Will Schwelz. Personalia. Onze plaatsgenoot, de heer Jao. Smakman, voorheen machinist bij de Java-China-Japan-lijn is thans benoemd als bedrijfsleider aan de Electrlsche Centrale te Hoeloekou, in Mandjoerije (China) en zal einde Januari naar zijn bestemming ver trekken. R. K. Tooneel. De R. K. Tooneelver- eeniging „Kunstkring" geeft Dinsdag 6 Jan. haar eerste uitvoering in dit seizoen in het R. K. Vereenigingsgebouw aan de Mahee- straat. y Opgevoerd zal worden het Amerikaansche blijspel In drie bedrijven „Weddenschap.'" De regie staat onder leiding van den heer Holtslag. Daar een groote opkomst wordt verwacht, wordt plaatsbespreking Zondag van 12 tot 1 uur in het vereenigingsgebouw aanbevolen. Rijwieldiefstal. Door M. K., wonende Alhier, ls bij de politie aangifte gedaan, dat een oud rijwiel, dat naast zijn woning in een steeg stond, is ontvreemd. De politie stelt een onderzoek in. „Onderling Hulpbetoon". Naar wij ver nemen, heeft de heer F. Zwaan ontslag ge nomen als voorzitter van de Katholieke Ver eeniging „Onderling Hulpbetoon." R. K. COdP. TUINDERSVEREENIGING „KENNEMERLAND" In de eerste helft van Maart a.s. zal het 25 Jaar geleden zijn, dat hier werd opge richt de Verzendvereeniging „Kennemer- land." Deze vereeniging die spoedig het vei len van groenten en aardbeien ter hand nam, werd in 1916 omgezet in de R. K. Coöp. Tuindersvereeniging „Kennemerland." Omtrent de wijze, waarop dit jubileum herdacht zal worden is nog geen beslissing genomen. Van de groentenmarkt In tegenstelling met het vorig Jaar zette zich de eerste markt dit jaar In met een vlotten en levendigen handel, welke gepaard ging met flinke prij zen. De aanvoeren van andijvie zijn gezien het vergevorderde seizoen, nog van beteekenis. Voor de mooiste stoelen werd 10 ct. be taald. Gistermiddag is op den Venneperweg in Haarlemmermeer de 4-jarige Jansje Blokker, die, zonder uit te kijken, dwars den weg overstak, door een met grind geladen vracht auto (tem den heer J. van B. te Nieuw-Ven nep overreden. Het kind kwam onder de wielen en over leed spoedig aan de bekomen verwondingen. Den chauffeur treft geen schuld. ZONDAG: Eerste dag van het 40-urenge- bed. 7 uur uitstelling van het Allerheiligste. 7 uur (niet half acht) de Vroegmis. 10 uur plechtige Hoogmis. 2 uur Vespers met ro zenhoedje. 7.30 uur Lof. Gelegenheid om te biechten van 1 tot 2 uur en van 6.30 tot 7.30 uur. MAANDAG 7 uur uitstelling van het Al lerheiligste. H. Mis. 8 uur H. Mis. 9 uur gezongen H Mis. 7.15 uur Lof met predika tie. Gelegenheid om te biechten van 6 tot 7 uur. DINSDAG 7 uur uitstelling van het Aller heiligste. H. Mis. 8.30 uur H. Mis. 10 uur plechtige Hoogmis. 7 uur Plechtig lof met predikatie. DONDERDAG 7.30 St. Jozef-Congregatie. ZATERDAG gelegenheid om te biechten van 6.30 tot 8 uur. De gebeden worden verzocht voor Joanna Keuss-Joes Willers, Maria Ory geb. Rijs, Ca- tharina Min geb. v. d. Molen, Emma Duin, Joanna de Hoog en Nicolaas Praat, die met de laatste H. H. Sacramenten der Sterven den zijn voorzien. In den ondertrouw zijn opgenomen: lste afk. Adrianus Jacobus Admiraal van Amsterdam en Cornelia Agnes Dijkman van deze parochie. 2de afk. Jacobus Petrus Krom en Theodo ra Wilhelmina van Kessel, beiden van deze parochie. 3de afk. Henricus Willibrordus Haanraads van Heiloo en Maria Elis. van der Park van deze parochie. Cornells Joes. Kochx van Be verwijk en Divera Joanna Valkering van deze parochie. St. Fidelis-Patronaat. R.K. Gcm. Tooneel- ver. „Kunst zij ons Streven", opvoering: „Zijn Revanche" Bovengenoemde too- neelvereeniging geeft morgenavond haar 2de uitvoering in dit seizoen. Wie het laat ste optreden van K. Z. O. S. in „Zenuw patiënten" heeft bijgewoond, zal zeer zeker bij de opvoering van „Zijn Revanche" te genwoordig willen zijn. Dit tooneelwerk is een aangrijpend werk, waarin een oude ma chinist, Van Es genaamd, door zijn arbeid blind is geworden en daardoor zijn arbeids kracht niet meer kunnende geven, wordt hij door zijn patroon op straat gezet. Na drie jaar harden arbeid met een vriend, die hem helpt, ziet de blinde Van Es een ma chine te vervaardigen, die groote voordee- len heeft in het weefproces. De fabrikant, door wien de oude man ontslagen is, ziet zijn fabriek achteruit gaan, ds banken wil len hem niet meer helpen en zoodoende ls er nog één hoop, dat zijn fabriek het hou den kan, namelijk, door de machine te koopen, die de blinde en zijn vriend ver vaardigd hebben. Jaap, de zoon van den fa brikant, komt dan bij hem praten, maar de oude man wil onder geen voorwaarde de machine aan die firma verkoopen. Jaap gaat heen, maar hij heeft liefde gevat voor de eenige dochter van den blinde. Van Es is bang, dat die liefde niet uit het hart komt, maar dat zij in dien geest de machine willen bemachtigen. Als Van Es dan een leugen doet in het belang van zijn dochter om te zeggen, dat hij al een anderen koo- per heeft gevonden, schrikt Jaap hiervan en zegt tot Lena: „Nou, Lena, dat zet nou een domper op ons geluk, hè". Dan zit de oude man gelukkig te luisteren en zegt: „Zal ik dan die domper weer oplichten? Zeg dan maar aan je vader, dat hij hier kan komen om over de machine te praten." Deze korte trekken uit „Zijn Revanche" laten zien hoe mooi dit werk is. Kom Zondag 4 Januari naar het Fldelis- patronaat in grooten gteale. Dat geeft vol doening voor de werkende leden voor den harden arbeid, dien zij hiervoor hebben ge geven. J. v. B. Jubileum Boerenleenbank De Coöp. Boerenleenbank, afdeeling DriehuisSant poort, herdenkt 7 Januari den dag, dat hij vóór vijf en twintig jaar werd opgericht. Het toenmalig bestuur bestond uit de heeren: P. Koelemeij, directeur; A. Schoorl, A. Hof land, Jb. Nijssen en Jb. Schuit. Als kassier werd benoemd de heer M. Uiteridaal. Eerst en laatstgenoemde hebben vijf en twintig jaar zitting in het bestuur. In den raad van toezicht hadden zitting de Zeereerw. heer pattoor Van Ginkel, de Weleerw. heer ka pelaan Van den Berg en wethouder Uiten- daal. De dag zal aanvangen met een H. Mis in de parochiekerk en 's avonds te zeven uur zal een feestvergadering worden gehouden in „Zomerlust", welke door muziek en voor dracht zal worden afgewisseld. Het belooft een mooie dag te worden. Duitsche dievenbende geknipt Een paar weken geleden werd in winkels- langs de Nieuwstraat te Kerkrade ingebro ken. Den dieven viel een flinke bult in han den. Een nachtelijke inbraak in de pastorie aan de Holz mislukte. -Het vermoeden be stond, dat Duitschers de dieven waren. Dit vermoeden is bewaarheid. Dinsdag heeft ni. de Duitsche politie te Herzogenrath in ver eeniging met die uit Kerkrade aangehouden de mijnwerkers G. en K„ die botend hebben bedoelde Inbraken te hebben gepleegd. Hun vrouwen werden gearresteerd wegens heling. Allen zijn Woensdag naar de gevangenis overgebracht. Zij worden verdacht in de grensstreek nog een paar dozijn diefstallen met braak te hebben gepleegd. Donderdagavond ls het kruisbeeld, op den hoek Heeren weg—Roebroekerweg, te Heerlen, vernield. Het hoofd werd van het corpus afgeslagen. De daders zijn nog niet achter haald. Het geheele Gooi thans tolvrij Gisteren zijn de tollen aan den Huizerweg en den Eemnesserweg opgeheven. Gisteren waren de boomen open, terwijl zij heden op geruimd zullen worden. Het bestuur van de St. Radboudstichtlb^ heeft met ingang van 1 Februari 1931 noemd tot Buitengewoon Hoogleeraar in faculteit der letteren en wijsbegeerte, om derwijs te geven in de Empirische- en to® gepaste zielkunde er. speciaal voor de voedkunde den heer Dr. Th. Rutten, hoof® assistent van het psychologisch laboratório1" der R. K. Universiteit te Nijmegen. RIJSOORD, 2 Jan. Gisterenmiddag ortl' streeks 4 uur is op den Rijksstraatweg tuS' schen Rijsoord en Zwijndrecht het 15 lar!® meisje B. W. Assenberg van Eijsden door 3 auto, bestuurd door C. L. van den B* Berkel, aangereden. Het meisje is aan de gevolgen overled®0. AMSTERDAM, 2 Jan. Hedenmorgen omstreeks half tien werd uit de Heerengrac*V bfj de Gasthuismolensteeg het ïyk van ee® man opgehaald. Per auto van den G.G. e!l G.D. werd het naar net Binnengasthb1* overgebracht. De politie van het bureau Warmoesstra3 stelt een onderzoek in naar de identiteit den man. Papieren werden niet op hem gevonden* noch eenige andere aanduiding omtrent persoon. Hedenmorgen vroeg werden by Paisley personen gewond bij een botsing tussche» een autobus en een tramwagen. De plaat~ van het ongeval bevindt zich op ongevee* een kwartier afstand van de plaats, wf»33 ongeveer een jaar geleden 70 kinderen den brand in een oioscooptheater om be leven zyn gekomen. Ten gevolge van de gladde straat is autobus, die met groote snelheid reed, le' slipt. Het voertuig botste tegen de trai*1' welke ontspoorde. Beide voertuigen waren v'° passagiers. 35 gewonden werden naar het ziekenh^ gebracht. Eenigen van hen bevinden zich r levensgevaar. Op Nieuwjaarsdag verloren in Engeland personen het leven, tengevolge van ongevallen. Ongeveer 20 werden gewond. Het ernstigste ongeval had plaats Schotland, waar door het verongelukken v® een kleinen auto 3 personen werden gedood* NOORD-SCHARWOUDE, 3 Januari 400 K. G .Wortelen 2.00; 200 stuks BlodL kool 7.00; 250.000 Roode kool 4.10—7.00;,55-f Gele kool 3.00—4.40; 74.000 Deensche Wjr. Kool 2.60—3.60; 60.000 Uien 0.90—2.00 Gro®". 2,10—2.30; Drielingen 1.70—2.00; Nep 2.' 2000 Bieten 4.50—5.00. BROEK OP LANGENDIJK, 3 Jan. 1931 2000 K.G. Worte'en 2.20; 230 stuks Bloe^j kool 5.00—6.40; 39.000K.G. Roode 3.00—6.50; 41.000 K.G. Gele Kool Z&T 3.70; 40.000 KG Deensche Witte Kool f l-8\e 3.50; 12.400 K.G. Uien 1.50—2.10; GV°<K 1602,10; Drielingen 0.901.10; 2 Bieten 2.006.10. ALKMAAR, 3 Januari 1931 Boter- ftl Eierenmarkt. Boter, fabriek lste s 0.850.90, Boter, fabriek 2e soort 0.75—° Eieren, groothandel 5.256.25. ALKMAAR, 3 Januari 1931, Veemafj^ Aanvoer 9 Paarden per stuk van 60—1"J 2 Melkkoeien 300350 per st., 15 Nuchte kalv. slacht per stuk 6—28, 114 vette Sch® pen 3038, Overhouders 2434, 10 Schr3^, men per stuk 3642, 93 Biggen 10 weKf 1218, 5 Bokken en geiten 322. Hah° stug. BEVERWIJK 2 Jan. Coöp. Tuinbouw Vf® j Groenten- en Fruitveiling W. A. Boereh0- 4055, groene kool i550, Andyvie 85 per kist, Spruiten vast 14—20, id .los 4—L Schorseneeren 25, Uien 2—3, Bieten ideJ j, Wortels idem, aardappelen 3—5H, Appel®m Peren 12—17, Bospeen 17 J4 per K.G., "Jl, 2—11, Pieterselie 46, Seldery 35 per Bloemendaalsche gele en bewaarkool 2 3, Bredasche groene kool 3—5, Roode 2 Boerekool idem, Seldery-knollen 38 per BEVERWIJK, Bloemenveiling 't Ceh^j Aangevoerd en betaald werd per 100 voor William Copland 5—11, Tournesoll 2 g, Gele Prins 49, King of the Yellow «"m* Proserpine 35, Rose la Reine 36, Salv3.jjj rose 48, Brlllant Star 13, Due de 24, Witte due Max. 13, Scarlet due 0-3 2.—, La Reine 24. e(l. BEVERWIJK, R. K. Coöp. Tulndersveri®,, „Kennemerland". Prijsnoteering van 2 Boerekool per kist 4075, Andijvie per 0.95—2.00, Knollen per stuk 410, Roode <e per stuk 36, Groene Kool per st. 38, Kool per stuk 47, Selderie per bos 2 jj, Pieterselie per bos 35, Prei per bos 7^ 3, Uien per K.G. 3, Wortelen per K- „af Spruiten per K.G. 15—30, Schorseneere» K.G. 6—8. eb Hiermede vervullen wy den droevlgen plicht U kennis te geven van het overiyden van onzen geliefden Echtgenoot, Va der, Behuwd-, Groot- en Over grootvader PETRUS MARTINUS JANSEN Echtgenoot van Maria Elisabeth Joosten na een smarteiyk ïyden en voor zien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, in den ouder dom van 88 jaar. Wed. P. M. JANSEN— JOOSTEN Kinderen, Klein- en Achterkleinkinderen Haarlem, 2 Januari 1931 Wagenweg 116. De H.H. Uitvaartdiensten zul len worden gehouden op 5 Jan. a.s. In de Kathedrale Kerk St. Bavo (Leidsehevaart) om 7.30 en 8 uur de stille H.H. Missen en om 9.30 uur de plechtige H- Mis van Requièm. waarna de tegrafenis op het R.K. Kerkh St. Barbara. at

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 2