Uit den Omtrek Laatste Nieuws l4ïï ÏHEKMOGiNE Stofzuigerhuis MAERTEfêS 1$ HILLEGOM HAARLEMMERMEER NOORDWIJK BENNEBROEK VOGELENZANG VIJFHUIZEN ZILK VOORHOUT WARMOND SASSENHEIM KENNEMERLA ND IJMUIDEN HERIMGA WUTHRIGH, HAARLEM Electricitelt Rheumatisk - Jicht - Griep Steken in de Zij en Hoest IJMUIDEN—OOST VELSEN WIJK AAN ZEE SANTPOORT CASTRICUM De zaak Lans Verwezen maar het Gerechtshof te 's-Hertogenbosch RÜKSVISCHAFSL AG R1JKSVISCH AFSLAG Overval op een Fransch detache ment in Marokko Barteljorisstraat IS - Tel. 1075^ VAMPYR Stofzuigers f 98.- 9$ "lil Jdf: 107 '36fi Het zesde retourvliegtuig MARKTNIEUWS .Interpellatie J. O. Vermeer Het Raadslid J. O. Vermeer heeft aan B. en W. ad. 2 dezer geschreven, dat hij het op hoogen prijs zou stellen, wanneer B. en W. in de eerstvolgende raadsvergadering inlichtingen wilden ver strekken omtrent het onderstaande: Door het raadslid den heer Fijma is in een openbare vergadering medegedeeld: 1. dat destijds, bij het leveren van steenen voor den Stationsweg, door den leverancier onregelmatigheden zijn gepleegd en deze, niettegenstaande dat, een doceurtje van f 500 heeft ontvangen: 2. dat het gunnen van den bouw van het abattoir niet op de juistewijze is geschied, maar vriendendiensten in het spel waren en waarschijnlijk hierdoor genoemde bouw niet f 50.000 maar f 60.000 heeft gekost. Daar de heer Fijma in de plaatselijke bla den van 27 Dec. j.l. meedeelt, voor die be weringen bewijzen in handen te hebben, moet ondergeteekende aannemen, dat ze juist zijn. Waar het hier echter in hoofdzaak de eer van overledenen betreft, n.l. wijlen Burge meester Wentholt en Wethouder Balders, verzoekt ondergeteekende mede te deelen, v/elke motieven tot het plegen van onregel matigheden hebben geleid. Al is het college van B. en W. sindsdien ge heel gewijzigd, toch zal net wel niet moeilijk vallen, uit notulen en andere gegevens hel derheid te verkrijgen. Burger!. Armbestuur De heer J. C. Groot is door B. en W. benoemd tot voorzitter van het Burgerlijk Armbestuur. De Hillegommerbrug De oostzijde van de Hillegommerbrug is thans zoover gevor derd, dat de tramrails gelegd zijn en er aan de leuning wordt gewerkt. De schutting zal binnen enkele dagen verdwijnen, terwijl dan aan de westzijde, het pand voorheen J. Brei- bach wordt gesloopt. Het nieuwe Bankgebouw der Raiffeisen- bank Wij namen een kijkje in het mooie gebouw, dat Donderdag zonder bijzondere plechtigheid wordt in gebruik genomen. Het kantoorgebouw met woning voor den kas sier is gelegen aan de Weeresteinstraat op slechts enkels tientallen meters van het hui dige dat de weinig ruimte bevatte en feitelijk een eenvoudig, klein heerenhuls is. Architect is de heer W. Kuitems alhier, aan nemer de heer A. Lelieveld, mede alhier woonachtig. Zonder overdrijving mogen we ztggen, dat hier het hechtste kantoor der plaats is verrezen. De architect leerling van Jan Stuyt heeft zijn bouwplan opgevat naar den stijl der Duitsehe renaissance, geleid in moderne tanen. Typisch, maar schitterend mooi, zijn de deuren met spitse en stompe boog voor hst kantoor en voor de bovenwoning. Op de entrée volgt de hal, beide met be tegelde vloeren en wanden. Er is een kleine spreekkamer, een groot kantoor voor den kassier met veel licht en een bestuurskamer. Daar is een groote Lips- kiuis, die tijdens de kantooruren met een ijzeren hek afgesloten kan worden, zoodat de kluisdeur niet telkens geopend en afge sloten hoeft te worden, noch steeds open be hoeft te staan. De deuren van de hal naar het kantoor en de bestuurskamer zijn alleen aan de bin nenzijde te ontsluiten. Dit is een goede en practische voorzorgsmaatregel, waardoor overrompeling van kwaadwilligen voorko men wordt. De W. C. heeft geen waterreservoir: door een knop over te halen heeft de door spoeling plaats volgens een geheel nieuw systeem. Alle ramen zijn voorzien van gesmeed ijzeren hekwerk, ook de loketten van het kassierskantoor zijn afgesloten door een fraai ijzeren hek. Het geheele gebouw wordt verwarmd met gas, door middel van radiatoren en gas haarden, die zichzelf regelen naar een bepaalden warmtegraad. Vóór het Bankgebouw wordt een nieuw hek gebouwd. Het is een prachtig stuk werk. Bijzonderen lof verdienen behalve de archi tect en den aannemer de heeren Versteege door zijn pracht handsmeewerk, dat bij zonder uitkomt in het handvlecht-ijzerwerk opzij der loketten en de firma Van Gennep voor het degelijk en hoogst smaakvol stof- feeren van het gebouw. Statistiek In het afgeloopen jaar 1930 werden bij den ambtenaar van den Burgerlij ken Stand dezer gemeente 690 aangiften van geboorten gedaan en 240 aangiften van over lijden, terwijl het aantal gsloten huwelijken bedroeg 220. Afscheid N. J. Rinkel Maandag heeft dc heer N. J. Rinkel, die met ingang van 1 Ja nuari j.l. wegens het bereiken van den pen sioengerechtigden leeftijd eer,vol ontslag heeft bekomen als gemeente-secretaris en zich te Alkmaar gaat vestigen, afscheid geno men van de ambtenaren der gemeente. De heer Rinkel werd door de heeren Tan is, Eggink en Helsma toegesproken, die hem dank brachten voor de aangename samen werking en de steeds van hem ondervonden welwillendheid, terwijl hem en zijn echtge- noote als een stoffelijk blijk van waardee- ring een tweetal stoelen werden aangeboden. De heer Rinkel bracht dank voor dit bewijs van sympathie en gaf de verzekering dat de steeds van de ambtenaren ondervonden pret tige samenwerking bij hem nog lang in aan gename herinnering zal blijven. Burgerlijke Stand van 30 December 1930 5 Januari 1931 Geboren: Cornells, z. van J. F. van der Veek en J. van Diest; Cornelia d. van C. Weij en D. Bokhorst; Willem, Z. van W. Buis en N. Molenaar; Arie, z. van G. Rocs en M. Turkenburg; Maria Cornelia, d. van C. Jansen en J. M. Nijs; Catharina, d. van W. H. de Jong en T. Wesselius; Trijntje, d van P. Oosterling en H. Bak; Johanna, d van Th. Noorloos en B. Ippel: Martinus Ruth, z. van J. A. de Jong en N. van der Meer; Antje Cornelia, d. van N. Zegstroo en M. Verbeek; Gijsbertha, d. van P. Witte en T. Kos; Adrianus, z. van J. Versteegh en A. H. van Geilswijk; Theodoras Martinus, z. van Th. M. Obdeijn en C. J. J. de Jeu; Jan en Job, zoons van J. de Hoog cn J. Roubos. Ondertrouwd: Petrus Johannes Brederodc. 26 j. en Anna Maria van Loon, 24 j.; Jacob Wolfert, 27 j. en Geertje Schalk, 23 j.; Fran- ciscus Cornells Westgeest, 24 j. en Johanna van Veen, 24 j. Overleden: Jan Heijstek, 9 mnd., z. van P. Heijstek en T. van Vuren; Louis Berre- vogts, 36 j. geh. met A. C. Combee; Adriana Cornelia van Splunter, 67 j., wed. van W. Biesheuvel: Leo Gerardus Schipper, 9 mnd., z. van P. Schipper en J. v. d Meer; Andries van Huizen, 38 j., geh. met A. Hordijk; Jansje Blokker, 4 j., d. van B Blokker en C. Vender- bos; Leendert Huibregt Glas, 69 j., geh. met H. van der Horst. Personalia Teneinde onderwijs te geven aan de bijzondere school te Hoofddorp (hoofd de heer J. J. Dengerink) is aldaar werkzaam gesteld de heer D. E. Deerenberg te Amsterdam. Werkloozendemonstratic .Zaterdagoch tend omstreeks 11 uur, werd door een groot aantal werkloozen, leden van den R. K. Landarbeidresbond „St. Deus Dedit" voor het gemeentehuis gedemonstreerd om meer werk bij de gemeentelijke werkver schaffing. Een deputatie uit de demon stranten bestaande uit de heeren Zwarts, Steenvoorden en Caspers werd bij B. en W. toegelaten. Een en ander had een zeer ordelijk verlopo. Subsidie. De besturen van de afdeeling Noordwijk van het Wit Gele Kruis en het Groene Kruis hebben een adres aan den raad gericht om een subsidie van 15 cent per inwoner ter bestrijding der tubercu lose in de gemeente. Afgekeurd. Naar wij vernemen is door den heer Inspecteur van de Volksgezond heid te Den Haag afgekeurd de gemeen telijke ziekenbarak voor afzondering van lijders aan besmettelijke ziekten. Taalbelasting. De groep Nederland van het Algemeen Nederlandsch Verbond heeft een adres aan den gemeenteraad gericht houdende verzoek een belastingverordening vast te stellen op openbare aankondigin gen en daarbij aankondigingen, die in een vreemde taal geheel of gedeeltelijk zijn ge steld, zwaarder te belasten. De werkverschaffing. De gemeente heeft bij de Mr. Dr. W. van den Berghstichting een werk aangenomen, bijna uitsluitend grondwerk van ongeveer f 20.000. Reeds zijn daarbij 33 werkloozen tewerk gesteld, welk getal binnen eenige dagen tot 60 zal worden opgevoerd. Bouwverordening. Van Ged. Staten is de zer dagen goedgekeurd terug ontvangen de zeer belangrijke wijziging der bouwveror dening, waarbij een geheel nieuwe regeling wordt getroffen voor het bouwen aan straten, die niet aan alle eischen als bouw- straat voldoen. Benoeming rijksveldwachter Met ingang van 16 Januari a-s. is tot brigadier-titulair bij de Rijksveldwacht met standplaats Ben- nebroek, benoemd de heer G. v. d. Tang, in gelijke functie thans te Vijfhuizen werk zaam. Eucharistisch leven Het eucharistisch leven in deze parochie neemt op verheu gende wijze toe, In 1930 werden 26000 H. Communie uitgereikt, tegen 24.500 in 1929. Nog wat geduld Door het bestuur van de dorpsvereeniging was aan B. en W. het verzoek gericht, dat zoo spoedig mogelijk werd overgegaan tot het aanschaffen van een faecaliënwagen, om hiermede de beer putten bij de bewoners te komen ontlasten, daar het voor vele menschen een vraagstuk is, waar zij er anders mee heen moeten. Op desbetreffend verzoek is een antwoord ontvangen, dat nog niet tot aanschaffing van bedoelden wagen kan worden overge gaan, daar er meer urgente dingen, o.a. rio- teeringi op uitvoering wachten. Hiermede wordt niet bedoeld, dat verder van deze plannen niets zal komen, integen deel, doch dat men even geduld moet heb ben en zich nog wat zal moeten behelpen. Bankbiljet gevonden Door mej. v. d. Veldt, aan den Vijfhuizerdijk, is een bank biljet gevonden. De rechtmatige eigenaar kan het bij haar terug bekomen. Personalia De heer G. v. d. Tang, brigadier titulair bij de Rijksveldwacht, is met ingang van 16 Januari als zoodanig overgeplaatst naar Bennebroek. Kippendiefstal In de afgeloopen week is des nachts een 5-tal kippen met haan ont vreemd ten nadeele van K. aan den Zilker- duinweg. De politie stelde een onderzoek in, doch van de(n) dader(s) geen spoor. Burgerlijke Stand Geboren: Jacobus Gerardus, z. van W. Borst en E. van Win- sen Theodorus Johannes, z. van E. Bak ker en J. van Steijn Petrus Martinus Hu- bertus, z. van C. P. Tetteroo en E. Stra- ver Francisca Theodora, d. van H. J. Mosseveld en J. C. Touw. Ondertrouwd: Cornelis Bervoets, 33 j. en Christina Adriana van den Berg, 29 j. Antonius Bernardus Veenhof, 25 j. en Eli sabeth Maria Angevaare, 21 j. Aanbesteding met een „opzetje" De gemeenteraad kwam Maandagmorgen om tien uur in spoedeischende vergadering bij een. De voorzitter, weth. A. Oudshoorn, (de burgemeester is ongesteld) zette het doel van deze vergadering uiteen. Op 17 December is een openbare aanbeste ding gehouden voor de algeheele vernieuwing DorpstraatBaan. De uitslag daarvan was als volgt: P. v. Vuuren, Beverwijk 5878, firma Op de Wegh Kiphard, Oldenzaal 6890. H. N. Timmers, Leiden 7300. De Geer en Stuifzand, Leiden 7977, P. Snoeker, Leiden 7999. Marcelis, Leiden 8888. D. Esser, Delft 8888. H. Witsen- burg, Warmond 9152.50. G. Blom, Hoog- made 9400. M. Kool, Warmond 9700. Haring, Schipluiden 9700. Elshout, Voor burg 9999. B. en W. stellen nu voor de gedane open bare aanbesteding te vernietigen en het werk onderhands te gunnen aan de firma Schouls te Rotterdam, voor de som van 4187. B. en W. was n.l. gebleken, dat bij de openbare aanbesteding een z.g. opzetje was gemaakt van een groet bedrag. De beschei den waren hun in handen gekomen en ne Warmondsche aannemers hadden dat feit ook erkend. De inschrijving van de firma Schouls te Rotterdam was één minuut te laat binnen gekomen en de andere inschrijvers hadden er zich tegen verzet, om deze te aanvaarden. Deze inschrijver bleek ongeveer 1700 lager; te zijn, dan de laagste van de anderen. Het voorstel van B. en W. werd daarna mot algemeene stemmen aangenomen, ij o..éG)2JDbli,n970ven.ij.vh,8,- ea ath oif Retraite Willibrord Deze onderafdeeling van den R. K. Volksbond, hield een leden vergadering in de K. S. A.. Voor een zeer matig gehoor opende de voorzitter, de heer j. Hoogstraten, deze bijeenkomst, en wenschte allen een Z. N. Hij sprak den wensch uit, dat 1931 voor de vereeniging een gunstig jaar moge zijn. Na te hebben medegedeeld, dat de Geestelijke Adviseur verhinderd was te komen, werden de notulen voorgelezen en behoudens een enkele opmerking, goedgekeurd. Het financieel verslag van den penning meester, sloot met een batig saldo, groot f 1.05. Hierna werd een bespreking gehouden over een te houden retraite. In verband met de H. Missie, welke thans in onze parochie is begonnen, werd besloten dit jaar niet deel nemen. Het geïnde geld zal op de Volksbank worden geplaatst tot het volgende jaar, om alsdan in grooten getale op te trekken naar Noordwijkerhout. De uitloting der kaarten had tot resul taat, dat de heeren P. Liefferink, A. van Verlen, L. Ammeriaan, J. van Diest en J. v. d. Meer volgend jaar een gratis kaart hebben. Bij de rondvraag werd besloten de pro paganda flink ter hand te nemen en hierbij vooral de jongelui krachtig te bewerken. Hierna volgde sluiting. Brand Door onbekende oorzaak brak in den nacht van Zondag op Maandag brand uit in den slagerswinkel van den heer A. v. d. Geest, Hoofdstraat 237. Het was half drie toen de chauffeur van een daar passerenden auto dit bemerkte; dadelijk stelde hij pogingen in het werk om de bewoners te wekken, waarin hij niet anders kon slagen, dan door het stukslaan van een ruit. De buren belden de brandweer en de poli tic op, die spoedig ter plaatse waren. In korten tijd had het vuur echter zoo'n omvang aangenomen, dat ook het geheele huis met geheel den inboedel een prooi der vlammen werd. Het naastliggende huis bekwam groote waterschade. De woning, zoowel als inboedel, zijn ver zekerd. Dee zeehaven der Hoogovens Gedurende het jaar 1930 arriveerden in de zeehaven der Hoogovens 275 stoom- en 2 motorschepen, met een bruto inhoud van 2.719.941 M3. Lezing Dr. Tcsch De lezing van Dr. Tesch voor de leden der Resdervereeniging, die de vorige maand moest worden uitge steld, is thans vastgesteld op a.s. Donderdag middag half drie. Zij zal worden gehouden in een der lokalen van de Visscherijschcol. Aanvaring Door de Proef I IJm. 36 werd Maandagmiddag, toen het van kompasstel len terugkwam en aan de raidzijde in de Visschexshaven aan den kant wilde komen, door het weigeren der machine met achter uitslaan, de stoomtrawler IJm. 46 aan stuur boord in het midden aangevaren. Laatstge noemd vaartuig kreeg een grooten deuk in de zij en de Proef I liep daarbij een ver bogen voorsteven op. Conflict Maandagmorgen moest op last der reederij de stoomtrawler „Zuidpool" naar zee vertrekken, doch een deel der bemanning was niet verschenen, omdat zij meenden nog een dag verlof tegoed hebbeni wegens het varen met de Kerstdagen. De 'reederij nam onderwijl voor hen andere mannen aan, doch de zeelieden, intusschen gewaarschuwd, ver schenen aan den wal per autobus en wisten de aangenomen bemanning te bewegen niet uit te varen, waarop de Zuidpool bleef lig gen. R. K. Volksbond. Een propaganda-feest- vergadering van den R. K. Volksbond, kring IJmuiden, werd Zondagavond gehouden. De feestvergadenng werd door den voor zitter, den heer Maas, geopend. Deze ver welkomde mede den heer Jansen, voorzitter van den R. K. Haven- en Transportarbei dersbond. Nadat door hem eenige woorden betref fende het program van den avond waren ge sproken, werd het woord gegeven aan den Weleerw. heer kapelaan Verhoeven. Spr. zette op treffende wijze het doel der standsorganisatie uiteen in het. onderwerp „Aan Christus Koningschap." Z.Eerw. besprak hierin uitvoerig in de eerste plaats de geestelijke voordeelen van den Volksbond, daar de Volksbond in al zijn streven steeds de Katholieke Kerk tot richt snoer houdt, en op de tweede plaats de stof felijke belangen van den Volksbond, zijnde het samenhouden der verschillende vakorga nisaties, die tevens verschillende afdeelingen heeft, zooals Kunst aan 't Volk, Hei-won nen Levenskracht, Spaarkassen, Ziekenfond sen enz., waarmede het vakverband zijn le den ten dienste is, hetwelk vanzelfsprekend groote voordeelen met zich meebrengt. Nadat de Eerw. spreker had geëindigd, viel hem voor zijn buitengewoon schitterende rede een daverend applaus ten deel, waarna de voorzitter den spreker dank bracht en den wensch uitsprak, dat de leden de woor den van den spreker als een opwekking tot hen gericht mochten aanvoelen en dat zij naar een steeds krachtiger organisatieleven zouden streven. Vervolgens gaf de voorzitter 't woord aan den heer Jansen. Deze spreker betoogt, dat er na de bui tengewoon duidelijke en uitvoerige rede van den Weleerw. heer kapelaan Verhoeven over Standsorganisatie eigenlijk weinig meer te zeggen valt en beperkt zich dus tot eenige bekrachtingen als opwekking tot een steeds krachtiger organisatieleven en gaat dan over tot het onderwerp: „Vooruit." Hierin, wordt door spr. in korte doch krachtige woorden uiteengezet, welk deel den arbeider in de maatschappij toekomt en noemt dan achtereenvolgens het bestaans recht van een wet ter voorkoming van werk loosheid, zoodat een arbeider, die de maat schappij jarenlang gediend heeft niet plot seling, wanneer er een beetje slapte in zijn bedrijf heerscht, buiten bestaansmiddelen komt te staan en hierdoor met zijn gezin tot armoede vervalt. Vervolgens wordt er medezeggingschap ge- eischt van den arbeider in de bedrijven, want het kan niet langer zoo, daar het on rechtvaardig is, dat de arbeidsloonen en voorwaarden alleen door de bezittende klas sen worden bepaald, hetgeen alleen bereikt kan worden door organisatie, welke haar principes naar buiten kan laten blijken. Zoo kan men dan tot het feit komen, dat de liberale bezitters wel een toontje lager zouden gaan zingen Doch hiervoor is ook de steun van propaganda noedig. Spr. besluit met de woorden, dat de orga nisaties in stand moeten worden gehouden waardoor eenmaal het levensgeluk zal wor den gevonden en waarschuwt tegen den in vloed van communistische en socialistische inrichtingen. Hierna dankte de voorzitter den spreker voor zijn zeer boeiende en propagandistische rede en gaat over tot de voorstelling van de film „De groote weldoenster." Deze film wordt door alle aanwezigen be wonderd om haar prachtige natuuropnamen en haar duidelijke en begrijpelijke sociale strekking. Hierna volgde de sluiting van de feest- en propagandavergadering door den voorzitter. Het mag gezegd worden, dat deze schitte rende avond, niettegenstaande er iets meer belangstelling verwacht was, uitstekend ge slaagd is en dat de belangstellenden zeer vol daan huiswaarts keerden. Bezoek van een kabelschip. Gisterenmor gen meerde aan den toeristensteiger het Een vel dezer watten bestrijdt met succes Doozen »an 45 ct. en 75 et.bij Apoth. en Drog. Duitsehe kabelschip „Norderney" van Nor- dingham, om kolen en water in te nemen en daarna bij gunstig weer te vertrekken. Aankoop schepen. Door de reederij „De Scheldemond" zijn te Hamburg 2 Duitsehe Stoomtrawlers aangekocht n.l. de „Rixte" en „Edda", welke schepen hier zijn gear riveerd, nadat zij naar de eischen der Hol- landsche Schepenwet waren ingericht en welke van hier uit de visscherij zullen uit oefenen. Gebroken reis. Maandagmiddag kwam uit zee terug de stoomtrawler Aviiia IJm. 155, na een reis van twee dagen. Genoemd vaar tuig had schade aan de machines. Rijwiel ontvreemd Ten nadeele van J. 'N. B. is een damesrijwiel, dat voor zijn woning stond, ontvreemd. R. K. Bouwvakarbeiders. Vrijdagavond 8 uur vergadert de Jeugdorganisatie van de R. K. Bouwvakarbeiders in de zaal van het Patronaatsgebouw St. Fidelis. De agenda bevat o.m. het voorstel tot verhooging van contributie. Nog een inbraak Zondagmiddag is tij dens de afwezigheid der bewoners ingebroken ten huize van den heer B. aan den Konings weg te VelssnNoord. De ongewenschte gast(en) verschafte (n) zich toegang door het verbreken van een slui ting aan den achterkant van de woning. Toen de familie B. thuis kwam lag het ge heele huis overhoop. Slechts een klein bedrag aan geld werd vermist. En nog een inbraak Na de twee in braken van Zondagnacht, is Maandagmid dag wederom een inbraak gepleegd, ditmaal ten huize van den heer A. F. A. B„ te Velsen-Noord. De daders verschaften zich toegang door het inslaan van een ruit van een achter- tuindeur. x Er wordt een klein bedrag aan geld vermist en eenige voorwerpen. R. K. Volksbond Dezer dagen gaf ie Ned. R.K. Volksbond afdeeling Wijk aan Zee wederom een feestvergadering voor zijn leden en donateurs. De opkomst kon bevre digend genoemd worden. Op deze feestvergadering trad voor de eerste maal de jonge R.K. Tooneelvereeni- ging op, welke eenige komische tooneelstuk- jes opvoerde, die bijzonder in den smaak van het publiek vielen. Opdracht Aan de firma L. H. Rings en Zoon, aannemers alhier, is opgedragen het een-jarig onderhoud der militaire gebouwen tusschen Uitgeest en IJmuiden voor de som van 16350. De firma was op een na de laagste in- schrijfster. Provinciale Staten verkiezing Naar wij vernemen heeft burgemeester Lommen, al hier de hem aangeboden candidatuur voor lid van de Provinciale Staten van dit ge west niet aangenomen. Zijn ambt van burgemeester in een zeer prospereerende gemeente en zijn werk op sociaal terrein, wij noemen de verschillende functies in de diverse Wit Gele Kruis ver- eenigingen en bonden en Oranjekruis, 't welk hij zich tot taak heeft gesteld, doen hem niet verlangen naar uitbreiding van zijn ar beidsveld, naar hij ons meedeelde, op poli tiek gebied. Melkprijzen Naar wij vernemen is de melkprijs voor de consumptie in deze ge meente verlaagt tot 14 cent per liter. Uitkeering wegenfonds Ons wordt me degedeeld, dat Gedeputeerde Staten van Noordholland de uitkeering uit het wegen fonds over 1930 aan de gemeente Castricum hebben bepaald op f 4050. Een bedrag, dat vrijwel gelijk is, ja zelf iets hooger dan de raming (f 4.000). Opbrengst Tentoonstelling De tentoon stelling ten bate van de naaikrans St. Anna, onderafdeeling van den R. K. Vrouwenbond van de afd. het Wit Gele Kruis welke tijdens de Kerstdagen is gehouden heeft een totaal bedrag opgebracht van meer dan f 1800. Een bedrag dat zelfs hooger is dan voorgaande ja ren. Door deze opbrengst zullen de beide ver- eenigingen wederom in staat worden gesteld veel goeds tot stand te brengen. Vooral voor deze beide sociale vereenigingen is steun in dezen tijd van armoede onder de verschil lende klassen dyr bevolking dubbel aange- Slationsuitbreiding De werken ter uit breiding van het stationsemplacement in deze gemeente vorderen gestaag en al heel wat is bereikt om op tijd voor" de nieuwe dienstre geling gereed te kunnen zijn. Het verhoogde perron is vrijwel voor de helft gereed, terwijl de masten en draadlei dingen voor de electrische treinen al gereed zijn gekomen. De aannemer is thans, nadat het heiwerk voor den aan te leggen tunnel gereed is gekomen, aangevangen met het graafwerk voor den tunnel welke vanaf het eerste perron naar het tweede perron zal leiden en vanwaar alle treinen zullen moeten vertrekken. Ook de overkapping van het goederenper ron vordert al aardig. Er blijft nog genoeg te. doen over. Als eer ste noemen we het geheel afwerken van het verhoogde perron, wat niet eerder zal kunnen geschieden, voordat de tunnel gereed of vrij wel gereed is. Dan de bebouwing van een gedeelte perron met wachtlokaal en de over kapping van dat perron dat verleden week is aanbesteed. We twijfelen er echter niet aan of gezien de vorderingen welke men tot heden heeft gemaakt zal een en ander op tijd gereed zijn. Verzwaring gasbuizennet Naar wij ver nemen, zal met de verzwaring van een ge deelte van het gasbuizennet vanaf de fabriek tot aan de Burgemeester Mooijstraat deze week worden aangevangen. Dit werk zal voor een aantal werklieden niet alleen werk ge ven, wat in den tegenwoordigen tijd van werkloosheid al veel waard is, maar zal door bijzondere omstandigheden nog verschillende moeiliikheden en tijd kosten. We noemen o.a. het leggen van de zware buizen onder de spoorlijn aan den Rijksweg wat vooral met het oog op de zwerfstroomen van de geëlectrificeerde spoorlijn bijzondere voorzieningen zal behoeven. We twijfelen er echter niet aan of die moeilijkheden zullen worden overwonnen. Een gedeelte van de Spoorsloot nabij het Stationsplein is voor dit werk reeds gedempt, waardoor het mogelijk is, de leiding zonder onnoodige bochten recht te doen leggen. De Hooge Raad heeft heden bij vervroe ging uitspraak gedaan in de zaak van den gewezen procuratiehouder G. J. van Oud - heusden, die in hooger beroep door het Ge rechtshof te Den Haag veroordeeld is tot 20 jaar gevangenisstraf, wegens doodslag op zijn patroon Lans te Rotterdam en terza- van verduistering en valschheid in geschrifte meermalen gepleegd. Evenals de procureur-generaal in zij:; conclusie reeds had gesteld, achtte ook c Hooge Rat.d het arrest niet voor instanü houding vatbaar op grond van het bezwaar aangevoerd in het vijfde cassatiemiddel van. den verdediger mr. Kokosky, dat het proces verbaal der terechtzitting van 19 Septembs 1930 niet vermeldt, op welke wijze de ge- tuige-deskundige James Polak de belofte heeft afgelegd. De Hooge Raad heeft dan ook arrest ge wezen, conform de conclusie en de zaak verwezen naar het Gerechtshof te 's-Her togenboseb. IJMUIDEN, 6 Jan. Rijksvischafslag. Tarbot 22.60 per Kg., Griet 4082 per 50 Kg., Tong 2.104.25 per Kg., Groote Schol 3343 per 50 Kg., Middel Schol 3848 per 50 Kg., Zet Schol 4964 per 50 Kg., Kleine Schol 2250 per 50 Kg., Eot 16 per 50 Kg., Schar 30 per 50 Kg,, Rog 43 per 20 stuks, Vleet 1.675.25 per stuk, Kleine Middel Schelviseh 4051 per 50 Kg., Kleine Schel- visch 1529 per 50 Kg., Kabeljauw 5274 per 125 Kg., Gullen 12—26 per 50 Kg-, Wij ting 1420 per 50 Kg. Staat van BesomminAen van de heden aan den Rijksvischafsiag aan gekomen STOOMTRAWLEES Hiberma, 2170.Penelope, 2059.Ura nia, 2210.—; Hermina, 2359.—; Maas mond 912.Liesbet Bethie, 3879.— Condor, f 3345.—; Walrus, 2549.—; Julie Streiff, 2674.—; Do'fijn, 2989.—. Logger: K.W. 173, 14121.(versehe ha ring). (Niet Officieel). 455e STAATSLOTERIJ. Trekking van Üinsdag 6 Januari 1930. 4e Klasse. 3e Lijst. Hooge Prijzen: 1909 2659 1000. 3677 400. 3158 200. 7246 7677 11103 144498 19757 20461 100. Prijzen van 65. 0 80 103 173 302 353 516 632 648 710 744 785 826 862 904 928 987 1029 1031 1038 1050 1132 1146 1 175 1194 1216 1218 1289 1351 1470 1511 1558 1590 1601 1631 1710 1734 1804 1828 1876 1894 1909 1928 1935 1951 1964 1976 1979 2036 2171 2259 2299 2302 2335 2337 2477 2523 2566 2640 2778 2779 2827 2866 2921 2933 2937 2960 3097 3153 3188 3229 3292 3332 3461 3518 3588 3602 3635 3686 3761 3787 3819 3993 4oï8 4190 4199 4.304 4341 4420 4467 4617 4676 4680 4736 4782 4791 4863 5043 5052 5063 5106 5312 5313 5395 5398 5490 5500 5501 5574 5575 5592 5666 5715 5720 5743 5764 5782 5819 5911 5955 6069 6078 6146 6197 6200 6231 6403 6535 6582 6624 6639 6650 6714 6843 6923 7014 7105 7106 7117 7197 7209 7258 7324 7419 7437 7453 7522 7675 7683 7738 7822 7966 7985 8629 8074 8119 8228 8245 8340 8342 8458 8474 8572 8580 8596 8600 8618 8707 8923 8950 8970 8978 9042 9073 9104 9112 9117 9129 9182 9293 9311 9320 9375 9442 9455 9461 9493 9511 9523 9547 9627 9675 9730 9S23 9814 9374 9944 9964 9969 9931 10011 10223 10420 10523 10590 10626 10648 10660 10707 10715 10745 10752 10792 10832 10835 10S83 10889 11031 11032 11095 11141 11173 11280 11355 11483 11562 11563 11641 11825 11829 11930 11982 12119 12131 12153 12167 12195 12280 12594 12658 12701 12713 12768 12847 12S55 12988 12989 13127 131.39 13158 13161 13188- 1.3250 13281 13310 13326 13393 13407 13411 13519 1.3545 13549 1337S 13601 1361.3 13622 13680 13691 13706 13708 13748 13867 13SS9 13927 13939 13951 13953 13969 14041 14068 14220 14224 14234 14239 14316 14369 14401 14451 14478 14558 14602 14701 14712 14722 14802 14861 14969 14975 15013 15018 150S3 15136 15198 15285 15310 15320 15378 15390 15434 15439 15475 15519 15543 15572 15631 15682 15749 15799 15852 15927 15936 15938 15959 1.2967 16020 16034 16048 160.-6 16PSS 16139 16144 16155 16301 16333 16583 16650 16677 16714 16771 16819 16838 16860 16893 16981 16977 17011 17076 17114 17163 17194 17285 17307 17414 17420 17444 17502 17525 17649 17683 17724 17734 17750 17783 17784 17838 17867 17891 18029 18047 18064 1S0S7 18154 18184 18378 18447 18449 18490 18495 18647 18652 18678 18721 18881 18929 18956 18996 19026 19028 19072 19099 19150 19224 19424 19458 19486 19549 19666 1971.3 19780 19825 19856 19898 19902 19941 19959 19960 20041 20068 20131 20163 20196 20201 20232 20272 20309 20324 20379 20399 20426 20434 20478 20517 20554 20593 20653 20660 20704 20766 20870 567 86 ,6u \9% 212 248" 2876 321' 3626 4146 46 A 505» 56 5916 623j 63$ 7207 76$ 80=j 846' 881' 110-3 1144' 134 l39j* I.44I* 1473 1512 153'' 1564' 159', I6lj l66^ 1694' 1726' 1755' 17S37 181 1854 18'. 193 f. '°S4 2 Q°ll 202', 20467 207' Eenige verliezen Uit Casablanca wordt gemeld, dat Zater dag in het Zuiden van Marokko een detache ment Fransehe troepen, dat zich op een ver- kenningsmarzch bevond, door Marokkaan- sche opstandelingen is overvallen en zware verliezen heeft geleden. De Franschen moesten zich terugtrekken en verloren een kapitein, een luitenant en 11 manschappen, terwijl bovendien een lui tenant en 6 man werden gewond en een officier wordt vermist. Hedenmiddag op Schiphol Bij de K.L.M. is bericht ontvangen, dat het zesde retourvliegtuig de P.H.A.G.R. heden morgen te 8 uur (Holl. tijd) uit Boedapest is vertrekken. Tusschen 3 en 4 uur heden wordt het toestel op Schiphol verwacht. BROEK OP LANGENDIJK, 6 Januari 4000 K.G Wortelen 2.30—2.60: 73.000 Roode Kool 2—6.70; 70.000 Gele kool 2-3.30; 42.000 Deensche Witte Kool 1.403.50; 12.000 Uien 1—1.60; Groote 1.40—1.90; Drielingen 1.20; 1050 Bieten 3.00—6.10. WARMENHUIZEN, 6 Januari Uien f 2—2.10, Groote uien f 2.10—2.50, Drielingen f 1.30—1.40, Gele kool f 1.90—3.60, Idem 2e soort f 1.201.80, Iedm uitschot f 0.80— 1.40, Roode kool f 3.30—5.70, Idem 2e soort f 2.104.50, Idem uitschot f 0.80—1.90, Deen sche witte kool f 2.10—3, Idem uitschot f 1.40—1.90. BEVERWIJK, 5 Januari. Coöp. Tuinbouw. Vrije Groenten- en Fruitveiling. W. A. An dijvie 0.851.95, Bredasche groene kooltjes 2055 ct., boerenkool 4060 ct. per kist, spruiten vast 1218 ct., idem losse 911 ct., wortelen 1%2/ ct., uien idem, sjalotten 310 ct., bieten 1)42 ct., schorseneeren 3— 5 ct., aardappelen 35 ct., appelen en peren 10—27 ct., per K.G.; roode kool 35 ct, Bredasche groene kool 1 5 ct„ Bloemen- öaaisehe gele kool 3—7 ct., gele stapelkooi 25 ct., boerenkool 46 ct., selderijknollen 29 ct„ andijvie 53 ct., per stuk, prei 9— 13'A ct., pieterselie 35 A ct., selderij 3—5 ct., knollen 1226 ct., per bos. Bloemenveiling ,,'t Centrum". Aangevoerd en betaald werden per 100 stuks voor: Fred. Moore met bol 2.505.50, idem z. b. 3 7.50, Thom. Moore m. b. 2.505.20, idem z. b. 3.706.50, Rose la reine m. b. 3.50— 6.20, idem z. b. 3.80—7, Witte La Reine tn. b. 2.203.50, idem z. b. 2.504, Proser pine m. b. 2.504.40, idem z. b. 35. Witte due Max m. b. 1.202.50, idem z. b. 23.30, Scarlet due m. b. 11.90, ld z. b. 1.503.60, Due de Eerlin m. b. 1.80 —4.40, idem z. b. 2.754.20, Gele Prins m. b. 4.20—5, idem z. b. 5.508, Prins van Oostenrijk m. b. 46, idem z. b. 57.50, Ibes m. b. 24.50, idem z. b. 4.205.80. King of the Yellow m. b. 3—4.75, idem z. b. 4.255.90, Brillant Star m. b. 3.50 4.20, idem z. b. f 3.255, Couronne d'or b. 6.50—7.85, id. z. b. 7.50—9.80, Tourne- soll m. b. 2.503.90, Herm. Schlegel m. b 3—4.50, idem z. b. 3.50—5.80, Verm. Bril lant m. b. 2.503.75, idem z. b. 2.505, William Copland 59.30, Amerillis per kelk 1826 ct., Ires Tigitania 5.509.80 per 100, Tron. Chrysant Herco per bos 1244 ct.. Germ. 2884 ct„ Springerigroen per 100 rank 37.50, Plumoza 2.8010.50. PURMEREND, 6 Januari 1931 Aanvoer pl.m. 16000 K.G. kaas. Kleine Fabriekskaas 12 stapels 35.per 50 K.G., handel matig, Kleine Boerenkaas 2 stapels 36.per 50 K.G. 1059 Kg. Boter, weiboter, f 1.551.85; Melk- boter f 1.75 per Kg.; 490 runderen waaronder 310 vette f 0.88104 per Kg.; 80 melk- en gelde 160360, matig; 22 Stieren f 0.80 —0.92 per Kg.; 3 Paarden f 80200 per stuk; 30 Vette Kalveren f 1.30—1.60 per kilo, stug; 170 Nuchtere Kalveren f 1341 per stuk ,stug. 500 vette varkens 0.48—0.50, vlug; Zouters 0.460.47 vlug; 56 magere varkens 13—30 per stuk;, stug; 179 biggen 12—18, vlug; 895 scha pen 2638, stug: piepkuikens 13; kipeleren 5.50—6.50 per 100 stuks; Eehdeieren f 5.60 id. NOORD-SCHARWOUDE, 6 Jan. Aa"' gevoerd werden: 5000 Kg. groote wortel® 1.403, kleine wortelen 1.601.90 50 stu;L bloemkool 1ste soort 4.S0; 230000 Kg. f001,,. kooi 3.70—6.20; 54000 Kg. gele kool 2.30—3.5"; 100.000 Kg. Deensche witte kooi 2 60—3 10.000 Kg. uien 1.40—2; groote 22.40; da lingen 1.20—1.50; nep 1.60—1.80; 1000 stul» bieten;. BOVENKARSPEL, (Station) 5 Jan. Tulpen: Copland I 3.50—7.10, id. II 2' 3.80; Moore I 5.60—5.80, per 100 stuks. PURMEREND. 5 Jan. „Afslagvereenig^ Beemster, Purmerend en Omstreken" Aardappelen f 0.93; Witlof 735 per 100 KV Bloemkool 3.60—8.10; Roode kool 1.80—10-8"' Witte kool 4.90; Savoye kool 0.70S-8 Spruitkool 0.352.10; Boerekool 0.901.75 Pe 10 K.G.;. Andijvie 1.205.00; Wortelen 0.32'" 0.52; Uien 0.240.45; Uien Drielingen 0.12"^ 0.22; Uien Nep 0.44—0.60; Prei 2.80—12-40' Win terjan 23.00 per 100 K.G. Present va Engeland 40 per 100 K.G. BEVERWIJK, 5 Januari 1931. R.K. CoóP' Tuindersvereeniging „Kennemerland" Boerenkool 40—80, Andijvie 1.10—2.25, Pe' kist. Knollen 2—11, Roode kool 3—7, Groeij® kool 48, Gele kool 36, alles per stU'' Selderie 56, Prei 516 per bos. Uien 2-7' Appelen 4050, Wortelen 23, Spruiten 25, Schorseneeren 68, alles per K.G. ROTTERDAM, 5 Januari Binnenland^ sche granen Van alle artikelen was b® aanbod nog zeer klein. Tarwe 6 tot 1 f' uitgezochte partijtjes 8 tot 9.50 Gefst' Chevallier 6 tot 6.75. Haver 4.50 tot 6. Erwten kleine groene 7 tot Schokkers 7 tot 10.50, uitgezochte Par- tijtjes f 11 tot 13. Bruine boonen 7 1 f 10, uitgezochte partijtjes daarboven b taald. Buitenlandsche granen stemming vfl5'' Rogge 72-73 K.G. Duitsch-Poolsche stoob1' 5.25, 73-77 K.G. Zuid-Russ. disp. pR qual. 4 tot 4.40. Gerst. Amer. II disP' f 88, 64-65 K.G. Zuid-Russ. disp. 89 90, 66-67 K.G. Donau disp. 92, 62-63 K-S' id. id. 90, id. stmd. 89, 61-62 K.G- K. Plata aangek, 88, id. stmd. 87. HaT 55-56 K.G. N.-Russ. disp. 5.80, 54-55 id. id. 5.60, 53 K.G. id. id. naar kwalite1 5.10 tot 5.30, 51-52 K.G. id. id. 48-49 K.G. Zuid-Russ. disp. f 4.65. ^a'g gele La Plata disp. 92, id. aangek. tot f 90, id. stmd. f 90. Zuid-Russ. aanS® 88, id. disp. 91, Donau-Galfox disp. id. stmd 91, witte platte Z.-Afrik. II f 104" *80 Vee Aanvoer 451 vette jrunderen, J vette en graskalveren, 1204 schapen of 'al' meren, 1368 varkens. Prijzen vette k°el - le soort 1.03 tot 1.15, 2e soort 0.8'! f 0.94, 3e soort f 0.74 tot f 0.84, kaivef® le soort f 1.501.75, 2e soort f 1.25IA 3e soort f 1.101.22, schapen le soort f —0.70, 2e soort f 0.53—58, 3e soort f f °-40 s 0,52, lammeren f 0.75—0.90, vette vark®T le soort f 0.460.50, 2e soort f 0.44'E 3e soort f 0.43—0.44, exportvarkens f °- I 0.48. Vette runderen handel redelijk, PrijZcji als vorige week Dinsdag. Vette kaivei handel kalm, prijshoudend. Varkens hab t stroef. Zouters, tamelijk aangevoerd, kalmen handel, prijzen iets beter. SchaP handel kalm. AMSTERDAM, 5 Jan. Aardappelen. richt van den mak. J. Knoop). Zeeuwse bonten f 44.25, id. blauwen f 4 Juni per 50 kilo f 1.20—1.30, id. Eigen*1^; mers f 3.804; id. Bevelanders f 3 gg; Noord-Hollandsche Blauwen f 2.50— Texelsche zand roodstar f 33.50; ®Tf,„s- sche Eigenheimers f 2.253.50; Flak'-®^ sche Eigenheimers f 3.804.25; id. Jun1 q. kilo f 1.20—1.25 id. Eig. poters f 2.25— Spuische Eigenheimers f 44.50, id. Ei.?® poters f 2.402.50; Friesche Borgers f 3 3.70, alles per H.L. ROERMOND, 5 Jan. Eieren (Mijn). voer 3.300.000 stuks; groote f 6.30i"(jÓ kleine f 5.206.20, eenden f 67 Per stuks. ,49 BODEGRAVEN, Kaasmarkt. Aanvoer wagens, 5960 stuks, le soort met rijksbij, f 36—40, 2e soort met rijksmerk f 32" Handel matig.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 2