st UITVERKOOP SCHOENTJES ttAVElBCHtfüS OPRUIMING bij SLAGER SPIELATTE N Berichten uit onze vorige oplage P 'S Kalender Waad j e Passend bij Uw toilet C. W. Pollé C. W. Pollé inalleafdeelingen 19ct.p.strekkendenM. Bureau van Consulatie bij de Arrondissements- Rechtbank Nieuws van de Brandweer Staking bij woningbouw aan de Weltevredenstraat MEUBELEN F. WISBRUH LIFFMANN A. FUNKE ZOON IN ALLE AFDEELINGEN T andheelkundige T andheelkundige C. v. d. LEEDE te Lisse VERHUISD WERKPLAATSJE NET MEISJE HANDIG MEISJE NET R.K. MEISJE NET R.K. MEISJE NET R.K. MEISJE KATHOLIEKEN FILIAALHOUDERS GEVRAAGD 54?« 9'f, 5»? De eiectrificatie van de lijn Alkmaar Amsterdam Maastricht 60.000 inwoners Garagebrand te Eindhoven Inbraak te Amsterdam Ernstig auto-ongeluk Onregelmatigheden bij een voetbalwedstrijd De aardbeving in Griekenland Wanhoopsdaad van hongerende boeren Het Russische plan 1931 STADSNIEUWS Verslag over 1930 Examens Heilgymnastiek en - massage Bloemententoonstelling te Rotterdam Het nut van de fabrieksmelders BURGERLIJKE STAND SPORTEN WEDSTRIJDEN R. K. F. LeonidasS. J. C. 52 HAARLEM, KONINGINNEWEG 18 TELEFOON 12868 INVENTARIS- R. K. V. V. Lisse Lisse ID. E. M. I 10 Graaf Flores ITeyiingen I 23 BILJARTEN Haarlem-Noord klopt Excelsior (Velsen-Noord) SCH A A TSENRIJDEN Wedstrijcten te Oslo ATHLETIEK Een duel LadoumeguePeltzer DAMMEN Finale meestertitel N. D. B. KANOSPORT West DuitschlandNederland ADVERTENTIËN SCHAGCHELSTRAAT »61 i'5| 21 248 28? 32' 36 414? 4646 5050 6800 720' 7602 8C=4 8461 8810 Naar wü vernemen, zullen begin Maart Vijf electrische proef-treinen op het baan vak AmsterdamUitgeest rijden. 1 Mei a.s. bullen de electrische treinen definitief rij den. Geschenken voor den jonggeborene Hedenmiddag is bij den Burgerlijken Stand te Maastricht aangifte gedaan van de ge boorte van een zoon van het echtpaar Bastens-Grobeest. Men deelde het echtpaar hiede, dat het de 60-duizendste inwoner van de stad Maastricht was. Het gemeentebestuur zal den jongsten spruit van Maastricht een spaarbankboekje geven en voorts zal een enveloppe worden Aangeboden. Van verschillende kanten zijn geschenken binnengekomen. Vier auto's verwoest. Gisteravond brak brand uit in een garage Van de heeren van Hout te Eindhoven. De brandweer was spoedig ter plaatse, doch kon niet verhinderen, dat 4 luxe auto's een prooi der vlammen werden. De auto's waren ver zekerd. De schade is groot. Voor 3000 aan goederen weggehaald In den afgeloopen nacht hebben inbre kers hun slag geslagen op den N. Z. Voor burgwal 140 te Amsterdam. In dit gebouw, Waar verschillende firma's zijn gevestigd, hebben de „heeren" zich toegang verschaft door het Lipsslot van de deur door boring te forceeren. Op de eerste verdieping, bij de Naaml. Venn. Handelmaatschappij voorheen I. de he vie is een groote voorraad goederen uit de stellingen bijeengeraapt. Deze goederen zijn naar beneden gebracht, aan den ach terkant van het gebouw, waar een uitgang is. Vóór de inbrekers deze goederen hebben opgeladen, op een of ander voertuig, hebben zij ook nog de brandkast °P de eerste verdieping openge maakt. Deze kast, een verouderd type, is met een sleutel opengesloten. De inhoud, in hoofdzaak bestaande uit boeken, is over den vloer geworpen. Medegenomen is de inhoud Van de kleine kas, eenig vreemd geld en Postzegels. Ook hebben de ongenoode be zoekers nog een bezoek gebracht bij het Ad vertentiebureau „De Nederlandsche Post", op de tweede verdieping. Daar is de munt meter van electriciteitsmeter gelicht. Om zich toegang tot deze verschillende kantoren te verschaffen, hebben de dieven op de eer ste verdieping een gat in het paneel ge maakt op de hoogte van het slot en door hun hand door dit gat te steken het slot hunnen openen. Op de tweede verdieping hebben zij, even bis bij de voordeur, een gaatje geboord en de schotel van het slot kunnen wegdrukken. De waarde, die bij de firma Levie werd gestolen bedraagt naar schatting 3000. De firma Is verzekerd tegen inbraak. Door de Politie is een onderzoek ingesteld. Chauffeur zwaar gewond Gisterenavond plm. half 10 heeft op den hlarsumerstraatweg nabij café „Halfweg" een ernstig auto-ongeluk plaats gevonden. heer J. Peereboom, chauffeur te Leeu warden, reed met een luxe auto, vermoe delijk doordat hij met te groote snelheid feed en het uitzicht zeer slecht is tegen een ban den rechterkant van den weg staan- den boom. De auto werd totaal vernield. De 22-jarige chauffeur J. P. liep een ernstige schedelbreuk op en voorts verwon dingen aan de beenen. In zorgwekkenden ftoesand werd hij naar het Dfaconessenhuis te Leeuwarden overgebracht. De politie stelt een onderzoek in. Dooden en gewonden. Te t lima werd gisteren een voetbalwed strijd gespeeld tusschen elftallen van Peru en Uruguay. Het Urugueesche elftal won, doch had niet fair gespeeld. Na afloop wiei- Pep Peruaansche soldaten, gevolgd door pu- bliek, zich op 't Urugueesche elftal 'n Vecht partij ontstond, waarbij de politie moest in grijpen. Een tweetal personen werd gedood 'eeti later telegram spreekt zelfs van 5 doo- den) en 14 gewond. Nieuwe aardschokken te Corinthe Te corinthe en omgeving duren de aard- chokken nog steeds voort en gaan gepaard met een nterk onderaardsch gerommel. Hoe- l?ei de zwaar geconstrueerde huizen tot nog ï®e aan de schokken weerstand hebben ge iden, 'erbiijft de bevolking grootendeels in open lucht. De regeering heeft direct maatregelen getroffen en meer dan duizend mnten naar de betrokken plaatsen gestuurd De materieele schade van de schokken van gisteren is belangrijk grooter dan men oor- Pfonkelijk had gedacht. fh het oude gedeelte van Corinthe zijn 36 m>izen geheel ingestort en de overige zoo goed als onbewoonbaar. Ook uit de dorpen 'ut de omgeving van Corinthe wordt gemeld b?t talrijke nuizen zijn ingestort en bescha- ?'gd Er vallen echter geen menschenlevens m betreuren. Wat sterkte betreft, doet deze .„rdbeving zeker niet onder voor die van 858 en 1928. den staat Arkansas, nabij het stadje jmgland-Town, kwamen de boeren, die door aanhoudende droogte van den afgeloopen v mer totaal geruïneerd zjjn, tot een wan- totat b°°Psdaad. Gewapend trokken zij met vrouwen en sommigen met hun kinderen In een groep van lOtaal 600 personen, het stadje binnen en eischten voedsel. Ten eindé te voorkomen, dat de wanhopige boeren tot plundering overgingen, brachten de winkeliers van net stadje een voldoenden voorraad levensmidde len bijeen, waarna de boeren zonder tot ge welddadigheden over te gaan, de stad ver lieten, echter met de bedreiging, dat zij terug zouden komen, wanneer het Roode Kruis niet onmiddellijk voor een behoorlijke hulp verleening zou zorgen. „Wij zijn geen bedelaars," zei de woord voerder dei boeren, „maar wij zijn niet van plan den hongerdood te sterven." In den staat Arkansas voorziet het Roode Kruis momenteel in de voeding van Hon derdduizend menschen, doch verwacht wordt, dat dit aantal spoedig in den loop van den winter zal stijgen tot een kwart milüoen. Ook de kleine winkeliers in de steden ireigen onder te gaan, aangezien de ten gevolge van de droogte geruïneerde boeren, die vroeger hun voornaamste afnemers waren, als zoo danig zijn uitgeschakeld. De vredelievende Sovjet Naar TASS meldt, heeft de voorzitter van het Centraal Uitvoerend Comité Molotoff gisteren het plan voor 1931 bekend gemaakt. Volgens hem is in 1930 het plan voor de graanlevering en de katoenindustrie gelukt, doch in de andere takken van industrie heeft dit te wenschen overgelaten. De raad van Volkscommissarissen hecht hieraan groote beteekenis en verlangt dat het plan in 1931 wel zal slagen. Omtrent de conferentie te Genève zeide Molotof, dat door toedoen van de kapitalis tische landen de onderhandelingen inzake de ontwapening zijn mislukt. Terwijl zij te Genève onderhandelden over ontwapening, vermeerderden zij hun bewapening. Sovjet-Rusland vecht voor den vrede, om dat het dien voor de uitvoering van zijn plannen noodig heeft. Deze plannen zijn de verbetering van de wereldeconomie en de volvoering van het vijfjaarplan binnen vier jaar. In 1930 werden gehouden 50 zittingen, te weten te 1.30 uur, behalve op 25 Juli en 26 December. In deze zittingen vervoegden zich 870 (vong jaar 902) bezoekers en bezoeksters, terwijl bulten de zittingen nog ongeveer 80 (vorig jaar 70) rechtzoekenden zich tot het Bureau wendden, hetzij schriftelijk wegens verwijder de woonplaats, hetzij persoonlijk bij voorzit ter of secretaris in spoedeischende gevallen. In 643 gevallen (vorig jaar 628 gevallen) waan'an 591 (vorig jaar 588) in zitting, 52 (vorig jaar 40) buiten zitting, werd voidaan aan het verzoek tót toevoeging van een ad vocaat. Deze 643 (vorig jaar 628) gevallen betrof fen de navolgende categorieën van zakên: Scheidingszaken: Echtscheiding 117 (134), scheiding van tafel en bed 74 (68), echt scheiding, subs, scheiding van tafel en bed 45 (55), ontb. huw. na 5-jarige sch. v. t. en b. 1 (1) Totaal 237 (258). Verweer tegen echtscheiding 44 (23), ver weer tegen scheiding van tafel en bed 20 (13), verweer tegen echtscheiding subs, schei ding van tafel en bed 11 (7). Totaal 75 (43), 312 (301). Alimentatie-zaken Vordering tot alimentatie 73 (65), verweer tegen of vermindering van alimentatie 39 (24) Totaal 112 (89). Naams- en voornaamsverandering 3 (3), verbetering of aanvulling acte Burg. Stand 6 (10), ontkenning' wettigheid kind 8 (6), verweer tegen paterniteitsactie 7 (10), ouder lijke macht of voogdij 9 (9), curateele 5 (2), benoeming bewindvoerder 3 (1), vermoedelijk overlijden 3 (5). erfdienstbaarheid en andere zakelijke actie betr. onroer. goed 3 (0), re vindicatie van roerend goed 16 (16), boedel scheiding en andere erfeniskwesties 18 (24), aanrijding door automobielen en motorrij wielen 9 (19), andere onrechtmatige daden 8 (10), diverse huurzaken 19 (19), aanneming van werk 5 (8), arbeidszaken 6 (7), geld vorderingen krachtens koop, geldleening e.d. (eischende) 45 (39), id. verwerende 32 (31), rekening en verantwoording 1 (2), diversen 13 (17). Totaal 643 (628). Het gemiddeld aantal toevoegingen per persoon, berekend over de advocaten, die ge durende het geheele jaar voor toevoegingen beschikbaar waren, bedroeg 15 (vorig jaar 15)4). Het Bureau was in 1930 samengesteld uit mrs. P. Tideman, dr. W. P. Vis, J. H. J. Si mons, Ti. V. Hoog, R. C. Bakhuizen van den Brink en J. Deenik. HAARLEM, 3 Januari. Geslaagd de da mes: E. M. A. Hofstee te Groningen; A. P Zelisse te Rijswijk (Z.H.); H. Thierens te Den Haag, I. van Son te Den Haag; en de heeren: M. Huizer te Den Haag, W. H. B. Stoof te Soest; J. A. B. van Pagée te Utrecht en J. C. Snel te Amsterdam. Beplanting door het Centraal Bloembollen comité. Wij lezen in het Weekblad voor Bloem bollencultuur: In de tweede helft van April a.s. zal te Rotterdam opnieuw een Voorjaars Bloemen en Tuinbouwtentoonstelling gehouden wor den in de voormalige Nenijto-hallen. Bij de groote hallen, waarin zij wordt on dergebracht, ligt een aangelegde tuin, waar langs men den ingang der gebouwen bereikt. Het bestuur der Stichting, waarvan de ten toonstelling uitgaat, heeft tot het Centraal Bloembollen Comité het verzoek gericht op dit tuingedeelte een beplanting aan te bren gen met bloembollen. Dit verzoek kwam pas einde November in. Hoewel aan inwilliging dus een groot be zwaar was verbonden, heeft de Comm. voor de Onpersoonlijke Reclame kans gezien de daarvoor benoodigde bollen nog ter beschik king te krijgen. Er konden ongeveer 10.000 bollen worden geplaatst. Men heeft vroege tulpen gekozen en nog wat narcissen en bijgoed. Door de zorgen van de tentoonstellings commissie zijn de bollen in December ge plant. De brandweer in onze stad is op het oogen- blik in het bezit van een speciale alarmin richting voor fabrieken en groote gebouwen; deze z.g. fabrieksmelders zijn waarschijnlijk in ons land nog niet in gebruik. In de fabriek wordt een kastje gehangen, waarin achter glas het bekende alarm-druic- knopje is aangebracht. Ook is er een teie- foonzoemer in gemonteerd. Wanneer er nu brand is, slaat men met een hamer, die naast het kastje hangt, het ruitje in, drukt op den knop, waarop de zoemer gaat brommen. Houdt het brommen op, dan is dit een bewijs dat het alarm gehoord is en dat de brandweer uitrukt. Het voordeel van deze inrichting is, dat degene, die alarm maakt, weet, dat zijn noodkreet begrepen is. De in richting in de seinzaal aan de Ged. Oude gracht is van» dien aard, dat men ieder oogenblik kan probeeren, of er stroom op de toestellen staat en of er geen draadbreuk ontstaan is. Aile storingen verraden zich aan het melderssysteem automatisch. Er waren tien aansluitingen noodig om het systeem in werking te stellen, thans zijn er 12 gebouwen of fabrieken in het bezit van een fabrieksmelder, o.a. ook de Drukkerij De Spaarnestad. Wij noemden reeds een voordeel van dit systeem: men weet, dat het signaal ont vangen is. Daarnaast is het niet uitgesloten, dat men premie-verlaging van de brandver zekering krijgt, wanneer men zulk een toe stel aanschaft. Men betaalt voor de aansluiting 225 ineens en 90.vast per jaar. Wil men op iedere etage een toestel, dan kost dit slechts 10.— per kastje per jaar buiten het eerste. De commandant van de brandweer, de heer C. J. v. d. Broek, noemde het systeem o.a. een voordeel voor de fabrieken, waarin een nachtwaker aanwezig is. Als de man op de bovenste verdieping is en brand ont dekt moet er in veel gevallen heel wat ge beuren, eer hij alarm per telefoon kan ma maken. Maar al te dikwijls kan zoo iemand niet met de telefoon overweg, die soms in een uithoek van het gebouw in een centrale te vinden is. Nu gaat hij op de betrokken verdieping naar het kastje, slaat het ruitje, hoort zoemen, hoort het zoemen ophouden en weet dat de brandweer onmiddellijk komt. Er zit werkelijk voor de fabrieken een groot voordeel aan dit systeem. Voor 90. - per jaar heeft men de grootst mogelijke zekerheid tegen brandgevaar. Gistermorgen bezichtigden wij de inrich ting in de seinzaal. Daarbij waren o.a. te genwoordig de commandant, de heer C. J. v. d. Broek, de secretaris, de heer G. Spaan en de tweede commandant, de heer H. Daudey. Bij den bouw van de 48 woningen door de Woningbouwvereeniging „Eigen Woning" aan de Weltevredenstraat in Haarlem-Noord, is gistermorgen een staking uitgebroken. Deze omvat alle metselaars en opperlie den. De oorzaak er van is een ontslag-kwestie. Aanneemster van het werk is de firma Sluiter en Honneman. Geboren: 2 Januari A. Broekman-Hen driks, z.; 3 Jan. D. Hirs-Groeneveld, z.; 2 Jon. M. H. v. Leeuwarden-Smits, d.; 1 Jan. N. Mudde-Weber, z. Overleden: 2 Jan. A. M. Philippo-Boeré, 83 j. Leidscheplein; 1 Jan. P. Hoogendoorn, 52 jaar Schermerstraat; 2 Jan. P. M. Jansen, 88 jaar, Wagenweg; 2 Jan. H. v. Oldenmark, 77 jaar, Schotersingel. Zondag heeft S.J.C. te Rotterdam bij Le onidas een nederlaag geïncasseerd van 5 te gen 2, in een fair gespeelden wedstrijd. Het terrein had nogal geleden van den regen en het was er tamelijk glibberig. De scheids rechter liet op zich wachten en toen werd besloten om te spelen onder leiding van den voorzitter van Leonidas, den heer P. Lap. De Rotterdammers trappen af, en het ge wone gebeuren volgt, dat beide doelen met. een bezoek worden vereerd. Als het spel een minuut of tien oud is, brengt Theo v. d. Berg aan S.J.C. de leiding. Dat was voor de groote Rotterdamsche toch wel een beetje bar en het gevolg was, dat een grandioos of fensief volgde, waarbij een kopbal van Kort man het doel zeer dicht benadert. De aan vallen van Leonidas blijven elkaar opvolgen en een paar heel goede voorzetten werden door Holst onschadelijk gemaakt doch een schuiver van v. d. Sande geeft hem geen kans, en de stand is gelijk, 11. De thuisclub speelt technisch beter en beweegt zich ge makkelijker op het glibberige pad. Men zcru bijna wenschen ook maar zoo'n nat terrein te bezitten, dan konden de spelers er een beetje aan gewennen! Door een ongeoorloofde behandeling van den bal met de hand door Koos UI jee ziet S.J.C. een elfmeterschop over het doel vlie gen. 't Is slechts uitstel, want de prachtig- spelende v. d. Sande weet voor de rust nog eenmaal te doelpunten. De buitenspelval werd dan tegen S.J.C. opengezet en verschil lende malen liep zij in de fuik. Een doel punt van S.J.C. werd ook wegens buitenspel geannuleerd. Levering direct aan PARTICULIEREN MODERNE EIKEN EETKAMER, compleet /an HUISKAMER AMEUBLEMENT, compleet 90- HUIS-, SALON-, SLAAPKAMERMEUBELEN, BEDDEN, DEKENS, enz., alles met 3 J&at schriftelijke garantie. Prima afwerking. Nederl. Meubel-industrie „NEMI", Modelkamers voor Zoo kwam de rust met 21 in 't voordeel van Leonidas. Vlug werd weer begonnen en direct zijn de L.-mannen voor het S. J. C.-doel, dat een geduchte beurt krijgt. Een serie hoek schoppen werden genomen, echter zonder resultaat want de verdediging van de zwart- witjes is vrij gosd. Een hard schot stopt Holst goed, maar- de glibberige bal met ef fect ontsnapt hem en Burgers heeft geen moeite no. 3 te maken. Dan komt S. J. C. weer los en Terhorst verklein met een keu rig schot den achterstand tot 23. Het meer open spel van Leonidas is gevaarlijker dan het spel van S. J. C. Een vrijen schop voor Leonidas wordt in een doelpunt omgezet door Kortman en daardoor kwam de stand op 42. De laat ste minuten wordt S. J. C. werkelijk een ge vaar voor de Rotterdammers, maar het on voorzichtig ver opdringen geeft Burgers ge legenheid om met een' snelle doorbraak nog een doelpunt te scoren en hiermede was het pleit beslecht. De scheidsrechter leidde den wedstrijd correct. Als om kwart over 2 scheidsrechter Wit- berg beginnen blaast, trapt D. E. M. tegen een matig windje in af. Lisse bemachtigt den bal en de D.E.M. keeper redt. Snel golft het spel op en neer met D. E. M. iets in de meerderheid, doch de achterhoede van Lisse is direct ingespeeld en de keeper maakt een goeden indruk. Als ongeveer 15 minuten is gespeeld benut de linksbinnen van Lisse een voorzet van rechts en het is 10. Na dit doelpunt een gelijk opgaand spel, doch Lisse is voor doel gevaarlijker en drukt dit uit in een doelpunt, doch de scheidsrechter kent den goal niet toe. Het publiek begint zich te roeren. Met goeden moed wordt verder ge speeld, in deze periode krijgt D. E. M. voor een vermeend free-lcick een penalty toege kend welke door Mens op uitmuntende wijze gestopt wordt. Met Lisse in den aan val is het rusten. Na de thee is D.E.M. voortdurend in de meerderheid, doch de uitvallen van Lisse zijn nog steeds gevaarlijk. Uit een van' die doorbraken scoort weer de linksbinnen- van Lisse. De bal komt tegen het achterschut en verdwijnt onder het net door. Weer kent de scheidsrechter dien goal niet toe. Bij D.E.M. wil het in het geheel niet. Steeds weep is er een Lisser been of hoofd dat het gevaar bezweert, en in laatste in stantie de keeper, die een schitterenden wedstrijd heeft gespeeld. De achterhoede was best; de middenlinie had goede momenten, doch aan het voeden der voorhoede man keer veql. Ook de voorhoede heeft best werk gedaan, want bij een andere leiding had zij 3 doelpunten gefabriceerd. A. J. S. Beide elftallen zijn onvolledig toen scheids rechter Duivenstein op een onbespeelbaar ter rein liet beginnen. De eerste aanvallen zijn voor Teijiingen, waaruit Nobel eenige harde schoten lost, welke moeilijk voor den keeper zijn te stoppen. Zoo bleef het eerste kwartier, maar daarna werkte Graaf Floris zich los; enkele schoten hebben geen genade bij v. d. Ploeg, tótdat laatstgenoemde een harden kogel stopt, daarna met bal en al in het doel werd geduwd en de scheidsrechter een doel punt toekende. (10). Dit ontmoedigt Teylingen geenszins, want dra hebben zij ook succes; als Roppers goed naar Homan plaatst zendt laatstgenoemde n onhoudbaren schuiver in. (11). Even hierna kent scheidsrechter Duivestein aan Gr. Floris een doelpunt toe, als de keeper ruim voor het doel een bal stopt daarbij geholpen door de modder. De scheidsrechter wees naar het midden en geen der spelers had een goal ge constateerd. (21). Na de rust werd op een ander veld ge speeld, waar na enkele minuten Warmenho- ven er in slaagt met een keurig schot gelijk te maken. (22). Dezelfde speler smaakte het genoegen uit een mooien voorzet zijn club de leiding te geven. (2—3). Met dezen voor sprong blijft Teylingen het beste van het spel behouden, doch Gr. Floris weet zijn doel steeds voor door-boring met succes te bewaren tot het einde van dezen prettig gespeelden strijd aanbrak. Voor de competitie van den Nederl. Bil jartbond werd Maandagavond in café v. d. Bos aan het Soendaplein de tweede helft van de ontmoeting tusschen bovengenoemde clubs gespeeld. In verband met het tweede klas kampioen schap kon deze maten, waarvan de eerste helft medio December plaats vond, eerst gis teren uitgespeeld worden. Te Velsen-Noord hadden de clubs de eer gedeeld, zoodat met gelijken stand, 2—2, be gonnen werd. v. Breugel (Excelsior) en v. Vliet (Haar lem-Noord) speelden de openingsmatch, wel ke resp. 40 om 132 car. groot was. De groote voorgift kon v. Vliet niet „in- loopen" en verloor tenslotte met 46 om 118 car. v. Elten (Excelsior), die tegen v. Vliet (Haariem-Noord) 60 om 132 moest maken, kon in het begin naar verhouding aardig bij blijven. Tegen het einde kwam de gastheer er echter uitstekend in, maakte kort na el kaar 11 en 16 en besliste spoedig de match in zijn voordeel, Snoeks (Haarlem-Noord) gaf v. Elten (Ex celsior) eveneens weinig kans en nam lang zamerhand een Hinken voorsprong. De be zoeker was er nu al zeer slecht in en bracht het slechts tot 27 van de 60 car. Snoeks maakte 46 in 35 beurten. Toen Snoeks (Haarlem-Noord) daarna bo vendien ook v. Breugel (Excelsior) versloeg was de zege voor de Haarlemmers een feit. Een goed gespeelde 11 van Snoeks verdient vermelding. Haariem-Noord toonde zich in 5 van de 8 partijen de sterkste en kreeg daardoor weer 2 winstpuntjes toegewezen. In het Ijsstadion te Oslo vonden inter nationale schaatsenrjjderijen plaats, die de volgende resultaten hadden 500 Meter: 1. Pedersen, 45 sec.; 2. Ballan- grud, 46.7 sec.; 3. Duasnes en Holtung ieder 48.8 sec. 1500 Meter: 1. Ballangrud, 2 min. 28.7 sec.; 2. Carlson, 2 min. 29.7 sec.; 3. Nijgreen, 2 min. 30.3 sec. 5000 Meter; 1. Steenbeck, 9 min. 20.2 sec.; 2. Ballangrud, 9 min. 24.4 sec.; 3. Carlssen, 9 min. 37.5 sec. 10.000 Meter: 1. Ballangrud, 17 min. 67.9 sec.: 2. Steenbeck, 18 min. 15.4 sec. 3. Carls sen, 18 min. 26.1 sec. Op 8 Februari a.s. komt Ladoumegue, de wereldrecordhouder over de 1500 cn 1000 Meter uit te Berlijn op de overdekte baan, waar ook Dr. Peltzer aan den start zal ver schijnen. Op 21 Februari d.a.v. ontmoeten beide athleten elkaar weer en wel te Stutt gart over 1000 Meter. In de finale om den meestertitel werden de volgende partijen gespeeld: B. J. de BoerB. Ris afgebroken; B. Ris P. G. van Engelen 2—0; L. de HaanJ. F. Kuijer 11; J. F. KuijerD. H. Möllenkamp 11; B. RisJ. F. Kuijer 20; L. de Haan P. G. van Engelen 11; A. van Tusveld D. H. Möllenkamp 11. De stand van dit toumooi luidt thans: No. Spelers gesp gew rem vrl pn' 1. B. Ris, Wormerveer 2 2 0 0 4 2. L. de Haan, Delft 2 0 2 0 2 3. D.H.Möllenkamp.R'dam 2 0 2 0 2 4. J. F. Kuijer, 's-Hage 3 0 2 1 2 5. A. van Tusveld, Almelo 10 10 1 6. P. G. v.Engelen, H'rlem 2 0 111 7. B. J. de Boer, Kr.nie 0 0 0 0 0 Naar gemeld wordt is tusschen West- Duitschland en Nederland overeengekomen, dat de landenwedstrijd wordt gehouden op 25 en 26 Juli a.s. te Gelsenkirchen. Volkstelling 6 Januari Tineke, zei ik tegen mijn één jarig dochtertje, kom eens op vaders schoot zitten en laten we het samen eens hebben over die kaart van de volkstelling, die voor jou persoonlijk gekomen is sn die iederen dag kan worden afgehaald. Want ik moet als ge zinshoofd (waarom lach je nou?) die kaart wel onderteekenen, maar ik vind dat ik je er toch in kénnen moet alvorens ik 'm invul. Nee, nee, bedenk nu geen uitvluchten, maar laten we meteen door den zuren appel heen- bijten. Eens moet het tóch gebeuren. Laten we beginnen bij het begin: Leef je \n een gezin, ja of neen? Leef je afzonderlijk, ja of neen? Burre burre burre zei Tineke. Indien je in een gezin leeft, ben je dan hoofd van het gezin? Rürrürrürrü, zei Tineke. Ben je gehuwd, ongehuwd, weduwe, ge scheiden van echt, gescheiden van tafel en bed? -Gawwe dawwe dawwe dawwe, zei Tineke. Nu moet je niet telkens probeeren van m'n schoot af te glijden, want op die ma nier kan ik niet interviewen en schrijven te gelijk. 't Is heusch al lastig genoeg en ik vraag me af hoe die meneer in Veendam het klaar speelt, die als gezinshoofd twintig kaar ten heeft in te vullen. Ik denk dat hij een aanleiding zoekt om zijn zoontje, die op de H.B.S. is. te straffen en net hém dan laat invullen. Maar eh, waar waren we gebleven: Wat is je beroep, ambt of betrekking? Babba babba babba. Baby, zullen we zeggen. 7b.: Heb je aan een inrichting van Hooger Onderwij*; een di ploma of graad verworven? Geneer je niet. Burre burre burre, zei Tineke. Welke is de aard van de zaak, de on derneming, het bedrijf of de instelling, waar van je hoofd bent of waarin je werkzaam bent? Tineke keek me vragend aan. Nou? toe dan. En niet zoo wiebelen. Is 't machinefabriek, leerlooierij, post- en tele- graafbedrijf, weeshuis, ziekenfonds, univer siteit, warenhuis, sigarenwinkel? Tineke hing tegen me aan en geeuwde: Awawagawawa Moed houden, kindje, we zijn er bijna doorheen. Ben je directrice eener N.V. of Coöperatie? Dab dab dab dab, zei Tineke, weer wat vroolijker. En nu het laatste: was je in den nacht van 31 December 1930 op 1 Januari 1931 in de gemeente van je inwoning aanwezig? Ja of neen?! Toen kreeg ik plotseling een ontzettende hallucinatie. Ik zag in mijn verbeelding Ti neke van mijn knie opstaan, en ik hoorde haar tot mijn ontsteltenis zeggen: Maar vader, ben je dan nü al verge ten, dat ik met Kerstmis en Nieuwjaar met collega's naar de Wintersport ben geweest? Je hebt me notabene gisteren zélf van den Train Bleu afgehaald?! De dokter verzekert me, dat ik er weer heelemaal bovenop kom. mits ik zes maan den lang geen vragenlijst onder oogen krijg. K5&5 Heden overleed, zacht en kalm, voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, onze innig geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootva der PETRUS JOSEPH VAN DER ZWET in den ouderdom van ruim 80 jaren. Haarlem, 5 Januari 1931. Leliestraat 7 c. Uit aller naam, Wed. J. M. M. v. d. ZWET geb. BUIJS De H.H. Uitvaartdiensten zullen gehouden worden op Donderdag 8 Januari a.s., in de parochiekerk van den H. Jo hannes den Dooper, Amster damstraat te 7)4 en te 9 uur de gezongen H. Mis van Re quiem; daarna de begrafenis vanuit de kerk op het R.K. Kerkhof „Sint Barbara". verven wij Uw leeren of zijden HEEMSTEDE BINNENWEG 144 Spreekuren8 J4 9v.m. 23 nam. Dinsdag- en Donderdagavond van 7—9 uur. Verder volgens afspraak. Gevestigd te IIILLEGOM VAN ENDELAAN 36 Spreekuren: Iederen werkdag van 1012 uur v.m. Woensdagavond van 7—9 uur. Verder volgens afspraak. De curator in het faillissement brengt ter kennis, dat den 5den Jan. 1931 door hem ter griffie van de Ar- róndissements-Rechtbank te Haa.lem is gedeponeerd de eenige uitdeelings- lijst in genoemd faillissement, om al daar gedurende 10 dagen ter koste- looze inzage te liggen voor crediteuren. Mr. F. M. HAGEMEIJER, Curator. Haarlem, N. Gracht 57. THEO DONKERLO van Zandvoortschelaan No. 22 naar SCHERMERSTRAAT No. 4, Haarlem. Te huur gevraagd een Br. met prijsopgaaf Esschilderstr. 46. Patronenhuis L.A.B.O.R., Warmoes straat 2, vraagt een handig voor de afd. knippatronen. Bekend met «patroonteekenen. Patronenhuis L.A.B.O.R., Warmoes straat 2, vraagt een voor de ajour-afd. en een bekwame AJOURSTER. Gevraagd voor direct een voor hulp in de huishouding; huiselijk verkeer. Br. no. 253, bur. van dit blad. Biedt zich aan een 15 jaar, voor winkel, eenigszins be kend met kruidenierswaren en comes tibles. Br. onder letter N, aan W. v. d. LANS, agent N. H. Crt., Hillegom. Er biedt zich aan een v.g.g.v. voor halve dagen. Bennebroek of omgeving. Br. onder letter R, a. d. agent van dit blad, Glipperweg 15, Heemstede. Glassnijders vanaf 19 ets. Glazen deurplaten vanaf.. 10 ets. Velvet Sponzen vanaf 19 ets. Zeemlappen vanaf 65 ets. Cocosstoffers vanaf 16 ets. Tapijtschuiers vanaf 26 ets. Luiwagens vanaf 25 ets. Bezems vanaf 26 ets. enz., enz. koopt niet in winkels waar onze delijke of N. Malthusiaansche artikelen worden verkocht of voorhanden zijn. Koopt aan Stationsboekenkasten ALLEEN DIE LECTUUR, WELKE GEEN GEVAAR OPLEVERT Voor een FILIAAL van een BROOD- en BANKETBAKKERIJ, annex CHOCOLATERIE te Heemstede bij Haarlem, wordt gevraagd een BESCHAAFD ECHTPAAR zonder kleine kinderen. De man met de banketbakkerij op de hoogte en tevens geschikt voor bezorger-colporteur. De vrouw als winkel houdster moet geheel op de hoogte zijn van deze branche. Leeftijd niet ouder dan 40 jaar. Borgstorting vereischt van 300.—. Aanvangssalaris voor beiden 40.plus provisie, vrjj wonen en vrij licht. Brieven met uitvoerige inlich tingen van vorige betrekkingen, leeftijd enz., onder no. 233, bur. van dit blad.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 3