CACHET IvFAlVRE J. LOTTGERING UW iillSi UITVERKOOP DE LINNENBAAL" TANDH. KUNDIGE Ziekenfondstarief STERK VERLAAGDE PRIJZEN ONVERANDERD J. A. M. KOEHORST HET 40-JARIG JUBILEUM VAN „ALBERDINGK THIJM" VERVEN - STOOMEN SCHOENEN HOEDENVORMEN VERVEN STOPPAGE FRANSCHE ADVERTENTIËN Simon v. d. Bunt Veronica de Blauw BELANGRIJKE KORTING ACTIEF JONGMENSCH 2 Stadsschouwburg o 0 0 De Wonderdoctoor Op Hoop van Zegen G. A. BROEKMAN KL. HOUTWEG 5 25 ffllllllll Gratis zwarte grond Belastingadviseurs net Burgermeisje Jonge Werkster flink R.K. Meisje NET MEISJE R.K. Burgermeisje R.K. Buitenmeisje Twee jonge dames NET MEISJE NET PERSOON 1 a 2 Kamers 1 kamer m. alc. of kl. k. Salonpathefoon CAFE-BILLARD met VERGUNNING IN ONZEN HALFJAARLIJKSCHEN koopt II alle U bekende, solide kwaliteiten tegen Deze zijn geheel in overeenstemming gebracht met de tegenwoordige marktprijzen, terwijl de kwaliteit en degelijkheid zijn gebleven en ten volle worden gegarandeerd KRUISWEG 52-54 Sluiting der herdenkingsfeesten Uitslag van den nationalen tooneelwedstrijd Waarom lijden KOORTS HOOFDPIJN RHBUMATIEK ZENUWPIJNEN HEEMSTEDE BLOEMENDAAL GEMENGD NIEUWS De Bisschop die nationaal-socialist was Brand in manufacturenwinkel De Italiaansche Oceaanvlucht Profiteert thans van 'onze op alle stoom- en verforders BCDHcniconcDicDioioao 0 TELEFOON 12225 KLEERMAKER LU o MAGAZIJN JJ De reeks van herdenkingsfeesten, welke ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van de Rederijkerskamer „Alberdingk Thijm" als nationale tooneelwedstrijd zijn gehouden, is gisteren besloten met een grootschen slot- feestdag. Deze ving aan met een door den algemeen adviseur der vereeniging, den Zeereerw. heer rector J. B. M. Timp, in de kapel van het ziekenhuis „St. Joannes de Deo" opgedragen H. Mis tot intentie der vereeniging. Alle leden met hun dames waren hierbij tegen woordig en naderden hieronder ter H. Tafel. Na afloop van deze kerkelijke plechtig heid vereenigden allen zich in de Sociëteit „St. Bavo" aan een ontbijt. Tijdens dezen feestelijken maaltijd spraken de heeren G. Nielen, voorzitter van „A. T.", en Fr. Duijn Sr., voorzitter van het uitvoerend comité, wederkeerig waardeerende en gevoelvolle woorden. De heer Duijn dankte den heer Nielen en anderen, die hadden medegewerkt om het concours zoo schitterend te doen slagen, terwijl de heer Nielen de vele werkzaam heden, aan het voorzitterschap van het uit voerend comité verbonden, schetste, en den heer Duijn voor het verrichten daarvan zijn groote waardeering deed blijken. Des middags recipieerde de jubileerende vereeniging in hetzelfde gebouw. Onder het uitspreken van vele wenschen voor de Kamer en haar toekomst, daarbij haar be- teekenis schetsend voor katholiek Haarlem en geheel Nederland en memoreerend haar zegenrijk werk tot steeds hooger opvoering van het „Roomsch Tooneel", kwamen velen hun gelukwenschen aanbieden, o.a. een de putatie van den Haarlemschen Bond van R. K. Jongenspatronaten, de Zeereerw. heer J. P. Reijnenberg, de Weled. Gestr. heer Ch.' v. d. Bilt, lid der Tweede Kamer, een deputatie van het St. Franciscus-Liefdewerk, van den R. K. Volksbond te Qverveen, van het Francisca-Romana-liefdewerk, de eerw. broeders Libertus en Lidwinus, de heer W. J. B. van Liemt als voorzitter van de R. K. Raadsfractie, een deputatie van den R. K. Vrouwenbond, bestuur R. K. Volksbond Haarlem, de heeren H. E. Everard en P. J. M. van Tetering, namens het comité van Katholieke Actie en de laatste tevens als voorzitter van den R. K. Middenstand, de heer en mevr. mr. F. Vorstman-Coelen, voorzitter en secretaresse van „Geloof en Wetenschap", de heer en mevr. M. Reiber- Nan, leden van verdienste van Alb. Thijm en afgevaardigden van eenige zustervereeni- gingen, w.o. „St. Aloysius" uit Utrecht, die een prachtige ets van den Utrechtschendom aanbood. De receptiezaal was opgesierd door fraaie bloemstukken, welke geschonken waren door het bestuur van den Ned. R. K. Volks bond, afdeeling Haarlem „Ons Genoegen", Maastricht, „St. Genesius", Haarlem „St. Bernardus", 's-Gravenhage, en „St. Ge nesius" te Overveen. Hier waren ook de prijzen tentoongesteld en de ontwerpen door den heer HermanMoerkerk van „De Ver- dun-gan-gers". Van de zijde van het bestuur van de ju bileerende vereeniging werden tot velen van hen, die haar feliciteerden, woorden van dank gericht. De eere-slot-avond In den avond vond het slotfestijn plaats, dat voor A.T een schitterende bekroning is geworden van de jubileum-herdenking Naast het eere-comité, dat zoo goed als in zijn geheel aanwezig was, en de jury, merkten wij op den edelachtb. heer C. Maarschalk, burgemeester van Haarlem, mevr. Alberdingk Thijm, ir. Jos. Cuypers, den bouwheer der Haarlemsche kathedraal. Lod. van Deyssel, besturen van de aan den tooneelwedstrijd deelgenomen hebbende ver- eenigingen en vele anderen. De verdeeling van den avond was zoo, dat de jubileerende vereeniging eerst op voerde „De Verdun-gangers", een wonder lijk spel in twee tafereelen. De Verdungangers. Een wonderlijk spelletje in twee tafereelen uit het Fransch vertaald door Kees Spie- rings. Wanneer we de goede bedoelingen, die aan dit „spelletje" ongetwijfeld ten grond slag liggen, als maatstaf bij de beoordeeling lieten gelden, zouden we een reeks van schoone woorden noodig rebben, om zoowel den schrijver als de spelers volkomen recht te doen. Immers, in dit min of meei moderne mysteriespel, dat blijkbaar geïnspireerd werd, door de bijbelsche Emmaüsgangers, tracht d; auteur de hulpeloosheid van de ongeloovige wereld aan te toonen, door diezelfde wereld tegenover groot leed te plaatsen. En be grijpelijker wijze kon hij geen grootere meer bevattelijke en voor iedereen passer,c'e droefenis bedenken, dan diezelfde overeen te stellen voor het groote myiterie van den dood. Doch om nog krachtiger het ont zettende van dien dood te laten uitkomen, moest de geweldige menschenslact.ting van den wereldoorlog de basis vormen van dit spelletje. In een kleine herberg aan den rand van het Verdunsche oorlogskerkhof komt een eenvoudige Normandische boer „zoeken" naar zijn gesneuvelden zoon en vind daar tegenover zich een ruimer materialistisch mensch en socialist n.l. den herbergier. Even later komt een zeergeleerde professor met hetzelfde doel als de boer, de herberg binnen en het duurt niet lang of de beide dolende vaderzielen vinden contact met elkaar, doch zijn geen van beiden in staat eikaars lasten ook maar iets te verlichten. Dan komt er een geheimzinnige vreemdeling hunne gedachten richten op het bovenna tuurlijke leven en herkennen dan tenslotte dien vreemdeling, die hunne zielen ver kwikte „aan het breken des broods", gelijk weleer de Emmaüsgangers deden. Ziedaar den inhoud. Nu is het jammer, dat de constructie van dit spel uiterst zwak is, noch de jeri- mieerende monologen, noch de quasi weten schappelijke phrases van den geleerde, noch de onverschillige uitingen van den socialist waren in staat om overtuigend te boeien. We weten niet, of het aan de vertaling ligt, doch in dezen vorm was het geheele spelletje niets anders dan een aaneenschakeling van holle zinnen, die soms xn ongelijke volgorde aan elkaar waren geregen. Hierdoor was het voor de drie spelers dan ook zoo goed als onmogelijk om eenig reliëf aan hunne rollen te geven. De van den boer eerst zoo af- keerige herbergier is eensklaps, om on bekende redenen, erg deelnemend en ge ïnteresseerd en dan weer de afstootende onverschillige. De eerste motiveering van de groote smart van den boer over het ver lies van zijn zoon, is niet het verlies zelf, maar „dat het zoo'n goeie werker was. dat hij er een knecht mee uitspaarde", een zuiver egoïstische gedachte dus. De boer, die zich het meest getroost en gesterkt voelt door de woorden van den vreemdeling, hem het hardst soebat en bidt om toch nog te blijven, gaat, als deze aan l.et verzoek voldoet, niet naar diens woerden luisteren, doch begint op z'n eentje een dispuut met den socialist, om dan op diens verzoek de tafel te gaan dekken. Even was er gelegenheid voor een krachtige scene en wel, toen de geleerde zijn wijsheid kon plaatsen tegenover den doordravenden herbergier doch het geval verliep zonder verrassing en het bleef op het matte niveau van 't geheel. Wat de spelers betreft, moeten we eerlijk bekennen, dat zij er van gemaakt hebben, wat er van te maken was, doch het kon niet anders of het gemis van eenheid van het stuk, sloeg ook op hên terug. Jan Icas van Dijk als de moedelooze landbouwer bleef den geheelen tijd ceiebraal en was nooit cordiaal. Uit de plechtigheid van zijn spel moest men de conclusie trekken van het nabijzijnde massa kerkhof. Door niets, letterlijk niets anders werd de aanwe zigheid daarvan gesuggereerd. Hadde men t raam (maar dan liefst een ander) aan den achtergrond geplaatst, met een perspectief schildering van rijen en rijen kruisen, dan Een enkel heeft een onmiddelijke pijnstillende uitwerking bij PIJNLIJKE MENSTRUATIE Doosjes van 12 Cachets in Apotheken en Drogisterijen. Onschadelijk voor hel organisme zou tenminste een directe overbrenging van stemming hebben plaats gehad. De droef geestige geleerde, Cor Hoogeboom, kon moei lijk anders zijn dan hij was. Conform zijn tekst dof, philosophisch berustend met tijde lijke opklaringen. Cor Kruyver, als de her bergier, had wel enkele goede oogenblikken, doch zijn spel bleef over 't algemeen vlak, zonder overtuiging. Van den vreemden mon nik (Gerard Nielen) kunnen we uit den aard der zaak weinig anders zeggen, dan dat het een prachtcreatie was. Met dit spei zoo rijk aan contrasten wed ijverde het décor, al geven we directtoe.dat het niet gemakkelijk was bij dit speJ iets passends te vinden. De uiterst koele, sobere aankleeding stond wel heel nuchter tegen over het mensch enverdriet en de kleeding der medespelers. Van den zakelijken, ma- terialistischen herbergier zou het bovendien van „kaufmannisch" standpunt bezien, al heel onhandig zijn, een dergelijk prozaïsch café aan den rand van een oorlogskerkhof te plaatsen. Het was ongetwijfeld te waardeeren, dat Alberdingk Thijm bfl haar eere-slotavond eens iets anders heeft willen brengen dan een banale klucht; het bezit van uitstekende krachten veroorlooft haar die vooruitstre vendheid, doch we hopen van harte, dat zij bij een volgende gelegenheid veel gelukkiger zal zijn met de keuze. Zelfs een combinatie van Alexander Moissi en ,:,an Dalsum zou niet in staat zijn geweest er iets anders van te maken. En dit bovenmenschelijk pogen waardeerde het publiek met een gul en lang durig applaus. L. V. De indrukwekkende, heilige stilte, welke het stuk geschapen had, werd na de op voering verbroken door een applaus, waar van de geestdrift en hartelijkheid poogden weer te geven den dank en waardeering, welke de aanwezigen jegens „A.T." tot uitdrukking wenschten te brengen voor de opvoering van dit schoone spel. Deze geest drift en hartelijkheid konden blijkens den langen duur van de ovatie niet groot genoeg zijn. Toen het applaus eindelijk weggestor ven was, volgde de pauze en trok het eere comité zich in een gereserveerde lokaliteit terug. Na de pauze hadden het uitvoerend co mité en de jury op het podium plaats geno men en ging men over tot het min of meer officieele gedeelte van den avond, dat even wel hét belangrijkste, althans voor de veel vertegenwoordigde tooneelvereenigingen, zou brengen. De voorzitter van het uitvoerend comité, de heer F. Duijn, sprak op enthousiaste wijze een kort welkomstwoord, waarin hij den geheelen dag één jubel voor A.T. noem de, een telegram van H.M. de Koningin v oorlas en o.a. mededeelde, dat mgr. J.D.J. Aengenent verhinderd was, wegens hét jubileumfeest van de Heilige Familie te Beverwijk, en dat een gedenkpenning door een Rotterdamsche zustervereeniging, welke verhinderd was, was geschonken. Daarna gaf hij het woord aan den voor zitter van de jury, den heer Herman Moer kerk, voor het uitbrengen van het jury rapport. De heer Moerkerk betreurde het, dat het mede-jurylid, de heer H. B. v. d. Sande, wegens ziekte niet bij deze gebeurtenis tegenwoordig kon zijn, en bracht namens de leden gelukwenschen aan de jubileerende vereeniging over. De jury stond voor een zeer moeilijke taak, zoo begon de rapporteur, omdat de speeldata maanden uit elkaar lagen en een zeer nauwe aaneengeslotenheid noodig was. Bij de beoordeeling heeft de jury een anderen maatstaf aangelegd voor dilettanten dan voor beroepsacteurs en zij is tot den totaal-indruk gekomen, dat het spel vrij goed was en uitstekende krachten onder de spelers schuilden. Deze werden echter vaak gehandicapt doordat de keuze van het stuk niet geheel gelukkig was. Vooral „De roode lamp" was voor dilettanten zeer moeilijk te spelen, temeer daar niet alle voorschriften daarbij opvolgbaar waren. Ook „Durand en Durand" was een uiterst moeilijk stuk. Daarom hebben echter de eerste-prijswinners deze wel bui tengewoon goed verdiend. De regie was, uitgezonderd bij de iste en 2de prijswinnaars, over het algemeen slapjes en dan ontbrak de basis, waarop het geheele stuk rust. Ook het gebaren- en samenspel was in het algemeen goed. „St. Bernardus" uit den Haag verdiende volgens spr. een bijzonder woord. Bij haar opvoering van „De roode lamp" had de jury werkelijk van het spel genoten, en zat zij echt te luisteren. Zeer goed was hierbij de vroolijke stemming, welke bij het begin van dit stuk tijdens het feestmaal heerschte. Andere vereenigingen hadden hiervan een stille plechtigheid gemaakt. Bij al het goede had de jury echter ook eenige fouten ontdekt. Op de uitspraak, vooral die van vreemde woorden, had zij het een en ander aan te merken; zoo ook op die pijl heb zijn doel ge raakt. De regisseur moet zorgen, dat de requi- sieten tijdig op het tooneel zijn. De costumeering was goed, soms van artistieke oorspronkelijkheid, doch bij een smoking behoort geen witte das, en een generaal neemt zijn sabel niet mee aan tafel Achtte de jury de grime over het algemeen goed, de tooneelaankleeding was minder en het communisten-interieur in „De roode lamp" was zelfs in geen enkele opvoering voldoende suggestief. Verder vond de jury het opmerkelijk, een borstbeeldje van keizer Wilhelm in de woonkamer van den Fran- schen generaal Durand aan te treffen. De totaal-indruk bij de jury was, zooals wij reeds schreven, dat het spel zich een enkele maal verhief boven het middelmatige, en bij enkele spelers klom naar een hooger plan van goed dilettantisme, doch h.i. zou bij een gelukkiger keuze van verplichte stukken ongetwijfeld door de vereenigingen meer gepresteerd zijn, omdat verscheidene spelers blijk gaven van aanleg en talent. De jury kende daarna de prijzen als volgt toe iste pr. medaille van H.M. de Koningin, en geldprijs 150.„St. Bernardus", den Haag 2de pr. zilveren lauwerkrans van den R.K. Volksbond, Haarlem, en geldprijs 100.„St. Bonifatius", Krommenie 3de prijs verguld zilveren medaille en geldprijs 50.„Kunst en Vriendschap" Amsterdam 4de pr. verguld zilveren medaille met kroon, „Door oefening volmaakt", Bussum iste regisseurspr., verguld zilveren me daille van Mgr. J. D. J. Aengenent, „St. Bernardus", Den Haag 3de, idem, idem van den H.E.H. L. A. A. M. Westerwoudt, deken, „St. Bonifatius", Krommenie iste spelerspr., verguld zilveren medaille van de gemeente Haarlem, J. Odenkirchen, (generaal-rol), „St. Bernardus". Den Haag 2de idem, idem, A. Koning (rol Peters), „St. Bonifatius", Krommenie 3de idem, zilveren medaille, P. G. Meeu- wisse (rol Alexis), „St. Bernardus", Den Haag; iste pr. samenspel, zilveren lauwertak van het Comité van Kath. Actie, „St. Ber nardus", Den Haag 2de pr. samenspel zilveren med. „St. Bonifatius", Krommenie. iste pr. voor beste uitspraak, verguld zilveren medaille, H. Kool (als baron de la Haute-Tourelle, „Kunst en Vriendschap") Amsterdam iste pr. voor natuurlijk spel in het komisch genre, verguld zilveren medaille Nwe. Hrl. Crt., J. Vlaswinkel (Albert Durand, de neef), „Kunst en Vriendschap", Amsterdam; iste pr. voor bijrol, zilveren medaille, C. Dobbe (Javanon) „Kunst en Vriendschap" Amsterdam 2de pr. idem, idem, A. Switser (Charles- rol), „St. Genesius", Haarlem. De hoogeerw. heer deken ging vervolge is over tot het uitreiken van de eerste vier prijzen. Van deze naar zijn meening aangename en kostelijke taak kweet hij zich op een wijze, zoo als alleen hij dat kan. Onder geestige woorden overhandigde hij den eersten prijs. Graag had hij dezen aan een Haarlemsche vereeni ging gegeven, doch hij begreep, dat een medaillle van H.M. de Koningin alleen passend aan een Haagsche vereeniging kan toegekend worden. Van „Bonifatius" te Krommenie vond hij het een prestatie, de hoofdstad op de derde plaats gelaten te hebben, en als ras-echten Amsterdammer was het hem een vreugde, den derden prijs aan een Amsterdamsch gezelschap te kunnen overhandigen. Mr. J. N. J. E. Heerkens Thijssen nam na den vierden prijs de taak van den deken over en zette diens werk op niet minder aangename wijze voort. Bij de overhandiging van den laatsten prijs aan A. Switser deelde de jury mede, dat A.T. vooral voor jeugdige krachten groote belangstelling heeft, en zij dezen prijs daarom als aanmoediging aan den jeug digen dilettant toegekend had. De H.E.Heer Deken Westerwoudt nam vervolgens wederom het woord. Spr. was blij, dat rector Timp in het feestprogramma het klokketouw in beweging had gebracht, en wilde nu gaarne den laatsten ruk daaraan geven. Hij betreurde het, dat de feestvie ring ten einde was, maar was dankbaar allen, die bijgedragen hebben tot verhooging van de feestviering. Namens A.T. dankte hij mgr. Aengenent voor zijn schriftelijke gelukwenschen en Durgemeester Maarschalk voor zijn tegen woordigheid. Hierover was spr. buiten gewoon verheugd en hij zag in den Durge meester een echten vader voor zijn gemeente naren, een vader, die mede draagt de zorgen en de verdrietigheden helptdoen verdwijnen. Ook tot andere personen richtte spr. namens het bestuur dankwoorden. Tenslotte tot de jury, die op zoo schitte rende wijze en vo) toewijding tore taak rechtvaardig en billijk heelt vervuld en mist wegend in haar oordeel. Spr. hoopte, dat zij nog talrijke gelegenheid tot beoordeeling zal krijgen en daarvoor op de allerschoonste wijze zal worden belocnd, door Dengene, Die al het goede beloonen zal. Speciaal dankte spr. den heer Moerkerk, den regisseur, voer de prachtige wijze, waarop hij „De Verdungangers" geleid en voor alles, wat hij voor A.T. gedaan heeft. Verder dankte hij het hoofdbestuur van den R.K. Volksbond, dat al het mogelijke had gedaan om de feestviering op te luiste ren en riep aller krachtigen steun in voot A.T. in de komende tien jaar. die de voor bereiding zullen vormen voor het gouden jubileum der Kamer. Spr. wees vervolgens op het opvoeren van „Wat niet sterven kon" en hoopte, dat deze tite. de bij-titel zou zijn van A.T., opdat zij met kracht en levens lust haar gouden jubilé zal kunnen herden ken. De voorzitter van A.T. de heer G. Nielen, dankte hierna de jury, welke met zooveel toewijding haar taak vervuld heeft, en zeide o.a. dat het grootste geschenk niet zou kunnen beloonen wat de jury is geweest. Aan mej. Ch. Damen en Herman Moer kerk schonk hij dan een cadeau (aan den laatste tevens voor den heer H. B. v. d. Sande) als dank voor de medewerking hulp en practische leiding bij dezen tooneel wedstrijd, waarvan hij hoopte, dat hij in het belang zal zijn van alle katholieken en van Nederland in het algemeen. De heer Duyn sprak eenige dankwoorden, o.a. tot de familie Alberdingk Thijm voor haar aanwezigheid en den hoogeerw. heer Westerwoudt voor het aanvaarden van het beschermheerschap. Tot Herman Moerkerk richtte hij de woorden uit het tooneelspel van dezen avond „Heer, heer blijf bij ons", opdat zijn steun aan A.T. de kracht blijve geven, door het AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA. Roomsche tooneel alles te herstellen in Chris tus. Gerard Nielen besloot dan de rij van spre kers met den wensch uit te spreken, dat de beer Duyn A.T. zou blijven steunen en beider namen aan elkaar verbonden mogen blijven als „Van Gend en Loos, en „Peek en Cloppenburg". Een stormachtig applaus onderstreepte deze woorden en met het vol geestdrift zingen van het Cluolied van A.T. werden de voor bije veertig jaren besloten en de voorbereiding voor het gouden feest ingeluid. Badhuis In het Badhuis aan de Post- laan werden in de week van 5 tot en met 10 Januari genomen 545 douchebaden, 46 kuipbaden. Aan 18 kinderen werd een gratis school- bad verstrekt op Woensdagmiddag van 2 tot 4 uur. Van de gelegenheid tot kosteloos baden op Woensdagavond tusschen 5 en 8 uur werd door 9 volwassenen gebruik gemaakt. Statuten De Staatscourant bevat de statuten van de Bloemendaalsche Dames Hockeyclub, gevestigd alhier. Laster tegengesproken Het bisschoppelijk ordinariaat te Regens burg publiceert een formeel dementi, waarin gezegd wordt, dat de bisschop van Regens burg in geenerlei betrekking tot de nationaai- socialisten staat en nergens een preek ten gunste van de nationaal-socialisten heeft ge houden. Dit dementi ls een antwoord op een uit lating van den nationaal-sociaüstischen rijksdagafgevaardigde Münchmeijer, dij op een nationaal-socialistische vergadering te Kempten op 6 Januari volgens een persbe richt beweerd zou hebben, dat de bisschop van Regensburg vriendelijk tegenover de Hitler-beweging staat. Winkel en woonhuis een prooi der vlammen Door onbekende oorzaak brak Zondag avond brand uit in den manufacturenwinkel van den heer P. van Houtum, aan de Klóos- terdreef te Woensel. De winkel en het woon huis is eigendom, toebehoorende aan den heer G. van Beek, zijn totaal uitgebrand. Verzekering dekt de schade. De brandweer was spoedig ter plaatse maar kon niet veel uitrichten. Tijdens den brand waren de bewoner afwezig. Het eskader te Bahia aangekomen Uit Rio de Janeiro wordt gemeld, dat het eskader Italiaansche vliegtuigen dat onder leiding staat van den Italiaanschen Minister van Luchtvaart generaal Balbo, de Oceaan- vlucht heeft volbracht, de vlucht langs de kust van Brazilië heeft voortgezet en te Ba hia is aangekomen. conversatieles gevraagd door jonge dame van 22 jaar. Br. met opgaaf van conditiën onder no. 617, bur. van dit blad. Heden overleed in de Maria- Stichtmg, tot onze diepe droef heid, voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, onze geliefde Zoon, Broeder. Behuwdbroeder, Oom en Ver loofde THEO KLOES In den ouderdom van 27 jaar. Heemstede, 11 Januari 1931. Eschdoornkade no. 12. Uit aller naam: J. W. KLOES De H.H. Uitvaartdiensten zul len gehouden worden in de parochiekerk van den H. Jo seph op Woensdag 14 Januari a.s. te half 8, 8 en half 10 uur, waarvan die te half tien zal worden gezongen, waarna de begrafenis op het R.K. Kerkhof St. Barbara. Eenige en algemeene kennisgeving Heden overleed, na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten, onze beminde Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader JOHANNES ANTONIUS Bi»HM in den ouderdom van 81 jaar. Namens de familie: J. TH. BÖHM. Santpoort, 10 Jan. 1931 De H. Uitvaartdienst zal ge houden worden Woensdag 14 Januari, in de Parochiekerk St. Engelmundus te Driehuis, waar na de begrafenis. Eenige en algemeene kennisgeving Den 31sten Januari hopen onze ge liefde Ouders en den dag te herdenken, dat zij voor 25 jaar in den Echt z(jn verbonden. Dat God hen nog lang moge sparen is de wensch van hun dankbare kin deren: RIE en Verloofde AGATHA BEB GO HERMAN DORA en WILLY RINNIE JAN LIES ALI SIMON NELLY Ontvangdag: 18 Januari 2 tot 5 uur, Bankastraat 80, Heemstede. Op groote Drukkerij ter plaatse wordt gezocht een om opgeleid te worden in de verkoop- afdeeling. Leeftijd niet boven 20 jaar Schriftelijke sollicitatie onder vermel ding van schoolopleiding in te dienen onder no. 618, bur. van dit blad. Praktijk en Kliniek KENNEMEKPLEIN 5, TEL. 15144 Spreekuren v 9—11. Maandag- ivond v 7—9. Partie v. 1—3 uur Kunsttanden en Gebitten voor fondsleden en mmvermog n MAANDAG 12 JAN. - 8 UUR Abonnementsvoorstelling 2de serie Vlaamsch blijspel in 3 bedr. door Jos. Janssen DINSDAG 13 JAN. - 8 UUR HERDENKINGSAVOND van Spel van de zee in 4 bedrijven, door Herman Heijermans Kniertje—Esther de Boer- Van Rijk Plaatsbespr. dag. 103 uur. Per tel. 10189 alleen van 123 uur. OMOi CD1CD1C31 OiOlO aangeboden (geen Darie) door GOE- MANS—PRINS, HUlegom. BODE MICHEELS Oud-Adj. Insp. Bel. Gedipl. acc. A'dam: Keizersgracht 537, Telef. 34537 Kenaupark 20, Telefoon 13615 Gevraagd een voor hulp in de huishouding en win kel, v. d. dag. Br. onder no. 625, bureau van dit blad. Gevraagd een nette voor Donderdag. Br. onder no. 626, bureau van dit blad. Voor 2 dagen per week (Maandag en Vrijdag) wordt gevraagd een boven 16 jaar, bij JOH. M. v. SEG- GELEN, Kruistochtstraat 29. Aan melden des n.m. na 5 uur. Gevraagd voor direct een voor dag en nacht. Binnenweg 133, Heemstede. Biedt zich aan net als hulp in de huishouding met huiselijk verkeer. Op de hoogte zijnde met naaien, verstellen en stoppen. Br onder no. 637, Bureau van dit blad. Biedt zich aan v. g. g. v., v. d. en n. Leeft. 20 jaar. Liefst omtrek Haarlem. Brieven onder no. 639, Bureau van dit blad. leeftijd 20 en 21 j., van een bekende nette familie, wenschen opname in een R, K. tennisclub. Brieven onder no. 635, bureau van dit blad. GEVRAAGD niet beneden 16 j. ,goed kunn. typen, voor lichte kantoorwerkzaamheden en magazijn. Aanb. Johan v. Vlietstr. 86 Maandag tusschen half 8 en 9, Don derdag tusschen half 8 en half 9 uur. Gevraagd een voor fiets- en magazijnwerk, leeftijd 14 a 16 jaar. Aanmelding na 8 uur BLOEMEND. WEG 228. Overveen. Voor Heer aangeboden op lsten stand Heemstede, over tramhalte a. d. straat. Pracht-uitzicht, vlak bij Haarlem m. o. z. prima pension. Br. onder no. 620, bur. van dit blad. Te huur gevr. bij R.K. menschen voor 2 bejaarde juffr. bij de St. Josephkerk (Jansstr.) Br. onder no. 645, bur. van dit blad. Door omstandigheden hoog 1.10 M. met dubb. Zwitsersch veerwerk. Machine loopt zeer geruisch- loos en 40 de nieuwste nummers waar onder Carusoplaten, zang, muziek en voordrachten. Alles is slechts kort ge bruikt 35.—. Te hooren 's avonds na 6 uur, Bakenessergracht 107 zw. TE KOOP AANGEBODEN Zeer gunstig gelegen aan den RIJKS STRAATWEG AMERSFOORT-APEL- DOORN-ZWOLLE, nabij Kruispunt te Hoevelaken; een kwartier gaans vanal AMERSFOORT. Te bevr. bij J. R. VAN LIEROP ,zn. Beeklaan No. 3, Zilk bij Hillegom Telefoon Hillegom 2770.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 3