Uit den trek StöfzuigerSiuis MAERTENS HEEMSTEDE BENNEBROEK HA ARI .EMMERMEER LISSE HERINGA &WUTHRICH, HAARLEM PHILIPS' RADIO TOESTELLEN NonpnwiJK NOORDWIJKERHQUT VOORHOUT ZANDVOORT TER AAR De Veiling-Centralisatie Nog gesn definitief besluit KENMEMERLAND Bedrijvigheid in de Haringhaven te IJmu'ii'en BEVERWIJK IJMUIDEN CASTRICUM HEEMSKERK LIMMEN HEILOO Staat van Besommingen Barteijorisstraat 16 - Tel. 10756 ALLE MERKEN STOFZUiGÉ?? Twee inbraken te Sassenheim RIJKSVISCHAFSLAG MARKTBERICHT MARKTNIEV3$ Ge!e Sit* swolfs- kno°p PROVINCIALE STATEN KIESKRING LEIDEN De heer H. Bader nummer één der katholieke lijst De uitslag van de stemming voor num mer één, voorkomende op de groslijst vcor de a.s. Provinciale Staten-verkiezing in den R.K. Statenkie: kring Leiden, is als volgt: H. Bader, Sascenheim, 2C£1; mr. E. J. M. H. Bolsius, Leiden, 154; J. P. de Bruin, Zoe- terwoude, 5: H. L. van Delft, Warmond, 193' 3. Greenewegen, Zcetermcer, 10; G. M Haase, Lisse, 12; P. Heemskerk, Leiden, 40; P. Klaver, Hillegom, 22; G. van Leeuwen, Wassenaar, 81; F. C. van Lierop, Hillegom, 16; B. N. Loerakker, Hillegom, 516; J. B. Meskers, Hillegom, 9; C. P. J. Paardekooper, Oegstgeost, 14; W. de Ruijter, Noordwijk, 60; P. F. Vcelenturf, Kar.erswoude, 10. Van onwaarde 44. Totaal aantal stemmen 4050. De heer Bader komt dus nummer één op de lijst. 25 Januari heeft de stemming voor num mer twee plaats, waarvoor het bestuur mr. Bolsius geadviseerd heeft. ÏJsverceniglng „De Volharding" Reeds een paar jaar bestaan er bij de IJsvereeni- ging „De Volharding" grootzche plannen tot het stichten van een vaste ijsbaan. En zon der de zaak vooruit te loopen, mogen wfj al wel vorklappen, dat de kans bestaat, dat deze in afzienbaren tijd zal komen, maar zelfs do voorbereidende werkzaamheden vra gen greoto finaneicele offers. En om nu de kas wat te doen stijven, was er een onderlinge feestavond georganiseerd, j die Zaterdaga-vcnd werd gehouden in Café- Restaurant „Lommeroord." Een vrijwillige bijdrage onder de leden stelde de feestcommissie in de gelegenheid, een fee'tje te organ.vceren. En dat die commissie de leden niet had teleurgesteld, bleek al spoedig. In zijn openingswoord dankte de voorzit ter der feestcommissie voor de spontane me dewerking, zoowel door den geldelijken steun als voor de aardige geschenken voor de te houden tombola, en den gerant van deze zaak, die alle medewerking had verleend. The Sally-band in Volendammer kleede ren bracht er al spoedig de stemming in, i waarna het duo Henk SmalJopie Keizer in ernst en luim er de stemming wel wist te verhoegen, daarbij uitstekend bijgestaan door Joop Wikke. Vooral mej. Keizer oogstte veel bijval en een bloemenhulde was hier zeker op zijn plaats. Tijdens den avond vond de voorzitter der Uevereeniglng, de heer L. Kooiman, nog even de gelegenheid dank te brengen aan de organisatoren van dozen avond, die geen moeite hadden ontzien het moois doel, de stijving van het reservefonds, te verwezen lijken. Spr. vertrouwt, dat velen zich als lid zullen opgeven. Tijdens de pauze werd een aardige tom bola gehouden. En als tenslotte om half 1 de humoristen er de brul aan geven, werd de avond verder ge éllig docrgebr?."ht. Gevonden voorwerpen Terug te beko men bij: Timmermans, Heerenweg 85, een herdershond. Davelaar, Res Novaplein 33, een tang. A. Schutter. Valkenburgerlaan 2, éen pertemonnaie en rijwielbelastingmerk. Gaikhcrct, Drleheerenlaan 2, een rljwielbe- lattingmcrk. A. Kres, Bornsoetraat 47, een jongensjasje. H. Bos, Binnenweg 37, 'een rij wielbelastingmerk. F. van Breda, Oosterlaan 14, een wolion handochoen. Gaikhorst, Drle heerenlaan 2, een sleutel van eon auto. J. B. Jonkman, Camplaan 9, een rijwielbelasting merk. G. Braam, Heerenweg 113, een arm bandhorloge. Strooman. Lombokstraat 13. een slinger van een auto. P. Meure, Res No- vaclein 9, een zilveren medaille met ketting. H. A. Humting, Bcrkenlaan 24, een jongens jasje. Van Amclrooij, Laan van Rozenburg 32, een zilveren vulpotlood. H. Konpens, Ka- naalweg 5, een biljartbal. P. G. Smit, Bin nenweg 74. een rozenkrans in étui. A. H. Wo'.ders, Landzichtlaan 20, een rijwielbelas tingmerk. Bureau van politie, Raadhuis straat. een damestaschje met inhoud en een autoslinger. MtsfcflliravomJ Morgen, Donderdag, 's avonds 7 uur zal er in het R. K. Vereeni- gingsgebouw een filmavond gegeven worden, waarop het werk der Afrikaansche Missiën zal worden behandeld. De toegang voor pa rochianen boven de 18 jaar is vrij. *8 Middags zal een Eerw. Pater, die tevens als explicateur opt-eedt, een voorstelling voor de kinderen geven. R. K. Kiesvereeniging „Recht en Plicht" Genoemde vereenigir.g zal morgen, Donder dag 15 Jan., 's avonds 8 uur haar jaarver gadering houden in het R. K. Verenigings gebouw. De agenda vermeldt om.: Canötdaatstel- llng P.ov. Staten: verkiezing voorzitter; ver kiezing lid hoofdbestuur, aftredend de heer W. Kromhout, herk'esbaar. Het bestuur vertrouwt er op, dat zooveel mogelijk leden op deze belangrijke vergade ring zullen aanwezig zijn. .R. K. Kiesvereeniging Gisteravond hield de plaatselijke R. K. Kiesvereeniging een druk bezochte jaarvergadering in het R. K. Vereeniglngfgebouw. De voorzitter, de heer J. F. van Lierop Wz„ opent met een hartelijk woord van welkom, den leden de beste wenschen in 't nieuwe jaar toewenschend. In zijn inleiding zeide spreker, dat de vereeniging nu meer dan 303 leden telt. Dan dcet spr. meiedee- Hng van een bestuurswijziging: in de plaats van den secretaris, den heer W. Lamboo, die bedankt had, werd de penningmeester, de heer B. P. Heemskerk, benoemd. In diens plaats is benoemd de heer P. van Bakel, terwijl tot 2en secretaris werd be noemd de heer H. Nieuwenhulzen. Voor de vele jaren, dat de heer Lamboo als actief secretaris voor de vereeniging Is werkzaam geweest, ontving hij woorden van warmen dank. In verband met de te voeren actie bij de a. s. raadsverkiezingen, zal vanaf Mei a.s. weer contributie worden geïnd. Dan bespreekt spr. de belangrijkheid van de a. s. verkiezingen van de Prov. Staten en den gemeenteraad. De voorzitter wijst er hierbij op, dat alleen met eenheid be houden kan worden, wat er met harden arbeid vier jaren terug bij de raadsverkie zingen bereikt is. De propagandac'ub is tot 10 leden u!fgcbrcid. Met een opwekkend woord, sloot spr. zijn speech, die met in stemming werd ontvangen. De notulen en het jaarverslag van den secretaris werden onder dankzegging, goed gekeurd. De - penningmeester deelde in zijn jaar verslag mede, dat er als batig saldo f 28.80 in kas is. De kas werd door de contröle-commlssie ln orde bevonden. B'j enkele candidaatetelilng werden de periodiek aftredende bestuursleden, t, w. de dames Van Lierop en Verme'is en de heeren J. F. van Lierop Wz. en H. Nieuwen hulzen, herkozen. Door de leden waren geen candidaten voor de Prov. Staten gesteld. Door het bestuur werden als candi-Jaat gesteld de navolgende heeren: 1. Heilker, Hoofddorp; 2. dr. Droeg, Heemstede; 3. A. J. Loerakker, Schoten. Dan werd medegedeeld, dat Zondag 8 Februari a. s. de stemming zal* plaats heb ben voor de groslijst van de Provinciale Staten. Als afgevaardigden naar de Centrale Raadsvergadering werden z. h. st. geko zen de heeren, die ook vorig jaar afge vaardigd waren. De vcorzitter gaf hierna als voorzitter der R. K. Raadsfractie, een kert overz'c'at van de werkzaamheden en de genomen raadsbe sluiten in het afgeloopen jaar. Spr. memo reerde het nieuwe belasting te'sel, dat in deze gemeente belastingverlaging betrekend had; de nieuwe schoolgeldheffing, waar als basis genomen was het be'astbaar inko men inplaats van voorheen het zuiver in komen. Het werkloozenvraagetuk heeft ook de volle aandacht van B. en W. De onder handelingen, die met de besturen der plaat selijke organisaties gehouden zijn. blijven van geldende kracht. Verschillende wrrk- objecten staan in het vooruitzicht. Wan neer de onderhandelingen hieromtrent een vlot verloop hebben, zal er voldoende werk voor de werkloozen ter plaatse aanwezig zijn. Bij de rondvraag ijverde de heer P. Heemskerk voor verdere uitbreiding van de propaganc'aclub. Genoemde heer vond 10 leden voor deze gemeente te gering. De heer Th. Nieuwenhuis gaf zich a's lid op. Na een gratis verloting, werd onder dank zegging gesloten. IJsvereenlging Bennebroek en Omstreken In „De Kleine Geleerde Man" hield ge noemde vereeniging gisterenavond haar jaar vergadering. De belangstelling was matig. Na de gebruikelijke opening van den voorzitter, den heer C. van der Laan, las de secretaris de notulen, die onder dank zegging werden goedgekeurd. Uit het jaarverslag van den penning meester bleek, dat ontvangen was f 53.47, uitgegeven f 7.70, zoodat er een batig saldo van f 45.77 was ontstaan.. De controlecommissie bevond de boeken ln orde. Bij de gehouden bestuursverkiezing wer- der herkozen de heeren C. v. d. Laan, W. van Lierop en Hoogervorst, terwijl in de plaats van den heer Meijer, die vertrok ken is, gekozen werd de heer C. van Engel. Om dè opkomst wat grooter te doen wor den, wilde de heer P. Heemskerk gaarne zien, dat hetzij door een verloting of een biljartwedstrijd, de vergaderingen wat aan trekkelijker gemaakt worden. De voorzitter zetde, het voorstel in de eerstvolgende bestuursvergadering te be handelen. Ten slotte vertelde de voorzitter, dat er onderhandelingen gaande zijn over den koop van een eigen ijsterrein. De onder handelingen staan in een gunstig aspect. Niets meer aan de orde zijnde, werd on der dankzegging gesloten. Personalia De commies by de directe belastingen, de heer H. Hansma, is van Am sterdam overgeplaatst naar Hoofddorp on zulks ln de plaats van den heer R. v. Hui zing, die is vertrokken en te Zandvoort is gestationeerd. Gemeenteraad Donderdag, 15 Januari 1931, des namiddags om twee uur, wordt ten raadhuize te Hoofddorp een raadsvergade ring gehouden. De agenda is als volgt: 1. Vaststelling van de notulen van eer. vorige vergadering. 2. Ingekomen stukken en mededeelingen 3. Voorstel tot het aanvragen van voor schotten aan het Ryk, krachtens de land- arbeiderswet. 5. Voorstel tot het verleenen van mede werking bij aanvragen om geldelijken steun ten behoeve van tuinders en akkerbouwers. Kruisverbond Het Krulsverbond „St. Jan de Dooper" hield gisterenavond in sa menwerking met de Mariavereeniging in een der zalen van het Patronaatsgebouw een ta melijk goad bezette vergadering. De voorzitter opende met gebed en heette allen welkom; hfj wenschte de aanwezigen een zalig nieuwjaar daarbij de hoop uitspre kende, dat het voor de vereeniging een vruchtbaar jaar moge zijn. De notulen werden gelezen en onveran derd vastgesteld. Op de subsidie-aanvragen bij de Z. H. B. C. is afwijzend beschikt, zoo als uit de ingekomen stukken bleek. Voorts werd een schrijven voorgelezen van het Hoofdbestuur inzake een actie tegen het al coholisme onder de L. T. B.'ers. Een ge- luijkluldend schrijven was mede verzonden aan dezen Bond. Inzake de viering van het 25-jarig bestaan deelde de voorzitter mede. dat op Zaterdag 7 Februari des namiddags een auto met luid sprekers door 't dorp zal rijden als rijdend Drankweermuseum, terwijl er denzelfdcn mid dag een Drankwcertentoonstelling zal wor den gehouden, terwijl er des avonds een film zal worden vertoond. Des Zondags avonds zal de feestvergadering worden ge houden met medewerking van Johan Schmidt en Tecla de Vista. Aan de leden zullen tegen matigen prijs introducties voor dien avond worden Uitgereikt. Na de rondvraag werd de vergadering ge sloten. Bouw betonbrng B. en W. dezer ge meente hebben aan de N. V. Werninks Beton Mij. te Leiden opgedragen het bouwen van een betonbrug in den Achterweg, alhier. Biljarten De nederlaagwedstrdijen van „Excelsior" tusschen „Excelsior III" en „L.U.T.O. III", „Excelsior" heeft zijn beste beentje voor gezet want' na een achterstand van 54 car. in twee partijen verloor zij slechts met 1 car. Het verloop was als volgt: Excelsior—L.U.T.O. A. Duivenvoorde—J. de Jong 98100 J. DuivenvoordeA. Wassenaar 100—50 A. v. Kesteren—H. Elfering 100—94 N. v. SunterJ. de Kuiper 48—100 Excelsior 346 car. LUT.O. 347 car. Donderdag a.s. wordt in café „De Duif' gespeeld tusschen „Excelsior I" en Hille gom I. „Lisse vooruit" Gisteravond kwam het Comité „Lisse Vooruit" bijeen in de afmijn- zaal der Coöp. Veillngsvereeniging, voor dit doel welwillend afgestaan. Het doel van de zer bijeenkomst betrof het al of niet orga- niseeren van een Winkelbeurs-tentoon- stelling. De voorzitter van het Comité, de heer F. C. J. van der-Eerden, opende deze vergadering met een woord van welkom tot het bestuur en belanghebbenden. De belang stelling voor deze besprekingen wéis ver rassend, waarvoor voorzitter zijn oprechten dank betuigde. Spr. besprak vervolgens het doel om wederom in 1931 een Winkelbeurs te organiseeren, na vooraf een bespreking gehouden te hebben met de beide plaatseiy- ke Middenstands-vereenigingen. De opzet is dan wederom om stands te verhuren per M.2 ad./ 2.50. Bij eventueele winst zal een gedeelte daarvan worden terugbetaald. Fa brikanten betalen als vanzelf een veel hoo- ger bedrag. Toezegging is gedaan van de plaatselijke Vereeniging voor Bloembollen cultuur om tevens een Bloemententoonstel ling te organiseeren. De datum is van 12 tot 21 Februari-a.s. (Zondags uitgesloten^. Het doel Is het publiek te toonen wat bij den plaatselijken-Middenstand alzoo verkrijg baar is. De heer B. G. van Stijn vraagt hoe het zit met het tekort van de laatstgehouden Winkelbeurs. De voorzitter zegt, dat dit met deze Beurs zal verrekend worden. Mocht de ze Tentoonstelling wederom een nadeellg saldo boeken, dan worden deze lasten weder om gedragen door beide plaatselijke Midder.- standsvereenigingen. Voorzitter deelt nog mede, dat bij eventueele winst 50% uitge keerd zal worden aan de standhouders, wel ke lid zijn van de Middenstandsvereeniging. De heer Meyer vraagt, of een standhou der verplicht is vooraf op te geven, wat hij ten toon zal stellen. De voorzitter zegt, dat dit noodzakeiyk is voor het te maken pro gramma. De voorzitter heeft het gemeentebestuur voorgesteld zitting te nemen in het Eere comité. De entréeprijs zal 0.25 bedragen. Het gebouw bestaat uit een oppervlakte van ongeveer 1500 M.2, waarvan een derde afgaat voor de paden. Tijdens de vergade ring werd ruim 500 M.2 verhuurd, Inclusief de groote fabrikanten. De voorzitter zegt, dat tot Maandagavond glegenhcid bestaat zich op te geven vcor stands. Spr. dankt de vergadering vcor het vertrouwen in het Co mité gesteld om wederom een tentoonstel ling te organiseeren en sluit de vergadering. GEMEENTEBEGROOTING VOOR 1931 Verschenen is de Gemeentebegrooting voor 1031, in inkomsten en uitgaven sluitend met 645.238.56. 't Dienstjaar 1929 leverde een batig saldo op van 85.722.42%. De bedrijven brachten rond 23.000 meer op dan geraamd was. Op de begroeting 1031 wordt voorgesteld te brengen 21.573.31 van het voordeelig saldo rekening 1920 en de rest, zijnde 64.149.11 toe te voegen aan de algsmeene reserve. Oe algemeene reserve bedraagt dan 250.203.32. De schulden der gemeente niet by wijze van annuïteit aangegaan, bedroegen op l Januari 1931 ln totaal 1.202.395. De rente zal in 1931 bedragen 55.852.25. De aflossing 63.295. De schulden by wü'ze van annuïteit aange gaan 662.309.61. Bedrag der annuïteit 36.643.33. Het totaal der schulden van de gemeente op 1 Januari 1931 bedroeg 1.864.704.61. Inkomsten van Hoofdstuk I Gew. dienst 21.573.31; van Hoofdstuk II, Algemeen Beheer 52.570.25; van Hoofdstuk m, Openbare Veiligheid f 514.40; van Hoofdstuk IV, Volksgezondheid 5.967.16; van Hoofdstuk V, Volkshuisvesting 57.205.18; va Hoofdstuk VI, Openbare Werken 19.562.12, zijnde: brug-, kaai-, havengelden, marktgelden, belasting wegens gebouwde eigendommen en rioolbelasting 4800.- Terugontvangst van kosten en werkzaam heden ten behoeve van bedrijven 6900.—. verpachting autopark en parkeerplaatsen 1975. Overige inkomsten van hoofdstuk VI: 5087.12; van Hoofdstuk VII, Eigendommen niet voor den Openbaren dienst bestemd: huur of pacht van lander^en 7854.11; van Hoofdstuk VIII, Onderwas, Kunsten en Wetenschappen, Schoolgelden en vergoe ding Rijk 18.433.36; van Hoofdstuk IX, Ondersteuning aan be- hoeftigen en werkloozen, subsidie Provincie, Rijk en Particulieren 6.628.43; van Hoofdstuk XII, Belastingen. Uitkee- ring Ryk van de hoofdsom der Grondbelas ting: gebouwds eigendommen 17.625, idem ongeb. eigendommen 6. 532.50; 80 opcenten der grondbelasting gebouwde eigendommen 188.20 opcenten grondbsl. ongebouwde eigendommen 1740.Hoofdsom der per- soneele belasting 62.000; Inkomstenbelas ting 53.334. Aangezien na afloop van het belastingjaar 1030'31 deze belasting niet meer in dezen vorm zal worden geheven, komt op deze bc- grooting slechts 53.334 voor, loopende over 1031. Op den dienst 1930 was verantwoord 106.653. Het totaal der geraamde belasting 1030'31 bedraagt dus 160.000. Gemeentsfondsbelasting 4000.Daze belasting komt later in de plaats van de tegenwoordige Gem.-Inkomstenbelasting. Hondenbelasting 1700; Vergunningsrecht 1500; Verdere opbrengsten 150; 48 opcen ten Dividend en tantième belasting 500J. Totaal 234.381.52. Hoofdstuk XIII: Electriciteitsbedryf f 33.866.06; Gasbedrijf 53.715.74. Waterleidingbedrijf 34.353.62. Van de geraamde uitgaven noemen wy: jaarwedden ambtenaren f 17.120.63; beloo ning inspecteur, dienaars en verdere amb tenaren van politie f 24.677.36; onderhoud straten, pleinen, wegen, voetpaden, wandel plaatsen en plantsoenen f 29 030.Iconen van daggelden werklieden f 31.165onder steuning werkloozen f 6000.onvoorziene uitgaven f 35.000. ..Gemeenteraad Vrijdag 16 Januari, des voormiddags te 10 uur zal een openbare ver gadering van den gemeenteraad worden ge houden. De agenda is als volgt; 1. Ingekomen stukken. 2. Mededeelingen 3. Vaststelling notulen. 4. Benoeming commissies, enz. 5. Aanschaffing 2 registratuurkasten. 6. Aankoop grond van de gemeente Am sterdam vcor te bouwen transformatorstation in het Langeveld. 7. Voorstel inzake centrale verwarming openbare school. 8.a Bebouwing Hoogeweg. b. Beroep N. V. „Erica" tegen afwijzende beschikking op verzoek om bouwvergunning. 9. Conversie geldleenlng. 10. Rekening 1929 en begrooting 1931. Feestavond R.K. Volksbond Maandag hield de R.K. Volksbond een feestavond. De groote zaal was geheel oezet. De Voorzitter, de heer A. Meijer, opende dezen feestavond met een bijzonder woord van welkom tot den Hoogeerw. Deken Borsboom en den geeselijken adviseur kap. Heemskerk. Een woord van lof richtte spr. tot de Dames- Zangvereeniging van de Maria-Congregatie. welke niet alleen dezen avond, doch ook alle vergaderingen van den Volksbond met enkele zangnummers zal opluisteren, Ook de tooneelvereeniging Ulle Dulci heette hy wei- kom. Spr. vertrouwde dat het optreden van Utile Dulcl naar aller genoegen zou zijn en wenschte, na een aanbeveling van de co'- lecte voor het Weduwenfonds, allen een aangenamrn avond. De Dameszangvereeniging zette in met een gesde vertolking van het Verbondslied, waarna nog feen drietal nummertjes werden f§n gehoore gebracht, waarvoor zij een har- teiyk applaus mochten inoogeten. Hierna was het optreden van „Utile Dulcl", welke het tooneslspel in 5 bedrijven „Thomas Mcore" voor het voetlicht bracht. Dit prachtige stuk, gegrepen uit de geschie denis, weergaf goed, waartoe het leidt wan neer men zich overgeeft aan lager harts- :tochten. De rollen werden door de tooneelisten op verdienstelijke wijze weergegeven. De costumes van de fa. H. W. Seke uit Den Haag en de grime van den heer v. a. Heyden hebben er zeker toe bijgedragen, dat de aanwezigen een genotvollen en leerzamen avond hebben gehad en „Utile Dulci" een enorm succes. Na het blijspel „Een Turksch avontuur" trokken allen voldaan huiswaarts. R. K. Ziekenhuisfonds „St. Bam'anus" Dezer degen werd ten huize van den heer Deutekom de jaarvergadering van het R. K. ziekenhu'sfonds „St. Damianus," parochie St. Victor, gehouden. Na opening door den voorzitter werden de notulen goedgekeurd. Daarna volgde het verslag penningmeester. Het boekjaar gaf de navolgende cijfers: aan inkomsten werd geboekt 1' 1331.62 en aan uitgaven f 1065.89, zoo dat 't boekjaar sloot met een saldo van f 225.75, gevende met het saldo van 't vorig jaar een overschot van f 1049.40. De boeken en bescheiden werden in de beste orde bevonden. Den penning meester werd dank gebracht voor het accu rate beheer. De voorzitter sprak den wensch uit dat het nieuwe jaar zich zou mogen kenmerken door niet te grcole uitgaven en dat de leden door Gods zegen voor ziekenhuisverpleging mogen gespaard biyven. Vogelschieten Gisteren heeft de Schiet - vereeniging „St. Hubertus" haar jaarlijk- schen vogelschietdag gehouden. In den voormiddag werd het eerste schot gelast door den burgemeester, eere-voorzit- ter der vereeniging, waarna de eerste vogel werd verschoten. Van dezen vogel werd de eerste prijs, de romp, behaald door A. Eggen; de tweede prijs, kop, dcor A. Eggen; de derde prijs, de linker vleugel, door P. L. van der Hulst, de vyfde prijs, de staart, werd overgebracht :>p den volgenden vogel, terijl de zesde prijs, -ie vlag werd behaald door J. Verdegaal. De prijzen bestonden uit huishoudelijke artike len. Hierna werd het schuttersmaal genut tigd. Des namiddags omstreeks 2 uur begon men met het verschieten van een tweeden vogel, waarvan de prijzen bestonden uit geld. Wegens 't late uur moert men den romp van dezen vogel verloien, omdat deze prijs wegens de invallende duisternis niet meer verschoten kon worden. Door 22 schutters werd aan dezen wed strijd deelgenomen, terwijl er meer dan 500 schoten op de twee vogels werden gelost. Geheel voldaan keerden de schutters des avonds huiswaarts. R. K. Kiesvereeniging. De jaarvergade ring van de R. K. Kiesvereeniging zal Don derdag 15 Januari, des avonds 8 uur in het Patronaatsgebouw worden gehouden. De agenda vermeldt o.a Jaarverslag Secretaris; jaarverslag Pen ningmeester; benoeming kascontrolecommis sie; verkiezing van een lid van de P. A. C. Advies van het Bestuur, de heeren P. J. J* van der Berg, A. J. M. Koot; verkiezing van een bestuurslid onzer Kiesvereeniging in de plaats van wijlen Mevr. Verstsege-Cortie. Advies van het bestuur- Mej. Th. Bakken hovenVink, Mêvr. TiemeijerTillemans; candidaatstelling voor de Provinciale Sta ten. Gistermiddag zijn de tuinders in vergade ring bijeengekomen om te komen tot het stichten van één veiling. Ongeveer 400 tuinders waren aanwezig. De ontwerp-statuten konden evenwel niet vastgesteld worden (notaris Stcop van Al- pl.en was aanwezig om hiervan een acte op te maken), omdat slechts 160 handteekemn- gen waren ingekomen van de 480 georgani seerde tuinders. Heden zou getracht worden, het aantal handteekeningen opgevoerd te krijgen. Uit de besprekingen in deze vergadering viel op te maken; dat het tot het bereiken van het doel: één veiling, het beste is, eerst de liquidatie-plannen van de drie veilingver- eenigingen te ontwerpen en die aan de le den ter kennis te brengen. Nu de overeenkomst tusschen de reeders en de zeelieden is tot stard gekomen, wor den met bekwamen spoed de vaartuigen in gereedheid gebracht voor de treilvisscherij, om zoo mogeiyk eind dezer week, of in het begin van de volgende week zee te kunnen kiezen. Naar wij vernemen, zal bijna de geheele vloot uitvaren. OMZET BLOEMBOLLENVEILING IN 1930 Sterk gedaalde cijfers De omzet van de Bioembollenveillng „Be verwijk" bedroeg over 1930 f 749.555.36, tegen f 1.119.007.04 in 1929, dus een mindere om zet van ruim f 350.000. De omzet van de Bloembollenveiling „Het Centrum" was over 1930 f 422.759.59, tegen in 1929 f 584.2C4.29. RERUM NOVARUM-HERDENKING Naar wij vernemen, zal op Dinsdag 27 Januari a.s. in het K. S. A.-gebouw een ver gadering worden gehouden van het Plaat- seiyk Comité voor de Katholieke Sociale Actie. In deze vergadering zullen met de ver tegenwoordigers der verschillende organica- ties besprekingen worden gevoerd over de herdenking van de Encyclieck „Rerum No varum", welke Encycliek veertig jaar geleden door Paus Leo XIII z.g. werd uitgevaardigd. STRANDING VAN DEN STOOMTRAWLER „PLUTOS" Omtrent de stranding op Helgoland van den stoomtrawler .Plutos" van de Zeevis- scherij Mij. „Praxis", vernemen wij, dat de trawler Zaterdagavond bij dikken mist op de westkust van het eiland vastliep. Daar de zee tijdens het ongeval kalm was, kon de bemanning zonder levensgevaar van boord komen. Aangezien de positie van den trawler niet ongunstig is, zal men trachten hem weer vlot te brengen. Om het afsleepen te vergemak kelijken, heeft men gisteren alle kolen en ballast overboord geworpen. Heden zal men, Indien de omstandigheden gunstig zyn, trachten het vaartuig los te krijgen. Vogelschieten Wederom was door de Castricumsche organisatie een wedstrijd in het vogelschieten georganiseerd en wel op het terrein achter het perceel van het café Eorst te Bakkum. Aan animo evenals vroeger dan ook niet te kort en werd wederom in twee ploegen ge schoten. Aantal deelnemers 26. De eerste ploeg had tot uitslag dat 5 vo gels verschoten werden met den volgenden uitslag: le vogel: Romp J. Meyer van Noord wijker- hout; vleugel idem, 2e vleugel H. v. d. Berg, vlag C. Meijer van Noordwykerhout en kop en staart verloot. 2e Vogel: Romp, J. H. B. Bonarius, Vel- sen. vleugel H. v. d. Eerg te Noordwijker- hout; kop, staart, vlag en vleugel verloot. 3e Vogel: Romp, Willemse, Haarlemmer - meer; kop, P. Beentjes. Bakkum: staart, J. Lute, Castricum; vleugel W. v. d. Berg. idem: vlag, C. Meyer, Noordwijkerhout; vleugel, W. J Driessèn te Castricum. 4s Vogel: Romp, C. Meijer te Noordwijker- hcut: staart A. Hogendijk, Haarlem; vlag. D Koelewün, Bakkum; kop en vleugels ver loot. 5e Vogel: G. A. Hogendijk Haarlem; kop. P Beentjes, Bakkum; vleugel, Hoenderdos. Haarlem; vleugel, P. Beentjes, Bakkum; vlag, K. Eeentjes, idem; staart yerloot. 2e Ploeg. Deze was vrijwel ongelukkig of de vogels waren te goed in elkaar gezet, want deze hebben op niet meer dan 2 vogels kunnen schieten. le Vogel: Romp, A. Wijnhout, Haarlemmer meer; kop, J. v. Steijn, Haarlemmerliede; staart, A. wynhout, alsvoren; vleugel, A. v. Oosten, idem; vleugel, Hoenderdos, Haarlem en vlag verloot. 2e Vogel: Romp, J. v. Steijn, Haarlemmer liede; kop, L. Meiman, vyfhuizen; staart, C. van Duin, Bakkum; vleugel,, P. Koelewyn, idem; vlag, idem en vleugel verloot. Een groot aantal toeschouwers waren den den geheelen dag^aanwezig. Rijwieldiefstal Dezer dagen ontdekte de vrachtrijder B. alhier dat des morgens zyn rqwlel niet meer onder het afdak achter zijn perceel aanwezig was. Eerst werd in de buurt geïnformeerd of een dezer mogelijk tiet vehikel in gebruik had genomen, wat echter niet zoo bleek 'te zyn, en ten slotte werd aangifte ter bevoegder plaatse gedaan Echter heeft dit nog niet tot resultaat gehad dat de man wederom in het bezit is geko men van zijn yzeren paard, zoodat hij nood gedwongen ook voor andere dan vrachtrij derszaken een zijner viervoeters zal moeten nemen. Strand'ng Cyrlll Danneels Naar wU ver nemen is aangevangen het alhier gisteren morgen gestrande schip te lossen in lichters welke gekomen zün van XJmuiden. Een der tigtal werklieden is met dezen arbeid aange vangen, waarvan 15 uit wyk aan Zee en Duin en 15 uit IJmuiden. Vooral met het huidige weer is er niet aan te denken het schip wederom vlot te krijgen en al is de lading gelost dan nog schynt het ons toe, dat zonder byzonder hoogtij de pogingen van de sleepbooten zullen mosten mislukken, omdat het schip te hoog op het strand zit. Binnen eenige dagen als vermosdeiyk genoegzaam de lading gelost is zullen wel ernstige pogingen gedaan wor den om het vaartuig wederom ln zijn ele ment te brengen. Omtrent, de oorzaak van de stranding ver nemen wij nog nader dat het vaartuig een defecte stuurinrichting heeft, of dit na de stranding in de branding ontstaan ls of voor dien wist men ons niet mede te deelen, Provinciaal Landgoed Naar ons wordt medegedeeld behoort de heer Sieben opzich ter op het Provinciaal Landgoed tot de ernstige sollicitanten van opzichter over de gemeente-plantsoenen te Leeuwarden. Loop der bevolking 1930 Gedurende lint jaar 1930 zijn afgeschreven 109 mannelijke en 109 vrouwelijke personen, in totaal 218; ingeschreven 90 mannelijke en 102 vrouwe lijke personen, in to; aal dus 192. Er zijn derhalve 26 personen meer af- dan ingeschreven. Volkstelling zy. die meenen by de j.i. gehouden volkstelling te zijn overgeslagen, worden ultgenoodigd zich vóór 1 Februari 1931 ter gemeente-secretarie te vervoegen. Verkooplng Ten overstaan van mr. C. J. de Lange, notaris te Alkmaar, werd gis termiddag in café „Zomervreugd" alhier, een openbare verkooplng gehouden van de boer derij met schuur, erf en diverse perceeien weiland, aan en nabij elkander gelegen aan den Westerweg, naby de Runxputte, Zand dijk en Meldijk te Limmen, groot 14.9190 H.A., eigendom van den heer P. MöoiJ Wz. De uitslag was als volgt: 1. Huis en schuur en erf, groot 13.50 Aren, opgeboden door D. Broers te Heiloo op 4025.— 2. Weiland, groot 1.68.50 H.A., G. F. Rea Castricum, 3200.—. 3. Welland, groot 1.87.00 H.A., G. F. Res, Castricum, 3300.—. 4. Weiland, groot 1.86.40 H.A., S. Wokke Wz., Limmen, f 2700.—. 5. Welland, groot 1.89.50 H.A., S. Wokke Wz., Limmen, 3250.—. 6. Weiland, groot 1.58.10 H.A., H. Kok Heiloo. f 2900.—. 7. Weiland, groot 2.79 50 H.A., S. Wokke Wz., Limmen, 4050.—. 8. Weiland, groot 3.09.80 H.A., J. Al, Lim men, 3600.—. De totale opbrengst was alzoo 27.025.- De afslag is bepaald op Dinsdag 20 Ja nuari a.s. Excelsior Zondag 18 Januari geeft de harmonie „Excelsior" alhier, haar jaarlijK- sohe uitvoering. Naast een uitgebreid aantal muziekstukken, zal ook een tooneelstux worden opgevoerd, getiteld; „Koppazek op Carnaval", een kluchtspel ln vier bedrijven door Heinrich Houben, vry vertaald door Gerard Nielen. „Kathol'eke Kring Donderdag 15 Janu ari houdt des avonds half 8 in het Bruno- gebouw bovengenoemde kring een bijeen komst. Als spr. zal de heer Dr. Barnhoorn optreden met als onderwerp: De invloed van het moderne leven op de geestelijke volks gezondheid. van de heden aan den Rijksvischafslag aan- gekoenm STOOMTRAWLERS M. R. Ommering 4100.— Nellie Geziena 2000.—; Christine 4300.— Gerbrieg 2200.— Cremer f 2300.— Mary f 3300.— Clara Nicol 2800.—; Jacquelina Clasina f 4000.—; Derika 5 2300.—; Paris f 2500,—; Poselóon 2400.—; Aneta 5600 Ryn- mond ,f 2200 Rijnst oom 1900.Tim- mers 2900.—; Zaan trcom I 1200—; Forward, 1600 Urania f 1200.—; Zee leeuw 1800.—; Hoop 1500.—. Hedennacht is op twee plaatsen inge^J ken te Sassenheim. Eerst stelden de die een onderzoek in bij den heer Franken, daar iets van hun gading te vinden daarna werd „Het Bruine Paard" mc ,cf* bezoek vereerd, waarby zij aan den ach kant zijn binnengedrongen. Een bedrag van 300 beliep de buif- De politie stelt een uitgebreid onder? in. IJMUIDEN, 14 Januari. Rijksvischai- Tarbot 1.05—1.60 per Kg., Griet 25— 50 Kg., Tong 1.70—2 95 per Kg., Schol 21—25 per 50 Kg., Middel Schol -- per 50 Kg., Zet Schol 2731 psr 50 Kg- „jj ne Schol 17—31 psr 50 Kg., Bot 11.50— per 50 Kg., Schar 5.5036 per 50 Kg ,£s, schar 66 per 50 Kg., Rog 2142 per 20 p.gji Vleet 2.70—8 per stuk, Pieterman ftn „st 16 per 50 Kg., Groote Schelvisch 50—» 50 Kg., Middel Schelvisch 4S—58 par 50 5« Kleine Middel Schelvisch 27.51)33 KgKleine Schelvisch 9— .25 pel Kabeljauw 25—45 per 125 Kg., Gullen 11.50 per 50 Kg, Leng 1.75—2 per stuk. f bot 160—2.10 per Kg., Wijting 6—10-50 t 50 Kg.. Koolvisch 0 21—0.85 per s Makreel 15.5018 per 50 Kg. AMSTERDAM, 13 Januari. Aard" markt. Aangevoerd 1 lading, 790 H.L. onveranderd. NOORD-SCHARWOUDE, 13 Januari ,e 5200 K. G. Wortelen 1.60- 2.50; 120.400 Kool 3.40—6.70; 61200 Gele kooI 2.40 D4S00 Deensche Witte kool 3 00—4.10; 1 Uien 1.40—2.20; Groote 2—2.40; Driel"» 1.40—150. BROEK OP LANGENDIJK, 14 Ja»- 1800 bos Wortelen f 2.50: 65.000 KG. W.0\ Kool f 2.10—6.60; 68 000 KG. f 1 90—3.80; 56.C00 K.G. Deensche Kool f 1.60—4.20: 17.200 K.G. Uien I \nry 2.30: G oete f 1.50—2.30; Drielingen 1 1-U 1.10; 3450 Bieten f 4.10—6.30. WARMENHUIZEN, 14 Januari - f 1.40—2, Peen f 1.10, Roode kool f ^.c0l 5.60, idem 2de soort f 2.104.40, Gel® f 3.203.60, Deensche witte kool 450, idem 2de soort 3.20—3.50, idem schot f 2.703 30. e\' AMSTERDAM, 14 Januari. De aardaP1 pruzeri waren heden onveranderd. Aanvoer 2 ladingen, zijnde 1650 B NOORD-SCHARWOUDE, 14 Jar.ja11' ,«0 Aangevoerd werden5000 Kg wortels11 tot 1.70; J30.200 Kg roode kool 3^ 0- 48000 Kg. gele kool 2.*0—3.20. 82 200 Deensche witte kool 3 304.20; 6800 Kg"' 1.50—2.20; groote uien 2.20—2.50, óriem'6 0.30—1.50: 900 Kg. bieten 3.20—5,40. „f HOORN, 1 4Jan. Veemarkt Vette kens f 0.440 46. Handel goed. rg« PURMEREND, 13 Januari ±931. Coölftf. tieve Centrale Eierenveiling Purmerepdjjfl A. Aangevoerd 14255 eendeneieren, 6 50 per 100 stuks. .c tf 93729 kipeieren. 70'80 K.G. f 8—8.70. AMSTERDAM, 14 Januari Veema'> 245 vette kalveren: le. kw. f 0.E0O®' '~&l ,kw. 0.80—0.90; 3e. kw. 0.:72—0-f 'm K.G. levend gewicht. 26 nuchtere '5® f 1016. 449 varkens, vleesehvarkens -0y, tot 110 K.G. 0.55—0.57; zware 0.53' vette 0.52—0. 53 per K.G. slachtgewc» 3 K.G. 7.30—7.50, 63 64 K.G. 6.70— K.G. 6.20—6.80, 58'59 K.G. f 61 °"s jl- 56/57 5.90—6.30, 53<55 K.G. 5 50'52 K.G. f 5 40—5 «0. *5'49 KG. ROTTERDAM, 13 Januari Vee - voer 244 paarden, 837 magere rund:ren'ft3' vette runderen, 276 vette kalveren, 11° kalveren, 604 nuchtere kalveren, 333 pen of lammeren, 18 varkens en 95 b Prijzen: vette koeien le soort °-5,gotc f 1.10, 2e soort 0 78 tot 0.88, 3e 0.70 tot 0.78, stieren le soort f j 0.90, 2e soort 0.68 tot 0.78' 35 3ft 0.60 tot 0.68; vette kalveren le ',33' 1.40 tot 1.65, 2e soort 1.15 tot I 3e soort 1.00 tot 1.10 per K.G ',Jz to0 koeien 310 tot 410, kalfkoeien 1' 2 ]fi® 400, stieren 265 tot f 440, pinken 'f tot J 220, graskalveren f 65 tot f 13"' zen 190 tot 270, werkpaarden f utf' 295, Jachtpaarden f 160 tot 260. h 85 tot 195, nuchtere kalveren f '„ge" 21, fokkalveren 22 tot 32. p'b 10 tot 18. Vette runderen handel zeer slap; elticrei> nog minder besteed dan gisteren. zeer kalm, prijzen lager dan vorig3 ^oo' Vette kalveren handel slecht, prijzen alle soorten lager; tweede, en derde ..jfP byna onverkoopbaar. Melk- en kalnv^jv handel traag door hoogere vraag 1 Jong vee, handel zeer kalm. Nuchtere®' veren handel tamelijk vlug en P1''-1 e11 dend. Fok-kalveren daarentegen traa lager in prijs. Biggen door aan zwaardere soorten was de stuko-y? ro0' Sl»r ht' Paarden over het algemeen stil. paarden lager. EODEGRAVEN, 13 Januari 1931 £nde» markt Aangevoerd 159 partijen, w3®' pin1' 152 met Rijksmerk. 6115 stuks, wegend 55035 K.G. Prijs: Goudsche kaas met merk le soort f 3740, 2e soort f 33-" Handel matig. Heden overleed tot onze dieP droefheid, na een korte onge* steldheid, voorzien van de ge' nademiddeien der H. Kerk, on?e lieve Man en Vader, de Geboren Heer ANTONÏUS ADRIANUS SWOLFS ln den ouderdom van 59 jaa'. Oud-Gemeente-Secretaris va' Heemstede Lid der derde orde van dsn H. Franciscus 's Gravenhage, 13 Jan. 1931 Juliana v. Stolberglaan 31 Mevr. Wed. A. C. W. H. J. SWOLFS H. C. A. SWOLFS De H.H. Uitvaartdiensten zr" !en gehouden worden in de Pa rochiekerk van O. L. V. va Goeden Raad (Bezuidenhou op Vrijdag 16 Jan. a.s. De Stille H.H. Missen zyn 'f_ 6.45, 7.30 en 8.15 en te 9.30 m de plechtige Requiem ,".t waarna de begrafenis van de kerk op het R.K. Kerkh aan de Binckhorstlaan.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 2