Geef nu Uw Bontwerk in reparatie H. J. WIJKHUIZEN, Bontwerker ^langrijke feföCHIlÈS BEKWAAM REKSTER TANDH. KUNDIGE Blijvende genezing van Rheumatiek 18000 De N-H-C Ziekenfondstarief Stichting K. R. O. Henricus Petrus PRIJSVERLAGING Petrus Comelis Heemskerk Maria Johanna Cathrina Berbe Wijziging Spreekuur Dr. KUENEN G. A. BROEKMAN Atelier fce huur gevr. R.K. Huishoudster JONGEDAME gevraagd FILIAAL NET MEISJE Nette Dienstbode NET R.K. MEISJE Kamers met pension H.H. BAKKERS TOMPOUCE TRANSLATEUR N.V. HOEING'S STOOMERIJ en VERVERIJ KATHOLIEKEN Emaille Fornuis 8. Mevr. J. v. d. Werff Blijvende haargolving Woonkamer met keuk. Kost en inwoning VRIJ HUIS Te koop aangeboden RADIO-NIEUWS Vertegenwoordigers van de luisteraars in de K. R. O.-stichting GEMENGD NIEUWS Oplichter gearresteerd Kapitale boerderij afgebrand RECHTSZAKEN Openlijke geweldpleging LUCHTVAART De postvluchten naar Indië UIT DEN OMTREK Certificaten van oorsprong en consulaire facturen voor Frankrijk Internationale Gladiolustentoon stelling te Haarlem Vereeniging voor Nijverheids onderwijs in Kennemerland IJMUIDEN VELSEN BEVERWIJK ZANDVOORT ADVERTENTIËN Wij repareeren, verlengen, modemiseeren en voeren Uw BONTMANTELS, VOSSEN, enz. tegen zeer verminderde prijzen GED. OUDE GRACHT 49 TELEFOON 12789 lOT EIND JANUARI °D alle stoom- en verforders KENNISMAKING BELASTINGADVISEURS n- Jamaar W M Broekman kleedt U toch H beter 1 KLEINE HOUTWEG 5 g door Beeldhouwer. Br. onder No. 1053 Bur. van dit Blad. Kunsttanden en Gebitten voor fondsleden en minvermog. oioioaoioioinioi Tel. 10S73, 10382, 13784 In Utrecht werd Zaterdag de laatste al gemeene vergadering gehouden van den rjederl. Bond van Radiovereeniglngen „St. willibordus". Voorzitter was het Tweede Kamerlid de "®er G. W. Kampschoër, als voorzitter van "St. Willibrordus". Deze vergadering werd ook bijgewoond Qoor den voorzitter en secretaris van de R. O.-stichting, pastoor L. Perquin O.P. Paul Speet en was bijeengeroepen tot behandeling van de nieuwe concept-statuten v°or de plaatselijke katholieke Radiovet- e.enigingen, de diocesane bonden van katho lieke radiovereeniglngen en de landelijke fe deratie van Diocesane Bonden. Deze statuten waren het uitvloeisel van indertijd samengestelde studie-commissie van drie vertegenwoordigers van de K.R.O.- ^ichting en van St. Willibrordus. Op deze drievoudige statuten waren door de leden van amendementen ingediend, welke he ugden een nog grondiger herziening van de verhouding van de stichting K.R.O. en de ^organiseerde luisteraars. Ha langdurige discussies werden de statu in na eenige wijzigingen goedgekeurd, en da aanneming van deze nieuwe statuten herviel vanzelf de Nederlandsche Bond van Radiovereeniglngen en verklaarde het huidig bestuur van St. Willibrordus zich nog bereid om de hangende kwesties en regelin gen verder af te doen. De verhouding tusschen K.R.O.-stichting *h georganiseerde luisteraars wordt door deze nieuwe statuten definitief vastgesteld, bP een wijze, welke de goedkeuring had van het bestuur der stichting K.R.O. en van de Georganiseerde luisteraars. De nieuwe organisatie beoogt thans dat öe plaatselijke R.K. vereenigingen zich aan fluiten bij ee ndicoesanen bond en dat deze fhocesane bonden weer onderling contact krijgen in een landelijke federatie. Daarbij krijgen de luisteraars thans het r^cht om bondsgewijze door 5 leden ver tegenwoordigd te worden in de stichting van hen K.R.O waardoor de belangen en de ^enschen van de luisteraars direct kunnen overgebracht worden aan de stichting KJt.O. bh waardoor tevens de medezeggenschap van ue luisteraars in de K.R.O.-stichting erkena en bevestigd wordt. De heer G. W. Kampschoër, die op het eind Van de vergadering gehuldigd werd voor het beleid in de KJt.O.-stichting en in St. Wil- hbrordus steeds getoond, verklaarde wegens oumulatie van functies niet langer het vice- Voorzitterschap van den K. R. O. te kun- hen waarnemen. Bovendien verklaarde hij, bat hij nog zijn volle medewerking zou ver enen voor de oprichting van Diocesane a°nden en hij zich daarna met zijn be- ftuursleden van de Willibrordus uit de or- Ganisatiès van luisteraars zou terugtrekken. De laatste weken werden te Rotterdam oplichtingen gepleegd door een man, die £'ch agent van de K.H.G noemde, en die busjes met spaargelden ophaalde uit Ka tholieke gezinnen. Bij zijn opsporing bleek, bui de man ook door de Amsterdamsche po ntje voor dergelijke feiten werd gezocht. Uit Amsterdam kreeg men zijn signalement en fijn portret, alsmede de mededeeling dat bij zich veel in dancings ophield. In een Van de Rotterdamsche dancings is de man gisteravond gearresteerd. Het bleek de 20- jarige reiziger H. P te zijn. Hy heeft bekend zich aan deze oplichtingen te hebben schul dig gemaakt. In zijn zakboekje werden de namen der slachtoffers keurig genoteerd te ruggevonden. Veel vee omgekomen Door onbekende oorzaak brak gisternacht brand uit in de kapitale boerderij, bestaan de uit een voorgebouw en een tweetal groote schuren van den landbouwer R. Oudman te Achtertezinge, gemeente Ten Boer (Gron.). Het dienstmeisje ontdekte den brand om half twaalf en wekte de gezinsleden. Maatregelen tot redding van den inven taris en inboedel konden niet meer worden genomen. Tegen middernacht stonden het voorgebouw en een der schuren in lichter laaie. De brandweer uit Bedum, die te half 1 ter plaatse verscheen, tastte met twee stra len het vuur aan, en slaagde er in de groote bijschuur, waarin zich een groot aantal paar den en varkens bevond, te behouden. De rest van de boerderij brandde af. 19 koeien, 7 paarden, 2 zeugen en 15 big gen kwamen in de vlammen om. Ook een hoeveelheid hooi en tarwe ging verloren. De verzekering is laag De eigenaar is een uitnemend veefokker, die met veel zorg en kosten zijn veestapel had weten op te voe ren. Het steenzettersconnict in hooger beroep. Het Amsterdamsche Gerechtshof heeft Za terdag de behandeling in hooger beroep voortgezet van de strafzaak tegen de vier leden der syndicalistische steenzettersfede ratie E.H.O.S. (Eendracht maakt ons sterk), die beschuldigd worden van openlijke ge weldpleging tegen leden van den R.K. Steen- zettersbond E. M. M. (Eendracht maakt Macht). De advocaat-generaal achtte het ten laste gelegde ten aanzien van alle vier verdach ten bewezen. Hij vorderde vernietiging van het vonnis en opnieuw rechtdoende, ieders veroordeeling tot één maand gevangenisstraf. Het negende postvliegtuig In Bandoeng Bij de K. L. M. is bericht binnengekomen, dat het negende postvliegtuig, de P.H.A.Ê.Z., Zondagmorgen te 6 uur uit Medan is ver trokken en te 12 uur te Palembang aange komen. Te 12.40 uur werd vandaar vertrokken en te 15.35 te Batavia geland. Te 15.55 vertrok het toestel naar Ban doeng, waar te 16.40 uur geland werd. Van de afdeeling Handel en Nijverheid van het Departement van Arbeid, Handel en Nij verheid ontving de Kamer van Koophandel een mededeeling, dat ingevolge door haar ondernomen stappen met de Pransche Re geering een nieuwe overeenkomst is aange gaan betreffende certificaten van oorsprong en consulaire facturen, benoodigd Dij ver zending naar Frankrijk. Goederen, welke bij invoer in Frankrijk worden belast met ad valorem rechten, moe ten vergezeld zijn van consulaire facturen. Ttians is overeengekomen, dat voor deze fac turen, wanneer zij geviseerd zijn door de Ka mers ran Koophandel en Fabrieken hier te lande, geen Fransch consulair visum neer noodzakelijk is. Verder is overeengekomen, dat voor zoo ver nog certificaten van oorsprong benoo digd zijn bij verzending naar Frankrijk, deze certificaten, wanneer afgegeven door de Ka mers van Koophandel en Fabrieken hier te lande, gratis door den Franschen Consulai- ren Dienst zullen worden gelegaliseerd Bovenstaande facili<eiten zullen alleen toepassen;k zijn op Frankrijk en Algerië. ter wijl do documenten, goederen begeleidende oorspronkelijk uit derde landen, va; fa ciliteiten uitgesloten zijn, zelfs wanneer zij zijn cpgesteld door organen, welke daartoe door i e* andere iand bevoegd zijn verklaard. De i.ieuwe voorschriften zijn 15 Januari in werxing getreden. Directeur Plesman als passagier. De heer A. Plesman, directeur der K. L. M., heeft het voornemen met het op 5 Maart vertrekkend postvliegtuig naar Indië te rei zen. Het toestel dat op genoemden datum vertrekt, Is de nieuwe Fokker F. 12, uitge rust met drie Amerikaansche Pratt Whitney „Wasp" motoren van elk 425 p.k. Met deze motoren bereikt de F 12 een maximum-snelheid van 220 KK. per uur en een kruissnelheid van 195 K.M. per uur. Het toestel zal bestuurd worden door de vliegers Duimelaar en Sillevis. Ofschoon Sillevis in dienstjaren de oudste vlieger der K. L. M. is, zal de komende reis zijn eerste vlucht op de Indië-route zijn. Verder zal de bemanning van dit toestel bestaan uit een radio-telegrafist en twee werktuigkundigen. Wij lezen in het „Wkbl. voor Bl.C."; Betreffende de Internationale tentoonstel ling van afgesneden Gladiolusbloemen die de Nederlandsche Gladiolusvereeniging zich voorstelt in den a.s. zomer te Haarlem te houden, kan thans van de voorbereidende werkzaamheden worden medegedeeld dat de voorbereiding in handen is gesteld van een tentoonstellingscomité, door het bestuur der N. G. V. samengesteld. Daarin hebben zitting de voorzitter en de onder-voorzitter de heeren H. G. Hopman en Leo J. W. Bijvoet, de secretaris-penning meester de heer K. Velthuys, de leden van het bestuur J. Heemskerk, J. F. Ch. Dix, C. Colljn, L. van Til Lz., Nic. Roozen en voorts W. van der Laan en H. J. Voors. De laatstgenoemde zal het secretariaat der tentoonstelling leiden, hem staan ter zijde de secr. der Ned. Glad.-Ver. en de heer P. D. van Mourik. Reeds is medegedeeld, dat de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur de zaal van het Krelagehuis beschikbaar stelde. Gevolg daar van zal zijn, dat alle leden dezer vereeni- ging vrijen toegang tot de tentoonstelling zullen hebben. Als data zijn vastgesteld Vrijdag 31 Juli en 1 en 2 Augustus '31. Deze data zijn ge kozen in verband met den bloeitijd en niet later gesteld met het oog op de een week daarna in Engeland geprojecteerde show, waaraan ook een collectieve deelname in overweging is. Zeer binnenkort kan verwacht worden de verschijning van het uitgebreide prijsvragen- programma, waarin de voorwaarden en de wijze waarop men aan de tentoonstelling kan deelnemen zijn vervat. Daarin zijn on geveer 120 klassen voorzien, waarin zoowel de grootste groepen handelssoorten als de klein ste vaas van een nieuwigheid geplaatst kun nen worden. M enrekent nl. op deelname van groote en kleine kweekers die zich in groe ten getale zullen willen beijveren om deze demonstratie van het populaire, maar door allerlei oorzaak op 't oogenblik niet looneti- de artikel, tot een indrukwekkende te ma ken. Vooral tegenover het buitenland is, het is al meer opgemerkt, een goed voorbereide en decoratief opgestelde demonstratieve ten toonstelling nooaig. De nieuwe aanwinsten moeten veel meer en veel sneller vooral, be kend gemaakt worden. Een tentoonstelling hier te lande biedt hiervoor zonder veel kos ten de gelegenheid. In 't buitenland zou zulk een demonstratie niet wel mogelijk zijn. Daarmee staat ten nauwste in verband het voornemen om de jury, welke de inzendin gen zal beoordeelen, zoo samen te stellen, dat daarin de buitenlandsche Gladioluskwee kers zijn vertegenwoordigd. Bij het gehouden examen „Auto en Mo tertechniek" van de Vereeniging voor Nij verheidsonderwijs in Kennemerland zijn ge slaagd de heeren: E. v. Rookhuizen, Beverwijk: J. A. v. d. Kolk, te Velsen-N.; G. C. v. Kaam, IJmuiden (met lof); J. Broekhoff te IJmuiden; L. Hoensen, IJmuiden; L. Artner, Santpoort. Als gedelegeerde van de K.N.A.C. was aan wezig de heer Boom, wonende te Haarlem. De nieuwe motorcursus oegint heden, waarvoor men zich kan aanmelden in de Nijverheidsschool, Kanaalstraat, IJmuiden. HUUR VAN DAGTENTJES OP HET ZEESTRAND In de raadsvergadering van 10 December j.l. werd door den hesr P. Schaar verzocht, de toestemming, om door de pachters van gedeelten zeestrand huur te laten heffen van houders van dagtentjes, weer intrekken. B. en W. kunnen thans ten aanzien hier van het volgende mededeelen. Aan de pachters is bij de verpachting het recht gegeven om met uitsluiting van ieder ander op het door hem gepachte zeestrand te plaatsen: badkoetsen, stoelen, tentjes en andere in de betrekkelijke overeenkomst ge noemde voorwerpen. Daartegenover hebben zij de verplichting om tegen een bepaald tarief badkoetsen en strandstoelen beschik baar te stellen en voor de nocdige reddings middelen enz. zorg te dragen. Een en ander is zoodanig omschreven, dat een be hoorlijke exploitatie van net zeestrand zoo veel mogelijk verzekerd is. Het gebruik van zg. dagtentjes nu door bezoekers van het zeestrand, is daarmede in strijd. Immers deze tentjes worden veelal geplaatst met het doel om van daaruit kosteloos te gaan ba den, d.w.z. zonder gebruikmaking van een badkoets en zonder toezicht van den bad knecht. Wordt het plaatsen van die tentjes dus bevorderd, dan is dit niet alleen in strijd met een behoorlijke exploi tatie van het zeestrand, doch boven dien tot schade van de pachters, die hun materiaal en reddingsmiddelen beschikbaar moeten houden zonder daarvoor de ver- eischte vergoeding te ontvangen. Op dien grond bestaat er bij B. en W. tegen het hef fen van een kleine vergoeding van die tent jes geen bezwaar en kunnen zij niet bevor deren, dat de toestemming daarvoor wordt Ingetrokken. Bestemming van grond voor speelterrein Den 4 December 1928 werd door den raad besloten een terrein, ter grootte van onge veer 2500 M2., aan de Platanen-, de Abeelen- en de Wilgenstraat te IJmuiden voor speel terrein te bestemmen. Dit terrein leek B. en W. bij nader inzien voor het doel niet het meest gewenschte. In de vergadering van 11 November 1930 wer den zij gemachtigd maatregelen te nemen om te komen tot aanwijzing van een ander terrein. Zij achten daartoe geschikt een deel van het aan de gemeente toebehoorend per ceel nabij de Ahornstraat te Umuiden, ter oppervlakte van pl.m. 6000 M2. Mitsdien stellen zij voor, het bovenaangehaald besluit van 4 December 1928 in te wekken en het vorenbedoelde perceelsgedeelte voor speelter rein te bestemmen. Het ligt in de bedoeling, het terrein, voor zoover noodig af te schelden met een een voudige draad-afsluiting, een eenvoudigen toegangsweg aan te leggen, om het terrein te verbinden met de Ahornstraat en eenige verlichting en watertoevoer aan te brengen. St. Caecilia Onder voorzitterschap van den heer J. Harsveld, hield de R. K. Harmonie ,St. Caecilia" Zondagmiddag haar jaarvergadering in het Vereenigingsgebouw aan den Wijkerstraatweg. Na de opening op de gebruikelijke wijze, heette de voorzitter de talrijk opgekomen leden hartelijk welkom en sprak hierbij tevens den wensch uit, dat de te houden besprekingen een vlot verloop mochten hebben. Bij de ingekomen stukken was o. m. een dankbetuiging van het lid Drayer, voor het hem geschonken blijk van belangstelling bij zijn jubileum en een dankbetuiging van den R. K. Vrouwenbond voor de verleende medewerking op het laatste St. Nicolaas- feest. Vervolgens kwam aan de orde het al of niet deelnemen in dit jaar aan een con cours. Hierover was men het spoedig eens en met algemeene stemmen werd tot deel name aan een concours besloten. In verband met het groote aantal inge komen verzoeken, was het niet gemakkelijk zich tot een plaats te bepalen. Eindelijk viel de beslissing op Castricum, waar „St. Caecilia" in Augustus zal uit komen en wel in de eere-afdeeling Harmo nie. Nu kwam aan de orde de herdenking van het 12 -jarig bestaan der vereeniging. Dit zal zeer waarschijnlijk in April worden ge vierd. De jaarverslagen van secretaris en pen ningmeester, de heeren A. W. Bakker en L. Harsveld, werden met dank aan de samenstellers, onveranderd goedgekeurd. Uit het laatste verslag bleek, dat „St. Cae cilia" er niet slecht voorstaat en er mo menteel een batig saldo is van ruim f 1000. Van verschillende zijden mocht de pen ningmeester woorden van dank in ont vangst te nemen voor alles wat door hem in het belang der vereeniging is verricht Bij de nu volgende bestuursverkiezing, gaf de voorzitter den wensch te kennen, deze functie nu gaarne eens door een ander te zien vervullen. Hij bezweek echter ten slotte voor den grooten aandrang, door de vergadering op hem uitgeoefend en werd toen bij accla matie als zoodanig herkozen. In de plaats van den heer Kaandorp, werd tot tweeden voorzitter gekozen de heer A. Welp, die zich deze verkiezing liet welgevallen. De reglementsherziening liep vlot van stapel en het ontwerp van het bestuur werd met algemeene stemmen aanvaard. Na de rondvraag, waarvan een rijk ge bruik werd gemaakt, doch waarbij alle vragers naar genoegen werden beantwoord, sloot de voorzitter de vergadering met den Chrfstelijken groet. Verkoop van grond en aankoop van een woonhuis Door P. van Delft te Velsen is verzocht, van de gemeente te mogen koopen, een per ceel bouwterrein, liggende op den hoek van den Stationsweg en den Van Tuyllweg al daar uitmakende een gedeelte, ter grootte van ongeveer 500 M2„ tegen den prijs van f 7.00 per M2. Verder hebben A. C. Bakker en H. M. van de Pieterman, beiden te IJmuiden, het ver zoek gedaan van de gemeente te mogen ko pen, ieder een perceel bouwterrein liggende aan de Lorentzst.raat aldaar, elk ter grootte van ongeveer 408 M2., tegen den prijs van f 9 per M2. A. C. Bakker, voornoemd, heeft zich voorts bereid verklaard aan de gemeente te ver- koopen, het woonhuis, met erf en grond, groot 144 M2., tegen den prijs van f 4400. B. en W. kunnen zich met den verkoop van de bovenomschreven perceelsgedeelten vereenigen, terwijl zij den aankoop van het woonhuis voor de gemeente van belang achten, omdat daardoor de verbinding van de Lorentzstraat met den Zeeweg tot stand zal kunnen worden gebracht. Burgerlijke Stand Geboren: d. van M. Hoogewerf—Bakker; d. van A. M. M. Girol- di—Haver; z. van M. C. van der Wijst— Rijke; z. van A. M. ZonneveldNiesten; z. van J. de PrijckerSteenbakker; z. van G. C. Kerkhoff—van Leeuwen; d. van J. H. Sprangers—v. d. Kolk. Ondertrouwd: S. Douwstra en A. Hoeben; J. A. Greuter en M. M. van 't Hoff; F. Th. Boom en J. M. S. van 't Hoff. Getrouwd: G M. Jochems en M. W. G. Meulenbrug; C. J. Besteman en M. E. Dui ker; W. Ferdinandusse en H. Smit. Overleden; K. C. Bevoort, 74 jaar, wed. van F. Dangermond; K. A. G. Blom, 52 jaar, ge huwd met B. Hommes: G. Beek, 79 jaar, wedr. van A. M. Waagemans, gehuwd met E. Haakman; Alida Stammes, 91 jaar, wea. van J. Visser. ..Eerste rhabarber Door den kweeker E. de Vries, werd Vrijdag aan de Vrije Veiling de eerste rhabarber aangevoerd. De opbrengst was 39 cent per bos. Gemeentezaken. B. en W. stellen den Raad voor het bedrag der vergoeding, dat de ge meente Ingevolge art. 101 der L. O. wet 1920 aan de oesturen der bijzondere scholen over 1931 per leerling zal moeten uitkeeren voor de scholen voor U. L. O. vast te stellen on f 46.03. B. en W. stellen voor het bedrag der ver goeding, dat de gemeente ingevolge art. 101 der L. O.-wet 1920 aan de besturen der bij zondere scholen over 1931 per leerling moet uitkeeren, voor de scholen voor gewoon lager onderwijs vast te stellen op f 17.18. B. en W. stellen voor een boventallige leer- over 1931 zal verstrekt worden vast te stellen voor: het bestuur der R. Kath. school op f 3064.91, het bestuur der Chr. school op f 1745.49, het bestuur der Wilhelminaschool op f 3353.54. B. W. stellen voor een boventallige leer kracht te vergoeden aan het schoolbestuur van het R. Kath. Parochiaal Kerkbestuur „Sint Agatha" over 1930. De kosten hier van bedragen f 1054.06 plus f 354.58 is to taal f 1408.64. B. en W. stellen voor twee boventallige leerkrachten, verbonden aan de Wilhelmi naschool over 1930 voor rekening der ge meente te nemen. B. en W. stellen voor 1 boventallige leer kracht in 1930 verbonden aan de Chr. School a. d. Brederodeschool voor reke ning der gemeente te nemen. Op de voordracht ter voorziening in de vacature van een onderwijzer aan school C staan in onderstaande volgorde: 1. J. D. Heesen, Winterswijk; 2. L. Wel- tevrede, Strjjen. 3. L. J. Kleiboer, Nun- speet. De door de heeren Druyf en Koning voorgestelde gratificatie aan den doodgra ver bedraagt f 100.— B. en W. stellen voor afwijzend hierop te beschikken. B. en W. stellen voor, op het verzoek van Gebr. A. en N. Hommerson, om een luna park op te richten, afwijzend te beschikken, evenals op vorige dergelijke verzoeken. Heden overleed tol onze diepe droefheid (in de Mariastich- ting), na éen kort doch smarte lijk lijden, voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, onze innig geliefde Echtge- noote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder THERESIA MARIA WIBBEN Echtgenoote van HENDRICUS JOH. KOOL in den ouderdom van 57 jaar. Haarlem, 17 Januari 193L Colensostraat 30. Uit aller naam: Familie KOOL. De HJH. Uitvaartdiensten zul len plaats hebben op Woensdag 21 Januari a.s. in de Parochie kerk van de H.H. Elisabeth en Barbara, om 8J4 uur de stille H. Mis en 9 uur de gezongen Requiem, waarna ten 12 uur de begrafenis op het R. K. kerkhof St. Barbara aldaar. De Profundis wordt gehouden Dinsdag 20 Januari van 79 uur, Colensostraat 30. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een langdurig, ge duldig gedragen lijden, voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, onze geliefde Moe der, Behuwd- en Grootmoeder MARIA VOORTING Weduwe van ADRIANUS SCHOORL in den ouderdom van 67 jaar. Santpoort, 17 Januari 1931. Hagelingerweg 11 a. Familie SCHOORL. De H. Uitvaartdienst zal ge houden worden a.s. Dinsdag 20 Januari des morgens te 9 uur ln de Parochiekerk van den H. Engelmundus te Driehuis, waarna begrafenis op t R. K. kerkhof aldaar. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een geduldig lijden en na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten, onze geliefde Zuster, Tante en Be- huwd-Tante GRIETJE DEKKER in den ouderdom van byna 72 jaar. Assendelft, 17 Januari 1931. J. VEENBOER, Test. De H. Uitvaartdiensten zijn Dinsdag a.s. 's morgens om 9 uur in de Parochiekerk v. d. H. Odulphus, J. P. v. DAM M. G. V. DAMVERSTEEGE geven hiermede kennis van de geboorte van hun Zoon In plaats van kaarten Ondertrouwd en Hillegom, 15 Jan. 1931. Huwelijksvoltrekking 5 Febr. in de R. K. Parochiekerk te Bennebroek. Thuis 25 Januari Meerstraat 75. Toekomstig adres: Meerstraat 22, Hillegom. OOGARTS GED. OUDE GRACHT 105 SPREEKUUR; Voor Particulieren: Voorms, 11—12, 's nam. 1)4—3 uur en volgens af spraak. Voor Ziekenfonds en minverm.: voorm. 8)4—10 uur. GEVRAAGD EEN STOOM-, WASCH- EN STRIJKINRICHTING v.h. J. PEEPERKORN Zn.. BLEEKERSVAARTWEG 39, HEEMSTEDE. Net R. K. meisje, 26 jaar, wenscht kennismaking met net R. K. persoon m. goede positie, 2530 jaar. Br. liefst met foto welke beslist wordt teruggez. onöer no. 1060 Bur. van dit Blad. BODE MICHEELS Oud-Adj. Insp. Bel. Gedipl. acc. Kenaupark 20, Telefoon 13615 A'dam: Keizersgracht 537, Telef. 34537 Praktijk en Kliniek KENNEMERPLEIN 5, TEL. 15144 Spreekuren; avond v. 7— v. 911. Maandag- Partic. v. 13 uur H KLEERMAKER ÏELEF. 12225 Biedt zich aan een 34 jaar, uitstekend kunnende koken v. g. g. v. Brieven aan hét Bijkan toor N. H. C., Beverwijk, Breestr. 121 onder No. 1010. In klein gezin wordt een eenvoudig net Meisje boven 19 jaar gevraagd, voor licht huishoudwerk. Eenige dagen per week. Hoog salaris. Br. met opg. getuigen, ouderdom, etc., onder no. 1074, bur. van dit blad. Iemand wil een oprichten in Rijwielen en Electrische artikelen, groote zaak disponibel en vraagt leveranciers, die hier iets voor voelen. Brieven onder no. 1068 Bur. van dit Blad. gevraagd voor direct, voor eenvoudig, zindelijk magazjjnwerk, bereid de huis vrouw af en toe te assisteeren. Leeftijd beneden 25 jaar, goede behandeling en verdiensten. Aanb. met leeft, en godsd. onder no. 1073 Bur. van dit Blad. gevraagd, voor dag en nacht, voor 1 Februari. Adres: P. v. WAVEREN, Duinlaan 3, Bennebroek. Gevraagd een voor dag of dag en nacht. Geen win kel. Mevr. LEMBECK, Anegang 38-40. Twee heeren vragen op goeden stand, te Haarlem of omge ving. Br. onder no. 1056 Bur. v. d. Blad. Terstond gevraagd in gem. bedrlif een bekw. bediende, R.K., goed op de hoogte met de Banketbakkerij, bij ANT. SCHUYT, Noorddorp, Heems kerk. Tegen advertentlekosten is terug te bekomen de die verkeerd is afgegeven op den Leonidasavor.d, Vrijdag jl. Adres: Pijnboomstraat 89. Helpt de werkloosheid en Q malaise bestrijden door NU Q a zooveel mogelijk het werk Ote laten doen, wat toch ge- Q floun niAot ïrnr/lnn T «af Voor de vertaling van een zeer be knopt, technisch werk wordt ten spoe digste een gevraagd (voor Duitsch en Engelsch). Br. onder no. 1065, bur. van dit blad. L)e bekende Kunstschilder J v. d Heuvel, J M Kosterstraai 12. Amsterdam, schrijft Op mik» 14e jaar begon ik reed» aan rheumatiek te luden. welke kwaal met de iaren »teed» verergerde, eoodat ik ontelbare malen niet in »taat waa mi) te verroeren Door verscheidene doktoren werd ik behandeld, maar steeds zondei blijvend resultaat Ik heb verschillende medicamenten geprobeerd, doch niet» hielp, eoodat ik tot de conclusie kwam. dat mijn geval hopeloos was E'werd mn toen aangeraden het toch een» met Togal to probeere» en omdat ik gehoord had. da» Togal helpt waa» andere medicamenten faalden, kocht tk een flacon, mee? met de gedachte om de pijnen to verzachten, dan te genezen, daar lk aan genezing niet meer dacht Inderdaad, de pijnen verminderden en tk nam de gewoonte van iedere week een flacon te koopen. omdat Togal mijn leven dragelijker maakte en mij in slaat stelde mijn werk te verrichten Zoo nam ik wel anderhail laar tedere week een flacon a t 2.—voordat ik genezen was tk icon aan mijn genezing niet gelooven en ging nog door met het slikken van I ogal-tabletten. uil angst dat de kwaal terug zou komen, vooral daar de doktoren tobben beweerd dat Togal onschadelijk is, dat thans. 6 jaar na mijn genezing door Togal. de pijnen nimmer meer zijn teruggekomen Zelfs de vochtigsle •seizoenen deden mijn rheumatische aandoeningen niet terugkeeren. zoodat tk iederen lijder aan rheumatiek ten sterkste kan aanraden onm»ddelink een Togalkuu» te beginnen" Perftonen die last hebben van rheumatiek in welken vorm ook, dus ook van Spit, Ischias. Verkoudheden, Jicht, Hoofd-, Kies- en Zenuwpijnen, kunnen Togal gebruiken, voornamelijk zij wier maag .ren sndei medicament kan verdragen l'ogaltabletten zijn bij eiken Apotheker ol Drogisl verkrijgbaar in Hacons van t 0.80 en f 2. Ook in kliniekverpakking a f 6.75. inhoudende 250 tabletten, voor kuren, in bet gebruik veel voordeeliger. importeur voor Nederland ea Koloniën s A. J. Ameye, Amsterdam daan moet worden. Laat b.v. nu reeds uitstoomen of verven wat U anders in het voorjaar placht te doen. Buitendien profiteert U van de belangrijke korting. koopt niet in winkels waar onze delijke of Malthnslaansche artikelen worden verkocht of voorhanden zijn. Koopt aan Stationsboe&enkasten ALLEEN DIE LECTUUR. WELKE GEEN GEVAAR OPLEVERT 6 Hulskamerstoelen 13.— SOPHIASTRAAT 14 zw. Adres: Zoo. heeft O dit jaar. na regelmatig adverteeren, wat l) bet vorig laar naliet, meer winst gemaakt? Natuur lijk. dat kan ook niet anders. Adverteeren doet verkoopen BIJLSTRAAT 91. by de Groote Markt, Telefoon 14084. Maandag, Dinsdag, Woensdag en Donderdag f 6.50 Vrijdag en Zaterdag 10. C3SC3S0SCDSCDS0»01C= gezocht door R. K. Weduwe. Spoed ge- wenscht. Brieven aan H. JANSEN Sr Agent v. d. Blad, Cloosterweg 12, Heemstede. gezocht door twee vrienden. Billijke prijs. Br. onder No. 1057 Bur. van dit Blad. TE HUUR Karei van Manderstraat 95. Verf en behang naar seuze, f 47.50 p. m. Te bevr. bij J. F. WALLEKERS, Zonne bloemstraat No. 48. massief eiken buffet, 1-pers. ledikant met toebehooren, mooie wandklok met ze'.dz. slagwerk, pendule met coupes. Alles in prima staat. Te zien: GEN. JOUBERTSTRAAT 29 van 2—5 uur. maai Ów naam op net papier en wat gy de men- scnen te vertellen neot. Het is dus vooj U wel zeker van oeiang wal gy m Ow advertentie mee deelt. maar ook uoe net onder de oogen vaD net publiek Komt Het groote meerenet eel der lezers zullen gevoel nebben voor netneia met alleen wat oetren slee ding en spraak maai zelfs In de kleinste dingen ook Uw advertentie Zy moe ten dus ook daarin net eaenet van Uw zaak reeds aanvoelen Stuurt dus de cople voor Uw advertentie zoo vroeg mogelijk in, opdat ar naar speciale aandacht aan kan nested en.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 3