VAN DERDE BLAD MAANDAG 19 JANUARI 1931 BLADZIJDE 1 1?. K. F. STANDEN v.v.z. Lisse T. Y. B. B. I—D. O. N. K. I 1—2 H. B. C. I—D. E. M. I 2—3 G. V. O.Santpoort 16 D. H. V. B. De uitslagen van gisteren Geel-Wit I—A. R. C. 2—2 De Geel Witter De uitslagen zijn: le klasse O. 's-HeerenbergP. H. V. D. Z.De Zweef Grol—S. D. O. U. C D. E. M. M.—P. V. C. H. M. S.—V. I. C. V. V. Z.Limvlo E. H. B. C.—D. E. M. T. Y. B. B.—Donk 2e klasse G. NiveaI. V. O. H. B. V. V.—Mobilia Gennep 2Winssum L HeesNoviomagum B. V. C.—D. W. S. K. St. JanLobitsche Boys SwiftV. V. C. L. Achilles 2—N. E. O. 2 M. P. V. C. 2Semper Avanti G. V. O.Santpoort 2—2 4—1 3—1 4—2 3—2 6—2 2—3 1—2 1—2 2—2 1—4 2—0 D. W. S. n. o. 1—1 0—1 1—1 1—1 1—6 ie klasse D 8 7 o i 14 33—17 1-75 S.D.O. 5 3 2 o 8 ii6 1.60 H.M.S. IO 7 2 i 16 2916 1.60 De Meer ii 5 3 3 13 38—31 1.18 Wilskracht IO 4 2 4 10 2626 1. E.M.M. 12 4 3 5 11 2831 0.91 V.I.C. IO 4 I 5 9 2828 0.90 Limvio 12 4 2 6 10 3242 0.83 P.V.C. IO 3 I 6 7 2525 0.70 R.K.A.V. IO O o io o 937 0. ie klasse E D.H.L. Leonidas T.Y.B.B. G.D.A. H.B.C. S.J.C. DONK Graaf Willem D.E.M. 12 9 10 10 10 ir 11 9 li li 8 5 6 3 4 5 3 3 2 3 i 19 52—: I 13 31- 3 13 52" 3 io 17- 4 io 24- 5 li 36- 5 8 18- 5 7 20- 7 6 22- 8 6 17- 16 ■17 ■33 ■19 27 40 ■24 •29 ■30 •54 1.58 1.44 1.30 1. 1. 1. 0.81 0.78 0.54 0.54 Het zjjn sterke beenen, die de weelde kun nen dragen! Dit gevleugelde woord is wèlvan toepassing op het eerste elftal van The Yellow Black Boys, want het frappeert toch wel bijzonder, dai de geel-zwarten, na op fraaie wijze de eerste plaats te hebben ver overd, in de laatste weken zich totaal niet inspannen om deze moeitevol behaalde eere plaats te behouden. Moesten wij in den wedstrijd tegen H. B. C. reeds wijzen op het lusteiooze spel der thuisclub, gisteren was het al niet veel beter, en zooals de geel-zwarten gisteren speelden verdienen zij ook werkelijk niet een der bo venste plaatsen te bezetten. Ook het spel der Gouwenaren bood weinig aanlokkelijks, doch hun technische tekortkomingen werden ruimschoots aangevuld door een geweldig enthousiasme, welke hun tenslotte de over winning bezorgde. Met dit al is de kampioenskans der boys tot nul gereduceerd, en mochten de geel zwarten in de komende wedstrijden niet meer enthousiasme aan den dag dag leggen, dan voorzien wij in de toekomst nog een flinke duikeling op de competitieladder. Wij hopen dat de geel-zwarten het zoover niet zullen laten komen en intijds hun speelwijze zullen veranderen. Het verloop van den wedstrijd was aldus: Precies 2 uur betreden de elftallen het Veld. Beide ploegen blijken danig gehandi capt, daar bij D. O. N. K. o.a. de gebroeders Houdijk absent zijn, terwijl bij de thuisclub Bloem en Draijer worden geremplaceerd door Fictoor en Willemse. In het doel neemt Met ten de plaats van Mooren in. De opstelling was nu als volgt: D. O. N. K. J. Vos v. Soest Reebeen Mimpen Koemans v. d. Eng Wiezer v. d. Hoeven Janmaat Brouwers Kasbergen v. Leuven De Wit v. Honschoten Put Kuiper Kamer v. Paradijs Boot Willemse Fictoor T. Y. B. B. Metten Na het aanvangssignaal noteeren wij het gebruikelijke terrein-verkennen, waaruit ons aldra blijkt, dat de bezoekers over veel goede wil, doch minder capaciteiten be schikken, terwijl de Jan Salie-geest vanaf het eerste begin reeds over de geel-zwarten vaardig blijkt. Herhaaldelijk zweeft de bal voro het D. O. N. K.-doel, doch het gepingel der geel-zwarte voorhoede is een kolfje naar de hand voor Reebeon es. Slechts éénmaal voor de rust zien de boys kans te doelpunten, als v. Honschoten een voorzet van Kuiper onberispelijk inschiet. Aan de andere zijde debuteert Metten niet ongunstig en weet zijn doel in de eerste helft maagdelijk te houden, zoodat thee gedronken wordt met 1O voor sprong der thuisclub. In de tweede helft is het spel iets leven diger, doch de T. Y. B. B.-voorhoede labo reert aan een dit seizoen nog niet „dage- wesen'' schotloosheid. Na een tiental minuten verandert het aspect van den strijd geheel en de D. O. N. K.-aanval, welke tot nu toe nog niet veel bij zonders gepresteerd heeft, begint zich danig te roeren. De gelijkmaker komt dan ook zeer spoedig, ais Paradijs vergeet aan te vallen en Janmaat in de uiterste rechterbovenhoek schiet. Dadelijk hierop redt Metten tweemaal een zeker doelpunt, doch toch nemen de Gouwe naren de leiding als Kasbergen den bal uit de handen van Metten in het doel trapt. Deze achterstand schijnt de thuisclub ein delijk het besef bij te brengen, dat er nog zooiets als een kampioenskans te verdedigen is en met het noodige „feu sacré" wordt thans ten strijde getrokken. Kamer, die nu de spilplaats bezet, is geweldig op dreef en stuwt zijn voorhoede geregeld ten aanval. Een geweldig hard schot van zijn voet be landt tegen de bovenlat en wordt daarna weggewerkt. Voor het overige blijven Ree been c.s. meester van liet terrein, totdat één minuut voor het einde Put vlak voor doel tegen de vlakte geloopen wordt. De straf schop, hiervoor toegekend, wordt door v. Leuven in de handen van den doelman ge schoten, zoodat ook deze laatste kans om althans een gelijk spel te bewerkstelligen, in rook vervloog. Met 21 voor D. O. N. K. komt het einde. Beterschap, T. Y. B. B.H! Stellig tegen ieders verwachting in heeft D. E. M. kans gezien beide puntjes mee naar Beverwijk te nemen. Deze overwinning dankt D. E. M. zeker aan het enthousiast spel, waarbij «et vrij kalme spel der H. B. C.-ers, ook al waren zij in het veld iets sterker, niet bestand was om de zeer goede D. E. M.-verdediging de baas te blijven. Als scheidsrechter Jansen laat opstellen, zijn de ploegen als volgt: Kobus Sr. v. Bakel v. Deurzen J. Warmerdam P. Warmerdam G. Vinke Tolido Martin Ruigrok v. Rooden Pijpers S. Seis L. de Vreede M. Vlek A. Slok Pirovano J. Schram R. Schram L. v. Balen J. Slok D. Schram A. Witlox H. B. C. begint met 10 man, maar neemt direct het spel in handen. Pijpers zet voor, maar door de gladheid kopt Tol' naast Martin krijgt den bal fraai van J. Warmer dam toegespeeld, passeert twee D. E. M.- spelers en scoort 10. Dit is voor H. B. C. al heel hoopvol. Met v. Deurzen er dan bij zal het zeker een in maakpartij worden. Geholpen door den wind valt H. B. C. gedurig aan, maar Pij pers, die veel werk krijgt, werkt slecht af. D. Schram redt een zekeren goal, een kogel die direct volgt, stompt Witlox corner. Langzaam maar zeker werkt D. E. M. zich los. Pirovano bezorgt Vinke en v. Deurzen heel wat werk. Een langdurige schermutse ling voor het H. B. C.-doel werkt tenslotte Kobus goed weg. Tolido wordt gewoon genegeerd, waardoor van rechts van D. E. M. geen gevaar dreigt. Dit blijkt uit enkele verknoeide ballen die h'ij nog zoo afwerkt, dat er steeds gebaar dreigt. Als Witlox eens ver voor een hoogen bal is uitgeloopen, en wel wegstompt, schiet van Rooden over het verlaten doel. In die periode vooral toont Witlox zich 'n goed doelman. Tusschen die H. B. C.-aanval!en verschil lende snelle D. E. M.-uitvallen, meestal door rechts geleidt. Maar de er.kele schoten behandelt Kobus naar behooren Langzaam begrijpt de halflinie dat ook Tolido er is, en dan beleeft het D. E. M.- doel heel wat benauwde oogenblikken. Opeens een snelle uitval van D. E. M. S. Seis passeert goed, zet voor, Kobus stompt het leder nog wel weg, maar juist tegen het hoofd van den toeloopenden M. Vlek. 1—1. Direct daarna breekt rust aan. Na de thee eerst een vrij zwak spel van beide partijen, waarbij vooral de D. E. M.- verdediging in topvorm is. Een fraaie pass van Martin kogelt -Pijpers over. Na 8 minuten een geweldig laag schot van Martin, dat Witlox verrast 21. komt dan wat meer spanning. Toch behoudt H. B. C. het beste van het spel, doch het schieten is vrijwel ongevaarlijk. Na een kwartier een goede uitval van D. E. M., v. Bakel mist en de Vreede komt al leen voor Kobus, die onhoudbaar den bal in de touwen jaagt. 22. Nu is het voor D. E. M. een kwestie van verdedigen. Er is geen doorkomen aan. Dan gaat Pirovano er vandoor, passeert handig, zet voor en de toes tonnende M, Vlek jaagt het winnende punt in de touwen. Een pracht- stukje werk. Het nog resteerende kwartier een bijna gedurig belegeren van de D. E. M.-veste, waarbij v. Bakel en v. Deurzen soms over de helft staan, met als gevolg, groot gevaar aan de andere zijde, waar Kobus eens door ver uit £e loopen, score voorkomt. Hoe de H. B. C.'ers zwoegen, de gelijkma ker bleef uit en als scheidsrechter Jansen tijd fluit, heeft D. E. M. 2 kostbare puntjes binnen en heeft H. B. C. zijn laatste kans voor de bovenste plaats verknoeid. Wederom heeft Santpoort de punten in de wacht gesleept door een overwinning op het eenigszins uit vorm zijnde G. V. O. Omtrent het verloop van den wedstrijd het volgende. Als scheidsrechter Piët om ongeveer 2 uur beginnen blaast, stelt Santpoort zich als volgt op: Kochx Sambeek D. Nijssen Maarschalk P. Nijssen Schiebroek Gerrits Visser Schoorl Wittebrood Ros Santpoort telt één invaller voor Weber. Schoorl brengt den bal aan het rollen en al spoedig stuit men op de achterhoede van G. V. O., die retourneert naar Nlelen, welke naar het Santpoort-doel rent, doch zijn schot gaat naast. P. Nijssen neemt nu het ieder op en gaat op verkenning uit, doch zijn schot gaat jammerlijk over. Als wederom G. V. O. voor het Santpoort-doel komt ver oorzaakt D. Nijssen strafschop. De scheids rechter geeft penalty aan G. V. O., doch Kochx stopt schitterend. Dit geeft Santpoort goede hoop en eenige aanvallen worden op het G.V.O.-doel ondernomen. Het is tenslotte Visser, die na 'n pracht voorzet van Witte brood, zijn club de leiding geeft, 01. Kort hierop komt de rust. Na de rust wordt door Santpoort van wind af gespeeld en wanneer Kochx den bal naar Gerrits zendt, rent hij langs de lijn en zijn schot is raak, 02. Spoedig volgt door den zelfden speler wederom een aanval, doch voor doel gekomen wordt Gerrits gehinderd, waar door schieten onmogelijk is. G.V.O. laat zich geenszins ontmoedigen en wanneer de rechts buiten eens goed op komt zetten volgt een goed schot op den keeper, deze laat den bal vallen en Sambeek weet op het juiste moment te redden. De bal is wederom in het veld en in het bereik van Schoorl, die langs de lijn oploopt en een hooge voorzet volgt, welke Gerrits schitterend inkopt, 03. G.V.O. ver kleint hierna den achterstand, wanneer de rechtsbuiten goed voorzet en Nielen de kans benut, 13. Eenigen tijd verplaatst het spel zich van doel tot doel, totdat Wittebrood door een goed schot de score verhoogd, I4. Spoedig hierop is het weer Wittebrood, die den keeper passeert, 15. Schoorl is blijkbaar Nuttig werk van R. C. H. Kiekje uit de match van Zondag j.l. tegen Blauw-Wit, dat wel van spanning getuigt. Zooals men weet wonnen de Haarlemmers met 31 D. S. S. II—H. B. C. IV. Geel-Wit II—S J. C. III, 4e klasse F. 0—3. Victrix III—Concordia III, 0—3. Onder protest van Geel-Wit. Vriendschappelijk. H. B. C. 3Alliance, 43. Onze Gezellen 3Santpoort 3, 30. OVERZICHT. De oogst is uiteraard schraal, want de geweldige hagel- en regenbuien der laatste dagen maakten de toch reeds slechte velden nog slechter. Bovendien bleken ook vele heeren secre tarissen weggewaaid, daar van diverse wed strijden geen uitslag of bericht van afkeu ring werd ontvangen. Spelmoment uit den wedstrijd R. C. H.Blauw-Wit (31). Het R. C. H.-doel wordt door Smit c.s. onder vuur genomen niet zoo fortuinlijk als we van hem gewend zijn. Zijn herhaalde aanvallen zijn goed, doch de schoten gaan over en naast. Toch heeft hij kort voor het einde nog éénmaal succes, 16. le klasse B. A. D. O.—H. B. C II, Geel-WitA. R. C. 2—2 VitesseDe Meer II, 30. ConcordiaIndia. 2e klasse C. Onze Gezellen IID. S. S., 22. O. V. V.Lisse n, afgek. Santpoort IID. O. S., 0—2. B. S. M.—Victrix, 2—2. 3e klasse E. V. V. F—Lisse III, R. K. V. Z.—Alliance II, 0—5. We zullen dus maar aannemen, dat bewuste wedstrijden niet zijn gespeeld. rle le klasse B. Een tweetal wedstrijden vond doorgang en natuurlijk kwam daar Geel-Wit ook bij te pas. Onder vrijwel alle omstandigheden is het Sportpark aan de Molenwerfslaan be speelbaar, zoodat Geel-Wit zich gelukkig mag achten met een dergelijk speelterrein. Op een kurkdroog veld bonden Geel-Wit en A. R. C. den strijd aan en evenals in Alkmaar werden met 2—2 de punten ge deeld. De Pauselijken misten diverse zekere kan sen en zagen enkele doelpunten door een uitstekend leidenden heer v. d. Geer afge keurd. Tegen een daarvan protesteerde Geel- Wit waarbij o.i. de Pauselijken een goede kans maken. Het betreft hier den bekenden (beruchten) regel omtrent het aanvallen van den keeper. Het laatste gedeelte van den strijd was A. R. C. sterk in den aanval, zoodat de Pauselijken tenslotte nog blij mochter. we zen met één puntje. Vitesse heeft een stevige 30 zege be haald op De Meer II en zag hiermede haar kansen enorm stijgen. De Castricummers „zijn" er echter nog niet, alles kan dus gebeuren, maar dit zal voor hen juist een aansporing zijn om de zaken flink te blijven aanpakken. Vitesse 9 8 1 0 17 32—10 1.89 India 7 5 0 2 10 22—13 1.43 Geel-Wit 11 5 3 3 13 32—18 1.18 Concordia 8 4 1 3 9 20—22 1.13 H. B. C. II 7 3 1 3 7 16—17 1.— De Meer II 10 4 1 5 9 21—33 0.90 A. R. C. 10 4 2 4 10 22—24 1.— T. Y. B. B. II 10 2 0 8 4 16—30 0.40 A. D. O. 10 1 .1 8 3 11—26 0.30 2e klasse C De verrassing van den dag was het gelijke spel van Victrix in Bennebroek tegen B. S. M. Beide partijen scoorden tweemaal. Een fraai succes voor B. S. M. Voor D. S. S. is het nu jammer, dat zij het tegen Onze Gezellen II ook niet verder kon brengen dan een 22 gelijk spel. Dit resultaat is voor de reserves van Haarlem-Noord zeer eervol. Santpoort II stelde teleur door op eigen veld met 20 van D. O. S. te verliezen. De ontmoeting H. B. C. IIIAlliande werd vriendschappelijk gespeeld, daar men het aanvangsuur niet precies wist. De ruïne won met 43, doch heeft er niets aan. Het heeft echter moed voor de komende wed strijden. De stand luidt: Victrix 9 8 1 0 17 52—13 1.89 O. V. V. 9 6 2 1 14 22—14 1.55 D. S. S. 11 7 2 2 16 33—21 1.47 Onze Gez. II 9 5 1 3 11 31—24 1.22 Alliance 7 3 1 3 7 26—22 1 Santpoort II 11 5 1 5 11 26—29 1.— D. O. S. 11 4 2 5 10 31—34 0.91 B. S. M. 10 2 1 7 5 23—27 0.50 Lisse II 9 1 0 8 2 14—40 0.22 H. B. C. III 8 0 1 7 1 11—45 0.13 3e klasse F, Van de vier vastgestelde wedstrijden ont vingen we slechts twee uitslagen: D. S. S. II en V. V. F. bleven in gebreke. De beide wedstrijden op het Sportpark vonden doorgang en leverden overwinnin gen op voor de bezoekende elftallen. S. J. O. III deed uitstekend werk door met 30 van Geel-Wit II te winnen en Alliance II bleef eveneens het goede pad volgen. R. K. V. Z. werd n.l. met 50 ge slagen. De stand luidt: D. S. S. II S. J. C. III V. V. F. Alliance II Lisse III Geel-Wit II R. K. V. Z. H. B. C. IV T. Y. B. B. III 13 18 8 12 10 8 4 4 3 31—15 46—17 21—15 35—25 32—25 22—26 20—27 21—51 23—50 1.86 1.64 1.33 1.20 1.— 1 0.44 0.44 0.30 4e klasse F Van een wedstrijd eenig nieuws. Victrix III werd op eigen veld met 30 verslagen door Concordia III. Indien er gisteren nog wedstrijden zijn ge speeld, waarvan de uitslagen niet zijn binnengekomen, laten de heeren alsnog even een berichtje sturen. Het opmerkelijke van de wedstrijden te gen A.B.C. is wel dit, dat zoowel uit als thuis gelijk gespeeld is. In Alkmaar hadden de gastheeren tot kwartier voor tijd met 20 de leiding, waarna G.W. gelijk maakte. Thans waren de rollen omgedraaid en had Geel-Wit tot diep in de tweede helft de lei ding, waarna A.R.C. er een schepje op gooide en zioh vóór het einde ook een punt binnenhaalde. Reeds spoedig na het begin bleek, dat de G. W.-defensie raar stond te schutteren en had A. R. C., welke met schieten absoluut faalde, haar kansen benut, gewis de uitslag was heel anders geweest. Toch brak de voorhoede der Geel-Witters herhaaldelijk goed door en nadat Bos ia staat was gesteld een mooien voorzet te ge ven, kopt de linksbinnen vallende in. Een zeer fraaie kopbal! Direct hierop forceert G. W. een comer, en deze, goed voor doel geplaatst, wordt even solied door den rechtsbinnen m de touwen gewerkt. Inmiddels gaat A. R. C. rustig door haar kansen te verknoeien. Rust gaat dan in met een 20-voorsprong. Na de genoten thee is A. R. C. direct sterk in den aanval. Alles wordt er op gezet om gelijk te maken en werkelijk met twee goede doorbraken is de stand gelijk. Geel-Wit, welke haar overwinning be dreigd ziet, komt geweldig opzetten. De rechtsbuiten lost een hard schot, de keeper keert slechts ten deele en thans ls Botte er eens „als de kippen" bij en schiet in het ver laten doel. De scheidsrechter meent echter een overtreding te constateeren en annu leert dezen goal. De druk op het A. R. C.-doel blijft aan houden en één der baks weet ten slotte niet anders te doen dan in eigen doel te trappen. Het pechduiveltje heeft G. W. ech ter niet verlaten en wederom keurt de scheidsrechter dezen goal af. De fut der Geel-Witters is thans verdwenen en met gelijken stand komt het einde. Na afloop protesteerde Geel-Wit tegen *t niet toekennen van den derden goaL Buiten deze dvbieuse gevallen leidde scheidsrechter v. d. Geer verdienstelijk, ter wijl de wedstrijd in de beste verstandhou ding gespeeld werd. Met genoegen maken wij gewag van de verschijning van Geel Wit's officieel ergaan „De Geel Witter". V/ij gelooven dat Geel Wit de eerste Haar- lemsche R.K. voetbalvereeniging is, die het aandurft met een eigfjn orgaan voor den dag te komen. Ongetwijfeld behoort daar eenige moed toe. Slechts weinig clubbladen kunnen bogen op een groote historie. Het gewone verloop leert dat men er in den beginne erg enthou siast voor is, terwijl dan na eenigen tijd de redacteur het blad zoo ongeveer alleen moet vullen. Wij hopen dat dit ongerief de Geel Wit ten en zijn üverigen redacteur P. B. K. be spaard mag blijven. Het eerste nummer ziet er welverzorgd uit, zoodat heel het geelwitte gezin moet hebben gejuicht toen het kindje binnen kwam. Wij wenschen het een lang leven. Clubbladen kunnen, mits op de juiste wij ze geredigeerd, in velerlei opzicht een nut tig werk doen. Moge Geel Wit's orgaan bijdragen tot een grooteren groei en bloei dezer actieve club. Uit een artikel van den voorzitter Jac. B. Een tegenvaller voor T. Y. B. B. De Haarlemmers verspeelden Zondag niet alleen den wedstrijd tegen D. O. N. K., doch daarbij tok een groot deel van hun kampioenskans. Spelkiekje uit deze match. T. Y. B. B. trekt ten aanval. Ook een nederlaag voor H.B.C. op „Berkenrode". Spelklek uit den wedstrijd H.B.C.—D.E.M., door de Wijkers met 3—2 gewonnen

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 9