Uit den Omtrek ■H S Stofzuigerhuis Barteljorisstraat 18 - Tel. 1*^ ALLE MERKEN STOFZUIG** Gemeenteraad van Lelden NOORDWIJKERHOUT ZANDVOORT HILLEGOM LISSE HERINGA &WUTHRICH, HAARLEM PHILIPS' RADIO TOESTELLEN SASSENHEIM SPAARNWOUDE NOORDWIJK KENNEMEPLA ND R. K. Kiesvereenigig „Santpoort-Station" Kunstoogen per stuk f 1.75 Alleen ZIJLSTRAAT 97 OPTICIENS Auto door den trein gegrepen BEVERWIJK VELSEN WIJK AAN ZEE Staat van Besommingen MARKTBERICHT RIJKSVISCHAFSLAG INGEZONDEN SPOPT EN SPEL D. H. V. B I'S'3 AUTOMOBILISME DAMMEN Om de persoonlijke kampioen schappen van Haarlem en omstreken MAPKTNIEUWS 'rïL,.- Begrooting Algemeene beschouwingen BtJ de algemeene beschouwingen over de gemeentebegrooting voor 1931, Maandag avond in den Leidschen Baad, heeft de heer Van Stralen (S.D.A.P.) zijn rede voortge zet. B. en W. grijpen de gelegenheid tot werk verruiming niet aan, zegt spr. Het nieuwe uitbreidingsplan is nog even ver als enkele jaren geleden. Aan woningbouw is jarenlang niets gedaan. Massale opruiming van krot woningen kan de werkverruiming ten goede komen. Spr. betreurt het, dat alle voorstel len om verbetering te brengen in de onder steuning der werkloozen door B. en W. zijn afgewezen. Spr. bepleit verhooging van den steun van f 1350 tot f 15 voor gehuwden en kostwinners, van f9 tot f 10 voor kost gangers en verhooging van den kindertoe slag van f 1.25 tot f 1.50. De huurbijslag moet worden toegekend boven het huurbe drag van f 2.50 tot een maximum van f 6. Spr. bepleit voorts een bijslag op de kasuit- keeringen ten bedrage van het verschil tus- schen kasuitkeering en steunbedrag en het tijdelijk bulten werking stellen van de wacht tijdregeling. De heer Wilmer (R. K.) verwijt den so ciaal-democraten het werkloosheidsvraagstuk ta misbruiken voor partij-propagandade houding van den burgemeester inzake de werkloozen-demonstraties heeft dan ook spr.'s volle instemming. Ten aanzien van 't werkloosheidsvraagstuk hebben de particu lieren, naar spr.'s meening, wel degelijk een plicht. Vervroegde uitvoering van werken niet alleen, maar ook aanvulling daar waar de steunregeling van overheidswege tekort schiet. Dr. Van ES (A. B.) brengt het college hulde voor zijn arbeid. Met de voorstellen tot verbetering der steunregeling van werk loozen kan spr. zich niet vereenigen. De toestand in Leiden is zeker niet slechter dan elders. Mevr. Braggaar—De Boes (S.D.A.P.) be pleit oprichting van een gemeentelijk tehuis voor ouden van dagen en aanstelling van een inspectrice van politie. De heer Wilbrink (C. H.) acht uitvoering van de veemarktplannen zeer gewensoht. Spr. bestrijdt de voorstellen van dr. Van Bek inzake medezeggenschap en de levens middelenvoorziening De prijzen van de le vensmiddelen zijn in Leiden in het algemeen lager dan b.v. in Amsterdam, waar de ge meente prijsregelend optreedt. De vergadering wordt daarna geschorst tot Dinsdagmiddag. 's Middags werden de algemeene beschou wingen over de begrooting voortgezet. Ir. Bosman (Lib.) meent, dat de verkla ring van dr. Van Eek, die de werkloosheid toeschrijft aan de kapitalistische maatschap pij. wel heel simpel is. De leider der sociaal democraten heeft z.i. verzuimd daarvoor eenig bewijs bij te brengen. Uitvoerig behan delt spr. het verband tusschen de overpro ductie, de malaise en de werkloosheid, waar aan ook in den socialistischen heilstaat niet zal zijn te ontkomen. De oplossing van de kwestie ziet spr. niet in een verkorting van den arbeidstijd maar veeleer in een verla ging van den loonstandaard. De onverander lijkheid van het loon, als gevolg van het optreden der moderne vakbeweging, is er oorzaak van, dat de malaise zoo lang aan houdt. De werkloosheidszorg door de ge meente heeft grenzen, en men dient met het kiezen van objecten voor werkverschaffing voorzichtig te zijn. Spr. zou f 12.000 be schikbaar willen stellen voor de voltooiing van „De Leidsche Hout". Voorts beveelt hij aanleg van sportvelden op dit punt is Leiden zeer achterlijk van wegen en in dustrie-terreinen aan. De tarieven der licht fabrieken acht spr. vooral voor de indus trie te hoog. Anders is het met de tarieven voor de kleine verbruikers. Hier leggen zelrs de fabrieken geld op toe, en dat is totaal onjuist, omdat de kleine verbruikers niet al tijd over kleine beurzen beschikken, vooral niet in een stad als Leiden, waar de kleine verbruikers voor een deel kamerbewoners zijn, zoons of dochters van meestal zeer ge goede ouders. De heer Kooistra (S.D.A.P.) ontkent, dat de vakvereenigingen oorzaak zijn van den langen duur der malaise. Spr. dringt aan op een snellere opruiming van krotwonin gen, stichting van een woningbeurs en bouw rijp maken van grond. Spr. wijst er op, dat voetbalwedstrijden op Zondagmiddag wel zijn toegestaan, hoewel de Hooge Baad heeft uitgemaakt, dat voetbalwedstrijden openbare vermakelijkheden zijn. Waarom wel voetbal wedstrijden en geen bioscoopvoorstellingen e. d.? Mr. Romein (Lib.) verklaart zich tegen uitvoering van werken in eigen beheer. Spr. wiist er op, dat voor bouw en vernouw van bijzondere scholen in de laatste acht jaren anderhalf millloen is besteed en voor de openbare scholen drie vier ton. Spr. vraagt of op die uitgaven voor het bijzonder onderwijs niet bezuinigd kan worden. De heer Eikerbout (A. B.) zegt, dat de sociaal-democraten van het werkloosheids vraagstuk een zaak van partij propaganda maken. Spr. zou het op prijs stellen als B cn W. den raad wat meer inlichtingen over de stadhuiskwestie verstrekten. De heer Van Tol (R.K.) wenscht een snellere behandeling der bouwvergunningen. Het komt thans voor dat werklieden moeten worden ontslagen omdat de bouwplannen niet snel genoeg worden afgehandeld door den dienst van het bouw- en woningtoe zicht. Spr. vraagt om voortaan geen gepen- sionneerde ambtenaren ln andere functies te benoemen. De heer Groeneveldt (SDA.P.) wil een onderzoek doen instellen naar de resultaten van gemeentelijke centrale auto-garages in andere plaatsen. Hij bepleit stichting van meer U. L. O.-scholen en opleidingsscholen voor H. B. S. en gymnasium. Spr. dringt aan op weer invoeren van de schoolbios coop en op zwemonderwijs aan de leerlingen der lagere scholen. Het praeadvles over de kunstsubsidies blijft weer zoo lang uit, dat er dezen winter althans weer geen resulta ten zijn te verwachten. Spr. wijst er verder op, dat herhaaldelijk door auto's de maxi mum-snelheid wordt overschreden, zonder dat de politie daartegen optreedt. Een par- keerregeling acht hij dringend noodzakelijk. Auto's en andere voertuigen worden op wil lekeurige punten van de stad urenlang neer gezet. Snr. vraagt om meer autobusdiensten naar afgelegen stadsgedeelten en wenscht inlichtingen over de samenvoeging van po litie en brandweer. De heer Koole (S. D. A. P.) klaagt over den slechten toestand van enkele schoolge bouwen. Licht en lucht ontbreken. Spr. be pleit stichting van een overdekte zwemin richting in het Haa^wegkwartier en voorts ooe*"=telling van de zweminrichtingen op Zondag. ..Gemeenteraad Een vergadering van den Raad dezei gemeente wordt Donderdag 22 Januari des namiddags te twee uur ge houden. De agenda is als volgt: Ingekomen stukken. Wijziging der begrooting, dienst 1930. Voorloopige vaststelling der rekening van het grondbedrijf, dienst 1929. Voorloopige vaststelling der Gemeente rekening, dienst 1929. Verzoek van A. van der Tang en A. Mie ras. beiden alhier, om tegemoetkoming in de kosten van vervoer van hunne kinderen, overeenkomstig artikel 13 der L.O.-wet 1920. Voorstel van Burg. en Weth. tot het op nieuw vaststellen van de vergoedingen in gevolge artikel 13 der L. O.-wet 1920 aan J. W. Th. van de Water, R. Wissema en J. Padding, zulks ingaande het nieuwe school jaar en voor 1931. Verzoek van de Wed. Koster te Noordwijk om van het Gemeentelijk Grondbedrijf een perceeltje grond te kunnen koopen. Alsvoren van P. van der Klugt en anderen. Idem van J. Bouwmeester Hz. alhier. Adres van E. J. Hoogervorst alhier, hou dende verzoek om vergunning tot het leggen van vaste spoorrails over den Buurtweg. Schrijven van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, inzake de overname van den Wassenaarschen, gedeeltelijk Regenvlietweg en de Beeklaan. Voorstel van Burg. en Weth. om de Juli- anastraat en den Koninginneweg op het Gemeentelijk Grondbedrijf te verharden. Schrijven van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland inzake de Schoolgeldverorde ning. Adres van M. Koudijs es. houdende ver zoek een verbindingsweg tusschen den Hee- renweg en den Haarlemmertrekvaartweg tot stand te brengen. Voorstel van Burg. en Weth. tot het aan gaan van eene geldleening groot f 50.000 met de Pensioenfondsen voor de Koloniale Lands dienaren te Den Haag, tegen eene rente van 4 Yi pCt. pari en af te lossen in 50 jaar- lijksche annuïteiten of daarmede overeen komende bedragen. Voorstel van Burg. en Weth. tot het vast stellen van eene salarisregeling voor het Po litiepersoneel. Voorstel van Burg. en Weth. tot vaststel ling van eene verordening op de heffing van besmettelijke ziektengelden. Vaststelling kohier Bedrijfsbelasting. Boot aangespoeld Aan het strand ten Noorden van onze badplaats is een boot aan gespoeld, waarschijnlijk een voorwerp, dat een speelbal was van-den laatsten storm. De boot is ongeveer zes meter lang. Brutale dieven Bij een bewoner van de Zandvoortsche laan zijn verleden nacht alle kippen uit het hok gestolen. Een brutaal stukje. Afkoop Erfpacht Aan den Boulevard Faulus Loot zijn eenige bezitters van gronden, noodig voor de verbreeding van den Boule vard, die hun erfpachtsrecht niet willen af staan aan de gemeente. Besloten is nu, die gronden te onteigenen. Als maatstaf voor de waarde wordt aange nomen een renteberekening van 4 pCt., zijn de de hier gebruikelijke taxatie. Een bod zal gedaan worden voor de helft van het door renteberekening bepaalde bedrag. De Pinancieeie Commissie, die in de zaak van advies gediend heeft, verklaart zioh met dit voorstel accoord. Een geringde zwaan. Door een inwoner van deze gemeente is nabij het Entos-terrein een geringde zwaan gevangen. De politie ver strekt nadere inlichtingen over dezen vreem den bezoeker. Bout. Een bewoner van de Zandvoortsche- laan heeft bij de politie aangifte gedaan, dat bij hem een zevental eenden gestolen zijn. De politie stelt een onderzoek in. Aanrijding. In de Haltestraat werd een elfjarige knaap door een auto aangereden. Den bestuurder treft geen schuld, daar de knaap door eigen onvoorzichtigheid de oor zaak was van de aanrijding, die voor hem bijzonder goed afliep. Bijtende honden. Door een bewoonster van de Zandvoortschelaan is bi) de politie aan gifte gedaan, dat haar zoontje door een hond in het been gebeten was en wel zoodanig, dat doktershulp noodzakelijk geacht werd. Eten onderzoek wordt ingesteld. Aanbesteding Gisteren werd in hotel Pietermans aanbesteed door de architecten Barnhoom en van den Eerden de bouw van de Copex-kantoorgebouwen aan de nieuwe haven, alhier. Voor deze aanbesteding waren 16 biljetten ingekomen. De inschrijvingen wa ren als volst: C. J. Jansen, Hillegom 33.300 Gebr. Oosterom, Warmond 29.980 Joh. Seijsener, Hillegom 28-895 Will. Tunissen, Heemstede 32.850 P. Kort v. d. Wiel, Rijnsb., Noordw. 33.265 M. Cobelens Zn., Haarlem 31.750 A. J. de Laater en Meijers, Leiden 31.300 C v. d. Vliet, Den Haag 33.590 J. Breevaart, Haarlem 29.800 N. J. Tromp, Overveen 31.600 NijmanRusman, Hillegom 30.898 Th. Renwijk, Sassenheim 30888 S. Strijk, Rijpwetering 35.300 Jansen Moen, Haarlem 31.575 Th. v. d. Eosch v. d. Spek, Haag 32.445 C. J. Klebert, Sassenheim 29.749 Het laagst werd ingeschreven door Joh. Seijsener, Hillegom met f 28895; opgevolgd dooi C. J. Klebert, Sassenheim met f 29749. Gunning aangehouden. Corns. Nieuwenhuis Dzn. t In het Diaco- nessenhuis te Haarlem is, 57 jaar oud, over leden de heer Cornells Nieuwenhuis, leider der gelijknamige firma te Llsse. De overledene was sedert eenige maanden ongesteld en werd sedert kort in het Diaco- nessenhuis verpleegd. Met hem is een zeer bekwaam en geacht bloembollenkweeker heengegaan schrijft het „Alg. Weekblad voor Bloembollencultuur." Vergadering Harddraverij-vereeniging Gisterenavond hield de Harddraverijvereem- ging „Lisse en Omstreken" in het café-Res taurant „De Nachtegaal" een algemeene ver gadering. De voorzitter, de heer O. Langeveld, opende deze bijeenkomst met een woord van welkom tot de talrijke aanwezigen. Vervolgens nam de secretaris, de heer J. C. de Haan het woord. Spr. memoreerde dat het reeds 25 jaar is dat de heer Langeveld deel uit maakt van deze vereeniglng. Spr. schet ste de werkkracht die uitging van dezen jubilaris en gaf hem als blijk van erkente lijkheid een mooi cadeau. De heer Langeveld bracht den heer J. C. de Haan dank voor de hem toegebrachte hul de bi) dit onverwachtsch Jubileum en bracht dank voor de aangename samenwerking al die jaren ondervonden. De notulen werden onveranderd goedge keurd. Vervolgens werd het Jaarverslag voorge lezen, waarin naast het 25-jarig jubileum van den voorzitter, het overlijden van den eere-voorzitter, baron Graaf van Lijnden, ge memoreerd werd. De ontvangsten bij de harddraverij bedroe gen 4092.35, terwijl een uitgave viel te boe ken van 3693.94. Alzoo een voordeelig saldo van 408.41, hetwelk geplaatst is bij het reserve-saldo op de Boerenleenbank. De ver- eeniging bestaat uit 293 leden. Besloten werd het eere-vorozitterschap over te dragen aan Graaf van Lijnden Jr. Het jaarverslag van den penningmeester sloot met een voordeelig saldo van 380.Het kassaldo bedraagt thans 2469.62. Namens de verificateurs bracht de heer A. C. v. Ruiten verslag uit en de bescheiden werden in orde bevonden. Vervolgens bracht de secretaris een keurig verslag uit van de gehouden hitten- en paar denrennen op 1 Oct. j.I. De voorzitter bracht dank aan den secreta ris voor zijn keurig gestileerd verslag. Bij het punt bestuursverkiezing werden de aftredende bestuursleden op voorstel van den heer Van Paschen bij acclamatie herkozen. LISSE, 20 Januari. Uitslag gehouden Gladiolenveiling op Dinsdag 20 Januari 1931, onder directie der Coöp. Veilingsvereeniging voor Bloembollenkweekers H. B. G. (G. A.). Brenchlyensis, 14 op f 1.70; War. 14 op f 4.45; Hailev, 12 op f 0.20, 10-12 op f 0.10, 8-10 op f 0.05; America, 14 oo f 0.60, 12 op f 0.30—0.40, 10-12 op f 0.15—0.20, 8-10 op f 0.10; Brillant, 12 op f 0.70; Aurora, 12 op f 0.70—0.85, 10-12 op f 0.30; Rose Precose, 14 op f 0.65—0.80, 12 op f 0.55—0.60. 10-12 op f 0.200.25; Red. Empress, 14 op f 0.90; Odin, 12 op f 0.20, 10-12 op f 0.10; Sarha Bernard, 12 op f 0.40, 10-12 on f 0.15; Rosary, 10-12 op f 0.40, 8-10 op f 0.10; Yellow Standard, 10-12 op f 0.20; Empress of India, 12 op f 0.45; Jac. van Beieren, 12 op f 0.20, 10-12 op f 0.10; Master Wletse, 12 op f 0.80; White Giant, 10-12 op f 1.L'Immaculée, 12 on f 1.10-12 op f 0.40; Red Imperor. 10-12 op f 0.40. Bijgoed: Begonia Crispa f 2.Dubb. Begonia, versch. kleuren f 2.Anem. Caen f 0.85; Lupinen, gemengd f 0.45; Enk. Dahlia gem. f 0.55; Diciytra Speetabilis f 10. Sjalotten per K.G. 9 cent. c .O .Dierenbescherming Gisteravond heeft de afdeeling Sassenheim van dezen bond een groote propaganda-vergadering gehouden in het K. S. A.-gebouw. Niet minder dan 475 menschen waren in de groote zaal aanwezig toen de heer JOh. Speelman met een woord van welkom opende. Spr. hoopte van dezen avond goede resultaten te boeken in 't belang van de dierenbescher ming. Het woord was daarna aan W. v. Cappellén die de aanwezigen bezig heeft gehouden met eenige kunstige voordrachten welke goed in den smaak vielen. Na de pauze werden eenige aardige films gedraaid. Tot slot sprak de voorzitter een woord van dank, en vroeg de aandacht voor den bazar ten bate van het Leidsche asyl. Statuten De „Staatscourant" bevat de statuten van de Stierenvereenlglng „Voor uitgang", gevestigd alhier. GEMEENSCHAPPELIJKE SCHOOL- ARTSENDIENST Maandagavond te acht uur kwam de Raad in spoedeischende openbare raadsvergadering bijeen. Afwezig waren de heeren: Weth. C. v. d. Wiel; J. C. van der Meer en D. van der Niet. In deze vergadering besloot de Raad toe te treden tot den gemeenschappelijken schooi- artsendienst voor de gemeenten Hillegom, Lisse, Sassenheim, Noordwijkerhout en deze gemeente. Tegen stemden de heeren Braun en Admi raal. HET GESTRANDE SCHIP TE IJMUIDEN) Nader wordt gemeld, dat de „Pendeen" nabij de Noorderpier, door den dichten mist" misleid, op de blokken stiet, waardoor een' groot gat aan bakboordzijde ontstond. Bij den kop van de pier zwaaide het schip vast kwam aan den binnenkant van het uit einde der pier te liggen. Het levert geen ge vaar op voor de scheepvaart. j In de voorpiek en in ruim I staan 17 voet, water. 3Sj Het bureau Wijsmuller te IJmuiden heeft, met den kapitein een contract afgesloten be treffende het vlot brengen van het schip. Reeds is een tweetal sleepbooten bij het ge-", strande vaartuig en verder zijn nog ontboden de „Groningen", uit Nieuwediep, de „Fries land" en de „Utrecht" uit Vlaardingen en het bergingsvaartuig „Dolfijn." De duiker Van Dummelen stelt een onder zoek naar de schade in. Aangenomen wordt, dat na vlotbrsnging van het schip, de lading uit het voorruim gelost zal moeten worden, alvorens het schip naar Amsterdam kan povaren. De afscheidingskwestie Bovengenoemde Kiesvereeniging hield een ledenvergadering inzake het candidaat stel len voor de a. s. verkiezingen van Prov. Staten. De opkomst was goed te noemen. Nadat de eerste punten van de agenda afgehandeld waren, kwam de candidaat- stelling aan de orde. Nadat de voorzitter op duidelijke wijze aangegeven had, hoe het College van Ge deputeerden en Prov. Staten samengesteld wordt en welke taak en bemoeienissen dit heeft op het gebied van overheid, bijzonder ten aanzien van de provincie Noord-Hol land, werd overgegaan tot het noemen van oandidaten en vervolgens tot de volgorde. De uitslag der stemming was: 1. P. Heilker, Hoofddorp; 2. Van Wees, 't Gooi; 3. Meyer, Velsen-N.; 4. dr. Droog, Heemstede; 5. Straman, Ouder-Amstel. Vervolgens kwam aan de orde de afschei dingskwestie van de kiesvereeniging van de R. K. Centrale Kiesvereeniging „Velsen", naar aanleiding van een persverslag eener ledenvergadering der R. K. Kiesvereen'g'ng IJmuden-Oost, d.d. 26 November 1930, waarin stond, dat deze kwestie aan de hee ren mr. Bomans, mr. Goseling en A. C. de Bruin was voorgelegd. Het antwoord dien aangaande sprak wel voor het beleid der Centrale Kiesvereeniging „Velsen". De voorzitter deelde mede, dat ook ons bestuur zich tot bovengenoemde heeren had gewend en van hen afschrift der gevoerde correspondentie had ontvangen. De ant woorden van deze vooraanstaande personen leidden de leden tot een geheel andere con clusie in deze kwestie dan het perverslag aangaf. De vergadering bracht hulde aan de ac tiviteit van het bestuur en vereenigde zich geheel met zijn inzichten. Aangezien er weinig voor de rondvraag aan de orde was, werd deze geanimeerde vergadering weer tijdig, na een opwekkend en propagandistisch woordje van den voor zitter, met den Christelijk groet gesloten. Het ongeluk te Santpoort. Nader vernemen wij, dat het ongeluk ge schied is met een auto, genummerd G. 50133, van de Eerste Haarlemsche Brood- en Koek- bakkerij N.V., gevestigd aan de Bakenesser- gracht, en dat de electrische trein, welke den auto greep, was trein no. 2631, welke om 9.37 uur uit Haarlem was vertrokken. De auto, die op den Duin- en Kruidberger- weg in de richting HaarlemIJmuiden reed, moet op den overweg gereden hebben, toen de trein hem greep, en door hem zijn voort geduwd, want geen der langs de baan staande masten voor het dradennet is be schadigd. Het uitzicht by den overweg, welke de eenige in den lande is, waar zonder onder breking een rood flikkerlicht als waarschu wing werkt, is aan de zijde waar de auto aankwam, zeer goed, doch de zeer dichte mist, die het niet mogelijk maakte, verder dan een tiental meters voor zich uit te zien, is de oorzaak, waardoor de autobestuurder den trein niet heeft zien en hooren aanko men. De auto werd, zooals wij hierboven reeds meldden, geheel vernield. De houten caros- serie lag geheeld versplinterd langs de baan verspreid over een lengte van ongeveer 200 meter. Het truc-stel lag, waar de trein, die ter plaatse een snelheid heeft van 7580 K.M., tot stilstand kwam. Het rechtervoor- en achterwiel was afgereden, de cabine gedeel telik ingedrukt, terwyi de beide andere wie len ontwricht aan het onderstel waren biy- ven zitten. Op ongeveer 100 meter van de botsing plaats werd het ïyk van het slachtoffer (de man most onmiddeliyk gedood zijn) langs de lijn gevonden. De man moet tesamen met de houten carosserie van het onderstel van den wagen zijn weggeslingerd. Uiteriyk ver toonde het lijk geen wonden, en waarschijn lijk is de man aan inwendige verwondingen of door den schrik overleden. Per gemeentelyken ziekenauto, welke in- tusschen ter plaatse gekomen was, werd het stoffelijk overschot van het slachtoffer naar de Algemeene Begraafplaats „De Biezen" overgebracht en daar door de politie in be slag genomen. Op de plaats des onheils waren spoedig de Velsensche politie met haar commissaris en een adiudant-inspecteur van Vervoer uit Alkmaar, die op weg naar Haarlem was, aan wezig. Onder leiding van een opzichter van weg en werken werd door een ploeg wegwerkers het opruimingswerk begonnen. Overal langs de iyn werden deelen van den auto en zyn inhoud aangetroffen. Broeden, ontbytkoek, beschuit, deels door den trein stuk gereden, kisten, blikken biskwie, enz. lagen tusschen de sporen en daarlangs ver spreid. R. K. Kiesvereeniging. De R. K. Kiesvere nigingen „Recht en Plicht", van Beverwyk en wyk aan Duin, houden en vergadering op Vrijdag 23 Jan. a.s., des avonds om 8 uur, in het K. S. A.-gebouw. De agenda vermeldt: bespreking candi- daatstelling voor de Provinciale Staten. Alle leden te Beverwyk en Wijk aan Duin werden aangespoord deze vergadering te be zoeken. De as. raadsverkiezingen Op de gros- ïyst der S. D. A. P. zyn de volgende namen geplaatst: W. F. Visser, P. Schaar, P. F. C. Roelse en J. Stark, aftredende leden van den gemeenteraad en E. Sanders en D. Zalm. Kinder-operette „Reepelsteeltje" Zon dag en Maandag ajs. zal het tooneel in Hotel „Sonnevanck" iets nieuws vertoonen. Dan zal nl. de romantische kinderoperette in vyf bedryven van Johanna Veth, „Reepelsteel tje", opgevoerd worden. Hoewel het voor de eerste maal is, dat er in Wijk aan Zee een zoo groot opgezette operette gegeven wordt, zyn er toch geen moeite, tyd of kosten gespaard, om deze uit voering zoo goed mogelyk te doen slagen. Immers, reeds maanden lang is een veer tigtal meisjes en jongens, onder leiding van den heer C. Bodewes aan het repetesren om den zang en het spel zoo zuiver en kunstvol mogelyk in te studeeren; een groep yverigc jonge dames, onder de bekwame leiding van de Eerwaarde Zusters Franciscanessen, is al weken lang aan het werken, om de verschil lende kaboutercostumes pasklaar te maliën; vaklui zyn ln de weer, om de diverse tooneel- décors zoo passend en styivol mogelyk te maken. Verder heeft de yverige voorzitter van den R. K. Metaalbewerkersbond, die het Initiatief nam, om aan dit groote werk te beginnen, beslag weten te leggen op een voortreffely- ken grimeur, die tevens zorg zal dragen voor eerste klas costumes. Het beloven uitvoeringen te worden, zooals Wyk aan Zee ze in langen tyd niet meer meegemaakt heeft. De zaal van „Sonnevanck" zal dan ook wel beide avonden uitverkocht zijn, te meer daar de entrée-pryzen zoo laag mogelyk gesteld zyn. van de heden aan den Ryksvischafslag aan gekomen STOOMTRAWLERS Shamroch, 120 m., 2100.—; Emural, 210 m., 3600.Libra, 220 m., 3400.—; Avantie, 40 m„ 800.Noordpool, 255 m., 3700. Westland 60 m., 1800.Eendracht I, 150 m., 2500. IJMUIDEN, 21 Januari. Rijksvisbcafslag. Tarbot 1.20—1.45 per Kg., Tong 1.65—3.05 per Kg., Groote Schol 30 per 50 Kg., Mid del Schol 35 per 50 Kg., Zet Sohol 35—45 per 50 Kg., Kleine Schol 23.5040 per 50 Kg., Bot 12.50—15.50 per 50 Kg., Schar 10— 25 per 50 Kg„ Rog 4755 per 20 stuks, Vleet 6.50—13.50 per stuk Pieterman en Poon 15.50 tot 18 per 50 Kg.. Groote Schelvisch 66 per 50 Kg., Middel Schelvisch 6265 per 50 Kg., Kleine Middel Schelvisch 4348 per 50 Kg., Kleine Schelvisch 17—36 per 50 Kg., Kabel jauw 42—79 per 125 Kg., Gullen 12—23 per 50 Kg., Leng 0.752.67 per stuk. Heilbot 1.70 tot 1.85 per Kg., Wyting 15—19 per 50 Kg., Koolvlsch 0.75—2.50 per stuk. Voor den inhoud van deze rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk TWEEERLEI OORDEEL f Dit commentaartje op de kwestie-H. be doelt niet de hier verschenen artikelen van Pastoor Reinenberg en de Hoofdredactie der N. H. C. aan te vullen of er iets aan af te doen. Het wil dit: de aandacht er op vestigen en dit nadrukkelijk, dat er, onder diegenen, die zich voor de jongeren interesseeren en er zich zoo nu en dan graag eens voor warm maken, geheel niets leeft van een communis opinio ten gunste van Heimans gewraakte manoeuvres. Degenen, die zich by de een of andere gelegenheid moeite gaven, de „jongeren" tegen al te generaliseerende critiek te verdedigen, maakten altijd voor behoud voor excessen, geloof ik, hoewel zy voor de goede intenties van de lui op kwamen. Dit loopt echter de spuigaten uit. Dat het bewuste geknoei maar iets met katho liek idealisme te maken heeft, kan niet aan genomen worden. Het werk „Serenitas" wordt bovendien door de bevoegde critiek afgewezen als in litterair opzicht onbe duidend. Naar inhoud en vorm verwatering dus. Nu „de jongeren" toch aan de orde zyn, kan er neg iets gezegd worden. Wordt die andere jongere, het enfant terrible van de Gemeenschap, nog niet bar vervelend met zyn schetterend kroniek- werk? En moest die man met zyn pracht- stijl en zyn geestig woord zich niet scha men, zijn kostelijke krachten te verspillen aan het overhoop halen van al of niet imaginaire vuilnisbakken? Talent en enthousiasme, misschien voor goed verloopen in nutteloos of gevaarlyk werk. Dit alles neemt gelukkig niet weg, dat de jonge katholieke gedachte in ons land vitaal genoeg blijkt, om zeer voorspoedig en op vele gebieden, naar buiten werkzaam te zijn. We hebben onder ons den prozaïst Coolen, den essayist Van Duinkerken, den dichter wydeveld, den cultuur-beschouwer Knuvel- der, de musici Andriessen en Monniken dam, etc. Ik geloof, dat de redactie der N. H. Crt. een weinig zwaar op de hand was, toen ze sprak van „kringen", waarin de wein'g verkwikkende mentaliteit zou heerschen van de twee aangeduide heeren. Apeldoorn, 19 Januari. H. AUKES. ((Niet-Of HeleeD •Jfc 453e STAATSLOTERIJ. Trekking v?n Woensdag 21 Januari 1931» 5e Klasse. 3e Lllst. HOOGE PRIJZEN. 634, 5221. 7434 elk 1 1000. 1689, 2877, 4493, 7S45 elk /4C0. 559.5, 6159. 11059 20752 elk 200. .it 3987. 6601, 8272, 11IS4, 12694, 16446, 1896° Prijzen van I 70,—. 73 192 195 221 321 335 536 763 7?. 835 850 1450 1518 lC(,8 1640 1704 1896 1987 2174 219 2 2'17 2256 2567 2670 3470 351-8 3817 4009 4333 4109 4699 5147 5197 5258 5363 5417 5642 5807 6'.'86 6202 6208 6318 6946 7033 7409 7472 8421 8448 8953 8977 9936 94S9 9598 9631 404 4fS 1515 20)7 33)3 4614 5633 664' 8713 971,4 10685 9638 10036 1 0080 1018? 11215 10262 10413 10510 - 10689 10696 10919 11027 11068 11111 lHr5 J é07 11211 11267 113C9 11466 11499 11663 11792 D» '1872 12074 13=74 12687 12031 12935 13022 13%, 13335 13518 14247 14264 14301 14615 14582 14718 14753 I4S19 15437 15778 15S7S 16058 16200 162=3 16357 16419 16467 16551 16723 16172 16868 17474 17478 17540- 17987 18158 18179 18254 1828J --^4 19529 19741 19765 19781 19930 20014 20109 2nlï! 18573 18639 1S787 18916 18922 10975 192=5 16990 17015 17048 17165 17221 17331 17388 ,0514 20195 20300 20344 20.100 20541 20691 20703 2°' 20775 20806 20810 20S38 20910 20956 Nicien. 107 170 District Haarlem. JuniorenCompetities. Programma 25 Januari 1931: giste klasse Alliance 3—T.Y.BB. 4, 12 uur. O. Gezellen 4—Geel Wit 4, 2 uur. H.B.C. 5—Concordia 4, 12 uur, Heerenweg. 2de klasse. T.Y.BB. 5—Alliance 4, 2.30 uur. O. Gezellen 5Geel Wit 5, 3 uur. V.VJP. 2—R.K.V.Z. 3, 2 uur. 3de klasse V.V.F. 3—O. Gezellen 7, 3 uur. B.S.M. 4H.B.C. 6, 12 uur. 4de klasse Zaterdagmiddag 24 Januari: H.B.C. 8H.B.C. 7, 3 uur. By terreinafkeuring evengoed bericht stu ren s.v.pl. De competitieleider P. P. SMIT, Santpoort. 13 3 32 585 865 1311 1560 1750 2012 2144 2360 2634 2861 3192 3639 3871 4195 44=3 4739 5096 5487 5795 6053 6142 6505 6921 7354 7686 7961 82.37 8404 8850 9177 9113 9827 0122 0490 10724 HOOI 114-10 11741 1=498 12908 13110 13482 13820 13990 14185 14512 15084 I54R0 15968 16^18 17161 17492 17761 18124 18697 19254 19580 19584 19829 20188 20376 20395 20941 Vc 16485, 70 352 590 879 133o 1582 1818 2031 2148 2413 2662 29C8 3213 3672 4010 4299 4450 4758 5140 5489 5815 6054 6157 6=54 6937 7.374 7693 7974 8285 8489 8898 9180 9433 9886 10130 10495 10728 11052 11516 11845 12"73 12913 13125 13513 13835 14006 14197 14=61 15101 15534 16128 16=40 17197 17535 17776 18131 I87->3 19283 90 356 636 903 137 V 1594 1833 2033 2154 24*8 2694 2924 3269 3674 4021 4305 4508 4875 5199 5542 5858 6090 6181 6600 69-15 7394 7748 7989 8287 8501 8916 9193 9464 9889 10132 10530 10824 11178 11527 11919 12.575 12920 13155 13524 13839 14056 14261 14734 15111 15630 16149 16585 17204 17575 17S34 18175 18SSS 19302 429 690 925 1384 1686 1852 2046 2161 2489 2697 2974 3291 3690 4022 4346 4517 4890 5317 5667 5876 6091 6215 6691 7054 7159 77.39 8085 8=ss 8522 9032 9205 9521 9929 445 716 966 1389 1690 1863 2048 2208 2529 2739 3050 3413 3696 4047 4351 4365 4894 5364 5723 5S80 6115 6240 6779 7058 7303 7806 8112 8292 8546 9013 9266 9579 9949 9824 506! 5437 5754 6003 6126 6329 6818 7235 7533 7890 8192 8360 8759 9068 9344 97s0 Ifii 10083 'Sill 10384 °41 1057! 10918 11382 *0 II701 U493 12367 I-4 12803 12' <5 13 f' 3 7 S 13399 31 3 1.3661 1.3920 3^3 14126 14% '44°R 1o4t U97l 54 1 l-478 *950 15857 4g I6144 64, '5°n ,7'30 17.387 77j3 ,774° ,sn57 '80"3 *®g 10383 8,S9 19179 ?i,g 19409 l" 1°70; 'nioo 20065 2°U 20.36! 203 20561 20 0 20872 20* rbettrlng: 5e Klasse, 2e lijst: 1643° 19601 1OS70 19962 20007 20206 20245 20380 20385 20601 20607 10164 10317 10617 10620 10853 10873 11217 11324 11618 11688 12165 12315 17=89 12615 12981 130.31 13179 13206 1.3564 13581 13846 13866 14076 14101 14287 14321 14781 14872 15184 15250 157=9 15837 16218 16.334 166'8 166*9 17209 17235 17650 17654 17878 17930 18201 18213 18925 1C030 19316 19359 19715 10740 20015 20042 20262 20290 20444 20458 20690 20725 217 469 790 1015 1404 1702 1901 2359 2246 2539 2747 3061 3516 3723 4099 4367 4609 4953 5379 5740 5995 6116 6302 678.3 7218 7511 7882 8142 8349 8558 9052 9299 9612 10042 10356 10527 10377 11367 11692 12351 12762 1.3034 1.3284 13659 13901 14106 143"6 14873 15376 !=R"7 16383 16738 17381 17706 17935 18251 19107 19378 19771 20053 20.321 20528 20770 223 511 845 1179 1455 1741 1905 2096 2275 2560 2793 307Ö 3559 3826 4106 4373 4653 30? 5S5 86' tfOi 1747 1953 2\0* 23>' 4|64 433? 46 92 5092 5481 576? 6043 6133 636? 6904 "93? S3S3 881? 909' Naar wy vernemen, zal de heer Leo Lauer d.d. 1 April optreden als hoofdredacteur van het weekblad Auto-Leven". De heer Lauer biyft ln geiyke functie aan het tijdschrift „Sport in Beeld" verbonden. De uitslagen van de 3de ronde van de wedstryden om de persoonlijke kampioen schappen van Haarlem en omstreken luiden: Hoofdklasse W. Stroo wint van A. de Jong, Chr. F. Visse wint van J. B. Sluiter Jr. De partyen P. G. van Engelen—J. van Looy, J. W. van DartelenH. W. Zitman en F. A. BerkemeierB. Dukel werden afgebro ken en worden op 26 dezer voortgezet. Eerste klasse J. van Berkum—R. Hartgerink afgebroken. Derde klasse H. C. Stappers wint van J. Groen; H. C. J. Andriessen remise met Th. Werdler; C. Dtk- keboom wint van Th. Wesselman; H. J. Rozyn remise met Jac. Fr. van Garderen. De party A. KielJ. P. Exel Jr. werd afge broken. AMSTERDAM, 21 Januari. Veemarkt. Aanvoer 261 vette kalveren le kw. 0.88—0.95, 2e kw. 0.78—0.86, 3e kw. 0.66—0.76 per K.G. levend gewicht, 37 nuchtere kalveren 12—18. 500 varkens, vleeschvarkens van 90 tot 110 K.G. 0.55—0.56, zware 0.540.55, vette 0.52— 0.53 per K.G. slachtgewicht. HOORN, 21 Januari Veemarkt Vette varkens 0.440.46. Handel matig. BOVENKARSPEL, „De Tuinbouw" 20 Januari 1931 Uien, groote gele 0.601.10, drielingen 0.350.60, nep 1.10, per baal. Roode kool 2.705.80, gele kool 2.303.10. witte kool 2.903.70, per 100 k.g. Spruit 1.— 1.65. Tulpen 1792 dozyn. Copland 3.—3.50, Pr v. Oost. 3.703.80, Moore 3.50, La Reine 2.90, Rose la Reine 4.Victor I 6.60, Victor H 3.20, W. Pitt 6.10—6.80. Bartigon 7.50, Pier- son 7.40, Murillo 3.90, Ibis 4.20. BROEK OP LANGENDIJK, 21 Januari, Aanvoer 525 K.G. wortelen 2.20, 74000 fc° K 0°l ■0oV> Roode kool 1.70—6.20, 55000 K.G. Gele 1.50—3.90, 105.000 K.G. Deensche Witte 1.50—3.50, 16.800 K.G. Uien 1.80—2.30, GrO 1.90—2.30, Drielingen 0.901.20. NOORDSCHARWOUDE, 21 Januari. Aa j gevoerd werden: 101.400 Kg. Roode 3.80—6.10; 54.600 Kg. Gele Kool 2 30—3%. 90.200 Kg. Deensche Witte Kool 2 80— 13.000 Kg. Uien 2.10—2.50; idem groote 4 tot 2.40; idem drielingen 1.40. cj WOGNUM, De Volharing. Spruit^ 7.80—11.30. Witlof per 100 K.G. le soort it —0.28, 2e soort 0.170.22. Roode kool O-3 3.40. Prei 4.70. WARMENHUIZEN, 21 Januari 1931 Uien 1.70—2,40, groote uien 1.69, roodé j 1.75—6.30, idem 2e soort 3.80—4.70, gele KO" .70—2.80, Idem 2e soort 1.70—2.10, D:ensC' 2.'<uz.eu, mem ze soort i.wz.iu, u witte kool 3.504.20, idem uitschot 1.80—4- AVENHORN, 20 Januari 1931 c°?^g Land- en Tuinbouw- en Marktvereenig Avenhorn en Omstreken R-nni- <mruif rAO 1.35—2.05 per zak van 15 K.G.. 50 zak; ro^' kool 2.60—6.10 per 100 K.G., 15000 K.G.; kool 1.—3.10 per 100 K.G., 12000 K.G. th® Kool: spruit 1.70—2.30 per 100 K.G,, gewone maat l-3 1.70 per 100 K.G.. aanvoer 20.000 K.G. .gj telen Friesche 1.50, Flakkee 1.20 Per K.G., aanvoer 2000 K.G. PURMEREND. Coöp. Centrale Eiere^ veiling. Aangevoerd 15313 eendeieren J q. tot 6.50 per 100. 93035 kipeieren 70/80 f 7.00—8.50, 65/66 K.G. 6.40—6.80, «3 K.G. 6.10—6.60, 60/62 K.G. 5.90^ 58/59 K.G. 5.80—6.10, 56/57 K.G. 5'T§ 5.80, 53/55 K.G. 5.20—5.70, 50/52 K.G- —5.30, 45/49 K.G. 4.60—5.10. t\. NIEUW-VENNEP, 20 Januari. Eierenv ling. E. N. V. Hotel J. de Groot, 10.260 eieren. 9876 kippeneieren 5.40— eendeneieren 5.806.50, per 100 st kippen 2.25, konijnen 1.702, per Handel vlug. ROTTERDAM, 20 Jan. Vee. Aanvoer paarden, 718 magere runderen, 780 vette deren, 172 vette kalveren, 110 graskaive C39 nuchtere kalveren, 169 schapen of meren, 10 varkens en 108 biggen, vette koeien le soort f 0.90—1.05; 2e ia f 0.70—0.90; 3e soort f 0.60—0.70; stieren soort f 0.76—0.88, 2e soort f 0.G6—0-"b' rc soort f 0.600.66; vette kalveren le 8 0l-t f 1.40—1.65 2e soort f 1.Ï5—1.30; 3eJj40Oi i 1—1.10 per kg.; melkkoeien f 3®.0\n' kalfkoeien f 280—390; stieren f 260—41?! jur ken f 160210; graskalveren f 65—125; v%0; zen f 180—260; werkpaarden f 18%'i90: slachtpaarden f 150250; hitten f 85 nuchtere kalveren f 1420; fokkalveren —32; biggen f 10—18. 0p- Vette runderen handel stroef, prijzen ,jj- verandeid. Stieren eveneens zeer u'aa®,'vgi-en zen lager dan vorige wsek. Vette ka'v handel iets beter dan gisteren, prUze" z6,er veranderd. Melk- en kalfkoeien handel stroef, prijzen lager. Jong vee nagenoeg onverkoopbaar tere kalveren handel flauw en mind prijs. Fokkalveren prijshoudend. Bi6genvo0r- der handel. Paarden handel zeer slecht, al ln siaeh+naarden. Ad"' TEXEL, 19 Jan. Eierenveiling cot gevoerd 61188 stuks. Pryzen: 58 62 5.' 6.50. 62 66 6.10 tot 6.90, 66 70 6.50 .ereO kleine eieren 4.— tot 5.80, eenden 6.—, piepkuikens 1.37 per K.G. ,-gC TEXEL, 19 Jan. Veemarkt ja.-" voerd 2 kalveren, 7 nuchtere kalveren tot 22.—, 1 ram.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 2