Kennemerland ALLEEN MORGEN 750 METER WOLLEN CREPE DE CHINE Stofzuigerhuis MAERTENS I VELSEN IJMUIDEN BEVERWIJX MARKTBERICHT RIJKSVISCHAFSLAG Staat van Besommingen VEILING-OVERZICHT HEILOO BLIKSEMBEVEIUGING HERINGA WUTHRICH, HAARLEM IJMUIDEN VELSEN-NOORD VIJFHUIZEN HAAPi EMMERMEER ZANDVOORT Pensioen- en Toeslaptfonds voor het Bloembolïenbedrijf BarUljorisstraat 16 - Tel. 10756 PHILIPS' RADIO-TOESTELLEN MA PK TNIE UWS 1 r 'o 52°° 5519 10 *e? 01 te Over l374S 13m m42 - 6, r r EXCEPTIONEELE AANBIEDING uitgebreid klsur- assortiment, - 130 centim. breed. ËX.EPklONEiLE PRIJi.FEHMTft. (Vervolg Raad) Om half 11 wordt de openbare vergade ring heropend. De heer WATERLANDER krijgt 't woord voor een persoonlijk feit. Hij zegt. te heb ben gemerkt, dat de door hem gebezigde woorden: „Een drenkeling houdt zich aan een stroohalm vast", als een beleediging zijn opgevat. Het was niet sprjs bedoeling iemand te beleedigen. Hij trekt daarom die woor den in. Het voorstel tot overneming van straten wordt zonder hoofdelijke stemming aange nomen. De heer BOSMAN wil geacht worden te hebben t:_ ingestemd. De heer VERMEULEN vraagt, of de raadsleden een afdruk van het rapport van de oeververbinding tegemoet kunnen zien. Voorts verzoekt spr. antwoord op zijn vragen inzake levering gastoestellen in de vischhal en vraagt verder, wanneer een voorstel kan worden tegemoet gezien over het opnemen van geschreven redevoeringen in het raadsverslag. De VOORZITTER zal deze kwesties in de eerstkoire- de vergadering van B en W. ter sprake brengen. De heer VISSER verzoekt o.a. zooveel mo gelijk te bevorderen, dat verschillende wer ken als woningbouw Velsen-Noord en Slacht- huisbouw, zoo spoedig mogelijk in uitvoering worden gebracht ter bestrijding van de werkloosheid. Voorts vraagt spr. over de steunregeling. Te dien opzichte verwacht hij voorstellen. De VOORZITTER: Dit is de bedoeling. Ook andere sprekers brengen nog de steunregeling ter sprake. De VOORZITTER antwoordt dat deze zaak vermoedelijk in de volgende vergadering aan de orde komt. Aan het eind van de vergadering richtte de VOORZITTER eenige woorden tot den heer Waterlander. die wegens zijn benoe ming tot districtsbestuurder van den R. K. Fabrieksarbeidersbord „St. Wiilibrordus" te Utrecht heeft bedankt. De VOORZITTER dankt den heer Water lander voor al hetgeen hij in het belang van de gemeente heeft gedaan en wenscht hem en zijn gezin veel goeds. HET SPEELTERREIN VAN DE SPFELTUTNVEREENTGTNG „IN VEILIGE HAVEN." De Raad dezer gemeente heeft in zijn vergadering van jj. Dinsdagavond besloten, een terrein groot 6000 M2., gelegen achter den Velserduinweg in te richten als speel terrein. Oorspronkelijk was voor dit doel een ter rein gereserveerd langs de spoorlijn achter 3e U. L. O., echter bleek dit terrein voor dit doel minder geschikt. Ce Soeeltuinvereeniglng „In Veilige Ha ven," die de beschikking over dit terrein zal verkrijgen, komt door dit besluit van den Raad in het bezit van een fraai geleden speelterrein, dat aan alle kanten beschut is. Het terrein is reeds gedeeltelijk afge rasterd. n 1. aan den boschkant. De verdere afrastering zal van gemeentewege geschie den. Verder zal er een toegangsweg worden aan gelegd met de noodige verlichting. Te ver wachten is, dat het terrein in het as. voor jaar in gebruik genomen kan worden. Het eenige bezwaar, aan dit terrein ver bonden is. dat het alléén van den Zeeweg af te bereiken is. Wij vernamen echter, dat her gemeente bestuur pogingen in het werk stelt, om een verbinding tot stand te brengen met den Velserduinweg. Een dusdanige verbinding is vooral voor de kinderen, wonende in de omgeving van het Velserdutnplein, van groot belang. Het ko'oniehuis van de Amstcdamsche vereen jging ..Oosterspeeituin". dat thans nog een plaats heeft aan den Groeneweg, doch met het oog op de toekomstige bouwplannen van de-e n'aats zal moeten verdwiinen. zal vermoedelijk raar het nieuwe speelterrein worden overgeplaatst. HERZIENING UITBREIDINGSPLAN Nog geen goedkeuring Eenige maanden geleden besloot de Raad op voorstel van B. en W. over te gaan tot herziening van het vastgestelde uitbreidings plan. Deze herziening betrof het uitlichten uit dit pian van een gedeelte van de Van Galenstraat. Eenige grondeigenaars, die zich hierdoor benadeeld achtten, wendden zich tot Ged. Staten, met het verzoek, het betreffende raadsbesluit niet goed te keuren, terwijl voorts de Gezondheidscommissie B. en W. had geadviseerd, niet tot deze herziening over te gaan. Naar wij thans vernemen, is bedoeld besluit nog steeds niet door Ged. Staten goedge keurd. Men dee'de ons mede, dat genoemd col lege de stukken aan B. en V/. heeft geren- voyeerd en deze thans weer ln har-Jen zijn gesteld van de commissie van Openbare Werken. Het plantsoen op het Kennemerplein Zooals wij reeds eerder meldden, zal op het Kennemerplein een fraai plantsoen worden aangelegd. Omtrent dezen plantsoen-aanleg kunnen wij nog medcdeelen dat in het midden een waterbassin is ontworpen, lang 14 M. en breed 9 M., met een diepte van 60 c.M. In dit bassin komt een fraaie fontein. In het bassin komen waterplanten. Daaromheen za,l een tegelpad worden aangebracht, dat wordt ingesloten door bloemranden, ga- Bons en haagranden. Het geheei wordt omgeven door een 3 M. breed trottoir. Verder komen er de noodige banken; tevens zal een monumentale lan taarn geplaatst worden. Vergegfsche reis Toen de stoomtrawler Aneta na drie vier etmalen te hebben ge stoomd ter visscherij aankwam, bleek de ke tel zoodanig lek te zijn, dat er niet aan te denken viel, die te repareeren. Men was daarom genoodzaakt naar IJmuiden terug te stoomen, hetgeen „met kunst- en vlieg werk" op eigen kracht kan geschieden. Acht dagen nadat de trawler was vertrokken kwam hy te IJmuiden binnen, zonder ook maar één mand visch. Daar moet deze reis geld by. Koopt een rijwielslot J. W. van Z., wo nende te Wijk aan Zee, heeft aangifte ge daan dat zijn rbwiel, dat hij voor het Sint Antonius-Ziekenhuis had geplaatst, is ge stolen. Een dure permanent-wave Terwijl een juffrouw uit Velsen op bezoek was by den kapper, heeft iemand van de gelegenheid misbruik gemaakt, en haar rijwiel, dat zij voor den winkel had geplaatst, meegenomen. i .enn nog één Vender deed J. V. aan gifte by de politie, dat zynrijwiel, dat ny een oogenblik onbeheerd achterliet, verdwe nen was. Verkoopprijzen Ten overstaan van No taris G. D. Boerlage werd gistermiddag in het veilingsgebouw „Het Centrum" krach tens art. 1223 B. W. publiek verkocht: Een woonhuis met- bioembollenschuur. loods, erf, tuin- en bloembollengrond aan de Maerten van Heemskerckstraat (vroe ger genaamd Kuikensweg) no. 88, te Heems kerk, samen groot 1.98.06 H.A.; kooper F Maalman, Velsen, voor 17613; Voorts werden vrijwillig verkocht: Een woonhuis met broeikas, erf en tuin grond, geschikt voor bouwterrein aan den Wijkweg te Heemskerk, samen groot 1961 M2. Opgehouden voor 3250. Bouwterrein met daarachter gelegen moestuin aan de Maerten van Heemskerck straat te wyk aan Zee en Duin, groot 2764 M2. Opgehouden voor 2100; Een bollenschuur met tuingrond, gelegen aan den Groeneweg te Wijk aan Duin, sa men groot ongeveer 34 aren. Eig. v. d. heer G. J. Henneman. De bol'enschuur werd opgebhouden voor 2550; de tuingrond voor 2350; Een perceel bouwterrein, gelegen te Be verwijk aan de Leliestraat, groot 3886 M2. Eig. van de firma S. I. Groen te IJmui den. Opgehouden voor 9900. Aanrijding Hedenmorgen om half 12 had op de Breestraat, ter hoogte van de Nieuw- straat, een ernstige aanrijding plaats. Een Ford-vrachtauto van den vrachtrijder W. Eijkel werd bij het passeeren door een 6-wieiigen vrachtauto van Sp. gegrepen. Het rechtervoorwiel van de Ford werd versplin terd. terwyi ook de motor zwaar beschadigd werd. De auto van S. reed door, zonder dat de bestuurder acht sloeg op het ongeval. De politie stelde onmiddellijk een onder zoek in naar de oorzaak. IJMUIDEN, 22 Jan. Rijksvischafs'ag. Tarbot 1.852.05 per Kg., Tong 1 803.05 per Kg., Groote Schol 42 per 50 KgMiddel Schol 47—50 per 50 Kg., Zet Schol 47—52 per 50 Kg„ Kleine Schol 3146 per 50 Kg., Bot 30 per 50 Kg., Schar 28 per 50 Kg., Kleine Schelvisch 3447 per 50 Kg., Kabel jauw 64—100 per 125 Kg., Gullen 15.50—42 per 50 Kg., Leng 5.40 per stuk, wyting 20 28 per 50 Kg., één Steur 148 Kg. f 192.50. van de heden aan den Rijksvischafslag aan gekomen Stoomtrawlers. Johanna Elisabeth i 3467; Gerbrieg f 843; Fiandria f 2597. Steur aangevoerd De stoomtrawler „Jo hanna Elisabeth" bracht een steur aan de markt, die 148 K.G. woog en f 192.50 op bracht. BEVERWIJK Langzamerhand beginnen de aanvoeren 'n weinig in te krimpen en bepalen zich in hoofdzaak tot verschillende koolsoorten en stapelproducten. Deze toestand blijft voorloopig nog wel eenige weken voortbestaan totdat zoo onge veer begin van Maart de eerste glasproducten eenig nieuw leven in het veilingwezen aan brengen. De handel gaf de afgeloopen week over het algemeen een onbeduidend verschil in prijzen der eventueeie aanvoeren en stemde in de meeste gevallen vrijwel overeen met de no- teeringen der vorige verslagweek. Andijvie uit de natuur is thans van de baan en daar 't glasproduct in kwaliteit niet zoo mooi van gehalte is. zijn de prijzen dien tengevolge ook 'ager. De prijzen voor het mooiste soort varieerden dan ook thans van 0.90—1 20 per kist. Eoerenkool is een artikel dat goed op prijspeil bleef en schommelde voor goede kwaliteit zoo pm. van 7090 cent per kist. Spruiten gaven wegens sortiment weer sterk utteenloopende prijzen, waarvan het verschil van de minste tot den hoogsten prijs "oteeringen aangeeft van 824 cent per K. G. Roode en gele kool komt nog in ruime voorraden maar ook tevens in groote ver scheidenheid van soort aan de markt. Daar het grootste deel van den aanvoer tot min dere kwaliteiten behoort loopen ook hiervan de pryzen sterk uiteen van 28 cent per stuk. Frei bleef bij flinken aanvoer goed op prijs, vooral wanneer het van dit product eerste -cort betreft. Voor eerste soort goede dikke bossen waren de noteeringen van 1417 ct. oer bos. terwijl afwijkingen of mindere kwa liteit naar evenredigheid werd betaald. Soepgroenten gaven weinig verschil in prijs alleen groote knollen van goede kwaliteit hadden iets meer belangstelling en kwamen aan pryzen van 1012 cent per stuk. Uien, rapen en peen hebben nog steeds weinig animo met rotsvaste prijzen, die ech ter alle aan den lagen kant blijven. De aan gevoerde partijen worden dan ook zelden geheel verkocht en blijven meermalen gedeel- telMk onverkocht liggen Eieter schijnen echter dit jaar nog al een uitzondering te maken en kunnen voor be hoorlijke pryzen iedere veiling hun weg vin den; VENNEWATERSPOLDER Door stemgerechtigde ingelanden van den vennewaterspolder werd Maandag een bui tengewone vergadering gehouden m het lo kaal van den heer J. Morsch. De voorzitter de heer Jac. Zoon opent de vergadering en deelt mede, dat de secretaris de heer Appeldoorn ongesteld is en dat de heer Rieke diens plaats nu inneemt. De no tulen worden vervolgens voorgelezen en goedgekeurd. De heer Moeijs, oprichter, geeft daarop nadere toelichting over het gemaal en zegt de kosten /an de laatste vijf Jaren te heb ben nagegaan en daaruit biykt, dat deze per jaar door elkaar I 1174 hebben bedragen. De herstelkosten zuilen t 350C bedragen. De herstelkosten van den ouden molen be dragen volgens deze berekening voor rente en afschrijving per jaar f 1617 te betalen gedurende 10 iaren. De plaatsing van een ruw-oltemotor geeft een kosten van rente en afschrijving van f 1775. te betalen gedurende 13 Jaar. De p'aatring van een electrische bemaling doet dit bedrag gedurende 27 jaar f 1736 be dragen. De heer Dirkso beweert, dat de reparatie kosten van den ouden molen te hoog ge raamd zijn. De voorzitter bestrydt dit en zegt dat nie- mand den ouden molen terugwenscht. Des kundigen zeggen dat de prijs eerder hooger dan lager zal zijn. De heer Koomen zegt, dat de gedachte aan den ouden molen nu wel opzy kan gezet worden, 't gaat nu tusschen ruw-olie en electra. De heer W. Westrop zegt voor electrische bemaling te zijn en vraagt of er nog meer kosten bij kunnen komen voor uitdiepen, daar de toevoer van water te gering is, waar door de molen zou draaien zonder dat er water is. Dq voorzitter zegt, dat deze kosten heel gering zijn, te weinig om op te noemen. Spr. zegt, dat de macnine automatisch zich zelve ui- en uitschakelt. De heer Appeldoorn, bestuurslid, zegt daarop, dat het practisch wenschelijk is, dat geen automatiscne inschakeling wordt aan gebracht wel een uitschakelaar, daar de eer ste gauw stoornis geeft. Dit is voor de ze kerheid van de bemaling dus noodig. Spr. vraagt vervolgens of de vergadering de oude bemaling wenscht te handhaven, dan wei een machinale wil. De heer Koomen zegt, het met den heer Westrop gedeeltelijk eens te zijn, maar die hindernis bevindt zien alleen bij Onderwater. Met kleine kosten is dit te verhelpen. De voorzitter zegt. dat het plan van het bestuur is daar 'n pomp te plaatsen. Een reuzenpomp is er voor disponibel. By de oude wijze van bemaling moet dit evengoed gebeuren. De heer Moeijs stelt voor tot een nieuw gemaal over te gaan De heer Appeldoorn vraagt of niemand tegen machinale bemaling is. Niemand er tegen z'*n';e wordt dus vóór machinale bemaling besloten. De heer Moeys zegt, dat de genoemde cij fers gemiddeld zyn, wat echter de eerste ja ren te veel is gerekend komt later ten goede. Ruw-olie-motoren zijn eerder aan vernieu wing toe dan electrische. De heer Muys zegt geen ondervinding te hebben van ruw-olie-motoren. De heer Moeys zegt, dat electrische goed- kooper zijn. De heer Rieke f gevolmachtigde van de firma De Lange en Morar) merkt op, dat het merkwaardig is, dat de termyn van af betaling b'j eiectri-che bemaling op 27 jaar is gesteld, 't P.E.N. is ook een provvinciale instelling en wordt door Ged. Staten bevor derd. Voor ruw-oliemotoren wordt de ter mijn op 13 jaar gesteld, in tegenstelling met de electrische. Opgemerkt wordt, dat 13 Jaar niet vast staat, ook 27 jaar doet dit niet. Dit wordt naar omstandigheden beoordeeld. Men wil advies inwinnen bij zeer oekwame men sehen. die dagslyks er mee omgaan. Er zijn zooveel zeer gewichtige vragen, ais aanvoer en opvoering van het water, installatie enz. De vereeniging van waterschappen heeft een unie van waterschappen gesticht, die een technisch adviesbureau heeft opgericht. Met algemeene stemmen wordt besloten een nieuwe machinale bemaling te stichten. De heer Rieke vraagt: zyn we nu wel be voegd een besluit te nemen. Spr. geeft in ernstige overweging het bestuur te machti gen een nauwkeurig en zeer grondig onder zoek in te stellen. De heer Appeldoorn vraagt Welke bema ling verdient te worden aangeschaft en stelt voor net bestuur te machtigen om grondig te onderzoeken wat het beste is en daarna te besluiten. Hcogere perronen er by roepen is niet op zijn plaats, daar dit meerdere korten meebrengt. De voorzitter stemt hiermede volkomen in. De heer Moeys heeft gedaan zooveel hij kon. De heer Koomen zegt. dat het eind van de reis is dat nu geen besluit kan genomen worden. Hiermee kan spr. zich niet ver eenigen We' zyn nu bijeengekomen om te besluiten De heer Molenaar zegt: We hebben nu toch de cyfers. De heer Muys vraagt welke de gedachte van het bestuur is. Er zyn hier en daar toch wel inrichtingen bezichtigd. De voorzitter zegt. dat het bestuur alge meen voos electrisch is. De heer Muys. Als we het beste maar kri'gen en het goedkoopste De heer Westrop vraagt; Wat is nu de reden, dat niet besloten kan worden, daar het bestuur toch algemeen van meening is dat electrisch het beste is. De heer Appeldoorn zegt, dat de voor zitter overrompeld is door belanghebbenden en leveranciers. Ze geven alle beschrijvingen en verklaren, dat hun insta'latie de beste is. Je weet op hst laatst werkelyk niet waar 'e beland bent De vergadering voelt wel voor electrisch, maar spr. vraagt om nu nog "■een definitieve beslissing te nemen. Het P. E. N. houdt er koopmansmanieren op na: eerst werd 13 k 14 duizend gulden gevraagd en nu wil net 't voor J 2.000 doen. Wat nu gedaan wordt, is allemaal in het belang van de Ingelanden. Kan het bestuur de zaak nu -log even n^aan. dan wordt alles opgelost. De heer Koomen zegt, dat we nu by el kaar zijn gekomen om te besluiten over een bemaling en 't bliikt. dat er nog wat af kan. Maar dit kan toch nog. De heer Appeldoorn merkt op, dat, wan neer de vergadering nu tot electrisch be sluit. ye dan aan het P. E. N. vast zitten, 't Zal toch altijd wel zóó blijven, dat, wan neer de installatie klaar is de een zal zeg den we hadden ruw-oliemotoren moeten heb ben en de ander electrische prefereert. De heer Westrop zegt: We kunnen het be stuur respecteeren voor wat het voor den nolder gedaan heeft. Maar spr. is ook wel oor nader onderzoek. De heer Appeldoorn zegt. dat het bestuur "og niet geheel beslagen ten ijs komt. Het zou erp mooi geweest zijn, wanneer het de vergadering volkomen kon inlichten. We zijn echter nog niet geheel overtuigd. De -chommelingen van het P. E. N. zyn er de •mrzaak van. De heer A. Dekker vraagt, waarom deze vevpadering dan eehouden wordt. De voorzitter zegt; Wanneer dit besluit "'ordt aangenomen dan is er geen vergade ring meer noodig, dan werkt het bestuur de -aak verder uit. De heer Muys vindt de houding van het P. E. N. niet juist. Het wordt zoodoende een annriemerszcak.le. De heer Appeldoorn zegt, dat we daarom -oveel ie daui-en hebben aan den heer Moeys. Spr. geeft toe dat we geen technische 1 T"rt b~rtuur heeft ook al ge zegd, dat deze handelwijze niet correct is. 't Gaat niet alleen om minder, maar ook om verhooging te voorkomen De heer Rieke zou voor alle zekerheid nog b'1 een hooger Uchaam advies willen in winnen Spr. is nog niet overtuigd en kan nog geen afdoend oordeel uitspreken. De heer Muys zou informaties willen In winnen bij iemand, die los van ruw-olie- en electrische motoren staat. De heer Appeldoorn komt op tegen het o-cepde van den he-r Rieke. dat de prits- noteeringen van het P. E. N. vaststaan. Wij hebben wei gegevens, doch die moeten door •rt hoofdbestuur nog worden goedgekeurd "oor ondervinding kunnen we het vertrou wen bWven schenken aan den heer Moeijs. Er wordt een brief voorgelezen, waarin wordt medegedeeld, dat de prijsnoteeringen vri'bh'vend zijn. „Vrijblijvend" is onder streept. De heer F1»ke zegt: Wees voorzichtig met '-et P.E.N. Wordt nu een besluit genomen, •"an z"n we met handen en voeten aan het P. E. N gebonden. De voorzitter zegt: Daarom is het bestuur -oo voorzichtig voor te stellen om nu geen '-•gipit te potvin en de afwikkeling aan het besHiur o"?r te laten De heer Rieke stelt voor het P. E. N. te verzoeken een definitief voorstel te doen, zwart op wit. Het voorstel van het bestuur wordt aan genomen Hierna komt aan de orde het aangaan van een geldleening De voorzitter zegt, dat het bestuur reeds gezocht heeft naar geld en toezegging heelt vooi 414 pet. De heer Appeldoorn stelt voor twee a drie- 'uizend gulden meer aan te vragen dan noo dig is om eenige speling te hebben. De voorzitter stelt voor. aan het machine- -ebouw een huis voor den man. belast met de machine, te bouwen en 't oude te sloopen of te verkoopen. Deze woning bij den mo len zou de iaarlüks te betalen som brengen op 1736 en 'ndien de brug vernieuwd wordt op f 1766. De termijnaflossingen zou den in 29 jaren kunnen geschieden. Het mderhoud der brug komt daardoor te ver vallen. De heer Appeldoorn licht een en ander toe en zegt. dat de polderlasten door dit voor del niet verhoogd worden. De heer Muys stelt voor eerst de woning met erf en tuintje te verkoopen. alsook de afbraak van Jen ouden molen. De heer Ri 'te zegt, dat de tosstand zoo danig is, dat herstellen niet meer mogelijk is. 't Is goed geld naar kwaad geld gooien. Een betonnen brug geeft bij wijze van spre ken geen onde houd meer Spr. stelt voor "et bestuur te machtigen deze zaak te on derzoeken. Na eenige discu'ie zegt de heer Moeys, lat de algemeene kosten f 17000.— zullen bedragen en stelt derhalve voor f 19000 oo te staan- dit i= ruimschoots voldoende. De heer Muys zou liever zien dot het ou-'e molenhuis eerst verkocht wera. Tc-n slotte wordt bortoten het bestuur te machtigen de oude woning met erf en schuurtje te verkoopen voor minstens 110o en ook te verkoopen de afbraak van den ouden molen. De verkoop zal bij inschryvinb pipets hebb"" Hierna deelde de heer Rieke nog mede, -'at een in de vorige vergadering genomen besluit om geest- en graslanden gelijk te stellen, van nul en geaner waarde is, omdat dit bij provincial reglement geregeld is. Dit reglement wordt vastgesteld door Ged. Sta ten en de polder kan hierop geen invloed uitoefenen. Niets meer aan de orde zynde, sluit de voorzitter de vergadering. Aanvaring Gistermiddag is de sleep boot „Hector" van bureau Wysmuller in het buitentoeleidingskanaal van de Noor- dersluis, ten gevolge van den mist, in aan varing geweest met een baggermolen, ue „Hector" kreeg veel schade aan den voor steven. Vereeniging van Winkeliers en Nering doenden „Wijkercog" Bovengenoemde vereeniging houdt een Ledenvergadering op Donderdag 22 Januari in het R.K. Vereeni- ginsgebouw, des avonds te 8.30 uur. De Agenda vermeldt om.: Bespreking verplich te winkelsluiting, Uitslag finantieele Com missie St. Nicolaas reclamecampagne 1930. Successen Op de Internat on ale Pluim veetentoonstelling „Avicultura" in Den Haag, wist de heer A. J. v. d. Plosg met 10 inzen dingen Ancona's 8 eerste pryzen en twee tweede en 3 eereprijzen, plus plaquette voor de fraaiste collectie te behalen. Tractor in brand Dinsdag geraakte ter wijl men aan het dorschen was, by den landbouwer Van der Meer aan den IJweg, de tractor, welke de machine in werking bracht ln brand. Door het juiste en snelle ingrijpen wist men den brand op tyd te blusschen. Geldelijke steun voor akkerbouwers en tuinders Dcor het college van gedeputeer de staten van de provincie Noordholland zijn aan de gemeentebesturen toegezonden de al gemeene regelen en voorwaarden, waarop geldelijke steun kan worden verleend aan ak kerbouwers die geacht kunnen worden door de crisisomstandigheden in economischen nood te verkeeren. Volgens raadsbesluit wordt in de gemeente Haarlemmermeer elke aanvrage behandeld in een gemeenschappelijke vergadering van bur gemeester en wethouders met de leden van de commissie voor de gemeente-financiën in tegenwoordigheid van een vertegenwoordiger van de plaatseiyke boerenleenbank en van het bestuur van een der drie meest bekende landbou worga nisaties. Akkerbouwers, die voor bovengenoemden steun in aanmerking wenschen te komen, dienen zich spoedig op te geven omdat na 31 Maart 1931 geen aanvragen meer ln be handeling kunnen worden genomen. Een soortgelijke regeling is vastgesteld voor het verleenen van voorschotten aan tuinders, die in geldverlegenheid verkeeren. De slechte wegen In verband met den zeer slechten toestand van den Akerdylc en Nieuwemeerdijk te Rijk alhier, welke wegen bijna onbegaanbaar zijn geworden, gingen ir die omgeving stemmen op om een ver gadering bijeen te roepen om te trachten een betere wegbedekking daar ter plaatse te ver krijgen Naar aanleiding hiervan had in c#- zaal van den heer W. Groeneveld een bijeen komst plaats, waarin veel weggebruikers en erfpachthouders aanwezig waren. De vergadering werd geleid door den heer Van Geffen. Een breeds gedachtenwisseling had plaats over de vraag op welke wijze men het beste een actie op touw kan zetten om een betere wegbedekking van genoemde dy- ken te verkrijgen. Tenslotte besloot de vergadering om het voorloopig comité mandaat te geven en drie afgevaardigden aan te wijzen voor het aan vragen van een onderhoud met het bectuur van den Haarlemmermeerpolder, aan welk bestuur de wegen in onderhoud toebehooren. Bazar St. F.lisabeths-Vereeniglng De St. Elisabeths-Vereeniging te Zandvoort organiseert een bazar ten bate der arme zieken van Zandvoort. In het Patronaatsgebouw (de oude R. K. Kerk) aan de Groote Krccht 41, zal de komende dagen een ongekende bedrUvigheid heerschen. Daar zuilen tenten en kramen in Oud-Hollandschen stijl verrijzen: daar zal het kermis zijn, daar zal de vrooluk- heid hoogtij vieren, maar ookde lief dadigheid. Het voiyverige bestuur h"eft vele surprises en attracties uitgedacht. Ver schillende vermakelijkheden .zal men kunnen beoefenen en men rekent het zich tot een eer „waar" voor het geld te geven. Hongerigen en dor-t'gm kunnen ook op den bazar terecht; er zal voor een flinken voorraad gezergd worden. Wy megen niet alles verklappen, maar er zijn nog vele ve''neringen in voorbereiding. En nu, Zandvoorters, even het volgende noteeren Zaterdagmiddag, 24 Januari, 4 uur. wo-dt de bazar geopend. Tot 10 uur namiddag kan men er terecht. Zondag wordt u met oo=>n armen ontvargen van 11 uur v.m. tot 1 uur n.m. en van 3 uur n.m. tot 12 uur n.m. Als Zandvoort getoond heeft te begrij pen, dat de bazar voor de armen is, zal d» bazar Maandagavond eerst gesloten wor den. AFSCHEID VAN DEN EERW. HEER S. LIGTHART Toen j.l. Maandag bekend was geworden dat de Eerw. Heer kapelaan naar Den Hel der overgeplaatst weid, staken oogenblikke- lyk de besturen der verschillende organisaties de hoofden bijeen om den scheidenden kape laan en adviseur een blijvend aandenken te geven bij zijn vertrek. De aanbieding hiervan werd bepaald op Woensdagavond in het Patronaatsgebouw. De leden der verschillende vereenigingen werden per ciicu'aire uitgenoodigd hierbij tegenwoor dig te zijn. Den heer A. v. d. Mije, bestuurs lid van het patronaat, was verzocht, deze bijeenkomst te leiden. Om 8 uur vulde zich de groote zaal tot in de uiterste hoeken met belangstellenden. Toen de Zeereerw. heer pactoor en de Weleerw. heer kapelaan de, zaal betraden werd staande het lied ..Roomsche Blijdschap" gezongen en nam de heer v. d. Mije het woord om de Gees- te'ykheid en al'en die gevolg hadden gegeven aan de uitnood:ging welkom te heeten. Vervolgens nam de Zeereerw. heer pastoor het woord. Deze schetste den onvermoeiden yver en werklust van den kape'aan. Spr. her- innnerde aan het vergaan van de „Salento'; hoe hij steeds aan het strand was gebleven; zelfs toen de toot zou uit-™ an vroeg h'1 m=de te mogen. Spr. herinnerde tevens aan zijn vele werk voor patronaat en Jozefgezellen. Kortom in deze twee 'aar had hij gewerkt tot eer en glorie van God. Spr. sp"ak den wensch uit. dat hij in Den He'dcr betce'fde succes mocht hebben en zich gelijk hier vele vrienden mocht verwerven. Vervolgens bood de heer v. d. Mije den scheidenden kapelaan a's bh'vende herinne ring aan een s'e-p met een fijn rookertje. De heer Van Seggeien sprak als patronaafs- leider zijn spi't uit niet reeds eerder zich hiervoor gegeven ts hebben. Hij had het werk onder voorlichting van hem leeren kennen en liefhebben en bord namens de jongens van het pa'ronaat een mooie electrische kamer lamp aan. De heer Geers sprak als voorzitter van den R. K. Vo'ksbond en schetste hetgeen vóór Z. Eerw. in de parochie kwam was en hetgeen nu hij gaat is. Hoe mede onder zijn leiding de sociale vereenigingen tot stand kwamen. Snr. hoopte, dat Gods ze-en op ziin arbeid mocht blijven rus'en in Den Fe'der en bracht hem namens bestuur en leden van den Volksbond dank. De heer Siegers, voorzitter van de Hanze, bracht den dank van deze vereeniging over. De heer Kapteijn. ais voorzitter der kies- vereeniging, sprak als volgt: Eerw., wij kenden u niet, doch hebben u leeren kennen uit uw daden. Gij bracht vrede onder ons en wij zyn u* daarvoor dankbaai. Het moge u in uwe nieuwe parochie goed gaan. Ook de heer Boon, als voo:zitler van de collectanten, dankte voor de steeds onder vonden bereidwilligheid; wees op de grootere en moeilijker paroehie die hij nu kreeg en sprak den wensch uit, dat het hem goed zou mogen blijven paan, waarna de heer Wijde- man. als voorzitter van ..de Stille Omgang", schetrte, hoe Z. Eerw. de liefde tot het H. Sacrament had versterkt en daardoor de vereeniging tot groei en bloei had vebracht. De heer Moerkerk verklaarde in Z. Eerw. van het eer te oogenblik af te hebben gezien een goed vriend en hoopt, dat Gods zegen hem zou blijven steunen even krachtig als hier te Zandvoort. Thans was het de beurt van den schelden den kapelaan. Spr. dankte a'lereerst God. die hem gebruikte voor Zijn arbeid. Vervolgens den Zeerw. Heer pastoor, die de pastorie tot een gezellig tehuis had gemaakt, hem steeds ter zijde stond met raadgevingen enz. Ten slotte dankte spr. alle bestuurderen der ver eenigingen voor den gezelligen omgang en samenwerking. Daarna dankte spr. voor de mooie cadeaux en sprak de hoop uit. dat men steeds voor hem zou b'dden opdat God hem zou blijven helpen en Z,fn -en-de geven voor zijn arbeid. Tenslotte sprak Z. Eerw. den wensch uit. dat leder, die in Den Helder kwam. hem zou bezoeken. Daarna dankte de Zeereerw, Heer Pastoor en werd deze goedgeslaagde afscheidsavond met een „lang zal hij leven' gesloten. De tweede uitbetaling van het Toeslag fonds voor het Bloemoollenbedrijf in het contractjaar 19301931 is als volgt voor de volgende plaatsen vastge-teld: Op Vrijdag 30 Januari a.s.: te Lisse van 5.107.30 uur in het gebouw van dsn R.K. iïo46 i 1051 1 lóêó Volksbond; te Hillegom van 5.30—7.30 uur IM44 11465 11545 Ü6P3 11653 M667 i*1699 in het gebouw van den R. K. VoUcsoond; 11711 11733 11735 11774 11839 11854 iiS64 te Sassenheim van 5.307.30 uur in het I"57* 12-23 vn49 rr>"3 129=5 12127 12142 gebouw van de K. S. A.; te Noordwijk van 12,76 12190 12296 12459 12579 1 ?6?l 12307 f^BO? lion-» 1 on-ï-r 1 n.i 1 1 ttj j BEVERWIJK, 21 Jan. 1931 Bolbioemen- m-.rkt ,,'t Centrum" D. T. Couronne d'or zonder bol 5.7„ idem met bol 4.6.50 Mu - rillo met bol 4.5.50. Salvator 3.4.50, Will Pitt 6.—'12, Copland 2—4, Vic. d' Oliveira 6.8.75, Fro Anglico 4.-6, A. Pierson 11.— 14, Pr. v. A. 3.-5. Gele Prins 4.5. Fred. Moore 3.4.60, La Reine 1.503., Rose Valk 2.—4.50, Witte idem 3.-4.. Diana 1.—2.50, H. Schlegel 2.—4.50, La Reine Max. 2.-4.25, Ariadne 2.4., Verm, brillant 2.3.25, Br. Star 2.4. BROEK OP LANGENDIJK, 22 Jan. 1000 K.G. Wortelen f 180; 68.000 Roode kool 1.80— 6.50; 88.000 Gele koo' 1.40—3.70; 31.000 Deen- sche Witte kooi 1.4—3.C0; 18.403 Uien 1.10— 250; Drielingen 0.90—1.20; 2550 bieten 3.50 5.40. HOORN, 22 Januari 1931. Kaasmarkt. Kleine geen. Commissie 37.50. Fabriek 34.50. Fabriekscommissie geen. Aanvoer AMSTERDAM. 22 Januari De aardap pelprijzen waren heden onveranderd. Aanvcer 1 lad'n-, zlinde 1199 H. L. SCHAGEN, 22 Januari Eierveiling 74.808 kipeieren. Witte f 4.70—5.30. kleine witte f 44.83, bruine f 5.60—6.10. 329 Eendeieren f 6.10. ((N i e i-0 f fl e 1 e e 1) 455e STAATS! OirRIJ. Trekking van Donderdag 22 Januari 1931. 5e Klasse. 4e IHst. HOOOE PRIJZEN. 3700 1500. 1094. 4135. 10227. 16873 elk 1000. 8632, 10536. 11630 elk 400. 9880. 20881 elk 200. 658, 3820. 5285. 16640. 19445 elk 100. 1436 2273 3306 3S02 4563 533? 666= 7790 8706 960? 1031s 1109" 11128 11218 11226 11.337 11339 11 157 11648 123'? 12593 12997 130O5 13225 13237 13134 13110 1360' 13779 13781 13898 14025 14096 14240 14397 1441? 14486 14"18 14667 14806 14868 15058 T274 l"3cf 15135 15179 15663 T690 J-695 15964 16167 1623' 16433 16706 16946 17129 17245 17374 17415 174/6 17524 17679 18005 18017 18127 18210 18215 18''1 183-6 18519 18648 1S79I 19191 19279 19314 197/ l-S-ri 1-870 Frilzen van 1 70. 206 481 530 5S0 837 1177 1332 1487 1489 1562 1600 19SS 2073 2107 2329 2368 2425 2786 2803 2913 2979 3-105 3410 3475 3595 3694 3725 3732 3861 3942 4071 4127 4265 4454 4455 4620 4,827 4966 5060 5201 5255 5268 5700 5733 5739 5792 5991 6211 6539 6713 6958 7154 7178 7373 7551 7554 8279 8286 8397 8418 8491 8517 8648 8765 8908 9133 9141 9256 9399 9403 9605 9716 9752 9795 9978 9993 9994 10418 10573 10897 10905 10912 1010 11013 19966 20004 2C06 29" 10 20073 20242 20681 Nieten. 10 60 86 109 160 229 243 340 350 370 373 385 459 478 565 607 625 637 651 661 687 789 867 T J I 882 932 989 1018 1032 1U33 1148 1157 1210 1213 1243 1248 1263 1395 1405 1408 1467 1456 1541 1598 1613 1641 U '729 1730 1819 1825 1842 1837 1883 1 1915 1945 2139 21S1 2209 2211 2j 1 2341 2394 24'9 2573 2583 2610 2705 2830 2944 3028 3033 3"39 3(23 •3186 3254 3270 3307 3435 3467 3472 -> '73 3""8 3"9S 3723 3736 3751 3810 3859 3880 3901 39'3 39*4 3974 n?3 4036 4053 4060 4070 4116 4'62 4177 4721 43r0 432 2 4441 4-172 4523 4=45 4=86 4"6 4630 4635 4684 480,3 4=16 4891 4970 5027 5109 118 51.32 5 PO 52.38 5295 53=3 5468 5495 5496 5497 5610 5615 5699 5701 570.3 5724 =776 5°'4 5«°8 5916 5921 5065 60'5 6"=0 6257 6263 6273 6335 6343 6357 6429 6-62 6--74 6503 65=6 6631 6694 6710 6729 6730 6798 6801 6851 6896 6913 6980 7051 7175 7181 7211 7264 7355 7456 7-189 7617 7633 7656 7667 767,3 7694 7734 7736 7750 7957 7998 8001 8052 8080 8126 813 J 8178 8'39 8344 8345 8371 848! 8516 8521 8540 8575 8-"ri 8°96 8""5 onrg 90"0 9"=0 9' '3 9158 9161 9?-'0 93.52 9371 9392 9304 9<<34 9456 9486 9490 9519 9518 9630 9746 9753 9903 101)9 10120 10149 10157 10203 10204 16'05 10304 '032.3 10387 10390 G7 uur in het Juvenaat. Op Zaterdag 31 Januari a.s.: 263 606 8)5 1C46 127' 154? 182( 20?s 243{ 28^9 323» 3524 .3849 3999 42'? 4CS' 4825 5706 6164 643' 6727 6"39 7420 7672 8013 8.302 8591 9t~2 9377 9652 10177 - - 10517 10574 10584 10594 1062' 10645 1O680 10719 10768 10947 10982 10998 11036 1085 11257 11298 11.351 Il4lf ■■1170? 1194? I2,J3 1287' 1324? 1372 1396' 10449 10460 10501 T892 12897 12977 1.3011 13170 13244 13245 t„ nv„_ 13249 13325 13339 1,"78 13477 13881 1'697 veen om 3.20 uur precies m de St. Aloy- ,4W)3 umo I4fm HP8 ,.„51 14276 -2'l Wp- siusschool, te Heemstede om 3.30 uur pre- |4j67 143^5 14392 14494 14544 14575 14579 i46ft4 cies in het gebouw van den R. K. Volks- 14775 147?9 147.-0 14775 14840 14865 i.<878 14922 bond; te Bennebroek om 5 uur precies in 14928 14978 I50'n 15947 15075 15075 16135 isrij het gebouw van den R. K. Volksbond; te ,s202 1 5226 15257 1 5271 15348 15357 1K4'4 1542? Ncordwykerhout van 33.30 uur ten hui- '(lil? 15466 15492 15556 15(09 156"9 15638 1569 ze Nieuwe Duinstraat F 24; te Voorhout l'™7 J67?6 J6762 JS873 15978 16017 16084 1609 van 55.30 uur in het Patronaat. 16157 162"8 16261 16411 16414 16508 16541 16='? HET ENGELSCHE STOOMSCHIP „PENDEEN" Naar Amsterdam opgevaren 16707 1K777 16750 16784 16815 1«838 16-78 1692' 16968 17081 17134 17136 17141 17225 17336 1748? 17537 17646 17665 177=9 17768 17844 17918 179'? 18090 18136 18142 18150 18186 18207 18361 1841' 18425 18555 18634 18657 18772 18863 18933 18/90 19118 19166 19216 19236 19264 19362 193S5 1941? 1-'"" 1°"=8 losss 1Q7P7 1Q7I6 ]o77Q iQ7R6 19r°4 Het Engelsche stoomschip „Pendecn" l~ 19917 19943 19950 19953 19994 19996 20047 2005? hedenmorgen om half 10, na toestemming tc 20130 20-3O 20246 2-275 20099 20308 20310 203 hebben bekomen van de havenautoriteiten 2?3?? 20395 20402 2-414 20446 20466 20471 204?? geassisteerd door vier sleepboeten van dc f£|47 2061 s 20624 20686 20691 20767 207- reedery Goedkoop naar Amsterdam opgeva- 20865 20888 20898 23931 20934 20945 2090 ren. Na lossing der lading, bectaande uit Verbetering: 5e Klasse 3e L"st: 4351 lijnzaad, zal het schip in een der droogdok- m 7. 4337. 8383 m'z 83'3: 89'6 m'z 8916 70 ken te Amsterdam worden opgenomen voor 15778 70 m'z 157/817015 70 m/z 17005 f1°' onderzoek en reparatie. 17388 70 m/z 17338 70. 2.75 GERZ0N

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 2