I ConcordiaDe Meer II 22 K. N. V. B. STANDEN Bloemendaal AFDEELING I le klasse II. B. S.—V. U. C. 2—2 StormvogelsExcelsior 52 AjaxZ. F. C. Hoogspanning in Mokum D. F. C.—H. D. V. S. 2—3 H. F. C.—'t Gooi 3—1 AFDEELING II le klasse SpartaFeyerioord 1—0 K, F. C.—R. C. H. 4—1 'Pages Gates). HilversumV. S. V. 20 E. D. O.—A. D. O. 1—3 Reserve le klasse R. C. H. II—E. D. O. II 2—1 Él In. mêm VITESSE—A. D. O. 4—2 Direct na het begin volgt een snelle aanval van Vitesse, welke door den A. D. O.- keeper schitterend, wordt verwerkt. A. D. O. neemt dan den aanval over en wanneer er voor ruw spel aan A. D. O. een vrije schop wordt toegekend, wordt deze goed genomen en in een doelpunt omgezet. 01. Aangemoedigd door dit succes komen de A. D. O.'ers sterk in den aanval en het Vi- tessedoel ontsnapt enkele malen ternauwer nood aan een doorboring, èn door haar kee per èn door vrouwe Fortuna, die A. D. O., zooals altijd, in den steek laat. Het spel gaat dan gelijk op en bij een mooien aanval maakt Vitesse gelijk. Hard wordt nu gewerkt door beide partijen om de leiding en na enkele minuten heeft Vitesse geluk, als de bal juist over de lijn passeerd 21. Na de rust maakt de linksback van A. D. O. er 31 van door een effectbal, terwijl een moment later Res den bal hoog in het doel plaatst. Het ziet er dan donker uit voor A. D. O., doch niet ontmoedigd wordt verder gespeeld, wat de hoop doet herleven in het A. D. O.- kamp. Hoewel nog verschillende aanvallen vol gen, zoowel op het Vitesse- als A. D. O- doel, blijft de stand ongewijzigd en wint Vi tesse tenslotte met 42. Rest nog te vermelden dat de scheidsrech ter goed voldeed. Daar den heer van Straaten op zich laat wachten, is de heer van Beelen bereid de leiding op zich te nemen. Concordia heeft 1 invaller en verliest den toss. Wanneer afgetrapt is, nemen de rood- jaadjes spoedig het leder over en geholpen door den sterken wind gaan ze spoedig op Aars af, doch deze weert zich goed. Toch dIijkt De Meer-voorhoede niet het beste deel te zijn, want hoewel steeds op de Concordia- belft gespeeld wordt, zien ze steeds kans ook van dichtbij over of naast te schieten. Als dan Concordia wat los komt gaat de aal van man tot man. Martin zet goed voor, doch de bal huppelt zielig over de doellijn tot hij weggewerkt wordt. Bij Concordia komen de gevaarlijkste aan vallen van rechts. Dan komt De Meer weer in den aanval, doch de jongste Beelen is hier het groote struikelblok. Toch wordt de druk te zwaar, wanneer de bal vrij bij den midlialf komt doelpunt deze met een vlie gend schot. 0I. Nog voor de rust ziet De Meer kans Aars met een laag schot te passeeren. 02. Het goede spel tegen wind deed het beste van de blauwhemden hopen. Het werd he laas anders. Het verband was nu hopeloos zoek. De Meer profiteert hiervan, doch brengt het niet verder dan de backs. Dan volgt toch een serie aanvallen van Concordia doch wat niet juist over of net naast is komt in de veilige handen van den keeper. Totdat Beelen weer eens een zuivere corner neemt, welke er gezamenlijk ingewerkt wordt. 1—2. Nu krijgt Concordia eenigszins het oog er in, doch nu loopt het tegen, totdat kort voor het einde Reeijwijk een hoogen bal schit terend inkopt 22. Beslist pech heeft Concordia daarna, wan neer Beelen een zuiveren kanjer tegen den vallenden keeper schiet, Reeijwijk net over- kopt enz. De wedstrijd werd onder de beste ver standhouding gespeeld. EERSTE KLASSE UITSLAGEN. Af deeling I. 's-Gravenhage: H.B.S.—V.U.C2—2 Haarlem: H.F.C.—'t Gooi 3_i iJmuiden: StormvogelsExcelsior 52 Amsterdam: Ajax—Z. F. Cii Dordrecht: D.F.C.—H.D.V.S2—3 Afdeeling II. Rotterdam: SpartaFeyenoord 1—o Koog a. d. Zaan: K.F.C.—R.C.H. 4—1 Haarlem: E.D.O.—A.D.01—3 Hilversum: HilversumV.S.V20 Afdeeling III. Deventer: Go Ahead—Tubantia 6—1 Zwolle: Z.A.C.—Rob. et Vel4—5 Apeldoorn: A.G.O.V.V.Wageningen 20 Almelo: HeraclesP.E.C27 Enschedé: EnschedéVitesse 01 Afdeeling IV. Tilburg: Noad—De Valk 2—3 Eindhoven: Eindhoven—Longa42 's-Hertogenbosch: Wilhelmina Willem II 4—1 Maastricht: M.V.V.—B.V.V1—2 Afdeeling V. Leeuwarden: Frisia—Friesland 1—1 Groningen: VelocitasAlcides 30 Assen: AchillesM.S.C42 AFD_ELING I. 2e klasse. D.E.C.—HJR.C3—2 Z.V.V.Zeeburgia 41 West FrisiaAlcm. Vitcr51 D.W5.Zandvoort 10 B.F.C.Hercules 01 HarlemBloemendaal 41 3e klasse Helder—K.V.V4—1 OosterparkW'meer 1—2 Meervogels—D.W.V23 KennemersD. J. K20 O. S. V.—O. D. E5—4 AssendelftQ. S. C55 RaplditasHolland 20 CulemborgZ. N. C53 O. V. V. O.—Donar 6—3 L. S. V.—Utrecht 1—0 D. O. S.—Alphia 5—2 OlympiaVoorwaarts 91 4e Klasse. ZaandijkAhrends 3—0 Sloterdük—Beverwijk 02 W. M. S.—T. I. W4—0 KampongLaren 12 S. D. Z.—Quick (A.) 4—3 Res. Ie klasse. R. C. H. II—E.D.O. II 2—1 Z. F. C. H—Stormv. II 3—2 Res. 2e klasse. Alcm. Victr. II—V. V. A. II 6—3 V. S. V. II—W. F. C. II 2—0 Zeeburgia IIHilversum III 61 Vriendsch. II—Vole-v. II 3—2 Velox II—H. V. C. II4—4 R 3e klasse. Alcm. V. III—O. S. C. II 2—3 Spartaan IIIZ. R. C. II 20 Oosterpark IIZ. V. V. II 14 A. F. C. IIIMeervogels II 70 W'meer II—Blauw Wit IV 43 Hollandia II—Z. F. C. Hl 2—1 T. O. G. II—Wilh. Vooruit II 2—2 Ahrends II—D. W. S. II 0-11 Hercules III—U. V. V. III 2—6 Voorwaarts II—Kampong II 1—2 't Gooi III—B. F. C. II 2—0 Z.F.C. Ajax Stormvogels H.D.V.S. H.B.S. D.F.C. H.F.C. 't Gooi Excelsior V.U.C. AFD. I ie klasse 14 9 5 0 23 4020 1.64 13 9 3 X 21 59—11 i.bi 14 5 5 4 15 2621 1.07 13 4 b 3 14 3030 1.07 12 4 4 4 12 2824 1. 14 5 3 b 13 24—34 0.92 12 2 5 3 9 15—27 0.75 ï4 3 3 8 9 25—40 0.64 12 o 3 7 7 26—37 0.58 12 2 3 7 7 24—53 0.58 AFD. II ie klasse Feijenoord 13 9 2 2 20 38—14 1-53 Sparta 13 9 2 2 20 2512 1-53 Hilversum 15 8 0 7 16 2624 1.06 K.F.C. 15 6 4 5 16 3230 1.06 A.D.O. 14 6 2 6 14 2829 1. Blauw Wit 14 5 2 7 12 2222 0.86 R.C.H. 14 5 I 8 II 2836 0.78 H.V.V. 11 3 2 6 8 1630 0.72 V.S.V. 14 4 2 8 10 1825 0.71 E.D.O. 13 4 I 8 9 1627 0.69 AFD. I 2e klasse A West Frisia 13 12 1 O 25 47—13 1.92 Z.V.V. 10 8 1 I 17 29—14 1.70 Zeeburgia 11 8 0 3 16 3618 1.45 Alcm. Victr. 14 5 3 6 13 38—43 0.92 W.F.C. 13 4 3 6 11 2428 0.84 Hollandia 14 4 3 7 11 27—34 0.78 T.O.G. 12 3 3 6 9 25—40 0.75 D.E.C. 15 4 3 8 I 2830 0.73 A.F.C. 14 4 1 9 9 22—39 0.64 H.R.C. 14 3 2 9 8 18-37 0.57 2e klasse B Hercules 15 11 2 2 24 43—26 1.60 D.W.S. 15 11 I 3 23 47—22 i-53 Haarlem 15 10 2 3 22 6031 1.46 Velox 13 9 O 4 18 53—28 1.38 Spartaan 14 5 3 6 13 2225 0.92 Baarn 15 4 3 8 II 2244 0.73 V.V.A. ï4 5 O 9 IO 37—37 0.71 Zandvoort 15 3 3 9 9 25—38 0.60 B.F.C. 16 4 2 10 10 23—40 0.62 16 2 4 10 8 26—53 0.50 Heel veel wind en heel weinig goed voet bal, ziedaar den totala-indruk van de plaat selijke ontmoeting H.B.S.V.U.C.waarvan de vrij talrijke bezoekers toch ongetwijfeld meer verwacht zullen hebben. Het teleurstellende verloop moet wel in hoofdzaak worden toege schreven aan het feit, dat de spelers geen rekening hielden met den wind en het steeds met hooge ballen probeerden. Opmer kelijk was het, dat beide ploegen zich aan dezelfde fout schuldig maakten. Een doorbraak van H.B.S. werd V.U.C. noodlottig. De goed aangegeven bal werd door Van Kesteren via den V.U.C.-keeper inge schoten (10). De V.U.C.-invaller Behre, die de midvoorplaats bezette, slaagde er in gelijk te maken, door met het leder handig Denis te passeeren, om daarna den bal in het H.B.S.-doel te laten verdwijnen (11). Nog voor rust wist Invaller Koppens V.U.C. de leiding te geven door den bal na een hoek schop fraai in te koppen. In het 2e gedeelte van den strijd had H.B.S. een overwicht, dat echter niet zoo was als dat van V.U.C. in de eerste helft. Beide doelverdedigers speciaal de V.U.C.- doelman kregen meermalen gelegenheid hun capaciteiten te toonen, doch ten slotte moest de doelverdediger van de bezoekende vereeniging zwichten voor een kopbal van. zijn clubgenoot V. d. Zalm, die probeerde een schot van Ophorst te keeren (22). (N. v. d. D.) Stormvogels behaalde ook nu wederom de overwinning en is dus nog steeds op eigen terrein ongeslagen. Met de rust was de stand 11. Toen had de thuisclub ech ter tegen den wind ingespeeld. Juist,in die periode echter kon ons haar aanvals- spel het best bekoren. Had men toen beter geschoten, Bund had meer moeten visschen. Na de thee speelde Stormvogels technisch minder dan daarvoor, doch had met schie ten meer succes. Excelsior bood tot het einde krachtigen tegenstand, maar moest in den regel de meerderheid van de Storm vogels-defensie erkennen. De elftallen: De Waard, Haak, Koster, Pronk, Tol, v. d. Velde, v. d. Steen, Groeneveld, Plokker, Prins, Boekelaar. Huysman, Maaskant, De Rijk, v. d. Ende, Mansen, Formenoy, Smaal, Grobbe, Hoogesteegen, Pols, Bund. Excelsior heeft den toss gewonnen en laat Stormvogels tegen den wind in aftrap pen. Dit belet de thuisclub niet direct een aanval te ondernemen, waarbij Prins hard naast schiet. Spoedig volgt een mooie Rotterdamsche aanval. Maaskant krijgt den bal in goede schietpositie, maar De Waard weet het harde schot te stoppen. Het publiek krijgt waar voor zijn geld, want direct hierna laat de linkerwing der Vogels mooi samenspel zien. Boekelaar geeft een prachtigen voorzet, doch Groeneveld mist, alleen voor Bund staande. Het Excelsior-doel verkeert onop houdelijk in gevaar, maar de verdediging verdedigt met man en macht. Toch moet Bund tenslotte zwichten voor een schot van Plokker (1—0). Excelsior geeft niet op, maar het spel der Stormvogels-verdediging is haar te machtig. Toch lost Maaskant eens een hard schot, hetwelk De Waard maar ternauwer nood stopt. Bij Excelsior is, in tegenstelling met bij Stormvogels, de middenlinie zeer zwak. Herhaaldelijk passeeren haar tegenstan ders. Prins is het, die nogal eens een schot lost. Eenmaal schiet hij hierbij tegen den paal. Na ongeveer 25 minuten spelen, komt Ex celsior iets in de meerderheid. De heeren ondervinden echter van Haak e.s. grooten tegenstand. En in laatste instantie houdt De Waard er eenige harde schoten uit. Hij boft echter als Maaskant op enkele me ters afstand, hoog overschiet. Stormvogels' voorhoede zit inmiddels niet stil. De aanvallen worden vaak goed opgezet, doch het schieten is niet naar rato. Het loopt reeds aardig naar de rust, als Maaskant van een terugwaaienden bal pro fiteert en De Waard met een mooi schot, het nakijken geeft (11). Met dezen stand is het rusten. Met den wind tot bondgenoot zit Storïn- vogels weldra op de Rotterdamsche helft. Na een voorzet van Groeneveld, weet Tol Stormvogels de leiding te hergeven (21). Stormvogels gelooft het nu voorloopig even. Bovendien maakt Tol de fout te veel als zesden voorhoedespeler te fungeeren. Als hij meer achter blijft, gaat het weer beter. Hij geeft Boekelaar den bal vrij, deze zet keurig voor en Groeneveld doet de rest (31). Excelsior geeft den moed nog niet op en Stormvogels gaat minder spelen. Vooral de middenlinie is minder op dreef, terwijl Plokker In de voorhoede de kluts kwijt is. Toch weet hij den voorsprong nog te ver- grooten (41). Geen minuut later weet Maaskant echter op fraaie wijze er 42 van te maken. Bund krijgt het nu zwaar te verantwoor den, doch hij weert zich goed en stopt o. a. een kogel van Plokker op fraaie wijze. Kort voor het einde moet hij echter zwichten voor een tam schot van Tol (52). Een Amsterdamsche, die tegen, en een Zaansche die meeviel De Groot-mokummers hebben Zondag lee- lijk de pin op de neus gekregen. Wat dacht dat Z.F.C. wel, die jongens van de Zaan kunnen heel aardig voetballen, en wel had Ajax er bij ongeluk van verloren, maar sindsdien was het spel der Amster dammers zoo gewéldig (een overwinning van zeventien nul, bleek maar een peuleschilletje) dat Z.F.C. Zondag zonder eenig bezwaar aan de zegekar zou worden gebonden en daar mede het kampioenschap alvast in de bui tenhaven werd gebracht om het spoedig binnen te sleepen. Jawel. Daar was nog een Zaansche ploeg, die het er op aanlegde deze bewering te logenstraffen en die zich onmiddellijk schrap zette toen de in blauw gestoken „rood-witte" Amsterdammers hun stormloopen op de Zaansche veste begonnen. Dan was er een meneer uit het Zuiden gerequireerd om dezen wedstrijd te leiden. En al kon hij zich niet in de sympathie van de Amsterdammers ver heugen, hij leidde den wedstrijd op voortref felijke wijze en zorgde er voor, dat de vinnige kamp fair bleef en zonder incidenten verliep. Bovendien werd het publiek voor den wed strijd en tijdens de rust per „Kuchenmeister's Ultrafoon" aangemaand sportief en kalm te zijn. (Blijf als Amsterdammer maar eens kalm als een Zaandammer van Kol voor de sokken loopt!) Overigens kwam het geluid niet zonder „storing" over, wellicht was de lucht te veel met electriciteit geladen in verband met de verhitte gemoederen. Die waren er natuurlijk ,en zelfs raakten eenige „heeren" voor de tribune slaags om het bezit van een plaats. Het geschil werd met de noodige tactiek oftewel een zacht lijntje door een Amsterdamschen smeris bijgelegd cn zoo verliep alles onder ernstige wanordelijkheden al hopen wij toch, dat bij een volgende ge legenheid het Ajax-bestuur er toe kan komen om naar den Amstelveenschen weg te gaan, of andersniet meer menschen op het veld te laten dan waarvoor plaats is De strijd begon direct snel en stevig. Am sterdam kreeg grooteren tegenstand dan ver wacht werd, en waar de Ajax-voorhoede den laatsten tijd niet gewend is om den weg naar doel versperd te vinden, nam het aanvals- vijftal te veel tijd om de zaken af te wikke len. De Zaandammers hadden geen geduld genoeg om dit af te wachten en met van 't Kaar aan het hoofd werd de doortocht naar Kuipers steeds versperd. De stormlinie der Zaandammers bleef niet werkeloos. Zoodra de kans daar was, werden de vleugels met lange trappen aan den arbeid gezet en zoowel van Kol als Diepenbeek had den het zwaar te verantwoorden. Bollington bëet zijn pijp stuk toen Lust vanaf den vleugel een boogschot gaf, dat Bonneveld even aaide, maar toen via den binnenkant van den paal in het doel ver dween. Het arme leer kreeg toen een nijdigen trap van den Ajax-doelman en verhuisde weer naar het midden om opnieuw te worden afgetrapt, omdat Z. F. C. gescoord had Ondanks de meerderheid in het veld der Amsterdammers verstreek de eerste speel- helft, zonder dat er verder werd gescoord cn zoo leidde Zaandam met rust met 10. Van Kol viel toen uit, waarop Andriessen zijn plaats innam en Fyen de middenlinie der Amsterdammers kwam versterken. Deze hoog blonde jongeling bleek het spel door te heb ben en was acht minuten na de hervatting indirect de oorzaak van den fraaien gelijk maker van Van Reenen, die eenige Amster dammers zoo aangreep, dat zij een dans uit voerden, die zelfs voor Josefine Baker nog nieuw moet zijn. Maar de groote Amsterdamsche raakte ver moeid en kon op den duur niet opwerken tegen de Zaankanters, die immer doorzwoeg den, stand hieldensterker werden. Naar mate de tijd vorderde zakte het peil der Ajaxploeg en werden de stormloopen op de Ajaxveste talrijker. Maar ook hier wist men zich te handhaven en een verdeeling der pun ten was tenslotte het resultaat. As se maor een tegenpartij hebbe, zei een jochie met een pet scheef op zijn hoofd. Het was een Amsterdamsch jochie, maar hij had een das aan in de kleuren vanBlauw Wit. De gasten ontplooien direct een goed slui tend samenspel, waaruit v. d. Griend reeds na een paar minuten zijn club de leiding geeft (0—1). Na dezen tegenslag komt D.F.C. herhaalde malen voor doel, evenwel zonder succes. Het spel golft geregeld op en neer met D.F.C. iets in de meerderheid. Tegen de verwachting in heeft H.D.V.S. evenwel uit een hoekschop het eerste succes en vergroot Bos den voorsprong (0—2). De gasten weten de hun geboden kansen beter te benutten. Vooral de middenvoor Van Es beschikt over een groote schotvaardigheid. Hij is het dan ook, die na een paar minuten het derde doel punt maakt (03), waarmede de rust komt. Na de hervatting valt D.F.C. met wind mee geestdriftig aan en na een paar minuten reeds verkleint Wepster met een scherp schot den achterstand (13). Na dit doelpunt komt D.F.C. sterk in de meerderheid en na 25 min. brengt Ruysch den stand op 23 met een goed schot. Hoewel de Dordtenaren geregeld voor doel komen, kunnen zij door het met man en macht verdedigen van de gasten het net niet vinden. De laatste minuten ver strijken onder groote spanning, doch in den stand komt geen verandering meer. „Crt." De H.F.C.'ers, zich ten volle bewust van de belangrijkheid van dezen wedstrijd, hebben na hard werken een welverdiende overwin ning behaald. Het spel stond aan weerszijden niet op hoog peil. Af en toe dreigde de strijd vrij forsch te worden, doch scheidsrechter Boeree hield de teugels gelukkig strak gespannen. De opkomst van het publiek was nu over matig groot. H.F.C.geheel volledig, speelde in de vol gende opstelling: v. d. Meulen Wamsteker Smit R. Jongeneel v. d. Lee P. Jongeneei De Ruyter, v. Riemsdijk Kruyt Lamp Chapon De Hilversummers hebben eerst voordeel van den straffen wind. In hoofdzaak wordt dan ook op H.F.C.-helft gespeeld, doch in de Gooi-voorhoede is geen schutter. Langzamerhand verplaatst H.F.C. het spel, doch juist nu weet 't Gooi de leiding te ne men als 'n door den rechtsbuiten bedoelde voorzet via v. d. Meulen's hand in doel be landt (10). De vreugde duurt echter al heel kort want van den aftrap af doet H.F.C. een vinnigen uitval en als van rechts goed wordt voorgezet krijgt Kruyt den bal vrij en de stand is ge lijk 1—1. H.F.C. wordt steeds beter en nog geen vijf minuten later kopt Lamp, die enorm zwoeg de, handig in; 21. De strijd is overigens meer spannend dan fraai. Voor rust wordt niet meer gedoelpunt, zoo dat met 21 voor H.F.C. gedraaid wordt. Nu de Haarlemmers den wind in den rug krijgen staan hunne kansen dus vrij gun stig. Na de hervatting zijn de H.F.C.'ers direct in den aanval. De Gooi-achterhoede blijkt nu niet al te trapvast. Chapon doet dan de H.F.C.-aanhangers juichen door handig te doelpunten 31. De Hilversummers werken als paarden, doch stuiten op een hechte H.F.C.-verdedi- ging. Even verslappen de Haarlemmers, doch luide aanmoedigingen schudden hen weer wakker. Er heerscht geducht spanning. Aan weers zijden worden eenige vrije trappen toegekend die geen resultaat opleveren. Ook worden op beider doelen opvallend veel hoekschoppen genomen. Verheugend is het te zien hoe de H.F.C.'ers met de overwinning in zicht zich blijven inspannen. Verandering in den stand komt er niet meer, zoodat als het eindsignaal klinkt H.F.C. twee uiterst kostbare punten bemachtigd heeft. De overwinning was verdiend. Uitblinkers waren o.i. Lamp en Wamsteker, hoewel de overigen allen een woord van lof verdienen voor hun zwoegen. 't Gooi was meer „elftal" doch schieten was zwak. Met dat al heeft H.F.C. de laat ste plaats verlaten met het voornemen er niet meer terug te keeren. Na eenige gevaarlijke aanvallen van Feyenoord, onderneemt Sparta een goede attaque, doch De Jong mist de fraaie kans. Aan den anderen kant plaatst Van Heel uit een vrijen schop het leder goed voor den doelmond, doch het schot van Hendriks gaat juist over. Feyenoord is in deze periode een tikje sterker, doch de aanvallen van Sparta zijn ook niet ongevaarlijk en vragen de grootste aandacht van Van Dijke c.s. Bij een hoekschop op het doel van Feyen oord, zweeft de bal eenigen tijd voor den doelmond, waar Formenooy een eind aan maakt door het leder naast het doel te plaatsen. De voorhoede van Feyenoord staat nogal eens buitenspel. Even voor de rust kopt Viergever den bal uit een voorzet van De Jong in de richting van het doel, doch het schot is te zacht en Van Male heeft er geen moeite mee. De rust komt met blanken stand. In de tweede helft blijken de ploegen wat beter te zullen aanpakken; de strijd is nu ook iets sneller. Feyenoord is het meest in den aanval in deze periode, doch Van Zwie- teren en Van der Geest zitten er telkens goed tusschen. Bü een aanval van Sparta schiet Viergever buiten bereik van Van Male tegen den paal, waarna het leder wordt weggewerkt. Sparta werkt zich nu ook wat los en de strijd krijgt een verdeeld karakter. Een schitterende kans verknoeit Viergever, ais hij vlak voor het doel den bal mist. Sparta is nu eenigen tijd gevaarlijk in den aanval en de verdediging van Feyen oord krijgt handen vol werk, doch het loopt goed voor hen af. Na eenige vergeefsche aanvallen van Feyenoord komt dan de voorhoede van Sparta weer in actie, en na dat er eerst tegen den paal is geschoten, vangt De Jong den bal op om hem onhoud baar langs Van Male te plaatsen, 10. Feyenoord wijzigt nu zijn opstelling en Van Heel verhuist naar de voorhoede. Feyenoord is nu weer iets sterker, doch de Spartanen verdedigen hardnekkig en er is voor Groe nendijk c.s. geen doorkomen aan. Een onverwachte nederlaag Gedachtig aan het „never change a win ning team" trok R. C. H. met hetzelfde elf tal dat zoo mooi tegen Blauw Wit gewon nen had, naar de Koog in de hoop en het vertrouwen, dat ook daar minstens wel een punt in de wacht gesleept zou worden. En toen het met de rust 11 stond en de Ra cing het voordeel van den sterken wind kreeg waren de R. C. H.-papieren werkelijk gunstig. Het is echter weer misgeloopen en wel hoofdzakelijk omdat het elftal geen moment het geluk aan haar zijde had, in tegenstelling met de Koogers die niet over pech te klagen hadden. „Je heb toch van die gemeene menschen, hè! Gisteren stond ik even voor een winkel te kijken en toen hebben ze mijn verdiensten van den geheelen dag uit mijn zak gegapt." „Verschrikkelijk! En hoeveel was 't?" -Zes portemonnaie's; wat er echter in zat, wist ik nog niet." Het elftal heeft vooral in de eerste helft tegen den wind in uitstekend gespeeld; de voorhoede combineerde heel goed, de mid denlinie steunde prima en de backs met Kos deden hun plicht. Ook daarna heeft elkeen zijn uiterste best gedaan doch niets lukte. Het K. F. C.-elftal verging het in onge veer dezelfde mate, ook dat speelde tegen den wind in beter dan met den wind in den rug, doch had het voordeel dat vooral met het maken van de doelpunten het geluk aan haar zijde stond. Vooral het tweede doel punt was een zuiver gelukje. Met dat al staat de Racing er nog steeds slecht voor en is het wel te hopen dat er nog bijtijds een gunstige verandering komt. Scheidsrechter Broeksmit, die goed heeft geleid, floot om half drie de onderstaande elftallen in het veld: v. 't Hof J. Veen W. Mol Boutshoorn Nieuwenhuis J. Veen Van Wensveen Blei Mol Visser Kruiver Paape Verkerk Maarse de Geus Hanse Muller Ruis Geutskens Prevost Krom Kos De eerste aanvallen zijn voor K. F. C„ dat gesteund door den van doel tot doel staan- den wind gevaarlijk komt opzetten. En reeds in de eerste minuten hebben de Koogers succes als de mid voor gebruik maakt van een toegespeelden bal door van dichtbij Kos te passeeren. Kos had o.i. moeten uitloopen. Dan volgen weer eenige zeer gevaarlijke aanvallen waarbij Kos zich zeer onder scheidt en langzamerhand raken de R. C. H.- voorwaartsen ook wat gewend aan het uiterst gladde en zachte veld. Goed combineerend gaat het op de Koogsche veste af en Van t Hof krijgt lastig werk te behandelen. Ech ter weet hij geregeld het gevaar te keeren en ondertussehen heeft Blei kans gezien om alleen voor Kos hoog over te schieten. De R. C. H.'ers werken geweldig hard en slagen er volkomen in om zich staande te houden, weten zelfs diverse goede aanvallen op te zetten. Verkerk komt uit een pass van Maarse alleen voor den K. F. C.-doelman, doch deze stopt heel goed het lage schot. Weer is dan K. F. C. aan het woord; ach tereenvolgens worden een drietal corners op het R. C. H.-doel genomen, doch nu be zweert Kos het gevaar. Eindelijk na diverse mislukte pogingen lukt het Verkerk om een drietal tegenstanders te passeeren en met 'n fraai schot ook den keeper. Nog enkele minuten zijn dan nog te spe len en het is rust. Begrijpelijkerwijs was de stemming onder de R. C. H.'ers optimistisch in de rust, om dat men thans het voordeel van den wind zou krijgen. Hoe anders is het afgeloopen. Reeds direct na de hervatting speelden de K. F. C.'ers belangrijk beter dan de R. C. H.'ers, die maar niet „op stoot" konden ko men. Het plaatsen was veel minder dan voor de rust, kortom er zat nagenoeg geen verband meer in het elftal, hoewel allen zich tot het uiterste inspanden. Tot overmaat van ramp moest al spoedig Maarse wegens een ongeval het veld verla ten, waai-voor Roelfsema in de plaats ver scheen. Van een fout in de achterhoede weet dan Blei met een heel gelukkig puntertje te pro- fiteeren en via den paal te scoren. 21. Geheel R. C. H. gaat nu als het ware aanvallen en werkelijk gelukt het eenige zeer gevaarlijke situaties te scheppen voor het K. F. C.-doel, doch dank zij een groote massa los zand die men gestrooid had, raakt voor Verkerk een mooie scoring verloren als hU daardoor den bal verliest. De R. C. H.'ers zwoegen dat het een lust is, doch niets lukt hun meer. Daarentegen heeft thans K. F. C. het geluk volkomen aan haar zijde en even gelukkig als het tweede doelpunt volgt thans door Vaii Wensveen het derde doelpunt. De Koogers, ziende dat de wedstrijd voor hen gewonnen is, doen er nog een extra schepje op en hoe de R. C, H.-verdediging ook werkt, zij kan het niet verhinderen dat nog eenmaal uit een scrimmage gedoelpunt wordt en met een 41 nederlaag kunnen de R. C. H.'ers, die tenslotte een behoorlijken wedstrijd gespeeld hebben den terugweg aan vaarden. Een goede schutter ontbreekt Voetbal is een wispelturig spel, wat wel bewezen is in dezen wedstrijd. Voor de rust toen V. S. V. tegen den zeer sterken wind speelde, demonstreerde het een spel, dat eiken toeschouwer heeft moeten boeien. Prachtige aanvallen werden er opgezet, de Hilversumsche spelers liepen van het kastje naar den muur. Het geheele elftal vormde een geheel, terwijl het bij Hilversum geducht rammelde. Na de rust, toen V. S. V. het voordeel kreeg van den wind en een ieder dacht, dat V. S. V. nu wel zou gaan winnen, ble ken echter juist de bordjes verhangen. Hilversum speelde nu stukken beter. Huizinga, die in den wedstrijd Hilversum— Sparta zijn been brak, was mede op het terrein aanwezig. Hij werd door den burge meester van Hilversum met een handdruk begroet. Dit was nu echt eens iets wat sympathiek aandeed. Voor IJmuiden een on gekende weelde. Precies 2 uur fluit scheidsrechter M. Bos, die ook nu weer eenige foutjes maakte, de volgende elftallen binnen de lijnen. HILVERSUM: Meinders, v. Velsen, Oudevaller, v. Gelder, Huizinga, Bitter, Fokking, Krumps, Gohring, v. Polen, v. Ek. Koning, De Koning, P. Weij, Wolf, Hillekamp, Jac. Weij, Alfrink, Heijerman, v. d. Pieterman, v. d. Griendt, v. d. Wint. Meinders wint voor Hilversum den toss en laat V. S. V. tegen den zeer sterken van doel tot doel staanden wind aftrappen. Weü brengt den bal aan het rollen, welke spoedig over de outlijn verdwijnt. Hilversum trekt dan ten aanval en v. d. Wint moet handelend optreden. Krumps lost een hard schot, hetwelk v. d. Wint op vangt. Tot tweemaal achtereenvolgens trekt V. S. ten aanval. De eerste aanval stuit op Van Velsen en de tweede wordt, als Hillekamp fraai voorgezet heeft, door De Koning over geschoten. Een volgenden Hilversum-aanval besluit Van Ek met een hard schot tegen den staander. Geleidelijk komt V. S. V. in de meerderheid en zelfs is het somtijds of er maar één elftal speelt. De V. S. V.-ers zitten er. geweldig op, doch voor het doel wil het maar niet vlotten. Vele schoten gaan naast of over en de overige worden somwijlen met eenig ge luk door den Hilversum-keeper gekeerd. Hilversum daarentegen presteert hoege naamd niets en v. d. Wint heeft zoo goed als niets te doen. De Koning krijgt een fraaie kans, welke hij, evenals Wolf even later, onbenut laat. De thee heeft blijkbaar Hilversum goed gedaan. Het elftal geeft althans heel wat beter spel dan voor de rust. V. S. V. is er nu geheel uit en haar spel is geen schim van dat van voor de rust. De beide Nieuwe dokter: „Is er werkelijk een patiënt in de wachtkamer?" Meisje: „Nee, dokter die mijnheer komt iedere week de verhalen in de tijdschriften lezen." (Weekly Telegraph) V. S. V.-backs dringen veel te ver op, wat eenige hachelijke momenten voor het V. S. V.-doel oplevert. Een mooien Hilver sum-aanval besluit Fokking met een goeden voorzet. Gohring staat Maar en kopt den bal langs v. d. Wint, 10. Dit schudt V. S. V. even wakker en eenige malen valt zij goed aan. Koning schiet eens hard in, welk schot de Hilversum- keeper, ten koste van een corner over de lat stompt. Even later kogelt P. Weü hard in; ook dit schot wordt door Meinders ge keerd. Hilversum vergroot door toedoen van Gohring zijn voorsprong, als deze een voor zet van den Hilversum-linksbuiten benut. 20. V. S. V. brengt nu een wijziging in de opstelling, hetgeen ook al geen verbete ring beteekent. Wolf wordt eens geheel door Huizinga vastgehouden in het beruchte ge bied, hetwelk den scheidsrechter ontgaat, evenals een handsgeval van Pieterman, ook in het strafschopgebied. Na nog eenige Hilversum-aanvallen, kon digt de scheidsrechter het einde aan. Het begint er voor E. D. O. nu wel erg donker uit te zien. Nu werd er van A. D. O. verloren en volkomen verdiend. A. D. O. speelde beter dan in Den Haag tegen E. D. O. De beste spelers bü A. D. O. wa ren Quax, Weber, Breitner en W. Tap. Met E. D. O. was het droevig. Vooral het spel der beide Koene's leek nergens op. Perukel, Steffens en Dinkla brachten er nog het meeste van terecht. DinMa werkte bui tengewoon hard, doch zijn plaatsen liet veel te wenschen over. De volgende elftallen stellen zich op: A. D. O. Quax, Weber, De Groot, Van Maren, Ramaker, Breitner, J. Tap, De Roo, W. Tap, Van Eembergen, Van Soldt. Oomen, Perukel, Steffens, Van Norden, Koene Jr., Boeré, Dinkla, Koene Sr., Zandstra, Kuyl, De Waard, E. D. O. De zeer sterke wind werkt niet mee en doet veel afbreuk aan het spel. De eerste aanval van E.D.O. eindigt in een corner, echter zon der resultaat. De Roo krügt onverwacht een kans welke hü hoog overschiet. Door beide achterhoedes wordt nogal on zeker gespeeld, doch de aanvallers weigeren hardnekkig daar gebruik van te maken. Een uitstekende voorzet van Perukel na goed solowerk, wordt door drie spelers voorbü ge- loopen. Een gevaarlük moment is er voor het E.D.O.-doel als Kuyl terug speelt en De Waard net naar den anderen hoek van 't doel liep. GeluMcig was de trap mede door den wind niet te hard en kon hij hem tüdig be reiken. Als Steffens een goeden schietkans krijgt maakt De Groot hands. DinMa benut de penalty en E.D.O. heeft de leiding. 1—0. Dit prikkelt A.D.O. en zün spel wordt beter. Tap verdeelt het spel uitstekend over de vleugels en het ziet er heel niet naar uit dat E.D.O. zich zal handhaven. Al heel spoedig moet de Waard bezwijken en door een mis verstand in de achterhoede krügt de Roo ge legenheid een goed gespeelden bal van W. Tap te benutten. Slechts enkele oogenblik» ken hierna weer een misverstand, als Kuyl een bal wü wegwerken en De Waard hiervoor de aangewezen persoon was. W. Tap maakt hiervan gebruik en de achterstand is omgezet in een 21 voorsprong. De tweede helft begon met bü E.D.O. te genwoordig gebruikelüke veranderingen, welke nog steeds geen verbeteringen bleken te zün. Boeré verwisselde met Zandstra en even later kwam v. Norden op de rechts- halfplaats en Koene naar voren, waar deze weer met zün broer verwisselde. Weer gaat de eerste aanval van E.D.O. uit, en Peru kel schiet naast.- A.D.O. laat zich niet van de wijs brengen en eenige gevaarlijke aan vallen worden met moeite gekeerd. A.D.O- krügt achter elkaar twee corners te nemen, welke door W. Tap zeer fraai worden ge nomen. De tweede kopt De Roo in. 3-1- Ten tweede male veroorzaakt De Groot een penalty door hands. De bal wordt thanS door Dinkla recht op Quax afgeschoten en de kans dat het spel had kunnen keeren ri niet benut door E.D.O. E.D.O. is thans een verloren elftal, hoewel er soms nog gevaar- lü'ke aanvallen worden gedaan, doch Qua* weet door eenige keeren tijdig uit te loo- pen het gevaar te keeren. Ook A.D.O. ge lukt het niet meer om te scoren en het za' de toeschouwers niet gespeten hebben toeO de heer van Dam het einde aankondigde. R. C. H. n dat het zonder Warren moest stellen heeft thans de derde achtereenvol gende overwinning behaald en is zich we1 radicaal aan het herstellen. Het was weef een goede wedstrijd van R. C. H.-züd®' waarin spil Nieuwenhuis weer een zeer groo® aandeel had. Toch was het E. D. O., dajj middels door een fraai doelpunt van Galah0 de leiding nam voor de rust en hoewel C. H. gelegenheid kreeg om uit een penalw gelük te maken, benutte v. d. Berg de Se' boden kans niet. Maar W. Kedde deed hf' beter, door nog voor het verstrijken van °-e eerste helft op uitstekende wijze gelük 1 maken. In de tweede helft speelden beide partÜeIJ goed tegen elkaar op, hoewel R. C. H. we iets in de meerderheid was. Brugman en v. fjj Berg speelden heel goed en herhaaldelijk bestond de kans dat R. C. H. de ieidf1® zou nemen. Dit gebeurte tenslotte pas tori* N. N. op solide manier een wegens hands, toegestane penalty in een doelpunt om zette Met nog een kwartier speeltijd kon er alles gebeuren; büna gelukte het E. D. gelijk te maken toen de R. C. H.-keeper hoogen voorzetonjuist beoordeelde. f De verdediging van R-. C. H. hield echte kranig stand en met een 21 overwinnib» brak het einde aan. R. C. H. II kwam als volgt uit: N. N. Vrugt Van Es Prevost Nieuwenhuis v. d. Berg Blokker W, Kedde J, Verkerk N. N. Brugn»^ 5% te ihr kq r G.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 10