Ch eq ue -koe rsen Amsterdamsche Beurs sa Laatste Nieuws Stofzuigerhuis SMAERTERSS HERINGA WUTHRICH, HAARLEM Centrale Verwarming Heringa-Johnson-Oiiebranders Ernstige vechtpartij De bankoverval te Eysden Mr. M. H. 4. Savelberg t Het smokkelen van sterken drank in Amerika Brand op het jacht van president Hoover Prinses Beatrix van Spanje gewond Arbeidsongevallen in het filmbedrijf Nieuw Egyptisch koningsgraf ontdekt Sir Percy Fitzpatrick f De Fransche Kabinetscrisis Modern sprookje Vorstelijk huwelijk De voorzitter van het Al-Indisch congres vrijgelaten STADSNIEUWS Agenda 27 Januari Jubileum aan den Voogdijraad De moordaanslag in de Wouwermanstraat St. Christoffel N. V. „De Spaarnebank" Tooneelavond St. Josephgezelien „Haarlem II' Jubileum Inbraak Filmvertooning voor werkloozen De heer P. J. Raaijmakers Algemeene Bond van Foto handelaren, afd. Haarlem Nederlandsch Toeristen verbond Begrafenis A. B. Harren 40-jarig jubileum Gemeentezaken Zakkenrollerij R. K. Bouwvakarbeidersbond „St. Joseph" Het te harde rijden Edeiwachtfeesten Barteljorisstraat 18 - Tel. 10756 Apex K!op-Veeg-Stof zuigers f175.- Statuten Leeren jas ontvreemd Personalia BURGERLIJKE STAND MEDEGEDEELD DOOR DE SPAARNEBANK Haarlem - Amsterdam 64 Bij een ernstige vechtpartij, welke Zon dagavond aan de Havenkade te Venlo plaats had, werd een der vechters, de melkknecht S v. d. Z. door een diepen messteek in het onderlijf getroffen. In zeer zorgwekkenden toestand werd de gewonde naar het R. K. ziekenhuis vervoerd. De politie meent den dader op het spoor te zijn. De toestand van Van der Z. was heden morgen zeer zorgwekkend. De daders tot zware straffen veroordeeld De rechtbank te Maastricht heeft heden veroordeeld Th. J. Doggen en J. P. de Greef, handelsreizigers te Maastricht, verdacht van den op 28 Nov. van het vorig jaar gepleeg- den bankoverval in het filiaal der Rotter- damsche Bankvereeniging te Eysden. Con form den eisch: den eerste tot 6 jaar, den tweede tot 2 jaar en 6 maanden gevangenis straf met aftrek van het voorarrest. Heden is te 's Gravenhage op 65-jarigen leeftijd overleden mr. M. H. A. Savelberg, vice-president van den Hoogen Raad. Schoener en sleepboot opgebracht De botter 145 van de Amerikaansche kustwacht, heeft binnen de 12 mijls-grens, welke in het verdrag met Engeland is vast gesteld, een goed gericht schot gelost op een berucht smokkelschip, de „Josefine K.", een schoener van Canadeesche nationa liteit, die Zaterdagnacht aan de kust van Jersey in de duisternis trachtte te ontko men. Het schip werd opgebracht. Het bleek toen, dat de kapitein doodelijk was gewond. De schoener en een sleepboot werden aangehouden, toen zij trachtten een lading sterken drank aan wal te brengen. Hiervoor werden kleine booten gebruikt, die voor een waarde van meer dan 100.000 dollar drank aan boord hadden. Het jacht ernstig beschadigd Uit Philadelphia wordt gemeld, dat ten gevolge van brand, het jacht van president Hoover, de „Mayflower", die op de marine werf te Philadelphia ligt, ernstig is bescha digd. Deskundigen, die het schip hebben onder zocht. verklaarden echter, dat het weer geheel kan worden gerepareerd. Prinses Beatrix, de tante, van den koning en moeder van Koningin Ena van Spanje, heeft ten gevolge van een ongeval, dat zij in haar verblijfplaats Kensington-Palace te Kensington had, haar linkeronderarm ge broken, doordat zij in een der kamers van het paleis uitgleed. In October van het vorige jaar liep de prinses, die 74 jaar is, ook reeds, ten gevolge van een va] in Applebyhall op het eiland Wight, een verwonding op. AFTREDEN VAN DE ENGELSCHE ARBEID ERSREGEERING? Seruchten over ontbinding van het Lagerhuis en nieuwe verkiezingen In de Engelsche pers en in regeerings- kringen doen geruchten de ronde, dat de regeering voornemens zou zijn wanneer Woensdagavond a.s. de nieuwe vakvereeni- gingswet in tweede lezing verworpen zou worden, het Lagerhuis te ontbinden en nieu we verkiezingen uit te schrijven. De Arbeiderspartij beschikt over een meer derheid van 26 stemmen over de Conserva tieve Partij. Officieel hebben de liberalen besloten, zich van stemming te onthouden, doch men verwacht algemeen dat een aantal liberalen, vermoedelijk tusschen de 10 en 15, eveneens tegen de regeering zal stemmen. Anderzijds bestaat de kans, dat een aantal liberalen, ondanks het door Lloyd George uitgegeven parool van stern-onthouding vóór het regeeringsvoorstel stemt. De regeering maakt zich dan ook geen illusies over het resultaat en neemt in elk geval reeds thans als vast aan, dat een eventueele overwinning slechts zou geschieden met een uiterst ge ringe meerderheid. Dezer dagen heeft de Arbeidsinspectie een rapport gepubliceerd met een statistiek over de arbeidsongevallen in de filmindustrie, waaruit blijkt, dat vooral de sensatiefilms him jaarlijkschen tol aan menschenoffers en ongevallen eischen. In de afgeloopen 5 <4 jaar behandelde de Arbeidsinspectie in Califomië 10.794 ongevallen van personen, die in de filmbranche werkzaam waren. Alleen reeds in het 'jaar 1929 werden 55 personen bij ongevallen tydens het opnemen van films gedood. Toen de oorlogsfilms in trek waren en vele filmondernemingen in een zelfde periode oorlogsfilms vervaardigden, bedroeg het gemiddeld aantal ongevallen per dag ongeveer 15. In de afgeloopen 5% jaar werd een bedrag van 80.000 dollar aan schadevergoeding voor ongevallen betaald. In 1930 was een der grootste ongevallen net verdrinken van kapitein Ross Cooke en 9 acteurs in den Stillen Oceaan, toen bij een filmopname twee vliegtuigen, die gefilmd werden, met elkaar in botsing kwamen en neerstortten. Evenaart het graf van Toet-ank-Ahmen Uit Cairo wordt gemeld, dat prof. Seiim Hassan in de nabijheid van Themis een oud Egyptisch koningsgraf heeft ontdekt met schatten, die het graf van Toet-ank-Ahmen evenaren of misschien zelfs wel overtreffen. Het graf, dat stamt van ongeveer 5000 jaar vóór Christus, bestaat uit twee gewel ven, die geheel ongeschonden zijn. De mummie rust in het eerste gewelf op een prachtige sarcophaag en draagt een gouden kroon met kostbare juweelen. De tweede ruimte is gevuld met sieraden, prachtige edelsteenen en gouden en albasten voorwerpen, zooals men nog zelden heeft gevonden. Het graf zou het graf van den priester-koning Tarso Ankh zijn. Prof. Hassan is vermoedelijk de eerste Egypte naar, die zelfstandig het opgravingswerk in zijn éigen land hkeeft ter hand genomen. De man van de herdenking van den wapenstilstandsdag. Te Kaapstad is overleden de bekende Zuid- Afrikaner Sir Percy Fitzpatrick. Hij was 69 jaar oud. Sir Percy Fitzpatrick is de man geweest, die in Engeland het denkbeeld heeft gelan ceerd, om op Armistice-day den herden kingsdag van den wapenstilstand, eiken 11 November te 11 uur dit feit te herdenken door 2 minuten stilte. Men wil een langdnrig ministerie. De Fransche kabinetscrisis is gisteren geen stap dichter bij een oplossing gekomen, hoe wel het met spanning verwachte besluit der radicaal-socialisten gisteravond bekend is geworden. Hoewel in het besluit der radicaal-socialis ten niet, zooals vorige malen, speciaal stel ling wordt genomen tegen Tardieu en ook geen uitspraak wordt gedaan tegen de groep- Marin, wordt erin gesproken over een uit breiding van de Leekenwet en wordt er na drukkelijk in verklaard, dat de party slechts een regeering kan ondersteunen, die is sa mengesteld in overeenstemming met de be sluiten van het partijcongres van Grenoble, wat praktisch echter niet anders beteekent dan dat met bovengenoemde groepen niet zal worden samengewerkt. Gisteravond had de kabinetsformateur, Pierre Laval, nog verschillende besprekingen met Marin, Steeg en Briand. Wanneer alle pogingen, om een concen tratie-kabinet te vormen falen, zal Laval trachten, de oude meerderheid van Tardieu te herstellen en probeeren dit kabinet een steviger grondslag te geven dan het oude kabinet-Tardieu, door de groepMarin erin te betrekken. In een tearoom aan het Londensche Strand werd een 24-jarige kenllnerin aan de telefoon geroepen. Toen zij terugkwam barste zy in snikken uit en was geheel in de war. zy had namelijk telefonisch de mededeeling ontvangen, dat haar echtge noot met wien zij in 1922 te Dublin was getrouwd, terwijl de man zelf 16 jaar ouder was, en later naar Australië en vandaar naar canada vertrok, vandaar naar Engeland was teruggekeerd in verband met een erfe niszaak en dat hij nu, door het overlijden van een familielid te Ajaccio op Corsica niet alleen in het bezit was gekomen van een groot vermogen, maar bovendien Peer van Engeland was geworden, zoodat het jeugdige kellnerinnetje van het Strand plotseling Lady Langford was geworden. Toen de man in Engeland aankwam, was hij in het bezit van 3 pond sterling en hij had de reis van Canada naar Europa gemaakt als bediende aan boord van een stoomschip. Prins Lenart, kleinzoon van koning Gustaaf van Zweden, oudste zoon van koning Gustaaf's tweeden zoon, prins Karei Wilhelm en voluit geheeten Gustaaf Lenart, hertog van Smaland, zal in het huwelijk treden met mej. Karin Nisswandt, dochter van een bekend zakenman. De prins heeft van al zyn successierechten op den troon afstand gedaan. zyn moeder is de Russische groothertogin Maria Pawlowna. De prins is bijna 22 jaar oud. Uit Allahabad wordt gemeld, dat Uundl Jawaharlal Wehrn, voorzitter van het Al- Indische congres, die voor de derde maal in verband met de congresactie tegen de regee ring was gearresteerd, hedenmorgen in vrfj- heid is gesteld. Sociëteit ,,Sint Bavo" „St. Caecilia", 8 uur. Ver. Verzekeringspersoneel „St. Mattheus", half 8 uur. Rechtskundig Bu reau, half 9 uur. „Eigen Huis", Jansstraat 49 Eerste Al- gemeene Jaarvergadering K. J. M. V. „De Kring", half 9 uur. Schouwburg Jansweg Haarlems Ge mengd Tooneel „Thalia" „Boezemvrien den", 8 uur. Gemeentelijk Concertgebouw Concert Haarlemsche Bachvereeniging, 8 uur. Stadsschouwburg Ver. Rotterdamsch Hofstadtooneel „De Wonderdoktoor", 8 uur. Rembrandt-Theater Bioscoopvoorstel lingen en variété (alleen voor volwassenen), 7 en kwart over 9 uur. „Palace" Bioscoopvoorstelling en variété, kwart over 8 uur. Luxor-Theater Bioscoopvoorstelling en variété (alleen voor volwassenen)kwart over 8 uur. Heden is het 25 jaar geleden, dat de heer W. Spuyman te Zaandam benoemd werd tot agent van den Voogdijraad alhier. In Augustus 1921 werd hy benoemd als lid van dien Raad en heeft onafgebroken al die jaren byzonder goed werk verricht in het belang van den Voogdijraad. Zoowel in zijne kwaliteit van lid van den Voogdyraad, als van directeur van het Bur- geriyk Armbestuur te Zaandam en secreta ris van den Armenraad, aldaar, is hy op het terrein van maatschappelijk werk voor tal- loozen in de Zaanstreek een vraagbaak en helper. De bekentenis van den dader Zaterdag is de 24-jarige A. v. d. S., de dader van den moordaanslag in de Wou wermanstraat, van Woudrichem, waar hy is gearresteerd, naar Haarlem overgebracht. Hy arriveerde met den trein, die om half twaalf hier aankomt en werd begeleid door twee marechaussees. Aan het station na men twee Haarlemsche rechercheurs den arrestant over. In ons nummer van Zaterdag hebben wij nog kunnen mededeelen, dat v. d. S. in Woudrichem reeds een bekentenis heeft af gelegd en daarbij als motief voor zün daad heeft opgegeven, dat hij een afkeer van de familie B. had. Hu meende door de familie verongelijkt te zyn. Van ernstigen aard is dit echter in geen geval geweest. Bij het verhoor, dat hem in Haarlem is afgenomen, heeft hij zijn bekentenissen herhaald en toonde hij berouw over zijn verregaande on bezonnenheid. De politie is gesterkt in haar aanvanke- lyke overtuiging, dat v. d. S. niet geheel normaal is. Hij is hedenmorgen aan de Justitie overgeleverd en in het huis van be waring opgesloten. Er is geen sprake van, dat er eenige ver houding zou hebben bestaan tusschen het slachtoffer en den dader. Zooals eiken morgen gebeurde, was v. d. S. ook Donderdag door den vader van het meisje in huis binnengelaten, om hem in de gelegenheid te stellen zijn werkzaamheden te beginnen in de schoenmakerswerkplaats. Even later ging de heer B. uit naar de groentenmarkt. V. d. S. wetend, dat ook de moeder afwezig was, is toen naar binnen gegaan en heeft mej. B. met een gewoon knipmes in den rug gestoken. HU is daarna weggeloopen en is op een transportfiets ge vlucht. Den geheelen dag -n den ^-ht is hu. zonder eten of drinken, doorgereden naar Woudrichem, waar zUn grootvader woont. De Haarlemsche politie, die den burge meester van Woudrichem er van verwittigd had, dat v. d. S. naar Woudrichem kon komen, liet de Woudrichemsche politie een oogje in het zeil houden. Deze vond den jongeman, terwUl hU bU zUn familie aan tafel zat. HU bekende op de vragen van de politie onmiddellUk, dat hU den aanslag had ge pleegd en ging gewillig met deze mede. Het knipmes, waarmede de aanslag is gepleegd, is nog niet gevonden; v. d. S. heeft medegedeeld, dat hU het tUdens zün vlucht op de Amsterdamsche Vaart in het water heeft geworpen. De toestand van het slachtoffer was heden goed. VrU'dag 30 Januari, 's avonds te half 9 uur vergadert de afdeeling Haarlem van „St. Christoffel" in de achterzaal van café Cen tral, Groote Houtstraat. Behalve verkiezingen zullen de diverse functionarissen hun verslagen over het af geloopen jaar uitbrengen. Voorgesteld dividend 6j/> pet. Naar wij vernemen, zal door Commissa rissen aan de algemeene vergadering van aandeelhouders der N. V. „De Spaarnebank" te Haarlem worden voorgesteld het dividend over het jaar 1930 te bepalen op 6i4 pet. (evenals vorig jaar). K. J. M. V. „DE KRING" In de agenda van het Comité van Katho lieke Actie stond vermeld, dat de jaarver gadering van den K. J. M. V. „De Kring" Dinsdag 27 Januari zou plaats hebben. Deze datum is echter gewijzigd. Hedenavond is de vergadering. Door de tooneelclub „D. O. V." onderafd. der St. Josephgezellenvereeniging „Haarlem II" werd gisterenavond voor de ouders en donateurs van het patronaat en gezellenver- eeniging opgevoerd „In den greep van het geweten", tooneelspel' in drie bedrijven door B. A. v. OdUk. De zaal was geheel bezet, toen om 8 uur precies de vice-praeses, kapelaan Th. v. d. Lugt, dezen avond opende met een welkomst woord, wat tevens een woord van oprechten dank inhield voor den steun, welken hU steeds mocht ondervinden van ouders en donateurs. Nadat door de reeds beroemd geworden „Famous Boys', fantaisie-opera „Martha" ten gehoore was gebracht, begon de opvoering van bovengenoemd stuk. Een critisch verslag geven we hierover natirurlijk niet; wel wil len wU zeggen, dat dit een stuk is met een mooien inhoud en. een goede strekking; een stuk. dat prachtige moment°n geeft van sterk, krachtig spel en dat ten volle waard is gezien te worden. Tusschen de bedrUven gaven de „Famous Bovs" nog eenige nummers ten beste, en aan het einde van het derde en laatste bedrijf was een enthousiast applaus een belooning welke de spelers zeker verdienden. Vermelden wü nog, dat deze avond wordt herhaald Donderdag 29 Jan. en Zondag 1 Fe bruari as. en dat het geheel onder leiding staat van den eminenten regisseur, den heer «Gerard Kruijver. Zaterdag herdacht de heer Diermans, wa genmaker aan de Centrale Werkplaats der Nederlandsche Spoorwegen den dag dat hU voor 40 jaar in dienst kwam. Hoewel een 40-jarig jubileum door de Maatschappij niet herdacht wordt, is dit echter niet het geval bü de werklieden. Namens hen sprak de heer Bornhof den jubilaris toe en met eenige hartelUke woor den bood hU hem namens zUn vrienden een fraai rookstel aan. Gisteren tusschen 11 en 6 uur heeft men zich toegang verschaft tot perceel Brou werskade 61, terwUl de bewoners niet thuis waren. Een bedrag van 11.wordt ver mist. Door bemiddeling van het comité tot be- strUding van de gevolgen der wrekloosheid te Haarlem, hebben de directies van d,e bioscooptheaters Rembrandt, Palace en Luxor hun medewerking toegezegd voor een gratis bioscoopvoorstelling op morgenmiddag voor de werkloozen en hun vrouwen. Op deze voorstellingen zal het geheele avond programma vertoond worden. Zijn toestand/vooruitgaande De toestand van den heer P. J. Raaüma- kers, oud-secretaris-generaal van de RUks- verzekeringsbank, die de vorige week door een beroerte getroffen werd en onmiddellijk van de H.H. Sacramenten der Stervenden moest worden voorzien, blUft vooruit gaande. A.s. Donderdag 29 Januari, 's avonds half 9, zal de heer H. J. Cortel van de N.V. Philips gloeilampenfabrieken een lezing met demonstratie houden in restaurant „Brink- mann" over 's Winters Thuis Fotografeeren met Philips „Photomirenta"-lamp. De amateurs kunnen met behulp van de Photomirenta-lamp met hun eigen camera en materiaal zelf opnamen maken. Feestavond Het bestuur van het Nederlandsch Toeris- tenverbond „Natura" weet de leden gedu rende den winter, wanneer het reisseizoen in zoete rust is, ook wel aangename en te vens leerzame avonden te geven. Een dezer aangename avonden werd Zaterdag in het gebouw „Olympia" gehouden. Nadat de heer J. Wit den avond had ge opend en het programma voorgelezen, bleek al spoedig, dat een afwisselend program den velen aanwezigen wachtte. De humoristische en komische jazzband „Thré Prince Band", van IJmuiden, onder leiding van den heer L. v. Norden, had dien avond het leeuwenaandeel voor haar reke ning genomen en dat zU voor haar taak be rekend was, bleek al heel spoedig. De heer v. Norden wist al dadelUk met zijn muzikale voordrachten de lachers op zijn hand te krij gen. Ook de heer Th. Oorthuis, accordeon virtuoos, en W. Gootjes, viool, gaven eenige nummers ten beste, welke veel succes oogst ten. Vooral met de nummers „Mignanette Ouverture" en „Des Seemans Los", welke zij voortreffelijk uitvoerde. Voor bestuur en leden was het een avond, waarvan een aangename herinnering zal achterbluven. Heden werd op het R. K. kerkhof aan den Schoterweg begraven het stoffelUk overschot van wij'en den heer A. B. Harren, in leven vaandeld ager van den R. K. Volksbond. Het is te begrijpen, dat, daar de heer Har ren zeer bemind was bij de leden van den R. K. Volksbond, velen zich in den treurigen stoet hadden geschaard om den overledene de laatste eer te bewUzen. Het oude vaandel, thans door een nieuw vervangen, en zoo dikwUls door den thans ontslapene gedragen, werd in den stoet mee gevoerd. De overledene was in het R. K. organisatie leven geen onbekende, 25 jaar lang is hU de trouwe Vaandeldrager geweest van den R. K. Volksbond, en 25 jaar lang heeft hij dit gedaan met groote liefde voor den bond en gehechtheid aan zijn vaandel. Nooit heeft hU die taak overgedragen aan een ander en nooit ontbrak hu op het appèl. Totdat eenige jaren geleden hU te oud werd en met hem het vaandel. Aan het graf waren vele Volksbonders en het grootste gedeelte van het bestuur aan wezig. De beaardingsplechtigheden werden ver richt door een neef van den overledene, den Weleerw. Pater H. Robbers, S.J. Heden herdenkt de heer Le Maitre, ploeg baas in de ketelmakerij der Centrale Werk plaats, den dag, waarop hU vóór 40 jaar in dienst kwam der Nederlandsche Spoorwegen. Ofschoon een 40-jarig jubileum niet door de Maatschappü herdacht wordt, geschiedt dit wel door het personeel. Het Toezicht houdend personeel schonk hem een rookstel, terwijl het personeel van zUn afdeeling een fraaie rooktafel met koperen blad aanbood. Restauratie Bakenesser- kerk Kerkvoogden deelen mede, dat de Bake- nesserkerk zich in zoodanigen toestand be vindt, dat herstellingswerken noodig zijn. Het aan het College uitgebracht rapport van den Directeur van Openbare Werken, toont aan, dat de beoogde werken het herstellen V3n de fundeering der kerk reeds zijn aangevangen, omdat deze noodzakelijk zijn en dat de kosten daarvan worden geraamd op ongeveer 10.000,B. en W. merken hierbij op, dat voor het aanbrengen van ver sterkingen aan de fundeeringen e.d. van den traptoren dier kerk bij besluit van zo Novem ber 1929 No. 14, reeds een bedrag van 5.000 beschikbaar is gesteld. Aangezien de kosten van de restauratie der kosterij dier kerk ƒ15.000,bedragen, welk bedrag geheel ten laste van het kerk bestuur komt, laten de middelen, zooals Kerkvoogden mededeelen, een meerderen last van 10.000,niet toe. Kerkvoogden hebben zich daarom tot den Raad gewend, met verzoek, om uit de gemeentekas een bijdrage van 20 van het bedrag van 10.000,voor die werken te verkrijgen. Daarnevens hebben zij aan het rijk en de provincie eene bijdrage gevraagd van respectievelijk 50 en 20 in die kosten. B. en W. zijn van meening, dat er termen aanwezig zijn om eene subsidie van ten hoog ste 2.000,te verleenen, echter onder voorwaarde, dat voor dat doel het rijk ten minste 5.000,en de provincie Noord holland tenminste 2.000,beschikbaar stellen. B. en W. stellen voor, behoudens goed keuring van Gedeputeerde Staten der pro vincie Noordholland, Burgemeester en Wet houders te machtigen aan M. J. Henneman en J. v. d. Veen, alhier, of hunne nader te noemen meesters of lastgevers, tegen den prijs van 15.per M2., in koop af te staan, grond, gelegen aan de oostzijde van de Recht huisstraat groot pl.m. 790 M2. Personalia Het College van Curatoren stelt voor, om ter tijdelijke vervanging van Mejuffrouw H. O. C. Sand, leerares in de Klassieke Talen, aan het gymnasium te benoemen Mejuffrouw M. H. te Kiefte, zulks met ingang van 6 Januari 1931. Zaterdagmiddag werd door een dame aangifte gedaan van diefstal van een porte- monnaie uit haar mantelzak, terwUl zü in den winke' van V. en D. aan de Groote Houtstraat was. Jaarfeest der afd. Haarlem Gisteren vierde de afd. Haarlem van den Ned. R. K. Bouwvakarbeidersbond „St. Jo seph" haar jaarfeest. De dag werd, zooals gebruikelUk bü een katholiek organisatie-festijn, begonnen met een H. Mis met Algemeene H. Communie, in de kapel van de Zusters aan den Zijlsin gel, waarna gemeenschappelijk ontbüt In de Sociëteit „St. Bavo". De voorzitter, de heer J. P. Zegwaard, sprak hier enkele hartelUke woorden naar aanleiding van dezen veelbeteekenënden morgen. Het ontbUt werd opgeluisterd door de dames Reyer en Vogels, die eenige zang nummers ten gehoore brachten. Des avonds waren allen weer bUeen in het gebouw „St. Bavo", waar de vroolUke mu ziek van „The Kitty Band", onder leiding van P. R. v. Strien de beste stemming on der de aanwezigen schiep. Bü de opening van den feestavond nam de voorzitter, de heer J. P. Zegwaard, het woord en wekte de leden op tot goede orga- nisatiemenschen, daarbü vertrouwend op de medewerking van de dames. Verder bracht spr. een dankwoord aan den geestelijken adviseur, den weleerw. heer kapelaan H. W. Haselaar, die op iederen le den- en bestuursvergadering tegenwoordig is (applaus). Hierna trad Haarlem's Klein Cabaret op. Het begon met vroolUke beurt- en samen- zangen van het geheele gezelschap. De heer Jan Hoeben Sr. zong eenige levensliedjes. Ook het komische repertoire van Jos. Ma thot oogstte veel büval. Daarna verscheen de geestelijke adviseur, kapelaan Haselaar, op het podium, om een kort en kernachtig woord te spreken. Spr. wekte de leden op, om mannen van de daad te zUn en uit te komen voor hun beginsel en propagandist te zün. Ook spoorde spr. de leden aan tot veel bidden voor den groei en bloei van den bond, en daardoor het actieve bestuur te steunen op zün werk. Vervolgens richtte spr. zich tot de twee zilveren jubilarissen, de heeren M. v, d. Aardweg en G. Klaver, die spr. tot voorbeeld stelde als mannen van moed en durf. Hierna overhandigde spr. hun het diplo ma. Haarlems Klein Cabaret vervolgde nu het programma met een aantal komische voordrachten en nog een gezamenlijk optre den, waarna allen voldaan huiswaarts keerde. Wegens te snel rijden met auto's werd gisteren tegen 7 personen proces-verbaal opgemaakt. J. A. F. VAN DEN HOUTE WILLEMS t In den ouderdom van 68 jaren is alhier overleden de heer J. A. F. van den Houte Willems, in leven apotheker alhier (firma Begemann en Sneltjes in de Jansstraat). HU was lid van het bestuur van het Departe ment Haarlem van de Nederl. Maatschappü ter bevordering der pharmacie, van het Haarlemsch Ziekenfonds en van de Biljart club der Sociëteit-Vereeniging. De teraardebestelling van het stoffelijk overschot vond heden plaats op de be graafplaats aan de Kleverlaan. Op de- begraafplaats waren o.m. aanwezig het bestuur en vele leden van het departe ment Haarlem van de Nederlandsche Maat schappü ter Bevordering der Pharmacie en de heer dr. Hofman, afgevaardigde van den Bond van Spoorweg-apothekers. Overeen komstig den wensch van den overledene werd niet gesproken aan het graf. Een familielid dankte voor de belangstelling. In dc parochie van St. Bavo Zaterdag en Zondag j.l. hadden ter ge legenheid van het St. Tarslciusfeest de Edeiwachtfeesten in de parochie van St. Bavo-kathedraal plaats In de groote Leo- narduszaai aan de Westergracht. Nadat des Zaterdags een groot middag- feest voor de leden van de Edelwacht was gegeven, had des Zondags een matinée-voor- stelling plaats voor de ouders en genoodig- den. De directeur, de Weleerw. heer A. J. v. d. Oudenhoven, heette alle aanwezigen van harte welkom en verheugde zich er over, dat zoo velen gevolg hadden gegeven aan zijn uitnoodiging om op dezen middag te genwoordig te zü'n. Tevens sprak hU zün blijdschap en dankbaarheid uit, dat vele ouders hun kinderen in uniform hadden ge stoken. Voor de medewerking die de ouders steeds verleenen dankte spr. in het bijzonder. Spr. wees er vooral op, dat de Edelwacht nu op een moderne basis zal werken. Niet enkel zal het hoofddoel, n.l. het godsdienstige, verwezenlükt worden, doch hiernaast zal vooral getracht worden de ver edeling der karakters zoo hoog mogelijk op te voeren door gezellige middagen, midda gen ook waarop ontwikkelend tot de leden der Edelwacht gesproken zal worden. Spr. vroeg dan ook in de toekomst nog de medewerking van de ouders, opdat later hun kinderen sterk zullen staan tegen de veie stroomingen van onze dagen. Over de uitvoeringen kunnen we niet an ders dan met lof spreken. Wat de kinderen geleverd hebben was niet minder dan prachtig en beschaafd De vele gebarenliedies, zangstukjes en de clamaties der kleinen waren werkelük mooi en waar anders de kinderen een groote ver legenheid toonen, legden zü deze hier toch af. Opgevoerd werd nog door de kinderen „Prinsesse Zonneschijn", waaruit we voor al kunnen leeren, dat het menschelijk ka rakter. dikwüls gebiedend, door het lijden omslaat in verdraagzaamheid en medeleven in het lot. Eerst werd het prinsesje „Zonne schijn" genoemd om haar schitterend goud blond haar, doch later kreeg zü dien naam omdat zü voor anderen een zonneschijn was. De tableaux vivants van den H. Tarsicius werden zeer mooi uitgevoerd Vooral het laatste, de apotheose was schitterend. Na afloop sprak nog de Hoosreerw. heer deken L. A. A. M. Westerwoutit nog een woord van dank tot allen, die hadden büge- dragen tot het doen slagen van dien avond in het büzonder den Weleerw. directeur en de Eerw. Zusters van de Westergracht. Spr. roemde het mooie werk der kinderen en den directeur, die wel getoond heeft, dat hij groote plannen met de Edelwacht heeft. Spr. spoorde dan ook de ouders aan zoo veel mogelijk mede te werken om deze plannen te verwezenlijken, opdat het niet worde een Edelwacht in mooie uniformen, maar een Edelwacht in ziel en hart. Met nogmaals den ouders aan te sporen aan de geestelüke leiding medewerking te verleenen, eindigde de Hoogeerw. spreker. Het was zeker een buitengewoon mooie avond en wü zün er dan ook zeker van, dat allen voldaan huiswaarts keerden. De Staatscourant bevat de gewijzigde statuten van de Racing Club Haarlem, gevestigd alhier. Op aan wüzing van een burger heeft een agent Zaterdagmiddag aangehouden een 27- jarigen rietwerker uit Utrecht, die uit den wir.kel-ingang van perceel Spaarne 67, een leeren jas had ontvreemd. De man is in bewaring gesteld. Bü het politiekorps te Utrecht Is benoemd tot politieagent (afd. rijwielbrigade) onze stadgenoot de heer J. M. Hartmann. Ondertrouwd: 24 Jan. J. M. J. van Velt- huijsen en A. Need. Geboren: 22 Jam dochter van G. Ver- woerdt-Pauw; 23 Jan. dochter van M. Wale- veld-Vrugt; zoon van C. N.Winter-Zonne- veld; dochter van E. Smit-van der Schans; dochter van A. A. Bottelier-Teeuwen; 24 Jan. dochter van J. M. Veenings-Droog; zoon van J. J. Strijkers-Lamoree; dochter van A. Th. Banken-Schmidt. Overleden: 22 Jan. P. J. M„ 17 mnd, zoon van C. Oudendük, Berckheüdestraat; 23 Jan. J. D. Holtermann, 84 jaar, Nagtzaam- straat; P. H. Evers, 52 jaar, Burgwal; A. A- W. Salis, 74 jaar, Hazepaterslaan. MAANDAG 26 JANUARI 9.70 9.80 34.60 34.70 Londen 12.06% 2.48 12.07% New-York (cable/ 2.49 Berlijn 59.05 59.15 ittricb 48.05 48.15 12.95 13.05 Madrid 25.85 26.15 Oslo 66.35 66.50 66.50 66.60 Kopenhagen 66.35 66.50 7.30 7.40 Weenen 34.90 35.10 Warschau MAANDAG 26 JANUARI Vorige Korr' Koersen 1.45 Staalsleeningen Nederland 1919 5% Nederland 1918 4H Nederl 1916 4H Nederl 1917 4H N.Ind. i926 B Banken Koloniale Bank Indische Bank Cert. Handel-My. Industrieën Marg Unie Calve Delft Alg Kunstzüde Van Berkei's Pat Nieuwe Philips mdustr. Buitenland \naconda Oert. Fisk Rubber eparator Zweedsche Lucifers Vïünbocw Boeton MUnbouv Mg. Exploratie Petroleum Oortsche Petr Oaboes Kon Olie Perlak Peudawa Continental OU Rubber Adam Rubber Bandar Dell Batavia Rub Rott. Tapanoeli derbadjadi Sllau V l C O Allied tntercontln Rubber Scheepvaart Holl Amerika Lün dito Gem Eigend Kon Ned Stoomt Scheep vaart - Dnle Marine comm Marine pref Suiker HV A poerworedjo Vorstenlanden actions idem Tabak )ell Batavia Oude Dell 'ostkust Senembah Maxwell -wp?en union Pacific Wabash :mc Miiw St Paui -'""isas City 3outr S.rle Railr Prolongatie 101»/16 101 102% 102"% 97% 138 126 144% 144% 185% 94 50 52 192% 187 v 94% 46% 52% 196% 713% 99 207% 71% 95 279 23% 294% '33% 7"/i« "u% 22 295% 131 11% 103% 85 53% 37% 62% 31 55 40 3"/% 104 40 37/l6 16% 14 47% 132% 16"% 16»% 16% 351 29 100 81.60 347% 240 240 50% 271 43 244 2443% 50% 274 194 25"% 9 45% 32% 193 24% 87/ 44 32 1%%

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 2