Laatste Nieuw* Cheque-koersefl Stofzuigerhuis MAERTENS I I I CLIKSEi^BEVEIUGING HERINGA WUTHRICH, HAARLEM De bioscoopkwestie in Groningen Sterke aardbevingen Aangevaren schipbrug te Arnhem Gevaarlijke epidemie Het Amerikaansche Roode Kruis weigert een gift 63 Alpenjagers ingesloten 20 mijnwerkers gedood Motie van wantrouwen tegen de Engelsche regeering Het Steenzettersconflict De verduistering van f 46.000. Agenda STADSNIEUWS 30 Januari Brutale diefstal De a.s. Prov. Statenverkiezing De tramverbinding met Haarlem- Noord Onze Winkelstand VAN ONZfi RECHTBANK Verduistering van f 24.000 SCHENDING VAN HET OCTROOIRECHT Winter-bolbloemententoonstelling te Haarlem R. K. Oudersavond Verzet tegen een agent De Directeur van het Centraal Vervoer Met pensioen „Eendracht Maakt Macht" Zakkenrollerij Al weer een 'Dienstplicht-Inspectie Diefstal uit een portefeuille Film Maggi's producten Roode Kruis Transport Colonne voor Haariem en omstreken Sartdjorisstraat 16 - Tel. 10756 PHILIPS' RADIO-TOESTELLEN Personalia OVERVEEN Onvoorzichtige wielrijdster R. K. Grafische Bond Jubileum R. K. V. Zwaluwen BURGERIJKE STAND Lou in den fauteuil MEDEGEDEELD DOO^ DE SPAARNEÖAN^ Haarlem - Amsterdam** 1 6 Februari sluiting der theaters De directeuren van de Groningsche Bioscooptheaters hebben vanmorgen van het hoofdbestuur van den Nederlandschen Bioscoopbond een telegram ontvangen, waarin het hoofdbestuur mededeelt, dat de sluiting der Groningsche Bioscopen 6 Februari zal ingaan, zoodat heden het per soneel ontslag moest worden aangezegd. Dinsdagavond, om 20.20 (tijd van Green wich), werd aan het Meteorologisch Insti tuut te De Bilt een buitengewoon sterke aardbeving opgeteekend, afstand 7900 K.M.; oorsprong in de streek van Noord-Birma; gisteravond om 21.36 uur een vrij sterke, op een afstand van ongeveer 12.000 K.M., waarvan de oorsprong niet nauwkeurig is aan te geven. De aardbeving in Albanië werd geregi streerd gisterenmorgen omstreeks 6 uur. Nadere bijzonderheden Wij vernemen nader, dat het schip, dat hedenmorgen met de brug in aanvaring kwam, was de aak „De Laak", uit Rijswijk, metende 652 ton, eigendom van de reederij W. M. Goudsbloem en Co. uit Rotterdam, schipper A. de Graaf. Het schip was met grind zwaar beladen en kwam uit Duitsch- land met bestemming naar Amsterdam. Het dreef met den stroom mee en men neemt aan, dat de schipper door den ster ken stroom niet behoorlijk de richting heeft kunnen houden. De eene helft van de brug is ongeveer dertig graden ontzet. Een brugstuk is half gezonken. Er is geen kans, dat het verkeer over de brug spoedig her steld zal worden. Voor de verbinding met de Betuwe is men aangewezen op de veer ponten bij Malburgen en Driel. Met behulp van stoombooten worden voetgangers en Wielrijders overgezet. Door den hoogen waterstand is het echter niet mogelijk voor de stad een veerpont te leggen. 20.000 zieken Uit Mexico-City wordt gemeld, dat in de Mexicaansche staten Oaxaca en Chiapas ongeveer twintigduizend personen zijn aan getast door Oncher Cercosis, een ziekte, die vermoedelijk afkomstig is uit Afrika en in zeer vele gevallen blindheid tengevolge heeft. Het Departement voor Openbare Gezondheid heeft maatregelen getroffen om de ziekte bestrijden. De voorzitter van het Amerikaansche Roode Kruis, Payne, verklaarde in de com missie uit het Representantenhuis, dat het Roode Kruis met algemeene stemmen had besloten, de door den Senaat voor de hulp aan de noodlijdenden goedgekeurde 25 mil- lioen dollar, niet aan te nemen. Als antwoord daarop verklaarde de democratische leider Robinson in den Se naat, dat het Congres dan het beheer en de verdeeling van dit fonds zelf op zich zou nemen. Pogingen tot redding Nog 63 Italiaansche alpenjagers zijn door de sneeuw ingesloten, terwijl het door den sterken sneeuwval niet mogelijk is de tocht naar beneden te ondernemen. De militaire autoriteiten moeten thans van plan zijn de mannen door een ondergrondsch watertoevoerkanaal te redden. BU een mijnontploffing Als gevolg van een ontploffing in een steen kolenmijn in Linton in den Amerikaanschen staat Indiana, werden meer dan twintig mijn werkers gedood. De ontploffing is te wijten aan bet onvoorzichtig gebruik van buskruit. Reeds tien dooden geborgen. Omtrent de mijnramp in de Betty-mijn wordt uit Linton in Indiana nader gemeld, dat van de ruim dertig door de dynamiet- ontploffing bedolven mijnwerkers thans reeds 10 lijken aan de oppervlakte zijn ge bracht. Men heeft alle hoop om de anderen te kunnen redden, opgegeven. Het reddingswerk wordt belemmerd door de dichte dampen, die uit de ingestorte schacht opstijgen. Men heeft weinig hoop, dat er nog iemand levend gered zal worden. Ingediend door de conservatieven De Engelsche conservatieven hebben een motie van wantrouwen tegen de Engelsche regeering ingediend De motie luidt: Het Lagerhuis spreekt zijn afkeuring uit over de hoüding van de regeering in zake de vermeerde^ng van de openbare uitgaven, vooral in een tijd, waarin alle nieuwe lasten moeten worden vermeden en de grootst mogelijke spaarzaamheid moet worden be tracht, wil men het vertrouwen herstellen en de werkloosheid verminderen. De regeering z.,1 worden verzocht zoo spoedig mogelijk over deze motie in debat te treden. Winston Churchill, die als oud-kanselier van de schatkist, bij uitstek geroepen is, om dergelijke financieele kwesties te behande len, behoort niet tot de onderteekenaars, wat door velen in verband wordt gebracht met de voor eenige dagen tusschen hem en Baldwin gerezen meeningsverschillen inzake de Indische kwestie. Er znUen nog 11 getuigen gehoord worden AMSTERDAM, 29 Jan. Heden zou het Hof arest wijzen in het steenzettersconflict. Zooals men weet, waren door de rechtbank de steenzetters G. S. en P. S. tot een maand gevangenisstraf veroordeeld, wegens geweld pleging, terwijl G. L. en W. Z. waren vrij gesproken. Verd. G. L. had het Hof verzocht alsnog get. Grotjohan te hooren. Het Hof oordeelde het onderzoek niet vol ledig, zoodat het noodig geoordeeld werd op 10 Maart a.s. het onderzoek te her openen. Er zullen nog 11 getuigen worden gehoord, o. w. een dokter, die Ten Cate in het zie kenhuis had behandeld. Uitspraak der rechtbank De Bredasche Rechtbank heeft heden uit spraak gedaan in de zaak van de verduiste ring van een geldzakje ten nadeele van de Coöperatieve Zuivelfabriek „Dinteloord" te Dinteloord. Terecht hadden gestaan de gebr. G., ver dacht van verduistering van f 46.500.welk bedrag een der twee broers bij een bank te Roosendaal voor de zuivelfabriek moest in nen. Voor de markt te Roosendaal ontmoetten de 2 personen elkaar en werd 't geldzakje ver wisseld met een, waarin steenen en kranten knipsels waren gedaan. Van den buit werd 't zilvergeld in een sloot geborgen. De rest werd door den herbergier A. de B. uit Fijnaart ge deeltelijk in een door hem gehuurde safe ondergebracht, gedeeltelijk in de schuur on der het stroo weggestopt. De Officier van Justitie had tegen Arie G. een jaar en zes maanden gevangenisstraf ge- eischt, tegen zijn broer Comelis G. eischte het O. M. zeven maanden gevangenisstraf, waarvan vier voorwaardelijk en drie onvoor waardelijk. Tegen den herbergier A. de B. werd een jaar gevangenisstraf geëischt. Heden uitspraak doende veroordeelde de Rechtbank Arie G. die het geld gehaald had en het plan in elkaar gezet had tot een jaar en drie maanden gevangenisstraf met aftrek van de preventieve hechtenis; zijn broer Cor- nelis G. kreeg conform den eisch vier maan den voorwaardelijke en 3 maanden onvoor waardelijke gevangenisstraf, terwijl de her bergier A. de B. werd veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf. Sociëteit „Sint Bavo" Haarlem's Gemengd Koor. 8 uur R. K. Commissie voor Beroepskeuze, 8 uur Kinderkoor „Inter Nos", 6 uur Ledenvergadering R. K. Grafische Bond, 8 uur Ledenvergadering R. K. Metaalbewerkers, 8 uur Motor cursus, 8 uur R. K. Bevolkingsbureau, 8 uur „Alberdingk Thijm", 8 uur. Stadsschouwburg Uitvoering voor de leden van de R. K. Vereeniging voor Groote Gezinnen, half 9 uur. Een 26-jarige juffrouw deed aangifte, dat in de Paarlaarsteeg een jongen op een rijwiel haar handtaschje uit haar handen had gerukt en ermee weggereden was. In het taschje zat een portemonnaie met 1. In de Kieskringen Haarlem en Velsen is door de Christ.-Hist. Unie de volgende candidatenlijst voor de Provinciale Sta ten- kieskring opgemaakt. 1. Mr. D. E. van Lennep, Heemstede, aftr.; 2. M. W. v. d. Schans, Nieuwer-Amstel; 3. J. Deinum, Velsen; 4. mr. A. J. Honig, Haarlem; 5. mevrouw mr. J. H. S. Schutte Struick, Haarlem; 6. J. C. Dunnebier, IJmui- den; 7. E. v. d. Wall, Haarlem; 8. G. H. van Ittersum, Aalsmeer; 9. H. Francken Jr., Haarlem; 10. A. C. Pruisen, Nieuw- Vennep; 11. J. J. Delfos, Haarlem; 12. P. de Waal, Nieuw-Vennep; 13. mr. W. de Rijke, Haarlem; 14. J. W. Bras, Haarlemmermeer; 15. mr. A. Wensing, Haarlem; 16. H. Groeneveld, Velsen. Betere regeling gevraagd In de vergadering van de afdeeling Scho ten van den Ned. R. K. Volksbond, is de volgende motie aangenomen: De Ned. R. K. Volksbond, afdeeling Scho ten, in openbare vergadering bijeen, spreekt als haar meening uit, dat de huidige mid delen van verkeer, onderhoudende de ver binding van Haarlem-Noord boven het Soendaplein met de stad hoogst onvol- doeende moeten worden geacht; draagt het bestuur op, met kracht te ijveren voor een behoorlijke tramverbinding met de stad; spreekt de hoop uit, dat de daarvoor aan gewezen lichamen met bekwamen spoed deze zaak ter hand nemen, opdat spoedig en binnen afzienbaren tijd een oplossing worde gevonden; besluit deze motie ter kennis te brengen van de pers en gaat over tot de orde van den dag. Hedenmiddag wordt de zaak van den heer J. H. L. Nicmeijer aan den Zijlweg ge opend. Deze zaak, die eerst gevestigd was in perceel Zijlweg 233, is een dames- en hee renkapsalon. De oude zaak was voor de steeds grooter wordende cliënteele aanmer- kelijk te klein geworden. En zelfs de vele uitbreidingen aan de oude zaak waren niet voldoende om aan de eischen der klanten te voldoen. Een nieuwe, aanmerkelijk groo- tere zaak was daarom noodzakelijk. De zaak moest volgens den heer Niemeijer beant woorden aan de hoogst hygiënische eischen des tijds en de eigenaar is volkomen geslaagd in zijn onderneming. Zijn bedrijf is geheel gemoderniseerd. Met de nieuwste kap- en scheerapparaten wordt gewerkt. Electrisch worden de dames zoowel als de heeren be handeld. Voor de damese zijn aparte boxen inge richt, zeer artistieke en moderne kaptafels, alsmede meest practische en eveneens mo derne waschbakken zijn aangebracht. Doch ook de heerensalon is uitstekend in gericht. Wij willen hier vooral wijzen op het mooie, rustige behang. In de zaak zijn verder alle mogelijke artikelen te verkrijgen, als parfumerieën van de meest bekende fir ma's, enz. enz, Verdachte vrijgesproken Veertien dagen geleden stond voor de Haarlemsche Rechtbank terecht de 36-jarige directeur van het filiaal eener handelsven nootschap te Rijpwetering, H. v. d. D., ver dacht van verduistering van ruim 24.000. De officier, van justitie vroeg vrijspraak, waarmede de rechtbank zich heden accoord verklaarde. „Terry"- en „Matador"-zadels Voor de Haarlemsche Rechtbank stonden hedenmorgen terecht de 48-jarige C L. en de 46-jarige S. L., beiden fabrikanten te Assen delft, wegens het schenden van octrooirecht. De directeur voor Nederland van Herbert Terry Sons, fabrikanten van de bekende Terry-zadels, de heer A. Bronkhorst, deelde mede, dat hij op zekeren dag in den winkel van de firma Van Maren te Bloemendaal een zadel zag liggen, dat groote overeenkomst met „Terry" vertoonde en .Matador" ge merkt was. Bij informatie bleek getuige, dat het zadel afkomstig was van de firma Luyt en Co. te Assendelft. Later bleek ook bij een handelaar te 's Gravenhage het .Matador"- zadel aanwezig te zijn. De prijs was f 4.75; een Terry-zadel kostte f 10.50. In den handel werd .Matador" een imitatie-Terry genoemd. De heer Bronkhorst deed daarop aangifte, wegens schending van het octrooirecht. Als getuige-deskundige werd gehoord Ir. S. P. van Hoogstraten, die concludeerde, dat de zadels inderdaad hetzelfde waren. Eenige getuigen a décharge werden ge hoord. De zaak werd echter tot 5 Maart uitge steld, omdat Prof. ir. D. Dresden alsnog ge hoord moet worden. Hooge belangstelling De Algemeene Vereeniging voor Bloem bollencultuur te Haarlem ondervindt zeer veel belangstelling in verband met haar voorgenomen Winter-Bolbloemententoonstel- ling in het Krelagehuis der vereeniging, van Woensdag 11 tot en met 18 Februari a.s te houden. Het Koninklijk Huis gaat daarin voor. De beide Hooge beschermvrouwen der vereeniging, H. M. de Koningin heeft een groote zilveren en H. M. de Koningin-Moeder een zilveren medaille beschikbaar gesteld om door de jury als hooge eereprijzen te worden toegekend. De Kamer van Koophandel voor Haarlem en Omstreken heeft hare groote gouden medaille aangeboden en andere organisaties en talrijke particulieren hébben dit voor beeld gevolgd. De voorbereidingen die door de talrijke in zenders worden getroffen, zijn van dien aard, dat volkomen zekerheid bestaat, dat zelfs de zeer groote zaal van het gebouw te klein zal blijken om alle inzendingen te huis vesten. Andere in het gebouw beschikbare ruimte wordt in verband daarmede tevens in gereedheid gebracht. Het algemeen plan van aanleg is zoodanig gemaakt, dat zeer veel afwisseling mogelijk is in de wijze van opstelling en toepassing van bolbloemen voor versiering van tuin en huis, terwijl bezichtiging van zeer nabij ver zekerd is van de talrijke nieuwe aanwinsten, die op deze tentoonstelling voor 't eerst onder de aandacht van het publiek zullen worden gebracht. Uit alle deelen van het land bereiken de tentoonstellingscommissie berichten over voornemens om de tentoonstelling te bezich tigen. welke algemeen beschouwd wordt als een uitstekende gelegenheid om een over zicht te verkrijgen van de beteekenis van de vervroegde hyacinten, tulpen, narcissen, cro- cussen en talrijke andere bolgewassen als voorjaarsboden in den wintertijd. Lezing van Br. Cyprianus Dinsdag en Woensdag werd in het gym nastieklokaal aan het Teylerplein een Ouderavond gehouden, georganiseerd door de Broeders der scholen aan de Amsterdam straat. Dat de lezing den eersten avond in den smaak was gevallen, bleek wel uit de groo te opkomst der ouders en belangstellenden den tweeden avond. Nadat het jongenskoor en orkest een 6- tal mooie nummers op zeer verdienstelijke wijze hadden ten gehoore gegeven, nam de Eerw. Broeder Cyprianus, meer bekend on der den schuilnamen A. Vincent en B. C. Kloostermans, het woord om te spreken over: „De liefde in de opvoeding". Spr. begon met de vraag: „Wat betee- kent en wat is het kind?" Het kind is en beteekent nu nog niet veel, doch later is het alles. Ofschoon het nu nog geen koning is, is het toch zeker een prins. Het kind heeft echter ijdelheid en zelf zucht, welke spr. besprak, alsmede nog vele kleine ondeugden. De kinderen kunnen echter opgevoed worden om het goede te willen en te doen. Men moet trachten de slechte eigenschap pen in het kind te beteugelen, de goede aan te wakkeren en den wil van het kind krachtig te maken. Daarbij moet men niet vergeten, dat het kind weerloos staat tegen over het moderne leven. Vervolgens besprak spr. de houding der ouders tegenover het kind. Men moet het kind met liefde opvoeden, doch deze liefde moet steeds verstandig zijn. De ouders mo gen geen slecht voorbeeld geven. Zij moeten het kind niet slechts laten hooren, doch ook laten zien goede dingen. Men moet het kind door daden en zoo weinig mogelijk door woorden gewennen. Men moet het zoo weinig mogelijk gebieden en verbieden en men moet zorgen dat het geen men zelf doet, nagedaan kan worden. Dan sprak spr. over het verkeerde van zeer vele ouders, -n.l. doen wat hun invalt, het zoogenaamde improviseeren. Vervolgens over de samenwerking, die be staan moet tusschen ouders, onderwijzers en Kerk. Het was een buitengewoon leerzame le zing voor alle aanwezigen. Gisterenavond wilde een agent van po litie iemand verwijderen uit het portiek van V. en D. in de Groote Houtstraat, waar hij, na vooraf te zijn gewaarschuwd, tegen een winkelruit leunde. De man, de 22-jarige K„ verzette er zich tegen. Er ontstond een worsteling tusschen den agent en den man, die eindigde met de overbrenging van den man naar het bu reau van politie, En aanbestedingen De heer van Kessel heeft in de Raads zitting van gisteren, bij het stellen van vragen, om. medegedeeld, dat onder in schrijvers, die dongen naar het Gemeente lijk Vervoer, gemompeld wordt dat de directeur van het Centraal Vervoer, de heer Van Driel, niet geheel vrij zou staan tegen over een der inschrijvers. De heer Reinalda vroeg toen onmiddelijl: een nauwkeurig onderzoek naar deze zaak. Wel deelde de heer Van Kessel daarop mede, dat hij dit alleen als gerucht in den Raad bracht en er zelf geen onderzoek naar had ingesteld, doch nu eenmaal een zoo ernstige zaak in het openbaar besproken was, konden B. en W. niet anders doen, dan een onderzoek toezeggen. Deze uiting in het openbaar eischt een openbare behandeling en de heer Van Kessel zal, nar wij hooren, verzocht worden zijn zegslieden te noemen. Naar wij vernemen gaat het waarschijnlijk om de laatste inschrijving, die heeft plaats gehad voor het Centraal Vervoer. Het ver voer is toen gegund aan de Haarlemsche firma Th., die het vervoer reeds een jaar of zes voor de gemeente doet en slechts f 70 met den laagsten inschrijver scheelde. Tot de keuze van deze firma is men ech ter gekomen dor het slechts geringe ver schil van de inschrijving en de overweging, dat een zekere continuïteit in het vervoer gewenscht is. De straatmakers b.v., die in aangenomen werk staan, stellen er prijs op, precies op tijd te worden bediend. Zonder de goede reputatie van andere firma's te na te komen, was het van de firma Th. be kend, dat zij stipt werk leverde. Ook dat is natuurlijk wat waard. Overigens staat de heer Van Driel bekend als een integer ambtenaar. (Ongecorrigeerd) Gisteren heeft de heer J. Quax, le fitter aan het gemeentelijk gasbedrijf, den dienst met pensioen verlaten. Om 10 uur heeft de heer Ochtmans, direc teur, met waardeerende woorden afscheid van hem genomen. Des avonds 5.15 uur was het geheele personeel der afdeeling Inspectie aanwezig in een der met bloemen en planten versierde lokalen van het magazijn. De hoofd-inspecteur, de heer Holnoilder, heeft hem in hartelijke woorden toegespro ken en bood hem als aandenken namens ambtenaren en werklieden een fraaien bril in zilveren étui met inscriptie aan. Daarna werd nog het woord gevoerd door den heer Baars, inspecteur van het bedrijf, en den secretaris der R. K. Werkliedenorga nisatie. Met gevoelvolle woorden dankte de heer Quax voor het prachtige cadeau en de groote belangstelling, waarna door allen afscheid van hem genomen werd. Ontbinding der vereeniging? In het gebouw „Flora" aan het Pretoria- plein heeft de Winkeliersvereeniging „Een dacht Maakt Macht" een algemeene verga dering gehouden onder voorzitterschap van den heer H. van Rigteren. Het eerste punt der agenda, dat bespre king lokte was „Nabetrachting Winkelweek". Een der leden meende, dat de jury, die de étalages had gekeurd, niet volkomen be voegd was, al moest hij erkennen, dat het heel moeilijk is personen te vinden, die alle uiteenloopende uitstallingen kunnen beoor- deelen. Een ander beval aan een jury door de leden te doen kiezen. De voorzitter vestigde er de aandacht op, dat de vorige juryleden onpartijdig zijn op getreden en in de bijeenkomst, waarin de uitslag van de etalageweek werd medege deeld, bereid waren inlichtingen te verstrek ken. Daarvan hebben enkele leden gebruik gemaakt. Benoeming van een jury door de leden is ondoenlijk. Overigens is gebleken, dat aan een win kelweek een etalage-wedstrijd dient te wor den verbonden, omdat deze veel menschen trekt. Het andere agenda-punt, dat aanleiding gaf tot breedvoerige bespreking was verkie zing van zes bestuursleden, wegens bedanken van de heeren H. van Rigteren, voorzitter; M. J. W. v. d. Horst, 2e voorzitter; J. G. Timmerman, le secretaris; J. v. d. Berg, 2e secretaris; EL Schindeler, 2e penningmeester en L. A. Beuten, commissaris. Volgens een mededeeling van den voorzitter was het hem en den len secretaris niet meer mogelijk hun functie te blijven vervullen en daarom leg den ze deze neer. Bij het opmaken der agen da voelden 4 van de 5 overige bestuursleden zich genoopt tot heengaan. Pogingen uit de vergadering om de heeren, inzonderheid den voorzitter, die 6 jaren ach tereen veel voor de vereeniging heeft ge daan, op him besluit te doen terugkeeren, mislukten, zoodat overgegaan werd tot ver kiezing van een voorzitter, die afzonderlijk moest worden benoemd. Een keuze bleek niet mogelijk, zoodat de heer Slot voorstelde de verkiezing aan te houden tot de volgende vergadering en dan op de agenda te ver melden, dat bij niet verkiezing van een be stuur, zou worden voorgesteld de vereeniging te ontbinden. Daartoe werd besloten. In verband met de mogelijkheid, dat „Eendracht Maakt Macht" zal worden ont bonden, zal getracht worden de aanvraag van koninklijke goedkeuring op de statuten, die in zee is, op te houden. Een dame deed gisterenmiddag aangifte bij de politie, dat een portemonnaie met 11.uit haar mantelzak was gerold, terwijl zij in de Hema was. Bij de politie is aangifte gedaan van diefstal van een rijwiel, dat stond voor een café aan de Brouwersvaart. Behoudens onvoorziene omstandigheden zal in Juni a.s. het jaarlijksch onderzoek plaats hebben voor de gewone dienstplich tigen der landmacht van de lichtingen 1919 en 1922. Plaats en tijd van het onderzoek zullen nader worden bekend gemaakt. Tot gevangenisstraf veroordeeld De Rotterdamsche Rechtbank heeft gis teren veroordeeld den 25-jarigen C. M. v. D„ scheepsbouwkundig teekenaar te Haar lem, wegens diefstal van een bedrag van 145 uit de portefeuille van zijn collega H. v. d. K., tot 4 maanden gevangenisstraf voorwaardelijk, met een proeftijd van 3 jaar. Dezer dagen zijn hier ter stede voordrach ten gehouden over voeding met betrekking tot de Maggi's Producten. De steeds toenemende belangstelling, welke voor de economische aanwinsten, speciaal op het gebied der voeding, getoond wordt, deed de Fabriek van Maggi's Voedingsmidde len, filiaal Amsterdam, er toe besluiten de fabricatie der wereldbekende Maggi's Produc ten te verfilmen om het publiek op deze wijze een kijkje te geven in het bedrijf van een der grootste voedingsmiddelenfabrieken, die er bestaan. In vele plaatsen hier te lande zijn derge lijke demonstraties reeds gehouden en moch ten zij zich steeds in een druk bezoek ver heugen. Het geheel is góed verzorgd en de leerzame opnamen vallen algemeen in den smaak. Bovengenoemde vereeniging zal een jaar vergadering houden op Woensdag 4 Feb.uari, des avonds om half 9 uur in de groote zaal van Hotel „Lion d'Or", Kruisweg 36 (in gang Kenaustraat). De agenda vermeldt o. m.: Jaarverslagen van den secretaris-penningmeester, den com missaris van uitrusting en den commissaris van materiaal. Verslagen over behandelde ongevallen en kascommisie 1930. Verkiezing van twee bestuursleden, we gens periodiek aftreden van de heeren Th. J. G. van der Kort en F. Joh. Rohlfs. Beiden zijn terstond herkiesbaar. Benoeming van drie leden in de kas- commissie 1931. Voorstel van het bestuur om twee dames leden te benoemen als gedelegeerden der dames bij het bestuur. Bespreking voor de viering van het 20- jarig bestaan der Roode Kruis Transport- Colonne voor Haarlem en Omstreken. Na afloop der jaarvergadering zal een filmvoorstelling gegeven worden. Aan de Universiteit te Amsterdam Is be~ vorclerd tot arts, de heer J. Muller, wo nende alhier, en geslaagd voor het eerste gedeelte van het artsexamen de heer A- M. C. Lindner, te Overveen. Bij de alhier afgenomen praktijk-examen^ vanwege Het Nederlandsche Handels-Insti tuut, slaagden voor het examen boekhouden J. J. Moolenaar Jr., H. van Zanten, H. v. »- Heuvel en A. Eezemer. Voor het examen Engelsche handelscorrespondentie D. Keilen T. H. van Harmeien en J. de la Vieter. Voo' het examen Ned. handelscorresp. A. J. Stolk, B. A. C. v. d. Werf, mej. R. Fisscheh mej. B. van Tricht, mej. J. de Jong en E. van Doome. Voor het examen Snaansch® handelscorrespondentie slaagde mej. H. A- van Reijsen. JAARVERGADERING R. K. VOLKSBON0 Onder voorzitterschap van den heer J- van Kessel werd Dinsdagavond in de s Aloysiusschool de jaarvergadering gehoude van den R. K. Volksbond, afdeeling Ove» veen en Omstreken. Na opening met het gebruikelijke gebef; Op het Kennemerplein reed gisterenmid dag een 14-jarig meisje op de fiets. Zij had een zusje van 11 jaar en een van 5 jaar achter op 't rijwiel. Zij reed in de richting Frans Halsplein op de Kennemerbrug. Uit de richting Frans Halsplein kwam een tram, waaraan zij te veel aandacht schonk In de richting Frans Halsstraat reed even eens een auto, met het gevolg, dat de wiel rijdster er tegen reed. Het 14-jarig meisje kreeg geen letsel, terwijl haar zusjes schaaf wonden opliepen. Zij zijn door een lid van den O. D. ver bonden en door den aanrijdenden auto naar huis gebracht. De afdeeling Haarlem van dezen Bond houdt morgenavond 8 uur, in gebouw „St. Bavo", een ledenvergadering, waarin o. m. nieuwe leden geïnstalleerd zullen worden en de begrooting voor 1931 aan de orde zal komen. Deze is in eindbedrag ge raamd op f 8975. Heden herdacht de heer F. v. d. BoOren het feit, dat hij 25 jaar geleden in dienst der gemeente kwam. In een der kamers van den Incassodienst, door den Dienst van Hout en Plantsoenen versierd, werd de jubilaris gehuldigd. Het hoofd van den dienst, de heer J. H. Borger, sprak hartelijke woorden van geluk- wensch met dit feit en memoreerde de loopbaan van den heer v. d. Booren, die zich heeft doen kennen als een correct en trouw ambtenaar. Namens alle ambtenaren bood spr. een dressoir aan. De heer C. Baggerman sprak namens het Gemeente Gasbedrijf, waar de heer v. d. Booren jaren werkzaam is geweest, eveneens hartelijke woorden van geluk- wensch. Namens de collega's sprak de heer A. Rikkers een persoonlijk woord. Namens den Centralen Nederl. Ambte- naarsbond, vertegenwoordigd door de heeren J. C. Rijkeboer en H. Snoeks, sprak de heer Rijkeboer en herdacht het vele goede, dat de heer v. d. Booren ook in deze heeft gedaan. Als stoffelijk blijk bood spr. een ets aan.' Namens vrouw en zoon dankte de heer v. d. Booren met een hartelijk woord voor de hem gebrachte hulde. In den loop van den morgen zou de heer v. d. Booren ten stadhuize namens het ge meentebestuur worden gecomplimenteerd. sprak de voorzitter zijn Nieuwjaarsrede en dankte allen voor de medewerking uit di® ;oed verleend is om het zilveren jubileum 8' te doen slagen. Het jaar 1930 is voor den Bond een gdO stig jaar geweest, weinig leden zijn den ontvallen en veel is door het bestuur vc bracht. - Spr. hoopte, dat met Gods zegen het ja®. 1931 zegenrijk mag worden voor de lede»< voor hun gezin en voor den Bond. (AP plaus). De notulen werden onveranderd goedëe keurd. ,n Van het R. K. Werkliedenverbond was schrijven ingekomen tot oprichting van ee R. K. Dioc. Ziekenfonds. Verder was ingekomen een schrijven het Centraal Bestuur om allen deel te h®' men aan de groote Encycliek-meeting, o»1 de 40-jarige Encycliek „Rerum Novaruih van Z. H. Paus Leo XIII zoo luisterrijk gelijk te vieren in September te Utrecht. Hierna werd door den secretaris een k®1* rig jaarverslag uitgebracht, waarin het schijf terend geslaagd zilveren jubileumfeest herinnering werd gebracht. ^1 Van de instellingen van den Bond h®®' „Hulp in Nood" den meesten steun noodle' vooral financieelen. De onderafdeelingen mogen zich verhei gen in een grooten bloei, vooral de R V.' S. V. „Hercules", welke de grootste ondera' deeling is van den Bond. Een dankbaar applaus volgde aan einde van dit jaarverslag. De voorzitter bracht dank aan den seC~ taris voor het jaarverslag. Door den penningmeester werd het fin®1/ cieel verslag uitgebracht; er was een v°° deelig saldo van f 719.25,' De heer H. Koelemeijer bracht namens contrölecommissie-1930 verslag uit over h beheer der gelden van den penningmeestf De voorzitter sprak hierna een harteW dankwoord tot den penningmeester, wan-1"11 men overging tot de bestuursverkiezing. De aftredende leden J. W. Philippo, Kruup, G. Sweijen weiden herkozen. Betreffende de onderwerping van de vc kiezing van voorzitter en secretaris werd® eenige vragen gesteld. .j De voorzitter meende, dat elk bestuursb j het recht heeft om zich te allen tijde een verkiezing te onderwerpen. ti Bij acclamatie werd hierna de voorzitt® 1 de heer J. G. van Kessel, herkozen. y Tot leden van de kascommissie P'a®fbji lijk comité Herwonnen Levenskracht werCL.i benoemd de heeren A. G. Kruup, G. Swei)e en Van Galen. De op den bestuursraad vastgestelde voering, te geven door de onderafdeel in? L in plaats van het jaarfeest, zal niet P'®8,,. hebben voor de vasten, maar na Pasch® Nadat de voorzitter nog een uiteenzette^ had gegeven van de bedoeling van ®vy praatavond, die waarschijnlijk op Maahd®® avond zal worden gehouden en waarvoor °K gave ingewacht wordt bij het bestuur. ^®j na beantwoording der rondvraag de vrij <r<vZ bekochte jaarvergadering met gebed 8®*1 ten. uit' Secretariaat: 2e Zuidpolderstraat 16 Dinsdag, 3 Februari a.s., geeft bovenge noemde vereeniging in het gebouw der St. Jozef gezeilenvereeniging, Jansstraat 59, haar jaarlijkschen Tooneelavond. De medewerking der Rederijkerskamer met een spiksplinter nieuw blijspel verzekert succes. De uitnooal- gingen aan leden, donateurs (trices) gaan heden ter bestelling. Nog een beperkt aantal uitnoodigingen zijn disponibel en verkrijgbaar aan het secretariaat en vérder bij den heer v. d. Kamp, Jan Steenstraat 44. Leden die nog extra introducé-kaarten wenschen kunnen deze ook aan bovenge noemde adressen bekomen. Ondertrouwt: 28 Januarj, A. C. Tuning en W. C. van Schie, H. Luijten en C. P. v. d. Putten, F. A. Rovers en H. Beukers, A. Koning en E. O. C. Derlagen, J. C. van Kralingen en J. A. A. Velema, A. J. de Ko ning en P. Peetoom, W. K. F. Tijman en C. T. Timmermans, G. G. Houweling en J. Hendriks, J. T. A. de Nijs en J. T. v. d. Mei, P. Lommerse en W. Lucouw, J .Moo- nen en M. A. C. van Kesteren, J. Theune en R. C. de Bruijn. Getrouwd: 28 Januari, W. A. van Leeu wen en M. B. Koops, P. A. Wouters en C. J. Smit, W. Koppen en J. J. Blauw, J. H. Nottrot en J. M. Boeree, J. Verdam en J. M. Vooges, J. Wesselius en C. Pleneman, A. v. d. Haak en D. Otsen, G. J. Engeman en A. E. de Graaf, L. Broekhuizen en C. van Overbeke. Geboren: 27 Januari, C. A. de Haan—Van Vastenhoven, dochter; 27 Januari, E. van GelderenHilversum, dochter; 27 Januari, J. de JongVan Klink, dochter; 26 Ja nuari, A. van GulikVan der Wiel, zoon; 26 Januari, E. den HeetenKleefman, zoon; 27 Januari, G. van Marselis Hartsinck Veldhuijzen van Zanten, zoon; 27 Januari. C. E. PutsBrouwer, dochter. Overleden; 27 'Januari, W. E. Sluiter, 59 jaar, Gen. Cronjéstraat, A. Oosterweld Karmelk 93 jaar, Kleverlaan. Op het trambalcon! In „De Vrijheid" vertelt de heer Hans: Ik stapte in een bijwagen van lijn y, was nauwelijks neergevallen, toen m'n f baasde oogen op het voorbalcon een zagen, gezeten in een getnakkelijken a stoel. Een keurige fauteuil. De heer zat do^ kalm z'n pijpje te rooken. Zoo zout had, het nog nooit gegeten: een'armstoel op voorbalcon van een tram, en daarin genlSm kelijk, de beenen vèr rechtuit, een heef dolce far niente, onder het genot van ®.g pijp poorters-toeback. Doch het zou s zouter worden, want wie was het die al» tramde? De heer Lou de Visser. Dood-k® Dood-genoeglijk. Ik geloofde m'n oogen 15 en ik heb den geheelen rit het abele spel ten aanschouwen. Totdat bij een halte bolsjewieksche staatsman opstond, uit tram stapte, den stoel met een vluggen over z'n linker-schouder wierp, en weg-"®® delde, in de richting van z'n woning. Zie, wie op zulk een eenvoud des h® een stoel transporteert, en dat nog wel W® neer je Kamerlid, Statenlid, Raadslid en 8 zant van Rusland bent, heeft m'n symPat gewonnen. DONDERDAG 29 JANUARI 1931 Parijs Brussel bonden Mew-York (cable Berlijn iirtch 'tome 'ladrid "ïslo ïtockholm '<ocenhagen 3raag /eenen Warschau 9.70 34.60 12/7% 2.48 59.05 48.10 12.95 25.60 66.45 66.50 66.45 7.30 34.90 27.— 9.80 34'7°i/ \2/ 8P 2.49 59.15 48.2 0 13/5 25.00 66.60 66.65 66.60 7.40 35. 29.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 2