Gemengd C 750 METER 1000METER TOILE SUBLIME CRiPE GEORGETTE ARTIFICIELLE BENNEBROEK I ZS 19642196521986919684 1970519734 Door vrachtauto aangereden Brand te Eindhoven Inbreker die brandalarm maakte De schipbrug bij Arnhem aangevaren Geheime branderi] ontdekt De griep Een onwaar gerucht Waar wordt geld veilig bewaard? Laffe roofoverval Het spoorwegongeluk te Groningen KUNST EN KENNIS De Tooneelcrisis te Amsterdam Het Amsterdamsch Toon cel neemt de voorwaarden aan LUCHTVAART Ongeval bij een parachute-sprong ONZE OOST Ernstige aanvaring UIT DEN OMTREK HAARLEMMERMEER IJMUIDEN De oeververbinding VELSEN Nieuw raadslid SANTPOORT HEEMSTEDE 86>? BUITENGEWONE AANBIEDING Prima kwaliteit, uiterst solide. In alle modekleuren voor Middag en Avond japonnen, 90 cM. breed, per Mtr. EXCEPTIONEELE PRIJS Kunstzijden Toile de Soie voor Lingerie, groot kleuren- assortiment, WASCHECHT|qpp|( 80 cM. br., p. Mtr. EXCEPTIONEELE PRIJS Een 65-jarige man gedood vjrisoerenavond is de 65-jarige blikslager A. C. van Thuyne te Rotterdam, terwijl hü op den Dordschen straatweg met een hand wagen reed, door een hem achteroprijdenden vrachtauto aangereden. Met inwendige kneuzingen en een gebroken been is de man naar het ziekenhuis aan den Coolsin- gel vervoerd, waar hij bij aankomst bleek te zijn overleden. Tegen den bestuurder van den auto is proces-verbaal opgemaakt. De Politie heeft het lijk, den handwagen en de auto in beslag genomen. Gisterennacht ontwaakte te circa half een mej. Verheyen in haar woning aan de Lijm- beekstraat 43 te Eindhoven door een scherpe brandlucht, die zich in de woning verspreidde. Het gezin had zich te 10 uur te ruste begeven en in de keuken boven de brandende kachel de wasch te drogen ge hangen. Deze heeft vermoedelijk vlam ge vat. De keuken stond reeds in lichte laaie en de bewoners moesten in nachtgewaad de straat op vluchten. Toen spoedig daarna de gemeentelijke brandweer kwam, bleek niets meer te redden te zijn. Het pand brandde geheel uit. De schade wordt door verzeke ring gedekt. Uit baloorighcid over een mislukte inbraak In den nacht van 30 November op 1 De cember werd de Nijmeegsche brandweer telefonisch via de politie gewaarschuwd, dat er een hevig uitslaande brand was uitge broken in de magazijnen der firma Vroom en Dreesmann aan Groote Markt en Scheidemakersgas te Nijmegen. Politie en brandweer trokken onmiddel lijk uit met groot gerij, de directies van Vroom en Dreesmann werden opgeroepen. Toen men op de Markt aankwam, bleek er noch in den winkel noch in de maga zijnen ook maar het geringste spoor van brand te bespeuren. Ja in de etalages was een imitatiebrandweer met reclamepoppen in brandweertenue in actie. Politie, brandweer en directie waren bij den neus genomen en veel onkosten voor hiet gemaakt. Tevergeefs zocht de politie naar den ma ker van dit valsche brandalarm. Tot hij hu dezer dagen heel onverwacht gesnapt Werd onder inbrekers, die maanden ach tereen Nijmegen onveilig maakten. Bij het verhoor van eenige inbrekers in het Huis van Bewaring te Arnhem, door den Nijmeeg sche rechercheur Vennink, bekende een der drie arrestanten de man te zijn, die in den hacht van 31 November op 1 December Valsch brandalarm gemaakt had. Zij had den met hun drieën ingbroken in de choco ladefabriek der firma Van den Dungen aan de Groenestraat te Nijmegen. Zij hadden kasten en laden opengehaald, doch slechts Weinig buit kunnen maken. Uit baloorigheld heeft toen een van hen de politie opgebeld en gewaarschuwd, dat er by Vroom en Dreesmann een groote brand was uitge broken. Het verkeer gestremd Hedenmorgen kwart over negen waren twee brugvakken van de Arnhemsche schip brug losgedraaid, om een Rijnaak doortocht te verleenen. Ondanks waarschuwingen van een van de brugknechten, hield de aak te veel Zuide lijk aan en kwam, mede door den sterken stroom en tengevolge van den hoogen water stand, in aanvaring met een panton van het vastliggende deel der brug. Deze ponton werd opzy gedrukt en kwam Gedeeltelijk ander water té liggen. De schok was zoo hevig, dat het vastlig gende bruggedeelte belangrijk werd ontzet. Het verkeer over de schipbrug is hierdoor Gestremd. Voetgangers en wielrijders kunnen worden °vergezet. Voor auto's en andere wagens is dit niet biogeiyk. Gistermiddag hebben ambtenaren van de Accijnzen te Voorburg een inval gedaan in perceel aan de Veldzichtkade te Voor burg, alwaar een geheime branderij gevestigd Een volledige inrichting met alle werk tuigen is in beslag genomen. Ook in de Meierij. In verschillende plaatsen der Meierij breidt uu griep zich steeds verder uit. De ziekte hrijgt hier en daar een epidemisch karakter, haar in enkeie gemeenten alleen onder de J°hool jeugd honderden gevallen voorkomen, benige scholen zyn op medisch advies reeds Gesloten. Gisterenmorgen kwam uit Limburg het bericht, dat de myn .Laura" te Eygelshoven Gisterennacht plotseling onder water zou 8'jn geloopen, tengevolge van het gebruik Juin een te groote hoeveelheid dynamiet bU bet schieten. Daardoor was een groote 'bassa water onder den grond vrij gekomen eu je myn ingeloopen, terwyi tengevolge van den geweldigen luchtdruk by de ont- blofting ook de pomplnstallatie defect was Geraakt. Zoodoende kon het overtollige v'ater niet uit de myn worden opgezogen eU iiep deze onder. Onmiddeliyk waren de verschillende pos- W in de myn" gewaarschuwd en hadden de Arbeiders de m'jn verlaten. Twaalf van de 85 waren echter achtergebleven en men peesde, dat zy door het water waren opge goten. al had men alle hoop hen te kunnen Stielen. Het werk in de myn zou waarschyniyk ue Het eenige wat Dinsdagavond op de mynen was voorgevallen, was een kleine bedrijfsstoomis, en ook die niet op de .Laura" doch op de „Emma" in Treebeek. Daar is n.l. een electriciteitskabel doorge slagen, ten gevolge waarvan Zuid-Limburg omstreeks zes uur een kwartier lang van licht is verstoken geweest. Zelfs niet in een gevangenis In de Sing Sing-gevangenis ontstond groot rumoer na de ontdekking, dat de Lrandkast van den gevangenisdirecteur was beroofd, vermoedelijk door een veroordeel de, die zich van 250 dollars meester maak te en ongemerkt zyn cel kon bereiken. Alle cellen werden ten strengste, doch vruchteloos doorzocht. Drie bandieten mishandelen een meisje Op klaarlichten dag heeft op den open baren weg tusschen Esschen en Nieuwmoer (in België) een drietal bandieten de 20-jarige mej. Peeters uit Nieuwmoer, toen deze per fiets van Esschen pp weg was naar huis, aangerand, uitgeschud en aan den weg be wusteloos achtergelaten. De kerels waren per auto en stopten, toen het meisje in aantocht was. Gewapend met de revolver eischten zy haar geld of haar leven. Het meisje had in het geheel 50 francs, die de onverlaten haar afnamen. Daarna mishandeldèn zy haar en sneden haar daarbij de haren van het hoofd, waarna zy het slachtoffer in bewusteloozen toestand langs een sloot legden en achter lieten. Daar is zy door voorbijgangers ge vonden, die haar naar haar woning vervoer den. Een onderhoud met machinist en leerling-machinist .buffers tegen buffers" bei geheele week moeten stilliggen. De „Msb." heeft zich in verband met dit :r'cht terstond gewend tot de mynautori- eiten. Daar vernam het blad. dat van al bet bovenstaande niets maar dan ook niets aa* was, Het „L. Nbl." heeft een onderhoud gehad met den machinist en den leerling-machinist, van den trein, welke te Groningen in botsing is geweest met den goederentrein, waarby drie dooden en zes gewonden vielen te be treuren. De machinist, de heer H. J. Becude, was nog zeer onder den indruk van het gebeurde. We kwamen, vertelde hy, van Nieuweschans en zouden den trein naar Leeuwarden bren gen, alwaar ander personeel op de machine zou komen, daar deze nog door moest naar Harlingen. Het was een rustige avond en veel passagiers waren er niet. Vooral het tweede- klas-rytuig, dat vlak achter den pakwagen aankwam, en, zooals bekend, vrywel geheel vernield is, was niet druk bezet. We kwamen op den gewonen tyd in Groningen aan en passeerden door de tunnel (viaduct) van den Heereweg. Op dat moment had de machinist de snelheid van zijn machine al veïminderd tot 30 35 K.M» .Eenmaal uit, de tunnel moes ten er verschillende wissels gepasseerd worden. De trein voor Harlingen moet aankomen op spoor zes. doch vlak by de verbinding van spoor zeven met zes, zag de machinist, on danks het feit, dat het signaal op veilig stond, opeens de felle lichten van een groote, ran- geerende Jumbo met vier a vijf goederenwa gens er achter voor zich. Onmiddeliyk remde Becude met alle remkracht, waarover hü be schikte. De vlammen sloegen van de wielen. Ook stelde hij de schuiven nog voor tegen- stoom, doch op hetzelfde moment had de bot sing plaats: buffers tegen buffers. „De groote Jumbo", vertelde de machinist, „vloog wel 15 M. terug, zoo geweldig was de schok. Toen stonden we. Door de botsing vlogen groote brokken steenkool uit den ten der naar voren en de leerling-machinist, Hospes, werd door een dier brokken aan het hoofd getroffen, doch gelukkig niet ernstig. Achter ons reden de wagens van den trein door elkaar. Het was vreeseiyk. Het tweede klas-rijtuig moet in den bagagewagen ge schoven zyn. Ik weet het niet precies. Myn leerling-machinist en ik, we schrokken zoo geweldig. Het was dadeiyk allemaal men- schen zag ik wel. Maar wy moesten ons met nog niet grooter werd, dan het al was. We onze machine bemoeien, opu»t, net ongeluk hebben den ketel vol met water getrokken, dan kon die tenminste niet springen en het vuur uitgespoten. Toen dat gedaan was, zyn we even stil op onze vernielde machine gaan zitten en keken mekaar eens aanWJ mankeerden zoo goed als niets. Myn hoofd bloedde wat by het oor en myn schouder deed my ook pyn, nou ja. Maar die stakkerds achter ons, onze passagiers. Twee waren er al haast thuis en toen nog dood. Ik zag er een voorbydragen, ik kon het niet zien. Het was allemaal menschen, allemaal menschen. Politie en een heele troep dokters en medi sche studenten ook geloof lk, stoven te hulp. Ambulance-wagens reden onze machine voor- by. Ja, hulp was er gelukkig genoeg." De machinist, een kerel als een boom, is onderwyi hy vertelt, bezig een postzegel op een brief te plakken, maar alle gom is er al af en nog altyd zit de zegel nog niet op het couvert „Daar staat iedereen verstelt van," zegt hy, „dat er geen pellglas gesprongen is. Voor ons was dat een groot voordeel, want was dat wel gebeurd, dan hadden we niets op de ma chine kunnen zien tengevolge van den stoom en ons misschien nog gebrand ook. Nu man keert ons niets dan een paar cshrammen en builen. Op het moment van de botsing sloeg ik een eind naar voren. Een brok steenkool vloog door de tochtruit achter my en een der wegspringende scherven verwonde my aan het oor. Maar dat was allemaal niets. Het ergste was het moment, toe wy van de ma chine afstapten en den chaos zagen. Alles kapot. Sommige wagens hadden niet eens wie den meer. En dan die paniek. Het was vree seiyk. Je vergeet het nooit weer." „Hoe of het met de beide locomotieven stond," werd gevraagd. „Buiten werking allebei. De myne was een „Boogje", een Jumbo serie 1800 en die van Zwolle was ook een Jumbo, serie 3700. Bel de hebben nog al wat avery en gaan naar de reparatie. Maar ook dat is niets. Al waren ze allebei „in spanen'' geweest, dan had het nog niets gehinderd, als dit ongeluk maar voorkomen had kunnen worden. Drie doo den. Maar de tyd ons te bergen was te kort. Zoo zag ik de machine 't zyn allemael bochten en zoo zaten we er op. Maar dat ik kon nog remmen, dat heeft wel gescheeld Ik weet ook, dat ik tot het alerlaatste gedaan heb wat ik kon. Er is natuuriyk een fout ge maakt, maar door ons niet, daarvan ben ik overtuigd." „Door wie dan wel?" „Dat ligt heelemaal niet aan mü om te beoordeelen," meende JBecude. „Dat zal het deskundigen-onderzoek straks wel uitwijzen-'' Het personeel van de rangeerende Jumbo zyn, voor zoover my bekend, Zwollenaren. Ook zij zijn zoo goed als ongedeerd. Alleen de leerling-machinist kreeg, evenals Hospes, een blessuur aan het hoofd, tengevolge van rond vliegende brokken steenkool. Later moet de Zwolsche machinist, Peper, met een reserve-machine naar zijn woon plaats vertrokken zyn en daar gelukkig veilig aangekomen. Hy bediende de machine zelf. Een prestatie hoor, na zoo'n ongeluk. De meesten hadden het niet gekund. Becude en zijn leerling, die aanvankelyk min of meer versuft waren tengevolge van den schrik, zyn met den laatsten trein als passagiers naar Leeuwarden gegaan, waar men de familie reeds op de hoogte had gebracht. De heer Becude heeft al 15 jaar als ma chinist dienst gedaan en nog nooit is hem een ongeluk van eenige beteekenis overkomen. De heer Hospes, de leerling-machinist, was eveneens zoo welwillend eenige mededeelin- gen te verstrekken. „Wy kwamen onder het viaduct door," vertelde hy, „en moesten naar spoor zes, dat is aan den rechterkant van het perron. Vanaf het viaduct gingen we nu door een bocht naar zes, doch plotseling zagen we een machine voor ons. Deze bevond zich toen op het vlak by den wissel, die leidt naar zes of zeven. Het bleek ons later, dat we op spoor zeven stonden, waar we niet moes ten zyn. Hoe dat zoo kwam ligt niet aan ons te beoordeelen, maar ook al had de wissel, die voor zeven wees, goed gelegen voor zes, dan had er toch een botsing gekomen, dat kon nooit anders. Alleen hadden wy dan de klap op zy gekregen. Toen ik de machine zag, dacht lk eerst ook, dat het een botsing met links zou worden en daarom vloog ik gauw naar den anderen kant van de locomotief. Maar het bleek, dat de beide machines elkaar op de buffers raakten. De machinist werd door glasscherven aan zyn oor gewond en ik kreeg een buil op myn hoofd, zooals u ziet. Eerst meende is nog, dat het ongeuk mog zoo erg niet was, maar toen ik achter my keekAlles stukken en door mekaar. Een poos geleden heeft Hospes op vrywel dezelfde plaats een ongeluk gehad, dat veel overeenstemming vertoont met deze ramp. Alleen waren de gevolgen toen minder erg, daar het rangeerende machines betrof en het personeel er by de botsing goed afkwam." Men deelt van de zyde van het Amster damsch Tooneel mede, dat in de gisteren gehouden vergadering van de leden van dit gezelschap het voorstel van den wethouder voor de Kunstzaken is aangenomen. De dames Nel Stans en Mies Elout en de heeren Paul Huf, Hans van Meerten en Bob van Iersel, die hun beslissing nog in beraad hadden gehouden, hebben allen in den loop van den avond voor accoord geteekend doch, evenals de andere léden van het ge zelschap onder protest tegen de uitsluiting van den heer E. Verkade als artistiek leider. Mededeelingen van dr. Sternheim. In de vergadering van de leden van het Amsterdamsche TOoneel, gehouden op 27 Ja nuari j.l„ in welke het voorstel van den wet houder voor kunstzaken is behandeld, be treffende de samenwerking met de Koninkiy- ke Vereeniging, waren in den aanvang ook aanwezig de heeren Ed. Verkade, zyn raads man mr. J. de Vrieze en de accountant van het Amsterdamsche Tooneel, dr. A Stern heim. Namens den heer Verkade werd door dr. Sternheim een verklaring afgelegd, waarin o.a. werd meegedeeld: 1. Dat uit de mededeelingen van den ac countant dr. Sternheim op een vorige ver gadering, niet moet worden afgeleid, dat de heer Verkade zichzelf ten koste van zyn artisten zou hebben bevoordeeld; daarvan is geen sprake: 2. Dat de heer Verkade bereid is, zich per- soonlijk ter wille van zyn gezelschap op te oferen; zoodat goede en juiste maatregelen ten bate van dit gezelschap nimmer behoeven te stranden op persoonlijke belangen van den heer Verkade; 3. Dat /ie heer Verkade als directeur van de N.V. Amsterdamsch Tooneel "erplicht is de belangen van rediteuren, werknemers en aandeelhouders der N.V. té behartigen, daar hy hiertoe krachtens zyn functie verplicht is. Ten opzichte van de fusie-plannen werd noch door den heer Verkade, noch door mr. de Vrieze, noch door dr. Sternheim, eenig advies, in welken zin ook, aan de vergadering gegeven. Er is geen sprake van dat van de zyde van mr. de Vrieze pogingen zyn aangewend om de leden van het gezelschap er toe te bewegen achter den heer Verkade te blyven' staan. In tegendeel, uitdrukkeiyk is medegedeeld, dat de vergadering in hare beslissing geheel vry bleef en geen rekening behoefde te houden met den heer Verkade. Tenslotte werd door mr. de Vrieze medege deeld, dat hy aan den wethouder voor kunst zaken had geschreven, dat de heer Verkade. noch als privé-persoon, noch als directeur van de N.V. Amsterdamsch Tooneel, verant- woordeiykheid op zich kan nemen voor rege lingen, die buiten hem en de N. V. om werden getroffen, daar de N. V. crediteuren en aan deelhouders heeft, terwyi ook de artisten in haren dienst zyn. Wanneer tengevolge van het negeeren der N.V. en hare directie ongewenschte gevolgen voor de artisten ontstaan, dan aldus luidt het schryven zal de verantwoordelijkheid daarvan op den wethouder rusten en niet op den heer Verkade. De oplossing der kwestie In verband met het bereikte accoord kan nog gemeld worden, dat het gevolg hiervan zal zyn dat thans de Koninkiyke Vereeniging gereorganiseerd zal worden, waardoor e-m commissie van zes waarvan drie leden van het Amsterdamsch Tooneel en drie van de Koninkiyke Vereeniging deel zullen uitma ken onder voorzitterschap van den wet houder voor de kunstzaken voorbereidende vooretellen zal doen. Kapitein licht gewond De kapitein der infanterie E. P. Kengen. gedetacheerd by de luchtvaartafdeeling te- Bandoeng, is gistermorgen by het springen met een parachute uit een vliegtuig, licht gewond geraakt. Enkele spieren en pezen werden aangedaan, Schade f 30.000 De Indische Courant meldt, dat het ss. „Silver Mapei" by Singapore in aanvaring is gekomen met een anderen stoomer, waar door de „Silver Mapei" ernstige schade aan den voorsteven bekwam en gedeukt werd tot onder de waterlijn. Het schip stoomde op eigen kracht naar Soerabaja, waar het werd opgenomen in 't dok. De schade wordt geraamd op circa f 30.000. Werkverschaffing Ten einde gelegen heid te scheppen voor de talrijke werklooze arbeiders om nog een behoorUjk weekloon te verdienen, heeft de raad bij de laatste vaststelling van de begrooting goedgevonden dat het terrein rondom het vyvertje by het station Nieuw-Vennep hetwelk in de laatste jaren belangrijk is gezakt, weer te doen op- hoogen en tevens om de wegsloot, gelegen langs den Eugenie Previnaireweg te doen dempen. Voor dit ophoogen en dempen is een vry groote hoeveelheid grondspecie noodig en het ligt in de bedoeling om deze te verkrygen door in een perceel gemeentegrond, gelegen tusschen den spoorweg en het toekomstig gemeentelyk sportterrein een flink gat te doen graven en de daaruit opgegraven grond te gebruiken. Later aai nog door den gemeenteraad moeten worden beslist of dit gegraven gat zal worden gebruikt voor zwembassin of voor vuilnisberging; natuuriyk zal het veel van de omstandigheden afhangen hoe deze be slissing zal uitvallen. In ieder geval komt er op deze wyze weer een aardige gelegenheid voor de werklooze arbeiders om wat te verdienen en zal het door hen te verrichten werk ook nog van eenig verder nut kunnen zyn; aan deze grondwerken, als werkverschaffing bedoeld, zit een productieve zyde. In de vorige week heeft de openbare aan besteding plaats gehad; voor het ophoogen van het plantsoen en het dempen van de wegsloot en het graven van den zwemvyver werd ingeschreven door H. van 't Hof te Nieuw-Vennep 4430; J. Trompert c.s. te Lisserbroek 5862; Gebr. J. en A. Griekspoor te Nieuw-Vennep 6340; N. van der Pol c.s. te Ryk 8760; de besturen van 6 arbeiders organisaties n.l. R. K. Landarbeidersbond; R. K. Bouwvakarbeidersbond; Moderne Landarbeidersbond; Moderne Vakarbeiders- bond; CHh. Landarbeidersbond en Moderne Transportarbeidersbond 9666. Het treft ook wel mooi, dat de aankoop van eenige perceelen grond langs den Kruis weg te Hoofddorp van de heeren Biesheuvel en Van Dyk reeds nu haar beslag heeft ge kregen. Want nu is het zoo goed als zeker dat reeds spoedig met den bouw van 10 land arbeidershuisjes zal worden begonnen. Deze bouwplannen kunnen evenwel niet worden uitgevoerd, wanneer niet eerst een weg voor klein ryverkeer wordt aangelegd, evenwydig aan den Kruisweg; zulks in ver band met de nogal bezwarende bepalingen van de provinciale verordening betreffende het hebben van uitwegen op primaire pro vinciale wegen. Ook dit werk is weer een ongedachte ge legenheid tot werkverschaffing, welke eenige werkverruiming tengevolge heeft en het ge meentebestuur mag hiervoor worden gepre zen dat met bestek én teekening zooveel haast is gemaakt dat reeds in de vorige week gelegenheid kon worden gegeven voor openbare inschryving, waarby zich 9 perso nen hebben aangemeld n.l.: B. van Gronin gen te NieuwVennep 7384; P. H. van Essen te Halfweg 7979; G. W. Polderman te Spaamdam 8349; K. den Breejen te Hoofddorp 8648; W. Aafjes en A. Mosch te Assen-Delft 10198; N. V. Nederlandsche Bouw- en Aannemingsmij. te Bussum 10500; N. V. De Geruischlooze weg te Heemstede 10900; J. H. Moleman es. te Ryk 14186; C. van de Panne te Hoofd dorp 14990. Dit werk zal vermoedeiyk aan den laag- sten inschryver worden gegund. Gemeenteraad Op vry dag 30 Januari des namiddags om twee uur zal ten raad- huize te Hoofddorp een raadsvergadering worden gehouden. De agenda is als volgt: 1. Vaststelling van de notulen van een vorige vergadering. 2. Ingekomen stukken en mededeelingen. 3. Voorstel tot het verleenen van mede werking by aanvragen om geldelyken steun ten behoeve van tuinders en akkerbouwers. 4. Verzoek van het bestuur van de vereeni ging bad- en zweminrichting „Hoofddorp", tot het huren van een gemeenteterrein te Hoofddorp. 5. Behandeling van adressen van verschil lende ingezetenen te Hoofddorp tot het ver anderen van de benaming van de Ingenieur Beyerincklaan. 6. Beëediging en installatie van den heer J. F. Jansonius als gemeente-secretaris. 7. Rondvraag. Bevolking Was de stand op 31 Decem ber 1929 2015 (942 m„ 1073 vr.), in 1930 vermeerderde de bevolking met 140 (77 m„ 63 vr.), zoodat op 31 December 1930 een totaal-bevolking kon geteld worden van 2155 zielen. Naar wy vernemen zyn de arbeiders, werk zaam by de Hoogovens en de Mekog, weinig ingenomen met de door de Raadscommissie inzake de oeververbinding voorgestelde op lossing van het vraagstuk der oeververbin ding. Zooals reeds werd gemeld, heeft ge noemde fabrieken zyn reeds besprekingen binding tot stand te brengen tusschen de Mahustraat en de Noordersluis. Door de ver schillende organisaties van personeel van ge noemde fabrieken zyn reeds bespreekingen dienaangaande gehouden, die tot resultaat hadden dat besloten werd aan den Raad kenbaar te maken, op welke wyze men deze kwestie wenscht op te lossen. In plaats van den heer B. Waterlander, die wegens vertrek naar Utrecht als lid van den Raad had bedankt, is door het Centraal Stembureau benoemd de heer C. Diependaal, diede benoeming heeft aanvaard. Lade gelicht Dezer dagen werd des avonds by een winkelier in het dorp eenige malen de winkeldeur geopend zonder dat er klanten binnenkwamen. Later kwam de win kelier, de heer Van H., tot de ontdekking dat zyn toonbanklade was gelicht. Een bedrag van ongeveer zes gulden aan klein geld wordt vermist. NIET OFFICIEEL 455e STAATSLOTERIJ Trekking van Donderdag 29 Januari 1931 5e Klasse. Se Lijst Hooge Prijzen 454 SI 24 1000 1323 8979 I10SS 17543 40O 1050 4726 200 754 2547 4237 4713 6255 7316 8o95 12731 1646. 729 1655 2200 274S 3250 3769 4639 4139 5152 6195 6688 7633 8157 S"18 9711 741 1732 2257 2911 3354 3883 4730 4220 5464 6265 6884 7680 822! 8743 9797 907 1794 2315 2950 3422 3887 4880 4256 5553 6277 6940 7741 8225 9004 9915 1010 1190 1201 1S22 2082 2383 2501 2515 3094 3159 3101 3596 3622 3727 3917 3967 4011 4905 4945 4908 4260 4370 4491 6007 6035 6052 6278 6424 6495 6983 7157 7297 7800 7 847 7859 8275 8388 842S 9223 9224 9251 9935 10046 10110 „Eensgezindheid"' Gisteravond gaf de besturenbond „Eensgezindheid" in hotel „De Weyman" een avond voor zijn leden. De waarnemend voorzitter, de heer Kroon, betreurde het, dat de zaal niet geheel bezet was. De Gemengde Zangvereenlging „Vox Hu mana" zong dan: „Nachtgezang" van C. v. d. Linden; „Wilt heden nu treden", bewerkt door Sam Dresden, van wie ook ,,'t Haeske 16560 17201 20876 J 100 was, dat het best werd gezongen. Prijzen van Jan Tegel gaf dan twee vioolnummers: j'jSj Allegretto uit de F-dur Sonate van Grieg en 2os4 2117 Adagio uit de A-molI van Sinding. 2550 2571 Mevrouw Vincent begeleidde op de piano. 3200 3214 De tumvereeniging „Santpoort" liet mooi 3738 3739 werk zien, vooral de meisjes. 4537 4619 Tot slot Velsen's k capella Koor, dat „Pa- 4049 4136 ternoster" van Roeske en „Koren" van Vran- 5999 ken onberispelijk zong. 6599 6607 Het dankbaar applaus was verdiend. 7375 7628 7939 8019 Brandje Hedenmorgen te 8.10 uur werd 10135 10191 10329 10547 10560 10624 10772 10830 de Heemsteedsche brandweer gealarmeerd 108-14 10974 io978 11101 11^ jmg voor een schoorsteenbrandje bij den heer j,02g 122U 12262 12?g7 )2331 12.ii9 12468 12636 De Graaf, Bomeostraat 12. ,2746 12772 12815 12906 13029 13038 13039 130SS De brandweer rukte met klein materiaal 13141 13151 13490 13494 13542 13636 13652 13704 uit en bluschte het begin van brand met 13747 13751 13855 13909 13970 13991 14040 14058 14210 14227 14371 14391 14414 14461 14468 4565 4304 14862 1<J918 15094 15096 15171 15176 15230 j 15312 15346 15353 15443 15567 15615 15642 15676 Burg. Stand Ondertrouwd. C. Wes- lg?9I ]5yn5 15957 ]5974 IM57 16f,9o 16125 16136 tenberg en p. G. Boot. 16285 }6289 16365 16379 16469 16470 16559 16568 Geboren: C. C. E. Groenewegen—Duy- 16619 16645 16744 16874 16943 16944 16961 16963 sings, Z. A L. F A VoogesPielage, Z M. E. 17166 17283 17342 17363 17393 17450 17457 17509 Weiiers—Jansen Z 17513 17669 17676 17739 17856 18318 18371 18417 Over^dln S Meiier 48 laar ongeil A c 18437 18438 18479 18688 18875 19069 19395 19600 Overleden. S. Meyer 48 jaar, ongen. a. 9fi,„ ,97!4 19737 ]9772 19533 19847 200/0 Bruynen. 76 jaar, Wed. P. Kaptyn. 264 202g5 2(J393 20489 206l3 20676 Gevonden voorwerpen Terug te beko- men by G. Byieveld, Dr, P. Cuijperlaan 4, een zakmes; Van Bakei, Binnenweg 41, een blauwe jongenspet; Bakker, Ameryllislaan 2, een kinderbril; C. W. Schimmel, Haemste- deplein 9, een dames armbandhorloge; Th. van Galen, Bosboom Toussaintstraat 15, een padvindereriem met fluit en sleuteltje; N gó8 M. Goosens, Kruisweg 1174, Haarlemmer- ïovl meer, een paar heerenschoenen; Bureau var 1191 Politie, Raadhuisstraat, een huissleutel. j369 JAARVERGADERING R. K. KIES- |993 VEREENIGING 2iss Woensdagavond hield de R. K. Kiesver- 2524 eeniging „Plicht en Recht" haar jaarverga- dering. De belangstelling was niet bystei 32g3 groot. Om kwart over acht opende de voor- 3434 zitter, de heer J. v. d. Weiden Az„ de ver- 3793 gadering met den christelyken groet en 3939 wenschte den leden en de vereeöiging een 4303 vruchtbaar jaar. 4692 Betreurd werd de teruggang van leden, 5847 een algemeen verschynsel in een jaar zon- der verkiezing. Het ledental bedraagt 490. Met een aansporing om allen mede te 5770 werken in den grooten stryd van dezen zo- 5329 mer, opdat de Katholieke Staatsparty on- 6189 der Gods zegen succes moge opleveren, be- 6380 sloot de secretaris zyn jaarverslag. 6636 De boeken van den penningmeester sloten 7006 met een voordeelig saldo van 277.67 Nieten: 14 167 280 De heeren Van Zanten en zym werden be- noemd als leden der kascommissie, die de 8(X)3 boeken controleerden en onder dankbetui- g337 ging voor de nauwkeurige boekhouding ver- g52s zochten den penningmeester te déchargee- 8729 ren. Medegedeeld werd ojn., dat het concept- 9319 reglement van de Propagandaelub nog in 9624 handen was van het bestuur, maar spoedig gereed zal komen, waarmee dan de club ,0537 67 91 99 132 141 144 151 202 225 226 250 251 259 268 315 339 345 388 392 395 544 570 574 595 620 662 699 848 916 945 960 982 1062 1068 1088 1110 1127 1145 1166 1173 1184 1158' 1207 1237 1279 1290 1305 1306 1317 1371 1403 1439 1447 1453 1480 1497 1535 1555 1578 1733 1749 1769 1770 1821 1823 1829 1862 1890 1946 1962 2018 2029 2057 2093 2120 2135 2160 2262 2323 2332 2355 2449 2488 2511 2528 2575 2633 2639 2706 2721 27501 2799 2819 2821 2825 2833 2872 2897 2975 3048 3088 3099 3121 3209 3272 3303 3305 3326 3360 3380 3437 3448 3541 3665 3624 3687 3699 3719 3758 3803 3827 3829 3860 3926 3934 3936 3952 3959 3975 4003 4024 4031 4130 4323 4391 4394 4417 4459 4512 4571 4658 4662 4674 4708 4720 4748 4792 4881 4901 4917 4927 4938 4975 4995 5031 5045 5087 5116 5148 5175 5176 5254 5302 5361 5377 5380 5430 5452 5552 5571 5581 5583 5585 5735 5758 5835 5994 6039 6068 6100 6110 6140 6216 6287 6289 6316 6320 6373 6374 63S4 6444 6486 6553 6604 6606 6620 6685 6692 6700 6758 6835 6916 6955 7031 7070 7101 7116 7127 7163 7205 7343 7420 7450 7488 7493 7504 7515 7549 7584 7659 7666 7735 7764 7798 7885 7905 7943 7952 7959 7964 7978 8004 8007 8089 8134 8195 8253 8266 8368 8i72 8385 8467 8468 8500 8523 8552 8603 8669 8682 8684 8686 8687 8748 8757 8790 8812 8874 8964 9005 9057 9121 9124 9156 9228 9231. 9278 9397 9404 9406 9469 9509 9573 9576 9709 9737 9740 9767 9789 9849 9S92 9908 9943 9970 10078 10189 10202 16253 10306 10344 10365 10371 10434 10448 10494 10646 10551 10558 10638 10663 10781 10856 10903 10910 10936 11013 11067 11096 11112 11177 11207 11214 11221 11259 11265 11308 11354 11362 11373 11396 11406 11416 11442 de komende verkiezingen. 11447 11460 11464 11493 11506 11559 11561 11673 Ingekomen was een schryven van de hee-693 11745 1"76I 11798 11907 11920 11927 11939 ren Jos. M. J. Braam en Hub. Ruysenaars''^ 12032 12040 12115 12.21 12158 12168 ï?i'' ?atZij t1S bestui.1 l-Blederi bedankten |22(;7 12243 2294 2323 124o3 12433 12441 12448 Ook de heer L. Munnink stelde zich meti2463 12492 12567 12650 12660 12767 12808 12825 herkiesbaar. In hun plaats wérden gekozen 12835 12849 13027 13083 13089 13137 13201 13239 de heeren Steger, H. v. d. Berg Qz. en L. 13312 13319 13376 133S6 13400 13423 13442 13451 Roest; herkozen werd de heer Q. v. d. Pyl 13455 12556 13583 13662 13666 13804 13807 13873 en in plaats van den heer N. Schreurs deJ388' J3S83 13919 13958 13988 14U3 14150 14189 heer H. A. Meeuwenoord, terwyl als plaats- \I)1 J4||7 .'li. 14|.7' 14894 vervangende bestuursleden werden gekozen ,4907 ,49]6 ]49,9 4920 14943 14945 ,497, t/m7 de heeren J. Behage en N. Schreurs. 14993 150I4 15P20 5055 I 5073 j5i44 15172 15215 De voorzitter wenschte de gekozenen ge-15236 15349 15356 15394 15433 15453 1549» 15593 luk met hun benoeming en hoopte ook meti5604 15645 15651 15654 15727 15747 15782 15801 hen prettig te kunnen samenwerken tot.15808 15829 15885 15993 16078 16080 16115 16118 heil der vereeniging en tot verheffing der 16191 16235 16275 16291 16302 16326 16392 16417 Katholieke positie hier ter stede. 16443 16453 16463 16491 16501 16524 16578 16587 Na de rondvraag volgde sluiting met den'6633 16683 16700 16740 16748 16765 16781 16814 christeliiken weet '6839 16S54 16881 16888 16894 16902 1 009 16947 christelyken groet. Jm2 ]7ng4 ]?2!3 )y224 ]7237 m88 1?298 n38S 17515 17529 ]7>!5 17561 17563 17589 17592 17619 SPAARNWOUDE 171,29 17644 17702 17746 17749 17771 17782 17790 TooneelnitvoerW A 7nnrla.or.vrmA 1 17831 17893 17923 17954 1S018 18027 18049 18062 D Zondagavond 118j)72 J8|02 ,g)72 1SI87 ,g206 lg226 18227 18232 Februari zal door den R. K. Kring, uit I8236 18252 18274 i829j x8312 18316 18370 8404 Spaamdam. een uitvoering gegeven worden i84og 13414 ]8?i2 18521 18526 18565 18617 18656 voor haar leden in het verenigingsgebouw 18666 1 8680 18732 18738 18745 18756 18786 18819 „St. Jacobus" te Spaaomwoude. 18855 18868 18924 18939 18968 1S994 19047 19057 Hieraan zal medewerken de R. K. Too- 19095 19145 19156 19214 19222 19286 19330 19343 neelvereeniirinf Dr Willem Roovaards" 19376 19421 19489 19497 19510 19551 19583 19591 van Spaamdam, die zal opvoeren dien avond |9749 ]9750 9754 i9767 19834 19955 19965 19974 het tooneelstuk in vier bedrijven „Wat niet 20021 20022 20043 20120 20173 20257 20269 sterven kon", van Gerard Nielen. 20333 20407 20430 20493 20494 20499 20506 20584 De zaal zal geopend zyn om 7 uur en om 20596 20629 20635 20657 2P688 20729 20741 20778 half 8 zal worden begonnen. 20816 20817 20886 20916 20921 20927 20950 20951 Het is voor de leden van den Kring zeer 20975 gemakkelijk gemaakt daar zij met de auto- V e rbrir ing^ 5e Klasse.^e ,1^ bus naar Spaamwoude zullen worden ge- ,7881: 2gg6 70 m/z 7a ----- bracht, zoodat die avond een groot succes zal - worden. lii'lMWdÉldllé 75 GERZ0N t

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 7