Uit den Omtrek fa k Electriciteit Stofzuigerfiiiis MAERTENS *üi lïii HERINGA WUTHRICH, HAARLEM Barteljsrisstraat IS - Tel. 10750 VAMPYR Stofzuigers f 105.- Si lts* Hulpkerk aan De Kaag Hanze-Federatie Bollenstreek BENNEBROEK HAARLEMMERMEER HILLEGOM SPAARNWOUDE VIJFHUIZEN ZANDVOORT NOORDWIJKERHOUT KENNEMERLAND BEVERWIJK IJMUIDEN-OOST IJMUIDEN VELSEN SANTPOORT WIJK AAN ZEE Staat van Besommingen MARKTBERICHT RIJKSVISCHAFSLAG b5& '°n "3 MARKTNIEUWS 6lf. Plechtige inwijding Gisterenmorgen heeft onder groote be langstelling van de bewoners van De Kaag en den Haarlemmermeerdijk de ingebruik neming plaats gehad van de St. Jans-hulp- kerk aan De Kaag, welke een hulpkerk is van de parochie der H.H. Engelbewaarders aan de Beekbrug te Lisse. Het aardige, in baksteen opgetrokken kerkje is beneden in den polder gelegen, enkele meters beneden den zeespiegel Het is een we:k van de architecten Kees Barn- hoom en Theo van der Eerden te Lisse. Uitwendig zoowel als inwendig is het een voorbeeld van een sierlijk, modern dorps kerkje, inwendig is het gebouw geheel af gewerkt met gebrandschilderde ramen, be tegelden vlcer en een altaar, sober van lijn, maar rijk aan materiaal (Larys-Mousseux en St. Anne-marmer). Achter het altaar is een gebrandschilderd raam aangebracht, ontwerp van Lou Asper- slagh, voorstellende St. Jan Evangelist, den patroon der kerk. Bij de inwijding door den Hoogeerw. Heer Deken J. H. W. Borsbcom van Noordwijk waren verschillende pastoors uit de omge ving aanwezig. Deken Borsbcom werd bij de inzegening en bij de plechtige H. Mis geassisteerd door pastoor W. J. J. van Straelen van Oud-Ade als diaken en pastoor A. C. van den Berg van Kieuw Vennep als sub-diaken. Na de plechtige H. Mis hield de Hoogeerw. Heer Deken een toespraak, waarin spr. er op wees, dat de parochianen van De Kaag God dankbaar mogen zijn, dat zij eindelijk een eigen kerk hebben. Deken Borsboom feliciteerde den bouw heer der kerk, pastoor Sentenie, die bij zijn vele en zorgzame werkzaamheden tijd heeft gevonden om deze definitieve kerk aan de „Kagers" te geven nog vóórdat de parochie kerk gereed is. Spr. feliciteerde ook de pa rochianen, die dit waardig bedehuis hebben opgericht en richtte vervolgens een woord van dank aan de pastoors, die hun mede werking aan de oprichting hebben verleend, in het bijzonder den pastoor vSm Oud-Ade, die zeer hard heeft geijverd, om hier een kerk te stichten. Spr. besloot met den wensch dat de paro chianen van deze kerk mogen zijn evenals de patroonheilige der kerk „lievelingen des Heeren." Wij twijfelen er niet aan, of deze feestdag van Maria Lichtmis zal voor de katholieken van De Kaag en omgeving een dankbare herinneringsdag blijven. Middenstand en Verbruikscoöperatie De Hanze-Federatie in de Bollenstreek hield dezer dagen een druk bezochte en uitmuntend geslaagde vergadering in café restaurant „De Nachtegaal" te Lisse, onder leiding van den voorzitter der Federatie, don heer F. C. J. v. d. Eerden. Bij de Hanze-Federatie in de Bollenstreek zijn aangesloten de R.K. Middens tandsver- eenigingen in BennebroekVogelenzang, Hillegom, Katwijk, Lisse, Noordwijk, Noord- wijkerhout, Sassenheim, Voorhout en War mond. Behalve een vijftigtal vertegenwoor digers, bestuursleden en leden der aange sloten af deelingen, waren .aanwezig een twintigtal leden der pas opgerichte R.K. Jonge Middenstandsvereeniging te Lisse, onder leiding van hun moderator kapelaan Achterof. Als spreker trad op mr. F. J. H. Bach te Den Haag, directeur van het Centraal Han- zebureau in het bisdom Haarlem, die het onderwerp behandelde: „Middenstand en Verbruikscoöperatie". Mr. Bach betoogde, dat de beteekenis der coöperatieve beweging voor do positie van den middenstand, naast het groot-winkel bedrijf als bedreiging niet moet worden onderschat. Spreker schetste den toestand der ver bruikscoöperaties in Nederland en meende in de toekomst een uitbreiding te moeten verwachten in verband met het groeiend contact tusschen verbruikscoöperatie en de arbeidersbeweging. Een gevaar voor den middenstand is ook gelegen in de economische en sociale taak, die sommigen aan de verbruikscoöperatie toekennen. Men beschouwt de coöperatie als het eenige afweermiddel tegen opper heerschappij der trusts en kartels. Een pater van Nell Breuning verwacht van de ver bruikscoöperatie de opvoeding der arbeiders tot een betere consumptie. Spreker toonde aan, dat het vraagstuk der trusts en kartels langs anderen weg zal moeten worden geregeld. Hier, evenals bij de verbetering van productie, distributie en consumptie, ligt de oplossing in de eerste plaats in de publiekrechtelijke organisatie van het bedrijfsleven, onder toezicht van de overheid. Stands- en Vakorganisaties der arbeiders behooren de opvoedende taak te vervullen, die Pater van Nell Breuning aan de ver- bruiks-coöperaf ie toekent. Het betoog van Pater van Nell Breuning ten dezen hinkt op twee gedachten en valt door innerlijke tegenspraak. Hoe heeft de katholieke Middenstand te genover de verbruikscoöperatie te staan? De grondgedachte van verbruiks-coöpe- ratie het standpunt tenslotte van de in- dividueele zelfhulp is vreemd aan de or ganische maatschappij-idee van de katho lieke sociologie. Mr. Bach riep den Middenstand op tot positieven afweerarbeid tegen de bedreiging van coöperatie en grootwinkelbedrijf. Tegen een rationeel gevoerd en georgani seerd kleinbedrijf kan noch coöperatie, noch grootwinkelbedrijf op, zooals ook Pater van Neil Breuning heeft aangetoond. De kracht van den Middenstand ligt eenerzijds in saneering der bedrijfstoe- standen door vakorganisatie en later door publiekrechtelijke bedrijfsordening, en an der z ij d s in zaak-kundige bedrijfsvoering, gepaard met organisatorische economische samenwerking, gecombineerden inkoop, ver kooporganisatie en anderszins. Als het kleinbedrijf deze middelen af doende weet te benutten zal het altijd zijn voorsprong op coöperatie en grootwinkelbe drijf kunnen handhaven. Vakorganisatie en economische samen werking. Ziedaar de twee aotueele program punten van den Middenstand. Op de toegejuichte rede van Mr. Bach volgde een geanimeerde gedachtenwisseling. In antwoord op een desbetreffende vraag zei Mr. Bach, dat de Middenstander geen klant of lid behoort te zijn van de verbruiks coöperatie. De Besturen der coöperaties moesten niet willen leveren aan personen, wier medewerking aan de coöperatie in strijd is met het sociale belang van hun stand. Nadat kapelaan Achterof namens den Jongen Middenstand het woord had gevoerd, sloot de heer v. d. Eerden met een hartelijk dankwoord aan den spreker deze belang rijke en vruchtbare vergadering die getuig de van een levendige werkzaamheid der R.K. Middenstands-organisatie ln de Bollen streek. R. K. Sportvereeniging O. B. K.B. S. M. Genoemde plaatselijke vereeniging houdt morgenavond haar jaarlijksehen feestavond, waarop O. B. K. ook eenige harer sportieve prestaties zal toonen. De uitvoering heeft plaats in het R. K. Vereenigingsgebouw. ..Jonge lammeren Bij den landbouwer en bekenden schapenfokker L. van Reeuwijk, aan de Hoofdvaart, is in de afgeloopen week reeds een zestal lammeren geboren. Burg. Stand van 30 Jail, tot en met 2 Febr. Géboren: Abraham, z. van G. Heijstek en J. M. Smit. Petrus, z. van W. Stolwijk en C. Selis. Martinus Gijsbertus, z. van A. H. Vos en H. van Tol. Hendrik, z. van H. Zantman en M. A. M. de Jong. Adrianus Petrus, z. van C. J. Schönhage en M. C. Verheijden. Margaretha, d. van I. D. Smits en J. C. Stassen. Overleden: Wilhelmina Margaretha Hinfe- lara, 65 jaar, gehuwd met C. Peetoom. Wilhelmina Frederika Galle, 91 jaar, wed. van J. Schmidt. Maria Bos, 62 jaar, gehuwd met O. Kempenaar. Een jubileum. Op Donderdag 5 Februari hoopt de heer J. Tolenaars te Hoofddorp den dag te herdenken, dat hij 25 jaar als dood graver op de algemoene begraafplaats aldaar in functie is. Deze dag zal voor den jubilaris zeker niet onopgemerkt voorbijgaan. Uitslag aanbestedingen. Bij de gehouden aanbesteding voor den bouw van een wcon- en winkelhuis met garage te Nieuw-Vennep voor rekening van den heer A. D. Dol aldaar, werd het laagst ingeschreven in perceelen door: Perceel I (metsel- en betonwerk) Hoek en Smits, Woubrugge voor f 3198.Perceel II (timmer- en ijzerwerk) A. van Varik, Nieuwkoop voor f 2125.—. Perc. I en IX sa men: Jansen en Appelman, Nieuw-Vennep voor f 5197.Perceel II (lood- en zink werken) H. L. Tebbens, Nieuw-Vennep voor f 450.Perceel TV (schilder- en glaswerk) A. Reekers te Nieuw-Vennep voor f349.20; in massa door G. Muis te Hoofddorp voor f 6490.—. Gegund aan de laagste inschrijvers in per ceelen. Bij de gehouden aanbesteding van 7 wo ningen aan den Sloterweg te Rijk voor re kening van den heer P. Th. v. d. Veldt. te Sloten, werd door 31 personen of firma's in geschreven. Hoogste inschrijver was Goeman en v. d. Hoek te Amsterdam voor f 31636. enlaagste inschrijver A. van Dam te Alphen aan den Rijn voor f 19488. De gunning werd aangehouden. Boomenrooien. De aan den Ringdijk tusschen den Viifhuizerbrug en den Hille- gommerbrug staande boomen zullen gedeel telijk worden gerooid. Van deze boomen zullen niet minder dan 726 stuks vanwege het polderbestuur worden verkocht. Zangconcours „De Stem des Volks" al hier heeft, naar men ons meedeelt, besloten deel te nemen aan het Zangconcours in Den Haag, dat uitgeschreven is op den tweeden Pinksterdag door de R.K. Zangvereeniging „St. Caecilia." De nieuwe Hillegomsche brug Een van de twee monumentale lantaarns is op de Westelijke leuning der nieuwe brug geplaatst en notstoken. Het lichteffect voldoet goed. Personalia Mej. H. van Waveren alhier is te Wageningen geslaagd voor het eerste gedeelte van het propadeutisch examen. Geslaagd Onze plaatsgenoot, de heer W. Out, slaagde voor het Mercurius-examen Engelsche Handelscorrespondentie. Hij werd opgeleid door den heer J. J. Lltjens, leecaar M. O. alhier. Jubileum Zaterdag hoopt de heer W. H. G. Deen alhier den dag te herdenken, dat hij vóór 40 jaar bij de N. Z. H. T. in dienst trad. De heer Deen is machinist. Uilvoering Zondag gaf de R. K. Kring van Spaarndam een uitvoering in het Ver eenigingsgebouw „St. Jacobus" te Spaarn- woude. De tooneelvereeniging „Dr. Willem Rooy- aards" van Spaarndam verleende hierbij haar medewerking. De WelEerw. Heer Kapelaan Klepper opende dezen avond met een kort woord tot de aanwezigen en het bestuur van den R. K. Kring, dat, volgens spr., zeer goed had ge daan dezen avond te geven in het gebouw te Spaarnwoude. Ook gaf spreker nog een korte en duide lijke uiteenzetting van het stuk, dat opge voerd zou worden, nJ.: „Wat niet sterven kon", tooneelspei in vier bedrijven, van Ge- radr Nielen, en uitte oen wensch, dat de aanwezigen niet alleen een genotvollen avond zouden hebben, doch ook het leerzame van dit stuk zouden meenemen. Toen het eerste bedrijf begonnen wasbleek al duidelijk, dat de tooneelisten dezen avond hun beste krachten zouden geven. Ook kwam de vioolsolo, behoorende bij het Na korten tijd begon het tweede bedrijf, dat goed inzette. De tooneelvereeniging had zorg gedragen het tooneel zoo schitterend mogelijk te maken, waarin zij bijzonder was geslaagd. Het décor, dat verzorgd was door den heer Koek, was boven aller verwachting schitte rend aangepast aan het geheel, hetgeen een woord van lof zeker wel verdient. Vooral ook het samenspel in het tweede bedrijf werd door de jongere krachten succesvol weerge geven. In de pauze werd een verloting gehouden van verschillende voorwerpen. Na de pauze kwamen de spelers met het derde bedrijf voor het voetlicht, dat ook goed werd gespeeld. Hierop volgde direct het vierde en laatste bedrijf, waarvan bij het slot, evenals bij het tweede bedrijf, schitterend samenspel werd gegeven. Hierna viel den spelers dan ook een applaus ten deel voor hun ongeveer vol maakt spel. De voorzitter van den R. K. Kring, de heer S. W. Balm, bedankte vervolgens de spelers voor hun spel, dat, zooals htj zeide, geheel af was, daar het toch voor deze ver eeniging een zwaar stuk was. De R. K. Kring mag dan ook gerust dezen avond een groot succes noemen. De dorpsweg Deze weg, die verleden zomer zoo keurig in orde was gebracht door rioleering en asfalteering en door het aan brengen van een trottoir, begint nu reeds duidelijk sporen van verval te vertoonen. Is al eerder een gedeelte hersteld moeten wór den en gaf men toen de schuld aan den on dergrond daar ter plaatse, nu blijkt, dat er bijna overal gaten in vallen, dus zullen er hoogstwaarschijnlijk wel andere oorzaken zijn. Daar het materiaal reeds is aangevoerd, zal wel spoedig met de herstellingen begon nen worden. Ongeval Maandagmorgen om half 6 ging de arbeider C. v. D. per rijwiel naar zijn patroon. In den Krommen Spieringweg had hij het ongeluk, dat hij, vermoedelijk door tegen een steen aan te rijden, over den kop sloeg. Ernstig in- en uitwendig gewond wist hij met moeite thuis te komen, waarna dok ters hulp meest worden ingeroepen. Weldadigheidswedstrijd De weldadig heidswedstrijd tusschen Zeemeeuwen en Volewijckers voor de nagelaten betrekkin gen van Floor Koper, oud-lid van de Z.V.V., heeft ruim f 130 opgebracht. Arti et Religione Deze zangvereeniging geeft Zondag een uitvoering in het Patro naatsgebouw aan de Groote Krocht. Ten tooneele wordt o. a. gebracht het tooneel spei „Mina Lina" Burgerlijke Stand Geboren: Amoldus Johannes, z. van Th. den Elzen en D. Spigt Julius Ludwig Friedrich, z. van E. A. van Duin en L. W. Eckert; Engelbertus Paulus, z. van P. J. Arts en W. P. Bakker: Dirkje, d. van Adr. van der Niet en J. D. Vlieland; Antonia Bemadetta Johanna, d. van G. J. Warmerdam en C. M. Oosterwijk; Hermina Johanna, d. van H. P. de Groot en P. H. Ruigrok; Theodora Gerarda, d. van N. Th. van Schie en W. Ooijendijk. Overleden: Johannes Smit, 49 jaar, echt genoot van Mathilda van der Ploeg; Al- bertus H. van Zal, 22 jaar, wonende te Weesperkarspel. Getrouwd: N. Duijvenvoorde, weduwnaar van A. Kokkelkoren, 34 jaar en C. Geer- lings, 26 jaar; A. F. van Steen, 27 jaar en A. Franken 27 jaar. STOOMBEUGERS EN MOTORLOGGERS De beugvisscherij niet meer Ioonend Men schrijft ons uit IJmuiden: Het is een merkwaardig verschijnsel, dat de resultaten der beugvisscherij elk jaar min der worden. Vóór den oorlog werd de vis- scherij gemetamorphoseerde stoomharinglog- gers, nog vrij druk uitgeeoefend. Gedurende de maanden Januari tot en met April waren er geregeld 20 30 van deze schepen in de vaart, die hun vangsten, hoofdzakelijk be staande uit levende schelvisch en levende kabeljauw, in IJmuiden ter markt brachten. Het waren als 't ware de leveranciers van de gerenommeerde Hollandsche krimpschel- visch en krimpkabeljauw met de heerlijke stijve levers, die vooral door de hotels tegen flinke prijzen gekocht werden. Reeds de eerste jaren na den oorlog daalde het aantal stoombcugers. Nochtans waren in de jaren 1921 tot en met 1925 de uitkom sten nog bevredigend. De besommingen per maand bedroegen ongeveer 6000 k 8000 gld. De laatste jaren gaat het met de beug- is dit het gevolg van de verschillende moei lijkheden, waarmede men te kampen heeft, als het verkrijgen van een geschikte beman ning en van goed aas, anderdeels van de steeds minder wordende vangsten door de schaarschte van groote schelvisch. Evenals bij de treilers zien we ook bi) de beugers een daling van de vangsten. In de jaren vóór 1929 kwamen meermalen vangsten voor van 700 800 K.G. per reis dag, in 1929 was de gemiddelde reisdag slechts 166 K.G. met een opbrengst van 81. De besommingen per maand daalden dientenge volge tot beneden 2000. Wat we tot nu toe in dit seizoen van de resultaten dezer visscherü gezien hebben, is al weinig bemoedigend. J.1, Maandag waren 9 Vlaardinger stoombeugers aan den opslag, die gemiddeld slechts 8 k 900 gld. besomden. Als men nu weet, dat een stoombeuger be mand is met 15 koppen, kan men wel op de vingers natellen, dat er bij een dergelijke be somming geld bij moet. Er behoeft dan ook niet aan te worden getwijfeld, dat het niet zoo heel lang meer zal duren, dat krimp- visch en krimpkabeljauw niet meer op de menu's zullen voorkomen. Een ander soort visschersvaartuig, dat ook een speciale wintervisscherij tusschen twee haringteelten uitoefent, de motorlogger, maakt het beter. Eenige weken geleden zijn de eerste motorloggers ter treilvisscherij uit gevaren en de vorige week waren de eerste te IJmuiden binnen. De resultaten waren schitterend: op een enkele uitzondering na voerden ze voor 1300 k 1500 gld. visch aan, gevangen in den tijd van een normalen reis van ongeveer denzelfden duur als een stoom beuger. En dat met een bemanning van 7 koppen! Sedert men de zeilloggers heeft voorzien van motoren, blijken deze vaartuigen uit stekend geschikt te zijn voor de kustvisscherü, beter nog dan de kustbooten (stoomtreilers) die de visch meermalen eerder verjagen dan ze vangen. Vooral platvisch wordt door de loggers dikwijls gevangen op plaatsen, waar de treilers tevergeefs hun geluk hebben be proefd. Zooals men weet heeft het niet veel ge scheeld of de loggers zouden dit jaar niet uitvaren. Wat dit beteekend zou hebben, kan worden getoetst aan de aanvoer van j.l. Zaterdag, toen de totale besommingen der loggers bijna 30.000 gld. bedroegen. HET GENIE-SLUISJE Door den Minister van Defensie is op een vraag van een der Kamerleden betreffende het genie-sluisje, het volgende geantwoord: In het begin 1930 heeft door den burge meester van Beverwijk en eenige belangheb benden een bespreking plaats gehad over de verruiming van de inundatiesluis in het Zij kanaal A. nabij de Wijkerpijp. Bij die bespreking bleek, dat, behalve een verruiming van deze bij het Departement van Defensie in beheer zijnde sluis, ook ver betering van het zij kanaal A en van de Wij kerpijp, zoomede aanleg van kademuren, ge schikt voor grootere schepen, noodzakelijk zou zijn, wilde men komen tot den door de gemeente Beverwijk en andere belangheb benden gewenschten toestand. Met een verruiming van de sluis alleen zou de gemeente Beverwijk dus niet zijn ge baat. Ten einde een overzicht te kunnen ver krijgen nopens de kosten verbonden aan de verbetering van den scheepvaartweg van het Noordzeekanaal naar de haven van Bever wijk en nopens de verdere ter zake noodige maatregelen, regelingen enz. zou ter zake een project met begrooting van kosten uitge werkt dienen te worden. Het gemeentebestuur zou zich voorshands met de leiding van een en ander belasten en zich nader in verbinding stellen met verdere belanghebbenden en daarna zoowel met het provinciaal bestuur van Noord-Holland als met den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw en den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid. In welk stadium die aangelegenheid thans verkeert is den Minister niet bekend. KLOOSTERJUBILEUM Morgen, Woensdag, herdenkt de Eerw. Zuster Christina den dag, waarop zij vóór 25 jaar in de Congregatie trad van de Doch ters van Maria en Joseph. De jubilaresse is gedurende 18 jaren werk zaam geweest te Amsterdam in de St. Jo- annesschool aan de Rustenburgerstraat. Sinds 1927 is Zuster Christine werkzaam aan de R. K. Meisjesschool aan de Peperstraat te Beverwijk, waar zij onderwijs geeft ln de nuttige handwerken. Door den HoogEerw. Heer Deken J. M. Lucassen zal des morgens de H. Mis worden opgedragen in de kapel van het gesticht, waarna het jubileum verder in intiemen kring zal worden herdacht. As gebroken De vischhandelaar P. uit Zandvoort was gisteren niet fortuinlijk met zijn Fordje, daar hij het midden op het Vel- serduinplein in den steek moest laten wegens het breken der achteras. Jubileum Huisman. De heer Huisman herdacht Zondag den dag, waarop hij voor 25 jaar in dienst trad bij de posterijen. Het jubileum is gisterenmiddag op eenvou dige wjjze gevierd. In tegenwoordigheid van het personeel richtte de directeur eenige waardeerende woorden tot den jubilaris en rcemde diens trouwe plichtsbetrachting. Namens het personeel werd den heer Huis man een radiotoestel met luidspreker aan gebeden. Jaarvergadering Vereeniging Nijverheids onderwijs. De Vereeniging voor Nijver heidsonderwijs in Kennemerland houdt op Woensdagavond 11 Februari a.s. een alge- meene ledenvergadering in het gebouw der N jj verheidsschcol. De agenda vermeldt o.a. diverse verslagen, vaststelling begrooting 1932, alsmede verkie zing van twee leden van het bestuur, wegens periodieke aftreding van de heeren C. Luch- singer en J. D. B. Olie. ,Van wien is die fiets? De Commissaris van Politie te Velsen maakt bekend, dat op alle werkdagen, met uitzondering van des Zaterdags, tusschen des voormiddags 9 en 12 uur en des namiddags tusschen 2 en 5 uur aan het Bureau van Politie te IJmuiden, Willemsplein, afdeeling Administratie, in lichtingen zijn te bekomen omtrent een in deze gemeente achtergelaten heerenrijwiel, merk „Union." Verduistering van een rijwiel J. p., rijwielhandelaar, alhier, heeft aangifte ge daan, dat door zekeren M., vroeger wonen de te IJmuiden, te zijnen nadeele, een rijwiel verduisterd is. R. K. Tooneelvereeniging „Kunstkring" Velen, die niet in de gelegenheid zijn geweest het succestuk „De Weddenschap", dat reeds tweemaal door „Kunstkring" is opgevoerd, by te wonen, zullen thans in de gelegenheid worden gesteld, dit te gaan zien. Een bezoek aan het Vereenigingsgebouw op Zondag 8 Februari kunnen wij ieder aanbevelen. „Kunstkring" heeft onder leiding van den heer Holtslag met „De Weddenschap" een goeden greep gedaan. Feestavond R. K. Vrouwenbond Zon- dagavond hield de afd. Velsen van den R. K, Vrouwenbond een feestvergadering in het Vereenigingagbouw, welke echter maar zeer matig was bezocht. Na een kort openingswoord door de pas gekozen voorzitster Mevr. Wolzak, trad de Dames-Toonsel vereniging „Opwaarts'' voor het voetlicht met „Het Lokaas", tooneelspei in twee bedrijven, door Gerard Nielen. Vooraf hield echter de regisseur der ver eeniging, de heer L. Harsveld, een inleiding over en een verklaring van het te spelen stuk. Spr. wees er op, dat de Kerk door allle eeuwen heen den stryd tegen de gemengde huwelijken heeft gevoerd. Dat dit kwaad niet denkbeeldig is, moge biyken uit het feit, dat de heer Nielen er dit stuk over heeft geschreven, om zoodoende den ernst nog meer naar voren te doen komen. In dit stuk laat hij ons de verwikkelingen, door zoo'n hu- welyk ontstaan, geheel meeleven. Uit de vertolking bleek, dat de dames met lust hadden gestudeerd. Er waren er bij, die op het groote tooneel een zeer goed figuur zouden maken en dan dienthet eerst ge noemd Mevr. Lansveld. Ook de meisjes, Betsy, Jo en Coba maakten iets heel moois van hun rol, terwijl de andere dames het hunne er toe bijdroegen om van een goed geslaagden tooneelavond door dilettanten, te kunnen spreken. De geesteiyk adviseur, de Zeeree™, heer pastoor Schoenmaker, was dan ook zeker de tolk van allen, tosn hij de dames dankte voor hun spel en den regisseur voor het ge kozen stuk en zijn leiding. In de pauze werd een verloting gehouden, waardoor velen der aanwezigen nog met een mooi prysje naar huis gingen. Het is voor de R. K. Vrouwenbond en voor de Tooneelvereeniging „Opwaarts" een heel mooie avond geweest. R. K. Tooneel De tooneelvereeniging ,,Sint Engelmundus" gaf Zondag in de con certzaal „Zomerlust" een uitvoering voor haar donateurs. Opgevoerd werd „De groote onbekende", klucht in drie bedryven, door Jan Grosfeld. Dit spel werd uitstekend ver tolkt. „Sint Engelmundus" gaf blijk van ge degen rolkennis en goede regie. Er is onbe- Uaariyk gelachen en zeker zal as. Zondag de zaal weer geheel bezet zijn. P. Dictus t Onder groote belangstelling had gisteren op de begraafplaats „De Bieze" de begrafenis plaats van het stoffeiyk over schot van den heer P. Dictus, die op 22 Januari door een auto werd aangereden en aan de verwondingen, daarbü opgeloopen, overleed. Aan het graf werd gesproken door ds. Van den Bergh van Eysinga, die o. m. wees op het groote gevaar van het snelle ver keer. Namens de vrijzinnige kiesvereeniging „Burgerplicht", sprak de heer J. v. d. Lyn, die den overledene prees als een trouw be stuurslid. Een zoon van den overeldene dankte voor de laatste eer, aan zyn vader gebracht. Inbraak In den afgelooRen nacht is ingebroken in hotel „De Werkman", alhier. Er kon nog niet worden opgegeven wat er werd vermist, politie stelde een onderzoek in. R.K. Tooneelvereeivging De jongste tooneelvereeniging in Wyk aan Zee biykt vol krachtig leven te zyn. Vanaf het eerste oogenblik van haar bestaan, is zy aan het studeeren en repeteeren geweest. Reeds op 4 Januari j.l. kwam zy op de planken met een paar kluchtspelen, die een enorm succes werden. Nu zal Maandag 16 Februari a.s. deze tooneelclub weer voor het voetlicht komen met een dol-komische klucht, getiteld: ,,'t Gelukskantoor" of „Samson en Moot in de Premieleening", door Gerard Nielen en Piet Mossinkoff. Ook dit stuk zal ongetwyfeld by het pu bliek inslaan. van de heden aan den Rijksvischafslag aan gekomen STOOMTRAWLERS Limburgia, 3400.—; Dordrecht, 2900.—; Isabel, 2300.Avila, 3000.Beatrice, 18C0Paris, 2900.Eendracht I, 5100.Silvain, 3100.Flamingo, 1600.—. Loggers: K. W. 23, 1700. Versche haring: O 122, 638.O 166, 814.—. (N'ict Officieel) 455e STAA7SI OTER1J. Trekking van Dinsdag, 3 Febr. 1931. £e Klasse. 10e lijst. HOOfiE PRÜZEN. 6171, 935?, 18*11 elk f 1000. 3746, 4579, 10242. 20515 eik 4«l 1790, 4755. 13451, 15830, 20677 elk 200. '.04, 1070. 1236, 2803. 2978, 3483, 4U00. 5653, 706' 7664. 10580, 124S8, 15449, 15490, 17282 elk 100 Piijzen van t "9.— 115 443 461 531 539 «73 721 72'- 752 756 810 1027 IJMUIDEN, 3 Februari. Rijksvischafslag. Tarbot 1.70—1.90 per Kg., Griet 31—36 per 50 Kg., Tong 1.953.05 per Kg., Groote Schol 2330 per 50 Kg., Middel Schol 2933 per 50 Kg., Zet Schol 3850 per 50 Kg., Kleine Schol 18.5040 por 50 Kg., Bot 10.50—14.50 per 50 Kg., Schar 4 03—30 per 50 Kg., Tong schar 3.40 per 50 Kg., Pieterman en Poon 16 per 50 Kg., Groote Schelvisch 4647 per 50 Kg., Middel Schelvisch 4247 per 50 Kg.. KI. midd. Schelvisch 25—30 per 50 Kg., Kleine Schelvisch 8.E0—23 per 50 Kg., Kabel jauw 54—72 per 125 Kg., Gullen 9.50—20 per 50 Kg., Leng 1.70—2.50 per stuk, Heilbot 1.05 tot 1.60 per Kg., Wijting 7—11 per 50 Kg., Koolvisc'rt 0.24—0.63 per stuk, Versche Ha ring 1.50—2.90 per kist. f,6 708 1'55 1242 2399 2589 3657 4143 4650 5403 5872 6652 792? 8927 9436 1393 2553 29,.3 3749 4166 4904 5605 5939 7202 7995 9072 9478 1957 2 -'99 2968 3774 4170 4931 5672 5948 7520 8231 9136 9504 2126 2635 3447 3864 4298 5003 5730 6002 7599 8293 9214 96S9 2265 2701 3480 3S72 4308 5058 £738 6404 7733 8296 9350 2322 2797 3609 3899 4406 5290 5806 6526 7752 8759 9365 9905 10125 2013 2613 3D7 3796 4174 4980 5684 5980 7692 8281 9179 „O, M-. 9*13 - 10136 10241 10270 10295 10298 10326 10340 10451 1071? IJ/40 10859 10913 11104 11117 11194 11576 11637 11709 11925 11994 12030 120S7 12130 12139 12209 12505 12623 126SS 12S96 12928 12951 13016 13099 13165 13203 13262 13320 13394 13541 13836 14042 11058 14267 14355 14409 14527 14569 14743 14744 '1773 14800 14900 14974 15079 15161 15205 153U0 15713 15746 15775 15812 15S83 16002 16196' 162'5 16232 16260 16281 16438 16445 16553 16659 16SS6 16690 16713 16826 17073 17279 17485 17533 17536 17555 176.32 17822 IS 180 1S34J 15615 18668 18853 1S879 1S93S 19363 1940! 19443 194(3 195S1 19661 1972S 19341 19922 20224 20315 20325 20382 20504 20614 20623 20803 20911 4-465- 70' I15S 23M 361^ 4(p6 443 53' 581' 7?1» 88? 93'» 10! 1206° \2$ J334l 1422' 152' 160$ ,64tl 171! |79,j4 205?" PURMEREND, 3 Februari 1831. Aan voer pl.m. 8500 Kg. kaas. Kleine Fabrieks baas 10 f 24.50 per 50 Kg.; Kleine Boeren kaas 3, f 36.50, handel matig; 372 Boter f 1.85—2.10 per kilo. 358 Runderen, waaronder 260 vette en 98 melk- en geldekoeien. Vette Koeien 0.80—1.20 per Kg., handel matig; Melk- en Gelde- koeien 160370 per stuk, handel stug; 15 Stieren 0.75—0.8* per Kg., 30 Paarden 80— 200 per stuk; 20 Vette Kalveren 1.20—1.40 per Kg., handel stug; 405 Nuchtere Kalve ren 10—30 per stuk. handel matig; Fokkall- veren 2026 per stuk, handel matig. 440 Vette Varkens 0.30—0.42 per K. G.. handel matig, 99 Magere Varkens 1430 per stuk, handel stug, Zouters 0.37—0.42 per K.G., 336 Biggen 813 per stuk, handel stug. 739 Schapen 2439 per stuk, handel matig, Fiepkuikens .00—2.50 per stus, Kipeieren 5.006.00 per 100, Eendeieren 6.per 100. PURMEREND, 2 Febr „Afslagvereeni- ging Beemster, Purmerend en Omstreken Aardappelen: Blauwe 1.17—1.50 per 25 K.G.; blauwe (kleine) 0.460.74 per 25 K.G.; Wit lof 13—26 per 100 K.G.; Roede Kool 1.80— 12.10 per 100; Witte kool 1.40—3.40 per 100: Savoye kool 1.20—7.80 per 100; Spruitkool 1.C03.30 per 15 K.G.; Boerenkool 1.201.65 per 10 K.G.; Andijvie 1.802.60 per 100 krop; Bieten 17.50—20.00 per 1000; Wortelen 0.3: per zak; Uien 0.20—0.44 per 25 K.G.; Drie lingen 0.10—0.18 per 25 K.G.; Nep 0.46 pe: 25 K.G.: Prei 10.8019.60 per 100 bos. BODEGRAVEN. 3 Febr. - Aanvoer 112 wagens, 4612 stuks. Ie soort met rijksmerk f 3742, 2e soort f 34-26. Handel matig. NOORD-SCHARWOUDE, 3 Februari. Wor telen 2.10; Roode koöl 3.20—6.20; Gele kool 2.20—3; Deensche Witte kool 2.40—3.40; Uien 1.30—1.90; Groote 1.60—2; Drielingen 0.90— 1.20 per 100 Kg. WARMENHUIZEN, 3 Febr. Uien 1.20 1.90, Groote Uien f 1.40—1.90, Drieiinger 1.10—1.50, Gele Kool 1.90—2.70, Idem 2- soort 1.20—2.20, Roode kool 3.10—5.50 idem 2e soort 1.90—3.70, Deensche witte kool 2.30—3.3Ó, idem 2e soort 1.80—2.60 idem uitschot 1.802.10. ENKHUIZEN, 2 Februari 1931. Noteering „Bloemenlust". Narcis King Alfred f 3.20; Prins van Oostenryk f 22.G0; Copland f 2.30—3; William Pitt f 3.30—4.10; La Rei ne f 2.30—2.80; Rose de la Reine f 2.90; Bartlgon f 3.80; Herman Schlegel f 3.10, alles per 100 stuks. BROEK OP LANGENDIJK Veiling van 3 Februari. Kleine Wortelen 1.40, 3875 K.G. Wortelen 1.C0—2.10, 66000 K.G. Roode Köol 2.10—5.90, 70000 K.G. Gele kool 1.70—2.80, 82C00 K.G. Deensche Witte Kool 1.60—3.40, 15000 K.G. Uien 1.00—1.90, Idem groote 1.80 —1.90, ld. drielingen 1.00—1.10, 1625 K.G. Bieten 1.60—6. BEVERWIJK, 2 Febr. Coöp. Tuinbouw Vrije Groenten- en Fruitveiling. V/. A. Wortelen 23 ct., bieten 45 et., uien 23 ct., spruiten 513 ct., witlof 1331 ct., nero 3—5 ct., aardappelen 5—8 ct, per Kg., gele bewaarkooi 26 ct., Bredasche groene kool 24 ct„ roode kool 38 ct., knollen 26 ct., boerekool 710 ct. per st'ik, boerekool 95 115 ct., groene kool 2045 ct. per kist, rha- barber 1525 ct., prei 615 et div. bos- groenten. Uien zijn spot goedkoop en prei ongekend duur. .BEVERWIJK, Bloemenveiling ,,'t Centrum" Per dozyn werd Maandag betaald voor: Victoire d' Oliveira 44—72 ct., William Cop land 20—58 ct., William Pitt 52—80 ct., La Nötre 5482 ct., Bartigon en Allard Pierson 65—100 ct„ Fra Anglico 38—58 ct., D. T. Murillo 2256 ct., Couronne d' Or 3876 ct., Vuurbaak 5492 ct., Mr. v. d. Hoef 60—82 ct., Peach Blo&sum 5874 ct., Salvator Ro se 2439 ct., Gele Prins 3456 ct., King of the Yellow 2848 ct., Fred. Moore 2240 ct„ Rose gris de Lin 1836 ct., Rcse la Reine 17—37 ct., Witte 18—40 ct., Flamingo 23—41 ct., Witte Valk 31—46 ct., Rose Valk 2945 et., Ariadne 2439 ct., Prins van Oos tenryk 3844 ct., Vermillioen Brillant 16 38 ct.. Cramoisie Brillant 15—35 ct., Crim son Queen 2341 ct., Ibes 2848 ct., Herman Schlegel 2135 ct., Brillant Star 23—37 ct., Diane 18—26 ct.. Prosperity 3342 ct., Gol den Spur 2544 ct., Servantes 1840 ct-, Ornatus 1742 ct.. Coster 3348 ct.. Von Sion 2338 ct. per bos van 25 stuks; blauwe Druifjes 1634 ct. Gele Crocus 4264 ct., idem Blauwe 5476 ct. per 100 stuks; Hya cinten 49 et., Amarillis 1319 ct. per 100 rank, Sprengerigroen 0.554.90, Plumoza 0.65 tot 7.80. BEVERWIJK, 2 Febr. R. K. Coöp. Tuin- dersvereeniging „Kennemerland." Boere kool 0.851.25 per kist. Andijvie 0.500.90 per kist, Knollen 29 ct„ Roode kool 36 ct., Groene kool 35 ct.. Gele kool 35 ct. per stuk, Rabarber 1522 ct„ Prei 822 'A ct. per bos, Aardappelen 57 ct., Uien 3 ct., Wortelen 3 ct., Spruiten 1024 ct., Schor- seneeren 27 ct.. Bieten 6 ct. per Kg. OBDAM, 2 Febr. „De Tuinbouw." Aange voerd werden: 7800 Kg. Roode kool 0.804.70; 5400 Kg. Gele kool 1—4; 8200 Kg. Deensche Witte kool 120—3.10; 3000 Kg. Uien 1.30— 1.40 per 100 Kg. AMSTERDAM, 2 Februari. Binnenl. Gra nen. (Boerennoteering). Witte tarwe f 5 9; roode tarwe f 57; rogge f 4.755.50; Cheveliergerst f 5.506; haver f 56; du:- veboonen f 1213; paardeboonen f 77.50; groene erwten f 79; alles per 100 Kg.; kar- wyzaad f 12-12.50 per 50 Kg. Granen. (Noteering Amst. Korenbeurs) Mais. La Plata gele, disp. f 80; aangekomen 6 301 713 1007 128f> 1445 1792 2038 2346 2507 2619 2717 2892 3113 3381 3*29 3882 4172 4334 4569 4867 5155 5311 £525 6018 6182 6408 6557 6780 7021 7342 7528 7S?8 8«26 8269 8651 8847 9160 9277 9385 9565 9692 9947 10237 10446 10592 10833 11123 114(2 116*9 11873 12039 1249-j 12661 12814 13013 13392 13537 13*26 14132 14135 14631 14879 1*278 15482 15655 16047 16294 16539 16718 16891 1701? 17240 174)8 17557 17758 18052 18223 18398 18690 18817 19066 19321 19196 19735 '.9944 20141 20336 20744 20979 V e 76 17. 29 379 717 1016 1315 1550 1811 2041 2352 2522 2620 2732 2928 3235 3396 3562 3904 4173 4338 47?: 4896 5159 5329 55i8 6057 6266 6418 6597 6863 7067 7371 7578 7869 8046 8308 8692 8905 9167 9285 9417 9571 9750 9963 10243 10457 1C653 10843 11133 11428 11716 11967 12075 12495 12679 12819 13123 13205 13570 13829 14136 14639 14933 15284 15504 15689 5099 16304 16556 16724 16917 17045 17312 17442 17615 17767 18129 18233 18429 18708 18S26 19091 19334 19532 19746 1998? 20155 20346 20756 39990 r b e t 31 437 722 1061 1333 1561 1813 2068 23 7 2534 26.30 27S3 2976 3265 3416 3680 3951 4154 4364 «7* 4913 5212 5384 5529 u062 6291 6428 6622 6894 7171 7380 7629 7597 8071 8412 5695 8919 9172 9297 9429 9591 9762 10000 10271 10480 10672 10588 111*1 11438 11719 11986 12147 12510 12725 12843 13199 13406 13576 13907 14151 14646 14952 15307 15506 15847 16102 16345 16572 16746 16933 17102 17348 17464 17637 17770 18143 18267 18431 18759 18910 19153 19379 19562 19747 20027 20172 20445 20782 Nieten 72 480 757 1064 1334 1644 1856 2J.Ï0 2371 2337 2543 2752 2590 3280 3438 3695 3969 4230 3-26 »7S 2 491S *227 5388 5675 6093 6293 6436 6651 6905 7194 7405 7668 7928 8091 8424 8734 8939 9183 9314 9435 9595 9769 155 521 500 1124 1355 16=4 185 5 2156 2396 2516 2669 2706 2599 5318 3451 3710 4062 4255 4463 4776 4965 *244 5413 5800 6123 6333 6504 6684 6527 7230 7417 7682 7945 8095 8547 8763 9071 91 SS 9332 9449 9615 9790 243 £45 60S 1137 141 249 655 865 1133 1114 1735 1915 1052 2151 2274 2411 2435 2334 2332 2675 26S7 2872 2832 3007 3051 332? 3323 3403 3300 3762 3846 4150 4151 4262 42S3 4475 4481 i)i« 17' 20V 227» 24'? 27-* 286» 30 ,s3 3$u', k d 4l7 45^ 4779 4503 f.\] 5064 5093 5247 £253 'J 60 5439 *445 5374 5903 *,;J 6130 6156 6364 6381 6513 6523 6597 6724 6988 7002 i,.. 7313 7320 '-ij 7"" !?l 7423 7463 17)! 77 3 'Zc1 7725 7753 7953 79*4 8144 8169 8579 £552 8815 8525 91(8 9123 9195 9199 9233 9320 9514 9524 9621 9637 9793 977 fS'1! 10014 10027 10311 10315 10486 10493 1071S 10727 10899 10909 11228 11285 11454 11459 11727 11747 12000 12003 12171 12301 2523 12*35 12729 12754 12850 12875 13273 13277 13419 13431 13639 13647 13972 13994 4 1ÓÖ54 10087 '{jjjjl 10351 10401 10496 10561 10761 10766 1 10965 110OC' 1 j.|5 1 1292 11513 Dj! 11*21 11=46 'V 11SCI 11S51 1 12009 12)19 F,jJ 12303 12388.. 12555 12565 'j;4 12735 127(6 ',t 12937 12962 13383 1*371 13487 13533 ,7;7 13727 13753 14000 14008 1 14296 14551 14797 14859 )Z,p 14996 15120 15105 13411 D«cf 15584 15589 15990 16(30 J 1 16145 161*0 16481 16506 1 6i)1 16679 16692 16845 16S54 -yt? 16991 17C00 1 ,3< 17217 17222 1 17356 17368 17523 17*11 I f;} 17682 17731 W> 14165 14669 14957 1*314 15552 159G0 16111 16372 16588 16801 16937 17207 17351 17471 17660 17780 18170 18304 18468 18764 18954 19239 19384 19382 19836 20046 20202 20469 20787 14260 14749 14963 15401 15578 159'S 16137 16377 16616 16812 16986 17216 17355 17451 17661 17=29 18189 1*309 18497 18773 18958 19249 19437 19608 19690 20092 20205 .20574 20884 17874 1794* 18196 18217 g3g7 1834? 18345 18616 18627 18S04 1SS12 18970 1904' ojS» 19250 19285 -'<0 19460 19469 19646 19681 ,y7-, 1989! 19892 20108 20125 2020* 20612 20636 20893 20925 erirg: 5e Klajse 20612 20636 ^5» 9e Lijst: 7652 verwacht 4 Febr. per „Lady Plymouth Febr. per „Pentwyn", 13 Febr. per 70lJt' ric", 1 Febr. per „Glendene" en per ferland", 23 Febr. per „Adamantios J- j0' this" en vermoedelijk stoomende per "go; hannes Vatis" f 78; levering Febr-Al«'U Loli' Mei-Dec. f 85; Sept.-Dec. f 86; Donau-* ^5 go-Galfox-Bulgaarsche disp. f 81; verwacht per „Zannes Gounaris" f g3l Gerst. Z.-Russische 64-65 kg. disp- ,et' Donau 62-63 Kg. disp. f 82; dagelijks wacht per „Zannes Gounaris" f 70. j(i: Lijnkoeken. N. Amerikaansche, loco f ff. Febr.-April f 8.80; Mei-Aug. f 7.80! s' loco en stoomende f 9.15. ROTTERDAM, 2 Februari. Binnenl- nen. Alle artikelen wederom ru.m ter 51^ en over hst algemeen lager verkocht. T „50- f 4.505, uitgezocht kwaliteit f 5.50-^.^- Gerst Chevalier f 5.75—6.50; Haver f 3*0r 4.50. Erwten kleine groene f 5.758; kers f 811, uitgezochte kwaliteit f 1 14; Bruine boonen f 610, soms iets 17 betaald. Buitenl. granen. Stemming kalm. 73-74 kg. Duitsch-Poolsche spoedige f 4.50, 73-74 kg. Zd. Russ. disp. f jjSi naar kwaliteit. Gerst Amer. II disp- 7 sj' Canada III disp. f 85; 64-65 kg. Zd. pg(K- disp. f 82; 62-63 kg. Donau aangek. 79; 61-62 kg. Plata disp. f 80. Haver. p-p. disp. f 4.40—5; 47-48 kg. Plata disp. Mais La Plata disp. f 83, id. aangek- 1 jd- id. stmd. f 81, Donau-Galifox disp. f aangek, f 82; Kilia aangek, f 80.50, Zd- disp. f 81, id. mixed disp. f 81. -<tfe Vee. Aanvoer 456 vette runderen; 353 ilveren465 schapen of lammeren; g?0 irkens. Prijzen vette koeien le soort 1.05; 2e soort f 0.680.88; 3e soort 0.68; kalveren le soort f 1.431.681 'ele f 1.10—1.30; 3e soort f 1.00—1.10; schaP®1 f soort f 0.58—0.70; 2e soort f 0.53— soort f 0.450.52; lammeren f 0.75-'"%: vette varkens le so.ort f 0.38—0.41; 2e 4' f 0.30—0.39; 3e soort f 0.25—0.30; e*P varkens f 0.38—0.42. st£' Vette runderen handel traag; le kwa'g^tl6 tionnair; 2e en 3e soorten iets lager- kalveren met stuggen handel, er werd der besteed dan vorige week. Schapen dei vlug, prijzen stationnalr. Varken* del zeer stroef, prijzen lager. Zouter» del tamelyk, prijzen eveneens lager.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 2