Uit den Omtrek £T/ 'mSTSilltf *«.83 sss,6"2 2 THERMOGÈNE Stofzuigerhuis MAERTENS SS De nieuwe Burgemeester van Hoogwoud De vacatutre van gemeente ontvanger te Bloemendaal Nieuwe O. L. School te Aerdenhout De aanbesteding Griep te De Kwakei BLIKSEMBEVEILIGING HERINGA WUTHRICH, HAARLEM Door vrachtauto overreden en gedood HAARLEMMERMEER HAARLEMMERLIEDE en SPAARNWOUDE Ziekenhuisverpleging HILLEGOM Enrnstig ongeval HALFWEG LIJNDEN Rheumatiek - Jicht - Griep Steken in de Zij en Hoest ZANDVOORT KENNEMERLAND BEVERWIJK IJMUIDEN-OOST SANTPOORT WIJK AAN ZEE CASTRICUM VEILING-O VEEZICHT Barteljorisstraat 16 - Tel. 1075S PHILIPS' RADIO-TOESTELLEN MARKTBERICHT 9380 RIJKSVISCHAFSLAG '7s? Staat van Besommingen ,37li I776} MARKTNIEUWS 18305 18325 15351 18383 18436 18461 18542 xfni SS?? ,9ö6f, oV7i De installatie Woensdagmiddag had ten raadhuize te Hoogwoud de installatie plaats van den heer D. Hoogenboom als burgemeester ter dezer gemeente. Aanwezig waren de nieuw benoemde burgemeester met zijn echtge- noote en dochtertje, de raadsleden met hun echtgenooten, de gemeente-ontvanger, de heer P. Vos Mz., de ambtenaresse ter secre tarie, de wnd. secretaris, tevens veldwachter dezer gemeente; verder uit den omtrek de burgemeesters van Winkel, Nieuwe Niedorp en Heer-Hugowaard, alsmede de secretaris van de eerstgenoemde gemeente. Ook waren aanwezig vele belangstellenden uit de ge meente en vele vrienden en kennissen uit Zandvoort, waaronder de burgemeester van laatstgenoemde plaats, de heer H. van Alphen, de commiezen ter secretarie J. Speen en P. van der Mije, de heer Vinken, ambtenaar van Sociale Zaken, de heer Vre- man, inspecteur van Politie, de volontair ter secretarie en de klerken, de dame3 Dau- dey en Loman, de oud-wethouder J. van der Werff, dr. Gouwe en de heer Rinkel. De oudste wethouder, de heer W. Vijn, te vens loco-burgemeester, opende de vergade ring met de volgende woorden: Dames en Heeren, Op dezen voor de gemeente zoo gewich- tigen dag, heet ik u allen hartelijk welkom en open de vergadering. Als oudste wethouder, rust op mij eenigs- zins de plicht, de vergadering voorloopig te leiden en ik doe dat met genoegen. Dat er zoovelen aanwezig zijn op dezen dag, is een bewijs dat deze zitting iets buiten gewoons is. Door het overlijden van den vorigen burgemeester, was de gemeente vSsant en H. M. de Koningin heeft den heet Hoogenboom benoemd. Waarde heer D. Hoogenboom, namens den Raad en de gemeente van harte geluk ge- wenscht met deze onderscheiding en ik hoop, dat gij niet alleen in woord, maar ook in de daad een goed burgemeester zal blij ken te zijn, en dat gij vele jaren met den Raad mag samenwerken tot heil dezer ge meente. Mocht er iemand tot u komen, hetzij arm of rijk, om raad of daad te vragen, wil hem dan zooveel mogelijk ter wille zijn, opdat wij na verloop van zekeren tijd kunnen zeggen: deze keuze is een goede geweest." Hierna werd den nieuw benoemden bur gemeester de ambtsketen omgehangen. „Tevens acht ik het ook mijn plicht, me vrouw, uw echtgenoote, te complimenteeren met de onderscheiding, die u te beurt ge vallen is, en haar een kleine attentie te be wijzen namens de gemeente." Door de echtgenoote van den eersten wet houder werd de bloemruiker overhan digd. „En nu, mijnheer Hoogenboom, zijt gij als burgemeester van Hoogwoud geïnstalleerd en ik wil u en uw echtgenoote nogmaals geluk wenschen, dat gij als eerste burger in deze gemeente zijt gekomen en den wenscli uitspreken, dat gij nog vele jaren met liefde het ambt moge bekleeden tot herfl van deze gemeente. Ook hoop ik, dat het steeds met u en uw huisgezin wel moge gaétn." Op deze rede werd door den nieuw benoemden burgemeester het volgende ge antwoord: Zeer gaarne voldoe ik aan het verzoek om het voorzitterschap van deze vergadering te aanvaarden en breng van hier af in de eerste plaats mijn welgemeenden dank aan Hare Majesteit onze geëerbiedigde Konin gin, aan Wie het behaagd heeft mij te benoemen tot burgemeester van uwe mooie gemeente. De gevoelens van erkentelijkheid strek ik ook uit tot Zijne Excellentie den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw voor de voorlichting van H. M. de Koningin bij deze benoeming en tot den Commissaris der Koningin, die eveneens in mij het ver trouwen stelde om mij aan het hoofd van uwe gemeente te doen staan. Voor mij is hier een nieuwe werkkring begonnen. Onder mijn omvangrijk werk te Zandvoort is een streep gezet. Met nieuwen moed en vollen lust nu hier aan den arbeid gegaan. Ik weet, dat ook hier veel van mj gevraagd zal worden. Verwacht nu nog niet van mij, dat ik beschouwingen zal houden van wat ik zal doen, daar ik nog onbekend ben met hetgeen mij hier wacht, maar eene verzekering kan ik U van hier af wel reeds geven en dat is, dat ik steeds rechtvaardig en eerlijk en geheel onpartijdig tegenover IT zal staan. Ik zal al het mogelijke doen om de belangen van Hoogwoud en de ingezete nen te bevorderen, en om dat te bereiken, heb ik hulp noodig en wel in de aller eerste plaats van Heeren Wethouders. Wij zullen in het vervolg samen het Dagelijksch Bestuur van deze gemeente vormen. Vele zaken zullen er besproken en behandeld worden en het is te begrijpen, dat wij over elke zaak niet altijd hetzelfde idee zullen hebben. Laat verschil van meening echter de goede verstandhouding, die tusschen ons moet bestaan, niet verstoren. Mag ik mij dan overtuigd houden van den steun van de Wethouders? Ook Uwe medewerking vraag ik, Heeron leden van den Gemeenteraad. Juist U als raad zijt het die de meeste be sluiten nemen moet. Van Uwe vergadering heb ik de leiding, U besluit en ik hoop, dat de besluiten die genomen zullen worden, in het waarachtig belang der Gemeente Hoog woud zullen zijn Wethouder Vijn vertelde mij, dat men hier gewoon is zijne meening rond en open te zeggen. Niets doet mij meer genoegen en ik weet dan ook zeker, dat U het mij niet kwa lijk zult nemen, wanneer ik hetzelfde stand punt inneem. De waardigheid van den Raad wordt daardoor niet naar beneden gehaald. Wanneer wij altijd het zuivere belang van de gemeente voor oogen houden, kan uit de besluiten niets dan heil voor de gemeente voortkomen. Ook Uw hulp vraag ik per soneel der gemeente. Blijft Uw werk plichts getrouw vervullen en ik verklaar mij gaarne bereid U met voorlichting en advies ter zijde te staan. U verdere gemeentenaren beveel ik mijn gezin en mij aan. Wij zijn gekomen in eene vreemde omgeving. Ontvangt ons vriendelijk, weest tegemoetkomend. Wanneer gij met het een of ander in moeilijkheden zit en wij kunnen U helpen, wendt U met gerustheid tot ons. Is het in mijn vermogen, ik sta tot Uw dienst. Is deze dag dan een dag van vreugde voor mij, een ander gezin zal er zijn, dat dezen dag in weemoed herdenkt. Ik denk hierbij aan het gezin van mijn ambtsvoorganger. Smartelijke herinneringen zullen daarbij op komen over het verlies van den man en va der. Maar al is de smart gToot, er kan terug gezien worden op een eervol verleden. Moge dat het .gezin ook in deze uren troosten. Voor mij is het moeilijk een opvolger te zijn van iemand als wijlen de heer Breebaart, iemand met een naam die steeds een goeden klank had in Noord-Holland en daarbuiten. Zoo vestig ik mij te Hoogwoud en dat brengt mede het verlaten van Zandvoort, waar ik meer dan 12 jaar ben werkzaam geweest. Veel v/as er steeds voor mij te doen, maar de werkkring was er prettig en in hoofdzaak kwam dat door U, burgemeester van Zand voort, veel heb ik bij U moeten werken, maar het was mij een genoegen. Ik weet, dat U er niet van houdt, om bedankt te worden, maar nu kan ik U, zonder dat U mij het zwijgen kunt opleggen, bedanken voor al hetgeen gij voor mij gedaan hebt. Ik hoop, dat het u en uw gezin goed zal blijven gaan en ook, dat u nog veel voor Zandvoort zult mogen doen. Het werken met den secretaris van Zand voort en met de verdere ambtenaren was ook steeds aangenaam en het doet mij zeer veel genoegen, er hier velen te zien. Zij stellen belang in hetgeen er met mij ge beurt. Mijn dank voor de prettige wijze van samenwerken. Mijn naaste familie is natuurlijk ook hier aanwezig. Mijn moeder, mijn broeder en schoonzuster. Ik dank u voor uwe belang stelling. En dan in al die jaren, dat ik in Zandvoort geweest ben, heb ik er vrienden en bekenden gekregen. Mijn vrienden zijn aanwezig, zij willen cp dit uur ook bij mij zijn en het is hun ook bekend, dat de vriend schapsbanden van dien aard zijn, dat zij door de scheiding niet verbroken zullen worden. Alle aanwezigen hartelijk dank voor uwe belangstelling hier. En Zandvoorters, uw schoone badplaats zal ik nimmer vergeten. Zelfs in mijn kind, dat daar geboren is heb ik steeds een leverde herinnering aan U. Het moge u en uwe gemeente steeds goed gaan. Wanneer deze rede geëindigd is, werd nog het woord gevoerd door de heeren C. Schil der, tweeden wethouder, S. Glas, P. Bossen en P. Groen, leden van den raad, laatstge noemde tevens als watermolenaar van den polder „De Lagehoek" onder Hoogwoud en Opmeer. Hiervoor bedankte de voorzitter met een hartelijk woord, waarna de verga dering werd gesloten Van den nieuw-benoemden burgemeester en zijn familie, alsmede van den gemeente raad werd thans een photo gemaakt en hun werd door de fanfarecorpsen uit de Weere en Aartwoud een serenade gebracht. Burgemeester Hoogenboom bedankte op 't bordes van het raadhuis de corpsen, alsmede voor de vriendelijke ontvangst, die hem en zijn vrouw en zijn dochtertje was bereid: ook het publiek dat in grooten getale aan wezig was. Hierna werd nog een photo gemaakt van de aanwezigen tijdens de raadsvergadering voor het raadhuis en ging men gezamenlijk naar het café van den heer O. Schermer waar eenige ververschingen werden ge consumeerd. Hier werd nog gesproken door den heer J. Koster, Burgemeester van de naburige gemeente Winkel, die den nieuwen Burgemeester het welkom toeriep in zijn nieuwe woonplaats, hoopte op een prettige verhouding tusschen de gemeentebesturen van Hoogwoud en Winkel en verder den wensch uitte, dat het Hoogwoud wel moge gaan onder de nieuwe leiding. Voor deze rede werd echter eerst het woord gevoerd door den heer Burgemeester van Vlanen, broeder van den nieuwen Burgemeester Tenslotte sprak de Burgemeester van Zandvoort, die den nieuw-benoemden Bur gemeester hartelijk dank zegde voor het werk, door hem gedaan in zijn kwaliteit als Hoofdcommies ter secretarie te Zandvoort, tevens als plaatsvervangend secretaris en ook voor de prettige samenwerking met het personeel zijner gemeente en voor de groo- te bereidwilligheid voor zijn inwoners. Uit de vele vlaggen bleek, dat Hoogwoud met deze benoeming ingenomen was, ook uit de vele aanwezigen uit de gemeente. Tijdens het verblijf bij den heer Scher mer werd door velen van de gelegenheid ge bruik gemaakt, om met den nieuwen Burge meester kennis te maken. 114 sollicitanten Naar wij vernemen hebben zich voor de betrekking van gemeente-ontvanger in de gemeente Bloemendaal niet minder dan 114 sollicitanten aangemeld. ELECTRÏCITEITS BEDRIJF „HILLEGOM, LISSE, SASSENHEÏM" TE LISSE De uitslag van de Dinsdag gehouden aan besteding van een dienstgebouw met bij be ll oorende werken voor het Electr. Bedrijf aan de Vuursteeg te Lisse, raming f 59.100, in café-restaurant „De Nachtegaal" te Lisse, door het Architecten-Bureau Kees Bamhoom en Theo van der Eerden, is als volgt: Gebrs. Randsdorp, Lisse f 56.323.Gebrs. Oosterom, Warmond f 57.300.A. Voor- douw, Zwammerdam f 57.700.O. J. Kie- bert's Aannemersbedrijf, Sassenheim f57.995; Fa. Kort en van der Wiel, Noordwyk f58.587; Fa. v. d. Bosch en v. d. Spek, Den Haag f 58.990.—; N.V. Mij. Noord-Holland, Heems kerk f 59.846.Fa. Daudy, Langeveld en Pauw, Lisse f 59.990.—; E. Schuit. Hillegom f 60.100.Fa. Jansen en Moen, Haarlem f 61.300.—; Gebrs. H. J. en J. L. Seegers, IJmuiden f 61.485.—; Fa. De Later en Meyers Leiden f61.750.—; Fa. Duin en Vink, Noord- wijk f 61.900.—; Van Dordth, Aann. My., Amersfoort f 63.300.—; H. J. Oppenkamp, Haarlem f 64.295.—; Wamaar en Hoogstra ten, Leiden f 64.900Timmerbedryf, Ny- manRusman, Hillegom f 64.949.Gebrs. A. en M. van Breda, Sassenheim f 65.500.—; F. de Klein, Den Haag f 67.710.—; Th. Reeuwyk, Sassenheim f 67.776,—; R. J. Jo- ritzma, Heemstede f 76.139. Woensdagmorgen 11 uur had de aanbe steding plaats van den bouw der O. L. School aan de Juliana van Stolberglaan te Aerdenhout. De uitslag was als volgt: E. J. van Donselaar, Vogelenzang, f 83580; Gebr. Oosterom, Warmond, f 87.400; D. J. van Buuren, Bloemendaal, f 87.935; J. Schuit, Egmond a. d. Hoef, t 89.600; Fa. van Hoftcn, Haarlem, f 90.300; J. Sluiter, Aer denhout, f 90.898; Fa. Wamaar en Hoog- straaten, Leiden, f 90.900; Gebr. Seegers, IJmuiden, f 91.130; Fa. P. Rynierse en Zn., Overveen, f 91.470; H J. Brand, Beemster, f 91.800; F. Broersma, Aerdenhout. f 91588; G. Poldermans, Aerdenhout, f 92.825; O. Kloosterboer, Broek op Langendyk, f 92500; N. J. Tromp. Overveen, f 92.946; Fa. N. Cobelens, Haarlem, f 94.000; F. Philippo, Haarlem, f 94.490; N. V. vji. Zyp en Ham burg, IJmuiden, f 94.500; Gebr. van Putten, Heemstede, f 94.770; A. Rinkema, Aerden hout, f 94.877; P. Rosenhart, Haarlem, f 95.193; W. Thunnissen, Heemstede, f 96500; Fa. Broertjes, Bloemendaal, f 97.700; J. Teitsma, Bloemendaal, f 98.200; E. Bellaart, Haarlem, f 98.490; Fa. Klaassen, Heemste de, f 99.531; N. V. Willem Geels' Aann. Be- dryf, Aerdenhout, f 101.000; Fa. Jorritsma, Heemstede, f 101.919; Fa. Breevoort, Heem stede, f 104.000; P. Frölich, Harlingen, f 105.870; G. A. Jager, Heemstede, f 1075.00; T. de Klein, Den Haag, f 107.800; W. Cu perus, Birdaard, f 108.970; Uiterdyk, Akker wouden, f 109.400; J. P. Schelvis, Beverwyk, f 110.450; P. M. ten Pierick, Zaandam, f 112.584. De gunning werd aangehouden. De griep neemt in de Kwakei onrustba rend toe. Van de 300 leerlingen der school bleven Dinsdagmorgen er 48, des middags 70 thuis, terwijl in den loop van den middag er enkelen nog huiswaarts keerden. Woens dag steeg dit aantal tot 126. Er zyn huisgezinnen, waar vier tot zes personen aan deze ziekte lijden. Wegens het groot aantal ziektegevallen onder leerlingen en personeel, is de R.K. school tot Maandag a.s. gesloten. Bij het oversteken Gisteravond werd een acht-jarig meisje, dochtertje van den heer Hoeken, bij het over steken van den Kogendijk te Bergen door een vrachtauto uit deze gemeente overreden en gedood. Den chauffeur treft geen schuld, STROOSCHELF AFGEBRAND Woensdagmiddag ontstond brand in een strooschelf, staande op het erf naast de boerdery van den landbouwer P. van Andel aan den Aalsmeerderdijk, alhier. Direct werd de automotorspuit uit Hoofd dorp gealarmeerd, die spoedig ter plaatse verscheen. De brandweer wist het vuur te beperken tot den berg, die echter geheel in vlammen opging. Een flinke hoeveelheid pakstroo ging ver loren, terwijl de yzeren kapberg ook groo- tendeels werd vernield. De brand is ontstaan doordat een paar kinderen in de nabyheid van het stroo met lucifers speelden. De brandweer heeft nog geruimen tijd noodig gehad om de brandende massa uit te spuiten. Gouden echtpaar 16 Februari hopen de echtlieden Gerrit Bakker en Lena Met selaar, wonende aan de Banhoevelaan no. 101 te Ryk, alhier, den dag te herden ken waarop zy vóór 50 jaren in den echt werden verbonden. Het zal op dezen gedenkwaardigen dag het echtpaar zeker niet aan blijken van be langstelling ontbreken. ZIEXENHUISVERPLEGING B. en W. schrijven aan den Raad: In de vorige raadsvergadering is in onze handen gesteld om advies een adres van be woners van Spaarnwoude en omgeving, waarin den Raad wordt gevraagd een ge meentelijk Zlekenhuisfonds op te richten. Gevolg gevende aan de ons verstrekte op dracht, hebben wy den eersten onderteeke naar van het adres in de gelegenheid gesteld, dit mondeling toe te lichten en de daarin ge uite beschuldigingen nader te preciseeren. Eenige bestuursleden van het „Fonds voor Ziekenhuisverpleging voor Halfweg en om streken" waren mede daarbij tegenwoordig. Daar de juistheid van de geuite beschul digingen ons niet is gebleken en de werking van het Halfwegsche Ziekenhuisfonds, welks gebied thans bijna heel de gemeente be strijkt, ln het algemeen goed Is te noemen, vinden wy geen aanleiding naast het be staande Ziekenhuisfonds de oprichting van een gemeentelijk Ziekenhuisfonds te bevor deren en stellen daarom voor, het adres voor kennisgeving aan te nemen. Concert Gisteravond werd een liede ren- en piano-avond gegeven door de dames Annie Jonkheer en Rie Tuyl Schui temaker, alhier, resp. piano en zang. Het concert had plaats in Hotel Sistermans. Het is een verbiydend verschynsel te mo gen constateeren, dat de belangstelling voor dergeiyke kunstavonden onder de Hillegomsche burgerij toenemende is. De goed bezette zaal deed terstond aange naam aan. Zoowel de pianostukken der groote meesters, als de schitterende zang, oogstten verdiend applaus. Geen wonder, dat de beide dames met bloemen werden gehuldigd. De hulde was alleszins verdiend. De muziekliefhebbers hebben genoten. Gisterenmiddag is te Hillegom aan de Haarlemerstraat een vry ernstig verkeers ongeval gebeurd. Vemosdeiyk door den stoom de tram verblind reden twee auto's tegen elkaar op. Beide bekwamen groote materieele schade. De chauffeur der Coöp Vereeniging „Oud-Belang" werd zoo ernstig gewond, dat hy met kwetsuren en gebroken been naar de Maria-Stichting te Haarlem moest wor den vervoerd Paard op hol Gisterenmorgen ongeveer half twaalf kwam een hollend paard het Plein op. Het was gespannen voor een rij tuigje waarin achterin drie personen waren gezeten. De bestuurder ontbrak. Enkele per sonen trachtten het paard tot stilstand te brengen, waardoor het dier uitweek en tegen den vluchtheuvel van de tram opreed met het gevolg, dat het rijtuig omviel, waardoor het lamoen werd gebroken. Dadeiyk toege schoten veldwachter, De Graff en Moeren hout, pakten het paard vast en hielpen de personen uit het rytutg. Deze kwamen er byzonder goed at. zy werden slechts licht verwond. De oorzaak van een en ander was, dat het leidsel gebroken was en de bestuurder van den bok sprong, om het te herstellen, door welke bewegingen het paard schrok. Verkooping Ten overstaan van Notaris G. F. M. Roozen, te Haarlem, werd Woensdag morgen alhier ln het café van den heer P. Kroon alhier, publiek verkocht: een burgerwoonhuis met schuurtje, erf en tuin, gelegen aan de Polanenkade no. 22, groot 2 Aren 24 centiaren. Kooper was de heer J. P. Duijndam q.q. voor 4700. Wie Is de eigenaar? Maandagmorgen Is door den heer Bergsma, wonende aan den Lynderdyk, een rywiel gevonden, dat naby het stoomgemaal „De Lijnden" tegen een Een vel dezer watten bestrijdt met succes om vu 48 et. mm 75 ct.; bij Apotb. en Drop. haag stond. Hoogstwaarschynlijk is dit kar retje, dat er nog heel goed uit ziet Zondag nacht achter gelaten. De heer Bergsma heeft van zyn vondst aangifte gedaan by de politie. Tooneeluitvoering. Op Vry dag 12 Fe bruari zal de R. K. Tooneelclub „St. Ga- nisius" voor de tweede maal van dit seizoen een uitvoering geven. Het programma bevat „De arme Million- nair", blijspel in drie bedrijven en „Moppie als kindermeid", kluchtspel in één bedrijf. Bewaarschool Door de aannemers Van der Ven en Venhooven uit Vogelenzang, aan wie als laagste inschrijvers het bouwen van de nieuwe bewaarschool gegund is, is een aanvang gemaakt met het uitvoeren van het noodige grondwerk op het terrein naast School D. Werkloosheidsbestrijding Met 't oog op de groote werkloosheid in 't schildervak, wekken B. en W. de inwoners van Zandvoort op, schil derwerk nu te laten verrichten en dan liefst zoo veel mogeiyk met Zandvoortsche arbeids krachten. Lichtstoring opgeheven Doordat aan de Mezgenstraat eenige lichtpalen bijgeplaatst werden, was het net in de omgeving van deze straat overdag stroomloos. Er was echter gezorgd dat des avonds het licht weer kon branden. Daar dit werk voltooid is, is de stroom storing overdag thans ook opgeheven. KLOOSTERJUBILEA Gisteren heeft de Eerw. Zuster Christina van de R.K. Meisjesschool aan de Peperstraat, haar zilveren professiefeest gevierd. Tege- ïykertijd herdacht ook de Esrw. zuster Chris- tophera, werkzaam in het St. Joseph-ge- sticht haar zilveren professie-feest. Zooals reeds gemeld is werden heden beide jubilea ln intiemsn kring herdacht. De bewo ners van het gesticht werden vandaag, ter ge legenheid van het jubileum van een hunner beminde verzorgsters onthaald. Hanze-triduum Het jaariyksche triduum voor de R.K. Middenstands-vereen/ging „De Hanze" wordt gehouden van 9 tot 11 Februari a.s. in de kapel van het St. Jozef-Rustoord. Leider van 't triduum is de Eerw. Pater The<?- philus. Ook niet-leden van de Hanze zullen worden uitgenoodigd dit triduum bij te wonen. Op den sluitingsdag van 't triduum wordt, gelijk wy reeds gemeld hebben, des avonds in het K. S. A.-gabouw een propaganda-feest- avond gehouden. Benoeming Tot gemeente-werklieden in tydeiyken dienst zijn benoemd H. v. d. Pol en F. Hommes, beiden alhier. Chr. Zangvereeniging „Nieuw Hosanna" Dinsdagavond werd in het Patronaatsgebouw alhier door bovengenoemde vereeniging een concert gegeven, met medewerking van het Symphonie-orkest „Coclnere" en het Dubbel Mannenkwartet „Inter Nos" uit Haarlem. Het publiek was niet zoo buitengewoon talrijk, echter zeer tevreden over het ge- bodene. Inbraak Naar wij vernemen, is bij de Inbraak in hotel „De Weijman" een bedrag van 10.gestolen. Ook de winkel van Albert Heijn werd met een bezoek vereerd. Hier wordt echter niets vermist. De politie heeft de zaak in onderzoek. R. K. Gemengd Koor „St. Odulphus" In een onderhoud tusschen den Geestelijken Adviseur en eenige bestuursleden van de R. K. Mannenzangvereeniging „St. Odul phus", over een eventueele uitbreiding van de zangvereeniging door er een R. K. Ge mengd Koor aan te verbinden, bleek dat de Zeereerw. Heer Pastoor zyn goedkeumg aan dit plan kon geven en er van ver wachtte dat er een krachtige vereeniging door zou ontstaan. Om tot dit doel te geraken zal Maandag a.s., 7.30 uur, in het repetitielokaal van de O. L. school aan den Relweg een vergade ring gehouden worden, die voor alle R. K. dames en heeren vrij toegankelijk zal zijn. Op deze vergadering zal een voorloopig reglement vastgesteld worden. „Ons belang" „Ons Belang" hield deze week haar jaarvergadering in het lokaal van de Harmonie. De voorzitter, de heer J. Brandjes, opende de vergadering en heette de aanwezigen welkom, in het byzonder de heeren Van Loenen en Van der Waa, als vertegenwoor digers van de B. C.-fabriek te Beverwijk. Spr. memoreert in het kort den gang van zaken over het vorig jaar en spreekt den wensch uit, dat 1931 een meer voordeelig jaar mag zyn, waarna de notulen onver anderd worden vastgesteld. De balans gaf ons de volgende cüfers te zien; Omzet: Aardbeien 80822 manden, 234492 kilo. t 70225.02; Doperwten 2143 zak, 41412 kilo. f 717553; Tuinboonen 2004 zak, 39505 kilo. 3998.16; Dubb. Spercleboonen 7554 zak, 150411 kilo, f 10573.79; Enk. Spercleboonen 8049 zak, 1G0052 kilo, 16199,72; Snüboonen 939 zak, 17995 kilo, f 2963,33; Spruitkool 536 zak, 9892 kilo, f X59651. Totaal omzet f 113.097,61, tegenover een omzet van ruim t 200.000. De vereeniging maakte een winst van t 5374, 90 met aftrek der onkosten van f 1450.63. By de bestuursverkiezing werden de af tredende leden, de heer J. Zonneveld en H. Wulp, herkozen. De salarissen bleven onveranderd. Hierna kreeg de heer Van Loenen, direc teur der B. C., het woord. Spr. zette uiteen het doel van zyn komst. Doordat de fabrikanten de laatste jaren contracten afsloten ln andere provincies, werd het contract, dat vroeger bestond, tus schen de B. C. en Ons Belang, geheel ver broken. Gezien de vele en aangename rela ties, die hadden plaats gehad, meende spr.. dat het wel mogeiyk was, deze weer in gang te doen vinden, wanneer O. B. b.v. genegen was een gedeelte van de spercie- boonen op contract te willen verkoopen. Hierdoor zou de B. C. ook nog kooper wor den ln den vryen handel op de veiling van O. B. Verder werden door de leden enkele vra gen gesteld, welke naar genoegen door spr. werden beantwoord De voorzitter dankte den heer Van Loe nen voor zijn tegenwoordigheid en sprak den wensch uit, dat dezen zomer de relaties met de B. O. zouden herleven. Het voorstel van het bestuur om de winst over 1930 te reserveeren voor aankoop van kisten, kon bij de leden geen byval vinden, zoodat besloten werd 1 pet. terug te be talen, evenals het vorig jaar. Vervolgens werden monsters sloffen aan geboden, waarvan dcor eenigen direct ge bruik werd gemaakt om te bestellen. Na rondvraag volgde sluiting. Niet O III cl eet 455e SIAATS1 OTFRIJ. Trekking van Donderdag. 5 Februari 1931. 5e Klasse. 12e Lijst. HOOOE PRIJZEN. 6400. 9044. 13067. 13674. 16322 elk 1000. ..,.3 513. 8839, ,0790, 12426, 13252, 15769 17190 .0 4603^^6587, 7333. 13150. 15921. 19809 elk 1421. 4360, 7238. 8362. 10325. 10881. 10896. 12' 13255, 13841, 15541. 18912. 26425. 20980 elk t »u St* 14 24 195? 4691 313» 3831 4410 5093 630' 7001 7676 8451 9143 10052 1060< ,13 63 12345 1301® 13802 112 877 1451 1967 2713 3139 3919 4591 5480 >314 7080 7707 Beverwyk. Dat de tuinen zoo langzamerhand geheel ontruimd zijn en de voorraden van groen ten momenteel niet veel meer te beteekke- nen hebben, is duidelijk merkbaar door de aanvoeren aan de veilingen regelmatig van week tot week minder worden. Wel is dit jaar nog een groote hoeveelheid stapelprc- ducten aanwezig, doch van z.g.n. versche groenten is het aanbod thans niet groot. Een eigenaardig verschynsel doet zich ae 8452 laatste weken in den handel veelvuldig voor 9419 dat stapelproducten weinig belangstelling 10061 hebben, terwijl daarentegen v s.r versche 10615 groenten over het algemeen goede prijzen JJ938 it^t werden betaald. Boerenkool gaf de afgeloo- ,7373 J2482 12613 12662 12670 12786 12826 pen week weer alle reden tot tevreder-.ueia, 13042 vooral goede kwaliteit was bijzonder gewild 13208 13364 13365 13497 13642 13734 '3792 1 .]7o en kwam voor sommige partijen tot f 1.30 13818 13968 13910 13945 14014 14027 14084 130 891 1452 2109 2907 3193 3958 4593 5559 6376 7183 7836 8652 9448 10713 10755 PriUen van I 70. 199 242 599 736 900 1310 1314 1647 1712 1787 2205 2293 2422 2925 2943 3071 3208 3152 3551 3971 4043 4066 4681 4796 4802 5649 5789 6049 6541 6549 6831 7292 7425 7532 7849 7965 8218 8712 8760 8926 9487 9581 9667 10267 10292 10399 10906 10991 11146 11683 11687 11941 11977 11704 11742 12107 12184 799 1362 1386 1942 1944 2450 2551 3082 3089 3587 3637 4261 4363 4858 5044 6212 6279 6906 6991 7648 7650 8315 8.339 8949 9059 9921 10040 10517 10552 11326 11336 11813 11837 12241 12216 per kist. sn Uil19 1445S 14506 14854 14995 De aanvoer van spruiten was de laatste veilingsweek belangrijk minder dan de vo- J®79} Jg93, ]7]8Q 1734| rige, ook hiervan bleef de prijs van de goeae 17698 ]7725 ,77,,9 18157 18222 soort flink op prijspeil. Wel loopen de no- 1^492 18785 18828 18878 18907 teeringen van 1030 ct. belangrijk uiteen, 19148 19190 19212 19240 19391 doch het verschil vaa kwaliteit is hieraan 19572 20331 20532 20616 20702 20771 Züssa 15021 15099 15498 15536 16567 16599 17562 17584 18290 18112 18932 19012 19411 19473 15 \f 15"? 1662' 1163* 18451 1918? 2089» 30 475 650 758 1115 1478 1611 1783 2106 2314 2494 niet vreemd. Andijvie ging in prijs naar beneden, doch waar het met dit product op het einde loopt, bleek de prijs in verhouding van soort toch nog behoorlijk te zyn. Prei ging de laatste veilingen weer met een grooten sprong naar boven en kwam van enkele partyen zelfs tot 25 cent per bos. Knollen waarvan de aanvoer merkbaar minder wordt, gaan eveneens voor goede pryzen. Voor de beste werd van 1012 ct. per stuk betaald, terwyi mindere soorten naar evenredigheid werden verhandeld tot 2901 een minimum van 2 ct. per stuk. 3309 Roede en gele kool, waarvan het aanbod 8687 nog zeer groot is, had een minder gunstig 3715 verloop in den handel. Vooral de mindere ?930 soorten die nog in zulke groote voorraden J336 werden aangevoerd, komen weinig in aan 4S75 merking. De prijzen stonden dan ook van 1951 deze beide soorten zeer laag. 5164 Het aanbod van uien is nog altyd groo- 5406 ter als de vraag en de afname is van dien 5629 aard, dat noch in prys noch in afzet eenige 5953 verbetering is waar te nemen. De pryzen g382 varieeren naar soort van 2—3 ct. per Kg. 5537 Als nieuwe groenten werd de laatste vei- 6848 lingen geregeld door enkele tuinders rabat- 6956 ber aangevoerd, waarvoor veel kooplust was 7293 en naar grootte der bossen en kwaliteit no- 7505 teerden van 1735 ct. per bos. 7768 Spinazie was de afgeloopen week weder- g4W( om als nieuw product weer voor het eerst 8267 aan de veiling. 8441 8985 9175 IJMUIDEN, 5 Februari. Rijksvischafslag. 9951 20892 20918 20937 20992 44 485 656 791 1139 1481 167j 1846 2130 2364 2535 3043 3319 3505 376'.' 3940 4155 4439 4693 4971 5205 5447 5634 6112 6237 6398 6548 6849 6994 7326 7560 7865 8155 8305 8462 8750 8989 9198 9383 9594 9809 9962 139 494 695 807 U 1 1498 lo07 1966 2194 2376 2632 3069 3352 .540 3776 3941 4188 4444 4707 4988 5215 5476 5698 6127 6253 6406 6577 6875 7068 7388 7576 7947 8184 8325 8499 8795 9012 9274 9437 9660 9820 9972 Nieten. 152 191 503 711 859 U63 1500 :~38 1973 2218 2412 2637 3081 3375 3608 3792 3945 4200 4496 4712 4992 5241 5477 5708 6158 6259 6420 6579 6889 7085 7424 7579 7950 8241 8333 8514 8838 9016 9286 9439 9687 9858 10041 515 728 874 1259 1520 1744 1983 2219 2421 2685 3100 3395 3630 3807 3999 4222 4533 4733 4996 5371 5483 5812 6165 6292 6470 6777 6897 7100 7475 7632 7982 8252 8336 8.583 8937 9031 9302 9447 9691 9894 10077 216 558 738 998 1379 1551 1752 2066 2272 2432 2743 3172 3420 3651 3816 4027 4249 4544 4799 5014 275 592 747 1063 1382 1596 1756 2089 2290 2443 2789 3230 3431 3683 3828 4037 4306 4553 4810 5091 5399 5396 5488 5599 5855 o862 6167 6304 6471 6799 6901 7151 7481 7705 8002 8255 8351 8587 8945 9040 9306 9551 9715 9901 10106 6190 6325 6477 6821 6944 7261 7482 7747 8110 825S 8380 8625 8966 9078 9328 9554 9718 9938 10107 10274 10567 10975 351 5 qi 755 1093 1473 ,60» 176? 2»°? 2313 246S 2801 336» 347? 370' 457-» 4 Q20 513? 540». 562* 5940 633? 650» 6S-M 695? 7272 7756 Sl 2? 826' S39} $63* 396/ 91 t 9334 9555 97?o <?q40 ,010? 10.333 1(1629 10993 Tarbot 1.25—1.65 per Kg., Griet 28—67 per 10160 10170 10175 10193 10212 10217 50 Kg., Tong 1.65—2.80 per Kg., Groote 10372 '0391 10395 10438 10524 10539 Schol 1923.50 per 50 Kg. Middel Schol 10722 10725 10817 10845 10847 10851 20.50—29 per 50 Kg., Zet Schol 24—31 per J,9°; l n ,,264 50 Kg., Kleine Schol 14-28 per 50 Kg., Bot ',$J J}*®7 il475 4.00—17 per 50 Kg., Schar 6.50—31 per 50 Kg., )149g j 1559 11593 11822 11833 11876 11881 ll5?v Rcg 18—35 per 20 stuks, Vleet 3.40 per stuk, 119115 ji908 11912 11917 12008 12010 12051 120»* KI. midd. Schelvisch 52—58 per 50 Kg., Klei- 12102 12110 12148 12240 12268 12271 12273 l2?® ne Schelvisch 16—40 per 50 Kg., Kabeljauw 12288 12291 12309 12322 12339 12355 12390 l33 32—63 per 125 Kg., Gullen 7—18.50 per 50 2409 12411 12422 12483 12550 12556 12570 Ws Kg., Leng 2.50—3.25 per stuk, Wijting 3.70— 12611 9 per 50 Kg., Koolvisch 0.20—0.50 per stuk. j2„g j2663 2668 13172 13195 13215 13387 13397 13428 13506 13523 13553 13750 13755 13765 12693 12737 12S21 12834 13224 13238 13452 13553 13563 13660 13766 13778 13993 14016 14173 14188 14390 14393 12763 12740 12760 j 12902 12938 »3°1 1.3251 13274 l3'9- 13460 13172 13??7 13567 13575 13805 13860 14039 14252 14469 14688 14989 15377 14028 14250 14447 14686 14948 15343 13 '2* ,405? 14290 ,447? 147 1 15033 5&l. van de heden aan den Rijksvischafslag aan- J39^9 13949 J39J4 gekomen gfooMTRAWLERS M303 H3(>6 i«10 S. D. 130, 4600.—; Mies en Truus, 2200; 14483 14525 14=82 14617 14677 Gorredijk, 1500.Neüie Geziena, 1900; 1 1735 14751 14778 14792 14821 Alma, 2600.—; Derika 12, 1900.—; Pal- =042 |5I4t 15216 15294 15304 las, 1700.—: Accacia, 190Ó.—Oentoeng, 5503 IM15 15521 15570 15603 15612 15613 I'9, f 150—- Rijnstroom f 1500—- Kamner-15641 15659 157,4 »5735 15729 15804 15825 »5?rf 1500.—; Raaf, 1300.—; Zeeleeuw, 2600 15393 1544, Albatros, 1600.1656.3 16577 Loggers: Sch. 379, 920.—; Sch. 285,17023 17050 1180.—; Sch. 7 f 850.—; Sch. 311, 990; l~257 1 7272 K. W. 4, 1200. »7458 »75>» 17736 17764 17942 17946 17969 18048 18077 18116 16190 16195 16455 16460 16851 17137 17293 17565 17765 16913 17171 17329 17573 17794 18012 18139 16323 16505 16959 16970 j79}'} !62'2 16271 16490 16492 16936 17185 17191 17223 17332 17349 17602 17622 17809 17812 18030 18033 18231 18259 16'?, 165.1? 17373 17674 17826 18035 18286 1737? 17S2' ,804} (887, (S877 18801 ,88,8) ,8878 1B870 ,8800 l8't« 1857! 18572 18746 18769 18591 :8788 186(6) 18626 18827 18829 18670 18840 18699 1 18846 1 HOORN, 5 Februari 1931 Kaasmarkt.18862 18882 18908 18943 18969 18974 19000 ISot 19113 19157 19230 ,9307 ,9326 ,9.344 ,9.350 193-< 20794 20697 20833 4SóS' Kleine ceen* Comniissip f FflbripV1? 19157 19230 19307 19326 19344 19350 f 34- Fabriekscommissie eeen'aanv^r 10194?8 W27 19537 19569 19603 19614 19620 \q%* Faonekscommissle geen, aanvoer 10 19674 19(j77 ,9691 ]976ö ,9777 )97g5 I9g|4 \9fi^ stapels, wevende 10453 K.G. Handel matig. ,9848 ipgs] ,9956 19970 19990 20044 20061 AMSTERDAM, 5 Febr. De aardappel- 20149 20177 20203 20220 20276 20218 20251 prijzen waren heden onveranderd. 20372 20408 20509 20542 20558 20573 20550 Aanvoer 2 ladingen, zynde 265 H.L. 207°0 20749 26768 20795 20800 20807 2<i8'7 BROEK OP LANGENDIJK, 5 Februari 20535 20847 20564 20833 20595 20900 20969 2675 K.G. Worteten f 2.10; kleine 1.20; 16000 ,v e 3 6 e trin!!: 5e Klasse 1,e Lüst: Roode Kool 2.20—6.10; 72.000 Gele kool 1.40— 486 3.80: 50 000 Deensche Witte kool 2.40—3.50; 15.600 Uien 1.60—2.10; Groote 2.10—2.60; Drielingen f 1.00; 1500 bieten f 4.404.60. WARMENHUIZEN, 5 Februari - Uien 1.702.30; Groote Uien 2.10; Drielingen 3.10—3.20; Peen 1.90; Gele kool 2.40— 3.60; Idem 2e soort 2.402.70; Roode kool 3.506.00; Idem 2e soort 2.60—4.70; Deen sche witte kool 3.50—3.70; Idem 2e soort 2.10—3.10. NOORD-SCHARWOUDE Veiling van 5 Februari 167.60 Roode kool 2.80—6.70, 57200 Gele kool 2.60—3.60, 81200 Deensche Witte Kool 2.80—3.50, 21000 Uien 1.80—2.40, groote 1.40—1.90, drielingen 1.10—1.30, 2800 Peen 1.90—2.50. BOVENKARSPEL (Station), 4 Febr. 1931. „De Tuinbouw" Tulpen. Aanvoer 1017 dozyn. Copland I 1.80, Pr. v. Oost. I 2.50— 2.60, idem II 0.70, La Reinel 1.90—2.50, W. Pitt I 4.10. Bartigon I 4.60—5, idem II 1.50, Murillo I 3.10, Cour d'Or 1/4. Alles per 100 stuks. VOLENDAM, 4 Febr 1931 Heden werd aan de veiling aangevoerd: 19648 Eendeieren, prys 6.386.45, 1816 Kipeieren, prys 5.50 —5.90. OBDAM, 4 Febr. 1931 „De Tuinbouw" 18000 Roode kool 1.40—5.40, 8500 Gele kool 1.60—2.60, 7000 Deensche 1.10—3.10, 17000 Uien 1—1.70, 2500 Roode Bieten 1.60—5.50, 1000 Wortelen 1.60, 5400 stuks Plekool 1.20—4.10. 's-HERTOGENBOSCH, 4 Febr. 1931 Op de markt waren aangevoerd 1880 stuks: 680 stuks hoornvee, 751 biggen, 71 zeugen, 93 schapen-lammeren, 85 kalveren. De prijzen waren als volgt: Kalfkoeien f 210350 per stuk, Kalfvaar- zen f 200325 per stuk, Magere ossen en koeien f 140240 per stuk, Vette ossen en koeien le kwaliteit f 0.50 per pond, 2e kwa liteit f 0.44 per pond, Pinken f 135165 per stuk, Zeugen f 40—70 per stuk, Biggen f 1. 25—1.50 per week, Schapen f 20—35 per stuk, Lammeren f 1727 per stuk. Verdere mededeelingen: Vet vee leuien handel en dalende prijzen, Kalf vee- met goeden aanvoer. Hauwen han del en lagere pryzen. Jong fokvee, 3 houdend. Schapen onwilliger. Zeugen e biggen met tragen handel en lagere Pro zen. BEVERWIJK, 4 Febr. 1931 Bolblosm0}} Witte en Scarlet due 1625 ct.; Hu»1- Schligel 20—36 ct.; Prosperity 30—40 c Brillant Star 25—35 ct.; Ariadne 20—40 Prins van Oostenryk 3545 ct.; King 0f 6 Yollow 25—50 ct.; Gele Prins 35—55 C}'; Ferd. Moore 20—40 ct.; La Reine 18—40 <*•- Rose la Reine 1836 ct.; Ross Gris de Va"5 2034 ct.; Flamingo 2240 ct.; Witte - 30—47 ct.; Vermillioen Brillant 16—36 Cramoisir Brillant 1535 ct.; Ibes ct.; Duchesse de Parma 3050 ct.; 15—25 ct.; D. T. Theeroos 25—70 ct.; v. d. Hoef 6080 ct.; Murillo 2459 Couronne d'Or met en zonder bol 3575 c Vuurhaak 5090 ct.; Tumesoll en Salva rose 2040 ct.; William Copland 27—5-5 William Pitt 50—80 ct.; Victoire d'Olive1? 40—70 ct.; La Nötre 50-80 c.t; Barti|° 6098 ct.; Allart Pierson 100 ct.; g Anglico 3554 ct.; Narcis Poëtlcus Oi'Ua ,g 2040 ct.; Poëtay Lourens Coster 30"Tr) ct.; Golden Spui 2554 ct.; Luk. von S1 2040 ct.; Cervantus idem. BEEMSTER, PURMEREND EN OMSTH®^ KEN, 4 Febr. Blauwe aardappelen 1.52 per 25 Kg., idem kleine 0.460.75 25 Kg., witlof 12—16 per 100 Kg, roode 1.10—13.40 per 100 Kg., witte kooi 1.20— per 100 Kg., savoye kool 1.30—4.50 p®r Kg., spruitkool 1.25—3.25 per 15 Kg b%70 kool 1.70—3.15 per 10 Kg., andijvie 1.20— per 100 krop, bieten 1526 per 1C00 stu wortelen 0.37 per zak. uien 0.240.49 PsL.p„ Kg., idem drielingen 0.10—0.20 per 25 g0 idem nep 0.360.47 per 25 Kg., prei 9—71' per 100 bos, winterjan 30 per 100 Kg. ENKHUIZEN, 4 Febr. „Bloemenlust." ,fl, Copland 1.90—2.60, William Pitt 3.30—f f Bartigon 3.50—4.50, Ibis 3.30—3.60, Vi° 4.30, Herman Schlegel 3. Alles per 100

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 2