Uit den Omtrek Carels' Pain d'Amandes Stofziiigerhuis HAEOTEilS Barteljorisstrsat 16 - Tal. 197'- Apsx Klop-Veeg-Stafzwgcrs ff 175-' HERINGA WUTHRICH, HAARLEM Centrale Verwarming Heringa-Johnson-Oliebranders een licht en fijn boterkoekje, 20 ets. per ons BLOEMENDAAL Wethouder J. C. Laan Haarlemmermeer Officiee/e Mededee/inge/t HAARLEMMERLIEDE en SPAARNWOUDE BENNEBROEK HEEMSTEDE NOORDWIJKERHOUT WORMERVEER LISSE VIJFHUIZEN VOORHOUT ZANDVOORT UITHOORN WORMER KENNEMERLAND IJMUIDEN VELSEN WIJK AAN ZEE EN DUIN CASTRICUM HEILOO LIMMEN Staat van Besommingen MARKTBERICHT RIJKSVISCHAFSLAG MARKTNIElEVS De wethouder, de heer J. C. Laan, zal gedurende de eerstvolgende weken geen deel kunnen nemen aan de gemeente-zaken. Hij hoopt door een verblijf in Frankrijk en het volgen van een kuur verbetering van zijn gezondheidstoestand te krijgen. Gevonden voorwerpen Gevonden en terug te bekomen bijW. Voerman, Kin- heimweg 23 Bloemendaal, een motorhand schoen; Van Ameringen, Bloemendaalsehe- weg 18 Bloemendaal, een huissleutel, merk „Union"; mevrouw Wiemeijer, Lonbar Pe- trilaan 8 Overveen, een koralen halsketting: Reinalda, Iepenlaan 10 Bloemendaal. 3 sluitels w. o. één gemerkt „Union"; Con cierge school aan den Bentveldsduinweg te Aerdenhout, een damesrijwiel; aan het Rembrandt-Theater te Haarlem, een heeren- portemonnaie met inhoud w. o. een foto van een heer uit Bloemendaal; H. van 't Lam, Oranje-Nasaulaan 150 Overveen, een schaar; aan den politiepost te Aerden hout, een huissleutel; aan het bureau van politie te Overveen, een jongensmuts, een kinderpbrtemonnaie, twee stukken snij- ïjzer, een sleutel van een melkbus. Jaarfeest Bloeniendaalsche Redd.-Brigade Op voorstel van eenige leden der B.R.B. werd het vorige jaar een Brigadefonds in het leven geroepen, om, buiten bezwaar der kas, daaruit de kosten van excursies en eens per jaar van een feestavond te kun nen bestrijden. Een voorname bron van in komsten van het fonds vormen de vrijwil lige bijdragen der leden. Zaterdagavond 7 Februari zal in de zaal van hotel „Roo- zendaal" te Overveen de eerste, uit dat fonds bekostigde feestavond gehouden wor den. Haarlem's Algemeene Muziekclub en het duo Ceesant zullen hierbij hun mede werking verleenen. Verder zullen door le den van de B. R. B. eenige tooneelstukjes opgevoerd worden. Attracties zullen niet ontbreken. Ten slotte zal de prijsuitreiking plaats hebben van de by de onderlinge wedstrijden behaalde pryzen. UITVOERINGEN. Aan de kasteleins zal op hun daartoe ge- laan verzoek voortaan alleen verlof kunnen worden verleend voor het houden van een feestavond, tooneeluitvoering, concert of an dere openbare vermakelijkheid wanneer de bezoekers worden toegelaten op vertoon van een entreebewijs zooals dit van gemeente wege zal worden verstrekt. Minstens drie dagen voor den aanvang van de te houden uitvoering zullen de entreebe wijzen op het raadhuis by den inspecteur van politie moeten worden aangevraagd. Ook zal het verboden zijn tijdens een uit voering de toegangsdeuren van een vergader zaal te sluiten. Vanwege de gemeentepolitie zal contröle worden gehouden of alle bezoekers zijn in het bezit van een geldig entrée-bewys. TOESLAG VOOR BOERENARBEIDERS. Landbouwers, die op hun boerdery allerlei grondwerk willen laten verrichten, dat niet absoluut noodzakeiyk is, noeh door de pol- derkeur als verplicht is voorgeschreven, kun nen van gemeentewege een byslag ontvan gen, indien zij extra-werkzaamheden op den akker laten verrichten door werklooze arbei ders in overleg met de directie van de ge meentelijke arbeidsbeurs, alwaar verdere in lichtingen te verkrijgen zijn. PERCEELEN TUINGROND. Te Nieuw-Vennep en te Hoofddorp zijn nog enkele perceelen tuingrond van het ge- meenteiyk grondbedrijf te huur. Gegadigden moeten zich zoo spoedig mo gelijk aanmelden op het bureau van den ge meente-ontvanger of den gemeente-opzichter in het kantoorgebouw naast het raadhuis. AARDAPPELWRATZIEKTE. Het is verboden aardappels te verbouwen op terreinen, welke met aardappelwratziekte besmet verklaard zijn. Ontheffing van dit verbod kan alleen ge geven worden voor de volgende Nederland- sche soorten: Julimuizen, Bloemgraafjes, Gladblaadjes, Berlikummergeeltjes, Wilhel- mientjes, Lieuwe, Trenctria, Hollandia, Tri umph, Fontein, Express, Noordeling, Stand- daard, Zeppelin, West Brabander, Albion, Al ma. Friso, Furore, Bevelander, Staring, Alpha, Preferent, Commandant, Rode Star, Mono- craat, Ceres, Energie, Roby'n, Jubileum, Bato en Populair, zoomede voor buitenland- sche onvatbare soorten, speciaal in de aan vrage te vermelden. Deze ontheffing moet worden aangevraagd by ondergeteekendé; alle opslag van andere soorten aardappelen moet vroegtydig worden verwijderd. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: een dop van een wiel (auto); een portemonnaie. Verioren: een paar schoenen; een rol grondpapier. De Burgemeester, Mr. A. SLOB. Hoofddorp, 5 Februari 1931. Bargeriy«te Stand van 35 Februari 1931. Geboren: Karei, z. van C. J. Ket en K. Kool haas. Leonardus Jozef, z v. T. A. Denaijere en C. G. Buckens. Adriana Artje, d. van H. Borsje en C. van den Haak. Pieter, z. van E. J. Weststeijn en J. Burghout. Johannes, z. v. L. E. Smilde en J. M. Breukelaar. Elsje, d. v. J. Mantel en E. v. d. Berg. Johannes, z. v. A. de Waard en A. Kraamwinkel. Hen- drika, d. v. G. Biesheuvel en W. Kingma. Getrouwd: Bernardus Hendrikus Du wel. 22 Jaar en Martina Cornelia Breed. 22 jaar. Overleden; Aren Koelman, 29 jaar, ongeh. Pieter Tatis, 70 jaar, geh. met A. Oudshoorn. Teunis de Koster, 69 jaar, ongeh. Anna Wil- lemina Verwoert, 73 jaar, wed. van J. C. Boer. Jubileum van Jacob Tolenaars. In de raadsvergadering van 25 Januari 1906 werd Jacob Tolenaars, destijds arbeider, benoemd tot doodgraver op de algemeene begraaf plaats te Hoofddorp. Het was dus Donderdag JJ. een kwart eeuw geleden, dat Tolenaars als zoodanig in dienst van de gemeente is gekomen en daar in hebben B. en W. toen aanleiding gevonden om hem uit te noodigen, in hun vergadering op het raadhuis te komen. Daar gekomen, heeft de burgemeester met de wethouders hem namens de gemeente hartelijk geluk- gewenscht met dezen gezegenden dag, hem gepdezen voor de goede zorg gedurende zoo vele jaren aan de begraafplaats besteed en hem in enveloppe een geschenk overhandigd om te kunnen dienen tot het aanschaffen van een biyvende herinnering aan deze ge lukkige gebeurtenis in zyn leven. Gemeenteraad Een openbare vergade ring van den Raad dezer gemeente wordt Zaterdag 7 Februari a. s. des voormiddags 10 uur gehouden. De agenda is als volgt: 1. Ingekomen stukken. 2. Benoeming leden hoofdstembureau. 3. Benoeming leden stembuveaux. 4. Voorstel inzake adres oprichting ge meentelijk ziekenhuisfonds. 5. Garantie voor akkerbouwvoorschot- ten. 6. Adres vergoeding ingevolge arti. 13 L. O.-Wet. 7. Behandeling rapport bouwtoezicht. GEMEENTEZAKEN B. en W. stellen voor: le. Ter tegemoetkoming tn de kosten van vervoer van de kinderen van H. van Es'-en naar de Christelijke School te Santpoort te vergoeden de reiskosten per autobus van Spaarndam en terug; 2e. Het verzoek der 11 andere adressanten om vergoeding van vervoer hunner school gaande kinderen af te wyzen. Burgerlijke Stand Geboren: Elisabeth, d. van B. Th. Berg en M. E. Bakker Jo hannes Wilhelmus, z. van C. F. Scholten en W. J. A. van der Laan. Ondertrouwd: Gerrit Johannes Leich en Hendrika Donkel. Getrouwd: Johannes Schuitenmaker en Leopoldine Bauer. Uitvoering R. K. Sportvereenlging O. B. K.- B. S. M. Onder zeer veel belangstelling van leden, donateurs, de eerw. parochisele geestelijkheid en broeders St. Jan Baptist de la Salie, afgevaardigden van verschillende zustervereenigingen e.a., terwijl ook de heer Zenders van de Teehn. Commissie aanwezig was hield de plaatseiyke R. K. Sportver. O.B.K.B.S.M. gisteravond haar jaarlijksche sportuitvoering in het R. K. Vereenigings- gebouw. Ruim half acht opende de voorzitter, de heer de Wit, den avond met eenige harte lijke. welgemeende welkomstwoorden. Dan werd met de afwerking van het pro gramma een aanvang gemaakt. Onder de beproefde leiding van den heer Jac. Schrier trad de vereeniging allereerst op met een drietal fantasie-marmergroepen, die alle naar juiste waarde gewaardeerd werden door de aanwezigen. Het aanzient werd nog aanmerkelijk aantrekkelijk verhoogd door de verschillende kleureffect-belichtingen, die met veel succes voor de eerste maal, meenen we, toegepast werden. De vrije oefeningen der aspiranten, zoowel als de oefeningen der junioren, werden naar behooren uitgevoerd en getulsden van dege lijke qefening onder een goede leiding. Vervolgens kregen we welverzorgd werk van de heeren aan rek en brug te zien en stokoefeningen der junioren. Tusschen het aantrekkelyke sportprogram ma werd een oogenblik gepauzeerd om de pryzen uit te reiken, die behaald waren bij de dezen winter gehouden winteroefeningen. De heer J. Vreeken werd de gelukkige be zitter van den wisselbeker, terwül den hee ren H. Blom en Th. de Wit draagmedailles werden uitgereikt. Bij de junioren werden met een d ra ag reed aille verbiyd: 1. H. de Wit, 2. J. Assen delft, 3. C. Vernooij. De voorzitter sprak' eenige woorden ln pro- pagandistischen zin en gaf een kort over zicht van de in het afgeloopen jaar door de vereeniglng behaalde resultaten. De Voetbal vereeniglng B. S. M. is na een 7-iarig bestaan ten slotte ln de 2e klasse gekomen en maakt daarin ondanks de vele moeilijkheden, die B. S. M. zich in den weg gelegd ziet, een fraai debuut. Ook de be langstelling óp „Bloemveld" wordt gaande weg grooter. Spr. deelde ten slotte nog mede, dat er plannen bestaan om ln het voorjaar een athletlekafdeeling op te richten. De humorist, die volgens het program zou optreden, kon wegens ziekte niet komen; daarvoor was echter in de plaats gekomen een gratis-verloting, die vyf gelukkige prijswin naars bracht. Het bekende strykje van den heer F. v. d. Ende was weer present en hield heel den avond met vroolfike. afwisselende muziek er een prettige stemming ln. O.B.K.BS.M. kan op een gelukkig ge slaagde uitvoering terugzien. ALG. VER. VOOR BLOEMBOLLEN CULTUUR Het lange wachten ten postkantorc De afdeeling Heemstede van bovenge noemde vereeniging hield gisterenavond een ledenvergadering in Café-Restaurant Lom meroord. In zijn openingswoord wenschte de voor zitter, de heer Jos. M. J. Braam, den leden een gelukkig jaar. Vervolgens deelde de secretaris mede, dat het bestuur, na een bespreking op de vorige vergadering, over het lange wachten op het Heemsteedsche postkantoor aan de loketten, vooral in de morgenuren, een bespreking had gehouden met de besturen der beide Winke- liersvereenigingen en de R. K. Middenstands- vereeniging „De Hanze", in combinatie met die vereen igingen, een onderhoud had gehad met de beheerders van het postkantoor. Hierbij hadden de bezoekers de overtuiging opgedaan, dat van hooger hand een scherpe bezuiniging wordt toegepast. Daar van dit onderhoud weinig verwacht werd, is dezer dagen een adres verzonden aan Directeur-Generaal der Posteryen. In dit adres spreken de afdeeling Heemstede der Algemeene Vereeniging voor Bloembollen cultuur, de Heemsteedsche Winkeliersver- eenigingen, de R. K. Winkelicrsvereeniging en de afd. Heemstede der R. K. Mldden- standsvereenlging als haar oordeel uit, dat de toestand op het postkantoor alhier drin gend verbetering behoeft, voor zoover het be treft de bediening aan de loketten; dat het al te veel voorkomt, dat men voornamelijk in de eerste helft van de maand gedurende de morgenuren, van 15 tot 25 min. wachten moet alvorens men geholpen wordt; dat naar hun meening dit hoofdzakeiyk ontstaat door overbelasting van de slechts tot een getal van twee geopend loketten, nog meer ln by zonder van loket 2; dat een openstelling van een derde loket speciaal gedurende de bovengenoemde tijden, reeds een aanzieniyke verbetering zou brengen. Daarom wordt de medewerking van den directeur ingeroepen, om ten spoedigste een dusdanige regeling te verkrijgen, dat aan dezen, op bepaalde tüden onhoudbaren toe stand een einde komt. Aan de Bloemistarbeidersverèenlging „St. Deusdedit" werd een bedrag van f 5.ge voteerd voor haar te houden tentoonstelling. Voor de groote tentoonstelling van de Al gemeene Vereeniging voor Bloembollencul tuur zal een medaille beschikbaar gesteld worden. Het verslag van den penningmeester sloot met een klein batig saldo. Als afgevaardigde naar de eventueel te houden vergaderingen der vereeniging wer den gekozen de heeren Hub. Ruysenaers en C. Kapitein, en als plaatsvervanger den heer A. Braam. Ter sprake kwam een voorstel om pogin gen aan te wenden om den inhoud van „Het Weekblad voor Bollencultuur" wat te verbe teren. Na ampele besprekingen kreeg het bestuur opdracht een en ander uitvoerig te overwe gen en zoo noodig een voorstel daartoe ln te dienen voor de eerstvolgende algemeene ver gadering. Na een onbelangrijke rondvraag en ver loting volgde sluiting. Bloemententoonstelling huisbroei. Even als vorig jaar zal ook dit jaar de bloemist- arbsidersvereeniging „St. Deus Dedit" een groote bloemententoonstelling organiseeren. Was de vorige tentoonstelling een groot succes, nu belooft het een nog grooter succes te worden. 22 leden zyn gedurig in de weer om flora's kinderen in prachtvorm ce krijgen. Ook bij de schoolkinderen is de animo bij zonder groot. Slechts op één school bleek er geen animo. Van de overige scholen, zoo wel openbare als bijzondere, wordt door de drie hoogste klassen deelgenomen. Het vorige jaar waren er 650 aanvragen, nu circa 1000. Voor dit doel zijn de hyacintenbollen door de phtroons gratis verstrekt. De potjes met de bollen zijn reeds eenige weken aan de zorgen der kinderen toevertrouwd en met de opgedane kennis van het vorige jaar zullen de meeste kinderen er wel iets goeds van weten te maken. De tentoonstelling wordt gehouden in het R. K. Vereenigingsgefcouw aan den Heeren- weg Vrijdag 20, Zaterdag 21 en Zondag 22 Februari a.s. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: 3 Febr. 1931: H. C. E. LintjensE. M. van Stra ten; L. SpalingA. P. J. Siegmund. Getrouwd: C. G. Voorham—H. A. M. Kamphues, P. A. H. Jacques—L. A. Kres. Geboren: Th. M. A. E. van Kan—De Bül, zoon; M. J. C. van SantenMuller, dochter; M. J. C. PeeperkomPreijde, zoon. Overleden: A. M. de Haan, 90 jaar, wed. J. van Kluijve. Muziekuitvoering In café „Het Wapen van Noordwykerhout" gaf de muziekvereeni- ging „De Harpe Davids", haar jaariyksche uitvoering. De zaal was goed bezet. De voor zitter, de heer G. W. Lucas, opende den avond en riep den aanwezigen waaronder de Burgemeester en Freule Douarière Gevers van Kethel en Spaland, het welkom toe. Hü deelde verder mede dat j.l. Septem ber de vereeniging 15 jaar had bestaan, maar om financieele redenen van een fees telijke viering was afgezien. Om deze financiën weer in evenwicht te brengen en daardoor in staat te zyn, zoo hoog noodige instrumenten aan te schaffen en daardoor het toetreden van nieuwe leden te bevorderen is een fonds gesticht, waaraan door de leden vrywillig wordt bygedragen. Dit fonds beval de voorzitter in de mildda digheid der aanwezigen aan. Het corps voerde dan een 8-tal zeer mooie muzieknummers uit en gaf blijk dat onder de leiding van den bekwamen directeur, den heer G. W. v. Velzen uit Leiden yverlg was gestudeerd en goede vorderingen waren ge maakt. Een luid applaus na elk nummer was een bewys dat de aanwezigen voldaan waren. Na het muzikale gedeelte kwam de tooneel- afdeeling aan de beurt. Deze uit zeer jonge krachten bestaande club, slaagde er ln de aanwezigen eenige uren gezellig bezig te houden door het opvoeren van een blijspel en een klucht in één bedrijf en het geven van een drietal leuke voordrachten. De avond werd met een dankwoord door den voorzitter gesloten. R. K. Middenstand. Woensdagavond hield de R. K. Middenstandsvereeniging „St. Joseph" haar jaarlijksche feestbijeenkomst in café De Zwaan. Do opkomst was zeer goed. De voorzitter, de heer H. de Klerk, opende op de gebruikelijke wy'ze en heette allen har- teiyk welkom, inzonderheid Kapelaan J. de Ruyter, den geesteiyken adviseur. Door de voordrachten van den heer C. Westgeest, van Noordwyk, geaccompagneerd door den heer J. Corel, was de stemming er al dadeiyk in. De geesteiyke adviseur wenschte ln een kort woord allen geluk met den groei van de vereeniglng. Het ledental is reeds 63. De feestpret ging intusschen weer voort, terwül ook Pater Ponsioen en Kapelaan J- van Stralen de feestavond kwamen bywonen. Tot laat in den avond bleven allen gezellig bü'een. Nog werd een groote verloting gehouden welke een flink bedrag voor de kas opleverde. Met een dankwoord door den voorzitter werd de avond gesloten. CHEF-AGENT VAN POLITIE. Tot chef-agent van Politie alhier is door den heer Burgemeester benoemd de heer F. H. Backes, brigadier-rechercheur van Po litie te Rozendaal. De benoemde zal in func tie treden zoodra de voor hem bestemde wo ning beschikbaar is. Lichtbecldenavond Uitgaande van de R.K. Propagandaclub „St. Paulus" en de afd. Wormerveer van den Ned. R.K. Volksbond, werd Woensdagavond in het R.K. Vereeni- gingsgebouw een lichtbeeldenavond gegeven door den heer Jan Beerends. De zaal was tot de uiterste hoeken bezet, toen de heer G. Oudejans met den christelijken groet opende en den Weleerw. heer kapelaan A. van Rün, den spreker en de aanwezigen van harte welkom heette. De heer Jan Beerends gaf, vóór de ver tooning der lichtbeelden, een inleiding, waar in hij het ontstaan en de beteekenls der Passiespelen uiteen zette. Na deze inleiding werden lichtbeelden ver toond en toegelicht. Achtereenvolgens zag men de verdrijving der kooplieden uit den Tempel, waarbij de scheiding ontstond tus schen de aanhangers van Christus en de wereldgezinde menschen, den Intocht in Je ruzalem, het Laatste Avondmaal, het ver raad van Judas in den Hof van Olijven. Christus voor den Hoogen Raad en voor Pilatus, den Lijdensweg, de Kruisiging, het sterven van Christus en de afneming van het Kruis. Tot slot den Verrezen Christus, verschijnende aan Maria Magdalena. De lichtbeelden waren schitterend en ui terst scherp. Nadat de voorzitter den heer Beerends hartelijk had bedankt voor dezen uiterst leerzamen avond, werd de vergadering met den christeiyken groet gesloten. „St. Paulus" De politieke propaganda club „St. Paulus" hield haar jaariyksche vergadering, tevens feestvergadering. De opkomst was goed. De voorzitter, de heer Chr. v. d. Eist, opende met den Christeiyken groet en heette allen, in het bijzonder kapelaan Van Zon en den heer S. Langelaan, secretaris der R. K. Kiesvereeniging, welkom. Hij wees op de vele werkzaamheden welke de club by de a.s. verkiezingen te wachten staan en hy hoopte dat de club met eenige goede krach ten zou worden versterkt. Voorts bracht hy een kleine hulde aan den heer Langelaan by diens zilveren Huweiyksfeest. Vervolgens verkreeg kapelaan Van Zon het woord, welke in een mooi betoog het nut van het Leeken-Apostolaat aantoonde. Bin nenkort zal hiervoor een oproep geschieden en Z. Eerw. hoopte dat vele dames en heeren zich zullen aanmelden. Hierna ging men over tot gezellig samen zijn, waarbij als attractie een verloting plaats had, welke nog 23.50 opbracht, welke zullen dienen tot dekking der kosten. Het was een goed geslaagde en gezellige vergadering. Kruisverbond „St. Jan de Dosper Wij ontvingen het programma van de feestuit- voeringen welke het Kruisverbond „St. Jan de Dooper" organiseert by zijn zilveren jubileum. Morgennamiddag, 7 Febr., zal in samen werking met het R(eizend) D(rankweer) M(useum) met een auto, waarop een ver sterkte loudspeaker is geplaatst, een propa- ganda-tocht door het dorp worden gemaakt. Het doel van dezen tocht Is om meer be langstelling ts wekken voor de drankbestrij ding, De route is als volgt: Vanaf het Pa tronaatsgebouw naar den Stationsweg, Nieuwstraat, Julianastraat, Kanaalstraat, lste Poellaan en de Engel. Van 4 tot 7 uur wordt er in het Patronaatsgebouw een Drankweertentoonstelling gehouden, terwijl aldaar des avonds te 8 uur een film zal wor den afgedraaid. Des Zondags begint men met een H. Mis met algemeene H. Communie der leden, ter- wyi des avonds te 7 uur een feestvergadering wordt gehouden, waarvoor nog enkele intro ducties by het bestuur verkrijgbaar zijn. Op deze feestvergadering zal het bekende duo Schmidt en Tula di Vista met een schitte rend programma optreden. Dat het daarom alleen dien avond vol zal loopen voorspellen we nu reeds- Veel animo Voor den cursus eerste hulp by ongelukken hebben zich ruim 50 perso nen aangemeld. Dit is toch wel een bewys, dat velen het nut hiervan inzien. A.s. Dins dag zal de cursus een aanvang nemen. Dr. Nannlnga zal dezen leiden. Verbetering De IJweg tusschen Spaarn- woudeiweg en Halfweg Is eenige jaren ge leden geasphalteerd. Door het toenemende verkeer blijkt dat deze weg te smal is, al thans het wegdek. Vandaar dat by uitwijken steeds door den graskant gereden moet wor den, zoodat daar zeer diepe sporen ontstaan. Vanwege den Haarlemmermeerpolder is men nu bezig, het wegdek te verbreeden. Patronaatsuitvoering. Woensdag- en gis terenavond heeft de tooneelvereeniging „Vader Kolping", onderafdeeling van de St. Jozefgezellenvereeniging, in het Patronaats gebouw alhier een uitvoering gegeven. Eelde avonden werden geopend door een kort welkomswoord van den Weleerw. Heer Kapelaan Rijk, waarna de leden van het Patronaat en St. Jozefgezellen het Kolpings- lied zongen. Vervolgens werd opgevoerd: „Lord Demon, de onoverwinbare", een aeteetivespel in vyf bedreven. De eerste vier bedrijven werden uitmuntend gespeeld en men heeft dan ook veel moeten lachen om de schelmstreken van Lord Demon en om de koddige Lord Dun- iey met zijn gestolen oorbel. Het laatste be- dryf, alhoewel keurig gespeeld, verliep min der best. Men kon zien dat het tooneel te klein was om de ontmaskering van Lord De mon goed te laten uitkomen, omdat men zich niet voldoende kon bewegen. De spelers ver tolkten het spel goed en oogstten dan ook na elk bedryf een groot applaus in. Tijdens de pauze werd gezongen Room sehen dat zyn wij" en tusschen de bedryven en het verdere gedeelte der pauze werd voor- treffelük pianospel gegeven door een lid van de St. Jozefgezellenvereeniging. Ten slotte werd nog opgevoerd „De kleer maker en zyn knecht", een klucht in één be drijf door Lodewiekes. Om het komische van het stuk is onbe daarlijk gelachen. De spelers vertolkten ook hier uitstekend hun rol. De Kapelaan besloot belde avonden met een kort afscheidswoord, waarin hij hulde bracht aan de spelers voor hun spel en voor de genotvolle avonden, door hen aan ouders en publiek gegeven. Personalia Te 's-Gravenhage ls geslaagd voor examen radiotelegrafist, certificaat le klas, de heer J. Uiterwyk, alhier. Jubileum Op intieme wijze werd Woens dag het 25-jarig jubileum gevierd van den heer Ern. Brom, directeur der tabaksfabriek „De roode vos", alhier. Het was de wensch van den jubilaris, aan dezen dag geen feestelük karakter te geven. Van verschillende zijden mocht echter de jubilaris blijken van belangstelling in ont vangst nemen, o.a. van den burgemeester dezer gemeente en andere officieele perso nen. Als byzondere biyk van waardeering werd namens het personeel den jubilaris een prachtige vulpen aangeboden. Des middags werd het personeel feestelijk onthaald. K. S. A. Dezer dagen hield de K. S. A. haar jaarvergadering, welke op gebruike- ïyke wijze en een kort openingswoord door den voorzitter werd ingeleid. Notulen en jaarverslag secretaris verwierven de onver deelde instemming der leden. De penning meester ontving f 116.40 en gaf uit f 63.53, zoodat in kas bleef f 52.87. De rekening werd nagezien door de heeren C. Nooy en W. Rozemeijer. De secretaris, die periodiek aftrad, werd bij acclamatie herkozen. Na de rondvraag en een slotwoord door den voorzitter volgde sluiting met gebed. De Nijverheidsschool Met het maken der fundeerlngs werken voor de nieuwe Nijverheidsschool aan de Briniostraat wordt flink voortgang gemaakt. Naar wij verne men zal, indien er geen tegenslag komt door vorst, de eerste steenlegging binnen eenige weken plaats vinden. Van loodsboot tot stoomtreiler In de visschershaven alhier is van Antwerpen ge arriveerd de voormalige Belgische stoom- loodsboot no. 3. Dit vaartuig, een oude trai ler, werd door de Belgische regeering inder- tyd aangekocht voor het loodswezen. Het vaartuig werd onlangs buiten dienst gesteld en aangekocht door de fa. Gebr. Taat, die het zal gereed maken voor de treilvisscherij, waarmede het dus z'n oorspronkèiyke be stemming terug krügt. ..Gemeenteraad Er wordt een openbare vergadering van den Raad der gemeente Velsen gehouden op Dinsdag 10 Februari a.s. des namiddags 7 uur, ten gemeentehuize. De agenda vermeldt; 1. Onderzoek van den geloofsbrief van den heer C. Diependaal, benoemd lid van den Gemeenteraad en installatie van den heer Diependaal. 2. Ingekomen stukken en mededeelingen. 3. Vaststelling van den huurprijs der in het park „Velserbeek" te bouwen dienstwo ning. 4. Vaststelling van een verordening krach tens de artikelen 437 en 437ter van het Wet boek van rStafreclit. 5. Verleenen van machtiging tot onder- handsche verhuring van het voor speelter rein aangewezen gedeelte grond, liggende nabij de Ahornstraat te IJmuiden. 6. Wijziging van de instructie voor den Gemeente-ontvanger. 7. Aanwijzing van een vervanger van den Gemeente-ontvanger. 8. Verkoop van grond. 9. Prae-advies omtrent een verzoek van 't Bestuur der Vereeniging tot Bevordering van het gesticht van het Arme Kind Jezus, gevestigd te Simpelveld, om de benoodigde gelden uit de gemeentekas te verstrekken voor den verbouw der R. K. Meisjesschool te Velsen en het bouwen en inrichten van een gymnastieklokaal bij deze school, alsmede voor het aanleggen en betegelen van een speelterrein. 10. Benoeming van: a. twee onderwijzers aan de openbare la gere schóól G te Velseii b. één lid der commissie ad hoe, belast met het Instellen van een onderzoek op welke wijze voor deze gemeente het best de nazorg voor volwassenen ter hand zou kunnen wor den genomen (vacature mevr. M. G. van Veen-Gerbrands) c. één lid der Commissie ad hoe inzake stichting van een volkshuis (vacature mevr. M. G. van Veen-Gerbrands) d. één lid der commisie van bijstand in 't beheer der openbare werken (vacature B. Waterlander) e. één lid der commissie van onderzoek naar den gang van zaken bij het bedrijf Openbare Werken (vacature B. Waterlan der) f. één lid der commissie van overleg voor de politie (vacature B. Waterlander). 11. Besloten vergadering. Bouwvergunningen Door Burgemeester en Wethouders van Velsen zyn de navol gende bouwvergunningen verleend: aan het Provinciaal Eleetriciteitsbedrijf van Noord-Holland, te Bloemendaal, tot het bouwen van tien woonhuizen nabij den Zee weg te Velsen; aan D. Koomen, te Santpoort, tot het bou wen van een hoenderhok nabij den Rijksweg aldaar; aan de N.V. Aannemers-Maatschappij „Velsen", te IJmuiden, tot het bouwen van vier woonhuizen aan de Ruysdaelstraat al daar; aan H. Witte, te IJmuiden, tot het ver bouwen van een woon-winkelhuis tot woon huis aan den Stationsweg 73, aldaar; aan H. A. Seegers, te IJmuiden, tot het aanbouwen van een serre aan het perceel Lijsterlaan 23, aldaar; aan J. de Graaf, te IJmuiden, tot het ver bouwen van een woonhuis tot woon-winkel huis aan de Oranjestraat no. 19, aldaar. Burgerlijke Stand Geboren: Hubertus Maria, zoon van J. M. Wooning en J. E. Imfeld. Petrus Hendricus, z. van P. J. J. Langendijk en H. Schellevis. Eva, dochter van A. J. Roemer en P. van Gooien. Hans, zoon van B. M. Buining en E. J. Hen- nink. Columba Agatha, dochter van J. C. Denneman en G. de Wildt. Getrouwd: J. C. Smolders en C. M. Vlek. Statuten De Staatscourant bevat de statuten van de N.V. Maatschappü tot het aannemen van lood- en zinkwerken, voor heen A. van Dük Sr., alhier. St. Paulus Deze Bond hield deze week zyn jaar- en feestvergadering. Het was 12 jaar geleden dat de secretaris van deze af deeling van den grooten bond St. Paulus zijn taak aanvaardde. Er heerschte een prettige en aangename geest. Eerst werd het meer zakeiyke gedeelte afgewerkt, waaronder het fraai opgestelde jaarverslag van den secretaris en het aan genaam gesteld verslag van den penning meester. De voorzitter, de heer De Vries, sprak hierna in harteiyke woorden den ju- bilais toe en dankte hem voor den velen arbeid, dien hy in die 121/, jaar had gedaan. Namens de afdeeling werd den secretaris een vulpen aangeboden, waarmede hy in aller belang, naar gehoopt werd, veel zal kun nen verrichten en voor zyn gezin werd hij verrast met een paar mooie schilderyen. Hierna sprak de geestelijke adviseur, die in den aanvang wees op den prettigen geest die heerschte en voor velen een aansporing moet zyn om de gelederen te komen ver sterken, om nadien den jubilaris in har telijke woorden toe te spreken en te dan ken voor het vele verichte en de aangena me samenwerking. Hierop meende de heer Van Lunen als voorzitter van de A.R.K.A.-afdeeling een woord van dank te mogen richten tot de vergadering voor de haitelyke ontvangst, terwyl hij namens de zusterafdeeling den secretaris feliciteerde met dezen dag. De heer Spit, de hoofdbestuurder van St. Paulus, sprak ook harteiyke woorden aan het adres van den heer De Nijs om zün re de te vervolgen met een opwekking, de ge lederen van St. Paulus te komen versterken. Hierna kwam de muziek weer aan het woord en bleef men, nadat de heer De Nys dank had gebracht voor de gaven en het gesprokene nog eenigen tijd gezellig byeen. Burgerlijke Stand. Overleden: Johannes Jacobus Niepoth, oud 59 jaren, wonende te Amsterdam. Lydia Hammega, oud 92 jaren, wonende te Amsterdam. Nachtelijke doorverbinding. Naar ons wordt medegedeeld kan in tyden dat het postkantoor voor telefonische verbinding gesloten ls en gedurende de nachturen en ook op Zondag na 9 uur getelefoneerd wor den ln café Sportrust dat steeds doorver bonden is met het telefoonkantoor te Alk maar, dat dag en nacht geopend is. Personalia Te 's-Gravenhage is geslaagd voor het machinisten-examen diploma C., de heer C. K. Bakker, alhier. Burgerlijke Stand Geboren: Lena Maria, d. v. A. A. M. Heyne en D Loos. Getrouwd: Cornells Johannes Kochx te Beverwijk en Divera Johanna Valkering. Hendrikus Willibrordus Haanraads te Heiloo en Maria Elisabeth van der Park. Jacobus Petrus Krom en Theodora Wilhelmina van Kessel. Adrianus Jacobus Admiraal te Am sterdam en Cornells Agnes Maria Dijkman. Overleden: Nicolaas Nüman, 82 jaar, wed. van Gerritje Zonneveld. Opdracht De bouw van een woning schilderswerkplaats voor rekening van heer Jac. Metselaar alhier is opgedragen 9 G. Min en J. Bos. van de heden aan den Rüksvischafsiag a3Ïl gekomen STOOMTRAWLERS Cl. Luther, 3243.—; Derika 13, 152f:n0, Amsterdam, IJm. 100, f 2316.—; Invi-ri 2286.—; Sch. 35, 910.—. IJMUIDEN, 6 Febr. Tarbot f 1-50—-fi ller K.G.; Tong f 1,85—3.05 per K.G.; Gr0og, Schol f 20.50—21.00, Middel Schol f 25--' Zet Schol f 29—34, Kleine Schol f 12 Bot f 4.D0—7.00. Schar f 2.30—18.00, T0"^ schar f 2357, alles per £0 K.G.; v-eeC()0, per stuk; Pieterman en Poon f 7.50 KI. mida. Schelvisch f 39—40, Kleine Sc»®, visch f 7.10—30.00, alles per 50 K.G.; Ka Z( jauw f 26—43 eer 125 K.G.; Gullen f 13 50 K.G.; Leng 1 1.27—2.67 per stuk; He"" f 1.30 per K.G.; Wijting f 6—7 per 50 Koolvisch f 0.63 per stuk. ALKMAAR, 6 Februari, Kaasmarkt. A®,., voer 53 stapels, wegende 63000 K.G. kleine f 3b.Fabrieks-commissie f Boeren-commissie f 35. AMSTERDAM, 6 Februari De damsche aardappelprijzen waren heden veranderd. Annvoèr l lading, ztinde la" NOORD-SCHARWOUDE, Veiling va" Febr. 1800 kilo wortelen f l£0—*.-e 97000 Roode Kool f 3.90—5.90. 45600 °ne Kool f 2.80—3.90, 50600 Deensche VV'j, Kool f 3.10—3.60, 23200 kilo Uien f lA' 2.10, Groote uien f 2—2.60, Drieling f 0.90—1.50. HOORN, 5 Februari 1931 Kan snaar* Kleine geen; Commissie 36; Fabr' 34; Fabrlekscommissie geen; aanvoer stapels, wegende 10453 K.G. Handel BROEK OP LANGENDIJK, 6 Febr. 1931.^ 4200 K.G. Wortelen 2.00—2.30; Kif 1 20—2.30: 34 000 K.G. Roode Kool f 5.70; 95,000 K.G. Gele Kool 2.10— 47.000 K.G. Deensche Witte Kool 2.2 3.60; 15,500 K.G. Uien 1.60—2.10: Gï°° 2.302.90; Drielingen 1.401.60. HOOFDDORP, 5 Febr. Tarwe (Wit^ 5Tarwe (roode) 5.50—7.—, 45, Wintergerst 4.755.25, Gerst che\,n lier 5.50—6.—, Haver 4jé—3, Duiveboo^* 1113 Paardeboonen 7.007.50, Gr^Ó,ie Erwten 6.50—7.50, Karwy 24.50—25.50, °t0l Mosterd 1319, Blauwmaanzaad 29^ Kanariezaad 910. SCHAGEN 5 Febr. 12 paarden f i 475; 5 geldekoeien, magere f 170290! -j idem. vette f 250—400; 1 kalfkoe f 275! nuchtere kalveren f 6—25; 15 schapen "J, gere f 45; 20 Idem, vette f 3035; 242 "v%, houders f 28—37; 2 bokken en geiten f 3 varkens, magere f 15—30: 29 eeI> vette f 0.42—0.45 per K.G.; 51 f 810; 5 konijnen f 12 50; 26 kippen f 2; 84760 lcipeiereni br. f 66.40, ""rij3 f 5.406.00, kleine witte f 4.805.10! J eendeieren f 6.10. WOGNUM, 5 Febr. 1931. De Volharding t Spruitkool f 15.10 23.50. Witlof: lsteJo 0.24—0.28, 2de soort 0.16—0.22, 3de S°" 0.12—0.15 per K.G. Prei 4.90, Boete j kool 4.70 5.90, Gele kool l-60 7 8'10- BOVENKARSPEL (Station), 5 Febr. Uien: Groote gele 0.60—0.90, Drieling f 0.250.35 per .baal. Roode kool gO 5.20, Gele kool 2.40—2.80, Witte kool —3.00 per 100 K.G. Spruit 2.35 per 5; Tulpen, aanvoer 2C65 dozyn, per 100 stRL' Copland I 1.70—2.30, Pr. v. Oost. I /„jfl, 2.30, Idem II 0.80. La Reine I l-W-Tri, idem II 0.70—0.80, W. Pitt I 2.20—^' idem II 0.80, Prosperity I 2.00, Bar i;i0 I 3.20—4.20, idem II 1,70—2, Mur 1.60—2.10, Cour. d'Or 3.50. BEVERWIJK, 5 Febr. Gladiolen. V°% derdag werd betaald per 100 stuks °P j.j, veiling „Beverwijk" voor: Mar. Foch l2."' :6 20 c.. Liebesfeuer 10 op 70 c., idem 8„p c., War 1012, 20 c., Breuschlyensis 1® 0p 15 c., Vesuvius 14 op 75 c., Ilermione 10 22 c., Prince of Wales 6 c„ Venus 12 c., idem 10—12, 20 c„ Maidenblusch 22 6 c., Early Sunrise 11 op 25 c., Vesta f c., Corry 810, 12 c., Peace 1012, idem 810, 10 c., Halley 12 op 253° jö Idem 1012, 15 c., Master Wietsen 10—l jJ c., Schwaben 12 op 35 c., Breuchlyens1 c., op 40 c. (opgehouden), Rubini 12 op 5 Idem 1012, 20 c., Lily Lehman 10 c„ Hulöt 10—12, 24 c„ Willy Wigman 12, 22 c., Americ 12 op 35 c. (opgehou^ jO Jac. v. Beijeren 12 op 40 c., idem 10j6 c., L'Immaculé 12 op 40 c., idem 1Gj" c., Rubine Z. 12 op 40 c., Virginia 80p c., Flaming Sword 810, 15 c., Hallen jj, 90100 c., idem 1214, 40 c., idem 18 c., Odin 14 op 8595 c., idem 65—70 c„ idem 10—12, 22 c., Mar Foe"'.p 12 op 35—40 C., idem Z. 10—12, 18 C-,c, Z. 8—10, 6—7 c., White Giant 14 op öp Red. Emperor 10 op 19 c„ Red. Canna 1gJ)i 55 c., Sarah Bernhardt 1214, 30 c., ;4 10—12, 17 c., Prince of Wales Z. 10 c., idem 8—10, 56 c„ Flaming Swoi- c, 1012, 16 c., Jac. v. Beijeren 810- Yvonne 810, 10 c„ Flaming Sword 8-yjo, c., Peache 8—10, 9 c„ Early Sunrise 0 16 c., Niagarra 12 op 40 c., idem 10 e., Maidenblusch 12 op 35 c., idem 1° 22 c., Prince of Wales 14 op 75 c„ 12-14, 40 c. ENKHUIZEN, 5 Febr. 1931 Note® jjï van „Bloemenlust" Prins van Oo t3 .pit f 1.60—2.10, Rose la Reine f 1.50—2.40. y f 2.40—2.770, Herman Schlegel f 2.40 gij land f 1.20—1.90, William Pitt f 2.50—fyi Bartigon f 3—3.80, Victor f 3.30—4, per 100 stuks. WARMENHUIZEN, 6 Febr. Uien f K.S0 2.20.. Groote f 1.90—2.30; Drielingen .jfl —1.60; Gele kool f 1.70—3.10; 2de soort —2.40; Roode kool f 3.80—5.70; 2de - jf{' f 2.30-4.60; Witte kool f 2.80—3.40; 20e f 2.50—3.10; Uitschot f 2.10—2.50. HOORN, 4 Februari. Eierveiling. de veiling werden aangevoerd 24710 kip® bruin 5.10—6.20; wit 5.00—6.70; klein 5.00. 590 eendeieren 5.706.00; totaal O BLOKKER, 5 Febr. Veilingsvtreen. Hoog van Zegen". Winterjan (uitschot) Spruitkool 12.1014.90, Wo/telen 1.40, 2.20, alles per 100 KG. Prei 8.00 per Gele Kool 1.30—2.10, Roode Kool 5.90- Kool 2—3, Boerekool 5.30, Groene- of ?u kool 1.30, alles per 100.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 2