Uit den ■li IM WESTEN NIGHTS KEUES Electriciteit Ir' WORDT GEPROLONGEERD t Stofzuigerhuis MAERTENS NHi HILLEGOM LISSE NOORHWUK HERiüGA WUTHRICH, HAARLEM REMBRAND T-TH EATER NOORDW! JKERHOUT OVERVEEN VOORHOUT ZANDVOORT HAARLEMMERMEER KENNEMERLAND BEVERWIJK IJMUIDEN—OOST HEEMSTEDE SANTPOORT HEILOO Barteljorisstraat 16 - Tel. 10756 VAMPYR Stofzuigers f 105^ Staat van Besommingen MARKTBERICHT RIJKSVISCHAFSLAG MA RKTNIEUWS 73'? 8*31 9241 10138 10691 ]22\\ H. B. G. Gisteravond hield de afd. Hillegom van het Hollandses Bloembollen- kwéekers-Genootschap haar jaarvergade ring in „Flora" van den heer Van Dril. De belangstelling was bevredigend. De voorzitter, de heer D. Nieuwsnhuis, opent met een woord van hartelijk wel kom, wenscht op deze eerste vergadering van het jaar alle goeds aan de leden in hun gezin en hun zaken en hoopt, dat het een goed jaar moge werden, al teekenen zich wel donkere wolken aan den horizon en zijn de vooruitzichten niet onverdeeld gunst'g. Spr. memoreert het overlijden van den heer Balvers, het eenigs lid, dat ons in het afgeloopen jaar door den dood ontviel. De secretaris leest nu de notulen, die onder dank voor de keurige weergave worden goedgekeurd en geteekend. Hierop volgt het jaarverslag. We stippen daaruit aan: In het bestuur hadden enkele veranderingen plaats. Schitterend memo reert de secretaris het verlies van den heer Balvers, een der oprichters van het H. B. G., die 14 jaar voorzitter was en tot zijn over lijden eere-voorzitter en die zoo ontzaglijk veel voor de organisatie heeft gedaan. Een „In Memoriam" verscheen van hem in „Het Kweekersblad", terwijl bij de plech tige uitvaart het bestuur van zijn deel neming getuigde Hij ruste in vrede. Het aantal leden bedraagt thans 85. In het vorig boekjaar werd den leden een leerza me avond geboden. Neg werd in het ver slag gesproken van de Beurs in „Flora", terwijl het bedrijf in het afgeloopen jaar werd belicht. De voorzitter bracht dank voor het mooie stuk werk, welke dank met applaus werd onderstreept. De rekening en verantwoording van den penningmeester werden tot de volgende ver gadering aangehouden. Bestuursverkiezing. Van den heer F. Lommerse was een schrijven ingekomen, dat hü een herziezing als bestuurslid niet meer kon aanvaarden. De voorzitter dankte den aftredende voor alles wat hij gedurende zoovele jaren voor de vereeniging had gedaan. Na ampele discussies werd besloten, deze vacature niet meer te vervullen en het aantal bestuursleden te bepalen op 5. De aftredende secretaris, de heer P. Goemans Antz., werd, op voorstel van een der leden, bij acclamatie herbenoemd en nam deze benoeming aan. De voorzitter feliciteerde de vergadering, daar de vereeniging in den heer Goemans een buitengewoon actief bestuurslid bezit. Voor de algemeene vergadering waren er geen voorstellen. Hierna werd een kleine pauze gehouden. Dan wordt het woord gegeven aan den heer P. N. Jonkheer tot het houden van een causerie over het onderwerp: „De behan deling der bolgewassen voor en na het koken". De geachte inleider zegt, dat hij geen lezing zal houden, doch meer eenige wen ken geven zal. De voorbehandeMng waarbij spr. het artikel narcis op het oog heeft is van zeer groote beteekenis. Geconstateerd moet worden, dat in het algemeen de nar cissen zwakker zijn geworden dan vb.v. 4 jaar geleden; met de hyacinten is het om gekeerde het geval, hetgeen spr. aantoont. Een eerste vereischte voor de narcissen is, dat ze tiptop droog moeten zijn, daar zij dan de behandeling beter kunnen vardra- gen. Het best geschiedt de voorbehandeling in een speciale narcissenschuur, die luch tig is, zoo, dat de buitenlucht er kan door stroomen. De partijen moeten dikwijls ge roerd worden, dat het zand er volkomen uit is. Nog wees spr. op het voorzichtig be handelen, hetgeen in de praktijk nog wel te wenschen overlaat. Bij ruwe behandeling ontstaan wonden, die verrotting gemakke lijk kunnen veroorzaken; voorbeelden be wezen dit. Ten slotte moet de voorkeur ge geven worden aan een behandeling in man den, boven die in zakken of kisten. Op dit eerste gedeelte volgde een korte gedachtenwisseling. Vervolgens kwam de behandeling na het koken aan de orde. Spoedig weghalen is noodzakelijk. Wor den ds bollen dan in een dichte schuur gezet al is het maar een paar dagen dan zal daar vrij zeker een groote schade door ontstaan, daar schimmels er te-stond vat op hebben. Het overnachten luistert zeer nauw. Ook nu is volop versche lucht en voortdurend roeren een gebiedende eisch, hetgeen met voorbeelden werd ge staafd. Hierop volgde weder een gedachtenwisse ling. De heer Van Egmond merkte op, dat de koker vaak de schuld krjigt bij bolrot of anderszins, terwijl hij er geheel onschuldig aan is. Nog vulde deze het betoog van den heer Jonkheer eenigsz:'*-, aan. Hij kwam tot de conclusie, dat de narcissen eenzelfde zorg vuldige behandeling vragen als de hyacin ten en tulpen. De voozitter dankte den heer Jonkheer voor het leerzame, dat geboden was en hoopte hem nog meerdere malen te mogen hooren. Bij de rondvraag werden middelen be sproken om het vergaderingbezoek te ver- grooten. Hierna sluiting. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Geen. Getrouwd: C. N. Koomen en J. Koppert. P. C. Heemskerk en M. J. C. Berbé. Geboren: z. van B. de KeijzerVink; z. v. W. A. M. UitendaalBraam. Overleden: Geene. Veiling. In hotel Sistermans werd ten overstaan van Notaris D. Lodder alhier de veiling bij afslag gehouden van een Burger- woonhuis met voor- en achtertuin aan den Stationsweg no. 40 alhier. Het perceel was in hoogste bod gebracht op f 6300 en werd niet gemijnd. Kooper de heer W. Spierings qq. te Hillegom. ^Verkloozencommissie Tot voorzitter deze commissieis benoemd de heer De Vreugd; plaatsvervanger JVethouder Klaver. Personalia Tot correspondent van de Arbeidsbemiddeling is in de plaats van den heer J. Breedveld de heer J. B. Verhaar benoemd. Straatverlichting Door B. W. is be sloten over te gaan tot Invoering van een nieuw model gaslantaarn voor de straatver lichting (booglampen). Jubileum W. H. G. Deen Zaterdag her dacht de heer W. H. G. Deen zijn 40-jarig jubileum bij de N. Z. H. Het was voor den jubilaris een bijzondere dag. In den morgen werd hij op het kantoor toegesproken door de directie en zijn collega's hebben gezorgd voor een bl^menhulde. Het souvenir van het jubileumfonds der N. Z. H. zal in de daarvoor bestemde speciale bijeenkomst in het najaar worden uitgereikt. Ook van de zijde der passagiers mocht de jubilaris blij ken van belangstelling ontvangen. Chr. Bouwvakarbeiders. Alhier is opge richt een afd. van den Ned. Chr. Bouwvak arbeidersbond. Tot bestuursleden zijn geko zen: W. Peet, voorz.; A. Vink en W. Mon- teny. Verlichting. De verlichting van de Haven sal met ga: lantaarns doorgetrokken worden tot de vuilnisbelt. Opgedragen. Het aanleggen van een mo dern wegdek van de Van Mcerbeekstraat en Prins Hendrikstraat is opgedragen aan de N. V. Beton Maatschappij te Amsterdam. Consultatie-bureau. De eerste zittingsdag i van het consultatie-bureau voor zuigelingen was voor deze nieuwe instelling een.succes. Er kwamen 25 moeders met hun kleine kin- I dert'es om het advies van den kinderarts te vernemen, uit alle standen en kringen. Of schoon de zitting was van 23, was het 5 uur voor de laatste mceder huistoe ging. Nog zal worden gesticht een consultatie-bureau voor de t b. c. bestijding. Eerste Hulp bij Ongelukken. In deze ge meente zijn door het Roode Kruis een twee- lal hulpposten voor eerste hulp bij ongeluk ken ingericht, nl. nabij Oosteinderweg en bij de Steenfabriek. Hopen we, dat van het daar aanwezige vertumdmateriaal enz. geen ge bruik behoeft të worden gemaakt. Wcrkeloozcnzorg. Door den Hill. Bestuur- dersfcond is tot den Raad het volgende adres gericht: dat binnen enkele dagen de onge hulde arbeiders zijn uitgetrokken uit de werk'.oozenkarsen hunner vakbonden; dat velen dezer arbeiders reeds 10 12 weken werkloos zijn en geen andere inkom sten hebben gehad dan de uitkeering van f 9.per week; dat adressant ervan overtuigd is, dat het onnoodig is voor uwen Raad nader uiteen te zetten, hoezeer het ledigloopen demoraliseert, zoodat het niet alleen een gemeenschaps plicht, doch ook een gemeenschapsbelang is, degeneratie met alle ten dienste staande middelen tegen te gaan. Redenen waarom adressant zich tot uwen Raad wendt met het verzoek te willen bepa len, dat ook de ongehuwde werklooze arbei ders eenige dagen per week bij de werkver schaffing kunnen worden geplaatst. R. K. Volksbond Aan ons verslag van den R. K. Volksbond ls ons verzocht te wil len toevoegen, dat tijdens een gezellig samen zijn na den laatsten feestavond de tooneel- regisseur de heer G. W. Bakker door den voorzitter van de tooneelclub gehuldigd is, waarbij hem als blijvend geschenk een regie boek en een kistje sigaren werd aangeboden, terwijl de echtgenoote van den heer Bakker een bloemstuk mocht ontvangen. Jaarfeest St. Joseph-Gezellcn Zondag avond hield de St. Jossphsgezellen-vereeni- ging een jaarlijksche bijeenkomst in Hötel Sistermans. De H. Mis van kwart voor zeven werd opgedragen tot intentie van den over leden Senior Willem van de Poll. Onder deze H. Mis naderden alle gezellen ter H. Tafel, terwijl na de H. Mis een gemeenschappelijk ontbijt plaats had in het gebouw aan de Hoofdstraat. Des avonds werd de bijeenkomst geopend met een kort woord van kapelaan Schoen maker. De tooneel sten gaven een aardig too- neelwerkje in een bedrijf, terwijl een uit stekend strijkorkest er de vrooljjkheid in bracht en hield. Vervolgens werd nog het woord gevoerd door pastoor Krcolc en kapelaan A. Verhaar van St. Joseph, terwijl prof. Laurier van Hageveld een mooie toespraak hield over het nut en de noodzakelijkheid van de gezellen vereeniging in het belang van ons mooie' Roomsche Jeugdwerk. De ouders van de leden werden getrac- teerd op een kleine versnapering, waarover allen zeer voldaan waren. Het was inderdaad een mooien feestdag voor de gezellen, een dag welke zeer zeker goede vruchten zal af werpen. Ondersteuningsfonds Zaterdagavond ver gaderde de Ver. Ondersteuningsfonds bij ziekte in de bovenzaal van het Hotel „De Witte Zwaan". Voorzitter de heer L. Onderwater opende deze b jeenkomst met een woord van wel kom tot de aanwezigen, en voegde den wensch er aan toe, dat 1931 voor ons moge wezen een gezegend jaar. De notulen werden voor gelezen en onveranderd goedgekeurd. Aan de orde ls rekening en verantwoording van den penningmeester. Aan ontvangsten van f 4526.99, viel een uitgave te boeken van f 3961.22, alzoo een voordeelig saldo van f 565.77. Hot totaal der kas bedraagt thans f 7491.29. Voorzitter bracht den penningmees ter een woord van dank voor zijn nauwkeu rig beheer. Vervolgens had de bestuursver kiezing plaats van drie bestuursleden, n.l. de heeren L. van Grieken, L. Kapiteyn en J. H. v. Bruggen. Laatstgenoemde stelt zich niet meer herkiesbaar, waarvoor een candi- daat naar voren werd gebracht n.l. de heer Abr. Boot. Beide eerstgenoemden werdet. herkozen, terwijl de heer Boot als nieuw bestuurslid werd gekozen, die zijn benoeming aannam, en de vergadering voor het ver trouwen in hem gesteld dankte. Medegedeeld werd dat de uitkeering weder om f 1.20 per dag zal bedragen, en bij ge boorten f 10. De heer Onderwater dankte den heer v. Bruggen voor zijn werk als bestuurslid ge durende 30 jaar, waarna deze vergadering met een woord van dank door de voorzitter werd gesloten. De heer Th. Kortekaas had een aardig ge dichtje gemaakt, waarvoor hem een dankbaar applaus ten deel viel. Licfdacligheidspreek van Mgr. Bouter Zaterdagavond arriveerde hier Z. D. H. Mgr. W. Bouter, Bisschop van Nellore. de jongste Nederlandsche bisschop. Zondagmorgen celebreerde Z. D. H. een H. Mis, bijgestaan door twee Eerw. heeren Geestelijken. Onder iedere H. Mis hield Z. D. H. een liefdadigheldspreek voor zijn gebied. De op brengst bedroeg f 625.27. Hieruit blijkt wederom de offervaardig heid van de Lissensche Katholieken. Des avonds om half zeven celebreerde Z. D. H. een Pontificaal Lof, waaronder een dankwoord werd gesproken tot de mild dadige Katholieken. Maandagmorgen vertrok Z. D. H. naar Engeland. Zilveren kloosterjubilé Donderdag 12 Februari zal het 25 jaar geleden zijn, dat de Eerw. Zuster Marie Hubert, in de wereld mej. Francisca V. van der Weijden, geboren alhier, haar intrede deed in het klooster der Zusters van het Gezelschap J. M. J. ie 's-Hertogenbosch. Het zal de jubilaresse, die de laatste jaren werkzaam is in het St. Cuneragesticht te He„swijk (N.B.), dien dag zeker niet aan belangstelling ontbreken. Plaatsk. 2 dagen vooraf en dagel. matinee Burgerlijke Stand Van 30 Jan. tot 5 Febr. Geboren: 1 Febr.: Joannes Cornelia, zoon van W. S. van der Meer en S. C. van der Werf. 3 Febr. Johanna Cornelia, dochter van C. W. Meijer en C. J. M. Cas- pers. Getrouwd: 5 Febr. P. van Duijn, 22 jaar en H. v. Beelen 18 jaar A. Keur, 49 jaar en C. van den Berg, 40 jaar. Overleden: 30 Jan. Reinier Nijenhuis, oud 15 jaar, zoon van N. A. Nijenhuis en W. Eoonstra 1 Febr. Wilhelmina Brood, oud 68 jaar, geh. mat C. Kooimans 2 Febr. Cornells Bedijn, oud 65 jr., geh. met J. van Beelen. Tooneelclub In de achterzaal van café De Zwaan, hield de tooneelclub „Oefening Baart Kunst", onderaf deeling van den R. K. Volksbond, haar jaarvergadering. De voorzitter, de heer P. Koelewijn, open de deze met den Christelijken groet en heette de aanwezigen, waaronder ook den Eerw. geestelijken adviseur, van harte wel kom. De notulen werden, na een kleine wijzi ging, vastgesteld. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat de vereeniging bloeide. Vier uit voeringen waren in het afgeloopen jaar gegeven; het ledental was gegroeid en weer op het vereischte aantal gekomen, terwijl men zich aansloot bij den R. K. Tooneel- bond. Uit het financieel verslag van den pen ningmeester bleek, dat de inkomsten hadden bedragen f 200, de uitgaven f 130.76, een batig saldo aldus van f 69.24. De controle-commissie bestond uit de heeren G. v. d. Tocht en L. Cozijn; zij ver klaarde alles in orde bevonden te heb":en, zoodat besloten werd den penningmeester, onder dank voor zijn accuraat beheer te déchargeeren. Als controle-commissie voor het volgend jaar werden benoemd de heeren L. Cozijn en A. van Kesteren. Bij de bestuursverkiezing werden de voorzitter, de heer P. Koelewijn en de pen ningmeester, de heer W. Kaptein, herkozen. In de plaats van den heer G. van der Tocht werd gekozen de heer A. van Keste ren, als bibliothecaris. Daar twee leden hadden bedankt werden als nieuwe leden aangenomen de heeren A. den Elzen en M. van Denzen. Na een zeer geanimeerde rondvraag, werd overgegaan tot een gezellig samenzijn. Gymnastiekuitvoering R. K. S. V? „Hercu les" Donderdag a.s. zal de R. K. S. V. „Hercules" haar jaarlijksche uitvoering ge ven in den Schouwburg aan den Jansweg te Haarlem, onder leiding van den heer Th. R. Vreeswijk, des avonds om 8 uur. De geheele uitvoering zal muzikaal ge ïllustreerd worden door een flinke „Band", terwijl verder welwillende medewerking ver- leenen de dames M. Kroone en A. Honnebier, piano. Behalve het programma van andere jaren zullen nu ook voor het voetlicht verschijnen de adspiranten-meisjes, afd. A. en B. en de dames-afdeeling. De adspiranten-meisjes A. zullen optreden met vrije oefeningen en met ringen en spelen. De adspiranten-meisjes, afd. B heeft eenige mooie knot-oefeningen ingestudeerd, die met muziek zullen begeleid worden. De dames zullen eenige reidansen uitvoeren, die ingestudeerd zijn door den heer Vreeswijk en waarvoor aparte costumes zijn ontworpen. Het programma vermeldt verder: vrije oefeningen jongens, evenwichtsoefeningen meisjes afd. B., klassikaal brug jongens, vrije oefeningen dames, laagrek Jongens, straf oefeningen, hoogrek heeren, touwtrekken jongens, vrije oefeningen dames, brug heeren, knotsoefeningen meisjes 11—16 jaar, bok springen jongens, paardspringen en paard- werken heeren. Stemming De uitslag van de Zondag gehouden stemming in de R. K. Kiesveresni-. ging alhier, voor de no's 3 en 6 op de R. K. candidatenlijst voor de verkiezing van de le den der Provinciale Staten dezer provincie is als volgt: J. P. de Bruin, te Zoeterwoude 86 stemmen; H. L. van Delft, te Warmond 130 stemmen; J. Groenewegen, te Zoetermeer 63 stemmen; F. G. M. Haase, te Lisse 83 stemmen; P. Heemskerk, te Leiden 47 stemmen; P Klaver, te Hillegom 13 stemmen; G. van Leeuwen, te Wassenaar 20 stemmen; F. C. van Lierqp, te Hillegom 59 stemmen; B. N. Loerakker, te Hillegom 83 stemmen; J. B. Meskers, te Hil legom 26 stemmen; C. P. J. Paardekooper, te Oegstgeest 22 stemmen; W. de Ruyter, te Nbordwijk 58 sternen; P. F. Velen turf, te Hazerswouöe 27 stemmen; van onwaarde 13 stemmen; totaal uitgebrachte stemmen 193. De gladheid Door de gladheid van de straat kwam mej. D. uit de l'Amistraat zoo danig te vallen, dat doktershulp moest wor den ingeroepen. Er werd een lichte hersen schudding geconstateerd. Elecinsche geleiding ue Haarlemmer straat en de Kostverlorenstraat zullen geka- bcleerd worden. De noodige kabels zijn reeds gearriveerd. Zoodra de weersomstandigheden gunstiger zijn, zal met het werk worden begonnen wat voor velen in dezen tijd van werkloosheid een extra weekloon beteekent. DE GLADHEID Door de gladheid van den weg hebben zich Maandag in Haarlemmermeer op ver schillende plaatsen kleine ongevallen voor gedaan. Een auto van den heer V. geraakte ln de Hoofddvaart; de inzittenden wisten zich tij dig te redden. De beschadigde auto ls later met behulp van een takel weer op net droge gebracht. No. 10 10 Februari De 8-jarige T. B. kwam zoodanig te val len, dat hü bloedend aan hoofd en handen werd verwond en zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. De wegen waren voor wielrijders en auto bestuurders bijna onberijdbaar en menig fletser kwam dan ook in onzachte aanra king met den grond. DE STEMMING OVER HET POLITIEK AVIES Zondag j.l. heeft er stemming plaats ge had door leden, van de R. K. kiesvereeniging over het politiek advies voor de Provinciale Staten verkiezing. De animo was niet heel groot. Van de on geveer 500 leden waren er slechts 77 opge komen. Op het politiek advies werden 52 stemmen uitgebracht, terwijl 19 stemmen afwijkend waren uitgebracht. Van onwaarde waren 6 stemmen. HET RADIO-DISTRIBUTIEVRAAGSTUK Zooals bekend is, heeft de gemeenteraad in zijn vergadering van 26 Augustus 1930 op voorstel van den heer Maters besloten, om de radio-distributie aan particuliere firma's op te dragen. Op verzoek van B. en W. heb ben de heeren Minkema, Van Lunzen en Visser daarna een onderzoek ingesteld naar de mogelijkheid van exploitatie van een ra dio-distributie-inrichting, welk onderzoek nog niet is geëindigd. Thans is door het Electro en Radio Tech nisch Bureau van M. de Weyer alhier, het volgende adres aan dsn raad gezonden: Geeft met verschuldigden eerbied te ken nen M. de Weyer, Breestraat 81, Beverwijk; dat hem bekend is er veel belangstelling bestaat voor aansluiting op een Radio Dis tributie Net; dat het hem eveneens bekend is, dat Uw Raad indertijd besloten heeft aan enkele zijner collega's een concessies te geven; dat nog zeer onlangs opnieuw door deze heeren een circulaire is verspreid met ver zoek zich cp te geven voor aansluiting aan het Radio Distributie Net; dat hij en naar alle waarschijnlijkheid an deren met hem, den indruk gekregen heeft, dat een en ander op de lange baan gescho ven wordt; dat hij in staat is een Radio Distributie Net te bouwen en hierop aansluitingen te maken; dat hij bereid is om na een eventueele verleening eener concessies aan te vangen binnen 4 weken na datum dezer concessies; redenen waarom hij Uwen Raad verzoekt hem een concessie te willen verleenen; dat hij hierbij doet toekomen een over zicht, zooals hij meent, dat door hem de concessie zou kunnen worden uitgevoerd. Het net wordt aangelegd voor 3 stations, terwijl in aanvang direct worden gebouwd 2 stations. Het net wordt gebouwd en ge ëxploiteerd geheel in overleg met een door B, en W. eventueel aan te wijzen ambtenaar. Het is de bedoeling, het net waar noodig, onder den grond en overigens boven den grond aan te leggen, eventueel rekening hou dende met het stadsschoon. Een en ander is gebaseerd op een aan sluitkosten per aansluiting van f 17.50 en een abonnement van f 2 per maand. Naar aanleiding van dit adres hebben wij bij een der betrokken firma's eens geïnfor meerd naar den stand van zaken. Men deelde ons mede, dat verschillende omstandigheden oorzaak zijn geweest, van een minder snelle gang van zaken. Zoo is gebleken, dat het distributie-net vrij kost baar zal moeten zijn, waardoor dus de mo gelijkheid van een rendabele exploitatie er niet grooter op is geworden. Hierbij komt nog, dat er goedkooper toestellen in den han del zijn gebracht. Men wacht nu af, wat het resultaat zal zijn van het onderzoek naar het aantal ge gadigden van aansluiting op het net. Daartos is de bekende circulaire verspreid. Het blijkt echter, dat de animo tot dusver niet zoo heel groot is, al kon men ons den {Infi nitieven uitslag nog niet mededeelen. Het onderzoek is nog niet gesloten. Van den uitslag zal het afhangen, in hoe verre de exploitatie van het net mogelijk, is te achten. Men deelde ons ten slotte mede, dat de zaak niet met opzet getraineerd wordt, zoo als men wel beweerd. Dit zou immers niet in het belang der betrokken firma's zijn. Want, gaat het plan door, dan moeten de gegadigden zich in ieder geval bij hen vervoegen, terwijl zij, bij aankoop van een toestel naar een willekeu rige firma kunnen gaan. (Ongecorrigeerd) DRIE DAGEN BEWUSTELOOS Een der opvarenden van dén alhier binnen gekomen stoomtreiler Shamrock IJM. 129, was op zee ziek geworden. Sedert j.l. Vrijdag was de man, de matroos A. S„ wonende te Egmond, bewusteloos. Vermoedelijk is de man lijdende aan een ernstige zenuwziekte. Na aankomst werd hij onder geneeskundige behandeling gesteld. R.K. Vrouwenbond De afdeeling IJmui- den-Oost houdt a.s. Woensdag in het Patro naatsgebouw, Zeeweg, 's avonds ongeveer 3 uur, een protestbijeenkomst, naar aanleiding van het artikel in de „Tribune": „Weg met het kerstfeest". De protestrede op deze verga dering zal uitgesproken worden door den Zeereerw. Pater Adrianus. De bijeenkomst wordt vooraf gegaan door een plechtig lof van eerherstel, 's avonds om half 8. Alle leden worden dringend ver zocht te komen, ook de dames niet-Ieden. ZE BEGINNEN WEER....! Twee inbraken Nadat men gedurende eenige weken niets meer over inbraken vernam, schijnt de zaak thans opnieuw te worden voortgezet. Zondagavond werd ingebroken bij den heer H. aan den Zeeweg. Door het uitsnijden van twee ruitjes had men zich toegang tot de woning verschaft. De kasten die niet op slot waren, werden alle doorzocht. Er wordt een flesch eau de cologne en twee kistjes sigaren vermist. In den afgeloopen nacsht werd een inbraak gepleegd bij den heer W., „café Modern" aan den Groeneweg. Hier hebben de inbrekers het geld van den caféhouder weggehaald. Hoe hoog het vermiste bedrag was, kon ons nog niet worden opgegeven. Gevonden .voorwerpen Terug te beko men bij Mevr. Zuhr, Heemsteedschedreef 247, een jonge hond. Bloemendaal, Haemstede- laan 6, een rijwielbelastingmerk. Van Doorn, Van Merlenlaan 21, een oude regenjas. Van Looi), Lindenlaan 15, een kinderportemon- nale J. v. Taarling, Borneostraat 29, een glaeé heerenhandschoen. Visser, Bankastraat 106, een tasch met schoolboeken. Meijboom, Iepenlaan 2, een rozenkrans. Liefferink, Wip perplein 11, een bril in étui. Van der Wei den, Oude Posthuisstraat 21, een koopmans beurs met inhoud. Bureau van politie, Raad huisstraat een rieten reismand met Inhoud, een parapluie en een dopsleutel. Schadepost Twee paarden van den vrachtrijder M. geraakten in den stal slaags met elkander. Een der dieren werd door den ander een poot gebroken, zoodat het moest worden af gemaakt. Het was een uitstekend werkpaard, zoodat dit geval voor M. een flinke schadepost is. „Herwonnen Levenskracht" 't Was een mooie avond, de propaganda-avond van de afdeeling Heiloo van „Herwonnen Levens kracht". De nieuwe film: „Het leven en de behandeling in het eigen Sanatorium „Berg en Bosch" te Apeldoorn' werd het eerst hier ter plaatse vertoond. Een talrijk publiek had aan de uitnoodiging van het plaatselijk co mité gehoor gegeven en was naar het Bruno- gebouw gekomen om de leerrijke film te zien. De heer H. Vuister gaf de nocdige verkla ringen en hield na de vierde acte een dui delijke uiteenzetting van wat „Herwonnen Levenskracht" beoogt, van wat ze doet en wat ze reeds bereikt heeft. Maar meer nog gaf spr. een uiteenzetting van de wenschen en idealen welke het bestuur koestert om alle patiënten, die opneming in het sanatorium vragen, direct te kunnen opnemen, zoodat de waehtiijst afgeschaft kan worden. Hoe vaak gebeurt het niet, aldus spr., dat wanneer eindelijk het bericht komt dat een patiënt opgenomen kan worden, de kwaal zoodanig verergerd is, dat qienschelijkerwijs gesproken ,geen redding meer mogelijk is. Om dit te voorkomen is een vrijwillige vijf centen-contributie in het leven geroepen. Spr spoorde allen aan zich hiervoor op te geven. Spr. had succes. Twee en negentig perso nen gaven zich op voor deze vrijwillige vijf cents-contributie. De verschillende aoten van de film er waren er vijf gaven een duidelijk beeld van het leven in h:t sanatorium. NIET OFP1CIEEL 455e STAATSI-OTERM Trekking van Dinsdag 10 Februari 1931 S? Klasse I4e Lijst Hooge Prijzen 13082 16397 1000 12430 15943 400 4513 5431 7009 11612 13882 14536 18166 I van de heden aan den Rijksvischafslag aan gekomen STOOMTRAWLERS Derika 15, 145 m., 2400.; Kremer, 480 m., 3500.Frija, 190 m., 1900.Jacque- lina Clasina, 150 m., 26Ö0.Amsterdam, IJm. 58, 350 m., 3100.Catania, 120 m., 2400.Fenelope, 85 m., 1400.Ferseus. 80 m., 1700.Paris, 150 m., 1300.Pan, 35 m„ 1300.—; Peter D, 380 m., 2300.—; Johanna Marie 115 m., 1400.Delfland 90 m„ 1700.—; Tubantia, 75 m., 1300.—; Maasmond, 220 m„ 1900.Swift, 70 m., 1SC0.Johanna, 85 m., 1100.En Avant, 300 m., 3000.Amstelstroom, 55 m„ ïeoo.Emiral, 65 m., 1400.Jenny Elza, 80 m., 2000.—; Dolfijn, 105 m., 1900; Kondor, 100 m., 1600.Zeehond, 135 m., 2000.—. 2470 8229 3675 142 122 38! 919 1692 2255 2985 3654 3721 4231 5081 5535 6224 6640 6993 7572 9585 9300 10224 10775 10780 11799 12239 12972 13301 13822 14523 15045 15461 16181 16626 17101 18*.ö3 18276 18700 19423 19782 20648 20930 1688 2505 5349 13608 1849 3 100 Prijzen van >0 375 137 187 224 284 342 467 493 639 734 795 797 958 1054 1072 1083 1135 1579 1699 1805 1586 1950 1970 2017 2420 2486 2674 2757 2784 2859 301o 3184 3312 3346 3349 3382 36- 6 4142 3733 3950 3955 4004 4069 4761 4769 4857 4969 4981 5018 5100 5124 5228 5289 5322 5381 5602 5809 5837 5875 6032 6085 6239 6750 6256 6.340 6410 6584 6675 6708 6734 6807 6840 6975 6995 7213 7232 7347 7359 7383 7*96 7690 7711 8039 8187 849* 8784 8822 8921 8942 9103 9196 9578 9707 9722 9832 9896 9925 10349 10377 10463 10489 10583 10656 10876 11870 12244 13068 13382 139S0 1452» 15092 15662 16299 16652 17203 18323 18751 19453 19784 20706 11015 11875 12289 13133 13463 14017 14640 15130 15726 16344 '6667 17205 18400 18921 19482 19871 20742 11361 12068 12335 13152 13607 14026 14724 15145 15779 16359 167 75 17479 11572 12070 12487 13207 13623 14038 14757 15155 15931 16394 I685S 17560 11577 12083 12546 13229 13742 14109 14871 15174 16024 16480 16896 17721 11640 12141 12735 13236 13764 14111 14888 15323 16062 16513 16912 17974 18434 18457 18631 18638 18999 19038 19193 19226 19548 19597 19663 1«665 20028 20071 20183 20436 20788 20S37 20852 20913 IJMUIDEN, 10 Februari. Rijksvischafslag. Tarbot 1.40—1.65 per Kg., Griet 2060 per 50 Kg., Tong 1.652.70 per Kg., Groote Schol 1421 per 50 Kg., Middel Schoi 17.50—23.50 per 50 Kg., Zet Schol 17—31 per 50 Kg., Kleine Schol 9—23 per 50 Kg., Bot 2.50—4.80 per 50 Kg., Schar 7.5018 per 50 Kg., Vleet 4.67 per stuk, Pieterman en Poon 7—7.80 per 50 Kg., Groote Schelvisch 3746 per 50 Kg., Middel Schelvisch 3842 per 50 Kg., Kleine Schelvisch 1126 per 50 Kg., Kabeljauw 26.50—48 per 125 Kg., Gullen 7—20 per 50 Kg., Leng 0.171.50 per stuk, Heilbot 1.10 1.40 per Kg., Wijting 4.50—7 per 50 Kg., Koolvisch 0.24 per stuk. PURMEREND, 10 Febr 1931. Kaas markt. Kleine Fabriekskaas 10 stapels 35; Kleine Boerenkaas 1 stapel 34. Aanvoer pl.m. 900 K.G. kaas. Handel goed. Boter aanv. 622 K.G. 1.70—2.15 per K.G.. Weiboter aanv. 383 k;g. 1.70 per K.G., Run deren (220 vette 0.85—1.00 per K.G.. han del stug, en 163 melk- en gelde 160—370 per stuk, handel stug, 16 Stieren 0.75—0.85 per K.G., handel matig), 18 paarden 80—200 per stuk, handel matig 6 vette Kalveren 1.201.50 per Kilo. Handel vlug. 558 nuchtere Kalveren 10— 30 per stuk. Handel matig. 7 Folckalveren 2026 per stuk. Handel matig. 438 vette Varkens 0.390.43 per Kilo. Handel vlug. 69 magere Varkens 1430 per stuk. Zou ters 0.380.42 per K.G. Handel vlug. 183 Biggen 913 per stuk. Handel stug. 613 Schapen 2842 per stuk. Handel stug. Piepkuikens 0.502.75; Kipeieren 5.25— 6.25, Eendeneieren 0.00 per 100 stuks. BODEGRAVEN, 10 Febr. 1931 Kaas markt Aanvoer 84 wagens, 3992 stuks, lste soort met Rijksmerk 3842, 2de soort met Rijksmerk 3436. Handel matig. No. 10 10 Februari AMSTERDAM, 10 Febr. De aardappel prijzen waren heden; Malta's 0.10. Ove rige prijzen onveranderd. Aanvoer 1 lading, zijnde 1060 H.L. BROEK OP LANGENDIJK. 10 Febr. Groen ten veiling. 400 K.G. Wortelen 2.50: Kleine 1.20: 30.000 Roode Kool 3.40— 6.70: 62.000 Gele Kool 1.70—3.30: 33.000 Deensche Witte Kool 2.103.90: 19.000 Uien 2.10—2.60: Groote 2.30—2.70: Drie lingen 1.50—1.70. NOORDSCHARWOUDE, Noordermarkt- bond 10 Februari 83.800 Roode Kool 4.50—6.40, 39.800 Gele Kool 2.50—3.50, 44.000 Deensche Witte Kool 2.8C—3.70, 19.600 Uien- 2.2.50, groote 2.302.70, drielingen 1.20 1.60. W ARMENHUI ZEN, 10 Februari. Gele kool 1.60, Roode kool 3.705.80, Idem 2e soort 1.704.30, Deensche witte kool 3.403.70. Uien 2.302.50, Groote uien 2.50. Peen 1.50. ALKMAAR, 9 Febr, N. V. Alkmaarsche Ex portveiling. Gele kool 100 st. 3.00—3.50, Knol- selderie p. 100 st. 5.00, Prei p. 100 bos 3.00— 16.90, Roode kooi per 100 K.G. 5.20—7.50, Sel derie per 100 bos 7.40—10.80, Spruiten per 100 K.G. 5.00—22.—, Uien per 100 K.G. 1.00—1.90, Wortelen per 100 K.G. 2.40, Witlof I per 100 pond 11.0014.Witlof II per 100 pond 8.00—10.—. ENKHUIZZEN, 9 Febr. 1931 Noteering „Bloemenlust" Bartigon f 3.90, William Pitt f 2.80—2.60, La Reine f 2—2.50, Prins van Oostenrijk f 2.70, Copland f 2.8C, Her man Schiegel f 2.50—2.80, Victor f 3.80, Prosperity f 2.10, alles per 100 stuks. PURMEREND, Maandag 9 Febr. Be richt van de „Afslagvereenlging Beemsier Purmeiend en Omstreken" Aardappelen: Blauwe f 1,23—1.50 per zak van 25 Kilo, kl Aardappelen: Schotsche muizen f 0 74 per zak van 25 kilo, Witlof f 16—29 per 100 kilo, Roode kool f 1.60—10.80 per 100. Witte Kool f 11.60 per 10), Savoye Kool f 1.60— 7.20 per 100, Spruitkool f 1.40—3.60 15 Kilo. Boerenkool f 1.80 per 10 kilo, Andijvie t 1.20 per 100 krop, Bieten f 16—21 per 1000, Wortelen f 0.33—0.44 per 100 bos (zak), Uien f 0.22—0.56 per 25 kilo, Uien Drielingen f 0.10—0.16 per 25 kilo, Uien f 0.45 per 25 kilo, Prei f 9—19.60 per jöO bos. BOVENKARSPEL, 9 Febr. -r Marktbericht „De Tuinbouw" Tulpen: per 100 stuks. La Reme 7 1.50—2.20; W. Pitter I f 2.30— 3.30; Prosper f 2.20: Bartigon I 3.30—4.—; idem II 1.80-1.90; Murillo I 1.50; Fla mingo I 1.20; idem IX 1.60. OBDAM, J Febr. 1931 Marktbericht „De Tuinbouw" 3500 K.G. Uien, 1.30—1.70. BEVERWIJK, 9 Febr. 1931 Coóp. Tuin- ■v Vrjje Groenten- en Fruitveiling. W.A. 376 gso 1670 2255 3S'7° 4215 50=6 5511 6213 65S8 11783 12964 1323J 13719 1419 14472 15340 1609' 16338 ,7004 18018 ,8674 19328 ,9773 2037» 20928 Nieten 153 194 349 519 813 232 371 550 843 255 396 614 864 1084 1140 1169 3 54 64 270 282 295 327 479 487 491 509 654 709 735 749 909 913 933 985 1187 1197 1254 1272 1313 1337 1356 1419 1505 1539 1572 1619 1675 1693 1847 1854 1949 2000 2006 2063 2090 2110 2133 2138 2195 219 7 2204 2213 233d 2340 2374 2390 2397 2303 2437 2247 2334 2340 2374 2390 2397 2403 2439 2542 2555 2565 2649 2658 2718 2727 2770 2855 2865 2948 2981 3008 3022 3037 3040 8041 3053 3060 3073 3095 3162 3163 3175 3262 3344 3414 3456 3525 3550 3629 3647 3688 3707 3712 9677 9714 9721 9794 9796 9802 9819 3961 3970 4C07 4082 4144 4157 4197 4234 4270 4.393 4400 4473 4476 4490 4551 4580 4599 4618 4624 4629 4645 4700 4718 4746 4795 4833 4842 4911 •♦932 4935 4937 5000 5071 5123 5125 5181 5189 5261 5270 5324 5326 5341 5442 5515 5640 5664 5709 5711 5725 5982 6011 6064 6072 6075 6125 6188 6204 6269 6298 6307 6348 6357 6370 6467 6519 6531 6542 6571 6572 6574 6696 6871 6878 6882 6888 6890 6954 6963 6973 7012 7025 7055 7172 7179 7185 7213 7259 7329 7376 7457 7497 7543 7568 7613 7618 7621 7644 7651 7652 7679 7685 7703 7714 7717 7744 7760 7817 7820 7887 7888 7891 7900 7925 7999 8056 8065 8078 8170 8219 8273 8297 8312 8350 8354 8357 8376 8381 8414 8431 8463 8172 8483 8534 8*64 8653 8664 86^3 8752 8826 8837 8894 9000 9015 9025 9045 9060 9061 9089 9191 9222 9235 9244 9262 9273 9395 9475 9485 9545 9561 9588 9620 9641 9677 3774 9721 9794 9796 9802 9819 ■9843 9861 9871 9876 9924 9928 10138 10$ 10173 10220 10233 10260 10296 10302 10310 10358 10360 10400 10414 10519 10521 10529 1°'.4 10588 10687 10753 10756 10764 1C776 10812 10860 10882 10900 10942 11034 11052 11160 l'"3| 11288 11321 11346 11374 11429 K45; 11568* \%1 11632 1163.3 11638 11668 11686 11651 11706 <<■- 11728 11743 11749 11779 1178.3 751 11S23 l'?!l 11948 12084 12135 12155 12170 12172 12705 12215 12270 1238' 12307 12337 123S3 12460 '-JiU 12S3S 12542 12554 1256.3 12564 12597 12645 12712 12717 12718 12776 12779 12787 12801 J^S 12S27 1283" 12907 12978 12990 130.32 13055 '3<5: 13066 13053 3055 13162 I3I78 13181 1322S I 13 H 14312 143.30 143-) i4365 14370 i"T'82 14457 '^t 13275 13292 13307 13360 13367 13424 13429 13?'4 H'ö 14139 14140 14179 14187 14203 14204 14213 |^75 13476 13483 13484 13503 13539 13574 13586 1^,4 13854 13877 13931 13971 14004 14637 14095 \^'{l 1.3595 13676 13703 13710 13773 13797 13S09 14501 14534 14540 14570 14685 14687 14730 HLfi 14769 14774 14780 14896 14897 14914 150Ö7 15048-15093 15098 15107 15129 15190 15212 15242 15282 15324 15325 15330 15335 15336 1 15365 15397 15497 15513 15569 15573 15610 j^4| 16202 16210 16257 16325 16343 16367 16368 15646 15650 15664 15669 15704 15709 15730 \J'\2 15743 15758 15811 15849 15855 15864 15890 To 15952 15966 15991 16060 16077 16097 16132 16477 16482 16497 16581 16622 16693 1670S J&j 16791 16830 16852 16910 16951 16971 17010 1'" 17075 17084 712J 17215 17281 17292 17367 .,3 17408 17463 17548 17577 17578 17613 17617 J7"'pi 17638 17655 17678 17703 17714 17757 17789 !'r 17805 17815 17898 17966 17981 17996 18004 )4o 18025 18C38 18059 I8P65 18070 18078 1BP99 j»i,0 18147 18187 18107 187*0 187R7 1S70O 18326 ".aA 18117 18182 18197 18332 18368 18390 18250 18287 18299 18326 18458 18460 18*79 18600 l»",i6 18625 18(42 1866? 18676 18681 18725 18741 18825 18830 18857 18877 18951 19046 19080 l"Uj 19106 19125 19253 19257 19269 19284 19289 l*Uc 193^6 19360 19403 19636 19643 19800 198,3 19897 19920 19976 19978 20029 20037 20059 ^,56 20113 20121 20164 20199 20219 20227 20234 20336 20381 20389 20451 20463 20555 20559 -Vg-J 20619 20625 20(67 20705 20721 20795 20813 20859 20907 20943 20949 20978 20987 M-' Verbetering: 5e Klasse. 13e Lijst 9134 -jl 70 on bieek'; 88433 m z 18433; 20542 m X 70; 372 70 en 7165 70 m/z met niet; ontbreekt. Stapelkool 2—7 c., /Boerenkool 15— Groene kool 1—3 c., Selderijknollen 3—° per stuk. Prei 1921 c.. Rabarber 410 Soepgroenten 4—3 c., per bos. Boerenkool —125 c., Groene kool 25—30 c., pex Appelen 20-A5 c., Spruiten 13—27 c., telen 2—2% c., Nero 2—3 c„ Uien idem, lof 16—28 c., Bieten 5—8 c., AardapPe' 49 c., per K.G. Bloemenveiling ,,'t Centrum" AaI,jfa voerd werd per dozijn voor: Darwin Vlct0 d'Oiiveira 38—62 c., William Pitt 34—ö6 g3 William Copland 2054 c., Le Nótre c., Bartigon 5488 c., Allart Pierson 6ö7e{$ c., Fra Anglico 3246 c„ Farncombe San<' 40—65 c„ Pr. Elisabeth 54—75 c., D. T. J»* rlllo 2252 c., Couronne d'Or 36—t* Vuurbaak 5483 c., Mr. v. d. Hoeff c„ Theeroos 3649 c., Peach Blossuni 4 jj c., Salvator Rose 21—39 c., Tourne ■y idem, E. v. t. Gele Prins 33—58 c., K'11® fl5 The Yellow 29—39 c., Frederik Thom Moore 21—35 c.. Rose Gris-de-lin 17—81 e Rose la Reine 18—36 c., Witte la 15—41 c., Flamingo 24—43 c.. Witte v_ v. 29—46 c., Rose Valk 25—42 c., iS Oostenrijk 2542 c., Cramoissie BrillanL^- —31 c., Kes 27—43 c., Herman Schlcge'^1 fl„ 38 c„ Calipso 1735 c., Ariadne 182,2 Bril' Flore Queen 2241 c., Diane 1037 c„ lant Star 2144 c., Prosperity 27—38 0 Narcissen per 100: Golden Spur 1.00—8'4o Cervantus 1.302.95, Poéticus Ornatus —2.10, Poëtaz Lourens Coster 24.10> cep 1.60-3. Crocussen: Geel 2.104.40, Blauw 3-* 5.60. Hyacinten 3.209.40, Amerilly's pef 1114-17 >4. Sprengerigroen per 100 rank 0.45^ Plumoza 0.607.80.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 2