Bij Griep BINNENLANDSCH NIEUWS Minister Deckers, de zeevaarder Meer dan drie weken a.b. van de „Witte de With" Mimhardt's Poeders Kapitein Borren LUCHTVAART De Indische postvluchten Maatschappij „De Katholieke Illustratie" „De Tribune" in de Leeszalen De gift van den H. Vader GEMENGD NIEUWS De griep Onder verdachte omstandigheden overleden De Almelosche textielfabrikanten en de zakelijke bedrijfsbelasting Zware brand te s-Gravenhage SPORT EN SPEL D. H. V. B. Geen wedstrijd tusschen H. F. C. en V. U. C. op Zondag a.s. HaarlemHercules DAMMEN Om de kampioenschappen van Haarlem en omstreken 3 5 2de klasse competitie N. D. B. BILJARTEN Kampioenschap van Haariem le Klasse De ontmoeting tusschen de clubgenooten CONTANT OF TERMIJNBETALING Meubelfabriek A. F. DE BOER. Koninginneweg 18 WIELRUDEN De Zesdaagsche te Stuttgart INGEZONDEN ZANDVOORT Groot Nationaal Zangconcours te Zandvcort BLOEMENDAAL Het leven van Janmaat op zee en aan den wal Het „Hdbd." had een onderhoud met den minister van defensie, mr. dr. L. N. Deckers over zijn reis a.b. van de „Witte de With". Den Minister viel dadelijk met de deur ln huis en begon op smakelijke wijze van zijn ervaringen aan boord te vertellen. Het doel van de reis „Deel van de reis was, zooals u weet, het leven aan boord van een oorlogsschip meer van nabij mee te maken. Vrijwel alle vorige ministers van marine zijn uit die marine voortgdicmen en waren dus van het leven aan boord uiteraard op de hoogte. Ik vond deze reis nuttig" aldus de minister, „om dat ik zoodoende' in de gelegenheid kwam ln wat nauwer contact met de bemanning te komen. Er doen zich zoo nu en dan wel ééns gelegenheden voor om aan boord van een oorlogsbodem te vertoeven, maar die zijn dan meestal van officieelen of plechti- •gen aard, en dan komt er van contact met de bemanning, door tijdsgebrek, weinig van terecht. Met heel veel voldoening kan ik, wat dit contact betreft, op deze reis terugzien. Openhartig gaf men mij z'n oordeel te ken nen, als we zoo te praten kwamen, en over het algemeen heerschte er aan boord een opgewekte stemming. Ik kon bij verschei- denen veel toewijding en lust om vooruit te komen constateeren. Natuurlijk was er ook gelegenheid te over om met de officieren te praten, die hun taak met opgewektheid ver- Vullen. De „Witte de With" behoort tot de mid denklasse en dat beteekende voor het doel van mijn reis een voordeel, omdat van com mandant tot bemanning een inniger ver houding bestaat a.b. van een kleineren bodem, dan bijv. op een grooteren kruiser. Vlagvertoon Van Nieuwediep, vanwaar 12 Januari j.l. werd vertrokken, ging de reis tot Lissabon tezamen met de „Banckert". Laatstgenoemde jager ij nu juist voor Curacao aangekomen. Gedurende de ruim drie weken, welke minister Deckers aan boord was, zijn drie havenplaatsen aangedaan. De eerste was Lissabon, waar wel het meeste officieel ver toon is geweest, hetgeen verklaarbaar is, omdat men in een hoofdstad Veel autoritei ten ontmoet. Het in een buitenlandsche haven vertoonen van een modem uitgerust oorlogsschip kan vaak een goeden indruk maken. Daarover zeide de heer Deckers ons o.a. nog: „Niet alleen is ons dat gebleken, Uit officieele mededeelingen welke natuur lijk altijd min of meer als beleefdheidsuitin gen moeten worden beschouwd. Maar van derden kregen we te hooren, dat de Portu- geesche autoriteiten zich waardeerend over onze bodems hadden uitgelaten, nadat zij •deze hadden bezichtigd. Het vlagvertoon wint hierdoor ook aan Waarde". De ontvangst in de verschillende plaatsen Was buitengewoon aardig, vertelde de heer ©eckers verder. „Ik maakte de reis niet officieel mede, hétgeen ik van tevoren had -Aangekondigd. De bemanning heeft door Lissabon en omgeving een tocht per autobus gemaakt. Overigens hebben we daar bezoek aan boord gehad van den admiraal van het ■Engelsche eskader, dat tegelijk met ons daar lag. En ook de Hollandsche kolonie, be- staande uit zestien of zeventien familie's hebben we ontvangen, hetgeen voor haar natuurlijk iets meer beteekende dan voor de Portugeezen, omdat zij even een stukje „vaderiandschen bodem" betraden. Een lezing over Carthago Aangekondigd was, dat als we Tunis zou den bezoeken, we ook naar de resten van Carthago zouden gaan. Dit was voor een der onderofficieren aanleiding, om eerst Voor z'n collega's en later voor de man- -schappen een soort lezing over de geschie denis van Carthago te houden, zoodat de geheele bemanning voc-rbereid naar de over blijfselen van verganen roem gingen. Er is dan ook echt van dit bezoek genoten en Vrijwel allen, die meekonden, zijn mee ge- -weest. Het houden van die lezing teekent overi gens goed de stemming aan boord. In Tunis hebben we natuurlijk ook be- '•"zdek aan boord gehad, o.a. van enkele witte paters, en dan is er een eenvoudige lunch aangericht voor enkele autoriteiten en voor den tegenwoordieen Nederlandschen consul een Franschman, den heer Curtelin wiens vader ook consul was, en die zich voor ons land heel verdienstelijk heeft ge maakt. Hij had dan ook al een ridderorde, maar. zooals men uit de bladen heeft kun nen lezen, heb ik den ouden heer uit het vaderland een nieuwe onderscheiding mee- gebracht. Ik vond het aardig hem die, bij deze gelegenheid, zelf te overhandigen". „Een onverdeeld genoegen is het uitstapje naar het Arabische dorp, nabij Tunis niet geweest. Het was wel heel belangwekkend, maar de maaltijd, een echte Arabische, kon ons minder bekoren". Van dezen maaltijd •gaf de Minister een vrU minitieuze beschrij ving met tal van „pikante" bijzonderheden over de gerechten, om vervolgens nog het een en ander van het verblijf te Napels te vertellen. De bemanning maakte o.m. een uitstapje naar Pompeii en woonde een voor stelling van de opera „Tosca bij. De Radio De radio aan boord wordt voor een be langrijk deel voor dienstzaken gebruikt, al was er afwisselend gelegenheid verschillende omroepstations op het vaste land te hooren. We hebben ook Nederland kunnen opvan- „W-w-w-w-wat is het w-w-w-water koud, hè?" „J-j-j-ja, ik w-w-w-wou er eerst niet in gaan, m-m-m-maar toen zei moeder, dat ze het niet w-w-w-wou hebben." en ziek door gevatte koude, alsmede bij pijnen van velerlei aard, zullen een van de hieronder genoemde U spoedig helpen: Mijnhardt's Grieppoe- ders Hoofdpijnpoeders Verkoud- heidspoeders Kiespijnpoeders Hoestpoeders Maagpoeders Rheu- matiekpoeders. Op poeders en doos staat de naam Mijnhardt. Let bij het koopen hierop Prijs per poeder 8 ct. en per doos 45 ct. Verkrijgbaar bij Uw drogist. gen en verder o.a. Toulouse en Napels. De telegrammen werden in Amsterdam of te Schevenlngen opgevangen en gingen van daar naar het departement. „Heeft u last van zeeziekte gehad?" was een vraag, welke men een landrot als de tegenwoordige burgerminister is, wel mocht stellen. Maar het antwoord was eigenlijk teleurstellend, want het luidde ontkennend. Wel enkele leden van de bemanning, waar van er ook eenigen last van griep hebben gehad. Bij hef vertrek uit Napels waren er vijf griep-patiënten. Natuurlijk was er een dokter aan boord, echter geen geestelijke. De „Banckert" had een predikant aan boord, die een ambtgenoot op Curasao ging vervangen. „Zwaar weer gehad?" „Ja gedurende het laatste gedeelte van het Kanaal en in den Atl. Oceaan. Typisch was, dat we in de Middellandsche Zee meer last van zeeziekte hadden dan in den Oceaan, waarvan de kor tere golven in eerstgenoemde de oorzaak waren". „Hoe was het met de orde aan boord ge steld?" „Geen klachten over vernomen, en ook niet uit de plaatsen, waar we hebben gele gen. De oefeningen hadden een normaal verloop. Bij eenigszins gevaarlijk weer wer den deze overigens beperkt, omdat de be manning niet noodeloos aan gevaar moet worden blootgesteld. De commandant van zoo'n oorlogsschip heeft in dit opzicht een dubbele verantwoordelijkheid." s „Gaat u nog eens een tweede reis maken?" „Hieraan bestaat niet onmiddellijk groote behoefte. Deze reis beschouwde ik niet als een plezierreis. Ik heb er veel van opgesto ken. Er was niets extra's, „omdat de min's- ter aan boord was". Zoo is de re's heel be langwekkend voor mij geworden". Zijn straf ondergaan Kapitein Borren, die in verband met den bekenden overval op Curasao door het Hoog Militair Gerechtshof tot één dag gevange nisstraf is veroordeeld, heeft Maandag jJ. in de gevangenis te Breda deze straf onder gaan. In liquidatie gegaan Op Zaterdag 7 Februari j l. werd te 's-Her- togenbosch een buitengewone vergadering van de N.V. Maatschappij „De Katholieke Illu stratie" gehouden. Medegedeeld werd. dat de Maatschappij haar doel verloren heeft, om dat „De Katholieke Illustratie" in eigendom is overgegaan aan de N.V. Drukkerij „De Spaarnestad", die reeds vele jaren de uitgaaf verzorgde. Mitsdien werd met algemeene stemmen be sloten tot liquidatie over te gaan. De president-commissaris, prof. mr. P. J. M. Aalberse, verklaarde, dat de toestand der Maatschappij toeliet, om behalve het in Januari 1931 gedeclareerde dividend van 138.43 aan aandeelhouders als eerste liqui- datie-uitkeering op elk aandeel, groot 100, per 1 Mei 1931 uit te keeren: één 7 percent preferent aandeel groot 100 in de N.V. Ver- eenigd Bezit van aandeelen der N.V. Druk kerij „De Spaarnestad", benevens een bedrag van 20 in contanten. Met de te verwachten slotuitkeering zal er dan in totaal ongeveer 270 percent op elk aandeel dit jaar worden Uitgekeerd. Uit de vergadering van aandeelhouders werd bij monde van den heer J. B. Vesters aan directie en commissarissen hulde ge bracht voor hun gevoerd beleid, in het bij zonder aan den president-commissaris prof. mr. P. J. M. Aalberse, die in zoo voorname mate er toe heeft bijgedragen om de Maat schappij, wier aandeelen bi) zijn optreden als commissaris bijna waardeloos geworden wa ren, wederom tot grooten bloei te brengen. Ook aan den directeur, den heer A. van Lieshout, die dit jaar 50 jaar in dienst der Maatschappij is, werd een bijzonder woord van hulde gebracht voor zijn ijverig en accu raat beheer. Overeenkomstig de statuten ls aan den directeur de liquidatie opgedragen onder toe zicht van commissarissen. Een vraag aan den Minister Het bestuur van de Openbare Leeszaal en bibliotheek te Hilversum heeft besloten, ln verband met de door den inspecteur der openbare leeszalen gedane uitnoodiging tot wering van „De Tribune", zich- tot den Mi nister van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen te wenden, om te vragen, of bij niet-inwilliging van het verzoek inderdaad het Rijkssubsidie zal worden ingetrokken. Voor aUe gezindten Zooals wij reeds berichtten, heeft Z. H. de Paus een gift van 4000 geschonken voor de slachtoffers der Merapi-ramp. De II. Vader uitte den uitdrukkelijken wensch, dat dit bedrag zonder onderscheid van gods dienst over alle slachtoffers gelijkelijk zal worden verdeeld. Prins Hendrik verklaarde bij ontvangst van de gift diep getroffen te zijn door dit blijk van grooten weldadigheidszin van Z. II. en zeide, dat hij onmiddellijk aan Z. H. den Paus zijn persoonlijken dank en dien van het comité zou doen toekomen. Britsche stemmen over den Holland Indië vliegdienst In het voorwoord van het bekende Britsche luchtvaartjaarboek „Jane's All the World's Aircraft" schrijft C. Crey, de samensteller van het boek, met betrekking tot den Hol- iand-Indië vliegdienst het volgende: „De Aéropostale luchtlijn (die een lucht postdienst tusschen Frankrijk en Zuid-Ame- rika exploiteert) heeft een merkwaardige ri vaal gekregen ln de lijn op Nederlandsch Indië, die geëxploiteerd wordt door de K.L.M. en de K.N.I.L.M. Deze lijn heeft de zonder linge situatie in het leven geroepen, dat ze geregeld brieven vervoert van Europa naar plaatsen in Nederland-Indië, die op een af stand van slechts één dag vliegens van Australië liggen, terwijl onze eigen Imperial Airways van het Britsch-Indische Gouver nement geen toestemming kan krijgen om verder te vliegen dan Karachi. Indien dus iemand in Engeland een brief zoo snel mo gelijk naar Singapore wil zenden, moet hij deze meegeven met de Holland-Indië-lijn, opdat zijn belangen niet geschaad zullen worden door een Gouvernement dat een in tegraal deel van het Britsche Rijk uitmaakt." Een der laatste afleveringen van het week blad ..Flight" bevat een redactioneele be schouwing, waarin de luchtverbindingsmoge- lijkheden tusschen Engeland en Australië worden besproken. Na te hebben geconsta teerd, dat de ramp van de R 101 de moge lijkheid, die verbinding met luchtschepen te onderhouden, weer voor teil minste een Jaar of tien heeft verschoven, meent de redactie van het Britsche blad, dat het thans plicht is direct te handelen. „Holland aldus „Flight" heeft een voorbeeld gegeven, dat voor ons als groote natie beschamend is. Terwijl wij draalden en conferenties hielden, die nooit Iets anders opleverden dan woorden, handelde Holland. Terwijl wij achterbleven in de hoop, dat het luchtschip spoedig in staat zou blijken ons luchtpostvervoer over grooten afstand te verzorgen, maakten Holland gebruik, en 'n heel goed gebruik, van die zwaarder-dan- lucht middelen waarover het beschikte, en waarvan men op 'n weinig na alle eigen schappen kende. De voordeelen die Holland zal trekken uit deze luchtverbinding tus schen zijn OostIndische bezittingen en 't moederland, zijn in verhouding kleiner, dan die welke Engeland en Australië zullen ge nieten, wanneer onderling door een doel- treffenden luchtdienst verbonden. Toch heeft Holland niet geaarzeld door te zetten. De ironie van den toestand is thans deze, dat als Engeland niet spoedig handelt, het Hol land of Frankrijk en niet Groot-Brittannie zal zijn, dat in den Britschen ketting naar Australië de ontbrekende schakel zal aan brengen." Ernstige wending te Etten en Leur Vorige week is gemeld, dat de openbare school te Leur wegens heerschende griep was gesloten en de ziekte geen kwaadaardig ka rakter had De aard der ziekte heeft thans veel van zijn goedaardigheid verloren en reeds een tiental slachtoffers geëischt. Jeugdige personen bleven tot heden ge lukkig bespaard. De leeftijd der slachtoffers varieerde tusschen zeventig en vtjf en tach tig Jaar. De Justitie stelt een onderzoek in De alleenwonende J., oud 80 jaar, en af komstig van Deil (nabij Gsldermalsen)werd vorige week ter verpleging in het St. Bar- baragesticht te Culemborg opgenomen. Dins dag is hij daar onder verdachte omstandig heden overleden, hetgeen voor den commis saris van politie aanleiding was het ïyk in beslag te nemen. Naar „Het Volk" verneemt, zou de Tielsche justitie sectie op het lijk verrichten. Voor eenige maanden hebben zes van de grootste textielfabrikanten uit Almelo een adres aan den Raad gericht met verzoek de zakelijke belasting op het bedrijf af te schaffen onder mededeeling ,dat zij anders deze belasting op het loon der arbeiders zouden verhalen. De raad besloot in de Januari-zitting bij de behandeling der be grooting deze belasting te handhaven. Gisteren is aan alle arbeiders van bedoel de fabrieken de volgende mededeeling uitge reikt: „Met Ingang van 2 Maart 1931 zal door ondergeteekenden een loonsvermindering van ca. 1 pet. op alle loonen worden toege past. Aan hem of haar, die op deze nieuwe arbeidsvoorwaarde niet wenscht in te gaan, wordt bij dezen ontslag aangezegd met in gang van 28 Februari 1931. Door verschijning op 2 Maart 1931 ln de fabriek wordt men geacht accoord te gaan met deze nieuwe ar beidsovereenkomst." Meubelmagazfjn ernstig beschadigd Woensdagavond tegen elf uur heeft een zware brand gewoed in het meubelmagazijn van den heer H. J. V. Vonk aan de Laan van Meerdervoort 158 te 's Gravenhage. Vermoedelijk ls de brand ontstaan op de eerste étage waar een bediende even vóór het sluitingsuur nog kort had vertoefd, ter wijl hij een brandende sigaar in de hand had. De heer V. en de bediende warén daarna huiswaarts gegaan en vernamen ongeveer een uur later, dat het perceel van binnen ln lichter laaie stond. De felle wind wakkerde de vlammen aan, zoodat behalve de eerste étage gedeeltelijk, de tweede étage bijna geheel uitbrandde. De schade is groot en wordt door verzeke ring gedekt. District Haarlem Junioren-Competities PROGRAMMA 15 FEBRUARI 1931 lste klasse T. Y. B. B. 4Concordia 4, 2 uur. Santpoort 4B. S. M. 3, 12.30 uur. Alliance 3H. B. C. 5, 1 uur. 2de klasse Alliance 4—Onze Gezellen 5, 12 uur. V. V. F. 2—T. Y. B. B. 5, 2 uur. 3de klasse T. Y. B. B. 6—H. B. C. 6, 12.30 uur. 4de klasse Geel Wit 6—V. V. F. 3, 2 uur. H.B.C. 8—T.Y.B.B. 7, 12.30 uur Heerenweg. De Competitieleider, P. P. SMIT. Hoofdstraat 380, Santpoort, Men verzoekt ons te melden dat Zondag a.s. bovengenoemde wedstrijd niet wordt ge speeld, zulks in strijd met de affiches welke op verschillende plaatsen in de stad den wed strijd voor Zondag aankondigen. Deze belangrijke ontmoeting vindt waar schijnlijk d.d. 22 Februari a.s. plaats. Zondag as. zal, zooals wij reeds medege deeld hebben, deze belangrijke wedstrijd op het Haarlemterrein aan den Rijksstraat weg worden gespeeld. Onze stadgenooten moeten dezen wedstrijd winnen om in de running te blijven voor het kampioenschap. Verliezen zy dan is de kans definitief ver keken en heeft het oude Hercules de beste papieren. De belangstelling is buitengewoon groot. Uit Utrecht zullen met extra treinen, auto bussen en andere vervoermiddelen ongetwy- feld eenige duizenden aanhangers hun favo rieten vergezellen maar pok uit Amster dam zullen vele belangstellenden, speciaal uit het D. W. S.-kamp, naar de Jan Gy- zenvaart optrekken. In enze stad is de wedstrijd het gesprek van den dag en zeker zullen een ongekend aantal voetballiefhebbers uit Haarlem en omstreken de Roodbroeken in den zwaren strijd aanmoedigen. Het „Haarlem"-bestuur heeft byzondere maatregelen getroffen om een ieder het goed volgen van den wedstrijd mogeiyk te maken. Speciale toegangsbewijzen zijn aan de be kende adressen in voorverkoop gegeven. Uitdrukkelijk wordt er voor gewaarschuwd geen kaarten van opkoopers te nemen, om dat men dan groote kans loopt onge'dige biljetten te krijgen, waarc.p geen toegang tot het terrein kan worden verleend. De uitslagen van de zevende ronde van de wedstryden om de persooniyke kam pioenschappen van Haarlem en omstreken luiden: Hoofdklasse: J. W. van Dartelen wint van A. de Jong; W. Stroo remise met B. Dukel. De parteyn P. G. van EngelenF. A. Ber- kemsier, Cht'. F. VisseJ. van Looy en J. B. Sluiter Jr.H. W. Zitman werden afge broken. Eerste klasse: J. P. van Eijk remise met Joh. Fabel Jr.; J. van Berkum wint van L. Koetsier. Tweede klasse: W. J. A. Matla remise met F. W. de Pa ter: J. Balk wint van H. van Lunenburg Jr. De party W. van Felt—J. H. Reedijk werd afgebroken. Derde klasse: H. Rozyn wint van Th. Werdler; H. G. J. Andrlessen wint van H. C. Stappers. De party J. P. Exel Jr.Th. Wesselman werd afgebroken. In den wedstrijd om het persooniyk kam pioenschap van Haarlem en Omstreken werden nog de volgende afgebroken partyen uitgespeeld: Hoofdklasse: H. W. Zitman wint van A. de Jong; H. V/. Zitman wint van J. van Looy. Door deze beide overwinningen zijn de kansen van Zitman (Damclub „Haarlem") zeer gestegen en zooals uit onderstaanden standblykt, he,ft Zitman thans de beste kansen. De stand van dit tournooi luidt thans: H. W. Zitman W. Stroo P. C. van Engel en B. Dukel J. B. Sluiter Jr. J. W. van Dartelen F. A. Berkemeier Chr. F. Visse A. de Jong J. van Looy De afgebroken party van EngelenBer kemeier staat in zeer gunstige stelling voor Berkemeier, zoodat Van Engelen's kansen op den titel zeer gereduceerd zijn. 6 4 2 0 10 7 3 3 1 9 S 2 3 0 7 7 1 5 1 7 5 3 2 1 6 7 1 4 2 6 6 2 1 3 5 6 1 3 2' 5 7 1 3 6 0 2 4 2 Door arbiters zyn de afgebroken partyen uit den wedstrijd tusschen de Damvereenl- ging „Jozef Blankenaar" II en de „Haarlem- sche Damclub" II als volgt beslist: Bord nr. Damvereenlging „Jozef Blankenaar" II „Haarl. Damclub" II Amsterdam Haarlem Voort, uitslag 35 1. G. Verbeek v. MaurikJoh. Fabel Jr. 11 2. A. KnolJ. v. d. Giessen 11 3. H. BaxH. Greeuw 20 5. C. Koek—J. Balk 1—1 6 J. v. d. Rande—H. van Lunenburg Jr. 11 7. J. MetzH. Berghuis l1 Totaal-uitslag ..10-10 Voor den openingsavond van het biljart- tournooi om het plaatselijke kampioenschap bestond zeer veel belangstelling. Zelfs van over het Noordzeekanaal waren eenige kyk- lustigen gekomen, n.I. eenige bestuursleden van de B. V. „Excelsior." Tevens merkten we op de heeren Hambur ger en Pyper, resp. vlce-voorzitter en secre taris van het hoofdbestuur van den Ned. Biljartbond. Nadat laatstgenoemde by ontstentenis van den voorzitter een kort, doch krachtig ope ningswoord gesproken had, namen de wed- stry^ten een aanvang. Begonnen werd met de matches: W. Ver heideG. Vos, beiden Haarlem-Noord, en H. Boerwinkel (Vriendenkring)F. v. d. Berg (B. O. H.). De debutant v. <1. Berg paste zich na een onzeker begin goed in dit milieu aan, doch stond door een fraai klein-gehouden serie van 54 van zyn partner in 't begin ver achter. Met goede scores van 18, 27, 16, 12 en 28 haalde de B. C. H.-er uitstekend op, zoodat ondanks fraa'e beurten van Boerwinkel, na 24 beurten de stand vrywel geiyk was, n.l. 163—162. Met een sterk gespeelde 22 liep de Vriendenkring-matador echter weer uit. Al hoewel v. d. Berg nog eenige malen ln de dubbele cyfers kwam, slaagde hy er niet in zyn achterstand op te halen en ln de 36e beurt beslechtte zyn tegenstander het pleit in zyn voordeel. De volledige uitslag ls: H. Boerwinkel F. V. d. Berg pnt. brt. h.s. gem. 250 36 52 654 222 35 28 6.34 ZONDER RENTE OF ANDERE KOSTEN KARPETTEN - GORDIJNEN - BEDSTELLEN - ENZ. - BALATUM a 1.09 PER EL HAARLEM - (FILIAAL) - GEEN WINKEL - Prima kwaliteit - Buitengewoon lage prijzen G. Vos en W. Verheijde bracht reeds een verrassing. Laatstgenoemde begon zeer slecht en had na 12 beurten eerst 33 car. gemaakt. Ondanks eenige minder sterke beurten had Vos zyn totaal toch al tot 83 opgevoerd. Mede door een gocdgespcelde 33, weldra gevolgd door 18 en 15, haalt de „kopspelcr" van Haarlem- Noord nadien weer op. Stand na 22 beurten: 123 om 115. In de volgende beurt kwam Vos er uitstekend in, liet eenige brillante band- stooten zieii en nam met oen vast gespeelde 50 een flinken voorsprong. Verheyde kon cr absoluut niet inkomen en poedelde herhaaldelijk. Toen zyn clubgenoot kort hierop nog een serie van 42 liet no- teeren, bedroeg de achterstand van Ver heyde reeds meer dan 100 car.! Weldra maakt Vos dan ook aan alle on zekerheid een einde, door de 250 vol te ma ken. Hieronder het resultaat: pnt. brt. h.s. gem. G. Vos 250 31 50 8.06 W. H. Verheyde 143 30 33 4.76 De party tusschen de D. E. S.-ers Brauck- man en v. d. Putten werd in verband met het late uur afgebroken. De stand van Woensdagavond luidde als volgt: 1 PreussResiger 221 p. 2. KriigerFun- da 202 p. 3. EhmerTietz 126 p. 4. Manthey Maszynsky 104 p. Op één ronde: 5 FrankensteinPetri, 277 p.Op twee ronden: 6 Kilian—Pützfeld 156 p. Op vier ronden: 7 Duray—Dumm 119 p. Op vyf ronden: 8 Choury—Fabre 72 p. Op zes ronden: 9 PeysCarpus 201 p. 10 Sverrini Zucchetti 105 p. Voor den inhoud van deze rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk nietig stroompje te voorschyn komt. Eet» tocht over den gletscher, met de gewei* dige spleten en scheuren, zette de krooB op de prachtige reis. Na de pauze volgde „Boys groote def illusie". Ook deze film verwierf een dankbaar applaus. Stemming Groslijst Prov. Staten Mtóö verzoekt ons mede te deelen, dat door de le den van de R. K. Kiesvereenlging „Recht eO Plicht" de stemming tot vaststelling van de candidatenlüst voor de verkiezing van de Prov. Staten van Noord-Holland zal gehou den worden aan de navolgende stembureau*: te AerdenhoutBentveld in de spreekka mer van de pastorie van 9 tot 12 uur; te Bloemendaal in het R. K. Clubgebouw. Zomerzorgerlaan, van 8 tot 13 uur; te Overveen in de R.K. Jongensschool. Zandvoorterpad van 8 tot 13 uur. De dag der loting De lotingsdag van het Groot Nationaal Zangconcours, dat 3, 10, 16, 17 en 31 Mei a.s. in het Kurhaus te Zandvoort zal worded gehouden, is vastgesteld op Zondag 22 Fe* bruari, des middags te 2 uur ln gebouW „Centraal", aldaar. Dan zullen ook de ver plichte koorwerken bekend worden gemaakt en zal tevens worden medegedeeld, hoe de jury zal worden samengesteld. NIET OFFICIEEL 455* STAATSLOTERIJ Trekking ven Donderdag 12 Februari 1931 5e Klasse. 16e Lijst Hooge Prijzen 3136 f 50.000 303 i 1600 met premie van 30.000 2608 10.0(0 512! 6627 f ÏC-GO 6525 400 5314 75Of 7S3t 13192 200 759 943 1457 179S 3460 5637 6423 6570 1356» 656 LEGER-ELLENDE In de laatste week van Januari mochten een aantal Onderofficieren: te weten Adju danten, Sergeantcn-Majocr en Sergeanten, van den Motordienst te Haarlem, de R.A.I te Amsterdam bcz-oeken. Dit is naturuiyk zéér te apprecieeren, doch, alsof men van eigen goedheid was geschrokken, maakte de com mandant er direct de bepaling by, dat de Onderofficieren, in beste kleeding, zouden worden vervoerd per vrachtauto. Daar ik in dien tijd als dienstplichtig On derofficier-Administrateur by den Motor- dienst vertoefde, weet ik zeker dat er per sonenauto's genoeg disponibel waren om deze onderofficieren (welke steeds worden aange spoord „De eer van het leger hoog te houden en van den Motordienst een keurkorps te ma ken") op een met hun rang en stand over eenkomstige, passende wijze te vervoeren. Dat men hen nu dus als vee in een vracht auto laadde, is mi wederom een treffend voorbeeld van de in het leger, vooral by een groot deel der Officieren heerschenden geest: ,,'t Zijn immers maar Onderofficieren!" Ik zou den geachten lezer, die misschien in de gelegenheid ls geweest een blik te wer pen op de toestanden ln den militairen dienst wilen vragen: „Op wlen rust de taak, dienstplichtigen op te leiden tot soldaat, tot Onderofficier, ja. zelfs tot Officier? Wie draagt de meeste ver antwoordelijkheid in den dienst? Wie is de man, op wiens schouders alles wordt afge schoven?" Op elk dezer vragen zou het antwoord zyn: „De Onderofficier!" Is het dan ook niet reeds erg genoeg, dat: le. de bevordering der Onderofficieren by- na stil staat? 2e. er Onderofficieren rondloopen, bekend om hun buitengewone dienstprestaties, met bijna 25 dienstjaren waarvan ongeveer 20 ja ren als Sergeant, die zelfs nu nog niet eens het vooruitzicht hebben om Sergeant-Majoor te worden? 3e. een groot aantal Onderofficieren rond- loopcn in een rang, terwül ze de aan dien rang verbonden jaarwedde nog steeds niet verdienen? Is dit alles nog niet erg genoeg? Moet men dan nog steeds meer pogingen in het werk stellen om den Onderofficier nog verder in den hoek te drukken? Laten de autoriteiten en commandanten toch eindelyk eens inzien dat het zóó niet langer gaat; dat zy, door op den ingeslagen weg voort te gaan, alle energie en werkyver ontnemen aan mannen die, zooals reeds meermalen gebleken is, de kern van het leger vormen. Een goede, al was het periodieke, bevorde ring, moect als no. 1 op het Defensie-pro gramma 1931 staan. De beroeps-onderofficieren en hun huis gezinnen wachten! Zandvoort, 10 Februari 1931. F. A. A. WOLKING. 19557 100 Prijzen y«n 70 57 148 180 274 32S 433 508 827 846 970 996 1000 1338 1420 J6SI 1765 1849 1913 2022 2127 2186 2615 2723 2724 2983 3056 3103 3302 3336 3364 3522 3698 5780 3876 3894 4104 4105 4158 4204 425S 4357 4359 4749 4794 4S31 4892 4895 4944 49S3 5032 5066 5079 5150 5347 5448 5655 5683 5931 5980 6055 6143 6194 6402 6482 6717 6728 6739 6753 6S92 7042 7073 7212 7225 7327 7363 7498 7523 7583 7715 7803 7814 7904 7960 8073 8097 8137 8166 8470 5475 S479 8810 882S 9150 9229 9232 9316 9610 «S04 9S90 10225 10355 10681 10692 10726 10S05 10328 10969 109S9 11021 11030 11137 11148 11253 1 «7C0 11832 11834 J19S3 12011 12091 12290 12406 12515 12526 12599 12600 12885 12893 12970 13074 13136 '3337 13345 13379 13450 13509 13813 13864 13944 140S7 14248 14284 14322 14658 14675 14707 14739 14795 15026 15029 15091 15114 15149 15173 15238 15770 15333 15463 15493 15499 15582 15692 15698 15887 16256 16352 16388 '6458 16509 16582 16689 16806 17042 17170 17290 17316 17346 17397 17574 I770J 17786 17&S.0 17945 18079 1S136 48268 18349 18366 1S376 18562 ISSlO 1SS33 19053 19143 19218 19258 19275 19304 19340 19429 19491 19523 19791 19S39 19932 20020 20087 20190 20345 20349 20536 20562 20644 20805 20871 20971 Nieten 19 21 25 53 78 79 93 168 177 222 244 247 253 359 367 393 416 424 435 446 453 498 50(1 533 562 577 578 602 748 833 069 -884 901 994 1012 1121 1176 1291 1318 1383 1448 1454 1516 1529 1567 1612 1659 1671 1678 1754 1761 1774 1799 1931 1997 1998 2091 2101 2121 2123 2155 2206 2253 2348 2359 2380 2385 2487 2586 2607 2651 2688 2702 2731 2744 2900 2917 2934 2946 2962 3006 3045 3047 3072 3118 3145 3171 3213 3231 3301 3341 3357 3417 3459 3473 3496 3515 3519 3556 3577 3610 3611 3615 3620 3679 3726 3788 3935 3976 4012 4111 4153 4208 4217 366 463 749 4Z/Ö 4479 4330 4332 4335 4339 434' 4377 4404 4407 4506 4519 4532 4570 457* 4583 4659 4689 4734 4737 4770 4775 478* 4806 4818 4819 4851 4852 4856 4885 492* 4942 4960 4972 4982 5016 5028 5048 505® 5076 5089 5101 5104 5136 5163 5191 525» 5262 5281 5294 5305 5407 5422 5434 54*' 5478 5537 5577 5614 5668 5673 5691 5703 5705 .712 5779 5786 5828 5861 5901 591' 5926 5949 5952 6026 6027 6106 6185 6251 6319 6363 636S 6411 6443 6445 6460 65» 6533 6563 6610 6611 6648 6679 6706 6747 6775 6895 6925 6935 6968 6971 6972 697' 6585 7024 7044 7049 7064 7095 7122 71*? 7159 7167 7170 7180 7230 7233 7268 732» 7385 7395 7397 7413 7429 7443 7510 752» 7562 7601 76°8 7698 7751 7773 7780 778* 7787 7792 7808 7812 7876 7972 7977 79»® 7993 8020 8081 8083 8090 8098 8103 84*» 8191 8283 8299 8347 8476 8493 8494 853' 8543 8565 8578 8659 8661 8730 8739 87** 8766 8839 8842 8856 8863 8866 8876 893® 89S6 8997 9054 9081 9107 9170 9209 923» 9250 9268 9303 9310 9356 9363 9371 93?* i 9393 9441 9506 9507 9512 9522 9525 95*' 9550 9596 9670 9680 9723 9759 9765 977* 9783 9803 9825 9830 9883 10003 10008 10Ó18 10031 10037 10072 10123 10171 10181 10218 1029* 10346 10348 10353 10379 10412 10427 10444 10452 10465 10479 10513 10518 10520 10545 10549 1057° 10611 I06"5 10703 10750 10807 10823 10818 1085* 10901 10921 10929 10940 10958 10970 10988 10994 TTTT' nC X 7" 17 r- U082 11119 11149 11219 11225 11232 11244 112*? UIT DEN OMTREK n?78 11333 11347 11357 ii387 imm 11529 11552 11567 '1595 11597 11600 11645 11714 11724 1175' 11557 11935 11957 11990 11992 11993 11998 1205» 12035 12073 12106 12112 12204 12231 12248 12257 12260 12293 12328 12329 12391 12395 12448 125i' Filmavond Dick Laan Gisterenavond werd in het „Jeugdhuis", aan de Donkere Laan, de aangekondigde filmavond van Dick Laan gegeven. In weerwil van het by- zonder slechte weer, was de zaal dicht be zet. En de bezoekers zullen geen spyt hebben gehad, weer en wind getrotseerd te hebben, want als belooning kregen zy een allerprachtigst uitstapje naar het schitterend mooie Rhónedal. De reis begon aan het Meer van Genève, bij Montreux. Eerst werd deze bekende stad bezocht, waarna het dal van de plaats af, waar de Rhóne in het meer valt, in getrokken werd. Aanvankeiyk ruim honderd meter breed, versmalt de rivier zich, hoe dichter men den oorsprong tege moet gaat. De verschillende stadjes en ste den, zooals Aigle, Sion, Martigny en Brieg werden bezocht. En daarby werden de om streken met hun eigenaardigheden op his torisch en cultureel gebied niet vergeten. Van Brieg af werd de reis voortgezet per trein, waarbij het filmtoestel voor op een werktreln was geplaatst. Nu eens langs die pe afgronden, dan weer langs sterke hel lingen, waarby het tandwiel van de loco motief ln werking moest worden g:steld, vervolgens door tunnels rijdende, gng de tocht steeds opwaarts, den oorsprong te gemoet. Prachtige landschappen met gewel dige rotsgevaarten, machtige sneeuwbergen en trotsche watervallen, ontrolden zich aan onze blikken. En steeds werd de Rhóne smaller en onstuimiger. Eindelijk, eindelijk is de Rhóne-gletscher bereikt, de gewel dige 10 K. M. lange en wel 100 Meter dikke ijsklomp, uit welks gletxher- poort de melkwitte Rhóne als een nog 12516 12534 12536 12607 12639 12641 12675 12709 1275' 12723 12733 12742 12782 12794 12796 12804 1282? 12886 12903 12948 12960 13014 13144 13146 132?? 13401 13437 13147 13526 13329 13540 13565 1363\ 13555 13684 13688 13726 13737 13752 13758 1377" 13790 13817 13853 13857 13983 13998 14011 140?' 14077 14102 14110 14131 14154 14199 14222 !4Z*f 14275 14283 14297 14318 14326 1433! 14343 143»* 14443 14467 14471 14487 14490 14491 14505 1455» 14543 14556 14568 14585 14623 14634 14638 1466® 14666 14681 14699 14723 14726 14731 14746 1485» 14864 14895 14908 14929 14998 15016 15070 151®» 15143 15160 15200 15224 15251 152C9 15313 15*'J 15416 15509 15537 15576 15592 15596 15623 156»? 15668 15694 15755 15762 15773 15784 15817 1582» 15858 15896 15907 15965 15971 15984 16049 161®1 15858 15896 15907 15995 15971 15984 16049 161®I 16135 16187 16241 16253 16287 16297 16376 162®? 6399 1641a lo426 16447 16457 16555 16564 166*5 16759 16767 16776 16786 16802 16841 16899 169»; 16966 16975 16987 17C06 17044 17062 17078 170®» 17103 17109 17112 17118 17178 17188 17192 172»? 17242 17258 17263 17358 17370 17404 17576 176®! 17614 17647 17664 17754 17798 17897 17899 l7?®i 17929 17947 17951 17958 18020 18028 18115 1S1*J J^'67 28208 18214 18244 18245 18256 18272 182®? 'f '8314 18333 18359 IS140 18474 18500 ISJ?? 18590 18612 18661 18693 18711 18719 18760 IS»?? 18952 18983 19645 19061 19112 19117 19140 191®? 1921! 19237 19238 19256 19263 19300 19331 1933? 19354 19372 19375 19422 19441 19450 19494 1951? 19522 19535 19535 19560 19563 19585 19609 IS®»? 19703 19717 19745 19794 19808 19857 19873 199®! 19905 19937 19952 20089 20114 20115 20225 2023? 20260 20265 20282 20307 20322 20406 20129 20*3? ff*8l 20524 20525 20530 20534 20540 20Ï*? ?™85 20539 20655 20732 207.43 20780 207®» 70914 20938 209555 20846 2°867 2°868 20875 205 Verbetering: 5e Klasse. 15e Lijst 2788 '0ontbreekt; 3612 m z 6312; 10306 f 70 1*" 10603 70; 18099 mjz 18097; 18716 m/z 18716

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 6