Uit den Omtrek Nl VA! VAN ELLINCXHUIJZEN Juwelier - 32 ftreegang h. Schagchelstraat - Tel. 12738 Sisfcuigcrkis PUROL tandpasta dammen BLOEMEND AAL HILLEGOM OVERVEEN NOORD WIJKERHOUT VOGELENZANG NOORDWIJKERHOUT BLIKSEMBEVEILIGING HERINGA WUTHRICH, HAARLEM KENNEMERLAND IJMUIDEN IJMUIDEN—OOST Heden opening van onze nieuwe zaak Zie onze 4 modern ingerichte etalages De storing der havenlichten te IJmuiden BEVERWIJK VELSEN Diefstal van een postzak te Haarlem Verdachte veroordeeld tot 10 maanden gevangenisstraf Doodelijke aanrijding te Halfweg MARKTBERICHT Staat van BesomminAen GEMENGD NIEUWS Inval in een pand te Rotterdam Huwelijk onder toezicht Vier veeauto's in botsing CONTANT OF TERMIJNBETALING zonder rente of andere kosten MEUBELFABRIEK A. F. DE BOER In aanvaring met een havenhoofd De griep De „Vorst van Geleen" De oplichter dr. Riedetz Uit bat raam gevallen SPORTEN WEDSTRIJDEN VOETBAL Protest 't GooiH.F.C. afgewezen R. K. F. Mr. D. A. Schretlen Earteljcrisstrccï 18 - Tc!. 19756 PHILIPS' RAB30-T0ESÏELLE3 Dr H NANNING'S i25&/Sep tube Kampioenschappen van Haarlem efl omstreken MARKTNIEUVNj „Bloemendaal's Bloei's" zilveren bestaan. Den 22sten Maart a.s. zal het 25 jaar ge leden zijn, dat de vereeniging „Bloemen- aaal's Bioei" werd opgericht, 't Zal de ju- Lilaresse op dien dag zeker niet aan bewij zen van belangstelling ontbreken. Op de le denvergadering van Vrijdag 20 dezer zal deze aangelegenheid zeker wel ter sprake gebracht worden, hoewel de agenda daar omtrent niets vermeldt. Brandje Woensdagavond omstreeks half negen werd de Vrijwillige brandweer van Bloemendaal gealarmeerd voor een binnen brand in „Pulchri Studio" van den heer Kees laan aan den Saxenburgerweg. De brand spuit was spoedig ter plaatse en heeft met een slang op de waterleiding het vuur ge- bluscht. De brand is vermoedelijk ontstaan door een haard in de voorkamer, waarbij een kast door de hitte vlam heeft gevat. Deze kast is geheel verbrand alsmede vele teekeningen en platen. Dooi de waterschade is veel verloren ge gaan. De schade wordt door verzekering ge dekt. St. Aloyslus - Patronaat Dezer dagen gaf de Tooneelclub van het St. Aloysius-Patro- naat der St. Joseph-Farochie haar laatste uitvoering in dit seizoen. Eerst kwam men voor het voetlicht met „Het Eange Wonder" een spel in 3 bedrijven, door Jan Grosfeld. Alle spelers toonden, dat het hun met de studie ernst was geweest. Daarna werd gespeeld de klucht: „Moppie als Ongeluksvogel," waarbij onbedaarlijk Is gelachen. Ook dit spel was af. Het was een mooie avond. Vermelden we nog, dat gedurende de pauze een aangename verrassing was bereid, die aan het bestuur bijzonder welkom is ge weest. De Tooneelclub bestaat niet uit „jongens," ofschoon men op tooneelgebied de kennis van veel jeugdige personen niet moet onderschat ten, maar er zijn allemaal jongelui aan ver bonden van rond 20 jaar, terwijl een kinder clubje in wording is. Dat alles heeft tot lei der de heer La Feber, die buitengewoon veel tact heeft, om de juiste keuze te doen bij de verdeeling der rollen en die enthousiasme bü de spelers tijdens de repetiteis weet bij te brengen en te doen behouden. Gaarne wek ken we op tot steun aan het Patronaat. De ouders moeten eens bedenken, wat hot Patronaat is en er naar streven, dat hun kinderen Juist die uitvoeringen gaan bijwo nen. Het is niet bijster verheffend hier te moeten opmerken, dat de ouders ook de Katholieke ouders hun kinderen laten gaan naar alle uitvoeringen, neutraal of niet, maar.met een aansporing aan hen, om naar de Patronaatsuitvoeringen te gaan uiterst mager zijn. En al weten we nu wel, en al verklaren we dan ook gaarne, dat V de tooneelvoorstellingen hier ter plaatse aan geloof of goede zeden geen geweld wordt aan gedaan, al zit er aan „Er staat geschreven," door Hito opgevoerd een socialistisch propa- gandatintje kinderen hooren niet in de neutrale uitvoeringen. Allen de Patronaats uitvoeringen en die der R. K. Rederijkerska mer: „L'Amitié" mogen door kinderen (van 14 jaar en ouder) worden bijgewoond. We feliciteeren het Patronaat en den wakkeren leider der Tooneelclub met het verdiend succes. Onderwijs. In verband met de ziekte van den heer Hoekstra, hoofd der O. L. school alhier, is mej. A. Togtema te Bloemendaal benoemd tot tijdelijk onderwijzeres. - Verhuizing bloembollenbedrjjf - Korten tijd geleden meldden wij, dat een groot bloembollenbedrjjf alhier zou worden opge heven en dat de arbeiders allen ontslag zou den krijgen, doch tot Augustus zouden uit betaald worden. Men verzoekt ons echter te melden, dat van opheffing van dit bedrijf geen sprake is. De firma Baardman en Koning te Sas- senheim, welke sinds een zevental jaren hier ter plaatse een grooten tuin huurde van de firma A. Guldemond en Zoon te Lisse, is door laatstgenoemde firma van haar huur ontslagen en heeft een 30 H.A. groot stuk land gekocht in Noord-Holland, boven Alk maar. In het aanstaande najaar zal zij haar bedrijf verplaatsen naar Noord-Holland. Aan het personeel is tegen I Maart a.s. opzegging gedaan met dien verstande, dat degenen, die willen, kunnen blijven arbeider, tot Augustus a.s. Of de betrokken tuin weer in beheer ge nomen zal worden door de firma A. Gulde mond en Zoon, is nog niet bekend. Biljarten. De thuiswedstrijd van „Ons Genoegen" tegen „Schoonoord I" uit Hil- legom eindigde met 36 car. voorsprong in 't voordeel van laatstgenoemde club. De uit slag luidt: „Ons Genoegen"„Schoonoord": W. Lensen—J. Waasdorp 125—54, Th. Waasdorp—Kuik 17—100, J. Kaandorp—J. Copini 125—111, Th. Waasdorp—Veenman 88—150, H. Lensen—V. d. Meij 89—125. Er werd uitstekend gespeeld. Hillegom maakte een gem. moyenne van 5, waardoor „O. G." begrijpelijk een voorgift kreeg. Het was een zeer nuttige wedstrijd voor ,,0. G." Dinsdag a.s. speelt het tweede vijftal te Hillegom tegen „Schoonoord", terwijl Don derdag 26 Februari 2 vijftallen in de ne derlaagwedstrijden te Bennebroek zullen uitkomen. BOUW WOONHUIZEN R. K. BOUW- VEREENIGING „ST. ANTONIUS VAN PADUA» Bij de gisteren gehouden aanbesteding van het bouwen van tien woningen en twee wo ningen met winkel op een terrein aan de Nieuwe Duinstraat alhier, voor rekening vah de R. K. Woningbouwvereeniging „St. An- tonlus van Padua", werd als volgt Ingeschre ven: 1. Kort en Van der Wiel te Rijnsburg—NoordwiJk voor 40584.— 2. Gebr. van der Togt, alhier voor 40380.— 3. C. J. Opdam te Haarlem voor 39975. 4. N. V. Menton te Haarlem 39895. 5. H. I. Assendelft te Heemstede 39860. De gunning is aangehouden. Prijsjassen Vastenavond De twee laatste vastenavonddagen kenmerkten zich hier door buitengewone drukte, vooral Dinsdag, Maan dagavond werd ln café „De Toekomst" prijs jassen gehouden om carbonade, in café „Flo ra" waren 24 deelnemers. De uitslag was: le pr. J. Kortekaas en H. Hoogervorst; 2e pr. Petr. Duivenvoorde en P. Koelewijn; 3e pr. Th. Smit en P. v. d. Raadt; 4e pr. C. Verlaan en N.N. In „De Toekomst" waren 34 deelnemers Hier was zeer veel belangstelling, oo'.: van de zijde van het publiek. Na zeer goed spel en een vlot verloop was de uitslag als volgt: le pr., elk 5 pond, A. Brama en L. v. d. Berg; 2e pr., elk 4tt pond, C. Diebbe en L. Bakker; 3e pr., elk 4 pond. M. Smit en J. Dui venvoorde Az.; 4e pr., elk 3% pond, J. v. d. Berger en M. J. Heemskerk; 5e pr„ elk 2% pond, H v. d. Venne en J. Heemskerk Dz.; Troostprijzen: Petr. Kaptein en J. v. d. Berg Jz., J. Slingerland Jz. en H. Kortekaas, A. Duivenvoorde Pz. en J. Duivenvoorde Pz.; A. Kaptein en W. Kaptein. Dinsdagmiddag werd prijsjassen gehouden om carbonade in café „Het Wapen van Noord- wijkerhout." Niet minder dan 56 deelnemers hadden zich hiervoor laten inschrijven. On der enorme belangstelling werd met het spel begonnen. De uitslag was na 4Ve uur spel: le pr., elk 6 pond, E. Bakker en J. Nulkes Jacz., 2 pr., elk 5 pond, Ant. v. d. Ploeg en P. v. Duin; 3e pr., elk iy, pond, M. Bergman en J. Nulkes Sr.; 4e pr., elk 4 pond, A. Kap tein en A. van Abswoude; 5e pr., elk 3H pond, L. van Hensbergen en G. van Dam;* 6e pr., elk 3 pond, Th. v. Haastrecht en .v Vermin; 7e pr., elk 2% pond, Mart. Heems kerk en C. Koster Pz.; troostprijzen: J. Kroo- nen en P. J. Heemskerk, M. v. d. Klauw en C. Nulkes Jacz., L. P. Heemskerk en Jac. Aart man, C. v. Deurzen en Jac. Butöt. terwijl elke speler gratis een gebraden bal gehakt kreeg. Onfortuinlijke reis De stoomtrawler „Protinus" IJm. 185 heeft gedurende de reis zich moeten behelpen met scheepslantaarns daar de electrlsche installatie spoedig de fect geraakte wegens doorbranden van het anker der dynamo. Slechts 35 manden visch werden aangebracht. Bemanning ontslagen De stoomtrawler „Palles", die gisteren naar zes was vertrok ken, keerde heden wegens slecht weer terug. De directie van dezsn trawler, de Mij. „Praxis" schijnt dit ongemotiveerd te hebben gevonden. Zij heeft althans bijna alle opvarenden ontslagen. Gisteravond werd alhier in het Pa tronaatsgebouw door bovengenoemde ver eeniging de Jaarvergadering gehouden. De voorzitter, de heer Stevens, opende de ver gadering met den Christslijken groet en heette allen welkom, in het bijzonder den Geestelijken adviseur Pater Vicarius, uit het klooster. In zyn openingswoord betreurde spr. het, dat de opkomst der leden niet grooter was, vooral in verband met de bespreking der enquete verp'ichte middagsluiting. Verder deelde hij mede, dat de heer Donker, die als bestuurslid fungeerde, wegens het te rugtrekken uit zijn zaak, als lid der Hanze had bedankt. Spr. betreurde dit, daar de heer Donker zich zeer verdienstelijk voor de afdee'ing maakte. De notulen werden vervolgens goedge keurd. Hierna werden door den penningmeester het Jaarverslag uitgebracht en de begroo ting voor 1931. Ontvangsten in 1930 waren r 1477.39. Uitgaven f 1332.27. Kassaldo einde des jaars f 145.12. De begrooting over 1931 Is als volgt: ont vangsten f 1232.47, uitgaven f 1023.90, kas saldo einde 1931: f 253.57. De voorz. dankte i den penningmeester voor het zuinig beheer en het uitgebreide verslag. Hierna werd door den secretaris den heer Sanders een zeer nauwkeurig en duidelijk jaarverslag uitgebracht. Het ledental was met 30 vooruitgegaan. Tot het controleeren der bescheiden van den penningmeester werden benoemd de heeren Koning en v. d. Kley. De heer Sanders werd bij acclamatie tot secretaris herkozen. De vacature, ontstaan door het bedanken van den heer G. Donker, werd in beraad gehouden op advies van den geestelijken adviseur. Door den voorzitter werd nu een uiteen zetting gegeven van artikel 6 en 9 van de Winkelsluitingswet. Het adres, dat aan B. en W. zal worden gezonden, komt gezamenlijk, van de zeven plaatselijke organisaties. In verband met het feit, dat de leden der Hanze hier ter plaatse zoo goed als geen loontrekkend per soneel in dienst hebben, was de vergadering algemeen van meening, dat tegen verplich te middagsluiting moest worden geadvi seerd. Door den heer Mooij werd medegedeeld, dat door de kappers reeds het standpunt was ingenomen, om op Maandagmiddag te sluiten. In zoover onder de kappers leden van de Hanze zijn, wordt met de wenschen van deze menschen rekening gehouden bij het geven van adviezen in de Centrale Raadsvergadering door den voorzitter. Hierna liepen de besprekingen over ar tikel 9 der winkelsluitingswet. Ook hierin kan op advies der plaatselijke organisatie door B. en W. veel gewijzigd worden. In verband hiermede deelde de heer Mooij mede, veel te voelen voor de 1U uur slui ting, die B. en W. verplichtend kunnen stellen. Het overige deel der vergadering was het er niet mee eens, daar het moei lijkheid oplevert, op welk moment van de dag die sluiting moet gebeuren. De heer Koning bepleitte een later slui tingsuur voor sommige winkels, tijdens het badseizoen. Door den heer Stevens zou dit op de Centrale vergadering worden besproken. Ter verduidelijking vroeg de Geestelijke adviseur of de door de wet toegestane 21 dagen per Jaar waarop het sluitingsuur kan worden verruimd ofwel vervallen verklaard, ook des Zondags genoten kunnen worden, waarop de voorzitter bevestigend ant woordde. Een der leden deeltje hierop mede, er dan sterk voor te zijn om de banketbakkerijen des winters in de avonduren gedurende twee uur te openen. Het standpunt der vergadering Inzake de winkelsluiting was hierbij bepaald, en de voorzitter zal op de Centrale vergadering van de besturen der plaatselijke organi saties de wenschen bepleiten bij het samen stellen van het advies voor B. en W. In de rondvraag werd door den G. Adv. gesproken over het werk der retraiten in verband met een post op de begrooting nl. „Triduum en andere geestelijke oefe ningen." De heer Demmers was voor intensiever ingrijpen van Staatswege bij het vaststel len der prijzen en verzocht den voorzitter dit op de Centrale vergadering in Den Haag te bepleiten. Door den heer Nooij werd gevraagd, of de Hanze bij B. en W. wil aandringen om te komen tot een betere losplaats voor pas sagiersbooten des zomers. De heer Stevens zegt, dat er al eens een dergelijk verzoek is gedaan aan de stoom boot-mij. „Alkmaar Packet", maar dat de verzoeken afstuiten op het Rijk. Nadat nog over de Rome-reis, in ver band met de Encycliekfeesten gesproken was, volgde sluiting dezer geanimeerde en belangrijke vergadering met den christe- lijken groet. Ook heden is men er nog niet inges'.aagd de storing der havenlichten, veroorzaakt door de baggermolen op te heffen. Op ver schillende plaatsen is een noodverlichting aangebracht, o.a. in den buitenvuurtoren. Doordat de luchtbuis, waardoor de lucht naar de misthoorn op de pier wordt gevoerd, eveneens beschadigd werd, was de bedie ning van dit instrument op de normale wijze niet mogelijk. Men heeft echter een nood-installatie van lucht compressoren aangebracht, zoodat de hoorn, indien dit noodig mocht zijn, in werking kan worden gesteld. De lichtstoring treft ook de bewoners van de kustwachterswoningen nabij de semo- phore, wier woningen op den vernielde kabel zijn aangesloten. Denk om de Rijw'elbelastingmerken Gisterenmiddag tusschen 12 uur en half 2 werden alhier op het Velserduinplein door Rijksveldwachters en ambtenaren de fietsen gecontroleerd om te zien of ze van de ver- eischte merken waren voorzien. Voor één uur was reeds een 10-tal fietsen in beslag ge nomen. Zoo goed als alle bekeurde personen hadden wel een belastingmerk bij zich, maar niet op de juiste wijze bevestigd. Een nieuw myn-toestcl Door de directie van de Bloembolenveiling Beverwijk, is in principe besloten om in de veilingzaal een afmijntoestel te p'aatsen, geschikt voor 300 aansluitingen. Dit zal dan het derde electrlsche mijn- toestel zjjn, dat ln de gebouwen van „Ken- nemerland" wordt geplaatst. Voor de bollenveiling zeer zeker een groote verbetering. INBRAAK In den nacht van Maandag op Dinsdag heeft men zich toegang verschaft door het uitsneden van een ruit van de keukendeur tot de woning van den caféhouder De K., op den hoek van de Peperstraat en de Schans. Alle laden en kasten werden aan een onder zoek onderworpen, doch geld werd er niet gevonden. De inbreker heeft zich dan ook tevreden moeten stellen met een voorraad sigaretten en eenige lekkernijen uit het zuur. De politie onderzoekt de zaak. DE WONINGMARKT IN DE GEMEENTE VELSEN. Evenals vorige jaren hebben B. en W. wederom een staat aangeboden omtrent de woningmarkt in deze gemeente. Op 1 Januari 1931 bedroeg het totaal aantal woningen 10036, zynde: 8259 gewone woningen, 664 bovenwoningen en 1143 woon- en winkelhuizen. Verder waren nog 131 gewone- en 3 woon- on winkelhuizen beschikbaar, waarvoor nog geen bewoningsvergunning was afgegeven, doch welke gevoeglijk by den voorraad kunnen worden geteld. Wordt dit gedaan, dan wordt het totaal aantal woningen 10200. Voorts was nog aanwezig 1 onbewoonbaar verklaarde woning, welke werd bewoond door 1 gezin. Het aantal gezinnen bedroeg op I Ja nuari j.l. 0378. By het op 9, 10 en 12 Januari jj. inge stelde onderzoek bleek, dat er 487 woningen ledig stonden. Hierby waren 6 van een huurprys van f 2.95; 1 van f 3.50; 3 van f 4,50; 1 van f 4.75; 20 van f 5.3 van f 5.50; 5 van f 5.75; 7 van f 6.33 van f 6 25; 13 van f 6.50; 50 van f 6.75; 11 van f 7.3 van f 7.25; 27 van f 7.50; 11 van f 8.11 van f8.25; 9 van f 8.50; 12 van f 9.Voorts 48 van f 10.en 19 van f 12.—-. Het resteerende aantal beweegt zich tusschen een huurprijs van f 9.50 tot f 40. per weck, winkelhuizen inbegrepen. Bij deze 487 woningen zyn ook begrepen 131 woningen, welke bijna gereed waren, waarvoor nog geen bewoningsvergunning was afgegeven en waarvan de huurprys zich beweegt tusschen de f 6.50 en de f 20,-— per week. Het aantal woon- en winkelhulzen, wel ke byna gereed waren, maar waarvoor nog geen bewoningsvergunning was afgegeven bedroeg 3. Buiten deze 487 waren er nog 45 wonin gen onbewoond, welke niet voor verkoop of verhuur in aanmerking kwamen, omdat de eigenaar tijdelijk elders woont of omdat de woning een bepaalde bestemming heeft. Deze kunnen dus niet tot den beschikbaren voorraad worden gerekend. 30 October van het vorige jaar heeft de Haarlemsche Rechtbank een zaak behan deld tegen den besteller der posterijen J. D., die in den nacht van 10 op 11 September in den postwagen van den trein uit een post zak eenige brieven, welke in totaal ongeveer 16.000 aan geld en geldswaardige papieren bevatte ontvreemd. De elsoh luidde 2 Jaar gevangenisstraf, doch de rechtbank gelastte een nieuw onder zoek. 5 Februari werd de zaak opnieuw behan deld en nadat eenige nieuwe getuigen wat en gehoord, persisteerde de Officier van Justi- tiet by zyn vorigen eisch. Heden deed de Rechtbank uitspraak en veroordeelde verdachte tot een gevangenis straf van 10 maanden met aftrek van pre ventief. IJMUIDEN, 19 Febr. Tarbot f 2—2.65 per K.G.; Griet f 36—75 per 50 K.G.; Tong f 1.90—3.25 per KG.; Groote Schol f 31—38, Middel Schol f 35—46, Zet Schol f 41—59, Kleine Schol f 17—48, Bot f 615, Schar f 17—22, Tongschar f 64. alles per 50 K.G.; Rog f 28—48 per 20 stuks; Vleet f 3.30—4.18 per stuk; Groote Schelvlsch f 73, Middel Schelvisch f 67, KI. midd. Schelvlsch f 51, Kleine Schelvisch f 1738, alles per 50 K.G.; Kabeljauw f 41—60 per 125 KG.; Leng f 1.06—2.10 per stuk; Heilbot f 150— f 1.75 per K.G.; Wijting f 8—15 per 50 K.G.; Koolvisch f 03281.10. van de heden aan den Ryksvischafslag aan gekomen STOOMTRAWLERS Derika 4, 2500—.; Luther, 2500.—; Hi- bernia, 2000.—; Polanus, 2500.Holland 5, 1700.—; Frisia, 2600.—; Inie, 2100.— Olga, 2000.—; Arantië, 1500.—; Frisia, 1200.— Gelria, 1600.o; Eclystlca, 1400; Alma, 2100.—; Johanna, 1100.—. Loggers: K.W. 70, 1000.—; K.W. 175, 100Ö.—K.W. 67, 1000.—; K.W. 127, 1300.—; K.W. 167, 1100.—; K.W. 49, 1200 K.W. 1200.—; Sch. 190, 1000.—; Sch. 72, 200.—. Beugers: VI. 85, 1200.—; VI. 103, 100.—. Verdachte een gldboete opgelegd In den vroegen morgen van den 20sten October 1930 gebeurde op den Rljksetraa* weg tusschen Haarlem en Halfweg en on geluk, dat aan den 23-jar gen scharensiyper M. B. het leven kostte. Hij werd namelijk aangereden door een achter hem rydenden vrachtauto en werd zoo ernstig gewond, dat hij kort daarop aan de gevolgen is over leden. De bestuurder van den vrachtauto, de 46- jarige chauffeur P. O. de K., hal z'ch veer tien dagen geleden voor de Haarlemsche rechtbank te verantwoorden. Hem was ten laste gelegd, dat hy roekeloos en onvoor zichtig had gereden en op een oogenblik, dat hy den weg voor zich niet had kunnen over zien, niet had gestopt, waardoor h'j de kar van den scharenslijper B. had aangereden. De Officier van Justitie, mr. A. R. An- dringa, elschte 75 subs. 25 dagen hechten'-s. De Rechtbank veroordeelde heden ver dachte conform ben eisch. Verdoovende middelen gevonden De Centrale Recherche te Rotterdam heeft Oen inval gedaan in een pand aan den Schiedamschedijk, daar het vermoeden ge wettigd was, dat daar vêrdoovende middelen lagen opgeborgen. Nadat een uitvoerig onderzoek was inge steld, werden onder den vloer 24 cocaïne- poeders plus een paar fleschjes met ander verdoovend goed gevonden. Tegen de bewoners P. B. en T. J. J. v. d. G. werd proces-verbaal opgemaakt wegens overtreding van de opiumwet. Op den be woner P. B. werd bij fouilleering nog een injectie-spuitje gevonden voor het geven van inspuitingen onder de huid. P. T. T. waken over het personen Het beheer der posteryen in Frankrijk biykt een vaderlijke belangstelling voor net lot van het vrouweiyke ambtenarencorps te bezitten. Wanneeh een der ambtenaressen in het huweiyk wil treden, aldus meldt net „Hdbl." moet zy eerst de toestemming van het bestuur vragen, dat, alvorens deze te geven, inlichtingen inwint omrrenf het karakter en de antecendenten van den min naar. Ten opzichte der mannelijke employe's wordt echter zulk een voorzichtigheid nier betracht; zy mogen trouwen wanneer en zoo dlkwyis zy willen en de consequenties aan vaarden.... Doch wat is gebleken? De meisjes stellen herhaaldelijk te laat de postdirec'ie van haar huwelijksplannen in kennis, zoodat deze vaak geen voldoenden tijd heeft om een onderzoek ir. te stellen en er zich van te vergewissen ol de pretendent haar waardig is, of dat hy misschien al gehuwd ls. Vandaar dat plechtig ls bekend gemaakt, dat van nu af aan het voornemen tot net aanknoopen van huweiyksbanden één maand van te voren by het postkantoor moet wor den bekend gemaakt. Twee jiersonen gekwetst Gistermorgen half zes heeft te Waarden - burg een ernstig ongeval plaats gehad. Vier met vee beladen auto's zyn op elkaar ge reden, meldt de „Tel." Een auto van den heer Brand uit Gouderak geraakte daarbi.; te water. Twee personen werden aan het hoofd vry ernstig gewond en door dr. Kiel- stra verbonden. Het vee bleef ongedeerd. Zooals gewooniyk was het door de talryke veeauto's, die op weg Waren naar de Bos- scher markt, zeer druk op den weg. Ten ge volge van de gladheid slipte de vrachtauto van den veehandelaar Brand in een scherpe bocht, die de ryksstraatweg by Waardenburg maakt. De auto geraakte te water. Kort ei achter reed de veehandelaar Stap uit Ave- zaat, die vee vervoerde. Hy zette zyn auto stil en schoot de personen van den veron gelukten wagen te hulp. Intusschen naderde KARPETTEN - GORDIJNEN - BEDSTELLEN - ENZ. BALATUM k f 1.09 PER EL HAARLEM - KONINGINNEWEG 18 - (FILIAAL) - GEEN WINKEL Buitengewoon lage prijzen een derde auto, met vee geladen, van der. veehandelaar Van Dieën uit Ravens waai. Den weg nagenoeg versperd ziende, wilde nij remmen, maar het voertuig slipte, geraakte van den weg en bleef boven de sloot han gen, Juist voor de plaats waar' de eerste auto lag. Nog geen minuut later naderde een vierde auto, eveneens met vee beladen, n.l. van den veehandelaar Quint uit Maurik. Ook deze zag den weg versperd en reed op den auto van den heer Van Dieën. Daar men begreep dat het einde niet te voorzien was, wanneer de menschen niet werden gewaarschuwd, werd een man, voorzien van een roode lan taarn, op den weg geplaatst. Op deze wijze wist men verdere ongelukken te voorkomen De heeren Brand en Van Dieën kregen vrij ernstige hoofdwonden, zy konden hun reis echter vervolgen. Het vee werd wonder boven wonder niet gedeerd en kon ln een anderen auto overgeladen worden. Hierb'j brak nog een koe los, die later in den tuin van den veearts gevangen kon worden. Oe auto's van de heeren Quint en Brand zyn zwaar beschadigd. Logger gezonken Toen de Urker schokker V. K. 53 gisteren middag om ongeveer half 2 de Scheveningsche haven wilde aandoen is hy by het draaien tegen het Zuidelyk hoofd van bet Verver- schingskanaal gevaren. De logger sloeg lek en is daarna gezonken. De drie opvarenden wisten zich aan den mast vast te houden, waarna zij door de reddingsboot met veel moeite konden worden gered. Geheel verkleumd zyn zy door de zorgen van het bestuur der Reddingsmaatscbappy door den Geneeskundigen Dienst ter obser vatie naar het Ziekenhuis aan den Zuidwaï gebracht. Prima kwaliteit In het garnizoen Arnhem Onder de militairen van het garnizoen Arnhem heerscht in hevige mate de griep. Het militair hospitaal ligt vol met patiën ten, zoodat de geneeskundige dienst zijn toevlucht heeft moeten nemen tot het in richten van twee soldatenkamers als zieken zalen, elk plaats biedende voor 20 patiën ten. Deze zalen zyn inmiddels cok reeds ge heel bezet. Tot nog toe draagt de ziekte geen kwaadaardig karakter. Weer een aanklacht Mr. F. Leufkens te Heerlen, die meent aanspraak te kunnen maken op den titel van „vorst van Geleen" enz., heeft by den officier van justitie te Maastricht tegen de leden van den Raad van toezicht en discipline der orde van advocaten te Maastricht een aan klacht wegens beleediging ingediend op grond van het feit, dat genoemde leden hem by geschrift hebben ten laste gelegd het voeren van een Nederlandsehen adeliyken titel zonder daartoe gerechtigd te zyn. Twee chéques van 15.000 dollars ln zijn bezit Omtrent den Maandagavond gearresteer den vreemdeling, die zich uitgaf voor han dels-attaché der Duitsche legatie te Parijs en die verdacht wordt van poging tot op lichting van de juweliersfirma Citroen te Den Haag kan nog het volgende worden me degedeeld: In zyn bezit werden gevonden twee cheques tot een totaal bedrag van 15.000 dollars. Dit waren z.g. Travellercheques, afgegeven door de American Express Company, welke over de geheele wereld betaalbaar zijn gesteld. Van deze cheques wordt door zakenmenschen en toeristen veel gebruik gemaakt en dit heeft weer ten gevolge gehad, dat internatio nale misdadigers er toe kwamen deze waarde papieren te vervalschen. Herhaaldelijk is de American Express Cy, dan ook de dupe geworden van oplichtingen, dikwijls tot aanzieniyke bedragen. Naar de politie vermoedt, zijn ook deze twee cheques valsch. Maar absolute zekerheid had men daaromtrent op dit oogenblik nog niet. Het onderzoek dienaangaande is in handen van de valsche-geldcentrale ln Amsterdam. De Haagsche politie is nog steeds in af wachting van nadere gegevens uit het bui tenland. Daardoor zal wellicht ook opgehel derd worden de vraag of de aangehoudene geholpen werd door een medeplichtige. Kurt Rethy over wien in een vorig bericht reeds sprake was. Ook daaromtrent tast men nog In het duis ter. In elk geval heeft zijn eventuecle mede plichtige kans gezien tijdig te vertrekken. Dame op slag gedood Gisterenmorgen heeft zich in de Vyver- hofstraat te Rotterdam een droevig ongeval voorgedaan. Een aldaar wonende c'ame, ge naamd B. geraakte in brand by het aan maken van de kachel. In naar angst is zy toen naar het raam geloopen, hetwelk zy openschoof om hulp te roepen. Vermoede lyk heeft zij toen te ver uit 't raam genan- gen, waardoor zU uit de eerste verdieping qp straat viel. De dame was op slag dood. In de vergadering van de protestcommis sie heeft de commissie besloten het protest van 't Gooi tegen H. F. C niet in behan deling te nemen. De uitslag van den wed- stryd biyft dus ongewyzigd 2—2. Naar verluidt, heeft mr. D. A. Schretlen aan den R. K. V. B. te Utrecht mede gedeeld, dat hy om gezondheidsredenen ontslag neemt in alle functies, die hy in de katholieke voetbalorganisaties van den Utrèchtsche Bond bekleedde. reirvigl mond en tanden Ruwe Huid Ruwe handen Ruwe Lippen Doos 30 cent Gisterenavond werden ln het clubloka^ der „Haarlemsche Damclub" de afgebroken en uitgestelde partijen uitgespeeld van d°' vengenoemde wedstrijden. Hieronder volgen de uitslagen: Hoofdklasse W. Stroo remise met H. W. Zitman. Eerste klasse Joh. Fabel Jr. wint van H. Greeuw. Tweede klasse W. van PeltJ. Balk afgebroken. Derde klasse Th. Wesselman wint van C. Kool; Rozyn wint van J. Groen; Th. Werdie^ wint van Jac. Fr. van Garderen; C. Dikke' boom wint van J. P. Exel Jr. De party A. KielH. C. Stappers wer° afgebroken. AMSTERDAM 19 Februari. De aardaP' pcipryzen waren heden onveranderd. Aanvoer een lading, zijnde 925 H.L. NOORD-SCHARWOUDE, 19 Februari. 1200 K G. wortelen f 1.10—1.80; 170.000 K-Gj roode kool f 5.30—8.30; 45.000 K.G. gele k00* f 2.30-4.30. 0 25.000 K.G. Deensche Witte Kool 2.50—34" 35000 K.G. Uien 1.70—2.50, idem grove 2.50. idem Drielingen 1.302 10. Nen 2.1 SCHAGEN, 19 Februari Eierveiling 87370 kipeieren. Witte f 470—530, kleUf witte f 4—4.70, bruine f 4.90—5.70; 961 eend' eieren f 5.405.60. SCHAGEN, Donderdag 19 Febr. 1931 15 Paarden f 150400, 4 Geldekoeien <ma8- f 180—300, 51 idem (vette) f 250—350 Kalfkoeien f 260—340, 231 Nuchtere kaiV® ren f 820, 49 Overhouders f 2532- Varkens (magere) f 2025, 52 idem per kilo f 0.400.43, 43 Biggen f 10—lë> Konynen f 1—1.50, 37 kippen f 1.252. BROEK OP LANGENDXJK 19 Febr. s''l K.G. Wortelen 2.50, 38.CC0 K.G. Roode 3.50—7.30, 73000 K.G. Gele Kool 2.10—3.9"' 45000 K.G. Deensche Witte Kool 1.80—3-z"' 12.2C0 K.G. Uien 2.10—2.40, idem gro 2.20—2.60. id drielingen 1.301.90. WARMENHU1ZEN, 19 Febr. Uien l.S°^ 2.40, idem groote 2.102.60, id. drieling®? 1.10—1.60, gele kool 2.60—3.20, 2e scofj 1.40—2.S0, roode kool 4.S0—7.60, 2e soOf 3.50—6.70, uitschot 1.60—2.30, Deens^0 witte kool 2.803.50, 2e soort 2.30—2-e peen 1.90 0 'S-HERTOGENBOSCH, 13 Februari. de markt van heden waren aangevoerd l4 U stuks: 710 stuks hoornvee, 556 biggen, zeugen, 34 schapen-lammeren, 90 kalver®|J ised is®11 De pry zen waren als volgt: kalfkoeien 345, kalfvaarzen 200320, magere os' en koeien 135220, per stuk; vette os, en koeien le kwal. 47 ct., 2e kwal. 40 ct., P, pond; pinken 135163, zeugen 50—V per stuk; biggen 1.50—1.75 per week, sC pen 1830, lammeren 1724, per st'J" Verdere mededeelingenVet vee met A9 wen handel, lagere prijzen. Kalfvee P1 weinig aanvoer, handel redelijk en prijsho^ dend. Jong fokvee met tuggen handel. Pr,J'j, houdend. Handel in schapen traag. Ze"v,, en biggen wegens korter aanvoer, iets w liger. HOORN, 19 Februari. Kaasmarkt. Kle'P? Kaas f 36.—, Commissie f 38.—, Fabijf.j f 36.Aanvoer 10 stapels, wegende K.G. Handel vlug. AMSTERDAM. 18 Februari AardapP"d_ pryzen Geen aanvoer; prijzen onverands* BEVERWIJK, 18 Februari. BolbloeiP^' Aan 't Centrum. Murillo 2042 ct., M1'- d. Hoef 45—70 ct„ Ada 50—70 ct., Vuurb9?, 45—70 ct„ Theeroos 30—50 ct., Couroh' d'Or 30—74 ct„ William Copland 2055 William Pitt 30—70 ct., Victoire d'Oliv®'^ 35—62 ct., Bartigon 50—80 ct., Le Nótre 70 ct., Farncombe Sanders 3560 ct., V Elizabeth 50—65 ct., Frans Hals 32—70 Fra Angelico 2540 ct., Peach Blossom 3 65 ct„ Salvator rose 2040 ct., Fred. c 20—35 ct., Rose Gris-de-lin 15—30 ct., Valk 2540 ct„ Rose la reine 2035 ct.. Kinsley 30—42 ct., Witte Valk 25—45 L Flamingo 2044 ct., La reine 1632 v. Oostenrijk 2545 ct., Cramoise bril1 1832 ct., Progression 4055 ct., Pros?®®" t 25—36 ct., Brillant Star 23—40 ct., e 15—32 ct.. Queen flora 4052 ct„ Arl® 1832 ct., Calipso 2030 ct., Hermann Sch gel 1530 ct., Ibis 3045 ct., per dozijh- Narcissen Cervantes 11.60, Spor 1.202.50, Poëtaz Lourens Costst —2, Princep 1.30—1.75, Oranje Cub g, 2.20, Enk en dubb. van Sion 1.30— Poëtlcus Omatus 0.70—1.20, blauwe o ven 0.751.70, c"iv. Crocussen 23, 10 Hyacinten 38. y, NIEUW-VENNEP. Eierenveiling. E. Hotel J. de Groot. Aanvoer 11.710 el® sia- 11.128 kippeneieren f 4.906.20; 562 deneleren f 5.405.80 per 100 stuks: 28 pen f 1.20—1.80; 5 Hanen f 1.15—160; nynen f 1.15—1.40 per stuk. Handel vlu-g' HAARLEM, 18 Februari 1931 Gr0.3lf>e' markt Appelen 0.300.40 per K G j0f ren 0.24—0.50 per K.G.; Biusseisch 0.220.30 per K.G.; Knakpeen 0 10^",^ per K.G.; Veldsla 0.70—1.20 per KG.; dyvie 1702.40 per kist; BoereKool 'a%! 3.00 per kist; Spruiten 4 00 -6.40 per lg0l Bloemkool f 0.30—0 50 per stuk: Roocie jg 0.05—0.10 per stuk: Gele kool 0.0(5 T"ei- Groene kool 0 030 07 per stuk; derle 0.080.20 p. stuk; Pieterselie 0.50 per bos; Prei 0.08—0.40 p. bos; Sel°B 0.10—0.55 per bos. BOVENKARSPEL, 13 Febr „De 1 bouw" Tulpen, 1786 dozijn. Coplan°n0^ f 1.703.00 per 100 stuks; La Reine "I 2. st.; 2.50 per 100 stuks; W. Pitt I 2.10 per l°° gt- fi' „„v i «ui, i «.i» - ,[1 Prosperity I 2.302.50 per 103 stuks, joö gon I 3 40—4.00, Idem II 1.40—2 00 PeI'1flpC1 stuks; Murillo I 2.50 per 100 stuks; K gt. I 4.20; Roze la Reine I 2.30—2.60 per 1°" fd VOLENDAM, 18 Febr. 1931 Heden J p, aan de veiling aangevoerd 36853 eende'® gg pri's f 5.705.75 en 1966 kipeleren, prijs f —5.20,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 2