Sport en Wedstrijden VERF SLAGER GRATIS H MAEM-STICHTENG BIJ PARFUMERIE H. J. v. d. MEER OPRUIMING VAN RESTANTEN H U I Z I N G'S 85 ct. per Kilo rijwielen" PAARLAARSTEEG 3-5-8 SCHOENENMAGAZIJN R. KRAMER H. J. VAN DER MEER RUWE HU/D REUZEN KOOPJES—ZIE DE ETALAGES HET ADRES VOOR HOLL. PHILIPS GLOEILAMPEN IS REUZENAFSLAG Tv%KSU/£M/ GROOTE HOUTSTRAAT 42-44 Heeft U een nieuw artikel Waarom adverteert U dan niet RIJWIELBANDEN SCHAGCHELSTRAAT 7 Adverteert in dit blad Protest Gee! WitA. R. C. toegewezen Naar we vernemen is het protest van Geel- Wit inzake den wedstrijd Geel-WitA. R. C., toegewezen. VOETBAL Sportvereeniging „De Tram vogels" ItaliëOostenrijk DAMMEN Kampioenschappen van Haarlem en omstreken PAARDENSPORT le lustrum der Nederlandsche landelijke ruitersport RUGBY LUCHTVAART K.L.M. en Air Orient werken samen 78-jarig uitvinder doodgevallen KUNST EN KENNIS Begrafenis Dirk SchSfer Louis Wolheim t BOEK EN BLAD „Schaduw over de aarde' FAILLISSEMENTEN IEDEREN MIDDAG VAN 2-3 UUR POLIKLINIEK I O N I G 'S 1 AIZENA NEDERLANDSCH FABRIKAAT! Alléén 7 Schagchelstraat 7 Wm/TFL Van 21 tot 28 Febr. houden wij een Gedurende deze dagen geven wij op al onze courante artikelen, ook BALLY SCHOENEN, 10 korting uit zuivere grondstoffen vervaardigd Sehagchelsir. 9 - Tel. 10631 D H V. B nader °P de geschiedenis van deze organisa- tie ingaan. De uitsleg wordt dus thans 32 in het voordeel van Geel-Wit. De vastgestelde ontmoeting voor de Tram- en Spoorwegcompetitie Tramvogels 2R. E. T. 2 (Rotterdam), vindt op verzoek der R. E. T. geen doorgang, doch is nader vastge steld op 28 Februari a.s., terrein „Tram vogels", Lanckhorstlaan te Heemstede; aan vang 14.30 uur. Een elftal der „gelen" speelt nu Zaterdag a.s. om 14.30 uur tegen de H. F. C.-veteranen op het terrein der H. F. C. aan de Span jaardslaan, terwijl een ander Tramvogels- elftal speelt op haar terrein aan de Lanck horstlaan te Heemstede, tegen hét elftal van ..Oud", Laatstgenoemde ontmoeting vangt eveneens om 14.30 aan. Terrein der „Tram- Voge's" tijdens ontmoetingen voor een ieder gratis toegankelijk. Het Oostenrijksche elftal dat Zondag 22 Februari a.s. te Milaan tegen Italië uit komt. is als volgt samengesteld; Doel: Hiden (W.A.C.). Achter: Schramseis (Rapid) en Soldatics (Admira).. Midden: Klima (Admira), Smistik (Rapid), en Schott (Admora). Voor: Siegl (Admira), Facco (Admira), Gseweldl (Vienna), Luef (Rapid) en Schall (Admira). Gisterenavond werden deze wedstrijden in het clublokaal der Damclub „Haarlem" voort gezet. De uitslagen luiden: Hoofdklasse J. B. Sluiter Jr. wint van J. W. van Dar telen. De partij H. W. Zitman—B. Dukel Vrerd afgebroken. lste klasse H. Greeuw wint van J. van Berkum; Joh. Fabel Jr. wint van J. P. Exel Sr. Wie wordt kampioen? De beantwoording van deze vraag ie er ha de laatstgespeelde partijen niet gemak- keiyker op geworden. De IJmuidensche kam pioen Dukel leverde het bravourstukje om Zitman in de laatste ronde te kloppen (de Party is wel nog niet beëindigd, doch Zit- man's kansen zijn hierin vrywel nihil). Hier door worden Zitman's kansen plotseling ern stig bedreigt door den titelhouder Sluiter en van Engelen. De stand van dit toumooi luidt thans: 1. H. W. Zitman 8 4 4 0 12 2. J. B. Sluiter Jr. 8 4 3 I 11 3. W. Stroo 8 3 4 1 10 4. J. W. v. Dartelen 9 2 4 3 8 5. P. G. van Engelen 5 2 3 0 7 6. B. Dukel 7 1 5 1 7 7. A. de Jong 8 2 3 3 7 8. F. A. Berkemeier 7 2 1 4 5 9. Chr. F. Visse 7 1 3 3 5 10. J. van Looij 7 0 2 5 2 Vrydag 20 Februari is het reeds 5 jaar ge leden, dat de Nederlandsche Federatie van landeiyke ryvereenigingen werd opgericht. Deze oprichtingsdatum is echter niet tevens de datum van den' aanvang der werkzaam heden dier organisatie, want eerst in Sep tember l£fe6 werd de centrale organisatie der Nederlandsche landelijke ryvereenigingen in ®en vergadering te Utrecht definitief gecon stitueerd. Waar deze Jonge beweging ten plattelanae In de laatste jaren zoo zeer de aandacht ge trokken heeft en door haar enormen snellen groei bewezen heeft groote levensvatbaarheid te hebben, willen wy ter gelegenheid van het 5-jarig Jubileum der Nederlandsche federa tie, dat tevens het eerste lustrum der geheele Nederlandsche landeiyke ruitersport is, iets Geschiedenis In den na-oorlogstijd verdiende de Neder landsche paardenfokker veel geld met al zyn producten. Het was voor een groot gedeelte vrijwel onverschillig of het door hem te le veren materiaal van mindere kwaliteit was, want vooral Duitschland betaalde zelfs voor de „kromste" dieren nog behoorlijke prijzen. In dien tijd werd er aan de paardenfokkery verdiend, was zy loonend en genoot zij dus de liefde van den boer. In 1925 sloot DuitEch- land echter zijn grenzen en hief hooge in voerrechten op onze warmbloedpaarden, met het gevolg dat onmiddellijk de paardenhan del stil stond en de liefhebberij voor het fok ken, tegeiykertyd met het finahcieele voor deel verdween. En nu, in dezen tijd van achteruitgang dei- paardenfokkerij hoorde men plotseling dat in verschillende gedeelten van ons land ry- clubs werden opgericht, die werden gevormd door boerenzoons en boerendochters. Deze clubs, die 'geen bepaald doel voor oogen had ken. werden zoowel in Groningen alsook in Zuid-Holland en het Noordelijk gedeelte van Noord-Brabant opgericht. Ook in Noord- Holland, (Haarlemmermeer) bleek een nei ging tot het beoefenen van de ruitersport te béstaan. De verklaring van dit sportieve ver schijnsel Juist in een slechten tijd voor paar denhandel en fokkery is tot nog toe steeds niet gevonden. Het is echter onze meening, dat deze plattelandsbeweging haar oorzaak vindt in den inwendigen drang der platte landsbewoners om iets te presteeren. Oprichting en federatie Al spoedig zagen enkele vooraanstaande personen op paardengebied het belang van dit rijvereeniging-verschijnsel in, temeer om dat ook in Duitschland een dergelijke bewe ging in zoo korten tijd een geweldigen op gang had gemaakt. In persartikelen werd de noodzakelijkheid van het ryvereenigingswe- zen aangetoond met het gevolg dat het cen traal comité en de Nedfrlandsch Hippische Sportbond zich er voor spanden om te trach ten de bestaande ryvereenigingen in één bond samen te brengen. Omdat men echter niet wist hoeveel rijvereenigingen er beston den werd een commissie in het leven geroe pen, bestaande uit de heeren maj. Jhr. K. F. Quarles van Ufford, A. van Hoboken en lt. W. Slob, welke commissie tot opdracht kreeg het land naar rijvereenigingen af te zoeken. Dit was in het najaar van 1925 en het re sultaat was na een half jaar werken nog maar povertjes: In het geheel werden, naast de oude Brabantsche vereenigingen, maar plus minus 15 nieuwe rijclubs genoteerd. Nadat deze vereenigingen gepolst waren, besloten zij 20 Februari 1926 zich in 'n cen- tralen bond te vereenigen, welk besluit in September daaropvolgend door een defini tieve oprichting van de „Nederlandsche Fe deratie van Landelijke Ryvereenigingen" werd gevolgd. In het bestuur van deze nieu we vereeniging hadden zitting als voorzit ter Mr. A. Siob te Hoofddorp, thans eere voorzitter der organisatie als vice-voorzitter Jhr. H. W. M. van Coehoorn van Sminia, le secretaris, kapt. H. Keppel Hessellnk, als pen ningmeester L. A. Bom, als leden de heeren R. van den Hoek en J. G. Addens. Aan dit bestuur werd later nog toegevoegd als 2e se cretaris de heer W. Slob, terwyi na het ont slag van den heer Bom, het penningmeester schap door den heer Addens werd waarge nomen. In flink tempo voorwaarts Tot en met het voorjaar 1927 hoorde men nog niet veel van de werkzaamheden der jonge hippische vereeniging. In den zomer van dat jaar werd echter een aanvang met de regelende werkzaamheden gemaakt en getracht langzaam aan orde te schep pen. De voornaamste opdracht, die de fede ratie zich gesteld had, was het brengen van eenheid in het rykunstig onderricht by de ryvereenigingen. Dit bereikte zy eerst in 1923 door het uitgeven van het zoo bekende en uitstekende ruvoorschrift. Dit voorschrift is het eenige ter wereld dat zoo is samen ge steld en heeft vanaf het begin bewezen op de Juiste grondslagen te berusten. Mooier succes zou men zich voor de federatie moei- ïyk hebben kunnen denken. De wedstryden werden eerst, toen zy nog gering in aantal waren, geregeld door „Voorlcopige Wedstryd- bepalingen" en vanaf 1929 door het z.g. Wed- strydvoorschrift. Deze beide genoemde voor schriften vormen de grondslagen der ryver- eeniging-organisatie in Nederland. Met het goede regelen van wedstrijden en van het onderricht ging een styging der pres taties van de laadeiyke ruiters gepaard. Hun verrichtingen mogen gezien worden en zelfs in het buitenland spreekt men met alle ach ting over hetgeen de Nederlandsche lande- ïyke ruitersport in zoo korten tyd heeft be reikt. Vanaf 1928 werd de organisatie krachtig ter hand genomen en werd met vaste hand, niet tegenstaande honderden moeilijkheden, uni formiteit in alles gebracht. Niet alleen het wedstrijdwezen en het rykunstig onderricht, dcch ook allerlei vaktermen, uitdrukkingen, commando's, vaandels enz. werden zooveel mogelijk volgens één model „geschapen". Daaraan heeft ook de federatie vergrooting van haar Inwendige kracht te danken. Bijzondere feiten Hoewel de federatie slechts op een kort be staan kan terugblikken heeft zy reeds een roemryke geschiedenis achter zich. Op ver schillende oogenblikken heeft van zich doen spreken en een ieder verstomd doen staan van de geweldige levenskracht, die in haar zetelt. Zy mag zich verheugen in de belangstel ling van de departementen van Defensie en Binnenlandsche Zaken, van vele militaire en burgerlijke autoriteiten, van industrieelen, geleerden en plattelanders, zy is de orga nisatie, die de plattelanders van allen rang en stand in zich vereenigt. Zij voelt zich de „ïytwacht" van dat zoo geliefde platteland. En bijzonder stelt zij de hooge belangstelling op prijs, die zij steeds mag genieten van de zijde van ons Koninklijk Huis. Meermalen heeft H. M. de Koningin landelijke ruiters voor zich laten défileeren en bij dergelijke oogenblikken voelde men het zeer duideiyk, dat hier .Het beste deel van het Nederland sche volk" zijn trouw aan vorstenhuis en va derland beloofde, wy kennen zulke parades vanuit Hoofddorp (1927). Den Haag (1928) en uit Brummen (1930), de groote beroemde „Koninglnne-parade". Bijzondere dagen waren ook die in De cember 1928 toen voor flet eerst Nederland sche landelijke ruiters in het buitenland uit kwamen (Keulen) en daar onmiddellijk zoo veel succes wisten te oogsten en in Septem ber 1929 toen zij in Sleeswijk-Holetein even eens de Duitschers deden versteld staan. Tweemaal waren deputaties tegenwoordig bij den jaarlijkschen grooten afstandsrit door Hongarije, terwijl ook ons land één der oprichters was van den internationalen bond van landelijke ryvereenigingen. Resultaat en verschiet Ten slotte zij vermeld, om een goeden in druk te geven omtrent het enorme werk, dat in zoo kor te spanne tüds, werd gewrocht, dat het aantal aangesloten ryvereenigingen door yverige propaganda en reclame van 15 tot 58 steeg. Het aantal actief rijdende lan delijke amazones en ruiters wordt geschat op ongeveer duizend, terwijl het aantal ge wone, ondersteunende en buitengewone le den vermoedelijk de drieduizend overschrijdt. Een groot aantal vereenigingen is nog in op richting en mede daartoe is een uitgebreid propagandaplan in elkaar gezet. Bijna alle concoursen-hippique staan reeds in het tee- ken der landelijke ruitersport en ook is het te voorzien dat de fokkery in de komende laren intensief met de landeiyken zal sa menwerken. M. T. S.—DELFT Nader vernemen wij dat door verschil lende omstandigheden de Delftsche studen ten Zaterdag a.s., 21 Februari, niet in staat zijn een team naar Haarlem te sturen. Echter zal er toch een rugbywedstryd ge speeld worden, daar de Amsterdammers (A.R.V.C.) wederom bereid zyn gevonden met een team naar Haarlem te komen. De laatste maal werden de M. T. S.-ers aan de Kleverlaan met 180 geslagen. Volgens ons is er nu wel eenige kans, dat een beter re sultaat bereikt zal worden, temeer daar Am sterdam niet geheel volledig kan uitkomen en enkele nieuwe leden wil beproeven. Het belooft dus Zaterdag een spannende strijd te worden en dus een gang naar de Klever laan zeker waard. De toegang is vrij. aan vang half 3 op het gemeenteterrein aan de Kieverlaan. Het Haarlemsche M. T S.-team komt met het volgende vijftiental spelers uit: Full back: Davidson. Three quarters: De Hart, Langenbach, v. Rees, HooyeL Serumhalf: Asjes. Flyhalf: Dalhuisen (captain). Forwards: Bok, Nyhoff, Roozen, Hooge- boom, De Jong, Kooiman, v. Olst, Wilson. Als scheidsrechter zal de heer A. Addicks optreden. Verder worden pogingen aangewend om 28 Februari a.s. de Delftenaren naar Haar lem te laten komen. Op den weg van Bagdad naar Achter-ïndië De K. L. M. heeft pionierswerk verricht op den luchtweg naar Indië. Dat biykt weer, nu een buitenlandsche maatschappy aansluiting zoekt by de Nederlandsche. De Fransche Air Orient heeft een veertiendaagschen dienst geopend tusschen het Fransche Moederland en Cochinchina. Van Marseille gaat de post per watervliegtuig naar Beiroet, by Damas cus, vandaar per Fokkers met drie motoren, (gedeelteiyk van de K. L. M. overgenomen) via Ferzië, Britsch-Indië en Achter-ïndië naar Saigon. Van Bagdad naar Achter-ïndië vliegen beide maatschappyen dus den zelf den weg. Overeengekomen is, dat de Franschen ge bruik mogen maken van de vliegtuigonder- deelen, die de K. L. M. langs den weg heeft neergelegd en van de agenturen, die de Ne derlandsche Maatschappy heeft ingesteld. Daartegenover krygt de K. L. M. de be schikking over de onderdeden, die de Air Schrale Lippen Gesprongen Handen Orient langs den weg zal leggen. Ook zullen over en weer ervaringen worden uitgewis seld. Voor de Franschen schept deze samen werking de mcgeiykheid om elke week post te verzenden. Wij kunnen dat niet. Daarom moet de K. L. M. in de gelegen heid gesteld worden met October eike week te gaan vliegen, wil het buitenland ons niet van de eerste plaats dringen. De rijke industrieel Empy Davis is giste ren op Roosevelt Field met zyn metalen gly- vliegtuig komen te vallen en was op slag dood. Davis was78 jaar! Hy had een uit vinding gedaan, die, naar zijn meaning, een wijziging zou brengen in de avlatische we tenschap. Hij had twee jaren lang aan die uitvinding gewerkten was er uiterst ge heimzinnig mee. De eerste vliegpoging met het door hem i-econstmeerde toestel kostte hem het leven. In alle stilte. Gistermorgen is op de begraafplaats „Zorgvlied" te Amsterdam het stoffelijk overschot van Dirk Schafer ter aarde be- ',eld. Het was de uitdrukkeiyke wensch van den overledene, dat de begrafenis in alle stilte zou geschieden. Dus werd er niet aan het graf gesproken. Slechts een bouquet aiironskelken dekte de baar. Op het kerkhof waren veel bekende per soonlijkheden uit de muziekwereld aanwe zig, o.a. de heeren Alsbach en Doyer, H. Noske, Anton Averkamp, Martin Wolters, een deputatie van de afdeeling Amsterdam van de Kon. Ned. Toonkunstenaarsvereeni- ging, met den heer Sem Dresden, Directeur van het Amsterdamsche Conservatorium, voorzitter van het hoofdbestuur. Voorts Adr. van der Horst, Thomas Ca- nivez. Herman Leydensdorff, Anton Pierie, Maurice van IJzer, J. Pameyer, H. Ge- raerdts van het Kon. Conservatorium in Den Haag en Alph. Vranken. In de volgauto's hadden behalve de fa milieleden plaats genomen: Is. Querido, Dr. P. van Anrooy, mr. F. Keuls, mevr. E. F. Pos-van Amerongen en mr. J. Polenaar, namens den Amsterdamschen Kunstkring „Voor Allen". Nadat de kist in de groeve was neerge laten heeft een zwager van den overledene de aanwezigen bedankt. Het viel op, dat noen het Concertgebouw, noch het gemeentebestuur van Amsterdam vertegenwoordigd waren. Te Hollywood is overleden de acteur Louis Wolheim. Wel heel kort is de roem van dezen veel- belovenden filmspeler geweest. Om zyn type veeleer dan om zyn spelkwaliteiten gekozen om een van de hoofdrollen, die van Katzins- ky, te spelen in de film van Milestone „lm Westen nichts Neues", heeft hy daar zyn kans gekregen te laten zien welk een groot acteur in hem schuilde. Met groote sober heid heeft hij den eenvoudigen Duitschen soldaat gegeven, met die zoo ontroerende goedheid van hart, onder een ruw uiterlijk en onbehouwen manieren. Wanneer één van de in deze film optre dende acteurs elk valsch effect heeft weten te vermijden om zich geheel toe te leggen op het gewoon-menscbelijke, dat de figuur ook in het boek eigen is, dan is hy het zeker. Veel hadden wy nog gehoopt van dezen begaafden acteur met zijn voor de film zoo uiterst expressief masker. Het heeft niet zoo mogen zyn. Een verdediging van God Owen Francis Dudley 1) is nóch bepaald een geniaal schryver, nöch bepaald een geniaal theoloog. In zooverre is hy echter een geniaal apologeet, dat hij zich den tyd niet gegund heeft om te wachten tot een groot, beroemd schrijver, tevens oorspron kelijk theoloog en philo.'-oof een boek zou schrüven als „De schaduw over de aarde" Hy heeft het zelf geschreven. Hy heeft het verhaal geschreven van een jongen, krachtigen man, die het ongeluk heeft bij een val in een Alpenkloof zóóda nig geblesseerd te worden, dat de monnik dokter van het klooster, waar zyn drie vrienden hem hebben binnengedragen, hem alle hoop ontzegt op herstel van zijn bewe gingsvrijheid. De jongeman vat het aan vankelijk hoogst tragisch op. vloekt op God en zyn goedheid en wordt in zyn ellen digheids-besef voortdurend gesterkt door zijn drie makkers, waarvan de één Godloo chenaar is, dé ander pessimist en de derde optimist, doch die alle drie overeenstemmen in hun pleidooi voor een gewelddadig uit den weg ruimen van het physieke kwaad in de wereld. Langzaam, maar zeker dringt ech ter die chaotische schaduwparty terug voor het steeds breedere, steeds helderder, steeds klemmender woord van den monnik, voor de verdediging van God. Voor dn steeds groeiende licht wykt. de duisternis steeds meer, om ten slotte met den God loochenaar, onder den satanischen scha terlach der spanning, weg te vlüchten van de bergen. En nóg groeit het licht achter het kruis van den jongen man, die het met volle teugen drinkt en er zich in extase ten slotte geheel aan God overgeeft. WU willen met dit alles maar zeggen, dat Fra Anselmus Stuk voor stuk de argu menten van de drie kameraden weerlegt, meestal op een gemoedeiyke Ëngelsch- gemoedelijke manier en ten slotte den ongelukkigen jongen man brengt tot 't ka tholicisme en tot volledige overgave aan God. wy schreven, dat Dudley zich als een geniaal apologeet toonde, door dit boek te gaan schrijven. Wij meenen dit hierom, omdat dit werk in prettigen, lossen vorm een antwoord geeft op vragen, die in den laatsten tijd veel worden gesteld met be trekking tot de combinatie: Gods goedheid en het kwaad in de wereld. De wereldoor log en zyn catastrophale gevolgen voor de groote massa hebben dit probleem als het ware met de vlakke hand op de wereld ge smeten. Iederéén heeft reden om zich dat af te vragen. Iedereen hoort daarover an dere opvattingen dan de onze. Iedereen staat soms voor de gelegenheid of zelfs «ie noodzakelijkheid God te verdedigen, tégen de aanvallen van menschen op zyn goed heid. Dit boek geeft een mooi en helder inzicht in de katholieke leer omtrent dit punt. Men kryge echter niet den indruk, dien een onverantwoordeiyk recensent in een zeker dagblad heeft willen suggereereu als zouden er na het verhaal van het onge luk in de bergen 160 bladzyden volgen met niets dan theologische en philosophi- sche argumenten. Of de bewuste recensent het boek gelezen heeft, is ons niet bekend, maar wij willen het hopen, daar wij hem anders van opzettelijke misleiding moeten verdenken. Het boek bevat integendeel meerdere spannende passages, die met een Onmisbaar talent zyn geschreven en die endgtiltig probeeren af te rekenen met de flauwe opwerping als zouden onze kloos terlingen by andersdenkenden ten achter staan in uitingen van moed en vaderlands liefde. Dat is niet waar! Dit boek doet een greep in tientallen, misschien hon derdtallen feiten, die het bewyzen. Van andere zyde is in de pers tegen dit boek aangevoerd, dat de argumenten, die erin zyn verwerkt, voor eiken godsdienst zyn te gebruiken. Dit is alweer slechts gedeelte lijk waar. Maar gesteld, dat het heele werk niets anders bevatte, wat beteekende dat nog? Het is toch de bedoeling in hoofdzaak alleen God te verdedigen en Zyn Goedheid. Een veroordeeling van dit boek op dezen grond is even dwaas als een ver-iordeellng van een of ander blad: omdat er wel eens artikelen in staan, die even goed in het socialistisch hoofdblad konden prijken. „Een bedenkelijk boek," zoo sloot de hier- bedoelde „andere zyde" haar bedenkeiyke critiek. Wy sluiten ons daarby niet aan. wy slui ten ons ten eenen male niet aan by een mentaliteit, die alle apologie en de kunst en alle kunst in de apologie veroordeelt. Wij waardeeren elke ernstige poging om aan de breede lagen van het lezend publiek dat gene te leeren wat zy noodig hebben in een vorm, waarin zy er naar grypen dat is de roman. Wy erkennen het feit, dat Dudley zich in dit werk als romanschrijver niet volledig - niet volgroeid ontplooit, dat zijn styl soms té kortaf, zijn visie soms te gebrekkig, zijn argumenteeringen soms te overvloedig zyn. Doch wy waardeeren de poging van den man, die in zyn dagelijkschen werkkriug zóó veelvuldig in aanraking komt met de onwetendheid en apologetische onmacht van de massa. En gelukkig weten wy, dat die poging ook In ons land reeds veel en groot succes heeft behaald, niet alleen bi; vooraanstaande intellectueelen, maar e-n dat is het doel bij alle standen en alle leeftyden. Met vreugde vernamen wij dan ook, da; een tweede werk van den zelfden schryver reeds door den voortreffelijken vertaler in bewerking is genomen. A. H. Jr. 1) O. F. Dudley, „De schaduw over de aarde", vertaald door L. v. d. Biesen Uitg. A. N. Govers Den Haag, 1930. De schatten der Keulsche kerken. Wy ontvingen -'an het Verkehrsamt de Stadt Köln een brochure, waarin men de schatten der verschillende Keulsche kerken te zien krijgt. De brochure is geïllustreerd met verschei dene plaatjes, die ons toonen o.a De Drieko- ningenschrijn van de 12de eeuw. Domschat- ten, zooals het kruis in emaille van omstreeks 1200. een relikwie van St. Columba, een Abt staf van St. Heribert enz. Voor belangstellenden is deze brochure te allen tyde verkrygbaar by het Verkehrsamt der tSadt Köln. Opgegeven door v. d. Graaf en Co. N.V. (Afd. Handelsinformaties) Uitgesproken 16 Febr. Ph. L. Peereboom, koopman, vroeger wonende Den Haag, Prinsenstraat 58, thans Bussum, Dwarslaan 10. R.c. Mr. Th. L, van Berckel. Cur. Mr. H. J. Schel- tema, Amsterdam, Vondelstraat 45. 16 Febr. R. A. van Rijn, slager, Amster dam, Mr. P. N. Arntzeniusweg 30hs. R.c. Mr. Th. L. van Berckel. Cur. Mr. H. J. Schel- tema, Amsterdam, Vondelstraat 45. 16 Febr. A. H. Schnitker, Amsterdam, van Ostadestraat 4. R.c. Mr. Th. L. van Berckel. Cur. Mr. H. F Meijer zu Schlochtern, Am sterdam, P. C. Hooftstraat 63. 16 Febr. W P. Pieters, brandstoffen han delaar, Middelburg, Pottenmarkt K 409. R.c. Mr. J. W. Zijlstra. Cur. Mr. F. W. Adriaanse, Middelburg. Uitgesproken: 16 Febr. N. V. Handels en Landbouwbank, Den Haag, Oude Seheveningscbeweg 6. R.c. Mr. G. Scholten. Cur. Mr. Jhr. E. C. U. van Doom, Den Haag Mr. J v. Eek, Amsterdam en Mr. H. M. de Vries, Den Haag. 16 Febr. De Stichting „de Spaarbank van de Handels en Landbouwbank" Den Haag, Oude Scheveningscheweg 6. R.c. Mr. G. Scholten. Cur. Jhr. Mr. E. C. U. van Doom, Den Haag Mr. J. van Eek, Amsterdam en Mr. H. M de Vries, Den Haag. 16 Febr. P. v. d. Ploeg, Gep. kaptein O.I.L., laatst wonende Den Haag aan de Anna Pau- lownastraat 9, thans zonder bekende woon plaats. R.c. Mr. F. J. A. Hijlnk. Cur. Mr. M. Lodder, Den Haag 16 Febr W van Dam, Den Haag, Hofwijck- Plein 16. R. c. Mr. A. B. Bommezyn. Cur. Mr. F. P. J. Perquin, Den Haag 16 Febr. D. Bol, rijwielhersteller, Valken burg, Straatweg 44. R.c. Mr. J. C. v. d. Burcht van Lichtenbergh. Cur. Mr. H. Creutzberg, Den Haag 17 Febr. G. J. de Wilde, landbouwer, Oud- Vosmeer. R. c. Jhr. Mr. L. J. M. v. Sasse van IJsselt Cur. Mr. J. H. v. d. Meulen, Bergen op Zoom. 9 Febr. W. de Geus, koopman; Oo'terloo- straat 21, Voorburg. R.c. Mr. G. H. B. van den Eoom. Cur. Jhr. Mr. H. de Ranitz, Nas- saulaan 4, Den Haag. (Uitgesproken door Gerechtshof Den Haag). 18 Febr. R. O. Bottinga, pianohandelaar, Zeist, le Dorpsstraat 21a. R.c. Mr. J. E. v. d. Meulen. Cur. Mr. W. A. P. van Lier, Utrecht. L. A. I. Styssel, koopman, Utrecht, Haver- straat 33. R.c. Mr. J. E. v. d. Meulen. Cur. Mr. P. C. J. Crémer, Utrecht. J. Westenberg, meubelhandelaar, Utrecht, Breedstraat 8. R.c. Mr. J. E. v, d. Meulen. Cur. Mr. J. N. Henket, Utrecht. M. A. Vreeswijk, wynhandelaar. Utrecht, van Wyckskade 3133. R.c. Mr. J. F. v. d. Meulen. Cur. Mr. J. W. Flieringa. Utrecht. G. van Steenderen, pens'onhoud-ter, Utrecht, Pelikaanstraat 22. R.c. Mr. J. E. v. d. Meulen. Cur. Mr. T. M. Feikema, Utrecht. Fa. K. Heyes en Zonen en de vennooten Komelis en Berend Heyes, Nieuwe Pekela. R.c. Mr. J. F. B. J. Godding. Cur. Mr. R. Ph. Veenhoven, Hoogezand. J. H. van Beerten, gewezen jachtopziener, Brammelo C. 86a. gem. Haaksbergen. R.c. Mr. E. v. S. Mathon. Cur. Mr. W. Veniet, Hengelo (O.) H. G. ter Weele, koopman, Lonneker, Broekheurnerweg. R.c. Mr. E. v. S. Mathon. Cur. Mr. Dons, Enschede. Jacob Kramer, veehouder en fouragehan- delaar, Schamegoutum. R.c. Mr. J. Meihui zen. Cur. Mr. A. W. Haan, Sneek. Vernietigd door het Gerechtshof te Den Haag: 9 Febr. Wed. A. E. de Boer, geb. M. J. Procureur, Den Haag. E VEN KIJKEN TIPTOP PEERLAMPEN van 87 nu 73 een! ARGA 40 watt van 1.50 nu 1.23 60 watt van 1.55 nu 1.30 75 watt van 1.80 nu 1.53 100 watt van 2.35 nu 2.l5 ARGENTA 40 watt Van 1.60 nu 1.35 60 watt van 1.65 nu 1.40 75 watt van 1.95 nu 1.65 100 watt van 2.75 nu 2.30 VERDER ETALAGE-, KRUIS-, KOGELLAMPEN HOOGE KORTING PRIMA GLOEILAMPEN, alle kaar3- sterkten 29 cent VOOR GROOTE KWANTUMS EXTRA PRIJZEN Telefoon 13428 HELDER GEWASSCHEN KEURIG GEMANGELD BROUWERSVAART SO TELEF. UI SS SIMPLEX- EN VESTING- ry wielen leveren wij tegen 4.50 en 5.00 per maand Rijwielplaatjes te koop gevraagd BAKENESSERGRACHT 57 OMLEGGEN. Buitenbanden 98, 1.19, 1.39, 1.58, 1.98 Binnenbanden 48, 68, 98, een jaar garantie Spatborden pér stel 49 ct. .Tasbeschenners 68 ct. Spatlappen 9, 19 en 25 ct. Kettingkasten 98, 1.10 1.25 Netten 19 en 25 ct. tmlon-pedalen per paar 68 ct. Im. Terryzadel 2.69 Stuurtasschen 48, 68, enz. Prirua eiectr. fietslantarens 5.69 NIEUWE RIJWIELEN TEGEN FABRIEKSPRIJZEN.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 11