Uit den VOSSEN WEILL ZOON SCHOENEN VERVEN!! J. LOTTGERING f t.— per paar Stofzuagerh&iis MMRTENS Laatste Nieuws Het a.s. Nationale Zang concours te Zandvoort WiRlMk WUTHMCH, HAARLEM Centrale Verwarming Heringa-Johnson-QIisbranders Ziet s.v.p. etalage Gr. Houtstraat 5a Ververij en Chemische Wasscherij Op 10, 16, 17, 31 Mei en 7 Juni HILLEGOM Geëtaleerd van Maandag tot en met Zaterdag zeer billijke prijzen Bontwerkers. Dameskleedermakers - BARTELJORISSTRAAT 26-28 HEEMSTEDE WARMOND NOORDWIJK BENNEBROEK LISSE KENNEMERLAND IJMUIDEN IJMUIDEN-OOST BEVERWIJK SANTPOORT HEEMSKERK HEILOO WIJK AAN ZEE Barteijorisstraat tS - Iel. 10135 Apex Kiop-Veeg-Stofzuigers f 175^ RIJKSVISCHAFSLAG Staat van Besommingen Eerw. Zuster Maria Modesta f VERKEERSONGE VALLEïj De woelingen in Peru MARKTNIEUV/S, Deelneming door 100 vereenïgingen In gebouw Centraal aan het Stationsplein te Zandvoort werd Zondagmiddag de loting gehouden voor het Nationaal Zangconcours, dat door het Mannenkoor van Onderling Hulpbetoon aldaar georganiseerd wordt. Aan dit concours zullen niet minder dan honderd vereenigingen deelnemen, een aan tal, dat nog nooit elders Dij een vrij con cours werd breikt. De heer Keesman sprak het openings woord en de heer Bolwidt gaf een zakelijk overzicht van het geheel. Er heerschte de beste stemming en op alle vragen, die gesteld werden, kon een bevre digend antwoord gegeven worden. Een ant woord, waarop dikwijls een krachtig applaus hulde bracht aan de degelijke organisatie v;an het geheel en de goede voorbereiding in bet bijzonder. Zandvoort geniet bij de zangvereenigingen het groote vertrouwen en zoo zullen de con- Coursdagen weer een vijfduizend zangeressen en zangers bijeenbrengen, behalve hen, die bij de vereenigingen als trouwe volgelingn gekend worden. Zandvoort gaat met dit concours drukke 'dagen tegemoet. De verplichte zangnummers van de ver schillende koren zijn als volgt gekozen: Kinderkoren: Tweede afdeeling: Straatmuzikanten: Jac. Hamel. Eerste afdeeling: De koeien en de ganzen: Nic. v. d. Linden. Uitmuntendheid: Voorjaarsliedje: Wiertz. Gemengde Koren: Vierde afdeeling: De Molenaar: Jac. Ha mel. Derde afdeeling: Lentezang: Bern. Dia mant. Tweede afdeeling: Droome-Vrouwe: Is. GIman. Eerste afdeeling: De Winter is Verganghe: Jan Nieland. Uitmuntendheid: Exaudi Deus: Balth. Flo rence. Hoogste eere-afdeeling: *n Stem in Rama: F. L. Brandts Buys. Mannenkoren: Derde afdeeling: Morgenzang: Nico Hoo- gerwerff. Tweede afdeeling: Lied van den Arbeid: J. Bonset. Eerste afdeeling: Wildzang, Ph. Loots. Uitmuntendheid Bede, F. Roeske. Hoogste Eei-e Afdeeling: Groot is de Heer, F. Roeske. Bij de loting Is de volgende nummering .tot stand gekomen: Kinderkoren Tweede Afdeeling 1. D.O.S., Het Westen, Amsterdam. 2. Juliana, Utrecht. 3. Onderling Genoegen, Haarlem. 4. Zang en Vriendschap, Landsmeer. Eerste Afdeeling: 1. Chr. Kinderkoor Zanglust, Haarlem- Schoten. 2. Door Vriendschap Saamgebracht, Am sterdam. 3. 't Harpje, Amsterdam. 4. Apollo, Amsterdam. 5. Jong Zandvoort, Zandvoort. Uitmuntendheid .1. Flink, Amsterdam. 2. Inter Nos, Haarlem. 3. Het Nachtegaaltje, Amsterdam. 4. Erato, Amsterdam. 5. Ontwaakt, Zaandam. 6. Polyhymnia, Haarlem. GEMENGDE KOREN Vierde Afdeeling 1. Zang en Studie, Amsterdam. -2'. Zang en Vriendschap, Bussum. 3. Onder Ons, Ankeveen. 4. Kerkkoor, Nieuwe Nledorp. 5. Caeqilia, Barsingerhorn. 6. Vox Humana, Zaandam. 7. Zang en Vriendsohap, Venhuizen. 8. De Stem des Volks, Zandvoort. 9. Erato, Amsterdam. Derde Afdeeling 1. Inter Nos, Zaandam. 2. Kunst en Vriendschap, St. Maarten. 3. Schoorl's Gemengd Koor, Schoorl. 4. Zang en Vriendschap, Jisp. 5. D.O.V.V., Amsterdam. Tweede Afdeeling 1. Preciosa (A. v. d. Kwart), Amsterdam. 2. Preciosa (Westerdaal), Amsterdam. 3. De Stem, Koog aan de Zaan. 4. Korenbloem, Zaandam. 5. R.K. Koor Beverwijk, Beverwijk. .6. D.E.V.O., Amsterdam. Eerste Afdeeling 1. Harpe Davids, Amsterdam. 2. Oefening Baart Kunst, Amsterdam. 3. Excelsior, Monster. 4. Polyhymnia, IJmuiden. 5. De Stem des Volks, Bilthoven. 6. Ars Vocalis, Amsterdam. 7. Harmonie, Wormer.. 8. Kunst na Arbeid, Zandvoort. 9. Sursum Corda, Amsterdam. 10. Kunst en Vriendschap, Amsterdam. 11. „Bennebroek," Bennebroek. 12. Ontwaakt, Zaandam. 13. Apollo, 's-Gravenhage. 14. Excelsior, Gouda. Uitmuntenheid 1. St. Caecilia, Krommenie. 2. IJmuidens ii Capella koor. IJmuiden. 3. Caecilia, Amsterdam. Hoogste Éere-Afdeeling: 1. Polyhymnia, Haarlem. 2. Velsens a Capella Koor, Santpoort. 3. Veni Vidi Vici, Amsterdam. 4. De Nobel's k Capella Koor, 's-Graven hage. 5. Zang en Vriendschap, Landsmeer, Mannenkoren Derde Afdeeling: 1. Loodgieters Mannenkoor, Amsterdam. 2. Postaal Mannenkoor, Amsterdam. 3. Haarlems R. K. Mannenkoor, Haarlem. 4. Con Amore; Rotterdam. 5. Caecilia, Zaandam, Tweede Afdeeling: 1. Haagsch Mannenkoor Apollo, Den Haag. 2. D. V. S. (Nico v. d. Linden), Amsterdam. 3. Veni Vedi Vici, Amsterdam. 4. Euterpe, Den Haag. Eerste Afdeeling: 1. Mannenkoor Joh. Schmier, Amsterdam. 2. St. Caecilia, Den Haag. 3. Zang na Arbeid, Amsterdam. 4. St. Caecilia, Amsterdam. 5. Haagsche Tram, den Haag. 6. IJmuidens Mannenkoor, IJmuiden. Uitmuntendheid: 1. Harpe Davids, Amsterdam. 2. 's-Gravenhaagsch Politie Koor. 3. De IJzangers, Amsterdam. 4. Naaldwijks Mannenkoor. 5. De Harmonie (L. C. Keereweer), Am sterdam. 6. Proza en Poëzie, Haarlem. Hoogste Eere-Afdeeling: 1. Liedertafei Zanglust Dordtrecht (Jan v. Leeuwen) 2. Mannenkoor Excelsior, Amsterdam (Otto de Nobel). 3. Zaanlandsch Mannenkoor (Fr. Sicking). 4. Amstels Mannenkoor De Harmonie, (K. Böhne). 5. Liedertafel Zang en Vriendschap, Am sterdam (K. Böhne). 6. Mannen Zangvereeniging Zanglust, Utrecht (H. Post). 7. Mannen Zangvereeniging Kunst en Vriendschap, Amsterdam (L. C. Keereweer). De jury zal bestaan uit de heeren: Jacob Hamel, Fr. Roeske, Olivier Koop, L. C. Kee reweer, Olman, Nico van der Linde, Otto de Nobel, Hagens Jun en Paul Sanders. Medegedeeld werd, dat telkens vijf jury leden het oordeel zullen vellen, waardbor 't 'puntenaantal gebracht wordt op vijfhonderd. Als datums voor de concoursdagen werden vastgesteld 10 Mei: 1 uur kinderkoren eerste en tweede afdeeling; vrouwenkoren eerste en tweede afdeeling; 7 uur: gemengde koren derde en vierde afdeeling. 16 Mei: 's avonds 7.30 uur: Chr. koren, quartetten en derde en vierde afdeeling mannenkoren. 17 Mei: 1 uur: kinderkoren, afdeeling uit muntendheid, mannenkoren tweede afdee ling; 7.30 uur: mannenkoren eerste afdee ling en gemengde koren tweede afdeeling. 31 Mei: 1 uur: gemengde koren, eerste afdeeling, vrouwenkoren, afd. uitmuntend heid, 7.30 uur: mannenkoren, afd. uitmun tendheid; gemengde koren, afd. uitmuntend heid. 7 Juni: 1 uur: eere-wedstrijd; 1 uur: hoogste eere-afdeeling. Ziekenfonds „Hulp in Nood" Alhier hield de Vereeniging „Hulp in Nood" de 37e Algemeene Jaarvergadering in Hotel „Flora", voor leden, eere-leden en donateurs. In zijn openingswoord sprak de voorzitter ,de heer C. van der List eenige waardeerende woorden aan de nagedachtenis van wijlen het overleden bestuurslid, de heer M. Walkers. 18 jaar heeft de heer Walkers de functie van 2e voorzitter bekleed en gedurend dien tijd heeft hij nooit één bestuursver gadering of ledenvergadering verzuimd. Zijn adviezen in het bestuur werden steeds zeer gewaardeerd omdat zij blijken gaven van helder inzicht. Moge hij hierboven het loon ontvangen voor het liefdewerk in het belang van „Hulp in Nood" gedaan. Hierna werden de notulen gelezen en onder dankzegging gearresteerd. De ingekomen stukken werden voor ken nisgeving aangenomen. Uit het jaarverslag van den secr. bleek, dat de vereeniging 552 leden telt, in het afgeloopen boekjaar traden 19 nieuwe leden tot de ver. toe. 129 ziekte gevallen deden zich in het afgeloopen boek jaar voor. Uit het verslag van den penningmeester noteeren wij o.a. ontvangen aan contributie gelden ƒ5298.68; boete gelden ƒx13.78; extra contributie ƒx07.50; totaal aan in komsten 6128.70. De uitgaven bedroegen in totaal 6601,01, waaronder 4264.10 aan ziekengeld-uitkeering. De totale bezit tingen der ver. zijn 12042.20. Op een desbetreffende vraag van een der leden, deelt de voorzitter mede, dat ƒ5. is uitgetrokken voor bijdrage aan een hulde blijk voor het zilveren jubilé van het Hoofd bestuurslid Kuijer. Secretaris en penningmeester werd dank gebracht voor hun zakelijke verslagen. Tot lid van de controle-commissie, in de plaats van den heer P. C. Kauffman, die niet herkiesbaar is, wordt docpr het bestuur aangewezen de heer D. Schippers. De periodiek aftredende bestuursleden M. A. Schippers, Th. van Lierop en Jac. van der Weijden, worden bij acclamatie herkozen, terwijl in de vacature M. Walkers op voorstel van den heer B. Mense met groote meerderheid van stemmen gekozen wordt de oudste zoon van het overleden bestuurslid, n.l. de heer Jac. Walkers. Het periodiek aftredend lid van de Com. van Toezicht, de heer A. Leliveld wordt op voorstel van den voorzitter bij acclamatie herkozen. Na rondvraag volgde sluiting. Herziening salarisregeling In de eerst volgende raadsvergadering zal een herziening der salarisregeling voor het politie-personeel aan de orde komen. Lastig volkje De ingezetenen dezer ge meente ondervinden veel last van ventende personen of verkapte bedelaars, die brutaal optreden. De politie heeft eenigen dier m»n- schen bekeurd en maatregelen genomen u_- gen venten zonder vergunning van B. en W. Werkloozen Bij de gemeentelijke ar beidsbeurs staan als werkzoekenden inge schreven in totaal 74 personen (vorige week 173), n.l. 1 snelpersdrukker, 1 bakker, 1 schilder, 1 halfwas schilder, 7 timmerlieden, 2 beton-timmerlleden, 1 betonwerker, 9 opperlieden, 2 grondwerkers, 5 metselaars en 144 land-,, tuinbouw- en bloemistarbeiders. De uitkeeringstermijn voor werklooze bloe mistarbeiders is verlengd. In plaats van 42 dagen, zal 78 dagen uitkeering door de werkloozenkassen worden verstrekt. Burg. Stand Geboren: z. van Th. E. van der Putten—Van Bruggen, d. van A. M. van RoodeFictoor. z. van C. van Kesteren- Smalen. d. van A, J. van Kampen—van We tering. d. van H. M. BerkKuipers. Ondertrouwd: W. P. Metz en C. ten Broeke. Overleden: K. Teeuw, m., 60 Jaar. Inenting Woensdag a.s. wordt van half 4 tot half 5 in de gemeenteschool gelegen heid gegeven tot kosteloos inenten en her inenten. Schoolverzuim B. en W. vestigen de aandacht op het volgende: volgens mede- deelingen der commissie tot wering van schoolverzuim komt het in deze gemeente veelvuldig voor, dat werkgevers door leer plichtige kinderen in de schooluren diensten of arbeid doen verrichten. B. en W. wijzen op de voorschriften der Arbeidswet 1919 en op artikel 13 der Leerplichtwet. Wij voegen hier het volgende aan toe: In een der ge meenten in de nabijheid onzer woonplaats heeft een vader voor ongeoorloofd school verzuim een dag gevangenisstraf moeten ondergaan; hij kon er met boete (die hij graag betalen wilde) niet meer af. In de zelfde plaats moet een ander twee dagen hechtenis voor een gelijksoortige overtreding ondergaan. Deze uitspraken zijn gedaan door den Kantom-echter van Haarlemmermeer, die ook voor Hillegom vonnis moet veilen. Voor sommige oudei-s, waar algeheele onverschil ligheid omtrent het schoolgaan hunner kin deren bestaat of die zoo gaarne „om den hep" hun kinderen van school houden, zou de maatregel misschien heel goed werken. Coöperatie Onderling Belang heeft een overeenkomst gesloten met den vleeschhou- wer Husemeier voor de levering van vleesch aan de leden harer vereeniging. Aan het einde van het boekjaar zal den leden een zeker percentage dividend worden uitbetaald op bons, die bij het koopen worden verstrekt. Gemeenteraad. Een vergadering van den Raad dezer gemeente, wordt Donderdag 26 Februari, des avonds 8 uur gehouden. De agenda is als volgt: 1. Vaststelling van de notulen van de vergadering van 22 Januari 1931. 2. Ingekomen stukken. 3. Vergoeding art. 101 L. O. Wet 1920 over 1928. 4. Credietaanvrage voor veiligheidsmaat regelen nabij de Haven. 5. Verordening aanwijzing stemlokaal. 6. Ontheffing bebouwing Oostzijde Heem- steedsche Dreef. 7. Aankoop en overdracht van grond tus- schen Wipperplein en Cloosterweg. 8. Voorstel tot aanstelling van een vak- onderwijzeres in de nuttige handwerken aan de U. L. O. School. 9. Borgstelling voor tuinbouwvoorschot- ten. 10. Vaststelling Kohieren Plaatselijke In komstenbelasting. 11. Ontheffing Plaatselijke Inkomsten belasting. Gemeenteraadsverkiezing. Door B. en W. dezer gemeente is als dag voor stemming van de leden van den Gemeenteraad be paald Dinsdag 2 Juni. Brug over de Leede Het ligt in de be doeling van de N. V. Houtbouw en Timmer fabriek Padox alhier, een groote vaste brug aan te brengen over de rivier de Leede alhier. De desbetreffende plannen zijn reeds by het Gemeentebestuur binnengeko men. Bedoelde brug zal van een dergelijken omvang zijn, dat zij ook geschikt is voor het rij verkeer. Aantal raadsleden, wyi het aantal inwo ners der gemeente Warmond boven de 3000 gekomen is, zal het aantal raadsleden, thans bedragende 7 worden uitgebreid tot 11. Openstelling van het pad in de Noord duinen. Den laatsten tyd is het algemeen gebruikelijke pad van de Egbert de Groot straat naar den Oranjeweg en den vuur toren door de duinen afgezet. Een combi natie van particulieren heeft dat duin ge kocht en afgezet. Zoo stonden de zaken en er werd door de bewoners van de Eg- bert de Grootstraat en omgeving overwo gen, of er niets gedaan kon worden om den toestand te wijzigen. Vrijdagavond hield men daarom een ver gadering in „Centraal" die goed bezet was.' Als voorzitter fungeerde de heer Krau, die de aanwezigen welkom heette en het on derwerp van de duinafzetting inleidde. Eenige personen, die zich tot een com missie hebben geformeerd, hebben met de heeren van de combinatie gesproken of er een middel gevonden kan worden om de afzetting op te ruimen. Het speet de hee ren van de combinatie zeer. dat ze er toe moesten overgaan het duin af te zetten, maar ze werden wel gedwongen door Rijn land, die bepaalde, dat het duin stuif- vrij moet blijven. Door klachten van be woners uit de de Ruyterstraat, heeft Rijn land zich met de zaak bemoeid. Men begrootte het bedrag van de afzet ting aan één kant, van de Egbert de Groot straat tot aan de wei van Plug op f 100. terwyl daix een bedrag van f 200.be schikbaar moest blijven om eventueel van het najaar de stuifplekken te beplanten. Daarvoor moet nu geld bij elkaar komen, wat op de eerste plaats zal moeten komen van de belanghebbenden, die een zeer groot gedeelte bijeen moeten brengen. De heer Krau is bij B. en W. geweest om medewerking der gemeente, wanneer het heele bedrag er niet komt. Tevens zal aan V. V. en Zeebad een bijdrage worden ge vraagd. Op een volgende vergadering zal een en ander nog nader worden besproken. Aan het Informatiebureau zal kennis worden gegeven dat er aan gewerkt wordt en eventueel later nog per advertentie. De commissie zal nu met een inteekeniyst trachten het benoodigde geld bijeen te krijgen. Burgerlijke Stand van 13 tot 20 Februari Geboren: 13 Febr. Clara Theodora, d. van C. de Haas en H.. Steenvoorden; 14 Febr. Alida Catharina, d. van W. G. Vink en A. Leeflang. Getrouwd: 16 Febr. E. G. van Baal 30 jaar en C. J. Steenvoorden, 30 jaar. Overleden: 12 Febr. Catharina Maria Vroegh, 27 jaar; 14 Febr. Adriana van Rooijen, 64 jaar, gehuwd met L. Overzijl. Hubertina Catharina Maria Gerretsen, 31 j. DE BLOEMENTENTOONSTELLING Bevredigende resultaten De hier Vrij dag, Zaterdag en Zondag gehouden bloe mententoonstelling heeft zeer bevredigende resultaten opgeleverd. De belangstelling was zeer groot. Vooral gisteren, Zondag, zyn honderden bloemenliefhebbers een kykje komen nemen in het in een bloemenlusthof herschapen R.K. Vereenigingsgebouw, waar de Nederlandsche driekleur te dezer gelegen- Allen werden bij acclamatie herkozen. heid uitgehangen was. Zaterdagmorgen brachten de kinderen dei- drie scholen met hun broeders, zusters, on- derwüzeressen en onderwijzers een gratis- bezoek aan de tentoonstelling, hetgeen ook een drukken Zaterdagmorgen veroorzaakte. De deskundige en buitengewoon gunstige opstelling waarover we reeds onze waar deering uitspraken door de heeren C. Maaskant en W. vén Lierop verzorgd, re sulteerde ook, dat alle drie dagen de bloe men van even frisch aanzien bleven. Het bestuur van „St. Deusdedit", de er kende initiatiefnemer tot het organiseeren van deze bloemententoonstelling, is ten hoogste tevreden met de bereikte resultaten; en ook wij kunnen er slechts aan toevoegen dat deze eerste welgeslaagde tentoonstelling de liefde voor het bloembollenvak aanmer kelijk aangekweekt zal hebben, tot vermeer derde vakkennis gestrekt zal hebben en uit eindelijk van belangrijke propagandistische waarde zal gebleken zijn. Vermelden we tenslotte nog volledigheids halve een verdienstelijke inzending ter op luistering van den heer A. Weijers uit Vo gelenzang, en het feit, dat de jury nog een fraaien prijs (luxe plateelen rookstel) heeft toegekend aan den heer B. Versteeg uit Hil legom, die een keurcolleetie hyacinten ter opluistering had ingezonden. Personalia Tot onderwijzer aan de Ned. Herv. School, alhier is benoemd- de heer W. C. van Dullemen, te Hoogeveen. Personalia Te 's Gravenhage is geslaagd voor het voorloopig diploma van het machi nistenexamen de heer J. Poldervaart, alhier. Ijzer naar Zweden Het Zweedsche s.s. Burgundia is Zaterdag met een in de zee haven van het hoogovenbedrijf ingenomen lading piekijzer vandaar naar Halmstad (Zweden) vertrokken. Intrekking rijbewijs Bij vonnis van het kantongerecht te Zaandam van 28 Januari 1931 is de bevoegdheid om motorrytuigen te besturen ontzegd aan S. Onrust, wonende alhier, voor een termyn van drie maanden. Deze termyn is ingegaan op 12 Februari 1931. Alweer een rijwiel Door B. is bij de po litie aangifte gedaan van de vermissing van zyn heerenrywiel, geschied tusschen 14 en 16 Februari 1931 te Velsen-Noord. Een on derzoek wordt ingesteld. R. K. Bouwvakarbeidersbond In het Patronaatsgebouw werd door bovengenoemde vereeniging, afd. IJmuiden, de jaarvergade ring gehouden. De voorzitter opende met den Christelijken groet en gaf een resumé van de werkzaamheden der afdeeling over het afgeloopen jaar. In het byzonder bracht spr. dank aan den eenige maanden geleden ver trokken geestelijken adviseur, den Eerw. pater Rumoldus. De notulen van de vorige vei-gadering wer den goedgekeurd. Hierna werden de jaarverslagen uitge bracht door penningmeester en secretaris. Dank door den voorzitter en applaus van de vergadering waren het antwoord. Door den heer J. v. d. Bas werd namens de controlecommissie medegedeeld, dat de boeken van den penningmeester in orde be vonden waren. Hierna werden de ingekomen stukken voorgelezen. Van groot belang was het rond- schryven aangaande uitkeering bij ziekte in gevallen waarbij een lid na langer dan een maand werkloos te zyn geweest, ziek wordt en de uitkeering van de Ziektewet derven moet. In verband hiermede werden als ziektecommissarissen benoemd de heeren G. Knapen, W. Brouwer en A. Peperkoom. Voorts werden mededeelingen gedaan aan gaande de Rome-reis voor de Encycliek herdenking. Door f 1.— per lid te storten maken drie leden kans om de reis gratis mee te maken, terwyi f 60.voor werkver zuim vergoed wordt. Door het hoofdbestuur is hiervoor f 10.000.— uitgetrokken. By de periodieke bestuursverkiezing wer den de heeren J. de Beer, W. Brouwer en H. van Kaan herkozen, terwyl de vacature van J. Stet werd aangevuld door F, Peil. Hierna werd een schryven voorgelezen aangaande de Studieweek te Bergen (N.-H.) en een aangaande de demonstratie te Utrecht, tot bijwoning waarvan de leden door den voorzitter werden aangespoord. Hierna volgde sluiting met den Christe lijken groet. R. K. Centrale Kiesvereeniging Velsen Maandag a.s. te 8 uur wordt in het Patro naatsgebouw alhier door de besturen dei- locale kiesvereenigingen in de gemeente Velsen een belangrijke vergadering gehou den. Op de agenda staat o.m. jaarverslag penningmeester en secretaris en behandeling propaganda. KENNEMERS—S. D. W. 6—2 De Kennemers hebben zich Zondag op goede wyze hersteld door S. D. W. de neder laag toe te brengen. Direct pakt de thuis club de zaak goed aan en het S. doel ont komt enkele malen aan een doorboring, Na 18 minuten geeft Groot de thuisclub de leiding, welke hy spoedig hierna vergroot, 20. S. D. W. doet ook verschillende goede aanvallen, doch de defensie der thuisclub is paraat. De middenlinie der Wijkers zit er geweldig op en Steeman Sr. weet uit een pass van Kluft no. 3 te scoren, 3—0. Een maal wordt door Groot de sterkte van de lat beproefd, doch even hierna is het door toedoen van denzelfden speler 40. Een minuut voor de rust weten de Amsterdam mers een tegenpunt te maken. Rust 4—1. Na de rust is het spel van de thuisclub voorhoede iets minder, doch kansen zijn er legio. Lat en paal voorkomen doelpunten, terwyl de doelman telkens redding brengt. Eindelijk is het weer Groot die een keurigen goal maakt, 51. De Amsterdammers weten dan het spel te verplaatsen en het gelukt hun op prachtige wyze een tweede tegen punt te maken, 52. Steeman Jr. ziet ten slotte kans den eindstand op 62 te bren gen. Scheidsrechter Faassen leidde uitstekend. Personalia Tot nieuw lid van den Uni versiteitsraad van het Leidsche Universi teitsfonds is in de plaats der periodiek aftredende leden benoemd o.a. de heer mr. C. H. Guepin, alhier. Brandweerdemonstratie Hedenavond houdt de brandweer een oefening in den polder. Het is voor het eerste dat met de spuit, welke van byzonder constructie is. geoefend zal worden. Winkeliersvereeniging Vrydag had in het R.K Vereenigingsgebouw een bijeen komst plaats van deze vereeniging. De voorzitter, de heer H. Bergfeldt, open de met een hartelijk woord van welkom, bij zonder aan den heer burgemeester, wiens aanwezigheid ten zeerste werd geapprecieerd. Des te meer is dit het geval, daar het Gemeentebestuur eerst eens de meening van den winkelstand wilde vei-nemen, vooraleer tot regeling van de winkelsluitingswet werd overgegaan. De voorzitter las dan de bedoelde wet voor, waarna aan den burgemeester verzocht werd hierover een nadere bespreking te houden. De burgemeester wees op artikel 6 en 9 van de winkelsluitingswet, waarin o.m. voor komt, dat bepalingen kunnen worden gertof- fen onder goedkeuring van de Kroon, door het Gemeentebestuur. Spr. wenschte nu eerst het advies van de vergadering te vernemen, en zou dit gaarne zien neergelegd in een rapport, te stellen door het bestuur, hetwelk door B. en W. dan onder de oogen kon worden gezien, en in uiterste instantie door den Gemeenteraad beslist, onder goedkeuring van de Kroon. Ten zeerste zal rekening worden gehouden met de eventueel te verstrekken adviezen. Verplichtend is een verordening echter niet; en spr. is van meening, dat voor de gemeente een dergelyke regeling nog niet noodzakelijk is. Verschillende leden spreken hunne mee ning uit. O.a. zei de'heer J. de Ruyter, dat daar ter plaatse wel 80 pet. van Óen winkelstand met eigen personeel werkt en hy het niet noodig vond tot een halven dag sluiting over te gaan, hetgeen in artikel 6* werd behandeld. Algemeen vond spr. bijval, en desgevraagd adviseerde de burgemeester eer. motie in te dienen bij gemeenteraad, verzoekende om ter plaatse géén verordening in het leven te roepen, bedoelende halven dag sluiting per week, wat zonder hoofdelijke stemming werd aangenomen. Alsdan werden nog enkele toelichtingen verstrekt van artikel 9 der winkelsluitings wet, alsmede eenige inlichtingen over de Zondagsluiting. Verschillende vragen ten opzichte van het besprokene werden uitvoerig behandeld en beantwoord. De voorzitter merkte nog op. dat naar aanleiding van een vraag van den heer Groot, dat het de bedoeling is, om een ad vies in te zenden aan het Gemeentebestuur, aangaande een gemeentelyke verordening op de winkelsluiting; en na genomen be sluit derzelve en goedkeuring der Kroon, de verordening zoo spoedig mogelyk in wer king te doen stellen, dit ais aanpassing aan de aanstaande wettelijke bepalingen. Op voorstel van den voorzitter werd be sloten, aan het gemeentebestuur te verzoe ken om de onthefing van 21 dagen van toepassing te doen zyn: 2 weken in Juli, een week voor St. Nicolaas, en een dag voor alsmede 2 dagen gedurende de Volksfeesten. Voor de Coiffeurs zal een apart verzoek hiervan afwijkende worden ingediend Hierna sloot de voorzitter onder dank aan den burgemeester de vergadering met den Christelijke Groet. De a.s. Raadsverkiezing Door de com missie van advies zyn als voorloopige candi- daten aangewezen onderstaande heeren: Dr. Barnhoom, A. Dekker, H. Dekker, C. Franken, G. Hoedjes, P. Kraakman,ij G. v. Lieshout, J. Opdam, J. Schuyt en H. Verver. Leden van de kiesvereeniging hebben het recht binnen 14 dagen nog lysten met can- didaten, geteekend door 30 leden, bij den secretaris, den heer P. Kraakman, in te die nen. Aanbestedingen Voor rekening van den heer J. Schouten is aanbesteed het bouwen van een landarbeiderswoning. Ingekomen wa ren 8 biljetten als volgt: H. Balder, Alkmaar f 2308, zonder schilder werk, f 2608 met schilderwerk; J. Pepping, Limmen f 2387, zonder schilderwerk; C. Jon ker, Omval, f 2418, zonder schilderwerk, f 2668 met schilderwerk; N. Blokker, Aker sloot, f 2490 zonder schilderwerk; P. Holtes, Heiloo, f 2525 zonder schilderwerk; H. v. d. Peet, Heiloo, f 2530, zonder schilderwerk, f 2772 met schilderwerk; P. Burgering, Heiloo, f 2556 zonder schilderwerk; C. Feyen, Alk maar, f 2799 zonder schilderwerk. Voor schilderwerk: C. de Rooij, Limmen, f 295; D. Nyman en Zn., Alkmaar, f 358. De gunning is aangehouden. Voor rekening van den heer H. Suk is aan besteed het bouwen van twee woonhuizen aan den Nic. Beetsweg. Ingekomen waren 12 biljetten als volgt: H. v. d. Peet, Hiloo, f 6214; Feijen, Alk maar, f 5998; J. Glas, Heiloo, f 5992; P. Bur gering, Heiloo, f 5871; J. Opdam, Heiloo, f 5850; R. Kuiper, Heiloo, f 5850; Jac. Kaan dorp, Heiloo, f 5811; M. van Steeg, Heiloo, f 5777; IJ. Kops, Heiloo, f 5624; P. Holtes. Heiloo, f 5525; C. Jonker, Alkmaar, f 5470; C. Opdam, Haarlem, f 5430. Begrooting f 5850. Het werk is gegund aan den heer P. Holtes met f 5525. R. K. Ondersteuningsfonds Dezer dagen werd in de zaal van den heer C. de Boer een bestuursvergadering met genoodigden gehou den, van het R. K. Ondersteuningsfonds „Sint Cosmas de Damianus." De voorzitter opende de vergadering met den Christelyken groet en heette allen wel kom. Deze vergadering was aangevraagd uit een commissie van het genoemd bestuur. Deze commissie was gevormd door den heer C. Aardenberg om te trachten op te ï-ichten een Liefdadigheidsfonds, als onderdeel van het bovengenoemd fonds. Door deze commissie werd verslag uitge bracht, hoe dit tot stand zou komen. Te vens werd de goedkeuring gevraagd aan het bestuur en genodigden. Het bestuur heeft besloten zelf met den Het bestuur heeft besloten zelf met de in teekeniyst enrond te gaan en zooveel moge lijk menschen op de hoogte te stellen, waar het omgaat. Kennende de offervaardigheid en menseh- lievendheid der Wijk-aan-Zeeërs vertrouwt het bestuur op de grootste medewerking. Op 10 Maart zal een algemeene ledenver gadering gehouden worden, voor iederen R.K. toegankelijk in café De Zon. Daar zal gehouden worden een tombola. Zij, die aangaande de tombola iets ter be schikking hebben, gelieven dit kenbaar te maken; alles wordt gaarne aanvaard. Waren de menschen hier kapitaalkrachtig genoeg dan was dit alle werk overbodig, maar daar deze parochie 80 procent arbeiders telt, mag en moet de kleinste tot de grootste man mede helpen het liefdadigheidsfonds steunen en helpen opbouwen. Ook de dames van wyk aan Zee kunnen medehelpen door handwerkjes enz. voor de tombola te schenken. Zy die daarover in lichtingen wenschen, kunnen zich vervoegen aan den Relweg No. 24. IJMUIDEN, 23 Febr. Ryksvischafslag. Tarbot 2.20—2.75 per Kg., Griet 36—73 P®J 50 Kg., Tong 1.75—3.30 per Kg.. Groot® Schol 29—40 per 50 Kg., Middel Schol 40 per 50 Kg., Zet Schol 34—49 per 50 Kg" Kleine Schol 19—37 per 50 Kg., Bot 7—9 per 50 Kg., Schar 10—28 per 50 Kg., Tong schar 5764 per 50 Kg., Vleet 2.257 P® stuk, Pieterman en Poon 918 per 50 Kg" Groote Schelvisch 3055 per 50 Kg., Midd® Schelvisch 3849 per 50 Kg., Kleine midd® Schelvisch 25—37 per 50 Kg., Kleine Schel visch 9—30 per 50 Kg., Kabeljauw 28—'" per 125 Kg., Gullen li—20 per 50 Kg Len= 0.75—4.25 per stuk, Heilbot 0.65—1.60 P® Kg., Wyting 11—15 per 50 Kg., KooivisC1 0.352.50 per stuk. van de heden aan den Rijksvischafslag aan gekomen STOOMTRAWLERS Anna, 5400.—; Gerberdina Johanna, 4809- Schiedyk, 2400.— Cremer, 2900.—Nelh«; 2100.—; Gloria, 4500.—; Derika 5, 6000. Derika 9, 2300.Sumatra, 4500.Aib' stelstroom, 2700.— Azimuth, 5100.— Zaanstroom I. 1600.Zeehond, 2400.—' De besommingen van de overige trawler® en loggers waren bij afzending van dit be richt nog niet bekend. In den ouderdom van 36 jar is in he' klooster der Ursulinen te Bergen overied®^ de Eerw. Zuster Maria Modesta (in de we reld mej. D. A. v. d. Bijl». Tegen een boom gereden Zaterdagmiddag reed op den Heerenweg te Heemstede de heer D., wonende te Hilie' gom, met een auto achter een voor hem m rijdenden auto. Hy merkte blykbaar nie tijdig op, dat de bestuurder van het voo hem rydende motorrijtuig van richting wild® veranderen, met het gevolg dat D., om e®° botsing met dien auto te voorkomen, zijd stuur omgooide en tegen een langs den v.efl staanden boom reed. De auto werd licht be schadigd. Persoonlijke oixgelukken kwam"11 niet voor. Vrachtauto te Bij het achteruitrijden reed L, met ceb vrachtauto in de Bleekersvaart te Hcsm' stede. De bestuurder wist er tydig uit 1 springen en kwam met een nat pak vrij. auto is later met een kranwagen weer op droge gebracht. Rechts gaat voor* Zondagmiddag had op den HeerenwsS' hoek Zandvoortsehelaan, een botsing tus schen twee auto's plaats. J. K. kwam uit d® richtink Haarlem ryden en verzuimde e'nl van de Znadvoortschelaan komenden aut° den voorrang tot passeeren te geven. Gevo'» was, dat de uit de Zandvoortsehelaan k°' mende auto werd aangereden, wardoor bei® auto's licht werden beschadigd. Persoonlij'4 ongevallen kwamen niet voor. Censuur afgekondigd Uit Lima wordt gemeld, dat in geheel P®1'11 de censuur is afgekondigd. De ernst van den toestand zou voornam®' lijk blyken uit het feit, dat de regeering 1®. reservisten heeft opgeroepen, alsmede vr-'-h willigers, om de regeeringstroepen te v®1" sterken. Heden begint voor den Krijgsraad het Pr°' ces tegen de 39 gearresteerde revolutionnah® uit Callao. Officieel wordt slechts toegegeven, d9 Arequipa zich in handen der opstandeling®1^ bevindt. In Zuid-Peru vinden de revolutionnair® echter grooten aanhang en zouden slechts de garnizoenen van Cuzoo, Puna Juiiaca de regeering trouw zijn gebleven- Ook zouden zich de twee grootste schep® van de Peruaansche vloot by de opstandeW11' gen hebben aangesloten. AMSTERDAM, 23 Febr. De aardapP®1^. prijzen waren heden onveranderd. Aan'*'0'" 2 ladingen, zijnde 1590 H.L. NOORD-SCHAE/WOUDE, 23 Febriri1^ 1200 K.G. wortelen 1.60—1.90, 10600 rob kool 5.80—7.40, 7000 gele kool 2.80—3-j> 15800 Deensche witte kool 2.703.40, uien 1.902.60, idem groote 2.40—2- idem Drielingen 1.602, idem Nep 2* BROEK OP LANGENDIJK, Veiling 23 Februari 12.000 Roode kooi 3.201-1 55.000 Gele kool 1.50—3.30, 20.000 Deens®11 Witte kool 2.70—3.40, 15.000 Uien: 1.70—2-* groote 2.202.50, drielingen 0.601.50. AMSTERDAM, 23 Februari. Veemarkt. Aangevoerd werden: 547 vette koeien, wa® van de pryzen waren: le kwal. 0.90 Ib idem 2e kwal. 0.82—0.90: idem 3e kwal. tot 0.78; mindere soorten 0.5')—0.68 oer slachtgewicht; 210 melk- en kalf koeien 27" 370 per stuk; 112 vette kalveren le 0.900.96; idem 2e kwal. 0.800.90, idem kwal. 0.720.78 per Kg. levend gewicht; nuchtere kalveren 7—13 per stuk; 31 3C\. pen 3237 per stuk; 740 varkens: vlees® varkens, wegende van 90110 Kg. 0.50— zware vai-kens 0.480.50; vette varkens tot 0.48 per Kg. slachtgewicht; 180 paard 80180 per stuk. ALKMAAR, 23 Febr. 1931 Veemarkt'T 55 vette Koeien 210—370. handel m8'® 2 vette Kalveren 6095 per stuk, 1.20 per K.G. 201 nuchtere Kalveren, si®61 per stuk 822. 752 vette Varkens, 0.38—0.44 per K.G. Zouters 0.40— per K.G. Handel stug. r BOVENKARSPEL 21 Febr. „De Ta\e, bouw" Uien, groote gele 0.501.id. PJ -j lingen 0.35—0.60, id. Nep 0.75, Roode K^o per 100 K.G. 4.50—6.60, Gele kool 2.20— lier 100 K.G., Witte kool 1.90—3.10 per 1 - K.G.. Spruit 2.35 per 15 K.G., Tulpen all®' per 100 stuks, aanvoer 3747 dozyn: land I 2.70—3.30, Pr. v. Oost. I 2.40, Reine I 2.10—2.30, idem II 0.50—1.40. Pitt I 1.20. Prosperity I 2.30—2.60, Bai'tlS j I 3.10—3.40, idem II 1.40—1.70, MuriU0 j 2.30—2.60, Le Notre I 4.10, Rose la Reh1® 2.50. li HOORN, 21 Febr. Veemarkt. Aanvo«' u nuchtere Kalveren 8.0012.3 Z® jj!? 0.500.70, 62 Schrammen 18.0028.J Biggen 8.0015.3 Schapen 36.0039' Paard 175.—. Handel vlug.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 2