VOSSEN WEILL ZOON u SCHOENEN VERVEN!! J. L0TTGERING DE GRAAFF'S MEUBELHUIS DE GRAAFF'S MEUBELHUIS DREIGT ER REVOLUTIEGEVAAR IN DUITSCHLAND f 1.— per paar Het a.s. Nationale Zang concours te Zandvoort Ziet s.v.p. etalage Gr. Houtstraat 5a Ververij en Chemische V'asscherij De kwestie van het Oosterkwartier Komt het Bolsjewisme over Duitschland naar Nederland? Een vraaggesprek met Dr. Friedrich Muckermann S.J. Door Arn. van Lierop STADSNIEUWS Op 10, 16, 17, 31 Mei en 7 Juni i 8. Kunst na Arbeid, Zandvoort, VERKEERSONGE VALLEN Gemeentezaken Geëtaleerd van Maandag tot en met Zaterdag zeer billijke prijzen Bontwerkers, Dameskleedermakers - BARTELJORISSTRAAT 26-28 Jubileum Personalia „Kindervoeding" Spreekuur Liefhebber van een kippenboutje R. K. Grafische Bond Brandje in een autobus UIT DEN OMTREK HEEMSTEDE SANTPOORT HALLO HIER DE G. M. OP STRAATLENGTE 75 METER VAN DE CONCERTZAAL. VRAAGT UW VRIENDEN! VRAAGT ONZEN DUIZENDEN CLIËNTEN! VRAAGT UW VRACHTRIJDER! WAT IS? ZIJ ALLEN ZULLEN ONS STOFFEER- EN MEUBELBEDRIJF TEN ZEERSTE AANBEVELEN! LANGE BEGIJNESTRAAT 6 Het is werkelijk geen Hollandsche eigen- chap om zich een grooten geest en een g»- ïiaal mensch voor te stellen aan een schrijt'- ,afel, gebogen over lijvige folianten, of staande In een ongenaakbare pose voor een professoralen leerstoel. Zoo moet men zich ook Pater Muckermann niet voorstellen, een der grootste geesten van West-Europa. Want deze moderne apostel van Duitsch land heeft niets van een dorren geleerde, maar hij is een mensch wiens belangstelling uitgaat naar alle terreinen der christelijke cultuur. Op zijn doorreis naar Amsterdam en Haarlem, waar deze onvermoeide apostel der Pers evenals in zoovele andere steden van Europa een spreekbeurt moest gaan vervullen, troffen wij dezen aristocraat naar geest en hart ten huize van een goeden vriend, waar wij het genoegen hadden een kort vraaggesprek te mogen hebben over een der meest belangrijke onderwerpen van den dag. Dreigt er revolutiegevaar in Duitsch land? Komt het Bolsjewisme over Duitsch land naar Nederland? Wat denkt u daar van? Er lag een onverstoorbare kalmte over heel het wezen van d»ze imposante ver schijningen terwijl Pater Muckermann even de asch van zijn sigaret tipte, ant woordde hij: In dezen tijd is het natuurlijk moeilijk om zich aan voorspellingen te wagen, maar volgens menschelijke berekening is er in Duitschland geen revolutie te vreezen. Im mers, wie zou er in Duitschland een revo lutie ontketenen? De Communisten zijn er niet toe in staat omdat zij slechts zwakke vakvereenigingen hebben, terwijl ze absoluut niet beschikken over bekwame, intellectueele leiders. Zij maken veel lawaai maar geen revolutie. Maar de Nationaal-Socialisten dan? Thans bemerkt men reeds dat de belang stelling voor het Nationaal-Socialisme af neemt. Bij hen bestaat geen klare idee wat ze willen. Hun demagogie steunt niet op in nerlijke kracht. Als we aan de kranten kiosken aan de groote stations vragen hoe veel exemplaren er thans verkocht worden van de lijfbladen der Nationaal-Socialisten. dan blijkt dat dit aantal geweldig terug loopt. Werden er enkele weken geleden nog 300 exemplaren per dag verkocht, tha :s geen 50 meer. Bovendien de oneenigheid onder de leiders neemt steeds toe. Even onderbrak Pater Muckermann om een nieuwe sigaret te nemen. Het Bondgenootschap met Hugenberg haalt niet veel uit: dat is een huwelijk dat rijker is aan ruzie dan aan liefde. Er is meer strijdlust onderling dan gemeenschappelijke toewijding aan een ideaal. De Duitsch-Nationalen zullen niet lang uit het Parlement wegblijven: wanneer de agrarische kwestie aan de orde komt, zijn ze aan hun kiezers weer verplicht om terug te komen. Men moet zich bij het beoordeelen van den toestand in Duitschland niet laten beïnvloe den door den uiterlijken schijn. Men hoort en ziet de ontevredenheid der uiterste groe pen, maar de kracht van het gezond ver stand lijkt nergens voorhanden. Te midden van deze woelingen staat Hindenburg als een ongebroken kracht. Bruning's macht en aanzien groeien over de geheele linie. Van de RJjksweer kan men zeker zijn: zij is een regeerings-instrument en geen poli tiek machtsmiddel: zij wil geen eigen poli tiek voeren. Ook de Schupo's (Schutz-polizei) zijn ab soluut betrouwbaar. Daar komt nog bij dat bet Centrum en de Sociaal-Democraten de sterke onwankel bare zuilen zijn van de parlementaire regee ring en van het behoud van de republiek. Iedere poging tot een gewelddadige revo lutie zal te pletter loopen op het ijzeren front van orde en rust. Vormt het millioenenleger der werk- loozen geen dreigend gevaar? De nood is ontzettend groot, maar toch moet men den toestand niet te donker in zien. Als de Europeesche solidariteit nog een weinig toeneemt, zal dit ook het geschokte vertrouwen in Duitschland ten goede komen en zal ook de economische toestand in groote mate beter worden. Het kan niet ontkent worden, dat Bru ning's economische ervaring overal vertrou wen wekt. Zijn vastberaden leiderschap dwong reeds overal in het buitenland ver trouwen en eerbied af. In vele takken van industrie is reeds een verbetering waar te nemen. Er moet echter nog meer vertrouwen ko men wil men een blijvende verbetering in den huldigen toestand verwachten. Het buitenland leeft altijd nog te veel on der den indruk dat in Duitschland de zaak even verward is als in Spanje. Dat is ab soluut onjuist. Wij voelen ons zeker en z\jn niet bang van een revolutie: twee maanden geleden, na de verkiezingen, waren wij er bang voor. Thans is die kans op een revo lutle veel geringer geworden. Iets wat ons katholieken In Holland bijzonder interesseert: hoe staat het met de gestage samenwerking tusschen katholieken en sociaal-democraten in Duitschland? In hoeverre is een samengaan van rood en zwart mogelijk? Voorzichtig kwam het antwoord, haast in diplomatieke termen, even glimlachend: „Dat is een politieke kwestie. Iedereen weet dat politieke bondgenootschappen nog geen geestelijke banden zijn. Er is thans in Duitschland geen uniform georganiseerde rechtsche partij. Aan het eigenlijke rechter- front heerscht oneenigheid en verwarring en steunt men niet op vaste richtlijnen en be ginselen: 't is een chaos! Wat zit er dan anders op dan met hen een coalitie aan te gaan, die toch nog als politieke partij ?en hechten steun vormen en die de eenlge kracht zijn voor het bewaren der orde en handhaven der grondwet. Maar dat deze politieke noodzaak hare gevaren op cultu reel terrein met zich brengt, is duidelijk. Daarom leggen wij er nogmaals den na druk op, dat er een principieel onderscheid bestaat tusschen socialisme en christendom, die een niet te overbruggen klove blijkt. Als deze antithese in het openbaar wat op den achtergrond geschoven is, dan is dat uitslul tend daaraan te wijten, dat in den laatsten tijd wij onze volle aandacht moesten wij den aan de nationaal-socialisten. We kun nen niet alles tegelijk. In wezen is ons samengaan met de socialisten een strijd tegen het oorspronkelijke Marxisme. Want het Marxisme van de Nationaal-Socialisten is practisch een stap naar het Bolsjewisme dat ze feitelijk volgens hun program be strijden. Welke rol speelt daarbij het katholicis me als religie en als cultureele macht? Vooreerst het katholicisme verzamelt rond zich alle vrede- en ordelievende ele menten. Bovendien is zij de sterkste geestelijke macht tegen het Bolsjewisme. Het katholicisme is ook voor Duitschland een bronader van optimisme, die haar sap pen zuigt uit het geloof en de religie. Van uit het katholicisme overwinnen wij het Liberalisme en alle soorten van humaniteit die een volk niet sterk maken, doch in haar innerlijke kracht schokken en verzwakken. Iedere revolutionnaire omwenteling zal te pletter loopen tegen het Duitsche katholi cisme, dat onder de krachtige leiding van hare bischoppen een macht vertegenwoor digt van 20 millicen katholieken, wier ge loof versterkt en als het ware vernieuwd is door de felle aanvallen van de Nationaal- Socialisten, vooral na de laatste verkiezin gen. Deelneming door 100 vcreenigingen In gebouw Centraal aan het Stationsplein te Zandvoort werd Zondagmiddag de loting gehouden voor het Nationaal Zangconcours, dat door het Mannenkoor van Onderling Hulpbetoon aldaar georganiseerd wordt. Aan dit concours zullen niet minder dan honderd vereenigingen deelnemen, een aan tal, dat nog nooit elders oij een vrij con cours werd breikt. De heer Keesman sprak het openings woord en de heer Bolwidt gaf een zakelijk overzicht van het geheel. Er lieerschte de beste stemming en op alle vragen, die gesteld werden, kon een bevre digend antwoord gegeven worden. Een ant woord, waarop dikwijls een krachtig applaus hulde bracht aan dc degelijke organisatie van het geheel en de goede voorbereiding in het bijzonder. Zandvoort geniet bij de zangvereenigingen het groote vertrouwen on zo.) zullen de con- coursdagen weer een vijfduizend zangeressen en zangers bijeen brengen, behalve hen, die bij de vereenigingen als trouwe volgelingn gekend worden. Zandvoort gaat met dit concours drukke dagen tegemoet. De verplichte zangnummers van de ver schillende koren zijn als volgt gekozen: Kinderkoren: Tweede af deeling: Straatmuzikanten: Jac. Hamel. Eerste af deeling: De koeien en de ganzen: Nic. v. d. Linden. Uitmuntendheid: Voorjaarsliedje: Wiertz. Gemengde Koren: Vierde afdeeling: De Molenaar: Jac. Ha mel. Derde afdeeling: Lentezang: Bern. Dia mant. Tweede afdeeling: Droome-Vrouwe: Is. Olman. Eerste afdeeling: De Winter is Verganghe: Jan Nieland. Uitmuntendheid: Exaudi Deus: Balth. Flo rence. Hoogste eere-afdeeling: 'n Stem in Rama: F. L. Brandts Buys. Mannenkoren: Derde afdeeling: Morgenzang: Nico Hoo- gerwerff. Tweede afdeeling: Lied van den Arbeid: J. Bonset. Eerste afdeeling: Wildzang, Ph. Loots. Uitmuntendheid Bede, F. Roeske. Hoogste Eere AfdeeUng: Groot is de Heer, F. Roeske. Bij de loting is de volgende nummering tot stand gekomen: Kinderkoren Tweede Afdeeling 1. D.O.S., Het Westen, Amsterdam. 2. Juliana, Utrecht. 3. Onderling Genoegen, Haarlem. 4. Zang en Vriendschap, Landsmeer. Eerste Afdeeling: 1. Chr. Kinderkoor Zanglust, Haarlem- Schoten. 2. Door Vriendschap Saamgebracht, Am sterdam. 3. 't Harpje, Amsterdam. 4. Apollo, Amsterdam. 5. Jong Zandvoort, Zandvoort. Uitmuntendheid 1. Flink, Amsterdam. 2. Inter Nos, Haarlem. 3. Het Nachtegaaltje, Amsterdam. 4. Erato, Amsterdam. 5. Ontwaakt, Zaandam. 6. Polyhymnia, Haarlem. GEMENGDE KOREN Vierde Afdeeling 1. Zang en Studie, Amsterdam. 2. Zang en Vriendschap, Bussum. 3. Onder Ons, Ankeveen. 4. Kerkkoor, Nieuwe Niedorp. 5. Caecilia, Barsingerhorn. 6. Vox Humana, Zaandam. 7. Zang en Vriendschap, Venhuizen. 8. De Stem des Volks, Zandvoort. 9. Erato, Amsterdam. Derde Afdeeling 1. Inter Nos, Zaandam. 2. Kunst en Vriendschap, St. Maarten. 3. Schoorl's Gemengd Koor, Schoorl. 4. Zang en Vriendschap, Jisp. 5. D.O.V.V., Amsterdam. Tweede Afdeeling 1. Preciosa (A. v. d. Kwart), Amsterdam 2. Preciosa (Westerdaal)Amsterdam. 3. De Stem, Koog aan de Zaan. 4. Korenbloem, Zaandam. 5. R.K. Koor Beverwijk, Beverwijk. 6. D.E.V.O., Amsterdam. Eerste Afdeeling 1. Harpe Davids, Amsterdam. 2. Oefening Baart Kunst, Amsterdam. 3. Excelsior, Monster. 4. Polyhymnia, IJmuiden. 5. De Stem des Volks, Bilthoven. 6. Ars Vocalis, Amsterdam. 7. Harmonie, Wormer.. Allen werden bij acclamatie herkozen. 9. Sursum Corda, Amsterdam. 10. Kunst en Vriendschap, Amsterdam. 11. „Bennebroek," Bennebroek. 12. Ontwaakt, Zaandam. 13. Apollo, 's-Gravenhage. 14. Excelsior, Gouda. Uitmuntenheid: 1. St. Caecilia, Krommenie. 2. IJmuidens Capella koor, IJmuiden. 3. Caecilia, Amsterdam. Hoogste Eere-Afdeeling: 1. Polyhymnia, Haarlem. 2. Velsens k Capella Koor, Santpoort. 3. Veni Vidi Vici, Amsterdam. 4. De Nobel's a Capella Koor, 's-Graven hage. 5. Zang en Vriendschap, Landsmeer. Mannenkoren Derde Afdeeling: 1. Loodgieters Mannenkoor, Amsterdam. 2. Postaal Mannenkoor, Amsterdam. 3. Haarlems R. K. Mannenkoor, Haarlem. 4. Con Amore, Rotterdam. 5. Caecilia, Zaandam. Tweede Afdeeling: 1. Haagsch Mannenkoor Apollo, Den Haag. 2. D. V. S. (Nico v. d. Linden), Amsterdam. 3. Veni Vedi Vici, Amsterdam. 4. Euterpe, Den Haag. Eerste Afdeeling: 1. Mannenkoor Joh. Schmier, Amsterdam. 2. St. Caecilia, Den Haag. 3. Zang na Arbeid, Amsterdam. 4. St. Caecilia, Amsterdam. 5. Haagsche Tram, den Haag. 6. IJmuidens Mannenkoor, IJmuiden. Uitmuntendheid 1. Harpe Davids, Amsterdam. 2. 's-Gravenhaagsch Politie Koor. 3. De IJzangers, Amsterdam. 4. Naaldwijks Mannenkoor. 5. De Harmonie (L. C. Keereweer), Am sterdam. 6. Proza en Poëzie, Haarlem. Hoogste Eere-Afdeeling: 1. Liedertafel Zanglust Dordtrecht (Jan v. Leeuwen). 2. Mannenkoor Excelsior, Amsterdam (Otto de Nobel). 3. Zaanlandsch Mannenkoor (Fr. Sicking) 4. Amstels Mannenkoor De Harmonie, (K. Böhne). 5. Liedertafel Zang en Vriendschap, Am sterdam (K. Böhne). 6. Mannen Zangvereeniging Zanglust, Utrecht (H. Post). 7. Mannen Zangvereeniging Kunst en Vriendschap, Amsterdam (L. C. Keereweer). De jury zal bestaan uit de heeren: Jacob Hamel, Fr. Roeske, Olivier Koop, L. C. Kee reweer, Olman, Nico van der Linde, Jac. Bonzet, Bern. Diamant, Penaat, Otto de Nobel, Hagens Jun. en Paul Sanders. Medegedeeld werd, dat telkens vijf jury leden het oordeel zullen vellen, waardoor 't puntenaantal gebracht wordt op vijfhonderd. Als datums voor de concoursdagen werden vastgesteld 10 Mel: 1 uur kinderkoren eerste en tweede afdeeling; vrouwenkoren eerste en tweede afdeeling; 7 uur: gemengde koren derde en vierde afdeeling. 16 Mei: 's avonds 7.30 uur: Chr. koren, quartetten en derde en vierde afdeeling mannenkoren. 17 Mei: 1 uur: kinderkoren, afdeeling uit muntendheid, mannenkoren tweede afdee ling; 7.30 uur: mannenkoren eerste afdee ling en gemengde koren tweede afdeeling. 31 Mei: 1 uur: gemengde koren, eerste afdeeling, vrouwenkoren, afd, uitmuntend heid, 7.30 uur: mannenkoren, afd. uitmun tendheid; gemengde koren, afd. uitmuntend heid. 7 Juni: 1 uur: eere-wedstrijd; 7 uur: hoogste eere-afdeeling. Tegen een boom gereden Zaterdagmiddag reed op den Heerenweg te Heemstede de heer D., wonende te Hille- gom, met een auto achter een voor hem uit rijdenden auto. Hij merkte blijkbaar niet tijdig op, dat de bestuurder van het voor hem rijdende motorrijtuig van richting wilde veranderen, met het gevolg dat D., om een botsing met dien auto te voorkomen, zijn stuur omgooide en tegen een langs den weg staanden boom reed. De auto werd licht be schadigd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Vrachtauto te water Bij het achteruitrijden reed L. met een vrachtauto in de Bleekersvaart te Heem stede. De bestuurder wist er tijdig rit te springen en kwam met een nat pak vrij. De auto is later met een kraanwagen weer op 't droge gebracht. Rechts gaat voor! Zondagmiddag had op den Heerenweg, hoek Zandvoortschelaan, een botsing tus schen twee auto's plaats. J. K. kwam uit de richtink Haarlem rijden en verzuimde een van de Zandvoortschelan komenden auto den voorrang tot passeeren te geven. Gevolg was, dat de uit de Zandvoortschelaan ko mende auto werd aangereden, waardoor beide auto's licht werden beschadigd. Persoonlijke ongevallen kwamen niet voor. Voor dc brandweerkazerne De eigenaar van het perceel kadastraal bekend gemeente Haarlem, sectie D No. 8583, gelegen achter den grond aan de Gedempte-Oude Gracht, welke bestemd is voor brandweerkazerne met oefenterrein, heeft zich bereid verklaard aan deze gemeente in koop af te staan voor den prijs van? 4.800 een gedeelte van dat kadastrale perceel, ter grootte van pl.m. 231 M.2 Aankoop van het aangeboden terrein is gewenscht voor de uitbreiding van het oefenterrein van de brandweer. B. en W. stellen mitsdien voor tot aankoop van vorenbedoeld perceel grond te besluiten. 25 Arbeiderswoningen Het bestuur der alhièr gevestigde Woning- bouwvereeniging „bloemenhof" verzoekt de gemeente om een voorschot uit de gemeente kas, groot hoogstens f84.400.voor den bouw van 25 arbeiderswoningen, op een in erfpacht uit te geven terrein aan de Laurier straat. Het plan omvat 22 woningen met plat dak en 3 woningen met kap. De 3 kapwoningen zijn geprojecteerd in verband met het gevel aanzicht van het geheele plan. Alle woningen hebben dezelfde indeeling, n.l. beneden 2 kamers, keuken, W.C. en schuur boven 3 slaapkamers en een berg ruimte. De platwoningen hebben een inhoud van 228 M.2, de kapwoningen van 256 M.2. De bouwkosten zijn geraamd op gemiddeld 3.000.per woning, waardoor de totale stichtingskosten 84,400,zullen bedragen. In de exploitatie-rekening is aangenomen, dat het voorschot als 50-jarige annuiteits- leening zal worden verstrekt tegen een rente van 5 als gevolg waarvan de annuiteits- rente is bepaald op 5.478 Er is op gerekend, dat het bouwterrein in erfpacht zal worden verkregen tegen een canon, gebaseerd op een grondprijs van 9. per M.2., en een hierover te betalen rente van 5 Tot deze erfpachtsuitgifte zullen B. en W. te zijner tijd een voorstel doen. Bij een werkelijkschen huurprijs van ƒ6. zal de exploitatie sluitend zijn. Volgens verklaring van het bestuur kunnen de leden der vereeniging dezen huurprijs zonder bezwaar betalen. In verbind met het bovenstaande stellen B. en W. voor het gevraagde voorschot te verleenen. In dit ontwerpbesluit Is rekening gehouden met de mogelijkheid, dat de vereeniging onder garan e van de gemeente de benoodigde gelden geheel of gedeeltelijk bij derden zal kunnen opnemen. Vergoeding L.O., art. 102 B. en W. ste.llen voor aan de Besturen der daarvoor in aanmerking komende bijzondere vervolgcursussen voor het jaar 1931, als voorschot op de vergoeding ingevolge art. 102 der Lager-Onderwijswt 1920, toe te kennen Klarenbeekstraat 62 4.020, Kleine Houtweg 22 3.780, Nieuwe Gracht 16 3.190, Tugelastraat 5 2.600, Totaal 13.590,— B. en W. stellen voor, behoudens goedkeu ring van Ged. Staten der provincie Noord- Holland, B. en W. te machtigen aan J. Russ en J. Buijs, alhier, tegen den prijs van 15, per M.a, in koop af te staan grond, gelegen aan de westzijde van de Rechthuisstraat, groot pl.m. 481 M.2. B. en W. stellen voor terug te nemen uit het gemeentelijk grondbedrijf, tegen de geschatte waarde van ƒ94,050.gelegen aan het Prinsenbolwerk en kadastraal bekend gemeente Haarlem, Sextie B, No. 2587, groot 43.55 c.A., en de daarop op 1 Januari 1929 zich bevindende opstallen, wordende deze terugneming geacht te zijn geschied met ingang van 1 Januari 1929. Aan het gemeentelijk grondbedrijf te doen uitbetalen de rente over het sub I genoemd bedrag, berekend naar 5%% s jaars, van 1 Januari 1929 af tot den dag der uitbetaling. Overneming grond De N.V. Drukkerij „De Spaarnestad" is bereid aan de gemeente om niet met de bestemming voor openbaren weg over te dragen, een strook grond (Kinderhuisstraat), Aanvaarding van den aangeboden grond achten wij in het belang van het verkeer gewenscht. B. en W. stelen voor daartoe te besluiten. B. en W. stellen voor de balansen met ver lies- en winstrekeningen over het jaar 1929 betreffende de complexen van 108, 32, 31 en 9 arbeiderswoningen van de Coöperatieve Woningvereeniging „Eigen Woning" G.A. goed te keuren, zooals die stukken den I7den Februari 1931 bij B. en W. zijn ingekomen. Namen van straten Nu het terrein ten westen van den Rijks straatweg en ten noorden van de JanGijzen- vaart in exploitatie wordt gebracht komt het B. en W. gewenscht voor, dat door den Raad wordt bepaald dat de bestrating van de gepro jecteerde wegen, aldaar, zal bestaan uit klin kers en dat de grond dier straten voor de toepassing van de Bouwverordening voldoet aan de vereischten voor openbaren weg. B. en W. stellen voor aan de op de bij dit besluit behoorende teekening, blad 3, aange geven straatgedeelten de navolgende namen te geven aan het straatgedeelte, gemerkt A den naam Rijnstraat idem B den naam Lek straat idem C den naam Eemstraatidem D den naam Lingestraatidem E den naam Diezestraatidem F den naam Jan Gijzen- kade. Aankoop van een perceel aan de Pieter Kiesstraat De eigenaar van het perceel grond, kada straal bekend gemeente Haarlem, Sectie A No. 3911, groot 174 c.A., en gelegen aan de zuidzijde van de Pieter Kiesstraat, is bereid dat perceel aan de gemeente in koop af te staan voor een bedrag van 3.800, Dit percee» is noodig voor den aanleg van een straat, welke in het bf bouwingsplan voor d t gedeelte der gemeente is ontworpen. Aankoop komt B. en W. derhalve voor in het belang der gemeente te zijn. De gevraagde koopsom achten zij niet te hoog. Zij stellen mitsdien voor tot aankoop tegen den bedongen prijs te besluiten. Aankoop van grond De eigenares van de gronden, kadastraal bekend gemeente Haarlem II sectie S, Nos. 807. 808. 800. 8ji. ^87 788. ^02 en 593 te zamen groot 6.31.20 H. A., heeft zich bereid verklaard, die gronden aan de ge meente in koop af te staan voor een bedrag van 1144.733,50. Aankoop van genoemde gronden tegen den gevraagden prijs is naar de meening van B. en W. in het belang der gemeente te achten. Het verkeer in het Frederïkspark B. en W. schrijven aan den Raad Tijdens den bouw van de op de voor de leden ter inzage gelegde teekening met 2 aangegeven villa zijn onderhandelingen gevoerd om door grondruiling van het Frederïkspark een betere verkeerstoestand te verkrijgen. Het ter plaatse aanwezige trottor was slechts ru.m 1 M. breed. Het resultaat der onderhandelingen is geweest, dat de eigenaar bereid is aan de gemeente in eigendom af te staan den grond, mits de gemeente aan hem in eigendom afstaat andere gedeelten grond. Aangezien het van belang is, dat bedoelde verkeersverbetering tot stand komt, stellen B. en W. voor daartoe te besluiten. Aankoop van grond te oud-Schoten De eigenaar van de gronden aan den Rijks straatweg te Haarlem, kadastraal bekend gemeente Schoten sectie A Nos. 300 en 475 ged., te zamen groot pl.m. 2.26.40 H.A., is bereid die gronden aan de gemeente in koop af te staan voor f 2,60 per M.2, onder voorwaarde, dar de gemeente een eenvoudige draadafrastering als nieuwe perceelsscheiding zal plaatsen. Aankoop van genoemde gronden tegen den gevraagde n prijs is naar de meening van B. en W. in het belang der gemeente te achten. Dato 28 Januari heeft de heer Joost e*1 voor gesteld te besluiten I. B. en W. uit te noodigen, in de over éénkomst met de Speeltuinvereeniging „He Gós'erkwartier" a leen 'e repeten hef f?e- brulk van het speelterrein aan de Zomer Spaart tot des namiddags 7 uur. II. Het gebruik van het speelterrein aan de Zomervaart na des middags 7 uur te regelen overeenkomstig de voorwaarden tot het gebruik van de gemeentelijke sportter reinen, zoo noodig met vaststelling van een nader door den gemeenteraad vast te stellen speciaal tarief voor het gebruik van dit speelterrein. En verder B. en W. uit te noodigen, in de overeenkomst met het bestuur van de Speeltuinveree iging „Het Oosterkwartier", betreffende het gebruik van den speeltuin :an de Zomervaart na des middags 7 uur, een zoodanige regeling te maken, dat in overleg met den Inspecteur voor de Lichame lijke Opvoeding, en voorzoover de ruimte op het terrein dit toelaat, steeds meerdere ver eenigingen te gelijk van dit terrein gebruik kunnen maken, zonder dat bij de vergunning tot het gebruik rekening wordt gehouden met eenige politieke of godsdienstige richting van een vereeniging, welke van het speel terrein gebruik wil maken. B. en W. schrijven nu aan den Raad Na de ter-visie-legging van de ontwerp overeenkomst aan te gaan met het Bestuur van de Speeltuinvereeniging „Het Ooster kwartier" inzake het gebruik vn den speel tuin aan de Zomervaart, werden de hierboven afgedrukte voorstellen van den heer Joosten ingediend Het eerste voorstel beoogt den speeltuin na des middags 7 uur beschikbaar te stellen als gemeentelijk sportterrein. Het tweede voorstel bedoelt het gebruik van dien speel tuin na des namiddags 7 uur voor verschil lende vereenigingen te gelijk open te stellen Wat het eerste voorstel betreft, staan wij in het algemeen op het standpunt, dat een terrein voor sportdoeleinden in gebruik, behoort te worden gebracht onder de rege ling en de tarieven, welke voor de gemeente lijke sportterreinen gelden. Gelet echter op de gesteldheid en de inrichting van het ter rein aan de Zomervaart, zou het uitgeven als sportterrein bijzondere kosten met zich medebrengen en ook kosten voor bewaking vorderen. In deze omstandigheden komt het ons niet gewenscht voor, gezien ook de weinige baten die bij gebruik alleen des avonds het terrein aan de Zon e vaart zouden opleveren, op het eerste voorstel in te gaan. Omtrent beide voorstellen heeft ons College een nadere bespreking gehad met de Speel tuinvereeniging „Het Oosterkwartier". In die bespreking bracht het Bestuur van Oosterkwartier de wenschelijkheid naar voren van de handhaving der nu ontworpen over eenkomst teneinde het werk der vereeniging tot algeheele ontplooiing te kunnen brengen, daarbij tevens in het licht stellende het tijde lijk karakter van die overeenkomst' Met genoemd bestuur zijn wij van oordeel, dat de onderhavige overeenkomst inderdaad een tijdelijk karakter heeft. Het komt ons daarom wenschelijk voor het gebruik van den speeltuin aan de Zomer vaart tijdelijk aan Oosterkwartier toe te staan, op den voet van de betreffende ontwerp overeenkomst. Wij stellen derhalve voor op bedoelde voorstellen van den heer Joosten niet in te gaan. Aankoop perceelen Z. B. Spaarne Op 17 Februari jj. zijn in publieke veiling gebracht perceelen, gelegen aan de oostzijde van het Zuider Buiten Spaarne, kadastraal bekend gemeente Haarlem II sectie Q, Nos. 26, 33, 34, 43, 44, 45, 227 ged., 228, 289, 290, 291 en 292 tezamen groot pl.m. 8.74.00 H.A. Aangezien aankoop van deze perceelen door de gemeente naar de meening van B. en W. gewenscht was, hebben zij last gegeven te trachten die perceelen tegen redelijken prijs aan te koopen. Het gevolg daarvan is geweest, dat de gemeente eigenares is geworden voor de som van 100.500, De op den aankoop gevallen kosten bedragen 7-537,50- B. en W. stellen voor den gedanen aan koop te bekrachtigen. Bij de vaststelling van de personeelsfor matie voor de ambtenaren is ten aanzien van de afdeeling Waterwinning, enz. der ge meentelijke duinwaterleiding bepaald, dat nevens den hoofdmachinist en den ie-machi- nist werkzaam zullen zijn twee werklieden, die een bezoldiging zullen genieten overeen komstig de zesde groep der loonregeling voor de werklieden. Ten einde eene aanstel ling met vermelding van bedoelde belooning te kunnen uitreiken, geven wij u in over weging de Verordening regelende de positie en de bezoldiging van werklieden aan te vullen als in bijgevoegd ontwerp-besluit is aangegeven. De Commissie van overleg voor de werk liedenzaken heeft zich met de voorgestelde aanvulling vereenigd. (Ongecorrigeerd) gehouden, georganiseerd door de Ontwikke- lings-Commissie, over het Diepdruk-procédé. De lezing wordt gehouden door den heer N. P. Knape in het gebouw „St. Bavo," des avonds 8 uur. Tevens worden dezen avond tentoongesteld de werkstukken, welke de wedstrijd in het ontwerpen van een briefhoofd en een adver tentie heeft opgeleverd. Op Woensdag 25 Februari a.s. herdenkt den heer J. Pronk, verkeersagent, den dag, waarop hij véór 25 jaar hier ter stede be noemd werd tot politieagent bij het politie korps alhier. Bij het politiekorps alhier is benoemd tot politieagent, den heer J. Beunder van de militaire politie te Amsterdam. De vereeniging „Kindervoeding" reikte in de afgeloopen week uit in hare afdeelngen: Zoetestraat: Maandag 166 porties; Dinsdag 176 porties; Woensdag 150 porties; Donder dag 145 porties; Vrijdag 169 porties; Zater dag 133 porties. Gen. Cronjéstraat: Maandag 95 porties: Dinsdag 100 porties; Woensdag 90 porties; Donderdag 97 porties; Vrijdag 95 porties; Zaterdag 85 porties. De wethouder van Onderwijs, de heer W- Roodenburg, zal morgenmiddag van 1 tot 2 uur spreekuur houden. Bij de politie is aangifte gedaan van dief stal van 6 kippen uit een hok aan de Zomer vaart. Voor de leden van de afdeeling Saarlem van den Ned. R. K. Graflschen Bond zal Woensdag 25 Feabruari een lezing worden Zaterdagmiddag omstreeks 12 uur vloog plotseling op het Schoterboschplein door onbekende oorzaak een Brockway-bus in brand. De schauffeur kon dit brandje met een zelfblusscher en een paar emmers water blusschen. Gemeenteraad. Een vergadering van den Raad dezer gemeente, wordt Donderdag 26 Februari, des avonds 8 uur gehouden. De agenda is als volgt: 1. Vaststelling van de notulen van de vergadering van 22 Januari 1931. 2. Ingekomen stukken. 3. Vergoeding art. 101 L. O. Wet 1920 over 1928. 4. Credietaanvrage voor veiligheidsmaat regelen nabi) de Haven. 5. Verordening aanwijzing stemlokaal. 6. Ontheffing bebouwing Oostzijde Heem- steedsche Dreef. 7. Aankoop en overdracht van grond tus schen Wipperplein en Cloosterweg. 8. Voorstel tot aanstelling van een vak onderwijzeres in de nuttige handwerken aan de U. L. O. School. 9. Borgstelling voor tulnbouwvoorschot- ten. 10. Vaststelling Kohieren Plaatselijke In komstenbelasting. 11. Ontheffing Plaatselijke Inkomsten belasting. begrijpen. Personalia Tot nieuw lid van den Uni versiteitsraad van het LeidsChe Universi teitsfonds is in de plaats der periodiek aftredende leden benoemd o.a. de heer mr- O. H. Guepln, alhier. Brandweerdemonstratie Hedenavond houdt de brandweer een oefening in den polder. Het Is voor het eerste dat met de spuit- welke van bijzonder constructie is, geoefend zal worden. Dames en Heeren thans zullen wij U, In Uw eigen wel begrepen belang, overschakelen naar de attractie van dezen tijd, den geweldigen grooten onderhandschen uitverkoop van Het 15-jarige bedrijf, waar ieder, binnen en buiten Haarlem, den mond vol van heeft door zijn ontzettende lage en goedkoope aanbiedingen. Meubelavonturiers, welke zich zoo gaarne onze concurrenten noemen, wringen zich In alle bochten, zfj kunnen met hun dure exploitatie blijkbaar onze eigen gemaakte meubelen in prijs niet meer bijhouden. Honderden cliënten zijn opgetogen met hun behaald koopje. Met a.s. Mei MOET alles verkocht zijn. 14 Q.A. Chippendael Chesterfield ameublementen, bekleed met ge schoren vë'ours 135.—; 9 waaier Salon-ameublementen, bekleed met dito 102.50; hyper modem 2 kleurig punt Crapaudstel. In alle kleuren 105.Dressoir, 150 br., planken en schotten ook eiken, met bolle gesl. glazen in bovenkast 69.90; iets kleiner 47.50; Huiskamer ameublement, moquette bekleed 23.6-deelig beter soort Damast 2-pers. bedstel 32.50; 6 stuks leeren Crtpauds 3518; Schuiftafels (eiken) 12.90 (gr. maat); hyper modern Dressoir, 140 breed, tot den grond gebouwd met en zonder spiegel 48.Thee- en Clubtafels, Salontafel 110x80 met kruis 10.50; Spiegels, Linnen- en Boeken kasten; Spiegelkast 37.—; 2-pers. Im. Auplng gezondheidsmatrassen, 15 Jaar garantie 13.—; 23 moderne Kapstokken 7.50; 70 pracht Schilderstukken van bekende meesters vanaf 2.18 Rookfauteuils 10.50; nog 50 verschillende soorten Salon- en Huiskamerameuble menten; zeer zware Ledikanten (2-pers.) 14.50; 7 pracht massief eiken Eetkamertafels met 2 in'egbladen 22. BIJ DE CONCERTZAAL

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 6