Uit den U)m trek SPOED LEI PUIN HEEMSTEDE VIJFHUIZEN HAARLEMMERMEER VELSEN BLOEMENDAAL RENNEBROEK ZANDVOORT SANTPOORT BOEKBESPREKING RADIO-NIEUWS De radio in Amerika STOOMVAARTLIJNEN FAILLISSEMENTEN INGEZONDEN Een Van Vereeniging voor Wijkverpleging Maan dag hield bovengenoemde vereenlging een vergadering in Hotel v. Ree. De voorzitter, de heer Dr. M. Colenbrander, opende mei een kort welkomstwoord, waarna voorlezing der notulen, welke onveranderd werden goedgekeurd, volgde. Wegens ziekte der se cretaresse, Mevr. v. d. PolGevers, gaf de voorzitter een uitvoerig jaarverslag over net afgeloopen jaar. Er werd daarin hulde gebracht aan de beide wijkzusters, die in het afgeloopen Jaar weer met grooten ijver en toewijding hun taak hebben verricht. Uit het verslag der penningmeesteresse bleek, dat het nadeellg saldo voor de Wijk verpleging thans was 438 en dat van de T3.C.-bestriJdlng 1961. Als leden der contröle-commissle werden benoemd Jac. Roest Sr. en C. Floris Sr. die de boeken controleerden en deze in orde oe- vonden hebbende, voorstelden de penning meesteresse décharge te verleenen. Door bedanken van Mevr. v. d. PolGe vers, Mevr. WaldcötterBenner en den heer Leeuwenberg, werden als bestuursleden ge kozen de dames freule van der Goes, Mevr. Ledeboer en Ir. Duynstee. Dank bracht de voorzitter den aftredenden bestuursleden voor het vele werk aan deze zoo nuttige vereenlging, in het belang var, de lijdende menschheid betoond. Hierna volgde sluiting. NIEUWE R. K. SCHOOL VOOR U. L. O. Niet aan den Bronstee-, doch aan den Heerenweg B. en W. schrijven aan den Raad: BiJ uw besluit van 25 Juli 1929, werden op verzoek van het R. K. Kerkbestuur van den H. Bavo, alhier, o. m. gelden beschik baar gesteld voor de stichting van een hijzondere school voor uitgebreid lager on derwijs Door genoemd bestuur werd bij de be trekkelijke aanvrage medegedeeld, dat het de bedoeling was, deze school te stichten op een terrein aan en bij den Bronsteeweg. Aanvankelijk is deze U. L. O.-school tijde lijk ondergebracht In „Postlust", aan den Heerenweg, later In „Djokjakarta" aan de Kerklaan, en sedert) 1 Januari jj. in de Jacobaschool aan de Lanckhorstlaan. Het bestuur heeft ons medegedeeld, dat tengevolge darvan thans alle lokalen dier school in gebruik zijn, terwijl zoowel de lagere als de U. L. O.-school met 1 Sep- tember a.s. 1 klasse meer zal tellen, zoo dat net gewenscht is voor de U. L. O.-school spoedig een nieuw gebouw te stichten. De aanvankelijke gedachte-oplossing om de U. L. O.-school en de lagere school onder één dak te bouwen, zou het bestuur om ver schillende redenen niet willen uitvoeren. Met den bouw van 3 leslokalen zou alle beschikbare bouwruimte aan de Lanck- horst laan in gebruik worden genomen en zou uitbreiding der scholen aldaar niet meer mogelijk zijn. De school zou niet kunnen beschikken over een leermiddelenkamer eri de noodige bergruimte. Het is verder niet onmogelijk, dat de 3-klass:'ge UL.O.-school veranderd wordt in een 4-klassige, terwijl hei bestuur het. na ingewonnen advies, beter oordeelt, dat de U. L. O.-school on der een afzonderlijk hoofd staat, dan dat dezelfde persoon zou zijn hoofd van de lagere en van de U. L. O.-school. Het bestur is nu voornemens om de Xf." L. O.-school te bouwen op een terrein, gelègen aan de Westzijde van den Heeren weg en aan de Zuidelijk zijde van het R, K. Vereenlgingsgebouw. Wi) kunnen ons in beginsel met deze op lossing goed vereenigen. AANWIJZING STEMLOKALEN B. en W. stellen voor als stemlokaal bi] stemmingen voor leden van de Tweede Ka mer der Staten-Generaal, de Provinciale Staten en den Gemeenteraad aan te wijzen: Voor stemdistrict 1, een lokaal van de Bijz. Prot. Bewaarschool aan de Lieven de Key laan no. 24; Voor Stemdistrict 2, het Gymnastieklokaal der St. Augustinusschool aan de Molenwerfs- laan; Voor stemdistrict 3, het Gymnastieklokaal der Openbare School aan den Voorweg: Voor stemdistrict 4, een lokaal van her perceel gelegen aan de Prinsenlaan no. 1; Voorstemdistrict 5, een lokaal van het R.K. Vereenlgingsgebouw, aan den Heerenweg na 101; Voor stemdistrict 6 het Gymnastieklokaal van de Openbare School aan het Juliana- plein no. 1; Voor stemdistrict 7, het Gymnastieklokaal van de Openbare School aan den Bronstee weg; Voor stemdistrict 8, het Gymnastieklokaal van de Bosch en Hovenschool aan de Adrlaan Pauwlaan. GEMEENTEZAKEN 9. en W. vragen machtiging aan W. A. Dól- léman, Notaris te IJmuiden, ter uitvoering van het door hem overgelegd verkavelings- en bebouwingsplan voor het terrein, gelegen aan de Oostzijde van de Heemsteedsche Dreef, tusschen de Havenstraat en de Zand vaart, ontheffing te verleenen van de ge projecteerde open ruimten tusschen de in dit blok te bouwen perceelen. Gemeentezaken. 3. en W. stellen voor, a. het gemiddeld bedrag per leerling van de kosten van Instandhouding over het jaar 1928 voor zoover de openbare scholen be treft vast te stellen: 1. voor de openbare lagere scholen op f 17.17; 3. voor de openbare M. U. L. O. sohool ao f 3X21; b. de vergoeding in de kosten van instand houding, bedoeld in art. 101, eerste en ne gende lid der Lager Onderwijswet 1920, over 1928 vast te stellen vooi de R. K. School L. O. Heerenweg op f 4528.59; R. K. school L. O., Kerklaan op f 3434.—; R. K. school U. L. O., Kerklaan. op f 998.51; R. K school L. O., Molenwerfslaan, f 4288.21; Bijz. Prot. school L. O., Voorweg, f 4013.49; Bijz. Prot. school L. O., Adr. Pauwlaan, f 4498.54; Bijz. Prot. school U. L. O., Adr. Pauwlaan, f2061.44. B. en W. vragen machtiging a. voor de gemeente aan te koopen van den heer L. Ever.clljk, makelaar te Haarlem, het woonhuis met schuurtje, erf en tuin aan den Cloosterweg 33, alhier, ter gezamenlijke oppervlakte van 4002 M2 tegen een koop som van f 19.000.—; en b. met de Directie van den Provincialen Waterstaat te Haarlem de noodige regelin gen te treffen over afstand van een gedeelte van onder a. aan te k nopen grond, voorzoo ver benoodigd voor doortrekking van den provincialen, primalren weg van het Wip perplein tot den Cloosterweg en daartoe van haar oom een bedrag in ontvangst te nemen van f 2750.—. Veiligheidsmaatregelen nabU de haven. B. en W. vragen machtiging tot het aanschaffen en plaatsen van een 7-tal ladders en het aanbrengen van twee reddingshaken nabij de haven, en stelle* voor, hun het noodige credlet te verleenen voor uitvoering van dit werk, Gevoden voorwerpen Terug te bekomen bij Dolfveld, Geweerstraat 19, Haarlem, een zweep; Kunze, Koedlefslaan 64, een zwarte hond; J. Jansen, Oudemanslaan 2, een hon denzweep; Kiebert, Binnenweg 78, ee klein zwart hondje; Bureau van politie, Raad- hulsstraat, een hulssleutel en een bruine motorhandschoen Badhnls In het Badhuis aan de Post- laan werden in de week von 16 tot en met 21 Februari genomen 469 douchebaden, 38 kuipbaden. Aan 22 kinderen werd een gratis school- bad verstrekt op Woensdagmiddag van 2 4 uur. Van de gelegenheid tot kosteloos baden op Woensdagavond tusschen 5 en 8 uur werd door 15 volwassenen gebruik gemaakt. Gemeenteraad In de vergadering van den raad dezer gemeente op a.s. Donderdag zal aan de orde komen als punt 7a aankoop van grond in en nabij de geprojecteerde Heemsteedsche Dreef. Mond- en K-lauwzeer De zoo gevreesde ziekte begint in deze omgeving weer meer voor te komen. Zoo wij vernamen schijnt zij niet zoo'n kwaadaardig karakter te dragen als den vorigen zomer Verbetering Vanwege den Haarlemmer meerpolder zijn in den Spieringweg de die pe sporen en gaten langs het geasfalteerde wegdek door aanvulling met puin in orde gebracht. Een goede en mooie verbetering. De nieuwe brug in den Kruisweg Het afgraven van den geniedyk, ter plaatse waar in den Kruisweg nabi) den spooroverweg te Hoofddorp een nieuwe breede brug wordt gebouwd, is thans in vollen gang. Ook hst aanbrengen van de kistdammen voor het wegpompen van het water heeft zijn beslag gekregen. De aannemer, de heer Kunst te Hilversum, aan wien het werk werd gegund voor 43.000, betracht ondanks de ongunstige weersge steldheid met de uitvoering van dit werk veel spoed, zoodat het wel te verwachten is dat de brug nog vóór den as. zomer ge reed zal komen. Personalia De heer S. Hörchner te Nieuw-Vennep is benoemd tot onderwijzer aan de Geref. Daniël Schutschool te Am- terdam. NIEUWE KAARTEN DER GEMEENTE Door het verschijnen van de nieuwe kaarten der gemeente, uitgegeven door de fa. G. Eike- lenboom te Haarlem, met medewerking van het gemeentebestuur, is eindelijk in een lang gevoelde behoefte voorzien. De uitgave omvat twee zeer fraaie platte gronden, n.l. één op schaal 1:10.000 van het bebouwde deel van de geheele gemeente en éin 1:5000 van IJmuiden. Alle straatnamen zijn duidelijk aangegeven; ook vindt men de toekomstige uitbreiding op de kaarten afge drukt. Wat het werk zoo belangrijk maakt is, dat men er de havenwerken en sluizen ten N. van het Noordzeekanaal volledig op kan vinden, iets wat tot nu toe van geen enkele openbare plattegrond dezer gemeente gezegd kon worden. Men kan er ook reeds den naam van het „Burgemeester Rijkepark" op vin den, waaruit blijkt d£t de kaart geheel tot op den huidigen dag is bijgewerkt. Een afzonderlijke klapper, met een goed verzorgden omslag waarvan echter de titel in duidelijkheid wel iets te wenschen over laat, vermeldt alle straatnamen, openbare gebouwen enz., met verwijzingen naar de vak ken, waarin de plattegronden zijn verdeeld. Bouwvergunningen Door Burgemeester en Wethouders van Velsen zijn de navolgen de bouwvergunningen verleend: aan het Provinciaal Electriciteitsbedrijf van Noordholland, te Bloemendaal, tot. het bouwen van een enkel dubbel woonhuis nabij den Nieuwe Schulpweg te Velsen; aan J. L. Min, te Driehuis, tot het bou wen van een dubbel woonhuis aan de Sple- ghellaan, aldaar; aan de N.V. Bouwmaatschappij „De Kat tenburg", te IJmuiden, tot het bouwen van vier woonhuizen aan de Ruijsdalestraat, al daar; aan Th. Oudendijk, te Velsen, tot het ver bouwen van een woon-winkelhuis aan den Wijkerstraatweg no. 199, aldaar; aan H. M. Koning, te Santpoort, tot het bouwen van een woonhuis aan den Stations weg, hoek Van Tuyllweg te Velsen; aan de N.V. Bouw- en Expl. MiJ. v.h. Van der Plas en Jansen, te Driehuls, tot het bou wen van een dubbel woonhuis aan de Gene- stetlaan, aldaar; aan de N.V. Vereenigde Koninklijke Pa pierfabrieken der firma Van Gelder Zonen, te Velsen, tot het uitbreiden van het ketel huis op het fabrieksterrein, aldaar; aan Gebrs. Lolkus, te Bloemendaal, tot het bouwen van vier dubbele woningen aan een gepr. straat nabij den Duinlustparkweg te Santpoort; aan 8. S. Meij, te IJmuiden, tot het bou wen van een rookerij met werkplaats aan de Loggerstraat en 2e Industriedwarsstraat aldaar. DE HEER TUSENTUS UIT DEN VRIJHEIDSBOND De heer K. H. Tusenius, wethouder der gemeente Velsen, is wegens een conflict met het hoofdbestuur, in verband met het ge schil tusschen de afdeelingen IJmuiden en Santpoort uit den Vrijheidsbond getreden. Hij heeft voorts bedankt als hoofdbestuurs lid van de vereenlging van gemeenteraads leden in den Vrijheidsbond. De B. G, V.-ultvoering Zaterdagavond gaf de Bloemendaalsche Gynastiek Vereenl ging in hotel Vreeburg de eerste van haar beide winter-uitvoeringen. De voorzitter, de heer Pronk, heette in zijn openingswoord allen welkom, in 't bijzonder den heer Tinholt, hoofd van school C, wien hij dank zei voor het beschikbaar stellen van de gymnastiekzaal dier school; verder be sturen en leden van zustervereenlggen, de leden der Technische Commissie en de vele ouders der adspiranten. 't Speet spr., dat de voorzitters der T. C en van den Kennemer Hurnkring door ziekte verhinderd waren aanwezig te zijn. Toen had de algemeene opmarsch plaats en vulde zich het aantal met alle leden der B. G. V. Dezen brachten het publiek den Ro meinschen groet. Over de uitvoering der verschillende num mers willen we kort zijn. We volstaan met te constateeren, dat al len hun beste beentje voorzetten, om den avond goed te doen verloopen. De adspiranten werkten als menschen, de jongens deden hun best, om in 't voetspoor van de heeren-afdeeling te komen. De meis jes werkten op een wijze, die veel van hen doet verwachten. De dames-afdeeling, hoe wel grooter dan vroeger, was er kwalltieta- tlef niet op vooruitgegaan. Veel Jonge en nieuwe leden. De heeren-afdeeling gaf 't neusje van den zalm. Wat deze afdeeling presteerde, kan concurreeren met wat andere vereeni- gingen, zeer gunstig bekend staande ver- eenigingen, te prezenteeren hebben. Alles met elkaar dus een uitvoering, waar over de directeur, de heer Beets, alle reden heeft om zeer tevreden te zijn. Th. Braam t Gisterenmorgen is na een •1 l k langdurige ziekte in den leeftijd van ji) iren overleden onze bekende plaatsge- t. de heer Th. Braam. De heer Braam was een krachtige persoon- •id met organisatorische talenten. Het itselijke erganisatieieven verliest in hem accurate suggestieve kracht. De stichting van het R. K. Zieken- en Aan vullingsfonds BennebroekVogelenzang, dat in hem haar voorzitter verliest, de plaatse lijke afdeeling van het N. H. Witte Kruis, waarvan de overledene van de oprichting tot voor kort de accurate penningmeester en ma gazijnmeester is geweest, e.a. corporaties, waarin de overledene ïich verdienstelijk heeft gemaakt, zullen hem in eere herdenken en zijn nagedachtenis huld'gen. De heer Braam heeft ook nog als raadslid gedurende één periode in het raadscollege zitting gehad en heeft dus als zoodanig ook nog aan het politieke leven deelgenomen. Kiezerslijst De kiezerslijst ligt tot 16 Maart a.s. ter secretarie ter Inzage. Tot 9 Maart kunnen daarin op verzoek nog wijzi- infer worden aangebracht Zandvoortsclie Handelsvereniging Deze vereenlging houdt Donderdagavond haar al gemeene ledenvergadering in „Bodega Mus- tert" aan den Strandweg. Werkverschaffing Op de begrooting 1931 was voor Werkverschaffing een post uit getrokken, groot 3000 en voor steunverle ning eenzefde bedrag. Daar echter sinds 1 Januari 1931 op deze posten respectievelijk reeds is uitgegeven 5054.54 en 2400 stellen B. en W. den raad voor, deze posten te verhoogen met 5000 en 1500 en te brengen op 8000 en 4500. De Landelijke Federatie van Bouwvak arbeiders had door haar afdeeling Zandvoort het verzoek gericht, om betere regeling van loon en voorwaarden bij de werkverschaffing en betere steunregeling. B. en W. zijn van meening, gehoord de Commissie van Sociale Zaken, dat Zandvoort reeds zeer veel doet voorde werkverschaffing en wat de steunregeling betreft, niet achter staat bi) andere gemeenten. Zij stellen den raad voor, het ingediende adres voor kennisgeving aan te nemen. Brandweer Reeds lang stond in Sant poort vast, dat het met de bestrijding van brand niet in orde was. Het duurde veel te lang eer de bluschmiddelen op de plaats van bestemming waren, het personeel was nergens aan te onderscheiden en er was weinig orga nisatie in. Januari 1930 werd echter met de reorganisatie begonnen, die nu met het ge reed komen der automotorbrandspuit haar beslag heeft gekregen. De bekende Fordwagen met het opschrift „Kookt op gas" van het gemeentelijk gasbedrijf, waarvan., deze was afgeschreven zal voortaan de keurig in model- kleeding gestoken blusschers met materiaal naar de plaatsen des onheils vervoeren. Al het modern materiaal is aanwezig, zeHs de verbandtrommel ontbreekt niet. De mo torbrandspuit, die er op gemonteerd is, stond voorheen bekend als een spuit, die in de meeste gevallen niet of te laat water gaf. Ze stond voorheen op een handwagen, waarboven een watertank die steeds onge veer 150 liter water in had, waarmee het bij- behoorend type centrifugaalpomp, dat op bijna alle motorbrandspuiten is gemonteerd, van het eerste water moest voorzien om zijn werk te kunnen verrichten. Bij vorst was dit wel eens onmogelijk, ook was wel eens de klep der zuigslang niet goed sluitend en liep dit eerste water weg. Men heeft nu echter tusschen pomp en motor een tankje van enkele liters inhoud geplaatst, waarin een drijver is aangebracht met conische stang. De zuigkracht van den motor wordt nu gebruikt om het water in de pomp te brengen, die dus direct haar werk kan aanvangen, hetgeen gebeurt zoo gauw als de conische stang door het water de buis van zuigkracht van den motor afsluit en het water via de pomp naar de straalpijp gaat. Het blijft echter een mooie prestatie van den assistent brandmeester Jak Jr., die met dit idee kwam en het zelf ten uitvoer bracht. Gisterenavond werd een oefening gehouden met het doel elk brandweerman vertrouwd te doen maken met alle werkzaamheden ver bonden aan een blusschlng. De proef slaagde volkomen, waarbij al het personeel tegen woordig was, gekleed in nieuw uniform. Rest ons nog te vermelden, dat de motor ook ge bruikt kan worden om den druk der waterlei ding te verhoogen van drie en een half tot zeven atmosfeer en bij voldoende water in sloot of plas, met vier stralen kan gebluscht worden. Santpoort kan over zijn brandweer tevreden zijn. Wie is de dief? Een winkelierster had van het postkantoor 50.— gehaald. Daar zij even een spoedbestelling moest bezorgen vbgkq bgkq ,.:o bgkq bij een overbuur, werd het geld door haar een oogenblik in den winkel neergelegd, ter wijl zij het bestelde aanreikte. Ze was maar een momentje afwezig ge weest en had haar deur niet uit het oog verloren. Toch heeft een bezoeker van haar winkel kans gezien ongemerkt te komen en te gaan en in plaats van iets van haar win kelwaar te koopen maar de 50.— mede te nemen. Er is geen enkel spoor of aanwijzing, die deze zaak tot een oplossing kan brengen. „NEOERLANDSCH FABRIKAAT". De Februari-aflevering van het maandblad Nederlandsch Fabrikaat" geeft allereerst een, ditmaal zeer uitgebreide, opgave van hetgeen do Vereenlging de laatste maand deed. Met tal van aardige afbeeldingen wordt vervolgens uiteengezet, waarom het Wan be lang is het doel van de Vereenlging „Ne derlandsch Fabrikaat" te steunen en op wel ke wijzen de Vereenlging „Nederlandsch Fa brikaat" in het afgeloopen jaar dit doel heeft nagestreefd. In de bijdrage „Bevordering van de Ne- derlandsche Industrie?" wordt uiteengezet, dat voor het nieuwe Stadhuis te Enschede de levering van de complete electrische in stallatie voor verlichting, kracht, tijdsaan wijzing, brandmelding enz., in haar geheel aan een buitenlandsche firma is opgedragen. Het Bestuur van de Vereeniglng heeft al het mogelijke in het werk gesteld dit te i Het nieuwe meisje (waaraan men gezegd had, heel beleefd te ontvangen, tot admiraal): „Dezen kant uit, mijnheer Vlaggeschip." (Everybody's Weekly) voorkomen, doch zonder resultaat. Aan het slot van het artikel wordt er op gewezen, dat al moge het waar zijn, dat aan de bui tenlandsche onderneming de verplichting is opgelegd, zooveel mogelijk het werk in Neder land te houden en zooveel mogelijk van Ne derlandsch fabrikaat gebruik te maken, dan rijst toch de vraag, ten 1ste of het ge wenscht is, dat bij de beoordeeling hiervan een buitenlandsche onderneming, zij het dan misschien niet buiten voorkennis en goed keuring van een of meer Nederlandsche au toriteiten, hierop invloed kan uitoefenen, en ten 2de of als Nederlandsche fabriek ook beschouwd wordt een nevenbedrijf van be doelde onderneming in Nederland gevestigd, terwijl de vraag wordt gesteld, of het in een ander land mogelijk zou zijn. dat aan een Nederlandsche onderneming een dergeiyke opdracht wordt gegeven als hier het geval is geweest. Met verschillende afbeeldingen wordt ver volgens een en ander medegedeeld, omtrent het initiatief, dat de firma Vroom en Drees- man te Den Haag heeft genomen om het Nederlandsch Fabrikaat naar voren te bren gen. Daarna trekt zeer sterk de aandacht het geen het Bestuur der Vereeniging „Neder landsch Fabrikaat" doet in het belang van de bekendmaking van de Nederlandsche In dustrie by het onderwijs zoowel hier te lande als in Nederlandscli-Indië. „Nieuwtjes uit de Nederlandsche Industrie" bevat tal van korte belangwekkende mededeelingen op dit gebied. Daarna treffen wy een uitvoerige lyst aan van de in den laatsten tijd verleende Ne derlandsche octroolën. Belangwekkend is vervolgens de uitvoerige beschrijving van de industrieele bedrijven van de N. V. Gebrs. van den Bergh's In dustrie en Handelmaatschappy te Oss, welke onderneming op het oogenblik haar 75-jarig bestaan herdenkt. HET KAPPERSBLAD. Ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van den Nederlandschen Kappersbond is het officieel orgaan van dien bond," „Het Kap persblad" ln een nieuw kleed verschenen. De kunstzinnige omslag geeft het blad al direct een voornaam cachet. Ongeveer 30 pagina's tekst zyn in het vernieuwde nummer opgenomen, waarbij o.m. een openingswoord van den redacteur, interessante mededeelingen voor den kap per, verslagen van den bond, concoursen, foto's van bekroonde kapsels enz. Het geheel, op fraai kunstdrukpapier ge drukt, vormt een vakblad, dat er wezen mag. ln 1930 is het aantal radio-luisteraars in Amerika geweldig gestegen. Waren er in 1929 bijna 36 miilioen luisteraars, op het einde van 1930 waren er ruim 50 millioen. Er zijn thans in Amerika 289 zendstations, by na iedere week wordt er een nieuwe zen der gebouwd. De uitzendingen beginnen rc-eds 's morgens om 5 uur en duren tot 's nachtc drie uur. De radiovereenigingen zyn geen overheids organen, doch particuliere instellingen. De Radio-handel is naast de filmindustrie een der beste takken van handel en nijverheid. De groote firma's hebb9n een heel leger van deskundigen, die van huis tot huis gaan om te vragen: Is uw radio perfect in orde. mevrouw? Wil ik die storingen even ver helpen? Deze technici verdienen ruim 100 dollar per week. In Amerika zyn reeds 25 particuliere stations, die beeld-uitzendingen geven. De programma's bevatten vooral literatuur, spanning, cultureele ontwikkeling en mu ziek. De eigeniyke Jasz-muziek neemt niet die plaats ln als men ln Europa gewoonlijk wel meent: Jasz- en Neger-songs zijn meer export-artikelen geworden. Men luistert in Amerika byzonder graag naar Italiaan- sche Opera's, klassieke Duitsche muziek, vooral van Richard Wagner en buitengewoon veel naar Weensche muziek. Technisch zijn de uitvoeringen zeer goed verzorgd. Er be staat een ware cdhcurrentie om de meest beroemde musici en zangers voor de micro foon te brengen. De groote liêvelingen van de Radio-luisteraars krygen wel een salaris van 100.000 dollar per jaar. Men heeft in Amerika veel reclame gemaald voor de Radio door op pleinen en in parken en in groote gebouwen reuzen-luidsprekers op te stellen, waardoor de aandacht der voorbygangers getrokken wordt. Machlelse's Sigarenhandel. R.c. Mr. J. C. van der Burcht van Lichtenbergh. Cur. Mr. H. G. Kaufmann, den Haag. 19 Febr. N.V. Maatschappy tot Exploitatie van Broodbakkeryen „de Hofstad", Den Haag, Jacob Catsstraat 220. R.c. Mr. Jhr. H. O. Feith. Cur. Mr. W. H. B. Overbosch, den Haag. 19 Febr. O. Douwenga. den Haag, Vaalri- vlerstraat 103. R.c. Mr. G. H. B. v. d. Boom. ur. Mr. L. J. E. van Meeverden, den Haag. 19 Febr. N. V. Verzekering en Herverzeke ring Maatschappy „Cura", in llkwidatle. den Haag. R.e. Mr. H. W. E. Klomp. Cur. Mr. A. F. Visser van IJzsndoorn, den Haag. 19 Febr. de Handelsvennootschap onder de firma Poons en Tasseron Eerste 's-Graven- haagsche Electrische Radiokastenfabriek, den Haag, Katerstraat 46 en de leden A. Poons, Perponcherstraat 11a, den Haag en A. C. Tasseron, Larenschestraat 120, den Hoog. R.c. Mr. A. S. Rueb. Cur. Mr. E. Bonn, den Haag. 19 Febr. H, Lourens, schilder en glashan delaar, handel dryvende onder de firma H. Lourens en Zoon, Rijswijk', Caen van Neck- laan 247. R.c. Mr. A. N. Kuhn. Cur. Mr. W. G. J. Scholtens, Den Haag. 19 Febr. M. Fresco, koopman, den Haag- Gedempte Burgwal 21. R.c. Mr. J. H. van Laer. Cur. Mr. F. J. M. Bartels, den Haag. 19 Febr. H. Griffioen, winkelier, den Haag, Schenkkade 45. R.c. Mr. A. B. Bommezyn. Cur. Mr. P. S. Noyon, Den Haag. 19 Febr. G. Bouter. scheepmaker, Delft, Jan Willem Frisostraat 54, J. Bouter, scheep maker, Delft, Heerenpad 9, tezamen hande lende onder scheepswerf „De Concurrent" firma Bouter en Zonen, Scheepmakerij 99. Delft. R.c. Jhr. Mr. Th. W. C. Calkoen. Cur. Mr. W. van der Chys, Delft. 19 Febr. A. J. van der Kruik Jr., schryn- werker, den Haag, Terwestenstraat 150. R.c. Mr. F. J A. Hyink. Cur. Mr. A. J. Blits, den Haag. 20 Febr. M. A. C. de Louw, handelende on der den naam Astra", Tilburg, Stations straat 3—7. R.c. Jhr. Mr. L. J. M. v. Sasse van Ysselt. Cur. Mr. G. Buddebeyer, Til burg. 20 Febr. L. Voshol, veldarbelder, Oud-Vos meer. Rijkebuurtscheweg 40. R.c. Jhr. Mr. L. J. M. v. Sasse van Ysselt. Cur. Mr. v. d. Hoeven, Tholen. 20 Febr. J. W. S. van Kluyve, veevoeder handelaar, Grijpskerk. R.c. Mr. H. J. E. Engelkens. Cur. Mr. S. K. de Waard. Gro ningen. 20 Febr. N. V. Groninger Discontobank, Groningen, Stationsstraat. R.c. Mr. H. J. E. Engelkens. Cur. Jhr. Mr. T. J. v. Iddekinge en H. J. Buwalda, Groningen. 20 Febr. N. V. voorheen de Nys en Co., schoenfabriek, Maarssen. R.c. Mr. J. E. v. d. Meulen. Cur. Mr. A. J. Moll, Utrecht. 19 Febr. J. p. H. de Hesselle, pensionhou der, Nijmegen, Franschestraat 1. R.c. Mr. C. van Nievelt. Cur. Mr. C. R. F. van Reggen, Nijmegen. 19 Febr. E. H. Sciaroni, openbare koop vrouw, handslende onder den naam Maison Neuve, Arnhem. Rynstraat 29. R.c. Mr. C. v. Nievelt. Cur. Mr. A. A. H. M. Flochg, Arnhem. 19 Febr. P. Imbos, monteur, Arnhem, Naëll Tijnnegleterstraat 28. R.c. Mr. C. van Nie velt. Cur. B. R. Wesseling, Utrecht. 19 Febr. A. Mozes, koopman, Arnhem, Wlelakkerstraat 16. R.c. Mr. C. van Nievelt. Cur. Mr. J. S. G. van Brummsn, Arnhem. 20 Febr. N. V. Portugeesche Handel My. Pohamij, Amsterdam, Prinsengracht 965. R.c. Mr. C. W. Thöne. Cur. Mr. I. v. Creveld, Amsterdam, Keizersgracht 729. 20 Febr. T. Otto, koopman, Amsterdam, Hudsonstraat 173 huis. R.c. Mr. C. W. Thö ne. Cur. Mr. I. van Creveld, Amsterdam, Keizersgracht 729. Opgeheven wegens gebrek aan actief: 19 Febr. J. v. Beynum, echtgenoote van P. v. d. Steeg, Oo3terbeek. 19 Febr. M. v. d. Ven, den Haag. 20 Febr. J. A. Klune, Groningen. 20 Febr. G. W. A. Nyenhuis, Groningen. In de week van 1621 Februari zyn in Nederland uitgesproken 88 failissementen. 21 Februari opgegeven door v. d. Graaf en Co. N.V. (Afd. Handelsinformaties). Uitgesproken: 19 Febr. E. Bakkenist, echtgenoote van P. Machielse, koopvrouw, den Haag, Stations weg 87, handelende onder den handelsnaam STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. ENGGANO (thuisr.) pass. 23 Febr. Gi braltar. JOHAN DE WITT (thuisr.) 22 Febr. van Port Said. POELAU BRAS 22 Febr. van Londen te Hamburg. KON. HOLL. LLOYD. EEMLAND (uitr.) 20 Febr. te Santos. GELRIA (thuisr.) 22 Febr. nam. 3 uur van Las Palmas; 28 Febr te Amst. verwacht. IVO (uitr.) 21 Febr. van Antwerpen. PORTA 21 Febr. van Bremen te Amst. ZEELANDIA (uitr.) 22 Febr. nam. 2 uur van Leixoes. ICON. NED. STOOMB. MAATSCHAPPIJ. AJAX 22 Febr. van Bona te Amsterdam. ARES (uitr.) 21 Febr. van Callao naar Mollendo. BENNEKOM (thuisr.) 22 Febr. van Cura cao naar Europa. L CERES 21 Febr. van Rotterdam naar Lis sabon. COMMEWYNE 20 Febr. van New York h- P. au Prince. DOROS 20 Febr. van Palermo naar Am sterdam. EOS 22 Febr. van Fiume te Bari. EUTERPE 21 Febr. van Passages naaf Bilbao. HERMES 21 Febr. van Smyrna n. Stam- boul. ILOS, Rott.-Algeciras, p. 22 Febr. Dungc ness. IRENE, Rott.-Tunis, pass. 21 Febr. Gi braltar. IRIS 23 Febr. van Kopenhagen te Ham burg. JUNO 20 Febr. van P. au Prince naar C- Haïtiërs. NEREUS 20 Febr. van Vigo te Havre. NERO 23 Febr. van Danzig te Rostock. OBERON 21 Febr. van Motril naar Car- thagena. ODYSSEUS, Amst.-Danzig, p. 21 Febr Holtenau. ORION 22 Febr. van Tarragona te Bur- riana. ORPHEUS 21 Febr. van Stettin naar Am sterdam. PERSEUS 22 Febr. vr:n Aalborg n. Am- sterdam. PLUTO, Amst.-Kopenh., p. 22 Febr. Hol tenau. POLLUX 21 Febr. van Genua te Liverno. POSEIDON (uitr.) 22 Febr. te Curacao. PROTEUS 23 Febr. van Hamburg te Am sterdam. RHEA (thuisr.) 22 Febr. op 100 myi Noord van San Juan. SATURNUS 22 Febr. van Valencia W Gandia. TELAMON, Valencia-Rott., p. 23 Febr. Eastbourne. VENEZUELA, 23 Febr. van Hamburg t® Amsterdam. VESTA 21 Febr. van Lissabon n. Cadix. VULCANUS, Valencia-Amst., p. 21 Febr- Gibraltar. HALCYON LJN. STAD DORDRECHT 21 Febr. van Ham burg naar Buen. Aires. HOLLAND—AFRIKA LIJN. ALDABI (uitr.) 23 Febr. van Lorenzo Mar ques naar Beira. GIEKERK (thuisr.) 21 Febr. van Port Said. JAGERSFONTEIN (thuisr.) 21 Febr. van Mombassa naar Port Soedan. MAASKERK 22 Febr. van Amst. te Rott. NIAS 22 Febr. van Durban naar East London. NICTHEROY 23 Febr. van Vancouver, 1- -an Hamburg te Rotterdam. NIEUWKERK (thuisr.) 22 Febr. van Southampton naar Duinkerken. SPRINGFONTEIN 23 Febr. van Hamburg "aar Antwerpen. WAALKERK 22 Febr. van Amsterdam te Rotterdam. WISSEKERK 22 Febr. van Mozambique Beira. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. DELFDIJK, Rott. n. d. Facllick, 20 Febr. van Kingston (Ja). GAASTERDIJK 21 Febr. van New-Or leans naar Rotterdam. LOCHKATRINE, Rott. naar de Facifick. 19 Febr. van San Francisco. MOERDIJK, Pacifick. n. Rott., 20 Febr. v. Los Angeles. ROTTERDAM 22 Febr. van Algiers naar Napels. STATENDAM 22 Febr. van W. Indië te New York. HOLLAND—AUSTRALIë-LIJN. AAGTEKERK (uitr.) 23 Febr. te Mel bourne. HOLLAND—BRITSCH INDIë-LIJN. BOVENKERK 23 Febr. van Rott. te Ham burg. KOUDEKERK (uitr.) 22 Febr. te Port Said. SCHIEKERK 22 Febr, van Bremen te Hamburg. STREEFKERK (thuisr.) pass. 22 Februari Perim. HOLLAND—OOST-AZIë-LIJN. OLDEKERK (thuisr.) 21 Febr. van Shan ghai. OOSTKERK (uitr.) 21 Febr. van Genua- HOLLAND—WEST-AFRIKA-LIJN. HAARLEM 23 Febr. van Duala te Amster dam. JAVA—NEW YORK-LIJN. PALEMBANG, Java naar New York, pass- 21 Febr. Point de Galle. JAVA—PACIFIC-LIJN. TABIAN 20 Febr. van Java naar Calcutta- ROTTERDAMSCHE LLOYD. DEMPO 21 Febr. van Vlissingen te Rot terdam. GAROET (thuisr.) pass. 21 Febr. Kaap Gua>dafin. KOTA AGOENG 23 Febr. van Hamburg te Rctterdam. EMZETCO LIJN. JObGE ANTHONY 22 Febr. van Sunder land te Mentone. JONGE ELISABETH Rott. naar Genua, pass. 22 Febr. Dover. Voor den inhoud van deze rubriek stelt de Reónctie zich niet aansprakelijk IJMUIDEN-OOST, 24 Febr. leachte Redactie, Ondergfteekende verzoekt beleefd een plaatsje h Uw veelgelezen blad. By voor baat myn dank. Met verwondering zie ik in het bied vnn 17 Februa-i een advertentie: ..Portier ge vraagd", gepensioneerden genieten ds voor keur. Ls he,, in de-en tyd van malaise en werklooshek, in het belang een gepensio neerde in Qenst te nemen, die er zyn en van f 25 totf 60 pensioen genieten per week en tevens tndere werkzaamheden waarne men en dezt menschen houden in Nederland duizenden nenschen, zeer beschaafde werk willigen, eei boterham uit den mond voor hun gezin. :s het niet de taak der overheid, pers en leliers van organisaties, er by in stellingen, welke zoo belust zijn op deze krachten, te bewerken een beschaafd per soon in dieist te nemen, die geen pensioen geniet en vior een gezin staat er, misschien voor een zel'de salaris wil werken? Hoogachtend, Een abonné- Ter ovtn. aangeb. uitst. werkend RADIO-TOESTEL in zwaar eiken Salonkast, geh. compl. m. luidspr. v. f 85.J3TUIJVESANTSTR. 56 (b. d. Marnixstr;Haarlem-Noord. verkrijgbar, liggend a.d. R, K. Kerk to Heemstde. Te bevr. bü J. VOGEL, Kerklaan Heemstede.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 10