Uit den Omtrek Electriciteit Laatste Nieuws Stofzuigerhuis IMEHTEIS NOORDWIJK 23. Reclames rioolbelastiafc NOORDWIJKERHOUT LISSE HERINGA WUTHRICH, HAARLEM SASSENHEIM HEEMSTEDE KENNEMERLAND IJMUIDEN IJMUIDEN-OOST VELSEN HEEMSKERK BEVERWIJK Hierna volgde een reeks mededeelingen MARKTBERICHT RIJKSVISCH AFSLAG Staat van Besommingen De staking der havenarbeiders te La Roebelle MAPKTNIE1TWS Barteljcrisstraat 16 - Tel. 10756 VAMPYR Stofzuigers f 105.- Belangrijk schrijven van B, en W. In antwoord op de interpellatie van den heer G. H. Kraü, gehouden in de raadsverga dering van 19 November 1930, deelen B. en W. o.a. het volgende aan den raad mede: Omtrent het bouwen van woningen mer ken wij op, dat het voor de gemeente even min mogelijk is woningen te bouwen als voor particulieren, als de grond ontbreekt. Zoo spoedig bouwgrond beschikbaar was, zijn B. en W. met voorstellen tot het bou wen van woningen gekomen, zulks bewij zen de 22 in huurkoop uitgegeven woningen. De vraag, waarom B. en W. niet hebben gezorgd, dat Noordwijk aan Zee zich op normale wijze kan uitbreiden, antwoorden Wij, met betrekking tot de golfvelden, dat wij niet verantwoordelijk gesteld kunnen worden voor de daden, van een vorig college, terwijl de wijze waarop de overige gronden te Noordwijk aan Zee de gemeente ontgaan "zijn, den heer Krau evengoed bekend is als ons college. Van „ontfutselen" kan dan ook geen spra ke zijn. Dat dit college minder actief is, dan wenschen wij in dit verband er aan te "herinneren, dat het toenmalige college een voorstel in den Baad gebracht heeft, om .dezelfde gronden door den heer Krau be doeld, te Noordwijk aan Zee te onteigenen, welk voorstel door den Raad werd aangeno men. Nadien heeft de Raad echter nimmer meer iets daarvan vemomep. Indien dat College toen actief geweest was, dan waren die gronden reeds lang eigendom geweest. Zoo spoedig de gronden in den Noordzijder- polder verkaveld zijn, zullen B. en W. ern stig overwegen met voorstellen tot woning bouw bij Uwen Raad te komen. Binnen korten tijd kan Uw College tegemoet zien een voorstel tot het bouwenvan 10 12 woningen op de terreinen van Vesta voor •ouden van dagen of kleine gezinnen. Voorstellen tot onteigening van een ge deelte van de golfvelden zijn van dit College van B. en W. niet te verwachten. Wat betreft het gesprokene over den voor bereidingstijd van de nieuwe school, merken wij op, dat de bewering, dat er twee jaar voor noodig geweest zijn om de plannen voor de openbare school klaar te krijgen, 'onwaar is en wel heel sterk overdreven is, als men weet, dat het besluit tot opheffing van de beide scholen en het daarvoor in de plaats te stichten van een'nieuwe school Is genomen in de raadsvergadering van 31 Ja nuari 1930 en de bouw van de school is ge gund 10 December 1930. Wat betreft het vuilwater-vraagstuk kun nen wij mededeelen, dat d.d. 11 December j.l. een rapport van den heer Verheij hier omtrent is ingekomen, zoodat binnen kor ten tijd deze zaak aan de oeslissing van Uw College zal worden voorgelegd. Evenals ech ter 'n vorig college van B. en W. zien ook wij tegen de hooge kasten op. In antwoord op de algemeene beschouwin gen, gehouden bij de behandeling van de be grooting 1931, schrijven B. en W. o.a.: Indien do heer Alkemade mocht hebben bedoeld, dat de reserve reeds een bestemming heeft verkregen, is zijn meening niet te aan vaarden. Had de reserve niet bestaan, dan zou voor de tijdelijk gedekte buitengewone uitgaven reeds mosten zijn geleend, zij heeft dus in elk geval dit nuttig effect gehad, dat een belangrijke rentebesparing is verkregen. Het gereserveerde bedrag is dus niet weg, het is alleen tijdelijk belegd. Deze reserve kan te allen tijde weer liquide gemaakt wor den als voor de buitengewone werken, die tijdelijk uit de reserve zijn betaald; geldlee- ningen worden aangegaan. De mededeeling van den heer Alkemade, dat voor buitengewone werken reeds is uit gegeven een bedrag van f 400.000.stemt niet overeen met onze mededeelingen in de algemeene inleiding op de begrooting. Medegedeeld is, dat het bedrag van f 400.000.omvat de kosten van buitenge wone werken, welke hebben plaats gehad of in de nabije toekomst nog zullen plaats heb ben In dit bedrag is dan ook begrepen het bedrag, dat naar onze meenin# in den loop van 1931 volgens een ruwe schatting nog zal blijken noodig te zijn. Dat in November bij het bouwrijp maken van het terrein van Vesta 13 werkloozen waren tewerk gesteld, die niet door de Com missie voor Werkverschaffing waren aange wezen, is een gevolg van het feit, dat deze als regel elk jaar eerst in December wordt bijeen geroepen. Wat betreft het verzoek om bij de dien sten en bedrijven ook de bestellingen bene den de f 50.te controleeren, deelen wij mede, dat aan de hoofden van dienst op dracht is gegeven ook deze bestellingen zoo veel mogelijk bij ingezetenen te doen en deze zooveel mogelijk te verdeelen. Hierop zal door ons een driemaandelijksche contróle worden gehouden. Wat betreft de voorbereiding van de school, kunnen wij niet verhelen, dat een andere wijze van behandeling beter geweest was. Uit het oog moet echter niet worden verloren, dat in de genoemde besparing van f 50.000.ook is begrepen het gymnastiek lokaal en het afgevoerde 6e lokaal. Van een besparing van f 50.000.kan dus niet ge sproken worden. Wat betreft de benoeming van hoofdamb tenaren, kunnen wij slechts opmerken, dat deze benoemingen liggen in handen van den Raad. Gemeenteraad Vrijdag 27 Februari des namiddags te 2 uur zal een openbare ver gadering van den gemeenteraad worden ge houden ter behandeling van de volgende punten: 1. Ingekomen stukken. 2. Mededeelingen. 3. Vaststelling notulen. 4. Verslagen. 5. Benoeming Commissie Toezicht L. O. en leden stembureaux. 6. Aanvaarding schenkingen. 7. Wijziging r^lemens gasthuizen. 8. Antwoord op interpellatie Krau en al gemeene beschouwingen Gem. Begr. 9. Verhuring stukje grond aan J. Overbeek. 10. In gebruik geving van gemeentegrond: a. aan W. van Rijn, b. aan Gebrs. van der Putten. 11A. Voorstellen tot aankoop van grond: 1. aan den Duinweg, 2. aan den Noord-Boulevard, 3. bij de Jan Zwanenbrug. B, Wijziging Raadsbesluit overdracht Hee- ren- en Gooweg aan de Provincie. 12. Voorstel tot verbouwing van de Gas fabriek. 13. Voorstel tot aanschaffing van een mo tor-lorrie ten behoeve van de gemeente- reiniging. 14. Voorstel tot subsidie-verleening aan het Groene Kruis en Wit Gele Kruis. 15. Voorstel tot het verleenen van grati ficaties aan ambtenaren. 16. Advies op het verzoek van M. Bos om vergoeding ing. art. 13 L. O. wet. 17. Vaststelling voorschotten aan bijz. Schoolbesturen ex art. 101 L. O. wet. 18. Aanvragen art. 72 L. O. 19. Subsidie aan Patronaatscommissie voor 2-jarigen tuinbouw-wintercursus. 20. Vaststelling schoolgeldverordening. 21. Voorziening kantoorruimten voor ge meentediensten. 22. Advies op voorstel van den heer Meier Inzake leveranties drukwerk. R.K. Volksbond In café „de Zwaan" hield de R. K. Volksbond zijn 17e jaarverga dering welke goed bezocht was. De voorzitter opende met den Christelijken groet. Spr. memoreerde in het kort hetgeen in het afge- loopen jaar op vereeniginsgebied was ge schied. Een aantal leden hebben den bond verlaten en hadden zich georganiseerd in de Middenstand. Dit was een verblijdend tee- ken, daar nu gezamenlijk met deze organi satie kon worden opgetrokken voor de be langen, welke dikwijls parallel loopen. Ook zijn er weer veel nieuwe leden ingeschreven, waaronder vele jonge krachten, zoodat, of schoon er nog een achterstand viel te boe ken, het bestuur tevreden was. Be notulen werden onveranderd vastgesteld. Vervolgens werd door den secretaris, den heer C. v. d. Klauw, een uitgebreid en goed verzorgd jaarverslag» uitgebracht. Hieruit bleek, dat door de afdeeling op zeer actieve wijze was gewerkt op allerlei gebied. Dat de vergadering het werk wvan den secretaris prees, bleek dan ook uit het luid applaus. Boor den voorzitter werd hem namens de le den /.ank gebracht voor het vele door hem voor de afdeeling gedaan. Uit het finantieel verslag van den pen ningmeester, den heer J. v. d. Werf, bleek, dat de inkomsten in 1930 hadden bedragen f 1499.97, de uitgaven f 1375,14, het batig saldo dus f 124.23. In kas wts f 216.50, zoodat het totaal kassaldo bedroeg f 310.73. Namens de controle-commissie werd door den heer P. Arts verklaart, dat alles in orde bevonden was. Boor hem werd een woord van lof ge sproken over het accuraat beheer van den penningmeester. De voorzitter sloot zich hierbij aan. Besloten werd den penningmees ter te déchargeeren. Als nieuw lid in de con trole-commissie werd inplaats van den heer Arts, welke niet herkiesbaar was, benoemd de heer J. v. Dam. Bij ontstentenis van den heer J. A. van Giilswijk, werd nu door den voorzitter verslag uitgebracht van het fonds „Hulp in noodHieruit bleek, dat in het afgeloopen jaar aan zieken was uitgedeeld: melk en andere versterkende middelen tot een bedrag van f 34.71. Ontvangen was f 43.30. Een saldo viel dus te boeken van f 9.09. Met het saldo van de vorige jaren was totaal in kas f 25.50. Dank werd ge bracht aan de leden voor den steun hier ge geven en aangespoord werd dit mooie fonds steeds goed te gedenken. Hierna werd door den voc/zitter verslag uitgebracht van het agentschap van de Centrale Volksbank, waaruit bleek, dat op 11 Juli 1930 de eerste zitting voor de spaar kas werd gehouden. Tot 15 Februari 1931 werden 15 boekjes uitgegeven. Gestort werd f 771.38 en terugbetaald f 346.50. Bij de bestuursverkiezing werden de af tredende leden, de heeren C. v, d. Klauw, J. v. d. Putten en M. v. d. Tocht bij accla matie herkozen, terwijl in de vacature van den heer M. Zuiderduinwelke be dankt had, na herstemming tusschen de heeren P. Arts en P. Duivenvoorde eerst genoemde gekozen werd. De gekozenen dank ten voor het in hen gestelde vertrouwen en zegden toe hun beste krachten te zullen geven voor den bloei der organisatie. Medegedeeld werd, dat er uit de besturen der verschillende vakorganisaties een comité was opgericht, dat ten doel had materialen bijeen te brengen voor den bouw van een nieuw sanatorium voor „Herwonnen Levens kracht". Ook werd medegedeeld, dat Zondag 22. Februari een Gewestelijke Vergadering zou gehouden v/orden te Leiden om te be spreken of dit jaar van het Gewest Leiden een Encycliek-meeting gehouden zou worden zooals jaarlijks gebruikelijk was. Daar Noord- wijkerhout dit jaar was aangewezen als de plaats, waar deze meeting gehouden zou worden vroeg de voorzitter het oordeel der vergadering. Onder luid applaus werd aan het bestuur vol mandaat hieromtrent ge geven. Nadat nog een zeer geanimeerde rondvraag was gehouden volgde sluiting met dank aan de aanwezigen voor de aangename discusies en met den Christelijken Groet. Huisbroei-tentoonstelling van het Patro naat Na een middag van hard werken door de tentoonstellingscommissie, bestaande uit de heeren S. Langelaan, W. Onderwater en J. Kortekaas, voorts met verschillende patronaatsleden-inzenders, is het gelukt de tentoonstelling te doen slagen. De groote zaal Is thans herschapen in een bloementuin. Vóór de officieele opening werd allereerst tot de keuring overgegaan. De commissie bestond uit de volgende heeren: J. Berber Gz„ J. W. A. Lefeber en G. Vree burg. Om half zes had de officieele opening plaats door den voorzitter der tentoon stelling, den heer J. Kortekaas. Spr. ver welkomde de Weleerwaarde heeren pater J. Bouwman, kapelaan Kuipers,, kapelaan Van Zon. directeur van het patronaat; voorts de kerkbesturen der beide parochies en de in zenders. Voorts werd het woord verleend aan den heer Warmerdam, wethouder. Spr. noemde het een eer ook deze tentoonstel ling to mogen openen. Dank bracht spr. dank aan de commissie, welke deze plaats had herschapen tot een bloemen weelde, een tentoonstelling van kamer- broei en wel op advies van den Eerw. heer directeur, die de jeugd daartoe heeft opge wekt een nuttig werk te verrichten. Het was spr. een eer, als wethouder van Lisse, de gemeente te kunnen vertegenwoordigen. Wij kunnen constateeren, dat in deze ge meente zooveel goeds voor het jeugdwerk wordt tot stand gebracht. Zeer zeker is dit te danken aan den Eerw. directeur met zijn staf commissie-leden. Een groot deel van dit nuttig werk, dat gedaan wordt, is thans tot stand gekomen. Met een dank woord aan allen, verklaarde spr. deze ten toonstelling voor geopend. Hierna werd met de genoodigden een rondgang gemaakt. Met veel lof werd over den kamerbroei, alleen door patronaatsleden tot stand gebracht, gesproken. Wij kunnen daarom niet nalaten de bekroningen hier onder even te laten volgen: le prijs, hyacinten, C. v. d. Laan Jz., Ie prijs tulpen, W. Sanders; le prijs, narcissen, C. Bijlemeer; le prijs, crocussen, Gebr. Van Graas. Voorts van ieder der bovenvermelde soor ten, waren er nog 2e, 3e en 4e prijzen. De prijzen bestonden uit voorwerpen, die zeer zeker ten volle gewaardeerd zullen worden door de inzenders. Bijzondere vermelding verdient, dat de Gebr. Book, St. Jozefsgezellen, een geheele inzending hyacinten en Darwin-tulpen, alsmede crocussen ter oplu'stering inzon den, -est'ende uit 130 potten. Dit moet niet ï'wwwd worden met hu'.skamerbroei "Deze :rn n 1. gebroeid bij de centrale ver- wamii-s. Vc ri.s verwierf G. Weijers Gz. een len prijs voor decoratieven stand. Het totaal aantal inzenders bedroeg 28, met een totaal van 475 potten, 20 kistjes, terwijl er voorts 5 mooie opgemaakte man- dsn ter opluistering waren. Uit deze tentoonstelling kunnen wij con stateeren, dat hier moet bestaan een inni ge en genoeglijke samenwerking tusschen werknemer en werkgever. Wij kunnen een ieder aanraden een be zoek aan deze tentoonstelling te brengen, welke geopend is tot Maandagavond 9 uur. Winkelbeurs en Bloemententoonstelling Wederom is de Winkelbeurs en Bloemen tentoonstelling ten einde. We mogen con stateeren, dat er goede zaken gedaan zijn door de standhouders. Er zijn ongeveer 7500 betalende bezoekers geweest. Het Comité „Lisse Vooruit" kan daarom met genoegen terugzien op deze zeer wel geslaagde Winkelbeurs en Bloemententoon stelling. R. K. Vereeniging „Ziekenzorg" A.s. Donderdag, 's avonds half 8, wordt de jaar vergadering gehouden van bovengenoemde vereeniging in de groote zaal van de K.S A. In deze vergadering zal de stand der fi nanciën worden medegedeeld, terwijl in een bestuurs-vacature zal moeten worden voor zien; Burgerlijke Stand. Geboren: Lambertus Anthonius, z. van F. van der Meij en M. A. van Schooten Femmigje, d. van G. Dijk stra en L. Vogel Martinus, z. van A. van der Wal en J. W. Kouwenhoven Nicolaas Adriaan, z. van H. J. van den Brugge en G. Achterhes Maria Johanna, d. van J. van Benten en A. Dombrowski. Gemeentezaken B. en W. stellen voor, met ingang van 1 Maart 1931 in vasten dienst te benoemen tot vakonderwijzeres in nuttige handwerken aan de openbare school voor uitgebreid lager onderwijs, mej. G. J. M. Ritter. B. en W. vragen machtiging: van den heer A. Stevens, bouwondernemer te Heemstede, voor de gemeente gratis te aanvaarden drie perceelen grond, gelegen in en nabij de geprojecteerde Heemsteedsche Dreef ter gezamenlijk oppervlakte van 3310 M2.; van den heer Stevens in ontvangst te ne men een bedrag van f 6900.als bijdrage In de kosten van de Heemsteedsche Dreef; om een gedeelte, ter geraamde opper vlakte van 78 M2. van dezen grond, voorzoo ver dit voor bouwterrein zal worden bestemd, in te brengen in het Grondbedrijf voor een bedrag van f 650.—. B. en W. vragen machtiging, op de voor waarden, door Ged. Staten van Noord- Holland gesteld, de gemeente borg te stellen voor de richtlge naleving van de overeen komsten van geldleening, welke zullen wor den gesloten tusschen de Coöperatieve Boe renleenbank en in de gemeente gevestigde tuinders, die, naar het oordeel van B. en W. voor steun tot instandhouding van him be drijven in aanmerking komen, echter met dien verstande, dat de bergstelling zich tot telkens 30 pet. der voorschotten, met rente en kosten, en onder voorwaarde, dat de overige 70 pet. door de Provincie Noord- Holland wordt gegarandeerd. Stow-away Aan boord van het s.s. Stad Zaandam," aangekomen In de haven der Hoogovens, bevond zich een stow-away, een Letlander, O. genaamd, die in Bilbao onge merkt aan boord was gekomen en zich ver stopt had. De man zal aan den vreemdelingendienst worden overgegeven. Zieke stoker Aan boord van den hier binnengekomen stoomtrawler Derika V IJm. 418, vertoonde de stoker teekenen van ver standsverbijstering. Te Aberdeen werd geneeskundige hulp in geroepen. De uitslag van dit onderzoek was van dien aard, dat het raadzaam werd ge oordeeld, den patiënt ln observatie te hou den. Men heeft den stoker daarom ln ge noemde haven achtergelaten. R. K. Kicsvereeniging Centrale Velsen. Gisterenavond werd alhier door de Centrale Velsen een vergadering gehouden. De voor zitter, de heer Rozendaal, opende de verga dering met den Christelijken groet. Aangaande de lokals klesvereeniging Sant poort 2 deelde de heer Rozendaal mede, dat de verhouding tot de overige lokale kiesver- eentgingen nog in het zelfde stadium ver keerde. De notulen werd goedgekeurd. Van de klesvereeniging IJmuiden 2 was een schrijven ingekomen, waarin zij verzocht al leen die personen voor een candidatuur voor den Gemeenteraad in aanmerking te laten komen, die georganiseerd zijn in die organi satie, waarin zij als katholiek thuis hooren. Voorts was van IJm. 2 een klacht ingeko men aangaande de werking der Instelling „Schaalarmbestuur", en een verzoek van de Middenstandsvereeniging „De Hanze" te IJmuiden, om een georganiseerd midden stander op de groslijst geplaatst te krijgen. Aangaande het eerste verzoek van IJm. 2 over 't georganiseerd zijn v. d. eventueelen candidaat en het vèrzoek der Hanze, meen de de voorzitter deze stukken voor kennis geving te moeten aannemen, om dit te be handelen op de vergadering der Centrale van 9 Maart a.s. waar het politiek advies voor de gemeenteraadsverkiezing zal moeten worden vastgesteld. De heer Strijbosch achtte het echter van belang, dat nu reeds de Centrale haar mee ning dienaangaande uitsprak. Het gevolg was, dat het voorstel van IJm. 2 werd aan genomen onder toevoeging van, indien mo gelijk, dat dus de eventueele candidaat, in dien mogelijk R. K. georganiseerd moest zijn. Ook over het voorstel van „De Hanze" werd overeenstemming bereikt, reden waarom de voorzitter vroeg dit ln de lokale vereenigin- gen te bepleiten. Omtrent de klachten over het R. K. Schaalarmbestuur werd door de katholieke Raadsfractie, bestaande uit de heeren Nijs- sen (weth.). Zwanenburg en Maas van antwoord gediend. Verschillende maatregelen werden bespro ken aangaande Schaalarmbestuur, terwijl den secretaris, den heer Maas, werd opge dragen een schrijven aan deze instelling te richten. Hierna werd een jaarverslag door den se cretaris uitgebracht en met dankzegging door den voorzitter onderteekend. Het ver slag van den penningmeester, den heer Mo lenkamp, luidde inkomsten f 40.uitgaven f 1.—. Tot het samenstellen van het gemeentelijk politiek program was van de Klesvereeni ging VelsenNoord schriftelijk verzocht re kening te houden met de 14 punten, vast gelegd door Mr Kecstra, burgemeester van Culemborg, ln zijn bekende praeadvies, spe ciaal betreffende de groote gezinnen. Voorts werd op de vergadering vastgesteld, dat door alle lokale vereenigingen een maximum van 10 candidaten mocht worden Ingediend en werd de wijze van stemmen tot het vast stellen van het politiek advies op de volgen de vergadering vastgelegd. In verband met de besprekingen die dezer dagen door de Katholieke Raadsfractie zullen plaats hebben met de helaas nog afgeschei den klesvereeniging Santpoort 2, verzocht de heer Nijssen de volgende vergadering zoo noodig later te stellen dan den genoemden datum 9 Maart. Om de besprekingen zoo goed mogelijk te doen slagen met Santpoort 2, werd. hiertoe besloten. Voorts werden de bijdragen der lokale kiesvereenigingen voor de te voeren propa ganda door het bestuur der Centrale voorge steld aangenomen en de te voeren propa ganda ln den breede besproken. Nadat verschillende vragen in de rond vraag bevredigend waren beantwoord, sloot de voorzitter deze zakelijke en geanimeerde vergadering op de gebruikelijke wijze. R. K. Metaalbewerkersbond Woensdag 25 Februari wordt door den R. K. Metaalbe werkersbond, afd. IJmuiden te half 8 in het Patronaatsgebouw alhier een belangrijke ledenvergadering gehouden, waarbij de heer Steinmetz als spreker zal optreden. Voorts zal periodieke bestuursverkiezing plaats vin den. R. K- Volksbond Donderdag 26 Febr. a.s. wordt te half 8 in het patronaatsgebouw door den R. K. Volksbond afd. Velsen de derde cursusavond, gehouden. Als spreker zal optreden de heer F. van Brussel, hoofd bestuurder van den R. K. Transport-Arbei- dersbond. v GEM. DIENST DER ARBEIDSBEMIDDE LING EN WERKLOOSHEIDS VERZEKERING Overzicht per 21 Februari 1931 Bieden zich aan: a. Bouwvakarbeidersbetontjzervlechters 5, bouwk. opzichters 2, grondwerkers 56, gas fitters 1, loodgieters 2, metselaars 6, opper lieden 13, schilders 39, straatmakers 2, stu- cadoors 1, timmerlieden 41, w.o. 4 beneden 18 jaar, uitvoerders 1. b. metaalbewerkers: Aut. lasschers 1, bank werkers 25, w.o. 1 beneden 18 jaar, construc tiewerkers 1, electriciëns 4, leerl.-electriciëns 2, electr. lasschers 1, handlangers 4, ketelbe- kleeders 1, ketelmakers 1, klinkers 3, koper slagers 1, kopervormers 3, machinisten 17, metaaldraaiers 2, monteurs 2, leerl. mon teurs 2, plaatwerkers 7, pijpleggers 1, pijp- fitters 1, scheepstimmerlieden 5, leerl.-sme- den 1, stokers 7, voorslaanders 1, vuurwer kers 4, ijzerwerkers 1. c. kantoor-personeel: Bedienden mnl. 9, idem vr. 8, aank. bedienden mnl. 2, aank. bedienden vr. 5. d. hulsli. beroepen: Dagdienstboden (ben. 18 jaar) 2, werksters 9. e. diverse beroepen: boekdrukkers 1, kui pers 3, mach. houtbewenrers 1, meubelmakers 1, leerl. modelmakers 1, zeilmakers 1, brood bakkers 3, broodbezorgers 1, bloemisten 1, landarbeiders 1, tuinlieden 7, magazijnbe dienden 3, reizigers 1, winkelbedienden (vr.) 5, bakkenschippers 2, chauffeurs 6, koetsiers 1, voerlieden 1, kraanmachinisten 1, sleep boot kapiteins 1, opzichter 1, incasseerders 2, controleurs 6. f. zonder vakkennis: Losse en fabrieks arbeiders 160, w.o. 11 ben. 18 jaar. Aanvragen: In de gemeente: geen. Buiten de gemeente: Bouwk. t,eekenaar, echtpaar, zeer bekw. koperslager-pijpwerkers, koperbankwerker, hoogendruk-lasscher. Burgerlijke Stand Geboren: H. Rooker— Zelle, d.; M. M. SteenweyerLagrands, z.; A. KleynGerritsen, z.; A. C. Verzijlenberg Bergman, z. J. M. L. Frudiger—'t Hart, z.; W. J. Kaldenbach—Houkes, z.; G. Huy- boom—v. d. Brom, z.; I, EdensSchuil, d. C. Kammenga—van Es, d.; G. Schavema- ker—Rijks, z.; J, J. Quisfc—Bomgaars, z.; G. M. DijkmanGozeling; d.; A. E. Woning. Woltemath, z.; G. VoortinkHeesterbeek, z. F. MaagdelijnGuyt, d.; J. M. van AmersfoortSchellevis, z.; Th. D. J. Beumer v. Kroonenburg, d.; W. M. PauwBalm, z.; J. G. BruisschaardOerlemans, d. Getrouwd: H. J. A. M. Boumans en A. J. v. 't Hoff; H. de Groot en L. Schouten; W. Zwart en C. Daleboudt; J. Jongejan en P. Velthuizen; P. H. Out en A. M. Smole- naars; W. Plug en H. v. d. Lugt. Ondertrouwd: J. Sint en J. Zwart. Overleden: J. J. Briills, 4 jaar; M. K. van Leeuwen, echtg. van J. J. Ravelll, 68 jaar; N. P. Schoorl, 18 mnd.; A. M. Mul der, e. v. A. J. van Zanten, 81 jaar; G. Munter, e. v. C. Vlsman, 46 jaar. Burgerlijke Stand. Geboren: Adrianus, z. van L. A. Dekker en G. Willems. Theodoras Wilhelmus, z. van A. Schouws en D. Lou wen. Nicolaas, z. van J. P. Zonneveld en C. Louter. Jacobus Johannes, z, van C. Dam en M. A. Buter. Ondertrouwd: Th. Hartog 29 jaar en A. J. van der Wel wed. J. Wernke, 40 jaar. R. K. Volksbond Gisteravond werd in het K. S. A.-gebouw de jaarvergadering ge houden van de afdeeling Beverwijk van den Ned. R. K. Volksbond. De voorzitter, de heer A. v. d. Plas, deelde in zijn openingswoord mede, dat de geestelijk adviseur door ziekte verhinderd was de vergadering bij te wonen. Spr. wenscht een speciaal woord van' hulde te brengen aan den Eerw. adviseur, die getoond heeft, zelfs tijdens zijn ongesteldheid, met de organisatie mee te leven. Z.Eerw. heeft bewezen, inderdaad veel voor de organisatie te voelen en daarvoor wilde spr. zijn groote waardeering uiten. Een spontaan applaus bewees, dat de vergadering met deze woorden ten volle In stemde. Door den secretaris, den heer F Schols, werd hierna het jaarverslag over 1930 uit gebracht. Uit het keurig gestelde verslag bleek, dat het ledental 360 bedroeg. Geme moreerd werd verder, wat ln het voorbije jaar tot stand was gebracht, terwijl aan het slot te kennen werd gegeven, dat het bestuur voornemens is om ook in dit jaar met groote activiteit werkzaam te zijn. De secretaris had een hartelijk dankwoord in ontvangst te nemen voor zijn arbeid. Nadat nog enkele jaarverslagen van on- derafdeelingen waren uitgebracht, wees de voorzitter op de moeilijkheid om een voor zitter te krijgen voor „Herwonnen Levens kracht". Hij spoorde aan om zich voor dit mooie werk beschikbaar te stellen. Uit het jaarverslag van den penning meester. den heer H. Esseling, bleek, dat de rekening sluit met een voordeelig saldo van f 102,28. De voorzitter richtte, ln verband met het heengaan van den penningmeester, een bij zondei woord van dank tot dezen functio naris, die niet minder dan 21 jaar deel heeft uitgemaakt van het bestuur en zijn beste krachten aan de organisatie heeft gegeven. Spr. kon den heer Esseling reeds het eere lidmaatschap van de vereeniging toezeggen, terwijl op het afscheid van den penning meester nog nader zal worden teruggeko men. Op voorstel van den heer H. van Zutphen werd besloten een commissie te benoemen, dis de aanbieding van een blijvend aan denken zal voorbereiden. In deze commissie namen zitting de hee ren J. Dekker, H. van Zutphen en Jac. van Zutphen. waarvan wij aanstippen, dat een speciale propaganda tot, resultaat neeft gehad, dat reeds 12 leden van den Metaalbewerkers- bond zich bij den Volksbond hebben aan gesloten. Van 3 tot 6 October a.s. zullen in het retraitehuis te Bergen drie sociale dagen worden gehouden, welke speciaal gewijd zul len zijn aan de bespreking van verschillende sociale aangelegenheden, welke zich in de onderscheidene af deelingen voordoen." Drie leden zullen worden afgevaardigd om op kosten van de bondskas deze dagen mede te maken. Intusschen bestaat nog gelegenheid om deze dagen voor eigen re kening mede te maken. Hiervoor kan men zich bij het bestuur opgeven. De sociale cursus zal waarschijnlijk op 15 Maart a.s. aanvangen. Een achttal leden heeft zich aangemeld. Men kan zich alsnog tot 1 Maart a.s. opgeven. Aangespoord werd om de actie van het z.g. bouw-comité van Herwonnen Levens kracht te steunen. Verwacht wordt, dat ieder lid, ook al zijn de tijdsomstandigheden thans minder gunstig, toch naar beste la-achten zal bijdragen-, opdat de verwachting: één gulden per lid, verwezenlijkt zal kunnen worden. Medegedeeld werd verder nog, dat een commissie is ingesteld om een plaatselijke herdenking van het 40-jarig jubileum van de Encycliek „Rerum Novarum" voor te be reiden. Het comité „Hulp in Nocd" zal worden uitgenoodigd om zich met de verzorging van de vaande's te belasten. Het comité heeft deze zaak bereids in onderzoek genomen. Bij de hierna volgende bestuursverkiezing werd de voorzitter, de heer A, van der Plas, bij acclamatie herkozen. Ook de aftredende bestuursleden, de hee ren G. Schuijt en J. N. Dekker, werden bij acclamatie herkozen In de vacature, ontstaan door het bedan ken van den heer Esseling, werd gekozen de heer J. Th. Verheijden. Hierna was aan de orde de bespreking over de oprichting van een R. K. Speeltuin vereniging. De voorzitter deelde mede, dat, nu van andere zijde een speeltuinvereeniging is op gericht, het bestuur gemeend heeft, dat ook van Katholieke zijde een dergelijke veree niging behoort te worden ongericht Ook de Volksbond dient te zorgen voor de belangen der kinderen. Het zal echter voorloopig moeten blijven_ bij een onderzoek naar de mogelijkheid van" de stichting, want het bestuur ontveinst zich niet, dat het hierbij voor een zware taak staat. De heer J. Dekker beval de oprichting met warmte aan. Ook de heer Jac. van Zutphen juichte het plan toe. Spr. meende, dat het be stuur zijn zware taak zal kunnen verlichten, door contact met andere R. K. organisaties te zoeken. Bijv. met den R. K. Vrouwen bond. Spr. beval de instelling aan van een commissie, die de zaak breed zal opzetten en waarin leden van den Volksbond en den Vrouwenbond zitting kunnen nemen. Wanneer men in deze zaak de vrouwen betrekt, krijgt het werk kans van slagen. De heer H. van Zutphen drong er op aan, dat het eerste werk zal zijn naar een ge schikt terrein uit te zien. De heer Zuurbier zag gaarne, dat deze zaak spoedig ter hand genomen zou worden. Spr. opperde het denkbeeld, om de bouw vakarbeiders uit te noodigen, zich beschik baar te stellen voor het vervaardigen van de aardige speelwerktuigen. Na nog eenige discussie werd besloten om de voorbereiding van deze zaak op te dragen aan het bestuur, dat hiertoe zal worden bijgestaan door een commissie. Hierin namen zitting de heeren J. Dek ker. Kruidenberg, Spanjaard, Hoogewerf en Gijs. Ds begrooting voor. 1931 werd goedgekeurd. Bij de rondvraag werden; nog enkele aan gelegenheden besproken, waarna de vergade ring werd gesloten. Burgerlijke Stand Geboren: A. J. van Beek—Schelvis, z.; A. J. Schuyt—Graaman, z.; G. Duin—Akerboom ,z.; J. Romeyn—Veld- stra, z.; J. M. v. d. Plasvan Rixel, z.; H. van BalenZandbergen, d. Getrouwd: M. F. J. Dekkers en J. Bos. Overleden: J. C. Visser, 60 j„ geh. met J. Roggeveen; L. J. Geluk, 20 dagen; N. Geel, 12 weken. IJMUIDEN, 24 Febr. Rijksvischafslag. Tarbot 1.70—2.25 per Kg., Griet 37—91 per 50 Kg., Tong 1.803 10 per Kg, Groote Schol 28—26 per 50 Kg., Middel Schol 30— 40 per 50 Kg., Zet Schol 38—50 per 50 Kg., Kleine Schol 16--38 per 50 Kg Bot 7—12 per 50 Kg., Schar 8—21 per 50 Kg., Rog 40 per 20 stuks, Vleet 3 70—4 per stuk. Ka beljauw 45—79 per 125 Kg., Gullen 13 50— 25.50 per 50 Kg., Leng 3.10 per st.uk, Wijting 715 per 50 Kg., Steur 2 per Kg. van de heden aan den Rijksvischafslag aan gekomen STOOMTRAWLERS Derika 8, 3300; Derika 14/ 2700; Marta, 3000; John Brown, 3300; Catania, 2400; Anna Joziena, 2200; Civia, 3000; Accacia, 2800; Peter D, 3300; Dordiecht 2900; Pooizee, 2600; Bruinvisch, 2500; Reiger, 2300; Emma, 2000. Loggers: K W. 121, 1300; K W. 163 ƒ1200 K.W. 97, 900; K.W. 161, 1400. De staking der havenarbeiders te La Ro- chelle is aanleiding geweest tot verscheide ne incidenten, die slechts door het optreden der politie bijgelegd konden worden. In de stad werden op verschillende punten werk willigen lastig gevallen. Op de woning van een ondernemer werden eenige revolver schoten gelost, terwijl in de garage van een werkgever werd ingebroken en de daar ge stalde auto ernstig werd beschadigd. De werkwilligen aan de haven staan voort durend onder politiebescherming en worden door de politie 's avonds naar huis ge bracht. Met het oog op den gespannen toestand heeft de burgemeester volksverzamelingen en vergaderingen in de open lucht ver boden. WARMENHUIZEN, 24 Febr. Peen 1.90— 2.Kleine Peen 1.001.10, Uien 2.402.80, Groote Uien 2.102.70, Drielingen 1.402. Gele Kool 2.30—3.10, Idem 2e soort 1.20— 2.40, Roode Kool 4.507.80, Idem 2e soort 4.10—7.30, Deensche Witte Kool 2.70—3.50, Idem 2e soort 2.202.2.80. NOORD-SCHARWOUDE, 24 Februari 1931 Groentenveiling. 1100 K.G. Wortelen 2.10 —2.20; 220.000 Roode Kool 6.40—8.80; 90.000 Gele Kool 2.70—3.60; Taaie 5.60; 200.000 Deensche Witte Kool 2.503.60; 30.000 Uie° 2.00—2.60; Groote 2.60—3.00; Drielingen 1.60—2.40; Nep 2.10; Roode 2.10. PURMEREND, 24 Febr. 1931. Aanv. pl.®* SOOO K.G. kaas, Kleine Fabriekskaas 10 sta pels 35.50 per 50 K.G. Handel gosd, Kleine Boerenkaas 2 stapels 36.50 per 50 K.G., 71® K.G. Boter (melk) 1.75—1.95 per K.G., 412 Runderen waaronder 225 vette 0.801.P* K.G., en 187 melk- en gelde 160365 per st.< handel stug 17 Stieren 0.750.85 psr K.G-i handel stug, 29 Paarden 80200 per stuk, handel stug, 12 vette Kalveren 1.201.40 P- K.G., handel vlug, 889 nuchtere Kalveren 1030 per stuk, handel vlug, Fokkalversn 2026 per stuk, 513 vette Varkens 0.330.43 per K.G- 82 magere Varkens 1430 per stuk» handel matig, Zouters 0.380.40 per K G< 182 Biggen 11—15, handel vlug, 390 Schape» 2840, handel vlug, Piepkuikens 0.502.75' Kipeieren 5.00—0.00 per 100 st„ Eendeieren 5.30 per 100 stuks. AMSTERDAM, 24 Februari. De aard appelprijzen waren heden onveranderd. Aanvoer 3 ladingen, zijnde 1430 H.L. BROEK OP LANGENDIJK. Veiling van 23 Februari. Kleine Wortelen 1.00—1.40, 7200 K.G. Wortelen 1.80—2.20, 50.000 K.G. Roode Kool 3.70—8.90, 142000 K.G. Gele Kool 1.80— 3.60, 100.000 K.G. Deensche Witte Kool 2.00 —3.60, 16000 K.G. Uien 1.80—2.70, Ide® groote 1.902.50, Drielingen 1.702.30, 500 K.G. Bieten 3.20—5.90. ALKMAAR, 23 Febr. N.V. Alkmaarsch? Exportveiling Bloemendaler kool 2.40 te1 6.60, boerenkool 4.tot 10.80, bleten 6 gele kool 1.40 tot 3.20, knolselderie 4.90 tot 9.prei 4.40 tot 12.60, roode kool 3.tot 8.30, spinazie 2.17 tot 2.31 per bak van 8 P" spruiten 10.tot 30.50, uien 1.— tot 2.30» wortelen 2.40, witlof I 11. tot 14.ld. 6.tot 9.per 100 pond. OBDAM, 23 Febr. 1931. „De Tuinbouw" 6000 Gele kool 1.50—2.60, 12003 Deensche kool f 1.40—2.90, 1700 Uien 1.30—2.30. BOVENKARSPEL (Station), 23 Febr. '3l- „De Tuinbouw" Tulpen, aanvoer 116® dozijn. Per 100 stuks: Copland I 2.20—3. idem II 0.801.00, Pr. v Oostenrijk I 2.40, idem II 0.60, Bartigon I 3.10— 3.40, idem II 1.40—1.80, Murillo 2.10— 2.30. PURMEREND, Maandag 23 Febr. Be richt van de „Afslagvereeniglng Bsemster» Purmerend en Omstreken" Aardappelen Bonte f 1.101.25 per zak van 25 kiï°» Blauwe f 1.50 per zak van 25 kilo, Klein® aardappelen: Blauwe f 0.74 per zak van 25 kilo, Witlof f 1029 per 100 kilo. Roode kool f 6—10.50 per 100, Witte kool f 1.80— 5.50, Savoye kool f 1.20—7.9C per 100 kilo. Spruitkool f 1.40—4.40 per 15 kilo, Boeren kool f 2 per 10 kilo, Bieten f 17 per 1000. Wortelen f 0.240.44 per zak, Uien f 0.16 0.40 per 25 kilo, Uien Drielingen f 0.10 Psr 25 kilo, Uien Nep f 0.400.54 per 25 kilo» Prei f 6—21.50 per 100 bos. BEVERWIJK, 23 Febr. Coöp. Tuin bouw Vrije Groenten en Fruitveiling. W. A> Spruitkoolroos 1035 cent, Witlofstek 35— 45 cent, Boerenkool 70125 cent, Groene kool 15—25 cant per kist, Rabarber 12 cent. Prei 420 cent, Selderie 35 cent per oos. Spruiten 15—24 cent, Witlof 17—23 cent. Stoofperen 2025 cent. Aardappelen 3— cent, Bieten 3—5 cent, Uien 2—2y, cent» Sjalotten 11 cent, Nero 24 cent per kil°' Knollen 25 cent, Roode kool 38 cent. Boerenkool 812 cent per stuk. Bloemenveiling 't Centrum. Aangevoerd en betaald werd per dozi® voor Darwin: Wm. Copland 23—54 cent» William Pitt 3862 cent, Bartigon 3969 cent, Victoria d'Oliveiro 39—57 cent, IjS Nötre 44—72 cent, Farncombe Sanders 41— 54 cent, Princes Elizabeth 5974 cent. Frans Hals 61—73, Homeri 41—52 cent. Frou Anglica 3042 cent, City of Haarie® 7489 cent, E. v. t, Fred. Moore 28—34 cent, Rose Gris-de-Iin 21—32 cent, Fia' mingo 28—38 cent, La Reine 18—29 cent- Prins van Oostenrijk 304} cent, CramoH® brillant 22—33 cent, Progression 39—56 cent- Prosperity 26—37 cent, Brillant Star 23— 33 cent, Rose Valk 2935 cent, Mac Kin- ley 3143 cent, Diana 19—34 cent, Que®11 Flora 3650 cent, Calipso 1834 cent. Hei man Schlegel 21—33 cent, Ibas 2845 cent. Gele Prins 38—49 cent, D. T. Murillo 22— 33 cent, Mr. v. d. Hoef 45—68 cent, Ad® 4670 cent, Peach Blossum 4465 cent. Vuurbaak 5268 cent, Theeroos 3849 cent, Couronne d'or 45—63 cent, Azalia 40— 54 cent. Narcissen per 100 stuks: Servan- tus f 0.801.40, Golden Spur f 1802 50» Dubbele van Sion f 1.20—1.95, Poëtlcus Oi" natus f 0.801.30, Poëtag Lourens Coste' f 1.302.40, idem Orange Cub. f 1.20—l-9°' Blauwe Druiven f 0.601.35, div. Crocus'®® f 2.404.60, Amerylis f 13.50—17.80, div" Hyacinten f 3.50—9.60, Flumoza Groen 0.354.60, Sprengeri idem f 0.364.80 Pet 190 rank. R.K. Coop. Tutndersvereeniging ,,Kenneincr* land" Prijsnoteermg van 23 Febr. A11' dijvie 1.50 per kist, Boerenkool 1.00—1.60 Pe. kist, Roode kool 28 per stuk, Gele ko® 27 per stuk, Groenekool 35 per stuk» Selderie 36 per bos. Prei 1024 per b°s' Rhabarber I 25—28, Rhabarber II 12—15 Pet bos. Aardappelen 57 per K.G., Uien 2 P®. K.G., Knollen 28 per stuk, Spruiten 14—" per K.G., Schorseneeren 2—7 per K.G. BODEGRAVEN, Kaasmarkt. Aanvoer wagens, 3564 stuks, le soori, met Rijksm-'j" f 39—42: 2e soort met rijksruerk f 35—® Handel matig. AMSTERDAM, 23 Febr. Granen. (Note®' ring Amst. Korenbeurs). (Opgave OffeI" meier's Comm.h.) Mais. La Plata gele, vet' wacht 25 Febr. per Adamantion J. Pitkis, Maart per Gracechurch, 3 Maart per I°aIJa nis Vatis. 11 Maart per King Edward, Maart per Trewijn en per Kamir, lever®» Mei-Aug„ alles f 92, levering Sept.-D®3J f 94, Bulgaarsche gele disponibel f 93. Ncd-' Ind. witte, Febr.-Maart en Maart-April f9 (in balen). Gerst. Donau 62-63 kg. disp. f 92, Z.-RuS' sische 64-65 kg, ladende per „Wanda" f 9 Lijnkoeken. N.-Amerik. loco f 10.65, lever®» Maart f 9.25, Mei-Aug. f 8.10, S.K. 1°®° R'dam f 10.85. Binnenl. granen. (Boerennoteering). W®' te tarwe f 58, roode tarwe 57, rogge 4/' 5, wintergerst i/4'>-,, chevalierger® 5J4—5haver i'/26, duiveboonen 11—*jj' paardeboonen 7—7 ;4, groene erwten I— alles per 100 kg, karwijzaad 1212 P® 50 kg. ROTTERDAM, 23 Febr. Vee. Aanvoer 44» vette runderen, 254 vette kalveren, 157 sch»' pen of lammeren, 1198 varkens. Prijzen vet te koeien le soort 0.73—0.98, 2e soort 0.5"-' 0.77, 3e soort 0.50—0.57, kalveren le so°r 1.40—1.65, 2e soort 1.08—1.35, 3e soort 0 93< 1.03, schapen le soort 0.60—0.72, 2e so®, 0.530.59, 3e soort 0.450.52; lammeren 0 0.90; vette varkens le soort 0.400.42, soort 0.30—0.39, 3e soort 0.25—0.30, expol't varkens 0.380.41. Handel in vette runderen stroef, iets lager dan vorige week. Vette kalv®r® stug, prijzen waren met moeite te haven. Schapen met vluggen handel, Pl'y zen stationnair. Varkens tamelijk ruim aangevoerd; rel echter iets vlugger dan de laatste en prijzen stijver, een enkel exemplaar 6® tot 42 ct. per kg. Handel in zouten vlug-

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 2