EleclfO'Ji* Laatste Nieuws Model MAR1A-STICHTING Amsterdamsche Beuro Cheque-koersen Stofzuigerhuis MAERTENS BLIKSEMBEVEILIGING HERINGA WUTHRICH, HAARLEM Aan de gevolgen overleden Het nut van een politiehond Zouaa! overleden Een valsche cheque aangeboden Ongeval Goed afgeloopen He pleger van den aanslag op President von Hindenburg veroordeeld Fransche militaire begrooting EngelschFransche vlootbesprekingen De Ontwapeningsconferei. Agenda STADSNIEUWS 27 Februari Nederlandsche Roomsche Relsvereeniglng R. K. Groenten-, Aardappel- en Fraithandelaarsvereeniging „St. Marcus" Kindervoorstelling ten bate van Nazorg De gerdischlooze, de bacteriënvanger, Jacht Viool- en Clavecymbel-avond te Overveen R. K. Grafische Bond R. K. Bouwvakarbeidersbond R. K. Leergangen cursus Gymnasliek M. O. te Heemstede J. Fortgens t Overplaatsing St. Raphael Statuten IEDEREN MIDDAG VAN 2-3 UUR POLIKLINIEK VAN ONZE RECHTBANK Overtreding Bouwvergunning Valsche aangifte gedaan Jubileum Gevonden dieren en voorwerpen BURGERLIJKE STAND UIT DEN OMTREK BLOEMENDAAL HEEMSTEDE OVERVEEN Barteljorisstraat 16 - Tel. 10756 PHILIPS' RADIO TOESTELLEN AERDENHOUT SANTPOORT MEDEGEDEELD DOOF DE SPAARNEBANK Haarlem - Amsterdam - - MEDEGEDEELD DOOF DE SPAARNEBAN# Haarlem - Amsterdam De heer Van Gent, uit Nijmegen, die ruim 14 dagen geleden bij Maastricht tengevolge van een auto-ongeluk ernstig gewond werd, is in het gesticht Calvariënberg Woensdag middag overleden. Bij den heer v. B„ te Hoensbroek, werd 'n aanzienlijke som gelds ontvreemd. Het ver moeden rees jegens een familielid van Van B., die het geld ergens verstopt zou hebben. De hulp van een politiehond werd te baat genomen en dezen hond gelukte het, het geld te vinden, dat verdachte in den grond had gestopt. In het hospitaal Calvariënberg te Maas tricht, is Woensdagnacht overleden Jos. Timester, de laatste Maastrichtsche Zouaaf. Hij la 82 jaar geworden. Twee Mexicanen leder tot twee jaar gevangenisstraf veroordeeld AMSTERDAM, 26 Febr. Het Gerechts hof heeft heden arrest gewezen in de straf zaak tegen de beide Mexicanen, die in hoo- ger beroep waren gekomen van het vonnis der Amsterdamsche Rechtbank van 6 No vember, waarbij zij, wegens gebruikmaken van een valsch geschrift als ware het echt, werden veroordeeld tot een gevangenisstraf van drie jaren. Op 3 Februari van het vorige jaar boden aan het bijkantoor der firma Cook Son, alhier, de Mexicanen G. van G. en M. S. E., een valsche cheque aan, groot 16.C00 dol lars. De aanbieders werden echter spoedig in gerekend, daar de kassier de vervalsching bemerkte. Het Hof vernietigde het vonnis der Recht bank en veroordeelde hen wegens poging tot oplichting tot een gevangenisstraf van %wee jaar met aftrek van drie maanden voorarrest. Het negenjarig zoontje van den land bouwer J. Coppens, te Zeilberg, gem. Deume, had gistemamiddag het ongeluk van een rijdende kar te vallen met het noodlottig gevolg, dat het wiel over zijn beide beenen ging. Met beide beenen gebroken, werd het knaapje, na voorloopige geneeskundige hulp, naar het gasthuis te Helmond overge bracht. Zijn toestand is zeer zorgwekkend. VEGHEL, 26 Febr. Gisteren geraakte een met koeien geladen zes-wielige vracht auto, op weg naar de Bossche veemarkt, bij het uitwijken, in het kanaal De Zuid- Willemsvaart. De chauffeur slaagde er In, zich ln vei ligheid te brengen. Twee koeien verdron ken, terwijl een derde koe moest worden af gemaakt. De auto is later uit het kanaal opge haald. De politierechter veroordeelde heden den koopman Alois Broil, uit Kreuzburg, die Dinsdag het Paleis van den Rijkspresident binnendrong en in de antl-chambre een ge laden revolver voor den dag haalde, onder vrijspraak van de beschuldiging van poging tot geweldpleging en rekening houdend met verzachtende omstandigheden in verband met de geestelijke minderwaardigheid van den beklaagde, wegens huisvredebreuk en overtreding van de desbetreffende voor schriften tot zes weken gevangenisstraf. Heden.morgen nur aangenomen In den afgeloopen nacht zette de Fran sche Kamer de beraadslagingen over de ms- :litaire begrooting voort, waarbij het tegen één uur tot een heftig incident kwam tus schen de socialisten en minister-president Laval. Vincent Auriol verlangde verdaging van de zitting tot heden en verklaarde oy de toelichting op zijn voorstel, dat de afge vaardigden door de nachtzittingen te zeer vermoeid werden om bij de behandeling der afzonderlijke hoofdstukken groote weerstand te bieden. Laval sprak zich beslist tegen verdaging uit en met 100 tegen 102 stemmen werd besloten de zitting voort te zetten. Bij de goedkeuring van een crediet van 4C millioen franc voor de gendarmerie stelde een communistische afgevaardigde voor oe geheele post terug te wijzen naar de Com missi e voor de credieten en vast te stellen op een franc. Het voorstel werd verworpen. Een ander afgevaardigde van links besprak de toestanden in het Vreemdelingen Legioen én las een aantal brieven van soldaten voor. waarin ongelooflijke staaltjes werden ver teld van de misstanden, die in het Legioen heerschea. Hedenmorgen om half vijf is de zitting der Fransche Kamer, waarin de begrooting "Van oorlog werd behandeld, beëindigd. Tegenover een voorstel van de socialisten, om de begrooting voor Syrië te verminderen, stelde Maginot de kwestie van vertrouwen. De begrooting is met 330 tegen 254 stem men aangenomen. In de gisteren gehouden zitting van de Kamercommissie voor buitenlandsche zaker. iiebben verscheidene leden hun bevreemding erover uitgesproken, dat de Commissie oij de EngelschFransche vlootbesprekingen m het geheel niet gekend is. Er werd op gewe zen, dat de voorloopige overeenkomst voor- deelen afwerpt voor Engeland en Italië, ter wijl Frankrijk slechts concessies heeft moe ten doen. Aanvankelijk was men voorne mens den Minister voor Buitenlandscne Zaken, Briand, en den Minister van Marine juit te noodigen voor de vereenigde Kamer commissies voor Marine en voor Buitenland sche Zaken te verschijnen om mededeeliu- gen te doen omtrent den stand der onder handelingen. Briand deelde echter mede, dat hij onmogelijk in de commissies mede- deelingen zou kunnen doen zoolang Italië zijn standpunt nog niet had bekend ge maakt. De Commissie voor Buitenlandsche Zaken gaf daarop haar voorzitter, Paul Boncour, opdracht in den loop van vandaag aan de Quai d'Orsay de noodige inlichtingen in te winnen. Een artikel van Herriot De oud-mlnister-president Herriot schrijft in de „Ere Novelle"- een artikel over de ko mende ontwapeningsconferentie, waarbij hij uitgaat van de in de Kamer door den Mi nister van Oorlog Maginot afgelegde verkla ringen, waarin deze er op wees, dat ook bij ontwapening niet alle landen op denzelf den voet behandeld konden worden. Maginot had het vanzelfsprekend gevonden, dat Duitschland strenger behandeld zou worden dan andere staten. Herriot verklaart het hier in geen enkel opzicht mee eens te zijn. Ook ontkent hij ten sterkste, dat een ont wapend land het oorlogsgevaar zou aantrek ken of vergrooten. België was niet ontwa pend en in staat zijn neutraliteit te hand haven, en toch was dit onschuldige volk niet te redden. De Ontwapeningsconferentie levert nog bizondere moeilijkheden op. Als men Duitschland uitnoodigt voor een Internationale Conferentie over vraagstuk ken, die men als bij voorbaat gerekend acht door het Verdrag van Versailles, kan Duitschland bij een dergelijke conferentie geen enkel belang meer hebben. Wat de in genoemd Verdrag opgenomen bewapenings clausule betreft, heeft Duitschland door den bouw van zijn pantserkruisers bewezen, dat het niet buiten het kader van het Verdrag behoeft te gaan om zich een oorlogswapen te verschaffen, waarnaar alle andere lan den met schuinsche blikken loeren. Herriot herinnert voorts aan den Vrede van Tilsit, die Pruisen nog veel grootere beperkingen oplegde en die het toch mogelijk maakte, dat Pruisen zich herstelde en N-apoleon in den slag bij Leipzig verpletterend kon ver slaan. Herriot besluit zijn artikel met de opmt king, dat een ware vredesorganisatie nooi is en dat daartoe meer inspanning en me. ideeën noodig zijn dan Maginot in zijn Ka merrede heeft ontwikkeld. Sociëteits-gebouw „St. Bavo" Haarlemsch Gemengd Koor, 8 uur. Kinderkoor „In- ter Nos", 6 uur. „Alberdingk Thijm", 8 uur. Ledenvergadering Spoorwegperso neel, 8 uur. Ledenvergadering Metaal bewerkers, 8 uur. Pers- en Propaganda- commissie jMittovos", 8 uur. Motorcur sus, 8 uur. Commissie voor Beroeps keuze, 8 uur. Bevolkingsbureau, 8 uur. Café-Restaurant Brinkmann. Bovenzaal, ledenvergadering H. O. V., 8 uur. Stadsschouwburg Piano-avond, Han Beu ker en Wouter Denijs, 8.15 uur. Afd. Haarlem Voor bovengenoemde vereeriiglng heeft de aangekondigde missie-causerie plaatsgevon den door onzen stadgenoot, den Zeereerw. Pater Stam, missonaris in het merengebied van Afrika. Te half negen opende de voorzitter de goed bezette bijeenkomst, waarna de pater zijn zeer belangwekkende causerie aanving. Wij volgden hem op zijn tocht naar zijn missie-gebieden, beleefden met hem zijn adembeklemmende avonturen met luipaar den, slangen, nijlpaarden en krokodillen. We leefden met hem mede in zijn pioniersar beid en voelden met hem de zwaarte van het afscheid. Het waren woorden van den spreker van hart tot hart. Van het warmkloppend hart van een missionaris tot de allengs meer en meer ontdooiende harten van de flegma tieke Hollandsche luisteraars. Onder ademlooze stilte werd de meer dan 2 uur lange causerie gevolgd, wel het beste bewijs, dat de spreker zijn gehoor gevangen had. Het dankwoord van den voorzitter werd dan ook met enthousiast handgeklap onder streept en het voorstel, om een collecte te houden, met algemeene stemmen aange nomen. Een bedrag van 31.36 was het resultaat van deze collecte. Op het gisteren te Utrecht gehouden con gres van den Ned. R. K. Bond van Groen ten-, Aardappelen- en Fruithandelaren is tot hoofdbestuurder benoemd de heer Herm. J. M. Bakkenhoven, secretaris van „St. Mar cus", afdeeling Haarlem. Gisterenmiddag werd in den Stadsschouw burg een liefdadigheids-uitvoering gegeven ten bate van hei Nazorg-werk. Opgevoerd werd een kindertooneelspel met zang en dans „Een Oudejaarsavóndfeest te Volen- dam", geschreven door mevrouw S. van Bommel—van Heusde, bestuurslid van Na zorg. De zang stond onder leiding van mevr. Rie van Eden. De dansen waren ingestudeerd door mevr. Tilly Sylon. De boerendansen waren begeleid door Nederland's eersten accordeonvirtuoos, den heer C. Zwanenburg, terwijl de regie in handen is van den heer Theo Bouwmeester. De schouwburg was tot in de nok gevuld, zoodat over de finantleele resultaten niet behoeft te worden geklaagd. De heer E. P. Schuyt, voorzitter van de Haarlemsche Nazorg, opende den middag met een kort woord. De uitvoering van Zondag is ook weder uitverkocht, terwijl eenige honderden menschen teleur werden gesteld. Dit heeft het bestuur doen besluiten een derde opvoering van de operette te laten geven en wel op 2en Paaschdag. Ongetwij feld zal ook dan weer voor een uitverkocht huis gespeeld worden. De verschillende medewerkers aan deze operette ontvingen in de pauze bloemen en geschenken. Ijverige verkoopsters brachten tusschen de bedrijven loten van de groote Nazorgs verloting aan den man, of beter gezegd aan de vrouw, omdat de moeders van vader vrij mandaat hadden gekregen. Haarlem: Kruisweg 70 e, Telefoon 14271 De Burgemeester van Haarlem bengt ter openbare kennis, dat de Minister van Staat, Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw, heeft bepaald, dat in het geheele Rijk: a. het zoeken, rapen en buiten openbare wegen en voetpaden vervoeren van eieren van kemphanen, wulpen, scholeksters, grut to's, Lureluurs, meerkoeten en waterhoentjes is toegestaan tot en met 28 April 1931; b. het ten verkoop in voorraad hebben, te koop aanbieden, verkoopen, afleveren en langs openbare wegen en voetpaden vervoe ren van eieren van het onder a genoemde waterwild is toegestaan tot en met 30 April 1931; c. het zoeken, rapen, ten verkoop in voor raad hebben, te koop aanbieden, verkoopen, afleveren of vervoeren van eieren van zwa nen, ganzen, eenden (alle soorten), duikers, watersnippen en goudplevieren niet is toege staan. hnsdagavond hebben de heeren Douwe iisma en Jan Booda een viool- en Cla- e-cymbel-avond gegeven in de Concert zaal van Hotel „Vanouds 't Raadhuis" te Overveen. Het programma bevatte voor viool Sona tes van Fr. Francoeur, G. Sammartini en Bach. Voor Clavecymbel werken van Han del en Bach. Het concert, in intiemen kring gegeven, had veel succes, zoodat deze avond ln Haar lem zal worden herhaald. De ontwikkelingscommissie van bovenge- noemden bond hield gisteravond een ontwik kelingsavond, waar als spreker optrad de heer N. P. Knape, met het onderwerp „Het diep druk-procédé." Spr. behandelde hoofdzakelijk de prak tijk en illustreerde zijn betoog met materiaal ter verduidelijking. Van de gelegenheid tot vragen stellen werd een druk gebruik gemaakt. De voorzitter der ontwikkelingscommissie, de heer B. Reijnders, maakte thans den uit slag bekend van den gehouden wedstrijd in 't ontwerpen van een briefhoofd met enveloppe en advertentie. De eerste prijs voor het beste ontwerp brief hoofd met enveloppe viel ten deel aan den heer Th. Habraken, de tweede prijs aan den heer Th. Bijnsdorp. Voor bet beste ontwerp- advertentie werden bekroond de heeren J. van Kolk (eerste) en W. v. d. Mee. De voorzitter reikte de prijzen met een toe passelijk woordje uit en bracht aan den heer Herman Moerkerk een woord van dank voor de bereidwilligheid de ontwerpen te hebben willen beoordeelen. De heer J. van Wees had bij deze ontwerpen een typografische beoor deeling gegeven. Nadat de aanwezigen de ont werpen en het drukwerk dat op diepdrukge- bied vervaardigd kan worden bezichtigd had den, werd deze leerzame ontwikkelingsavo.vl met den christelijken groet gesloten. Het districtsgebouw Noord-Holland van den R. K. Bouwvakarbeidersbond, dat tot nu toe Spaarndamscheweg 52 te Haarlem gevestigd was, is verplaatst naar Bemuurde Weerd 4 te Utrecht. Het Curatorium der R.K. Leergangen te Tilburg heeft benoemd tot docenten aan den opleidingscursus voor de acte Gymnas tiek M. O. te Heemstede, de heeren H. Bak ker te Utrecht, H. Goris alhier, J. Kroese te Amsterdam, P. Olthoff te Amsterdam, A. Senden en J. Vintges, beiden alhier. Op de Algemeene Begraafplaats vond he denmiddag de ter aarde bestelling plaats van het stoffelijk overschot, van den op 71- jarigen leeftijd overleden heer J. Fortgens Cz., die jaren lang hij werd benoemd bij raadsbesluit van 6 November 1889 de functie van stads-klokken- en horlogemaker vervulde. Enkele jaren geleden werd hij eervol van dit ambt ontheven er sedert zorgde de ge meente zelf voor de werkzaamheden. Vandaag vertrok de heer Kummel, hoofd werktuigkundige aan de Centrale Werkplaats der Nederlandsche Spoorwegen, naar Amersfoort. Het personeel der rijtuigafdee- ling schonk hem als herinnering een boe kenkast, een siervaas en een fraai geteeken- de oorkonde. A.s. Vrijdag wordt de jaarvergadering ge houden van de afdeeling Haarlem van ge noemden bond. De agenda vermeldt o.m. Bestuursverkiezing. Aftredend zijn de heeren Alleman, secr., Geerlings 2e penn. en Rom- bouts, comm. Verder worden de jaarverlagen uitgebracht. De „Stcrt." bevat de statuten van de N.V. 1 Wilhelmlna Bazar, alhier, 1 f Brandstichting. Veertien dagen geleden stond voor de Haarlemsche Rechtbank terecht een schoenmaker uit Monnikendam wegens brandstichting in zijn woning. De Officier van Justitie achtte de brand stichting bewezen, hij wilde echter rekening houden met het gebrek van verdachte, die doofstom is, waarom hij slechts 6 maanden gevangenisstraf eischte* De rechtbank veroordeelde hem heden tot 5 maanden gevangenisstraf. Overtreding der arbeidswet Heden had zich voor de Haarlemsche Rechtbank te verantwoorden de 50-jarige S. van W., directeur van een zaadhandel te Vijfhuizen. Verd. was reeds eerder wegens overtreding der Arbeidswet door den Kantonrechter ver oordeeld tot 38 maal f 10 boete, van welk vonnis hij thans in hooger beroep terecht stond. Verd. meende voor het gebeurde niet aan sprakelijk te zijn. Hem was ten laste gelegd, dat hij 6, 7, 8 en 9 October 1930, althans op dagen om streeks deze data een 7-tal, althans een aantal arbeiders 11% uur per dag arbeid had laten verrichten, welke bestond in be- drijfswerkzaamheden. Verd. die wekelijks vijf filialen en nog di verse beurzen moet afreizen, had de ver antwoordelijkheid tof het doen nakomen der Arbeidswet overgedragen aan den heer C., procuratiehouder der N. V. Dikwijls echter inspecteerde hij de bedrijven, ondervroeg de arbeiders en chefs hoelang deze werkten, enz. enz. en legde er steeds dsn nadruk op, dat de Arbeidswet niet werd overtreden. Geregeld werd de wenschelijkheid bespro ken het twee-ploegensystsem in te voeren, hetgeen ook geschiedde, nadat gemeld feit, waarvoor verd. nu terecht stond, was ge beurd. Dit was echter de eerste overtreding ge weest van dit seizoen en geschiedde niet met voorkennis van den directeur, evenmin met die van den procuratiehouder, die na afloop van den werktijd alles had geïnspecteerd en in orde bevonden, terwijl de werklieden la ter waren teruggekomen. De schuld berustte hier, volgens den pro curatiehouder, bij den pakhuischef. den 27- jarigen H. v. d. A., die hem er van in ken nis had moeten stellen, dat er overgewerkt zou worden. De Officier van Justitie, mr. Paardekooper Overman, zeide, dat het hem eerst niet dui delijk was geweest, waarom men juist den directeur der N.V. had geverbaliseerd en niet den verantwoordelijken persoon, doch art. 70 der Arbeidswet zegt, dat ook de hoofd bestuurder aansprakelijk blijft. Hieromtrent was echter niets te lezen bij den Kantonrechter, weshalve hij het vonnis van dezen wilde vernietigd zien wegens zeer onvoldoende motiveering. Hij achtte niet be wezen, dat verdachte hier een verzuim had gepleegd en vroeg vrijspraak. De verdediger, mr. van Löben Seis, vroeg nietigverklaring der dagvaarding, alsmede ontslag van rechtsvervolging. Uitspraak op 12 Maart. Het vonnis bevestigd Veertien dagen geleden stond in hooger ■beroep voor de Haarlemsche Rechtbank te recht de 38-jarige caféhouder C. J. D. te Beverwijk, die afgeweken was van een door B. en W. goedgekeurde bouwteekening. be trekking hebbend op een café aan de Bree- straat te Beverwijk. De heer D. werd voor den kantonrechter veroordeeld tot een boete van f 200.—. De zaak werd toen echter bn verstek behandeld. 29 October j.l. werd de boete teruggebracht tot f 100.—. De officier van justitie, overtuigd van een overtreding der bouwverordening, vroeg be vestiging van het vonnis van den Kanton rechter. De Haarlemsche Rechtbank deed heden morgen uitspraak in deze zaak en bevestigde het vonnis van den kantonrechter. De financiën waren niet in orde Iemand vond gisterenmiddag in een uri noir bij den Harmenjansweg een blank metalen geldkistje en deponeerde het aan- het bureau van politie. Later kwam iemand aangifte doen van diefstal van dat kistje, ten nadeele der firma S., waar het door inbraak zou zijn ontvreemd. Uit een onmiddellijk ingesteld onderzoek bleek echter, dat de filiaalhouder der fir ma S. valschelijk aangifte had gedaan, om dat zijn financiën niet in orde waren. Hij had zelf het geldkistje, dat leeg was, in het urinoir geplaatst. De man is gearresteerd. Heden was het 25 jaar geleden dat de heer C. A. van Nes als jongste bediende ten kantore van de Levensverzekering Maat schappij „Haarlem" in dienst trad. Door ijverige plichtsbetrachting en glocte accu ratesse heeft hij zich opgewerkt tot chef van de afdeeling „Buitendienst", welke betrek king hij nu ruim 16 jaren bekleedt. Eenige jaren geleden werd hij tot Procuratiehouder aangewezen. Door den heer Kruijff, procuratiehouder en chef van de afd. „Bmnendienst", werd de jubilaris van zijn huis afgehaald en in ziine ln bloemen gehulde afdeeling binnen geleid. De directeur, de heer Hengeveld, sprak den jubilaris met hartelijke woorden toe en memoreerde zijn dienst bij de Maatschappij, waarbij uitkwam de volle tevredenheid van zijn werk, zijn aangenaam en prettig hu meur en zijn ernst wanneer 't daadzaken betrof. Een enve'oppe met- inhoud werd den jubilaris ter hand gesteld. De Hoofd-Inspecteur, de heer Sevenhu'J- sen, liet bij ziin hartelijken gelukwensch mede namens de Inspecteurs en oud-Insoec- teurs duideliik uitkomen dat de jubilaris steeds de spil of brug was tusschen binnen- en buitendienst en de overbrugging steeds naar genoegen geschiedde. Een enveloppe met ihhoud werd hem ter hand gesteld. Daa-na nam de heer Kruijff. procuratie houder en chef van de afd. „Binnendienst" namens de ambtenaren en oen heer Haber- mehl het woord en liet hij in zijn hartelijke toespraak uitkomen de aangename amen- werking, die onderling bestaat. Namens 'iet personeel werd hem een gouden armband horloge aangeboden. Vervolgens nam het woord de Wiskundige der Maatschappij, de heer Vaz Dias, deze huldigde den jubilaris onder "aanbieding van een geschenk. Mevrouw Hengeveld bood den jubilaris, namens de familie Hengeveld, een kleur ets aan. De jubilaris dankte in gevoelvolle woorden voor de hem gebrachte hulde en geschen ken. Terug te bekomeja bij: Van Roede, Schotervoetpad 6, autoslin ger; Ouüerdijk, Vooruitgangstraat 23, bank biljet; Bur. van politie, Smedestraat, auto- dop; Rood, Colensostraat 8, kinderhoed; De Vries, Kruistochtstraat 79,. handschoen; Witteman, Nagtzaamstraat 79, herdershond; De Keizer, Saracenenstraat 1, jongensjas; De Vries, Hoogerwoerdstraat 60, portemon- naie met inhoud; Polman, Zuid Brouwer straat 42, idem; Bur, van politie, Smedestr., sigarenkoker met inhoud; Van Wijngaar den, Bakkerstraat 5 zw., vulpenhouder; Jonkhof, Voorhelmstraat 8, vulpotlood. Ondertrouwd: 25 Februari, P. Heider en M. F. Jeglorz. ri. Hensen en R. T. Freek. A. Beset en J. M. S. v. Thienen E. v. Everdingen en M. P. Laadstra. O. A. Rlesen en E. E. Münzner. P. J. Bros en M. de Bruijn. J. P. de Groot en M. A. v. d. Ven. Getrouwd: 25 Februari, J. Pel en T. Kooij. J. G. F. Delgman en J. C. W. Cattula. J. C. Cadcrius van Veen en M. A. Orth. J. P. A. W. Brokaar en C. T. Moojen. A. Bellaart en A. G. v. d. Zee. B. Hage en F. de Boer. B. Posma en F. M. Bockelbrink. J. W. H. Slempkes en E. Dijkhuis. J. M. Moens en F. A. Goijaerts W. J. Mooij en M. Buitenhuis. Geboren: 22 Februari d. van M. Breed - Landwerd. 23 Februari, d. van J. E. Lub- sen-v. Dam. z. van M. Tanis-Vlieger. d. van J. A. M. Baas-v. d. Werff. z. van W. J. Pastoor-Bergh. z. van J. Tames -v. Maas. z. van S. P. v. Zanten-Deen. 24 Februari, d. van C. H. J. Overdijk-v. d. Brink. z. van C. P. v. Dansik-v. de Steen. z. van A. Vasen-Boersma. 25 Februari, z. van C. van MeerveldVerspoor. Overleden: 23 Febr. G. J Stekelenburg, 87 jaar, Brouwersvaart. 24 Febr.: P. B. Pommé, 94 jaar, L. Wijngaardstraat. J. de Vries, 76 jaar, Ripperdastraat. A. M. de Boodev. Wissen, 72 Jaar, Antoniestraat. A. Rieu, 89 jaar, Hagestraat. Statuten De „Staatscourant" bevat de statuten van de Tuinbouwinrichting v. h. Wigman en Co. N.V., alhier. Laagste inschrijver Het Prov. Bestuur van Groningen heeft aanbesteed het maken van twee kanaalvakken te zamen lang on geveer 4480 M„ onder de gemeenteen Aduard en Zuidhom (tiende gedeelte van de werken voor een verbeterden vaarweg Groningen Stroobos) Laagste inschrijver was D. Blankenvoort, alhier, voor f 616.400. „Witte Kruis" De Afdeeling Bloemendaal van de N. H. Ver. „Het Witte Kruis", houdt Vrijdagavond een algemeene ledenvergade ring in hotel ,.Van Ouds het Raadhuis". Aan de orde komen o.a.: Jaarverslagen 1930 van de afdeeling en van de commissie voor de Wijkverpleging, verslag afgevaardigde Alg. Vergadering en verkiezing van drie be stuursleden wegens periodiek aftreden van de heeren J. Th. Bomwater, H. L. van Beusekom en A. IJzerman. Vergadering tuinlieden Woensdagavond hield de Onderlinge Tüinliedenvereeniging „Aerdenhout en O." een druk bezochte le denvergadering in Café-Restaurant Lom meroord. Na opening en notulen volgden eenige mededeelingen. Op een vraag van B. en W. over de nood zakelijkheid van een wet op de bestrijding der rupsenplaag, kon de vereeniging niet be sluiten gunstig te adviceeren. Reeds langs is de behoefte gevoeld aan een bindcursus. Een uitstekend vakman en ieeraar is bereid gevonden, dezen cursus te geven. De bedoeling is dezen cursus in Juni te doen aanvangen. Staande de vergadering gaven zich reeds 16 leden op, zoodat deze cursus zeker zal doorgaan. In beginsel werd besloten in Maart of April een Vogelfilm te geven, om zoo de be scherming van vogels te bevorderen. Voor ter keuring ingezonden bloemplanten werden de volgende prijzen toegekend: C. Nieuwenhuis, voor collectie Clivia's 10 punten en voor kist tulpen (Murillo) 9 pun ten; Radstake, voor collecte Primula's 9 punten; C. v. Iperen, voor potten tulpen (Gele Prins) 9 punten. Nadat een nieuw lid was geïnstalleerd, hield de heer M. Bloemendaal een inleiding met lichtbeelden over het werken en leven der bijen. Vol belangstelling volgden de aanwezigen de leerzame causerie. Eenige vragen werden nog gesteld en door inleider oeantwoord, waarna sluiting volgde. R. K. Volksbond Dinsdagavond hield de afdeeling Overveen en Omstreken van den R. K. Volksbond een ledenvergadering in de St. Aloysiusschool te O-'erveen. De voorzitter, de heer J. G. v. Kessel, opende de vergadering met het gebruikelijk gebed en heette allen welkom, in het bij zonder den districtsbestuurder, den heer M. J. Angenent. De notulen werden voorgelezen en onver anderd goedgekeurd. Ingekomen was een schrijven van de ju- bileerende vakafdeelin? „St. Isidorus" om voor de te houden Bloemententoonstelling een prijs beschikbaar te stellen. Met algemeene stemmen werd besloten, een bedrag uit te trekken t.»t aanschaffing van een prijs voor de inzenders en de kin derinzending. Door den heer Jac. Willemse werd het verslag uitgebracht van de Liefdebeurs, waarait bleek dat in het jaar 1930 vijf bondsleden gestorven waren. Het verslag van de St. Barbaravereeni- ging werd uitgebracht door den heer W. v. d. Aardweg. In het jaar 1930 was het ledental achter uit gegaan. Uit het financleeie verslag bleek, dat er een kassaldo was van f 540 50. In de vacature, ontstaan door liet vertrek van den heer J. van der Veldt, werd voor zien door de benoeming van den heer G. v. d. Veldt. De gelukkigen van de loting der retraite war ende heeren Wierets. Van der Linden en als reserve Moerkerk en D. Schrama. Na een korte inleiding van den voorzitter werd het woord verleend aan den districts bestuurder, den heer M. Angenent, voor zijn onderwerp: „De sociale beteekenis ran ons georganiseerd zijn." Reeds vroeger hebben onze lezers een uitvoerig verslag over deze rede kunnen le zen. Na een woord van dank gebracht te heb ben aan den spreker van dezen avond ging men over tot de rondvraag, die van huis- houdelijken aard Was. Nadat de voorzitter medegedeeld had, dat de volgende praatavond waarschijnlijk a.s. Dinsdag gehouden zal worden, werd de ver- gadering, waarop nog vele thuisblijvers, die een mooien avond gemist hebben, ontbra ken, met gebed gesloten. Liefhebbers genoeg. Voor de betrekking van hoofd der in September te openen O. School aan de Juliana van Stolberglaan al hier, hebben zich niet minder dan 43 solli citanten aangemeld. Bazar „Santpoorts Bloei" In „De Wey* man" wordt op 5, 6 en 7 Maart een bazaj" gehouden ten bate van „Santpoorts Bloei"' Er zijn vele giften binnen gekomen. Theetent der firma Van Nelle zal die dage^ op den bazar zijn, terwijl het geheel door muziek wordt opgeluisterd. „Wiihelmina" In de vergadering vah het fanfarecorps „Wiihelmina" werden *ls bestuursleden herkozen de heeren G. Rapis J. v. Es. Besloten werd voorts, deel te nem®c aan het concours te Wormerveer en aan een festival te Heemstede. Concours Santpoorts gemengd dubboj kwartet, directeur de heer H. J. Aris, z®1 deelnemen aan het concours te Aalsmeer Loenen. Het zal uitkomen in de afdeelih® uitmuntendheid. 4 DONDERDAG 26 FEBRUARI 1931 Vorige Koersen Koer* 2.18 Staatsleeningen 5% Nederland 1919 5% Nederland 1918 4!4 Nederl. 1916 4 H Nederl. 1917 i'A N.Ind. 1926 B Banken Koloniale Bank Indische Bank Cert. Handel-Mij. industrieën Unilever Calvé Delft Alg. Kunstzijde Van Berkei's Pat Nieuwe Philips Kuch. Accoustiek Ned. Ford Industr. Buitenland Anaconda Bethlehem Steel U. S. Leather Intern. Nickel Mijnbouw Boeton Mijnbouw Alg. Exploratie Petroleum Dortsche Petr Gaboes Kon. Olie Perlak Peudawa Continental Oil Shell Union OU Rubber A'dam Rubber Bandar Deli Batavia Rubb. Rott. Tapanoeli Serbadjadi Silau V. I. C. O Alüed Intercontin Rubber Scheepvaart Holl. Amerika Lijn dito Gem. Eigend Kon. Ned. Stoomb Scheepvaart- Unie Marine comm Marine pref Suiker H. V. A Poerworedjo Vorstenlanden Actions idem Tabak Deli Batavia Oude Deli Oostkust Senembah Maxwell Spoorwegen Union Pacific Wabash Chic. Milw. St. Paal Kansas City South Erie Raür Prolongatie 101% 101% 101 101 1029/16 102%6 102% 102% 98U/ia 9811/i« 144 131 148 147 198% 194 102% 201 67 67 57% 226 224 87% 86 264% S49/xe 80% 69% 68%. 71 7% 1917/3S 74 73 101 94 288% 23% 23 306% 299 160 9% 11% 11 9% 9% 108 1C8% 84 - 62 38% 67 33% 57 57 36 37% 4%., '4% 13 55 130 16% 17 374% 373 29% 100 79 271 265 267 268 63% 63 311 3C5 45% 205% 22 V j6 21 819/s2 8%6 44% 28%. 1°/. B DONDERDAG 26 FEBRUARI 1931 Parijs Brussel Londen New-York (cODle) Berlijn ZUrich Rome Madrid Oslo Stockholm Kopenhagen Praag Weenen Warschau 9.70 34.70 12.1014 2.48% 59.20 48. - 13. 25.80 66.65 66.65 66.65 7.30 35.- 27.— 9.80 34.80., 12.11/3 2.49% 59.30 48.10 13.10 26.10 66.30 66. 80 66.80 7.40 35.10 29.-

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 2