Uit den Omtrek Electriciteit Stofzuigerhuis JMERTENS Federatie van Bloembollenveilingen BLOEMENDAAL HAARLEMMERMEER HEEMSTEDE LISSE LEIDEN NOORDWIJK HERINGA WUTHRICH, HAARLEM NOORDWIJKERHOUT SASSENHEIM VOORHOUT VIJFHUIZEN VOGELENZANG ZANDVOORT KENNEMERLAND BEVERWIJK BeverwijkHillegomi 8I SANTPOORT HEEMSKERK HEILOO MARKTBERICHT RIJKSV1SCH AFSLAG Staat van Besommingen SPORT EN WEDSTRIJDEN VOETBAL D. J. K.—De Kermemers 12 BILJARTEN Jubileum-wedstrijden „Excelsior" Lisse Barteljorisstraat 16 - Tel. 10756 VAMPYB Stofzuigers f 105.- Onbewaakte overwegen Aanrijding bïi Alkmaar MARKTNIEUWS Definitief opgericht Te Haarlem had onder leiding van den heer S. Schoneveld, voorzitter van het Hol- landsch Bloembollenlcweekers Genootschap te RJjnsburg, de definitieve oprichting plaats van een Federatie of Bond van Bloembollenveilingen, in samenwerking met het H. B. G. Doel dezer federatie is, het inrichten en bijhouden van een inlichtingsdienst ten op zichte der soliditeit en credietwaardigheid der koopers en het behartigen van alle za ken, die met het kweeken en veilen van bloembollen en aanverwante artikelen in verband staan. Tot deze Federatie zijn toegetreden, de Coöp. Veiling Vereen. H. B. G. te Lisse, de Coöp. Bloembollenveiling te Haarlem, de Bloembollenveiling Kennemerland te Be verwijk. de Veiling Vereeniging te Hillegom, de Veiling Vereeniging Floralia te 's-Gra- venzande, de Bloembollenveiling te Broek op Langendijk, de Veiling eVreeniging te l Medemblik, de Bloembollenveiling te Breezand, de Bloembollenveiling te Poeldijk en de Bloembollen veiling te Grootenbroek. Br werd een bondsraad gevormd be staande uit één vertegenwoordiger van elke veilingvereeniging en één vertegenwoordiger van het H.B.G., terwijl het in de bedoeling ligt aan deze Federatie te verbinden een rechtskundig secretaris-administrateur. Tot voorzitter dezer Federatie werd ge kozen de heer S. Schoneveld. Het ligt in de bedoeling met 1 April a.s. dezen nieuwen toestand in werking te doen treden. De raadhuisbouw Zooals bekend, was door het gemeentebe stuur van Bloemendaal aan een zeven-tal ar chitecten opdracht gegeven tot het maken van een ontwerp voor een nieuw Raadhuis te Bloemendaal. Door alle aangezochte ar chitecten zijn thans hun plannen bij het ge meentebestuur ingediend. Ze zullen bin nenkort in de commissie voor de Raadhuis- plannen in behandeling komen. De ontwerpen zullen zeer waarschijnlijk over eenigen tijd geëxposeerd woraen. Centrale R. K. Kiesvereeniging Dezer dagen vergaderde het centraal bestuur der R. K. Kiesvereenigingen in Haarlemmer meer te Hoofddorp in de R. K. schoo. Tot leden van het dagelijksch bestuur wer den gekozen de heeren: F. G. Alkemade te Nieuw-Vennep, voorzitter; Th. v. d. Geest te Hoofddorp, secretaris en H. J. Post te Lijn den, penningmeester. Besproken werd de candidaatsteiling voor den gemeenteraad en de te voeren propa ganda voor de gemeenteraadsverkiezing. eD candidaatsteiling in de lokale kiesver eenigingen moet plaats hebben voor Zater dag 14 Maart. Gouden echtparen Op 18 Maart a.s. hoopt het echtpaar Willem GroenPietertje Rus, wonende aan den Kruisweg te Hoofd dorp, z'n 50-jarige echtvereeniging te her denken. Het echtpaar A. de RegtC. Visser, wo nende te Abbenes, alhier, hoopt op 11 Maart a.s. den dag te herdenken, waarop zij voor 50 jaren in den echt werden vereenigd.. Beide echtparen genieten nog een goede gezondheid en het zal hun op genoemde feestdagen zeker niet aan belangstelling ontbreken. Auto te water Op den Kruisweg te Hoofddorp reed des avonds een auto, waarin een drietal militairen uit Haarlem waren gezeten, naar de richting van het dorp. Uit tegenovergestelde richting kwam de landbouwer P. met zijn auto aanrijden. De chauffeur van den auto uit Haarlem, werd blijkbaar door het licht van den hem tege- moetkomenden auto verblind, met het ge volg, dat het motorrijtuig in de wegsloot terechtkwam. Het mag een wonder heeten, dat de drie militairen er nagenoeg zonder kwetsuren afkwamen. Het kostte heel wat moeite om den be schadigden auto weer op het droge te bren gen. Paard en wagen te water Zondagmor gen ging de veehouder S. W. v. d. Aar met zijn melkwagen naar Haarlem. Hij moest op den Kerkweg uitwijken voor een tegemoet komende melk-auto van den heer B. Door dat de melkwagen te veel had uitgehaald, verzakte deze in den kant van den weg, en was niet meer op den harden weg te krij gen. Toen een andere wagen was gehaald en de melk was overgeladen, is de verzakte leege wagen op onverklaarbare wijze losge komen en in de sloot gereden. En of de berijder van den wagen niet di rect hulp hééft gehaald, of dat er geen menschen thuis waren, is onbekend. Wat de oorzaak ook zij; toen de vroegmis uit was, kwamen kerkgangers op.de plek des onheils en vonden daar een paard met wagen te water zonder iemand daarbij, zoodat dit beest ongeveer een vol uur in het water had gezeten, geheel opgetuigd en deels onder den wagen. Toen was het euvel spoedig verholpen. Persoonlijke ongelukken hebben hier niet bij plaats gehad. Brandalarm Gistermorgen omstreeks 11 uur werd de brandweer gealarmeerd voor een schoorsteenbrandje ten huize van de fam. D., Lombokstraat 14. De brandweer was binnen enkele minuten ter plaatse en bluschte het brandje met zout. Badhuis In het Badhuis aan de Post- laan werden in de week van 22 tot en met 28 Februari genomen 574 douchebaden en 45 kuipbaden. Aan 28 kinderen werd een gratis schoolbad verstrekt op Woensdagmiddag van 24 uur. Van de gelegenheid tot kosteloos baden op Woensdagavond tusschen 5 en 8 uur werd door 8 volwassenen gebruik gemaakt. Bloemententoonstelling In ons verslag van 23 Februari j.l. over de gehouden bloe mententoonstelling van het Patronaat is een fout geslopen. Er staat n.l. dat de inzending van de Gebrs. Boot er een was ter opluiste ring, daar deze Gebrs. Boot leden der St. Jo seph-Gezellenvereeniging waren. Deze zijn beiden onder de 17 jaren, dus kunnen zij geen leden zijn van de St. Josephgezellen- vereeniging. Of hier opzet in het spel is we ten wij niet, doch dit staat vast, dat zij de zilveren medaille behaald hebben, als zijnde de hoogste onderscheiding, toegekend door de jury. Schreven wij, dat deze bloemen een be handeling gehad hebben bij de centrale ver warming, dit is niet het geval. Deze jongens, behoorende bij het patro naat, hebben uitstekende proeven getoond van kunnen trekken, hetgeen ten zeerste ge waardeerd is geworden door de jury. Onderscheiding Bij Koninklijk besluit van 16 Februari is de zilveren eeremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, toegekend aan G. Oosthoek, meesterknecht bfj de N. V. Gebroeders Segers' Bloembollen- kweekerij en -Handel, alhier. Barbara-vereeniging Gisterenavond hield de Barbara-vereeniging hare jaarvergadering in het gebouw van den Ned. R. K. Volksbond. De voorzitter, de heer W. Sprengers, opende met gebed en heette de aanwezigen van harte welkom. Spr. sloeg een terugblik in het afge- loopen jaar en bracht een eeresaluut aan het corps dragers, die steeds op hun post waren. De notulen werden voorgelezen en goedge keurd. Vervolgens bracht de secretaris het jaar verslag uit. Uit het verslag van den penningmeester bleek dat na een ontvangst van f 2095.23 en een uitgave van f 1151.61, een batig saldo viel te boeken van f 943.62. Voor beide uitgebrachte jaarverslagen sprak de voorzitter zijn dank uit. Namens de verificateurs was een schrijven ingekomen van den heer C. Schrama, waarin de boeken en bescheiden in orde werden ver klaard. Bij monde van den heer Schrama werd een eeresaluut gebracht aan den pen ningmeester en werd voorgesteld dezen een gratificatie te doen toekomen. De voorzitter zeide, dat de penningmeester 10 pet. van de te incasseeren quitanties geniet. Medegedeeld werd, dat het bestuur een onderhoud heeft gehad met het R. K. Armbestuur. Het betrof de oude menschen, die geen lid waren van deze vereeniging en geheel voor kosten van het R. K. Armbestuur werden begraven. Dit bracht groote kosten met zich mede. Het be stuur had daarom besloten voor den tijd van 5 jaren, oude menschen, die in Huize Pius vertoefden te begraven op kosten van deze vereeniging. Voorts werd wederom de draag- penning vastgesteld op f 2.50. De aftredende 2e voorzitter, 1ste secretaris en 2e commissaris werden herkozen. De Geest, adviseur gaf nog een korte ver klaring omtrent het begraven van de oude menschen, die geen lid zijn. Spr. noemde dit een groot werk van barmhartigheid. Niets meer aan de orde zijnde sloot den voorzitter deze vergadering met een woord van dank en den christelijken groet. Gemeenteraad In de gistermiddag ge houden vergadering van den gemeenteraad van Leiden werd besloten tot onderhandsche opdracht van de levering van een tweeden compressor ten behoeve van de ammoniak- machine van het slachthuis aan de firma Gonnermann en Co. te Haarlem voor f 5400. Voor de stichting en exploitatie van een kortsluithuis en hoogspanningslaboratorium werd aan de N.V. tot keuring van Electrische materialen te Arnhem een bijdrage ineens verleend van f 32.000 en voorts een jaarlijk- sche bijdrage van f 0.10 voor eiken k.m., waarmede de maximale belasting der Electri- clteitsfabrieken de 16.000 k.w. te boven gaat. Bij het voorstel van B. en W. om aan de stichting „De Leidsche Hout" een bijdrage te verleenen van f 12.000 voor de voltooiing van het z.g. verkleinde boschplan, vraagt de heer Van Stralen (S. D. A. P.) om dit bedrag te voteeren voor werkverruiming, opdat de aan „De Leidsche Hout" uitgekeerde loonen dan hooger zullen zijn. Spr. had gaarne gezien, dat B. en W. nog verder zouden gaan en dat ook spoedig tot den bouw van een paviljoen enz. zal worden overgegaan. De plannen tot aanleg van sportvelden ziet spr. ook gaarne spoedig tegemoet. De heer Schüller (S. D. A. P.) klaagt er over, dat de raad eigenlijk, zoo weinig over „De Leidsche Hout" weet. Wethouder Goslinga (A.-R.) merkt op dat „De Leidsche Hout" in werkverschaffing is uitgevoerd. Het gaat niet aan, nu een ande ren koers in te slaan. Een paviljoen etc. acht spr. niet direct noodzakelijk en het gaat niet aan om in dezen tijd daarvoor duizenden uit te geven. „De Leidsche Hout" zal thans zoo ver worden afgewerkt, dat het wandelpark voor het publiek kan worden opengesteld. Spr. begrijpt niet, wat de heer Schüller alle maal wil weten. Het voorstel van B. en W. wordt aange nomen. Mevr. BraggaarDe Does (S. D. A. P.) verdedigt vervolgens uitvoerig een voorstel inzake de benoeming van een gemeentelijke commissie, belast met de zorg voor de Leid sche blinden, welk voorstel na eenige discussie werd verworpen. Nederlandsche Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde Een tamelijk goed bezette zaal van Royal was het resultaat van de aan kondiging dat dr. Kamerling uit Leiden een lezing zou houden over Strandbosch en Oer woud in de tropen. De voorzitter van de afd. Noordwijk de heer H. de Boer, sprak een welkom tot allen. Hij wees er op, hoe ver Indië weg was ten tijde van de zeilschepen en hoe het langzamerhand met het moderne stoom- en vliegtuigwezen dichterbij gekomen is en met telefoon en radio zelfs zeer nabij ligt. Wij bewoners van het Moederland, aldus spr.. dienen toch wel iets van de zeer groote dochter te weten, wat voor de afdeeling een aanleiding was om de leden en belangstel lenden hieromtrent nader te doen inlichten op dit punt en men meende goed te doen Iemand als dr. Kamerling uit te noodigen, die daar langen tijd ooggetuige is geweest. Hierna kreeg dr. Kamerling het woord, die blij was in de gelegenheid te zijn, te spreken over het land dat hem zoo dierbaar was en dit te kunnen doen voor de afdeeling Noord- wijk van de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde. Hierna kwam spr. tot zijn onderwerp Strandbosch en Oerwoud in de tropen. Indien men in Indië spreekt van een oerwoud, bedoelt men een altijd groen, zwaar bosch, dat vooral opvalt door de over weldigende veelvormigheid en veelsoortigheid der vegetatie, waardoor de indruk van bui tengewoon weligen groei wordt gewekt. De plantenkundigen spreken niet van Oerwoud, maar van een tropisch regenwoud, in tegen stelling met moessonwoud doomwoud en strandbosch. Spr. toont vervolgens uitvoeriger de verschillen van deze wouden aan. Ook over den plantengroei van deze wouden weidt spr. uit. Ook hoe het komt, dat daar de planten groei zoo veelsoortig en veelvormig is, be spreekt de heer Kamerling. Spreker verge lijkt den plantengroei van het noordelijk en zuidelijk halfrond. Hierna werd een kleine pauze gehouden en daarna een aantal lantaarnplaatjes ver toond, betrekking hebbende op het gespro kene, waarbij men zich een goede voorstel ling kon maken hoe een en ander er in de tropen uitziet. Een welgemeend applaus volg de na deze interessante lezing. De voorzitter sprak een dankwoord tot dr. Kamerling die ons heeft laten genieten van hetgeen hij ge zien heeft en sloot met een opwekking om lid van de afdeeling te worden. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerarda Anna, d. van G. J. van Tongkeren en B. H. Kamp. Pieter, z. van P. van der Zwart en van Lutgerdina Hoek Petronella Magdalena, d. van H. Zuiderduin en C. J. Duivenvoorden Matthijs, z. van C. de Graaf en C. Schimmel Johan Hermanus, z. van L. J. J. Meijer en J. C. v. d. Burg Cornells Adrianus, z. van L. van der Aart en A. van Roode Clasina Johanna, d. van P. den Elzen en C. Koster. Overleden; Anna C. van Veen, 40 jr., echt- genoote van N. van den Berg Wilhelmina van der Klugt, 58 jr., echtgenoote van J. A. van Gijlswijk Carolus Johannes v. d. Put ten, 4 jaar Grietje Commandeur, 70 jaar, weduwe van Willem Brand Jacobus van Graven, 81 jr., echtgenoot van Helena van Ruiten Mathilda Maria S. de Klerk, 15 jr. GetrouwdHermanus Sival, 24 jaar en Cor nelia Griekspoor, 24 jaar. Propaganda-vergadering Door den Bond van R. K. Overheidspersoneel „St. Paulus" zal a.s. Woensdagavond 8 uur een groote propa- ganda-avond worden georganiseerd in café „De Zwaan." Als spreker zal optreden de vrij gestelde van bovengenoemden bond, de heer Ferd. Spit. Vooral het personeel van het „St. Bavo" en „St. Maria-Gesticht" wordt in groot aantal verwacht met het oog op de te voeren actie ter verkrijging van een rechtspositie. Kiezerslijst De kiezerslijst voor deze ge meente is voorloopig vastgesteld met 2245 kiezers voor de Kamer 2181 kiezers voor de Provinciale Staten en 2079 voor den Ge meenteraad. Gemeenteraad De Raad dezer gemeente is in openbare vergadering bijeengeroepen tegen Woensdag 4 Maart, des namiddags om half 8, ter behandeling van de navolgende punten: 1. Notulen; 2. Ingekomen stukken en mededeelingen; 3. Voorstel van Burge meester en Wethouders tot verlenging der kasgeldleening; 4. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot vaststelling der voor schotten op de exploitatievergoeding der bijz. scholen voor het jaar 1931; 5. Voorstel van Burgemeester en Wethouders inzake aanslui ting van de perceelen van de Wed. P. en P. L. Warmerdam aan het electrisch net; 6. Voorstel van Burgemeester en Wethouders inzake meubileering en inrichting van het verbouwde gemeentehuis. Kiezerslijst De op 22 Februari j.l. door B. en W. vastgestelde kiezerslijst telt in totaal 1220 kiezers. Een zeldzaam jubileum. Op Dinsdag 10 Maart zal het 40 jaar geleden zijn, dat de heer M. Quartel in dienst kwam bij de fa milie Reinders Tolmer. waarvan hij de laat ste 20 jaar als bedrijfsleider op de hofstede „Ceres" in den IJweg werkzaam was. Deze gedenkwaardige dag zal voor den jubilaris, die vóór alles een zeer bescheiden mensch is, zeker niet ongemerkt voorbij gaan. Vreemd geld. Den laatsten tijd komen hier ook tamelijk veel vreemde geldstukken voor, die allang de waarde niet bezitten waar ze voor worden uitgegeven. Het zijn voornamelijk vijf francstukken die voor een rijksdaalder uitgegeven worden en daarmede ook een groote gelijkenis vertoonen, doch maar een waarde hebben van ongeveer 40 centen. Het is dan ook wenschelijk by het ontvan gen van zilvergeld goed uit te kijken. Te water. De zesjarige J. M., die wel wat te veel belangstelling toonde bij het sloopen van de Vijfhuizerbrug, liep ongemerkt ach teruit de Ringvaart in. Een paar vriendjes wisten hem te grijpen en op het droge te brengen. R. K. Ouderavond Gisterenavond werd onder veel belangstelling een ouderavond gehouden in het R. K. Vereenigingsgebouw. Deze ouderavond, de eerste, meenen we, hier in Vogelenzang gehouden, had ten doel den ouders een richtlijn aan te geven, wan neer zij hun kinderen na het Lager Onder wijs wilden laten door studeeren. De heer Th. Remmerswaal, hoofd der St. Jozefschool, hield een inleiding over het R.K. Lager Onderwijs, het plaatselijke in 't bijzon der en gaf den aanwezigen den practischen weg aan, die zij in het welzijn hunner kin deren, wanneer dezen in een of andere rich ting na het lager onderwijs willen door stu deeren, moeten inslaan. De Zeereerw. heer Pastoor bekeek 't plaat selijk R. K. onderwijs van meer sociale zijde; Zijn Zeereerw. legde er den nadruk op, dat datgene, wat na vele moeiten opgebouwd was, men ook in stand dient te houden. Biljarten De uitwedstrijd van Ons Ge noegen tegen Bennebroek werd met 39 car. verschil (329368 car.) verloren. Heden- en Donderdagavond spelen Ons Genoegen II en I respectievelijk een thuis- en uitwedstrijd tegen Schoonoord uit Hillegom. Aanbesteding Bij de aanbesteding voor het bouwen van een badinrichting met zon nebad op het Zandvoortsche strand, bij den Nieuwen Zeeweg, waren zes biljetten inge leverd. Laagste inschrijvers waren de heeren Lyendijk en Bisenberger voro 17688. De folgende tnsehr ijvers waren: Slag veld, 19700.—, Siegers, 19800.—.Renierse, 20614.—, Jousten 21200.en Bonken 21375.—. Comité Trein 8.08 eHt Comité van Trein 8.08 houdt Dinsdag' 10 aMart, a.s. een algemeene vergadering in Hotel „Zomer- lust." Kiosk V. V. V. De kiosk van V. V. V. op het Stationsplein is heden geopend. Dat is vroeger dan andere jaren, maar waar er al geregeld aanvragen voor pension of ka mers binnenkomen, heeft men den openings datum wat vroeger gesteld, in de beste ver wachtingen van het seizoen 1931. Volgens het jaarverslag werden er ver leden jaar 895 adviezen verstrekt over aan vragen voor pension in hotels enz. en 711 adviezen over gemeubileerde villa's en ge deelten daarvan. Tot administratrice is aangesteld mej. Visser. Eendracht Maakt Macht Naar aanlei ding van het bedanken van de bestuurs leden Van der Moolen, Terol en Kromhoir zijn op de gehouden jaarvergadering bij De Leeuw in de Stationsstraat gekozen too voorzitter A. Hesseling en tot bestuursleden de heeren Hennis, Schouten en Kerkman. Goedgekeurd werd het voorstel van het bestuur, om tot het bouwen van de huisjes voor Ouden van Dagen over te gaan. Het voorstel, om op Plan Noord ook een douchebad-inrichting te bouwen, als onder deel van het bouwplan van E. M. M. in zijn geheel, werd voorloopig aangehouden. Kleeren in brand De kleeren van een bewoonster van de Van Speykstraat ge raakten in brand, toen ze zich ongemerkt te dicht bij de kachel bevond. Met natte stukken goed uit een gereed staande wasch wist ze het vuur te dooven. maar zij bekwam daarbij toch ernstige brandwonden, vooral aan de handen. Posterijen De laatste buslichting is met ingang van heden drie kwartier later ge steld. De buitenbussen worden voortaan in den laatsten dienst om half 9 geledigd; de hoofdbus aan het postkantoor om half tien. Autobusdienst BeverwijkWijk aan Zee Verschenen is het Provinciaal Blad van Noordholland bevattende het besluit betref fende het intrekken van de onderscheiden lijk aan W. Huijer, geboren Rol en aan de N. V. Autobus-Onderneming voorheen Wa terdrinker, beiden te Beverwijk verleende vergunningen tot het in werking houden van van autobusdiensten van Beverwijk naar Wijk aan Zee en terug, en betreffende het verleenen van een vergunning aan laatstge noemde onderneming tot het uitoefenen van autobusdiensten van Beverwijk naar WijK aan Zee en terug en van Beverwijk naar de aanlegplaats voor de booten van de N. V. Maatschappij „Alkmaar Packet" aan het Noordzeekanaal te Velsen en terug (gedu rende de maanden Mei tot en met Septem ber). Ged. Staten hebben voorts afwijzend be schikt op het verzoek van F. Franck, te Wijk aan Zee en Duin, om vergunning tot het in werking brengen van een autobusdienst van Wijk aan Zee over Beverwijk naar de aanlegplaats voor de booten der N. V. Maat schappij „Alkmaar Packet" aan het Noord zee Kanaal te Velsen en terug (vanaf Za terdag voor Paschen tot en met 30 Septem ber). De laatste thuiswedstrijd van Beverwijk is een groote overwinning geworden. Beverwijk wint den toss en ongeveer 10 min. over tweeën trapt Hillegom af. Er is niettegen staande de koude tamelijk veel publiek aan wezig. Het begin is 'n verkenning van beider krachten, doch Beverwijk raakt iets in de meerderheid en ongeveer 20 min. na het be gin doelpunt Maanhout op solide wijze, 10. Even later ontstaat een scrimmage voor het Hillegom-doel en Peperkorn weet met zijn achterbeen er 20 van te maken. De Hille- gommers zien in dat het zoo niet gaat en vallen daarom verwoed aan en boeken ook succes want de rechtsbinnen maakt er 21 van. Even later valt Beverwijk weer aan en Maanhout maakt op schitterende wijze 31. De thuisclub is nu overwegend sterker Wan neer Kuijer door alles heen is, lost hij een schot waarmee de stand op 41 wordt ge bracht. De Hillegommers werken hard maar onoordeelkundig en hun keeper is even de kluts kwijt als Peperkorn een keihard schot lost dat net onder de verbinding van paal en lat in het net verdwijnt 51. Direct na den aftrap nemen de Wijkers den bal over en Kuijer zorgt op solide wijze voor het halve dozijn. Daarna is het rust. Na de hervatting pakken de gasten ge ducht aan. Wanneer het overwicht van Hil legom ongeveer een kwartier geduurd heeft, werkt Beverwijk zich los en forceert ten slotte corner welke niets oplevert. De aan vallen van Hillegom worden menigvuldiger en ook gevaarlijker, doch de achterhoede der thuisclub met Adrichem aan het hoofd, weert zich dapper, zoodat aan die zijde suc ces uitblijft. Zelfs weet Adrichem een pe nalty te houden, doch ook de keeper van Hillegom redt nu herhaalde malen schitte rend. Hillegom forceert een corner, deze goed genomen, wordt overgeschoten. Direct daar op krijgt Beverwijk een corner te nemen, welke door Coen wordt ingekopt 71. Het spel wordt iets ruwer, doch Faassen drukte het direct den kop in en wanneer Maan hout een kans krijgt maakt hij er 81 van. Hiermede komt het einde. Poging tot inbraak In den nacht van Zaterdag op Zondag werd aan het politie bureau kennis gegeven, dat een poging cot inbraak was gepleegd in het pakhuis van D. aan de Vondellaan. De politie begaf zich daarheen en trof in de nabijheid van het pakhuis 2 personen aan, W. B. en Chr. D. geheeten, afkomstig van hier. Zij werden meegenomen naar het bureau en bekenden zich aan een inbraak te hebben schuldig ge maakt. Het bleek, dat er 2 medeplichtigen waren, P. v. R. en H. B., die eveneens aan gehouden zijn. Zij hebben een volledige be kentenis afgelegd. Na verhoor zijn ze op vrije voeten gesteld. Rijwieldiefstal Door T. de V. is bij de politie aangifte gedaan dat zijn rijwiel, dat hij onbeheerd in de Jan Vermeijenstraat had neergezet, verdwenen is. De politie stelt een onderzoek in. Door de ruit Hedenmiddag, omstreeks 12 uur, is een boerenwagen tegen den gevel van den winkel van den 1 eer Schuijt, aan de Schans, gereden. De spiegelruit werd ver nield. Stille Omgang De afdeeling Driehuis Santpoort van het geftootschap van den Stillen Omgang was gisteravond in jaarver gadering bijeen in „Zomerlust". Het jaar verslag van den secretaris werd goedge keurd, eveneens het verslag van den pen ningmeester, hetwelk een voordeelig saldo aanwees van 72.12. Besloten werd IQ uit te trekken voor bloemen in de parochiekerK op twee eucharistische dagen. Eenzelfde be drag werd genoteerd voor de afdeeling Am sterdam in verband met de herdenking van het vijftigjarig bestaan dier afdeeling. De heeren Boon en Molenkamp, formeerend de kascommissie, bevonden de bescheiden van den penningmeester in orde en stelden voor den functionnaris décharge te verleenen, waartoe werd besloten. Medegedeeld werd. dat de omgang werd gehouden in den nacht van 21 op 22 Maart. Toegewezen is de kerk op 't Singel „De Krijtberg", alwaar de H. Mis wordt opgedragen voor de afdeeling te half vier. Bij acclamatie werden als be stuursleden herkozen de heeren Oudt en C Post. Tot afgevaardigden naar de centrale ver gadering werden benoemd de heeren M. Boon en P. Molenkamp. Herbenoemd werden nog als zoodanig de heeren voorbidders. Als algemeene intentie zal gelden een ro zenhoedje voor herstel der economische toe standen. Besloten werd -per electrische trein te reizen tot Halfweg en de terugtocht per autobus te doen. Afreis uit Amsterdam vijf uur. Voortaan zal de vergadering gehouden worden, direct na de centrale vergadering te Amsterdam. Een voorstel om twee maal per jaar te vergaderen, werd verworpen, eveneens om de reis per boot te maken. Aangenomen werden een voorstel tot betere groepsvorming en een rookverbod na Half weg. Tot 19 Maart zijn kaarten verkrijgbaar voor vervoer per autobus bij de heeren Oudt en v. Warmerdam. De voorzitter herdacht dan nog even de zoo noodlottig om het leven gekomen leden Blom en Uitendaal en steit voor een gebed te storten voor hun zielerust, waaraan staande werd voldaan. Na een dankwoord voor de trouwe op komst en aangename discussies, volgde slui ting met den Christelijken groet. St. Barbara-vereeniging. Vrijdagayond vond de vergadering van bovengenoemde vereeniging plaats in het R. K. Vereeni gingsgebouw alhier. De voorzitter de heer H. J. M. Bergfeldt, opende de bijeenkomst met den Christelij ken groet en een woord van welkom aan al len, in het bijzonder den ZeerEerw. Heer Pastoor. De notulen werden onveranderd goedge keurd. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat het ledental in 1930 met 90 was vooruitgegaan en thans totaal 725 bedraagt.' Uit het verslag van den penningmeester stippen we aan, dat per 1 Januari 1930 in kas was f 2.853.79 en per 1 Jan. 1931 totaal f 2.833.17; van dit laatste saldo is afgesche- ven f 150.aan uitrusting der functionaris sen en f 100.dubieus. Onder de ingekomen stukken was om. een verzoek van den Z. E. Heer Pastoor, om voor een te lezen H. Mis f 5.te ontvangen, het geen voor de leden van zoogenaamd Oud St. Barbara werd goedgevonden; overigens blijft voorloopig ten opzichte van de overigen f 3.50 gehandhaafd. Na de rondvraag, waarbij eenige zaken van internen aard werden besproken, volgde sluiting met den Cchristelyken groet. Melkprijsverlaging. Door den vereenigden straatmelkhandel, is de melkprijs met in gang van Zondag met 1 ct. verlaagd. Gecombineerde vergadering Zondag avond werd in de groote zaal van het Bruno- gebouw een gecombineerde vergadering ge houden door den R. K. Bouwvakbond „St. Jozef", Sint Deus Dedit en den R. K. Volks bond, waarin als sprekers optraden de heer G. van Slingerland, hoofdbestuurslid van den Volksbond, met het onderwerp: „wat een arbeider van de ziektewet moet weten", en de heer A. L. Vollaerts, hoofdbestuurslid R. K. B. B. St. Jozef, met het onderwerp „rechten en plichten, voortvloeiende uit het lidmaatschap uwer organisatie". De vergadering werd geleid door den heer Van Lieshout en met den Christelijken groet geopend, waarna de secretaris van den R.K. Bouwvakbond „St. Jozef", de heer P. Kraak man, voorlezing deed eener circulaire inzake de ziekteverzekering voor de bouwvakarbei ders. De verschillende bepalingen werden ver volgens door den secretaris voorgelezen. Hierna verkreeg de heer Van Slingerland het woord. Spr. gaf een duidelijke uiteenzetting van de ziektewet, waarna de heer Vollaerts de aanwezigen toesprak. De heer Vollaerts besprak het collectief contract, waarna spr. overging tot zyn reae, n.l. over de rechten en plichten van de leden. Breedvoerig ging spr. de rechten en de plichten van de leden na. Spr. zou wen- schen, dat alle leden van den Volksbond hier tegenwoordig waren. Het was hun plicht om hier tegenwoordig te zijn. De vo gelaars staan gereed om de niet goed wil lenden te ti'ekken. Spr. wees vervolgens op de encycliek Re- rum Novarum, waarvan dit jaar het 40-jarig feest wordt gevierd. Overal, waar wij komen, moeten wij toonen Katholiek te zijn, aldus spreker. Een dankbaar applaus beloonde beide sprekers voor hun mooie rede. De heer Lieshout sloot vervolgens de bij eenkomst, welke jammer genoeg, slecht be zocht was. IJMUIDEN, 3 Maart. Tarbot f 1.75— f 1.90 per K.G.; Griet f 35—66 per 50 K.G.; Tong f 1.552.50 per K.G.; Groote Schol f 35—46, Middel Schol f 37—59, Zet Schol f 4167, Kleine Schol f 1347, Bot f 5 f 9.50, Schar f 4.5013.50. Tongschar f 46— f 68, alles per 50 K.G.; Vleet f 35.10 per- stuk; Pieterman en Poon f 1318, Groote Schelvisch f 5759, Middel Schelvisch f 46 f 48, Kleine midd. Schelvisch f 2636, Kleine Schelvisch f 1626. alles per 50 K.G.; Ka beljauw f 17.5042 per 125 K.G.; Gullen f 916 per 50 K.G.; Leng f 0.902.50 per stuk; Heilbot f 1.10—1.70 rrer K.G.; Wijting f 9.50—13 per 50 K.G.; Koolvisch f 0.23— f 1.40 per stuk. van de heden aan den Rijksvischafslag aan gekomen STOOMTRAWLERS C. Duyvis, 1800.—; Cl. Luther, 6200.—; Victoria, 1500.— Plutos, 140Ó.Pro- tinus, 4782.Avanti, 1974.Chris tine 4600.Johanna, 2015.Elnet, 2057.Adriatie, 2000.Frisia, 1000.—; Clivia, 900.—. Loggers: K.W. 34, f 270.—; K.W. 135, 180.— K.W. 29, 900.—; Sch. 311, 865; ïJm 283, 1100.—. Versche haring: L. T. 480, 2187. Op een zeer slecht te bespelen terrein hebben de Wijkers hun kampioenskans ge handhaafd, door een zwaar bevochten over winning te behalen. Direct blijkt het terrein een ware handicap voor de spelers. Toch ziet Steeman Sr. na 10 minuten kans een prachtige trough pass van Groot te benut ten door keihard in te schieten. De Kennemers zitten meest voor de Amster- damsche veste, doch voor het doel wil het niet lukken. De Amsterdammers bepalen zich tot snelle uitvallen die echter ook niet het gewenschte resultaat opleveren. Na een half uur weet Kluft op handige wijze de D. J. K.-doelman voor den 2en keer te pas- seereri. Rust komt met 02. Na de rust zijn het eerst weer de Ken- nemers die den toon aangeven, doch als het succes uitblijft, neemt D. J. K. al meer het spel in handen. Toch duurt het nog een half uur voordat Blansjaar door een effectvol schot wordt verrast, 1—2. De Kennemers zien het gevaar dan weer in en zij krijgen een 3-tal schitterende kansen den voorsprong te vergrooten, doch het binnentrio faalt. Het einde komt tenslotte met een verdiende overwinning. Scheidsrechter Flipse leidde goed. Onder zeer groote belangstelling speelden in café „De Duif" Excelsior I en Haarlem- Noord I. Excelsior speelde den wedstrijd zeer fraai en won verdiend met 150 carb. Het ge- heele verloop is als volgt: Pnt. Brt. H-s. Gem. P. Duivenvoorden Jr. 143 26 19 5.50 R. Lunenburg 150 26 30 5.76 G. C. Degger 150 38 19 3.84 H. Abbink 136 38 20 3.31 Ant. v. d. Berg 150 '26 19 5.76 Chr. Bottelier 86 25 14 3.44 P. Duivenvoorden Sr. 150 37 23 4.05 Th. Klooster 71 36 7 1.91 Excelsior I 593 carb. Haarlem-Noord I 443 carb. gi Chauffeur licht gewond Gisterenmiddag te half vier is op den on- bewaakten overweg bij de Kalkovensbrug te Alkmaar een vrachtauto, bestuurd door den heer Huis in 't Veld te Oudorp, door de locomotief van een goederentrein gegrepen en verbrijzeld. De 36-jarige chauffeur kwam er betrekkelijk goed af. De man kreeg kwet suren in het gelaat en klaagde over pijn in den rug, waarna hij naar het St. Elisabeths- ziekenhuis te Alkmaar werd overgebracht, waar zijn toestand gisterenavond redelijk was. Blijkbaar heeft deze chauffeur minder goed uitgekeken, aangezien hü tegen de locomotief is gereden, toen deze den over weg reeds passeerde. Nadat de vernielde auto verwijderd was, kon de trein de reis ver volgen. AMSTERDAM, 2 Maarf Aardappelprij zen Heden onveranderd. Aanvoer 2 la dingen, 1940 H L. NOORD-SCHARWOUDE, 3 Maart. 12500 K.G. wortelen f 1.40—1.80; 300.000 K.G. roode kool f 7.80—11.50; 80.000 K.G. gele kool 1 3.40 f 4.60; 130.000 K.G. Deensche witte kool f 3—3.90; 45.000 K.G. uien f 2—2.60, groote f 22.60, drielingen f 1.702.10; 500 K.G. bieten f 5.40—8.00. PURMEREND, 3 Maart 1931. Aanvoer pl.m. 9000 K.G. kaas. Kleine Fabriekskaas 10 stapels, hoogste prijs f 38per 50 K.G. Handel goed. Kleine Boerenkaas 10 stapels, f 38.— per 50 K.G. Boter 1004 K.G., melk- boter 1.501.90 per K.G., weiboter 1.55 per K.G., 210 vette runderen 0.801.p. K.G.. 160 melk- en gelde 160380 per stuk, handel stug, 13 Stieren 0.450.80 per K.G., handel stug, 32 Paarden 80200 per stuk, handel stug 5 vette Kalveren 1.201.50 per K. G„ handel matig, 1075 nuchtere Kalveren 10— 30 per stuk. handel vlug, Fokkalveren 2026 per stuk, handel vlug, 509 vette Varkens 0.40 —0.93 per K.G., handel vlug, 40 magere Var kens 1430 per stuk, handel vlug, Zouters 0.390.40, 234 Biggen 1115, handel vlug, G04 Schapen 2838, handel stug, Piepkui kens 12.75, Kipeieren 4.255.25 per 100, Eendeieren 4.90 per 100. AMSTERDAM, 3 Maart. De aardappel- prenzen waren heden onveranderd. Aanvoer 3 ladingen, zijnde 890 H. L. BROEK OP LANGENDIJK. 3 Maart. Aanvoer 1900 K.G. Wortelen 2.10—2.40, 67000 K.G. Roode Kool 4.7011.60, idem doorschot 3.20—8.90, 100.000 K.G. Gele Kool 2.60—5.30. 70.000 K.G. Deensche Witte Kool 1.70—3.60, 25.500 K.G. Uien 2.30—2.80, idem groote 2.00 —2.40, idem Drielingen 1.602.2500 K. G. Bieten 2.80. BEVERWIJK, 2 Maart Coöp. Tuin dersveiling „De Vrije Veiling" W. A. Spruiten 1226 cent, Witlof 12—21 cent. Nero 34 cent, uien 1—2 cent, bieten 4 6 cent, stoofperen 28 cent, wortelen l\4 2'4 cent, aardappelen 47 cent per kilo. Rabarber 821 cent, prei 917 cent per bos. Boerenkoel 100140 cent per kist. Roode en Gele kool 26 cent per stuk. Bloemenveiling 't Centrum. Aangevoerd en betaald werd per bos van 12 stuks voor Victoire d'Oliviera 42—56 cent, William Copland 2553 cent, Wil liam Pitt 3458 cent, Le Notre 4274 cent, Farncombe Sanders 4451 cent, Pr. Eliza beth 4669 cent, Centenare 4463 cent. Prof. Rauwenhof 3652 cent, City of Haar lem 69—89 cent, Bartigon 3869 cent, Frans Hals 53—61 cent, Homere 4153 cent, Antoon Mauve 3864 cent, Gele Prins 3758 cent, Herman Schlegel 2233 cent, Ibes 2442 cent, Calipso 1933 cent. Queen Flora 3241 cent, Diana 21—31 cent, Mac. Kinley 3043 cent, Rose la Reine 2731 cent, Brillant Star 2330 cent, Prosperiti 26—34 cent, Ariadne 1934 cent, Progres sion 3554 cent, Crammoisie brillant 18— 29 cent.. Prins v Oostenrijk 2944 cent, La Reine 1728 cent, Flamingo 2735 cent, Rose Gris-de-lin 2130 cent, Ada 4056 cent, Peach Blossum 41—55 cent, Murillo 2137 cent, mr. v. d. Hoef 4469 cent, Theeroos 3450 cent, Vuurbaak 4965 cent, Couronne d'or 45—62 cent, Azalia 38— 51 cent,. Sieraad van Flora 3317 cent, p. 100; Narcis Posticus Ornatus 80125 cent, Golden Spur 150—190 cent, Von Sion 130150 cent, Cervantus 70120 cent, Princep 85135 cent, Sir Watkin 130185 cent, Emperor 200—235 cent Lucifer 120— 200 cent, Victoria 160270 cent, Poëtaz Lourens Coster 120230 cent, Orange Cub 110190 cent, diverse poëtassen 100190 cent, div. Hyacinthen 320860 cent, blauwe druifjes 60—130 cent, div. Crocussen 160— 320 cent, Amerillis 12001850 cent, Tite- laria 300450 cent. Galantussen per 100 bos: dubbel 250—450 cent, enkel 370600 cent. BODEGRAVEN, 3 Maart. Kaasmarkt. Aan voer 58 wagens, 2486 stuks.le soort met riiksmerk f 3342; 2e soort met rijksmerk f 3537. Handel matig. ROTTERDAM, 2 Maart Binnenland- sche granen. Alle artikelen tamelijk ter markt. Tarwe f 55.75, uitgezochte quali- teit f 7—8.50. Gerst Chevalier f 5.50—650. Haver f 3.504.50. Erwten kleine groenen f 69. Schokkers f 912.50, uitgezochte soorten f 1315.75. Bruine boonen f 6 f 10. Buitenlandsche granen. Stemming prijs houdend. Rogge 72/73 kilo Duitsch/Poolsche strnd. f 4.65, 73^74 kilo Zd. Russ. disp. f 4.05 4.10. 73/74 kilo, Bahia Blanca stmd. f 4.75. Gerst Canada III disp. f 97. 66/67 kilo 7A- Russ. disp. f 98, 64/65 kilo, id. id. id. f 96, 62/63 kilo La Plata aangek, f 94. Haver 55/56 kilo Russ. disp. f 5.10, 54'54 kilo id- id. f 4.85, 53/54 kilo id. id. f 4.65, 47 48 kilo La Plata disp. f 4-20. Maïs La Plata disp- f 96, id. aangek f 94 stmd. f 94, DonaU' Galfox disp. f 97, id. stmd. 96, Witte Russ. disp. f 100. Maïs (slotk.) Maart f 90 K, Mei 88'/,. Jul> f 86'/,, Sept. f 89. Omzet 68 contracten. ROTTERDAM, 2 Maart Vee. Aanvoer 419 vette runderen, 239 vette kalveren, 238 schapen of lammeren, 1377 varkens- Prijzen vette koeien 1 soort f 0.78—0.98. 3e soort f 0.570.77, 3e soort f 0.500.57, kal veren le soort f 1.40—1.65, 2e soort f 1.05--* 1.30, 3e soort f 0.901.00. schapen le soort f 0.60—0.72, 2e soort f 0.53—0.59, 3e soort f 0.45052, Lammeren f 0.750.90, vette varkens le soort f 0.390.42, 2e soort f 0 30 0.39, 3e soort f 0.250.30, export varkens f 0.38—0.41. Vette runderen handel stug, prijzen sta' tionnair. Vette kalveren handel zeer stroef: voor le qual. bleven prijzen gelijk aai' van de vorige week; 2e en 3e soorten iet5 lager. Schapen onveranderd. Varkens handel tamelijk vlug, pi'ijr*"1 over het algemeen onveranderd; zouter5 met vluggen handel.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 2