EDEHK a f 750.- f250.- f125. f50.- f40. Franken's De trawler-stranding op de Schotsche kust «1 BEGINT DE HANDEL ZICH TE HERSTELLEN? Broodfabrieken SE BUREAUX NA8SAULAAN 49 BSi dit nummer bestaat uit drie bladen WOENSDAG 4 MAART 1931 DRIE EN VIJFTIGSTE JAARGANG No. 17707 AANGIFTE MOET OP STRAFFE VAN VERLIES VAN ALLE (ECHTEN, GESCHIEDEN UITERLIJK DRIEMAAL VIER EN TWINTIG UREN NA HET ONGEVAL Een crisis-ontwerp Van „je reinste komieken" Wat de vlootovereenkomst omvat Cijfers, door indiscretie bekend Een wapendepót ontdekt De vergane trawler de „Noordpool" wmÈm mËmm VOORNAAMSTE cKIEUWS J. J. WEBER Si ZOON OPTICIENS - FABRIKANTEN Groote Houtstraat 166 Haarlem Telegrafisch Weerbericht Scandinaafsch Nederlandsche samenwerking Aardverzakkingen in Griekenland Telefoon No. 13866 (drie lijnen) Postrekening No. 5910. ABONNEMENTEN: voor Haarlem en Agentschappen: per week 25 ct.; per kwartaal 3.25; per post, per kwartaal 3.58 bij vooruitbetaling. NIEUWE HAARLEMSCHE ADVERTENTIEN 36 ct. p. regel VRAAG- EN AANBOD-ADVERTEN TIES, 1—4 regels 60 ct. p. plaatsing; elke regel meer 15 ct.. bU vooruitbet. Bij contract belangrijke korting. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN tusschen den tekst 60 ct. per regel. Alle ahonné'« op dit blad zijn ingevolge de verzekeringsvoorwaarden h \jOj|fl tfcgen ongevallen verzekerd voor een der volgende uitkeeringen I ÜUUUa" Levenslange eeheele ongeschiktheid tot werken door verlies van beide armen, beide beenen ot beide oogen bij een ongeval met doodel ijken at loop bii verlies van een hand. een voet ot een oog bij verlies van een duim ol wijsvinger bij een breuk van been ot arm bit verlies van anderen vinger. Londen, 2 Maart Een week geleden zeide een buiten- landsch spreker aan een lunch, in hei gebouw van de British Industries Pair te Castle Bromwich, bij Birmingham, door de Kamer van Koophandel aan geboden aan eenige groepen van offi- cieele bezoekers, dat het buitenland Engelands handelsherstel niet alleen wenscht ter wille van Engeland, maar ook ln zijn eigen belang. Eenige dagen daarvoor had mr. Gillett, de parle mentaire secretaris van het Departe ment van Handel, het woord voerend aan een noenmaal, vertegenwoordigers der buitenlandsche pers in het Lon- densche tentoonstellingsgebouw „Olym- pla" aangeboden, doen uitkomen, hoe zeer alle landen elkaar noodig hebben, en dat het eene niet duurzaam bloeien kan, wanneer het andere in moeilijkhe den verkeert. Aan de waarheid hiervan zal wel niemand twijfelen, ook al zijn er korte tijdperken, gedurende welke een volk winst kan slaan uit de tegen slagen van een naburig volk. Maar de Verschillende landen zijn niet alleen eikaars concurrenten; zij zijn ook el- kaars afnemers en leveraars. Zij moeten datgene wat zij buiten hun grenzen koopen, betalen met wat zij buiten hun grenzen verdienen. Verdienen zij onvol doende, dan zijn zij ook niet in staat voldoende te koopen. Hieronder lijden hun leveraars. En dan ontstaat datgene Vrat wij thans als een „werelddepressie" aanduiden. Maar er is waarschijnlijk geen land, Welks economische voorspoed zoozeer een algemeen belang is, als Engeland. Uit de handelsstatistieken blijkt, dat het nog steeds de grootste inkooper van Europa is, ofschoon Duitschland veel meer en Frankrijk en Italië evenveel inwoners tellen. Londen is, alle pogingen van New-York ten spijt, de centrale goederenmarkt der wereld gebleven. Parijs noch New-York zijn er, Ja weerwil van hun goudschatten, in geslaagd het zijn rang van eerste geld markt ter wereld te ontnemen. Zoolang hl een zoo toonaangevend handelsland ben toestand van ernstige depressie heerscht, kan de rest van Europa niet op herstel rekenen. Daarentegen zal aan een terugkeer van de welvaart in Engeland een bijna algcmeene herle ving op het vasteland gepaard gaan. De British Industries Fair is ditmaal gehouden op een tijdstip waarop het aantal werkloozen grooter en de bui tenlandsche handel kleiner was dan ooit te voren. En misschien juist hier om hebben de regeering, de kamers van koophandel en de ntjveraars al hun krachten Ingespannen om deze groote industrietentoonstelling al haar voor gangers in de schaduw te doen stellen. Het gevolg Is buiten alle verwachting verblijdend geweest. Deze Fair, die belangstellenden en koopers uit binnen- en buitenland ge trokken heeft bij honderdduizenden, heeft, naar men thans algemeen ge looft, den beslissenden stoot gegeven tot het vurig verbeide handelsherstel. Te Birmingham zijn de voortbreng selen der zoogenaamde „zware industrie" uitgéstald geweest; in Olympia, te Lon den, waren de „lichte" fabrikaten te zien, terwijl in de tentoonstellingsge bouwen van Shepherd's Bush (Londen» de katoen- en in de Royal Albert Hall de kunstzijde-Industrie haar producten hadden tentoon gespreid. Zoowel te Birmingham als ln Olym pia viel het ook den niet-deskundige op. dat de Brttsche nijveraars, terwijl 'ij de oude en goede tradities van den Britschen handel in eer^ houden, meel dan in vroeger jaren zich aanpassen Ml de bijzondere eischen van andere lan den. Tot betrekkelijk kort geleden eischten Britsche fabrikanten dat bui tenlandsche afnemers zich naar hen zouden voegen; zij sloegen liever groote orders af, dan dat zij bepaalde wen- schen, die niet in overeenstemming wa ren met hun opvattingen, uitvoerden. Bat zij hierdoor in zeker opzicht iets goeds bereikt hebben, staat vast. Zij hebben zoowel een verval van de han delseerlijkheid als een ondermijning van de industrieele soliditeit tegenga gaan door vast te houden aan goede en eerbare usances, waarvan veel buiten landsche concurrenten niet gediend Waren. Maar hun deugd hebben zij over dreven tot een ondeugd, en hun vasr- l houdendheid tot koppigheid. Thans zijn zij den gulden middenweg Ingeslagen. De ijzer- en staalnijverheui, de kopergieterijen, de fabrikanten var. electrische toestellen, de machinebou wers en de tallooze andere groote tak ken van nijverheid, die te Birmingham Vertegenwoordigd zijn, houden rekening biet de eischen van andere landen zon der daarom iets op te offeren van dat gent, waardoor de Britsche industrie zich steeds zoo schitterend onderschei den heeft; soliditeit, duurzaamheid, be trouwbaarheid, Hetzelfde kan gezegd worden van de uitstallingen in Olympia. Hier zijn de duizenden artikelen van het dagelijkscn leven van alle klassen, standen en be roepen vertegenwoordigd, en kooplieden uit alle landen hebben hun vertrouwen uitgesproken in Engelands bekwaam heid om met die artikelen te concur reeren op eigen en op vreemde markten. Niet langer weigeren de industrieelen die verscheidenheden, welke het buiten land verlangt, maar welke in Engeland niet in trek zijn, in zulke massa's te fa- briceeren, dat de prijs per stuk even laag wordt als die van de overeenkom stige, op het continent vervaardigde "ar tikelen. De gevolgen zijn niet uitgebleven. Ondanks de „slechte tijden" zijn te Bir mingham en te Londen meer zaken ge daan, met binnen- en buitenland, da a op eenige vorige „fair". Het grootste succes heeft wellicht de katoen-fair la Shepherd's Bush gehad. Er zijn orders geplaatst geworden ten bedrage var: millioenen ponden sterling. De textiel nijverheid, die de grootste maar tevens de meest gedeprimeerde van Engeland is, gaat een beter jaar te gemoet. De wol-industrie, de kant-industrie begin nen te herleven. Het vertrouwen keert terug. En men neemt aan, dat voor wij twee maanden verder zijn, niet alleen Enge land, maar heel West-Europa den weg naar herstel en voorspoed voorgoed zal hebben ingeslagen. Laten wij hopen, dat dit optimisme niet gelogenstraft wordt door de feiten. NESSUNO. Er komt een geweldig initiatief-ontwerp van de heeren David en Lou, de beide af gevaardigden van Moskou. Een crisis-ontwerp. Tot steun aan de werkloozen. En dus moet het urgent wor den verklaard. Luister. Alle werkloozen (van 14 jaar afl) krijgen het volle loon als steun, en bovendien, wan neer de derde maand der werkloosheid in gaat, gratis-voor-niks kleeding en schoeisel voor zich en hun gezin. Wie is werkloos? Wie geen werk heeft. Best. Maar bovendien wordt als werkloos beschouwd de arbeider, die om bepaalde redenen z'n werk neerlegt. Wie moet dit beoordeelen? In iedere ge meente komt een commissie van arbeiders, die de wet moet uitvoeien en die bepalen zal of een arbeider z'n werk mag neerleg gen. Voor alle bedrijven wordt een arbeids dag ingevoerd van 4, 6 of 7 uur, al naar gelang van den leeftijd. Het geld voor dit alles? O, dat hebben we bij-de-hand. We schaffen leger en vloot af c«n we geven de millioenen aan de werkloozen. Ziedaar de korte inhoud van dit Meeren- berg-ontwerp. Het mooiste is, dat we het met gepasten eerbied moeten gaan behandelen. Daar helpt geen moedertje-lief aan. Het moet naar de afdeelingen. En dan dient de ver dere parlementaire procedure te worden gevolgd. Er zullen fraaie vellen pampieT over moeten verschijnen en reken maar van yes, at de beide klanten van Moskou ru moer zullen maken om dit wets-ontwerp aan de orde te krijgen. Het zijr toch eigenlijk je reinste komie ken, de heeren communisten, concludeert D. Hans in ,,De Vrijheid." Ze hebben dezer dagen ook in hun dag blad geschreven dat Nederland bezig is zich voor te bereiden voor (schrik niet) den oorlog tegen de Sovjet-Republiek. En dat de 15 millioen aan sigaretten-belasting, die Mi nister de Geer in totaal (over eenige jaren') voor de schatkist wil snaaien, gehaa.d worden „van de piraten der weikloozen en der werkende massa." Het is jammer, dat het befaamde spot blad Abram Prikkie niet meer bestaat. De heeren Lou en David zouden een pracht van een hoofdredactie daarvoor zijn. Keurig stel. geworden? Hoewel een officieele publicatie van de vlootovereenkomst waarschijnlijk niet voor morgen te wachten ts, wee. de diplomatieke medewerker van het „Journal' eenige getal len te publiceeren, die weliswaar niet officieel zijn, maar die, naar men vermoedt, inder daad aan de werkelijke overeenkomst zijn ontleend en door een indiscretie ter kennis van den schrijver zijn gekomen. De tonnagecijfers voor Frankrijk en Italië zouden als volgt zijn; Onderzeeërs: Frankrijk 83000 ton; Italië 52000 ton. Kleine kruisers: Frankrijk 44000 ton; Italië 43000 ton. Torpedojagers: Frankrijk 72000 ton; Italië ,25000 ton. Torpedobooten: Frankriju 38000 ton; Italië 44000 ton. Kleine torpedobooten zonder onderzeeërs mogen beide mogendheden tot een tonnage van 154000 toil voor Fiankrijk en 112.000 ton voor Italië hebben Deze booten mogen maximaal 5000 ton me ten en er mogen geen onderzeeërs bij zijn inbegrepen. In de 10 000 kruiserklasse bestaat volko men pariteit tusschen beide staten, die van deze kruisers in totaal 70.000 ion mogen hebben, waarbij echter niet de 5 oude Fran- sche pantserkruisers, noch de 4 hulpkruisers van de klasse Metz en Strassbourg zijn inbe grepen. Bovendien bezit Frankrijk nog een vlieg tuigmoederschip van 22.000 ton. FTankrijk heeft, dvs, wat dat betreft, een voorsprong van 95.500 ton. Aan pantserkruisers beschikt Frankrijk bo vendien nog over de superdreadr.oughts van de klasse Breta"ne die een totale waterver plaatsing van 181.000 ton hebben. Italië beschikt hiertegenover slechts over 4 schepen van hetzelfde type. die een totale tonnage van 86.500 ton hebben, zoodat Frankrijk ook hier over een meerderheid van 44 500 ton beschikt er in totaal een voor sprong van 140.000 ton op Italië heeft. Frankrijk beschikt weliswaar ook nog over 3 oude slagschepen, tezamen van 52.000 ton, doch deze 3 eenheden zijn waarschijnlijk niet eens meer medsgeteld, aangezien de schepen niet meer gevechtswaardig zijn. Wat den aanbouw van schepen betreft, voorziet de overeenkomst tot het jaar 1936 slechts in den bouw van nieuwe kruisers, een reserveprogram, d.w.z. een program voor nieuwen bouw ter vervanging van oude schepen, en krijgt Frankrijk 62000 tor. nieuw ts bouwen, ter vervanging van oude pantser kruisers en 25000 ton voor lichte hulpkrui sers. Indien de 3 genoemde oude slagschepen evenwel in het program zijn Inbegrepen zoo dat Frankrijk het recht heelt voor deze 52000 ton nieuwe schepen op stapel te zetten, dan zal Frankrijk over een belangrijk grootere vloot te beschikken hebben dan Italië. De gemeentepolitie te Harlingen heeft in een wijnpakhuis een vuur wapendepot ont dekt. In beslag werden genomen jachtgewe ren, buksen, revolvers en een doos met scherpe patronen. dat goed brood U dagelijks ergernis bespaart Haarlem - Heemstede-Bloemendaal Adv. Thans bittere zekerheid - De trawl er is de Noordpooluit IJmuiden De geheele bemanning omgekomen Uit Rosehearty wordt gemeld, dat het ge strande schip, waarvan de geheele beman ning 's omgekomen, vermoedelijk de Neder- landsche treiler „Noordpool' IJ.M. 132 uit IJmuiden is. Zekerheid bestaat echter nog niet. Men heeft evenwel reden om aan te nemen, dat deze treiler, die de vorige week het laatst gezien is aan de Schotsche kust en waarvan men sedert uien niets meer heeft gehoord, het verongelukte schip is. De ..Noordpool" is met haar zusterschip de IJM. 40 Zuidpool in 1929 gebouwd op de scheepswerf De Hoop te Leiderdorp en is eigendom van de Visscherij-Maatschappij „Noordpool en Zuidpool", directeur de heer J. C. Schulmayer te Bloemendaal. Het vaar tuig meet 166 bruto tons en is in het vorig najaar bij de Ameterdamsche Droogdok Mij., te Amsterdam, nog verlengd. Op 19 Februari j.L is het schip ter yisch- vangst in de Noordzee uit LJmuiden uit gevaren met een equipage van 11 man aan boord. Gewoonlijk blijven de trawlers 10 14 dagen weg, zoodat het schip spoedig weer in de haven van IJmuiden zou moeten te- rugkeeren. Sedert het vertrek op 19 Februari heeft de reederij niets meer van den traw ler, die slechts een radio-ontvangtoestel, doch geen zendinstallatie aan boord nad, vernomen. Ook is van het schip geen enkel praai- rapport ontvangen. De reederij heeft nog geen bevestiging kunnen krijgen van het bericht, dat het op de Schotsche kust gestrande schip inder daad de .Noordpool" is. De naam officieel nog niet bekend. Sedert een paar weken oefenen tal van IJmuider treilers de visscherij in deze wa teren uit zoodat het moeilijk uit te ipaken is of, en zoo ja welk vaartuig van de IJmui der vloot dit ongeval overkomen kan zijn. Intusschen zijn meer gegevens ingekomen welke zouden kunnen leiden tot oplossing van dit drama op zee. Officieel Is een onderzoek gaande en tracht men de oplossing te vinden met be hulp van het gevonden opschrift van een aldaar aangedreven spiegel eener scheeps- boot. Hoewel bij de autoriteiten zooveel be wijsmateriaal berust, dat men vrijwel zeker den naam van het schip kan weten, bewa ren deze het grootste stilzwijgen. Ook bij of ficieele lichamen weet men niets of wordt hetwenschciyk geacht nog niets officieel mede te deelen. Intusschen verkeeren tal van hulsgezin nen in grooten angst en wordt deze ramp, waarvan men nog maar betrekkelijk weinig afweet, aan de visschershaven druk bespro ken. Vandaag een onderzoek. Geruchten gaan dat de „IJm. 46 Zuid pool", welke Zaterdag vóór een week naar zee vertrokken Is, na het ongeval op zee zou zijn gezien, zoodat er niet anders overblijft, dan het ernst'ge vermoeden uit te spre ken dat het hier de „IJm. 132 Noordpool" betreft. Volgens inmiddels ingekomen bericht is de zee nabij Rorehcarty rustig en hoopt men heden, Woensdag, een grondig onder zoek bij het gekapseisde vaartuig te kunnen instellen. 10NDJ Waar het schip verging Vüf lijken gevonden. Behalve het lijk van den ongeveer 40-ja rlgen man, dat Zondag reeds is aangespoeld, zijn tot dusver vijf lichamen gevonden. Zij liggen, zooals gemeld in een diepen poel, welke bij de bevolking bekend is als de „Sweet Pool". Herhaaldelijk heeft men ge tracht de lichamen met netten op te van gen. doeh de stroom bleek telkens te sterk. Het lichaam van den circa 12-jarigen jon gen werd eenmaal door de golven op een vooruitstekende rotspunt geworpen, doch voor men het kon bereiken wierp een twee de golf het weer terug in de kokende zee. De lijken zijn alle zwaar verminkt. De kust wacht heeft gisteravond nog een poging ge daan om bij laagtij de lijken uit den poel op te halen, en is er na langdurige inspanning in geslaagd, een der deerlijk verminkte lij ken aan wal te brengen. Het is een man van ongeveer 40 jaar. Het gezicht is onherkenbaar verminkt. Van de lijken, die men op de rotsen in den po 1 heen en weer kan zien drijven, zijn er twee erg verminkt. Aan het eene lijk ontbreekt een been, aan het andere een arm. Alle hoop is opgegeven, dat men de andere opvaren den nog zal kunnen redden. De correspondent van de „Tel." In Fraser- borough schreef giterenHet geweld van den storm, die Zondag plotseling en onver wacht uit het ijzige Noorden is opgestoken, was zoo hevig ais men op deze immer door storm gebeukte kale rotskust sinds dertig jaren niet had beleefd. De visschers van het nietige dorpje Rosehearty en de tot alle hulp bereide visschers van de langs de kust lig gende gehuchten, die evenals de talrijke inwoners van Fraserborough voortdurend de wacht houden aan de kust bij het wrak, staan machteloos tegenover het woeste ge weld van de golven, welke op de gevaarlijke rotspunten breken. Ook gister, toen de gol ven iets minder hoog waren geworden, stond er toch nog zulk een sterke storm dat het wrak onmogelijk kon worden bereikt. De stoere Schotsche visschers hebben heldhaf tige pogingen genoeg gedaan; met reddings gordels om trachtten zij aan lange lijnen over de uitstekende rotspunten van het land af het wrak te naderen, maar telkens wer den zij door de golven teruggedreven. Als het water niet kalmeert, zal heden of uiterlijk Donderdag het getij zoo ver zijn teruggeloopen, dat men het vergane schip zal kunnen bereiken. Het is nog altijd onmogelijk, nummer en naam van het vaartuig te lezen. De boot ligt met de kiel omhoog en verdwijnt by hoogtij geheel onder water. Vele visschers hier. die uit ervaring spre ken. veronderstellen dat de bemanning, toen de storm losbrak, het anker heeft uitgegooid en toen in de kajuit is gegaan. Men neemt aan, dat toen de ankerketting is geknapt waarna het schip op de lange, smalle rots geslagen moet zyn. Onze correspondent te IJmuiden seinde hedenmorgen: Thans bestaat wel volkomen zekerheid, dat de op de Schotsche kust vergane trawler- is de „Noordpool", IJm. 132. Men heeft 1. den spiegel van een scheepsboöt gevonden, waarop het nummer 450 voorkomt, welk nummer behoort aan de „Noordpool." Zooals reeds gemeld, bestond de beman ning uit 11 koppen. Alle namen kon men ons hedenmorgen nog niet mededeelen. L i De namen der slachtoffers. Schipper was de ongeveer 56-jarige J. Gravemaker, gehuwd en wonende te IJmui den. Hij was na gedurende geruimen tijd wegens ziekte aan den wal geweest te zyn. voor het eerst weer naar zee vertrokken. Verder bevond zich aan boord de ongeveer 30-jarige zoon Willem ais stuurman, Machinist was A. van Onselen, wonende te Maassluis. Stokers waren Van Sprong en P. van den Ende, beiden wonende te Maassluis. Verder waren aan boord Hennevanger, Premmer, wonende te Maassluis; Noordzy, kok, eveneens te Maassluis. Matrozen waren Varenkamp, Maassluis; Rog, Scheveningen; L. Groen, Alkmaar en D. Prins, Egmond aan Zee. Het springen van den ketel oorzaak der ramp. wy vernamen nog. dat de treiler Zater dagmorgen door een te IJmuiden binnenge komen stoomtreiler is gepraaid. Korten tyd daarna heeft men een explosie waargenomen vermoedelijk tengevolge van het springen van den ketel. Schipper Gravemaker stond bekend als een uitstekend schipper. Hy had verschei dene reizen naar de Moray Firth onder nomen, zoodat bij volkomen bekend was met de gevaren van de Schotsche kust. De trawler is voor f 90.000 verzekerd. De familie Gravemaker, waarvan vader en zoon by deze ramp zyn omgekomen, is wel zeer zwaar hierdoor getroffen, want reeds vroeger vond een lid van deze familie den dood in de golven. li - De op de Schotsche kust vergane trawler is gebleken te zijn de „Noordpool IJm. 132." (blz. 1, isie olad) Accoord Gandhi-Lord Irwin tot stand ge komen. (blz. 1, ie blad) Nlet-officieele publicatie van de Vlootover eenkomst. (blz. 1, lste blad) Aardverzakkingen in Griekenland. (blz. 1, lste blad) Nieuw spoortarief voor tuinbouwproducten. Iiuchtvrachtprijzen naar Bxdlë verlaagd met ingang van morgen. (blz. 1. lste blad) De besprekingen te Oslo over de Neder- landsche en Scandinavische handelspolitiek hebben tot volledige overeenstemming ge voerd. (blz. 1, lste o-ad) Minister Reymer en de zender-misère. (blz. 1, 2de olad) De tooneelcrisis te Amsterdam. (blz. 3, 2de blad) Rede van Briand bij de behandeling van de Fransche begrooting buitenlandsche zaken. (blz. 1, 3de blad) Motie van wantrouwen ln den Dultschcn Rijksdag verworpen. (blz. 1, 3de blad) De Britsche politiek in China. (blz. 1, 3de blad) De Indische begrooting in de Tweede Kamer. (blz. 2, 3de blad) Memorie van Antwoord aan de Eerste Kamer over de Arbeidsbegrootfng. (blz. 2, 3de blad) Jaarvergadering van de vereeniging „De HoIIandsehe Molen." (blz. 2, 3de blad) Een afgebroken Vara-uitzend'ng. Proce dure tegen den Staat voor het Haagsche Hof. (blz. 2, 3de blad) 1 Barometerstand 9 uur v.m.: 764, vooruit LICHT OP. De lantaarns moeten morgen worden opgestoken om: 6.13. Hoogste barometerstand 768.8 te Jan Mayen. Laagste barometerstand 750.3 te Valencia. Verwachting: Zwakke tot matigen wind uit Oosteiyke richtingen, meest licht tot half bewolkt, weinig of geen neerslag, Iets zachter overdag. Het resultaat der conferentie Aangaande de conferentie tusschen verte genwoordigers der vereenigingen van >n- dustrieelen uit Denemarken, Nederland, Noorwegen en Zweden, welke te Oslo wordt gehouden, meldt een N. T. A.-telsgram, dat bedoelde afgevaardigden besprekingen heb ben gevoerd, welke tot volledige overeen stemming hebben geleid, aangaande de lij nen, volgens welke in den vervolge een voortgezette en uitgebreider samenwerking tusschen de vier genoemde landen met oe- trekking tot een liberale handelspolitiek kan worden verwezeniykt. In October a.s. zal de conferentie ta 's-Gravenhage worden voortgezet. Hierboven geven wj] een foto, die een beeld geeft van de Schotsche kust, waar de „NoordtooI" verging. Het Is de Moray Firth, maar jtsin dg overzijde van de piek, waarde visschersUedea het leven lieten. Groote verwoestingen By het dorp Kiksia, op den Peleponnesus, heeft over een oppervlakte van vier vierk. KM. een aardverzakking plaats gehad. Het dorp Kunina, in de nabyheid van Aighion, een plaats van 350 huizen, is vol komen verwoest. Tot dusverre zijn er 2 dooden, 8 zwaar en talrijke licht gewonden. Ook op andere plaatsen hebben aardver zakkingen plaats gehad. De bewoners van de geteisterde streek kampeeren in de open lucht.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 1