Laatste Nieuw MARIA-STICHTING Stofzuigerhuis MAERTENS Amsterdamsche Beurs Cheque-koersen THERMOGÈNE HERINGA WUTHRICH, HAARLEM PHILIPS* RADIO-TOESTELLEN De Dusseldorfsche moordenaar 13 April voor de rechters Doodslag op zijn beide kinderen Hoe prol. Einstein zich een pacifist denkt Een hittegolf in Buenos Aires Luchtvrachtprijzen naar Indië verlaagd Het einde van een groot probleem Overeenstemming tusschen Gandhi en den onder-Koning De Fascistische Raad en de Vlootovereenkomst Van Burink heeft genoeg van de politiek Agenda STADSNIEUWS 5 Maart De tarieven bij de taxi-ondernemingen Geen wijziging te wachten J. F. Lamp t Wegverzakking Voordrachtavond Ellen Russe Prov. Statenverkiezingen Melk-V eehoudersbond De vrije middag voor winkelpersoneel IEDEREN MIDDAG VAN 2-3 UUR POLIKLINIEK De a.s. lichtweek te Haarlem Besprekingen In de Groote Houtstraatvereeniging Kanton-Kaleidoscoop BURGERLIJKE STAND Rheumatiek - Jicht - Griep Steken in de Zij en Hoest IJmuider Vischhandelvereeniging Gevonden voorwerpen en dieren UIT DEN OMTREK BLOEMENDAAL HEEMSTEDE ZANDVOORT HAARLEMMERMEER MARKTNIEUWS Barteljorisstraat 16 - Tel. 10756 ALLE MERKEN STOFZUIGERS MEDEGEDEELD DOOR DE SPAARNEBANK Haarlem - Amsterdam 276/4 MEDEGEDEELD DOOR DE SPAARNEBANK Haarlem - Amsterdam De beruchte Dusseldorfsche moordenaar. Peter Kurten, die beschuldigd wordt van 9 gevallen van moord en van 7 pogingen tot moord, zal waarschijnlijk op 13 April as. voor de rechtbank te Dusseldorf terecht staan. De dader veroordeeld DEN HAAG, 4 Maart. Het Gerechtshof alhier heeft heden uitspraak gedaan in de zaak van den gewezen portier P. Stap, die door de Rechtbank te Rotterdam wegens doodslag, gepleegd op zijn beide kinderen, ia veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf en ter beschikking stelling van de regeering. Het Gerechtshof veroordeelde S geheel overeenkomstig het requisitoir van den Pro cureur-Generaal Mr. de Visser, tot vijf jaren gevangenisstraf, door te brengen in een bij zondere strafgevangenis en daama ter be schikking stelling van de regeering. Deze mag zijn vaderland niet verdedigen Op zijn doorreis van Passadena in Califor- nië naar het Oosten heeft professor Albert Einstein tijdens een kort verblijf te Chicago voor een vergadering van ongeveer 400 paci fisten een rede gehouden, waarin hij o.a. verklaarde, dat een oprecht pacifist onder al le omstandigheden zov moeten weigeren, de wapens te dragen of te hanteeren voor de verdediging van zijn vaderland. De verhoogde temperatuur houdt nog aan Buenos Aires wordt geteisterd door de he vigste hittegolf, die men in de afgeloopen 20 jaar heeft gehad. In 17 gevallen zijn per sonen tengevolge van de hitte overleden, ter wijl de ziekenhuizen talrijke patiënten, die door de hitte ongesteld zijn geworden, of een zonnesteek hebben gekregen, moesten opne men. De weerberichten voorspellen ook voor de komende week dezelfde temperatuur. Met ingang van morgen In verband met het grootere laadvermo gen van de nieuwe vliegtuigen der K. L. M-, welke op de luchtlijn AmsterdamBa tavia in dienst worden gesteld, is een aan merkelijke vrachtverlaging voor goederen ingevoerd. De nieuwe tarieven worden reeds toe gepast op de zendingen, welke met de ma chine van morgen vertrekken. Uit New-Delhi wordt gemeld, dat de be sprekingen tusschen Gandhi en den onder- Koning Lord Irwin Dinsdag den geheelen avond hebben geduurd en eerst laat in den nacht, Woensdagmorgen tegen half twee, werd overeenstemming bereikt. Hoewel de juiste voorwaarden nog niet bekend zijn, schijnt Gandhi zien bereid te hebben ver klaard de burgerlijke ongehoorzaamheids campagne te staken, waar tegenover de on der-Koning eveneens belangrijke concessies heeft gedaan. Het maken van zout, dat tot nog toe een monopolie van het gouveme ment was, zal voortaan worden toegestaan aan de bewoners van de kust-streken. Het wegens belastingweigering in beslag genomen land, zal den eigenaars worden teruggegeven. Het recht van vreedzaam posten wrat er kend. Ook de inbeslaggenomen eigendommen van het congres worden teruggegeven. Zij nerzijds zou Gandhi hiertegenover hebben afgezien van zijn eisch van een openbaar onderzoek naar het optreden der politie bij de rationalistische demonstraties. In Engelsche kringen in Indië oefent men scherpe eritiek op de overeenkomst betref fende het zoutmaken. Men acht het onmoge lijk, den kustbewoners het maken van zout toe te staan en het den bewoners van het binnenland te verbieden. De Itallaansche Minister van Buitenland- sche Zaken Grand! heeft aan der. Grooten fascistischen Raad rapport uitgebracht over de Italiaansch-Fransch-Engelsche Vloot overeenkomst, terwijl de Minister van Marine Slriannl mededeelingen deed omtrent de technische bijzonderheden der overeenkomst. Tenslotte hield Mussolini een rede, waarin hij de beteekenis der overeenkomst kort samenvatte, waarna de groote Fascistische Raad de volgende resolutie aannam: „De Groote Fascistische Raad acht, na ge hoord te hebben de uiteenzettingen van de Ministers Grandl en Sirianni, het Itali- aansch-Fransch-Engelsche vloot-accoord in elk opzicht bevredigend en dankt Grar.di en Sirianni voor de door hen verrichte werk zaamheden." De Raad hield zich voorts bezig met den toestand der Fascistische Party en besloot voorloopig, tot 2 October 1932, de inschrij ving van nieuwe leden te beperken. De partij zal zich voorts voorloopig onthouden van Journalistieke bemoeiingen. Dit laatste be stuit beteekent waarschijnlijk, dat de Fascis tische Party geen eigen kranten zal uitgeven of er eigen redacties op na zal houden. De heer O. van Burink, het communistisch raadslid te Rotterdam, zal in dsn nieuwen raad geen zitting meer nemen. Hij zal zich geheel en al uit de politiek terugtrekken, zoo- dafc hy niet alleen uit den raad verdwynen sal, maar evenmin een candidatuur voor de Prov. Staten zal aanvaarden. Sociëteit „St. Bavo" Bestuur Melkhande- laarsvereen iging „St. Joseph," half 9 u. Esperanto, 8 uur Ledenvergadering R. K. Volksbond, 8 uur R. K. Rechts kundig Bureau, 78 uur. R. K. Post- personeel, Afd. Bestellers, 8 uur. R. K. Openbare Leeszaal St. Augustinus- tentoonstelling, op de tijden dat de lees zaal geopend is. Café Brinkmann Ledenvergadering R. K. Middenstandsvereeniging, half 9 uur. In aansluiting op wat wy gisteren be richtten, kunnen wy thans mededeelen, dat ten stadhuize de nieuwe concessie-voorwaar den voor het stationneeren van taxi's door taxi-ondernemingen samengesteld worden. Zij komen met de oude voorwaarden over een en hoewel het oorspronkelijk in de be doeling lag, de tarieven te verlagen, is daar ook thans niets van gekomen. De bestaande tarieven blijven dus gehandhaafd. In den ouderdom van 57 jaren is alhier overleden de heer J. F. Lamp, een welbekende stadgenoot, die tot voor korten tyd een zaak in heerenmode-artikelen aan de Barteljoris- straat dreef. De heer Lamp bewoog zich ook in het ver- eenigingsleven. Jarenlang is hy bestuurslid geweest van de Haarlemsche Handelsver- eeniging, doch de laatste jaren was hij actief lid van de R. K. Middenstandsvereeniging. Hij was reeds aangewezen, deel uit te maken van het bestuur van den op te richten R. K. Bond van Handslaars in Heerenmode artikelen, doch zijn langdurige ziekte heeft hem belet, als zoodanig in functie te kunnen treden. A.s. Zaterdag zullen de H.H. Uitvaartdien sten en begrafenis plaats vinden. Waarschyniyk is door het instorten van een riool een gat in den grond van de Emauslaan gevallen, welk gat ongeveer een vierkante meter groot is. Ten einde onge lukken te voorkomen, heeft O. W. een hek eromheen geplaatst, dat des avonds ver licht wordt, daar de Emauslaan nogal don ker is. Na een kort openingswoord van den voorzitter, den heer P. Dekker, hield mevr. Ellen Russe gisteravond in gebouw St. Bavo, een voordracht over het -boek „De klop op de deur" van Ina BoudierBakker. Spr. begon haar voordracht met te spre ken over de geschiedenis en de ontwikke- .ling van de stad Amsterdam, en vervolgens een beschryving te geven van verschillen de generaties, om daarna eenige fragmen ten voor te dragen uit het boek over de familie Coideweyn. Na de pauze besprak de spr. het boek van mevrouw Roland Holst, „Spel van den Arbeid". De heer J. Ph. H. Castricum, bracht mevr. Ellen Russe aan het eind van den avond hartelijk dank voor de mooie avon den, welke spr. de commissie voor arbeiders ontwikkeling bezorgd had, en riep haar een tot weerziens toe. De voorzitter der ontwikkelingsclub on derstreepte dit dankwoord, waarna de avond gesloten werd. Candidaten Vrijheidsbond Dezer dagen hield de afdeeling Haarlem van de Liberale Statenparty „De Vryheids- bond" een goed bezochte jaarvergadering, die haar goedkeuring hechtte aan de defi nitieve ïyst der candidaten voor de Provin ciale Staten in den kieskring Haarlem, luidende: 1. Mr. A. S. Miedema; 2. mr. C. H. Gué- pin; 3. mevr. mr. E. A. J. ScheltemaCon- radi; 4. jhr. G. C. Quarles van .Ufford; 5. mr. C. Blanke voort; 6. C. Gunters; 7. mej. mr. E. C. van Dorp. Hedenmorgen hield de afdeeling Haarlem van den Melkveehoudersbond een vergade ring in een der zalen van gebouw „St. Bavo" aan de Smedestraat. In deze vergadering werden de volgende heeren gekozen voor een voorloopig bestuur: J. W. v. d. Berg, P. E. J. Horstman, E. W. van Lieshout, C. J. v. Loon en H. Buys. Getracht zal worden de vereeniging nieuw leven in te blazen. De regeling in andere plaatsen Morgen- en Vrydagavond wordt in de ver schillende middenstandsvereenlgingen het vraagstuk behandeld van het verstrekken van den vryen middag aan winkelpersoneel. Van verschillende zyden vraagt men ons, hoe de regeling in andere plaatsen is. Naar men ons van de zyde der Middenstandscen trale mededeelt, is in geen enkele andere plaats een dwingende regeling voorgeschre ven als men te Haarlem wil doen. Overal is een regeling getroffen in onderling over leg tusschen winkelier en personeel. Het laatstverschenen orgaan van den (nautralen) Kon. Ned. Middenstandsbond gaf een verslag van de onlangs te dezer zake gehouden vergadering ten Stadhuize en commgnteerde dit, door er op te wyzen, dat naar zyn meening de houding van den Haarlemschen middenstand ten aanzien van het standpunt van het gemeentebestuur slechts afwijzend kon zyn. Gisteravond hield in de bovenzaal van „Centraal" de Groote Houtstraat-vereeni- ging een ledenvergadering, waarop hoofd- zakelük zou besproken worden de a.s. licht week te Haarlem. De voorzitter, de heer A. van Weerden, heette alle aanwezigen, in het byzonder de afgevaardigden van het Uitvoerend Comité der lichtweek, van harte welkom. Op verzoek van eenige leden is een leden- lüst samengesteld. In de vorige vergadering hadden enkele aanwezigen klachten geop perd over het spoedig onbruikbaar worden der electrische lampen. Het bestuur heeft toen een onderzoek in gesteld met het resultaat, dat de tramrails tusschen perceelen 81 en 101 hersteld zyn, zoodat de storende verhoogingen zyn weg genomen. De directie van het G. E. B. zal gaame technische inlichtingen geven. Vervolgens heeft het bestuur zich in ver binding gesteld met den commissaris van politie, ten gevolge waarvan allen agenten last is gegeven alle samenscholingen in por tieken e. d. te verbieden. Het jaarverslag, uitgebracht door den heer F. H. Kehlenbrink, werd goedgekeurd. Uit dit verslag bleek, dat men over het afgeloo pen jaar voldaan was. Het ledental was ge stegen tot 133. De heer W. J. van Bilderbeek bracht het financieel verslag uit, dat een zeer optimis tische stemming droeg. In kas was een kapi taal van 1640.14 De aftredende voorzitter, de heer Van Weerden, werd herkozen. Namens het be stuur wenschte de heer Kehlenbrink den herkozene geluk en sprak den wensch uit, dat de heer Van JWeerden nog langen tyd in het belang der vereeniging zou mogen werken. In de vorige vergadering was het collec tief aanschaffen van vlaggen besproken; waarby de winkeliers slechts de helft der kosten zouden betalen. De andere helft zou de vereeniging voor haar rekening nemen. De heer P. P. Klopper, die een bezoek aan de leden zou brengen, deelde nu mede, dat hij weinig succes gehad had, weshalve be sloten werd de zaak nog even te laten rus ten. De lichtweek Hierna kwam de te houden lichtweek ter sprake. Voor de winkeliers is zulk een licht week van groot belang, aldus werd uiteen gezet. Velen komen van heinde en verre naar de stad en doen daar natuuriyk in- koopen, verbjy'ven er eenigen tyd, hetgeen dus steeds een financieel voordeel voor de stad oplevert. In andere steden zyn de lichtweken steeds een groot succes geworden. Uit de besprekingen met winkeliersveree- nigingen is in principe besloten, dat deze vereenigingen haar medewerking zullen ver- leenen, daarom had het bestuur besloten deze bespreking te houden. Namens het Uitvoerend Comité sprak de heer Keiler. In 13 steden' van Nederland had men reeds een lichtweek gehouden en in alle werd zij. een groot succes. Het doel van zoo'n lichtweek is, propaganda te ma ken voor de stad, opdat velen uit den om trek naar de stad zullen trekken, hetgeen natuuriyk voor den middenstand van zeer groot belang is. Overdag kunnen dan festi viteiten georganiseerd worden. Het Comité heeft plannen om een bloe mencorso te houden en een -kermis op touw te zetten. Historische gebouwen zullen verlicht wór den, hetgéën een fraai beeld zal geven van de schoonheid der stad. Het Comité heeft zich in verbinding ge steld met de Philipsfabrieken, waarna- des kundigen plannen hebben ontworpen. Ten einde de kosten te dekken, heeft men aan de gemeente subsidie gevraagd, terwyi men tevens den steun van particulieren en straatvereenigingen zal vragen. Het gemeentebestuur heeft reeds toege zegd verlichting van eenige gebouwen voor zijn rekening te nemen. Vervolgens liet de heer Keiler eenige pla ten, ontworpen en samengesteld door inge nieurs van Philips, zien, waarna door de vergadering besloten werd, haar steun te verleenen en de tulpenvormverlichting voor de Groote Houtstraat te kiezen. Nadat nog eenige lantaarnplaatjes, waar op men op eminente wyze het groot effect van zoo'n verlichting kon zien, waren ver toond, werd de vergadering gesloten. Wie er voor den rechter moesten verschijnen Vanmorgen defileerde voor den Haar lemschen kantonrechter weer een zeer ge varieerd gezelschap. Allereerst verschenen twee leden van het gilde stroopers. Een dezer jachtheeren werd in het duin aange troffen met een vette haas op zyn rug. Het is niet bekend of hy het wilde doen voor komen ais een kraagversiering, wel dat een jachtopziener hier een overtreding consta teerde. De clandestiene jager merkte op, dat hy het haasje op den weg gevonden had en dat een automobilist het dier wreed had „kapot" gereden. De rechter hechtte weinig waarde aan dit scherpzinnige plei dooi en veroordeelde verdachte tot 12.— boete of 12 dagen hechtenis. De tweede jager beklaagde zich erover, dat zyn geweer in beslag was genomen. De kantonrechter begreep niet, wat verdachte er mee wilde doen, soms weer Jagen op- ver boden terrein? Verdachte bezwoer nooit weer te zullen stroopen, maar bracht in het midden, dat de rechters toch ook niets aan het geweer konden hebben. Als hy het verkocht, kon ie er nog een hapje eten vaor koopen. Met 20.— boete werd hy naar huis gezonden enzonder geweer. Vervolgens kwamen twee dronkaards voor den rechter. By herhaling waren ze wegens openbare dronkenschap opgepikt. Een van de twee, een betonwerker te IJmuiden, had te zorgen voor een huishouden van tien kinderen. Hoewel de ambtenaar van het O. M. 10 dagen hechtenis eischte, werd hy, om bovengenoemde redenen nog eenmaal tot een geldboete van 20.— veroordeeld, zyn collega kwam er slechter af, deze zal 14 dagen onder de „parapluie" droog moeten zitten om zyn zonden te overdenken. Na deze zaken kwamen weer drommen overtreders van de motor- en rijwielwet aan de beurt. Zoolang er auto's en rijwielen plus domme menschen biyven bestaan, zal de rol van den kanton-rechter verkeers- zonden bevatten. Geboren: 2 Maart z. van J. Mosslnkoff- Stet; 2 Maart z. van C. O. M. Piers-v. Boekei; 1 Maart d. van B. v. d. Putten-Meissen. Overleden; 2 Maart G. H. Hillebrand, 68 J. Wagenweg; 1 Maart N. L. Nelis, 69 jaar, Nieuwe Kruisstraat; 1 Maart O. E. V. OVeh, 76 Jaar, Ryksstraatweg; 1 Maart A. de Graaf, 39 jaar, Aagje Dekenstraat; 2 Maart J., 2 maanden, z. y. J, y. Ake, Westergracht. Een v«| demar watten bestrijdt met succes D—es wmm 41 «t. ss 7S«i| Mi Apotfc. Oes#> Het jaar 1930 Volgens het verslag over 1930 der IJmui der Vischhandelvereeniging bedroeg de om zet in de Ryksvischhallen in het Jaar 1930 14.549.837,53, tegen 16.702.233,67 in 1929, een achteruitgang dus van 2.152.396,14. Deze achteruitgang is hoofdzakeiyk te wU- ten aan de mindere opbrengst van de visch, aangevoerd door Hollandsche stoomtraw lers en overige visschersvaartuigen van de Noordzee. In 1930 brachten 4435 IJmuider stoom trawlers hunne vangsten van de Noordzee alhier aan de markt, tegen 4941 in 1929. De gemiddelde vischpryzen van alle aan gevoerde Noordzee-trawlvisch waren in 1930 27.2 ct. p. K.G. tegen 33.5 in 1929. De ge middelde vangst per reisdag der stoom trawlers bedroeg in 1930 946 K.G. tegen 809 K.G. in 1929. Van de per spoor vervoer de visch werd verzonden naar afnemers in Nederland 30.3% (v.j. 37.8%). België 34.9% (v.j. 23.7%), Frankryk 13.4% (v.j. 12.3%V Engeland 6.9% (v.j. 11.1%), Duitschland 13.4 (v.j. 13.9 Zwitserland 1.1 (v.j. 1,2%). De daling van den omzet is hoofdzake iyk daaraan toe te schrijven, dat reeds in de eerste maanden van 1930 een beiangryk deel van de IJmuider stoomtrawlervloot wegens de ongunstige uitkomsten tot stil liggen was gedoemd. Evenals het voorafgaande jaar was de vangst van groote-, grootmiddel- en mid- delschelvisch, alsook die der groote en mid- delschol in het verslagjaar wederom uiterst schraal. De Algerrieene Transportonderneming (A. T. O.) vervoerde 2.717.450 K.G.; per motor boot werd 2.363.000 K.G. vervoerd. Onder het hoofd „Afslagaangelegenhe den" wordt het volgende vermeld: Ofschoon wy in ons laatste verslag ver meldden, dat. de invoering van een elec- trisch afmijntoestel binnenkort geleideiyk zal plaats vinden, is hieraan tot den hul digen dag nog geen gevolg gegeven Welis waar hadden eenige conferenties plaats tusschen de Directie van het Staatsvis- schershavenbedryf en het Bestuur der IJ muider Vischhandelvereeniging, en, naar wy vernemen, confereerde deze Directie dien aangaande ook met het Bestuur der Ree- dersvereeniging, doch tot overeenstemming mochten deze besprekingen tot nu toe niet leiden. V, n een afslag met electrisch myn- toestei zou alleen sprake kunnen zyn, in dien daaraan een prepareerende reorgani satie van de wijze van verkoop (sorteeren en plaatsen van de visch) vooraf ging. Hiervan heeft de vischhandei evenwel tot nu toe niets gemerkt en is er ten zeerste over verbaasd dat nu steeds van een voet- stootschen verkoop sprake is. Onder de ge geven omstandigheden is het dus begrijpe- ïyk dat de handel er weinig voor voelt om van het verkooplokaal gebruik te maken. De handel zou het ten zeerste toejuichen indien tot verbreeding van de Hallen A en B werd overgegaan en wel in dier voege dat de voorzyde dezer gebouwen in één iyn kwam met die van Hal O. Weliswaar zou dit met zware kosten gepaard gaan, doch zou zulks niet opwegen tegen de gerieven, welke de handelaren met deze grootere ruimte voor het inkoopen, verpakken en vervoeren der visch zouden verkrijgen. Ook de reeders zouden hierdoor meer gelegen heid hebben hun visch ruimer te sortee ren. Verder vinden we nog de volgende be langwekkende opmerkingen: Behoudens een enkele uitzondering gaf het vervoer per spoor over het algemeen geen reden tot klagen. Vertragingen van wagonladingen visch naar België, ten ge volge van defecten aan het materiaal kwa men, tot groote schade der verzenders, echter enkele malen voor. Onder de rubriek België gaven wy reeds den wensch te kennen om te geraken tot een later vertrekuur der vischtreinen naar België en Frankrijk. Zulks zou zeer zeker een rustiger en daardoor economischer inkoop in de markt bevorderen, alsmede belangryke kosten wegens tydverlies en arbeidsloon besparen. In den loop van het Jaar bereikten ons diverse aanbiedingen van gevestigde vrachtauto-ondernemingen welke maar al te gaarne het vervoer van visch naar Antwerpen en Brussel zouden overnemen, waarby een vertrekuur van 4 uur in den namiddag geen bezwaar bleek te zyn. Gezien de ervaring op dit gebied, moge het bovenstaande derhalve een vingerwy- zing zijn voor de Directie der Nederland- sche Spoorwegen om in overleg met de Belgische Spoorwegen zoodanige schikkin gen te beramen dat aan ons verzoek als nog kan worden voldaan, opdat het ver voer van 14;^ millioen K.G. visch 's jaars voor haar behouden biyvei De aandacht der betrokken autoriteiten zy hierop wel gevestigd. Ijsfabrieken Met verlangen wordt uitgezien naar ver betering van de kwaliteit van het ys, be- noodigd zoowel voor de conserveering van visch In de visschersvaartuigen als voor het transport van IJmuiden naar de binnen- en bultenlandsche afnemers. Dit toch zou zoowel reedery als handel direct ten goede komen. Bovendien wordt nog steeds de prys te hoog geacht. Van de gelegenheid tot het koelen van versche visch zoowel als van pekelharing werd weliswaar een min of meer geregeld gebruik gemaakt, doch, wegens de hooge kosten, nog niet in die mate dat van een druk gebruik kan worden gesproken. Een tariefsverlaging zou zeer zeker aanleiding zyn voor meerdere deelname. Algemeene zaken Omtrent bovenstaande mogen wy de aan dacht der betrokken autoriteiten vestigen op de nog steeds veel te hooge telefoon- en telegramtarieven. Vooral het gebruik van telefoon is hier de laatste jaren ontzagiyk toegenomen, doch zou ongetwyfeld nog grooter omvang aannemen Indien speciaal het tarief voor de internationale gesprekken werd verlaagd. Een groote verbetering in dit opzicht, spe ciaal voor den IJmuidenschen handel, zou reeds zyn, indien het dagtarief te 9 uur in- plaats van 8 uur des morgens zou ingaan. Ten slotte wordt hulde gebracht aan de nagedachtenis vgn wyien den heer O. Jan zen, in leven administrateur en leider der expeditie. Terug te bekomen bij: Vrij, Esschilder- straat 6, broche. Veldkamp, Nyistraat 18, leesboek. Bur. v. Politie, Smedestraat, bal len. Vos, Schreveliusstraat 50, enveloppe m. inhoud. Kennel Haerlem, zwart-bruine hond. De Jager, zyiweg 141, handschoen. v. d. Schans, Emauslaan 5, Idem. Bur. v. Politie, Smedestraat, idem. Stelbrlnk, Scheeperstraat 62, handwarmers. Kennel Fauna, bonte kat en grijze kat. Bur. v. Politie, Smedestraat, kerkboekjes. Bate laan, Zomerstraat 19, katoen. Bellaert, Tuinwyklaan 26, muts. Bur. v. Po'it ie, Sme destraat, overschoenen, v. Egmond, Pyis- laan 119, portemonnaie met Inhoud, v. Ipe- ren, Harmenjansweg 5, sleutels. Zonneveld, pynboomstraat 87, tasch met inhoud. Herfst, Leidschestraat 26, vulpen. Mulder, Oost-Indiëstraat 73, zakdoek met inhoud. Bur. van politie, Smedestraat. autoslin ger; Verzijlberg, Santpoorterstraat 61, bro che; Bur. van politie, Smedestraat, cein tuur; Habich, L. Raamstraat 28 zw., kinder handschoenen; Knane, L. Veerstraat 21, handschoenen; De Best, Thomsonlaan 80. idem; Reefkens. Ted. v. Berkhoutstraat 18 rd., idem; Kennel Fauna, wit-bruln hondje, gebr. door: Mulder Kleverparkweg 152; zwart-geel hondje, gebr. door Bank, Bakenessergracht 9 rd.; Zipp, Kleveriaan 5, airedale terrier; Lemiyn, Saenredamstr. 81, ketting; Kennel Fauna, grijs-witte kat, gebr. door: Muller, Jan Steenstraat 40; v. Weeren, Ursulastraat 10 d, oorknop; Hal- ley, Oostvest (woonschip 2671) schalen; Bur. van politie, Smedestraat, gym.-schoe nen; Wolzak, K. v. Mande-straat 2, gym.- schoentje; v. d. Erf, Oranjeboomstraat 100, sleutel; v. Ling, Papentorenvest 56, gym.- schoentje; Hartog, Potgieterstraat 29, kin- dertaschje; Stindhart, Cruquiusstraat 12, vulpen; Zomerdyk, Oranjeboomstraat 180, anthraciet; Bur. van politie, Smedestraat, bril; Wit, L. wyngaa: dstraat 17, hand schoen; Kareman, Groendaelsteeg 10, sleu- teL Terug te bekomen bij: Wallenburg, Rusten- burgerlaan 99, R. K. kerkboek, v. Ingen, Leidscheplein 28, bril. Bosman, Preanger- straat 26, bontkraagje. Mul, Kruisstraat 25, nagelgarnituur. Ruyfrok, Nic. Beetsstraat 6 zw., handschoen. Hesse, Spaarne 79, idem. Miché, Oranjeboomstraat 93 rood, horloge. Blankwater, 2e Zuidpolderstraat 40, herders hond. Smit, Laurierstraat 12, handschoentje. Kennel Fauna, grijze kat en grys-witte kat. v. Tol, Burgwal 13 rood, loterijbriefjes, v. Wa- veren, Slachthuisstraat 78 rood, maandkaart. Bronkhorst, Brouwersplein 38, portemonnaie met inhoud. Bur. van Politie, Smedestraat, kinderschoen. Tabbers, Heerensingel 35 pet. v. Velsen, Jan Steenstraat 11 rood, speldje. Mul, Kruisstraat 25, vulpotlood. Bur. van politie, Smedestraat, vulpotlood. Harmsen, Jansteenstraat 21, weekkaart N.Z.H.TM. Burgerlijke Stand Geboren: z. van A. van de Pavert—Huurdeman Getrouwd: D. J. A. Westerveld en E. A. P. Nyiand Viser; J. Ch. Vunderink en C. Ouwe hand. Overleden: G. van Ewyk, 88 J.; T. L. Mul der, 73 j., overleden te Haarlem. Badhuis In het Badhuis aan de Post- laan werden in de week van 22 tot en met 28 Februari genomen 574 douchebaden en 45 kuipbaden. Aan 28 kinderen werd een gratis schoolbad verstrekt op Woensdagmiddag van 24 uur. Van de gelegenheid tot kosteloos baden op Woensdagavond tusschen 5 en 8 uur werd door 8 volwassenen gebruik gemaakt. Gevonden voorwerpen Terug te beko men by J. van Deursen, Sumatrastraat 16, een portemonnaie met inhoud. P. Meyer, Glipperweg 48, een damesportemonnaie m. inhoud; A. Warmerdam, Heerenweg 23a, een autoped. N. Pronk, Zandvaartkade 11, een zilveren sierspeld. Asdonk, BI. Brug, een blauw mutsje. M. Byieveid, Dr. P. Cuijperslaan 4, een zakmes. J. Meyer, Hen drik de Keyserlaan 3, een kinderhand schoen. Ji B. Roosen, Bronsteeweg 25, een taxhond. J. Kroeze, Haemstedeplein 34, een paardedeken. D. Hartsuiker, Wipperplein 6, een kinderportemonnaie. Bureau van politie, Raadhuisstraat, een bril en een rywielbeiastingmérk. Burgerlijke Stand van 3 Maart 1931 Geboren; M. E. v. GriethuysenJoosen, z. Ondertrouwd: A. Prins en M. A. Peere- boom Voller. Overleden: J. v. Weerd, 34 Jaar, ongeh. A. Meyer, geh. met D. Westendorp, 39 j. Diefstal. Jeugdige inwoners dezer gemeen te, hebben een bezoek gebracht aan een ty- deiyk onbewoond perceel. De ontvreemde goederen, zoowel als de jeugdige bedrijvers van dit kwaad, zyn reeds door de politie opgespoord. J. Th. Schumacher t Te Wassenaar is op 71-Jarigen leeftyd overleden de heer J. Th. Schumacher, gepensionneerd hoofd der school, vroeger verbonden aan School B en School C in onze gemeente. Werk voor arbeiders. Bij het leggen van gasbuizen aan de Zandvoortschelaan, zyn veertig werkloozen aan den arbeid gesteld. Ook is een groot aantal bezig, om hier en daar in het dorp allerlei karweitjes op te knappen, zoodat er weinig werkloozen meer overbiyven, die geen werk hebben. DE WIJDE WERELD IN Een dertienjarigen knaap te Katwyk was de ouderiyke woning te klein. De wyde wereld lokte hem en dus ontliep hy het ouderiyke huis. Spoedig kwam echter de ontgoocheling en na een tiental kilometers van het ouderiyk dak verwyderd te zyn, was de lust tot het ondernemen van nog verdere reizen tot het nulpunt gedaald. Ten einde raad wendde de knaap zich tot de politie alhier, die er voor zorgde, dat de „wereldreiziger" weer naai de ouderiyke woning werd terug gevoerd. Personalia. Tot bestuurslid der vereeniging „Vooruit" alhier werd gekozen in de plaats van den heer W. J. van Gulpen, die als zoo danig heeft bedankt, de heer P. G. Ran te Vyfhuizen. Burgerlijke Stand van 27 Februari-2 Maart 1931. Geboren: Aart, z. van M. A. Bakker en H. v. d. Berg. Arie, z. van C. Joren en N. v. Andel. Maaike, d. van B. Visser en G. C. v. d. Tonnekreek. Wilhelmus Joseph, z. van J. J. v. d. Veldt en A. M. Bon. Ondertrouwd: Christiaan Odijk, 26 jaar en Marlgje van wygerden 27 jaar. Getrouwd: Johannes Roodenburg 29 jaar en Adriana Geertrulda van der Beek 24 j. Overleden: Matje Burger 51 jaar, geh. met J. W. Pelsma. BEVERWIJK, 2 Maart R. K. Coöp. Tuln- dersvereenlging „Kennemerland" Boerekool per kist 1.201.65, Roode kool per stuk 38 Gele kool per stuk 3—7, Groene kool per kist 35, Prei per bos 820, Rabarber I 2027, idem II 1014, per bos. Uien per K.G. 1—2, Wortelen per K.G. 2—3, Bieten per K.G. 69, Knollen per stuk 38, Sprui ten per K.G. 14—22, Schorseneeren p. K.G. 7—». NIEUW-VENNEP. Eierenveiling E. N. V. Hotel de Groot. Aanvoer 10.554 eieren. 10.028 kippeneieren f 56.40 per 100 stuks. 526 een deneieren f 5.405.70 per 100 stuks. Kippen f 1.85—1.90 per stuk. Konynen f 22552.70 opgehouden. Handel vlug. PURMEREND, 3 Maart Coöperatieve Eierveiling Purmerend G. A. Aange voerd 65140 eendeieren f 55.10 per stuk. 109167 kipeieren. 70-80 K.G. f 6—8, 65-68 K.G. f 5.30—5.80, 63-64 K.G. f 5.20—5.50, 60-63 K.G. f 4.90—5.30, 58-59 K.G. f 4.70— 5.10, 56-57 K.G. f 4.60—4.90, 53-55 KG. f 4.30-4.70, 50-52 K.G. f 4.20—4.50. Oude kippen f 1.502.50, oude hanen f 1.30—2.25, Jonge hanen f 1.75 tot 2.60, kiloprijs oude kippen f 0.850.C0, jonge hanen f 11.50. AMSTERDAM. 4 Maart. De aardappelprij zen waren heden onveranderd. Aanvoer 2 ladingen, zijnde 1820 HJL. AMSTERDAM, 4 Maart. Veemarkt. 225 vette kalveren: le kwaliteit f 0.95—1.05, ld. 2e kw. f 0.86—054, id. 3e kw. f 0.76—0.84, per k.g. levendgewicht. 138 Nuchtere kalveren 16 —12 per stuk. 600 varkens: Vleeschvarkens, wegende van 90.100 K.G. f 0.500.51 per K.G. Zware varkens f 0.48—0.49. Vette var kens f 0.46—0.47 per KG. WOENSDAG 4 MAART 1931 Vorige Koersen Koers 2.15 Staatsleeningen 5% Nederland 1919 5% Nederland 1818 4% Nederl. 1916 4!4 Nederl. 1917 4% N.Ind. 1926 E Banken Koloniale Bank Indische Bank Cert. Handel-My. industrieën Unilever Caivé Delft Alg. Kunstzyde Van Berkei's Pat Nieuwe Philips Kuch. Accoustlek Ned. Ford Industr. Buitenland Anaconda Bethlehem Steel U. S. Leather Intern. Nickel Mijnbouw Boe ton MUnbouw Alg. Exploratie Petroleum Dortsche Petr Oaboes Kon. Olie Perlak Peudawa Continental OU Shell Union OU Rubber A'dam Rubber Bandar Dell Batavia Rubb Rott. Tapanoeli Serbadjadi Silau V. I. C. O. Allied ïntercontin Rubber Scheepvaart HoU. Amerika Lyn dito Gem. Eigend. Kon. Ned. Stoom o Scheepvaart-Unie Marine comm Marine pref Suiker H. V. A. Poerworedjo Vorstenlanden Actions idem Tabak Deli Batavia Oude Dell Oostkust 3enembah MaxweU Spoorwegen Union Pacific Wabash Chic. Milw. St. Paul Kansas City South Erie Railr Prolongatie 101»/,, lOOVs 102»/» 102»/» 98%, 146 130% 149% 199% 102% 77% 54 228% 85% 266 84% 66%, 7"/» 15*/» 71% 92 22% 23 290% 295% 161 164 9% 11%, 1! 9%, 9% 116% 95 68% 43% 75 35% 64% 39 4 14% 12»/» 52 131% 15% 15% 386% 29% 101 82 279 282% 67 324 44% 197% 19'/, 8 44»/, 36 1 101"/» 100'/, 102»/» 102»/» 98%, 149 ±202% 102% 49 55 230% 87% 268 84 66% 8 72 92% 116% 96 70 4% _15% 388 102% 270% 274 66% 320»% 2C% 8 45 8 I V WOENSDAG 4 MAART 1931 9.70 9.80 34.70 34.80 12.11 12.12 New-York (coble) 2.49 2.50 59.25 59.30 Zürlch 48.— 48.10 13.— 13.10 Madrid 26.60 26.80 66.65 66.80 66.75 66.90 66.65 66.80 7.30 7.40 34.90 35.10 Warschau 27.— 29.—

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 2