Laatste Nieuws Amsterdamsche Beurs Cheque-koersen Stofzuigerhuis MAERTENS Agenda 5 Maart Agenda 6 Maart Het Noordzeekanaal LUCHTVAART MEDEGEDEELD DOOR DE SPAARNEBANK Haarlem - Amsterdam MEDEGEDEELD DOOR DE SPAARNEBANK Haarlem - Amsterdam BLIKSEMBEVEILIGING HERINGA WUTHRICH, HAARLEM De opvoering van ,'L'Affaire Dreyfus" Het alternatieve kiesrecht in Engeland f Narcissen naar Amerika De Kerkvervo'ging in LIttauen De Engeische oorlogsbegrooting en de Ontwapeningsconferentie De film „lm Westen nichts Neues" STADSNIEUWS De Gemeenteraadsverkiezingen Verkiezing Prov. Staten Ned. Mij. voor Nijverheied en Handel Zakerjubileum Zangconcours uitgesteld „De Onderneming" Ledenvergadering R. K. Vo'ksbond Besmettelijke ziekte VAN ONZE RECHTBANK De dief van de Bloemendaaischa electrische lampen De Haarlemsche rijwleldief en zijn heler Zedendelict Postagentschap Bond van Invaliden MUZIEK H. O. V. De gevaarlijke vluchtheuvel Makelaarij Oud-notarls P. F. de Bordes Voor de Stille Armen De llchtweck te Haarlem Nautisch personeel op de Hembrug VEPK EEPSONCE VA LLEN Goed afgeloopen Gevonden voorwerpen en dieren BURGERLIJKE STAND DAMMEN Om de kampioenschappen van Haarlem en omstreken Om het 3de ïiiasse chibVampioen- schap der „Haarlemsche Damclub" STOOMVAA PTLIJNEN HANDEL EN NIJVERHEID De wereldcrisis Barteljcrisstraat 16 - Tel. 10756 PHILIPS' RADIO-TOESTELLEN Weer een Indië-viucht H4 514 ie 24 267 4 2724 65% 318% 444 1%% - 754 104 1164 95 154 1984 19 _7% 34 De opvoeringen te Parijs gestaakt De directie van het theater Ambigu, waar ,X>' Affaire Dreyfus" werd opgevoerd heeft wegens de aangekondigde betoogingen be sloten de verdere opvoering van het stuk te staken. Het wetsartikel aangenomen Het Lagerhuis heeft het wetsartikel in zake het alternatieve kiesrecht aangenomen met 277 tegen 251 stemmen. Geen verzachting der invoervoorschriften De directie van den Landbouw deelt mede, dat blijkens een bericht van den Rijkslandbouwconsulent te Washington de Amerikaansche Regeering besloten heeft de voorschriften van den nareissenin voer niet Ve verzachten en de quarantaine voorschrif ten, regelende het verkeer tusschen de staten onderling strenger toe te passen. Het Vaticaan heeft in antwoord op een nota der Littausche regeering om den Nuntius Bartoloni terug te roepen, mede gedeeld, dat het ingrijpen van de regeering te Kowno tegen de Katholieke Actie in Strtld is met het concordaat. Ten einde tot een oplossing van de situatie te komen, is de Littausche vertegenwoordi ger van het Vaticaan Schaulys naar Kowna vertrokken. Voorloopig zal de Littausche regeering bij het Vaticaan vertegenwoordigd zijn door een tot chef benoemden ambtenaar van het Departement van Buitenlandsche zaken. Ook de Pauselijke nuntius te Kowno, Bartoloni, bevindt zich reeds langen tijd te Rome. In tegenste'Iing tot vorige mededeelingen zal de voorgenomen besparing op de Engeische Marinebegrooting slechts 250.0(ki pond bedragen, terwijl de oorlogsbegrooting met slechts 500.000 pond verminderd wordt. De begrooting voor de luchtvaart wordt daarentegen met 500.000 pond verhoogd, zoodat de totale besparing op de militaire begrootingen een kwart millioen zal bedra gen. De totaal-uitgaven voor militaire doeleinden bedroegen in het afgeloopen jaar 110.087.000 pond sterling, waarvan, voor de marine bestemd was 51.787.000 pond, voor het leger 50.500.000 pond en voor de luchtstrijdkrachten 17.850.000 pond ster ling. In sommige kringen heerscht groote teleurstelling omdat, gezien deze bedragen, de vermindering slechts uiterst gering is. Men neemt aan, dat de taktiek, waartoe men bij de verschillende onderhandelingen is gekomen, hierbij een rol speelt. Bespreking in den Duitschen Rijksdag BU de voortgezette behandeling van de be- groot'ng van Binnenlandsche Zaken oefen de Von Tbüngen (Landvolk, crltiek uit op de Remarquefilm en de vervaardigers er van en verk'aarde, dat zijn fractie Jegens dr. Wirth ernstig wantrouwen koesterde. Torgler (Comm.) herinnerde eraan, dat op verzoek van de regeeringen der Landen de Pilmoberprüfstelle een wijziging van de Potemkinfllm had gelast, en wel in strijd met haar eerst genomen beslissing, waarna zij de film had herkeurd en de vertooning had toegestaan; met een en ander waren volgens hem de door Seeger in de commissie afgelegde verklaringen in strijd. Torgler wilde hiermede te kennen geven, dat ook bij de Remarque- film een herziening der eer ste beslissing van de Pilmoberprüfstelle mo- geliik had moeten zijn. Mevr. Lang (B. V. P.) keurde het verbod van de Remarquefilm goed en bepleitte het verbieden van zekere tooneelstukken. Een tooneelcensuur mocht h. i. niet eenvoudig van de hand worden gewezen. Ook zy be pleitte verhooging van den „kiesgerechtig den leeftijd." Dr. Löwenstein (soc.-dem.) verdedigde de houding der soc.-dem. in de commissie tegen het comm. voorstel tot ooheffing van het verbod van de Remarquefilm. De communisten hebben, evenals tegen de -andere Ministers, ook tegen dr. Wirth een motie van wantrouwen ingediend. Wirth zal vermoedelijk geen rede houden, daar zijn gezondheidstoestand dit niet zal toestaan. Sociëteit „St. Bavo" Bestuur Melkhande- laarsvereen iging „St. Joseph," half 9 u. Esperanto, 8 uur Ledenvergadering R. K. Volksbond, 8 uur R. K. Rechts kundig Bureau, 7—8J4 uur. R. K. Post- personeel, Afd. Bestellers, 8 uur. R. K. Openbare Leeszaal St. Augustinus- tentoonstelling, op de tijden dat de lees zaal geopend is. Café Brlnkmann Ledenvergadering R. K. Middenstandsvereeniglng, half 9 uur. Gebouw „St. Bavo" Haarlem's Gemengd Koor, 8 uur. Kinderkoor Inter Nos, 6 uur. Alfcerdingk Thljm, 8 uur. Mo torcursus, 8 uur. Commissie voor Be roepskeuze, 8 uur. Retraiteclub Spoor wegpersoneel, 8 uur. Cursus R. K. Vo'ksbond, 8 uur. R. K. Bevolkings bureau. 8 uur. R. K. Openbare Leeszaal St. Augustlnus- ten toonstelling, op de tijden dat de lees zaal geopend is. Jansweg-Schomvburg „Geloof en Weten schap"; lezing met lichtbeelden: „Met auto, boot en tent door den Oost-Indischen Archipel", door dr. Van der Sleen, kwart over 8 uur. Gebouw Roode Kruis Ledenvergadering Roode Kruis, afdeeling Haarlem en Om streken, half 9 uur. De stemming over de groslijst der R. K. Staatspartij A.s. Zondag vindt dan de stemming plaats over de groslijst der R. K. Staatsparty voor de dezen zomer plaats vindende gemeente raadsverkiezingen. Biykens het concept-kiesreglement wordt de volgende procedure gevolgd: Hebben meer dan 2/3 van de geldig uit gebrachte stemmen zich vóór het politiek advies verklaard, dan zal het Centraal Be stuur de grosiyst, zooals deze door het Advies-college was samengesteld, tot de officieele candidatenlijst van de vereeniging proclameeren. Zyn meer dan 1/3 van de in totaal uit gebrachte geldige stemmen tegen het poli tiek advies uitgebracht, dan roept het Cen traal Bestuur de algemeene vergadering bijeen, waarop de bezwaren tegen het uitge brachte advies zullen besproken worden. Het Advies-College zal, gehoord die be zwaren, andermaal een advies uitbrengen, waarbij dezelfde gedragsiyn gevolgd wordt als hiervoor is aangegeven. Wordt ook dit advies verworpen, dan stelt het Centraal Bestuur de candidateniyvt vast. De candidaatstelling De Burgemeester van Haarlem brengt an dermaal ter «penbare kennis, dat, tengevolge van periodieke aftreding van de leden der Provinciale Staten, by hem als voorzitter van het hoofdstembureau in den Kieskring V (Haarlem), op Dinsdag, 10 Maart 1931, ter secretarie der gemeente, van des voormid dags negen- tot des namiddags vier' uur, kunnen worden Ingeleverd, ïystenvan can- dldaten voor de verkiezing van de leden der nieuwe staten; en dat formulieren voor die ïysten kosteloos verkrygbaar zyn aan de ge meente-secretarie tot ea met den dag der candidaatstelling. Voor het departement Haarlem van de Ned. Maatschappy voor Ny verheid en Handel zal de heer lr. J. van der Waerden, oud gedelegeerde der Fabrieksnyverheid in Ne- derlandsch-Indië op Woensdag 11 Maart a.s., om 8 uur, in de achterbovenzaal van café Brlnkmann aan de Groote Markt een lezing houden over: „Het Industrialisatie- vraagstuk voor Nederlandsch-Indië." Dezer dagen herdacht de fa. P. Middel dorp en Zoon, heeren- en damestailleur, Warmoesstraat 20, den dag, waarop zy zich vóór 80 Jaar hier vestigde. De tegenwoordige eigenaar, de heer P. Middeldorp, heeft nu reeds 20 Jaar de zaak gedreven. By haar jubileum mocht de firma van vele zyden, oa. van cliënten en leveranciers, biyken van belangstelling ontvangen, terwyi een deputatie van de R. K. Middenstands vereeniglng haar kwam complimenteeren. Naar wy vernemen, zal het zangconcours, dat door de Christelijke Zangvereenlging .JSursum Corda" te Heemstede gehouden zou worden omstreeks Pinksteren van dit jaar. wegens te geringe deelneming uitgesteld worden, waarschynlijk tot nader te bepalen dagen in Juli van dit jaar. In de algemeene vergadering van aan deelhouders der N.V. My. tot Exploitatie va a onroerende goederen „De Onderneming", welke dezer dagen plaats had, Is besloten dat aan de houders der eerste serie 13% di vidend zal worden uitgekeerd en aan de houders der overige seriën 6%. Ruime toevoeging aan reserve, benevens afschryving der onroerende goederen kon uit de winst plaats hebben. Tot secretaris werd herkozen de heer D. Scheer en tot commissaris de heer F. Meyer. Hedenavond 8 uur houdt de R. K. Vo'ks- bond in gebouw „St. Bavo" een ledenverga dering, waar een zeer belangryk onderwerp ter sprake zal komen en voorts de financieele overzichten van den R. K. Volksbond. In de week van 22 tot en met 28 Februari zijn in deze gemeente 13 gevallen van roodvonk voorgevallen. Tot 4 maanden gevangenisstraf veroordeeld Veertien dagen geleden stond voor de Haarlemsche Rechtbank terecht de 24-jarige metaalbewerker H. S. te Haarlem, verdacht van diefstal van een damestaschje" en een hoeveelheid electrische lampen, tosbehoo- rende aan de gemeente Bloemendaal. Deze lampen schroefde by uit de straatlantaarns. De Officier van Justitie eischte zes maanden gevangenisstraf. Verdachte werd hedenmorgen veroordeeld tot 4 maanden gevangenisstraf. De uitspraak in de zaak tegen J. D, den rywieldlef op groote schaal, werd uitgesteld tot 19 Maart. De Officier eischte veertien dagen geleden l'/, Jaar gevangenisstraf. De heler v. d. W. werd veroordeeld tot 2 maanden. Voor de rechtbank stonden heden terecht een drogist en een schilder te Haarlem, waarvan de eerste terecht stond wegens het uitlokken van het misdryf, bedoeld ln arti kel 251 Wetboek van Strafrecht en de tweede wegens poging tot het plegen van dit mis dryf. De Officier eischte tegen den drogist een maand, tegen den schilder 14 dagen ge vangenisstraf. De verdediger, Mr. A. Huizinga, vroeg vry- spraak voor den drogist, omdat hij het uit lokken van het misdryf niet bewezen achtte, voor den schilder omdat met het misdryf nog niet begonnen was. De rechtbank ontsloeg verdachten van morgen van rechtsvervolging. De directeur van het postkantoor te Haar lem maakt bekend, dat het agentschap annex telegraaf-telefoonstation Zandvoort- schelaan ingaande 5 dezer weder van 820 uur is opengesteld. Hoewel slechts zeer weinigen gevolg had den gegeven aan den opioep van den Bond van Invaliden tot bywoning eener vergade ring in „Het Blauwe Kruis", ten einde te trachten een Afdeeling van dien Bond op te richten, heeft toch de Bondsvoorzitter de heer B. E. Lave-man uit Amsterdam gis terenavond de moeite gedaan een en ander mede te deelen over „Wat willen de licha- melijk-gebrekkigen?" Hij begon in herinnering te brengen, dat reeds eerder pogingen waren gedaan om een Afdeeling te stichten, doch door gemis aan mede- en samenwerking was het doel niet bereikt. Nu echter bil de telling van lichameliik-gebrekkigen gebleken was. dat het aantal ongeveer 1 pet. van de bevolking dus een 1000 bedraagt, achtte het hoofd bestuur het gewenscht een tweede poging te doen, omdat uit die velen thans zeker een organisat'e kan worden gesticht. De heeren Van Ochtend en Vonk hier ter stede zijn bereid bevonden er hun schouders onder te metten en zoo hoopt men nu te slagen. Daar de onkomst gering is. zal het noodig zyn een tweede vergadering uit te schrijven. In Rotterdam en 's-Gravenhage is een commissie van samenwerking gevormd. Be sloten is te Utrecht een congres te houden, waar de eischen en de wenschen kenbaar zu'len worden gemaakt. D? Bond heeft zich ook het lot van het onvolwaardige kind aangetrokken en in Am sterdam is men zoover, dat de gemeente reeds een subsidie van f 5000 heeft toege zegd. Gehoopt wordt, dat ook het gemeen tebestuur van Haarlem h°reld zal zyn deze beweging financieel te steunen. Wegens de geringe onkomst kon nog niet tot sticht'*"* pa„er AMee"*"* wo-den over gegaan. zy, die alsnog lid willen worden, 'mnnen zich daartoe aanme'den bij den heer J. van den Ochtend. Burgwal 71 en C. J. Vonk, Busken Huetstraat 32. Soliste; Dzjobs Ising Een programma met vel®, kleine num mers. Geen symphonie, suite of symphonisch gedicht, geen solo-concert, maar een bonte mengeling van kleine werken, muzikaal ge rangschikt. Na de charmante Don Juan-ouverture van Mozart, waarin de klankproporties van het orkest weloverwogen, uiterst correct waren, een Recitatief en Rondo van denzelfden componist. Een echt Mozart- werk, waarvan het groote recitatief opval lend sterk van zeggingskracht is. De uitvoe ring kon ons mindrr behagen. Het timbr? van de zangeresDzjobs Ising kwam in dit werk door de eenvoudige, soms byna yie begeleiding, te goed uit. In deze muziek doet het timbre ons niet aangenaam aan. Wat ons bovendien tegenviel, was de Iet wat oppervlakkige voordracht en niet strenge verzorging van het metrum. Na de pauze werd veel vergoed door een alleszins betere reproductie van twee Ducarc-liederen. De stem werd hier meer gedekt aangewend en loste byna geheel op in de fraai gekleurde orkestbegeleiding. Ook voelde de zangeres deze moderne muziek blijkbaar beter aan. Beide liederen, zoowel „Chanson triste" als „Au pays ou se fait la guerre", hielden onze aandacht gespannen. Alhoewel d'ep- zinniger en moeiiyker te bevatten dan Mozart's Rondo, zullen ze het publiek veel meer voldaan hebben. Het eerste deel werd besloten met de be kende drie deelen uit Berlioz' „La Damna tion de Faust": de .Danse des Sylphes", subliem en teer van klank, het „Menuet des Follets", fyn gerythmeerd en goed con- trasteerend en de „Marche Hongroise" met frappante climax naar het slot. Na de pauze speelde het r.rkest: „Jeux d'enfants" van Blzet, verrukkelijk kleingoed, waarin eenige onderlinge onzuiverheden de broze stemming kwamen verstoren. En tot slot een ouverture: maar een werk, hetwelk als concertwerk mag worden ge hoord; de Willem Teil-ouverture van Ros sini met haar zeldzaam bekooriyke inlei ding (cellosolo en wisselspel tusschen fluit en Engeische Hoorn) en levendig ge- rhythmeerde thema's. De volgende maal een aantrekkeiyk pro gramma, allften al reeds door het optreden van Ferdinand Helmann met het viool concert van Beethoven. O. K. Thans stukgereden De proefvluchtheuvel aan de Oostvest bij de Amsterdamsche burg is gisteren door een luxe auto stukgereden. wy maakten er dezer dagen reeds melding van, dat deze vluchtheuvel een sta-in-den- weg blijkt te zyn, toen twee auto's doordat zij voor den vluchtheuvel uitwyken moesten daardoor byna in de Amsterdamsche vaart waren gereden. De vluchtheuvel zal echter nog niet ver- wüderd worden daar de proef er mede nog niet is geëindigd. By de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Haarlem en Omstreken is ingeko men een verzoek van de Arrondissements- Rechtbank te Haarlem om advies uit te brengen betreffende de beëed'ging van de navolgende personen als makelaar in de ach ter hun naam vermelde vakken: 1. A. Lassing, te Bloemendaal, Plantsoen laan 4, als makelaar ln onroerende goederen. 2. Wed. J. M. Langendyk—Bosse, Beverwijk, als makelaar ln roerende en onroerende goe deren. 3. G. Metselaar, te Haarlem, Heerensingel 137, als makelaar in onroerende goederen. 4. J. B. Kroon van Dieet, te Haarlem, Sant poorterstraat 6, als makelaar in onroerende goederen. 5. H.M. Heeren, te Overveen, Bloemendaal- scheweg 249, als makelaar in tabak. Op 73-Jarlgen leeftyd is overleden de heer P. F. de Bordes, die sedert 1893 tot voor een paar jaar notaris hier ter stede was. De heer De Bordes had als bestuurslid zitting in verschillende vereen'gingen. De teraarde bestelling van het stoffeiyk overschot is bepaald op Vrydag a.s. des middags half 3 op de algemeene begraaf plaats. Ingekomen van A. Z. uit Heemstede f 25. De Spaamwouderstraatvereenlging wei kt mede Door de Spaamwouderstraatvereenlging is aan de bewoners van de Spaarnwouderstraat ln verband met de in October van dit jaar in deze stad te houden Lichtweek een ult- noodiging gezonden tot het bywonen van een vergadering op Woensdag 11 Maart in de tuinzaal van „Brlnkmann", des avonds te half 9 uur, waarin een der leden van het uitvoerend Comité voor de Lichtweek aanwe zig zal zyn, om de verschillende ontwerpen voor straatverlichting te laten zien. opdat de bewoners der Spaarnwouderstraat zich hiervan een idee kunnen vormen. In de uitnood'ging zegt de commissie ver der, dat het de bedoeling is, zooveel mogeliik gebouwen, welke een ongemeenen bouwstyi bezitten, te verlichten. In de omgeving der Spaarnwouderstraat komen hiervoor oa in aanmerking de Am sterdamsche Poort, de molen „De Adriaan'-, het Tevler Museum, het Waaggebouw en de to-en der Bakenesserkerk. In een algemeene ledenvergadering der ver eeniging werd met algemeene stemmen be sloten, niet bij de anderen achter te blijven en zoo mogelijk goed uit den hoek te komen. Om deze zaak te regelen werd er een com missi e beroemd van vier leden: de heer Fib- be (voorzitter), de heer Wesseling (secreta ris), de heer Jansen (penningmeester) en de' heer Vogel (lid). Om voor de medewerkenden de zaak eenigszins te vergemakke1 ijken, heeft de com missie. geadviseerd door het comité, besloten, de betaling van de benoodigde bydragen te verdeelen over ongeveer 28 weken. De groot te van de bi'dragen is afhrnkeliik van het nlan, hetwelk in de vergadering van as. Woensdag wordt uitgekozen. Aangeven de kosten vry hoog zullen zijn en de voordeelen aan. alle neringdoenden ten goede komen, vermekt de commissie ook de niet-'eden der Spaamwouderstraatvereeni- elng haar by deze gelegenheid te willen steu nen. Naar het „Hdbd." verneemt, hebben de Nederlanosche Spoorwegen besloten, voor een proeftijd van drie maanden, op de Hem brug, naast den brugwachter, een nautisch adviseur te plaatsen. Voorloopig zal het Loodswezen dien adviseur leveren. De adviseur valt in zekeren zin te Verge- lyken met den loods op een schip Hy zal als het ware optreden als „verkeersagent" en de volgorde van doorvaart, en alles wat er op nautisch gebied te doen valt, regelen. Als de proef slaagt, zal de adviseur na den oroeftyd naast den brugwachter op de brug biyven, en men mag,vertrouwen, dat er dan voor de Velserbrug een dergeiyke maatregel zal worden getroffen. De tweede doorvaart van de Hembrug Het blad verneemt tevens, dat de tweede doorvaart door de Hembrug er binnen twee jaren zal komen. De brug biyft wat zii is, maar aan den Zuidwal wordt het kanaal zoodanig verbreed, dat de binnenkomende schepen ten Zuiden van den middenpijler kunnen passeeren. Dat zal een zeer belangryke verbetering geven. Gisterenmiddag leed een vrachtauto op den Spaarndamschen weg naby de Trans- vaalstraat. Langs den weg stond een ander voertuig, van waarachter plotseling de 5-ja- rige J. v. K wonende in de Reitzstrat. liep. De vrachtauto reed het knaapje aan. waar door deze een niet-emstige vleesohwonde aan zyn kin kreeg. Met denzelfden auto is het knaapje naar een doktor gebracht die de wonde heeft gehecht. Terug te bekomen by: Hak, Graaf Willemstraat 40, autoband met velg; Steenkist, Westergracht 43rd., bontkraag; Ja'lnk, Gaelstraat 57, hand schoen; Roeland, Tugelastraat 61, hanger tje, Kennel Haerlem, gele hond, gebracht door de Politie, posthuis station; zwart-br. hondje (schippertje)Blankenstein, Lange Annastraat 33, Duitsche herder; Kennel Haerlem, grijze kat, gebracht door: Poesi- koke, Paul Krugerstraat 29; De Keizer, Sa- racenestraat 1, loterijbriefjes; Matla, Nas- saulaan 21rd., portemonnaie m. inh.: Bur. v. Politie, Smedestraat, 2 portefeuilles; Bink, Verspronckweg 61, ringetje; Elzinga, Wil- helmlnapark 21, gaasraam; Stoop, Rijks straatweg 329, rijwielbelastingplaatje; Bur. v. Politie, Smedestraat, sleutel; v. Welie, Bi'litonstraat 24, tarchje met inhoud; Bur. v. Politie, Smedestraat, idem; Limperg, Spaarnelaan 31, vulpen: v. d. Hoop, Water molen a. d. Heussenstraat, idem; v. d. Wal, Timorstraat 79, voetbalschoenen; Vos, KI. Hêiligland 67rd., yzerzaagjes. Geboren: 4 Maart; C M. de WinterKui pers, z. 3 Maart: A. M. C. BankKraak, z. M. B. Vergers—Gefken, z. Ondertrouwd. 4 Maart: L. de Jong en N. MeiJnhout H. H. H. v. d. Werff en J. B. v Gaol M. Scheffer en C. v Delden A. J. v. d. Gevel en M. K. Borgmeler O. Houweling en A. M. Rauhut. Getrouwd; 4 Maart: G. v. Cooten en E. E. Dyns P. Koster en C. van Broekhuizen A. C. Kreule en F. Stam F. K. Riekmann en M. H. Mlilders G. H. J. Cruyff en M. A. Spijkstra G. v. d. Hurk en I. S. Baay F. W. K. Mayer en C. Kok J. w. C. de wys en D. K. W. Bötel P. W. Kloet en F. C. Janssens A. J. ae Vos en J. J. C. v. d. Burg C. Mars en A. A de Vries M. wynands en J. v. Dyk J. Meyer en A. Venema H. Akersloot en T. H. Könlg. Overleden: 3 Maart: E. Prangde Jager, 70 j., Saenredamstraat P. D., 1 maand, z. van P. D. v. d. Smissen, Nicolaas Beetsstr. 2 Maart: L. Geerts-v. d. Ende, 78 j„ Godfried van Bouillonstraat 3 Maart; A. C. J. Bos Kuyper, 39 j.. Voorhelmstraat E. C. v. d. Berg, 48 J., L. Boogaardsiraat 4 Maart: J. F. Lamp, 57 j., Parklaan 3 Maart: P. Vis ser, 85 j., v. Marumstraat 4 Maart: C„ 9 mnd., z. van J. de Heus, Gasthuisvest. In den stand van den wedstryd om het lste klasse kampioenschap van Haarlem en omstreken is belangryke verandering geko men. Leibbrand en Greeuw verspeelden een paar kostbare puntjes, waardoor de positie van Fabel danig is verstrekt. Hartgerink vormt echter nog een geduchte bedreiging voor Fabel. Het Is thans zeker, dat een speler der „Haarlemsche Damclub" den titel zal behalen, want alleen Fabel, Hart gerink, Leibbrandt en Greeuw nebben nog kans op den titel. De stand van dezen wed stryd luidt thans; gesp. gew. rem. verl. pnt. 7 5 2 0 12 No. Spelers 1. Jos. Fabel Jr. 2. K. Leibrandt 8 4 3. H. Greeuw 6 4 4. R. Hartgerink 4 3 5. J. P. van Eijk 7 3 6. J. van Berkum 8 2 7. J. v. d. Giessen 6 2 8. L. Koetsier 6 2 9 T. Kerkman 7 1 10. J. P.Exel Sr. 5 0 11 8 7 7 6 5 5 3 0 De wedstryd om het 3de klasse clubkam pioenschap 19301931 der ..Haarlemsche Damclubverloopt zeer spannend. Een scherpe stryd om den titel is ont staan tusschen Wesselman, Kiel, Stappers en KooL Op 't oogenblik heeft Wesselman nog steeds de leiding, doch wanneer Kool z'n vier minder-gespeelde partyen zou winnen, zal Wesselman de eerste plaats moeten afstaan. V. d. Eynde heeft nog slechts vier partyen ge speeld en zal dus met de afwerking van z'n programma spoedig voortgang moeten ma ken. Waarschynlijk zal v. d. E. wel een woord je medespreken in den stryd om den titel. 1 Th. Wesselman 13 9 2 2 20 2. A. Kiel 12 8 1 3 17 3. H. C. Stappers 11 6 3 2 15 4. W. J. A. Matla 15 6 3 6 15 5. C. Kool 9 5 3 1 13 0. H. G. J. Andriessen U 6 1 4 13 7. J. C. Eom i3 5 3 5 13 8. F. Moerbeek 12 5 2 5 12 9. H. J. Stok 12 4 4 4 12 10. Th. Werdler 10-4 3 3 11 11. H. Rozyn 7 4 0 3 8 12. B. Henneke 10 3 2 5 8 13. W. v. d. Eynde 4 3 0 1 6 14. Jac. Fr. van Garderen 9 3 0 6 6 15. J. Winkel 7 1 3 3 5 16. H. W. C. van Rhoon 12 2 1 9 5 17. A. Smit 15 2 1 12 5 STOOMVAART MIJ. NEDERLAND PRINS DER NEDERLANDEN (thuisr.) 3 3 van Algiers. JOHAN DE WITT (thuisr.) pass. 2/3 Gi braltar. KON. HOLL. LLOYD. SALLAND (thuisr.) 3/3 van Rio de Ja neiro. KON. NED. STOOMB. MAATSCHAPPIJ ALMELO 3/3 van Hamburg naar Amster dam. BAARN (uitr.) 3/3 van Callao naar Mol- lendo. BARNEVELD, Antwerpen n. Delfzyi; pass. 3'3 Vlissingen. COLOMBIO (uitr.) 2/3 te Curacao. EUTERPE 3 3 van Oporto naar Vigo. HEBE 3 '3 van Barcelona naa- Genua. ILOS 3 '3 te en van Oran naar Trapani. SATURNUS, Valencia n. Rotterdam; pass. 3/3 St. Catherines. TITUS (thuisr) pass. 3/3 Azoren. HOLLAND—AMERTKA-I-TJN LOCHGÖIL, Rott. n/d. Parifick, 3 3 van Londen. ROTTERDAM 3/3 van Pireaus te Stam- boul. HOLLAND—AUSTRALIE-LIJN AAGTEKERK (uitr.) 3/3 van Newcastle (N.Z.W.). ABBEKERK 3/3 van Bremen naar Ham burg. HOLLAND—OOST-AZIE-LTJN OUDERKERK 3/3 van Antwerpen naar Hamburg. RONDO (thuisr.) 3/3 v. Marseille. ZOSMA (uitr.) 4/3 te Shanghai. HOLLAND—RRITSCH-INDIE-LIJN HOOGKERK (thuisr.) 3 3 v. Calcutta. MEERKERK (uitr.) pass. 3/3 Perlm. ROTTERDAMSCHE LLOYD KOTA INTEN pass 4/3 Perim. KOTA PENANG 4/3 van Rotterdam naar Batavia. KOTA RADJA 4/3 te Londen. MENADO 4 3 v. Rott. te Batavia. STBAJAK (thuisr.) 4/3 v.m. 7 u. te Mar- scille. TAPANOELI 4/3 v. Rott. te Batavia. TJERIMAI (uitr.) 4 3 v. Port Said. ROTTERDAM—ZUID-AMERTKA-LIJN ALPHACCA (thuisr.) 3/3 v. Las Palmas. STOOMVAART MIJ. OCEAAN ANTOMEDON, Japan/Amst., 3 3 van Sin gapore. MACHAON 3/3 van Kobe naar Amsterd. MENELAUS, Japan, Rott., 3/3 van Hong kong. POLYDORUS 3/3 van Liverpool n. Glas gow. EMZETCO LIJN JONGE ELISABETH 4,3 v. Rotterdam n. Genua. JONGE JOHANNA. Rott. n. Algiers, pass. 3/3 Finisterre. NEDERLANDSCHE SCHEPEN ADELAAR 3 3 v Rott. te Truro. ARY SCHEFFER 1/3 v. Rott. te Havre. BATAV7ER V 473 v.m. 8 u. v. Rott. naar Gravesend. BRTTSUM 3/3 Ibicuy n. B. Ayres. FLYING DUTCHMAN 3/3 v. Rott. te Truro. LEKHAVEN 3 3 van Antwerpen te Buenos Avres. MAASBURG 3/3 v. Melllla n. Rotterdam. MEEUW 3/3 v Cappeln n. Rotterdam. MINNEWATER 4 3 Fernando Noronha gep Rott. n. B. Ayres. Het onderzoek door den Volkenbond De vergadering van vertegenwoordigers der nationale economische raden en van afgevaardigden van instellingen tot econo misch onderzoek is heden gesloten. Op gTond van de ontworpen vragenlijst zullen de economische roden de Economi sche Afdeeling van het Volkenbonössecre- tariaat ln staat stellen, gegevens te verza melen over het verloop der crisis ln de -er- schillende landen en hierover aan de verga dering rapport uit. te brengen. De studie der oorzaken van de crisis zal o.m. loopen over het verloop der crisis ten aanzien van landbouw, veeteelt, industrie, monetaire oorzaken, kapitaalbeweging, poli tieke en psychologische oorzaken. De directeur der K. L. M. maakt den tocht mee Hedenmorgen te 7 uur is de P. H. A. F L.. een der beide nieuwste Fokkers van de K. L. M. van het F. XII-type, van Schiohol vertrokken, met bestemming naar Ned. Indië. Als piloten fungeeren op dezen tocht de heeren J. Duimelaar en L. Sillevis. Me- chanicien is de heer H. Veenendaal, terwyi de heer De We als radiotelegrafist de reis meemaakt. Ondanks het vroege uur was er op het vliegveld zeei veel belangstelling. Onder de vele auto's die geparkeerd waren, bevond zich een groot aantal uit Den Haag, wat natuuriyk zyn oorzaak vond in het feit, dat deze zooveelste Indiëvlucht voor de eerste maal werd meegemaakt door den heer A. Plesman directeur der K. L. M. Aan boord bevinden zich 189.8 K.G. post en 36 K.G. vrachtgoed. DONDERDAG 5 MAART 1931 Vorige Koersen Koers 2.15 Staatsleeningen 5% Nederland 1919 5% Nederland 1918 4'/, Nederl. 1916 414 Nederl. 1917 4% N.Ind. 1626 B Banken Koloniale Bank Indische Bank Cert. Handel-My. industrieën Unilever Caivè Delft Alg. Kunstzijde Van Berkels Pat Nieuwe Philips Kuch. Accousttek Ned. Ford industr. Buitenland Anaconda Bethlehem Steel U. 8 Leather Intern. Nickel Mijnbouw Boeton MUnbouw Alg. Exploratie Petroleum Dortsche Petr Gaboes Kon. Olie Perlak Peudawa Continental Oil Shell Union OU Rubber A dam Rubber Bandar Dell Batavia Rubo Rott. Tapanoeli Serbadjadl Sllau V I C. O Allied Intercontin Rubber Scbeepvaart Holl. Amerika Lyn dito Gem. Elgend Kon. Ned. Stoome Scheepvaart-Unie Marine comm. Marine pref Suiker H. V. A Poerworedjo Vorstenlanden Actions idem Tabak Dell Batavia Oude Deli Oostkust Senembah Maxwell Spoorwegen Union Paclfjc Wabash Ohic. Milw. St. Paul Kansas City 8outh Erie Railr Prolongatie 10113/1S 1CC% IC 2% 1C3 9854 147 1314 149J/4 202lë8 102% 76% 55/4 230% 864 268 66'%, 7% 71 92% 28C% 23 295 164 9% 11 9% j 1072 96 69 40 754 26% 664 45 «"/ie 12% 132 15% 154 388% 30 82 149 V„ 2'-% 4% 44% 36 101"/, ict% 102% 103 98% 149 198 IC 2% 55 226 87 268 82% 64% 8% 70 844 23 292 9 65 45 4% 384 260 2614 624 3684 DONDERDAG 5 MAART 1931 9.70 9.80 34.75 34.85 12.114 2.49 12.124 New-York (coolei 2.50 Beriyn £9.25 £9. ;5 48.— 48.10 13.— 13.10 26.85 27. C£ 66.65 66.85 66.75 66.93 66.65 66.80 7.30 7.40 35.— 35.10 Warschau 27.— 29.—

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 2