Berichten uit onze vorige oplage NI VA TANDPASTA Doodslag op zijn beide kinderen De Dusseldorfsche moordenaar 13 April voor de rechters Het einde van een groot probleem Overeenstemming tusschen Gandhi en den onder-Koning De Frsclstlsche Raad en de Vlootovereenkomst STADSNIEUWS De tarieven bij de taxi-ondernemingen Geen wijziging te wachten Melk-V eehoudersbond Prov. Statenverkiezingen De a.s. lichtweek te Haarlem VOORKOMT TANDBEDERF 75 cta per '/i tuDe, Z5di p. 14 tube. Besprekingen In de Groote IJoutstraatvereeniging Kanton-Kaleidoscoop BURGERLIJKE STAND PROVINCIAAL NIEUWS HEILOO De heer C. van Nlekerken te Alkmaar LIMMEN BEVERWIJK VELSEN TER AAR BENNEBROEK VRAGENBUS DEN HAAG, 4 Maart. Het Gerechtshof alhier heeft heden uitspraak gedaan in de zaak van den gewezen portier P. Stap, die door de Rechtbank te Rotterdam wegens doodslag, gepleegd op zijn beide kinderen, ls veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf en ter beschikking stelling van de regeennè. Het Gerechtshof veroordeelde S geheel Overeenkomstig het requisitoir van den Pro cureur-Generaal Mr. de Visser, tot vfjf jaren gevangenisstraf, door te brengen in een bij zondere strafgevangenis' en daarna ter be schikking stelling van de r'.geering. De beruchte Dusseldorfsche moordenaar, Peter Kurtsn, die beschuldigd wordt van 9 gevallen van moord en van 7 pogingen tot moord, zal waarschijnlijk op 13 April a.s. voor de rechtbank te Dusseldorf terecht staan. trit New-Delhi wordt gemeld, dat de be sprekingen tusschen Gandhi en den onder- Koning Lord Irwin Dinsdag den geheelen avond hebben geduurd en eerst laat in den nacht, Woensdagmorgen tegen half twee, werd overeenstemming bereikt. Hoewel de Juiste voorwaarden nog niet bekend zijn, sëhijnt Gandhi zier, bereid te hebben ver klaard de burgerlijke ongehoorzaamheids campagne te staken, waar tegenover de on der-Koning eveneens belangrijke concessies heeft gedaan. Het maker, van zout, dat tot nog toe een monopolie van het gouverne ment was. zal voortaan worden toegestaan aan de bewoners van de kust-streken. Het wegens belastingweigering in bes'sg genomen land. zal den eigenaars worden teruggegeven Het recht van vreedzaam posten wrdt er kend. Ook de inbeslaggenomen eigendommen van bet congres worden teruggegeven. Zij nerzijds zou Gandhi hiertegenover hebben afgezien van zijn eisch van een ope*uar onderzoek naar het optreden der politie bij de nationalistische demonstraties. In Engelsche kringen in lndië oefent men scherpe critiek op de overeenkomst betref fende het zoutmaken Men acht het onmoge lijke, den kustbewoners het maken van zout toe te staan en he* den bewoners van het binnenland te verbieden. De Italiaansche Minister van Buitenland- sotte Zaken Grand' heeft acn der. Grooten Faseistlschen Raad rapport Uitgebracht over df Italiaansch-FTansch-Ergelsche Vloot overeenkomst. terwijl de Mlniste- van Marine Sirianni mededeelingen deed omtrent de technische bijzonderheden der overeenkomst Tenslotte hield Mussolini een rede, waarin hij de beteekenis dei overeenkomst kort samenvatte, waarna de groote Fascistische Raad de volgende resolutie aannam: „De Groote Fascistische Raad acht, na ge hoord te hebber de uiteenzettingen van de Ministers Grandi en Sirianni, het Itali- aansch-Frarsch-Engelsche vloot-accoord in elk opzicht bevredigend »n dankt Grar.di en Sirianni voor de door hen verrichte werk zaamheden." De Raad hield zich voorts bezig met den toestand der Fascistische Partij en besloot voorloopig. tot 2 Octooer 1932 de inschrij ving van nieuwe leden te beperken. De party zal zich voorts vooiioopig onthouden van journalistieke bemoeiingen. Dit laatste be sluit beteekent waarschijnlijk, dat de Fascis tische Party geen eigen kranten zal uitgeven of er eigen redacties cp na zal houden. In aansluiting op wat wij gisteren be richtten, kunnen wij thans mededeelen, dat ten stadhuize de nieuwe concessie-voorwaar den voor het stationneeren van taxi's door taxi-ondernemingen samengesteld worden. zy komen met de oude voorwaarden over een en hoewel het oorspronkeiyk in de be doeling lag, de tarieven te verlagen, is daar ook thans niets van gekomen. De bestaande tarieven biyven dus gehandhaafd. mr. C. Blankevoort; 6. C. Gunters; 7. mej. mr. E. C. van Dorp. Hedenmorgen hield de afdeeling Haarlem van den Melkveehoudersbond een vergade ring in een der zalen van gebouw „St. Bav^' aan de Smedestraat. In deze vergadering werden de volgende heeren gekozen voor een voorloopig bestuur: J, W. v. d. Berg, P. E. J. Horstman, E. W. van Lieshout, C. J. v. Loon en H. Buys. Getracht zal worden de vereeniging nieuw leven in te blazen. Candidaten Vrijheidsbond Dezer dagen hield de afdeeling Haarlem van de Liberale Statenparty „De Vryheids- bond" een goed bezochte jaarvergadering, dfe haar goedkeuring hechtte aan de defi nitieve ïyst der candidaten voor de Provin ciale Staten in den kieskring Haarlem, luidende: 1. Mr. A. S. Miedema; 2. mr. C. H. Gué- pin: 3 mevr. mr. E. A. J. Scheltema—Oon- radl; 4. Jhr. G. C. Quarles van Ufford; S. en ooefst s-inorgens en 'vcvonds met Dinsdagavond hield in de bovenzaal van „Centraal" de Groote Houtstraat-vereeni- ging een ledenvergadering, waarop hoofd- zakeiyk zou besproken worden de a.s. licht week te Haarlem. De voorzitter, de heer A. van Weerden, heette alle aanwezigen, in het byzonder rie afgevaardigden van het Uitvoerend Comité der lichtweek, van harte welkom. Op verzoek van eenige leden is een leden lijst samengesteld. In de vorige vergadering hadden enkele aanwezigen klachten geop perd over het spoedig onbruikbaar worden der electrische lampen. Het bestuur heeft toen een onderzoek In gesteld met het resultaat, dat de tramrails tusschen percee'en 81 en 101 hersteld zyn, zoodat de storende verhoogingen zyn weg genomen. De directie van het G. E. B. zal gaarne technische inlichtingen geven. Vervolgens heeft het bestuur zich in ver binding gesteld met den commissaris van politie, ten gevolge waarvan allen agenten last is gegeven alle samenscholingen in por tieken e. d. te verbieden. Het jaarverslag, uitgebracht door den heer F. H. Kehlenbrink, werd goedgekeurd. Ujt dit verslag bleek, dat men over het afgsloo- pen jaar voldaan was. Het ledental was ge stegen tot 133. De heer W. J. van Bilderbeek bracht het financieel verslag uit, dat een zeer optimis tische stemming droeg. In kas was een kapi taal van f 1640.14 De aftredende voorzitter, de heer Van Weerden, werd herkozen. Namens het pe stuur wenschte de heer Kehlenbrink den herkozene geluk en sprak den wensch uit, dat de heer Van Weerden nog langen ty 1 in het -belang der vereeniging zou mogen werken. In de vorige vergadering was het collec tief aanschaffen van vlaggen besproken, waarby de winkeliers slechts de helft der kosten zouden betalen. De andere helft zou de vereeniging voor haar rekening nemen. De heer P. P. Klopper, die een bezoek aan de leden zou brengen, deelde nu mede, dat hy weinig succes gehad had, weshalve be sloten werd de zaak nog even te laten rus ten. De lichtweek Hierna kwam de te houden lichtweek ter sprake. Voor de winkeliers is zulk een lichi- week van groot belang, aldus werd uiteen gezet. Velen komen van heinde en verre naar de stad en doen daar natuurlijk :n- lcoopen, verbiy'ven er eenigen tyd, hetgeen dus steeds een financieel voordeel voor de stad oplevert. In andere steden zUn ac lichtweken steeds een groot succes geworden. Uit de besprekingen met winkeliersveree- nigingen is in principe besloten, dat deze vereenigingen haar medewerking zullen ver- leenen, daarom had het bestuur besloten deze bespreking te houden. Namens het Uitvoerend Comité sprak de heer Keller. In 13 steden van Nederland had men reeds een lichtweek gehouden er in alle werd zy een groot succes. Het doel van zoo'n lichtweek is, propaganda te ma ken voor de stad, opdat velen uit den om trek naar de stad zullen trekken, hetgeen natuuriyk voor den middenstand van zeer groot belang ls. Overdag kunnen dan festi viteiten georganiseerd worden. Het Comité heeft plannen om een bloe mencorso te houden en een kermis op touw te zetten. Historische gebouwen zullen verlicht wor den, hetgeen een fraai beeld zal geven van de schoonheid der stad. Het Comité heeft zich in verbinding ge steld met de Phllipsfabrieken, waarna des kundigen plannen hebben ontworpen. Ten einde de kosten te dekken, heeft men aan de gemeente subsidie gevraagd, terwijl men tevens den steun van particulieren ea straatvereenigingen zal vragen. Het gemeentebestuur heeft reeds toege zegd verlichting van eenige gebouwen voor zun rekening te nemen. Vervolgens liet de heer Keiler eenige pla ten, ontworpen en samengesteld door inge nieurs van Philips, zien, waarna door de vergadering besloten werd, haar steun te verleenen en de tulpenvormverlichtlng voor de Groote Houtstraat te kiezen. Nadat nog eenige lantaarnplaatjes, waar op men op eminente wyze het groot effect van zoo'n verlichting kon zien, waren ver toond, werd de vergadering gesloten. Wie er voor den rechter moesten verschijnen Gistermorgen defileerde voor den Haar- lemschen kantonrechter weer een zeer ge varieerd gezelschap. Allereerst verschenen twee leden van het gilde stroopers. Een dezer jachtheeren werd in het duin aange troffen met een vette haas op zyn rug. Het ls niet bekend of hy het wilde doen voor komen als een kraagversiering, wel dat een jachtopziener hier een overtreding consta teerde. De ^clandestiene jager merkte op, dat hy hel haasje op den weg gevonden had en dat een automobilist hel dier wreed had „kapot" gereden. De rechter hechtte weinig waarde aan dit scherpzinnige plei dooi en veroordeelde verdachte tot 12. boete of 12 dagen hechtenis. De tweede jager beklaagde zich erover, dat zyn geweer in beslag was genomen. De kantonrechter begreep niet, wat verdachte er mee wilde doen, soms weer jagen op ver boden terrein? Verdachte bezwoer nooit weer - te zullen stroopen, maar bracht in het midden, dat de rechters toch ook niets aan het geweer konden hebben. Als hij het verkocht, kon ie er nog een hapje "eten voor koopen. Met 20.boete werd hij naar huis gezonden en..,, zonder geweer. Vervolgens kwamen twee dronkaards voor den rechter. By herhaling waren ze wegens openbare dronkenschap opgepikt. Een van de twee, een betonwerker te IJmulden, had te zorgen voor een huishouden van tien kinderen. Hoewel de ambtenaar van het O. M. 10 dagen hechtenis elschte, werd hy, om bovengenoemde redenen nog eenmaal tot een geldboete van 20.— veroordeeld. Zijn collega kwam er slechter af, deze zal 14 dagen onder de „parapluie" droog moeten zitten om zyn zonden te overdenken. Na deze zaken kwamen weer drommen overtreders van de motor- en ry wiel wet aan de beurt. Zoolang er auto's en rijwielen plus domme menschen biyven bestaan, zal de rol van den kanton-rechter verkeers- zonden bevatten. Geboren: 2 Maart z. van J. Mossinkoff- Stet; 2 Maart z. van C. C. M. Piers-v. Boekei; 1 Maart d. van B. v. d Putten-Meissen. Overleden: 2 Maart G. H. Hillebrand, 69 j. Wagenweg; 1 Maart N. L. Nells, 69 jaar, Nieuwe Kruisstraat; 1 Maart C. E. v. Oven, 76 jaar, Ryksstraatweg; Maart A. de Graaf, '9 jaar. Aagfe Dekenstraat; 2 Maart J., 2 maanden, z. v. J. v. Ake, Westergracht. VERGADERING VAN DEN RAAD De Raad dezer gemeente vergaderde gis termiddag voltallig ten raadhuize. Naar aanleiding van de notulen, herin nert de heer Keesman aan een compromis tusschen raadsleden, waarin werd overeen gekomen zooveel mogelijk des avonds te vergaderen, opdat ook de arbeiders-afge vaardigden zonder moeilijkheden de verga dering kunnen/meemaken. Da voorzitter deelt mee, dat deze verga dering des middags gehouden wordt met het oog op den verjaardag van den secre taris; spr. feliciteert den secretaris met z'n verjaardag, den wensch uitsprekende, dat hem nog vele jaren gegeven mogen worden. De notiflen worden daarna goedgekeurd. Voor kennisgeving worden aangenomen een van Ged. Staten Ingekomen besluit tot goedkeuring van het raadsbesluit Inzake de geldleenlng van 50.000; dankbetuigingen van den heer C. Lodder voor de toelage over 1931; van het R.K. fanfarecorps „Sc. Caecilia", de Geitenfokvereeniging en de plaatseiyke afdeeling van het Mobilisatie- kruis voor over 1931 ontvangen subsidie. Van mevr. MaasGeesteranus was be richt ingekomen, dat zy haar benoeming tot lid van het Burgeriyk Armbestuur aan neemt. Van mevr. v. d. KommerStikkel was bericht ingekomen, dat zü wegens vertrek naar Alkmaar eenzelfde benoeming niet kan aanvaarden. Voor kennisgeving aangenomen. De voorzitter deelt mee, dat een nieuwe voordracht tegemoet kan worden gezien. Van den Raad van Arnemuiden was een adres ingekomen verzoekende adhaesie te willen betuigen aan een adres, gericht aan de Koningin, inzake onderwys in lichame- ïyke oefening. Conform voorstel van B. en W. werd z. h. st. afwijzend op dit adres beschikt. Van de wed. C. Morsch was een verzoek ingekomen om haar een pensioen te ver leenen. De heer Morsch was Indertijd als besteller van gemeentewege aangesteld bij het spoor. B. en W. stellen voor, 300 jaariyks te geven, met 't oog op de trouwe plichtsvervulling van den heer Morsch. De heer Keesman is niet tegen dit voor stel als van gratificatie gesproken wordt en niet van pensioen. Conform dit voorstel wordt z. h. st. be sloten. Alarmeeren b\j branil Van de Vereeniging voor den Handeldrij- venden en Industrfltelen Middenstand kwam een adres in behandeling, inzake het alarmeeren van de brandweer. Ge vraagd werd om meerdere aangeslotenen bij het telefoonnet, het recht te geven, in geval van brand, de brandweer te Alk maar te mogen alarmeeren. B. en W. meenen afwijzend te moeten beschikken, omdat hulp bij brand steeds spoedig aanwezig is; verschl lende officleele personen hebben reeds machtiging de brandweer te alarmeeren. De heer Van 't Veer betoogt, dat het toch wel goed is, dat men b.v. op Kapel en in de Boekelermeer het recht heeft de Alkmaarsche brandweer op te bellen. De heer Keesman zag gaarne het aantal posten, vanwaar uit kan worden opgebeld, uitgebreid. De heer Schuijt acht het niet noodig aan het verzoek te voldoen; spr. vreest dan misbruiken; wel zag spr. gaarne meer pu bliciteit gegeven inzake de vaste posten. De voorzitter vindt dit een goede opmer king en betoogt voorts, dat de brandweer niet komt, als niet dcor officieele personen kennis gegeven wordt. De heer Van 't Veer vraagt wat er tegen is als aan het aantal posten uitbreiding wordt gegeven. De heer Sengers meent, dat het alarmee ren even spoedig gaat, wanneer men het via de bekende officieele posten doet. De heer Keesman vraagt uitbreiding van het aantal posten, waar men den brand meester Rus kan opbellen. Na nog eenige discussie wordt conform het voorstel van B. en W. besloten, terwijl publiciteit zal worden gegeven van de of ficieele posten. Beerputten en rioleering Van den heer E. Vlessing was een, reeds eerder in dit blad opgenomen, adres Inge komen, waarin maatregelen werden ver zocht om te komen tot opruiming van beerputten. B. en W. stellen voor, het adres voor kennisgeving aan te nemen en niet over te gaan tot het aangaan van een overeen komst met Alkmaar in deze. De heer Keesman ls met dit praeadvies niet tevreden. Een oplossing van het beer- vraagstuk ls in deze gemeente evenzeer noodig als oplossing van het rioleerings- vraagstuk. Spr. acht het gewenscht, dat deze kwestie wordt aangesneden en stelt voor een commissie ad hoc in den Raad te benoemen. Om kapitaalkrachtige liaenschèn naar deze gemeente te krijgen moet men deze gemeente ook bewoonbaar maken. De heer Koomen wyst op Heemstede, waar de gemeente er nog een slaatje uit slaat en de beer voor 3 per wagen aan de tuinders verkoopt. De heer Vahl acht het voor onze ge meente niet gewenscht, dat de beer over de tuinen gaat. De heer v. 't Veer bepleit ook rioleering. De heer Sengers herinnert er aan, dat het rioleeringsplan reeds lang ln deze ge meente In bespreking is; daar er geen uit weg nog te vinden is, laat dit lang op zich wachten. De heer Vryburg voelt niets voor een raadscommissie en zag gaarne dat B. en W. voor de komende begrooting een plan maken voor gedeelteiyke rioleering. De heer Schuyt meent, dat- de menschen er wel een geldeiyk offertje voor ver hebben om de putten geledigd te krygen. De heer Vryburg is daar tegen; dit is gemeentezorg en moet niet aan particu lieren worden overgelaten. De voorzitter herinnert aan een reeds eerder bestaande commissie, die in Bergen een onderzoek instelde en tot de conclusie kwam, dat de beer niet in de rioleering gebracht kan worden. Toen ls de belang stelling we: wat bekoeld voor dit vraagstuk. Een rioleering moet uitwateren op het Kanaal of tfe Hoevervaart, hetgeen groote kosten met zich brengt, waar onze ge meente nog niet tegen ls opgewasschen. Door den hevigen regenval van de laat ste maanden laat de waterloozing wel wat te wènschen over; dit wordt echter wel beter als het wat droger weer wordt. Spr. verwacht van een overeenkomst met Alk maar te veel kosten, die de bewoners niet willen betalen. Er zijn altüd wel tuinders die het voor niets doen. De heer Keesman is er niet tegen, dat de tuinders de beer weghalen, doch wel te gen de manier waarop dit geschiedt. Spr. acht rioleering, die een betere afwatering brengt al een stuk op weg naar de goeae oplossing. De heer Opdam betoogt, dat het voor beter gesitueerden niet behoeft af te schrikken; dezen hebben voor afvoer steeds terrein genoeg. De heer Keesman stelt voor, B. en W. op te dragen een rapport samen te stellen. De voorzitter zegt, dat B. en W. al het mogeiyke zullen doen om de zaak tot een goede oplossing te brengen. De heer Van 't Veer komt terug op het verzoek van den heer Vlessing en verschilt van meening met B. en W., die den tyd nog niet gekomen achten voor een over eenkomst met Alkmaar. De heer Keesman: Wanneer is de trid dan wei gekomen? De voorzitter: We zullen de zaak zoo goed mogelijk bekijken. Verdere, toezegging kunnen B. en W. niet doen. Spr. sluit hierna de discussie; conform voorstel van B. en W. wordt z. h. st. besloten. Van den heer W. P. Swart e.a. was een adres Ingekomen om een bedrag beschik baar te Stellen voor het onderhoud van den Paulusdijk. Gevraagd wordt een subsidie van 50. Verdere kosten zullen adressan ten leder jaar zelf bijdragen. B. en W. stellen voor tot wederopzeggers toe het gevraagde bedrag te verleenen, con form voorstel van de commissie van bij stand voor de wegen. Conform z. h. st. besloten. Voorts was aan de orde een voorstel tot onbewoonbaarverklaring van een woning, tocbehoorende aan den heer Kops, Ryks straatweg A 372. Conform z. h. st. besloten. Aan de orde was hierna een voorstel tot vaststelling der vergoeding voor de R.K. Scholen over 1928, de afrekening der R.K. Meisjesschool over 1926, 1927 en 1928 en het voorschot voor de R.K. Scholen voor 1931. Conform besloten z. h. st. Tot leden van het hoofdstembureau wer den voor den tyd van 4 Jaar benoemd: Voorzitter, de burgemeester, ambtshalve; leden de heeren De Jager, Schuyt, Vryburg en Keesman. Plaatsvervangers: de heeren Van 't Veer. Opdam en Vahl. Voor stemdistrict I: voorzitter ambts halve de burgemeester; leden de heeren Schuijt en De Jager; plaatsvervangers de heeren Maas Geesteranus en Vrijburg. Van stemdistrict II: voorzitter, weth. Opdam, ambtshalve; leden de heeren Van 't Veer en Keesman; plaatsvervangers de heeren Sengers en Vahl. Administrateur G. E. B. Ten slotte was aan de orde een voorstel tot Intrekking van de benoeming van C ten Bruggencate tot administrateur van het G. E. B. en benoeming van een admi nistrateur. (Men zal zich herinneren, dat de heer C. ten Bruggencate in de raadsvergadering van 15 Januari 1.1. met 6 tegen 5 stemmen tot administrateur van het G. E. B. wus benoemd. De heer J. Bolten te Bokker ver kreeg toen 5 stemmen, n.l. die der R.K fractie. In de vergadering van 11 Februari besloot de Raad unaniem te beschikken op een verzoek van den heer Ten Bruggen cate om uitstel van indiensttreding, ten pinde een reis naar N. O. I. te .kunnen ma ken. Nadat de Raad thans een klein half uur óver deze kwestie in comité vergaderd had, deelde de voorzitter mede, dat op verzoek van den heer Ten Bruggencate B. en W. den datum van Indiensttreding, welke aan vankelijk op 16 Febr. was gesteld, hadden verlengd tot 2 Maart, met het oog op de onderhandelingen, die genoemde heer nog had te voeren met zUn principalen. Daar Ten Bruggencate echter op 2 Maart de betrekking nog niet kon aanvaarden, ste'- len B. en W. voor, diens benoeming in te trekken, onder aanbieding van de oude aanbeveling, waarop alphabetiseh nog voorkomen de heer J. Bolten te Blokker en C. van Nlekerken te Alkmaar. Z. h. st. besluit de Raad de aanbeveling ln te tresken. De heer Schuyt herinnert aan het ln vo rige vergaderingen over deze kwestie ge sprokene; spr. wil thans niet spreken over capaciteiten en aanbevelingsbrieven van de candidaten: spr. vraagt eerstens of net niet beter ls voor de gemeente, dat uitge zien wordt naar Iemand, die financieel onafhankeiyk is; spr. heeft hier absoluut geen persooniyke bedoelingen op het oog: voorts concludeert spr.,dat van de elf personen, welke hun bestaan vinden in dienst van de gemeente, er slecnts drie Roomsch-Katholiek zijn; in verhouding van het zielenaantal vindt spr. deze ver houding onjuist. Spr. zag gaarne, dat ook de niet-roomsche raadsleden met deze onjuiste verhouding rekening wilden hou den. Weth. Opdam vindt het jammer, dat B. en W. geen voordracht hebben gemaakt. Er zyn momenteel twee geiykwaardige candi daten volgens spr.; als er een voordracht van B. en W. was, wist de raad, waaraan hy zich te houden had. Voor de betrokken candidaten is het het meest gewenscht, dat zy met algemeene stemmen worden be noemd. Spr. vraagt, of het niet mogeiyk is, dat het lot hier beslist, welke candidaat benoemd wordt, daarna kan de Raad dan nog stemmen. Spr. stelt de candidaten, die alleen van principe verschillen, geiyk, doch dit principe mag geen doorslag geven De heer Sengers vraagt wat er tegen is. als de benoeming voor een jaar voorloopig zal gelden; als de benoemde dan biykt te voldoen, kan men overgaan tot benoeming voor vast. Spr. zou het op prijs stellen als de Raad met dit voorste! meeging. De heer Van 't Veer betoogt, dat dit niet kan, omdat den candidaten niet is medege deeld, dat de benoeming voorloopig voor een jaar is. De heer Keesman zegt, dat by hem reeds vast staat, wien hy benoemt; of die ka tholiek is of niet, dat doet by spr. niets ter zake. Indertijd, by de benoeming voor het Burgeriyk Armbestuur, is een candi daat van de S. D. A. P., spr.'s inziens altijd nog niet aanvaard. De heer Schuijt en anderen: Dat is niet juist! De heer Keesman: Ik bedoel de candida- tuur van een vrouwelijke candidaat. Het gaat er bij spr. niet om, of een candidaat roomsch is; van beide candidaten weet spr kwalijk wat ze zyn; het gaat er by spr. om. wie de beste is. Op dien zal spr. stemmen. De heer Vryburg merkt n. a. v. net door den heer Opdam in de yorige vergadering gesprokene op, dat ook de candidaat Van Nlekerken een gebrek heeft, n.l. dat hl) protestant ls. Deze candidaat kan, volgens spr., aanbevolen worden, daar hy 20 jaar dienst had by de Bataafsche. De voorzitter acht het niet overeenkom stig het reglement van orde, dat net lot beslist; over personen moet schrlfteiyk ge stemd worden. Spr. sluit de discussie, waarna gestemd wordt. verkreeg 6 stemmen; de heer J. Bolten te Blokker 5 stemmen. Eerstgenoemde ls dus gekozen. De voorzitter sluit hierna de openbare vergadering. Melkprijs Deze week ls de melkprijs met I cent per liter verlaagd en gebracht op II cent. Geslaagd Voor het te Den Haag gehou den examen voor onderwijzeres, lingerievak, is onze plaatsgenoote mej. J. Roovers ge slaagd. Candidaatstelling Gemeenteraad In de bestuursvergadering van de R.K. Kiesvere niging alhier, zyn de navolgende heeren can didaat gesteld voor de a.s. gemeenteraads verkiezing: J. Adriehem, Jb. Bakkum, Nlc. de Groot, G. Hageman, Nic. Kuys, C. Pep ping, Jan van der Peet, J. Valkering Tz. en M. Dekker Pz. Besloten werd de algemeene ledenverga dering te houden op Woensdag 18 Maart in het Patronaat. Tot en met Zondag 15 Maart kunnen de leden nog candidatenlijsten inleveren by den secretaris J. Kimman. Deze ïysten moeten zooals artikel 10 van het reglement aan- wyst, onderteekend zyn door 15 leden. Ko men onverhoopt geen lijsten binnen, dan zal op de algemeene vergadering de groslijst moeten worden aangevuld. Besloten werd vervolgens de stemming over de alphabctische grosiyst te doen hou den Zaterdag 28 en Zondag 29 Maart a.s. Bclbloemen aan 't Centrum Woensdag werden per bos van 12 stuks de volgende prijzen betaald: Darwin Sieraad van Flora 32—46 ct., Centenare 43—62 ct„ Prof. Rau- wenhof 3550 ct., Victolre d'Oliveira 42—56 ct., Le Nötre 42—73 ct.. City of Haarlem 6988 ct.. Princes Elizabeth 4268 ct., Mad. Krelage 3555 ct., Farncombe Sanders 42— 50 ct„ Bartigon 3566 ct., William Copland 24—52 ct., William Pitt 32—57 ct., Frans Hals 52—60 ct., Homerls 40—52 ct., Anthoon Mauve 35—65 ct., Peach Blossum 4056 ct., D. T. Murillo 20—36 ct., Couronne d'or 45— 62 ct., Theeroos 33—50 ct., Mr. van der Hoef 44—68 ct., Azalia 38—50 ct., Ada 40—54 ct., Vuurbaak 48—64 ct., E. v. t. Gele Prins 35- 56 ct., Prins van Oostenryk 2842 ct., La Reine 17—29 ct., Rose la reine 26—30 ct., Ariadne 25—30 ct., Flamingo 26—34 ct., Rose gris-de-Lin 2030 ct., Herman Schlegel 20— 34 ct., Ibes 24—40 ct., Calipso 18—34 ct.. Queen Flora 32—40 ct., Diane 20—30 et, Mac. Hinley 3042 ct., Brillant Star 22—31 ct., Prosperity 26—33 ct., Progession 34—54 ct., Cramolsie Brillant 1830 ct. Diverse Narcissen per 100: Von Sion 1.20 —1.60, Cervantus 0.60—1.20, Princep 0.85 —1.35, Golden Spur 1.50—1.85, Poëtlcus Ornatus 0.80—1.20, Sir Watkin 1.30— 1.80, Emperor 2—2.20, Poëtaz Lourens Cos ter 1.20—2.40, Orange Cub 1—2, diverse poetazsoorten 1—1.85, dlv. Hyacinten f 3 8, idem Crocussen 1.40—3.10, blauwe duifjes 0.60—1.20. Burgerl. Stand Geboren: C. J. M. Goos- sen—Schilders, d. I. Brink—Rabius, z. W. G. v. Vuuren—Davidson, z. M. v. d. pyi—Noordzij, d. J. de Groot—ten Wolde z. C. M. Volmer—v. Dillewyn, z. C. Oort—Green, d. A. Hartman—Kolle, d. G. de Weers—de Wit, z. Ondertrouwd: G. J. Duiker en K. Krab. Getrouwd: S. Stekelenberg en J. Kooger J. D. Loscher en A. Dstermann. Overleden: L. de Vries, 56 J. W. Braam, 91 j. M. Braam, 63 j. E. C. v. d. Werff, wed. J. L. Hoppenbrouwers, 80 j. M. W. Visscher, 79 j. R. Venema, 65 j. M. H. Haanraadt, wed. J. du Maire, 84 j. P. Die- tus, 76 J. A. H. C. Handgraaf, e. v. P. W. C. Janssen. 43 j. F. van Seelt Koning stem, wed. H. v. d. Wiele, 73 j. DE CREDIETVERLEENING AAN DE TUINDERS Belangrijke bijeenkomst Ten raadhuize had een samenkomst plaats waarbij waren uitgenood'gd vertegenwoordi gers van Ged. Staten, van de gemeentebe sturen, van het nieuwe vellirgsbestuur en van de plaatselyke banken, benevens eenige reskundlgen. Doel dezer byeenkomst was, overeenstem ming te bereiken betreffende de nadere voor waarden waaronder aan de tuinders credie- ten zullen kunnen worden verstrekt. Namens Ged. Staten waren aanwezig de heeren Borghols, Heukels en Crena de Jong. De heer Eorghols, deed mededeeling van het besluit van Prov. Staten om aan de tuin ders te Ter-Aar en omgeving voorschotten te verstrekken. Inmiddels is ook de centralisatie-commis sie er in geslaagd haar doel: Eén veiling in Ter Aar, te bereiken. Spr. feliciteerde de com- missie-Lemkes met dit succes en juichte het ten zeerste toe dat gemelde commissie voor loopig nog zal blyven bestaan, temeer daar nog meer punten op haar programma voor komen die voor verwezeniyking vatbaar zyn. Ook Ged. Staten achten dit voor deze streek van groot belang. Het verheugde spr. dat de burgemeester der betrokken gemeenten zoo hebben medegewerkt om deze resultaten te breiken. Spr. achtte noodig, dat ln onderling over leg een nieuwe geest onder de t.ulndrs wordt aangekweekt, en was overtuigd dat zy zelf en hun nazaten tot in lengte van dagen daar van de biyvende vruchten zullen ondervin den. Vervolgens kwam ln behandeling een door Ged. Staten samengesteld schema van de voorwaarden welke voor de credietverleenlng zullen gelden. Deze punten zullen achtereen volgens door het veillngsbestuur en de ge meentebesturen onder de oogen worden ge zien. Het percentage van aflossing, dat op hoog stens 25 pet. van de bruto-omzet is bepaald werd door sommige aanwezigen te hoog ge acht, waarop namens Ged. Staten werd uit eengezet, dat, indien zulks mocht biyken, soepelheid kan en zal worden betracht. Het lid van Ged. Staten, de heer Heukels, drong er ten slotte nog op aan dat de-tuin ders een gedeelte van het te verstrekken voorschot zullen besteden voor het omzetten van hun bedryf b.v. voor het aanschaffen van plat glas. Nadat nog besloten was, zoo spoedig mogeiyk een commissie ln te stellen voor de nadere regeling van een en ander, werd de bijeenkomst gesloten. Te water Sommigen willen hun vlugheid en behendigheid demonstreeren op de flets. Dit was ook het geval bU den Jongeheer J. v. d. P. Deze wilde by den tulnier O. H. aan het Papeveer over een plank ryden, die over een sloot ligt. Met een flinken gang kwam hU van de hoogte. Midden op de plank raakte zyn voorwiel tusschen een gleuf en hals over kop, slo-g de jongen ln de sloot. Met eenige schrammen en een nat pak kwam hy er af, waarmee hy dankbaar mag zyn, daar dit veel ernstiger had kunnen zijn. Verkooping Door notaris Mr. J. A. De Ia Mayze, te Heemstede werd gisteren in het café „Berg en Dal" aan den Rijksstraat weg publiek verkocht het woonhuis met schuur, erf en bouwland aan den Spiering weg no. 1079 te Haarlemmermeer, groot 15.80 Are. De verkoop werd opgehouden. Vraag: Een boeclékarpet bevat eenige brandgaatjes. Op welke manier kan men ze onzichtbaar maken? Antwoord: Dat kunnen wy zoo niet beoor- deelen. Daarvoor zult u een vakkundig iemand uw tapijt moeten toonen. Vraag: Welk is het adres, waar men moet solliciteeren. om bij de Curagaosche militaire politie te komen? Antwoord: Wendt u tot het Departement van Koloniën. Den Haag. Vraag: I. Wat omvat het beroep van ma kelaar. II. Welke rechten heeft een beëedigd makelaar? III. Zyn er in den handel boeken betreffende de makelary, welke? Antwoord: Beantwoording van uw vragen zou te .uitvoerig worden. In een goeden boek handel zult u echter wel de boeken kunnen vinden, die uw weetgierigheid kunnen be vredigen. Vraag omtrent loten. Antwoord: Geen uitgeloot. Vraag: Hoe kan men petroleum uit een acter.tasch verwijderen? Antwoord: Met petroleum-aether en met was nawrijven. Vraag: Wanneer men werkzaam is in een comestibleswinkel, is de patroon dan ver plicht vacantie te geven, hoeveel dagen dan? Antwoord: Neen, tenzy zulks tevoren is overeengekomen. Vraag: Wanneer men twaalf jaar eigen baas is geweest, maar door omstandigheden moest vertrekken, heeft men dan nog recht op een rentekaart? Antwoord: wy begrypen uw vraag niet. Wendt u echter eens tot een Raad van Arbeid. Vraag: Welke personen zijn met de Dela- hia, welke ongeveer Kerstmis uit Rotterdam vertrokken is, medegegaan? Antwoord: Ons onbekend. Vraag: I. Wanneer ouders een testament h'bben laten maken: „Wie 't langst leeft, alle6", en na het overiyden van een dier ouders, één der kinderen zyn deel der na latenschap verlangt, moet er dan een boe delscheiding plaats hebben? (Al de kinderen zijn meerderjarig) II. Kan er na het overiyden van een der ouders, tusschen vader of moeder en de kinderen een onderlinge overeenkomst wor den gesloten over de nalatenschap, of moet dit per se door een notaris geschieden? III. Indien geen boedelscheiding plaats vindt, moet er dan ook successierecht be taald worden? Hoeveel bedraagt dit voor vader en kinderen? Antwoord: I. Ja, tenzy op een andere wyze bevrediging is te verkrygen: II. Er kan ook zonder notaris een overeenkomst worden getroffen: III. Ja: het bedrag is afhankelijk van de hoegrootheid der erfenis. Vr.: wy zyn aan het Nederlandsch pan doeren. A. annonceert een praatje en komt uit met ruiten 8 als troef. B. we.pt ruiten 7 by. C. heeft geen troef, dus gooit een andere kaart by en D. heeft alleen troef-boer. Mag nu troef-boer verzaakt worden? Antw.: Ja. Vraag I: Welke is de mooiste weg per auto van Lisserdyk naar Warmenhuizen? Antw. I: Lisserdyk, Lisse, Hillegom, Jen- nebroek, Vogelenzang (Station). Aerdenhout, Elswout, Overveen, Bloemendaal, Duin- en Daal, Ruïne van Brcderode, Duin- en Kruid- berg, Driehuis—Velsen, Beverwyk, Assum- merhek, Uitgeest, Limmen, Heiloo.- Alkmaar, Schoorldam, Warmenhuizen. Afstand 67.5 K.M. Vraag: Wanneer men twaalf jaar eigen baas is geweest, maar door omstandigheden moest vertrekken, heeft men dan nog recht op een rentekaart? Antwoord: Wanneer U den leef tyd van 35 Jaar nog niet hebt bereikt en arbeid ln loondienst verricht tegen een loon van niet meer aan 2000 gulden per Jaar, kan U nog in de verplichte verzekering ingevolge de Invaliditeitswet worden opgenomen. Vraag I: Hoe is de geboorte-datum van Z. H. Paus Pius XI? II: Hoe de datum van zyn H. Priester- wyding. Antw. I: 31 Mei 1857. II: 20 December 1879. Vraag: Hoe kan men een drankvlek uit een lichtgeel beige mantel krygen? Antwoord: U deelt ons niet mede welke soort drankvlek het ls. Anisette b.v. moet anders behandeld worden dan advocaat- vlekken. Vermoedelyk zult u het leed echter kunnen verhelpen door met een propje schoone ontvette watten de vlek te betten, maar niet te nat. Vraag: Geschiedt de Statenverkiezing nu volgens de nieuwe kiezerslijst, die 1 April wordt vastgesteld, of gebeurt dat weer vol gens de oude kiezersiyst? Antwoord: Kiezers voor de Statenverkie zing zyn de ingeschrevenen op de nieuwe kiezersiyst. Vraag: Wanneer men by Protestante menschen werkt, 15 jaar oud en niet sterk ls, moet men dan vasten, of mag men meermaal per dag vleesch gebruiken? Antwoord: De door u bedoelde persoon behoeft niet te vasten en mag meermalen per dag vleesch gebruiken. Vraag: Wanneer iemand verloofd is ge weest, heeft haar vroegere verloofde dan nog recht op de cadeaux, die hy haar met St. Nicolaas en met haar verjaardag heeft gegeven? Antwoord: Neen, maar fatsoenlijk ls het wel de cadeaux terug te geven voor zoover die* gegeven zyn om te dienen in de huis houding by een aanstaand huwelyk. Vraag: Welk is het recept, om advocaat te maken? Antwoord: Er zyn voor benoodigd: 20 eieren, 1 flesch brandewyn en 400 gr. suiker. Bereiding: Klop de eierdooiers gedurende een kwartier, voeg er langzaam, al klop pende, de suiker toe en vervolgens op de zelfde manier den brandewijn. Het zeer styf geklopte eiwit wordt afzonderlijk by den advocatenborrel gepresenteerd. Vraag: Hoe lang moet een hospitaal soldaat dienen in Breda? Antwoord: Ziekenverplegers moeten elf maanden en ziekendragers 5'A maand die nen. Vraag: Wie zyn de agenten voor Haarlem en omstreken van de Levensverzekering Maatschappy E. R. K. te Nymegen? Welk ia hun adres? Antwoord: Handelsadressen worden in deze rubriek niet opgegeven. Vraag: Bestaat er ts Haarlem een R. K. Korfbalclub? Antw.: Neen althans geen gemengde. Wel wordt er raar wy meenen korfbal gespeeld door de meis'es-pa'roraten. Vraag I: Is er ln Haarlem Iemand, die op gebied van de banketbakkerij een cursus geeft? H, Wanneer begint deze cur:u> en welke voorwaarden zyn daaraan verbonden? Antwoord I en II: Dit Jaar wordt een der- geiyke cursus niet in Haarlem gegeven, al thans niet door de Vereen'glng van R. K. Banketbakkers. Of door niet-katholieke or ganisaties op dit gebied cursussen gegeven worden ls ons niet bekend.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 6