Sterk Uw Zenuwen MAATAFDEELING a. b. Waarom Tech. Bur. J. v. d. Berg V Oefenwedstrijd Nederlandsch Elftal te Rotterdam Verbeter Uw Gezondheid met Sanatogen BELANGRIJK BERICHT!! "E BEL OP 11030 Zoo er één versterkend voed sel Is, dat de algemeene waar deering geniet,dan is hetzeker Sanatogen. Er is geen voedsel, dat zóó de verloren krachten herstelt. Een beter versterkend voedsel bestaat er niet voor zwakken en herstellenden.' Dr. B. B. Adverteert m dit blad' BELASTI.iCA3VISEURS Lancaster Gordijnen RADIO-SPECIALISTEN Zijlstraat 87 - Telefoon 11322 SPORT EN WEDSTRIJDEN Een 13 nederlaag tegen Notts Forest Een wedstrijd van gemiste kansen Cupwedstrijden Noordelijk elftalLeeuwarder elftal 6—0 F rankrijkDuitschland Schoofvoetbalwedstrijden Haarl. Voetbalbond R.K.F. Schorsing V. V. Z.-spelers WIELRENNEN Zesdaagscte te Breslau. WATERSPORT W atersport-tentoonstelling CONTANT OF TERMIJNBETALING zonder rente of andere kosten MEUBELFABRIEK A. F. DE BOER BILJARTEN O. M. S. 't Spaarne DAMMER Om het persoonlijk kampioenschap van Nederland GEMENGD NIEUWS We gaan op visite Oude zilveren muntstukken Als men kiespijn heeft en geen geld De gezwollen rivieren ZENUW ZWAKTE\ OVERVERMOEIDHEID BIJ GEBREK AAN EETLUST Het Zenuwsterkend Voedsel. maar nu, dank zij Sanatogen, is de wereld en alles om mij heen, mooier en gelukkiger geworden', MODEMAGAZIJNEN BARTEUORlSSTRAATj Naar aanleiding van tal van aanvragen, deelen wij mede, dat onze maatafd^e- lingen, onder leiding van den coupeur en een Weensche coupeuse, GEWOON WORDEN VOORTGEZET. Teneinde vele demes, die van deze afdeelingen nog geen gebruik maakten. IN DE GELEGENHEID TE STELLEN HIERMEDE KENNIS TE MAKEN, zijn wij besloten gedurende den totalen uitverkoop in ons oude gebouw een SPÉCIAAL TARIEF IN TE STELLEN. Het MAAKLOON voor japonnen wordt tijdelijk bepaald op den reclame-prijs VANAF f 15.— voor eenvoudige japonnen, zoodat elke dame In staat zal zijn bij ons een maatjapoti te bestellen. Daar deze afdeeling toch reeds door de «Vina Weensche cou peuse een voortdurend grooter succes geworden Is, geven wij In ernstige overweging Uwe bestellingen niet uit te stellen, daar wij ons reeds nu een leveringstermijn moeten voorbehouden. Het MAAKLOON voor mantels en mantel-costuums (afdeeling coupeur) zal bedragen vanaf f 20.resp. f 25.—. Wegens een juist tot stand gekomen betangen-gemeenschap met de grootste Importeurs hier te lande, staat een enorme collectie stoffen en zijde, bestaande uit het beste, wat in deze artikelen wordt geproduceerd In Frankrijk, Engeland, Duitschland en Tsjecho-Slowakije, ter onzer beschikking. Onze magazjjnen zijn gesloten tusschen 12.30 en 1.15 Oud-Adj tnsp Bel. Gedlpl ace Kenaupark 20. Telefoon 13615 Adam. Keizersgracht 537, Telet. 3453) kAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA^AAAAAl De K. N. V. B. Is tegenwoordig sterk in «et engageeren van Engelsche professional teams. Van een finantieel standpunt bezien is dit °igetwijfe'd een groot succes. Er waren al thans op dezen kouden Woensdagmiddag een kleine 20 duizend bezoekers op Spangen, die "bet z'i. 'Uen zeker de kosten hebben ge dekt en hoogstwaarschijnlijk zelfs nog wel ®en vrij behoorlijk iatlg saldo in het toch al Joo goed gevulde laadje van den Bond brachten. Maar, die Engelsche gasten komen aller- ^rst om ons voetballen te leeren! Of dit ook is geschied zult u vragen. Lang niet in die mate als de uitslag mis schien zou kunnen doen vermoeden, doch in elk geval hebben onze voorspelers kunnen zien hoe de kansen benut moeten worden. De aanvallers van Notts Forest kregen er friet inbegrip van den strafschop eer stuk of rier en hebben er drie benut, de onzen had den het met een beetje schotvaardigheid tot friinstens vier doelpunten kunnen brengen ®n het resultaat was één goal. Ziehier in het kort bet geheim van de En gelsche overwinning, welke voor hen, die de friatch aanschouwden, echter geen geheim is geweest. Het spel dat deze Engelsche 2de klasser in het veld vertoonde, was in geen enkel op dicht superieur aan het onze Zelfs is het ttederlandsche Elftal voornamelijk dank zij bet uitstekende spel van de halflinie. er in geslaagd ongeveer gedurende driekwart van den strijd een spiekend overwicht uit te Oefenen. Dat is nog nimmer het geval geweest tegen sen Engelsche ploeg en daarom hebben wij straks met deze middenlinie, deze werkelijke fugge graat, tegen de Be'gen en Duitsehers Wei eenig vertrouwen, als dan tenminste onze voorhoede wat schotvaardiger en ook iets gelukkiger is Notts Forest stond bij de rust met 2—1 boor, doch vooral in de eerste helft heeft onze vertegenwoordigende ploeg ee kans ge had om de cijfers ln haar voordeel te doen «jn. Wel hadden de gasten na een kwartier spelen reeds de leiding toen v. d Meulen een voorzet van links met veel moeite kon onder scheppen. doch den bal niet meer wist weg ie werken. Dickinson demonstreerde toen hoe in zoo'n geval moet worden gescoord, 01. Tevoren was het Engelsche doe! reeds ern stig bedreigd geweest, maar noch lap, La- gendaal of Volkers hadden blijk van hun schotvaardigheid gegeven. De tien minuten, welke hierop volgden, brachten het talrijke publiek bijkans tot Wanhoop. Dit was alleszins verKlaarbaar, daar heel de massa reeds op den gelijkmaker bekende, toen, na goed werk van Lagendaal, v. Nellen onrehinderd kon voorzetten, maar Tap van enkele meters afstand, eveneens ongebihderd nog wel. Juist naast den paal schoot. Nog erger openbaarde dè schotloosheid van den A. D. C.'er zich even hierop. Bij een vermeend buitenspelgeval bleven de Engelsche backs heftig appel eerend staan en had Tap maar voor het Intrappen. Nu suisde het leder echter helaas over de lat. Alzoo mocht Notts wel van geluk spre ken, temeer daar bij een volgenden Engel- schen aanval v. Heel één der gasten juist binnen het strafschopgebied minder fair aanviel en Dent den strafschop natuurlijk benutte, 02. De Hollandsche ploeg werd nu sterker Vooral de beide Paauwe's wisten zich te onderscheiden. De aanval had aan dit tweetal een geduchten steun. Er werd ir. het veld ook door Tap c.s. vaak aardig gespee'd, maar voor het Engelsche doe» bleef het misère. Vooral Tap was er met schieten hopeloos uit. Toch kwam het eenige tegenpunt nog voor de rust. Nadat 'Tap nJ. voor de zooveelste maal had getracht de juiste plaats van het doel te vinden, kwam de ha f geraakte bal bij Lagendaal en was Tap's halve mistrap toch nog indirect oorzaak van het Holland succes, daar de Xerxes-man den Engel- schen keeper met een formidabel schot van grooten afstand passeerde (12). Na half-time is het overwicht van de Hollandsche ploeg nog sprekender geweest. Meestal vergenoegden de Engelsche voor waarts er zich mee toe te zien hoe hun keeper, backs en middenllnie zich de aan- va'len van het lijf hielden. Onze middenllnie gaf de tegenpartij zoo goed als geen kans. Was het echter tijdens de eerste helft vooral het slechte schieten van de Hol landsche spelers dat doelpunten voorkwam, thans stelde de beide Engelsche backs en niet het minst keeper Dexter paal en perk aan de scoringsplannen der onzen. De omzetting van Tap en Vo'kers scheen geen kwaad te hebben gedaan. Er werd meer geschoten, doch hoewel de bal her- naaldelijk voor het Engelsche doel zweefde, trof hij enkele malen slechts het zijnet. Een schot van Volkers werd schitterend door Dexter ten koste van een corner ge keerd. Bijna had v. d. Heijden nog succes na een snellen ren, doch de bal vloog juist langs het doel in plaats van er in. Tegen het einde, toen aanvoerder v. d. Meulen de minuten telde, welke bij het sprekende Hollandsche offensief nog voor den gelbkmaker restten, trok de Engehche voorhoede er snel van door. Smith, de En gelsche spil, loste een hard schot, dat via v. Run het Hollandsche doel trof, 1—3. Direct hierop blies scheidsrechter Aerts inrukken en kregen de drommen toeschou wers gelegenheid om onderweg te bepein zen hoe het mogelijk is dat de zwakste partij nog zoo betrekkelijk goedkoop aan een overwinning kan komen. Het spel van Notts Forest is ons intus- schen niet meegevallen. Weliswaar was de tegenstand van onze halflinie veel beter dan wij dit in de laatste jaren hebben ge zien, maar toch, het positiespel en kopwerk was lang niet altijd onberispelijk. Volledigheidshalve volgen hieronder nog de elftallen: Ned. Elftal: v. d. Meulen, v. Run, v. Kol, Paauwe Sr., Paauwe Jr., v. Heel, v. d. Heijden, Volkers, Lagendaal, Tap, v. Nellen. Notts Forest: Simpson, Dickinson, Dent. Loftus, Howie, Pugh, Smith, Mc Kinlay, Barrington, Thompson, Dexter. Gisteren werden de wedstrijden om den Cup, die in een gelijk spel waren geëindiea overgespeeld. Thans won Birmingham met 3o van Chelsea, terwijl Sunderland met 42 Exeter City sloeg. West Bromwich Al bion won van Wolverhampton met 2—1. In de demifinale speelt Everton tegen West Bromwich en Birmingham tegen Sun derland. Gisteravond vond op het verlichte Fries land-terrein te Leeuwarden onder groote belangstelling de eerste officieele lichtwed- strijd plaats tusschen het Leeuwarder elftal en een team van het Noorden. De verlich ting voldeed uitstekend. Er werd tweemaal een half uur gespeeld zonder pauze. In de eerste helft scoorde de midvoor van het Noordelijk elftal Nyboer (Hoogezand) het eerste en vlak voor rust bracht Bonsema (Ve- lositas) den stand op 2—0. In de tweede helft speelde het Noordelijk elftal uitstekend, vooral Nyboer verdeelde het spel uitstekend en het was hoofdzake lijk door zijn toedoen, dat nog vier doel punten aan het totaal der Noordelijken werd toegevoegd, zoodat de eindstand werd 60 voor het Noordelijk elftal. Nyboer scoorde numero drie, Bonsema 4, Nyboer numero vijf en tenslotte sloeg Burema, de keeper van het Noorden den bal in eigen doel uit een voorzet van Decker. Het Fransche elftal. De Fransche Voetbal Bond heeft het elf- ta. samengesteld, dat op Zondag 15 Maart a.s. tegen Duitschland zal uitkomen te Pa- lijs. Het ziet er als volgt uit: Doel: Thépot (Red Star Olympiciue Pa ris). Achter: Anatol (Racing Club Fran c-ais Paris) en Mattier (F. C. Sor-haux). Midden: Diagne (Racing Paris), Kauscar (St. Raphael) en Finot (Ca Paris). Voor Monsallier (Red Star Paris), Duf our (Ra cing), Nicolas (C. A. Amiens), Laurent (F C. Sochaux) en Langillier (E. Roubaix). Het is bijna het zelfde elftal, dat .:oo uit stekend tegen de Tsjechen onlangs speelde. De aanmeldingsformulieren en circulaires voor bovengenoemde wedstrijden zijn aan de daarvoor in aanmerking komende onderwijs inrichtingen toegezonden. Voor het eerst is dit jaar een subcommissie gevormd in de Gem. Velsen c.a. Zij zal zich in hoofdzaak belasten met de regeling' van de wedstrijden in afd. C. (Lagere scholen) in dat gebied, aangezien het voor jongens van dit soort scholen te bezwaarlijk is, eenige ma len te Haarlem te komen spelen. De A en B afdeelingen worden wel te Haar lem afgewerkt. Naar gemeld wordt, bestaat er in de ge meente Velsen reeds veel belangstelling voor deze wedstrijden. Wat de wedstrijden te Haarlem betreft, de commissie hoopt, dat het aantal deelnemende elftallen (vorige jaar 72) nog weer zal stijgen en ziet gaarne inschrijvingen tegemoet. De formulieren moeten worden teruggezon den aan de heeren P. Dankelman, Brou werskade 67, Haarlem: W. P. J. Ente, van Nesstraat 39 Haarlem (N.), secretaris der commissie. We herinneren er nog aan, dat de in schrijving sluit op 14 Maart. De wedstrijden vangen aan op Woensdag 1 April. Men meldt ons, dat de onderstaande Zaan- damsche spelers, resp. voor drie en twee wed strijden door de R. K. F. zijn geschorst: C. Schaar wegens handtastelijkheden en J. Bee- repoot wegens ongeoorloofde uitlatingen tegen den scheidsrechter. Beide gevallen vonden plaats in den wed strijd tegen H. M. S. Voor de Zaandammers, die een mooie kans op het kampioenschap hebben, beteekent dit een geduchte handicap. De stand van Woensdagavond luidt: 1. Pijnenburg—Schön 305 pnt.; 2. Van KempenRieger 187 pnt.; 3. Preuss—Resi- ger 76 punten. Op twee ronden: 4. Dinale—Göbel 196 pnt.; 5. Negrini—Braspenninx 103 pnt.; 6. Krüger—Funda 98 pnt. Door de Watersportvereeniging „Aegir" zal ter gelegenheid van het eerste lustrum, een watersport-tentoonstelling worden georgani seerd en wel van 22 t. en m. 26 April a.s. in de zoo gunstig bekend liggende „Plaats Lom merrijk" te Hillegersberg. Deze plannen hebben reeds ln uitgebreiden kring belangstelling ondervonden, terwijl de Koninklijke Verbonden Nederlandsehe Water- sportvereenigingen in haar algemeene verga dering van 13 December J.l. spontaan adhae- sie met het voornemen heeft betuigd en haar volle medewerking heeft toegezegd. In het eere-comité hebben zich bereid ver klaard zitting te willen nemen de Burge- KARPETTEN - GORDIJNEN - BEDSTELLEN - ENZ. BALATUM a 1.G9 PER EL HAARLEM - KONINGINNEWEG 18 - (FILIAAL) - GEEN WINKEL Prima kwaliteit Buitengewoon lage prijzen meester van Hillegersberg, de heer F. H. van Kempen en de heeren Ernst Crone, S. Baron van Heemstra, L. M. A. Hoffman, dr. J. C. van Hoolwerff, H. C. A. van Kampen, Ir. J. Loeff en D. Tiemeyer, zijnde de meest voor aanstaande figuren op watersportgebied in 't land. Deze wedstrijd werd Dinsdag voortgezet met de 5de viertallen. De uitslag lu'dt: O. M. S. 57, 68, 70,70 is 265. 't Spaarne 70, 70, 67, 45 is 252. In dezen wedstrijd met „filialen" werden te Amsterdam en 's-Gravenhage de vol gende partijen gespeeld: W. Rustenburg wint van J. H. Vos; W. C J. Polman rem'se met J. F. Kuijer; P. J- van DartelenJ. F. H. van Mill afgebroken. De titelhouder J. H. Vos zet dit tuomooi al bijzonder slecht in en Rustenburg komt de eer toe Vos na jaren de eerste nederlaag te hebben bezorgd. De partij Van Dartelen— Van Mill werd afgebroken met gelijke kan sen, nadat Van Dartelen in tijdnood een winnenden slagzet had overzien. De stand van dit toumoo' luidt thans: Nr. Soelsrs gesp. gew. rem. verl.pnt. 1. W. Rustenburg 2 2 0 0 4 Amsterdam P. J. v. Dartelen 1 Amsterdam A. de Graag, 2 Heusden 4. L. de Haan, Delft 1 5. J. F. H. v. Mill 1 2. 3. Dordrecht 6. W. C. J. Polman, 's-Gravenhage 7. F. Raman, Amsterdam 8. J. F. Kuijer, 's-Gravenhage 9. J. H. Vos, Amsterdam 10. B. Ris Wormerveer Ziehier hoe de dagverdeeling der Neder landers is volgens de New York Times. De Nederlander gaat naar zijn kantoor als de dag lekker warm is, na een stevig ontbijt en verknoeit geen tijd aan eeu twaalfuurtjeneemt enkel een kop kof fie en misschien een sandwich. Hij werkt staag voort tot vijf uur en gaat naar huis; het heilige uur van den dag is van 6 tot 7, het etensuur. Later ontvangt hij vrienden. Tien uur 's avonds is een heel behoorlijk visite-uur. Bi) het verrichten van graafwerk voor de dépendance van het hotel De Zwaan te Elspeet op de Veluwe, is men op een pot ge- stooten, welke geheel gevuld bleek te zijn met zilveren muntstukken, zoogenaamde rui- terdaalders. Er zaten niet minder dan 575 stuks in den pot. De munten, welke iets grooter zijn dan een rijksdaalder, hetben een oneffen rand. De dateering loopt tus schen 1610 en 1690. Oplichter te Deventer aangehouden De politie te Deventer heeft aangehouden een zekeren van O., die onder een valschen naam een kleedingsmagazijn heeft opgelicht voor een behoorlijk bedrag, bij een tandarts daar ter stede eveneens onder een gefingecr- aen naam een k'es het trekken en ten slotte een pensionhouder heeft opgelicht. De Waalkade totaal ondergeloopen De Waal voor Nijmegen bereikte gisteren een stand van 11 99 M. plus N.A.P. Op de Waalkade staat het water hoog tegen de huizen, zoodat de bewoners ei geducht over last van ondervinden. In de coupures zijn bekistingen aangebracht. De hoocste s'and is echter nog niet bereikt, daar Keulen g's- teren nog 7 c.M. was meldde. Van den Bovenrijn wordt thans echter val gemeld. Door een defect aan den motor is een van de groote ponten uit de vaart genomen en een kleinere pont in dienst gesteld. Hierdoor wordt bij overzetten nogal vertraging onder vonden. De Beersche Overlaat werkt De Madfc bereikte gisterenmorgen voor Grave een stand van 10.81 plus N.A P De Beersche Overlaat werkt thans over de laagste gedeelten. Van veel beteekenls is de werking echter niet en aangezien de rivier gisterenmorgen bij Sambeek reeds begon te vallen, zal de werking van den overlaat hoogstens tot morgen duren. Gevaar voor Inundatie van den Elftweg bestaat niet, zoodat het verkeer Nijmegen—'s-Hertogen- bosch niet gestagneerd wordt. De overtocht bij Zalt-Bommel De veerweg van het Rijksveer te Zalt- Bommel ls overstroomd. De overtocht ge schiedt met twee stoombootponten. I4 r Mkrophote ^enu woel. 600 kaw vergroot. M „Ik geef onder de vele vocdingsprepanten da voorkeur aan Sanatogen, omdat het zonder uit zondering ook op den langen duur goed verdragen kan worden en zelfa in de veratgevorderde gevallen van zenuwzwakte en uitputting anel en deugdelijk tot toeneming dal krachten en algemeene beterschap bijdraagt." Prof. Dr. Euleaburg. „Een wondermiddel! Dat it bet eenige woord dat mijns inziens voor Sanatogen past. Vroeger was ik geregeld oververmoeid maar sinds ik Sanatogen heb ontdekt, overkomt mij dat niet meer. ZLoodra ik mij slap voel, roep ik de hulp in van Sanatogen en in een zeer korten tyd in mijn geval bijna dadelijk ben ik weer geheel mijzelf.*" Mr. Coulson Kernahan, d« bekende Engelsche schrijver. „lk heb Sanatogen met de beste resultaten ge bruikt. De spoedige verbetering tn de algemeene gezondheid, de toeneming van eetlust en lichaams gewicht zijn «oma buitengewoon verrassend Prof. Dr. JuL Neumann. „Een beter versterkend voedsel bestaat er niet"! Dat is ook begrijpelijk wanneer men bedenkt dat Sanatogen uitsluitend bestaat uit die stoffeh - phosphor en geconcentreerd melkeiwit - waaraan het lichaam bjj zwakte en zenuwachtigheid behoefte heeft. Bloed, spieren en zenuwen worden door Sanatogen gevoed en gesterkt, leder korreltje van dit beroemde zenuwsterkende voedsel wordt omgezet in kracht en gezondheid, en steentje voor steentje bouwt Sanatogen het nieuwe gebouw Uwer gezondheid op. Zenuwklachten, zooals vermoeidheid, luste loosheid, maagbezwaren, slapeloosheid en nog zoovele andere, verdwijnen, want Sana togen neemt de oorzaak dier kwalen: zwakte der zenuwen, weg. Reeds na enkele weken zal de versterkende invloed van Sanatogen op Uw gezondheid zich duidelijk openbaren in vermeerderde energie, grooter levenslust en betere gezond heid. Begin nog vandaag Sanatogen te ge bruiken SANATOGEN In alle Apotheken verkrjjgbagf venei 11 I pat bnt. •chrjjft een enthousiast Sanat ogen gebruiker. BODE MICHEELS voor kAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAl zoudt U zich bij aanschaffing van een LUIDSPREKER beperken tot beluiste ren van slechts één merk Wij leveren uit voorraad, TELEFUNKEN, PHILIPS, TRISTRON, BROWN en de beroemde MAGNAVOX. U betaalt bij ons niet meer en de keuze is grooter.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 7