Uit den Omtrek Stofzuigerhuis MAERTENS HERINGA WUTHRICH, HAARLEM Exide Batterijen- Ook reparaties 14 jaar en reeds 16 diefstallen gepleegd Barteljorisstraat 16 - Tel. 10756 Apex Klop-Veeg-Stofzuigers f 175.- LISSE VOORHOUT HAARLEMMERLIEDE en SPAARNWOUDE SASSENHEIM HILLEGOM BLOEMENDA AL KENNEMERLAND BEVERWIJK \VELSEN TANDHEELKUNDIGE BEHAN DELING OP DE SCHOLEN SANTPOORT IJMUIDEN HEILOO Veelvuldige scheepsdiefstallen Het pont verkeer te Velsen HEEMSKERK Zitting tot den verkoop wordt door het be CASTRICUM RECHTSZAKEN De diefstallen te Beverwijk MARKTNIEUWS Jaarvergadering R. K. Klesvereenlging. Gisteravond hield bovengenoemde vereeni- glng hare jaarvergadering in de groote 2aal van den Ned. R. K. Volksbond, onder voor zitterschap van den heer F. C. J. v. d. Eer den. De voorzitter opende met gebed tot af weer van het communisme. Spr. verwelkom de de aanwezigen, waarna de notulen wer den goedgekeurd. Besloten werd aan de contróle - commissie van de Agatha-klok een financieele bijdrage van f 20.te geven, om de Encycliek van het Christelijk Huwelijk gratis onder de le zers van de Agatha-klok, Angelus-klok en H. Hartbode te verspreiden. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat de propagandaclub van de kies- vereeniging weer flink werk heeft verricht, waarvoor dank werd gebracht in het ver slag. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat na een ontvangst van f 856.62 een uitgave viel te boeken van f 549.55, alzoo een voordeelig saldo van f 307.57. Aan de orde was het voorstel om de can- didatenlijst voor den gemeenteraad samen te stellen met 14 leden. Het bestuur stelt voor, als no. 1 en 2 te plaatsen de heeren J. Pijnacker en P. War merdam Cz., waarmede de vergadering ac- coord ging. Voor de overige 12 candidaten zal op een nader te bepalen datum worden vastgesteld om candidaatlijsten in te leveren. Volgende week Vrijdagavond zal wederom een vergadering plaats hebben en moeten de candidaatlijsten vóór de vergadering ingele verd worden met bereidverklaring van den cardidaat. Bij de rondvraag bracht de heer Warmer dam hulde aan bestuur en leden, om den pionier van den gemeenteraad, den heer Pijnacker, als no. 1 te stellen. Met volle energie wil spr. wederom het werk aanpak ken, onder leiding van den nieuwen bur gemeester. Spr. stelde voor, op den dag van intreden van den nieuwen burgemeester te vlaggen, om hem een waardige ontvangst te bereiden. Be voorzitter dankte den heer Warmer- huizen voor de sympathieke woorden, ge richt tot het bestuur en sloot onder dank, de vergadering met gebed. Statuten de „Ster." bevat de statuten van de Lissesche Bankvereeniglng N.V., al hier. Het kapitaal bedraagt f 500.000. verdeeld m 500 aandeelen, ieder groot f 1000, welke alle zijn geplaatst en volgestort. De Hanze Onze afdeeling van de Hanze hield een vergadering in het Patronaatsge bouw onder presidium van den heer v. d. Eer den. Na opening en notulen werd op voorstel van den voorzitter een kort gebed gestort tot spoedig herstel van het lid Th. Freriks. welke ernstig ongesteld is. Vervolgens richtte hij na mens de vergadering een woord van felicitatie tot het medebestuurslid, de heer S. N. Berk hout, die heden het feit herdenkt dat hy 25 jaren geleden zUn zaak in manufacturen be gon. De vergadering beschikte goedgunstig op het verzoek der contróle-commissie van het parochiaalblad de „St. Agathaklok" om een bydrage tot dekking der kosten in de gratis verspreiding van het boekje„Het Christel^ Huisgezin." Van het gemeentebestuur was een verzoek ingekomen om advies te willen verstrekken inzake de bepalingen der Winkelsluitingswet. Dit punt werd van alle zijden bekeken en uit voerig besproken en ten slotte met algemeene stemmen besloten het gemeentebestuur te ad- vlseeren niet over te gaan tot invoering van rn halven dag winkelsluiting. Voorts wees de voorzitter er op dat op onzen patroondag, 19 Maart, tot Intentie der leden een H. Mis wordt opgedragen waarbij hy verzocht allen aanwezig te zyn. Ten slotte deelde hy mede dat dank zy de medewerking van het gem.- bestuur, bloemisten en anderen de Winkel- beurs van 1221 Februari uitstekend is ge slaagd waarna hy, na de rondvraag, de verga dering met den Christeiyken groet sloot. Naar de Missie Donderdag 12 Maart hoopt Br. Marie Majelll Hoogendoom van hier met eenige andere Zusters van het Ge zelschap van J. M. J. Moederhuis „Mariën- burg" Den Bosch, per Lloyd-raplde naar Marseille te vertrekken. Vandaar verder per „Slamat" naar een der missiehuizen der Zusters op Celebes, Makassar, Menado en Tomohon. Jaarvergadering Krnisverbond Gister avond hield bovengenoemde vereenlging hun jaarvergadering in het patronaat. De voorzitter opende met een woord van welkom, waama gebeden werd voor de zlele- rust van het overleden lid den heer H. Sal man. De notulen werden voorgelezen en on veranderd vastgesteld. Vervolgens gaf de se cretaris een volledig overzicht van het 25ste vereenigingsjaar, waarvoor hy een dankbaar applaus verwierf. De penningmeester gaf een duideiyk beeld van den financieelen toestand, welke niet slecht te noemen is. Voorts gaf hy een overzicht van de 12 Jaren, dat hy als penningmeester werkzaam is. De be stuursverkiezing werd aangehouden tot d" volgende vergadering. Daarna sloot de voor zitter de vergadering met gebed. R. K. Volksbond Gisterenavond verga derde de R. K. Volksbond, afd. Voorhout, in het café „Boerhaave", alhier. De voorzitter, de heer F. M. Angevaare opende de vergadering met gebed en heette de aanwezige leden welkom, ln het byzonder de heer A. J. M. Angenent, distrlcts-bestuur- der en spreker op dezen avond. De notulen werden gelezen en na opmer kingen van de heeren Van der Voet en Angevaare, goedgekeurd. De voorzitter doet mededeeling, dat de gewesteiyke vergadering besloten heeft de gewesteiyke encycliekmeeting toch te doen doorgaan, zooals oorspronkeiyk niet ln de bedoeling heeft gelegen, en wel den 14en Juni as. te Noordwykerhout. Ingekomen was voorts het bedanken van het bestuurslid Van der Lubbe. Candldaten- lijsten voor de vervulling van deze vacature kunnen worden ingeleverd tot de volgende vergadering. Vervolgens waren nog ingekomen eenige circulaires van het R. K. Werkliedenver bond, omtrent de uitkeeringen en eventueele steunverleening aan werkloozen. Deze circulaires werden nader toegelicnt door den voorzitter. Op een desbetreffende vraag van den voorzitter zette de heer Van der Voet uiteen, waarom in deze gemeente geen steunverleening werd gegeven, terwyi de heeren Angenent en De Bekker hierom trent verdere aanvulling gaven. Hierna Installeerde de voorzitter wederom 4 nieuwe leden, die hy met een toepasselijk woord toesprak. Daa werd het woord verleend aan den heer A. J. M. Angenent, die als onderwerp had: Kapitaal, Kapitalisme en Solidaritstt. Deze drie zaken belichtte spr. op duide- ïyke en prettige wyze, zoodat de aanwezigen zich hierover een goed begrip konden vor men. Spreker besloot zyn rede met een woord van propaganda voor het vereenlgingsleven en de solidariteit in het vereenlgingsleven. Hierop sloot de voorzitter met een dank woord en den Chr. groet de vergadering. OPROEP De vergadering van de R. K. Kiesvereenl- ging dezer gemeente zal a.s. Woensdag 11 Maart te 7.30 uur gehouden worden in het verenigingsgebouw te Spaarnwouöe. Aan de orde is de candidaatstelling voor den ge meenteraad. Voor deze zoo belangrijke ver gadering roept ondergeteekende alle leden van genoemde Kiesvereeniglng op om daaraan deel te nemen. Vooral, gy, arbeiders begrijpt; uw belang, begrijpt uw belang, begrijpt, wat op het spel staat. Wordt wakker voor het te laat ls. Biyft niet langer berustend, mopperen. Komt ter vergadering, maakt al uw gerechtvaardigde grieven en wenschen kenbaar, dan zal het bestuur er rekening mee moeten houden. Dat kan niet uitblijven. Doet eenige moeite, brengt een offertje voor de goede zaak. Juist uit het gedeelte Half weg mankeeren er zoo veel telkens en tel kens weer. Werpt alle louwheid van U af. Denkt er om het woord is aan u; onze een heid moet bewaard biyven, zorgt aanwezig te zyn. Diegenen van Halfweg, die eventueel me de gebruik wenschen te maken van een te huren vrachtauto, om op deze wijze ter ver gadering te komen en bovendien niet aan tijd gebonden zUn, kunnen zich opgeven in de koffiekamer na de meditatie a.s. Zondag en uiterlijk tot Dinsdagmiddag aan onder staand adres. Hoe meer zielen (deelnemers) des te goedkooper de rit. Propagandist, Oranje-Nassaustraat 7. Stille omgang In de groote zaal van dé K. S. A. hield bovengenoemd genoot schap een propagandavergadering. De voorzitter, de heer Van Dyk, opende met een woord van welkom, in het byzon der tot den Eerwaarden Pater Frigge, het hoofdbestuur van Leiden en de geestelyken der parochie. Allereerst werd de geesteiyke adviseur door den voorzitter geïnstalleerd, die met eenige woorden gefeliciteerd werd. Vervolgens werden de notulen na een kleine opmerking goedgekeurd. Naar aanleiding van de notulen werd nogmaals besproken, dat de bedevaartgan gers, na afloop der H. Mis, niet allen by elkaar kunnen biyven. Dit werd in den breede besproken; het bleek practisch on- mogeiyk. Hierna verkreeg Pater Frigge het woord, die een rede uitsprak over de liefde van de bdevaartgangers te versterken. Vooral in de hedendaagsche sportieve maatschappy, waarin zoovelen God loochenen, verachten en miskennen, wil spr. zoo gaarne de liefde voor Jezus in het H. Sacrament by de le den versterken. Spreker verhaalde over den oorsprong van den -Stillen Omgang en het wonder in de H. Stede. Laten we, aldus spr., aan die eerewacht me een vrij en gerust geweten deelnemen, dan zal die bede slagen en het ons niet aan genade ontbreken. Een spontaan applaus was voor Pater Trigge de belooning voor zyn mople woor den, gevolgd door een dankwoord van den voorzitter. Ook de Geestelijke Adviseur dankte en betuigde zyn instemming. Ook spr. hoopte dat velen met deze bede vaart rullen medegaan. Aan de orde was bestuursverkiezing. De heer P. van Dyk en W. Noordemeer werden met algemeene stemmen herkozen. Door den secretaris werd een keudig Jaar verslag uitgebracht. Vervolgens kwam aan de orde regeling bedevaart. Eerstens zal in de parochiekerk op den avond van 14 Maart een kort Lof word engehouden te 10.45 uur, waarna de stoet aftrekt naar het stadion Noo-dwijker- hoi't waar de trein vertrekt te 12.12 uur. Voor het afstempelen der ka a* ten en af gegeven reisbiljetten wordt zittirg gehou den Zondag 8 Maart na alle H. Missen en Woensdagavond 11 Maart van 8 tot 9 uur. In de rondvraag werd het plan geonperd om gedurende de zomermaanden gelegen heid te geven tot sparen, hetgeen met alge meene stemmen oor het bestuur werd aan genomen. Met een dankwoord werd de vergadering gesloten. (Ongecorrigeerd). Vericoopfng. Gisteravond had ln „Flora" de verkooping plaats by afslag van twee burgerwoonhuizen aan de Hoogewerfstraat alhier. Deze geschiedde ten overstaan van notaris J. A. Overmeer te Nieuw-Vennlp. Perceel 1 was in hoogste bod gebracht door den heer M. J. van Beelen op f 5550. Het werd niet gemijnd en gegund. Perceel 2 was ln hoogste bod gebracht op f 4850Het werd gemynd op f 250 door den heer H. C. van den Berg, die kooper werd voor f 5100. Eerste hulp bU Ongelukken. Deze ver eenlging hield een ledenvergadering in de Handwerkschool alhier. De opkomst was goed. De voorzitter opende met een woord van welkom en brengt dank aan degenen, die zich beyverd hebben de bekende circulaires voor steun op te halen. Tot heden werd aan donaties al anders zins f 212.50 bileengebracht. De begrooting zal eerstdaags den gemeenteraad bereiken. Tot bestuursleden werden gekozen de hee ren H. Roeland en H. J, Post. By de bloemendrukte zullen hulpposten van den dienst worden uitgezet, met ver- bandtrommel ete. Staande de vergadering toonden zich 15 leden hiertoe bereid. Hierna rondvraag en sluiting. Burg. Stand. GeborenG. van Eyk— van der Voort z. M. de GrootWarmer dam z. M. O. van Roodenvan der Lin den z. E. M. SelhorstDelissen d. M. Stroombergenvan Kampen z. A. J. Damen—Verkiey d. Overleden: A. Jongbloed wed. van P. Al- tena 75 Jaar. Gevonden voorwerpen Terug te beko men by: Van Eerden, Uitendaalstraat 36, Santpoort, een gouden kinderringetje met rood steentje; E. Roersch, Oostertulndorp- laan 7, O verveen, een autoped; Rasschaerd, Krael van Maderstraat 74, Haarlem, een tasch met geld (verliezer kan zich ook vervoe- gen by den autobusondernemer Backhuys te Overveen)J. Troost, Vooruitgangstraat 109, Haarlem, een rechter motorhandschoen; J. Bakker, Zeeweg 36, Overveen, een Hoiland- sche herdershond; Bonarius, Kleverlaan 19, Bloemendaal, een kinderhandschoen; Con cierge Jeugdhuis aan de Donkerelaan te Bloemendaal, 2 parapluies; J. Koper, Els- woutslaan 5. Overveen, een sierspeld; H. G. Kuipers, Brederodeweg 4B Santpoort, twee boeken, t. n. van F. Deloruk; Van der Lugt, Jansweg 25rood, Haarlem, een jonge Dult- sche herdershond; postkantoor Aerdenhout, eenig geld; Spiering, B1 oemendaalscheweg 253, Overveen, een paardenhoofdstel met trens; aan het bureau van politie Over veen, een auto-plaid, een wollen kinder handschoen. R.K. GYMNASTIEKVEREENIGING „S. S. S." Het bestuur verzocht ons opname van het volgende: Het zal allen ongetwijfeld een plezier doen, te vernemen welke datum voor hun de onderlinge wedstrijden zullen plaats hebben. Ik hoor het allen in vol enthousiasme al uitroepen. „Hoera de heerlijke avond van de onderlinge wedstrijden is in 't zicht, de avond om elkaar weer eens heerlijk te be kampen, nou maar ik zal mijn best doen dat ik dezen keer den eersten prijs behaal." Wanneer allen dat werkelijk zeggen en ook tevens de daad bij het woord voegen, twijfelen wij niet of deze avonden zullen niet zonder succes zijn. Welnu voor de heerenafdeeling is deze vastgesteld op Don derdag 19 Maart, voor de dames Maandag 23 Maart, voor de jongens Donderdag 26 Maart, en voor de meisjes Maandag 30 Maart a.s. Onthoudt dit allen goed en doet uw best. De adspirant-leden zoowel jon gens als meisjes worden er nog eens aan herinnerd dat :ij allen nog eens hun best moeten doen om nog wat bonnetjes te ver- koopen, het is thans niet veel meer maar deze laatste boekjes moeten toch nog weg. Ver geet niet dat allen steeds propagandisten moeten zijn. Jaarvergadering. De leden der Coöp. Tuin bouw Vrye Groenten- en Fruitveiling, zyn tegen Woensdagavond in het gebouw van de R. K. Coöp. Tuindersveiling „Kennemer- land" in jaarvergadering byeen geroepen. Benoeming schoolhoofd Voor de benoe ming van een hoofd der R.K. Jongensschool aan de Hobbestraat is de volgende alfabe tische aanbeveling opgemaakt: J. A. Bos, hoofd der R.K. School te Wer- vershoof; J. Joma, onderwijzer R.K. School te Heems kerk; J. C. Ohms, hoofd R. K. School te Heer Hugowaard; Joh. Tromp, hoofd R.K. School te Anna Paulowna; J. M. Weeterlngs, onderwyzer R. K. School te Maassluis; C. Woestenburg, onderwijzer R.K. School te Beverwyk. Burgerlijke Stand Geboren: C. C. v. d. VeldenKonijn, Z.; E. Akkerman Knauth, z.; A. OudmanFolkertsma, z.; J. BakkerDonker, z.; G. Ritskesv. d. Sluis, z.; L. v. d. Oeverv. Batenburg, d.; M. BeentjesWelboren, z.; H. v. Paradijs Officier, d.; W. C. Kramerv. Haarlem, z.; W. J. VeldhuisKnuvelder, z.;M. Zwa3g— Heliings, z.; H. NapPostmus, d.; T. Vos— Wartenhorst, z.; A. PostVellinga, z.; E. H. H. v. d. PolKok, z.; C. Maasv. Eeketen, Z.; J. M. G. de WeerdBeek, z. Ondertrouwd: J. W. M. Franssen en H. v. Duyn; F. Mollema en K. Poepjes; W. v. d. Velde en A. Mellema; W. Doevendans en H. E. Oortwijn; C. J. Broersen en N. Groen; J. Schagen en E. J. Braakman; W. de Boer en M. G. Kramer. Getrouwd: G. Grapendaal en G. Roedema; C. J. Kelk en H. I. van Hall; W. Snoek en J. M. Wielick. Overleden: Johanna Spanjaard, e.v. Th. Dam 79 jaar; M. Dijkzeul, e.v. J. Nijssen, 72 jaar; J. P. Heeremans, 11 mnd.; P. Visser, 60 jaar; J. Kuyper, wed. A. F. Baak, 66 jaar; C.^Braams, e.v. P. v. Keipema, 42 jaar; A. j. Wamsteeker, e.v. J. A. van Leeuwen, 44 jaar. Door den raad werd den 10 December 1930 in handen van B. en W. gesteld om advies een voorstel der leden de heeren J. A. Dalmeijer, S. Baarda en P. Bosman, lui dende als volgt „De Raad besluit tot uitbreiding van het tandheelkundig onderzoek op de lagere scholen tot tandheelkundige behandeling, noodigt Burgemeester en Wethouders uit ten spoedigste voorstellen ter uitvoering van dit besluit in te dienen en het daarvoor benoodigde crediet aan te vragen." Naar aanleiding hiervan merken B. en W. het volgende op. „Herhaaldelijk deelden wij u reeds mede, dat wij de invoering van een gemeentelijke tandheelkundige verzorging op de scholem niet noodig achten. De Directeur van den Geneeskundigen en Gezondheidsdienst ver richt mondonderzoek en deelt de geconsta teerde afwijkingen aan de ouders mede, die zich dan, voor zoover zij lid van een zieken fonds zijn, tot den betreffenden tandarts kunnen wenden. Veelal wordt aan de op merking van den Directeur geen aandacht geschonken. „Wij hebben nog eens geïnformeerd bij de ziekenfondsen in hoeverre de leden recht hebben op tandheelkundige verzorging. Uit de ingekomen antwoorden bleek ons nog maals, dat de leden recht hebben op koste- looze tandheelkundige behandeling. De nood zakelijkheid om die behandeling ten opzichte van de schoolgaande kinderen ten laste der gemeente te nemen, bestaat o.i. niet. „Wij stellen u dan ook voor, het voorstel niet aan te nemen." HET REGLEMENT VAN MAATSCHAP PELIJK HULPBETOON Door de raadsleden, de heeren P. Bos man en J. de Nobel, is een voorstel ingediend tot wijziging van het reglement voor de in stellingen van Maatschappelijk Hulpbetoon. O.m. wordt voorgesteld een nieuw artikel in te voegen, luidende als volgt „Een lid van een kerkelijk of bijzonder armbestuur kan geen lid van één der bur gerlijke instellingen zijn." Verder wordt voorgesteld in artikel 7 in plaats van „Geen ondersteuning wordt toegekend tenzij uit een door den administrateur controleur in te stellen onderzoek gebleken is" te lezen „Geen ondersteuning wordt toegekend tenzij uit een door den administrateur controleur of een lid van het Bestuur in te stellen onderzoek gebleken is." Aan het 2e lid van artikel ix toe te voegen: „De ondersteunden worden daartoe regel matig door den administrateur-controleur of het aangewezen bestuurslid bezocht." Aan artikel 32 wordt toegevoegd een tweede lid, luidende als volgt: „De bestuursleden ontvangen een door den Raad vastgesteld presentiegeld per bij gewoonde vergadering."^ Verkoop grond. B. en W. stellen voor aan P. J. Bakker, te IJmuiden, te verkoo- pen een gedeelte bouwterrein, ter grootte van ongeveer 1036 M2. aan den Van Tuyll- weg te Velsen, tegen een prys van f 6.50 per M2„ voor zoover betreft een gedeelte ter grootte van 823 M2. en van f 3.per M2. voor het restant. Het verkeer op den Hagelingerweg. Door M. uytendaal is, mede namens andere be woners van woningen van den Hagelinger weg, een adres aan den raad gezonden, hou dende verzoek een onderzoek te doen in stellen naar de oorzaken van dreuning, wel ke in 't byzonder wordt veroorzaakt door zware vrachtauto's, alsmede om die oorza ken zoo mogeiyk te doen wegnemen. Daar de gemeente geen maatregelen kan treffen Inzake het vervoer van zware vrachten over den Hagelingerweg, stellen B. en W. voor, op het adres afwyzend te beschikken. Statuten de „Ster." bevat de statuten van de N.V. Expeditie Van Zanten, alhier. Zang en Vriendschap De R.K. Ge mengde Zangvereeniging „Zang en Vriend schap" alhier, heeft .Marion de Marketent ster", van onzen plaatsgenoot den heer Sam Vlessing, ln studie genomen. Naar concours De Chr. Gemengde Zangvereeniging .Looft den Heer" alhier, gaat op Hemelvaartsdag naar het natio naal zangconcours, dat dien dag te Loenen a. d. Vecht gehouden zal worden. Ge noemde vereenlging komt uit in de supe rieure afdeeling. R.K. Kiesvereeniglng IJm. I Donder dag 12 Maart zal door bovengenoemde klesvereenlging in de zusterschool te 8 uur een ledenvergadering worden gehouden, waarby de candidaatstelling plaats heeft voor het politiek advies voor de gemeente raadsverkiezing. Burgerl. stand Over de maand Februari Geboren: Johanna Cornelia, d. van Cor nells Johannes Wigmans en Johanna Afra Spel. Cornelia Pptronella, d. van Gerardus Out en Cornelia Catharina Winder. Cornells Jaccbus, z. van Gerardus Out en Cornelia Catharina Winder. Wilhelmina Maria Tht- resia, d van Meinulphus Cornells Admire al en Geertruida Admiraal. Pieter, z. van Jan Sombroek en Anna Biersteker. Cornells Thecdorus, z. van Cornells Zoon en Alida Maria Hulpen. Cornelia Helena, d. van Her- manus Rotteveel en Maria Petronella Ro my n. Ondertrouwd: PieterWie dyk, timmerman 27 Jaar te Schoorl en Maartje Hartog, 22 jaar. Antonius Roest, stoffeerder, 31 jaar en jannetje Bood. Getrouwd: Pieter Wiedyk en Maartje Har tog. Overleden: Cornells Morsch, 71 Jaar. Jo hannes Cornells Wouters, 47 jaar, wonende te Alkmaar. Maria Cornelia Dekker, 2 we ken. Gerritje Wissink, 60 Jaar echtg. van Jan ter Buurkes. Willem Smit, 66 jaar. Reindert van der Oord, 42 jaar. Grietje Blokker, 84 jaar, wed. van Klaas van den Berg. Corne lia Bloemendaal, 78 jaar, wed van Jacob Dekker. Neeltje 8mit, 80 jaar, echtg. van Johannes Adam Tiel. Cornelia Petronella Oud, een week. Klaas Akkerman. 71 jaar. Geertje Duiin, 78 jaar, echtg. van Jacob Heifne. Johannes Homan, 77 Jaar, wonende te Amsterdam. Jan Johannes Noort, 75 jaar. 1 a Maatregelen te IJmuiden In IJmuiden kwamen den laateten tijd meermalen klachten voor over diefstallen van scheepsgoederen, welke goederen by op- koopsrs van de hand werden gedaan. Het gemeentebestuur heeft nu een bepa ling gemaakt, waarby het koopen van voor werpen, welke tot de uitrusting van 'n schip behooren, zonder toestemming van den eige naar of beheerder van het schip strafbaar wordt gesteld. De aanlegplaatsen voorzien van licht seinen Aangezien by het Rykspontveer te Velsen vooral 's avonds, wanneer verschillende lich ten branden, niet duideiyk zichtbaar is van welken steiger de eerstvolgende pont ver trekt omdat een speciale aanwyzing daar voor ontbreekt wendden de A. N. W. B. en de K. N. A. C. zich tot den betrokken hoofdingenieur van den Rykswaterstaat met verzoek het aanbrengen van een verlichte aanwyzing, die aangeeft, welke pont het eerst afvaart, te willen bevorderen Naar aanleiding hiervan deelt de hoofd ingenieur thans mede, dat de minister van Waterstaat heeft goedgekeurd, dat te Velsen boven de aanlegplaatsen van het pontveer over het Noordzeekanaal lichtseinen worden aangebracht ter aanwyzing van de plaats, waar de eerstvertrekkende pont zal afvaren. Stille Omgang. Donderdagavond vond ln het R. K. Par. Vereenigingsgebouw de jaar- Vergadering van het Genootschap van den Stillen Omgang plaats. De voorzitter de heer W. Meyer, opende met gebed, sprak zyn voldoening uit over de groote opkomst en memoreerde het overiy- den van den heer M. Mok, voor wiens ziele- rust een gebed werd gestort. De notulen werden onveranderd goedge keurd. De voorzitter deelde mede, dat in tegen stelling met het besluit van de vorige ver gadering, dit jaar niet van den trein, doch van de boot zal worden gebruik gemaakt. Er is een overeenkomst getroffen met de Alkmaar Packet My., waardoor beschikking is gekregen over eene zeer ruime boot, welke plaats in overvloed bied. De aanlegplaats is Velsen, waar zeer naby ook een gelegenheid is gezocht voor stalling van rywielen. Het bestuur drong er op aan, dat alle deelnemers zich zooveel mogeiyk processle- gewijs naar Velsen zullen begeven, om den geest van bedetocht zoo goed als het kan te bewaren. Om 12 uur vindt voor de bootgangers een kort lof plaats, waama opstelling der pel grims en afmarsch naar Velsen. Vertrek der boot 2 uur middernacht. Om 5 uur zal door den ZeerEerw. Heer Pastoor in „De Krytberg" te Amsterdam eene 'H. Mis worden gelezen. Om 7 uur vaart de boot weer af. De voor zitter verzocht dringend, zich op de boot te ontnuchteren, waartoe de gelegenheid zal zyn opengesteld. Er zal een overeenkomst met een autobus houder worden getroffen om by aankomst in Velsen des Zondagsmorgens de pelgrims, die dit wenschen. met een of meer autobus sen huiswaarts te brengen. Plaatsbewyzen kan men zich aanschaffen by den verkoop yah hootkaarten. stuur gehouden ln het R. K. Vereenigings gebouw op Zondag 8 en 15 Maart nó, de H. Mis van half negen tot half één; na laatstgenoemden datum is de gelegenheid onherroepeiyk gesloten. De prys der bootkaarten wordt na ampele bespreking gesteld op f 0.60 retour. Hierna volgt het jaarverslag van den se cretaris, waaraan de vereeniging door ap plaus haar goedkeuring hechtte. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat met inbegrip van het saldo 1 Jan. 1930, zynde f 57.50, de ontvangsten hebben bedragen f 378.85, met een totaal uitgave van f 294.57, demalve een batig saldo per 1 Jan. 1931 van f 84.28. Aan de orde was vervolgens bestuursver kiezing, aftredend en herkiesbaar C. de Ruyter. Door het bestuur was candidaat ge steld (vacature M. Mok) de heer J. Kos. Beide heeren werden met overgroote meer derheid van stemmen her- en gekozen. De voorzitter deelde mede, dat de Z. E. Pastoor verhinderd was aanwezig te zyn, en derhalve aan hem opdracht gaf, dezen avond tot definitieve oprichting van Altaar- wacht over te gaan. Spreker weidde in den breede uit over het doel, dat hierop neerkomt, dat de deelne mers zich vrüwillig verbinden om grocps- gewyze in een bepaalden nacht, b.v. Witte Donderdag, onder leiding van een voorbid der, één uur ln gebed en zang door te brengen tusschen 8 uur des avonds en 6 uur 's morgens. Om tegemoet te komen aan en kelen; zooals voor gevorderden leeftyd, is als uitzondering toegestaan, een voorkeur-uur te vermelden; de overigen nemen genoegen met het hun aangewezen uur. Spontaan gaven zich 88 leden hiervoor op. Verwacht wordt dat velen zich de eerstvol gende twee Zondagen tydens de zitting in het Vereenigingsgebouw zullen aansluiten. Spoedig zal een byeenkomst tot regeling plaats vinden. By de rondvraag werden nog eenige zaken, den tocht betreffende, besproken, waarna met gebed werd gesloten. Auto-ongeval Vrijdagmiddag tegen 4 uur passeerde een luxe-auto uit de richting Alkmaar de Dorpsstraat, waar eenige schooljongens met een bal aan het spelen waren. Doordat een der jongens te ver op den rijweg kwam, was een aanryding niet meer te voorkomen en de Jongen werd door 't spatbord geraakt Direct werd hy met den auto naar dr. Leenaers gebracht, waar ge lukkig geconstateerd kon worden, dat hy er met eenige ernstige ontvellingen afgeko men was. Kiesvereeniglng A.s. Donderdag zal we derom een vergadering van de R.K. Kies vereeniglng worden gehouden ter nadere bespreking van de gemeenteraadsverkiezin gen Zyn wij goed ingelicht, dan zyn door eer, groep kiezers als candidaten naast de door het bestuur gestelde aangewezen de heeren P. de Wlldt, L. B. Koopman en C. F. Res. Stille Omgang Donderdag vergaderde 't Genootschap van den Stillen Omgang ln café van Benthem. De voorzitter opende met een woord van welkom de vergadering op de gebruikeiyke wyze. De notulen werden onveranderd vast gesteld. Hierna werd het financieel verslag uitge bracht waaruit bleek, dat het bedrag van het vaandelfonds j 94.77 groot is en dat de kas klopt met een batig saido van 26.05. Den penningmeester werd décharge verleend. Hierna bracht de heer Houtenbos verslag uit over de besprekingen met het kringbe- stuur en hoofdbestuur tot het verkrygen van een eigen kerk, wat ten slotte door 't kring- bestuur voor elkaar is gekregen doordat de kerk aan de Witteburgergracht is ter be schikking gesteld door den zeereerw. heer pastoor v. d. Peet. De Castricummers vertrekken met den trein van 12.24 uur. I11 de parochiekerk zal te 1115 uur een Lof worden gecelebreerd. De tcegang tot het station Castricum is alleen door den doorgang tusschen hoofdgebouw en goederenloods, terwijl de wachtgelegenheld is in de goederenloods. Egmond-binnen en Lim- men gaan door den hoofdingang en kunnen wachten in de verschillende wachtkamers. In den trein zullen de deelnemers van Castri cum iiï de voorste wagens plaats nemen en daarna Limmen en Egmond. In den trein zal een rozenhoedje gebeden worden voor verbe tering van den econ. toestand. Na den stillen omgang wordt direct in volgorde en regel doorgemarcheerd naar de kerk. Hier nemen de verschillende afdeellngen afdee- lingsgewüze plaats. Na de H. Mis worden de deelnemers ovc- de ontnuchteringsgelegen heden verdeeld en is Castricum aangewezen op het Militairengebouw,, hoogte Kadyk 30-34. De kerk wordt ook weer verlaten af- deeiingswijze. Het is zaak by een te biyven omdat in ae buurt geen andere gelegenhedon voor ontnuchtering zijn. Voor consumptie zyn bonnen beschikbaar gesteld welke gelijk met spoorkaartjes ver krijgbaar z;)n bij de heeren Houtenbos en Wulp Voor brood met ham (twee broodjes) moet men met koffie betalen 60 cent en met kaas 50 cent Men wordt gewaarschuwd dat men zonder die bonnen geen brood kan ver krygen, omdat het aantal broodjes vooraf moet worden opgegeven. Kaartjes zlin ver krijgbaar tot en met 13 Maart a.s. ln den voormiddag De kaartjes kosten 85 cent en zijn allee:» te verkrijgen als men zijn lidmaatschaps kaart overlegt. Zij die nog geen lid zijn kun nen bij de heeren Houtenbos en Wulp zich nog als lid opgeven. De terugtocht wordt aanvaard te 6.48; te Castricum kan men alleen het station ver laten door der uitgang tusschen hoofdge bouw en goederenloods en 3e kl. wachtkamer. Andere gelegenheden zyn gesloten. Met aan drang wordt den deelnemers verzocht, zien stipt aan deze regeling te houden en niet over hekken en dergeiyke te klimmen. Na deze mede leelingen werd besproken het vergrooten van het vaandelfonds. Daartoe zullen rentelooze aandeelen van f 1.00 be schikbaar gesteld worden die reeds by den verkoop van de kaartjes zullen zyn te ver krygen. Nadat nog eenige andere aangele genheden waren besproken yolgde sluiting. Vrydag stonden voor den Haarlemschen Politierechter terecht P. J. S., A. J. de R. en J. J. S. uit Beverwijk, wien ten laste werd gelegd, dat zy op of omstreeks 15 December 1930 te Beverwyk een bedrag aan geld en eenige voorwerpen hadden ontvreemd. Getuige G. L. verklaarde, dat een ruit uit gesneden was uit zyn winkel. Op de toon bank lag een totaal-bedrag van f 7.en eenige sigaretten. Verd. P. J. S. zelde, dat hy eerst de stop verf van de ruit wilde halen, doch dit lukte hem niet. Toen heeft hy J. J. S. gehaald, die een breekyzer meebracht, waarvan zy zich hebben bediend by het verbreken der ruit. Eén der drie verdachten is op den uit- kyk gaan staan, terwyi de twee anderen naar binnen zyn gegaan. Het geld op de toonbank hebben zy meegenomen, evenals de sigaretten. Op den schoorsteen in de woonkamer la? nog een bedrag van f 0.70 en een gouden zegelring, welke zy eveneens hebben mee ge" nomen. De „centen" hebben zy onderliB? gedeeld, terwyi de sigaretten tusschen J. J- S. en P. J. S. gedeeld zyn. J. J. 8. kreeg den „waardeloozen" zegelring voor zyn moei te, daar hy de oudste was. Verdachten waren yoor het geld naar Am sterdam „uit" geweest. Verdachte P. J. S. was de „ontwerper' van de inbraak en heeft de andere twee meegesleept. Een vorige maal stond hij reeds terecht wegens 16 diefstallen, waarby bU een gezamenlijk bedrag van f 600 had ge stolen. De Officier van Justitie meende, dat deze verdachte onverbeleriyk was en vvoeg hem ter beschikking te stellen van de regeering- Spr. was er van overtuigd, dat deze ver dachte een grooten invloed uitoefende op de andere verdachten en wilde het nog eens met deze anderen probeeren, weshalve hij tegen ieder van hen vier maanden gevan genisstraf voorwaardeiyk, met een proeftijd van 4 jaar, eischte. De verdediger van verd. P. J. S., Mr. All Cohen, zou nog eens met nadruk willen verzoeken om S. in het Observatiehuis, waarin ay thans vertoeft, te biyven opne men. Vooral het feit, dat verd. verreweg de jongste is van de drie (hy is slechts 14 Jaar) en toch op de andere twee zoo'n grooten invloed uitoefende, is voor pl. het bewys, dat S. niet geheel normaal was. Daarom vroeg pl. aanhouding van het vonnis min stens twee maanden, totdat het psycholo gisch rapport van het Observatiehuis zou zyn binnengekomen. N Mr. Blankevoort, de verdediger van verd. de R., kon zich aansluiten by het requisitoir van den Officier van Justitie betreffende een voorwaardelyke veroordeeiing. De rechtbank zal schriftelyk uitspraak doen op 12 Maart. ALKMAAR, 7 Maart Piepkuikenmarkt Aanvoer 2500 stuks. Prys 1.57% p. K.G. Handel vlug. ALKMAAR, 7 Maart 1931 Boter- en Eierenmarkt Boter, fabriek 1ste soort 0.800.85, id. 2e soort 0.70—0.75; Eieren, groothandel 4.354.85; Eendeieren 4.59. Veemarkt 4 Paarden 1402Ö0 per stuk; 217 Nuchtere kalveren, slacht, 8—18 per stuk, idem fok 20—25 per stuk; 16 Vette Schapen 34.— per stuk; 42 Biggen, 10 weken, 814 per stuk. OBDAM, 6 Maart 1931. „De Tuinbouw" 13.000 K.G. Roode kool f 5.60—13.10. 38.000 K.G. gele kool f 2.206.40. 6500 K.G. Deen- sche f 1.50—5.10. 9500 K.G. Uien f 1.70—2.30. 4500 K.G. roode bieten f 0.601.10. NOORD-SCHARWOUDE, 7 Maart 1931 7000 K.G. Wortelen 2.20—2.70, 325000 Roode kool 8.20—13.40, 120000 Gele kool 4.407.40, 140000 Deensche witte kool 4.50—7. 20000 Uien; 2.60—3.50, idem Groote 2.803.40, idem Drielingen 2.80 —3 80, idem Nep 1.80, 1000 Bieten 2.50— 4.90. BEVERWIJK 6 Maart. Coöp. Tuinbouw Vrye Veiling W. A. Spruiten 18—28, Witlof 2022, Uien 3, Bieten 16, Wortelen 2, Spi nazie 41 per K.G., Boerekool 85—155, Spina zie 1.65 per kist, Rhabarber 732, Prei 30 26 per bos, Knollen 24, Winterkool 2—7 p. stuk. sa BEVERWIJK 6 Maart. Bloemenveiling ,,'t Centrum" Wm. Copland 2553, Victoire d' Oliveira 42—58, Wm. Pitt 34—58, Le Nó- tre 4274, City of Haarlem 6989, Pr. Eliza beth 4669, Mad. Krelage 3854, Farncom- be Sanders 4451, Bartigon 3869, Frans Hals 5361, Homeri 4153, Antoon Mauve 3864, Gele Prins 3758, Herman Schlegel 2233, Ibes 2442, Calipso 1933, Queen Flora 32—41, Dlane 21—31, Mac Kinley 30— 43, Rose la Reine 2731, Brillant Star 23 30, Prosperity 2634, Progression 3554, Cram. Brillant 1829, Prins v. Oostenryk 2944, La Reine 17—28, Flamingo 27—35, Rose Gris-de-lln 2130, A'da 4056, Peach Blossom 4155, Murillo 2137, Mr. v. d. Hoef 44—69, Theeroos 3450, Vuurbaak 49 65, Couronne d' Or 4562, Azalia 3851, Sier. v. Flora 33-r48, Centenaere 44-63, Prof. Rauwenhof 3652, Narcissen per 100, Poëtaz Laurens Coster 1.20—2.30, Poëticus Ornatus 0.801.25, Golden Spur 1.501.90, Von Sion 1.30—1.80 Cervantus 0.70—1.20. Princep 0.85 BEVERWIJK, 6 Maart. R. K. Coöp. Tuln- dersvereenlging „Kennemerland." Boere kool f 0.851.65 per kist; roode kool 3—10 ct., gele kool 37 ct. groene kool 2%5 ct., alles per stuk; selderie 68 ct., prei 1433 Ct., rabarber I 2535 ct., 'dem II 1218-Ct, alles per bos; uien 2—3 ct., wortelen 2—3 ct.. bieten 69 ct., alles per K.G.; knollen 314 ct per stuk; spruiten 2040 ct. per K.G.; schorseneeren 6—8 ct. per K.G. MEDEMBLIK, 6 Maart 1931 Bloembol lenveiling „Medembllk en Omstreken" Copland Z. 12 op 4.40, Z. 11 op 1.201.30, Z. 10—11 op 80 ct. Bartigon Z. 12 op 2—2.10, Z. 11 op 1.20—1.30, Karillo Z. 12 op 2.10— 2.25, Z. 11—12 op 1.40—1.50, Oostenrijk Z. 12 op 2.30, Z. 11—12 op 1.50—1.60, Flamingo Z. 11 1.90, Prosperity Z. 11 op 1.60, Ibis Z. 11 2.80, Electra Z. 12 op 4.40, VermilL Brillant Z. 11 op 3.00—3.10, Fame Landers Z. 12 op 1.80, Ct. Haarlem 12 4.50, Fame Landers Z. 11 op 1.60, Montressor Z. 12 op 2.20, Artus Z. 11 op 1.50. Princes Juliana Z. 11 op 4.00, Clara Butt Z. 11 op 1.15, Clara Butt Z. 10 op 50 ct., Princes Elisabeth Z. 12 op 1.80, La Reine Z. 11 op 1.70, Madame Krelage Z. 12 op 1.70, Fred. Moore Z. 11 op 2.50, Fred. Moore Z. 1011 op 1.50, Scar let Due Z. 10 op 1.25, Wouwerman 3.30, The Sultan Z. 11 op 1.70, The Sultan Z. 10—11 op 1.05. ALKMAAR, 6 Maart 1931 N. V. Alk- maarsche Exportveiling Bloemendaler kool 5.90—8.30 per 100 stuks; Boerenkool 1.104.40 per 100 stuks; Bieten 7.10— 9.20 per 100 K.G.; Gele kool 1.30-4.30 per 100 K.G.; Knolselderie 0.90—4 40 per 100 K.G.; Prei 5.60—14.40 per 100 bos; Selde rie 10.80—15.20 per 100 bos; Spinazie f 1.80 per 5 pond; Spruiten 10.00—36.00 per 100 K.G.; Uien 1.50—3.10 per 100 K.G.: Worte len 2.60 per 100 K.G.; Witlof I f 15.00— 18.00 per 100 K.G.; Witlof II 9.00—1100 per 100 K.G. ALKMAAR, 6 MRart 1931 Graanmarkt. Aangevoerd 829 H.L. 391 tarwe 4.508.25, 104 gerst 6.256.50 215 haver: zaaiha- ver 7.50—9, haver f 4.25—6.25, 52 boonen: paardeboonen 10, bruine boonen f 6—15, citroen ld. 1416, duiven ld. 10, witte ld. 18—20, kanariezaad 14, 25 karwij- zaad 24.50—35, 11 blauwmaanzaad 27— 30, tuinboonen 1020, diverse, 31 erwten: kleine erwten, groene f 7.50—10, groote groene 2830, id. grauwe f 23—57, id. oude grauwe 12—15, ld. vale 47.50. Alles per 100 K.G. Handel stug. AMSTERDAM. 6 Maart. Aardappelprijzen. Zeeuwsche bonten 66.75: Zee-iwscne blau we 5.506; Eigenheimers 5—5.2:1: Red Star 5—5.25; Bonte Star 5—5 25; Fr. Borgers 4.80 tot 5.20; Poters 2.803; Bevelanders 4.75 5.50. AMSTERDAM, 7 Maart De aai-dappel- prijz enwaren heden onveranderd. Geen aanvoer.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 2