Uit den Omtrek THERMOGÈNE Stofzuigerhuis MAERTENS VAa HALEM&Co. De plannen voor den raad- huisbouw te Bloemendaal In Mei bespreking in den raad? RJjkstuinbouwschool te Lisse AERDENHOUT HAARLEMMERMEER NOORDWIJKERHOUT VOORHOUT HILLEGOM VOGELENZANG VIJFHUIZEN ZANDVOORT BLIKSEMBEVEILIGING HERINGA WUTHRI2H, HAARLEM KENNEMERLAND BEVERWIJK VELSEN Rheumatiek - Jicht - Griep Steken in de Zij en Hoest IJMUIDEN IJMIJÏDFN-OOST SANTPOORT CASTRICUM Pastoor O. J. van Oostwaard HEEMSKERK De brand in de Barteljorisstraat Hït hooger beroep Ingetrokken VERKEERSONGE VALLEN RIJKSVISCHAFSLAG Staat van Besommingen Door de gladheid geslipt VEILING-OVERZICHT MARKTNIEUWS Barteljorisstraat 16 - Tel. 10755 PHILIPS' RADI0-T0ESTELLEH COUPONS ASSURANTIËN Wisselen vreemd geld Geven voorschot op Effecten SCHOTERWEG 3 Dezer dagen is gemeld, dat door de daar toe aangezochte zev architecten de ont werpen waren ingezonden voor den bouw van een raadhuis te Bloemendaal. Deze plannen zijn thans in handen gesteld van de deskundigencommissie, bestaande uit de heeren A. R. Hulshoff, stads-architect te Amsterdam, Ir. J. Gratama, particulier ar chitect te Amsterdam en J. de Jong Czn„ directeur van Publieke Werken te Bloemen daal. Deze commissie zal rapport opmaken en dit uitbrengen aan de uit den raad gevorm de commissie voor den raadhuisbouw. In onderling overleg zullen deze beide commis sies vervolgens het vraagstuk bespreken en daarna zullen de plannen ter bespreking komen in den raad. Het zal nog wel even duren, alvorens het zoover is. Verwacht wordt, dat over een dag of veertien de des- zal uitbrengen aan de raadhuisbouwcommis sie. Waarschijnlijk zal een aparte raadsverga dering belegd worden ter bespreking van den raadhuisbouw. Deze zal echter wel niet vóór einde April, begin Mei gehouden wor den. Het ligt in de bedoeling, de ingekomen ontwerpen te exposeeren, doch dit zal eerst gebeuren, nadat de kwestie in den raad be handeld is. INSTALLATIE SCHOOLARTS District Hfllegom, Lisse, Sassenheim, Noord wijk en Noordwijkerhoot De heer C. R. Zijerveld, med. docts. arts te Purmerend, die benoemd is tot schoola:ts voor het gemeenschappelijk geneeskundig Schooltoezicht in de gemeenten Sassenheim, Lisse, Hillegom, Noordwijkerhout en Noord- wijk, zou Zaterdag 14 Maart in het gemeen tehuls te Sassenheim geïnstalleerd worden. Door bijzondere omstandigheden, o.a. be treffende het overdoen van zijn practijk te Purmerend, kan dr. Zijerveld zich nog niet direct te Sassenheim vestigen, zoodat de in stallatie is uitgesteld tot Woensdag 8 April as., des middags te 3 uur ten raadhuize te Sassenheim. Met ingang van 16 Maart a.s. is aan C. W. G. Alkemade. te Noordwijk, op zijn ver zoek eervol ontslag verleend als lid van de commissie van toezicht op de Rijkstuinbouw school te Lisse, onder dankbetuiging voor de in deze functie door hem bewezen diensten en is, met ingang van dienzelfden datum, als zoodanig benoemd S. A. van Konijnenberg, te Noordwijk. .Personalia Aan de universiteit van Am sterdam is geslaagd voor het eerste gedeelte ïan het artsexamen de heer S. C. van Waal- sjjk van Doom, te Aerdenhout. De melkprijs De melkprijs in Hoofddorp en omgeving is thans verlaagd en gebracht van 12 op 11 cent per liter. „Witte Kruis" In een gehouden ledenver gadering van den kring Aalsmeerderdijk en omstreken van „Het Witte Kruis'alhier, werd het bestuur gemachtigd pogingen in het werk te stellen tot stichting van een consultatiebureau voor zuigelingen. Aan het provinciaal bestuur zal worden verzocht daartoe z'n medewerking te ver- leenen. Het is de bedoeling het consultatie-bureau te vestigen in het bestaande wijkgebouw aan den Aalsmeerderdijk, hetgeen door eenige verbouwing aan het doel zal zijn te maken. Bouwen Door het bestuur van de R. K. Woningbouwvereeniging St. Antonius van Padua is het bouwen van 10 woningen en 2 winkelhuizen aan de nieuwe Duinstraat al hier gegund aan den laagsten inschrijver H. I. A. Assendelft van Heemstede voor f39860. Aan gebrs. v. d. Tocht, aannemers, alhier is als zijnde de laagste inschrijvers, opge dragen het bouwen van een huis met winkel voor rekening van den heer A. Broekhof in in de Kerkstraat alhier. En aan L. Meeu- wissen alhier is opgedragen het bouwen van een dubbel woonhuis voor rekening van den heer G. v. d. Berg aan de Comeliabrug al hier. Besmettelijke ziekte In de afgeloopen week zijn in deze gemeente 3 gevallen van diphtherie voorgevallen. R. K. Kiesvereeniging Gisterenavond vergaderde de R. K. Kiesvereeniging „Eens gezindheid" m net Patronaatsgebouw alhier. De voorzitter, de heer H. A. Allard, opende de vergadering met den Christeltjkèn groet en heette de aanwezige leden welkom. Spre ker hoopte, dat de besprekingen van dezen avond een goed verloop zouden hebben en dat de naam der vereeniging „Eensgezind heid" bewaarheid mocht worden, aangezien aan de orde komt de gemeenteraadsverkie zingen. De voorzitter brengt in bespreking punt 1, hoeveel candidaten op de lijst zullen worden geplaatst. Het bestuur heeft gemeend dit aantal te mosten bepalen op 15. Zooals be kend is, zullen er in het a.s. seizoen vier nieuwe raadsleden bijkomen en volgens be rekening zullen hierbij drie katholieke leden behooren. zoodat er in totaai negen worden gekozen. Hec bestuur stelt voor 6 reserves of plaatsvervangers, zoodat er In totaal op de kaholieke candidatenlijst 15 zullen worden geplaatst. Zonder eenige discussie of hoofdelijke stemming werd hiertoe besloten. Punt 2_ op welke wijze de volgorde zal worden geregeld. De voorzitter bespreekt in verband hier mede eerst het systeem, hoe er gestemd zal werden. De vorige verkiezingen heeft men getfSmd volgens het stelsel-Bader. Het be stuur acht dit stelsel te ingewikkeld en stelt daarom de vergadering voor de stemming te houden volgens het meerderheidsstelsel. De genen die het meeste aantal stemmen be halen zijn gekozen. De stemmingen wenscht het bestuur te houden 3 maal 5 candidaten. Ds W. van der Laan is verwonderd, dat het bestuur zoo plotseling met een ander stelsel voor den dag komt en vraagt of het stelsel, dat voo-gesteld wordt, beter is dan dat van Bader. Hij ziet in het stelsel-Bader veel goeds, omdat hierdoor de kiezers uit kunnen maken, wien zij voorrang wenschen te geven als no. 1, 2 enz. Bovendien is dit stelsel te verkiezen boven dat van het be stuur, omdat hierdoor voorkomen wordt, dat een bepaalde groep te sterk naar voren zou treden. Volgens het stelsel van het bestuur Is het mogelijk, dat hierdoor de minder heidsgroep minder kans zal hebben, terwijl het stelsel-Bader dit zoo goed als uitsluit, omdat men hier meer overleg kan plegen tusschen de verschillende groepen van kie zers. Spr. is daar voorstander van en beveelt het systeem Bader aan. De heer J. H. van der Vost beweert, dat men die puzzle heel gemakkelijk kan oplos sen, als men een z.g. politiek advies uit brengt. Hierdoor geeft men de kiezers eenigen leidraad en degenen, die zich met het politiek advies niet kunnen vereenigen, stemmen, zooals zy het wenschen te heb ben. Vervolgens zag spreker liever dat er gestemd zou worden voor de eerste maal over 5, voor de tweede maal over 4 en voor de derde maal over 6 candidaten, inplaats van over driemaal 5 candidaten. Spreker wenchte dit met het oog op het vermoede lijk aantal zetels van de R. K. party in den Raad en met het kiezen van plaatsvervan gers voor de afgevaardigden. Immers wan neer men voor de tweede maal 5 candidaten stemt, is het best mogeiyk, dat de uitslag der stemming zoodanig is, dat niet de Juiste perroon welke bedoeld wordt, als plaats vervanger optreedt in eventueele gevallen. De heer P. van den Nouland is geen voor stander van het stelsel-Bader, omdat dit te ingewikkeld is. Het stelsel van het be stuur is mirschien ook niet zuiver, doch z.i. beter dan dat van Bader. De heer Van der Lubbe spreekt zich uit voor het stelsel-Bader. De heer H. van der Hulst wenschte voor de zittende raadsleden 2 maal 3 personen te stemmen. De voorzitter zegt, dat het stelsel van het bestuur z.i. goed is en dat men hetzelfde resultaat bereikt. Of de candidaten, die men in den gemeenteraad wenscht te hebben, nu op de bovenste dan wel op de laatste plaats staan, waar men zeker van is, dat dit een zetel is, laat den kiezer koud. Het gaat den kiezer niet aan of zyn candidaten naar zyn zin staan, doch wel of er kans bestaat, dat zij in den raad komen. Persooniyk prefe reert hy het meerderheidsstelsel. In antwoord op hetgeen den heer van der Voet geopperd heeft, zegt spreker dat hy zich niet zal wagen om een politiek advies te staan, omdat deze gemeente hiervoor te kelin is en men hierdoor haken en oogen zou krijgen tusschen de kiezers. Immers wanneer een advies zou worden gegeven heeft men hierop steeds iet3 te zeggen en aan te merken, terwijl men de eensgezind heid dan ver zou moeten zoeken. Een be paalde volgorde van te houden stemmingen of dit 3 maal 5 ofwel 5, 4 en 6 moet zijn, wenscht het Bestuur niet geheel en al aan vast te houden. De heeren van der Laan, van der Voet, van den Nouland, H. van der Hulst en den voorzitter discussieere over het systeem van stemmen voort. Na deze discussie brengt de Voorzitter in stemming het voorstel van het Bestuur, luidende, dat de uitslag der te hou den stemmingen zal worden bepaald door de meerderheid der verkregen stemmen. Voor het voorstel waren 59 personen, tegen 38 en blanco 5, zoodat het voorstel van het bestuur is aangenomen. Thans komt in discussie over hoeveel can didaten er telkens zal worden gestemd. De heer van der Voet eenmaal 5, een maal 4 en eenmaal 6, welk voorstel reeds nader is toegelicht bij het vorige punt. Het voorstel van den heer Van der Voet wordt met overgrootte meerderheid aange nomen. Thans brengt de voorzitter ter sprake hoe het stembiljet er uit zal zien. - Het voorstel van den heer van den Nou land, om de rangorde op het stembiljet te laten uitmaken door loting, werd met groote meerderheid van stemmen aangenomen. De loting hiervoor is bepaald op Maandag 23 Maart 1931 des avonds om 8 uUr, waar bij ieder lid der kiesvereeniging tegenwoor dig kan zijn. De stemmingen zullen worden gehouden op de Zondagen 29 Maart, 12 April en 26 April. De vorming der stembureaux werd met goedvinden van de vergadering overgelaten aan het bestuur. Hierin mogen echter geen candidaten zitting hebben. Aanbesteding Onderhands werd aanbe steed het bouwen van een woonhuis met garage, aan de Brouwerslaan, alhier, voor rekening van den heer P. E. Oudejans. De inschrijvingen waren als volgt: C. J. Jansen, Hillegom, f 14.488; Gebr. Botbyi, Heemstede, f 15.409; Nljman en Rulman, Hillegom, f 15.475; A. Lelieveld, Hillegom, f 15.985; De Vries en Cozyn, Hillegom, f 16.482; Joh. Seysener, Hillegom. f 17.500. ..„St. Joris" Morgen, Vrydag, houdt ge noemde onderafdeeling van den R. K. Volks bond haar jaarvergadering in het R. K. Ver een igingsgebouw. Aan de orde komen o.a. bestuursverkiezing en bespreking brandstoffen en financiën. Leden van den R. K. Volksbond, hoewel geen lid van „Winterzorg", zyn allen wel kom op deze byeenkomst. Been gebroken Mej. A. Clay in den Spieringweg, had het ongeluk ten gevolge van de gladheid op de werf te vallen. Ze kwam zoo noodlottig terecht, dat een harer beenen op twee plaatsen gebroken werd. Stille Omgang In den nacht van 21 op 22 Maart zal de afdeeling Zandvoort van het Genootschap van den Stillen Omgang haar jaariyksche Bedevaart naar de H. Stede maken. Vrydag 13 Maart des avonds te 8 uur wordt in het Patronaatsgebouw een vergadering gehouden waar door den heer Brom gespro ken zal v/orden over het H. Sacrament van Mirakel en de getroffen regeling voor de Bedevaart zal worden bekend gemaakt. Nieuwe leden kunnen zich opgeven vóór en na de vergadering. Reclame voor Zandvoort Door de Ver eeniging voor Vreemdelingenverkeer „Zand voort" wordt een nieuwe geïllustreerde fol der in de Ho'landsche, Duitsche en Engel- sche taal uitgegeven. Behalve dat daarin genoemd worden de vele vermakelijkheden, welke in den zomer den vriendenkring kunnen amuseeren en andere voordeelen, welke een verbiyf in dat vacantie-oord boven dat in een ander biedt, wordt melding gemaakt van de goede na tionale en internationale t~am- en treinver bindingen met de badplaats. De uitgifte van dezen folder zal zeker tot vermeerdering van het vreemdelingen van het vreemdelingenbezoek bijdragen. SPOEDEISCHENDE RAADSVERGADE RING De heeren J. Eyking, M. Tromp en J. Vis ser hebben zich ten tweedenmale tot den burgemeester gewend met het verzoek, om opnieuw een spoedeischende raadsvergadering byeen te roepen, teneinde opnieuw te kunnen stemmen over het voorstel Eijking, om 80 pet. van de uitkeeringen aan de uitgetrokken werkloozen uit te betalen aan de ongeorgani seerden. In de vorige raadsvergadering staak ten over dit voorstel de stemmen (4 tegen 4). De burgemeester heeft deze spoedeischende raadsvergadering vastgesteld op Vrydagmid- dag 2 uur. Eerste steenlcging Nijverheidsschool Gisterenmiddag te 3 uur werd alhier door Dirk van Leeuwen, zoontje van Dr. L. v. Leeuwen té IJmuiden en kleinzoon van den voorzitter van de Vereeniging voor Nyver- heidsonderwijs in Kennemerland, op plech tige wyze de eerste steen gelegd van de in aanbouw zynde nyverheidsschool by het Station alhier. Onder de aanwezigen merk ten w eop den heer Tusenius (weth.) als ver tegenwoordiger van de gemeente Velsen. Voorts den voorzitter van het Nyverheids- onderwys in Kennemerland, den heer D. Bais Jhz., den vlce-voorz., den heer J. Lucht.ln- ger, den secretaris, den heer J. D. B. Olie en 0.a. den heer H. J. Zeeman directeur van de Ambachtsschool te IJmuiden. De voorzitter heette allen welkom en ging de wordingsgeschiedenis der Nyverheids school na. Op 19 Juli 1916 had de eerste officieele vergadering plaats, in tegenwoordigheid van Ir. W. Polderman, thans overleden, die toen directeur was van de My. „Hera", alhier, de heer Christiaanse, voorheen ingenieur Dy den Ryks-Waterstaat, alhier, voorts van den heer Olie, directeur der Plantwdlerij te Vel sen en den heer Frans Netscher, thans over leden, te Santpoort. Deze heeren zyn de pioniers geweest. 23 Februari 1917 werd het bestuur voltallig gekozen en het bestond toen uit de navol gende personen: Frans Netscher, voorzitter; D. Bais, vice-voorzitter; Olie, secretaris; en Zwager, penningmeester. Voorts waren lid van het bestuur de heeren Polderman, Christiaanse en Witkamp. De vereeniging werd Kon. goedgekeurd. Het Gemeentebestuur van Velsen liet een tydelyk schoolgebouw zetten voor de prac- tische leervakken, en voor de theorie kregen we de beschikking over de toenmalige bur geravondschool. Daarna werd de voormalige militaire barak afgestaan, die nog beter aan het doel beantwoordde. Als directeur werd benoemd de heer H. Zeeman, die nog in functie is. Officieel werd de school geopend op 16 April 1919 door den Inspecteur-Generaal De Groot. Begonnen werd met een totaal van 55 leerlingen, welk aantal zich van jaar tot jaar uitbreidde, zoodat de behoefte zich deed gevoelen aan een beter tehuis en een naai de eischen des tijds ingericht schoolgebouw. Zoodra de tijd hiervoor rijp was, werd met energie gewerkt, waarbij voile medewerking werd verleend door den heer inspecteur Grootehaar. Niettegenstaande noesten arbeid zyn on geveer 5 jaren noodig geweest om het doel te bereiken. Als architect voor het nieuwe schoolgebouw werd gekozen de heer A. Baart te Leeuwarden. ,f Be voorzitter zegde den heer Baart met zeer waardeerende woorden dank voor den yver en kennis, waarmede hy steeds het be stuur ter zijde heeft gestaan. Voorts dankte de voorzitter de heeren Brink en Rabius, aan wie het werk gegund was, en spr. sprak de hoop uit, dat de oplevering spoedig zal plaats hebben. Vervolgens betuigde de heer Bais zyn dank aan het Gemeentebestuur van Veisen voor het reserveeren van den bouwgrond op een zoo gunstige plaats. In het bijzonder werd dank gebracht aan de heeren Dunnebier, Wethouder van Openbare Werken, Tusenius en Sluiters, door het Ge meentebestuur ais vertegenwoordigers in net bestuur der Vereeniging voor Nyverheids- onderwijs gekozen. Dat er behoefte bestaat aan het schoolgebouw (aldus de heer Bais) moge blyken uit het feit, dat de school in 1930 door 180 leerlingen bezocht werd. De. nieuwe school zal met het vak schilderen worden uitgebreid en zoo noodig met meer dere vakken. De avondschool wordt bezocht door 196 leerlingen; totaal bezoeken dus 376 leerlingen de tegenwoordige nyverheids school. Hierna werd door den architect, den heer Baart, de oorkonde, welke tevens werd inge metseld, voorgelezen. De oorkonde bevat de namen van het bestuur der Vereeniging voor Nijverheidsonderwys en verschillende zaken, welke verband houden met het tot stand komen van de school. Voorts was de oor konde beplakt met de thans gangbare post zegels en tevens werden de munten van den cent tot den gulden en 3 dagbladen in een looden koker te zamen ingemetseld. Door den voorzitter werd medegedeeld, dat door den kleinen steenlegger een bedrag van 600 gulden werd geschonken om te komen tot een fonds, uit de rente waarvan iedei jaar de beste leerling der school een prys zal ontvangen. De vader yan den kleinen gever stelde er prys op, dat de naam van dit fonds zal zijn „Dirk v. Leeuwenfonds" en dat door andere personen het genoemde bedrag vermeerderd zal worden. Nadat de voorzitter nog had medegedeeld aan den heer Brink, dat aan eiken aroeider, onder zijn beheer aan de school werkzaam, een bedrag van 2.50 kon worden uitbetaald en voorts nog eenige woorden van dans sprak, behoorde deze plechtigheid tot het verleden. Gem. Dienst der Arbeidsbemiddeling en Werkloosheidsverzekering. Telefoon 150. Overzicht per 7 Maart 1931. Bieden zich aan: a. Bouwvakarbeiders: Betonyzervlechters 5, bouwk. opzichters 1, bouwk teekenaars 1, grondwerkers 35, loodgieters 1, metselaars 4, opperlieden 5, schilders 24, stucadoors 3, tim merlieden 41 w.o. 3 ben. 18 jaar. b. Metaalbewerkers: Aut. lasschers 1, bank werkers 21, constr werkers 1, electriciens 4, electr. lasschers 2, handlangers 2, ketelma kers 2, klinkers 2, kopervormers 2. koper slagers 1, machinisten 12, metaaldraaiers 3, monteurs 3, leerl. monteurs 1, nageljongens 1, plaatwerkers 5, pypfitters 1, scheepstim merlieden 4, smeden 1, leerl. smeden 1, sto kers 5, voorslaanders 1, vuurwerkers 2, yzer- werkers 1. c. Kantoorpersoneel: Bedienden ml. 7, idem vr. 8, aank. bedienden vr. 5, idem ml. 2. d. Huish. Beroepen: Dagdienstboden 3 w.o. 2 ben. 18 jaar, dienstboden voor dag en nacht 2, werksters 8. e. Diverse beroepen: Boekdrukkers 1, kui pers 5. kappers 1, broodbakkers 5, broodbe zorgers 1, koks 2, bloemisten 2, landarbei ders 1, tuinlieden 7, mag.bedienden 4, reizi gers 1, winkelbedienden vr. 5 w.o. 2 ben. 18 jaar, bakkenschippers 1, chauffeurs 6 .koet siers 1, kraanmachinisten 1, loopjongens 1, sleepbootkapiteins 1, portiers 2, opzichters 1, incasseerders 2, controleurs 6. f. Zonder vakkennis: Losse- en fabrieks arbeiders 137 w.o. 14 ben. 18 jaar. Aanvragen in de gemeente: Een vel dezer watten bestrijdt met Doosan van 45 ct. «n 75 et.bij ApoUk. Dra*. Kappersbediende beneden 18 jaar, werk sters. Buiten de gemeente: Dienstbode voor dag en nacht te Heem stede, halfwas schilder, rywiellakkers, be hanger. ..Zwaar transport Voor de Pluimvee- derfabrieken Sluis alhier is in verband met de uitbreiding der fabrieken een zeer zware stoomketel aangekomen. De ketel heeft een lengte van ongeveer 13 meter en een diame ter van 3 Meter. Per wagon is het transport tot aan de kraan bij de visschershaven ge schied. De ketel wordt nu verder met rol- maleriaal op de plaats van bestemming ge bracht. Stremming verkeer Gistermorgen om streeks 10 uur toen de afslultboomen aan de Wilhelminakade gesloten werden voor den passeerenden terin konden ze, wegens defect raken, niet meer geopend worden. Dit ver oorzaakte op dit uur van den dag spoedig een groote opstopping in het verkeer byzon- der voor auto's. Dcor actief werken van een vilftal spoorwegmannen en een chef werd de schade spoedig hersteld. Vergadering „Stille Omgang" Gisteren avond is in 't Patronaatsgebouw alhier, door het Gezelschap van den Stillen Omgang een vergadering gehouden, welke de laatste is voor den tocht naar de H. Stede. De heer Bruinenberg (voorzitter) opende de vergadering. Hierna bracht de voorzitter verslag uit van de jaarvergadering te Amsterdam. Naar aanleiding van een ingekomen stuk van het Gezelschap van den Stillen Om gang te Amsterdam, werd besloten aan het verzoek der vereeniging te voldoen om in plaats van f 5, dit jaar f 10 op te zenden ter dekking van de onkosten bij het 50-jarig Jubileum. Voorts werd in een ingekomen stuk mede gedeeld, dat van de afd. IJmuiden-Oost te Amsterdam 130 deelnemers verwacht worden en dat de St. Antoniuskerk in de Tiggelstraat disponibel is gesteld. De voorzitter deelt mede, dat op de jaar vergadering is verzocht, dat alle afdeeiin- gen vóór den omgang een rozenhoedje zui len bidden om uitkomst in de economische crisis. Het Lof vóór den nacht van den stillen omgang wordt nog hier gehouden te kwart voor tien uur. Te half elf vertrekken de voetgangers vanaf de Velser-pont, waar dan tevens IJmuiden en Velsen-Noord aanslui ten. De autobussen vertrekken te 1 uur van het Patronaatsgebouw. De plaatsbewyzen kosten dit jaar f 1 per persoon. Kaarten zijn verkrygbaar van Maandag tot en met Woensdag a.s. by den heer Martens, La gerstraat 13. Door den Zeereerw. Pater Rector werd de aandacht gevestigd op het boekje, dat uit gegeven is in verband met het 50-jarig be staan Van het Genootschap van den Stillen Omgang. Aan de hand van dit boekje gaf de Z. E. een historische beschouwing over het ont staan der H. Stede en het verloop der won derbare gebeurtenissen, welke daar op volg den. In het byzonder weidde Zijn Eerw. uit over het voor eenige jaren door dr. Sterck opgespoorde authentieke stuk, opgemaakt door het toenmalige gemeentebestuur van Amsterdam over het wonder, dat in 1345 geschiedde. Pater Rector eindigde zyn speech met de hoop, dat zyn woorden er toe zouden bydragen, dat de bedevaart met meer devotie zal worden medegemaakt. In de rondvraag werd door verschillende aanwezigen over bykomstigheden het woord gevoerd. Nadat de voorzitter den directeur voor zijn opwekkend woord had dank gebracht, sloot hy de vergadering met den Christeiy'- ken groet. R. K. Kiesvereeniging „Santpoort I" Een ledenvergadering en candidaatstellen voor den gemeenteraad wordt gehouden Vrydag 13 Maart in café „Zomerlust" des avonds 7.30 uur. De agenda vermeldt: Ingekomen stukken; Candidaatstelling voor den gemeenteraad, aftredend de R. K. Raadsleden; Jac. Nyssen. Maas, Zwanenburg, Langendijk, Handgraaf en Dlependaal. Naar wy vernemen, was de toestand van den Z.Eerw. heer G. j. van Oostwaard, pas toor te Castrlcum, hedenmorgen minder gunstig, zyn Eerw. bracht een zeer onrus- tigen nacht door en leed veel pyn. Melkprys. Door den vereenigden straat melkhandel is de prijs van de volle melk we derom met 1 cent verlaagd en gebracht op 13 cent. Zooals bekend, had de Officier van Justi tie by de Haarlemsche Rechtbank hooger beroep aangeteekend tegen het vrijsprekend vonnis tegen den verdachte van de brand stichting in het perceel in de Barteljoris straat, waarin toentertyd gevestigd was de N. V. Handelshuis „Het. Centrum." Naar wy thans vernemen heeft de Officier dit hooger beroep ingetrokken, waarmede de zaak afgehandeld is. De vryspraak der rechtbank is daarmede in kracht van gewysde gegaan. IJMUIDEN, 12 Maart. Ryksvischafslag. j Tarbot 1.40—1.50 per Kg., Griet 37—72 per 50 Kg., Tong 2.05—2.80 per Kg., Groote Schol 22.50—29 per 50 Kg., Middel Schol 26—27 per 50 Kg., Zet Schol 24^-37 per 50 Kg.. Kleine Schol 8.50—33 per 50 Kg., Bot 1—4.40 per 50 Kg., Schar 5.50—14 per 50 Kg., Tongschar 41—56 per 50 Kg., Rog 16.50 tot 54 per 20 stuks, Vleet 0 873 per stuk, Kleine Middel Schelvisch 38 per 50 Kg., Klei ne Schelviseh 14—28 per 50 Kg., Kabeljauw 21.50—38 per 125 Kg., Gullen 8.50—18 per 50 Kg., Leng 2.403.40 per stuk, wyting 3.806 per 50 Kg. van de heden aan den Ryksvischafslag aan gekomen STOOMTRAWLERS Derika 4, 170 m„ 2400.—; Derika 9, 50 m., 800.—; Nelly Geziena, 90 m„ f 1200.—; Jo hanna Elisabeth, 155 m„ 1700.—; Pallas, 80 m„ 1400.—; Holland 5, 55 m„ 1100.— Ecliptica, 55 m., 900.—; Ada, 70 m., 1200; Frisia, 200 m., 1700.—; Rynstroom, 80 m„ 900.Spaarnestroom, 80 m., 900. Rijnmond, 155 m., 1400.—; Ini', 115 m 900.Amsterdam. IJm. 100, 145 m.. 1400.—; Julie Streiff, 60 m„ 1000.—; Limburgia, 1540 m„ 5300.—. LOGGERS Sch. 49, 640.—; K.W. 38, 995.—; K.W. 8, 750.—; K.W. 49. 850.— K.W. 16, 740; K.W. 89, 690.*-: K.W. 36, 650.— - K.W. 169, f 740—; K.W. 23. f 630.—; K.W. 110, 540.—; K.W. 70, 610 Een hersenschudding gekregen Gistermorgen viel de lf-jarige S. de J. op den hoek van den Kleverparkweg en Klever laan door de gladheid van den weg met haar rijwiel. Ze kreeg een hevige neusbloeding en ver loor daarna het bewustzyn. Een lid van den O. D. heeft het meisje verbonden en overgebracht naar het St. Eli sabeth's Gasthuis waar bleek, dat zy een her senschudding had gekregen. Naar wij verjiemen, Is de toestand van het meisje naar omstandigheden bevredigend. Auto-botsing Op den hoeK van den Hoofdweg en den Kruisweg te Hoofddorp kwamen een vracht auto en een luxe auto met elkaar in bot sing. De aanrijding werd veroorzaakt doordat een der chauffeurs z'n draal te kort nam en den uit andere richting komenden auto te laat opmerkte. Beide motorrijtuigen werden ernstig ge havend. Persooniyke ongevallen deden zich niet voor. Brug aangereden De brug over de Ringvaart by Aalsmeer Is deze week aangereden door een passee renden auto. Een deel der leuning werd vernield, terwijl de auto ook ernstige averij opliep. Het motorrytuig werd zooda nig gehavend, dat 't voor reparatie naar een garage moest worden gesleept. BEVERWIJK. De aanvoeren die den laatsten tijd toch al in sterk dalende lijn gingen, werden de af geloopen week tengevolge van het strenge winterweer er niet beter op. Uit de natuur wordt, heel weinig meer aangeboden, zoodat behalve enkele kleine partijtjes glaspro ducten, de markt in hoofdzaak is aangewe zen op stapelproducten, waarvan verschil lende soorten al reeds sporen vertoonen, dat het ook hiermede spoedig op een einde loopt 7en enkel partytje boerenkool dat nog werd aangeboden, ging voor pryzen van 1.502.00 per kist. De spruiter.aanvoer was eveneens belangrijk minder. De goede kwaliteit was vlug te verhandelen en kwam aan noteerin gen van 2530 ct. per K.G. De grove en mindere soorten gingen naar soort van 10 tot 18 ct. Prei is dit jaar een zeer gevraagd artikel en het is opmerkelyk, dat ondanks de mooie en beste soorten geruimd zyn, de prys zich nog steeds in stijgende iyn beweegt. Zoo kwamen voor sommige partyen de afgeloo pen week de pryzen tot ruim 30 ct. per bos, terwyl ook de dunne en mindere soorten naar verhouding voor goede pryzen werden afgenomen. Als variatie kwamen verschillende par tyen „getrokken" rabarber voor. waarvoor zeer veel animo was met pryzen naar groot te en dikte der bossen van 1540 ct. per bos. Witlof komt nog steeds sporadisch voor er schynt dit jaar voor dit product weinig uitgezaaid te zyn. Dit geringe aanbod komt de prijs dan ook nogal-ten goede die naar kwaliteit schom melde van 2028 ct. per K.G. Van Roode en gele kool is het aanbod nog ruimschoots voldoende en kon tot heden aan de vraag geneel voldoen. De pryzen van beide soorten waren iets beter en ook de handel kon in tegenstelling van de afge loopen laatste weken, heel wat beter ge noemd worden. Voor roode kool liepen de noteeringen van 312 en voor gele van 310 ct. per stuk. Uien vertoonden ondanks de vorstperiode niet de minste neiging tot vooruitgang en bleven op het lage pryspeil met weinig kooplust. Hetzelfde geldt tevens ook voor het arti kel peen dat niet alleen weinig wordt af genomen, maar waarvan de pryzen allesbe halve loonend kunnen genoemd worden. WARMENHUIZEN, 12 Maart Uien 3.804.20; Grove f 3.103.80; Drielingen 2.10—2.40; Roode kool 9.40—13.40; 2de soort f 8.70—11.80; Uitschot 4.20—5.60; Gele kool 5.80—6.80; Kleine 2.60—5.50: Deensche witte kool 5.306.10; 2de soort 3.00—5.30; Uitschot 3.10. NOORD-SCHARWOUDE, 12. Maart. 1000 K.G. wortelen 2.80, 197.800 roode kool 9.50—14, 55.800 gele kool 4.90—7.30, 124.600 Deensche witte kool 4.906.10, 14.600 uien 2.804.80, grove 3.60—3.90, Drielingen 22.50, Nep 2.60. AMSTERDAM, 12 Maart. De aardap- pelpryzen waren heden onveranderd. Geen aanvoer. HOORN, 12 Maart 1931. Kaasmarkt Kleine 34, Commissie geen, Fabrieks 37, fabriekscommissie geen. Aanvoer 13 stapels, wegende 15288 K.G. Handel vlug. PURMEREND II Maart „Afslagver- eeniging Beemster, Purmerend en Omstre ken" Aardappelen: Blauwe 1.22—1.48 per zak van 25 K.G. Kleine aardappelen: Blauwe 0.720.82 per zak van 25 K.G. Witlof 12—29 per 100 K.p. Roodekool II 1.40—7.40 per 100. Roodekool I 11.60—25 per 100. Witte kool 1.704.40 per 100. Savoyekool 1.6013 per 100. Spruitkool 1.90„.90 per 15 K.G. Bieten 1.90 per kist. ien 0.16067 per 25 KG. Uien, drie lingen 0.140.30 per 25 K.Oy Uien, nep 032—0.41 per 25 K.G. Prei 28—29.40 per 100 bos. ENKHUIZEN 11 Maart. Noteering ,Bloe- menlust." Bartigon f 33.40, Peach Blos som f 3.40, Prins van Oostenrijk f 3.10, Vic tor f 3—3.20, Copland f 2.70. Murillo f 2 60, Moore f 2.60, Panorama f 3.10, alles per 100 stuks. BEVERWIJK, 11 Maart. Bolbloemen aan 't Centrum. Per bos van een dozijn werden de volgende pryzen gemaakt: Darwin Barti gon 52—62 ct., Farncombe Sanders 3855 ct., Le Nótre 3764 ct., U. S. A. 3843 ct., Homère 3644 ct., Centenaire 48—63 at» William Copland 25—55 ct., William Fi« 3250 ct.. Prof. Rauwenhof 3447 ct., Ma dame Krelage 32—50 ct., Victoire d'Olivelr» 3556 ct., City of Haarlem 6480 ct., Prin cess Elizabeth 44—60 ct., Frans Hals 40—5!) ct., Antoon Mauve 32—53 ct., Sieraad van Flora 2244 ct., Onglescombe Yellow 32-^ 44 ct., D. T. Murillo 24—35 ct., Theeroos 32— 45 ct., Mr. van den Hoef 4470 ct., Couron- ne d'Or 45—60 ct., Ada 48—52 ct., Peach Blossom 38—48 ct., Azalia 36—45 ct., Vuur baak 45—65 ct., E. v. t. La Reine 15—30 et... Flamingo 2535 ct., Rose gris-de-Lin 203J ct., Prins van Oostenryk 2545 ct.. Cramoi- sie Brillant 18—30 ct., Progression 35—50 ct., Mac. Kinsley 30—45 ct„ Prosperity 23—31 <'t., Diane 12—32 ct., Calypso 24—34 et., Ibes 2440 ct., Hermann Schlegel 20—35 ct., Gale Prins 30—47 ct. Narcissen per 100 stuks: Poëticus Ornatus 0.55—1.25, Poëtaz Lourens Coster 0 35— 2. Orange Cub 1.10—1.75, diverse Poëtas- sèn 0.80—1.45, Golden Spur 1.40—1.90, Princep 0.75—1.60, Von Sion 1.05—1.90, Sir Watkin 1.40—2.90, Empercr 1.30- 2.30, Bicolor Victoria 11802.20, King Al fred 2.70—4, diverse Crocussen 1.41—" idem Hyacinten 2—4, blauwe druiven 0.60—2 Fritillaria 3—4, Anemoon de Caen 4—8, Fulgens 2—4, Amaryllis per kelk 12—18 ct. BOVENKARSPEL, 11 Maart. „De Tuin bouw." Aangevoerd werden 1432 dozijn tulpen. Copland I 1.90—2.50; idem II 0.60 tot 0.70; La Reine I 2.60—2.70; Bartigon 1 3.10—3.40; idem II 1.40—2.20; Elisabeth 1 3.50; Le Notre I 3.30; idem II 1.30; Rau wenhof I 2.20. 's-HERTOGENBQSCH, 11 Maart. Vee markt. Op de markt van heaen waren aangevoerd 1988 runderen; w.o. 899 stuks hoornvee, 901 biggen 77 zeugen 28 schapen- lammeren, 83 kalveren. De pryzen waren als volgt: Kalfkoeien 215—355 per stuk. kalt- vaarzen 205—335 per stuk, magere ossen en koeien 140—240 per stuk, vette ossen en koeien le kwal. 0.50, idem 2e kwBi. 0.43 oei pond; pinken 145175 per stuk; zeugen 50—^ 80 per stuk; biggen 1.45—1.75 per week. schapen 18—30 pe' stuk; lammeren 17—2) per stuk. Verdere mededeelingen: Vet vee met korten aanvoer, willigen handel, hooge- re prijzen, jong fokvee met goeden handel, ruim prijshoudend, schapen, zeugen en big gen met tragen handel, ongeveer prijshou dend. KROMMENIE Op de laatst eehouden eierenveiling werden aangevoerd 2400 stuks kipeleren, welken ve-kocht weiden voor 5.00—6.00 per 100 stuks. LISSE Uitslag der gehouden veiling van Gladio len en bijgoed op Dinsdag 10 Maart 1931 onder directie der Coöperatieve Veilingsver- eeniging voor Bloembollenkweekers H. B. B- (O-—A-). Gladiolen: Early Sunrise 14-op 0.75. Fr. Panclleton 12-cp 0.55, 10—12 0.15. Capt. Fryatt 12—14 0.30, 10—12 0.15. Salmonea 10—12 0.05. Brenchlyensis 12-op 0.20. 10-op 0.10. Orange Brillant 810 0.10. Corry zl2-op 0.45. Athalanta 810 0 05. Alke made 12-op 0.45, 8—10 0.10 Hermione 12-op 0.20, 8—10 0.10. Foch 12-op f 0.20, 810 0.05. L'Innocence 14-op 0.55. Od n Z12-OP 0.35. 14-op 0.40, zlO—12 0,15, z8—10 0.10. Halley 12-op 0.40, 10—12 0.15, 14 0.50, 8—10 0.10, 6—8 0.05. Scarletta zl2-op 0.35, zlO12 0.20. Orange Queen zl2-op 0.35, 68 0.05. Bleriot zl2-op f 0.95. America zl2-op f 0.45, 14-op ƒ0.60, 12—14 0.35, ZlO—12 f 0.20, 8—10 0.15. Rose Precose 16-op 0.35, 8—10 0.10. Jac. v. Beieren 14-op 0.45, 10-op 0.10, 12-op 0.35, 8—10 0.05, 10—12 f 0.15. Brillant 12-op 0.40, 10-op 0.20, 8-op 0.05. Clear Eye 8-op 0.05. Empress of India 9—10 0.20. Pelissier 9—10 f 0.20. Golden West 8—10 0.10. Flam. Sword 12-op f 0.45, 14-op f 0.50, 10—12 0.15. Maiden- blush 12-op 0.35, 10—12 0.15. Wilbrink 12—14 0.25. L'lmmaculee zl2—15 0.80. Citronella 8—10 0.05. L'lnnocEnce 8—10 0.05. Sarah-Bernhard 12-op 0.30. Rocrri van Kennemerland 12-op f 0.30. Frans Hals 12-op 0.45, 10—12 0.10. Red Emoeror 12-op 0.30, 10—12 0.25. Liebesfeuer 12-op 2.50. Hilda 12-op 'f 0.40. War 12-op 0.40. Master Wietse 12-op 0.20. White G'.anr 12-op 1.50, 12—14 0.65, 10—12 0.40. Hulot i2-op 0.40, 10—12 0.20. Schwaben 12—14 0.20, 12-op 0.40. By goed: IJl. Regale 12-op 9.50. 8—19 2.05. Lil. Tigrinum Simplex 1012 1.50. Lil. Tigrinum Fortuna 1012 1.50. Lil. Tigrinum Splendis 1012 1.50. An. St. Briged II 0.50, I 1.00. Anem. de Caen 6.400.70. Diclytra Spectabilis 7.50. Hyac. Candicans 18-op 1.55. Hyac. Candicans 16-op 1.20. Hyac. Candicans 1416 1-05. Hyac. Candicans 1214 0.85. Montbretia Meteor 0.60. Spirea Peach-Blossom 4.25. Conv. Bloeikiemen 1.—1.50. Sjalotten per 100 K.G. 8.408.90 VOLENDAM 11 Maart. Heden werd aan de veiling aangevoerd 170107 Eendeieren, prys f 4.70f 4.76, 1042 Kipeieren prys f 4.65—f 4.75. N.V. Commissie en Assurantiekantoor Lid van den Bond voor den Geld- en Effecten handel in de Provincie Uitvoering van alle effectenorders op de Amsterdamsche en alle buitenlandsche beurzen op de meest vlugge wijze Directe verbinding met de Amsterdamsche beurs HAARLEM - TEL. 13370

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 2