Laatste Nieuws CARELS' Boter janhagel Cheque-koersen Amsterdamsche Beuro N.Y. DE HAARLEMSCHE HYPOTHEEKBANK I I HERINGA WUTHR1GH, HAARLEM Centrale Verwarming Keringa-Johnson-Oliebranders Het Lagerhuisdebat over Indie Agenda Agenda 14 Maart De diefstallen te Beverwijk De uitbreiding van C. en A. Een smakelijk koekje bij de thee. 20 ct. per ons Stofzuigerhuis MERTENS MEDEGEDEELD DOOR DE SPAARNEBANK Haarlem - Amsterdam MEDEGEDEELD DOOR DE SPAARNEBANK Haarlem - Amsterdam I I I I I Groote brand te Helmond De treinontsporing bij Wezep Snowden wordt geopereerd Vondst van oude graven bij Jericho Scheepsbotsing op de Westerschelde Griep 130 gevangenen ontvlucht te Teheran Overstrooniingen in Zuid-Rusland Onbekende sneeuwval in Denemarken en Zweden De rede van Baldwin STADSNIEUWS 12 Maart Bisschoppelijke audiëntie Vandaag heropening Haarlemsche Hypotheekbank Gevonden dieren en voorwerpen Een mooi besluit der R. K. Onderwijzers Verbeteringen aan de waterwerken bij Texel en Den Helder Gunning Mannenkoor „Die Spaerne-Sanghers" Voor de Stille Armen Jubileum De R. K. school voor Buitengewoon Lager Onderwijs Weldadigheidsconcert De gemeente Haarlem in 4930 UIT DEN OMTREK HEEMSTEDE BLOFMENDAAL VIJFHUIZEN CASTRICUM VELSEN IJMUIDEN MARKTNIEUWS Barteljorisstraat 16 - Tel. 10756 VAMPYR Stofzuigers f 105.- BURGERLIJKE STAND Iri Gisteravond te ongeveer elf uur bemerkten eenige bewoners van de Ameidestraat te Helmond, dat brand was ontstaan In het café de „Ameidepoort", bewoond door den heer A. Kok en eigendom van den heer G. J. Deloup. Daar de bewoners afwezig waren en bij familieleden vertoefden, alarmeerden de buren de brandweer, die spoedig aanwezig was en er dadelijk in slaagde het vuur tot het aangetaste pand, gelegen in een dicht bebouwd stadsgedeelte, te beperken. Een paar brandweerlieden zijn nog met gasmaskers het huis binnen gedrongen, om zich te overtuigen, dat zich niemand in het huis bevond. Het café met daarachter liggende vertrek ken brandde geheel uit. De bovenverdieping kon worden behouden. Omstreeks een uur was het vuur gebluseht. De schade, welke op eenige duizenden guldens wordt geraamd, wordt door verzekering gedekt. De oorzaak der ontsporing Omtrent de ontsporing hedenmorgen van een goederentrein tusschen V/ezep en Hatte- mer Broek vernemen wij omtrent de oorzaak van het ongeval, dat deze gezocht moet wor den in het feit, dat voorbij Wezep de twee achterste wielen van den tankwagen van de A. P. C. buiten de rails geraakten. Dit werd door het treinpersoneel niet bemerkt. Door de enorme wrijving van de naast de rails blijvende wielen is het onderstel ten slotte in brand geraakt. Bij wachtpost II, halfweg Wezep-Hattemer Broek, bevindt zich een wissel. Toen de brandende tankwagen dezen wissel passeerde, vlogen de wielen er onder weg, en werd de tank zonder achterwielen nog een honderdtal meters meegesleurd, waardoor de rails geheel vernield werden. Een ontsporing kon toen niet uitblijven. Vier wa gons van den goederentrein ontspoorden, waarvan twee tankwagens. De tank, die de oorzaak van het ongeval was, kantelde en sloeg lek, waardoor bijna de geheele inhoud wegvloeide. Gelukkig vatte de uitstroomende petroleum geen vlam, zoodat verdere schade uitbleef. De andere tank kwam met den kop in het zand terecht. Spoedig was een hulptrein uit Zwolle ter plaatse, die de noodige assistentie verleende. Officieel wordt medegedeeld, dat de Kan selier van de Schatkist, Snowden, zich aan een operatie zal moeten onderwerpen. De doktoren hebben besloten, voorloopig slechts een lichte operatie uit te voeren. Het valt op het oogenblik te betwijfelen, of Snowden in staat zal zijn om de volgende maand per soonlijk zijn begrooting in het Lagerhuis te verdedigen. Bij 't opgravingswerk nabij Jericho, heeft men in 'n dal in de nabijheid 'n oude be graafplaats met talrijke graven, die, naar men kon vaststellen, dateeren uit het einde of het midden van het bronzen tijdperk en zijn aangelegd ongeveer twee duizend achttienhonderd jaar voor Christus, gevon den. Men heeft er verschilende interessante voorwerpen van archeologische waarde ge vonden. Brand aan boord van 'n Fransch sleepschip HANSWEERT, 13 Maart Hedenmorgen tegen half zeven werd op de Wester-Schelde het Fransche sleepschip „Poitou" aange varen door een Fransche zeeboot. Het sleepschip kreeg zware averij en de schipper besloot naar de haven van Hans- weert terug te keeren. Tengevolge van de botsing is in het ach terschip een lamp of een kacheltje omge vallen met het gevolg, dat er brand ont stond. Met levensgevaar kon de schipper uit het brandende achterschip zijn vrouw, die daar ?iek lag, redden. De schipper zelf liep lichte verwondingen op. Tengevolge van het heerschen van de griep, zijn te Didam de openbare en de beide R K scholen tijdelijk gesloten Honderd dertig gevangenen, die voor het meerendesl om politieke misdaden .n de cen trale gevangenis te Teheran waren opgeslo ten, zijn gisteren, na vier cipiers te hebben gedood, uit 4e gevangenis ontvlucht. Giste ren bevonden de meesten zich op vrije voe ten, doch de politie doet alle mogelijke moei ten hen wederom te arresteeren. Uit Zuid-Rusland worden hevige overstroo mingen gemeld. Volgens een officieel bericht staan negen dorpen onder water. Vele huizen werden door het water onder mijnd en stortten in. De nood onder de bevolking is groot, daar de voedselvoorziening met groote moeilijkhe den gepaard gaat en op verschillende plaat sen gevallen van pest werden gesignaleerd. De autoriteiten treffen alle mogelijke maatregelen om een pest-epedemie te voor komen. Het geheele verkeer stilgelegd Tengevolge van hevige sneeuwstormen is thans ook het geheele verkeer in Dene marken volkomen ontwricht. De nacht treinen van Kopenhagen via Falster naar Duitschland en omgekeerd konden hun reis niet voortzetten. De passagiers van den sneltrein, die gisteren te 23.55 uur Kopenha gen verliet, moesten te Falster overnachten. In het gunstigste geval kan de trein eerst vanmorgen met een vertraging van min stens ze3 uur zijn reis voortzetten. Hetzelfde lot onderging de sneltrein, die van Duitsch land kwam en die vannacht te Geest niet verder kon. De Deensche Staatsspoorwegen hebben de Duitsche spoorwegautoriteiten van den toestand van het eiland Falster op de hoogté gesteld, zoodat reizigers naar Denemarken te Wamemünde of aan boord van de veerboot kunnen overnachten. Het is nog niet bekend, in hoever het verkeer vandaag hervat zal kunnen worden. Ook het autoverkeer in Denemarken is zoo goed als onmogelijk, aangezien de sneeuw op sommige plaatsen meters hoog op de wegen ligt. in de omgeving van Kopenhagen zijn in totaal een driehonderdtal auto's midden op den weg ingesneeuwd. De gevolgen in Zweden In de afgeloopen 24 uur heeft in geheel Zweden, van het Noorden van Lapland tot in het uiterste Zuiden de hevigste sneeuw storm gewoed, die men sedert zestig jaar heeft gehad. Op vele plaatsen staat het spoorwegverkeer en ook al het overige ver keer geheel stop. Verscheidene plaatsen zijn geheel van de buitenwereld afgesneden, doordat geen enkel vervoermiddel hen kan bereiken en telegraaf en telefoonlijnen on der den zwaren sneeuwlast zijn bezweken. Een speciale trein van een groot Duitscli circus is midden op den weg ingesneeuwd en blijven steken. Men vreest dat de gevolgen van den sneeuwstorm vooral voor den landbouw catastrophaal zullen zijn. Baldwin's rede was een der belangrijkste momenten uit het Lagerhuisdebat over In- dië en leden van alle parijen verklaren, dat zij een der beste was in zijn geheele poli tieke carrière. Slechts zelden heeft hij een zoo'n diepen indruk op het Huis gemaakt. Men verwacht, dat de rede belangrijke gevolgen zal hebben ln Indië door 't uit den weg ruimen van het misverstand, dat dezer dagen is onstaan, door het bericht, dat de Conservatieve partij niet vertegenwoordigd kan zijn op eenige volgende Ronde Tafel- Conferentie. Gedurende de rede bleek duidelijk, dat sommige Conservatieven de ronde woorden van Baldwin niet goedkeurden. Bij enkele gedeelten heerschte op de achterste banken der Conservatieve Partij een onheilspellende stilte, terwijl de arbeiders en de liberalen luidde juichten. Zelfs de critische geesten onder Baldwin's volgelingen erkennen, dat de rede blijk gaf van moed en dat de leider gelijk had de dis sidente leden achter hem te tarten Iemand anders als leider te kiezen, wanneer zij de meerderheid in de party hadden. Uiteenzetting van MacDonald Bij de opening van het Lagerhuisdebat over Indië, zeide MacDonald, dat reeds een uitnoodiging was verzonden aan den onder koning, om te trachten aanwezig te zijn op een binnenkort te Londen te houden verga dering van de Commissie voor den Federa len Opbouw van Indië (ingesteld door de Ronde Tafel-Conferentie), en dat er hoop was, dat ook Gandhi ter vergadering te genwoordig zou zijn. Regeering en conservatieven Het debat over Indië, dat gehouden werd met het doel de verschillende politieke partijen en enkele Lagerhuisleden gelegen heid te geven hun meening over het tot stand gekomen accoord te uiten en aldus den toestand op te helderen, zal waarschijn lijk zonder stemming eindigen. De verklaringen van Baldwin hebben de regeering de overtuiging geschonken, dat het meeningsverschil tusschen haar en de conservaieven slechts een verschil van op vatting is, over de beste methode tot voort zetting van het werk der Ronde Tafel-Confe rentie, en dat de eensgezindheid der drie partijen, welke noodlg is, om de samen werking inzake he Indische probleem te verzekeren, onaangetast Is gebleven. Gebouw „St. Bavo" R. K. Oratorium, 8 uur Proza en Poëzie, 8 uur Bestuur R. K. Volksbond, half 8 uur Bestuur R. K. Spoorwegpersoneel, 8 uur Lieden vergadering Groenten- en Fruithande- laarsvereeniging „St. Marcus", 8 uur Lichtbeeldenavond Commissie R. K. Ar beidersontwikkeling, 8 uur. R. K. Openbare Leeszaal St. Augustinus- tentoonstelling, op de tijden, dat de lees zaal geopend is. Bovenzaal „De Kroon" English Associa tion, 8 uur. Sociëteit „Sint Bavo" Commissieraad Noordholland, 3 uur Algemeene Pro- pagandaclub, 4 uur „Geel-Wit 6 uur Jeugdgroep R.K. Metaalbewerkers, 5 uur Gewone zittingen, 4 en 7 uur. R.K. Openbare Leeszaal en Bibliotheek St. Augustlnustentoonstelling op de tij den, waarop de leeszaal geopend is. Wij herinneren er nog even aan, dat Z. H. E. de Bisschop van Haarlem ter gelêgenheid van zijn verjaardag morgen audiëntie zal verleenen aan de leeken en aan de Eerw. Broeders en Zusters van 11 tot 12 uur en aan de geestelijkheid van 12 tot 1 uur. Veroordeeling van de daders Voor eenige dagen stonden voor den Haarlemschen Politierechter terecht, de 14- jarige P. J. S„ A. J. de R. en J. J. S., uit Beverwijk, wien ten laste werd gelegd, dat zij op of omstreeks 15 December 1930 te Beverwijk een bedrag aan geld en eenige voorwerpen hadden ontvreemd.- De Officier van Justitie meende, dat de eerste verdachte onverbeterlijk was en vroeg hem ter beschikking te stellen van de regeering. Tegen ieder van de anderen eischte hij vier maanden gevangenisstraf voorwaardelijk, met een proeftijd van vier Jaar. Gisteren wees de politierechter schrifte lijk vonnis. Bevolen werd, teruggave van P. J. S. aan zijn moeder, zonder eenige toepassing van straf. De R. en S. werden ieder veroordeeld tot 6 maanden voorwaardelijke gevange nisstraf met een proeftijd van drie jaar. Betreffende de veroordeeling van P. J. 8.. wegens diefstal werden de stukken in han den van den rechter-commissaris gesteld, om een psychiatrisch rapport omtrent ver dachte in te winnen en gevangenneming van den Jongen bevolen. Nog slechts weinige jaren is de fa. C. en A. Brenninkmeijer te Haarlem gevestigd en toch bleek het reeds noodig, tot uitbreiding over te gaan. Zooals gebruikelijk bij de ven nootschap, heeft men op resolute wijze de zaak aangepakt. En het gevolg er van is, dat een kloek pand verrezen is. Hat nieuwe gedeelte is geheel opgetrokken in den geest van het oude en men is er volkomen ln ge slaagd, een harmonieus geheel tusschen bei de deelen tot stand te brengen. Tot de voorname voordeelen dezer verbou wing behooren de bijzondere uitbreiding van de verkoopruimte en die van de étalage-op pervlakte. Deze laatste is verdubbeld en van 140 op 280 M2. oppervlakte gebracht, terwijl de ver koopruimte, welke voorheen 750 M2. bedroeg, thans 2000 M2. omvat. Het front aan dezen verkeersweg bedraagt thans ca. 25 M. en aan de Frankenstraat ca. 30 M. Het zal den toeschouwer aan stonds opvallen, hoe de bouwmeester, de heer K. Sickler, er uitstekend in geslaagd is zijn eerste en tweede schepping tot een har monisch geheel te vereenigen. Van het nieuwe geheel zullen ongetwijfeld voor de dames de enorme etalages de groot ste aantrekkelijkheid hebben, temeer nu daarin op het oogenblik een onvergetelijk overzicht gebeden wordt der nieuwe voor- jaars-modellen ln dames-, heeren- en kin- derkleeding. En geheel ln overeenstemming met het systeem van dienstbetoon aan haar cliënten door de fa. C. A., die de laatste jaren vooral haar organisatie van verkoophuizen zoo sterk wist uit te breiden, zoowel in Ne derland, als Engeland en Duitschland en niet in de laatste plaats ook als gevolg der daardoor opgedane Internationale ervaring in tegemoetkoming aan de eischen van het publiek, zijn deze etalages als het ware om geven met een net van overdekte wandel gangen, waarin de nieuwsgierigen ongehin derd door straatverkeer en beschut tegen weeromstandigheden, rustig het geëtaleerde kunnen bezichtigen. Tot nu toe was C. A. in onze stad niet ingericht voor heerenmode-artikelen, omdat de ruimte te beperkt was. Thans is op de parterre op smaakvolle wijze heerenmode gced geëxposeerd, zoodat men zich in de zelfde zaak van overhemd, das of hoed bij een nieuw costuum o jls kan voorzien. De eerste étage is alleen bestemd voor den mantelverkoop. De flinke ruimte is aar» de kanten inge nomen door de uitgestalde mantels, terwijl het middendeel bestemd is voor verkoop ruimte. Eenige tafeltjes en stoeltjes zijn hier voor de wachtenden geplaatst. De gerieflijk ingerichte paskamertjes doen het hier uitstekend, everals de aan de zui len aangebrachte spiegels. Het fraaie behangt harmonieert uitste kend met het donkere mahoniehout, waarin het betimmeringswerk Is opgetrokken. Wer kelijk een bouw in grootsr.hen vorm, gelijk aan deze soort verkoophuizen in het buiten land. Eenzelfde zaal vindt men op de tweede étage. Het reeds bestaande gedeelte is gere serveerd Voor den verkoop van kinderman tels en japonnen, terwijl het nieuwe gedeel te geheel bestemd is voor den verkoop van heeren- en jongensklecding. Ook hier is alles welverzorgd en tot in de puntjes afgewerkt. De nieuwste modellen bergkasten zijn hier eveneens aangebracht, terwijl men ook hier de noodige paskamer tjes vindt. De afmetingen der verkoopruimten op bei de étages zijn 32 bij 24 M., inderdaad respec tabele cijfers, waardoor men eenigen Indruk krijgt van ds zoo flink opgezette uitbreiding, waartoe twee perceelen bij de testaandë zaak zijn getrokken. De derde étage, niet minder ruim, is in gericht als voorraadmagazijn, terwijl op de vierde verdieping zich o.m. bevinden het met de modernste machinerieën ingerichte atelier en het kantoor. Door een voorname binnen-architectuur is iedere verkoop-ruimte tot een behagelijke afdeeling geworden, waar het daglicht rij kelijk toe kan treden. Bij avond zorgen moderne ornamenten voor de diffuse verlichting. Als Iets nieuws is in de etalages op een zekere hoogte een horizontale verlichting aangebracht, wat voor het publiek zeer aan genaam is, daar men hierdoor niet in het volle licht behoeft te kijken en dus de ten toongestelde goederen zonder afleiding kan bezichtigen. Het gebouw is uitgevoerd door de firma van der Wal Woudenberg te Utrecht. De centrale verwarming door de firma He ringa Wuthrich te Haarlem. De electrische Installatie door de N. V. Electro-Technisch Bureau P. Batenburg, te Rotterdam. Nog meer dan voorheen heeft C. A. zich door deze uitbreiding onder de grootste zaken der stad geschaard, toonende de kracht en machtige organisatie van den groothandel. Dividend 30.(onv.) In de op 12 Maart gehouden algemeene vergadering van aandeelhouders van de Haarlemsche Hypotheekbank, werd o.m. be sloten tot verhooging der statuaire reserve kas van 400.000 op f 800.000, door over boeking uit de extra-reserve. Bg de behande ling van dit voorstel wees de voorzitter van commissarissen er op, dat dit voorstel de uit voering was van de bij aanneming der gewij zigde statuten op 27 Mei 1930 gevallen be slissing waarbij tot deze verhooging werd be sloten met aanduiding van de extra-reserve ais bron waaruit de middelen vcor de ver dubbeling zouden worden gevonden. De winst-' en verliesrekening over 1930 en de balans werden daarna goedgekeurd en het dividend bepaald op 30 gulden per aandeel (als vorig jaar) op dividendbewijs no. 44. Uit de aangeboden dubbeltallen werden als commissarissen herkozen de periodiek aftre dende heeren jhr. mr. J. W. G. Boreel van Hogelanden en jhr. mr. D. E. van Lennep. Besloten werd in de vacature, ontstaan door het overlijden van Mr. E. Fennema te Am sterdam, voorloopig niet te voorzien. Besloten werd tot instelling van een re serve voor ouderdoms- en ziektezorg. AUe voorstellen werden met algemeene, stemmen aangenomen. Terug te bekomen bij: Heesterbeek, Wa genweg 256, broche; v. Koot, Potgieterstraat 8, boekje en schrift; Bergheggen, Papaver straat 16, studieboekje; Bur. v. Politie, Sme- destraat, handschoen; „Kennel „Haarlem", gele herdershond, gebracht door Kune, Bre- derodeweg 15; v. d. Voose, Ten Katéstraat 4, kinderhandschoen; Wennikendonk, Wes terhoutstraat 19, kindermuts; Nieuwenhof. Linschotenstraat 18, manchetten; Mul, Spaarnwoudérstraat 66, portemonnaie met inhoud; Verdoom, Hofdijkplein 63, idem; Marijnen, Middenweg 38, rijwielbelasting- plaatje Konings,Olmenstraa t 70, sleutel Serné, Mentawistraat 17, stok; Zwaanswijk, Gr. Heiligland 21, vulpen; Milaitz, Bakenes- sergracht 75, zonnescherm. Op initiatief van het bestuur, heeft de af deeling Haarlem van de R. K. Vereeniging van Bijzondere Onderwijzers besloten (en ook vele niet-leden hebben zich daarbij aangesloten) een percentage van het sala ris af te staan (het bestuur sprak van 1%) ten Behoeve van de Commissie tot bestrij ding van de gevolgen van de Werkloosheid in Haarlem. Een prijzenswaardig besluit, dat onzen R. K. onderwijzers alle eer aandoet. Aanbestedingen door den Rijkswaterstaat Hedenmorgen werd door den Rijkswater staat in de provincie Noordholland aanbe steed: I. het verhoogen en verzwaren van de Rijkszeewering het Homtje op Texel met bijkomende werken. II. het uitvoeren van metselwerken, be tonwerken enz., voor de verhooging van den dijk langs de Rijkszeehaven „Het Nieuwe- diep" te Den Helder, reming 92000. Voor I waren 12 biljetten Ingekomen. Hoovste Inschrijver was H. v. Meekeren te Hindelgopsn voor 450.000.Laagste in schrijvers waren J. Appeldoorn J. Twisk te E"rnond-Binnen en Castricum voor 223.400.—. Voor II waren 57 biljetten ingekomen. Laagste inschrijfster was de firma J. Haits- ma te Ha-lingen voor 72.390. De gunning van beide werken zal later worden bekend gemaakt. B. en W. van Haarlem hebben het maken van een kademuur langs de Brouwersvaart, ter lengte van plm. 180 M. gegund aan de firma A. Schoorl 'te Haarlem voor f 11.515. Verleden week waren de werkzaamheden aangevangen met 52 personen, en op de tweede repetitie waren niet minder dan 83 zangers aanwezig. Onder de sympathieke en bekwame leiding van Lieven Duvosel werd met enthousiasme gerepeteerd. In de pauze deed de dirigent het koor kennismaken met een zijner bekroonde composities, n.l. „De Zonne zingt" voor groot mannenkoor. Met aandacht gevolgd, ontlokte het aan het einde een spontaan applau3. Tot zekere intentie 1. Gisteren was de heer A. K. P. Vrlng 25 jaar als handpersdrukker ln dienst van de drukkerij M. A. Jacobson. Te zijnen huize werd hij gistermiddag toegesproken door den oudsten firmant, den heèr M, A. Jacobson, die hem met zijn Jubi leum complimenteerde en hem een hulde blijk namens directie en personeel overhan digde. Voorts mocht de jubilaris van de Mij voor Nijverheid en Handel een oorkonde met legpenning ontvangen. De bouw gegund De bouw van de R. K. school voor Buiten gewoon lager onderwijs te Haarlem is ge gund aan de laagcte inschrijfster, de firma S. P. Rijnierse, te Overveen. Een weldadigheidsconcert ten voordeele van de Centrale Vacantie Kolonies, afd. Haarlem, zal gegeven worden Dinsdag 24 Maart 1931, van 8 tot 10 uur in de Gemeen telijke Concertzaal (Lange Begijnestraat), door het Orkest onder leiding van Joh. Steenman, met mevr. 8. RozelaarFranken en den heer J. Floor, viool. Statistische gegevens verschenen Blijkens de statistische gegeven omtrent de gemeente Haarlem over 1930 bedroeg het aantal voltrokken huwèlijken 925, waarvan 413 kerkelijk ingezegend werden; 72 echt scheidingen werden Ingeschreven. Op 1 October 1930 waren er in Haarlem 35702 Nederlandsch hervormden, 43137 Roomsch-Katholieken en 20722 personen, die tot geen kerke1 ijke gezindte behooren. In totaal kwamen in 1930 383 gevallen van besmettelijke ziekten voor, tegen in 1929, 476 De aantallen gevallen van roodvonk en dlphtherie waren resp. 233 en 136. Aan geldelijke uitkeeringen aan valide werkloozen werd in totaal 367.955.47 uit gegeven, tegen in 1929 313.443.72. Het aantal werkloozen was In October, November en December resp. 751, 1016 en 1306 en in dezelfde maanden van 1929, 285, 503 en 000. Door de politie werden 2172 processen- verbaal wegens misdrijven en 3720 processen- verbaal wegens verschillende overtredingen opgemaakt. Over 1929 waren deze cijfers resp. 2082 en 3870. In totaal werden ln deze gemeente 119 woningen gesloopt en 965 voltooid, tegen in het vorig jaar 98 en 625. Het duinwaterverbruik was volgens aan wijzing der torenpompen 2.109.900 M3. en in 1929 2.128.737 M3.' Aan electrischen stroom werden 42.356.987 K.W.U. verbruikt en in 1929, 33.544.462 K.W.U. Aan gas werd door het Gemeentelijk Gas bedrijf 25.382.749 M3. afgeleverd. In 1929 was het 25.247.595 M3. Bij den Gemeentelijke Stortings- en Op haaldienst werd in totaal gestort en opge haald 1.160.105.53, tegen in 1925 941.736.85. lie, zoon; 10 Maart, E. SalaLeenheer, zoon; 10 Maart, D. VeenBensman, zoon; 11 Maart: A. de Voogd—Janken, zoon; 10 Maart: J. SchouwsVialle, zoon; 10 Maart, J. DraijerZwaan, dochter. Overleden: 10 Maart, H. J. Brugman, 78 jaar, Leldschevaart; 10 Maart, J. P. Marée, 68 jaar, Vergierdeweg; 11 Maart, H. J. Lingeman, 55 jaar, Vroomstraat; 11 Maart, M. J. der Kinderen, 21 jaar, De Clercq- straat; 10 Maart, A. J., 23 uren, zoon van H. W. H. Elferink, Beukenstraat; 10 Maart, C. E. van der TorreHuisken, 74 jaar, Jansstraat. R. K. Volksbond Woensdagavond hield bovengenoemde bond een vergadering, met als spreker den heer Angenent, lid van het hoofdbestuur. Na opening met den christelijken groet en het voorlezen der notulen volgden eenige mededeelingen. Allereerst dat op aandringen der bestuursraad alhier is opgericht vanuit de K. S. A. een werkloozencomité, welk co mité de werkzaamheden reeds heeft aange vangen door giften in geld en natura te ver zamelen, en ook een beroep had gedaan bij de afd. van den R. K. Volksbond. Het bestuur kreeg volmacht om naar om standigheden dit comité financieel^e steu nen. Deze maand zal geen bestuursraadsverga dering gehouden worden. Voorzitter memoreerde de goedgeslaagde bloemententoonstelling van de onderafd. „St. Deus Dedit", die door het verschaffen van bollen aan de schooljeugd weer zoo bijzon der heeft bijgedragen tot het den kinderen liefde bijbrengen voor de heerlijke natuur. Twee nieuwe leden werden geïnstalleerd. Voorzitter doet een beroep op de leden om lid te worden van het Centraal Genootschap „Stillen omgang" en als één man op te trek ken in den nacht van 21 op 22 Maart naar Amsterdam. Bij enkele candidaatstelling werden als bestuursleden gekozen de heeren J. L. Ver beek en W. J. de Bruin, welke leden met een toepasselijk woord werden geïnstalleerd. De heer Angenent sprak vervolgens over kapitaal, kapitalisme en solidarisme. Van deze rede publiceerden wij reeds vroe ger een uitvoerig verslag. Een luid applaus volgde op deze leerzame rede. Als slot volgde eene mededeeling over het vormen van een jeugdcursus, waarna rond vraag en sluiting. De collecte voor Hulp ln Nood bracht op f 1.41 K. Middenstandsvereeniging De Bloemen- daalsche Middenstandsvereeniging geeft op Maandag 16 Maart des avonds 8 uur in het Jeugdhuis een filmavond. Men zal eenige films van Nederlandsche fabrikaten vertoo- nen. De toeschouwers zullen kennis maken met een meubelfabriek, een electrische mo- torenfabriek en met de zoutindustrie. De heer G. M. W. Margadant zal spreken over „De winkelsluitingswet". Schapenverkoop. Was het voorheen regel, dat de z.g. kerkschapan publiek werden ver kocht, deze keer heeft men hiervan afgewe ken en zoo zijn ze nu onderhands verkocht. Ten bate der R. K. Kerk te Vijfhuizen wa ren er 58 stuks. Deze brachten op f 37.50, terwijl er voor de parochie „De Lynden" 48 waren geweid, welke opbrachten f 37.—. Kooper was de heer S. H. v. d. Ban aan den Spaarnwouderweg. PASTOOR G. J. VAN OOSTWAARD De toestand van den Zeereerw. Heer pas- toór G. J. van Oostwaard is nog steeds dezelfde. Het gevaar Is nog niet geweken. H. H. del Court van Krimpen f Don derdagmiddag is alhier plotseling '«verleden de heer H. H. del Court van Krimpen, be woner van het bekende landgoed Rooswijck. De overledene, een oud-zeeofficier, was oud-burgemeester der gemeente Wijk aan Zee en Duin. Slecht begin De .stoomtrawlers ÏJmond IJM. 78 en Eemmond IJM. 76 zouden beide gisteren naar IJsland vertrekken. In de buitenhaven kreeg de Eemmond machine- schade, zoodat gestopt moest worden. De IJmond zou daarop den anderen trawler terugsleepen, doch kreeg een tros in den schroef. Beide trawlers werden daarop te ruggesleept en zullen heden opnieuw ver trekken. AMSTERDAM, 13 Maart De aardap pelprijzen waren heden onveranderd. Aan voer 2 ladingen, zijnde 1650 HL. BEVERWIJK, 12 Maart Bloembollen veiling „Beverwijk" Aangevoerd en be taald per 100 stuks voor Gladiool Brench- lyensis 12 op 50 cent, idem 10—12, 20 cent. Wilbrink 10 op 18 cent, Early Sunrise 12 op 50 cent, idem 1012, 22 cent, Lovelinéss 12 op 55 cent, idem 10—12, 20 cent, Master Wietsen 10—12, 15—18 cent, Jacoba van Beyeren 1012, 20 cent, idem 810, 10 cent. Bemadetta 8—10, 15 cent, Lily Lehmann 8— 10, 11—12 cent, Rose Precose 810, 12—13 cent, Rubini 10 op 14—15 cent, War Z. 8 op 9 cent, idem 12 op 50—60 cent, Flaming Sword 8—10, 6—7 cent, Bleriót Z. 8—10, 2224 cent. L'Immaculé 8—10, 16 cent, Rubini 12 op 5055 cent, idem 20—12, 17 cent, Jacoba van Beyeren Z. 12 op 5060 cent, Halley 12 op 50—55 cent, idem 10— 12, 32 cent, Idem 8—10, 6—10 cent. Red Canna 14 op 5060 cent, idem 12—14, 40 cent, Odin 12 op 25—40 cent. Generaal 4.60: DrHin^en 2 00—2.60. Pétain 12 op 55 cent, idem 10—12, 17 cent, Souvenir 12 op 50 cent, idem 10—12, 2430 cent. Yellow Standard 12 op 6065 cent. idem 10—12, 26 cent. Wilbrink 12 op 55 cent, idem 10—12, 24 cent, Odin 1 2 op 60 cent, idem 10—12, 24 cent. Plantgoed'. LTmmaculê 6—8, 8 cent, idem 46, 3 cent, idem 24, 2 cent, Red Emperof 24, 3—4 cent. Early Sunrise per 1J4 H.L. f 15. Mont Cenis 46, 12—14 cent, Jacoba vaB Beyeren 6—8, 7 cent, Idem 46, 4 cent. HOOFDDORP, 12 Maart 1931 Graan markt. Noteering van heden: Tarwe (witte) 5.508; Tarwe (roode 5.50—8; Rogge 4—5! Wintergerst 4.505; Gerst Chevalier 5.25-' 6; Haver 4.506; Duiveboonen 1113; Paaf deboonen 6.757; Groene Erwten 7"—9: Kaf wij 28—29; Ge'e Mosterd 13—18; BlauW' maanzaad 2930; Kanariezaad 1112. Alle® per 100 K.G. VRIJDAG 13 MAART 1931 Parijs Brussel Londen New-York (cnole) Berlijn ZUrich Rome Madrid Oslo Stockholm Kopenhagen Praag Weenen Warschau 9.70 34.70 12.1H/2 2.49 59.35 47.95 13.— 26.90 66.70 66.65 66.70 7.30 35.— 9.80 34.80 12.12^4 2.50 59.45 48. C5 13.10 27.20 66.80 66.75 66.90 7.40 35.10 VRIJDAG 13 MAART 1931 Vorige Koersen Koer* 2.15 Staatsleeningen 5% Nederland 1919 5% Nederland 1918 4</i Nederl. 1916 4)4 Nederl. 1917 4)4 N.Ind. 1926 B Banken Koloniale Bank Indische Bank Cert. Handel-My. industrieën Unilever Calvé Delft Alg. Kunstzijde Van Berkel's Pat Nieuwe Philips Kuch. Accousttek Ned. Ford Industr. Buitenland Anaconda Bethlehem Steel O. S. Leather Intern. Nickel Mijnbouw Boeton Mijnbouw Alg. Exploratie Petroleum Dorische Petr Gaboes Kon. Olie Perlak Peudawa Continental Oil Shell Union OU Rubber A'dam Rubber Bandar Deli Batavia Rubb Rott. TapanoeU Serbadjadl SUau V. 1. C. O. Allied .....a...*......., Intërcontln Rubber Scheepvaart Holl. Amerika Lijn dito Gem. Eigend. Kon. Ned. Stoomo Scheepvaart-Unie Marine comm. Marine pref Suiker H. V. A Poerworedjo Vorstenlanden Actions Idem Tabak Dell Batavia Oude Dell Oostkust oenembah Maxwell Spoorwegen Union Pacific Wabash Jhfc. Milw. St. Paul Kansas City South Erie RaUr Prolongatie 101% 100% 10218/16 103 98 143% 130% 148 213% 1093% 76 55 2323/g 85% 324% 78% 6413/la ,9 18 70% 87% 269 21"/„ 2333% 160 85/1# '013/i« 3%, 112% 90 683% 39 74 34 61% 45% 4% 14% 13 54% 134 15% 15% 387 25% 102% 76,50 249 256 62% 314% 43 1013% ICC 3% m°/ie 103 98 148 222% 77 64% 9% 70 88 22 284% 10%. 6%. 113% 90 74 2 62 44 15 383 252 260 63 316% 195 194 19% 19 7% 7% 44% 44 353% 32% 1% Ondertrouwd: 12 Maart, P. van Campen en E. J. Hageman, J. W. Simmelink en G. van Dijk, G. Brakel en S. F. M. Krijn- ders, B. de Vries en A. J. Franz. Getrauwd: 12 Maart, F. A. Lutter en A van den Broek, G. van Orden en S. Kaaij, W. Blankwater en J. Brand, R. Prins en A. Niemöller, J. H. Rijkes en G. Göpp:nger. Geboren: 12 Maart, C. M. GiUes—Makke- De Directie bericht, dat het dividend over 1930, No. 44, betaalbaar Is met 30.—, te: HAARLEM bij de N.V. TWENTSCHE BANK; AMSTERDAM bij de N.V. BROEKMAN'S EFFECTENKANTOOR; 's-GRAVENHAGE bij de heeren M. DE JONG Zn.; ROTTERDAM bij de Firma L. SCHAAY Co., en in de andere plaatsen b(j de aldaar gevestigde agentschappen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1931 | | pagina 2